Zpátky na příspěvek ›

Všechny příspěvky ze stejné IP adresy

Nalezeno 26 příspěveků, 1 jméno: kutra.

Setříděno od nejstaršího, přetřídit od nejnovějšího

31.12.2010 20:27

Na přelomu roku

to my vsichni utvrzujeme bohem vyvolene, ze jsme jen gojinove

kutra 187.?.?.?

Zide o sobe prohlasili, ze jsou bohem vyvoleny narod. Proc ne, to muze kazdy. To i Hitler se citil byt bohem vyvoleny a v podstate to byl hodny clovek, nikdy nikoho nezabil, nikdy nikoho netyral. Jen vsugeroval jedne narodnosti, ze jsou nadrazena rasa. Byl demokraticky zvoleny a snazil se udelat to nejlepsi pro svuj narod. A nebyli to jen nemci, kdo nadsene hajlovali. Jak by tedy mohl neverit, ze je skutecne ten vyvoleny, kdyz ho o tom vsichni kolem utvrzovali. Zide se snazi upevnit svou moc po staleti zdokonalovanou oblbovaci technikou. Predstavte si, ze se rozhodnete nekoho oblbovat, vyzkousite to a on vam to zbasti. Zkusite to podruhe a on to zbasti zase. A tak stejne vzdycky. Nemohlo by to v nekom vyvolat pocit nadrazenosti? A co jsme my vsichni uz zidum zbastili!!! Snazime se pilne vydelavat penize, abychom si mohli koupit to, co vlastne ani nepotrebujeme a tomto kolobehu mastime nekomu kapsu, mamy nechaji vlastni deti, ktere se nemou branit, aby jim nekdo vstrikoval do tela neznamou kapalinu a slepe veri tomu, co bylo doktorum vtluceno do hlavy na studiich, nechali jsme se rozhadat mezi s sebou, nase jidlo uz pomalu prestava byt pozivatinou, cpeme do sebe po hrstech chemicke leky, nechame si nase emoce otupet sledovanim strach vyvolavajicich cynickych filmu a nechavame nicit i emoce nasim detem, masove vrahy z nasi minulosti nazyvame statecnymi dobyvateli, atd, atd..... CI JE TO VINA, ZE NAM ZIDI VLADNOU???
Kez se nam vsem v novem roce rozsviti.

235270

18.01.2011 18:33

Totální selhání volného trhu

vsimli jste si

kutra 187.?.?.?

jak z toho banky pekne vyklouzly? Nejdriv si napakovaly kapsy na spekulacich s nafukovanim cen a kdyz se to sesypalo (kdopak asi tomu pomohl?) tam jim vlada dala dotace, aby chudacci nemeli skodu. Na ty dotace si musela vlada pujcit a ted si banky pakuji kapsy skupovanim dluhopisu, ktere od nich vlada vykupuje (na odkoupeni vsech ale proste nema. Vsichni kolem maji trable, ale banky si mnou ruce.
Ted jiz jen skoupit vsechny dluhopisy a Irsko si zprivatizovat

O tom je nase vsemi respektovane podnikani - kdo koho nejchytreji precura

236332

23.01.2011 18:13

První nejtrapnější schůzka

teda to je skvely

kutra 187.?.?.?

diky za to video, to je lepsi nez islamsti teroristi

236680

27.01.2011 19:21

Do hola!

Nejdriv jsem si rikala, proc vy chlapi porad resite ples jako problem

kutra 187.?.?.?

ale po tom, co jsem videla fotku vam davam zapravdu, uplne vam to zmenilo image, bravo!!!

236920

09.02.2011 17:25

Oplocený internet pro nervozní autokraty

RE: Drobna oprava

kutra 187.?.?.?

omlouvám se, v článku bylo jen Langley Va, hledala jsem to na Google maps a ukazalo mi to Washington a ani na normálních stránkách Googlu jsem bližší informace nenašla, neměla jsem tam dávat nic, když jsem si nebyla jistá

237842

14.02.2011 22:17

Neskromný pan Čulík

určitě je dobře

kutra 187.?.?.?

že tu jsou Britské listy a učitě je dobře, že je tu Zvědavec. Každý si může porovnat oficielní informace s něčím jiným a záleží jen na něm, aby si udělal svůj obrázek. Tyto alternativní stránky pracují pro nás, jsou to služby za které je správné tomu, kdo je vytváří zaplatit. Jen mě zaráží ten propastný rozdíl mezi tím za jakých finančních podmínek pracují Britské listy a za jakých Zvědavec. Osobně dávám přednost Zvědavci, pan Stwora mě ušetří spousty hodin času, který bych musela strávit na internetu a jsem si jista, že on, na to aby vybral informace, musí denně hodiny a hodiny trávit jejich hledáním a čtením spousty článků. Je smutné, že pracuje s příjmem 5 tisíc korun měsíčně, předpokládám, že si taky ze své rozmazlenosti k své práci v zimě topí a svítí a že nemá přístup k bezdrátovému napájení svého počítače energií zdarma, že taky občas jí a mám nepříjemný pocit, že vlastně nebýt toho, že je někdo ochoten obětovat svůj čas a pracovat pro druhé, byli bychom odkázáni jen na informace, které jsou "někým" placeny. V malých českých podmínkách se asi stěží najde tolik čtenářů, aby to někoho uživilo. Takže až se příště budete rozhodovat, kde poslat svůj příspěvek na alternativní zdroje informací, uvažte, kdo jej potřebuje více. Zda BL, které získávají 50-100 tisíc měsíčně na příspěvcích plus grant glasgowské univerzity plus plat učitele tamtéž, nebo editor Zvědavce, který živoří na pár korunách měsíčně.
Díky pane Stworo, že se na nás nevykašlete a nenajdete si jinou práci, kde byste měl zcela jistě jiné příjmy. Protože pak byste určitě neměl čas dělat Zvědavce takového, jaký je.

238087

24.02.2011 20:36

Cesta do Argentiny

RE: Davejte si pozor!!!

kutra 187.?.?.?

Žiji pět let v Mexiku, cestovala jsem dva a půl měsíce s báglem po Chile, Bolivii, Peru a Argentině a nikdy jsem se s žádnou nebezpečnou situací nepotkala i když je pravda, že ve velkých městech se koncentrují zloději a je lepší neprovokovat např. laptopem v podpaží nebo volně visícím foťákem, pokud nevystavujete to co máte cenného a nepotulujete se ve vyhlášených nebezpečných místech tak by se nemělo nic stát. Ale to nevíte nikdy, mé dceři někdo v návalu v metru v Praze sundal z rukou hodinky a všimla si toho až když vystoupila. Všude jsou lidé vlídní a ochotní pomoci a také darebáci. V Jižní Americe je jen potřeba být víc pozorný, co se děje kolem.

238575

25.02.2011 18:17

Cesta do Argentiny

pro karel4u

kutra 187.?.?.?

Já bydlím na Jucatánu v zapadlé rybářské vesničce obydlené potomky indiánů poblíž Meridy, tady je to pohodový ráj, když nám tu ukradli pytel cementu, tak byly dvě vesnice vzhůru nohama, co se to hrozného stalo, chlap, který ten kradený pytel koupil nám ho musel vrátit zpátky a ten co ho ukradl a prodal nám musel dát peníze a to je největší nebezpečí se kterým jsme se tu za pět let setkali, v Tijuaně je jiný svět, všechny problémy s drogama a kriminalitou jsou poblíž USA hranic a nemyslím, že nebezpečí hrozí od divokých indiánů, ale spíš od v USA vytrénovaných band jejichž členy jsou i indiáni a ovšem tam kde je vysoká prostituce a drogy se stahují kriminálníci. To místo Vám teda skutečně nezávidím.

238606

26.02.2011 03:40

Cesta do Argentiny

RE: pro karel4u

kutra 187.?.?.?

Myslíte extrémní bojové sporty? To by nebylo nic divného, aby na přilákání amíckých klientů nepřipravili jako lákadlo něco, co je ve státech zakázané.

238644

11.03.2011 00:28

Americký tajný plán na vyzbrojení libyjských rebelů

Pane Valda

kutra 187.?.?.?

máte příbuzné v Tripoli a Bengasi, osud Libye Vám leží zcela určitě na srdci, prosím, přečtěte si něco víc o zákulisí všech nepokojů. Amerika/Izrael potřebují svoji ropu, která je jakýmsi nedopatřením pod územím "nějakých" arabů. Takže potřebují očistit ropu od arabů. Nejlepším způsobem je, vyprovokovat mezi nimi ozbrojené konflikty a pak jim přijít na pomoc. Pomoc, kterou žádáte Vám nedají zadarmo, za ni budete tvrdě platit. Uvědomte si, že Kaddafiho dosud podporovali, pomůžou jen tomu, přes koho se snadněji dostanou k ropě a moci v zemi. Já sama jsem se naivně aktivně podílela na frašce sametové revoluce a pak zůstala stát s otevřenou pusou, když mi došlo, jaké to bylo divadlo. Chápu, že jste vzrušený tím, že v Libii je šance svrhnout tyrana, zachovejte si však svou zemi pro sebe. V současné politické situaci to není snadné, ale je potřeba najít cestu jak nevydat Libii do cizích rukou. Požadavkem pomoci od těch, kteří nepokoje podněcují, pouze naplňujete jejich plán na schramstnutí Libie.

239277

11.03.2011 00:58

Zvědavec má novou hlavičku

až budete mít po návratu čas

kutra 187.?.?.?

prosím řekněte mi co mám udělat, aby se mi hlavička zobrazila na Mozilla Firefox, když si stránky otevřu přes Internet Explorer tak tam novou hlavičku mám

239279

12.03.2011 16:31

Wichi - další oběť války civilizací

Co to je civilizovaný člověk?

kutra 187.?.?.?

My, kteří jsme vyrostli na pohádkách plných strachu a násilí v boji dobra proti zlu a úspěšně dosáhli správného vzorce lidského chování - to jest jsme cynici bez empatie ochotní obětovat vše pro možnost vlastnit stále víc věcí - cítíme právo dívat se svrchu na lidi, kteří žijou v souladu s přírodou, vzájemné lásce o které my nemáme ani potuchy ani když ji máme plnou pusu, lidi, kteří neznají co to je ubližovat jeden druhému a nazýváme je zaostalými barbary. KDO JE BARBAR A KDO JE CIVILIZOVANÝ? Jsme vyvinutější proto, že máme velké domy, auta, filmy a počítače? Že máme školy pro naše děti, ve kterých se jim lže a místo vlastního uvažování se trénuje jen paměť? Nebo jsou vyvinutější lidé, kteří bez podmínek pomáhají jeden druhému, vnímají přírodu a učí své děti toleranci a respektu jednoho k druhému a k přírodě? Je víc civilizovaná máma, která odloží své malé dítě do školky, aby mohla jít vydělávat peníze na zaplacení půjčky, nebo máma, která kašle na to, že žije v chatrči, hlavní je pro ni dát dítěti trpělivost a lásku?
Pro indiány je těžké držet si nás od těla. Asi před dvěma roky došlo v Ekvadoru k situaci, která vyvolala pozdvižení. Ekvador má rozsáhlé pralesy a v nich ropu, takže bohatství dva v jednom. Problém je, že v pralesích žijí indiáni. Jeden mírumilovný domorodý kmen poslal vládě oznámení, že pokud někdo vkročí na jeho území tak ho zabijou. Bohužel se stalo, že jedná vesničanka, která o tom nevěděla, si zkracovala cestu přes jejich území a zabili ji. Je mi té paní líto a jim taky, ale od té doby nadnárodní těžařské společnosti prozatím ponechali jejich území v klidu. Co udělali indiáni špatně? Opustili svůj přístup k životu a zachovali se po našem způsobu. Jenže kdyby to neudělali, tak by tady už nejpíš nebyli. Těžaři samozřejmě zemi neopustili. V jiné oblasti se snažili vykoupit od domorodců půdu, spousta vesnic k tomu dala souhlas, ale naštěstí se našly vesnice, které jim vysvětlily, že uzavírat obchody s bělochy se nevyplácí a tak se transakce neuskutečnila. Na vlastní oči jsem vloni viděla, že se na kraji pralesa, daleko od nejbližšího města, staví obrovské mezinárodní letiště. Domorodci neví kdo to staví a proč.
V Peru před třemi lety jednal president s nadnárodními společnostmi o těžbě dřeva, indiáni vyšli z pralesa a utábořili se před presidentským palácem a setrvali tak dlouho, až president jednání s dřevařema ukončil. Pak se zase vrátili zpátky do pralesů. Po tom, co během svého pobytu před palácem pozorovali ty "civilizované" lidi, jim asi nejspíš bylo na [bliji]

239355

12.03.2011 16:39

Wichi - další oběť války civilizací

RE: *Kde to skončí*?

kutra 187.?.?.?

prosím, pokuste se udržet na uzdě a provokatéry ignorovat. Někdo vede soudní spor s panem Stworou a jistě se snaží i o jiné způsoby jak mu znepříjemňovat práci. Nemá cenu provokatéry zakázat, přihlásí se jen pod jiným jménem. Jediná cesta je je prostě ignorovat. Pokud na ně reagujete, tak se jen chechtají a mnou si ruce.

239356

12.03.2011 21:33

Wichi - další oběť války civilizací

RE: http://www.youtube.com/watch?v=O2kJtr8B4YQ&feature=related

kutra 187.?.?.?

Každý z nás je jen jednou vlnkou v oceánu lidstva, takže není možné, že se nám nic nestane, ale je důležité být kým chceme být a každý můžeme jednat podle své odpovědnosti, má pravdu, že pokud budeme jen obviňovat druhé za jejich chyby tak nic nevyřešíme, jen mám často tísnivý pocit smutku, že nemůžu dělat víc, ale každý můžeme dělat jen to co je v našich možnostech a silách, ale důležité je, že TO DĚLAT MŮŽEME

239369

14.03.2011 15:38

Wichi - další oběť války civilizací

RE: Napsano tklive a ctive,

kutra 187.?.?.?

Proč máte utkvělou představu, že my jsme ti civilizovaní a indiáni, žijící v pralese, kteří si nás drží od těla, jsou divoši?
"Byla vzdelana (plyne hovorila anglicky), kultivovana, zdrava, nepochybuji o tom, ze mela hygienicke navyky, a domnivam se, ze by nemela sex s pribuznymi"
To, že někdo umí anglicky z něj dělá civilizovaného?
To, že se někdo chová podle našich pravidel slušného chování z něj dělá civilizovaného? Myslíte, že oni nemají svoje pravidla? Co když oni si myslí, že naše pravidla jsou necivilizovaná a co když mají pravdu?
Zdravá - to snad není znakem civilizace, ale asi není pochyb, kdo je zdravější, zda ten, kdo jí dary přírody a nebo ten, kdo mívá v žaludku směs chemikálií s nimiž si tělo neví rady?
Hygienické návyky - indiánské kmeny jako např. mayové, inkové a další měli lázně a kanalizaci v době, kdy se u nás v Čechách vylévaly splašky z oken na chodníky a dodnes si potrpí na čistotu, víte o čem to mluvíte?
Sex s příbuznými - sorry to už jste uplně mimo, možná, že se to někdy stane, ale jistě to procento není větší, než u podle vás "civilizovaných"
"Pochopil jsem ji a dodnes jeji nenavist neodsuzuji." Ó jak jste tolerantní, že ji neodsuzujete. Do země obydlené mírumilovnou civilizací s vysokými znalostmi matematiky, zeměpisu, astrologie a kdovíco ještě o čem mi dodnes nemáme páru, přišla hrstka mužů s puškami a vraždili je jako dobytek. Kdyby chtěli, utloukli by je čepicemi, ale násilí člověka proti člověku nebyli schopni, tak byli vyvražděni. To co se teď děje v Palestině proti tomu není nic. A vy jste tak šlechetný, že ji neodsuzujete, když nemá ty, kdo brutálním způsobem udělali obrovskou genocidu, ráda.
Zjevně podle Vás ti kteří vraždí jsou civilizovaní a ti kteří se nebrání jsou barbaři.

239474

14.03.2011 23:50

Wichi - další oběť války civilizací

RE: Napsano tklive a ctive,

kutra 187.?.?.?

Tu délku života není možné jen tak snadno porovnávat. Spousta kmenů žije hluboko v pralese a snaží se střetu s naší civilizací vyhnout. Je možné, že někdo umírá ve 30, ale jiní se dožívaji 100 let. Co se týče přírody, oni ví moc dobře co je a co není k jídlu. Přírodní lidé s hygienou určitě problémy nemají, špínu a nemoci můžeme vidět u kmenů, které byly vyhnány ze svého prostředí a živoří na pokraji naší tzv. civilizace ve které nejsou schopni se aklimatizovat.
O tom, že staré indiánské civilizace byly rozvinuté a měly vysoké znalosti je snad dost důkazů i když se španělé snažili zničit vše co to připomínalo. Například v Mexiku biskup Landa zasvětil svůj život tomu, že vyhledal a spálil všechny mayské knihy. Na konci svého života pak, prý v lítosti nad tím co udělal, během svých dvou let života sepsal mayskou historii podle knih, které spálil a které mayové psaly po generace. Protože i před středověkou Evropou chtěli najít omluvu pro své vyvražďování, přisoudil ve své historii mayům evropské vlastnosti a snažil se je vylíčit jako krvelačné barbary, kteří mezi sebou válčí a pořádají krvavé oběti. Protože jeho knihy jsou to nejstarší, co se zachovalo, tak se dodnes považují za mayskou historii. Když se budete bavit se starými lidmi, kteří si pamatují vyprávění svých předků, tak to vypadá jinak. A důvěryhodněji. Například o známé studni smrti v Chitzen Itza, o které se říká, že tam házeli lidské oběti, říkají, že jejich předkové uctívali vodu a nikdy by ji neznečistili tím, že by do ní házeli něco, co by vodu mohlo zkazit. Na Jukatánu nejsou žádné řeky ani jezera a hloubkové studně, které jsou v podzemí propojené jsou jediným zdrojem pitné vody. Házel byste do jediného zdroje pitné vody lidská těla, když víte, že tu vodu pak budete pít? Kostry, které se tam našly tam prý naházeli španělé, když se zbavovali nepohodlného svědectví toho, že se zahodili s nějakou indiánkou. Byl to tehdy velký společenský poklesek, pokud se ze spojení narodily děti, tak je ihned zabíjeli a nejjistější bylo zabít i tu ženu, aby nedělala problémy.
A že nepřišli oni k nám? Asi neměli potřebu zabírat území někoho jiného a proto svoje znalosti nezaměřovali na stavbu korábů a výrobu zbraní za to měli například mezi pyramidami položený jakýsi kabel, kterým si prý vladaři měst předávali zprávy. Tato technologie se nezachovala, ale je známá z vyprávění. A stejně tak měli jiné technologie, které si dnes neumíme představit.

239516

15.03.2011 07:02

Wichi - další oběť války civilizací

RE: Napsano tklive a ctive,

kutra 187.?.?.?

Co se týče Studny smrti v Chitzen Itza, svůj úhel pohledu jsem vyjádřila v předchozím příspěvku, domnívám se, že archeologové se v tomto případě mýlí. V případě zmrazených dětských těl je situace jiná. Našli jich celkem myslím 16 a všechno to byly děti tehdejší aristokracie. Oba jsme byli zřejmě ve stejném muzeu, kde vysvětlovali okolnosti. Pokud společnosti hrozila neúroda a hlad, obětovali vládcové to nejcennější co měli a to své vlastní dítě a věřili, že tím svému národu pomohou a zabrání smrti spousty lidí. Tyto oběti se dělaly pouze za vlády jedné incké dynastie. Je to nehumánní, ukončit život druhého člověka je vždy nelidské a souhlasím s tím, že s tím se dá spojovat pojem divoch. Jenže porovnejte okolnosti. Dřívější vládcové obětovali pro záchranu svých lidí vlastní dítě a dnešní vládcové obětují pro svou moc a kapsu miliony ostatních lidí. A společnost to akceptuje a nic proti tomu nedělá. Kdo je tedy větším divochem? Máme právo považovat sebe za civilizované a je za divochy?

239527

15.03.2011 21:15

Wichi - další oběť války civilizací

RE: Napsano tklive a ctive,

kutra 187.?.?.?

Proč došlo k tomu, že byznysová prozíravost je nejvyšší hodnotou? Protože lidé zapomněli na to, že lidstvo tvoří jeden celek a jsme vzájemně propojeni. Protože jsme zapomněli, co to je empatie a naše city jsou omezeny jen na naše blízké okolí. Je nám úplně jedno, že lidé někde trpí a pokud vidíme, že někde se děje něco špatného, tak zavřeme oči a děláme, že to nevidíme a přesvědčíme sami sebe, že to tak není. Rozhlédněte se kolem sebe kolik procent lidí nechce vidět a vědět.

Co se týče obětí, je velmi populární říkat, obětoval se za vlast, obětoval se za budoucnost. Všechny války byly a jsou vedeny v boji dobra proti zlu a je hrdinstvím se v zájmu dobra obětovat. Křižácké výpravy šířily v zájmu dobra lidí křesťanství, Izrael s Amerikou šíří v zájmu dobra lidí demokracii. Všechny válečné ztráty životů jsou považovány za oběti pro dobro. A kolik těchto lidí zemřelo jen proto, že kdyby desertovali, tak by je popravili. Spočtěte si, kolik lidí bylo obětováno za posledních sto let v první a druhé svět. válce a prý počet zabitých lidí americkou armádou po druhé světové válce je vyšší, než počet lidí, kteří zemřeli v průběhu války. Rozdíl mezi obětováním lidí ve starých kulturách je v počtu lidí a v důvodu obětování. Oni obětovali desítky lidí, my miliony. Pro ně bylo důvodem zlepšení životních podmínek pro celý národ, pro nás je důvodem upevnění moci pro pár jednotlivců. Skutečně jsme tím civilizovanější?

239585

15.03.2011 22:31

Wichi - další oběť války civilizací

RE: Napsano tklive a ctive,

kutra 187.?.?.?

Průvodci po památkách mají za úkol udělat přednášku zajímavou a jistě jsou zajímavější krvavé historky a krvavé historky o španělech se dodnes smí vyprávět jen velmi opatrně a tak zbývají horory o indiánech. Když se průvedce, který občas zná historii, zeptáte mezi čtyřma očima na jeho soukromý názor, tak vám řekne pravdu. Mexičani jsou cíleně vedeni k tomu, aby na svou indiánskou historii zapomněli. Jen od starých lidí se můžete něco dozvědět. Ve školách / učebnice psali španělé / se můžete dočíst, že španělé přinesli do Mexika nové technologie. Totéž jsem četla i v různých muzeích v Jižní Americe. O genocidě nic. Staří lidé si pamatují, že se jejich rodiče někde tajně scházeli, a udržovali tajně staré tradice, ale jim nechtěli nic říct. Trestem byla smrt a tak své děti chránili tím, že je udržovali v nevědomosti. Když mexičtí otroci stavěli pro španěly kostely tak obvykle do základů zabudovali svou sošku bůžka. Kněží se radovali, že jim chodí do kostela a netušili, že tam chodí kvůli svému bůžkovi. Dnešní katolická generace už o tom neví. Neví ani o tom, že pokřesťanštění probíhalo tak, že někoho přivázali za nohy a hlavou ho ponořili do studny, když ho vytáhli, zeptali se, zda věří v Krista, proces se opakoval tak dlouho, až uslyšeli ano a nebo ho utopili. Spousta kmenů raději tomuto pokatoličtění a zotročení předešla sebevraždou nejen skokem z Kaňonu Sumidero. Byli zvyklí žít svobodně a zotročení, kdy s nimi španělé zacházeli doslova hůř než s dobytkem nedokázali unést. Dnešní generaci je vštěpováno, že je předností mít španělskou krev. Jedna vysokoškolačka snědé pleti měla zarostlé nohy černými chlupy a na otázku, proč si je neoholí odpověděla, že to tedy ne, protože indiáni nemají chlupy po těle a její chlupy dokazují, že má španělskou krev.
Určitému množství indiánů se podařilo dodnes se schovat před naší civilizací do pralesů. Vláda neví kolik jich je a pořádá na ně hony. V oblasti, kde jsou můžete najít výstražné tabule - pozor banditi a vypouští o nich hrůzostrašné zkazky, aby před nimi zastrašili obyvatelstvo. Ti, kteří bydlí v blízkosti s nimi obchodují, ti kteří s nimi nikdy nepřišli do styku těm zkazkám často věří.
Pro USA jsou mexičani levnou pracovní silou, používanou hlavně na stavbách, platí jim zlomek peněz, které by platili američanovi a protože nemají peníze tak se na ně dívají svrchu.

239588

16.03.2011 02:02

Wichi - další oběť války civilizací

RE: Napsano tklive a ctive,

kutra 187.?.?.?

pane Vojto, nevěřte všemu co je v knížkách, je třeba vždy přihlédnout k tomu kdo to psal a z čeho čerpal, já mám spousta knížek, které je ztráta času číst, často i archeologové objeví něco co neumí zcela posoudit a tak odhadují a často jsou dost mimo. Nezapomínejte, že dosud spousta indiánů překáží v pralesích a zkazky o jejich barbarismu jsou ospravedlněním pro hrubé zacházení s nimi, takže jsou podporovány. Navíc nejsou unifikovaní jako my. Kamkoliv ve světě jedete najdete Mac Donald a lidi v džínsách, přírodní národy se od sebe liší a pokud se u nějakého najde krutost a zločin, samozřejmě všude jsou lidé dobří a zlí, tak se to maximálně zdůrazňuje a snaží napasovat na všechny, což určitě není správné. Podle mého názoru nikdy v námi známé historii nebyli lidé barbarštější, než jsme my.
Co se týče průvodců, několikrát se mi stalo, že mi mezi čtyřma očima řekli, že to co říkají je proto, že jim řekli co mají říkat a jejich osobní názor je jiný. Vycházím pouze z vlastní zkušenosti. Celý můj pohled na tuto problematiku vychází z mé vlastní zkušenosti, a to je pro mě víc než knížky.

239595

16.03.2011 07:16

Wichi - další oběť války civilizací

RE: Napsano tklive a ctive,

kutra 187.?.?.?

Děkuji za upozornění, úplně jsem na to zapomněla, dík

239604

16.03.2011 07:29

Wichi - další oběť války civilizací

RE: Napsano tklive a ctive,

kutra 187.?.?.?

Myslím, že co jsme chtěli říci jsme řekli, děkuji za diskusi

239605

že přehnaná hysterie kolem ochrany lidských práv uplatňovaných více pro kriminálníky všech pletí a především menšin než pro oběti, je součástí taktiky : když se dva perou, třetí se směje?

240404

27.03.2011 21:59

Oběti

RE: Trosku z jiínyho soudku..

kutra 187.?.?.?

Myslíte si, že by se všichni lidé měli odstěhovat ze zemí, kde není demokracie? Ze všech zemí v Americe, Asii i Evropě? Kam by se měli nastěhovat? Všichni do Venezuely? A když se odstěhuje někdo do země u které podlehl iluzi, že tam demokracie je a mezitím, než pozná, že je všechno jinak se v té zemi zabydlí, tak se má podle vás zase vrátit zpátky tam kde demokracie není taky? Z bláta do louže? Ono odstěhovat se není jen tak jednoduché, já již šest let nebydlím v Čechách, ale rodinné vazby jsou silné a mě se stýská a chci se vrátit zpět. Ze země kde není demokracie do země kde není demokracie, ale je má rodina. A to, že někdo upozorňuje na to, že informace o zrůdných diktátorských vládách jsou zkreslené ještě neznamená, že prudí, každý pokud chce si může zjistit po internetu různé informace a udělat si svůj názor i když v zemi nikdy nebyl. Koneckonců jsme přece zvědavci a pokud se někdo cítí být prudičem, asi má pravdu a je to jeho věc.

240541

27.03.2011 22:12

Intervence v Libyi: Hnaná ropou nebo humanitarismem?

RE: Zajimave cteni - koalice utocniku je pred rozpadem

kutra 187.?.?.?

Tak jako mocnosti obětovaly Sudety s nadějí, že budou mít pokoj tak teď obětují spoustu zemí s nadějí, že budou mít pokoj. Ale budou.....?

240543

27.03.2011 22:49

Téměř ubitý Patrik je proti popálené Natálii člověkem druhé kategorie

RE: nemůže to být

kutra 187.?.?.?

bylo by zajímavé vědět, proč státní zástupce požádal o snížení trestu. Napadají mě tři možnosti
- s pachatelem sympatizuje /což pochybuji/
- dostal pokyn shora
- jednal ze strachu před výhružkami rodiny pachatele a v našem právním státě se před nimi necítí být bezpečný

pravdu asi nemáme šanci se dozvědět

240547

Káva pro Zvědavce

50

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc leden přispělo 75 čtenářů částkou 17 554 korun, což je 50 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
12vZg7LszAecMsq3wRW4pNpoUAgGZB8aS5

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Chcete, aby skončil Lockdown? 26. ledna máte reálnou možnost to změnit19.01.21 10:14 Česká republika 2

Helena Duke poté, co udala vlastní rodinu, žebrá o peníze18.01.21 14:28 USA 3

Satanisté a jejich poskoci mají Vánoce17.01.21 23:15 Česká republika 3

V Norsku po aplikace vakcíny zemřelo 23 lidí a Blatný by chtěl očkovat15.01.21 20:37 Norsko 2

Humorem proti totalitě15.01.21 18:55 Česká republika 1

Fanatismus a nesmiřitelnost – aneb stane se Helena Duke legendou?15.01.21 16:52 USA 1

V protestu před Kapitolem 6. ledna sehráli roli „agenti provokatéři“ – Interview s Michaelem Yonem14.01.21 11:38 USA 2

Luboš Xaver do Českého rozhlasu patří!13.01.21 22:50 Česká republika 1

Zemanovi už doopravdy hrabe, mrzí ho ukončení okupace Afghánistánu13.01.21 18:25 Česká republika 2

Obnovitelná energie mohla způsobit totální výpadek rozvodné sítě13.01.21 09:36 Rakousko 14

Smlouvy s výrobci vakcín jsou tajné, nemohou je vidět ani europoslanci12.01.21 19:03 Evropská unie 3

Probuďte se: Uzamčení jsou navržena tak, aby vydržela navždy12.01.21 16:01 Neurčeno 4

Současné prodlužování nouzového stavu je porušením mnoha zákonů12.01.21 11:46 Česká republika 0

Velký reset, krátký distopický film s čs titulky11.01.21 23:11 Neurčeno 0

Síť Parler přestala existovat11.01.21 19:03 USA 5

Policisté v Německu protestují proti povinnému očkování proti COVID-1911.01.21 16:39 Německo 4

Další krůček k otroctví11.01.21 11:42 Česká republika 3

Jaroslav Turánek 1. díl: Všichni nereagují na vakcíny stejně, část populace bude reagovat negativně09.01.21 17:58 Česká republika 1

Američtí manažeři sjíždějí fotky z obsazení Kapitolu. Když najdou svého zaměstnance, má padáka09.01.21 11:15 USA 4

Noc dlouhých nožů v USA09.01.21 10:28 USA 2

Měnové kurzy

USD
21,60 Kč
Euro
26,13 Kč
Libra
29,39 Kč
Kanadský dolar
16,98 Kč
Australský dolar
16,67 Kč
Švýcarský frank
24,25 Kč
100 japonských jenů
20,77 Kč
Čínský juan
3,33 Kč
Polský zloty
5,77 Kč
100 maď. forintů
7,27 Kč
Ukrajinská hřivna
0,77 Kč
100 rublů
29,25 Kč
1 unce (31,1g) zlata
39 744,27 Kč
1 unce stříbra
545,24 Kč
Bitcoin
785 416,52 Kč

Poslední aktualizace: 19.1.2021 07:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo ?