Zpátky na příspěvek ›

Všechny příspěvky ze stejné IP adresy

Nalezeno 1105 příspěveků, 2 různá jména: <nic>, Lin .

Stránka: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12

Setříděno od nejstaršího, přetřídit od nejnovějšího

11.03.2010 17:19

Na horizontu se vynořují nové balkánské války

RE: Jedině vojenská síla

Lin 85.?.?.?

O spravedlnost a záchranu nějaké "utlačované" menšiny tu evidentně nejde, to správně tušíte. Jestli se nepletu, v Kosovu tvoří (asi) 90% obyvatelstva Albánci a to jsou muslimové. Takže - uvažuju takto:
Jestliže jsou nám muslimové v případě válek na Středním východě vykreslováni jako teroristi a všeho schopní barbaři, proč je to v případě Albánců v Kosovu zcela jinak. Proč se genocida v Palestině hájí tím, že to jsou přeci "útoční terorističtí muslimové" a proč máme útoky Kosovců brát jako "boj proti útlaku, boj za svobodu". Palestinci za svou svobodu a proti útlaku nebojují? Proč se nenajdou takoví "agilní humanisti", aby si pospíšili s uznáním Palestiny jako "svobodného a multikulturního" státu jako tomu bylo v případě Kosova?
Nevím, jestli uvažuju správně, ale tohle mi fakt nesedí... Vychází mi z toho, že "někdo" má eminentní zájem na tom, aby tahle po léta "národnostně" pokojná oblast byla "žhavá" a krvavá.

214588

Ale když on je ten Afghánistán celkem dobrá spojnice mezi Středním východem a Asií. Tak co kdyby se přeci jen povedlo vyvádět íránskou ropu a plyn? A nedej bože - bez účasti korporací?! A co už vůbec nesmí nastat - aby se díky tomu chudé země v oblasti nějak vymanily ze své chudoby a místo políček s mákem začaly pěstovat třeba bavlnu. Nenene - ta země prostě musí být stále nestabilní a zničená vojenským "působením", protože se tím zabije víc much jednou ranou. To těm zpropadeným pacifistům nedochází?! [oči v sloup]

214592

14.03.2010 21:25

Od feudalismu přes bolševismus k demokracii a zpátky

RE: Současný kapitalismus je rakovina společnosti a čím dříve bude poražen,tím lépe!!!!

Lin 85.?.?.?

No... jak to tak vypadá alespoň u nás, bude každý uchazeč o práci zaměstnán jako úředník [cool]

214944

14.03.2010 22:02

Od feudalismu přes bolševismus k demokracii a zpátky

RE: Současný kapitalismus je rakovina společnosti a čím dříve bude poražen,tím lépe!!!!

Lin 85.?.?.?

René, asi budu působit všelijak, ale...
Já si myslím, že se ten socialismus jen tak sám nepoložil a článek p.Marshalla (Ekonomické domino) mi to potvrzuje (viz část o neoliberalismu).

214956

... mě v článku zaujala víc, než jiné - a to:
"Čím horší věci se budou dít v eurozóně, tím více bude americký dolar posilovat..."

215038

Mně ani tak nejde o finanční trhy... nehodlám někam rychle investovat svoje "polštáře", protože žádné nemám [smích]
Jde mi spíš o to, co z toho plyne a jaké máme možnosti (zda je vůbec máme) nepotopit se dřív nebo stejně s USA.

215043

Díky, takovou nějakou odpověď jsem očekávala, protože mě napadá v této souvislosti dost situací, které mohou nastat.

215044

16.03.2010 21:49

Dopis prezidentovi

RE: kámen úrazu

Lin 85.?.?.?

Můžu potvrdit, protože u nás na severu Čech je to stejné. Smutné, protože se jedná o zrestituovanou půdu. Byla předaná jako pole a dneska tudy ani neprojdete.

215123

no...a nebo tak.... [vyplazený jazyk] [chechtot]

215232

Nevím, jak z toho ven a "den poté" si nepředstavuju vůbec růžově.
Přehrála jsem si dneska odkaz na přednášku sociologa p.Kellera (uvedl ho Montazik v diskusi pod článekm o penězích a dluhu) a ani on nemá jasné řešení. Snad jen v tom, aby se spojily určité vrstvy obyvatel (ty, které nesou celé financování státního aparátu) a postupovaly společně. A v tom je asi dost potíž...

215235

17.03.2010 23:33

Peníze a dluh

RE: Jde o starší systémový problém,ale současná ekonomika musí řešit naléhavější věci!!!

Lin 85.?.?.?

Děkuju za odkaz na přednášku. Dost se mi osvětlilo a všem doporučuju k poslechu.
A zeptám se vás, poprosím - jestli bych si nemohla tenhle odkaz použít pro uveřejnění jinde.

215237

17.03.2010 23:42

Setření plivance z tváře

Dvě možnosti

Lin 85.?.?.?

Jsou jen dvě možnosti, kdy si člověk v takové situaci setře plivanec z tváře bez viditelné reakce.
Buď je plně v moci toho, kdo plive - nebo si odvetu načasuje na příhodnější dobu.

215240

17.03.2010 23:53

Americko-izraelský útok na Írán je nevyhnutelný

RE: Reálné riziko okupace Iránu ze strany USA a Židů je od roku 2005

Lin 85.?.?.?

Taky si mysím, že celá akce musí vzbudit dojem "spravedlivé války". Nedá se na to jít stejně jako v případě Iráku, to by za současné situace těžko prošlo a USA podporu Evropy potřebují.
Vzhledem k tomu, že se v Evropě očekávají velké sociální bouře, předpokládám, že konflikt nastane také z důvodu "odvrácení pozornosti" rebelujících obyvatel.

215242

18.03.2010 22:25

Nebude na důchody, ale banánů a toaletního papíru bude dostatek

RE: jednoduché počty

Lin 85.?.?.?

No...fakt jednoduché počty, to tedy jo. Počítal jste to? Kolik ten důchod jako myslíte, že je? [vyplazený jazyk] Určitě usuzujete podle sebe a jste pravděpodobně živnostník, který platí minimum (a pravděpodobně si "optimalizuje" svůj základ pro výpočet). Pak ale i ten váš důchod bude minimum a potrvá daleko déle, než to "své" vyčerpáte.

215323

20.03.2010 08:57

Nebude na důchody, ale banánů a toaletního papíru bude dostatek

RE: jednoduché počty

Lin 85.?.?.?

No...Blažková... při tom, co jste tu napsala, nejste ve svých "kristovkách" o nic víc "občansky vyzrálá", než byli např. vaši rodiče.

215422

20.03.2010 09:33

Nebude na důchody, ale banánů a toaletního papíru bude dostatek

RE: jednoduché počty

Lin 85.?.?.?

Aha... [smích]
Takže - zrušit stát v dnešní podobě...
Vzhledem k tomu, že jste se nevyjádřil jasně, co tím myslíte (je rozdíl mezi zrušením státu a "státu v této podobě"), budu předpokládat.
Jestliže chcete zrušit stát jako takový, pak si budete dozajista schopný zabezpečit ouplně všechno sám - tj. budete mít svou soukromou kliniku, pokud se rozmáznete při autonehodě, zaplatíte si svoje sešívání dohromady nebo transplantaci ledviny zcela sám, zaplatíte si i potahy a údržbu všech komunikací, po kterých jezdíte, školy i s učiteli pro své děti, svou ochranku, pokud budete mít s někým spor, prostě ho vodbachnete nebo on vás, protože nastoupí "právo silnějšího", pokud jste věřící, budete mít svou vlastní svatyni i s farářem atd.atd.
Prosím, neříkejte mi ohrané "všechno chci zprivatizovat a pak si budu platit služby", protože tohle nefunguje. Kdyby ano, už dávno tu takový "nestátní" systém někde máme.
Princip státu stojí na vztahu jedinec x celek. Jedinec se uvolí odvádět část svých hodnot státu za protislužbu. A stát se zaváže k "výkonu" té protislužby.
Dál se pokuste zamyslet nad otázkou, čím je vlastně výpadek na důchodovém systému způsobený. Život lidský je od narození k důchodu poměrně dost dlouhý na to, aby "velení" mělo čas se dopředu připravit a podniknout nějaké kroky. Není to tedy problém, který vznikne ze dne na den a nedá se dopředu předpokládat.
Vy vidíte výpadek v "nadčerpání" současných důchodců. Já ho naopak vidím v nedostatečných příjmech. Polistopadové vlády udělaly hodně populistických kroků ve prospěch jedné skupiny obyvatel a jaksi pozapomněly na důsledky. Na výpadku se podílejí i tací, jako jste vy, kteří porušují zákon a neodvádějí, co zákon ukládá (alespoň to málo po "optimalizaci" svého výdělku). Pokud nemáte trvalé bydliště v zahraničí, nevím, jak si jinak sám můžete rozhodnout o neplacení do důchodového systému.
A malá poznámka na konec: uvědomte si, že důchodový systém vyživuje mj. i vaše rodiče nebo prarodiče, protože vy sám nedáváte nic a jak jste sám napsal - i kdybyste dával, nestačí to na jejich důchody.

215423

20.03.2010 10:07

Asimilácia začína

Není asimilace jako asimilace :-)

Lin 85.?.?.?

Jen pár informací:
V ČR už působí nejméně 5 let tzv. "rómští pedagogičtí asistenti". Mají usnadňovat komunikaci na linii dítě-škola-rodič. V MŠ u předškoláků, v družinách, na prvních stupních ZŠ.
Jsou to lidé z rómského etnika a mají být tedy spojovacím článkem a to nejen v jazyce.
Za těch pět let jsou výsledky mírně řečeno "stejné"... [smích]
Oproti tomu jiné komunity (mj. i Vietnamci nebo Číňané) žádné své "PP" nemají a přesto děti dosahují v českých školách velmi dobrých výsledků. Často to bývají premianti, mají velký rozhled i velkou snahu se učit, nejsou s nimi kázeňské problémy.
Děti z těchto jiných komunit přicházejí do školy nejen vybaveny perfektní znalostí češtiny (rodiče už od mimina zajišťují české chůvy), ale mnohdy jsou připravené daleko líp, než děti české (barvy, dny v týdnu, tvary, slovní zásoba, způsob vyjadřování, sociální chování...atd.) U rómských dětí jsou tyhle znalosti trvalým kamenem úrazu, v mnoha případech si z rodiny nenesou ani hygienické návyky. Takže v jazykové bariéře problém asi nebude [smích]

215424

20.03.2010 18:51

Nebude na důchody, ale banánů a toaletního papíru bude dostatek

RE: jednoduché počty

Lin 85.?.?.?

Ten druhý pilíř už naši velitelé našli. Leží už dva roky na příslušných stolech a zatím k jeho předložení "nebyla příležitost". [smích]Zatím se na něj zuřivě připravují jen "finanční obchodní zástupci" s vidinou tučného zisku za uzavřenu smlouvu.

Protože se jedná o podobný model, jaký mají Slováci už pět let, nechám tu odkaz na jejich pětileté zkušenosti.
Nic moc... protože přelít odvody do soukromých penzijních fondů je mírně řečeno průser (zvláště v dnešní době).

http://www.literarky.cz/domaci/81-domaci/2113-slovenska-penzijni-lekce

215460

20.03.2010 19:14

Nebude na důchody, ale banánů a toaletního papíru bude dostatek

RE: jednoduché počty

Lin 85.?.?.?

Takový zákon by byl k ničemu. Už z principu, že stát dopředu jen odhaduje výši příjmů do systému.
Další nesmyslností by bylo, kdyby důchodce jednou pobral 10 tisíc, podruhé jen dva - jen proto, že se "nevybralo". Rázem byste měl dalšího žadatele o doplatek do životního minima, takže byste musel hrábnout do jiného polštáře. Žádná hráz proti "mezigeneračnímu konfliktu", protože pak byste zas důchodcům vyčítal, že vám ujídají sociální dávky.
Peníze na důchody by se v rozpočtu našly, ovšem to by musela vláda "přehodnotit" celou rozpočtovou skladbu a účelněji vynakládat prostředky. Neděje se to a víc než kdy jindy platí - z cizího krev neteče (viz nadhodnocené státní zakázky, nesmyslné projekty, nekontrolované dotace).
V čem vám ale dávám za pravdu jsou populistické kroky českých vlád. Krásně je to vidět i na současných volebních programech. Oranžoví chtějí rozdávat to, co nemají - modří zase populisticky "podporují podnikání", ovšem za podmínky nižších příjmů do státní kasy (konkrétně i do důchodového systému) - takže? Výsledkem v obu případech bude ještě větší propad a zadlužení. Ta hrstka, která ještě něco odvádí, celý systém neutáhne, to dá rozum...

215467

20.03.2010 20:33

Peníze na dluh a peníze bez dluhu

RE: Doplnění

Lin 85.?.?.?

Tomu bezdomovci ještě, prosím, vysvětlete, že je to tak naprosto v pořádku a že to tak má být. A jestli se bude víc snažit, bude na tom ve svých desetitisíci letech líp. Určitě se mu bude líp usínat [smích]

215478

20.03.2010 21:33

Nebude na důchody, ale banánů a toaletního papíru bude dostatek

RE: jednoduché počty

Lin 85.?.?.?

Milá Blažková, je obdivuhodným důkazem vašich vyzrálých kristovek, jak mě bez znalosti čehokoliv bližšího rovnou odesíláte kamsi. Dokonce jsem pro vás "ono".
Pod občanskou vyzrálostí si představuju totéž co vy, proto jsem reagovala a to vám zřejmě (asi nedopatřením, když se považujete za občansky vyzrálou) uniklo.
Klíčema jsem nezvonila, důchodce ani předdůchodce nejsem, svůj důchod taky nedostanu (ač odvádím) a přesto bych si nikdy nedovolila napsat ten obviňující komentář, na který jsem u vás reagovala.

215482

21.03.2010 21:56

Nebude na důchody, ale banánů a toaletního papíru bude dostatek

RE: jednoduché počty

Lin 85.?.?.?

Vy jste ale prve psal něco jiného [smích]
Souhlasím s oddělením důchodového polštáře od státního rozpočtu, protože to je základ pro nějaké fungování. Souhlasím se stanovením jasných pravidel.Dál už tak moc ne.
Vycházíte z předpokladu, že to jsou důchodci, kdo zadlužuje ČR. Nesouhlasím a to tak, že velmi. Ten, kdo nás zadlužuje, jsou vládnoucí straníci (úmyslně nepíšu politici) a to jednak populistickým snižováním příjmů do státní kasy (mj. i do důchodového polštáře - viz letošní volební program ODS) a jednak neprůhlednými, nekontrolovanými a zbytečnými výdaji. Peníze by se našly, ale to by se ze státního rozpočtu nesměly přelévat do soukromých kapes. Důchodový systém není neprůhledný (takže žádná černá díra), tam je jasně vidět, kam peníze šly. Což se o jiných rozp.kapitolách říct nedá.
Váš návrh vydat ze systému pouze to, co se vybere, nepokládám za řešení, protože :
a) Důchodovému věku se pomalu přibližují i silné ročníky 70-tých let a ti, kdo v té době budou produktivní, tohle nemůžou utáhnout, protože to jsou naopak ročníky velmi slabé a to ještě mnozí z ČR odešli nebo ještě odejdou, až vyrostou a dostudují (protože ČR není nejlepší místo k žití). Neutáhnou to ani v případě, že je zatížíte třeba 80% odvodů (za což vám určitě poděkují). Nevím, kolik pak budete takovému důchodci přerozdělovat... možná tak dvě stovky měsíčně a jsem zvědavá, co pak s tím...
b) Jestliže já dneska odvádím (vy ne, vy jste se vyhnul) ze zákona určité procento ze svého příjmu, pak netuším podle jakého kritéria bych pak měla brát stejně jako ten, kdo odvádí minimum. Jestliže chcete důchody procentuelně i přerozdělovat (každý rok), tak jsme ještě v horší situaci, než v bodě a). Pak já např. budu brát stovek pět, jiný jen pajdu. A jelikož stát zaručuje jakési životní minimum, pak ve výsledku stejně všem doplatí, ovšem z jiného než důchodového polštáře. A jsme tam, kde jsme byli - už jsem to tu psala. Nebo zrušíte i to minimum a pak nevidím důvod, proč přispívat v produktivním věku na nějaký systém.
c) jestli namítnete, že se každý má na stáří zajistit sám, souhlasím...ovšem musíte mu taky k tomu dát příležitost - tj. - umožnit pracovat s odpovídajícím příjmem. Jestliže je dneska u nás víc jak 60% (tuším) obyvatel s příjmy hluboce pod státním průměrem (a skoro 10% nezaměstnaných), pak nevím, z čeho se na stáří zajistí.
Můj návrh je - přímá demokracie se zodpovědností politiků, možnost je odvolat ihned a ne až po volebním období, zprůhlednit hospodaření (povinnost uveřejňovat za ministerstva konkrétní výdaje) a zavést každoroční kontrolu účelnosti vynaložených prostředků.
A tady jen tak pro obrázek jeden článek:
http://www.patria.cz/Zpravodajstvi/1586850/deti-by-si-nemely-hrat-se-sirkami.html

215559

22.03.2010 19:42

Nebude na důchody, ale banánů a toaletního papíru bude dostatek

RE: jednoduché počty

Lin 85.?.?.?

No jo, mně je to jasný, jenže vyprávějte to těm našim u kormidla. Nevědí, kudy kam a tak se snaží "humanitně a tržně" vybruslit. Bohužel, jak sám vidíte i tady, tenhle "nápad" najde odezvu i u části obyvatel, protože si neuvědomují následky (asi stejné jako u vás).

215641

22.03.2010 22:04

Mnoho povyku pro nic

Folklór?

Lin 85.?.?.?

Všimla jsem si jedné věci:
Jakmile někdo otevřeně kritizuje poměry a bordel nebo vznese pochybnost k hlásaným "pravdám", okamžitě vyrukuje "někdo", kdo označí dotyčného za nacistu, komunistu, teroristu, extrémistu, levičáka, anarchistu, rasistu... (další repertoár doplňte sami).
Samo o sobě by to bylo úsměvné, ale v českých poměrech se okamžitě strhne hysterie, ve které se předhánějí různí "znalci" ve svých "posudcích" a to by v tom byl čert, aby se pro dotyčného nějaká nálepka nenašla!
Při tom všem "rozboru vět" se jaksi pozapomene na význam těch vět. Ten se v humbuku docela rozplyne a to je, zdá se, účel.
Tohle se netýká jen Duška, je to všude.
K Duškovi :
Podle mého neřekl nic, co by poškozovalo práva jiného člověka nebo menšiny. Dokonce nepoužil ani nadávku.

PS:Možná jednou budu souzená jako nácek, když pronesu větu, že zase zdražili plyn [oči v sloup]

215649

24.03.2010 21:11

Explozivní dluhové domino: nadcházející finanční katastrofa - část 3.

RE: Idealni material pro uskutecneni cistky.

Lin 85.?.?.?

Nebojte, René, ono to zas není tak zlý s tou nastupující generací, jak by se mohlo z tej jednej diskuse zdát [smích] Najde se jich dost, kteří to mají v hlavě srovnanější, než my nebo generace před námi. Jsem v tomhle směru optimista. A docela možná je ta jejich frustrace ze světa, který je obklopuje, nakopne k nekompromisním a správným řešením.
Takže - žádný depky, přísnej zákaz [cool]

http://www.youtube.com/watch?v=520i3NwqT7g&feature=related

215793

Dneska toho moc nenadiskutuju, protože mám mozek kdesi na procházce a ještě se nevrátil [smích]
Tak vám tu (zdánlivě) od věci napíšu bonmot z pera mého známého, který prohlásil, že z demokracie máme u nás jen to DEMO. Na plnou verzi jsme se doteď nezmohli...

215794

28.03.2010 09:33

Práce je lidstvu vrozena nebo vnucena?

Rozdíl

Lin 85.?.?.?

Nevím, jestli otázka v názvu je položená správně. Je totiž rozdíl mezi prací a "prací".
Práce tvořivá, kterou dělám z vlastního rozhodnutí, vidím v ní účel, prospěšnost, smysl, realizuju se v ní - ta přináší radost, vlastně je to můj koníček, který dělám ráda. Takovou práci dělám s radostí a výsledek mě těší, bez ohledu na únavu nebo vyčerpání.
Oproti tomu práce "vnucená", kterou jsem okolnostmi přinucená dělat (ať už pro získání "hmoty" nebo jen proto, že se "to" samo neudělá), práce, ve které nevidím žádný smysl, prostě mě nebaví a žádnou radost mi nepřináší. K takové se musím kopat, výsledek nepřináší uspokojení, ale jen úlevný pocit, že "už to mám za sebou", cítím se unavená, vyčerpaná až znechucená.
Závěr: Myslím si, že práce není lidstvu vrozená. Je jen dobrovolná nebo vnucená.

215904

28.03.2010 22:11

Pravda zemřela a s ní i Svoboda

Chápu autora

Lin 85.?.?.?

Je vysilující a moc těžké být hlasem, odhalujícím realitu. Je skličující být zapovídán a umlčován. Ale nejhorší ze všeho je být odsuzován nebo zesměšňován těmi, pro které voláte a hlásáte. Tak to je, že málokdo chce slyšet pravdu a je schopný podívat se realitě do tváře. Pro některé lidi je daleko pohodlnější předstírat, že se nic neděje - že přeci slunce pořád svítí a Země se pořád točí. Nechtějí vědět nic, co by jim nabouralo jejich iluze a "sladký sen". Posílají vás do háje s těmi "negativy" a "konspiracemi", prý si nechtějí kazit den, chtějí slyšet nějakou srandu nebo něco, co je pobaví. Prý - máme svých starostí dost, takže "starosti světa" nás nezajímají.
Tahle doba je zvláštní, opravdu. Je tolik dostupných informací, tolik statečných hlasů podává pomocnou ruku - ale přesto pro velké množství lidí zbytečně.
Je těžké se ubránit skepsi. Volat mezi hluchými...
Pravda ale nezemřela, ani nemůže, ta je nezávislá na lidské hluchotě a slepotě. Svoboda zatím taky ne - ještě nám nevzali svobodu myšlení, citů a pocitů.
Všem volajícím hlasům bych chtěla vzkázat, že nemáte zodpovědnost za hluché a slepé. Je jen na nich, kdy se rozhodnou zbavit se svých "neduhů". A žádná transformace ani tolik přetřásaný (a nepravdivě vykreslovaný) rok 2012 jim nepomůže.
Autorovi přeju, ať si tohle brzy uvědomí a vrátí se k psaní pro ty, co ho potřebují.

215919

29.03.2010 20:22

Pravda zemřela a s ní i Svoboda

RE: úhel pohledu

Lin 85.?.?.?

Opravdu si myslíte, že autor článku Paul Craig Roberts je jedinec s nízkými příjmy, který si neumí sám zařídit život, bojí se ztráty práce, nemá žádný finanční polštář pro budoucnost, neumí investovat do svého dalšího vzdělávání, nemá super ženu, děti a "něco" mu chybí?
Jestliže ano, pak budete asi jeho blízký přítel, že ho tak velice dobře znáte a umíte určit důvody, proč píše.

215972

29.03.2010 20:42

Problém jménem zadluženost

RE: Koho to zajímá?

Lin 85.?.?.?

Pane, nejde o žádnou víru v zázrak, o chleba nebo placení u doktora.
Divíte se, že státní dluh může někoho vůbec trápit a podle vás je to "fanoušek státu". Jo, takovým lidem se běžně říká vlastenci. Lidé, kteří jsou si vědomi, že zemi, ve které žijí, nemají zadarmo, ale stojí na na mnoha hodnotách, penězi nevyjádřitelných. Vědí, že jinou nemají, že v ní mají své kořeny a v každé jiné zemi budou jen přistěhovalci bez identity. A národ, který ztratí svou vlast, svou identitu, je odsouzený k zániku.
Pro vás asi divné, protože - jak sám píšete - vy se přizpůsobíte bez ohledu na nějaký stát a v podstatě je vám jedno, jak s ním kdo nakládá.

215974

29.03.2010 20:56

Práce je lidstvu vrozena nebo vnucena?

RE: Rozdíl

85.?.?.?

Tentokrát s vámi budu celkem souhlasit. Bez tvořivé práce našich předků - a nejen té okolo potomstva - bychom dneska neměli tak krásnou zemi, jakou máme. Těžíme z ní doteď a máme na ní plynule navázat zas pro své děti. V mém pojetí se jedná právě o tu tvořivou práci, kterou vlastně nedělám pro svůj vlastní užitek, ale myslím při ní především na užitek pro ostatní a nejlépe i v budoucnu. Příklad (abych nebyla patetická):
Naši předci např. s oblibou sázeli stromy, kultivovali krajinu a věděli přitom, že se třeba nedožijí, až budou stromy vzrostlé a budou plodit. Dělali to pro ty, kteří příjdou po nich - a dělali to rádi a s láskou.
A já se obávám, že tohle dneska už ani neumíme a žijeme stylem "po nás potopa".

215975

29.03.2010 21:00

Práce je lidstvu vrozena nebo vnucena?

RE: Rozdíl

Lin 85.?.?.?

Vojto, teď jsem napsala odpověď, ale nebyla jsem přihlášená. Takže až se tu objeví, je ode mě [smích]

215976

Díky za sérii článků. Čtu jako detektivku.
Neumím okomentovat nějakými vlastními fundovanými závěry. Můžu jen podotknout, že Rusko nikdy "nespalo". Možná po rozpadu SSSR bylo na čas ze hry, ale po nástupu Putina (snad nejsem moc mimo) se hodně změnilo a postupy Ruska jsou už opravdu o promyšlené šachové partii. Jsou ve výhodě, protože soupeř ho ve své nadutosti hodně podcenil.

215982

29.03.2010 22:29

Problém jménem zadluženost

RE: Máme i dluhy vůčí sobě

Lin 85.?.?.?

Chtěla bych vás doplnit.
Ano, tahle doba nutí člověka k rozhodnutí. Mnozí pochopili, mnozí stále ještě ne.
Sny (pro mě výstižnějším slovem jsou cíle), které popisujete (barák, kariéra atd.) jsou ale sny NEtvořivé, pouhá "iluze o štěstí". Dosažením se pocit štěstí dostaví jen krátce, pak zmizí a díky naší falešné iluzi nastoupí okamžitě jiný. Proto to nekonečné kolo, o kterém píšete.
Naše cíle by se měly zaměřit jiným směrem. Každý člověk (a opravdu každý, to si troufám tvrdit), se cítí šťastným pocitem, že pro někoho něco znamená, že je důležitým v jeho životě, že nežije zbytečně, nepochopený, odmítaný nebo opuštěný. Touží být uznávaný pro své schopnosti, dovednosti, pro svou sílu, kterou dokáže "řešit" život.
A ano, samozřejmě... ten bezpečný úkryt by pro jedince měla být jeho nejbližší rodina. Pro rodinu je nezbytné bezpečí širšího území, na kterém žije.
Vím, že my tu v diskusích nevyřešíme "problém" státního dluhu (řešení určitě má, všechno má nějaké řešení). Diskuse jako takové určitě nemají tu moc změnit něco okamžitě a střelhbitě. Co ale umožňují je porovnávání názorů, které může vést i ke změně našich rozhodování právě k účelu, abychom si své rodinné přístavy bezpečí mohli vůbec realizovat.

215986

29.03.2010 23:25

Třetí světová válka již začala

RE: Pštrosí politika

Lin 85.?.?.?

S omluvou se vám do toho zamíchám [smích]
Asi jde o zásadní nepochopení. Problém není v Židech, ale v prosazované politice Izraele. Už to tu bylo napsané, že právě nestabilitou, kterou v oblasti působí, vyhání pak arabské obyvatele směrem do Evropy a "vy si tam poraďte". Že žili dva tisíce let bez státu a teď ho mají je ještě neopravňuje předvádět, co předvádějí. Žádnému jinému státu na světě by to beztrestně neprošlo.
Píšete, že Židé jsou silný národ se silnými jedinci. Ano, to jsou, také si toho hodně museli přetrpět. Je ale mnoho takových národů včetně Čechů, Moravanů a Slezanů. Nikdy jsme neměli na růžích ustláno a mnohokrát v historii nám náš stát roztrhali na kusy. Náš vlastní stát taky není vůbec starý, jen cca o 40 let starší, než Izrael. Neumím si ale představit, jak bychom pochodili, kdybychom se začali rozpínat, vyhlazovat Slováky, Poláky, Rakušany, Němce - s tím, že tato území jsou naše "dědičná" a vydobil nám je když ne Přemysl Otakar, tak určitě Karel IV.
Dál nesouhlasím, že jsme konkrétně tady v Čechách součástí židokřesťanské civilizace. Křesťanství nám bylo násilně vnucené a nemáme tam tedy své kořeny. Však i křesťanské svátky musely být postavené na těch našich původních, pohanských.

215989

30.03.2010 22:04

Problém jménem zadluženost

RE: Víte koho máte volit

Lin 85.?.?.?

Nejdříve k tomu "remcání". Veřejný život opravdu zajímá jen úzký okruh lidí a důvody jsou různé. Od otrávenosti (že voličův hlas straník potřebuje jen o volbách, jinak nedbá na nějaké výtky) po docela obyčejné přetížení sháněním prostředků k obživě. Proč se zajímat o veřejný život, když politici vůbec nedbají na vůli občanů a naopak se cítí dotčeni, když se někdo fundovaný zajímá a předkládá jiná řešení.
Ad "viníci". Nevím, ale podle mě jsme ve volbách dali mandát skupině lidí, aby tuto zemi vedla a aby hospodařila s penězi, které dobrovolně odevzdáváme. Viník je tedy jasný a na vývoji státního dluhu se podepsala jak levice, tak pravice. Tím narážím na vaši úvodní větu. Na řeči typu "za všechno můžou občani, protože špatně volej" jsem už docela alergická, protože je to v našich podmínkách (viz možnost vlivu občanů na odvolání provařených politiků nebo dokonce stran před vypršením poslaneckého mandátu) alibismus nejhrubšího zrna.
Koukla jsem na váš odkaz a na první pohled se zdá být celkem přijatelný. Ovšem na druhý pohled se shledávám se stejným typem propagandy, jakou mají i jiné strany.
Státní dluh roste ne od r.98, ale průběžně už od r. 93. Bod 6 je postavený na hypotéze růstu HDP, bod 7 souhlas, bod 8 nedoporučuju v podobě, v jaké je uváděný. Bodu 9 moc nerozumím, ale ty "daně z hazardu" jdou v první řadě obci do jejího obecního rozpočtu. Bod 10 opět nesouhlas kvůli jedné prosté skutečnosti, v programu vůbec nezmíněné - a to - kde vzít pracovní místa pro ty "rychleji dostudované" a "později v důchodu". Závěr tohoto bodu s "12-ti miliardami daní navíc" vyznívá sice optimisticky, leč populisticky. Bez příjmů tito lidé sotva co odvedou a pokud příjmy mít budou, chybí mi tu nějaký "plán", jak docílit výběru daní bez úniků. Takže cifra pouze matematická, papírová. Bod 11 souhlas, bod 12-14 s rozpaky, protože je to pro mě už tenký led a netuším, čí dluhopisy stát vlastní a jestli by prodejem vůbec něco získal. Bod 15 ano, je potřeba vzít politikům možnost libovolně "pracovat" s půjčováním.
Zcela mi ve výčtu snižování státních výdajů chybí kontroly účelnosti vynakládaných prostředků a roční povinné uveřejňování hospodaření ministerstev = na co konkrétně a komu. Jedná se mi o státní zakázky, předražené nebo nesmyslné "projekty", dotace atd.
Tak...to je jen na druhý pohled a jistě by se dalo najít mnohem víc nedostatků.

216053

31.03.2010 21:18

Problém jménem zadluženost

RE: Víte koho máte volit

85.?.?.?

Také zdravím a díky za odezvu [smích]
Přiznám se, že jsem poněkud na rozpacích, jak reagovat. Prostě nerozumím... "Nechtějí státní zakázky" - jak, prosím? To budou poslanci sami opravovat např. silnice a státní budovy - nebo je všechny prodají soukromníkům? Vypadá to, že si dělám srandičky, ale já fakt už takovýhle ulítlý návrh četla. Zprivatizují veškerou městskou dopravu, vědu, školy, nemocnice, policii (však státní zakázkou je i její vybavení)?
Dál vytáhnu větu: " Kdyby to byla pravda, nikdo z tech kdo by se zpronevěřil důvěře voličů by nemohl být zvolen znovu" a opět tápu. Neznám žádný mechanismus, kterým bych jako volič mohla ovlivnit kandidátku strany a vyjádřit tak důrazný nesouhlas s "nasazením" člověka, který se mi v téhle straně příčí. Jak jistě víte, u nás musíte volit stranu a ne jednotlivce. Neznám ani mechanismus, kterým bych zabránila "přebíhání" prasátek od korýtka ke korýtku. A tohle je dle mého jedna z vážných příčin otrávenosti a nezájmu lidí o nějaké volby a o politiku vůbec. "Nová strana", kde je novým jen název a straníci poskládaní z panoptika "odložených", podle mě vůbec nic neřeší.
Stejný důraz, jako vy kladete na odpovědnost voličů, kladu já zároveň na odpovědnost politiků. No...a tu jsem nikde v "nabídce" (volebním programu) nenašla.
Díky i za další odkazy, přečtu ale později, až bude víc času. Mějte se [smích]

216099

31.03.2010 21:20

Problém jménem zadluženost

RE: Víte koho máte volit

Lin 85.?.?.?

Jéééžiš.... omlouvám se, ale ta "anonymní" reakce je moje, zase mi vypadlo přihlášení.... [oči v sloup]

216100

31.03.2010 21:33

Problém jménem zadluženost

RE: Máme i dluhy vůčí sobě

Lin 85.?.?.?

Zdravím [smích] Jsem ráda, že se v podstatě shodneme i v pohledu na možná "řešení" dluhu. Vím, že nebezpečí "přenosu" na fyzickou osobu hrozí (a je víc než reálné, jinak by sekáči dluhů nebyli v takovém klídku) a proto mi veřejné dluhy vůbec nejsou lhostejné, ač sama za sebe jsem si žádné dluhy nenasekala. Líbí se mi jedno řešení, někde jsem to slyšela nebo četla, už nepamatuju - a to spočívalo na principu, že nikdo nemůže půjčit to, co ve skutečnosti nemá a dožadovat se vrácení. Banky také půjčují hodnoty, které nemají a nikdy neměly, jsou jen virtuální. Tak proč pak chtějí vrátit skutečnou hodnotu a ne tu virtuální? [smích]Kdyby bylo po mém, vrátím jim taky jen virtuální číslo, které si namastím v počítači.
Dál souhlas, že "mesiášský syndrom záchrany lidstva" je k ničemu. Netrpím jím. Přesvědčovat kohokoliv o čemkoliv je marné plýtvání vlastní energií. Můžu podat jen informaci a jak s ní kdo naloží je čistě jeho věc. Ostatně - už kdosi moudrý napsal, že ten, kdo přesvědčuje, potřebuje být sám přesvědčován.
Pěkný večer [smích]

216101

31.03.2010 21:39

Problém jménem zadluženost

RE: Máme i dluhy vůčí sobě

Lin 85.?.?.?

Podle nicku jste asi muž a tak mě dvojnásob těší vaše uznání. Zvláště na těchto stránkách, kde se to jen hemží dobře informovanými vzdělanci (muži). Bez mučení přiznávám, že občas při čtení příspěvků v některé diskusi rozumím snad každému třetímu slovu [velký smích] ( [oči v sloup] ) a marně v sobě pátrám po něčem, čím bych se mohla zapojit.
Díky za povzbuzení [smích]

216102

31.03.2010 22:01

Pravda zemřela a s ní i Svoboda

RE: A zapomněl doplnit, že má nízké vzdělání, levicové preference

Lin 85.?.?.?

Díky za odkazy, zvláště ten "volební" z BL se mi dost líbil.
Víte, už mě začíná nudit, že každý kritický hlas, odvažující se vznášet nějaké "negativum" na současný systém, je okamžitě považován za hlas "socky" (nejlépe opuštěného bezdomovce bez rodiny a s IQ tykve), která neví, co se svým životem, neumí se postarat ani sama o sebe a čeká, až to ti "šikovní, pracovití a úspěšní" udělají za ní. Jo - a zapomněla jsem na nálepku "komunista", ta je taky celkem frekventovaná.
Zjistila jsem praxí, že tihle frustráti, kteří se tak rádi a při každé (i nevhodné) příležitosti chlubí svými "úspěchy", za to vlastně ani nemůžou. Vůbec si totiž nepřipouštějí myšlenku, že člověk s kritickou poznámkou a výtkou stavu věcí veřejných může stát společensky několik žebříčků nad nimi. I přes to, že je osobně se svým životem spokojený, nemá potřebu se chlubit (samochvála vždycky smrdí) nebo jinak vyzvedávat své "schopnosti" a společenské postavení, protože ví, že tohle vůbec není pro hodnocení lidských kvalit či pravdivost tvrzení důležité (a už vůbec ne směrodatné).
A co frustrátům skutečně nikdy nevysvětlíte - to jsou vaše pohnutky. Proč to, ksakru, děláte, když vám z toho neplyne žádný osobní prospěch.

216103

Asi se budete moc smát, když tu napíšu, že nevidím to, co vy (a ještě k tomu nemám pádné důkazy). [smích]
Rusko je převážně pravoslavné a tak mi nepříjde moc reálné spojení s katolickou církví. V počínání Ruska vidím snahu vytvořit protipól (protiváhu) právě záměrům s NWO. Pokud Evropa podlehne "západním snahám", pak už bude moc těžké se vzepřít. Proto (možná) ta Medveděvova první návštěva právě v Německu.
A šlechtické rody byly doma v každém koutě Evropy a Putin ani Medveděv pro ně zrovna moc pochopení nemají. Podle mého jsou Rusové zkušenostmi vyléčeni z nějakých monarchistických snah.

216104

01.04.2010 21:21

Euroasijská šachová partie s vysokými sázkami: Nový geopolitický energetický kalkul Ruska

RE: Pro pány Aristokrata a Méďu

Lin 85.?.?.?

To jsem nevěděla, díky za info. Ráda čtu vaše příspěvky.
V jiné části odpovědi mi píšete, že se na to nemám dívat přes politiku a ekonomii. Snažím se přeci [smích]Vím, že katolická i pravoslavná církev má stejný kořen, ale přeci jen se mi projevy obou zdají být dost odlišné. Jsem ateista (možná by bylo lepší napsat - ta, co se k žádné církvi nehlásí, protože ateismus je dost zavádějící pojem) a tak se mi nebezpečí jednotné církve jeví možná trošku jinak.
Církve jako takové manipulují ovečkami všechny bez rozdílu, takže po eventuelním spojení těchto dvou (které stejně byly původně jedna) mě nenapadá žádné větší nebezpečí, než které už tu je dneska.
To, že EU a Rusko začínají mít k sobě docela blízko, vidím. Ovšem - ne celá EU. Vidíte v tom, že jsme mezi obřími kameny, já to vnímám opravdu trochu jinak. Jestli vznikne onen euroasijský blok, pak to v tuto chvíli a za daných podmínek bude celé "věci" prospěšné. Možná to vnímám špatně, to ale ukáže až čas.
Asi mě za tenhle názor nebudete "mít rád". Vy máte své důvody vidět "kámen", já vidím snahu o vymanění se z diktátu dolaru.

216157

01.04.2010 22:37

Euroasijská šachová partie s vysokými sázkami: Nový geopolitický energetický kalkul Ruska

RE: Pro pány Aristokrata a Méďu

Lin 85.?.?.?

Ano, tohle vidíme stejně. A opravdu vám moc děkuju, že vůbec reagujete. Víte toho hrozně moc a jsem si vědomá, že diskuse se mnou vám asi moc radosti nepřináší. Já totiž ani nevím, jak se srozumitelně "vyžvejknout", abych popsala důvody, proč tohle stanovisko zastávám. Vidím to skutečně jako šachovou partii, kde potencionální vítěz si byl už příliš jistý svou výhrou a tak trocha podlehl podceňování zbývajícíhc hráčů. Začal zacházet příliš daleko. Proto jsem napsala, že v tuto chvíli a za daných okolností vidím jakýkoliv protitah jako prospěšný, protože se hraje o vzácný čas. Dosud "potencionální vítěz" bude nucený přehodnotit některé své plány a postupy. Bude se muset aspoň trochu ptát, protože jeho moc už nebude tak samozřejmá.
Možná za ten získaný čas pochopí daleko víc lidí principy manipulací vládnoucích elit, pochopí i své postavení, jaké zaujímají.
A teď už jen poznámky... [smích]
Orlice, která je znakem panovnické moci a jakéhosi "nároku na vládu", má u Slovanů také jiný význam - bohyni Slávu, napůl ženu, napůl orla. Podle legend bájný pták, který měl vyvést Slovany do "země zaslíbené" (obdoba příběhu o Mojžíšovi).

http://www.youtube.com/watch?v=3Upn70uJPvQ&feature=player_embedded#

216161

02.04.2010 11:09

Pentagon používá Haiti jako výcvikový prostor

RE: Rozumný postup.

Lin 85.?.?.?

Nesouhlasím s "rozumností", i s ohledem na vaši poslední větu. Jednak proto, že tenhle konflikt je naprosto zbytečný a jednak proto, že mi výcvik v zemi, jakou je dnes Haiti, příjde dost cynický. Neumím si představit, kdyby např. po velkých povodních v ČR místo pomoci (k obově) dorazily nějaké armády a na zpustošeném území si udělaly výcvikový trenažér.

216196

02.04.2010 11:40

Změny jsou nutné, ale možná je nyní důležitější, kdo a jak je provede

RE: jak provést změny - nápad je již na světě

Lin 85.?.?.?

Souhlasím, Jarmilo. Politika je o penězích a přesně takhle to funguje. Jen bych podotkla, že čistky u nových stran probíhají často až po prvním volebním úspěchu - tj. pokud se čirou náhodou podaří prorazit procentní limit. Pak se okamžitě mění i "umístitelné pozice" - často aférami (dobé je všechno, třeba i to, že kdysi kdesi spáchal dopravní přestupek), "dobrovolným" vzdáním se pozice ve prospěch své profese (pak se nabízí otázka, proč vůbec do pilitiky lezl a kandidoval), tzv. "rozdílnost názorů" (taky často užívané, tzv. "neslučitelné s linií strany" ), popř. se hodí ještě komunistická minulost, "mravní úhona" v podobě účasti na koncertu nějaké kapely před dvaceti lety atd.

216202

02.04.2010 13:07

Pentagon používá Haiti jako výcvikový prostor

RE: Rozumný postup.

Lin 85.?.?.?

Nesouhlas přeci nevadí [smích] Každý máme svůj úhel pohledu.
Díky za odkaz, ten článek jsem už četla, ale nevadí. Nechám vám tu taky jeden. Možná trošku vysvětlí tu averzi Haiťanů k bílým nebo jejich "neschopnost" stát na vlastních nohách.
A omlouvám se za uniklé písmenko, ani jsem na to nepřišla, až teď.

http://www.blisty.cz/art/50825.html

216211

03.04.2010 10:23

Rodiče Corriové žalují Izrael u izraelského soudu

Ach jo...

Lin 85.?.?.?

Pokusím se nastínit můj pohled na tuhle tragédii. Rodiče ztratili dceru a je mi celkem fuk, jestli to byla nehoda nebo úmysl. Podstatné pro mě je, co se dělo pak a z toho vycházím. Místo omluvy nebo nějakého projevu lítosti nad celou událostí se rodině dostává naopak obvinění, že tam dcera neměla co dělat, že byla teroristka nebo alespoň s teroristy sympatizovala. Tradédie je rázem označená za "snahy očernit Izrael", rodina je označená za antisemity (což samo o sobě je blbost, protože semité jsou i Palestinci). Izraelská armáda se distancuje a prohlásí, že nenese žádnou zodpovědnost, protože jí řidič buldozeru neviděl - a naopak označí jednání dívky za "nezákonné, nezodpovědné a nebezpečné".
Pokud je mi známo, rodině Rachel nejde o žádnou politiku, ale pouze o vyšetření dívčiny smrti, i když to byla "jen" nehoda. Právník rodiny se přesně v tom smyslu vyjádřil - že jde buď o hrubou nedbalost ze strany armády nebo o úmysl. Říká, že vojáci mohli celé situaci zabránit, protože podle očitých svědků jí celou sledovali (zabránit třeba i zatčením a uvězněním dívky, pokud tedy jednala nezákonně). Nic z toho se nestalo.
Svěděk Purssell (Angličan) uvedl: "Buldozer pokračoval vpřed. Rachel se otočila, aby se vrátila po svahu dolů. Hrnutá země se pod ní stále pohybovala a když se Rachel blížila ke konci, stalo se něco, co způsobilo její pád. Buldozer pokračoval vpřed a Rachel zmizela z dohledu pod pohybující se zemi."
Takže když jsem se tu dočetla, že se "to" hodí někomu do krámu, tak ano, hodí. Udělat z hrubé nedbalosti (neviděl jí, jak tvrdí armáda) ze strany řidiče politický případ a "důkaz" nenávisti vůči izraelské armádě. Pokud dobře pamatuju, u nás se sazba za způsobení smrti nedbalostí pohybuje v řádu několika let "natvrdo" a např. řidiči vůbec nepomůže, že mu chodec vběhl do dráhy tam, kde neměl co dělat. Nenamítejte, prosím, že "tam je válka". Jo, to je - ale buldozer snad není žádné válečné vozidlo, bitva kolem žádná nezuřila. Přístup izraelské armády k pozůstalým hodně napovídá, aby si člověk mohl udělat svůj vlastní obrázek a to i bez fotek buldozerů nebo "fanatických dívek".

216288

03.04.2010 15:31

Maďarská naděje má jméno Jobbik

RE: zadna analogie se sudety ani neni

Lin 85.?.?.?

Maďaři žili ve své vlasti? Kde jste to vzal? A Slováci tedy žili na území Maďarů?
Máte to asi pomotané, jinak si neumím vaši větu vysvětlit. Území, na kterém žijí Slováci, bývalo součástí Velkomoravské říše, která byla v 9. století nejmocnějším slovanským státem ve střední Evropě. V době svého největšího rozkvětu se rozkládala, na nynějším území Čech, Moravy, Slovenska, patřila k ní Panonie, Červená Rus, oblasti při horní Visle a Odře a území Lužických Srbů, tedy široké území mezi Karpatami a Dunajem, Šumavou a Potisím. Ohrožována byla nejen od západu Franky, ale i od východu novými ugrofinskými kmeny - MAĎARY. Tyto nájezdy způsobily i rozpad říše a přesunutí slovanského centra do Čech.

216322

04.04.2010 11:01

Maďarská naděje má jméno Jobbik

RE: Jobbik je hrozba - (1 či 2 státy)?

Lin 85.?.?.?

Co? Rozumím tomu tak, že bude pro Slovensko lepší být součástí Maďarska? Že tak bude silnější?
Aha... tak v tom případě je NWO a jeden globální svět tím nejlepším řešením pro lidstvo. [oči v sloup]

216380

04.04.2010 22:58

Bombové atentáty v ruském metru

RE: kdo je kdo

Lin 85.?.?.?

"Sto bodov" za tenhle komentář [chechtot] [velký smích]
Příjemné osvěžení a díky za něj.

216416

04.04.2010 23:05

Bombové atentáty v ruském metru

RE: kdo je kdo

Lin 85.?.?.?

Taky bezva trefa a zásah do středu [smích]
Nová vlna pomatenců se formuje [velký smích] No... ač ateista, pánbůh s pomatenci, protože nevědí, co činí [velký smích]

216417

04.04.2010 23:35

Maďarská naděje má jméno Jobbik

RE: Jobbik je hrozba - (1 či 2 státy)?

Lin 85.?.?.?

Aha... tak to jsem tu větu takhle nepochopila a omlouvám se.
Nevím, jestli Slovákům v minulosti pomohlo být součástí Československa, ale tuším, že v dnešní době by jim to asi nepomohlo vůbec. Někdy mám pocit, že dějiny se opakují v kruzích a nyní si prožíváme obdobu počátku třicátých let. Naštvaní a ožebračení lidé nebudou schopni včas rozeznat nacionalismus od vlastenectví (je to dost obtížné v bouřlivých časech) a volání po "pevných národních vůdcích, kteří vyvedou své země z bídy", už občas slyším.

216418

06.04.2010 20:42

Rodiče Corriové žalují Izrael u izraelského soudu

RE: Objevili nás kybernetovi vojáci pro Izrael

Lin 85.?.?.?

Pane Dvořáku, asi takhle:
Rachel nebyla žádné dítě. Byla plnoletá. Těžko se takovému "děcku" něco zakazuje a myslím, že mi to zdejší rodiče potvrdí. Jako rodič se můžete vztekat, běsnit, rozmlouvat, brečet - ale to je asi tak všechno, co můžete. Takže pokud by se má dcera takhle rozhodla, sbalila by si věci a byla by fuč a to i přes mou vůli.
Proč si myslíte, že Rachel byla nepříčetná? Máte nějaké informace o jejím zdravotním stavu? Co jste zjistil? Mohl byste se podělit? Zajímá mě to. V každém případě byla svéprávná, jinak by pravděpodobně nedostala ani pas a nemohla by vycestovat.
Jestli soudíte na nepříčetnost podle fotek, které tu někdo vylepil, tak promiňte, musím se smát. Právě ten výraz lidí okolo
svědčí o "situačnosti" obou fotek. Možná jste si nevšiml, do čeho je Rachel oblečená. A netrhá vlajku, na to by neměla asi sílu nebo by ta látka musela být hodně vetchá. Je to papír a není vůbec vidět, co na něm původně bylo. Tahle fotka je ze stejného soudku jako ta se samopalem. Vám se nikdy nestalo, že byste se tak "rozvášnil" a něco s velkou chutí i vztekem roztrhal? Mně ano... a pokud by můj výraz někdo zrovna "zvěčnil", byla bych podle vás určitě případ pro psychiatra. A mám fotku, kde si hovím na ótéčku, oblečena v kongu a s čapkou na hlavě. Pokud by ji sem někdo pověsil, mohl by soudit na můj "zápal pro zbraně a vojenskou minulost". Ale... já mám ze zbraní hrůzu a ten křáp bych neuměla ani nastartovat, víte?
Vyjádřím se ještě k té "mateřské školce kolem bagru".
Mám dojem, že právě z těchto důvodů prostor zajišťovali vojáci - nebo ne? U nás to tak bývá zvykem, že prostor, kde se něco bourá a pohybuje se tam těžká technika, bývá zajištěný, aby se tam nikdo nemohl dostat a to právě kvůli jeho bezpečnosti. I když k vám příjdu proti vaší vůli zbourat váš barák, tak pokud mi půjde jen o ten barák a budu ctít váš život, budu vám bránit, abyste mi k buldozeru vlezl.
Takhle se v situaci pokouším orientovat já, protože je moc těžké po šedesáti letech nepokojů a vražd ukázat prstem na "hodné" a "zlé". Kdosi tu psal že se v téhle oblasti i v Afghánistánu seznamují děti s kulometem už v kolíbce. Nedivím se. Ale "vrozeným terorismem" to není.

216525

07.04.2010 17:47

Kristus na tapetě

Upřesnění

Lin 85.?.?.?

Víra není náboženství ani církev. Věřící člověk směřuje k duchovnosti, uvědomuje si svůj duchovní rozměr a to bez ohledu na nějaké náboženství nebo církev. Duchovním životem může docela klidně žít člověk s vírou v lásku ke všemu živému, v přírodu, spravedlnost. Leckdy je jeho duchovní život daleko bohatší než život příslušníka nějaké církve. Víra je o "potravě pro duši", o rozvíjení vlastních duchovních kvalit. Stejnou funkci "potravy" jako náboženství může poskytnout třeba i filosofie.
Cítíte soucit s lidmi, zvířaty, přírodou? Není vám jedno, když se někdo ve vašem okolí trápí nebo je mu křívděno, ubližováno, není vám lhostejné, jak člověk zachází s přírodou a zvířaty? Když myslíte na svou budoucnost, zohledňujete i své blízké? Záleží vám na někom víc než na sobě? Jste schopni vnímat krásu kolem sebe - i tu "krásu všedního dne"? Cítíte až bolestnou bezmoc, když není ve vašich silách odstranit nebo aspoň zmírnit utrpení jiných, třeba i cizích lidí? Jestliže jste odpověděli ANO alespoň na některé otázky, můžete být klidní, protože MÁTE VÍRU. A to i přesto, že se k žádnému náboženskému učení ani církvi nehlásíte.
Takže pokud zaniknou církve i náboženství, nestane se se zmiňovaným "pilířem víry" vůbec NIC.
Mám zkušenosti s ateisty, kteří celým svým životem svědčí přesně ve smyslu učení Ježíše. Mé zkušenosti s tzv. věřícími jsou ale přesně opačné. Malost, závist, přetvářka, lži. Podezírám je, že svou příslušnost k církvi mají jen jako berličku a za účelem výhod. Stádovitost, protože neumějí nebo se bojí stát sami za sebe. Asi stejně, jako když jiná sorta lidí vstupuje do politických stran. Ale ani strana, ani církev ze mě neudělá "jiného = lepšího, vyvoleného, úctyhodného... člověka". To je osobní a dost tvrdá práce každého samostatně.

216568

07.04.2010 20:37

Kristus na tapetě

RE: Upřesnění

Lin 85.?.?.?

Zednářský duch...aha... Máte v repertoáru ještě jiné přídomky pro mého ducha? Já že bych si je ráda vyposlechla - jestli se budou nebo nebudou lišit od přídomků ostatních "pravých a jediných". [smích]
Pokud jsem dobře četla, nikde se v NZ (což je považováno "pravými" za autentické slovo boží) o nutnosti "ustanovení církve" nedočetla. Jestli jsem četla špatně, máte možnost mi dokázat opak. A jestli církev jako "jediná spása" měla fungovat, pak mi vysvětlete, proč se vyznavači téhož po tisíciletí štěpí a melou mezi sebou - a každý tvrdí, že on je ten pravý vykladač "karet". I když budu brát v potaz z historie lidstva pouze posledních 2 tisíce let, bylo po několik dlouhých staletí věřících snad 99% (za ateismus se i upalovalo). Svět proto lepší nebyl, lidstvu to nepomohlo ke "světlejším" dneškům ani zítřkům. Naopak - katolíci, protestanti, pravoslavní - všechno jeden běsnící kotel a každý v puse Krista a jeho učení.
Po Ježíšovi samotném nezůstalo ani slůvko (i když některé prameny mluví o existenci jediného maličkého "evangelia", které by údajně měl napsat on sám). Všechno psali jeho následovníci a jak už tu uvedl pán výše, těžko mohli Ježíšovi rozumět. K rozkolům došlo už pár let po jeho smrti - právě kvůli výkladu jeho slov a podobenství.
Myslete si o mně co chcete - jako já si můžu myslet o vás. Ale církve, které postavily svou věrouku a vlastní spásu na vraždě hlasatele myšlenek, jsou pro mě zvrácené.

216576

07.04.2010 22:10

Kristus na tapetě

Děkuju...

Lin 85.?.?.?

...za podporu a to z celého srdce [smích] Jsem moc ráda, že i jiní vidí otázku víry podobně nebo stejně. Myslím si, že "duchovní patýři" měli fungovat jako "moudří mezi moudrými". Ne jako šiřitelé dogmat, ale jako pomocná ruka, když člověk přešlapuje na místě, neví, jak dál a svou víru v pochybnostech ztrácí. Samozřejmě, existovali i v řadách církví mnozí, kteří se nezpronevěřili a byli skutečně duchovními učiteli. Jenže paradoxně měli co do činění se svými "šéfy" a často končili s označením "kacíř".
Je mi moc líto, co církve vychovávají i v dnešní době. Stroje - poslušné, hloupé, fanatické. Co si jinak myslet o mladém "zapáleném" katolíkovi, který pokládá Bibli za jediný věrohodný pramen historie lidstva a všechny ostatní duchovní knihy za dílo "toho zlého". Vůbec nejsou zvyklí přemýšlet, berou naservírované a nejsou vedeni ani k toleranci jiných. Jestli je tohle "naděje pro lepší svět", tak s plnou odpovědností říkám, že se mi v něm nebude chtít žít.
Pan Stwora píše v článku o útocích na církev. Možná jsem naivní, ale odhalování shnilého vidím jako dobrou zvěst a učení Ježíše to nijak neohrožuje. Naopak - vidím šanci k očištění od všech těch nánosů dogmat, bahna lží a překroucených "svědectví". Pak také bude jasněji vidět dogma "krutého boha" Izraelitů.
"Mojžíš sklesl do sedadla a upustil své Desatero. Ó Pane, cožpak nejsi Jehovah, žárlivý Bůh, který sestoupil v plamenech a kouři na horu Sinaj a hrůzou jsi rozechvěl národ israelský? Což nebyl to tvůj hněv, který mi poručil rozmáchnout se mstící holí a zničit každou travinu, zlomit každý strom v lesích, aby pomřelo všechno lidstvo a zvěř? Kdo se bude bát tvých blesků, kdo dodržovat Desatero, Pane, když ptačí zašveholení a dětský úsměv umlčí hrom tvého hněvu?!"

216585

08.04.2010 17:33

Kristus na tapetě

RE: Děkuju...

Lin 85.?.?.?

Dopoledne jsem neměla už čas reagovat a teď to napravím, protože je to moc krásně řečeno. [smích]
Jsem téhož názoru, že nejlepším prostředníkem ve spojení s duchovnem (Bohem) jsem já sama. Slyšíte od každého znalce Bible, že Bůh je vševědoucí a vševidoucí. Ovšem - představa asi taková, jakou je "Velký bratr". Někdo (nejlépe neviditelná bytost), která nějakými nadpřirozenými schopnostmi všechno vidí i slyší. Možnost, že každý má v sobě soudce i rádce (a obelstít sám sebe dost dobře nejde), pro ně nad jejich chápání.
Souhlasím, že každý máme svou cestu, po které se ale nedá jít houfně a s průvodcem. Máme daný start a cíl, ale ne trasu. Má cesta nemusí být tou vaší a naopak, protože každý jsme tu za jinými prožitky.
Zdravím a moc děkuju za krásné řádky [smích]

216644

08.04.2010 17:56

Kristus na tapetě

RE: Upřesnění

Lin 85.?.?.?

Víte, já mám vaše příspěvky celkem ráda. [smích]Nedštíte oheň a síru, ale snažíte se vysvětlovat, což přijímám s povděkem jako snahu o rozhovor, o dialog (tedy nevedete si svůj monolog).
Nechci nikomu brát jeho přesvědčení, víru, nauku ani cestu. Bylo by to víc než pošetilé. Navíc - slova jsou pro vyjádření abstrakcí velmi nedokonalá a nepostihují přesně, co chce člověk vyjádřit, co cítí nebo vidí v obrazech.
Podle mě je nevýznamné, čemu kdo věřil, jestli byl nebo nebyl organizovaný, k čemu se hlásil. Důležité je, kam došel a činy, kterými může svědčit o svém životě.

216647

08.04.2010 20:55

Úroda GM kukuřice firmy Monsanto v Jižní Africe selhala

Nejsem znalec

Lin 85.?.?.?

Pěstitelství moc nerozumím, ale geneticky manipulovat s rostlinami, určenými k potravě, se mi nezdá jako šťastné řešení. Pořád si říkám, kam se z ní pak podějou všechny ty "odstrašovače" škůdců. Když už rostlinu nechce sežrat ani brouk, to jí mám jíst já? [zmaten]
A pokud vím, tohle "pěstitelství" má neúspěchů více - viz bavlna.

http://www.sedmagenerace.cz/index.php?art=clanek&id=247

216653

09.04.2010 23:13

Kristus na tapetě

RE: Upřesnění

Lin 85.?.?.?

Hm... v případě, že dáváte rovnítko mezi intelektuálno, duševno a duchovno, pak vám skutečně mé psaní musí připadat divné.

216759

10.04.2010 11:55

Kristus na tapetě

RE: Upřesnění

Lin 85.?.?.?

Aha... koukám, že si moc nerozumíme. [smích]
Předně - říkám o sobě, že jsem ateistka. Podobnost mého přesvědčení s nějakým jiným učením tkví asi v tom, že duchovní poznatky jsou stejné. Pokud člověk spěje k duchovnímu poznání, vůbec nezáleží na jeho "výchozím bodu" - tj. na filosofii (náboženství, nauce, impulsu), která tuhle cestu nastartovala. Všichni dojdou ke stejnému poznání, protože duchovním principům pramálo záleží na "barvě dresu".
Potvrdí vám to všichni osvícení (nebo chcete-li "polití duchem svatým" ). Mám podezření, že cirkve tohle moc dobře vědí a proto tolik nastražených "překážek" k pravdivému chápání víry.
Vždyť spojení "vstoupil do něj duch svatý" není o ničem jiném, než o osvícení, získání duchovního zraku. [smích]
A duchovnost opravdu nemá co dělat s intelektem. Duchovnost totiž neprobíhá přes myšlenky, ale přes obrazy a city. Proto je tak těžké formulovat do myšlenky a ještě těžší je předat slovy dál. I když je podle mě víra a duchovno ryze intimní záležitostí každého člověka, duchovno nikdy nezůstane vykázané pouze do soukromé sféry. Formuje totiž veškeré projevy člověka ve společnosti. Duchovně prozřelý člověk totiž nepotřebuje žádné příkazy, zákazy, zákony atd. - protože všechno, co dělá, dělá zcela dobrovolně a jeho chování je založené na prožitých poznatcích (proč to nedělat, proč dodržovat). Světské ani duchovní zákony nepřekračuje ne proto, že má strach z odhalení a potrestání, ale protože ho takové jednání ani nenapadne. Nevím, jak to napsat... prostě není to vnější forma - pro lidi okolo, pro společnost, abych byla pokládána za dobrého člověka, aby mě měli rádi atd., ale je to vědomí, že by tím poškodil hlavně sám sebe. O tom je duchovní síla člověka. Dokáže svou vlastní duchovní silou ovlivňovat a přetvářet své okolí, takže mocensko-politické struktury k tomu nepotřebuje. Vidí a chápe životní situace jinak, dá se říct, že "vidí až za roh" a od toho se odvíjejí i všechna jeho rozhodnutí.
Potíž vidím v jiném, v tzv. "extrémismu". Člověku nebyl daný mozek pro nic za nic. Ideální stav je ten, že své duchovní obrazy umíme zpracovat vědomím a pomocí mozku je přeformulovat do jasných stanovisek (dáme jim logiku a řád), použitelných v praxi. Mozek je celek a protěžovat jen pravou nebo jen levou hemisféru nevede ke kýženým výsledkům.
Příkladů se i tady v diskusi najde víc než dost.

216825

Ten avízovaný článek z IDnes se mi vůbec nelíbí. Spekulace, nic víc. Navíc psané manipulativní formou a to tak, aby čtenář uvěřil nabízené teorii spiknutí. Fakta žádná, jen ničím pevným podložená skládanka, která předem ví, že jakékoliv vyšetřování bude k ničemu, protože bude zmanipulované.
Zrovna tak bych mohla napsat článek o spiknutí jiných mocností, které netouží po ničem jiném, než po hlavách polských pohlavárů. Důvody bych "vyšpekulovala" celkem snadno - od "pomsty EU" přes "pomstu arabů" až po "snahu zdiskreditovat Rusko". Pro efekt bych mohla namontovat ještě i nějakou zhrzenou sebevražednou milenku pohlavára nebo mocenský boj skupin iluminátů.
Chce se mi dodat: ... a za všechno můžou trpaslíci...

216900

10.04.2010 23:24

Zaznamenané americké vraždění v Iráku není „ojedinělý incident“

RE: Děsivé - pro MB a JS

Lin 85.?.?.?

Pánové, reaguju tady, na konci vlákna - na oba. Sleduju ten souboj titánů a je mi celkem smutno. Mám moc ráda příspěvky vás obou, každý přinášíte "něco", co umím zužitkovat, takže jste mi cennými zdroji informací.
Vstupovat do debaty dvou se nemá, vím... a koleduju si o přeshubné. Ale dneska je nějaký divný den, jiskří to v ovzduší už od rána, samá hádka a nepochopení a u nás byla dokonce i silná bouřka (myslím počasí).
Chci vám jen říct, že svýma očima vidím, že oba říkáte o pravdě totéž, ale jinýma slovama.
Honza říká : "Každý jedinec k ní přistoupí v závislosti na svém stupni osobního vývoje a buď ji bude ignorovat nebo mu minimálně pomůže k pochopení SOUVISLOSTÍ..."
Méďa říká : "Pravda není pro všechny proto, že jsi všichni buď nejsou schopni pochopit, anebo že o ni nestojí".
Promiňte mi, prosím, že se míchám a neberte to jako výtku. Jen mě to mrzí.

216903

11.04.2010 13:03

Zaznamenané americké vraždění v Iráku není „ojedinělý incident“

RE: Děsivé - pro MB a JS

Lin 85.?.?.?

Shodneme se.
Na náhody nevěřím a tragédii vidím jako důsledek chování. Aspoň v tuhle chvíli. Asi se moc neliším od nástinu možné situace, jak jí popsal i Montážník.
Polská delegace se prostě scházela jak švábi na pivo, někteří nedorazili vůbec, čekalo se a tak letadlo startovalo s velkým zpožděním. Pilot měl zpoždění dohnat, což se mu sice podařilo, ale ne tak, aby přistáním jinde delegace stihla ceremoniál. Protože se jednalo o sedmdesáté výročí katyňské události a pro Poláky je to dodnes citlivá "srdeční záležitost" (pokládají ho za největší zločin druhé války, spáchaný na Polácích), bylo pro ně nepředstavitelným trapasem, kdyby dorazili pozdě. Asi tak, jako kdybyste přijeli pozdě na pohřeb vlastního otce nebo matky.
Pilot (kapitán letadla) musel být podle mě v hrozném presu. Jediné letiště, odkud by delegace jen tak tak stihla ceremoniál uctění obětí v Katyni, bylo uzavřené. A letadlo plné nervních pohlavárů, kteří nechtějí připustit národní potupu a zneuctění katyňských obětí tím, že dorazí pozdě (nebo vůbec a ceremoniál by se musel třeba odložit).
Tak to, chudák, zkoušel... a ono to nevyšlo...

216937

18.04.2010 10:44

Kdyby, kdyby, kdyby…

RE: Nesmysly

Lin 85.?.?.?

".. elity přišly k majetku legální cestou..."
O paměť ani tak nejde, je to spíš o znalosti souvislostí. A opak je pravdou - že až na zářné výjimky přišly elity k majetku podvodem nebo trestnou činností.
V první generaci táta zloděj, šmelinář, mafián nebo vrahoun. V druhé generaci o původu majetku kolují už jen "nepodložené fámy", protože syn se přeci ničeho nedoupouští a majetek "jen" zdědil. A ve třetí generaci je vnuk již naprosto "morální, úctyhodný člověk, který poctivě pracuje a vlastní pílí rozmnožuje majetek svých předků".

217417

18.04.2010 11:50

Alespoň krátce k pádu polského letadla

RE: Ti lide nebyli zadni papalasi - byla to oposice soucasne vlady,bylo tam plno obycejnych lidi lidi

Lin 85.?.?.?

Souhlasím, že vše je potřeba vidět v souvislostech. Píšete, že v letadle seděla opozice vlády. Ptám se - musela? Někdo jí k tomu donutil? Pokud vím, byla to opravdu huráakce a tak naplánování nějakého "záškodnictví" by vyžadovalo velkou dávku improvizace.
Dál píšete o "Obamově tažení". No - nevím, proč by zrovna měl odstraňovat Kaczyńského, když ten byl pro "přátelství s USA na věčné časy". Loni ke konci roku společně s jinými poskomunistickými "disidenty" (mj. i s Havlem)společně stvořili, podepsali a odeslali "žebrací dopis", aby USA "zjednalo pořádek a posílilo svůj vliv v Evropě" - mj. i zřízením svých vojenských základen. Takže pokud zmiňujete sionistické NWO, byl K. jedním z jeho horlivých zastánců. Hledat původce v Bruselu je vzhledem k "významnosti" Polska v téhle organizaci docela přitažené za vlasy. Ve své vlastní zemi byl K. dost neoblíbený a legální cesta k odstranění nepohodlného (a navíc neoblíbeného) politika jsou volby. A ty měly být za pár měsíců, takže K. už nepředstavoval hrozbu v napáchání "nedozírných škod". A pokládat Rusy za pitomce, kteří by provedli takovouto "akci" a jako první by se vystavili obvinění, se zdráhám. Netajili se svým odmítáním politiky K., dávali zřetelně najevo, co si u jeho "snahách" myslí. Putin ani Medveděv nejsou idioti a pokud by chtěli nějakým způsobem "umírnit Polsko", najdou jiné "prostředky", než jim sestřelit vládní letadlo a ještě k tomu nad Katyní.

217420

18.04.2010 12:01

Alespoň krátce k pádu polského letadla

RE: pouzili Rusi neutronovou bombu nebo EMP?

Lin 85.?.?.?

No vida... aspoň nějaké smysluplné konspirační teorie. [chechtot]
Putinův magnetický tank střílel v uměle vytvořené mlze na letadlo, které se bránilo kličkováním a při jedné té kličce prostě "uklouzlo". Protože se umělá mlha osvědčila, byl v následujících dnech vytvořený umělý sopečný mrak nad celou Evropou, aby zabránil účasti politických špiček na pohřbu. Jak jednoduché...[cool]

217421

18.04.2010 16:23

Když...

RE: Kypling a zednářství

Lin 85.?.?.?

A není to jedno, Vladimíre, jestli cítil nějaké sympatie k zednářům? Však i jejich myšlenky byly zneužité a původní spolky infiltrované. Mám dojem, že původní důvody pro zakládání spolků vůbec neměly co dělat s nějakou světovou nadvládou. Zneužitelné je všechno, i ty nejkrásnější a nejčistší idee. Marně pátrám v paměti, co zneužité nebylo a všude nacházím "něco". Vždycky záleží na konkrétním člověku, jak s předávanou informací (nebo sdílenou myšlenkou) naloží. Někdo jí ponese dál v té čisté podobě - někdo ihned zavětří a najde tisíc skulin, jak jí (i autority osoby hlasatele) zneužít pro sebe.
Napadá mě jeden citát, který tu nechám:
"Nejsem povinen vítězit, ale jsem povinen žít v pravdě. Nejsem povinen mít úspěch, ale jsem povinen žít podle světla, které v sobě mám." Abraham Lincoln

217426

20.04.2010 19:23

Když...

RE: Kypling a zednářství

Lin 85.?.?.?

Děkuju moc za ten odkaz. No...a jsme u toho. Odkazů je spousta, knížek a filmů taky - a já se přesto neorientuju. [zmaten] Nějak se k úloze zednářů neumím postavit a přiznávám to. Je tam mnoho otázek, které mi zatím nikdo nezodpověděl. Možná je to i mým přístupem, nevím. Zednáři se prý snažili navázat na templáře. Je tam dost podobností, ale není to totéž. Zednáři vzali trochu "jiný směr", některé spolky až moc, některé jen trochu. Templáři měli rozsáhlé vědomosti, mnohé načerpali od arabů nebo asiatů (číňanů, indů), ale moc toho o nich nevíme. Myslím si, že byli obviněni z kacířství neprávem a jejich kritika křesťanského náboženství v té podobě, jaká se hlásala a hlásá, byla oprávněná. Kdybych v té době žila já, byla bych taky upálená jako heretik, protože ani mně nejsou hermetické vědy cizí. Jen na rozdíl od dneška temláři moc dobře věděli, proč jsou tyhle vědy uzavřené a že to tak má zůstat. Jako takové jsou totiž neutrální a jen způsob použití z nich udělá buď dobré nebo zlé (dají se použít jak k destrukci, tak ke vzestupu).Jistým způsobem je využívá i křesťanství. Takže moc a moc záleží na tom, kdo a k jakému účelu je využívá.
No...snad jsem vás tím svým povídáním neznechutila a neotrávila. Snažila jsem se jen objasnit, proč mám tenhle přístup. A vím, že na tak malém prostoru je to těžké.

217537

20.04.2010 20:04

Diktatura sváděním

Svádět můžu...

Lin 85.?.?.?

...jen toho, kdo se nechá. A kdo se nechá, jeho věc. [smích]
Jak chcete změnit myšlení jedince, pro kterého má den smysl jen tehdy, když vydělá balík peněz? Nedělám si srandu, tohle fakt řekl dospělý a svéprávný "muž". [smích] A přidal, že je dneska nezbytné žít z úvěru, protože tak žije každý a banky nedělají s půjčováním caviky. Když dávají, tak prý jen blbec nebere. [cool]
Má smysl mu něco říkat nebo se snažit mu něco vysvětlovat, když je neochvějně přesvědčený o svém správném, mužném a civilizovaném životě?

217538

26.04.2010 21:22

Velká krize, lidský kapitál a politické nebezpečí v USA

Občanské nepokoje

Lin 85.?.?.?

...jsou očekávané už delší čas a mám dojem, že se s nimi počítá. A nejen v USA.
Možná se pletu, jen si tak přemýšlím, ale sleduju už delší čas stále častější snahy postavit proti sobě určité skupiny obyvatel.
Když se vžiju do myšlení "elit", mám hned celkem elegantní řešení, jak se zbavit části populace. A jelikož v těhle bouřích přežijí jen ti nejadaptabilnější, dostanu rázem požadovaný "vzorek" těch, které si můžu ve svém "novém světě" ponechat. A jelikož se takové bouře neobejdou bez destrukcí, bude pak zase co budovat a čím roztáčet "kola ekonomiky".
Zabiju několik much jednou ranou, aniž bych vedla válku podle nějakých daných pravidel.

218029

Souhlasím, Janko.
Připomenu tu v souvislosti s "bílou rasou" knížku Jitro kouzelníků, kde je docela dobře vysvětlená "čistá rasa" hitlerovského Německa. Ne každý běloch je také "čistou rasou" ve smyslu téhle doktríny.

218032

26.04.2010 21:57

Velká krize, lidský kapitál a politické nebezpečí v USA

RE: Občanské nepokoje

Lin 85.?.?.?

...už mlčim, šéfe... [oči v sloup] Snad jsem zas tolik...
Slibuju, že zítra v práci napíšu za trest "moc mi to kecá" a dám vám to stokrát podepsat [mrknutí jedním okem]

218034

26.04.2010 22:16

Solis: Nový světový řád? Připravuje se už dlouho

RE: NWO

Lin 85.?.?.?

Janko, tohle je ode mě, jen jsem zas nebyla přihlášená. [oči v sloup]

218035

27.04.2010 20:17

Solis: Nový světový řád? Připravuje se už dlouho

RE: what the .....?

Lin 85.?.?.?

Perunwit 193 reaguje na Perunvita 90? Mám tomu rozumět tak, že ten devadesátka použil váš nick? [překvapení]

218132

29.04.2010 21:17

Kultura strachu

.....

Lin 85.?.?.?

Vladimíre, v článku jste otevřel tolik témat k diskusi, že se mi to sem nevejde. [smích] Pokusím se - co mě při čtení napadlo.
1) V epoše nadbytku žije jen ta tzv. západní civilizace. Ale i o tom se dá polemizovat, spíš bych řekla, že v hmotném nadbytku žije ten, kdo má peníze. Tak trochu mi to připomíná Řím těsně před tím, než si všimli, že "Hannibal ante portas". A Řím byl také plný chudáků, kterých se přepych patriciů vůbec netýkal.
2) Nadbytek konzumu jde na úkor citů (marně hledám vhodnější slovo, možná tak ještě lidskost). "Prázdné nádoby, zasazené do přepychového interiéru."
3) Strach je opravdu to, co nás drží u země a zabraňuje vidět realitu. Strach přebíjíme různě - a dalo by se říct, že všemi "civilizačními neduhy", od agresivity přes kariérismus, drogy všeho druhu, adrenalinové "zážitky", promiskuitu až ke stádovitosti (=snahy příslušet ke skupině).
Kultura strachu pomáhá udržovat lidi tam, kde mají být.
4) Finanční krize si zaslouží jen takovou pozornost, jaká jí náleží. Existuje, nezlehčuju. Ale nebojím se, protože svou spokojenost nestavím na materiálním blahobytu. Ať se bojí i za mě ti, kteří spojili svou spokojenost s tím, na co si můžou sáhnout.
5) Katastrofickými zprávami jsme bombardováni dnes a denně, ale objevují se i takové, které "vyvažují" a vidím v nich velkou naději. Většinou totiž neplní hlavní stránky a tváří se někdy i dost nezajímavě.
Všechno špatné je k něčemu dobré a jak by jinak byl možný nějaký posun (v myšlení, v jednání, v uspořádání světa)?
Pokud byste tu uveřejňoval články a la "veselé příhody z natáčení" nebo takové ty "pozitivní" o kytičkách, sluníčku a zpívajících ptáčcích v záři vycházejícího slunce, jak bychom si mohli uvědomit, že "takhle to dál nejde"?
Pesimismus ( i strach, o kterém píšete) nás ovlivní jen tehdy, když mu to sami dovolíme. Vnímat (uvědomovat si) realitu ještě neznamená být pesimistou.

218353

29.04.2010 22:29

Kultura strachu

RE: Klausovo vlastenectví

Lin 85.?.?.?

Máme stejný pohled na našeho prezidenta a nerozebírala jsem jen proto, že už jsem se tu několikrát o něm rozepsala.
Nepřipadá vám, že jako správný neoliberalista v domácí politice svou "úlohu" na výbornou splnil. Tak to je. A rovněž nevěřím, že by se na stará kolena obrátil naruby a z vlka se stal beránek. Zázraky se sice dějí, ale ne až tak moc [smích]
Inteligenci mu nikdo nebere, ale jeho chladný hráčský kalkul mi vůbec nejde dohromady s nějakým prospěchem pro celek (a ne pouze pro něj). Na našem "dvorečku" konkurenta nemá (aspoň mě nikdo nenapadá), ale na evropském nebo světovém poli už "kohoutem" vůbec není.
Přidám jeden postřeh.
Při loňské návštěvě Obamy stačilo sledovat. Jak se Obama chová ke Klausovi a jak on k němu. Obama se ani nesnažil zastírat chladný nezájem a přezíral ho jako lány. Asi jako když přijede knížepán a blahosklonně pokyne kočímu, že mu může podržet dveře u kočáru. Oproti tomu Klaus se (až po návštěvě) doslova chlubil Obamovým "přátelským poplácácním po zádech" a dokládal tím "sympatie a přátelství". Přitom Klausovo podřízené postavení a chování nebylo možné přehlédnout po celou dobu návštěvy.

218358

01.05.2010 00:18

Kultura strachu

RE: Stwora je pry znamy estebak

Lin 85.?.?.?

[chechtot] [chechtot]

218488

03.05.2010 19:10

Obava o úrodu

RE: Nakonec

Lin 85.?.?.?

Při čtení se mi vybavil v hlavě takový malý a zasunutý obrázek. Je krásné jaro a já ještě maličká holčička. Do mých vlasů si sedla včela. Cítila jsem to divné šimrání, ztuhla jsem a vyděšeně koukala na dědu. Ten se jen usmál, včelce nabídl svůj prst, aby si přelezla a pak mi tu malou popletu ukázal. "Nemusíš se jí bát, je hodná, nic ti neudělá, když jí nebudeš plácat. Spletla si jen tvé vlasy s pampeliškou a hledá něco dobrého, aby z toho mohla udělat med, který máš tak ráda."
Ach jo... promiňte mi ten sentiment, ale nějak jsem se neubánila.

Včel je čím dál míň. Dřív rozkvetlé stromy jen hučely a dneska toho moc neslyším. Buď hluchnu - nebo jich je fakt míň a míň.

218680

07.05.2010 17:38

Budeme se podepisovat třemi křížky?

RE: ...

Lin 85.?.?.?

Promiňte...ale P.Chobotovi nevěřím ani slovo. Vím, můj "problém". Tenhle člověk je podle mě jen dalším "artistou na trhu" esoteriky.
K její škodě, bohužel...
Nevěřte všemu a všem, co si dává do názvu slovo "esoterika".

Přečtěte si, prosím, jednu z jeho "vizí" a soustřeďte se nejvíc na kapitolu "Kdo s kým má bojovat".

http://www.petr-chobot.eu/sls_svetovemeditace.htm

A pak - o Praze jako duchovním centru se mluví už velice dlouho, u nás už nejméně od r. 1990. Jestli trochu vnímáte, pak byste měl/a vědět, že něco jiného je mluvit a něco jiného je realita. Že to nepříjde samo od sebe jen proto, že je to napsané v nějakých starých proroctvích. "Povolaní" taky můžou totálně selhat, jak se to v historii stalo už několikrát.

218899

07.05.2010 18:01

Budeme se podepisovat třemi křížky?

A teď k článku

Lin 85.?.?.?

Už před lety proběhly nějaké studie o úrovni vzdělávání před padesáti a více lety a v současnosti.
Zjistilo se, že úroveň vědomostí vysokoškoláka nyní se rovná úrovni maturanta v první republice.

Že prosazuje něco takového zrovna pedagožka, je podle mě dost tragédie. [zmaten]

Moje dcera absolvuje teď praxi v mateřské školce. Chodí domů celkem zděšená, co dnešní předškoláci vlastně "umí". "Těžké ruce", místo vybarvování jen čáranice přes celý papír, neschopnost namalovat samostatně nějaký tvar a už vůbec ne "něco", co aspoň vzdáleně připomíná zvíře nebo postavičku.
Takže je jasné, že když s nimi nikdo nemaluje, aby si ruku uvolnili a rozcvičili, nemůžou pak zvládat písmenka ve škole.

218901

07.05.2010 18:25

Seznam „zlých hochů“?

Jen přemýšlím...

Lin 85.?.?.?

Nevím, jestli uvažuju správně, takže prosím, případně opravte mé "myšlení" (uvažuju teď do písmenek):
Média jako taková jsou více či méně lživá a "poplatná" (komu, čemu).
Putin i Ahmadinežád patří podle mě k nejinteligentnějším a nejméně ovlivnitelným politikům světa a svoje vědomosti umějí oba použít. Inteligence a jistý způsob prozíravosti se staly jejich výhodou (podle mého), takže umějí předem odhadnout, kam jsou tlačeni a udělají pravý opak toho, co se od nich očekává.
Tak si říkám, proč těmhle "svobodným novinářům" vadí zrovna tihle dva.
A ano, Putin byl "zaškolený" v KGB. Myslím si, že to pro něj byla velká škola "praktik totality", takže se asi umí dost dobře orientovat a vidí jiným do karet.

218907

07.05.2010 19:35

Budeme se podepisovat třemi křížky?

RE: A teď k článku

Lin 85.?.?.?

Váš zdroj fakt nekecá [smích]
Totéž se stalo i mé dceři, když jedné mamince říkala, jak synek nezvládá pomalu ani lžíci a jako předškolák by měl - ať s ním tedy doma trénuje a dohlédne, jak jí.
Víte, co odpověděla?
Prý - od toho si platím školku, abyste ho to tu naučili!
Dcera se jí marně pokoušela vysvětlit, že učitelky mají naučit její dítě jiným věcem a ne základním návykům, jako je hygiena, oblékání a stolování.
Zcela pravdivé je i to vaše povídání o společně tráveném čase.
Rodiče říkají, že "musí vydělávat peníze" a tak od toho přeci platí školský zařízení, aby ty jejich potomky nejen všechno naučily, ale také jim vyplnily volný čas.

No... a jak píšete v závěru, co jste zvládala vy jako předškolák a co vaše děti, dcera se často "jistí" u mě otázkami, jestli si pamatuje dobře, jak ona tehdy....

218913

08.05.2010 19:06

Budeme se podepisovat třemi křížky?

RE: ...

Lin 85.?.?.?

Zdravím, Janko. I já si vašich vstupů vážím a taky respektuju váš názor. Ovšem - k Chobotovi vůbec důvěru nemám a právě proto, co dělá a hlavně JAK to dělá. Mám k tomu svůj důvod a kdoví, možná je tím důvodem můj "informační balíček", který mi říká něco jiného, než co tvrdí p. Chobot.
Domníváte se, že můj "typ vzdělání" (tady nějak nevím, o čem mluvíte) není připravený Chobota pochopit. Vaše domněnka, nevyvracím vám jí, bylo by to zbytečný.

218964

08.05.2010 19:35

Seznam „zlých hochů“?

RE: Jen přemýšlím...

Lin 85.?.?.?

Děkuju - i já vaše příspěvky většinou přijímám bez výhrad.
Někde jsem v diskusi postřehla, že jste psala v ženském rodě (teda snad jsem dobře četla), takže jestli jo, těší mě uznání od vás dvojnásob.
Vlastenectví je dneska dost nedostatkové "zboží", protože jak se někde objeví zmínka o národu a národní hrdosti, hned se objeví nálepka nacionalismu. A už to jede: nacionalista = extrémista = xenofob = nácek třetí říše = Hitler.
Možná je to právě proto, že uchránit si nějakou národní identitu není "v zájmu". V postkomunistických zemích je to celkem snadné, protože se vždy vhodně odkáže na kolektivní trauma "hříchů minulosti". Jakmile tam někde začne nějaká ovečka trošku koukat za plot, okamžitě se hodí do placu komunisti a procesy, kolaborace s fašisty i komunisty, vytáhnou se inkriminované seznamy a ovce už zas poslušně čučí do trávy...

218965

08.05.2010 19:45

Seznam „zlých hochů“?

RE: Jen přemýšlím...

Lin 85.?.?.?

A kurňa... tak proč nejste na tom seznamu zlejch hochů? [zmaten]
Ne - takhle to nejde, ty seznamy nejsou úplné. Žádám doplnit!!
Má nezviklatelná občanská svoboda, vybojovaná vyviklaným Vašíkem, je v ohrožení!!
[vyplazený jazyk]

218966

10.05.2010 16:39

Inspirační foto – vyhlášení vítězů

RE: Navrhuji se kriticky podivat na soucasne udalosti

Lin 85.?.?.?

Děkuju moc za tenhle komentář. Podepisuju!
Vystihuje přesně situaci.
I to, že Stalina si nejvíc odskákali u nich doma.

219060

13.05.2010 18:07

Nové zemětřesení na Haiti: Vražedný dárek Monsanto haitským farmářům

RE: Nejhorší na tom je

Lin 85.?.?.?

Hm... docela dobrá "snaha" o vyprovokování žabomyší války, sloužící především k pobavení provokatéra, co?
Jinak si neumím váš vstup vysvětlit...

219231

13.05.2010 18:16

Nové zemětřesení na Haiti: Vražedný dárek Monsanto haitským farmářům

RE: Konecnym vysledkem lidske inteligence je smrt a nebo

Lin 85.?.?.?

Kozorohu, za vaše příspěvky díky. Vždycky se něco nového dozvím.

Jen mě tak napadlo ke všelijakým těm katastrofickým filmům:
Tento týden jsem se jaksi omylem vyskytla u telky, kde zrovna běžely zprávy. Zrovna nějaký vstup o domácím odpykávání trestu (místo basy). Ukázali jako "věc ve vývoji" takový obojek, který bude mít odsouzený na krku, aby byl sledovatelný a nemohl zdrhnout. Docela ve mně zatrnulo, protože jsem si vybavila jeden film s Árným, už pěkně starý a tak si na název nevzpomenu. Ale bylo to o tomhle - vězni s obojky, v budoucnosti, kde vládne "velký bratr".
Tak ty katastrofické sci-fi asi tak "sci-fi" nebudou...

219233

13.05.2010 18:35

Inspirační foto – vyhlášení vítězů

RE: Navrhuji se kriticky podivat na soucasne udalosti

Lin 85.?.?.?

Stýví - a vy jste si dneska svou dávku fermetráku nezapomněl doma? [smích]

219235

13.05.2010 18:52

Reakce na novou kontroverzní snahu EU schvalovat rozpočty je různá

... a nakonec se zjistí,

Lin 85.?.?.?

že schvalování rozpočtů v Bruselu je velmi zdlouhavé, takže bude efektivnější veškeré příjmy členských států posílat rovnu tam, kde je přerozdělí podle předem daného koeficientu státům k hospodaření. [smích]

219236

14.05.2010 16:13

Nové zemětřesení na Haiti: Vražedný dárek Monsanto haitským farmářům

RE: Nejhorší na tom je

Lin 85.?.?.?

Dobře, omlouvám se,že jsem vás měla za provokatéra. Vy jen nevíte a myslíte si, že váš názor je kritický. [smích] Zkusíme to znovu, ano? Pokusím se vám objasnit, proč jsem takhle reagovala.

"Je záležitost těch farmářů, jestli odeberou GM semena nebo ne."
Není. Vžijte se do pozice haitského farmáře. Nemůže si dovolit objednat a zaplatit osivo, jaké by chtěl a odkud by chtěl. On si totiž nemůže zaplatit osivo vůbec žádné. Takže nabídku ("dar" ) Monsanta bych těžko přirovnávala k nějakému daru a pomoci, je to spíš o sprostém využití situace. Farmář osivo vezme - i za cenu, že bude mít úrodu jen jediný rok. Ví, že aspoň rok nepojde s rodinou hlady. Člověku, který má hlad, je docela fuk, čeho se nají a jaké mu to přinese budoucí obtíže. A říkat mu "tak sis to neměl kupovat (brát) " je dost hloupé a nefér.

"Ok, co odle vás máme jíst a pít?"
Trochu podivná otázka. Normálně uvažující člověk by nesnědl nic, o čem ví, že ho to zabíjí. Otázkou ale je, jestli má možnost to vědět a jestli má možnost se tomu vyhnout. A jsme vlastně zase u situace haitského farmáře...

"Základní jádro ústavy (a LZPS) se od revoluce nezměnilo. Hm?"
Máte pravdu, nezměnilo se. Otázka stojí, jestli by se nemělo. Jednak byla LZPS (stejně jako celá Ústava) přijata ČNR a ta už neexistuje. Takže nevím, jestli je to někde napsané, že i ČR po r. 93 přijímá toto ustanovení a zavazuje se ho v tomto znění dodržovat. To mi můžete říct vy - nebo to někde vyhledat, protože to opravdu nevím [smích]
A pak : i když papír něco říká, neznamená to, že se to i dodržuje. Pročtěte si onu LZPS a pokud opravdu uvažujete kriticky, zjistíte sám, jak moc se dodržuje.

219290

14.05.2010 16:39

Nové zemětřesení na Haiti: Vražedný dárek Monsanto haitským farmářům

RE: Konecnym vysledkem lidske inteligence je smrt a nebo

Lin 85.?.?.?

Díky...nevěděla jsem, jsou používané běžně. Myslela jsem si, že jsou zatím zkoušené. O to hůř. [oči v sloup]
Už se těším, až ho jednou dostanu třeba za to, že jsem si v autě nezapla pás...
A díky, Stýve. Vaše komentáře mi vždycky zvednou náladu, i když na samotném sdělení toho moc optimistickýho není. Prostě jsou bezva [smích]

219291

14.05.2010 16:43

Nové zemětřesení na Haiti: Vražedný dárek Monsanto haitským farmářům

RE: Konecnym vysledkem lidske inteligence je smrt a nebo

Lin 85.?.?.?

Jak myslíte [smích]
A opravdu tam byly i obojky "rukové i nohové", k tomu ale i ty "krční". Možná nový, výkonnější typ. [smích]

219292

14.05.2010 16:54

Nové zemětřesení na Haiti: Vražedný dárek Monsanto haitským farmářům

RE: vražedný dárek

Lin 85.?.?.?

Přímo v Indii byl problém ten, že Monsanto nabízelo semena jednak levně a jednak za masívní kampaně "zázraku přírody". Tj. - odolného proti všem škůdcům a chorobám, navíc podporující bohatou sklizeň. Tamní pěstitelé bavlny nejsou zrovna majetní ani informovaní, takže nalítli na tuhle kampaň a radovali se, že konečně budou mít fajn úrodu. Vzali si na osivo půjčky (taky "velkoryse" nabízené dovozci) a počítali s tím, že až bude úroda, nebude problém se splátkami. No - a trapně se spletli...
Nejen, že úroda nebyla nic moc, ale další osivo už bylo za cenu mnohonásobně vyšší a ještě do toho požadovali věřitelé splácet půjčku. A ti farmáři, kteří se naštvali a chtěli si znovu pěstovat svou původní bavlnu, s hrůzou zjistili, že na polích po GM bavlně už špatně roste a neplodí.

219293

Nelogická pavěda možná pro vás, ale nezapomeňte, že je matkou astronomie [smích]
A není to o žádných pověrách. Asi toho o skutečné astrologii víte docela málo. Nebo druhá možnost - znáte jen "astrology", kteří plní stránky s inzercí.

219294

Díky, Méďo, moc hezky napsané.

" Na horoskop se dá pohlížet jako na pojmenování možností, které člověk má, stejně jako na řetěz, který si člověk uváže na nohu."

Říkám, že každý člověk dostane při vstupu do života na záda svůj "batoh", kde je úplně všecko, co mu má v životě pomáhat k plnění jeho poslání (poslání je příliš vzletné slovo, ale jiné mě nenapadá - prostě to, k čemu se člověk zavázal).
Všecko, co batoh obsahuje, je použitelné a tak je dobré o "obsahu" něco vědět - a hlavně - naučit se užívat. Pokud má někdo v batohu "měkkosrdcatost", může se jevit jako ryze pozitivní vlastnost, ale bez umění používání se člověk lehce může stát kořistí dravců. Stejně tak, má-li tam někdo prchlivost nebo výbušnost, je dobré se naučit usměrňovat, ale ne se zbavovat. Nedostalo se jí totiž pro nic za nic. Má pomoci "nositeli" v řešení situací, které by jiným způsobem byly obtížně řešitelné (nebo neřešitelné).
Tak...snad jsem to moc nezamotala... [smích]

219295

15.05.2010 10:43

Jak by vypadala NASA, kdyby existovalo duševní vlastnictví vědy

RE: že je matkou astronomie

Lin 85.?.?.?

Jo, pane vodníku... i na alchymii "něco" je. Však i docela obyčejné vaření je vlastně alchymie. Chemie, do které vnášíte prvek svého "já" . [smích]
Někde jsem o těhle "pavědách" (alchymie, astrologie) četla docela dobré pojednání, které říkalo, že tyhle, dnes nazývané "pavědy", nejsou nic jiného než "vědy", obohacené o rozměr duchovna.
Tuším, že se budete "vzpírat" takovému prohlášení. [smích]
Věda se ale dozvídá hodně překvapivého a dost často shledává, že na zatracovaných pavědách přeci jen "něco" bude. Třeba zjištění, že varovný signál - pozor, pálí! - nevysílá do těla mozek, ale tělo zareaguje dřív. Ruka vám ucukne daleko dřív, než o tom "ví" prostřednictvím vjemů mozek. Přišli na to docela náhodou, právě při pokusu změřit dobu, která uplyne od zpracování příkazu k jeho provedení, protože si do té doby byli jistí, že jde nejdřív příkaz a pak "akce". A zjistili pravý opak. Stejné je to i s vjemy "je mi zima, teplo, to bolí". Tělo už dávno reaguje a dělá opatření, než vám to mozek zahlásí.
A vrátím se znovu k astrologii.
Není právě jen o těch výpočtech a už vůbec o nějakém poznávání vnějšího vesmíru, který nás obklopuje. Astrologie je spíš cestou k seznamování se se sebou samým, tedy poznávání svého vnitřního vesmíru. Astrologem se nestane nikdo po naštudování teorie z knih. Je potřeba ještě ten další "prvek", který nemají všichni, kdo porozumí teorii.

219370

15.05.2010 11:36

Svoboda a moc

Moc otcovská?

Lin 85.?.?.?

Tak tedy nevím, jestli dobře chápu. A jestli jo, pak s autorem nesouhlasím. Myslím si totiž, že ta "moc v rodině" (jestli se dá vůbec o nějaké moci mluvit), o které autor píše, patřila vždycky ženám. Muž byl orientovaný na vnějšek - na uplatňování a uhájení "moci rodiny" před vnějším světem. Ale vnitřní "moc" rodinných vazeb obstarávala žena.
Teprve církev všechno převrátila na hlavu a snažila se o "vyzvednutí" muže coby pána tvorstva. Což se jí podařilo a s následky se potýkáme dodnes. Ženy i muži ztratili pojem o "svém místě" a jakýchsi "kompetencích" (neumím to říct líp).
Naše civilizace stojí na křesťanském učení a to napáchalo prostřednictvím svých "pasáčků" nedozírné škody v rodinných vztazích. Ještě tak ti první křesťané neviděli důvod, proč by žena nemohla být i apoštolem nebo kazatelem. Pak začal jančit sv. Augustýn se svým "dědičným hříchem", který "poskvrňuje každého, kdo vykoná pohlavní akt se ženou" , vykreslí ženu jako nástroj ďábla. Později se přidá "učitel církve" T.Akvinský, který tvrdí, že žena nemá duši, stejně jako zvíře a je jen podřadným, nedovyvinutým mužem. Podle něj se má žena používat pouze jako pracovní síla v hospodářství a na zachování lidského rodu v podobě rození synů (dcery jsou jen "nutné zlo", vhodné a) pro práci, b) pro rozšiřování mocí a statků muže). Žena stála na "žebříčku hodnot" muže až daleko za polnostmi a dobytkem. Někde od 11.století zatrhla církev kněžím sňatky a zakázala jim rodinný život (Řehoř VII.). Manželky kněžích byly v té době upalované jako čarodějnice a děti z těchto svazků (do té doby "bohem posvěcených" ) byly dány církvi, aby sloužily jako otroci.
Takže po tisíciletí prosazovaný "pohled" na ženu nemohl vyústit v nic jiného, než ve feministické hnutí. Když si přečtete něco o jeho začátcích a proč vůbec vzniklo, dojde vám, o co šlo a "rozvrat rodiny" to teda nebyl. Šlo o snahu navrátit věci tam, kde mají být. Teprve až dekadence minulého století z něj udělala to, co je dneska.
Autore... jste stejně, jako nejmíň polovina současných mužů, ovlivněn učením Akvinského a pravděpodobně si to neuvědomujete.
Nepokládám feminismus za příčinu krize v rodinách. Podle mě vězí zakopaný pes v chaosu "kompetencí". Muž dneska netuší, co znamená být mužem a žena netuší, co to je být ženou.

219372

Stránka: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12

Káva pro Zvědavce

27

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc únor přispělo 68 čtenářů částkou 9 439 korun, což je 27 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010
IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
15SucVps1Cpxd6ahR6uxx6SJiR16SZgR7b

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Sebemenší náznak pravdy o černoších vede ke konci kariéry17.02.20 23:36 Británie 0

Recyklace je lež zaplacená ropou17.02.20 09:24 Neurčeno 0

Neffův Neviditelný pes začíná být příjemně viditelný16.02.20 19:24 Česká republika 2

Niektoré švajčianske kantóny pozastavili používanie 5G vysielačov. Švajčiarske úrady začali testovať ich bezpečnosť15.02.20 13:53 Švýcarsko 5

Státní dluh vzrostl na 1,64 bilionu, na dividentách odteklo 299 miliard14.02.20 16:16 Česká republika 4

Česká vláda opět provádí rektální alpinismus Izraeli14.02.20 16:08 Česká republika 1

Dokud budu prezident, rodiče budou máma a táta, řekl Putin14.02.20 16:05 Rusko 0

Výročí leteckého útoku na Prahu14.02.20 15:26 Česká republika 2

Neuvěřitelná justiční zvůle: Odmítnout ubytovat Rusy je OK, verbálně odmítnout migranty je trestné13.02.20 17:16 Česká republika 2

Parlamentní listy rozkrývají temné smlouvy Člověka v plísni tísni13.02.20 14:09 Česká republika 1

Křeček je nový ombudsman!12.02.20 20:31 Česká republika 4

Už je to tady zase: Prodavačku vyhodili z práce za názor. Ideopolicie zasáhla11.02.20 09:15 Česká republika 10

Výzva a prosba o pomoc: Zbývá jen pár dní na to, abychom zabránili opakování historické potupy. 11.02.20 07:45 Česká republika 2

Jsme horší než nacisté10.02.20 12:37 USA 1

Indie pošilhává po Velkém bratrovi po vzoru Číny10.02.20 10:21 Indie 1

Na ruské základně nouzově přistálo letadlo, téměř ho zasáhla syrská raketa07.02.20 10:54 Sýrie 3

Česko pošle Maroku skoro sto milionů korun na boj s migrací07.02.20 08:55 Česká republika 4

Německo šílí: Durynský premiér po jediném dni rezignoval. Vyčítali mu hlasy od AfD06.02.20 15:51 Německo 5

Vylodění okupantů v Pozzallo - Itálie 2.2. 202005.02.20 10:30 Itálie 4

K čemu cvičí černoši střelbu na střelnici v Praze Michli?04.02.20 21:23 Česká republika 8

Měnové kurzy

USD
23,09 Kč
Euro
24,98 Kč
Libra
30,07 Kč
Kanadský dolar
17,42 Kč
Australský dolar
15,45 Kč
Švýcarský frank
23,53 Kč
100 japonských jenů
21,03 Kč
Čínský juan
3,30 Kč
Polský zloty
5,85 Kč
100 maď. forintů
7,44 Kč
Ukrajinská hřivna
0,94 Kč
100 rublů
36,13 Kč
1 unce (31,1g) zlata
37 049,80 Kč
1 unce stříbra
419,61 Kč
Bitcoin
229 340,41 Kč

Poslední aktualizace: 18.2.2020 19:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo ?