Zpátky na příspěvek ›

Všechny příspěvky ze stejné IP adresy

Nalezeno 7 příspěveků, 1 jméno: Rene Bartosek.

Setříděno od nejstaršího, přetřídit od nejnovějšího

21.02.2011 04:26

Izraelská ekonomika pro začátečníky

RE: Rozdiel paholok a sedliak.

Rene Bartosek 75.?.?.?

Elity jsou taky samozřejmě lidé. Hlupáci mezi nima si to odmítají připustit a mají tam něco předpona jako extra nebo nad, ale faktem je, že jsou lidé. Věřte mi samotný fakt,že vůbec ještě píšu svědčí o tom, že lidé mají převahu mezi elitou, aspoń v některých regionech. O ponorelogii mám něco načteno. Bohudík pouze 1% geneticky jsou psychopaté, nevím nic o dědičném přenosu. Podle mého názoru je to chyba v genetickém přenosu ( geny naštěstí fungují ve skupinách po stovkách a více ) jako u homosexuality, kde se jedná o záměnu těla se spiritem ( ve smyslu třeba jing-jang ). U psychopatů chybí schopnost vnímat emoce, z toho důvodu nefunguje jedna z nejsilnějších zpětných vazeb vůbec, které říkame svědomí.

Lidé nejsou schopni čistě myslet pouze neegoisticky s výjimkou stavu bodhisatva, ale k tomu je dlouhá cesta. Ale jsou schopni konfrontovat svůj egoismus s morálkou a svědomím a korigovat ho do patřičných mezí. Ti co jsou dál velmi dobře chápou, co to je zákon karmy. Elity mají prostě více možností pokušení. Stál by jste o to ujistit jaký člověk vlastně jste? Mám takový pocit, že pro většina lidí by z hlediska karmy stát se elitou byl pořádný průšvih. Jeden z důvodu proč povětšina při velkém střídání elit, přichází krvavá lázeň. Ti noví mají problém kočírovat vlastní ego. Víte být skoro svatým někde dole v rámci společenské pyramidy mi přijde mnohem jednodušší než identicky stav na vrcholku.

Nedá se nic dělat rozcházíme se v zásadních věcech a silně pochybuju, že máme argumenty empirické povahy, které by dokázali druhou stranu přesvědčit. Abych byl upřímný, jak bych v některých pohledech na skutečnost uvítal své případné omyly, tak tady bych raději zkusil mít pravdu, ale nikomu nic nenutím, každý musí podle svého zdravého rozumu dojít k závěrům sám. [smích] [mrknutí jedním okem]

238388

21.02.2011 17:55

Revoluce, které nebyly

RE: Diktátor,

Rene Bartosek 75.?.?.?

Víte já znám chlápka, co tam za komárů byl na montážích v 80-tých letech. Došlo k nějakému neúspěšnému pokusu o puč. Prej reakce byla humus ve stylu Sadama Huseina. Uplatnění kolektivní viny na civilistech, kteří měli tu smůlu, že pocházeli ze stejné oblasti. I uklízené cákance po krvi prý na pohled nic příjemného nebyly. Obličeja kamáráda přitom vyprávění mluvil jako kniha. Tolik, co si myslím o lidumilovi Kadáfím. Samozřejmě nelze vyloučit, že někdo jiný tam poslal žoldáky s úkolem vyvolat teror.

Tváří tvář něčemu takovému se loajalita armády vůči Kadáfímu může vypařit velmi rychle. V každém případě diktátor, který použije zahraniční žoldáky nebo není schopen zabránit jejich řádění na uzemí, kde vládne si nestojí dvakrát nejlépe. Poslední kulku doporučuju nechat pro sebe, mnohem příjemnější způsob než demokratická spravedlnost ve stylu jeden člověk jeden kámen. Toto vede ke spontánnímu charakteru i barevných revolucí a v Lybii a jinde z toho nemůže jako vítěz vyjít nikdo jiný než nějaké islámské hnutí. Víceméně bezkonkurenčně nejsilnější myšlenka masového charakteru mezi místními lidmi. Zapomeňme na demokracii i diktaturu. Vznikne něco mezi, ale Islám tam bude mít hlavní slovo a obávám se že velmi radikalizovaný. Zlatý Irán, na ten bude ještě západní elita vzpomínat se slzou v oku.

238406

21.02.2011 19:17

Revoluce, které nebyly

Bumernagový efekt.

Rene Bartosek 75.?.?.?

Dovolit organizovat nějaké revoluce a nebo destabilizace může pouze systém s vysokou mírou stability. Jinak si před revolucí nemůže být jistý nikdo. Režim v Pakistánu je extrémně zavislý na americké pomoci, ale v USA by se měl uvědomit, že legitimita moci je v Pakistánu velmi narušena. Nejde o to, že by špičky nemohli pustit jednoho agenta CIA, ale jde o to jakou politickou cenu by za to museli zaplatit. Vypadá, že někomu v Kongresu zdaleka nedochází to, čemu se říká skutečnost, když nedokáže pochopit, co to je pro vládu v Islamábádu i časový faktor. Pokud lidé v Kongresu mimo realitu tvoří významný počet, pak potěš koště.
http://www.blisty.cz/art/57376.html
http://www.blisty.cz/art/57377.html

Paradoxně systém stojící na pevném zdravém základě, něco takového nepotřebuje. Pravda v rámci klientským vztahů se vždy najdou kamarádíčkové, kteří potřebují "pomoct", další nezničitelná věcička, která deformuje na vysokoké ekonomické úrovni tržní vztahy. Fungující trh při jioté úrovni centralizace je prostě teoretický konstrukt, který v praxi nikdo neviděl a ani neuvidí. Výmytit to nejde a pokud to nepřeroste v dlouhodbém měřítku únosnou míru, tak se nic neděje.

Ale pokud to dlouhodobě přeroste přes hlavu má to tvrdé dopady na efektivitu systému. Legrační v článku je zmíněna částka 45 miliard. Čína dojednala s USA kšeft taky za 45 miliard. Akorát společnost jako Boleing bude v civilním sektoru vyrábět cirka 10 let letadla, finacovat svůj technicky vývoj a do práce budou chodit desítky tisíc vysoce kvalifikovaných zaměstnanců se slušnou kupní silou. Jaká byla efektivita 45 miliard pro Bank of Amerika? Ty skončili ve virtualním kasínu. Jinak řečeno kromě kouzelníku s virtualními kredity reálný ekonomický efekt blízko nuly.

238410

21.02.2011 22:55

Izraelská ekonomika pro začátečníky

RE: Rozdiel paholok a sedliak.

Rene Bartosek 75.?.?.?

Ano, ovlivnění lidí bez emocí podle nastavení systému. I lidi s poruchou vnímat emoce se nerodí jako zlí. Pevně věřím, že dobro je do člověka hluboko vloženo, mnohem hlouběji než fyzicky nebo psychicky a to v třetí rovině existence, tedy v rovině spiritualní. Tato rovina bytí je dekadentním způsobem utlumena, tak problém s emocemi mají i lidé, kteří je vnímají, natožpak ti, kteří trpí touto poruchou. Lidi se ptají, proč klesá věk a brutalita způsobu provedení zločinů mezi děti. To co bylo zaseto v rámci konzumní kultury, to sklízíme zpátky. Zaseješ nenávist, bezohlednost. krev..., pak nebuď překvapený, co vyroste?

De facto na poruchu vnímat emoce lze pohlížet jako na mentata z Duny, ale platí princip jing-jang. Z toho důvodu je rozdíl mezi Thuwir Hawwatem a mentatem harkonena, který dokázal kalkulovat pouze svou užitečnost a nepostradatelnost. Ten by se neobětoval pro nikoho a Thuwir Hawat by se nikdy nebětoval pro harkonena, ale zemřel pro atreida.

Do svatého mi chybí opravdu hodně. Nevím zda v této inkarnaci dojdu nakonec, kdy se nebudu muset vrátit znovu do fyzického těla, ale ušel jsem kus cesty a v této inkarnaci otevřel oči, abych mohl pokračovat dále. Ale Buddha je skvělý příklad. Narozen do přepychu a chráněn před pohledem na utrpení světa svým otcem, aby neopustil poslání stát se vladařem. Několik let žil v naproste askezi a dosáhl hranice stavu nirvány, ve smyslu vyhasnutí žádosti na pomíjivé fyzické a psychcické úrovni. A potom druhou polovinu života se rozhodl pomoci druhým. Na té pomíjivé úrovni bytí nenexistuje důvod, který by ho k tomu mohl přimět.

Pro rozvinutí spiritualních schopnosti je dnes sociální žebříček při možnopsti dostat se k informacím skoro nepodstatný. Mimo 2 miliardy lidí žíjící na hranici strašlivé chudoby, ti na druhou stranu nejsou vystaveni takovému tlaku konzumní masáže. Systém je nastaven dekadentně, ale převažuje možnost individualní svobodné volby. Klíč k problému je v nás a největší překážka k řešení je také v nás.

K elitě. Mafie neaspiruje na udržovaní systému v chodu, ponechává tuto funkci jiným a z toho důvodu může vézt čistě parazitický způsob existence, který bez funkčního systému není možný. Na lokální úrovni může dojít ke zhroucení systému za předpokladu, že pro aktivity kartelů existuje funkční část systému. Třeba čerstvě zmiňovaný příklad Mexika. Globální elita čerpá moc z nekrytých peněz, padnou nekryté peníze, padne moc. Na globální úrovni je neudržitelné dlouhodobé chování mafie. Pokud systém nebude v chodu neexistuje žádný stabilní prostor. V chaosu přestává existovat i moc mafie.Budou nuceni čerpat moc na lokální úrovni. kdo neumí půjde od válu. A moc na lokální úrovní znamená zpětnou oboustranou dynamickou vazbu, která se neobejde i bez významného pozitivního nemafiánského přístupu. V tom se shodujeme.

238417

21.02.2011 22:58

Izraelská ekonomika pro začátečníky

RE: Rozdiel paholok a sedliak.

Rene Bartosek 75.?.?.?

[smích]

238418

22.02.2011 04:37

Cesta do Argentiny

RE: Stastno cestu

Rene Bartosek 75.?.?.?

Dobrej profi kapsář furt lepčí než osel se svalem místo mozku, který člověka kvůli neznámému obsahu ve šrajtofli přizabije, když ho veme "klackem" přes hlavu. [smích] [mrknutí jedním okem]

238425

22.02.2011 16:23

Revoluce, které nebyly

RE: kde jste,demokrati?

Rene Bartosek 75.?.?.?

Tady se jedná o colateral damage. Ta se ukazuje, že bude mnohem větší než se předpokládalo. Hlavní strategický cíl případného vyvolání nepokojů ze zahraničí je samozřejmě tady. Moskva vedla nevybíravým způsobem válku v Čečně, pokud vede rozumnou lidskou politiku k obyčejným lidičkám, což mi přijde i vzhledem na rok rodiny a zastavení demografického propadu, že ano? Pak... V bleděmodrém Čína v Tibetu, po tvrdých represích mohutné investice do místní infrastruktury. Mnohem lepší než budování stálých vojenských základen s okupačními vojsky.
http://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/225919-v-a...

238450

Káva pro Zvědavce

8

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc červen přispělo 27 čtenářů částkou 2 645 korun, což je 8 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010
IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
15SucVps1Cpxd6ahR6uxx6SJiR16SZgR7b

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Multikulturní Amerika je konstrukt, jenž neexistuje, míní velvyslanec Kmoníček07.06.20 10:49 USA 0

ANTIFA a "klid" v Berlíně07.06.20 07:48 Německo 0

Nizozemci se chystají zakázat Černého Petra, pomocníka Mikuláše06.06.20 22:51 Nizozemsko 3

2 roky za "obohacení" u Litoměřic05.06.20 23:39 Česká republika 2

Zákaz shromažďování platí jen pro někoho - chvilkaři mají výjimku05.06.20 23:12 Česká republika 5

Poskokové a hlupáci ve vládě dále poškozují vztahy s Ruskem, teď vyhostili ruské diplomaty05.06.20 19:33 Česká republika 3

Video: Běloši líbají černochům nohy jako akt pokání05.06.20 18:22 USA 1

Poděkování NATO za ochranu? A před kým?04.06.20 17:20 Česká republika 5

V Turkmenistánu zakázali covid-1903.06.20 00:08 Turkmenistan 1

Jak zastavit Nord Stream 2?03.06.20 00:00 Evropská unie 5

V Americe pokračuje rabování a násilnosti, média mají zlomyslnou radost01.06.20 11:14 USA 21

Twitter schoval?29.05.20 20:08 USA 8

Občané města Jeseníku proti 5G sítím28.05.20 17:13 Česká republika 13

Lidé (ovčané), co si vzali modrou pilulku27.05.20 18:00 Neurčeno 7

Veselý a Lipovská se stávají členy Rady ČT; kavárna plive krev27.05.20 17:04 Česká republika 2

Bill Gatesův plán, jak proočkovat svět27.05.20 16:05 Neurčeno 1

"Demonstrace" proti 5G sítím na Malostránském náměstí. Chjo27.05.20 11:39 Česká republika 11

Roman Prymula je ve střetu zájmu - šéfuje např. vakcinologické společnosti24.05.20 23:45 Česká republika 4

Už to začíná pronikat do mainstreamu: V Česku epidemie nebyla a není22.05.20 14:30 Česká republika 7

Po znepřátelení Ruska pracují čeští politikové na urážce a provokaci Číny19.05.20 22:49 Česká republika 9

Měnové kurzy

USD
23,56 Kč
Euro
26,61 Kč
Libra
29,85 Kč
Kanadský dolar
17,56 Kč
Australský dolar
16,42 Kč
Švýcarský frank
24,49 Kč
100 japonských jenů
21,50 Kč
Čínský juan
3,33 Kč
Polský zloty
6,00 Kč
100 maď. forintů
7,74 Kč
Ukrajinská hřivna
0,89 Kč
100 rublů
34,41 Kč
1 unce (31,1g) zlata
39 679,56 Kč
1 unce stříbra
410,49 Kč
Bitcoin
228 227,25 Kč

Poslední aktualizace: 7.6.2020 06:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo ?