Zpátky na příspěvek ›

Všechny příspěvky ze stejné IP adresy

Nalezeny 3 příspěvky, 1 jméno: udo1.

Setříděno od nejstaršího, přetřídit od nejnovějšího

05.02.2011 12:30

Způsobí pád Saúdské Arábie ukončení dolarového reservního systému?

RE: Hra na jednu bránu

udo1 91.?.?.?

Re:Janko..

Časopriestor..Čas a Priestor.. ako 2 zo 4.základných pojmov jedného svetonázoru sú Janko druhoradé vo vzťahu k Miere, ktorá zahrňuje obe.

Priestor je teda iba meranie hmoty v jej rôznych formách(pevnej, tekutej, plynnej, plazme, či vákuu).

Čas je zasa vzájomný vzťah dvoch kmitavých procesov, ktoré vezmeme za etalón.

Napr. náš Astronomický čas je vzťahom oscilácie-kmitania zeme okolo svojej osi a jej rotácie-kmitania okolo slnka. Na Marse je iný Astronomický čas.

Existuje tzv. Biologický čas ľudskej populácie. Je vzťahom medzi Astronomickým časom a frekvenciou obmeny generácii(štat.cca.4 za 100rokov).

Sociálny čas je zasa charakterizovaný pomerom Astronomického času a frekvencie zmeny technológii, ktoré sú kľúčovým faktorom pri zmenách kultúry, ktorá je zasa určujúca pri zmene, vývoji psychiky(vedomia a podvedomia) jednotlivca a kolektívu.

Tak sa dostávame priamo k podstate príčin tendencii vedúcich aj napr. k súčasnej situácii v Egypte, Saudskej Arábii, USA, Izraeli a inde.

Ak si totiž porovnáme grafy Biologického a Sociálneho času, prídeme na zaujímavý fakt, t.j.tzv. Linearizáciu času od 2.pol.20 stor.spojenú s tzv.Zmenou logiky sociálneho správania. Z nej vyplýva motivácia populácie k dnešným obrovským a zrýchľujúcim sa zmenám spojených so stratou predikčných a korekčných schopností elít.
Nabudúce nakreslím [smích]

Ale späť k základným pojmom tzv. západných prírodných a filozofických vied postavených na systéme
Čas, Piestor, Hmota, Energia.
Energia je iba zmenou formy hmoty. Nemožno ich oddeliť. Pridáš teplo(Energiu) pevnému skupenstvu Hmoty(napr.ľad), dostaneš tekuté(napr.vodu), uberieš plynu energiu v jednej z jej foriem a dostaneš kvapalné a ak pokračuješ pevné skupenstvo.
Je to teda zase iba jedna kategória.

Zostanú nám teda 2 základné pojmy:
Miera(Časopriestor), Hmota(Energiu)
Existuje ešte tretia..
Informácia(obraz, predstava)

Hmota(Energia) je inak povedané Mierou(usporiadanosťou) Informácie.
Toť princíp tvorenia, tzv.Svätá trojica.
Vzniká otázka:
"Prečo niekto neustále po tisícročia roznáša infekciu nepochopiteľnosti Trojice = Tvorenia?"

Elity totiž riadia kultúru práve na tomto princípe,
keďže na oficiálne propagovanom to jednoducho nie je možné.
Je vysoko pravdepodobné, že iba ak sa tento poznatok vžije do podvedomie más, bude možná reálna zmena systému.
Dôsledky vyplývajúce z tohto faktoru sú prvoradé vo vzťahu aj k tak dôležitým veciam, ako je napr. postupné zrušenie úročenia, krytie meny a základný plat.

Ako sa nenadarmo na dedine oddávna hovorí:
"Všetko s Mierou" [velký smích]

237649

05.02.2011 19:39

Způsobí pád Saúdské Arábie ukončení dolarového reservního systému?

RE: Hra na jednu bránu

udo1 91.?.?.?

re:Quido2
Boh je Miera, všeobecná Miera, Miera všetkého, pravdepodobný tvorca Cieľov a Pravidiel k nim smerujúcich, tvoriacich mozaiku jednotlivých čiastkových Mier, či inak foriem usporiadanosti informácii.. ..fyzikálne(matematické) a základné sociálnopsychologické zákony.

Materialistické ideológie, či idealistické "náboženstvá" sú obe súčasťou spektra ateistického hierarchického Konceptu riadenia más simulujúceho jednotlivé aspekty Boha.

Za kňazov boli elitami často vyberaní najtalentovanejší a najmorálnejší jednotlivci z danej kultúry. Predstavovali totiž potenciálne nebezpečenstvo vymanenia sa kultúry z lokálneho, či globálneho tlupo-elitárneho pyramídového zriadenia. Rôzne formy tejto tradičnej operácie slúžili eliminácii tohto z pohľadu elít nebezpečného potenciálu a preškolením tejto créme de la créme spoločnosti, jeho elegantné využitie v ich vlastný prospech a škodu bežnej populácie. Dve-tri muchy jednou ranou..

Miera brzdenia rozvoja populácie je proporcionálna miere kontroly, informačného náskoku skutočnej elity.
Ďalšou je mierou kontroly je napr. aj napríklad miera zaúverovanosti obyvateľstva.
Preto sa tak úzkostlivo sleduje a všetkými dostupnými prostriedkami propaguje..
A čo hovorili na túto tému naši starí rodičia a prarodičia?:
"Úver? Radšej hladovať!!!"
a z mnohogeneračných skúseností vedeli prečo..
Keď dieťa bude chcieť ochutnať jed na potkany, dovolím mu to iba preto, že to chce?

V moslimských krajinách je akýkoľvek čo i len náznak úroku trestaný ako jeden z najťažších zločinov. Veľký Kombinátor tam aj preto nemá pevnú pôdu pod nohami. Ďalším problémom z jeho pohľadu je korán, ako filozofická príručka k udržateľnej sociálnej štruktúre, osobnému a spoločnému rozvoju. Podstata islámskej filozofie, jej fundament. Preto vymysleli a stále viac propagujú výraz "islámsky fundamentalizmus". Je to tzv. preventívne očkovanie podvedomia más. Demagogická absurdná konštrukcia nalepená na uhoľný kameň možného budúceho globálneho konsenzu(nie koncenzu). Presný opak nimi tak milovaných eufemizmov. Ešte aj eufemizmus dokážu zvrátiť [velký smích]

Vždy jedno deklarujú a druhé konajú. To je jednou z hlavných charakteristík "Veľkého Kombinátora". Sú tým doslovne posadnutí.

Je veľmi dôležité rozlišovať podstatu životnej filozofie popísanej v Koráne, proti ktorej nie je moc čo namietať a tzv.h-is-tórický ateistický hierarchický islam kontrolovaný elitami cez mufti, imámov, procedúry a ceremónie. Detto platí pre vzťah pôvodného kresťanstva a h-is-tórických cirkví. S Bibliou je to trochu komplikovanejšie ako s Koránom, pričom aj z nej je mnohé použiteľné. Ak sa to cirkvám nepodarí poopraviť, možno si tu poniektorí naozaj časom prirodzene budeme čitať korán a filozofovať nad ním namiesto biblie [smích]
Byť súčasťou "elitky", moc by sa mi táto alternatíva nepozdávala..

Preto by som chcel varov...

Automaticky kráceno

237671

05.02.2011 19:43

Způsobí pád Saúdské Arábie ukončení dolarového reservního systému?

RE: Hra na jednu bránu

udo1 91.?.?.?

pokračovanie re:Quido..

Je veľmi dôležité rozlišovať podstatu životnej filozofie popísanej v Koráne, proti ktorej nie je moc čo namietať a tzv.h-is-tórický ateistický hierarchický islam kontrolovaný elitami cez mufti, imámov, procedúry a ceremónie. Detto platí pre vzťah pôvodného kresťanstva a h-is-tórických cirkví. S Bibliou je to trochu komplikovanejšie ako s Koránom, pričom aj z nej je mnohé použiteľné. Ak sa to cirkvám nepodarí poopraviť, možno si tu poniektorí naozaj časom prirodzene budeme čitať korán a filozofovať nad ním namiesto biblie [smích]

Byť súčasťou "elitky", moc by sa mi táto alternatíva nepozdávala..

Preto by som chcel varovať čitateľov a prispievateľov pred momentálne každý týždeň intenzívnejšou a obsahovo vycibrovanejšou antiislámskou propagandou.

Qui bono?

Nebuďme teda "elitke" naposmech pre našu hlúposť a nechyťme
sa do mucholapky vzájomného konfliktu. Nenechalme sa proti sebe poštvať. Musíme sa snažiť navzájom pochopiť, pomôcť si, zachovať dobré v jednej aj druhej kultúre a rozvíjať ich. Máme spoločného priateľa a aj nepriateľa.

Podobné vzorce sa nachádzajú krížom cez všetky kultúry, aj Vami spomínanej indickej, védickej, kde bol sociálny systém lokálnou elitou dovedený bohužial dokonca až k istej forme na prvý pohľad dlhodobo udržateľného fašizmu. Spolu s elitárnym fiktívnorasistickým judaistickým fašizmom patria najstarším známym protoformám tohto typu otrokárskeho sociálneho zriadenia.
Ak sami zástanci judaistickej ideológie pri pokuse vytvoriť národ nepochopia svoju rolu v globálnom dejinnom procese, bude im územie, kde sa posledné desaťročia snažia koncentrovať s najväčšou pravdepodobnosťou "Veľkým Kombinátorom" odňaté. Zrejme použije moslimov(t.j. paradoxne aj pôvodných Hebrejov=dnešných Palestíncov). Kruh by sa uzavrel.

Ak ľudia nepochopia tento proces, hra môže pokračovať a koniec nemusí byť pre nás a našich potomkov šťastný. Osobne mám problém dôverovať dnešným Mocným tohoto sveta. Ak ovčanov nebude zaujímať ich osud, vždy sa nájde niekto, koho zaujímať bude a záujmy tohoto subjektu nemusia nutne osvietene korešpondovať so záujmom väčšiny. Ľud vždy bude mať takú vládu(koordinačné centrum), akú si zaslúži, ktorá zodpovedá miere jeho chápania vecí obecných(osobnej a kolektívnej intuícii=6.zmyslu) a ich postoju(svedomiu=7.zmyslu).

237672

Káva pro Zvědavce

46

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc únor přispělo 100 čtenářů částkou 16 049 korun, což je 46 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010
IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
15SucVps1Cpxd6ahR6uxx6SJiR16SZgR7b

Další možnosti platby ›

Milí čtenáři,

prosím zvažte, zda by nestálo zato přispět na provoz tohoto serveru.

Odstranil jsem reklamu, protože jste mi psali, že vás uráží svou hloupostí. Neplatili mnoho, ale alespoň něco. Takže jsem plně závislý na tom, co se dobrovolně vybere. Děkuji.

Ve zkratce

Z Česka bude brzy holina25.02.20 07:28 Česká republika 1

I trpaslíci mohou škodit: Tandém tří lokálních nul škodí České republice24.02.20 15:36 Česká republika 5

Libyjští teroristé se jezdí léčit do lázní Klimkovice u Ostravy?24.02.20 08:38 Česká republika 0

Barcelona: Migrant brutálně napadl starou ženu v metru24.02.20 00:05 Španělsko 0

Vojenská cvičení USA22.02.20 16:33 USA 3

Kdy se to celé zhroutí?21.02.20 15:18 USA 1

Co vlastně chtěl sdělit světu šílený střelec?20.02.20 20:48 Německo 2

Z Bruselu koncem února přijede na neposlušné Čechy kárná výprava, vedená sudetskými Němci20.02.20 18:06 Česká republika 0

Patočka kvůli Křečkovi napráskal Babiše Macronovi."Vyhoďte Babiše z ALDE!" žádá.20.02.20 17:11 Česká republika 1

Jak pan Křeček uzemnil Stehlíkovou20.02.20 10:55 Česká republika 2

Devět obětí střelby v Německu, pachatel je po smrti 20.02.20 08:25 Německo 5

Masové šílenství švédské mládeže19.02.20 15:46 Švédsko 5

Šokující čísla z Číny19.02.20 07:36 Čína 11

Cena zlata soupá19.02.20 06:51 Neurčeno 0

Sebemenší náznak pravdy o černoších vede ke konci kariéry17.02.20 23:36 Británie 0

Recyklace je lež zaplacená ropou17.02.20 09:24 Neurčeno 0

Neffův Neviditelný pes začíná být příjemně viditelný16.02.20 19:24 Česká republika 2

Niektoré švajčianske kantóny pozastavili používanie 5G vysielačov. Švajčiarske úrady začali testovať ich bezpečnosť15.02.20 13:53 Švýcarsko 5

Státní dluh vzrostl na 1,64 bilionu, na dividentách odteklo 299 miliard14.02.20 16:16 Česká republika 4

Česká vláda opět provádí rektální alpinismus Izraeli14.02.20 16:08 Česká republika 1

Měnové kurzy

USD
23,24 Kč
Euro
25,24 Kč
Libra
30,07 Kč
Kanadský dolar
17,49 Kč
Australský dolar
15,37 Kč
Švýcarský frank
23,74 Kč
100 japonských jenů
20,97 Kč
Čínský juan
3,31 Kč
Polský zloty
5,86 Kč
100 maď. forintů
7,47 Kč
Ukrajinská hřivna
0,95 Kč
100 rublů
35,64 Kč
1 unce (31,1g) zlata
38 486,39 Kč
1 unce stříbra
431,99 Kč
Bitcoin
222 580,54 Kč

Poslední aktualizace: 25.2.2020 07:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo ?