Zpátky na příspěvek ›

Všechny příspěvky ze stejné IP adresy

Nalezeno 1105 příspěveků, 2 různá jména: <nic>, Lin .

Stránka: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12

Setříděno od nejstaršího, přetřídit od nejnovějšího

25.10.2011 16:43

Další válečný zločin NATO v přímém přenosu

RE: blazni po cesku

Lin 85.?.?.?

Zdravím, Eriko. Já v tom příspěvku "ujela", ale nelituju. Valda zkoumá kamínek, o který si ukopl palec a nevidí půlku skály, která mu padá na hlavu.
Kaddáfího největší vinou bylo, že se chystal tisknout zlatý africký denár = jednotnou africkou měnu. Plány na vytvoření africké unie již byly vypracované a měly dostat Afriku ze stálého otrockého (a koloniálního) postavení. Stačí se podívat, komu plyne všechno to bohatství z africké těžby nerostů, diamantů, ropy... Kaddáfího plán byl, aby tyhle prachy zůstaly v Africe. A to mu nemohlo projít...

255930

26.10.2011 20:09

Další válečný zločin NATO v přímém přenosu

RE: Komu prospěje občanská a kmenové válka v Libyi?

Lin 85.?.?.?

Zdravím, Jarmilo. Já vás přeci nechtěla přesvědčovat, jen jsem "dodala" to, co jsem si přečetla. V dnešní době, kdy je pro "někoho" normální manipulovat se zpravodajským materiálem a vytvářet podvodné zprávy je všechno možné. Tedy i to, že jde o fintu "fň", která má více účelů. Některé jste naznačila vy, jiné zas druzí diskutující. Já nevím, co je pravda, v tomhle případě neumím rozeznat. Ať už ten člověk, kterého masakrovali, byl či nebyl Kaddáfí, faktem zůstává, že se to zvěrstvo stalo a takřka v přímém přenosu. Hodně to vypovídá, řekla bych taková lekce stylem rány po kebuli. Komu se nerozsvítilo teď, tak už asi nikdy. Jednak vyšlo najevo, co za zvířata jsou oni chudáčci utiskovaní "rebelové" a čím vším si Libye skoro rok procházela a ještě bude. Pak také není možné dál skrývat, co za "mírotvorné síly" je NATO a "spojenci", s kým jsou schopní se spojit, jaké způsoby použít, aby "osvobozovali". Z reakcí na lynč také víme, kdo je kdo a kdo za koho kope. Z evropských zemí jsem zaregistrovala jen Srbsko, které pochvalně nemručí (snad proto, že má s "mírotvůrci" své zkušenosti). Rusové sice protestují, ale příliš pozdě podle mého gusta. No a naši? He...snad jediný, kdo si dovolil říct "špína, hnus a ostuda" byl "rasista" Vandas.
Dalším kladem toho marastu je, že nám jasně ukázal, kdo "vede" svět. Pokrytci, úchylové, lháři, zaprodanci, podvodníci. Právo je ohebnější než guma, spíš bych řekla, že se po anglicku vytratilo. A je toho víc... Třeba média.
Plukovníkův fanda jsem nebyla a o Libyi málo věděla. Jen mi bylo jasné, že "rebelové" s nablýskanými moderními zbraněmi, nejnovějšími modely mobilů (kdopak jim asi platil provoz?), novými vojenskými uniformami nebo ve značkových botách asi nebudou žádní bídníci z pouště. Takže právo (a má podpora) stálo na Kaddáfího straně a čas dokázal, že ani v začátku událostí nekecal. Viz - že rebelové jsou Al-Kajdá. Nynější libyjskou "jedničkou" (a také nejbohatším "emírem" ) je Abdel Hakim Belhadj, odchovanec afghánského výcvikového tábora CIA, talibánec, agent CIA i MI6 a několikanásobný (neúspěšný) atentátník na Kaddáfího. Takže teď bych si moc přála, aby platila vaše varianta a "finta fň" byla další kostkou domina pokládajícího se systému.

256006

26.10.2011 20:21

Další válečný zločin NATO v přímém přenosu

RE: Komu prospěje občanská a kmenové válka v Libyi?

Lin 85.?.?.?

No... vzhledem k tomu, že drony zběsile brázdí poušť, že britští a katarští "specialisti na pouštní boj" obracejí každé zrnko písku a hledají Saífa, můžete mít pravdu. [smích] A vypadá to, že NATO se asi hned tak z Libye nepohne.

256007

12.11.2011 13:47

Bělorusko se připravuje na obranu proti agresi NATO

RE: Jak by mel byt nazev clanku spravny,aby lide pochopili historickou pravdu

Lin 85.?.?.?

Pane Nohejle, v podstatě máte pravdu, jen bych oponovala té "Zlaté hordě" a Chazarům jako takovým. Zlatá horda (Orda) bylo uskupení Slovanů, bojujících právě proti násilnému a velice krutému pokřesťanšťování, vlastně trestné výpravy proti zdrádcům. Žádná "krvežíznivá povaha", to jen "povolená" historie z nich tohle udělala, taky je spojila s jakýmsi mongoloidním národem nebo Turky. Orda ve skutečnosti byla nejlepším výběrem slovanských bojovníků, bránících se páchaným krutostem a podmaňování své země.
Jestli vás tohle téma zajímá, je docela dobré přečíst si (pokud jste nezapomněl ruštinu) Fomenka+Nosovského. Je tam mnoho zajímavémo... třeba o "metodách" šíření křesťanství (Evropa byla na tom po mém soudu ještě hůř, než ubohá Amerika s Indiány), o onom nevysvětlitelném "nedostatku" písemných záznamů z období ranného středověku, odkud byla dynastie Romanovců, proč katolíci tak nenávidí protestanty atd. Není to žádný esterický ani nacionalistický výplod, jde o seriózní práci, podloženou seriózními (dochovanými) prameny.
A Chazaři? [smích] Jsou jen služebníky svého pána, nic víc...žádní vládci, určující "běh planety". Rod skutečných pánů sahá daleko dál... až za pyramidy. Od nich pocházejí také některá náboženská učení, včetně judaismu. V poslední době se pro ně užívá označení "kabalisté", což se mi jeví jako dostačující. Proto ty různé "tajné spolky" mocných, proto různé rituály v magických datech a operace pod zvláštními jmény.
Judaismus kabalu sice využívá, ovšem nevymyslel ji. Tu dostal "půjčenou" od svých bohů, později byla vpašovaná i do křesťanství. Tuhle temnou magii můžou praktikovaz jen velmi zasvěcení, protože se nezřídka "kouzla" obracejí proti těm, kdo je vyvolali. V historii viz "tvoření golemů", což není jen pražský případ, je jich zaznamenaných povíc. Golem není oživené stvoření z hlíny uplácané. Jde o živou bytost, ze které šém (žádná hliněná kulička, vkládaná do čela, ale magické znaky, napsané v určitém pořadí na čelo) udělal "biorobota". Po odstranění znaků bytost zemřela.
A abych to nějak uzařela, protože to s článkem příliš nesouvisí. V podstatě jde pořád o jedno a to samé: "nic jiného nemusíš dělat, jen se mi podvolit". Bělorusko je jedna z mála zemí, která se nepodvolila, ač na ni uvalili omezující sankce. Ukrajina je pořád ve hře, zatím odolává "kritice nedemokratičnosti", do které se zapojili i naši vládní zaprodanci. Lotyšsko i Litva tak nějak vědí, do čeho spadly, ovšem nevím, jestli se ještě můžou z toho marastu vyhrabat.

256955

12.11.2011 14:06

Západní demokracie: Fraška a podvod

RE: Svoboda být mafiánem nebo šlapkou

Lin 85.?.?.?

Protože je tohle video trochu starší, již existuje ještě jedno jako odpověď mladých. A zdá se mi lepší, víc vypovídá. Protože o tohle ve skutečnosti jde = o zradu pro vlastní prospěch. Všechny ty "elity" by se mohly jít vyfotit i se svým "modelem NWO", kdyby neměly k ruce armády zrádců.

256956

13.11.2011 11:38

Bělorusko se připravuje na obranu proti agresi NATO

RE: Jak by mel byt nazev clanku spravny,aby lide pochopili historickou pravdu

Lin 85.?.?.?

No jo, no... když ona předkládaná historie je tak tvárná. [smích] Proto jsem vám doporučila také jiný zdroj, abyste mohl porovnat. Třeba to, jak se usilovně hledají nějaké pozůstatky po bájném Čingizchánově městě Karakorum a nenašlo se nic... Dneska se (trapně) odkazuje na jakousi mongolskou vesnici, kde se ale nenašly žádné pozůstatky po velkém a bohatém městě. Překvapivě (pro vás asi) se ale nacházejí hojné pozůstatky bohatých a velkých měst v oblasti na Donu, poblíž řeky Karak. Také mnoho dnešních míst v široké vnitroruské oblasti má v názvu cosi společného s Karakem. Koneckonců... donské knížectví prokazatelně existovalo ještě někdy v 17.stol. a Kazači (kozáci. kazaši...jak kdo to přeložil), nejobávanější slovanští vojáci, jsou známí i nám dneska.
Chrám Erdinicu - další "artefakt Čingizchána" - byl založený až kdesi okolo r. 1590, kdy už ten chudák dávno putoval po věčných stepích a město Karakorum bylo údajně již několik stovek let "znčeno čínskými nájezdníky". Navíc Čingizchán je na opravdu starých vyobrazeních vykreslován jako vysoký muž s rezavým vousem. Dost divné na Mongola, ne? [smích]
Ale nebudu vás nijak "lámat"... Je to věc názoru a informací, kterým kdo dopřává sluchu. Ona celá ta dnešní známá historie bude muset v nejbližší době doznat velkých změn, protože "trhliny", které již má, jsou nezalátovatelné. Viz tvrzení, že ještě někdy před 10 tis.lety jsme tu pobíhali s klackama a spali ve větvích - a dneska mají nálezy celých ohromných městských komplexů, starých někde 32 tis. let. Mají také pyramidy na evropském území - a jsou daleko starší, než ty egyptské. A to se pak těžko pasuje do nejméně tisíciletých "chlívečků" současného podání historie.
No nic ve zlém... vašich komentářů si velice vážím a jen jsem se nyní snažila o váš "širší" pohled. Když se totiž zaměříte jen na ty Chazary, uteče vám mnoho okolo. Chazaři jsou titž jen ruce, nikoliv hlava. Zdravím a díky za reakci. [smích]
PS: Omlouvám se za chyby, které jsem nasekala včera a možná i dneska. Spěch a nesoustředění, no...

256976

13.11.2011 12:25

Bělorusko se připravuje na obranu proti agresi NATO

pro pana Karla a Quida

Lin 85.?.?.?

Staré záznamy se ničily už od ranného středověku (shořely) a s cílenou "úpravou" dějin se začalo někde v polovině 17.stol.
Ono je to dost divné, když od Řeků nebo Římanů se dochovaly záznamy skoro o všem, včetně hospodářských "uzávěrek" - a najednou tu je víc jak tisícileté období "evropského temna" a tvrdí se, že jako ti evropští primitivové neuměli psát a naučil je to až Cyril s Metodějem, takže záznamy být nemůžou. A jediné, co existuje, pochází od "vzdělaných kleriků".
Dynastie Romanovců je původem z Německa (Oldenburgové) a celou ofic ruskou historii pro ně sepisovali také Němci - Bayer, Schlözer a Müller. Rovnítko mezi významy slov car a chán bylo v Rusku ještě v 19.stol.
Ke Karakoru - stará mapa (Tabula Russia vulgo Moscovia, Frederik de Wit, Аmstегdаm, са 1670) označuje místo na Donu jako Karakorum (použitím latiny je tam přípona -um). K válčení a vojenským základnám se pojí také místa (oblasti), které mají dneska příponu -stán (stan). Pochází od obyčejného slova "stan", což označuje vojenský "mobilní" příbytek. Bez zajímavosti není ani slovo "saraj", které označovalo velké vojenské sklady.
A staré záznamy nebyly upraveny "mírně", ale celkem dost... [chechtot]
Zdravím a díky.

256977

15.11.2011 20:35

Bělorusko se připravuje na obranu proti agresi NATO

RE: pro pana Karla a Quida

Lin 85.?.?.?

Pane Quido, každý člověk, kterému ještě nestačili "zarámovat" pohled do úzké a povolené štěrbiny, se musí dříve nebo později začít ptát na bílá místa a trhliny. Jsou totiž dost zřejmé a odpovědi buď úplně chybí - nebo jsou tak "záhadné", že jim nerozumí ani sami dotázaní. A ano, mám nejasný dojem, že "všechny cesty vedou do Říma". Zvláštní, že pokud jde o staré texty jiných národů, odkazují je do mýtů a bájí, přitom prakticky "západní" historii postaví na Bibli (včetně existence kmenů izraelských). Jenže to, co se již stalo, nejde odestát a věřím tomu, že pravda o historii civilizace stejně vyplave - ať už je to někomu milé nebo ne. Ono skutečně jde o historii celé civilizace - ne jen o historii Slovanů, jak se (i tady) mnozí mylně domnívají. A to, co se děje se světem nyní, má přímou souvislost, takže se tímto i omlouvám editorovi za (zdánlivé) odbočení od tématu Bělorusko.
A vás moc zdravím, pane Quido.

257094

15.11.2011 20:47

Bělorusko se připravuje na obranu proti agresi NATO

RE: Jak by mel byt nazev clanku spravny,aby lide pochopili historickou pravdu

Lin 85.?.?.?

Počkejte... nejde přeci jen o národní historie. [smích] Máte pravdu, že historii civilizace, kterou nám předkládají, psali vítězové. Také máte pravdu, že označení "hrdina" záleží na tom, z které strany se díváte a která ze stran je právě u moci. A v každé bitvě to bylo o oslavách vítězství pro jedny a pláči a neštěstí pro druhé. Nejsem si ale jistá, jestli by v podání historie mělo jít právě o tohle. Při bližším zkoumání se objevuje, že předkládaná historie je historií kolonizace, kde poražení jsou vyhlazováni až do úplného popření jejich existence. [smích]

257098

15.11.2011 21:04

Bělorusko se připravuje na obranu proti agresi NATO

RE: Jak by mel byt nazev clanku spravny,aby lide pochopili historickou pravdu

Lin 85.?.?.?

Ano, tenhle taky. Své pokračování měl i při "pietní akci" .
K rituálům patří také laikovi celkem nepostřehnutelné opakování určitých slov, gest nebo obrázků.
Vím, že pravděpodobně zapůsobím jako magor, ale napíšu vám "cosi" z Véd jako vodítko. Ostatně... když jiní mohou užívat na podporu argumentů citací z Bible... [smích]
Už Egypt "je špatně". S-A Védy uvádějí původ lidstva z těchto souhvězdí: Lev, Velká a Malá Medvědice, Drak, Ohnivý Had a Kassiopeia. Souhvězdí Velký Pes se svou hvězdou Sírius (posvátná hvězda egyptská) mezi nimi není.

257100

15.11.2011 21:10

Kam se ztratili lidi?

RE: Kam zmizeli lidi?

Lin 85.?.?.?

Dube, předem se omlouvám, ale... reagovat jste měl na jiný "příspěvek" a to ten, co sem to osobní prádélko ve formě hutně zahnojených bombarďáků přitáhl.

257102

16.11.2011 22:23

Bělorusko se připravuje na obranu proti agresi NATO

RE: pro pana Karla a Quida

Lin 85.?.?.?

Kořeny Egypta nevylučují to, co jsem napsala. Já vím, že to asi zní hodně šíleně, já nevím, jasno nemám a stále jen hledám. Musí to mít nějaký důvod, proč se všechno tak najednou zkazilo. Několikrát jste citoval Levašova a zrovna ten vysvětluje i Egypt (infiltrací rasou "šedivých"). No... snad se všechno časem ještě vystříbří...[smích] Ale základ je opravdu ten, o kterém píšete = pochopit, co se děje, proč se to děje a tím získat představu o "nepříteli", poznat jeho techniky a skutečný cíl. Protože to, co známe a co nám jako "náhodou" dovolí zjistit, je vějička "s účelem". Poslední dobou je všechno jen víc zmatené a návnad nepřeberně. Těžko to psát sem... to už bychom fakt mohli editora naštvat.
Zatím marně hledám důvod, proč jsou současné (a zběsilé) ataky právě na místa, která nějak s utajenou historií souvisejí. Irák, Írán, Afghanistán, Pákistán, Egypt, Libye (s rozsáhlými městskými komplexy v poušti) - vlastně celý Střední a Blízký východ.
PS: Pobavil jste mě svou první větou. Chudák Steve... co jste mu to přisoudil? [velký smích] Žádný mejlík mi nikdy nenapsal, byť by to bylo něco třeba na způsob statistickýho výkazu. Ten vám dá, až si to přečte... [chechtot]

257140

17.11.2011 09:37

Nebudeš poslušný? Zničíme tě auditem

Prosím, opatrně s pojmy

Lin 85.?.?.?

Audit nemá s finančákem co dělat. Už si to moc nepamatuju, bylo už dost změn, ale audit vykonávají auditoři (měli by být pod auditorskou komorou) a týká se organizací, které nějakým způsobem čerpají finance z veřejných rozpočtů. Dál také podléhají povinnému auditu i soukromé subjekty, pokud jejich obrat přesáhne určitou (zákonem danou) hranici (nevím, jestli 50 nebo 100 mil). Audit zkoumá použití financí, tj. i to, co se píše v článku - viz nákupy vozidel, čerpání PHM, zařazení zaměstnanců, pracovní náplně atd. Moc je nezajímá daňová stránka = jestli je vše v souladu s daňovou legislativou. Auditorů, kteří ovládají obě oblasti, je velice málo.
Naopak finančáku je jedno, co jste si koupili, jak drahé to bylo, jestli jste nemohli mít něco levnějšího, jestli dáváte zaměstnanci nadstandartní nebo podlimitní plat atd. Ty zajímá, jestli je vše podle daňových zákonů a řádně zdaněné, jestli jste přiznali všechny příjmy a do nákladů uplatnili to, co můžete.
Audity (u organizací, hospodařících nějak s rozpočtem) posílá "nadřízený orgán", tj. většinou zřizovatel a to bývá obec, Kraj. Navíc je i ze zákona povinný, tuším aspoň jednou za dva roky, jakýsi zákon o několikastupňových finančních kontrolách ve "veřejných" organizacích.
Finančnáci "jdou" podle své vlastní úvahy (nezdají se jim údaje, které předkládáte v přiznání) - nebo na "befel zhora", což je v tomto případě Finanční ředitelství nebo až Ministerstvo financí. "Befely" se většinou týkají určitého druhu podnikání - viz nyní mají zaostřeno na čerpací stanice nebo sběrny kovového odpadu (kvůli metodě samozdanění). Velice často také chodí do firem, kde je vše úplně OK a oni to vědí. Důvodem je "čárka do statistiky".
K používání soukromého auta - autor neříká všechny informace. Pravidla jsou totiž dost "pracná". V první řadě měl mít onen radní sepsanou smlouvu s povolením organizace, pro kterou své soukromé auto používá. Za takto používané auto organizace totiž musí platit i silniční daň, takže bez smlouvy s přesnými údaji o vozidle a určení podmínek to nejde. Je povinná kniha jízd a teprve pak se může tankovat "na lístek", který vám organizace proplatí a zařadí si jej do svého nákladu. Určitě nejde říct "já jsem jezdil pro radnici služebně, takže jsem si i natankoval".

257164

17.11.2011 12:47

Nebudeš poslušný? Zničíme tě auditem

RE: Prosím, opatrně s pojmy

Lin 85.?.?.?

Ale ano... dávám vám za pravdu.
Slovo "pracné" jsem dala do uvozovek proto, že mě nenapadlo lepší slovo. Vím, že tím matu, protože nedodržuju pravidlo, že do uvozovek mám dávat jen "zpochybňující" významy (a vidíte, zase uvozovky... ). V tomhle případě jsem skutečně myslela pracnost = příliš mnoho evidence a papírování.
V dnešní době je pro živnostníka (nepíšu podnikatel, to je takové podivné slovo) opravdu těžké dodržovat všechno, co mu ukládají a neudělat chybu. Všechny ty každoroční legislativní smrště způsobily, že se dnes v platnosti pravidel (a jejich výjimek a dodatků) už nikdo nevyzná. Dokonce ani samotní zákonodárci. Viz nedávné hlasování o úpravě zákona o veřejných zakázkách nebo o zdanění hazardu. Např. v těch veř.zak. způsobili, že se do výběrového řízení podle nastavených parametrů může přihlásit třeba jen pět (i méně) firem v republice, protože ostatní na "pravidla" (třeba ve formě různých zástav, jistin nebo obratu) vůbec nedosáhnou.
A souhlasím, že v tom je úmysl = bič na poctivce a ráj pro nepoctivce.

257169

19.11.2011 14:13

Ruské válečné lodě vstupují do syrských vod, aby zabránily útoku NATO

Pro Sýrii platí stejný scénář jako pro Libyii

Lin 85.?.?.?

Ti "mírumilovní demonstranti" v Sýrii jsou naprosto stejného původu, jako ti "mírumilovní" z Libye. To vám není divné, kde vzali ty moderní zbraně? A chovají se úplně stejně - pálí jak o pouti na vše, co se hýbe za vydatného řevu "allah akbar". Hnus... Stená "spontánní revoluce" jako v Libyi. Nějak mi nejde na rozum, že by patřily k běžnému vybavení domácnosti občanů nejmodernější zbraně. Začalo to tam tam podle stejného scénáře. Útoky na policii, vládní budovy a zaměstnance, na civilisty. Provokatérské akce, snůška lží a manipulací, do kterých byl zapletený i velvyslanec USA. No jasně... v Sýrii přeci všichni chtějí trvalou svobodu .
Jsem sama zvědavá, co na to Rusko. Pádem Sýrie ztratí přístup do této oblasti. Stále říkají, že jde o "odolání provokacím", prostě nevstoupit do konfliktu, aby nebyli označeni za původce války. Fakt jsem zvědavá... protože ustupovat už pomalu není kam.

257302

20.11.2011 00:04

Ruské válečné lodě vstupují do syrských vod, aby zabránily útoku NATO

RE: Pro Sýrii platí stejný scénář jako pro Libyii

Lin 85.?.?.?

Nevím jistě, třeba se pletu, ale konkrétně v Sýrii už Rusko svou malou námořní základnu má, tuším je to v přístavu Tartus. Důležitý opěrný bod (a asi jediný) pro přítomnost ruské flotily ve Středozemí. Také jeden z možných důvodů, proč musí Sýrie padnout.

257321

20.11.2011 00:28

Sametové rozkradení republiky

RE: Jenom dotaz na názory ostatních

Lin 85.?.?.?

Pane Čochtane, jestli tedy můžu napsat svůj názor já...
Babiš mi příjde jako čuník ze stejného prasečáku, kterému se zdá, že ostatním sypou víc žrádla. Vytáhl do boje proti korupci, ovšem korupce sama mu vůbec neva, zdá se mu zcela normální a sám se jí nezříká (viz rozhovory, které již poskytl). Vadí mu jen to, že je "nad normu". Takhle se podle mého soudu přeci s korupcí bojovat nedá. Pokud nemá sám čistý štít, pak o čem to je?
Pak mě znepokojuje, že sám do politiky nechce, jen chce "dosadit své lidi", kteří "to umějí". Smrdí mi to. Takhle se přeci dají zaplatit loajální figurky, které budou rozhodovat tak, jak chce on. A určitě to nebude ve prospěch národa jako celku, ale jeho vlastní. Pan Babiš se netají tím, že by "odborníci" podléhali jeho vlivu a rozhodování. Sám to říká, že z vlastní firmy nikdy neodejde (což by jako politik musel) a že chce být jen něco jako "šedá eminence".
Můj názor je, že se snaží legalizovat to, co už tu stejně je = vládu byznysmenů pomocí koupených "politiků". A jestliže je veškerá zákonodárná moc v rukou politiků, pak komu budou zákony přinášet prospěch? Určitě neodsouhlasí nic, co by šlo proti byznysu jejich "živitelů".

257323

20.11.2011 00:33

Ruské válečné lodě vstupují do syrských vod, aby zabránily útoku NATO

RE: Pro Sýrii platí stejný scénář jako pro Libyii

Lin 85.?.?.?

...no, dokonce... Vidíte to... [smích]

257324

20.11.2011 00:37

Ruské válečné lodě vstupují do syrských vod, aby zabránily útoku NATO

RE: Na Rusko se nedá spolehnout

Lin 85.?.?.?

To nepatřila. Ale velmi čile s Libyí obchodovali a měli naplánované velké investice, což nyní už jaksi padlo. Obchod = jeden z důvodů, proč kaddáfiovská Libye musela zmizet.

257325

20.11.2011 01:13

Sametové rozkradení republiky

Nejste na pana Jardu moc přísní?

Lin 85.?.?.?

Chudák malej, ten si to schytal... [smích] Asi mu jen nedošlo, že nebýt zlodějiny ve formě "sametové privatizace" (a dalších krádeží po celou "demokratckou éru"), nemusel by pracovat 200 hodin měsíčně, ale třeba jen 100 a měl by za to víc, než má teď. Nedošlo mu, že z těch rozkradených miliard (kam se nám to poděl výnos z prodeje národního a státního majetku, nejen podniků, ale i celých rekreačních komplexů, nemovitostí, půdy...) by nemusel už teď spořit na vzdělání dětí, na doktory, na penzi atd. Že by jako občan, který poctivě pracuje a nic zvláštního od státu nechce, neměl teď na hrbu dluh přes 150 tis., nejen on, ale každý člen rodiny.
Pane Jardo, to nic. Je dobře, že nelpíte na mamonu a umíte být spokojený i bez něj. Teď neironizuju, myslím to vážně. S tímhle přístupem k životu máte velou šanci, že přežijete bez úhony celou tuhle dobu marasmu. Jde ale o to, že dřete na úkor času pro svou rodinu nebo pro sebe a to byste nemusel, kdyby nebylo rozkradené to, co už naši předkové svou prací vytvořili.
A vy, myslíte na sebe? Jak na tom při takovémhle pracovním tempu budete se silami za deset let? A makat budete muset někde do sedmdesáti, abyste pak bral jakousi žebračenku, která vám nebude stačit ani na jedno jídlo denně. Nebo si myslíte, že vám síly věkem ubývat nebudou, udržíte si pevné zdraví a ještě ve stovce si budete na živobytí přivydělávat někde na brigádě?

257327

20.11.2011 11:49

Ruské válečné lodě vstupují do syrských vod, aby zabránily útoku NATO

RE: Na Rusko se nedá spolehnout

Lin 85.?.?.?

Opravdu ten obchod byl o zbraních? [smích] A střílí se s nimi do neozbrojených demonstrantů? Ale ale... to jsou mi novinky. Kaddáfí byl sice podivín, ale ne magor, který by svým vlastním nepřátelům rozdal zbraně. A on zbraně lidem rozdal.
Pokud je mi známo, platilo embargo u obou zemí (na dovoz zbraní) a většina toho, co Kaddáfí měl, byla z Francie a Německa. Ti si totiž jediní můžou dovolit porušovat kdeco. A nebylo to to nejmodernější, co na trhu je. To měli a mají ti vaši ubozí a neozbrojení rebelové. Pokud měl něco ruského, bylo to z dob SSSR. Také nevím o tom, že by ruské zbraně byly příčinou vší té krve po světě. Oni amíci (nebo Němci a Francouzi) nakupují zbraně od Rusů nebo Číňanů? Vida, to je mi novinka... [smích]
Pokud vím, obchod se týkal hlavně ropy. Technologií na její zpracování, výstavbu nových rafinérií nebo fabrik na plasty. Ona totiž libyjská ropa není jen taková nějaká. Zpracovávat ji snad umějí jen v Itálii, kde jsou na to postavené spešl rafinérie, protože tahle ropa má trochu hutnější složení. A Rusko s Čínou by zajistili také odbyt. Tzv. západ totiž držel Libyi obchodně pěkně u huby.
A moc mě rozesmála vaše věta, že se lid "jednou nasere a zbraně si tam, kde je jich plno, opatří." Vtipálku... [velký smích] Ono je to pro civila tak jednoduché si pořídit třeba nějaký ten raketomet či jak se to jmenuje? Nebo kulomet, který mi v servisu ochotně namontujou na auto? Nebo si zařídit nějaký ten kurz na ovládání vojenské techniky? No asi ano, když to tvrdíte. [smích]

257345

20.11.2011 12:20

Sametové rozkradení republiky

RE: Nejste na pana Jardu moc přísní?

Lin 85.?.?.?

No tak jasně, že se rozkradlo ve všech postkomunistických zemích. Ovšem obávám se, že to nebylo oním "zvlčením", o kterém píšete. Podle mého to byl jasný a cílený plán s vybranými lidmi, kteří byli dosazeni k moci za účelem onoho rozkradení a ožebračení zemí.
A všímám si, to víte že jo. Jenže ryby a stromy tu nejsou znovu kvůli "působení" ekologie, ale právě kvůli neexistenci průmyslu a zemědělství. Památky byly opraveny, to jo, ale většinou z cizích peněz, ne státních. Tím myslím nejen sbírky, ale hlavně prachy z eurofondů nebo z fondů UNESCO. V podstatě dneska všechno, co se děje "na veřejném", jde z peněz EU. Obce mají totiž holou řiť a podílejí se 10% spoluúčasti. No a lidé si své majetky opravují a udržují stále, to přeci není žádný "výdobytek doby".
K fabrikám - to jste neuvedl zrovna dobrý příklad. I tohle není žádný příklad "výdobytku", ale pouze osobního výběru zákazníka.
Spíš bych vám jako příklad uvedla, že třeba textilní fabrika s moderními stavy byla "zprivatizovaná" (a samozřejmě nezaplacená, byla složená jen "dražící jistina" 50tis.), veškeré zařízení vymontované a odvezené do Německa, zbyla jen budova. A ta tam chátrá dodnes, protože po několikeré machinaci s vlastníky je dneska majitelem jakýsi bezdomovec. Takže celou tu ruinu bude muset obec odstranit na vlastní náklad. A takových příkladů mám povíc, nejen fabriky, ale také rekreační střediska, zemědělské podniky.

257349

20.11.2011 12:42

Sametové rozkradení republiky

RE: Taky mi to vrtá hlavou

Lin 85.?.?.?

Tak nějak to může být. On totiž říká to, co lidi chtějí slyšet. Ovšem... nějak tam postrádám nabídku řešení. Politické strany jsou přeci příčinou tohohle marasmu, takže se stejným systémem politických stran (a způsobu voleb, přerozdělováním hlasů) se problém nevyřeší. To, co propaguje p. Babiš mi silně připomíná "návrat vlády do jedné centrální ruky" = prakticky fašismus. Systém stran, které si jen nějak "stvoří" program, ale mandáty dávají samy, rozhodují o odvolání, je špatný. Špatný je celý "systém imunity", který umožňuje držet se zuby nehty u koryta a beztrestně páchat ohavnosti.
Musí se změnit celý zákonodárný systém a systém voleb. Stačí max. 50 lidí (tím by se hodně ušetřilo), volených z krajů. Za každý kraj 2 lidi, aby byli zastupitelní. Žádné strany, ale volit přímo lidi. Žádné skládání nesmyslně velkých jistin, žádná x-tá hranice pro parlament. Navíc ti lidé by opravdu museli v onom kraji žít - ne jak je to dneska. Přeci jen znáte víc ty, kteří se nějak ve vašem kraji "projevují" a můžete si ověřit, co za jejich prací stojí. A samozřejmě - okamžitá odvolatelnost, pokud přestane hájit zájmy lidí, kteří ho zvolili.

257353

20.11.2011 22:54

Film USA

Je tu filmově přeusákováno

Lin 85.?.?.?

Editorovi:
Omlouvá vás, že tu nepobýváte moc často, jinak byste nemohl být tak překvapený. [smích] Na TV se nedá koukat už hodně let (z mého hlediska), takže fakt nekoukám. A kdyby jen amícká produkce... Horší je, že dneska je už i ta česká svou debilností dohání. Je to můj pohled, ostatní můžou mít názor jiný.
Z posledních filmů, které mi utkvěly v paměti, doporučuju české Lidice. Dost věrně se drží scénáře pana Mahlera a ten se zas drží skutečného příběhu (to vím, shoduje se s vyprávěním syna jedné z lidických žen, pana Nešpora).
Z americké doporučuju další Eastwoodův film Výměna . Je podle skutečné události, dost mě zaujal.
(těmi Madisonskými mosty jste mi udělal fakt radost, taky patří k mým oblíbeným)
A pro pobavení a relax snad... tohle . [smích]

257375

27.11.2011 12:54

NATO skrývá přípravy na vojenskou akci proti Sýrii

NATO už nic neskrývá

Lin 85.?.?.?

Jede přesně podle plánu. Kdysi se tohle uskupení tvářilo jako protipól Varšavské smlouvy. Dneska, kdy už své opodstatnění dávno nemá, stále existuje a je jediným vojenským uskupením svého druhu na světě, s mnoha vojenskými základnami. Jeho účel je snad už také každému jasný. V tomto světle vypadají také úplně jinak všechny ty středoevropské barevné revoluce.
Rusko má v Sýrii svou jedinou vojenskou základnu na cizím území. Jinde už nic nemají (tedy - co vím). NATO si "revolucemi" získalo přístup do všech moří okolo Ruska a na území co nejblíž ruské hranici. Rusko nikdy nedostalo (a ani nedostane) právní záruku, že EuroPRO není zaměřené na útok na něj. Kdyby totiž nebylo, právní záruka by dávno mohla být daná. Jenže - pokud by existovala, bylo by v případě konfliktu jasné, kdo je útočník a kdo obránce, což NATO nemůže připustit.
O Sýrii Rusko říká, že je nepřípustné používat tzv. lidská práva jako záminku pro vojenský vpád do země. A já doufám, že po zkušenostech s Libyí si tentokrát bude trvat na svém.
Růžové časy nás nečekají. Z Ruska se budou snažit před světem udělat útočného "krvavého teroristu" a my, poskoci NATO, budeme nahnaní "bránit demokracii". No... nedělám si iluze, že spousta lidí s vymytou hlavou velice ráda půjde "bránit demokracii před rudým terorem". [oči v sloup]

257728

28.11.2011 20:04

Privátní zisk, zničený občan, vytunelovaná res publica

RE: Lékař bude muset úřadům prozradit, co jeho pacienti vlastní a jak bydlí

Lin 85.?.?.?

He... to asi nebude apríl, žejo? [zmaten] A kde je nějaké lékařské tajemství? Tohle už je fakt dost. A pak, že "velký bratr" je konspirační teorie.... [oči v sloup]
No tak hlavně že kdosi chtěl popotahovat p.Stworu za nějaké "privátní údaje" v článku.

257795

29.11.2011 16:12

Sametové rozkradení republiky

RE: Nejste na pana Jardu moc přísní?

Lin 85.?.?.?

Reaguju až dneska, nějak nestíhám...[smích]
Možná víc lidi pochopí už po Novém roce - až je ta předpřipravená realita zasáhne. Víc za jídlo, za bydlení, za energie, za dopravu, za doktora... asi by bylo kratší vyjmenovat, co nebude za víc. A hlavně - práce ještě nejistější. Mám obavy, že pracovní poměr na dobu neurčitou přestane existovat. No... bylo by toho ještě hodně na "vypsání", co lidi dneska ještě nechápou, jak to s nima zatočí
A k budoucnosti? Neveselá ... a člověk nemusí být žádný věštec. [smích]
Bývalý volič ODS si možná uvědomil, že slib minimálního zasahování státu rozhodně neznamená minimání státní služby, ale současně maximální direktivu a maximální odovody na její udržování. Také možná pochopil, že není nesmrtelný a nezranitelný. Ona stačí jedna nemoc nebo úraz a všechno je jinak. Také možná prohlédl lest "prodlužování věku" a ví, že naše generace (a mladší) bude mít při "trendu doby" problém dožít se šedesátky. Do důchodu v sedmdesáti? Tak leda "vyvolení", jejichž styl života není o deseti hodinách práce denně (to snad nebylo ani za roboty, ne?). A "vedlejší účinek"? Úplně nám vymizejí "hlídací" babičky a dědečkové, takže - opět méně dětí.
PS: ČSSD je stejně pitomá volba jako kterákoliv jiná strana. Jak už jsem tu někde psala - žádné strany, zeštíhlit celý tučný parlamet, senát netřeba vůbec. A do parlamentu po dvou lidech z každého kraje, žádné partajníky. Kdo to bude - to si určí lidé v daném kraji sami.

257830

29.11.2011 16:30

NATO skrývá přípravy na vojenskou akci proti Sýrii

RE: NATO už nic neskrývá

Lin 85.?.?.?

Mám brzdit? Ale...já nikam nejedu - stojím na místě a jen sleduju cvrkot. [smích]
Srovnávat Čečnu a Irák vůbec není vhodné. Zcela odlišné důvody. A pokud byste se povznesl nad "cíl ropa", zjistil byste, že ropa není cílem (a důvode), ale pouze příjemným bonusem.
A důvod "čínské dluhopisy" fakt myslíte vážně? [smích] Přeci... udělat z nich papír na podpal vůbec nepotřebuje "podporu" válečných raket. Na to mají jinší grify a nejednou je v praxi předvedli. Však Čína se jich zbavuje jak může a nezaregistrovala jsem, že by si koupila nějaký stát. A nesledujete, co se děje právě teď? Ze zámoří očekávají pohřeb eura do pár dní a "varují". Což o to, bylo by moc hezké varovat své bližní na jiném kontinentu, ovšem... Úplně v závěru je taková "nadějná" věta, která nabádá k návratu důvěry k dolaru (prý sice ošklivá, ale stále ještě živá sestra). Nic vás nenapadá? A ještě stále věříte "čínskému dluhopisovému nebezpečí"? [smích]
A že vás tyhle řeči o válce NATO x Rusko "neberou"? Však já vás přeci nepřesvědčuju - jen píšu, jak to vidím já.

257833

11.12.2011 11:15

E-maily odhalují dolarové smlouvy volebních pozorovatelů

RE: Tip na ruský nezávislý server?

Lin 85.?.?.?

V tom Polsku jich šlo na Den nezávislosti asi víc... Některé odhady říkají, že až 100 tis. lidí.
A pravda, že média neinformovala - a když, tak jako o "akci extrémistů s pár lidmi". Zvláštní, ne? Přitom vůbec nešlo o žádné násilnosti (až na pár vyprovokovaných bitek v postranních uličkách) nebo o požadavky na "demokracii". Poláci JEN uctili den vzniku nezávislého Polska a vyjádřili svou odhodlanost si nezávislost také uchovat.

258322

11.12.2011 11:51

E-maily odhalují dolarové smlouvy volebních pozorovatelů

Trochu zamyšlení

Lin 85.?.?.?

Chtěla bych jen připomenout, co se událo zpočátku roku. Konkrétně - jak naštvaná Hillary vydyndala další prachy na "mediální agendu" a říkala cosi o tom, jak je důležitý "mediální boj, propaganda a monitoring".
Tuším, že konkrétně tady vidíte, co tím myslela.
Letos se do toho "opřeli" a zhusta využívají.
Můj názor na volby v Rusku: nebyly zmanipulované o nic víc, než jsou u nás. Prostě nic, co by se nedělo i jinde a troufám si tvrdit, že jinde v daleko větším měřítku. Však ona sama "bašta demokracie" má své žluklé máslo na hlavě a matně vzpomínám na mnohé volební excesy, které by prokoukl i dement. Napadá mě otázka, jestli v USA mají také "pozorovatele" z cizích zemí, kteří jsou oprávněni mediálně "prohlašovat", že volby nebyly košér.
A k Putinovi: žádný svatoušek, žádný "spasitel". Ale dělá po celou dobu to, co je nutné k zachování nezávislosti Ruska. Několikrát to řekl i sám = že po "Jelcinovi" bylo nutné vrátit zpět do držení země všechny klíčové resorty. A utípnout rozkrádání "privatizací".
Výsledky jsou vidět. Rusko nemá žádný děsivý dluh a jako stát má pořád v rukách resorty, které přinášejí peníze do státní pokladny. Což např. my už nemáme, zbyly nám jen příjmy z daní a poplatků a ty platí - hádejte kdo.
Státy, které se vydaly "cestou demokracie", jsou na tom dneska stejně, jako např. Lotyšsko (nebo my a valný zbytek Evropy).
Jak už tu v názorech zaznělo - který dnešní evropský stát je bez problémů, s nenasratými lidmi a BEZ důvodů k demonstracím? No... vlastně i neevropský. Však lidé v USA jsou štěstím bez sebe, jak krásně se jim žije a jejich země vzkvétá, žejo... Nejde mi na rozum, jak se kdosi může opovážit "regulovat" situaci jinde, když má doma sám bordel na kolečkách. Jak může chtít "vyvážet" svůj "vzor", když mu doma nefunguje? Stejně na hlavu, jako když vám několikrát rozvedený "manželský poradce" radí, jak se dostat z manželské krize.
A k protestům v Moskvě: jak už tu bylo uvedené, některé TV stanice odvysílali záběry z Řecka. Protesty tam byly jak proti "volbám", tak pro "volby". A včera se sešlo okolo 25tis. lidí. Zajímavé, že ruští "rebelové" už mají vypracovaný svůj program.

258327

11.12.2011 13:03

Rozděl, dobuď a vládni „novému Střednímu východu“

Nevím, jak se k textu postavit

Lin 85.?.?.?

Článek obsahuje mnohé závěry, s kterými se ztotožňuju, ale také mnohé, s kterými nesouhlasím.
Rozděl a panuj = vnesení rozkližovacího prvku - funguje po tisíciletí, příčina rozpadu všech civilizací před námi. Obávám se, že také heslo "z chaosu povstane řád" je sloganem "plánovačů". Jednotné velké skupiny lidí (jedno, co je sjednocuje) jsou hůře ovladatelné, tudíž nežádoucí. Je proto nutné do nich vnést "rozkližovací prvek" a postavit je proti sobě. Tohle můžete sledovat dnes a denně na mnoha úrovních i u nás - mladí proti starým, majetní proti nemajetným, zdraví proti nemocným, "pravičáci" proti "levičákům"...
Nesouhlasím, že jde o chystaný "střet civilizací" - nebo že jde o boj proti černým nebo křesťanům. Tak složité to není. Podle mého jde jen o dosazení "rozklížení" podle nejpalčivějčích problémů v dané oblasti. Prostě vnesení chaosu tam, kde dosud panoval křehký mír.
Každá společnost (bez rozdílu) má své problémy a pokud je někdo nemírní, ale naopak podněcuje, požár je tu. Kolonizátoři pak mají jednoduchou práci. Ano, souhlasím, že jde nyní o kolonizaci, ale nejen Středního východu, ale celého světa. Která země může říct, že je nezávislá? Všichni jsme závislí minimálně na finančním systému, který určuje jedna státní měna. Která země si svobodně může určovat ceny a obchodovat s kým chce? Pokud někdo nechce obchodovat podle pravidel "nezávislé" světové organizace, příjdou v lepším případě sankce, v horším krvavý převrat.
Podle mého vůbec nejde o přípravu "šachovnice pro střet civilizací", ale o konečnou likvidaci všeho, co tento "jednotný finanční systém" ohrožuje. Civilizace (barva pleti, různé kulturní zvyklosti) jsou jen jedním z nástrojů "rozklížení".

258330

13.12.2011 21:43

Volební nepokoje v Rusku. Ale kdo je iniciuje?

Shoda s autorem

Lin 85.?.?.?

Shoduju se s editorem v možném důvodu ruského volebního "guláše" = Putin musí pryč. Když není možné ho nějakým způsobem "ohnout" do poslušné polohy, použije se diskreditace. Diskreditace - to je taky má odpověď na otázku, proč se machinace letos rozjely ve velkém. Prostě aby už tak čím dál tím méně populární Putin přestal být populární úplně.
Hillary hned v pondělí jasně věděla, že "volby nebyly ani svobodné, ani spravedlivé". Vyjádřila "vážné znepokojení nad zneužitím moci úřadů v Rusku" Řekla to na jakési schůzi ve Vilniusu a nezapomněla k "balíčku provinilců" přidat i Bělorusko (prý za potírání opozice) a Ukrajinu (za uvězněnou Tymošenkovou). To už samo o sobě dost vypovídá, protože právě ony dvě země se v posledních měsících dost k Rusku přimkly.
Jak to mohla Hillary tak rychle vědět? Protestů kvůli porušení volebních postupů bylo sice podaných přes tisíc, ale v aplikaci na české poměry se musí oprávněnost protestů nejprve přezkoumat a trvá to týdny, než někdo určí, zda byly oprávněné.
Možná se mýlím, ale příjde mi, že moc dobře vědí, že vojenskou konfrontací se jim nepovede Rusko dobýt. Takže pokus o rozklad zevnitř je velmi žádoucí a "prodemokratická klika" v čele státu by se moc šikla. Zvláště taková, která se nebude bratříčkovat s Čínou a "otevře ruský trh západním investorům".
Nejvíce křičí Jabloko, které je dost napojené "na západ" a do dumy se vůbec nedostalo.
A jen tak na okraj... nějak mám zasunuté v paměti, že by příští rok měly být nějaké stranické šachy v Číně a "západ" se na ně pilně připravuje. Podle mého to souvisí.

258489

18.12.2011 19:33

Havel

K Havlovi

Lin 85.?.?.?

Bylo mu asi pětasedmdesát a při jeho životním stylu je spíše zázrak, že se jich dožil. Nebo čekal nesmrtelnost? Všechno se koupit nedá...
Neměla jsem ho nikdy za "symbol" ani za kladného hrdinu, jeho zásluhy pro národ marně hledám v paměti.
V Havlově životopise od Jana Bauera (vydáno 2002 a není to žádný štvavý pamflet, naopak) se můžeme dočíst (vše jsou citace z knížky, ne má slova):

Pdplk. Chovanec na něj nevzpomíná nijak špatně: "Viděl jsem ho jako člověka velmi upřímného, chvílemi až plachého. Dal by se charakterizovat větou "co nevěděl, nepověděl". Havla nemělo smysl získávat pro spolupráci prostě proto, že sám velmi ochotně poskytoval veškeré informace o dění v disentu a o jeho záměrech."...
...Pro estébáky byl pouze jedním z "ostatních" chartistů. Nikterak je svou důležitostí nepřevyšoval. Důležitým se stal prakticky až za pět minut dvanáct, tedy v průběhu roku 1989. Pro STB byli významní Zdeněk Mlynář, Jaroslav Šabata a Jiří Hájek. Havel byl známý spíše v zahraničí, protože spolupracoval se zahraničními novináři, zval je na Hrádeček a poskytoval rozhovory. ...
... Chartisté měli honorovány příspěvky pro zahraniční rozhlasové stanice. Rádio Svobodná Evropa platilo za rozhovor od 500 do 1000 marek a 500 marek za informaci. Hlas Ameriky platil 300 dolarů za rozhovor a 200 dolarů za informaci. Nejaktivnějšími přispěvateli byli Václav Havel, Jiří Dienstbier a Petr Uhl.
Další zdroje poskytovala Nadace Charty 77. Tato nadace vznikla v roce 1978 ve Stockholmu původně z iniciativy posrpnového emigranta fyzika Františka Janoucha, zetě významného marxistického filosofa a agenta Komunistické internacionály Arnošta Kolmana. V letech 1980 - 1989 vyplatila tato nadace osmdesáti chartistům do Československa 380 tis. dolarů, což představovalo kolem 60 tis Kčs ročně na osobu. V té době byl průměrný plat občanů zhruba 2 tis. Kčs měsíčně....
Ve vzpomínkách spoluvězně, také chartisty, se dozvídáme, že Václav Havel dostával potravinové balíčky z domova výhradně s potravinami z Tuzexu. Kouřil jedině americké cigarety, ale nikdy nikomu nenabídl, naopak si svůj majetek vždy pečlivě střežil. Už tehdy trávil většinu času spřádáním plánů, co bude, až budou vládnout chartisti. Dokonce rozdělovat i ministerská křesla.

258747

18.12.2011 19:45

Havel

RE: Doufam ze shori v pekle...

Lin 85.?.?.?

... asi tak...
Můj děda i táta si Jáchymovem prošli. Tenhle "fešácký" kriminál se na nich podepsal tak, že oba se už nikdy nevzpamatovali. Děda přežil asi 11 let poté (a já si na něj pamatuju jen velmi matně, byla jsem malinká) a táta (zavřený jako dvacetiletý) se dožil po mnoha zdravotních obtížích 52 let.
Nikdy jsme se jako rodina nepřihlásili k žádnému "odškodnění". Máma prohlásila, že je to všechno jedna pakáž, lidský život se penězi vyvážit nedá a nejraději by jim za to naplivala do ksichtu.

258753

20.12.2011 20:05

Symbolika Havlovy smrti aneb Komu zvonila hrana?

Odcházení

Lin 85.?.?.?

Autor doufá, že společně s "režisérem" odchází i doba, kterou režíroval. Po pročtení (obou) diskusí po sledování "tryznového šílenství" se obávám, že ještě nějaký pátek tu s námi pobude a "odcházení" se nekoná.
Pokusím se nějak shrnout - hlavně pro ty, kdo roní krokodýlí slzy nad skonem "největšího Čecha, kterého kdy země nosila".
Ano, souhlas, že posuzovat člověka jako takového je ošemetné. Můžu ale posoudit jeho činy - tj. - jak se jeho slova kryjí nebo nekryjí s činy.
Některým tu stačí, že se Havel "choval slušně, nehádal se, byl uctivý...". Opravdu vám to stačí? No... škoda...pro vás. Uhlazené a slušné chování, oblíbenost, ochota a nekonfliktnost podle mého žádným ukazatelem morálky ani charakteru nejsou, protože takto se před svým okolím prezentoval nejeden masový vrah. A také už se zcela zapomnělo na to, že politik jako takový by měl být nejlepším z nejlepších, takže buranské chování se od něj jaksi ani neočekává.
Jiní zas píšou, že Havel jako prezident se svými pravomocemi nic moc dělat nemohl, že to byl vlastně naivní dobrák, zneužitý těmi okolo. No... troufám si tvrdit, že mohl. Mohl mluvit, mohl psát. Zvláště v době, kdy už žádným politikem nebyl a sám o sobě prohlašoval, že už je jen "občan Havel". Když to svedl za komančů, proč ne i po nich - zvláště když údajně "viděl zlořády"?
Další zas říkají, že byl známý venku a zasloužil se o dobré jméno země. Aha... [oči v sloup] Já jen, že jsme už tak "významní", že se pereme o poslední místa s banánovými republikami, "lukrativní" zakázky, na kterých vždy jako země proděláme, se nám jen hrnou a solidní investoři si z české byrokracie a "spolehlivosti" rvou vlasy. To je podle někoho dobré jméno? Obávám se, že ono dobré jméno jsme za "demokratických" let naopak ztratili.
Amícké zpravodajské kanály nás umisťují hned vedle Iráku, jiní si nás pletou se Slovenskem, Slovinskem či pobaltsku republikou a někteří dokonce ani nezaregistrovali, že už máme jednadvacet let "demokracii".
Předsednictví v EU byla ostuda na kvadrát. V přistupovacích smlouvách naši "vyvolení" nezakotvili ani prd, díky "tanečku" dalšího kandidáta na "tatíčka" jsme ztratili možnost domáhat se spravedlnosti pod jiným právem, vždy je nadřazené právo české.
Takže naše "významnost a dobré jméno" vidím jen jako zbožné přání, nikoliv realitu.
A vrátím se zpět na začátek - tj. k rozporu slov a činů pana Havla. Pokud mě paměť neklame, sliboval, že už do žádného vojenského paktu nevstoupíme a nedovolíme cizím vojákům mít základny na našem území. Skutečnost odlišná, včetně žebravého dopisu, jak je přímo nutné u nás pořídít základnu US army nebo aspoň NATO, protože jinak nás spolknou rusáci. Sliboval dodržování ústavy a lidských práv - a z ústavy je cár papíru a o LZPV by se dalo dlouze diskutovat.

259067

20.12.2011 20:15

Symbolika Havlovy smrti aneb Komu zvonila hrana?

RE: trn

Lin 85.?.?.?

Tak jen piště, barde, střádejte... I letáčky si nakopírujte. Jasně - jet "ven" si můžete, pokud máte za co. Dětské botičky nepašujete (to jste dělala? pašovala? a musela?), ale protože ty botky dneska stojí kolem tisícovky, tak si tisíckrát rozmyslíte to dítě vůbec mít. Frontu lidi stojí před úřadem práce a taky před různými hyper, super - a ve frontě se perou o banány i maso "se slevou". Fakt super...

259069

20.12.2011 20:46

Symbolika Havlovy smrti aneb Komu zvonila hrana?

RE: Odcházení

Lin 85.?.?.?

Jo... Kryl pro mě na rozdíl od VH zůstane skutečným bojovníkem a Čechem. Ale sám můžete posoudit "pocty národa", jakých se mu dostává. Ani pes po něm neštěkne.

259075

26.12.2011 11:31

Nebe pro nás, peklo pro jiné

Docela fajn článek

Lin 85.?.?.?

Díky za článek, pobavil. Nechci moc rozebírat, myslím, že mé postoje k "církvi svaté" jsem tu už dala najevo dostatečně. Tak snad jen něco k poučení - "vize" na příští rok (zajímavé je to asi v půlce článku) a k pobavení (jak to chodí u nebeské brány).

259558

30.12.2011 21:03

Sociologie andělů

Jaký je rozdíl?

Lin 85.?.?.?

Ani jsem nevěděla, že těch andělských "kast" je tolik. Tak mě napadá kacířská myšlenka (jak jinak [smích] ). Monoteisté říkají, že věří v jediného boha. Ale krom toho věří na tisícovky všech možných andělů, dále také na nemalé množství světců a nenabevzatých. Tak nevím... ale ona zatracovaná pohanská náboženství měla také jednoho "vrchního" boha a ostatní byli nižší, podřízení. Já nevím, moc mě nekamenujte, ale já žádný rozdíl nevidím ... [zmaten]
A nemá cenu se dohadovat o náboženstvích. Měla plnit funkci vzdělávací, pomoc při hledání odpovědí na tři základní otázky lidského života: kdo jsem, proč tu jsem a proč musím umřít. Obávám se, že ani jedno věrně svou funkci neplní, protože dogma není odpovědí. Víra se chybně vysvětluje jako "(slepě) uvěř", jenže ono slovo má svůj základ ve vědění. Víra tedy znamená vědění, celoživotní proces kladení otázek a hledání odpovědí, korekcí ve svých postojích k sobě, lidem i světu. Žít ve víře neznamená pucovat kliku u kostela nebo vysedět důlek v nějaké svatyni a umět ocitovat celé pasáže ze svatých knih. Víra je umění aplikovat nabyté vědění (o světě, vesmíru, životních zákonitostech, o člověku...) do života a tím vlastně utvářet své nejbližší okolí. Ne děláním "zázraků" (protože ty žádné nejsou, jsou jen děje, které zatím neumíme chápat), ale způsobem svého života.
No... a využiju oslího můstku, abych všem, včetně autora i editora tohoto webu, popřála do dalšího roku co nejvíc víry v tom pravém slova smyslu. [smích]

259888

01.01.2012 11:34

Václav Havel zbaven postmoderní aury

RE: další

Lin 85.?.?.?

No však, že lidi často věřej tomu, čemu chtějí věřit. Vy například věříte, že Havel byl světec, někteří jdou i dál a věří, že byl přímo reinkarnací sv. Václava. Tak nám, prosím, ukažte a dokažte, že ta vaše víra není slepá a ty oslavné havlovské eposy jsou pravdivé. Ohromte nás... anonymní pisálky, uplakané voliče levice, co v rukách nemají nic. Co máte vy? Eso v rukávu? Sem s ním. [smích]
Naše "bludy" mají dostatečný důkaz ve stavu naší země po dvacetiletém působení pravdoláskařů. Pane, takováhle devastace materiálních i morálních hodnot se za stejný čas nepovedla ani těm komoušům. Jaký že jste volil nick? Mrhálek? [smích] Tak... to taky vypovídá, ač abstraktně a "pravicově".

259959

01.01.2012 12:07

PF 2012 upírů a banksterů

RE: čeho bude konec?

Lin 85.?.?.?

Hm... tak to máte asi pravdu. [smích] V ČR nikdy to zlotřilé euro neřádilo - a přesto jsme úplně švorc, vymačkaní jak citron a zadlužení na x-generací. Ta naše "slavná" kupónová privatizace pustila žilou národnímu majetku (všímejte si, že ne státnímu, ale národnímu, tj. majetku nás všech) a tenhle podvod tisíciletí byl označený jako "nešťastné selhání vlády". Takže žádné soudy, žádné náhrady, žádná zodpovědnost zainteresovaných - prostě jen politováníhodný přehmat, který se stává tak jednou za tisíc let...
"Právo" mlčí... Musí. A ještě pohádka na závěr:
Není to tak, že by všichni (tím myslím ty, kteří by mohli ke spravedlnosti dohnat viníky) byli slepí a hluší. Vědělo se, jaké podvody se páchají privatizací nebo "obchody" s LTO. Viníci byli známí a materiály pro soud zpracované. Jenže... "z hůry" zaznělo "stop, tímhle se nikdo zaobírat nesmí, protože k tomu není politická vůle! Jste služebníci ve službách státu a ten nechce, abyste TOHLE dělali."
No... a "zločinní neposlušní" byli odejiti, zkoumající oddělení státní správy rozpuštěna, "rebelové" nahrazeni zcela loajálními "služebníky státu" a zákony "doupraveny" tak, aby se taková "politováníhodná rebélie" už nemohla opakovat. A zazvonil zvonec a pohádky je konec... [smích]

259961

01.01.2012 20:34

Václav Havel zbaven postmoderní aury

RE: další

Lin 85.?.?.?

Já to nepoznám - napsal jste to o sobě sám. [smích]
A tohle mají být ty informace, které vy máte a nám chybí (jak jste si posteskl výše v diskusi)? Tohle, co jste napsal, je to eso z rukávu? Tak nějak jsem čekala víc na obhajobu VH proti tomu, co se píše v "(o)bludném" článku.

259982

02.01.2012 20:19

2011 – rok podvodů a vymývání mozků

RE: No a co ?

Lin 85.?.?.?

Já se taky pokusím odpovědět. Špatného by nebylo nic, kdyby nezávislé bylo opravdu nezávislé. A opravdu JEN dohlíželo. Jenže ono je to trochu jinak - jak už vám tu pánové přede mnou napsali. Konkrétně ta vaše "nobelistka" Au Sang Suu Kii je financovaná Sorosovou nadací a ona sama je jen další loutkou , která pro svůj národ rozhodně nepracuje. Ostatně - možná i proto nobelovku dostala. [smích]
S těmi "nezávislými" organizacemi to máte těžký, když tu tzv. opozici podporují až tak, že vyzbrojují a cvičí. Jak by se líbilo vám, kdyby v naší zemi např. Číňani nebo Vietnamci došli k přesvědčení, že tu demokracie není, že jsou utiskovaní na lidských právech a mají málo prostoru, takže chtějí buď svou vládu nebo samostatnou republiku. A "nezávislé" organizace by je v tom podporovaly finančně, ozbrojily je a ještě jim daly výcvik (aby se svého "práva" zcela "demokraticky" domohli). No... možná by jako příklad líp posloužili třeba Moravani nebo Slezani nebo Chodové nebo Hanáci nebo Romové (nebo taky muslimové, katolíci, budhisti...) .... doplňte si sám.

260043

02.01.2012 21:59

2011 – rok podvodů a vymývání mozků

RE: No a co ?

Lin 85.?.?.?

Starej Choroš mě teda dostal.... [velký smích]

260048

02.01.2012 22:18

2011 – rok podvodů a vymývání mozků

RE: IQ čechů na úrovni houpacího koně.

Lin 85.?.?.?

e? [překvapení] Tohle jsem nikdy nečetla. Teď čtu a je mi z toho celkem ouzko (a to jsem teprve u "funkcí války" ).
...válka = nepostradatelný kontrolní faktor nebezpečného sociálního odpadlictví a destruktivních společenských tendencí... [oči v sloup]

260050

04.01.2012 18:19

Rozděl a panuj

S článkem souhlasím

Lin 85.?.?.?

Po zkušenostech z jiné zdejší diskuse se nechci pouštět do nějakého většího vypisování. Podle mého je úplně zbytečné živit nějaké národnostní rozmíšky. Doplácíme na to stejně, zvláště když jsou ony rozmíšky jedním z nástrojů "elit".
Chci jen položit otázku těm bratrům-Slovákům, kteří tu (nemyslím zrovna tuto diskusi) čas od času píšou, jak je ti zlí Čechomoravoslezani utiskovali, jak je okrádali a že je jediné správné mít vlastní stát. Otázka zní:
Máte svou republiku už skoro 20 let. A v čem jste pokročili? Jak a v čem jste získali a jste na tom líp, než "pod kutnou zlých okupantů" ?
To o industrializaci Slovenska je pravda. Zatímco se na Slovensku budovalo a budovalo (všechno nově, nové technologie, protože průmysl tam téměř neexistoval), české země žily z fabrik a technologií z dob průmyslové revoluce. Budovala se i města a vesnice - přednostně, aby se vyrovnala životní úroveň.
To o "rozptýlení" slovenských cikánů do českých zemí je také pravda. Cikánské kolonie byly "vadou na kráse" Slovenska, takže Husák je postupně "rozptýlil" do českých oblastí, kde do té doby vůbec nebyli (a další várku nám sem poslal Mečiar+ následovníci).
Nepíšu to pro vyvolání polemiky. Jen proto, že se mi od Slováků nečte lehko to "trpěli jsme za Čehúnů".

260151

04.01.2012 18:32

Rozděl a panuj

RE: ceski nacionalisti

Lin 85.?.?.?

To jste napsal hezky - hlavně o tom vzdání se národnosti. Co by měli říkat Moravani nebo Slezani, když se jejich národnost ani nedostala do názvu země?
Možná si bratři-Slováci trochu pletou pragocentrismus s opovrhováním Slovenskem. Jenže Pražáci jsou taková zvláští sorta, která dodnes za "venkov" považuje i Brno, Hradec, Budějovice, Ostravu... prostě všechno, co není Praha.

260152

04.01.2012 21:20

Rozděl a panuj

RE: S článkem souhlasím

Lin 85.?.?.?

To je pravda (čehúni x čobolové). I dneska se ozve ve zdejších diskusích "táhni si na Slovensko, čobole" - což mě hrozně mrzí. Je to úplně mimo mísu, nefér, protože - jednak si nemáme co vyčítat a jednak jsme na tom všichni stejně. Nepomohli jsme si ani my, ani oni. Minulost je uzavřená a těžko kdo na ni něco změní. Článek se jmenuje "rozděl a panuj" a přidáme-li k tomu rozmíšky typu "vaše bába, naše bába", je vymalováno. A také to vidím jako účelové a umělé (navíc nic neřešící).
A bohužel, za za "vidláky" mají Pražáci (ne všichni) "ty druhé" snad vždycky, co si pamatuju. Přitom sami se chovají jak Homolkovi. Celkem směšná situace ze života - kdy se "Homolkáči" snažili "polidšťovat venkovana", nic netušíc, že onen člověk je rodilý a dosud stále Pražák, jen "nehomolkáč".

260179

04.01.2012 22:21

Rozděl a panuj

RE: Článek nebyl myšlen jako roznětka nekonečného obviňování mezi Slováky a Čechy

Lin 85.?.?.?

Pane "nikto", osmělím se zeptat... V čem konkrétně autor této "slátaniny" obviňuje každého okolo sebe a hlavně Slováky? Já tam nic takového nenašla. Nerozumím vám.
V čem se cítíte být tak ponížený, že se vás článek dotkl? Ať chcete nebo ne, máme společnou minulost, protože oba naše národy jsou slovanské. Dokonce podléháme i stejnému osudu, který se již někteří snažili realizovat. Přinejmenším proto bychom měli vždy držet pospolu a nedělat to, co se od nás čeká (= že se požereme kvůli směšným nacionalistickým hrátkám).

260188

04.01.2012 22:32

Rozděl a panuj

RE: ceski nacionalisti

Lin 85.?.?.?

Definovat Pražáka neumím, to je fakt... [smích]
Já těm "specifickým" říkám raději Homolkáči.

260190

06.01.2012 18:54

Řecko v chaosu

RE: kvalita informací

Lin 85.?.?.?

Hm... A co mimořádnou řeckou daň z nemovitosti - to byste také chtěl?
Daň bude v platnosti po dva roky a bude se pohybovat od půl eura do deseti eur (12 až 245 Kč) za metr čtverečný zastavěné plochy. Daň bude vybírána v rámci účtu za elektřinu a vláda chce daň za rok 2011 vybrat do února příštího roku. Na průměrný rodinný dům o 80m2 zastavěné plochy tak tato mimořádná daň bude činnit 960 Kč až 19.600 Kč (podle lokality). Daň se nevztahuje na církevní objekty. (Zdroj: ČTK 12.9.2011)
Ono taky moc záleží na životních nákladech v té které zemi. A pro porovnání vám tu nechám článek - jak je vysoká minimálni mzda v Evropě a v USA. A věřte, že Řekové na tom zas tak dobře nejsou. Ve Francii je např. MM 9 euro/hod, v USA 4,96 euro/hod (7,25 dolaru a je to MM federální, může být vyšší podle států) a pak tu máte to své Řecko s 4,28 euro/hod. V přibližně stejné výši se pohybují i řecké důchody.

260273

06.01.2012 19:01

Řecko v chaosu

RE: kvalita informací

Lin 85.?.?.?

Ještě chci upozornit... [smích]
V tom článku je vyčíslená i MM česká (a slovenská). Zjistíte, že vyšší MM než my mají i jižní Korejci. [chechtot]

260274

06.01.2012 21:55

Řecko v chaosu

RE: kvalita informací

Lin 85.?.?.?

Luxore, ta daň z nemovitosti se ještě dá při troše snahy pochopit. Ale u nás máme absurdnější poplatky, které se mi nedaří chápat vůbec - např. platba za "srážkovou vodu". Obávám se, že onen bordel není jen v Řecku.
A ještě k tomu, co jste nakousl výše - 13. a 14. platy. U nás jsou zcela běžnou praxí, ale pravým jménem se nazývají asi jen v soukromé sféře. Ve státní sféře se tomu většinou říká "mimořádná odměna" a možná vás překvapí, že se vyplácí i kvartálně. Výše různá, záleží na "výši postavení". Obecně platí, že čím vejš, tím víc. Na úrovni vedoucích to bývá až do výše platu (takže +4 platy ročně navíc). Na ministerstvech se rozdává už ve statisících (tím nemyslím přímo ministrům, ale běžným zaměstnancům ministerstev). Jak říká zákoník práce, tato odměna může být přidělena za mimořádnou práci navíc, nad rámec pracovních povinností. A tady dochází ke kuriozním situacím, kdy se pracně hledá důvod pro vyplacení. Snad nejkurioznější, který jsem četla bylo : "za vzornou docházku do zaměstnání" ( [chechtot] nedělám si prču, to je fakt). No... i tady máte analogii s řeckým bordelem....

260288

14.01.2012 10:45

Církev nemá žádné právo na restituce

RE: diskutující

Lin 85.?.?.?

Nejsem si jistá, kdo komu sedá na lep ohledně "cílů". Ten "polibek smrti" asi nebude tak smrtelný, jak říkáte, protože církve (kupodivu) tento podle vás danajský dar vůbec neodmítají. Naopak.
A zapomněl jste zmínit, že na opravu památkově chráněných budov stát musí přispívat tak jako tak, bez ohledu, kdo je vlastníkem.

260978

14.01.2012 11:40

ČR: Příběh rasového extrémismu

Mám pojmový "problém"

Lin 85.?.?.?

Článek se mi nějak špatně četl a nejsem si jistá, jestli chápu pointu. V podstatě tzv. extrémismus chápu v dnešních podmínkách jako zavádějící a lehce zneužitelný pojem, který mi neumí vysvětlit ani PČR . Jsem rasista, když žádám nápravu chování jiné, byť menšinové a shodou okolností jinobarevné skupiny, omezující mou osobní svobodu, dopuštějící se výtržnictví a násilí? Nepamatuju se, že by kdy byla "menšina" souzena za extrémismus s účastí vydatné mediální masáže. Přitom definice v zákoně by měla platit pro všechny stejně, bez ohledu, jestli se takto chová příslušník menšiny nebo většiny.
Je celkem pochopitelné, když autor nachází kořeny existence "extrémistických skupin" na severu Čech. Jak jinak... vždyť tam je soustředěná jinobarevná menšina v největším počtu. A lidé znají všechny jejich excesy, setkávají se s tím takřka denně. Znají také, jak se k tomu staví "právo".
Já na severu žiju a neznám člověka, který by byl rasistou, tj. považoval jiné za méněcenné a "nižší" jen kvůli biologické odlišnosti, která se nedá změnit. To je podle mého skutečný rasismus - posuzovat (odsuzovat, vyčleňovat) člověka na základě něčeho, co nemůže sám změnit. Ale aby byl rasismem nazývaný odpor proti ASOCIÁLNÍMU chování - to je na mě silný kafe.
A asociály jakékoliv skupiny nebo barvy kůže se totiž skutečně žít nedá. A "sociálové", snažící se nikoho neopruzovat a neomezovat, ale žádající TOTÉŽ od druhých, nemůžou být podle mého označováni za extrémisty nebo rasisty.
Právo by se mělo zaměřit hlavně na trestání asociálního chování (podle druhu jeho nebezpečnosti), protože rasismus a extrémismus je v našich podmínkách zavádějící nálepkování.
Pak dochází k úplně zbytečným extrémům ze strany práva - viz "Vítkovští" x případ školáka Patrika.
Sama jsem zvědavá, jak dopadne důchodce z Tanvaldu. Označit takového pána za rasistu a extrémistu asi nebude tak snadné.

260979

16.01.2012 18:41

Když válečné hry obživnou

Cvičení bylo sice odložené...

Lin 85.?.?.?

...ale zdá se, že z prozaického důvodu "kde vzít ropu". Anglie s Německem jsou na tom celkem dobře, dovážejí asi 1%. Hůř je na tom Španělsko, Itálie nebo Řecko s asi 13%. A "spojenci" nemají nikde záruku, za jak dlouho Írán "osvobodí" a obnoví dodávky.
Dalším důvodem pro odklad jsou jakési "rozpory" mezi Izraelem a USA. Izrael chce jít válčit hned, protože se cítí v ohrožení (jak jinak), USA ještě ne (to víte, je "volební" rok, důvod se hledá čím dál hůř, navíc cena ropy stále roste a obyčejným amíkům se to nelíbí).
Válka o Írán je podle mého hlavně o odříznutí Číny od zdrojů ropy. Dováží cca 22%. Dost toho jde i pro Indii a Japonsko (asi 15%). No a Írán má z vývozu tržby asi 100 miliard dolarů, i když se americké sankce starají o nemalé potíže s bankovními převody peněz od klientů na íránské učty. 100 miliard doláčů je docela dost peněz na to, aby se Íráncům nechalo, ne? Když je ta krize a rozpočty padaj... [smích]
Co jsem si přečetla, Írán nechce být tím, kdo udeří první. Pokud by v konfliktu se "spojenci" zůstal sám, ví, že prohraje.
Nechci malovat čerty, ale vypadá to, že tahle válka skutečně bude. Přeci nějaký Číňan nebo Ind nebude odcucávat ropu, kterou potřebujou jinde. Jen ať si jezdí rikšou nebo chodí pěšky a vyrábějí si místo plastů papír jako za stara.
A co "z toho" bude dál? Obávám se, že to neví nikdo (proto si taky ty "odklady", kamuflované za "krizi v rozpočtech" ).
Autor se podivuje, že málokdo slyší válečné bubny a je v klidu. To ano... Lidi jsou asi příliš zaměstnaní svými starostmi "s krizí" a příliš okolo sebe nekoukají.
PS: "Tvrdá výzva"? Kam na ty názvy choděj, mozky jedny zelený.... [smích] Já čekala zas nějakou romantickou mytologii s "úsvitem"...

261173

16.01.2012 19:27

Finanční internacionála útočí na Maďarsko

RE: O genezi finanční internacionály:

Lin 85.?.?.?

Jo, já to už četla a je to zajímavý, když člověk zůstane "nad věcí".
Z poslední doby taky jedna zajímavost , která mě zaujala. Je to umístěné i tady v "zajímavých". Když se člověk povznese nad "balast", může objevit velmi zajímavé věci, které leccos objasní. Možná i Maďarsko a jeho ústavu se zakotveným "křesťanstvím". Tohle mě totiž ponechává vzdálenou od nějakého jásání nad "maďarskou odvahou".

261175

16.01.2012 20:58

Když válečné hry obživnou

RE: Cvičení bylo sice odložené...

Lin 85.?.?.?

Jarní úsvit? To by šlo, ale málo mytologie. Jen aby z toho nebyl "Diův blesk" . [smích]
Já vám nevím... s tím (nejméně) půlročním odkladem a vehemencí, jakou na něm trvají (že jako budou tlačit diplomaticky, však jsou lidi, ne?), mi pořád straší v hlavě taková blbina - olympiáda. Oni vědí, že Írán sám nic neudělá (ani utiskovanému a slabému Izraeli) a veřejný mínění by bylo rázem na straně "spravedlivých mstitelů". Umíte si to představit? Miliony pláčou před TV, na ulicích kladou svíčky, květiny a věnce... A ty plamenné projevy - zvláště když se čirou náhodou najdou "důkazy", třeba íránský, ruský nebo čínský pasy (nebo všechny dohromady).
(omlouvám se, nechala jsem se "romanticky" unést... ale už delší dobu mi neštimuje, proč z olympiády dělají nedobytnou pevnost a ještě na to dopředu upozorňují)

261186

17.01.2012 19:24

USrael ruší společné cvičení

RE: Svět se půlí

Lin 85.?.?.?

Hm... a jak uvažujete vy, když si troufáte tvrdit, co tvrdíte? Pokud se dá nazvat argumentem vaše odkázání na homosexuály (mým chabým rozumem brané jako argument PRO zásah proti zločinnému Íránu), domyslel jste svým pestrobarevným viděním souvislosti s jiným děním ve světě?
V Íránu se to děje, protože skutečnou vládnoucí moc má náboženství - tj. jeho hlava, imám, a pokud si vzpomínám, preferuje šaríju jako trestné právo. Jistě si vzpomenete na události miulého roku - Egypt, Libyi, Sýrii. Zvláštní, že se tam do "revolucí" dařilo držet šaríju stranou a nebyla praktikovaná. No a po "revolucích" - ejhle, šaríja se stává základem pro trestní právo "osvobozené a nyní demokratické" země (a to i potencionálně pro Egypt, první "zásahy" už vyplouvají do informačního prostoru). Abyste nechytal/a za slovíčka, upřesním, že Sýrie ještě tak úplně ne, ale je na nejlepší cestě k "osvobození" (a vlastně ten "rebelský boj" je boj radikálních náboženských frakcí).
Takže co z toho vaše pestré vidění vydedukovalo? Jakou změnu a smysl "osvobození" nebo "boje za lidská práva" ? V čem "spojenci" napomáhají změně k lepšímu? Jaké pozitivní a prospěšné změny přinesly USA (nebo NATO) zemím, kde se v posledních dvaceti letech angažovaly? Pomozte mi, já totiž žádná pozitiva neregistruju a tak si ráda nechám osvěžit paměť.
A jen tak na okraj... Věděl jste, že Írán je co do počtu přijatých uprchlíků druhou zemí v pořadí na celém světě? Já tedy nevím... ale kdyby tam panoval tak hrůzný diktát s režimem, proč by tam lidi utíkali (a navíc setrvali a žili)?
A typněte si, kdo je první na světě co do počtu přijatých uprchlíků. Nebudu vás trápit - je to Pákistán.

261257

21.01.2012 11:12

Obama píše Ahmadínežádovi dopis: pojďme se domluvit

RE: A to jste Vladimíre...

Lin 85.?.?.?

To fakt vidíte jako arogantní? Možná nediplomatické, ale jako arogantní to tedy nevidím. Však je to pravda, že za současné situace by cena za tuhle válku byla příliš vysoká (minimálně pro celý region). I Libyii měli jako "jistou", že stačí týden a bude po všem - a on z toho byl skoro rok.
A co Íráncům zazlíváte (jestli je tedy ten dopis vůbec skutečný)? U jednacího stolu seděli několikrát a vždy to bylo o "vzdejte se, nic se vám nestane". Kdo ponižoval a urážel Írán na jednáních (viz třeba v OSN)? Kdo arogantně odcházel "s těma se bavit nebudu"? Byl vůbec někdo z "druhé strany", kdo chtěl skutečně jednat? Jestli mě paměť nezrazuje, Írán splnil požadované podmínky za svou stranu, ale straně druhé to bylo pořád málo, takže vymýšlela další a další "nařízení".
Získalo snad Rusko písemnou záruku, že "deštník" není za účelem napadení jejich země?
V článku se píše, že Íránci berou dopis za projev slabosti USA. To je hloupá spekulace vyvozovat z té věty takovýto závěr.

261457

21.01.2012 11:16

Obama píše Ahmadínežádovi dopis: pojďme se domluvit

RE: A to jste Vladimíre...

Lin 85.?.?.?

I tak to může být... Však taktika "my ne, to oni" je staletími osvědčená.

261458

21.01.2012 11:55

Velká regionální válka

RE: analýza nebo propaganda

Lin 85.?.?.?

Já nějak nepochopila, co chcete říct. Proč propaganda a "vytrhávání z kontextu" ?
Rusko tam nemá přístav, ale přímo námořní základnu. Snad i jedinou vojenskou základnu na cizím území. "Osvobozením" Sýrie by ji ztratili a tím i zázemí pro své lodě ve Středozemním moři. Takže jediný "dozor" nad veškerými obchody s ropou z této oblasti by měl pak kdo? Írán snad?
A pravda, že alavani (alaviti) jsou větví šíitů, mají v zemi zastoupení asi 12% a mají co mluvit do politiky země. Na druhou stranu však "režim" zaručuje náboženskou svobodu všem na území Sýrie (a dodržuje to). Takže nejen nejpočetnějším sunnitům, ale i křesťanům nebo židům a drúzům. No... a muslimské bratrstvo, které se tam nyní cpe, žádné záruky ve "svobodě vyznání" nedává.

261459

21.01.2012 12:05

Velká regionální válka

RE: analýza nebo propaganda

85.?.?.?

... a nedokončila jsem myšlenku....
Sýrie je jeden z pravděpodobných důvodů, proč se oddálila válka s Íránem. Podle plánů už tam měla být "svoboda".
Vzpomeňte si, jak předloňský "hrdina" kritiky Izraele (konvoje do Palestiny) najednou loni otočil. Tak nějak nevysvětlitelně, ale přesto viditelně. Nyní je jeho otočka víc než jasná a taky lze domyslet, proč se stala (tou zemí je Turecko).

261460

21.01.2012 17:18

Velká regionální válka

RE: analýza nebo propaganda

Lin 85.?.?.?

Informace, informace... [smích] Pořád si myslím, že mícháte hodinky s holinkama.
To, co uvádíte jako podstatu problému (základna, alaviti - potažmo boj náboženských frakcí), sice může být pravda (a také podle mého je), jenže...
Pokládat za příčinu nepokojů skutečnost, že Asad je z národnostní menšiny Alavanů (a druhý v rodině prezidentem) = pohybujeme se v rovině osobní dedukce (analýzy).
Pokládat existenci ruské základny na syrském území za příčinu nutnosti "osvobození" Sýrie (nebo těch nepokojů) = zase jsme jen v rovině osobní dedukce. Oficiálně (podle "západních" informací) tyto důvody neexistují a naopak jsou popírané. Ofic "důvodem" jsou "lidská práva" a "rebélie proti tyranovi".
Článek je podle mého analýzou, komentářem k situaci = tam je osobní prvek nutný. Takže ano, mohla tam být i dedukce autora o důvodu "základna nebo Alavani". Ale není tam a podle mého to neznamená, že chybějí informace nebo jde o propagandu.
Pro mě tam například chybí dedukce, že umělým vyvoláním národnostních a náboženských střetů (z vnějšku) se chce usadit u kormidla muslimské bratrstvo. To je známé svou snahou o "jednotný světový islámský kalifát". Hm? Neobjevují se vám nějaké asociace?
PS: Jsem ženská.
PPS: Jen tak bokem - víte něco o historii Alavanů? Jestli ne, stojí za to něco pohledat. I to vám může dost vysvětlit. Třeba vás překvapí i to, že nevypadají moc arabsky. Např. Bašár má modré oči.
PPPS: Už toho necháme... [smích] Podle mého se tu taháme za fusekli, protože žádná "propaganda" v článku vůbec není.

261477

21.01.2012 17:46

Obama píše Ahmadínežádovi dopis: pojďme se domluvit

RE: A to jste Vladimíre...

Lin 85.?.?.?

Víte, ona je tu základní otázka = proč je Írán umístěný do "osy zla" (se všemi následky - sankcemi počínaje a "nakládačkou" konče). Prý kvůli vývoji jaderné bomby... a prý chce smést Izrael z mapy. Přitom o existenci nebo vývoji jaderné zbraně není ani jediný důkaz. Nic. Ani experti, které Írán do země pustil (a spolupracoval s komisí MAAE), žádný důkaz nenašli. Írán má podepsané mezinárodní dohody o jaderné spolupráci a pokud vím, nedělal žádné problémy kontrolám. A kontrolory pustí klidně i nyní (jak oznámil ve středu).
Nechci na nikoho ukazovat prstem, ale jsou na světě země, které atomovky vyrábějí, žádné mezinárodní dohody nepodepsaly a všem těm MAAE komisím se smějí do ksichtu. A sankce nebo "bezletová zóna"? Nic takového.
A s tím, co jste napsal, souhlasím.

261479

21.01.2012 23:34

Velká regionální válka

RE: analýza nebo propaganda

Lin 85.?.?.?

Odpovím vám až tady a to pro první větu vašeho příspěvku. Ta totiž podle mého souvisí právě s tím, co jsem napsala o MB. "Univerzalismus" mají v plánu i jiní a všichni nám tak hezky táhnou za jeden špagát. [smích] Alespoň v černobílém módu je to vidět, nevím, jak to vidíte vy v tom barevném.
Přiznám se, že jsem musela gůglit pro výraz "neokoni". Spojení se jménem R.Kagan (a Skull and Bones) mě tedy nenapadlo. Díky, jsem chytřejší.
Víte, snažit se ve vašem případě o nějakou diskusi tak nějak nemá cenu. Vyžadujete samé odkazy "na zdroje" a já vážně nevím, jak vám sem hodit link na cestu do mé "kartářské" hlavy. Ony totiž samotné informace "bez manuálu" nejsou všechno.
Vy v článku vidíte propagandu, já ne = no a co... [smích]

261488

31.01.2012 17:51

Politicky nekorektné rady pre mladých mužov

Tak z toho pána je mi těžko...

Lin 85.?.?.?

Je dost o hubu psát na maskulinním fóru reakci na ryze maskulinní pojednání. [oči v sloup] Není divu, že pán někde do padesátky zůstal svobodný. A možná to, co nyní vyplodil, je stále ještě "pod vlivem" prvotní radosti ze získání manželky.
Abych to příliš neshazovala, pokusím se být věcná.
Pán píše, že prioritou pro muže je jeho práce a prioritou ženy by měla být rodina. Tak kde je pak ta shoda životních cílů, o které píše? Pán jako bude věčně v práci a žena se postará o zbytek, včetně jeho a výchovy společných dětí? Aby si mohl někde po deseti letech stěžovat na spratky nevycválaný, který výchovou "zkazila" jeho žena? Dobrý no...
Vůbec jsem nepochopila vizi "ženy se nejprve vdají a budou mít děti - pak teprve VŠ". A kdo jako se bude o děti starat, když pánovou prioritou je práce? [zmaten] Proč nenapíše rovnou, že vzdělání pro ženu zapovídá?
Pán je podle toho, co napsal, skutečně JEN teoretik. Viz další jeho vize, že ženy upřednostňují potřeby dětí a manžela (a další rodiny) před svými. No... nemůžu mluvit za všechny ženský, ale mou zkušeností u "normálních" je, že vždy vedou děti, pak teprve může být manžel, ale většínou není, neb si to nezaslouží. [cool]
Manžel, který není schopný hnout pro děti či manželku prstem (a ještě je věčně v práci), by očekával příliš, kdyby požadoval kvůli své osobě nějaké oběti.
Pan Makov je makovec. Nevím, v jaké světě žije, ale v českém světě, kde ženy jsou dost často na můj vkus nejen matkami, ale také jedinými živitelkami rodiny, jsou jeho "rady" dost na hlavu. Což o to, vysnít si takový svět může. Otázkou je, jestli mu v něm nějaká žena taky vydrží.

262022

31.01.2012 18:17

Politicky nekorektné rady pre mladých mužov

RE: mně to přijde

Lin 85.?.?.?

No... tak jestli jste muž, připisuju vám body. Hlavně kvůli posledním větám, protože tak to je. [smích] Existují i tací "páni rodiny", kteří si neudělají sami ani kafe (když doma nikdo není), protože ho jednoduše nenajdou. Jsou schopní se dožadovat "práva péče" i kdy jim manželka leží na JIPce (kde mám ponožky? kde máme ručníky? už nemám čistou košili. Pepíček potřebuje poradit s úkolem...)
Pánem rodiny může být (i když to slovo "pán" se mi vůbec nelíbí, zavání to otroctvím pro ostatní), když umí přebrat zodpovědnost za rodinu, podílí se na výchově a umí si poradit ve většině životních situací.

262025

31.01.2012 20:27

Politicky nekorektné rady pre mladých mužov

RE: čirá zhrzenost

Lin 85.?.?.?

Džone, vy chápete mé postoje jako nenávistné trucy a odkopání? [smích] Já zas nechápu, v čem je vidíte. A "zhrzenost" ? V čem jako? Když si troufám napsat, že "práva" jdou ruku v ruce s povinnostmi?
Pokud jsem si po sobě přečetla, nikde jsem nepsala, že muži jsou k ničemu. Psala jsem, že tak, jak to popisuje autor, mi to příjde dost jednostranné a na hlavu. Dost dobře nechápu, proč se objevují ze strany některých mužů stížnosti, že "chtějí zpět vedoucí úlohu". Podle mého ji stále mají, nikdy o ni nepřišli. Jen ji jaksi nechtějí převzít, chybí jim zodpovědnost a odvaha. Chybí jim ctnosti a právě ona zmiňovaná schopnost obětovat taky něco ze svého navyklého pohodlí a způsobu života - pro rodinu. Nebo jak si to představujete? Že muž si pojede pořád po své linii osobních cílů a přání, zájmů, koníčků - a žena se musí obětovat pro rodinu (a manžela)? Všimněte si, že píšu "někteří", protože moc dobře vím, že (chválabohu) existují i jiní. Ale ti si nestěžují, protože mají autoritu, respekt a úctu. A hlavně důvěru, protože již činy "prokázali", že se jim důvěřovat dá. Nebo je snad vaší představou, že úctu a obdiv (a náležitý respekt s podřízeností) by měl mít automaticky třeba "muž", jakého tu popisuje "Blažková" ?
Pane, je jen velmi málo žen, které si přejí být "vůdci", mít svou kariéru a "soutěžit" s kolegy v práci. Právě z hlediska oné odpovědnosti (a ta je dost velká). Je daleko snažší se podřídit a důvěřovat, že "ten druhý" zvládne věci do nebolestivých (a neprůserových) konců. Bohužel, až velmi často nic jiného nezbývá než převzít iniciativu a odpovědnost (protože jinak to ohrozí celou rodinu - včetně dětí, na kterých ženě nejvíc záleží), protože "muž" si žije v jakési představě, že manželství mu poskytne totéž, co si žil pod rodičovskými křídly.
Jestli se vám to zdá nenávistné, budiž. Já to přežiju a vám to vadit nemusí, nemáte mě ve svý kuchyni. [smích] A klidně za tu nenávistnou i budu, protože už mi leze krkem to čím dál rozšířenější "mužský" fňukání, jak jsou diskriminovaný a zneuznaný (čípak je to zhrzenost?).
S pozdravem Lin. [cool]

262046

31.01.2012 20:48

Politicky nekorektné rady pre mladých mužov

RE: čirá zhrzenost

Lin 85.?.?.?

Děkuju - za pochopení, co chci sdělit.
Ono to soužití je vlastně týmová práce. Však se může lehce stát, že muž (ač "hlava" a autorita) podlehne tíze zodpovědnosti (zvláště v dnešní době) a najednou neví, kudy kam (prostě mu dojdou síly, ztratí půdu pod nohama). Pak přivítá vedle sebe partnera, který se nezhroutí jako slabé a nesamostatné stvoření s ním a aspoň trochu mu pomůže se znovu dostat do formy.
Ještě jednou upřimné díky.

262051

02.02.2012 17:03

Dávejte si pozor na to, co píšete v diskuzích za články ve Zvědavci

RE: Pokud nedostanete soudní rozhodnutí nemusíte poskytovat nic

Lin 85.?.?.?

No... přidávám se, že na oné "žádosti" policie se mi toho nezdá víc. V každém případě mi tam chybí poučení.
Uvedený §8 odst.1 sice existuje, ale nazvat papír "žádostí o sdělení"? Nad tím kroutím hlavou, protože celá hlava zákona je o součinnosti osob, takže ten papír by měl být "Výzvou k součinnosti". Žádost se v právní mluvě uvádí v jiných souvislostech, státní orgán nežádá, ale vyzývá.
Odůvodnění, že se jedná o "závažný trestný čin" je velmi nedostatečné a mělo by být uvedeno jaký - už s ohledem na další paragrafy, které rozlišují, kdy tuto součinnost může dožádaný odmítnout. Takže ten, kdo něco sděluje, by měl také vědět, k čemu to sděluje, aby se nestalo, že práskne nějaké údaje, které budou využité k trestnímu stíhání jeho samého.
Prostě nevím, nechci být za vševěda. Já osobně bych na takovýto nedodělek a právní paskvil nesdělovala vůbec nic. Buď ať se hoši naučí, jak to mají dělat - nebo musí počítat s "nesoučinností".
Nevím, jak editor k tomuhle papíru přišel, ale v dnešních "podmínkách" není vůbec těžké si obdobný vyrobit samo domo.

262331

02.02.2012 17:10

Dávejte si pozor na to, co píšete v diskuzích za články ve Zvědavci

RE: Pokud nedostanete soudní rozhodnutí nemusíte poskytovat nic

Lin 85.?.?.?

Vladimíre, sice si nejsem úplně jistá, takže berte tak 50/50.
Jestliže na tom papíře chybí poučení, tj. co se bude dít, když nevyhovíte, znamená to, že papír žádné právní následky nemá.

262333

02.02.2012 17:45

Politicky nekorektné rady pre mladých mužov

RE: mně to přijde

Lin 85.?.?.?

I já vás srdečně zdravím s přáním všeho dobrého, na tohle se nedá nereagovat. [smích] A snad mě editor nepokárá za tlachavost.
Chytilkou jste mi udělal radost, protože s ní "souzním". [smích] Je to taky taková "huba nevymáchaná" - viz její diskuse z r. 2008 (k radaru, s Töpferem).

262338

02.02.2012 18:58

Dávejte si pozor na to, co píšete v diskuzích za články ve Zvědavci

RE: Pokud nedostanete soudní rozhodnutí nemusíte poskytovat nic

Lin 85.?.?.?

[oči v sloup] Jestli vám to přišlo obyčejně mejlem (a ne datovkou), tak doufám, že aspoň s elektronickým podpisem. Nebo si vážně myslíte, že "požádat" vás o nějaké privátní informace (a ještě se dovolávat zákona) můžu mejlem? IP vnitra nehraje roli, vážnosti "papíru" nasvědčuje způsob doručení.
Nevím, nejsem váš právník... takže už kušuju.

262357

02.02.2012 21:43

Dávejte si pozor na to, co píšete v diskuzích za články ve Zvědavci

RE: PŘIZNÁVÁM SE

Lin 85.?.?.?

Prosím vás... to chce klid a nohy v teple. [smích] Ten "papír se mýmu oku jeví hodně divnej. I Zvědavce napíšou s malým "z" - a to je podepsaný pan Bc. I když... na tohle se zrovna u policie moc nekouká.
Je mi divná i ta hlavička - že jako proč KŘ pro HM Prahu? Neměl by to spíš na "stole" Středočeský kraj? Prostě důvěru to ve mně nebudí a příjde mi to divný.
Nevím sice, co jste psal, nečetla jsem to, ale snad jste tu, proboha, slovem nevraždil nebo nepáchal genocidu, když se jedná o tak závažný trestný čin jak píšou. A navíc - přemýšlejte. [smích] Dosud vás nikdo neodsoudil, nebyl jste ani vyslechnutý a v tom "papíře" se už rovnou píše, že se "JEDNÁ o závažný trestný čin"! To přece... [smích] Když, tak by napsali, že se jedná o "podezření ze spáchání..."!
Tak tu tašku klidně vybalte a zachovejte chladnou hlavu i pro případ, kdybych se mýlila.

262397

02.02.2012 21:50

Dávejte si pozor na to, co píšete v diskuzích za články ve Zvědavci

RE: Napadlo vás že to může být provokace?

85.?.?.?

No... já si to myslím od začátku. Zvláště když běžný člověk nemá běžně po ruce prográmky, které mu najdou, čí ta ajpina u mejlu je. Přeci žádný úřední dokument, který má mít nějakou právní váhu a vymahatelnost, se obyčejně mejlem odeslat nedá, protože pak se nedá ověřit, zda je to opravdu úřední lejstro a neposlal mi ho třeba soused. Dokonce ani formát v pdf se neuznává, úřady přes datovku odesílají (a berou) jen formát xml.

262400

02.02.2012 21:52

Dávejte si pozor na to, co píšete v diskuzích za články ve Zvědavci

RE: Napadlo vás že to může být provokace?

Lin 85.?.?.?

Já vám napsala reakci, ale objeví se, až ji schválí moderátor. Neuvědomila jsem si, že už jsem odhlášená, takže "anonymní" budu já. [oči v sloup]

262402

02.02.2012 22:24

Dávejte si pozor na to, co píšete v diskuzích za články ve Zvědavci

RE: PŘIZNÁVÁM SE

Lin 85.?.?.?

No... a přečetl jste si, co se tam píše na těch stránkách? Asi ne, protože pak byste se dočetl, že je to úřad s "územně vymezenou působností". A jestli jsem četla dobře já, působnost je na území HM Prahy. takže co to má co dělat s editorem? On má bydliště na území HM Prahy?
A na formulacích a procesních chybách se vyhrávají procesy - ne že na tom nesejde. [smích]

262412

07.02.2012 18:18

Vytěsňování

Fajn článek

Lin 85.?.?.?

Přesně o tohle jde. Vzoroobčan nesmí mít čas na nějaké širší povědomí (chápání souvislostí). Je dovoleno zaměstnávat mysl pouze tím, co se děje teď - bez návaznosti na minulost nebo budoucnost. Když se lidé přestávají zaobírat svými "vnitřními záležitosmi" a začínají pokukovat po tom, co se děje okolo, pak se "nasměrují" opět ke svým vlastním starostem. Jedním z prostředků jsou katastrofické zprávy, druhým (daleko účinnějším) jsou "průkopnické" změny společenských pravidel (sem patří i legislativa). Chaos, vnesený do společnosti změtí všech možných nařízení, jejich výjmek a výjimek z výjimek způsobí přesně to, co je žádoucí = občan již není schopný orientovat se, na co má právo a na co ne, kdo má za co odpovědnost, jaké povinnosti. Před státní mocí se neumí hájit (bránit), nezná svá práva (a povinnosti) ani jako zaměstnanec nebo spotřebitel.
Chaos způsobí odpor občana k "res publica", úplně mu stačí, když jde vyřizovat reklamaci. A když se čirou náhodou na něco ptá, postačí mu ta jediná odpověď (viz "Proč nejsou peníze na důchody?" x "Je moc důchodců a ti to prožrali.") Tím chci říct, že takový člověk se plně spokojí s odpovědí, kterou mu dá "autorita", v tomto případě nějaký politik nebo "poradce". Víc vědět nechce, nepátrá, souvislosti ani rozpory nehledá. Žije totiž přesně ten život vzoroobčana (do práce a z práce, občas grilovačka), jaký je mu povolený.

262773

08.02.2012 18:10

Vytěsňování

RE: To je nějaké šíleně dlouhé a bezobsažné

Lin 85.?.?.?

To jako o čem přemýšlet? O vydělávání peněz? Na ten šutr na pomníku? A k čemu mi asi bude? Abych si měla jako duch na co sednout? [smích]

262821

08.02.2012 18:20

Vytěsňování

RE: Muži mají singletasking

Lin 85.?.?.?

Habáne, habáne.... [oči v sloup]
Nevím sice co je singletasking, zní to jako singltaškink a to mi evokuje (mít)jednu tašku v pracce (ne v pračce), ale já raději pro vyváženost chodím s dvěma taškama. Jednu tašku nebrat! To bych taky mohla upadnout s (nedozírnými) následky a pak třeba trousit takové podobné "věci" o chlapech.
PS: Pane, vy jste neupadl? [cool]

262822

12.02.2012 20:54

Návštěva slovenské delegace v Sýrii

RE: Slováci jsou odvážní a objektivní

Lin 85.?.?.?

Jano, velmi se mýlíte, že "máme tradici kolaborace". Nejsme o nic hůř (nebo i líp) než jiné národy, které prošli porobou.
Slováci se nyní snažili ventilovat svou nasratost, ale dost hloupě se to vyvrbilo. Organizátoři protestů nejsou totiž tak úplně "čistí".
Já z toho vyvozuju varování pro nás = nenechat ze sebe dělat "masu", která pro jiné čuníky proklestí cestu k moci.

263078

Tak ona "reforma" je dost katastrofa. Už dneska se ví, že dnešní vysokoškolák je na tom vědomostně hůř než prvorepublikový středoškolák. A při další deformě to půjde sešupem.
O co skutečně jde a jak se projeví - o tom dost dobře mluvil prorektor UK Stanislav Štěch (a nejen o tom, shrnuje celé Dobešovo "působení" ).

263079

13.02.2012 17:15

Návštěva slovenské delegace v Sýrii

RE: Slováci jsou odvážní a objektivní

Lin 85.?.?.?

Pane Luxore, já nepsala nic o hrdosti a Jana taky ne. Jana psala o "tradici kolaborace od habsburků až po brežněva" a na to jsem jí odpovídala. Vyznělo mi to jako "jsme národ kolaborantů" - a já říkám, že v kolaboraci na tom nejsme o nic hůř, než jiné národy, které si prošly porobou (Frantíci, Poláci, Slováci...atd.).
A když už píšete o Mašínech jako vzorech odporu, je to váš názor, s kterým nesouhlasím. Kolaborace přeci vůbec není o nějakém odporu nebo pasivitě, je to dobrovolná (a leckdy nadšená) spolupráce s každou mocí za účelem osobních výhod.
Vůbec jste nedal dobrý příklad, protože i ti komouši se k moci dostali naprosto legální cestou, tj, volbami = lidi si je zvolili. Podobné můžeme čekat nyní = že ze současné mizérie vznikne "něco" hodně hnusného, co se k moci dostane úplně legálně. A vůbec nemusí jít o komunisty.

263110

13.02.2012 22:19

Žoldáci \"demokracie\" maskování za charitu pochodují přes mrtvoly

RE: Akože nediskutujem k veci?

Lin 85.?.?.?

Pane Oracle, zdravím vás a říkám, že rozumím a souhlasím. [smích]
Konkrétně Slovensko a "gorila" je skutečně využití nasratosti lidí k výměně politické garnitury. ALE - za takovou, která je už předem dohodnutá. Protesty byly zneužité a lidi, kteří jsou dneska navrhovaní jako "změna", nejsou o nic lepší, než ti, co tam sedí teď. Takže pokud budou volby, půjde sice o změnu, ale podle prvních náznaků to bude změna k horšímu. Tužší režim, větší okleštění již tak okleštěných svobod a pevnější "kramfleky" mocenských pozic. Teď už půjde čistě o převzetí vlády finančními skupinami.
U nás to nebude jiné - i když my ještě v ulicích nestojíme (ale to příjde). "Dav" totiž ví jen to, že chce změnu. Jenže - myslet a informovat se trochu na minulost (a provázanost)"nových" tváří - to je pro "dav" příliš pracné a "nudné". Úplně mu stačí (po kolikáté už) plamenné projevy nad současným zlořádem.
U nás dojde k tomu samému - viz "výzvy", objevující se v pravidelných intervalech a za kterými stojí právě oligarchové.
Horší ovšem je, že spoustě lidem to vůbec nevadí, i když to zjistí (viz např. obliba Babiše). Tak jakou změnu čekat, jestli se k moci dostanou lidé jako on? (...a naším příštím prezidentem bude Fišer... potěš koště, to je teda "změna"...)

263139

15.02.2012 22:13

Udělal jsem chybu

Pokus o "jinak"

Lin 85.?.?.?

Posuzovat tu editora mi nepřísluší. Jen bych chtěla vzkázat všem, co tu hrdinsky hází rameny: můžete házet, pokud jste někdy byli ve stejné situaci a obstáli. Pak ano, prověřila vás krizová situace. Beru, že si p.Stwora uvědomuje, že "byl ještě prostor".
Mně jen leží v hlavě, kam jsme to došli, když se můžou stát důvodem k trestnímu stíhání napsaná slova a to ještě anonymním člověkem. Závažný trestny čin. Za to považuju vraždu, krádež, vlastizradu, týrání lidí i zvířat, nesmyslné ničení životního prostředí. Nedaří se mi chápat, že psané anonymní slovo je na stejné úrovni. Mám to snad brát stejně jako úmyslné šíření smrtelné choroby? Už ve školce nám učitelka říkala: "Když ti někdo řekne, abys skočila z mostu - uděláš to? " To nás má "stát" (potažmo jeho zákonná ruka) za nesvéprávné ubožáky, neschopné samostatných rozhodnutí, že nás musí "chránit" i před tím, co je kde napsané? Stane se snad dospělý, svéprávný, jakž takž vzdělaný a uvažující člověk "hnědým" jen proto, že si přečte "nahnědlý" příspěvek? Stanu se muslimem, když si přečtu Korán? Bude ze mě lékař, když si přečtu anatomii člověka? Stanu se makléřem, když si přečtu kursovní lístek? Nebo vrahem, když si přečtu barvitou zprávu z krimirubriky? [zmaten] Můžu ještě vůbec něco číst z vlastního uvážení? Nebo - musí mi vždy někdo jako učitelka ve školce říct "...nenene, TOHLE je fujfuj!? "
Nevím, možná vyvozuju špatné závěry, ale nevím proč mi zrovna tohle dává nelichotivý (a zároveň důkazní) obrázek, co je ten "stát" vlastně zač a jak nás vidí, za co nás má.

263370

19.02.2012 09:42

Podvod Miroslava Kalouska za 114 miliard

RE: nadpis

Lin 85.?.?.?

Pane Čochtane, napsal jste sice hodně trpkou, ale zato holou pravdu. "Lid" rád sedá na vějičky velkých slov předvolebních kampaní. A nedělám si iluze, že příště to bude jinak. Co je příčinou? To nevím, vždyť hmatatelných důkazů nebo "jen" informací je spousta. Podle mého za současného systému "volby" nikdy ke změně nedojde, protože i ty "nové tváře" jsou vlastně předem vybraní (a vycvičení) slouhové.
Při minulých volbách jsem na zdejší diskusi tvrdila stejné a celkem mě překvapila reakce "co chcete, však se změnil skoro celý parlament". No... docela krutá rána... [oči v sloup] Já si myslela, že zdejší diskutéři jsou na tom v myšlení trochu líp než diskutéři "ofic zpravodajství".
A ten zblblo Kalousek už rve z lodi poslední prkna, "složenku" utvrzuje slovy "chudoba je relativní pojem, máte se pořád jak prasata v žitě, jinde ve světě se bohatým cítí ten, kdo má chleba" .
S církevními restitucemi to taky "myslí dobře". Prý se peníze vrátí obratem nám všem a to ve formě služeb, které církev poskytuje. [oči v sloup] Už nedodává, že vrací (bez jakéhokoliv soupisu a podkladů) majetek státu Vatikán a ten s ním naloží podle sebe. Tj. - prodá a jestli se rozhodne peníze použít třeba na děti v Africe, může.
Je hrozně smutné, když naši předkové nahospodařili onen milion na občana (za tehdejších cen to byl skutečně majlant na celý život) a dneska vychází několikanásobně vyšší dluh (a to, prosím, za cca 20 let). Však předky to stálo velké odříkání, práci za směšný plat a často i úplně zadarmo. Porovnejte životy našich prarodičů (nebo i rodičů). A teď má tenhle těžce nahospodařený majetek "v kapse" pár hajzů, kteří se neštítí ničeho - a ještě derou nás. Ještě si nám troufají říkat, že jsme to prožrali my.

263645

19.02.2012 10:10

Kuba – země paradoxů

Kuba

Lin 85.?.?.?

Já tam nikdy nebyla, znám jen z vyprávění těch, co byli.
Známý tam byl loni a vrátil se moc spokojený. Pro turistu je úroveň služeb na špičkové úrovni, všude je čisto, jídlo vynikající. Turistické čtvrti také. Horší je to "okolo".
Jen několik jeho postřehů:
Byl překvapený, že úplně chybí vlezlí prodejci čehokoliv. Další, co ho překvapilo, je krásná a čistá příroda a spousta velmi úrodné půdy, která leží ladem. Prý to tak ale vždycky nebylo. Po různých sankcích na vývoz se dneska obhospodařuje jen pro domácí trh.
Lidi mají drahé nebo málo dostupné "spotřební zboží", ale potravin (většinou domácích) dost. Dotovaných, za velmi nízkou cenu. Nikdo tam netrpí hladem.
Co ale známého překvapilo nejvíc, byl "životní klid a pohoda". Žádní uštvaní, uspěchaní a nevrlí lidé. Všechno tak nějak "lážo plážo" . V zaměstnání neexistují "přesčasy" . I v hotelu se zaměstnanci střídali po šesti hodinách.

263647

21.02.2012 17:46

Ať žije Krausokracie

Jaksi taksi

Lin 85.?.?.?

Článek p. Pantůčka dobrý, což o to. Vyjádřil se celkem jasně. Jenže co k článku p.Bartoše, který je "předmětem" oznámení?
Já nějak nesledovala, takže se až z článku dozvěděla, že kdosi Bartoše za článek napráskal - a z přečtení diskuse se domnívám, že to byl "uvědomělý vzor ctností" Doležal. Je to tak? Jestli jo, tak... od takové bytosti se dalo čekat. Ten to má v krvi.
A teď k Bartošovu článku.
O existence nějakého "Krause" jsem nic netušila, ale důvodem je, že časáky a noviny mě již drahně let nechávají zcela chladnou. Musím se tedy spoléhat na popisek v článku. Jestli se tam píše o čecháčkovství a "co Čech, to zloděj", pak vzkazuju autorům, že jsem za život neukradla ani jabko z cizí zahrady (i na netu si stahování poctivě platím) a necítím se žádnou "čechačkou", ale hrdou Češkou. Už kvůli svým předkům mám být na co hrdá a žádný "Kraus" mi to nevezme. Takže - ať mluví za sebe a celá ta redační skvadra si raději sáhne do svědomí. Když mluví o "malém duchu národa", určitě tím taky myslí sebe samotné. Pánové "krausaři" - my nepotřebujeme cizí vzory, svých máme dost a vy to nejste.
Halík - raději bez komentáře, z tohoto pána se mi dělají pupínky až na zadku.
U Vondráčka je to snad ještě o stupínek horší. Říkám si, jestli je tenhle člověk tak blbej nebo jestli to, co dělá, je úmysl. Ustálila jsem se za druhém závěru. Za "Vraždění po česku" by zasloužil jednosměrnou jízdenku ze země. Dost dobře jeho lži rozebrali na Pohraničníkovi .
Co závěrem? Pan Bartoš se trocha rozjel, ale neshledávám na jeho článku nic, co by bylo závadné. Když "Kraus" je schopný urážet národ, ve kterém žije, tak také musí počítat s odezvou. Zřejmě je fakt přesvědčený, že jsme "národ malý duchem". A když se ozve alespoň jeden hrdý, okamžitě vyběhne žalobníček a "pančelko, on mě mlátí...". Koneckonců... "Kraus" může konečně konstatovat, že Češi nejsou jen servilní posránci.
A uzavřu: Bartoše zas tolik nemusím, možná za to může jeho obdiv ke Klausovi, ten nesdílím. Ale - nesdílím vůbec to, že psané slovo je zločin. Tenhle "zákon" patří do středověku, takže jsem na Bartošově straně.

263791

21.02.2012 18:31

High-Tech podvod v Homs?

Sýrie

Lin 85.?.?.?

No... tak možná se na CNN domnívají, že už žádný z diváků není schopný si snímky ověřit.
Jo, je dobře, že to odvysílali a je ještě líp, že si tím pěkně naběhli. [smích] Z tohohle už se snad ani nedá vylhat...

263794

22.02.2012 00:11

Ať žije Krausokracie

RE: Jaksi taksi

Lin 85.?.?.?

To vraždění si nikdo nevymyslel, ovšem tak otázka nestojí. Otázkou je, kdo to udělal. O Ústí jsem tu už psala, Jindy, pod jiným článkem a dost obšírně. Najděte si to. O Brnu i Postoloprtech se píše v článku, na který jsem výše dala odkaz. A jestli vám to nestačí, tady máte další .
A jasně, že se mnou nehnete, protože vůči lžím i manipulacím mám silnou rezistenci. No a pokud jste si mě přes své okuláry silně dobarvil/a, s tím nic neudělám, jsou ta vaše brejle. Ale z mého hlediska je lepší být někým viděn barevný než silně nablblý (což je zas má optika).

263811

22.02.2012 19:59

Ať žije Krausokracie

RE: Jaksi taksi

Lin 85.?.?.?

Vanguarde, jenom k objasnění, protože jsme mimo téma. Já moc dobře vím, že nejsme světci. Němci nás schlamstli a rukavičky si nebrali, není se tedy co divit, že za těchto okolností po válce mnohde ruply nervy. Navíc nejen nervy, takto se mohlo "aktivně vyžít" i to procento sadistických psychopatů, které je přítomné v každé populaci a nedělejte si iluze, že dneska by to bylo jinak. Vypjaté situace mohou lámat lidské charaktery. Představte si, že hned po osvobození drancovali zbídačení terezínští vězni celé Litoměřicko. Brali jídlo, šaty, boty. Mám jim to snad zazlívat?
Za těchto okolností se prostě nedá "cosi řešit". Snahou by mělo být "dost, co jsme si, to jsme si, víckrát se to nesmí stát". A stejně jako já nenutím Němce kát se věčnou vinou za spáchané hříchy předků, ať nikdo nenutí mě. Nedělám z Němců krvelačné příšery - ať ji nikdo (ani Vondráček) nedělá ze mě.
Je jasnější, o co mi jde? Je dobré znát pravdu, ale "práce" pánů Vondráčkú a jemu podobných nejen nic neřeší, ale přímo znovu zakládají na nových křivdách a tím i možné nevraživosti.
Zdravím vás a tímto končím s tématem, ke kterému jsem se nechala vyprovokovat.

263852

26.02.2012 13:32

Kdo vyzbrojuje gang nazvaný „Svobodná syrská armáda“?

RE: zkouška zbraňových systémů

Lin 85.?.?.?

Nemyslím, že to, co popisujete, se dá nazvat ruskou náturou. Pouvažoval jste někdy nad tím, proč a ve vůli koho to ti vámi jmenovaní dělali? A uvažoväl jste někdy, proč nám naše politická "reprezentace" prošmelila pod zadkem úplně všechno cizímu kapitálu? Ve vůli koho to dělali? Byla to vaše (naše) vůle, naše česká nátura? Jsme tedy i my "koňští handlíři"?
Měla bych pro tento "typ" pojmenování vlastizrádci. A vlastizrádce neodráží náturu celého národa.

264006

26.02.2012 13:38

Rusko čelí po volbách „hrozbě oranžové revoluce“

RE: KGB

Lin 85.?.?.?

Steve, nechci zaplevelovat diskusi, ale ... pro jednou se snad nic nestane.
Váš termín "košér oslík" a "CK Wermacht" na mě zapůsobily jako placatej granát - a fakt jsem vybuchla... smíchem. [smích] Díky.

264008

27.02.2012 18:44

Stojí USA (i Západ) před revolucí?

RE: zajímavá úvaha, ale řekl bych, že družstevní systém má velký nedostatek

Lin 85.?.?.?

Počkejte... mám takový dojem, že družstevní vlastnictví je o jiném. [smích]
Pokud budete u zrodu družstva, vložíte do něj nějaký předem určený členský podíl (stejně, jako třeba do dnešního s.r.o.). Kde na to vezmete je vaše věc a věc dohody podmínek. Každý rok se vám budou vyplácet (po rozhodnutí "valné hromady" ) nějaké podíly ze zisku (analogie s dneska běžně fungujícími společnostmi). Pokud se rozhodnete družstvo z nějakého důvodu opustit, vaše členství zaniká a je vám vyplacený členský podíl zpět. Pokud vstoupíte do již zaběhnutého družstva, je to stejné, může se jen lišit hodnota vašeho členského podílu.
Tím je daná odpověď i na vaše další otázky.
A jen tak na okraj: Ještě krátce před revolucí k nám jezdili okukovat družstevní fungování třeba i amíci.

264074

28.02.2012 18:23

Tajemství zmrtvýchvstání češtiny

Nesouhlas s článkem

Lin 85.?.?.?

Jsem rozpačitá, protože se mi jeví, že autor do sebe namotal několik "věcí" a vniklo z toho ne příliš vzhledné klubko.
Český jazyk přetrvával hlavně na venkově, kde se lidé nedali tak lehce vykořenit a zachovávali staré tradice. Byla to pro ně jediná možnost nějakého kulturního vyžití. V Praze nemluvil česky již téměř nikdo, tato řeč byla vnímána jako jazyk "nevolníků" . Však i Dobrovský se o něj zajímal jen "vědecky", sám ho pokládal za mrtvý jazyk a striktně mluvil i vyučoval němčinou. Odmítám tedy nějaký vliv "genia loci" Prahy na obrození českého jazyka. Jestli cosi dodávalo sílu obroditelům, nebyla to Praha, bylo to objevování slovanské vzájemnosti a společných kořenů. Tehdy bylo cílem sjednotit všechny Slovany, žijící pod monarchií R-U a přeměnit ji z absolutistické na konstituční. První všeslovanský sjezd inicioval Chorvat, Čech a Slovák jen prakticky provedli.
Lidé jako Matěj Kopecký se o zachování češtiny možná zasloužili více, než dnes mnozí opěvovaní "obrozenci". Pro jeho kočovnou společnost bylo nutností češtinou vládnout, protože do "vyšších kruhů" neměla přístup, musela se tedy orientovat na "lidovou zábavu".
V osvícenecké době (u nás za Josefa II.) probíhaly návraty k vlastní národní identitě "houfně", zvláště v mnohanárodnostních monarchiích, nejen u nás. Jen se zaměřovalo na jiné cíle. U Němců to byla hlavně myšlenka na vlastní jednotný stát. Češi se spokojili se zaměřením na národní jazyk a kulturu. První obrozenci pečlivě dbali na to, aby byla jejich díla úplně apolitická, protože se báli represí. K myšlenkám na nějaký vlastní stát došli až mnohem pozdějí (více jak 100 let). Někteří nebojácnější "špatně" skončili, hlavní ránu dostali v roce 1848, kdy se na několik desetiletí obrozenecký boj zastavil.
Pak jsem dost dobře nepochopila, proč autor smíchal boje proti otroctví (nevolnictví) s národním obrozením. Sedlákům od Chlumce nešlo přeci o žádnou češtinu ani vlastní stát.
A husité vítězili hlavně proto, že je sjednocovala společná myšlenka a oddanost. Pražany bych v této souvislosti vůbec nezmiňovala, protože jejich úloha nebyla zrovna "košér".
A na úplný závěr - ten ezoterický.
Myšlenka Prahy jako duchovního centra je stará, zasetá různými duchovními spolky, včetně "Václava" a dalajlámy. Ovšem... to by páni ezoterici nesměli vystupovat tak, jak vystupují, zvláště se svými "aktivitami" z posledních let. Kdyby ty energie, vámi vytvářené, byly tak "světlé", těžko by se nám tam tak hezky shlukovaly všechny ty instituce s podivnými záměry a velice dobře se jim dařilo (včetně naší zaprodanecké vlády).
Dá se říct, že z článku souhlasím jen se závěrem - že rodná řeč je jakýsi kód, který nás spojuje s kořeny.

264148

29.02.2012 17:09

Tajemství zmrtvýchvstání češtiny

RE: Nesouhlas s článkem

Lin 85.?.?.?

Změním názor na co? Že autor dává zásluhu Praze a jejímu "vyzařování" za obrozenecké tendence v celé Evropě? Že jí dává zásluhu za obrozenectví na Slovensku a potažmo slovanských národů R-U? Nebo snad změním názor na to, že Praha se díky "působení" různých ezo-eskamontérů stává vším možným, jen ne duchovním centrem? Naše země celá oplývá vysokou energií (třeba Náchodsko, Jičínsko, Vysočina, Jindřichohradecko, Pálava...) a proti této se Praha jeví jako bolák, vřed.
Jestli tím svým "napomenutím" narážíte na slovní původ názvu Praha, uvědomte si, že vždy záleží na tom, čím je forma naplněná. Už náš děda říkal "co do krásné mísy, když je v ní na*ráno".
Takže Jano... právě proto, že knihu znám, troufám si tohle napsat. A pro vás mám také jedno doporučení: aspoň někdy, stačí občas, stůjte nohama pevně na zemi.

264247

29.02.2012 19:12

Tajemství zmrtvýchvstání češtiny

RE: Nesouhlas s článkem

Lin 85.?.?.?

Tak dobrá, odznovu. Vše pro mě vyplývá ze stavby textu, proto jsem ho také nazvala nevzhledným klubkem. Budu reagovat na vaše modré proloženiny:

1)"... musí každého přemýšlivého napadnout, že se u nás v době národního obrození odehrálo něco anomálního! A ještě tak silného, že tento proces "s sebou do vzkříšení vzal" v maďarské záplavě zanikající Slováky. Kdyby jejich "buditelé" nebrali energii u Čechů, nacházeli by se dnes v Uhersku rovněž v pozici Basků nebo Lužických Srbů."

2)"Tak jsem se dostal až na působení "magických" míst, předmětů, ale i osob. Největší silové pole jsem pociťoval zejména kolem magické Prahy..." a "Magické" působení Prahy a řady míst v českých zemích nepostřehli jen Karel IV., Rudolf II., Bismark a Hitler, ale "podepsalo se" na každém, kdo se v nich pohyboval. Je možné pozorovat, jak poutník životem je Prahou a těmito místy "nakmitáván" k nekonvenčnímu myšlení, k převratnému řešení v oblasti svého působení, také k "herezi" a "revizionizmu". "

3)celý pátý odstavec a zvláště konec "...musí napadnout, že v pozadí těchto a jiných netypických historických procesů musí působit i jiná, než rozumem vypočitatelná síla."
U tohoto je sporné, kdo z nás dvou je mimo.
Článek je o "zmrtvýchvstání češtiny" a já se ptám, jak to souvisí s celým pátým odstavcem, kde jsou citované události ujevně s "tajemství zmrtvýchvstání češtiny" nesouvisející.

4) To vyplývá z konstrukce článku. Nejdříve řeč o "staré anomálii, kterou byla husitská vojenská vítězství" a navazuje ostavec, který sděluje vázanost na "nedefinované jevy" a "největší silové pole jsem pociťoval zejména kolem magické Prahy" a končí "nekonvenční byl způsob boje husitů, ... kteří prošli pražskou a českou společenskou vibrací."

5) Tady vám dávám za pravdu. Přesně tak to JE. Oni UBÍJEJÍ odkaz předků. Výsledkem je nejen vámi zmiňovaný Klaus (beze změny, navíc má pozn.: myslela jsem si, že k prezidentování má národní myšlenka neodmyslitelně patřit) a také pláč nad "největším ezoterikem" Havlem a lamentace nad "nevděčnými, nenávistnými čecháčky".

264270

01.03.2012 17:40

Tajemství zmrtvýchvstání češtiny

RE: Nesouhlas s článkem

Lin 85.?.?.?

Ale ano.... Článek o češtině a já píšu asi španělsky, že mi není rozumět. [oči v sloup]
Psala jsem v závěru prvního příspěvku, že jediné, s čím souhlasím, je závěr autora o češtině = že čeština je jakýsi zdrojový kód, který nás spojuje s kořeny (předky). Ale nesouhlasím s odůvodněním, jaké píše.
Čeština je jeden z nejstarších a nejpropracovanějších jazyků, "rodově" příbuzná třeba se sanskrtem. Však tohle jsem nikde nepopřela.
Ovšem autor spojuje sílu jazyka s "magickými" místy, předměty, městy. Nic takového není. Rodný jazyk je odkazem a dědictvím po předcích, takže jeho sílu uchovávají lidé, kteří toto vědí, pečlivě chrání a předávají dál svým dětem.

264395

01.03.2012 17:50

Tajemství zmrtvýchvstání češtiny

RE: Nesouhlas s článkem

Lin 85.?.?.?

Janko, snad vám více vysvětlí odpověď výše (panu aristokratovi). Asi jsme se nepochopili. Já přeci nijak nezpochybňuju češtinu, ale zdůvodňování autora. Když půjdu do důsledků, byla by podle jeho tvrzení Praha díky své "magičnosti" plná nadstandartních, samostatně myslících géniů.
Mějte se a zas někdy.

264402

Stránka: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12

Káva pro Zvědavce

63

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc listopad přispělo 130 čtenářů částkou 22 170 korun, což je 63 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
15SucVps1Cpxd6ahR6uxx6SJiR16SZgR7b

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Co nikdo neříká o lockdown29.11.20 23:02 Neurčeno 0

Seznamte se: Soudruh Vrábel, Vyvolený informátor29.11.20 17:01 USA 0

Policejní robocapové zastavili zločin28.11.20 11:19 Česká republika 6

Jak migranti "obohatili" Švédsko27.11.20 21:12 Švédsko 1

České nemocnice jsou motivovány umístit co nejvíc covidových pacientů na JIPce27.11.20 21:02 Česká republika 2

Vláda se chystá vymývat nám za naše peníze mozky. BigPharma se tetelí radostí27.11.20 17:07 Česká republika 1

Odporné. Jako by to ani nebyli živí tvorové27.11.20 16:50 Dánsko 3

V Georgii a Michiganu byl právě vypuštěn Kraken26.11.20 17:24 USA 0

Sčítání hlasů v USA zřejmě ovlivňuje Harry Potter26.11.20 17:00 USA 7

Virginie: Mezi 5:07-5:12 ráno po volební noci zmizelo 169.000 hlasů26.11.20 16:33 USA 0

Obama napadl Hispánce za masivní podporu Trumpa a následně to od Hispánců schytal 26.11.20 10:59 USA 0

Volební fact-checker Facebooku dal v roce 2017 cenu Bidenovi, zaměstnanci dotují demokraty26.11.20 10:11 USA 0

Nevadský soudce odsouhlasil, aby Trumpův tým předložil soudu své důkazy o volebních podvodech26.11.20 09:21 USA 0

Pensylvánská soudkyně pozastavila certifikaci výsledků voleb 26.11.20 09:05 USA 2

Sadistická vláda nám dovolí nadechnout se, než zase přiškrtí25.11.20 22:48 Česká republika 2

Vývoj náboženství ve světě 1946 - 201925.11.20 12:36 Neurčeno 2

Novinky.cz zase straší covidem v Polsku, skutečnost je zřejmě jiná25.11.20 11:07 Polsko 0

Neuvěřitelně otevřený článek o teroru politické korektnosti na Expres.cz23.11.20 18:31 Česká republika 3

Sidney Powell: It will be BIBLICAL - advokátka bez obalu odhaluje podvody ve volbách23.11.20 13:53 USA 3

Newsroom ČT24 má jasno: hurá, očkovat!22.11.20 11:13 Česká republika 8

Měnové kurzy

USD
21,90 Kč
Euro
26,20 Kč
Libra
29,14 Kč
Kanadský dolar
16,86 Kč
Australský dolar
16,17 Kč
Švýcarský frank
24,19 Kč
100 japonských jenů
21,03 Kč
Čínský juan
3,33 Kč
Polský zloty
5,84 Kč
100 maď. forintů
7,24 Kč
Ukrajinská hřivna
0,77 Kč
100 rublů
28,78 Kč
1 unce (31,1g) zlata
39 175,25 Kč
1 unce stříbra
496,96 Kč
Bitcoin
396 342,70 Kč

Poslední aktualizace: 29.11.2020 19:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo ?