Zpátky na příspěvek ›

Všechny příspěvky ze stejné IP adresy

Nalezeno 1105 příspěveků, 2 různá jména: <nic>, Lin .

Stránka: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12

Setříděno od nejstaršího, přetřídit od nejnovějšího

06.06.2010 20:21

Potřebujeme vůbec tento Izrael?

RE: Jak jsem se stal nevedomky teoristou.

Lin 85.?.?.?

Jejda..on už to Vladimír dal do "zpráv"... Já to posílala hned ráno, co jsem si u ranního čaje četla, co novýho. No a myslela jsem si, že už to uveřejněný nebude pro nějakou mou chybu. [smích]

221385

06.06.2010 20:30

Potřebujeme vůbec tento Izrael?

RE: Jak jsem se stal nevedomky teoristou.

Lin 85.?.?.?

Aha... [smích] Tak ten ksichtík mi není neznámý. Díky, aspoň vím, o koho jde.

221388

06.06.2010 20:55

Potřebujeme vůbec tento Izrael?

RE: Jak jsem se stal nevedomky teoristou.

Lin 85.?.?.?

Četla jsem si teď ten váš odkaz na výpověď amerického aktivisty. Teda..."četla" je silný slovo. Dala do překladače, protože neumím anglicky. [pláč]
Děkuju moc za autentický informace, protože předpokládám, že jste někde za louží. A nevím, proč Paul vzdal kandidaturu... zase se jen domnívám (asi nebyl prodejný?). Bohužel, s těmi lidmi na stránkách si nepokecám...
Hezkou neděli, Stýve [smích]

221391

06.06.2010 23:25

Za příklonem k TOP 09 neznalost a neinformovanost

RE: ufff pokr.

Lin 85.?.?.?

Tak...já se pokusím reagovat. [smích]
Nevnímám ten článek jako pokus o mezigenereční dělítko. Jak už jsem psala výše, tenhle fenomén neznalosti a neinformovanosti není jen "proglém" nejmladší generace. Když někdo duní ve dvaceti, s největší pravděpodobností bude dunět i v padesáti nebo stovce. Nakopíruju vám sem kousek příspěvku do diskuse od jednoho téměř padesátníka :
.."milí pane, nesvádějte všechny špatnosti jen na ODS. a jen doufám, že se ODS poučila, že se zbaví těch špatných a z těch dobrých udělá zdravou stranu a vládu...."

Článek vnímám spíš jen jakousi "odezvu" na klip Mádl + Issová. Vybraní jako představitelé českých mladých, kteří mají přesvědčovat své poblblé a komunisty zkažené prarodiče. No... jestli by to tak doopravdy mělo být a nevěděla bych, že existují i jiní, naprosto odlišní mladí, šla bych si to rovnou hodit. Tím však neříkám, že Mádlové a Issové v naší společnosti nejsou. Jsou - a mnohem horší "prototypy". Sama si neumím vůbec představit, že bych kdy dokázala své babičce říct "bábo" (a to je jen detail toho klipu, který měl "oslovit" mladé lidi).
Píšete, že berete sociální sítě jen jako "co kdyby". No...nevím... Když občas čtu nějaké ty "mladé" diskuse, je mi z toho hodně úzko a smutno. Viz třeba z té "populární" facebookové o důchodcích, kde si asi nikdo nebyl schopný uvědomit, že má také nějaké prarodiče, kteří jsou - nebo budou - důchodci. Nebo třeba ty "mladé, hrdinské akce" k házení vajec na Paroubka. Podle mě ubohost, protože vyjádřit nesouhlas můžu i jinak, než metáním vajec (která mj. za nic nemůžou).
Takže to uzavřu:
Jestli se necítíte být takovým mladým, jaký je vykreslený v článku, buďte moc a moc rád a já vám přeju hodně štěstí, ať vám to vydrží po celý život. A dál vám přeju, aby vám ti Mádlové a Issové křížili cestu co nejmíň, protože věřte, že jich je víc, než by bylo potřeba.

221402

07.06.2010 22:35

Svědectví očitých svědků likvidují lži Izraele

RE: Petránek

Lin 85.?.?.?

Nedá mi to a musím reagovat. Čtu si vaše komentáře a nestačím se divit. Mám dojem, že ve svých úvahách opomíjíte, jak se ti Němci na toto území vlastně dostali. Většinou totiž bylo osídlené Slovany a ne Germány. A účelně lžete, že se na těchto územích NIKDY nemluvilo česky. Dokládají to i slovanské názvy míst, obcí, měst, řek....
Osidlování Němci povolil až snad Přemysl Otakar I., protože potřeboval zabezpečit dost nelákavé, málo osídlené a nebezpečné území pohraničních hvozdů. Většinou pro ochranu kupeckých cest. Takže ti Němci sem přišli dobrovolně a stali se poddanými českého krále. Dostali zdarma všechnu půdu, kterou si "vyklučili" - tj. odlesnili, odvodnili, zúrodnili. Aspoň tak to bylo u nás, na panství Berky z Dubé.
Sudetští Němci nejsou žádnou národností - jsou to Němci, kteří sami a dobrovolně přišli na naše území, aby tu získali půdu a žili.
Pak: želíte rozpadu Rakouska-Uherska? A oni ho rozbourali Češi? No... tak dobří zase nejsme, aby se nám to samotným podařilo. Píšete o "plebiscitu", z čehož usuzuju, že už jste delší dobu na čekém území nebyl. Takže použiju slovo referendum a zeptám se vás, jak byste to chtěl asi řešit. Mezinárodními dohodami se došlo k území, které umožňovalo vznik Československa - a vy byste jako pořádal referendum a předem dohodnuté území jako nechtěl a nechal se rozdrobit na malilinkaté kousíčky státečků všech možných národností, které na území žily. Tak velkou komunitu tu zas Němci netvořili, nehledě na to, že po Němcích nikdo nechtěl, aby se vzdali národnosti. Stali se opět Němci, žijícími na českém území. A do "monolitického Německa" mohli docela klidně odejít.
Dalším zavádějícím tvrzením je "naordinovaná čeština". V naší oblasti byly vícejazyčné nápisy a i ve školách se němčina bez problémů vyučovala. Němci se museli novým podmínkám jako občané československa přizpůsobit - stejně, jako se Češi museli přizpůsobit Rakousku-Uhersku.
Víc k vašim účelovým komentářům nemám co říct.

221475

09.06.2010 18:14

Defenestrace po česku: Slavata králem, Martinic k blahořečení?

Letošní volby...

Lin 85.?.?.?

...podle mého pohledu byly opravdu milníkem. Tak trošku jsem si je přirovnala k volbám r. 1946. Prosím, nekamenujte mě. [smích] Tehdy lidi taky moc chtěli "změnu" - aby se už nikdy neopakoval Mnichov se svými důsledky. A přestože KSČ tenkrát jako součást NF získala asi jen 40% hlasů, přesto se jí už další rok podařilo odrovnat opozici a o rok později už jsme tu měli "totáč". Pozdě si lidi uvědomili, jak sedli na lep "lepší budoucnosti". Někdo už krátce po volbách, někdo v padesátých letech, někdo vůbec. Tenkrát se podařilo zlikvidovat pravici a střed, dneska je tomu naopak.
Sleduju, co se děje nyní po volbách a zjišťuju podobné snahy. Odříznout opozici a "zabetonovat se" dalšími změnami ve volebním zákoně tak, aby změna na "jinou stranu" do budoucna nebyla možná.
"Semknutost" stran TOP, ODS a VV nevidím jako náhodnou. A tentokrát se nedá očekávat, že se nějak rozhádají. Jsou totiž "jedno tělo", akorát mají jiné názvy.
Možná jsem ve svém pohledu "příliš odvážná", ale okolnosti volební kampaně, voleb a povolebních aktivit mi tohle naznačují. Všechno, co dosud neprošlo pro "obavy z rizik", bude zavedeno. Viz chystaná důchodová reforma, která byla "u ledu" celé dva roky. V ostatních státech se ukázala jako cesta do pekla - u nás jí budeme mít, jsem o tom přesvědčená. Dalším bonbónkem je jednotná DPH, což by samo o sobě nebylo krokem zpátky, pokud by ovšem DPH nepředstavovala oněch 19% (osobně si myslím, že bude nakonec 20%). V původních "odvážných plánech" se počítalo s jednotnou DPH do 15%, ne víc. Zmiňovat školné a zhoršení podmínek zdravotní péče je zbytečné.
Přeju všem těm zhruba 60% lidí, kteří letos volili, ať se ze svého snu o "lepší budoucnosti" raději ani neprobouzí.

221592

09.06.2010 18:38

Zabij Turka a odpočiň si

RE: Izrael

Lin 85.?.?.?

Ten konflikt byl od začátku výsledkem politiky koloniálních mocností a jednoho politického podrazu na Arabech.
Máte pravdu, že první útok na Izrael provedly arabské státy, které od samého začátku se založením Izraele nesouhlasily. To máte podobné, jako kdyby vám uprostřed Slovenska někdo zvenku, bez ohledu, jak se na to tváříte, založil nějakou maďarskou autonomii.
Nejsem k vysvětlování fundovaná, zas tolik do toho problému nevidím a jiní vám to určitě vysvětlí líp. Nabízím vám jen svůj pohled na věc.
Tady je to docela dobře vysvětlené.

221595

09.06.2010 18:56

Zabij Turka a odpočiň si

Děkuju za článek

Lin 85.?.?.?

Vnímám situaci jako autor článku. Tím, co se stalo, ohrozil Izrael všechny židy. Jestliže se někdo bál expanze islámu do Evropy, nyní je k němu dost blízko. Turecko mlčet nebude a pochybuju, že jen tak "sklapne". Současný Izrael v minulém týdnu ukázal svou pravou tvář - pokud nepočítám fanatické přívržence, kteří si nevidí na špičku nosu. Dovolil si hodně a překročil únosné meze. Paradoxně nastala situace, kde si mnozí jeho přívrženci uvědomili, že s tím "terorismem negramotných a fanatických atentátníků" to není zas tak, jak si dosud mysleli.
Izrael Turecko potřebuje. V celé oblasti nemá žádného loajálního přívržence. Irák je dosud nestabilní a očekávala bych, že pokud by ho opustila US vojska, za kamaráda mít Izrael nebude. Počítá snad s podporou vojsk z Evropy? US armáda to má trocha z ruky...

221599

09.06.2010 19:36

Za příklonem k TOP 09 neznalost a neinformovanost

RE: Nejen mládež

Lin 85.?.?.?

Souhlasím se vším.
Jen bych připojila dovětek a snad to nezmotám.
Na přečtené literatuře nezáleží. Pokud "jste v pořádku", jen se seznámíte s myšlenkami, které vás buď osloví nebo ne. Přečtení také neznamená pochopení a umění použít ve vlastním životě. Stejné je to i s různými kurzy a přednáškami.
Dalším je fakt, že se vždy můžete pochopit jen to, k čemu jste připravený. Takže se může hravě stát, že odvržené myšlenky můžete později příjmout - nebo naopak - myšlenky, na kterých jste stavěl, odvrhnete.
Mazání medů padá na hlavy mazačů, kteří tím, co dělají, odvádějí lidi od jejich vlastního vývoje.
Každý člověk má projít něčím jiným, takže ani cesty nemůžou být totožné. Bez ohledu na nauky a "prostředky" nakonec zjistíte, že docházíte ke stejným závěrům. Pravdivé je stejné a způsob nacházení se může různit, protože na něm vůbec nezáleží.

221603

09.06.2010 19:46

Defenestrace po česku: Slavata králem, Martinic k blahořečení?

RE: Letošní volby...

Lin 85.?.?.?

Bohužel, Janko... nesdílím váš optimismus a mám proč.
Nechci tu zabředat do osobních stóry, jen vám napíšu, že jsem nikdy nestála s nataženou rukou a raději spala 3 hodiny denně, abych utáhla ty, které jsem táhnout měla, protože to byla moje povinnost. Nezadlužila jsem se a půjčky nemám, nikomu nedlužím. A teď, se zavedením školného (počítám už od letošního školního roku), budu muset odepřít své dceři podporu ve studiu, na které mé příjmy opravdu, ale opravdu nestačí.

221606

10.06.2010 16:31

Skupina Bilderberg konspiruje v latinské Americe

RE: pokr.

Lin 85.?.?.?

Zdravím, Honzo. [smích]
Jsem přesvědčená, že všechna náboženství a duchovní směry jsou postavené na stejném základě. Ten zbytek okolo je jen vata, která slouží k rozdmýchávání sporů a nevraživosti. Neznám spolehlivější důvod pro válku, než jakým je "vyznání". Směšně mi vyznívá fakt, že monoteistická náboženství dělají všechno ve jménu božím, Boha jediného a pravého a kvůli němu se po věky vraždí. Jestliže je Bůh jeden - tak který z těch "pravých" to je?
Musí být přeci totéž, jen má jiné jméno. A "vatu" dodali proroci a mesiáši, vždy podle dané kultury a zvyklostí. Mesiáši a proroci byli vždy jedinými, kteří dokonale rozuměli tomu, co říkali nebo psali. Ostatní se jen snažili chápat, s větším či menším úspěchem, takže vždy po smrti "hlasatele" se toho ve výkladech originálních myšlenek hodně změnilo.
Neřekla bych, že jsou ta dvě hlavní ovlivněna judaismem. Spíš bych řekla, že jedno staví na druhém. Vybere si to, co se hodí a zbytek "přetvoří" požadovaným směrem. Judaismus je jen posbíraný z víry "pohanů", ovlivněný starými tradicemi a rituály zemí svého původu. Křesťanství staví na něm a přibralo si hodnotné poučení z Východu. Islám to tak nějak všechno spojil dohromady, ale ponechal více prostoru zvyklostem ze Starého zákona. Podle mého ani jedno z těchto náboženství nepřineslo myšlenkově nic převratného - tedy něco, "co tu ještě nebylo".
Píšu jen svůj vlastní pohled, který se může lišit od pohledů jiných. Sama ale vidím to nejkvalitnější jádro ve filosofiích Východu, které jsou nejstarší a tuším, že i nejpravdivější. Té vaty tam nenacházím tolik.

221682

10.06.2010 23:24

Svědectví očitých svědků likvidují lži Izraele

RE: Meleš blbosti, Strigo!

Lin 85.?.?.?

To o tom znásilnění myslíte vážně? Hm...docela silný kafe. Nějak se mi ani nechce věřit, že jste žena, protože to, co píšete, patří většinou do "obhajoby" mužů.
Paní, i kdybych chodila po ulici NAHÁ, nemá NIKDO právo se mě dotknout, pokud si to sama nebudu přát. Natož mě znásilnit.
Ne všechno, co se mi nabízí, co se mi líbí a co bych chtěla, si můžu taky vzít.

221707

11.06.2010 16:30

Skupina Bilderberg konspiruje v latinské Americe

RE: Řízení světa-Satanova Synagoga

Lin 85.?.?.?

Proč mečíte? Už vám došla lidská slova?
Takhle se chová většina sjednocených pod praporem "křesťanské lásky". V okamžiku, kdy s nimi "bližní" nesouhlasí a oponuje, vytasí rázem posměšky, tvrdé nadávky, a hysterické běsnění, za které by se nemusel stydět ani ten absolvent "Satanovy synagogy". Vskutku vzorná a příkladná "všeobjímající láska k bližnímu".

221757

11.06.2010 17:26

Amerika – ponurá pravda

Obsah mě taky pobavil

Lin 85.?.?.?

Ač ponurý, vyznívá mi svou výzvou k masovému exodu dost směšně. Jednak to řešení - vylidnit zemi - a jednak to ani není dost dobře možné.
Budovali si Ameriku sami - bez cizích vlivů, které jsme museli snášet třeba u nás. Ať si jí tedy i sami narovnají. Kážou o svobodě a demokracii celému světu, tak určitě znají ten správný recept.
Úsměvné, že tolik vysmívané "levičácké" sociální výhody jsou pro autora článku motorem a důvodem k přestěhování. Že by sociální stát byl přeci jen tou vysněnou metou? Nebo že by Američané byli stejní "lenoši a vyžírkové" jako ti, kteří u nás chtěli zachovat sociální stát?

221762

11.06.2010 19:48

Skupina Bilderberg konspiruje v latinské Americe

RE: Řízení světa-Satanova Synagoga

Lin 85.?.?.?

Dobrá. Pročetla jsem si pečlivě jeho komentáře a máte pravdu. Přestřelila jsem s tím "všeobjímajícím" a tímto se tedy panu Biskuppovi za toto omlouvám. Nechala jsem se ovlivnit jeho názory, které mi nejsou blízké.
S tím mečením si ale, s dovolením, svůj pohled na věc ponechám.
A co se původu tzv. Protokolů týká, můj názor je, že pamflet vznikl někdy ve středověku jako výsledek své doby, která díky katolické nesnášenlivosti produkovala přesně takové spisy.

221776

11.06.2010 20:44

Skupina Bilderberg konspiruje v latinské Americe

RE: pokr.

Lin 85.?.?.?

Asi budu za blbku, ale přece jen se svěřím (a smát se je dovolené, protože budu jen přemýšlet do virtuálního papíru) [smích]
Možná kdysi, v době vzniku křesťanství, byla pomsta tím, co utvářelo budoucí "církev svatou". Nasvědčovalo by tomu samotné ustanovení církve a jejího "zástupce božího na zemi" (což se původně nikde neobjevuje). Zní mi divně, když první křesťané byli později označení "svými" za zrádce, odpadlíky a pohany. Divné se jeví křesťanské nájezdy na alexandrijskou knihovnu, kde prý bylo podle dochovaných dobových záznamů uloženo i nemálo svitků právě se záznamy o křesťanské filosofii. Zvláštní je i výběr evangelií pro Nový zákon a to, že různé koncily vlastně určovaly, co v něm bude a co ne. Neumím si vysvětlit ani ten zvláštní "informační propad" zhruba na 500 let (asi do poloviny 9.stol.). Do té doby bylo zvykem zaznamenávat už kdeco, co se jevilo jako důležité. A tato doba záznamy skrblí. Další skutky církve svaté netřeba připomínat, ale byla to nenávist a hladovost, co jí poháněla - což je v rozporu s učením, které hlásá.
Do této chvíle by mi pasovalo považovat církev svatou za pomstu. Jenže... proč tedy ty nenávistné výpady vůči Židům? Proč všechny ty pogromy a zcela nápadné poukazování na Židy jako na vrahy mesiáše? Však Židé byli od ranného středověku v Evropě na okraji společnosti a církev svatá si už v této době užívala svého šíření temna. A přiznávám, že považuju církev svatou za jednu z hodně temných mocenských sil ve známých dějinách.
Tak co se stalo? Opravdu si to neumím sama zdůvodnit... [pláč]

221784

11.06.2010 23:48

Amerika – ponurá pravda

RE: Čínský model hospodářství je daleko životaschopnější, než

Lin 85.?.?.?

Steve, však jsem to sem psala už někdy (asi) včera, že mi okolnosti těchto voleb silně připomněly úplně jiných "prehistorických" voleb. Buďte si jistý, že to připravené mají. Všímavým to mohlo být jasné už od voleb minulých, kdy se rozčilovali, že "nezodpovědní voliči" svou volbou opět způsobili vládní pat. Už po minulých volbách prosakovalo, že se "musí změnit systém".
Jo - a mají 45 stížností na regulérnost těch letošních. Neočekávám ale, že něco změní.

221811

12.06.2010 12:52

Kravská úvaha

RE: Jsme netvoři

Lin 85.?.?.?

Já... vydržela jsem snad jen pět sekund. [pláč] Je mi špatně... Však přeci ty krávy člověka živí! Kdysi dávno bývalo zvykem, že "živitel" byl ochraňován a bylo o něj postarané s láskyplnou péčí. "Živitelé" byli součástí rodiny, měli lidská jména a "živení" k nim mívali citové vazby.
V takových "zjištění nového přístupu" se stydím, že patřím k živočišnému druhu se jménem člověk... [pláč]

221842

12.06.2010 13:14

Kravská úvaha

RE: za tyden.....

Lin 85.?.?.?

Banda debilů pláče? Aha...vy nepláčete, takže nejste debil. Výborný myšlenkový vzorec, ovšem hodný pána tvorstva budoucnosti.
Máte nick "lesan", ovšem domnívám se, že podobnost se slovem "les" je čistě náhodná.
Zvířata, která slouží člověku k obživě, se kdysi dávno porážela - ne vraždila. Tj. - bez zbytečného sadistického mučení.
Představte si, že dokoce kati, jejichž úkolem bylo posílat provinilce na onen svět, měli své "profesní dovednosti", které ovšem nespočívaly v umění lidi týrat, ale naopak - jak je co nejrychleji a bez zbytečného trápení usmrtit.
Týrat a mučit umí kdekdo - i bez "profese".

221844

12.06.2010 13:29

Kravská úvaha

RE: Politická souvislost i v tomto případě

85.?.?.?

Nezlobte se, ale... nesouhlasím.
To, jak jiní lidé zacházejí se mnou, by se (v mém případě) mohlo odrazit max. v tom, jak já budu zacházet s jinými lidmi.
V zacházení se zvířaty se ztotožňuju s citátem Ghándího - tj. - že to vypovídá o úrovni celého národa. Samozřejmě si pod slovem "úroveň" představuju úroveň duchovní... nebo - chcete-li - morální, etickou.
Jelikož jsou ty záběry z USA, pak mi potvrzují, že země, kde se téměř každý hlásí k nějakému náboženství, je ve své podstatě zemí citově otupělých robotů. Způsobovat utrpení jiným jen tak, sám od sebe, ze své "iniciativy", může jen patologicky nemocný.

221846

12.06.2010 13:31

Kravská úvaha

RE: Politická souvislost i v tomto případě

Lin 85.?.?.?

Zase jsem se odesláním reakce vykopla z přihlášení, takže reagující "anonym" jsem já.

221847

12.06.2010 13:51

Kravská úvaha

RE: Jsme netvoři

Lin 85.?.?.?

Udělal jste dobře. Já si to pustila, abych viděla "důkaz", ale TOHLE je fakt nad únosnost mojí psichyky. Nepředpokládala jsem, že by se na farmě mohlo TOHLE praktikovat.
Nechápu to... však přeci na vesnici byli vždycky lidé víc svázaní se zvířaty a přírodou. Citová výchova dětí byla vedená i ke zvířatům - jak s nimi zacházet, jak se k nim chovat, že cítí (nejen) bolest stejně, jako lidé.
PS: Na vaše odpovědi jinde, za které moc děkuju, odpovím až večer. Zatím vám přeju klidnou sobotu. [smích]

221849

12.06.2010 13:53

Kravská úvaha

RE: Jsme netvoři

Lin 85.?.?.?

...psychiky....
To je tím vedrem a nečekaným emočním "zážitkem"...

221850

12.06.2010 21:57

Amerika – ponurá pravda

RE: Obsah mě taky pobavil

Lin 85.?.?.?

Ale...no táák... Zase mě tu někdo tahá za slovíčka. [smích]
Pravda, vyjádřila jsem se nepřesně. Těmi "cizími vlivy" jsem myslela cizí nadvládu a "režimy". Chcete -li: v USA si budovali demokracii už od založení, my ji budujeme 20 let (aspoň se to říká). A ta naše demokracie není dávaná za vzor a metu pro ostatní... na rozdíl od té americké.

221871

12.06.2010 22:19

Kravská úvaha

RE: Politická souvislost i v tomto případě

Lin 85.?.?.?

No vlastně... asi máte pravdu. Donutil jste mě zamyslet se. [smích]
Soucit, soucítění, vcítění se = umění empatie. Prostě umět si aspoň trošku představit, co druhý živý tvor prožívá.
A teď si to budu muset fakt ujasnit, docela jste mi nasadil brouka s tím "pěstováním"...
Díky za impuls. [smích]

221874

12.06.2010 22:27

Tonoucí v chaosu: Evropa v předvečer konference Bilderbergerů

RE: Satanova Synagoga

Lin 85.?.?.?

Odstavec "překřížit jezuitu" a "rada" s plnou zodpovědností podepisuju. [smích]

221876

12.06.2010 23:33

Skupina Bilderberg konspiruje v latinské Americe

RE: pokr.

Lin 85.?.?.?

Moc děkuju za odpověď, potěšila mě. Jednak tím, že vůbec je a jednak tím, že mi potvrdila, že v něčem zas tolik netápu. [smích]
V duchovních vědách jsem byla vždycky samorost, neovlivněný žádnými příklady, výchovou nebo násilným lámáním. Tvrdím o sobě, že jsem ateista, i když vím, že to tak úplně není pravda. Jen mám v sobě nějak zakódovaný odpor a nedůvěru vůči všemu "organizovanému" a tvrdím si (zatvrzele), že duchovní cesta každého člověka je individuální a intimní záležitostí. Je pro každého člověka jiná, protože každý si má projít jinými situacemi, poznat, okusit, vytvořit něco jiného. Jako "ateistce" jsou mi známé boží zákony, jen je nazývám zákony života. Když čtu vaše texty, chápu, o čem píšete, i když používáte jiné výrazy.
Píšete o shodách křesťanství a védskou naukou. Nemůžu to potvrdit, protože védy jsem nikdy - až na útržky - nečetla. Spřízněnost s východem jsem ale objevila. Sice jinde, ale objevila. Možná proto nám Bible neřekne, co dělal Ježíš od svých dvanácti do dvaatřiceti, ač "před" i "po" mluví i o detailech z jeho života.
Zaujala mě zmínka o těch šesti staletích před K. a pěti oborech. To jsem nevěděla. Na zmínky o gnosticích jsem narazila při čtení textů o alexandrijské knihovně a myslela si, že jsou jimi nazýváni původní "neinfikovaní" křesťané.

221880

13.06.2010 10:43

Kravská úvaha

RE: Politická souvislost i v tomto případě

Lin 85.?.?.?

No dobře, zase ta slovíčková hra... [smích]
Omlouvám se, jestli jsem se zase nějak zmateně vyjádřila. Nehledám v psaném textu jednotlivá slovíčka, chápu kontext napsaného a na výrazivu mi zas tolik nesejde. Pokusím se to napravit.
Soucítění (soucit) má co do činění s láskou jako takovou - ve významu milosrdenství, slitování. Tato forma lásky předpokládá alespoň schopnost vidět ostatní bytosti jako sobě rovné a nezapomenout na to v okamžiku, kdy jsme právě teď silnější a máme moc nad druhými.(Prosím, netahat za slovíčko "rovné", nenapadlo mě jiné. )
A "vidět svět očima jiného" ve smyslu empatie, vcítění - to je jeden z prostředků, který k milosrdnosti a soucitu vede.
Abych to řekla co nejsrozumitelněji a k tomuto konkrétnímu případu zacházení se zvířaty: představit si sebe na místě toho telete, kterému někdo silnější dupe pro nic za nic na hlavu. Uvědomit si, že nejen JÁ cítím bolest, strach, smutek, bezmoc...
Představit si sebe na místě toho slabšího, vydanému na milost či nemilost silnějšímu.
Pan Antiseptik to v tomto smyslu napsal.

221888

13.06.2010 10:59

Amerika – ponurá pravda

RE: Obsah mě taky pobavil

Lin 85.?.?.?

Asi opravdu píšu jako hotentot. [smích]
To, co uvádíte, je mi známé.
Svým vyjádřením jsem narážela na fakt častého "pohledu" na USA jako nejdemokratičtější zemi světa. Zemi neomezených možností a zemi svobody, kde se dokonce tyto atributy staly vývozním artiklem. [smích]
Copak jste u nás nic takového neslyšel? I od svých spoluobčanů, kteří se stále snaží ruku v ruce se svými politickými představiteli Ameriku v tomto dohnat a možná ji i předstihnout? Vždyť tu přeci neustále musíme "bojovat za demokracii a svobodu", aspoň to tak říkají. [smích] Nesmíme už nikdy připustit frontu na banány a na hajzlpapír!
U nás se přeci říká, že nemáme "košér" demokracii proto, že nás zkazili komunisti a skutečná demokracie nastane až tehdy, kdy vymřou všichni "předsametoví".
A vy to tu kazíte nějakým FEDem... [vyplazený jazyk]

221889

13.06.2010 15:10

Školné je správné

Návrh

Lin 85.?.?.?

V rámci úspor, pro blaho našeho těžce zkoušeného státu mám návrh.
Co kdybychom se na nějaké školy prostě vykašlali?
Základní vzdělání ve formě čtení, psaní a počítání se může odehrávat klidně doma a pomoci nám v tom může třeba televize, ne?
Úsporné a velice efektivní pro další vzdělávání bude, když se výuční, maturitní a vysokoškolské "papíry" budou prostě prodávat. [cool]
Stát ušetří na financích jak v provozu budov, tak v najímání pedagogů.
Každý, kdo si takový papír bude ochoten pořídit, prokáže, že:
- opravdu, ale opravdu o něj velice stojí a je ochotný zaplatit i cenu nejvyšší,
- není žádná socka, povaleč a vyžírka, protože si peníze umí opatřit
- do budoucna se bude chovat stejně uvědoměle a peníze si vždy a za všech okolnotí opatří zcela sám, nespoléhaje na pomoc státu
- i v budoucnosti zachová vůči svému státu trvalou loajalitu, pravidelně a nepřetržitě bude odvádět daně a nikdy, opravdu nikdy nebude po něm vyžadovat žádnou kompenzaci.

Návrh představuje nemalé výhody pro mladé, protože zakoupením papíru nebudou zabíjet drahocenný čas nějakým nudným sezením ve škole a můžou ho věnovat svým koníčkům a zábavám. Konec potupným přijímačkám, konec traumatům u zkoušek, konec ponižování osobnosti člověka v soutěživém vzdělávacím systému!
Výhody nese i rodičům, kteří mohou věnovat dítěti "papír" třeba jako dárek k dosažení plnoletosti. Jestli to bude maturitní vysvědčení nebo vysokoškolský diplom - to už bude jen na nich a na jejich kupní síle.
Nesmíme zapomínat ani na možnost dárkových balení "papírů" ostatním skupinám populace.
Řekněte - není to krásný a hodnotný dárek k Vánocům nebo narozeninám? Vašim drahým pozvedne takový dárek sebevědomí určitě víc, než nějaká poukázka do fitka nebo papuče s ponožkama. Konečně demokracie a svoboda - ne ta zatuchlá totalita ve smyslu "komu není z hůry dáno, v apatyce nekoupí". [cool]

PS: Pane autore, díky moc za článek [velký smích]

221911

13.06.2010 15:40

Školné je správné

RE: Pane Lischka, vy to chcete zase jenom tak odflaknout.

Lin 85.?.?.?

No jasně - a máme další příjem do státní kasy! Ten vzduch je opravdu drahá komodita a zvláště čistej. Výborný nápad!!
Ještě bychom mohli přidat daň za sešlapávání komunikací (ta by byla podle kila) a to by bylo, abychom ten státní dluh zodpovědně nevyrovnali! [cool]

221915

14.06.2010 00:19

Školné je správné

RE: Autor článku= idiot

Lin 85.?.?.?

Steve...víte...já tady nejsem zas tak dlouho, ale... nebylo by lepší místo pytlíků šrotu platit sucharama? Tak nějak jsem nabyla dojmu, že jsou dostupnější komoditou než ten šrot ... [zmaten]

221953

15.06.2010 16:49

Skupina Bilderberg konspiruje v latinské Americe

RE: Vidím, že treba dať bodku za mnohými nezodpovedanými otázkami

Lin 85.?.?.?

Souhlasím.
Nejen, že manuály jsou popletené, potrhané, neúplné a infikované.
Jedna z hlavním příčin nefunkčnosti stroje je, že jen velice málo lidí doopravdy chápe, k čemu vlastně má sloužit a proč.

222058

15.06.2010 17:10

Kravská úvaha

RE: Ano ti zli kapitaliste se spikli i proti zviratkum

Lin 85.?.?.?

Horko nevadí, to máte pravdu. Vadí přímé slunce a to stejně, jako člověku. Stačí sledovat a není třeba se dohadovat, protože, předpokládám, jste nikdy nebyl krávou na přímém slunci, abyste to takhle mohl tvrdit.
Pokud dáte dobytčeti možnost výběru, jde v tom největším slunečním žáru do stínu.
Jestliže možnost volby nemá, pak na tom slunci stát musí a nějak to přetrpí. Nebo nepřetrpí a některé kusy uhynou. Podobné je to se zimou. Ano, snese zimu i mrazy, ovšem musí mít závětrný kout, kde se v ledových vánicích může schovat. I stádo ve volné přírodě se takhle chová = najde závětrný kout. Pokud ne, natiskne se k sobě a vzájemně se ohřívá. A střídají se, aby nepomrzli. Ovšem...pokud na otevřeném prostoru jsou příliš dlouho, pak někteří umrznou.
Matka příroda to takhle zařídila, ano, pravda. Jenže zapomínáte na jednu věc = v přírodě není od krávy požadovaný "výkon". Takže teplé chlévy nebo přístřešky, podestýlka, jako ochrana před počasím slouží dobrým hospodářům k tomu, aby se imunitní systém zbytečně nevysiloval překonáváním extrémních podmínek a neklesala dojivost. I kráva totiž lehce onemocní zápalem plic, artritidou, kašlem atd. Vším tím klesá kvalita mléka i dojivost. Nehledě na to, že mléko od nemocné krávy by se vůbec nemělo do mlékárny dostat.

222059

15.06.2010 19:16

Skupina Bilderberg konspiruje v latinské Americe

RE: Vidím, že treba dať bodku za mnohými nezodpovedanými otázkami

Lin 85.?.?.?

Vojto, zdravím vás. [smích]
Nerada to říkám, ale...mýlíte se. Ty původní "návody" jsou opravdu bezchybné. Jen jim nerozumíme a většinou ani neumíme použít. A staré národy byly ve směru duchovním daleko vyspělejší, než jsme my. Možná i v ve směru "neduchovním", jak se to vezme. Např. na stavbu pyramid (tuším) v Peru byla použita zvláštní technika, kterou neumíme vysvětlit, protože jí nejsme schopní. Kvádry tam do sebe pasují i bez spárování, jako kdyby ten kámen někdo namočil, změkčil a naskládal na sebe jako kostky pudinku. Dokonce i egyptské pyramidy mají stále své záhady, protože ta doprava kamene na "lyžinách" byla již zpochybněná. Ale - kdoví...není to "téma dne". [smích]
Jen ještě takový malý příklad: představte si, že by nastala nějaká katastrofa dneska a zůstalo na světě jen pár lidí, bez svých vymožeností, které zná. Tuším, že by se museli učit i rozdělávat oheň bez sirek. Pokud by lidé museli začínat odznova, pak třeba takové CD - dneska věc běžnou a známou - byste svým dětem nebo vnukům, nemaje žádný přehrávač nebo elektriku, vysvětlit po svém - na co se to používalo. Další generace už by byla odkázaná na vysvětlení od někoho, kdo CD nikdy nepoužíval a neví tedy, jak přesně fungovalo a na jakých zařízeních. Za pět generací by se z CD mohl stát blýskavý kultovní předmět, který kdysi dávno "mluvil a vyluzoval tóny nebo pohyblivé obrazy" - třeba něco jako biblická Archa úmluvy.
Jak byste se tedy mohl postarat o zachování vědomosti o funkci CD?

222069

15.06.2010 21:36

Jaderný faktor v mezinárodních vztazích a „íránská otázka“

RE: Proč? Já myslím, že je to jednoduché

Lin 85.?.?.?

Eh... tohle je myšlené vážně? Podle jaké míry se ta demokracie měří? Jak poznám demokratický stát, který mi zaručí, že zbraň nepoužije proti jinému demokratickému státu?
A pak...ten příměr k nacistickému Německu je divný, když to byli právě oni, kdo na jaderné bombě usilovně pracovali.

222083

15.06.2010 22:37

Vytékání ropy v Zálivu „by mohlo pokračovat roky a roky“…

Nejsem odborník

Lin 85.?.?.?

Tuhle katastrofu někde v článku přirovnali k tepennému krvácení Země. Je to hrozná katastrofa, média mlčí a lidé si vůbec nejsou vědomí nějakého možného nebezpečí. Prý to bude mít drastický dopad na chemické procesy v oceánu, bude klesat úroveň kyslíku a to nejen v postižené oblasti.
V tomto článku jsem se dočetla, že BP silně zanedbala bezpečnost, šetřila materiálem a výbuch na plošině vůbec nebyl dílem náhody. Na nebezpečí upozorňovali v předstihu zaměstnanci a vrt nazvali "noční můrou". Obamova administrativa se snaží BP vykreslit jako ubohou oběť.

222088

16.06.2010 21:53

Existoval Dullesův plán?

RE: Existoval? - existuje

Lin 85.?.?.?

Chvíli mi trvalo, než mi došlo, co je to za jezdce. [smích]
Vidíte, v téhle "sestavě" je vidím prvně.
Jen tak trochu tápu - ten poslední, na žlutém bujném oři, je smrt?

222177

16.06.2010 22:34

Existoval Dullesův plán?

RE: Existoval? - existuje

Lin 85.?.?.?

Ano, přesně jste popsal ty správné ingredience dobročinné polívky pro chudé. [smích]

222186

17.06.2010 18:54

Dopis muslimům od Radovana Karadžiče

RE: Za krvavý rozpad Jugoslávie mohou západní země, především Německo.

Lin 85.?.?.?

Nezlobte se, nesouhlasím... Jakákoliv organizovanost víry pod instituce sebou přináší manipulovatelnost, organizovanost a závislost. Církve či náboženská uskupení organizují pro své ovečky jediný a "správný" přístup k životu, "správné" vidění světa a "správné" občanské chování.

"Právě nábožensky založené národy kladou NWO zdaleka největší odpor "
Jestli je toto pravda, pak musí být občané USA, Polska, Itálie... těmi, kdo kladou NWO největší odpor, stojí tu jako překážka globální vlády a jsou nejméně ovladatelnými lidmi planety.
Podle smyslu vašich vět jsou to právě oni, z jejichž života bychom si všichni měli brát příklad, neboť se jim daří díky církvím úspěšně zdolávat nástrahy NWO.

222242

17.06.2010 19:27

Školné je správné

RE: No konečně!

Lin 85.?.?.?

Potvrzujete mi vypozorovaný "syndrom utečenců" . Po svém návratu se totiž vyčleňují a pasují na skoromučedníky, očekávajíc ovace a obdiv.
"My, kteří jsme museli utéct a velice jsme trpěli" a "vy, kteří jste tu zůstali a žili si jak v bavlnce".

222247

17.06.2010 20:01

Dopis muslimům od Radovana Karadžiče

RE: Za krvavý rozpad Jugoslávie mohou západní země, především Německo.

Lin 85.?.?.?

Všechny církve vyžadují hlavně poslušnost a pokoru. Samozřejmě - myslí se i pokora a poslušnost k "pastýřům", prodlouženým "rukám božím" na tomto světě. Hlavní úkol pastýřů spočívá ve vyhodnocování nebezpečí, které stádu hrozí a ve včasném varování před ním. V tomto bodě, podle mého, církve nikdy nezklamaly. Velkovýroba strašáků a nepřátel stáda jede díky bdělým pastýřům jak na běžícím pásu.

222248

17.06.2010 20:11

Školné je správné

RE: No konečně!

Lin 85.?.?.?

Možná se pletu - ale jak napsal René - případ od případu byl jiný. Reagovala jsem jen na pisatele, který pokládá všechny, kteří tu zůstali, za přisluhovače režimu.
A nevím, v čem generalizuju. Mluvím o zkušenosti vlastní rodiny. Táta nikdy neutekl, protože dal přednost mámě a mně (tehdy ještě jen mně), protože všichni bychom se ven nedostali. Ale nikdy nepřisluhoval, nelezl nikomu do zadku a vylizoval si režim až do své předčasné smrti.
Takže ne všichni, kteří tu zůstali a nikam neutekli, měli svůj život bavlnkovitý. Asi tak, pane Antiseptiku.

222252

17.06.2010 20:14

Školné je správné

RE: No konečně!

Lin 85.?.?.?

A dodatek k tomu:
Netuším, jakým právem obviňují "ti z venku" ty, kteří zůstali, z nějaké kolaborace, přisluhovačství nebo připosratosti. Utéct nebo zůstat je osobní volbou každého člověka a nevím nic o souvislostech s morálním kreditem člověka.

222254

17.06.2010 20:44

Školné je správné

RE: No konečně!

85.?.?.?

Vy neviníte, to je pravda. Ale předřečníci ano.
Netuším, co bych měla jako ta, co zůstala, závidět. Vím, co obnáší život emigranta. Sice z vyprávění, ale věřím tomu. Jen říkám, že ne všichni utéct mohli a ještě s rodinou. Táta prošel Jáchymovem, takže poté, co se oženil, přešla "ostraha" i na jeho novou rodinu. Problém byl i se získáním výjezdní doložky, natož pasu. A to i těsně před revolucí, kdy byl táta jako "černá ovce" už dávno po smrti.
Zaklínat se "typicky českou závistí" mi nepříjde za těchto okolností vůbec fér.

222256

17.06.2010 20:46

Školné je správné

RE: No konečně!

Lin 85.?.?.?

Ten "anonym", co se tu za chvíli objeví, jsem já. Zase mi vypadlo přihlášení.

222257

18.06.2010 18:05

Školné je správné

RE: No konečně!

Lin 85.?.?.?

Dobře, nepochopila jsem ironii, takže se omlouvám.
A dovolím si oponovat, že se k vám úřady chovají hůře, než k domorodcům. Ony se totiž chovají takhle (co máte zkušenost) ke všem, pokud nejste zrovna nějaký příbuzný, prominent nebo kamarádíček. Tak to prostě v ČR chodí, bohužel. Nekompetentnost, nadřazenost a hloupost úředníků (dokonce neznají ani zákony, podle kterých mají postupovat) je zcela běžným jevem. Tedy - abych zase "nepytlovala" - jsou i výjimky, ale opravdu vzácné.
A že potkáte na vysokých postech stejné lidi? No... však právě. Sametová byl jeden velký podvod, to bylo mnohým jasné už pár měsíců po ní. Tučné penze pro STB byla jen kapička v moři jiných "nových porevolučních opatření". Buďte rád, že nevidíte hlouběji do "vztahů osob a obsazení" v naší politice. Přitížilo by se vám.
Nemyslela jsem tím, co jsem napsala, že byste se chlubil majetkem nebo cizinou. Myslela jsem to ve smyslu věty "já utek, sem dizident a přines sem vám svobodu, zatímco vy ste si tu lebedili v bahně totáče, balíci - takže kušujte, oslavujte mě a postavte mi pomník".
Je to teď jasnější? Nechtěla jsem vás urazit ani popudit, jsem jen alergická na "dizidenty". Na takové, co první stáli ve frontě na odškodnění. Možná mám k tomu "blbej vztah", ale moje máma na možnost odškodnění řekla, že chtít nahradit penězi lidský život je pěkněj hnus a ať si to strčej do... (za klobouk).
Řekla bych to samé.

222308

19.06.2010 21:58

Existoval Dullesův plán?

RE: Existoval? - existuje

Lin 85.?.?.?

Nevím, jak vás oslovit... [smích]
A pravda - každý si dokořeňuje polívku sám, ovšem podle mého je základní ingrediencí vždycky strach. Je to ta nejhorší emoce, která sváže a nedá dýchat - proto na ní staví všichni, kdo touží ovládat. Každá ovečka, která se bojí, houfuje se do stáda a hledá ochranu. Za ochranu pod mocným pastýřem (jedno, jestli politikem, válečníkem nebo "duchovním vůdcem" ) dá i svoje poslední rouno. A pastýři to moc dobře vědí, proto rádi ovečky straší a i suchou větev vydávají za nepřítele, bažícího po ovčím mase. Tak nějak mi to všechno připadá. Však levice a pravice - co to je? Jako levá a pravá ruka. Jaké že to náboženství je to pravé a proč? Proč si lidi nemůžou vybrat, co zrovna jim vyhovuje a respektovat volbu jiných? A respektovat i ty, kteří žádné náboženství k životu nepotřebují?
Jsou to řečnické otázky... trocha jsem se nad koníkama v polívce rozpovídala. [smích]

222371

19.06.2010 22:05

Existoval Dullesův plán?

RE: a zrovna teď, když už v tom bylo tak jasno…

Lin 85.?.?.?

Děkuju, že jste to takhle napsal. "Žij a nechej žít" - tak by to mělo být, prostě základ.
Mám stejného koníčka - a třídím, hodnotím - spíš tedy na zajímavosti, které si ponechávám jako kamínky do mozaiky, která se pak - leckdy nečekaně - složí do nějakého pěkného obrázku.
A ten koníček není žlutý... [smích] Je pěkně barevný.

222373

19.06.2010 22:25

Existoval Dullesův plán?

RE: Existoval? - existuje

Lin 85.?.?.?

... no jo...dyk už du na ten hrách...jen jsem to zkusila, jestli se to náhodou nechytne, no... [pláč]

222376

20.06.2010 20:39

Dopis muslimům od Radovana Karadžiče

RE: Dick Cheney,zid,55% vlastni ze zinkovych dolu,odpoved,proc jsou zide bohati.

Lin 85.?.?.?

Prosím, můžete ty tradice, které KC udržuje, napsat?
Nějak na žádnou nemůžu přijít, ač se snažím.

222425

21.06.2010 18:32

Dopis muslimům od Radovana Karadžiče

RE: Dick Cheney,zid,55% vlastni ze zinkovych dolu,odpoved,proc jsou zide bohati.

Lin 85.?.?.?

Taky jsem to nepochopila a ráda bych věděla, o jakých že to tradicích se mluví.
Jestli máte na mysli tu tolikrát zmiňovanou "rodinu", nejsem si jistá, že by se na její soudržnosti KC nějak významně podílela. Rodina, pokud má dobré kořeny, drží i u tzv. "bezvěrců". A ty kořeny nejsou zásluhou KC.

222476

21.06.2010 18:53

Dopis muslimům od Radovana Karadžiče

RE: Dick Cheney,zid,55% vlastni ze zinkovych dolu,odpoved,proc jsou zide bohati.

Lin 85.?.?.?

[smích] Všechny křesťanské tradice, které znám, jsou jen rouby na bývalých pohanských zvycích. Včetně Dušiček, naroubovaných na nejvýznamnější keltský svátek. Sranda je, že ti tzv. pohané věděli, proč a kvůli čemu drží nějaký svátek či rituál, což o dnešních lidech říct nelze. Církev se podle mého hodně snažila je všechny vymýtit, ale ne zcela se jí to podařilo. Kořeny jsou hodně přetrhané a proto to "lidské vlání v prostoru", neukotvenost.
Nechci oslavovat něčí smrt (viz Velikonoce), milejší je mi oslavit příchod nového života v celé jeho síle. Nepotřebuju slavit něčí narozeniny, když ani žádnými narozeninami nejsou (JK se narodil ve znamení ryb nebo už berana). Slunovrat je mi milejší a z hlediska mé lidské existence daleko smysluplnější. Paradoxní je, že pohané měli k Bohu daleko blíž, než "civilizovaní" křesťané dneška.
Asi si to tu za tohle schytám, ale předem říkám, že je mi to jedno. [velký smích]

222478

21.06.2010 19:08

Dopis muslimům od Radovana Karadžiče

RE: Dick Cheney,zid,55% vlastni ze zinkovych dolu,odpoved,proc jsou zide bohati.

Lin 85.?.?.?

[velký smích] Nádhera. Malovaný vejce ze Sinaje a zesnulí papežové jako ryby vleže vedou. [velký smích]
Vám se to píše... ale ono to není ani tak komické, jako spíš tragické. Zvláště, když se zeptáte lidí, co to vlastně slaví. Proč třeba věší jmelí, proč na Dušičky zapalují svíčky, proč barví ta vejce nebo proč se pálí tzv. čarodějnice.
Nevím... ale co jsem si přečetla, církev byla vždycky PROTI takovýmto zvyklostem a tvrdě je trestala (viz i ty Dušičky nebo Slunovraty). Když zjistila, že je to marnost nad marnost, našla si své "oslavence" a pěkně nám je vpašovala do myslí.
Máme sice svou lidskou rodinu, můžeme být zbožní a udržovat nějaké "morální tradice", ale co to všechno platné, když nám chybí sounáležitost s rodinou všeho živého. Pak i morálka musí být o něčem úplně jiném, což mnohým nedochází.

222482

21.06.2010 20:00

Existoval Dullesův plán?

RE: Existoval? - existuje

Lin 85.?.?.?

Pané abécé, já nevím, ale vidina Krista jako apocalyptického jezdce zdá se mi poněkud divná.
Ano, JK hovoří v podobenstvích, protože tenhle "styl" je nejlepší k polopatickému vysvětlování. Když píšete o Matoušovu a Markovu vysvětlení, nesedí mi to na to, co píšete. Proč by JK říkal "vystoupí falešní mesiáši a proroci", kdyby on sám byl prvním jezdcem? Proč by Jan o prvním koni psal, že si "bude podmaňovat a vítězit"? Logičtější se mi jeví bílý kůň s jezdcem - falešným prorokem. A pak - v návaznosti na Zachariáše jsou všichni koníci poslové z nebe, tedy "služebníci boží", vykonavatelé vůle - ne Bůh sám.
Možná je zakopaný pes v tom, že Jan skutečně mluví o bílém koni a jezdci se jménem Věrný a Pravdivý, "jež má na plášti napsáno svoje jméno - Král králů a Pán pánů". Jenže ten se objevuje až PO rozlomení všech sedmi pečetí, aby vykonal poslední soud nad světem.
První čtyři jezdci vyjíždějí po rozlomení prvních čtyř pečetí, nemají jméno, mají jen "symboly".

222493

21.06.2010 22:50

Dopis muslimům od Radovana Karadžiče

RE: Dick Cheney,zid,55% vlastni ze zinkovych dolu,odpoved,proc jsou zide bohati.

Lin 85.?.?.?

Děkuju za upozornění a neurazil jste, to nehrozí. Ani já nechci urazit vás. Dobře, Velikonoce jsou křesťanské svátky zmrtvýchvstání JK, i když stojí na dávných oslavách "zmrtvýchvstání" života = jara. Vím to, není to tedy ignorantství ani hloupost. Jde o to, jak se stavím právě k tomu zmrtvýchvstání JK, všemu, co předcházelo a co se z toho dneska vyvozuje. Velikonoce vnímám jako nejsmutnější křesťanské svátky a velké selhání lidstva. Zvláště za situace "lidského pokroku", že ani dneska by JK nedopadl jinak, ovšem zemřel by určitě sofistikovaněji. Teď se zase, prosím, neurážejte vy, protože každý máme svůj pohled na věc a já vám ten váš brát ani "upravovat" nechci.
Nepapouškuju... a docela mě překvapuje, že si to myslíte. Pánové sice manipulátory být můžou, ale naklínovat mi něco do hlavy se jim opravdu nepodaří. [smích] Prostě v tuhle chvíli a v téhle diskusi došlo pouze k "souznění myšlenek". Jsem sice nováčkem na Zvědavci, ale ne nováčkem v oblasti otázek víry a nevíry (možná lépe napsat filosofie, teď nemám vhodné slovo). A vím, že mé pohledy na věc nejsou standartní a dokážou mnohé zastánce náboženství (nejen křesťany) rozžhavit do běla. Možná s tím souvisí i moje zkušenosti, kdy už raději říkám, že jsem ateista, abych nebyla "spasiteli" lámána do nějakého náboženského uskupení - nebo naopak napadána, že si troufám polemizovat s ofic výklady Bible. Různých jmen jsem dostala už dost a je velmi zvláštní, že od těch, kteří nejvíce hlásají "všeobjímající lásku". Takže se nebojím výsměchu - ani pana HHBB, ani pana MB a dokonce ani vašeho. Místo na slunci ve zdejších diskusích není mým cílem ani důvodem, proč jsem tu a ráda ho přenechám jiným. [smích]

222515

22.06.2010 22:38

Dopis muslimům od Radovana Karadžiče

RE: Tradice

Lin 85.?.?.?

Pánové...ale vy tu přímo konspirujete! [překvapení]
AM se tu sjíždí po PaM, samá písmena, šifry...
To se dělá, todlecto? Já trpím - a za všecky, páč nerozumím. Je vám to doufám jasný... [zmaten]

222599

22.06.2010 23:02

Kolabující západní způsob života

Počátek konce

Lin 85.?.?.?

Když jsem se snažila najít "bod zvratu" naší civilizace, došla jsem mnohem dál, než autor. Osvícenectví a následný liberalismus byl jen následkem dějů předchozích.

222601

22.06.2010 23:21

Steve Connor: Potřebujeme globální debatu o populaci

RE: A Boh ich požehnal,

Lin 85.?.?.?

No... příčina všech našich problémů, které neumíme zvládat, bude pravděpodobně v tom, co tvrdíte i vy. A to - "ovládnout živou přírodu". Copak to jde, aby člověk ovládl přírodu? A proč by to měl dělat? Vždyť jsme tu jen jako nájemníci a ne vlastníci. Podle toho to pak vypadá - tj. koušeme do ruky, která nás živí a všechny "rány", které pak přicházejí, jsou jen z naší "dílny". Člověk neumí zvládnout sám sebe, tak jak by pak chtěl ovládnout přírodu, když sám je její součástí, existenčně závislou.

222605

23.06.2010 00:32

Dopis muslimům od Radovana Karadžiče

RE: Dick Cheney,zid,55% vlastni ze zinkovych dolu,odpoved,proc jsou zide bohati.

Lin 85.?.?.?

Děkuju za reakci, je dobře, že jste se ozval/a. A pravda, Junga jsem nečetla, takže neznám. Neznám do takové hloubky ani pohanské mýty, takže je to tak, jak píšete. [smích] Vycházím z toho, co znám a jsem si vědomá, že je toho ještě moc, co neznám.
Přijatelnější je pro mě pohanská symbolika a právě proto, že je také jako symbolika chápaná. To se ovšem nedá říct o doslovném chápání zmrtvýchvstání, jak je prezentuje církev.
Smysl mi dává třeba spálení Morany (oheň, popel - obnova, očista), symbolika konce starého a začátku nového, které se zrodí čistější a silnější. Něco jako že smrt není konec, ale vstup do něčeho jiného, nového. Morana není v mýtech mrtvá, ale přichází znovu a znovu.
Křesťanské Velikonoce se mi ale pokušejí namluvit, že "vstanu z hrobu" a to doslovně, bez té symboliky. JK podle nich také tak vstal. I když to nelze chápat jinak, než symbolické vyjádření, stejně je to symbolika jiná. Potíž je, že vám neumím popsat, v čem jí jako jinou vnímám. Prostě je to pro mě pokroucené, tím i nevěrohodné a nemůžu si pomoct, že cítím spíš odpor než sympatie.

222617

24.06.2010 19:57

Kolabující západní způsob života

RE: Počátek konce

Lin 85.?.?.?

Po třech litrech? To už je snad smrt utopením a ne bod zvratu. [smích]
Pravda, že je jedno, jaká je vláda, důležité je, co za ní zůstává. A v našich životech je důležité, co zůstává za námi, když se ohlédneme zpět. Čas od času je to potřebné a prospěšné.
O dobrých a špatných vlastnostech už jsme si tu povídali před nedávnem. Podle mě nejsou takové - tj. - nelze určit, jaká je dobrá a jaká špatná. Vždycky záleží na způsobu užití a zvládnutí. I dobrá vlastnost může udělat paseku a naopak. Taková dobře míněná aktivita se může rovnat i sabotáži a vyventilovaný vztek může pročistit a nasměrovat těžkou situaci ke zdárnému řešení. [smích]

222737

24.06.2010 20:08

Kolabující západní způsob života

RE: Počátek konce

Lin 85.?.?.?

Ty kytičky místo mrkve nejsou zas takový problém, aby vedly k bodu zvratu. Horší je, když po člověčím "zásahu" neroste už nic.
A vyčerpané srdce? Hm... To je většinou důsledek častých "otevřených zlomenin srdečního svalu". Rány, které se sice zacelí, ale hluboké jizvy zůstávají.

222738

24.06.2010 20:19

Když síla nefunguje

Síla nefunguje

Lin 85.?.?.?

Silný se pozná i podle toho, jak zachází se slabším. Síla bez soucitu je tyranie a Izrael se tedy nemá čemu divit. Po dlouhá léta je v pozici rozmazleného fracka, kterému projde úplně všechno. Flákne jiného kyblíkem po kebulce a když mu to chtějí oplatit, začne vřískat, že útočit na někoho, kdo "tolik stonal", je nemravné a nepřípustné.

222739

Má dojem, že nikdo dneska netuší, jaké že budou následky takovéhle katastrofy. Co se stane dál, co to přinese za změny v oceánu a tím i pro celou planetu.
Včera zas celý den ropa tekla z trubky, protože zvon se jim rozbil. Dneska ho zas nasadili, ale příliš na něj nespoléhají. Je to asi jako čůrat do požáru. Jako aby se "něco" dělalo, ale ve skutečnosti se ví, že jsou to jen chabé pokusy.
Četla jsem ten Obamův projev "mým národům". No...tak hlavně že vyzývá, aby se Američané modlili... Fakt skvělý doporučení. [pláč]

222742

24.06.2010 21:26

Rusko stojí před geopolitickými výzvami 21. století

RE: Rusko neni SSSR

Lin 85.?.?.?

No...já nevím, ale tvrdit, že židé pocházejí z východní Evropy zdá se mi poněkdu odvážné. S tím by vás asi v Izraeli hnali. [velký smích]

222746

24.06.2010 22:13

Když síla nefunguje

RE: Spravny On

Lin 85.?.?.?

S tímhle se nedá, než souhlasit. Předně - kultura a historie lidstva není jen o těch cca dvou tisících letech. A je příliš troufalé a namyšlené tvrdit, že to byla evropská kultura, která jediná "něco" tvořila. Jen jsme převzali a vyďobali všelico od kultur okolních, leckdy už téměř zapomenutých. Ještě ve středověku jsme byli pro mnohé jiné kultury neotesanci a barbaři, protože byly mnohem dál, než my. Jediné, čím "bílá křesťanská civilizace" tehdy vynikala, byly krvelačné, kruté a nikdy nekončící války. I "uvnitř" to nebylo lepší - válka na válku. Pro majetek, pro dědictví, z nenávisti, lačnosti po moci a "jediného správného zástupce božího na zemi".
Stačí vzpomenout na cestopis Marca Pola a jeho úžas na Čínou, která již v té době nebyla na vrcholu. Papír, porcelán i střelný prach známe díky Číňanům.
Křižáci se z výprav vraceli nejen obohaceni o kořist, ale i o poznatky z arabského světa. Namátkou si vzpomenu na třtinový cukr, voňavky a alkohol. [smích] Bez diskuse byli ale arabové vynikající lékaři a alchymisté. Peršan Avicenna byl geniální vědec, lékař i filosof a z jeho díla čerpáme dodnes.
V té době jsme byli proti těmto národům nevzdělanými barbary. Evropské křesťanské národy žily v té době jako zvěř. Žádná hygiena, žádné znalosti o lidském těle. Téměř negramotní, číst a psát většinou uměli jen šlechtici a pár mnichů. Prý to byl tak jeden člověk ze sta. I podkovy tu byly známé teprve od desátého století. O filozofii nebo vědě si tehdejší "bílá křesťanská
Evropa" mohla nechat jen zdát.

222751

24.06.2010 22:18

Deepwater Horizon – jak vypadá nejhorší varianta vývoje

RE: ....

Lin 85.?.?.?

Takže ta výzva k modlení je asi na místě... [oči v sloup]
Možná jediná pravda, kterou Obama řekl.

222753

24.06.2010 22:19

Deepwater Horizon – jak vypadá nejhorší varianta vývoje

RE: ....

Lin 85.?.?.?

Hm... tak koukám, že shoda jak stehno a dokonce i ve stejný čas.
Umíte se modlit, Stýví?

222754

24.06.2010 23:13

Deepwater Horizon – jak vypadá nejhorší varianta vývoje

RE: ....

Lin 85.?.?.?

To byla jen kontrolní otázka - jestli budete umět poslechnout Obamu ... [smích]
Jestli se touláte, pak už raději ani nebudu nic psát, protože byste stejně nevěřil.
Dobrou noc a něco k "toulání se". [smích]

222764

25.06.2010 19:41

Deepwater Horizon – jak vypadá nejhorší varianta vývoje

RE: ....

Lin 85.?.?.?

Hm... dívala jsem se po tom metanu a jsem z toho volaká špatná. [pláč] Tohle mi nedošlo... že unikající metan může být ještě daleko horší, než unikající ropa.
Tady je k tomu článek ve slovenštině ( Kroky BP ) a tady je to děsivý video .
Možná takhle nějak vyhynuli kdysi dinosauři...

222822

26.06.2010 21:25

Když síla nefunguje

RE: A KDYZ SILA FUNGUJE ..

Lin 85.?.?.?

Pro Roberta a Steva:
Zase jsem psala nesrozumitelně... Myslela jsem tím "síla nefunguje" to, co jsem popsala dál - a to - že síla, založená na strachu, je jen o násilí a tyranii. Kdo se bojí, že o svou moc (sílu) příjde, musí se "zabetonovat" ve své pozici a stavět čím dál vyšší zdi - viz příkazy, nařízení, omezování svobody ostatních, zastrašování, manipulace, lži atd. Jen aby někdo nezjistil, že tygr je vlastně jen malinké mňoukavé kotě. Znáte ty staré čínské stínové hry? Asi tak nějak si to představuju. Na strachu stojí vlastně i celá síla vládnoucích elit. Zdá se to divný, ale je to tak.
Síla založená na tom, co jsem právě popsala, se dřív nebo později zhroutí a přestane fungovat, protože "diváci" zjistí, že ty ohromné stíny jsou odrazem malých loutek. Skutečná síla nepotřebuje "hrát" pro obecenstvo a říkat všem, jak je veliká a mocná. Pozná se nejlépe v krizových situacích.
A Izrael ani ostatní "elity"" silní nejsou. Síla totiž miluje život - ne smrt. A podle toho se chová.

222860

26.06.2010 21:35

Když síla nefunguje

RE: Spravny On

Lin 85.?.?.?

Proč bych měla někoho napadat? Snažím se jen říct, že ta "bílá civilizace" není není ničím vyjímečná. Hraje svou úlohu na divadelních prknech světa a nic jí nedává právo k tomu, aby pohrdala civilizacemi před ní. A jestliže se o to snaží, jestliže sama sebe uvádí do role "privilegované, výjimečné, nejlepší", je sama proti sobě a proto taky tak dopadá.
I ten nejprimitivnější křovák kdesi v buši bude mít ve svém prostředí v něčem nade mnou navrch, budu pro něj směšný "barbar" a neschopný idiot. A je to moje chyba, když se budu snažit křováka vměstnat do prostředí, ve kterém žiju já. Stejné, jako kdyby se křovák snažil vnutit mi svůj způsob života.

222862

26.06.2010 21:52

Deepwater Horizon – jak vypadá nejhorší varianta vývoje

Video z Japonska

Lin 85.?.?.?

Mám tu jedno video o výrobě plynu, jak to zkoušejí Japonci. Možná do budoucna nebude ropa a plyn z těžby potřeba. [smích]

222865

27.06.2010 10:27

Když síla nefunguje

RE: A KDYZ SILA FUNGUJE ..

Lin 85.?.?.?

Pane Quido, moc děkuju. [smích]
Příčina x následek, to je to ono. Spravedlnost, která funguje a nerozlišuje elity. Žádný strom neroste do nebe, co zaseješ, to sklidíš. Vnímat čas podle lidského měřítka je matoucí, protože co je věčnost pro člověka, to je pro vesmír jen krátké zastaveníčko. Však platónský rok má někde okolo 25 tisíc let, měsíc asi 2 tisíce. A zákon příčiny a následku se podle lidského vnímání času neřídí. Jsem přesvědčená, že to, co se právě děje, že vyplouvají na povrch všechny ty utajované informace, že lidé začínají vidět spojitosti a elity jsou víc jak podrážděné - že to je "začátek splácení". I k elitám došli exekutoři. [smích]
Proto přestávají fungovat po staletí účinné "metody" a horečně se vymýšlí nové a nové. Elity už platí, ale s nimi celá civilizace, kterou vybudovaly.

222885

27.06.2010 10:56

Když síla nefunguje

RE: A KDYZ SILA FUNGUJE ..

Lin 85.?.?.?

Pane Roberte, mám moc ráda vaše příspěvky, protože vždycky sedí. Nejsme v "rozporu". To, co píšete, tak je.
Jenže "jim" to přestává vycházet, plány se bortí a jejich síla přestává fungovat. Ještě před pár lety by málokdo rozuměl tomu, co píšete a považovali by vás přinejmenším za "konspiratika", při horším za "blázna se stihomamem". Před nějakým časem totiž málokdo měl vůbec nějakou povědomost o existenci elit, natož o jejich plánech. Dneska je to jinak a není to jen "zásluha" netu a tím i informací, které můžou rychle kolovat. I v minulosti kolovaly, ale nikdo je nebral vážně. U informací totiž záleží hlavně na tom, kolik lidí je schopných jim rozumět a přijmout je. O mediální propagandě maličko lidí jen něco tušilo, ale zbytek bral média jako jediný a spávný zdroj informací (mnozí je tak berou dodnes).
Stejné je to s Izraelem. Před pár lety by nikdo nepřijal informace o jeho skutečném důvodu existence a stačilo říct "holocaust" a vždycky to zabralo. Nikdo se nezajímal, jak to je vlastně s těmi "obrannými válkami", protože bylo všem "jasné", že "oni" přeci bojují o přežití.
Hroutí se jim to... všechno a přímo pod rukama.
Dneska už jim vidí do karet dost lidí na to, aby elitám přinejmenším "zpestřili" život. A není to jen zásluha jiného myšlení a vidění lidí. To, aby jinak vidět a myslet mohli, je umožněné hlavně změnou podmínek a prostředí ve smyslu spirály příčiny a následku.

222889

27.06.2010 11:01

BP vás vítá do apokalypsy

RE: Pokus č.2

Lin 85.?.?.?

Pane Řehoři, taky mě to napadlo. Zvláště když jsem si přečetla to varování pro těhotné, že jejcih plod může být poškozený. K řízené selekci je pak už jen krůček.

222890

27.06.2010 11:04

BP vás vítá do apokalypsy

RE: neobvykly

Lin 85.?.?.?

Steve, vaše "hurikánnoviny" se potvrdily. Už jsem to četla i v českých zprávách, že "akce vrty" bude cca o dva měsíce prodloužena, protože se blíží jedna z nejhorších hurikánových sezon a nikdo netuší, jak to s tou ropou ve vodě zamíchá a kam až ji to zanese.

222891

27.06.2010 22:20

Kolabující západní způsob života

RE: Co se děje v Řecku, neobejde ani ostatní země

Lin 85.?.?.?

Já jen... k té "obchodní praxi"....
Jedním z oblíbených fíglů českých obchodníků, kteří se zabývají nákupem a prodejem, je "černý" nákup zboží a jeho následný prodej. Tj. - nakoupené zboží se nikde neobjeví v nákladech, takže pak i tržby z něj se nezdaní (ani DPH, ani DzP). Prostě toto zboží jde úplně "mimo papíry". Pro případ kontroly se komodita "papírově" odebere jen několikrát do roka (nebo jen jednou), aby byl "doklad o nákupu". Používá se většinou u potravin a alkoholu. Např. obchodník bere rum z "levných zdrojů", za láhev dá cca 30,- Kč (náklad, který se nikde neobjeví), ale prodá za 100,-Kč (a nikde nepřizná tržbu). Takže zisk je 70,- Kč. V hospodách je to ještě víc. Pro případ kontroly má "papírově" na skladě dodávku x kusů z běžných zdrojů (třeba z ledna). Prokázat, které lahve jsou které, je docela obtížné. To musí nastat situace, že "papírově" odebral např. 10 ks a při kontrole jich má na krámě 30 ks. [smích]
Jde to, samozřejmě, i u "nepotravin".

222910

27.06.2010 22:58

Kolabující západní způsob života

RE: Co se děje v Řecku, neobejde ani ostatní země

Lin 85.?.?.?

Vím, pane A. [smích]
Nechci se do té debaty plést, byla to jen "zajímavost"...

222914

27.06.2010 23:42

Kolabující západní způsob života

RE: Co se děje v Řecku, neobejde ani ostatní země

Lin 85.?.?.?

Ale ne, já to přeci jako nějaké vylučování neberu. Fakt jsem nechtěla diskutovat na toto téma a jen jsem přihodila "zajímavost".
Se zbytkem souhlasím... Jen si (opět) přihodím, že ten velký a výnosný "kšeft" jede v naší republice na státních zakázkách. Ty jsou totiž placené ze státní kasy, fondů, rozpočtů obcí - tedy - z peněz, které "nikomu nepatří" a jsou "nás všech". Principy také znám, ale nebudu je tu šířit. [smích]

222920

27.06.2010 23:44

Kolabující západní způsob života

RE: Co se děje v Řecku, neobejde ani ostatní země

Lin 85.?.?.?

Koukám, že "byznys" je všude stejný. [smích] A houby u nás ještě nerostou...

222921

28.06.2010 20:35

Kolabující západní způsob života

RE: Co se děje v Řecku, neobejde ani ostatní země

Lin 85.?.?.?

Aha... [smích] Tak to je o nošení sov do Atén.
Upřímný obdiv, že "tam" stále jste. Já to vzdala... sama a velice ráda. Příjmení de la Mancha je sice důmyslné a zajímavé, ale...[zmaten]

222968

29.06.2010 17:47

Až na Vondru dobrý

Chápu dobře,

Lin 85.?.?.?

...že autor jásá nad možnou "obrodou" ODS a jakýsi návrat k ideím?
Nebo je to nějaký chyták se skrytou ironií, kterou tentokrát opravdu, ale opravdu nechápu?
ODS má stále své stejné "idee", jen se v poslední době díky "inteligentním" členům proflákly trochu víc, než bylo zdrávo a tak se voličstvo trocha vzpouzelo je volit. "Čistý" Nečas a všechny ty snahy "o očistu strany a transparentnost" jsou jen předehrou pro komunální volby. Co je to za stranu, která vždy vehementně posílala do "konspirací" všechny hlasy, které poukazovaly na její propojenost s novodobou lobbymafií a nyní mluví o "očistě strany od kmotrů" (a dodává, že to nepůjde zas tak rychle a najednou)?
V tomto směru věřím p.Solisovi, který říká, že letošní volby byly plně v režii konstruktérů barevných revolucí. A protože jsou komunální volby v některých ohledech důležitější, než ty parlamentní, vidím v těchto "záchvatech poctivosti" jen snahy dostat voliče tam, kde ho chtějí mít.
Však KDU-ČSL bude měnit název. Možná stejná hra, jako s TOPkou. Že voliči budou koukat na název strany a zapomenou na profil lidí, kteří v ní jsou.
Vondra je jen profláknutý, nic víc. Ale jinak k nim jako vrána patří, stejně jako "čestný, věrný a pracovitý" Langer.

223008

29.06.2010 18:34

Alabamská policie pracuje při měsíčku pro BP jako bezpečnostní služba

RE: Ta katastrofa je klasickou ukazkou moci penez.

Lin 85.?.?.?

Jo... souhlas.
Příjde mi opravdu divné, že si s tou trubkou nikdo neví rady a informace jsou jen kusé. Jako kdyby se vůbec nic nedělo a žádné nebezpečí nehrozilo. Až "dojemně" tak vyznívá starost o naši bezpečnost před možným zbloudilým asteroidem a informace o tom, jak se musíme chránit jadernými zbraněmi na oběžné dráze (prý jsou jediné schopné možný asteroid zlikvidovat).
Vladimír už tu psal, že by pravda mohla spustit megapaniku. Pravděpodobně nemají žádné zprávy, které by mohly naopak veřejnost uklidnit. A protože o lidi jde až v poslední řadě (zvířata se vůbec neberou jako "ztráty" a živé bytosti, které by mohly nějak trpět), nechají to raději tak a Obama zůstane u doporučení "modlete se". Sám ale určitě bude z dosahu možné katastrofické "eventuality", protože informovaný určitě je.

223010

03.07.2010 23:19

Skupinka Romů brutálně zbila třináctiletého hocha

RE: K židovskému státu...

Lin 85.?.?.?

Nesouhlasím. Zapomněl jste na Afriku, kde podle Bible tolik trpěl Mojžíš, takže mu po právu a dle historických záznamů také náleží.
Takhle by to nešlo, Steve... popřít celý jeden kontinent.

223270

04.07.2010 00:03

Svět je z nás unaven, říká izraelský ministr

RE: Pro Petra Řehoře

Lin 85.?.?.?

No ano, ten zlořečený Chám se provinil a otec ho proklel. Však co to je za syna, který se dívá na nahatého opilého otce a ani ho nepřikreje a ještě o tom vypráví bratrům? [smích]
"Svět je z nás unaven...."
Víte, pořád nerozumím jedné věci. Když už jsme u toho Noema a jeho synů... Podle Bible jsou na světě jen samí potomci téhle rodiny, která se zachránila na Arše. Takže bychom měli být všichni židé, ne? A jestli ne, tak kde jsme se tu vzali, když je Bible pokládaná za historický zdroj "oprávněnosti"?
Cituju:
"Zahubil všechny bytosti, co byli na zemi: lidi i dobytek, plazy i nebeské ptactvo, a byli vyhubeni ze země. Zůstal jen Noe a to, co bylo s ním v korábu."
Na tohle mi opravdu nikdo z těch, kteří argumentují "vyvoleným národem" a "právem na biblickou zemi", neodpověděl.
Možná mi odpoví někdo tady. [smích]

223272

04.07.2010 00:10

Skupinka Romů brutálně zbila třináctiletého hocha

RE: K židovskému státu...

Lin 85.?.?.?

No vidíte, že to jde... když se chce.
Nechat si Afriku pro sebe někde v regálu a popřít její existenci - no fuj ... styďte se. Máte za trest koupel v Mexickým zálivu! [cool]

223273

04.07.2010 09:55

Svět je z nás unaven, říká izraelský ministr

RE: Pro Petra Řehoře

Lin 85.?.?.?

Jestli můžu... mám tu pro vás jeden odkaz , kde jsou uvedeni potomci synů Noemových i potomci jejich potomků (mj. - vnuk Jáfeta se jmenoval Aškenéz [smích] )

223282

04.07.2010 11:01

Svět je z nás unaven, říká izraelský ministr

RE: Pro Petra Řehoře

Lin 85.?.?.?

Jak - beru? [smích] Však biblický odkaz na zemi zaslíbenou a Bohem danou je jedním z oblíbených argumentů na legalitu státu Izrael. A jestliže někdo bere Bibli za historický zdroj, pak ho musí brát na všechno a ne jen "někdy a někde".
A samozřejmě... lidstvo je v tomto širokém úhlu pohledu příbuzensky spřízněné. Máme společný genetický, druhový nebo biologický základ i podle vědeckých argumentů.
Co a jak vnímá Tóra - to je na diskusi. Spíš bych řekla - co a jak vnímají vykladači Tóry. V Genesis je mj. napsané, že "úmluva byla uzavřená se všemi bytostmi na Arše" - tedy jak s Noemem a jeho syny, tak se všemi zvířaty. Logicky by mělo pro vykladače vyplývat, že všichni, kteří se na zemi vyskytují, jsou tu "legálně".
Pro křesťany je to trochu jinak, protože podle nich JK tuhle starou "archovou" úmluvu zrušil a "podepsal" novou. Otázka ovšem je, jestli i křesťané nevnímají "úmluvu" obdobně, jako vyznavači Tóry, tj. - jako bratrovražedný boj za "svého" Boha.
Sporný a pro mě zajímavý moment je právě "provinilec Chám". Otec ho proklel a určil jeho rod jako SLUHY pro rody svých bratrů, ač Bůh s Chámem smlouvu uzavřel, na provinění se neohlížel.
Do Tóry málokdo vidí, já jsem gojímka, takže... [smích]Ale jsem zvídavá (až zvědavá) a moc by mě zajímalo, jestli to "služebnictví" platí i dneska. Předpokládám, že ano, protože tomu nasvědčuje i chování současnosti. Stačí si najít, kdo by měl být potomky Cháma (např. Asyřani, Filištíni, Kanaánci). To je celá oblast Středního a Blízkého východu, včetně Gazy (Kanaánci).
Nevím, nejsem žádný odborník. Jsou to jen otázky a nesrovnalosti, které mě napadají.

223283

04.07.2010 21:44

Svět je z nás unaven, říká izraelský ministr

RE: Pro Petra Řehoře

Lin 85.?.?.?

Ten odkaz, co jsem nechala výše, je rozbor Genesis dle katolické církve. A v č. 10 se píše, kdo jsou potomci Cháma. Možná jsou mezi těmi národy i černoši (některé názvy mi nic neříkají), ale Kanaánci, Filištíni, Asyřané nebo Libanonci k černochům nepatří. [smích]

223305

06.07.2010 11:56

Proč je větší krize stále před námi?

RE: Tohle je ciste dilci ekonomicky formalni pohled na vec.

Lin 85.?.?.?

Píšete, že tenhle finanční systém se položí, protože už nemá kam expandovat. Souhlasím, včetně té izolace "zhroucených". To, že je systém na lopatkách, nedochází snad už jen notorickým zblblíkům, kteří stále věří na zázraky "všemocné ruky trhu." ( video pro pobavení)
Teď si, René, dovolím spekulaci k možnému scénáři.
Žádný kolaps ekonomiky v jednotlivých státech se neobejde bez bolestivých opatření a s tím souvisejících občanských nepokojů. Zvládnout je není zrovna jednoduché, zvláště, pokud se musí zachovat nějaké zdání demokracie. Hrozí nebezpečí, že moc by mohla být taky ztracená a přesunutá k jiným rukám. [smích]
Záliv a unikající ropa, všechno, co se kolem děje, by mohlo souviset. Věděli, že Corexit je toxický a věděli, že existují jiné, bezpečnější a účinnější "sběrače". Dneska už vidíme první následky na pobřežích. Toxické deště a intoxikovaní lidé. "Uklízeči" pobřeží prý pracují bez respirátorů s minimálními ochrannými pomůckami. Je zakázaný vstup a informace jsou blokované. Ropa stále teče a unikají informace, že trhlina (kapsa) je několik kilometrů hluboká a "otvor" se stále rozšiřuje.
Scénáře jsou různé, ale ani jeden se neposlouchá dobře. Pokud bude uskutečněná evakuace postižených oblastí, bude to vyžadovat opatření typu stanného práva. Lidé ve sběrných táborech, kontrola vojenských sil (domobrany) nad každým vašim hnutím. Život se zredukuje jen na přežívání, nebude čas přemýšlet nad nějakým finančním systémem. Lidé tohle řešení příjmou bez odporu a ještě za něj budou děkovat. Ochotně se podřídí vojenské diktatuře a "táborovým pravidlům", protože jim asi nic jiného nezbyde, aby přežili. Vyhlásit pak "stav ohrožení" v jakékoliv části světa nebude problém. A "systém" zabije několik much jednou ranou. (konec spekulace)

223384

06.07.2010 16:04

Proč je větší krize stále před námi?

RE: Tohle je ciste dilci ekonomicky formalni pohled na vec.

Lin 85.?.?.?

Ta válka může být, já ale myslela na to, že vás takto dostanou do režimu stanného práva i bez té války. A pak "pro vaše dobro a ochranu" můžou požadovat cokoliv. Něco jako jeden velký koncentrační tábor...asi tak.

223396

08.07.2010 18:00

61. sjezd odsunutých Němců z Československa

RE: Pokud by slo o zabijeni na nacisticky zpusob?

Lin 85.?.?.?

Pane, nějak divně vykládáte dějiny. Těch 700 tis. je odhadovaný počet obyvatelstva, hlásícího se k české národnosti, v Sudetech PŘED všemi těmi událostmi. Ne že tam zůstali. A není pochyb o tom, že museli utíkat a že byli vyháněni. Ty počty se velice různí, nejsou přesné a nemohou být přesné. Jsou odhadované a to na téměř 250 tis. A zdaleka nešlo jen o státní zaměstnance.
Ano, nebyli vyhánění žádným dekretem, ale terorem. Šlo jim totiž o život, víte? Nebyli to Češi, kteří útočili (hlavně v noci) na své německé sousedy, zapalovali stodoly, domy, mordovali lidi i dobytek. Vraždy na denním pořádku, zákeřné přepady civilního obyvatelstva i pohraničních jednotek. Dneska byste takové nazval krvelačnými teroristy. Tak to bylo a naštěstí existuje spousta historických záznamů. Pamětníci už, bohužel, téměř vymřeli, takže se množí "snahy" celé tohle období překroutit tak, jak se právě hodí.
Po vyhlášení Sudet za německé říšské území probíhaly čistky od "od marxistických a nepřátelských elementů" (to je doslovná citace). Vůbec "říšským" nevadilo, že Sudety byly "čištěny" nejen od Židů a Čechů, ale také od Němců. Těch, kteří se hlásili k DSAP, sociálním demokratům nebo komunistům. Většina z nich skončila v koncentračních táborech.
A možná nevíte nic o spolupráci Němců (kteří s Hitlerem nesouhlasili) a Čechů v obraně republiky proti nájezdům (zvláště) henleinovců. Bránili se společně. A jsou to právě tihle Němci, kteří si zaslouží mou úctu, obdiv a omluvu. Zůstali věrní Československu (heslo "věrnost za věrnost") a když jsme museli podstoupit Sudety, oni byli první, po kom šlo gestapo. A utéct, bohužel, neměli kam, protože česká strana je vracela zpátky (ze strachu, že by mohli škodit).
Jenže tihle sudetští Němci nebyli nikdy členy landsmanschaftu a taky (možná proto) se o nich vůbec nemluví. Tohle jsou německé oběti, protože ve vlastní národě byli za zrádce a Češi je pak nakonec nechtěli. Ti ostatní, kteří toužili po říši, páchali teror a radostně Hitlera vítali, si nic jiného než poválečný odsun nezasloužili.

223536

08.07.2010 18:22

61. sjezd odsunutých Němců z Československa

RE: Pokud by slo o zabijeni na nacisticky zpusob?

Lin 85.?.?.?

Souhlasím, René.
Ještě je nutné připomenout, že celý ten odsun byl schválený vítěznými mocnostmi a žádná zlovůle české strany.
Zajímavý je loňský projev Anděly Dvořákové .

223538

08.07.2010 19:47

61. sjezd odsunutých Němců z Československa

RE: Pokud by slo o zabijeni na nacisticky zpusob?

Lin 85.?.?.?

Pane Quido, falšování historie podle "požadavků doby" je celkem rutinní záležitostí pro mnohé "badatele a historiky". A účel je víc než jasný. Posledncích x-let (každý ať dosadí sám, já to pozoruju už 20 let) jsou evidentní snahy o diskreditaci všeho, co dělá náš národ národem. Osobnosti, na které bychom měly být právem hrdí, jsou "rozebírány" a zpochybňovány. Husem a husitským hnutím počínaje a Masarykem konče. Vlastně jsme vykreslováni jako národ, který by ani neměl mít vlastní stát, protože "historicky selhal" a neumí si vládnout sám. V podstatě nemáme žádnou historii, nic jsme nedokázali (včetně Moravanů a Slezanů), z našich národů nevzešela nikdy žádná osobnost, která by stála za zmínku a všichni tak nějak stojíme za zlámanou grešli, takže nemáme žádné kořeny. Asi tak by měl ten "obrázek" vypadat. [smích]
A blbý je, že na to nemálo lidí skáče. Neuvědomují si, že kdyby někdo nutil třeba Francouze, Angličany nebo Němce k podobnému "sebezpytu", asi by ho nakopali kamsi.
A v očích těhle "novátorů" budete vždycky komunista. Máte totiž smůlu, že jste v té době žil a ještě větší smůlu, že nešlapete v předem určené dráze. Takže - co s váma jinýho, když vás nejde coby pamětníka utřít tím, že "jste u toho nebyl". Nasadit vám psí hlavu "staré struktury s komunisty vymytým mozkem". [smích]
Jak se to tak "rádo" píše? Přeci - lůza...

223548

08.07.2010 21:04

61. sjezd odsunutých Němců z Československa

RE: Pokud by slo o zabijeni na nacisticky zpusob?

Lin 85.?.?.?

No dobrá tedy. Nevím sice, co konkrétně máte na mysli, ale vyjádřím se k nepokojům na Ústecku a Liberecku, protože je mi to blízké a něco o tom vím.
Jak je známo, vznik Československa se datuje k 28.10.1918. Už 2.11. vypukly tzv."hladové bouře" na Ústecku, spojené s rabováním skladů s potravinami. Prostě anarchie ve válkou vypleněné a ještě nevzpamatované země. V prosinci to gradovalo do otevřeného ozbrojeného střetu, kde se střílelo a byli mrtví. Vypleněné byly nejen soukromé majetky živnostníků, ale i kasárna, vojenské sklady a sklady chemičky (bralo se uhlí). Toto je mylně (nebo záměrně?) také vykládané jako "německý odboj a střílení do Němců". Ústecká radnice byla tehdy vedená čistě německými radními a Čechů bylo v celém městě tak na 6 tis. A vidíte... byla to právě tato radnice a továrník Heinrich Schicht, kteří žádali o zásah československého vojska, protože čeští četníci a německá Bürgerwehr tuhle tíživou situaci nezvládli.
Obdobná byla situace v Liberci, také vyvrcholila vojenským zásahem. Tam neuznali československý stát a vyhlásili si provincii Deutschböhmen. Tenhle akt nebyl ale novou myšlenkou, která by vyjadřovala odpor německého obyvatelstva vůči novému státu. Němečtí poslanci rakousko-uherského parlamentu o samostatné území usilovali už dlouho, už za R-U (Deutschösterreichischer Staat), asi stejně, jako poslanci čeští usilovali o vytvoření českého státu. Navíc byla "provincie" podporována jak rakouskými, tak německými představiteli ve snaze roztrhat mladou (a nenáviděnou) republiku. Konečná linie hranic byla totiž dojednávána ještě v průběhu r. 1919 a definitivně potvrzena rozhodnutím Rady čtyř z 26. dubna 1919, tuším v Paříži. Následně byla historická hranice definitivně potvrzena i mírovou smlouvou s Německem a posléze i Rakouskem.

223555

08.07.2010 21:23

61. sjezd odsunutých Němců z Československa

RE: Pokud by slo o zabijeni na nacisticky zpusob?

Lin 85.?.?.?

Takových příběhů bylo víc. Přepadávané celnice, vesnice blízko hranic. Henleinovci podnikali "spanilé jízdy" z německého na české území a střelba byla na denním pořádku.

223557

08.07.2010 22:44

61. sjezd odsunutých Němců z Československa

RE: Pokud by slo o zabijeni na nacisticky zpusob?

Lin 85.?.?.?

pro p.Quida a Anonyma:
Pánové, v tomhle "klubu" jsem už dávno. Nálepek mám na zádech nepočítaně a kopanců do... zadku ještě víc. Pokaždé jsem "to", co se někomu hodí, když už neví kudy kam.
Všímejte si, kdo s oblibou vytahuje "lůzu". Většinou jsou to frustráti, podle mého vypozorovaného "frustráti bez kořenů". Ve své urputné snaze "být lepším", být někým jiným, oddělit se od své (třeba i nevábné) minulostia původu, odpoutat od ní pozornost, zapřou třeba i to, že jsou Češi. Usmívám se nad těmi zoufalými výkřiky, lamentující na "VY Češi", čecháčci, českej ksindle. Autoři buď jako cizinci jsou neobyčejně nadaní a velice dobře zvládli češtinu - nebo nadávají sami sobě a sami sebe ponižují v zoufalé snaze "vyrobit si" jinou národnost. Prostě se stydí za to, že se narodili jako Češi a tak mají po ruce i lůzu. Pochopila bych označení "lůza" od člověka se šlechtickým rodem. Od nešlechtice, který tou "lůzou" zakrývá svůj stud nad vlastním původem, to vyznívá dost směšně.
Zdravím [smích]

223571

09.07.2010 19:56

61. sjezd odsunutých Němců z Československa

RE: Pokud by slo o zabijeni na nacisticky zpusob?

Lin 85.?.?.?

No... vaše argumenty jsou trocha unfér. Wiki není zdroj na který se můžete stopro spolehnout. Neberete do úvahy, JAK území tehdejších tzv."Sudet" vypadalo. Osídlení skrovné, protože tomu bránil ráz krajiny. Kmeny se tu střídaly. Takže k těm germánským (bezpochyby se tu také vyskytovaly) připočtěte i slovanské a to už od doby bronzové. Archeologické výzkumy řadí tyto nálezy k "prapředkům" kultury lužické. O těch se Wiki nezmiňuje. Jinak - dokázat spolehlivě, jaké kmeny tu (myslím Sudety) byly jako první, jestli Keltové, Germáni nebo Slované, je docela obtížné, protože důkazů a památek je moc málo. Usuzuje se, že první to byli Keltové. Ovšem pak už to vůbec jednoznačné není. A vůbec to pro otázku odsunu není důležité. Používat prehistorické osídlení jako "nároky na pravlast", na území, které by ten či onen národ MOHL užívat, je trocha na hlavu. Však německá menšina žije v našem státě dodnes a nejsem si vědomá, že by byla předmětem nějakého násilí nebo nenávisti.
A germánské obyvatelstvo do příhraničních oblastí prvně začal zvát Přemysl Otakar I. Už jsem tu psala, za jakým účelem a za jakých podmínek. O "pozvání" za Karla IV. toho moc nevím, nenarazila jsem na to. Možná ho vzpomínáte z důvodu, že Němci ho dodnes považují za "svého" císaře. On byl ale po matce Přemyslovec a to se těžko zapře. Není to sice zas tak směrodatné, protože přemyslovskou krev mají ve svých rodech mnohé významné panovnické rodiny tehdejší Evropy. Směrodatné je, že Karel IV. se Čechem cítil a byl na své přemyslovské předky hrdý.
A jak vás tak čtu, připadá mi, že zpochybňujete samou podstatu existence českého státu. O to vám jde? Jestli ano, řekněte to rovnou a netančete rituální tance okolo horké kaše.

223666

09.07.2010 20:34

61. sjezd odsunutých Němců z Československa

RE: Pokud by slo o zabijeni na nacisticky zpusob?

Lin 85.?.?.?

...eh.... tak znovu, protože už tu vidím argument "ty jsi tehdy nežil" a "zakomplexovaná lůza". Takže :
a) zakomplexovanou lůzou bych nazvala i obyvatelstvo tzv. Sudet, protože i oni žili na území tehdejšího R-U a ne v Německu. Ono to vůbec je s tím německým státem tak trocha nalevačku, nějak se dlouho nemohli sjednotit, žejo? Když se jim to přeci jenom povedlo, jejich území - tj. území prvního Německa - NIKDY neobsahovalo tzv. Sudety. Máte rád Wiki, tak tady odkaz na mapu.

b) Štefánik s Masarykem si nakreslili čáry na mapě? Až tak? No...zas tak velcí a mocní nebyli, aby si mohli dovolit nějaké čárání ve stylu map afrického nebo amerického území. [smích] Navíc v době, co po rozpadu R-U bylo "čekatelů" na svůj stát až moc. Vážně si myslíte, že by jim to prošlo? A když se podíváte na ty mapy na Wiki, jasně vidíte, že o žádné čárání nešlo, ale mapa se držela ze severu i západu přesných hranic.

c) zlé chování čecháčků a diskriminace... ojéé. Nezapomeňte, že v obecních samosprávách a na radnicích seděli zastupitelé, kteří byli zvolení a těch s německou národností tam byla převaha.

d) poněmčování, úřady řízené zásadně českými... Ale pane, když je někde úředním jazykem čeština, nemůže přeci na úřadě sedět člověk, který česky neumí ani slovo.[smích] A zase mlžíte, protože i mezi státními zaměstnanci byli Němci, ovšem tací, kteří zvládli česky i písemnou formou. To je diskriminace? [smích]A je rozdíl být radním nebo úředníkem, protože u radního není perfektní znalost jazyka až tak důležitá jako u státního zaměstnance. Navíc - němčina se ve školách nepřestala vyučovat, byla stále a čeština k ní jako úřední jazyk přibyla. Vůbec nebylo výjimkou, že lidé ze Sudet uměli německy i česky a to už za dob R-U. Jazyk pro ně nepředstavoval žádnou překážku.

e) brutální násilí, neúnosné... Takže ti chudáčci věděli, co je pro ně dobré a tak se "politicky" snažili s Henleinem v čele.
Aha... tak asi takhle to "politické snažení vypadalo.

223667

Stránka: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12

Káva pro Zvědavce

63

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc listopad přispělo 130 čtenářů částkou 22 170 korun, což je 63 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
15SucVps1Cpxd6ahR6uxx6SJiR16SZgR7b

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Co nikdo neříká o lockdown29.11.20 23:02 Neurčeno 0

Seznamte se: Soudruh Vrábel, Vyvolený informátor29.11.20 17:01 USA 0

Policejní robocapové zastavili zločin28.11.20 11:19 Česká republika 6

Jak migranti "obohatili" Švédsko27.11.20 21:12 Švédsko 1

České nemocnice jsou motivovány umístit co nejvíc covidových pacientů na JIPce27.11.20 21:02 Česká republika 2

Vláda se chystá vymývat nám za naše peníze mozky. BigPharma se tetelí radostí27.11.20 17:07 Česká republika 1

Odporné. Jako by to ani nebyli živí tvorové27.11.20 16:50 Dánsko 3

V Georgii a Michiganu byl právě vypuštěn Kraken26.11.20 17:24 USA 0

Sčítání hlasů v USA zřejmě ovlivňuje Harry Potter26.11.20 17:00 USA 7

Virginie: Mezi 5:07-5:12 ráno po volební noci zmizelo 169.000 hlasů26.11.20 16:33 USA 0

Obama napadl Hispánce za masivní podporu Trumpa a následně to od Hispánců schytal 26.11.20 10:59 USA 0

Volební fact-checker Facebooku dal v roce 2017 cenu Bidenovi, zaměstnanci dotují demokraty26.11.20 10:11 USA 0

Nevadský soudce odsouhlasil, aby Trumpův tým předložil soudu své důkazy o volebních podvodech26.11.20 09:21 USA 0

Pensylvánská soudkyně pozastavila certifikaci výsledků voleb 26.11.20 09:05 USA 2

Sadistická vláda nám dovolí nadechnout se, než zase přiškrtí25.11.20 22:48 Česká republika 2

Vývoj náboženství ve světě 1946 - 201925.11.20 12:36 Neurčeno 2

Novinky.cz zase straší covidem v Polsku, skutečnost je zřejmě jiná25.11.20 11:07 Polsko 0

Neuvěřitelně otevřený článek o teroru politické korektnosti na Expres.cz23.11.20 18:31 Česká republika 3

Sidney Powell: It will be BIBLICAL - advokátka bez obalu odhaluje podvody ve volbách23.11.20 13:53 USA 3

Newsroom ČT24 má jasno: hurá, očkovat!22.11.20 11:13 Česká republika 8

Měnové kurzy

USD
21,90 Kč
Euro
26,20 Kč
Libra
29,14 Kč
Kanadský dolar
16,86 Kč
Australský dolar
16,17 Kč
Švýcarský frank
24,19 Kč
100 japonských jenů
21,03 Kč
Čínský juan
3,33 Kč
Polský zloty
5,84 Kč
100 maď. forintů
7,24 Kč
Ukrajinská hřivna
0,77 Kč
100 rublů
28,78 Kč
1 unce (31,1g) zlata
39 175,25 Kč
1 unce stříbra
496,96 Kč
Bitcoin
396 342,70 Kč

Poslední aktualizace: 29.11.2020 19:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo ?