Zpátky na příspěvek ›

Všechny příspěvky ze stejné IP adresy

Nalezeno 25 příspěveků, 2 různá jména: <nic>, Arkan.

Setříděno od nejstaršího, přetřídit od nejnovějšího

29.12.2010 14:52

Veselé Vánoce z Korei

RE: Rad bych vysvětlil několik problémů spojených

Arkan 70.?.?.?

se zeměpisným názvem Korea. Korea je, po stránce gramatické, podstatné jméno ženského rodu čísla jednotného. Po stránce "geostrategicko" historické (jak by řekl MoUdrosták alias Sodek, cokoliv geostrategického se mi strašně líbí) byla Korea vždy jednou zemí (i za japonské okupace). O dvou Koreách se začalo mluvit až po II. světové válce, kdy - na základě spojenecké dohody - došlo k rozdělení Koreje, na část severní, osvobozenou SSSR a část jižní, osvobozenou základně USA.

Podle Pravidel českého pravopisu (PČP) schválených MŠMT ČR (Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy České republiky) se podstatné jméno Korea skloňuje následovně: Korea,
2.p. Korey i Koreje, 3. a 6. p. Koreji, o Koreji, 4. p.Koreu, 7. p. s Koreou i s Korejí.

Jména států (oficiální ale i neoficiální - to PČP připouštějí) se píší velkým písmenem, tudíž Korejská lidově demokratická republika - KLDR, (hlavně to "lidově demokratická" mám rád), a Korejská republika - KR. Neoficiální názvy, psané velkým písmenem, jsou tudíž podle PČP, Severní Korea a Jižní Korea. Dokonce i tvary Jihokorejec, Severokorejec jsou přípustné (podle "vzoru" Hnědočech). Ten titulek "Veselé vánoce z Korei" je gramaticky nesprávný a měl znít "Veselé vánoce z Korey" či spíše "Veselé vánoce z Koreje", podobně jako "Pozdrav z Prahy" (z koho, čeho).

Pokud byste měl podrobnější zájem o češtinu, pak bych Vám doporučil spojit se s přispěvatelem Nezvědavce, jistým "brodánkem", povoláním koňský felčar a jeden z největších "češtinářů", a že jsem jich viděl. Dokáže napsat např. nejvyžší, prázná hlava, zkončil, Holansko, Chrustov (Chruščev), zapoměl, nerozvynul, prohlášení banek, Jim Cartel (Jimmy Carter), babyzna, vyslíchat, Němci zlikvidovaly, Lichlštejn, assil, apod. Příspěvky "brodánka" si rozhodně nenechte ujít.

235099

29.12.2010 17:13

Belgie byla prakticky zrušena

Nevím proč by vás měl titulek "Belgie byla prakticky zrušena"

Arkan 70.?.?.?

překvapovat. Vždyť koncem minulého století se přece tolik tzv. "slepenců" rozpadlo. To pravděpodobné rozpadnutí Belgie má celou řadu společných příznaků, které doprovázely rozpad Československa, Jugoslávie, Sovětského svazu apod. Pochopitelně mezi jednotlivými rozpady najdete řadu rozdílů, ale v podstatě jde o stejnou věc. Jedná se o "SLEPENEC", který vznikl buď po válkách či po revolucích (Belgie 1830), Československo (1918-1919), Jugoslávie (po I. světové válce), SSSR (jak za ruské imperiální říše, tak i za komunistů).

Podívejme se na na ty příčiny (a rozdíly):

- Československo (10 miliónů Čechů (včetně Moravanů a Slezanů), 4.5 miliónů Slováků (včetně půl miliónu Maďarů), Belgie - trochu podobná situace, Vlámové (většina), Valoni a Němci;
- Slovensko (podobně jako Valonsko) bylo chudší, a za komunistů bylo silně dotováno ze státního rozpočtu. Felvidék alias Horní země (Horní Uhry) nebyly nikdy, ani nikdy nemohly být, průmyslové, protože Dolní Uhry nikdy průmyslové nebyly. Průmysl byl za Rakousko-uherska v zemích českých;
- jazykově jsme na tom od Belgičanů byli vždy trochu rozdílnější. Francouzština byla po dlouhá léta světovým jazykem, holandština nikdy světovým jazykem nebyla (snad v Indonézii, v Karibiku); čeština na tom byla lépe, ačkoliv slovenština byla, je a bude daleko (lingvisticky) bližší češtině než francouzština a holandština (románský jazyk a germánský jazyk). (Za šest měsíců základní služby v Žilině jsem se dobře naučil slovensky, jinak bych v hospodě nedostal ani pivo.)
- přes veškeré ty dotace se Slováci cítili neustále utiskováni, ovládáni z Prahy (i za Husáka) a ten jejich tradiční nacionalismus (Slovenský štát) jen kvetl, ačkoliv za svou existenci vděčí vzniku Československa;
- následně jsme se pak rozdělili na federaci (podobně jako v Belgii) a tím jsme jen uspíšili ten konec. Jako obvykle o rozdělení republiky nerozhodoval lid v nějakém referendu ("do toho nemáte co kecat") - to by pravděpodobně dopadlo jinak, ale politici (myslím, že to byl Klaus a Mečiar).

Co si osobně myslím - po zkušenostech - to nejdůležitější je jakým způsobem se rozcházíme. Takovým tím "sametovým" - jako
v ČSR - nebo tím jugoslávským, kdy se lidé navzájem pobíjeli. Současné vztahy mezi ČR a SR jsou daleko lepší než v minulosti, každý si hrajeme na svém písečku. Belgičané - pokud se rozejdou - provedou asi "sametové" rozdělení, jak francouzsky mluvící tak i holandsky mluvící občané jsou civilizovaní lidé (na rozdíl od horkokrevných Jugoslávců).

Sídlo EU a NATO se dá vždy přemístit, viz Petrohrad a Moskva. Brusel se nakonec může stát takovým evropským Jeruzalémem a stále zůstat sídlem EU a NATO (kam by ti všichni dobře placení Belgičané, kteří pro EU a NATO pracují, odešli ?) [mrknutí jedním okem]

235109

30.12.2010 03:08

Belgie byla prakticky zrušena

RE: Nevím proč by vás měl titulek

Arkan 70.?.?.?

Už jsem četl o důvodech pro vznik Československa, obnovení Polska a reorganizaci poválečné Evropy hodně článků, ale takovouhle pitomost čtu dnes poprvé. Toto tvrzení naprosto neguje veškeré ty snahy Masaryka, Beneše, Štefánika, ta dlouhodobá jednání v USA, v Evropě, a v neposlední řadě i vznik a dopad působení československých legionářů na novém mírovém uspořádání poválečné Evropy.

Nebýt I. světové války Říše rakousko-uherská by se postupem času přeměnila na federaci zemí, kdy každá země by měla větší podíl na politickém a ekonomickém dění nového státního uspořádání. Vždyť i zpočátku nebyl konečným cílem snah českých politiků (Mladočeši, Staročeši) rozbití Rakousko-uherska, pouze jeho spravedlivější uspořádání. Osobně se domnívám, že Rakousko-uhersko - v nové formě a třeba i s jiným jménem - by bylo skoro ideálním státem v Evropě. Existovalo administrativní centrum, byly průmyslové oblasti a vyspělé zemědělství, existoval přístup k moři, atd. Jen ti Slováci by asi stále trpěli pod maďarským jhem. Isten áld meg a Magyart. Baszom a Kristusmarját.

Jenomže přišla válka a všechno se radikálně změnilo. Války, zejména ty velké, jsou také asi pro "něco dobré". [chechtot]

235155

19.01.2011 17:21

Malé vítězství rozumu

RE: Jsem nekurak,

Arkan 70.?.?.?

Chtěl bych jenom opravit některá vaše tvrzení, naemlich, že paradentóza je způsobována tragickým nedostatkem vitaminu C. Paradentóza, a budete asi překvapen, je nemoc, je to zánětlivé onemocnění periodontia, které je charakterizováno nejprve otokem dásní a postupným rozkladem zubní dřeně (kosti) a jeho absorpcí, tj. ničením struktury na podporu zubů (včetně kosti).

Problém s nedostatkem vitaminu C a následné jeho příznaky se nazývá kurděje (neboli scurvy - skérvy nikoliv z kurvy) a tento problém byl záhy rozpoznán, když námořníci, kteří na dlouhých plavbách neměli přístup k zelenině, ovoci apod. (Angličané, Francouzi, Němci, Španělé, Portugalci a jiné menší námořní velmoci). Aby se zabránilo vzniku kurdějí, tak např. britští námořníci dostávali denně sklenici limetkové nebo citronové šťávy, od čehož vznikl i nový název pro Angličany - Limeys (lajmiz), němečtí námořníci dostávali každý den porci kyselého zelí (nový název pro Němce - Krauts).
Appropó, z úst vám může zapáchat jako z žumpy i bez paradentózy, stačí když jste prase a zuby si nečistíte alespoň dvakrát denně.

236425

19.01.2011 20:09

Malé vítězství rozumu

Zero, to nejsou jen říkačky ze školy.

Arkan 70.?.?.?

které podle tebe jsou k ničemu ani typický přiklad vymytí mozku už v základce(tam se to ještě neučí), to jsou fakta.

Zeptej se svého dentisty, (to je doktor, který se na rozdíl od gynekologa, stará o zuby, nikoliv o dámská přirození), pokud tedy někdy k zubaři chodíš, a ten ti pak vysvětlí - "za použití své vlastní inteligence a ne jen nabiflovanými poučkami z vysoké školy" - jak tomu s tou paradentózou je. To je ovšem podmíněno pravidelnou návštěvou zubaře, jako to děláme tady v Kanadě (alespoň dvakrát ročně, pokud nejsou další problémy).

V českých podmínkách - jelikož většina českého národa netráví převážnou část roku plavbou na lodích pojidáním sucharů a rumu smíchaného s vodou - a požívá jak zeleninu tak i ovoce (už jen to vepřo-knedlo-ZELO) ke tragickému nedostatku vitaminu C nedochází (s výjimkou snad Hnědočechů a bezďáků - čert je vem), tudíž existence kurdějí či nedostatku vitaminu C (kyselin) je minimální. Navíc se domnívám, že mezi rmutem a lidským organizmem je přece jenom určitý rozdíl. O aplikaci kvasné chemie - tj. zymurgy - se zajímám a též i praktikuji již dlouhou dobu. Dixi, cokoliv dalšího by jen bylo infra dignitatem.

236434

22.01.2011 00:47

Smrt „sociální Evropy“

RE: 2 Etheral

Arkan 70.?.?.?

Etheral, to není jenom takový pocit, to je naprosto drsná skutečnost. Tady v minulosti probíhala tvrdá selekce, několikráte musel editor zakročit, ale nicméně řada lidí byla zablokována, buď dočasně nebo permanentně, neboť si dovolili mít opačné názory. Bývaly doby, kdy tu vládla rukou železnou cenzorka jménem Mindy, ale ta alespoň měla občas smysl pro humor.

Zásadním jejich proviněním bylo, že "nehýkali se stádem", nedrželi basu a dovolili si mít i vlastní názory. S tím bylo pochopitelně spojeno i obvinění, že jsou to placení provokatéři financovaní Mossadem, Šabakem (hlavní bezpečnostní služba), Amanem (vojenská kontrarozvědka) nebo CIA. Já jsem byl osobně obviněn, že jsem placen Mossadem za provokace. Dovedu si představit jak mně nějaký "katsa" (field case officer) nebo "Bat Leveyha" (špionážní důstojník) předávají obálky plné amerických dolarů. Ale jak už říkal náš první dělnický prezident soudruh Klement Gottwald, "Je lépe mýlit se se stranou, než mít proti ní pravdu" a měli bychom si z toho vzít příklad pro budoucnost. Dixi et salvavi animam meam.

236602

23.01.2011 01:23

První nejtrapnější schůzka

RE: Život je daleko pestřejší, než si myslíme! A docela jsem se upřímně zasmál!!! Díky za uvedení!!!

Arkan 70.?.?.?

Tak mám pro tebe, Peleško, ještě jeden takový klasický verš - pro odlehčení. "Seděla na plotu, chcala mu na botu, zíral jí do očí, čekal až se vymočí", autora neznám. A kdyby ti to nestačilo, přečti si od J. Vrchlického "Rytíře Smila", je to na netu. "...a nasadila všechny lesti, které k srdci cestu klestí, neb chtěla, aby rytíř Smil k mr...í se rozjařil". Vrchlického manželka mu často zahýbala a tak se J. Vrchlický ze zoufalství věnoval i jinému žánru poezie, o kterém jsme se na gymnáziu pochopitelně neučili. On nebyl jediný, i takový básník jako K. H. Mácha psal i jiné verše a hlavně deníky.

236658

25.01.2011 15:30

Co udělat s Izraelem?

RE: pomník holocaustu 200milionu Indiánu

Arkan 70.?.?.?

To by mne docela zajímalo, kde bereš, "ty pisateli, který si přeje zůstat v anonymitě", ty údaje o Indiánech. To si ty "numera" taháš z klobouku nebo máš opravdové zdroje informací, o kterých ostatní lidé nevědí? Pomník holokaustu 200 milionů Indiánů nebyl a také nikdy nebude Američany vystavěn, protože v Severni, Střední či Jižní Americe nikdy 200 milionů Indiánů nežilo a jak to tak vypadá nikdy jich tady 200 milionů žít nebude.

Já žiji v Kanadě, která historicky byla k Indiánům slušnější než Američané. Oni se sem lidé také tolik nehrnuli, protože je tu přece jenom větší zima než třeba v Jižní Karolině nebo v Kalifornii. Navíc to tady měli v rukou Britové a ti měli - alespoň v minulosti větší smysl pro fair play. Co přineslo původnímu obyvatelstvu (odhad půl milionu až jeden milion na území dnešní Kanady) největší pohromu byly "evropské" nemoce - chřipka a pravé neštovice. Tyto nemoci dokázaly decimovat 40 až 80% domorodců (ať už to bylo v Kanadě, USA, Mexiku, Jižní Americe). Pochopitelně neustálé šarvátky, indiánské války, jak s evropskými přistěhovalci tak i mezi jednotlivými kmeny, Huroni, Iroquoa, Black foot, Mohykáni, atd. nárůst původního obyvatelstva nepřinesly. Dodnes žije v Kanadě kolem 600 různých indiánských kmenů, a celkový počet Indiánů se pohybuje kolem 1,2 milionů.

Takže pro příště, dříve než uveřejníš nějaký nový nesmysl, ověř si to. Jinak by to mohlo dopadnout jako s počtem obětí v koncentračním táboře Osvětim-Březinka, kde se počty zabitých a spálených vězňů neustále měnily, až se nakonec došlo k cifře 1.1 milionu zavražděných, což bylo na tehdejší poměry technicky proveditelné.

236777

26.01.2011 03:22

Co udělat s Izraelem?

RE: Čest práci, soudruhu anonyme!

Arkan 70.?.?.?

To číslo 1.1 milionů konečné ještě není, ÚV strany o tom teprve debatuje, ale jak říkají někteří členové ÚV to číslo se přibližuje k tehdejším technickým možnostech nacistů. Německo bylo - alespoň v minulosti po sjednocení- něco jako Japonsko v 19. století - velice technologicky vyspělé, dnes je ovšem plné Turků, Kurdů, ručníkářů a melanin rich (velice opálených) negrů. Pokaždé, když se vracím na dovolenou do Evropy a létám přes Německo či Rakousko si to plně uvědomuji. Jsem po tátovi poloviční Němec a proto to víc bolí. Pokud bys měl ještě další dotazy, přijď mezi nás na třídu Politických vězňů a přihlaš se u vrátného soudruha Semeráda a ten tě zavede k příslušnému referentovi, který ti celý ideologický problém včetně statistiky objasní z hlediska marxisticko-leninského dialektismu. Můžeš se tam setkat i se soudruhy Peleškou a MoUdrostákem, ti si tam často chodí pro rozumy. Čestík. [smích]

236819

26.01.2011 03:41

Co udělat s Izraelem?

RE: vyloučení izraele z osn ?

Arkan 70.?.?.?

Miloslave Alčere - to je velice hezké jméno, (to máš po tatínkovi nebo je to jenom pseudonym ?), USA z OSN vyloučit nelze, protože by pak nebyl nikdo, kdo by financoval desítky různých afrických darmožroutů, kteří - i přesto, že žijí v NY ve velice pěkných residencích - nikdy žádné poplatky OSN neplatí. A tito "vyžírkové", jejichž pobyt je často (jelikož Američané jsou tak politicky korektní) financován vládou USA pak z vděčnosti hlasují pro všechny rezoluce proti USA a státu Izrael.

236820

26.01.2011 05:00

Co udělat s Izraelem?

Štefane, mohu tě ubezpečit o tom,

Arkan 70.?.?.?

že Arabové, všichni sousedi státu Izrael jsou velice jednotní v jednom, tj. v tom, že stát Izrael nesmí existovat. Problém je v tom , že v každé válce prohráli. A po poslední vítězné jomkipurské válce Izrael udělal nesmírnou chybu, neudělal to, co udělali Češi po II. světové válce, tj. nevystěhoval všechny Araby za Jordán do Jordánska, tam kde mají ten opravdový palestinský stát. Tehdy byl svět na straně státu Izrael, neboť Arabové byli jasní agresoři, ale Izrael se řidil havlovským heslem "Nejsme jako oni" , jsou to prostě "suckers", a Araby nevyhnal stylem - 30 kg na osobu, jednoho oslíka či velblouda a šmytec, a za tuto blbost bude Izrael ještě dlouho do nekonečna platit. Po II. světové válce došlo k mnoha přesunům národů, jen tak namátkou, ke zničení a vylidnění Východního Pruska, západního dnešního Polska, sudetských Čech od Němců, atd. a svět stále existuje; a Němci ani "nepípnou" o nespravedlnosti SSSR či Polska v otázkách německých vystěhovalců. Jak už říkal moudrý J. V. Stalin, "Není člověk, není problém", a to platí dodnes.

236822

26.01.2011 14:19

Co udělat s Izraelem?

Hmm, hmm, izraelští a palestinští Arabové v jomkipurské válce

Arkan 70.?.?.?

stát Izrael nenapadli. Pamatuji si, když jsem poprvé navštívil Izrael začatkem devadesátých let a ptal se na různé věci, tak Izraelci říkali, že se naopak chovali velice příkladně, dalo by se říci "loajálně" a ani botičky neházeli. Arabové mají totiž dobře vyvinutý "čuch" a velice záhy si uvědomili, že kdyby se chovali jako tzv. pátá kolona a vráželi Izraelcům kudlu do zad, že by to s nimi mohlo velice špatně dopadnout.

Pochopitelně - zejména ty první tři dny, kdy izraelská armáda dostávala na frak - v domech či v bytech jásali, rozdávali dětem sladkosti a v duchu si říkali, "..tak támhleten barák bude můj, tohle pole i s tím traktorem bude naše, atd..." a jen poslouchali egyptské a syrské rozhlasové stanice. A arabská rádia hovořila o tisícovkách padlých Židů, o stovkách sestřelených letadel a stovkách zničených tanků, nemluvě o stovkách zajatých izraelských vojáků. Po třech dnech se začala situace obracet a jak to skončilo - naprostou porážkou arabských armád, zejména egyptské armády - to všichni dobře víme. A tak ten barák, to pole i nadále zůstává Židům, snad příště. La hawla wa la quwwata illa billah. Jen s Aláhem existuje síla a moc, jak říkají muslimové v krizových dobách.

236836

26.01.2011 16:17

Anglosasové

RE: Evidentně toho moc o okusování Ruska nevíme, pane Vanguarde,

Arkan 70.?.?.?

ale buďme rádi, že nám to politolog MoUdrosták (alias Sodek) dokáže vysvětlit. Plete si sice konstelaci s konstalací, ale jinak je "geostrategicky potencován a sociopaticky a predátorsky fundován", a to je, myslím si, velice důležité. Pan MoUdrosták je prostě takový poklad, jen ho vykopat.

V průběhu historie Ruska docházelo čas od času k dočasným ztrátám tzv. ruského území (ať už to byli Tataři, Turci, Mongolové, Poláci, Francouzi či Němci). Nicméně po všech těch válkách byla tato území vždy navrácena do ruského lůna a v mnoha případech ještě obohacena o další území (např. část Polska, celé Východní Prusko, část Rumunska atd. - jen několik příkladů z poslední doby). Hrana začala Rusku zvonit až po rozpadu SSSR v roce 1991 a ani velký Vladimír Vladimírovič nedokáže - pokud nedojde k válce - navrátit tyto odpadlíky zpět do ruského lůna. V.V. Putin nemá tu sílu a to drsné a bestiálně kruté odhodlání jako měl ten velký gruzínský diktátor. Stalin by nikdy nevedl dvě neúspěšné války jako vedl B. Jelcin a jeho pokračovatel V.V. Putin. Stalin by prostě Čečence, Inguše, Dagestánce a jiné vzbouřence vyhladil nebo přestěhoval, už to jednou ještě před skončením II. světové války briliantně udělal, pak to soudruh Chruščov - bohužel - napravil. Ale základně jsou Rusové pašáci, no doubt about it, not in my mind.

236842

26.01.2011 20:58

Co udělat s Izraelem?

K mému příspěvku není nic na objasňování, korutane.

Arkan 70.?.?.?

Skoro dvacet procent obyvatelstva státu Izrael jsou izraelští Arabové (Arab, Čech, tj. jména národností se píší velkým písmenem). To jsou potomci, již druhá a třetí generace, těch Arabů, kteří nevyslyšeli výzev arabských vlád v roce 1948 a 1949 a neopustili své příbytky a přežili všechny ty různé války. A dnes se vesele rozmnožují jako králíci v Austrálii, neboť na rozdíl od sekulárních Židů, kteří mají maximálně dvě, tři děti, rádi souloží na "vostro" (berou si příklad z vůdce Hamásu Ismaíla Haníji (ten těch parchantů už má třináct, nevím zda jenom s jednou manželkou).

Jako občané státu Izrael požívají všech výhod, které jim jako občanům stát poskytuje, tj. vzdělání jak pro muže tak i pro ženy, lékařská péče, penzijní pojištění, přídavky na děti (v tom jsou opravdoví umělci, podobně jako Hnědočeši - občané římské národnosti - v ČR), mají zaměstnání, podporu v nezaměstnanosti, vlastní noviny a časopisy, politické strany, své zástupce v parlamentu, atd.

Suma sumárum, daří se jim daleko lépe než by se jim dařilo v Gaze či ve West Bank. Při své poslední návštěvě Izraele (to bylo už po vybudování těch betonových či železných zdí či plotů na ochranu před teroristy, ty - mimochodem - vybudovali palestinští dělníci) jsem na přechodech u těch zdí neviděl žádné fronty izraelských Arabů, kteří by se rádi přestěhovali do Gazy či do West Bank. A to i přesto, že - podle politologa Pelešky - jsou mučeni, vražděni a je jim kradena půda. On to pořadí v poslední době Peleška pozměňuje, takže vraždění, mučení, krádeže nebo krádeže, vraždění, mučení, choice is yours. A mimochodem palestinští Arabové z West Bank stojí DOBROVOLNĚ fronty na izraelská povolení na práci v Izraeli (tam jsou totiž za práci placeni dvakrát tolik než kolik by dostali za stejnou práci - kdyby tedy nějaká byla - od PA - Palestinské Administrativy).

236854

28.01.2011 15:50

Izrael vrací úder

RE: Netvrdím že by za tím nemohli stát

Arkan 70.?.?.?

Milý dube, (už to jméno je nomen omen), to že Rusko (jména států se píší velkým písmenem - to ti uniklo) včera jasně oznámilo, že kavkazská stopa s tím atentátem nemá nic společného, to nám neuniklo. Ani jméno toho údajného sebevraha jistého Razdobuďko ze Stavropolské oblasti (alias Nogajský džamát). Příště se děti budou učit, "Razdobuďko, Razdobuďko, kdo v tobě přebývá ?, já žába kuňkalka, já myška hrabalka....".

A kdybys někdy navštívil Moskvu, "Moskva, to je krása, pro níž se těžko hledá výraz", vždycky se chlapsky zajíknu a mám v očích slzy. Myslím vždy na tu špínu, kterou jsme v naší zemi lili v r. 1968 na své přátele, zatímco oni nám od r. 1945 oplácejí láskou a pomocí. Máme co napravovat.

236993

28.01.2011 17:38

Izrael vrací úder

RE: není žit jako žid, i nežit chce žít.

Arkan 70.?.?.?

Těm kravinám, které tady někteří přispěvatelé píší, tomu snad nikdo nemůže věřit. Dělat z Medvěděva žida po matce, která se jmenovala Julia Veniaminovna (rozená Šapošniková) a z jeho otce Anatolije Afanaseviče Medvěděva, to prostě nedává smysl. Navíc jeho prarodiče byli ukrajinského původu (Kovalev, původně ukrajinsky Koval). To jsou všechno ruská pravoslavná či ukrajinská pravoslavná jména.

Kdyby se jmenoval třeba Evet Lvovič Lieberman (jako dnešní MZ Avigdor Lieberman) či Lev Davidovič Bronstein (pozdější Trockij), tak neřeknu ani slovo. Ani bych se moc nedivil, kdyby za ty nežity na ksichtech, které mají puberťáci, byli obviněni Židé nebo Mossad. Přestaňte už blbnout, Peleško, "genoZidní "MoUdrostáku (naslouchajícímu kvílení židů v brooklynských ješivách, ty bys měl být opravdu trestaný na hrdle - kulkou - jak jsi napsal), dube a spol., protože "není žit jako žid i nežit chce žít". Vím, že teď odcházejí v ČR doktoři z nemocnic, ale psychiatři v nemocnicích zůstávají, tak si tam zaskočte. [oči v sloup] [chechtot] [oči v sloup]

236995

28.01.2011 21:46

Izrael vrací úder

RE: Já nevím, zdali muslimové od tohoto trestu upustili,

Arkan 70.?.?.?

ale jak to vypadá podle toho videa, pravděpodobně asi ne. Trestání na hrdle - KULKOU (carstvo nebeskoje vsem)- je nový trest smrti, který si vymyslel ve své pomatené hlavě (což bylo způsobeno pravděpodobně kvílením brooklynských židů v ješivách) genoZidní MoUdrosták (alias Sodek). Geostrategicky a geopoliticky nesmí ovšem tyto osoby autocenSSurně jmenovat, atd.; já jsem ještě neviděl většího blbce, Sodek - kdyby blbost kvetla - by byl plný květů či při nejmenším pupenců a Peleška by byl hned za ním.

Andrew Siddur (?), za Slovenského štátu byl ministrem vnitra, jednoho času i vůdcem Hlinkových gard, jistý Karol Sidor (někdy se psal Siddor), ten se z toho antisemitismu koncem války "vyléčil" a tak ho slovenská vláda "odsunula" dělat jejich zástupce do Vatikánu. Přežil a přes Vatikán se dostal do Kanady. Je pochován v Montréalu. Proslul svým sloganem "Zo Sidorom proti Židom", pak ho nahradil jako ministra vnitra jistý Šaňo Mach (Šaňo Mach, židov strach). Nějaký příbuzenský vztah s Karolom Siddorom? Jména se mohou často měnit, já jsem znal v Kanadě jednoho Čecha, jmenoval se Macháně, jakmile se naučil asi 500 slov anglicky, začal si říkat MacHane, podobně jako Karel Gott, který by se mohl přejmenovat - podle své manželky - Charles MacHacek.

237003

29.01.2011 15:41

Izrael vrací úder

RE: Já nevím, zdali muslimové od tohoto trestu upustili,

Arkan 70.?.?.?

Není zač, pane Siddure, já obzory rozšiřuji rád a skoro denně, neboť tady učím na gymnáziu. Škoda, že žijete tak daleko, protože vidím že i vy máte kreativního ducha a dohromady bychom mohli dát něco, co by hodilo - jak se říká po pražsku -"slušnej vejvar". Apropo ten Sidol, napadlo mne, že taková reklama "Zo Sidolom proti Židom. Pro etnické čištění, není lepší řešení" by za Slovenského štátu nebyla špatná. Jako hudba by se mohla použít stará česká pouťová písnička z dob Hilsneriády, ta o té modrooké holce Anežce Hrůzové z Polné s pozadím - řinčení skla, štěkot vlčáků, kvílení v ješivách, řvaní dozorců, atd. Mohlo by se také použít hudby z terezínské opery Brundibár. Pro předvolební období (do parlamentu či do senátu) bych ještě přidal na závěr "Proti křivým nosům, volte číslo osm".

Na vysvětlení toho jména Arkán. Arkán znamená pilíř, například "Arkan al Din", což je pět pilířů muslimské víry: víra v jednoho boha Aláha a jeho proroka Mohameda (peace be upon him),každodenní modlitby (5x) po řádné očistě obrácen ke Kábbě, držení půstu v IX. měsíci islámského kalendáře (Ramadánu), dávání almužen chudým, tzv. zakát, (to se dělá i v Česku, jenomže obráceným způsobem a jde o větší částky), a pouť do Mekky alespoň jednou za život (pokud na to máte peníze).

Ms Parkán znám, hezky zpívá. Ale nakonec, jak se říká v jidiš, "kdo má geld, tak ten vypadá dobře a také hezky zpívá". Na oplátku jsem si zase já rozšířil obzory o spisovatele Arkadije Natanoviče Strugackého a jeho bratra Borise. To jsou všechno informace, které socialistickému člověku hodně přinášejí. Tady se tomu říká v "manadžrmenštině" cross-fertilization of ideas.

Češi měli v minulosti dostatek možností číst a slyšet ruský jazyk. O tom všem se studentům v kapitalistických zemích ani nesnilo. Nikdy jsme neskrývali, že se chodíme do Moskvy učit. Jasně to řekl náš první dělnický a milovaný prezident Klement Gottwald. Když jsem četl (už v emigraci) pitomosti podobného druhu, tak mě to jen upevňovalo v přesvědčení, že jsem udělal dobré rozhodnutí. [chechtot]

237049

30.01.2011 01:38

Nejlepší reforma školství: Zrušení?

RE: Z článku a ani z reakcí mi není jasné co vlastně kdo chce?

Arkan 70.?.?.?

Z článku anonyma je jasně vidět jedno, že se jemu nedostalo řádného vzdělání v jazyce českém anebo, že nečte a nikdy také nečetl "Biblí kralickou" nýbrž "Bybly" vydanou nějakými heretiky.

Jistý "bovec", příspěvek č. 237068, se ptá, zda toho vzdělání není moc. Když tu dennodenně čtu příspěvky některých Zvědavců, které jsou plné gramatických "chib", tak ta odpověď na jeho otázku musí být "NENÍ".

Po více než třiceti letech života v Kanadě bych měl právo "sdělat chýbočku", ale pro lidi, kteří žijí celý život v ČR (ČSSR, ČSR, v Protektorátě Čechy a Morava - vhodné zaškrtni), soráč, to je neodpustitelné. Tím nechci tvrdit, že solidní znalost češtiny je ve světě to nejdůležitější, je mnoho jazyků, které jsou daleko důležitější, neboť se s nimi alespoň můžete na celém světě domluvit, ale chtělo by to alespoň trochu úcty k rodnému jazyku, neboť "národy nehasnou, pokud jazyk žije". Pokud jde o onanování, držme se toho co se říkalo o koloťukovi "Standovi Grossovi", "Jen jsem přestal onanovat, hned jsem začal kandidovat" a "Dříve jsem byl koloťuk, dnes už je mi všechno fuk". Je to trochu ze slabšího soudku, ale nicméně to asi sedí. [chechtot]

237077

30.01.2011 01:56

Nejlepší reforma školství: Zrušení?

RE: Korektore,

Arkan 70.?.?.?

vinit koho z čeho se píše jen s jedním "n". Ale já tě za to "nevinnnnnním", to abys měl - pro budoucnost - z čeho ta písmena "n" čerpat. [chechtot]

237078

03.02.2011 00:41

Krutá realita

RE: Vážená Kačko,

Arkan 70.?.?.?

rasismus není nezákonný (alespoň tady v Kanadě), diskriminace, ako povedajú cigoši "dyškryminácia", ta je naozaj i tady nezákonná; to samé platí o prostituci, ta není nezákonná, ale vyhledávání "Johnů" (zákazníků), to je nezákonné. Kdysi v ostravských novinách byl inzerát, "Hledáme průmyslováka pro funkci ....". Přijde do osobního oddělení Dežo Mečiar, vedoucí osobního oddělení se ho ptá, "Vy jste průmyslovák?", on odpoví, "Nie, já som len Slovak". Pak se divil, že ho nepřijali. To nebola "dyškryminácia", len nedostatok kvalifikácie.

Za první republiky nebyli tak "politicky korektní" (a těch Hnědočechů také bylo na území Čech kolem 8 tisíc, rozmnožili se až po II. světové válce importem ze Slovenska), nicméně i tehdy způsobovali problémy, tak byly zřízeny pracovní tábory, kde "osoby práce se štítící", tj. cikáni, byli soustředěni.
Tam museli muži i ženy pracovat, což bylo pro mnohé novinkou. Pak přišli Němci a po roce 1941 bylo Němci rozhodnuto, že tato spodina, nepřízpůsobivá část obyvatelstva, která ekonomice Říše ničím nepříspívala - na rozdíl od pracovitých a kvalifikovaných Čechů, kteří pracovali přesčas za větší příděly - musí být zahubena. Tak se i stalo.

Bohužel se Němcům nepodařilo tento problém vyřešit tzv. "s konečnou platností", podobně jako řadu dalších věcí; a tak proto máte v Česku současnou situaci, dennodenní problémy s občany římské národnosti a budete je mít, dokud se nevyléčíte z té "politické korektnosti" a nepřestanete podporovat tyto, jak my Němci říkáme, "lebens unwertes Leben", nechte si to přeložit. Jejich štědrá podpora za to jejich příživnictví je neuvěřitelná i na kanadské poměry, za komunistů by buď pracovali nebo byli v TNP. "Volksgenosse, das ist auch dein Geld", to jsou také vaše peníze.

237527

04.02.2011 20:14

Pohledy na hospodaření v různých politických či náboženských uskupeních

RE: To nejsou trapné definice, Kadle,

70.?.?.?

"takhle" to bohužel v různých politických zřízeních či náboženstvích funguje a podle toho to také tak vypadá. Některé definice jsou trochu přehnané, to připustím, ale v globálu (jak by řekl generální tajemník KSČ a prezident ČSSR soudruh dr. Gustáv Husák) to tak existuje. A ač smutné, vtipné to je, Kadle. [chechtot]

237621

04.02.2011 20:55

Zvědavec a značka „politicky nekorektní“ podruhé

RE: pro Janu J

Arkan 70.?.?.?

Vy jste taková romantická žena, která by chtěla symboliku vzbuzující pozitivní asociace, kdy má člověk primárně dobrý pocit, takříkajíc "good feeling". Tomu by odpovídalo, kdyby pan Stwora tam dal barevnou fotografii pláží v Cancúnu či na Bahamách, modré moře, palmy, písek, pláže bez "zbytečných" lidí, vítr ve vlasech blonďatých modelek, které mají dobře vyvinuté plíce, atd. Také fotografie hezkého pejska nebo kočičky by nebyla špatná. Jenže Zvědavec je "politicky nekorektní" a tak potřebuje asi něco jiného, něco co by socialistickému člověku přinášelo něco nového. [chechtot]

237624

05.02.2011 17:07

Zvědavec a značka „politicky nekorektní“ podruhé

RE: To je od tebe, Tome, velice hezké, že na mě myslíš, to hřeje

Arkan 70.?.?.?

u srdce a upevňuje mou víru, že celý svět není zahnívající, bankrotující, vybydlený, rozkládající se (jak o tom pořád píše ten genoZid MoUdrosták), a že jsou i světlé výjimky jako Tom. Ty představuješ ten zdravý proud, to zdravé jádro na Zvědavci.

Ale nebudeš tak daleko od pravdy, protože koncem února jedu na dovolenou (už té kanadské zimy mám až po krk) podívat se na skutečného - dosud přežívajícího socialistického člověka - na Kubánce. Už v loňském roce tam byly vidět první příznaky "zahnívajícího" kapitalismu, malé kavárničky, garáže, malé restaurace, penziony, prostitutky - ale ty tam byly vždycky, za deset doláčů "all you can eat") apod., a tak jsem zvědav, jak s tím kapitalismem Kubánci zase pokročili.

Už se vidím na podobné pláži volně se brouzdající (na rozdíl od Mexika tě tam nikdo každých pět minut pořád neotravuje a nenutí kupovat nějaké tretky; Kubánci, kromě zaměstnanců, nemají do hotelů a na hotelové pláže přístup - to jsou ty socialistické "výdobytky", podobně jako za socíku, kdy černé huby v Praze oslovovali české holky, "Mas cas, mam bony").

Ale to oko bych rozhodně odstranil, to připomíná Pinkertonovu detektivní organizaci, "The eye that never sleeps". A Pinkerton neměl a stále ještě nemá dobrou pověst.

237658

05.02.2011 18:57

Zvědavec a značka „politicky nekorektní“ podruhé

RE: Ty jsi to psal jako obvykle ve vzteku, politologu Peleško.

Arkan 70.?.?.?

A protože jsi to psal ve vzteku, udělal jsi - oproti svému dobrému průměru - pár chyb. "Aby jsi", ještě jednou ti to napíši, "abych, abys, aby, abychom, abyste, aby". "Aby jsi" je Peleškovina, kdyby ses lépe učil, politologu Peleško, mohl by sis udělat výlet na Kubu, protože bys měl i více peněz. "Zřejmně" se také píše jenom zřejmě, bez písmene "n".

Mossad má své zástupce na Kubě, ale školení tam nepořádá, pro Mossad je to dnes jen okrajová země. Na školení v Izraeli pojedu až na podzim spolu s Vanguardem, už tam nebudou taková vedra a pokud mi to bude dovoleno, rád bych se osobně zúčastnil vraždění, mučení a zejména kradení půdy Palestincům v Gaze. Mám pár návrhů na zlepšení těch metod vraždění, agent Orange (jako jsme to používali ve Vietnamu) a napalm, hlavně na ty tučné Arabky, když smícháš napalm s lidským tukem, to pak lépe a déle hoří. A co na tyto tvoje blbosti říká tvoje manželka?

237669

Káva pro Zvědavce

65

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc leden přispělo 98 čtenářů částkou 22 644 korun, což je 65 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
12vZg7LszAecMsq3wRW4pNpoUAgGZB8aS5

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Pane Volný, to bylo hloupé21.01.21 17:14 Česká republika 16

Slovenský lekár objednal pre svojich covidových pacientov Ivermectin. Colníci mu zásielku zabavili20.01.21 19:05 Slovensko 2

Na Seznamu se rozmáhá cenzura jako rakovina20.01.21 08:06 Česká republika 7

Sbohem, Kalousku. A zavři za sebou z druhé strany19.01.21 19:17 Česká republika 8

Chcete, aby skončil Lockdown? 26. ledna máte reálnou možnost to změnit19.01.21 10:14 Česká republika 3

Helena Duke poté, co udala vlastní rodinu, žebrá o peníze18.01.21 14:28 USA 3

Satanisté a jejich poskoci mají Vánoce17.01.21 23:15 Česká republika 3

V Norsku po aplikace vakcíny zemřelo 23 lidí a Blatný by chtěl očkovat15.01.21 20:37 Norsko 3

Humorem proti totalitě15.01.21 18:55 Česká republika 1

Fanatismus a nesmiřitelnost – aneb stane se Helena Duke legendou?15.01.21 16:52 USA 1

V protestu před Kapitolem 6. ledna sehráli roli „agenti provokatéři“ – Interview s Michaelem Yonem14.01.21 11:38 USA 2

Luboš Xaver do Českého rozhlasu patří!13.01.21 22:50 Česká republika 1

Zemanovi už doopravdy hrabe, mrzí ho ukončení okupace Afghánistánu13.01.21 18:25 Česká republika 2

Obnovitelná energie mohla způsobit totální výpadek rozvodné sítě13.01.21 09:36 Rakousko 14

Smlouvy s výrobci vakcín jsou tajné, nemohou je vidět ani europoslanci12.01.21 19:03 Evropská unie 3

Probuďte se: Uzamčení jsou navržena tak, aby vydržela navždy12.01.21 16:01 Neurčeno 4

Současné prodlužování nouzového stavu je porušením mnoha zákonů12.01.21 11:46 Česká republika 0

Velký reset, krátký distopický film s čs titulky11.01.21 23:11 Neurčeno 0

Síť Parler přestala existovat11.01.21 19:03 USA 5

Policisté v Německu protestují proti povinnému očkování proti COVID-1911.01.21 16:39 Německo 4

Měnové kurzy

USD
21,45 Kč
Euro
26,12 Kč
Libra
29,35 Kč
Kanadský dolar
16,87 Kč
Australský dolar
16,58 Kč
Švýcarský frank
24,23 Kč
100 japonských jenů
20,67 Kč
Čínský juan
3,31 Kč
Polský zloty
5,76 Kč
100 maď. forintů
7,31 Kč
Ukrajinská hřivna
0,76 Kč
100 rublů
28,54 Kč
1 unce (31,1g) zlata
39 790,95 Kč
1 unce stříbra
546,63 Kč
Bitcoin
695 784,10 Kč

Poslední aktualizace: 22.1.2021 19:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo ?