Zpátky na příspěvek ›

Všechny příspěvky ze stejné IP adresy

Nalezeno 21 příspěveků, 1 jméno: Rene Bartosek.

Setříděno od nejnovějšího, přetřídit od nejstaršího

16.02.2011 07:12

Invaze mimozemšťanů

To je starý pane Lischka.

Rene Bartosek 69.?.?.?

http://www.youtube.com/watch?v=DT3GfLN_Z3M
I když někteří jsou docela snesitelní.
http://www.youtube.com/watch?v=l9JAF507Gmw

238165

16.02.2011 04:17

Vynořující se kontrarevoluce v Tunisu a Egyptě

Nejde pouze o muslimský svět.

Rene Bartosek 69.?.?.?

Monstrum drogových kartelů bez jakékoliv kontroly CIA jako nutného prostředníka na jižní hranici USA nestačí. V Pentagonu stále nepochopili, že když dojdou chechtáky, tak zábava končí. Argentina má za sebou živou velmi krvavou zkušenost s vojenskou jutnou, kdy členové opozice byly masově po tisících mučeni a vražděni. V USA se budou muset rozhodnout, zda budou sázet na diplomacii nebo skončí jako zhrzené bývalé světové impérium v izolaci na nějaký čas v koutě.

Co mají plánovači za strategickou koncepci, obklíčit a pak po vzoru Pax Americana změnit k obrazu svému Brazílii? Ta má 300 miliónů obyvatel. Nedokázali v době imperialní síly změnit k obrazu svému 25 miliónu existenčně zničených lidí v Iráku. Tady je zajímavá analýza profesora Krejčího. Doporučuju se zaměřit na kontraproduktivní důsledky kolateral damage a posílení třeba radikalních frakcí režimu v Iránu. Spojené státy nemají v latinské Americe nejlepší jméno a není se čemu divit. Ale mohou mít i horší, to se dá lehce zařidit.
http://www.blisty.cz/art/57308.html

Geostrategicky je přitom latinská Amerika přirozený partner za předpokladu, že USA začnou dělat diplomacii na úrovni partnerství. Éra ekonomických mrchožroutů skončila, pokračovat v ní nelze. Latinská Amerika nabízí velký potenciální prostor pro obnovení civilní industriální kapacity USA, ale konkurenceschopnost nevzniká na základě ilegálních destabilizačních operací tajných služeb. Důvěryhodnost jako partnera už vůbec ne. Nebude důvěryhodnost? Zájemců o spolupráci s velmi perspektivním regionem do budoucna bude více než dost. Čína, Rusko, Indie, Evropa, Japonsko, Korea, Irán, Turecko... Se strategií destabilizace skončí USA daleko vzadu na nevýznamném místě.
http://www.blisty.cz/art/57315.html

238163

15.02.2011 23:40

Izraelská ekonomika pro začátečníky

RE: Sasové vrátí na hranice zátarasy. Kvůli zlodějům

Rene Bartosek 69.?.?.?

Taky skupinová strategie, možná částečně dána i jinou kulturní mentalitou. Ale to je taky v pořádku. V nepořádku je, když se ozve ta většinová společnost.

238152

15.02.2011 23:36

Izraelská ekonomika pro začátečníky

RE: Autor nikdy neviděl tank Merkava?

Rene Bartosek 69.?.?.?

Za kolik ten kšeft se Škodovkama je miliard dolarů? A kdo to platil? Jenom v Indii sjednali president Sarkozy kontrakt za 20 milard a Obama za 10 miliard. Rachejtle a jaderná energetika. Saudové utratili za poslední rok snad 100 miliard za rachejtle. Největší kontrakt, co jsem letmo registroval by za 60 miliard. Kolik by si za to mohli pořídit traktorů?

Ohledně přeorientování zbrojní výroby bude teď ve světě tlačenice. Jenom USA by potřebovali přetrasnformovat ekonomický výkon okolo 500 miliard, což je plus mínus vojenský rozpočet USA. Na trhu s traktory i jinde může být poněkud těsněji než obvykle. President Obama navrhl vysokorychlostní železnice, což by zbrojovky mohli dělat a jde o cirka 10 miliard. Lidi, co jim nedochází, jak to funguje spustili jekot, že se musí šetřit. Ale při takovém druhu investic by se zvedla ekonomika USA, ať už jde o práci pro lidičky, snížení spotřeby fosilních paliv, modernizaci infrastruktury... takže na to by se ještě dalo zatnout hlouběji do futer. Jenomže to musí být jak říkám v objemu stovek miliard za rok pro USA. Co mýslíte otevřou USA svůj trh pro traktory Merkava?

238151

15.02.2011 18:00

Izraelská ekonomika pro začátečníky

RE: Rozdiel paholok a sedliak.

Rene Bartosek 69.?.?.?

Skupinová strategie to máte naprostou pravdu. A jde o dvojí skupinovou strategii za prvé národní, a za druhé sociálně-klanovou. To řekl Rockeffeler natrvdo Aronu Russo. Ostatní lidi? Mysli na sebe a svou rodinu. A když se o skupinovou strategii pokusí někdo jiný, tak v pravdoláskokracii se spustí písnička o diskriminaci, extrémismu, xenofóbii... Na to třeba v Číně nebo islamském světě a jinde ( začalo do toho šlapat Rusko ) zvysoka prdí, a jdou si svou cestou. Samozřejmě Švýcaři, ale ti sedí na centru bank, takže se s nima nemohlo pořádně zatočit. Na západě na to začínají prdět Maďaři, abych v tom Čechy a Slováky nenechal úplně osamoceně v rámci západní pravdoláskokracie. Když jde do tuhého, tak falešné ohledy jdou stranou. Pozurohodné je sledovat i myšlenkový posun ve veřejných projevech šéfů Británie, Francie a Německa. Vypadá to, že Bruselu cinká pomalu, ale jistě umíráček.

238132

15.02.2011 17:27

Izraelská ekonomika pro začátečníky

RE: Autor nikdy neviděl tank Merkava?

Rene Bartosek 69.?.?.?

Tady přátelé z nezvědavce nějaký ten čas zpátky povídali o vyspělé ekonomice v Izraeli. Bylo to tuším 2-3 roky zpátky, ale pokud to zastaralo a došlo ke změnám dejte vědět. Tak jsem se na ni podíval, 60% zbrojní výroba a drtivá většina na export. Jistě se neplakalo ani v Izraeli, když humanista Havel loboval za likvidaci českých zbrojovek. Nemám nic proti pacifistům, pokud ten pacifismus měří jedním metrem. Humanitárně bombardující pacifisty nemusím.

Faktem je, že bych uvítal snížení zbrojení, ale to se musí všeobecně. Jediný způsob je to při nekrytých penězích udělat je bankrot veřejných rozpočtů, což právě probíhá. Když se má platit na dřevo, tak se kanóny mohou dostat na vcelku nízké místo priorit, aspoň pro zemičky bez imperiálních ambicí s jednou bojeschopnou divizí. Na demonstranty nepotřebujete moderní tank, stačí něco s těžkým kulometem. Pravda NATO vyžaduje nějaké procenta z HDP.

Řekněte mi pane Vojta, když veřejné rozpočty jsou v háji zeleném, k čemu bude někomu dobrý mamutí vojensko-průmyslový komlex? V jaké pozici jsou země, s vysokou závislosti na zbrojní výrobě? Všimněte se presidenti a premiéři západních velmocí jezdí po světe a dojednávají miliardové kontrakty? Připňte mi ty skvělé kšefty s Izraelem? Já si pamautuju na megakontrakty v Sauské Arábii, SAE, Kuvavjtu, ale taky Lybii, Indii, Venezuele...

Tyhle země mají něco zajímavého. Buď obrovský potencionální trh nebo hromadu přírodních zdrojů. Co myslíte pro chod ekonomiky potřebují USA tanker ropy, několik tun uranu, odbyt pro svou ekonomickou výrobu nebo raději novou letadlovou loď? Bez ekonomiky neudržíte moderní válečnou mašínerii v provozuschopném stavu. Kolaps SSSR je ukázkovým příkladem. Ponorky třídy Tajfun byly v přístavu v 90-tých letech jako tetřev na odstřel a letadlová loď rezivěla v Sevastopolu, další se teprve teď dostavuje pro Indii. Nebyly prachy na provoz. Stejně tak Ukrajina neměla na to provozovat letku strategických bombarderů a tak trvala na tom, aby těch 10-12 kusů měla pod palcem.

238130

15.02.2011 16:52

Neskromný pan Čulík

RE: Britské listy

Rene Bartosek 69.?.?.?

Nemyslím, že zakážou komunisty. Jak by potom mohli na voliče v předvolební kampani dělat: Bu, bu, bu ty blbče, bacha komunisti? Ta tučně vytištěná věta nepresentuje můj názor na voliče české pravice. Lidi v ČR se naučili volit menší zlo nebo raději nevolit. Prostě takhle primitivně na mě působí politické kampaně. Plus volební sliby chyby a lži, vytahováni špíny navzájem. Jó to se vytahuje špinavé prádlo na vzduch, když si z hrdinů těchto příběhů za to nikdo nejde sednout do chládku. Teď ČSSD chce měnit Ústavu. Ombudsman, volení do výboru pro propagandu, vlastně pardón pro hlasnou troubu, tedy svobodná média. O referendu se žvaní dvacet let, ale vždycky jenom před volbami.

238125

15.02.2011 16:34

Vynořující se kontrarevoluce v Tunisu a Egyptě

Další důsledek.

Rene Bartosek 69.?.?.?

Peking uznal Kimova nástupce nestojí o výbuch v KLDR na své hranici. Někteří mocní si říkají, když můžou lidi chcípat hlady v KLDR, proč by to nešlo i jinde? Jde o to, že tam existuje brutální režim, který by musel už dávno zkolabovat, pokud by nedostal "humanitarní" a jinou pomoc zvenčí. Holt na tom stojí efektivita tuposti a násilí v nablýskáných holínkách s vygumovánými mozky. Z toho důvodu není uskutečnitelný globální lágr. Není sice problém najít dostatečný počet grázlů podílejících se na represi, ale tihle lemlové kromě omílání ideologických debilovin a zneužívání pozice síly neumí nic jiného. Když se dostanou k moci, tak to jde od desíti k pěti.

Stratfor tvrdí, že armáda v Egyptě má vše pevně v rukou. Že protesty nedosahují intezity jako v Iránu roku 1979. Síla protestů je momentálně zvládnutelná možná i z toho důvodu, že bylo pouze 300 mrtvých na vrub tajné policie a armáda se do krvavé lázně nazapojila. Je te stejná spekulace jako tvrzení stratfor, že armáda má situaci pevně pod kontrolou. Jaký by byl důsledek v zahraničí, pokud by egyptská armáda přistoupila na požadavek krvavého teroru? A nepochybně se zastánci tvrdé ruky našli i mimo pitomce na kateře politologie v Brně. To je materiál na diplomaty jako řemen, jednou bude ještě na Swarzenberga vzpomínat se slzou v oku.

Egytpská armáda se bez pomoci v zahraničí neobejde. Nejde zdaleka o vojenské hračky a finance z USA. Pokud by armáda krvavě zakročila proti demonstrantům jaký muslimský režim by si mohl dovolit poskytnout Egyptu podporu do budoucna? Za předpokladu, že by ustál samozřejmě domácí situaci. Peking bude nucen vyvinout na Kimova nástupce tlak, jestliže ustojí převzetí moci. V každém případě KLDR v kolabujícím stavu udržovaném při životě zvenčí je pro Čínu nepříjemným destabilizujícím faktorem.
http://www.novinky.cz/zahranicni/svet/225249-cina-...
http://www.blisty.cz/art/57298.html

238124

14.02.2011 23:04

Neskromný pan Čulík

Rozdíl mezi BL a alternativními weby?

Rene Bartosek 69.?.?.?

Sponzoring je z grantu university. Faktem je, že v Británií se závadí školné a 4.5 miliónu je ekvivalent pro 500 studentů, což není málo. Na druhou stranu bych se nezaměřil pouze na tradici a kulturu střední třídy přelomu 19. a 20. století, kdy bylo vzdělání ceněno samo o sobě, nebyly vyžadovány kvartálně výsledky navrátnosti.

Bohužel časy se změnili, snaha o vysokou návratnost vede k omezení základního výzkumu a paradoxně se tím sníží prostor pro aplikace. Méně fundaméntalních objevů znamená méně aplikací a navíc je snížen výběr, což ovlivňuje efektivitu dolů. Představme si, že by se v maximalizovala efektivita parního stroje a jeho praktického využití a nikdo by neobjevil principy na využití elekřiny.

Kultura, umění a humanitní obory vždy vychází z nějakého politického a socialního protředí ( svobodné-nesvobodné), ale i ekonomických možností. I při snížení ekonomického výkonu a podpory humanitně zaměřených čiností společnosti existuje zhruba 25 let zpoždění, než se generace s jistým typem vzdělání a výchovy stanou ve společnosti silně menšinové. V každém případě pokud jde o ekonomické argumentz v Británii, tak zrušit katedru s výukou ruštiny je velmi krátkozraké. Otázka je, jaká je strategická koncepce Británie do budoucna. Zvýšit soběstačnost? Zaměřit se na Čínu? Ale silně pochybuju, že by případná výměna s Ruskem byla pro Británii nezajímavá. Diverzifikace bude taky jistě jeden ze strategických kroků.

Polsko a ČR mohou být z hlediska strategické koncepce málo zajímavé, ale bylo by dobré zavážit kolik stojí provoz fungujícího zařízení a pokud bude zrušeno a v budoucnu by se zdálo být potřebné na kolik by přišla jeho obnova? Samozřejmě kvalitní universitní učitelé, to je choulostivá věc, to trvá několik desetiletí než to vznikne. Když existují v jakékoliv profesi fachmani, tak to trvá 5-10 let než největším talentům v oboru předají potřebné zkušenosti, ale pokud fachmani neexistují, tak to jde ztuha. Za předpokladu, že talentz nezmizí v zahraničí. Pokud ano, tak to to jde mnohem hůře než z tuha. Z dlouhodobého hlediska je to ztráta, i když já neznám konkrétně ani situaci na Universitě v Glasgow, ani dlouhodobé záměry britské vlády.

238092

14.02.2011 22:32

Neskromný pan Čulík

RE: určitě je dobře

Rene Bartosek 69.?.?.?

Přesně tak. Semtam lidičky ve své práci něco udělají zadarmo nebo skoro zadarmo. Ale aby někdo dělal skoro zadarmo 365 dní v roce, tak kromě Vladimíra si na nikoho druhého nemůžu vzpomenout. Já to rozhodně nejsem sice se držím při zemi a nehamouním ani nepotřebné blbosti z obchodu nebo prachy pod postelí, ale z něčeho žít musím.

238090

14.02.2011 22:26

Vynořující se kontrarevoluce v Tunisu a Egyptě

Minulý rok bylo sčítání v USA.

Rene Bartosek 69.?.?.?

Náš barák pouze poskytl údaj 4 osoby, nic více asi desetkrát otravovali lidi provádějící sčítání, ale... Taky se zřejmě podívali ve schránce, neboť znali jména. Nevím jaký je zákon o sčítání obyvatelstva, ale parkrát jsem četl Ústavu Spojených států a žádný zákon nemůže být nadřazený Ústavě.

238089

14.02.2011 22:21

Na každé prase se někde vaří voda

RE: Další doktoři, které má panstvo problém pochopit.

Rene Bartosek 69.?.?.?

Pokud bude navýšení mezd zdravotního personálu na ředitelích nemocnic je víceméně slušná šanci, že kromě doktorů nedostane nikdo nic. Lékaři ztratí tvář před veřejností.
http://www.novinky.cz/domaci/225228-ministr-heger-...

238088

14.02.2011 15:46

Vynořující se kontrarevoluce v Tunisu a Egyptě

RE: Nelze pochybovat o nasazení egyptských Veškrnů, Bubeníků, Pánků, Vondrů a dalších velezRADARů

Rene Bartosek 69.?.?.?

Dobrý postřeh. Klerikovbé znají ulici jako své boty a znají přirozené cítění lidí. O tom se může řezníkům z tajné police jenom zdát. Ti sice mají taky informace z ulice, ale deformované. I vystrašený prodejný informátor ví, co může nemůže říct svému "chlebodárci". Muslimské bratrstvo nepůjde zjevně do žádné zkorumpované koalice, ale budou usilovat o politickou moc, byť na začátku v opozici.

A až situace uzraje a podle fotek egyptské bídy to bude brzo, tak si s podporou lidí vezmu celý koláč a ani armáda nebude v pozici jim v tom zabránit. Nedělám si iluze, že egyptští boháči přinesou po pádu Mubaraka nějakou změnu a odhodlání lidí měřeno na počet mrtvých demonstrantů je silné, nemají ani příliš kam v tom koutě ustoupit. Intervence na způsob humanitarního bombardování? Vyloučena! Egypt má 100 miliónů lidí, ale při intervenci by explodoval muslimský svět. Stačí si vzpomenout, co se dělo po karikaturách proroka Mohameda. Ono už dnes je silné napětí v Tunisku, Jordánsku, Alžírsku a jinde.

238072

14.02.2011 15:34

Neskromný pan Čulík

Jsem rád za existenci BL.

Rene Bartosek 69.?.?.?

Jak už tady bylo řečeno v diskuzi bývalý režim informace hloupě potíral nebo používal hloupou propagandu lží, které šli i na základě logiky demaskovat. Dneske propaganda stojí na výběru, zamlčení části podstatných informací nebo potlačení informaci, ale facta jsou povětšinou v pořádku, jinak by to bylo nedůvěryhodné na první pohled. Otřesný byl za minulého režimu i styl alá uvědomělý soudruh Kojzar nebo jak se ten šašek jmenoval. Ono se to udrželo i do dnešních dnů. Z toho důvodu informace beru z novinek, kde píšou neutralním jazykem, abych si nepřipadal, že čtu Rudé právo 80-tých let obrácené naruby. Jakákoliv ideologie když ji někdo nekriticky žere, holt dělá z člověka vola.

BL jsou jistě unikátní projekt na českém netu. Pokud jsou finacovány z grantu university v Glasgow je logické, že jsou zaměřeny na reálie z Británie a snaží se dostat situaci i do trochu lepšího světla, ale přesto jsou na BL ostře kritické články k britské mocenské elitě. Pokud jde o citace britských novin, tak evidentně je cítit jakým způsobem silná občanská společnost ovlivňuje jazyk užívány novináři. Radost to číst, i když se názorově třeba zásadním způsobem rozcházím s autorem článku.

Mnoo, Vladimír je tady když požádá o finační pomoc často kritizovaný, že by to šlo udělat levněji nebo úplně zadarmo. Určitě šlo, pokud by člověk byl svatý nebo skoro svatý, ale jsme pouze lidi. A taky alternativní weby ve Státech pohrozí, že nemají prachy a budou to muset zabalit, a sejde se tam během krátké doby extra třeba 50 000 babek na provoz. Já vím, že jde o doprovolný příspěvek čtenářů, jenom chci říct, že zhruba stejná činost jde dělat za různých různých ekonomických podmínek. Sama o sobě je o financích kauza WL, ať už jde o skryté zdroje nebo doprovolné dary lidí.

Pokud BL při ztrátě grantu skončí bude určitě škoda, protože v čekém prostředí vytváří pomyslný střed mezi alternativními weby a propagandou v komerčních médiích. A troufám si tvrdit, že v rozsahu jakým to BL dělají jsou na českém netu naprosto unikatní. Pro lidi v Británii to bude těžko pochopitelné, protože nemají představu jakým způsobem se dá v ČR dělat novinářská profese.

Tímto se omlouvám skutečným českým novinářům, kteří píši mezi řádky a na základě své novinářské etiky a cti vybírají témata v rámci možností, o kterých pak píší. Tragikomická situace po dvaceti letech pravdoláskokracie, novináři v intelektuální ilegalitě pod vedením ideologických prostitutů a karieristů jako za starých časů. Dnes vás nedonutí emigrovat, ale vyhodí z práce a ke kopáčům se za trest jako dříve nedostanete. Prostě máte právo umřít pod mostem.

238070

14.02.2011 00:57

Mubarak padl. Co bude dál?

RE: Já teda nevím...

Rene Bartosek 69.?.?.?

Ve wiki jsou pouze university založené španělskými králi. Faktem je, že se dělali v emirátech překlady právě z té zmiňované antiky před rokem 1000, a dnes to bude znít neuvěřitelně, dělali to Židé v islámských státech! Jestli to nebylo nazýváno universitou? Tak prosím Bologna je nejstarší v Evropě.

Úpadek jakékoliv civilizace je stejný. Jaký je rozdíl mezi rozpadem Říma a Bagdadského kalifátu? Čína nemá problém s islámem ani křesťanstvím z toho důvodu, že čínští císařové neměli potřebu podepřít strukturu státu církví, jak se tomu dělo v Evropě nebo islamském světě. Z toho prostého důvodu, že Cína neprošlo kolapsem ve stylu Říma. Podobně Japonsko, v těchto asijských zemích byla světská moc natolik silná, že se odmítala dělit. Všimněte si, že v Číně nepřevažuje žádné velké náboženství, z toho důvodu mohlo dojít k sekulárnímu vývoji po druhé světové válce.

238044

13.02.2011 16:45

Na každé prase se někde vaří voda

RE: Zajimavý citát.

Rene Bartosek 69.?.?.?

Safra rozvažných tam mělo být. Národ rozvažných.

238016

13.02.2011 16:34

Na každé prase se někde vaří voda

Zajimavý citát.

Rene Bartosek 69.?.?.?

Na osel.cz jako myšlenka dne.

Rozvážně jednat má větší cenu než jenom rozumně myslet.
(M.T.Cicero)

Některé národy jsou všeobecně tak rozumné, že na náhrobek by se jim mělo napsat, zde v míru a pokoji spočívá národ rozumných. Zní to mnohem líp než národ podělaných.

238013

To praktikuje Čína a začíná s tím Rusko. Prostě natvrdo popraví pašeráky drog a pak je těžké sehnat pěšáky. Od opiové války se lecos v Číně změnilo. Mno v USA se pašeráci drog, když je někdo čapnul pouštěli pod ochranou vládních agentur. A monstrum, které původně bylo daleko a tím kontrolovatelné najednou stojí na jižní hranici USA, což znamená že všechny kontrolní mechanismy dané vzdálenosti zmizely jako smradlavý pšouk. Mexické kartely nepotřebují CIA jako prostředníka. V bleděmodrém Kosovo. Bůh s námi a zlé pryč. S tou mladou generací souhlas. Staré chléb a hry funhguje, dokud funguje systém. Jsou to spojené nádoby. Egypt je taková malá petarda na úvod, když to nefunguje.

238010

13.02.2011 15:59

Na každé prase se někde vaří voda

RE: Srovnání ...

Rene Bartosek 69.?.?.?

[velký smích] [velký smích]
V zadní projekci už chybí jenom svatozář. Vlastně kavkozář, protože prachy jsou z oškubaných kavek a hejlů. Což jsou hlavně socky, těm se totiž daně strhnou ještě předtím než dostanou výdělek do ruky a co peklo schvátí, to už nenavratí, ledaže by to tady Máchalová byla ochotna odpracovat. Pro vykutalenou firmu Promopro musela hákavot doživotně.

Nemocnic neřeba jako za císaře, poněvadž lidi mají auta. Nevím zda to je origanál nápad šéfdiplomata nebo mu to nakecal pan ministr, ten totiž neví na co zdravotní pojišťovny dávají prachy a kolik? Učí se, co jak s lobisty. To Bárta se nám rozkoukal daleko rychleji. Sice pojišťovny jsou privatní, ale nakladají s veřejnými prostředky. Nelíbí se? Není problém je nahradit i privatními subjekty, které přijmou povinost dodávat státu informace, co kolik a komu se platí a s případným paragrafem v trestním právu za omyly v těchto zprávach eufemicky řečeno. V reálu se takovým omylům říká skrytá zlodějina nebo cizozemsky korupce.
http://domaci.ihned.cz/c1-50070080-heger-kulichy-o...

Taky je nutné zdůraznit, že stát má zájem na zdraví populace za rozumnou cenu, že zisk není primárním účelem zdravotnictví. K tomu patří neodmyslitelně program prevance, nejde tak o lékařské prohlídky jak způsob života, stravu ať už stravivací návyky nebo kvalita potravin. To bude pro pojišťovny a korporace asi nepochopitelné, ale pokud se chtějí účastnit na porcování veřejných peněz....

To nehrozí v absurdistánu, ale jinde by se to mohli uplatnit. Už dělá korupční lajna, kdo za tu správnou tržní cenu převezme nemocnice bez lékařů. To prosím není skyrytá zlodějina a likvidace veřejného zdravotního systému, jehož základy položila císařovna Marie Terezie. Když to kníža nakousnul, tak by si to měl zopakovat historii monarchie, aby neplácal hovadiny.
http://domaci.ihned.cz/c1-50119280-odejdou-vam-lek...

Takže vzhledem k tomu, že vedení TOP 09 má pod sebou zdravotnictví, tak pár údajů sčítání lidu v R-U z roku 1910. V ČR žilo 6.8 miliónu lidí a nešlo o městskou populaci. V Praze žilo 224 000 lidí. Pravda nebylo aut, ale nepřekvapilo by mě, kdyby i na mistní úrovni bylo mnohem více železničních spojů. Úroveň zdravotní péče byla jinde a nebyla dostupná pro všechny, ale osvícení panovníci jako Marie Terezie a její následovníci vycházeli ze stavu nula. Chápu, že jsou lidé, kteří nikdy od vynálezu automobilu neměli problém s dopravou. Většinu zdravotní péče potřebuje člověk, když dosáhne důchodového věku. Pro důchodce pokud mají auto a řidčák je vysoká polžka i benzín a náklady okolo auta. Pokud tedy spadají mezi dvě třetiny populace.
http://www.novinky.cz/ekonomika/225103-prumerna-mz...
[url]h...

Automaticky kráceno

238008

12.02.2011 20:38

Mubarak padl. Co bude dál?

RE: Já teda nevím...

Rene Bartosek 69.?.?.?

Lukašenko nepotřebuje žádnou páku na Evropu. On si bohatě vystačí s měkou formu diktatury na způsob autoritářského režimu. Lukašenko potřebuje spolupracovat s Moskvou, Ukrajina i jiné země vychodního bloku za 20 let jasně ukazují, jak se to má s pomocí západu. Vyspělá průmyslová země jako Československo prošlo deindustrializací, Jugoslávie byla rozbita vojenskou silou a třeba Gruzie použita k otestovaní vojenské síly Ruska. Jenomže Rusové použili zjevně umýslně starou techniku a bohatě s tím vystačili, takže západní analytici nezjistili nic zajímavého.

Po zásahu represivních složek v Bělorusku nezůstalo na ulici ležet 300 mrtvých jako v Egyptě, kde západ plně podporuje demokratizační proces a vede jednání s těmi, co za tuhle krvavou lázeň nesou plnou odpovědnost. Kromě Mubaraka, třeba dnes vícepresident a šéf tajné policie. Masově nejsou demonstranti vražděni ani ve Venezuele nebo na Kubě. Pokud se nemýlím, tak ani odsouzené odpůrce režimu k trestu smrti na Kubě nepopravovali. Ale přesto je proti Kubě vedeno skoro 50 let obchodní embargo a masivní propagandistická kampaň v západních médiích.

A pokud jde o islám, když se Evropa ocitla na 500 let v chaosu po kolapsu západní části antického Říma. Tak ta civilzace přišla zpátky právě z východu. Bagdadský kalifát... Nejstarší evroské university založili v Evbropě v islámských emirátech na pyrenejském poloostrově. Tuším vůbec nejstarší je universita v Toledu. Jenomže tou dobou v Číně byla tak rozvinutá civilizace, když ji Marco Polo o něco později vylíčil v Evropě, tak realita byla pro Evropany natolik neuvěřitelná, že ho měli za cvoka. Jednou je nahoře v rámci civilizace ten podruhé někdo jiný. Jenom Čína má za sebou kontinuitu měřenou v tisících let.

237979

Káva pro Zvědavce

50

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc leden přispělo 75 čtenářů částkou 17 554 korun, což je 50 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
12vZg7LszAecMsq3wRW4pNpoUAgGZB8aS5

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Chcete, aby skončil Lockdown? 26. ledna máte reálnou možnost to změnit19.01.21 10:14 Česká republika 2

Helena Duke poté, co udala vlastní rodinu, žebrá o peníze18.01.21 14:28 USA 3

Satanisté a jejich poskoci mají Vánoce17.01.21 23:15 Česká republika 3

V Norsku po aplikace vakcíny zemřelo 23 lidí a Blatný by chtěl očkovat15.01.21 20:37 Norsko 2

Humorem proti totalitě15.01.21 18:55 Česká republika 1

Fanatismus a nesmiřitelnost – aneb stane se Helena Duke legendou?15.01.21 16:52 USA 1

V protestu před Kapitolem 6. ledna sehráli roli „agenti provokatéři“ – Interview s Michaelem Yonem14.01.21 11:38 USA 2

Luboš Xaver do Českého rozhlasu patří!13.01.21 22:50 Česká republika 1

Zemanovi už doopravdy hrabe, mrzí ho ukončení okupace Afghánistánu13.01.21 18:25 Česká republika 2

Obnovitelná energie mohla způsobit totální výpadek rozvodné sítě13.01.21 09:36 Rakousko 14

Smlouvy s výrobci vakcín jsou tajné, nemohou je vidět ani europoslanci12.01.21 19:03 Evropská unie 3

Probuďte se: Uzamčení jsou navržena tak, aby vydržela navždy12.01.21 16:01 Neurčeno 4

Současné prodlužování nouzového stavu je porušením mnoha zákonů12.01.21 11:46 Česká republika 0

Velký reset, krátký distopický film s čs titulky11.01.21 23:11 Neurčeno 0

Síť Parler přestala existovat11.01.21 19:03 USA 5

Policisté v Německu protestují proti povinnému očkování proti COVID-1911.01.21 16:39 Německo 4

Další krůček k otroctví11.01.21 11:42 Česká republika 3

Jaroslav Turánek 1. díl: Všichni nereagují na vakcíny stejně, část populace bude reagovat negativně09.01.21 17:58 Česká republika 1

Američtí manažeři sjíždějí fotky z obsazení Kapitolu. Když najdou svého zaměstnance, má padáka09.01.21 11:15 USA 4

Noc dlouhých nožů v USA09.01.21 10:28 USA 2

Měnové kurzy

USD
21,56 Kč
Euro
26,14 Kč
Libra
29,38 Kč
Kanadský dolar
16,95 Kč
Australský dolar
16,61 Kč
Švýcarský frank
24,26 Kč
100 japonských jenů
20,76 Kč
Čínský juan
3,33 Kč
Polský zloty
5,77 Kč
100 maď. forintů
7,31 Kč
Ukrajinská hřivna
0,77 Kč
100 rublů
29,27 Kč
1 unce (31,1g) zlata
39 698,43 Kč
1 unce stříbra
544,55 Kč
Bitcoin
806 111,77 Kč

Poslední aktualizace: 19.1.2021 19:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo ?