Zpátky na příspěvek ›

Všechny příspěvky ze stejné IP adresy

Nalezeno 16 příspěveků, 1 jméno: Rene Bartosek.

Setříděno od nejnovějšího, přetřídit od nejstaršího

15.12.2010 13:23

WikiLeaks: Velký nebezpečný podvod americké vlády

Nebezpečný demonstrant na "obrněném invalidním transportéru".

Rene Bartosek 75.?.?.?

Mno, člověk může být ochrnutý a mít radikalní názory, to je pravda. I když bych rád věděl co je radikalního na faktu, že pásmo Gazy je velký koncentrační lágr nebo inteligence v příštích nejbližších letech má být selektována v přístupu k universitními vzdělání na základě majetku?

Ale reportéru BBC bych doporučil, aby si na pár hodin sedl na na židli na mráz nemohl si nikam odskočit jako by tam byli policajti, co mu to neumožní. A pak jako fyzicky zdraví člověk zkusil hodit v sedě šutr. Pak si zajít domů na hrnek horkého čaje a něco se přečíst ve slovníku o mozkové obrně. Ten demonstrant to vystihl přesně, šlo útokem na něj jako invalidu vyprovokovat zbytek lidí k násilnostem. I teď když mám 40 by se ve mě vařila krev, pokud bych byl svědkem takové zhovadilosti. Inteligence davu je dána nejnižší inteligencí příslušníků davu. Jsou policajti provokojucí těžko uvěřitelnými propstředky násilnosti dav nebo mají ještě zbytky organizované struktury?
http://www.blisty.cz/2010/12/15/art56098.html

234294

15.12.2010 03:24

Je čas pomáhat

RE: Moc smutný příběh

Rene Bartosek 75.?.?.?

Mno, náš ministr financí, starý protřelý darebák je najednou zděšený finanční negramotností Čechů. Můžu pana ministra uklidnit. Američani, Poláci, Češi, Indové, Číňani, Hotentoti.... jsou na tom zhruba stejně blbě v USA. Pokud se divám na záchranné balíčky pro Evropu, tak vzhledem k tomu, že ty deriváty přišli z poza velké louže, tak máslo na hlavě má i dlouhodobý ministr financí Kalousek a nerad bych posuzoval finanční gramotnost těch, co "rozprodali" zlaté rezervy ČNB.

Pokud má člověk zakladní vzdělání žije na vesnici, brzo se ve svém životě začne start o děti a ke všemu je to dobrák stává se zranitelný pro lidi, co mají k altruistům daleko. Do stejné kategorie zranitelných často spadají staří lidé. Když je člověk mladý, tak novoty mu připadjí samozřejmé a velmi jednoduché. Věřte mi pane mrkva, že tohle netrvá na věky. Každému z nás byl daný různý potenciál a zdaleka ne každý má kolem sebe podmínky příhodné pro uplatnění svého talentu. Je pravda, že i velký talent v dobrých podmínkách bez soustavné vytravalosti a užívání bude promarněn. Já bych se, ale neušklíbal nad poctivými dobráky, kterým bylo dáno tolik, kolik jim bylo dáno.

K ČEZ, exekutorům a jiným dobrodincům se srdcem na pravém místě pouze tolik. Kdyby to všechno proběhlo po Vánocích s prominutím by se hovno stalo, ale dobře, že to bylo právě teď. K nám zbytku, za dvacet let jsem propracovali na pokraj třetího světa. Pravda na banány a hajzlpapír frontu nestojíme. Nestojíme ji ani u doktora, ale možná budeme muset dojíždět trochu dál než 20 km navíc. Ne každý má Rakousko, co by kamenem dohodil.

234266

15.12.2010 02:58

WikiLeaks: Velký nebezpečný podvod americké vlády

RE: no já tedy nevím

Rene Bartosek 75.?.?.?

KD na BL se domnívá, že lidi všeobecně vědí většinu materiálu na wikileaks. Ze svého úhlu pohledu má pravdu, člověk jako on se určitě nic extra nového nedověděl. Ale dovolím se tvrdit, že pro 90% obyčjných lidiček jsou to novinky. Můžu mu z osobní zkušenosti říct, že na pár výjimek stejné věci, když na to přišlo jsem opakoval po čase stejným lidem desetkrát za rok. A to lidem , kteří mě respektují jako člověka s přehledem o dění.

Některým detailům se od srdce zasměju. Diplomati referují o řeznících - bohudík za to, že to v těch depeších je a objevují se i nové kamínky do mozaiky. A to já se dost zajímám o dění a nemohl jsem samozřejmě vědět postoj diplomatů a zda to referují vejš.

Johnu Stockwellovi doporučili po hlášení z Vietnamu, že pokud nemá na některé věci žaludek, pak ho stáhnou bylo mu naznačeno, že to znamená konec kariéry. John Stockwell je, ale člověk s charakterem. Zatnul zuby místního řezníka, tak nepostardatelného pro ustředí si do latě srovnal sám, svolal své lidi, řekl jim, že se mu to taky zatraceně nelíbí a mučení už nebude pokračovat.

Zatím se to o řezničině ještě vyskytuje v hlášení a to já osobně vnímám jako přiznivou a významnou skutečnost. Těžko říct do jaké míry je autocenzura problém. Hloupý kariérista bude na tuti autocenzurovat, samozřejmě na kariéře dělané na základě expertní schopnosti nevidím nic špatného. Horší když nadporučík Hamáček je připravený řídit fabriku.

Pokud o neschopných blbcích bylo řečeno, že jsou neschopní blbci, tak diplomat bude muset změnit působiště. Pak jsou tady političtí hlavouni různým způsobem postiženi narcismem nebo jim chybí smyls pro humor. Pokud to proběhlo hromadně, tak škatule hejbejte se nebudou fungovat a bude to chtít nějaký čas než to odezní. Blbci totiž bývají vztahováční a mají selektivně výbornou paměť. Někdo jako Berlusconi se tomu směje. Uvidíme, jak se s tím srovnají v pupku světa. Myslím, že pan Marčák to vystihl naprosto přesně a doplnil to o ta světová česká specifika. [velký smích] [velký smích]

Asange ať je osamělý střelec nebo jenom součást nějaké zpravodajské hry, ať už aktivní nebo použitý, aniž to tuší, tak se zapsal do historie. Někdo otestoval jaká bude odezva a zajímal se ucela jitě o názor mladé generace, teď ví na čem je. Pravda stáhnout si nějaký prográmek může kdekdo. Zajímavější jsou týpci, co tu tisícovku řídí, ale že se ty tísíce mladých naivních troubů najde bez ohledu na motivaci, považuju za zatraceně důležité. Sice mě semtam mladí naserou, jakou s tím Kauflandem nebo kecama typu makaj socky budu celebrita, ale semtam mi udělají radost jako třeba študáci v Londýně, že si nenechají dělat na hlavu. Jako dinosaurus vám mladí troubové povětšinou fandím. [mrknutí jedním okem] [smích]
http://www.blisty.cz/img/26498.jpg?id=26498

234265

14.12.2010 00:49

Vyřešte problém s osobou blízkou!

RE: Lidi budou dycky porušovat předpisy.

Rene Bartosek 75.?.?.?

Jaká lenost policajtů, tady je řeč o vychcaných často bezohledných řidičích, kteří mají problém s dodržováním předpisů. Vymluví se na paragraf o osobě blízké a policajti nemají šanci nic dokázat. Lze diskutovat o tom, že je zbytečně mnoho zákazů parkování, ale jednou tam zákaz je, tak je za něj flastr a tečka.

Tady je to registraci auta a hotovo. Vlastník má mít rozum, komu auto půjčí, vlastník auta je jeden a má za jeho provoz odpovědnost, včetně toho komu dovolí sednout za volant. Já musím v Chicagu uvést, když kromě někdo bude řídit pojištěné auto, neuvedu a stane se nehoda, jako bych byl nepojištěný a to je můj malér. Pokud jde o zaměstnance, tak to řeší byznysová pojistka, která stojí více peněz, protože pojišťovna vidí můj driving record za poslední 3 roky, ale o zaměstnanci jako řidiči ví houby, takže to znamená větší pojišťovací riziko .

A ke všemu, když mi staré auto nestojí za vykoupení, tak při větším počtu nezaplacených flastrů mi můžou suspendovat řidičák. V Chicagu mají policajti svých starostí nad hlavu, ne tak aby se jim třeba vychcánci z Česka smáli do ksichtu při pokutách za parkování a říkali já jsem to auto neřídil, to osoba blízká nevypovídám. Amíka by to totiž nenapadlo. Tady to mají vyřešené, aby to fungovalo a ono to funguje.

Pravda v Kocourkově se vychcánci smějou do ksichtu nejenom policajtům. Jenom tak mimochodem na jakém fleku je nedodržení rychlosti příčinou dopravních nehod? Postihovat kdejakou hovadinu a buzerovat, na to v Americe nehrajou, tady mají za rok na cestě 50 000 mrtvých a jde jim o to, aby se to číslo nezvětšovalo.

Hrubé nedodržování rychlosti se drtivá většina lidí rozmyslí. Na druhou stranu pouze výjimečně někdo dostane pokutu, pokud nepřekročí rychlost o více jak 5 mil. To je nepsaná povětšinou tolerována hranice. Pokutovat za malé překročení rychlosti není nic jiného, než prachobyčejná buzerace, ale když vidím s čím se policajt v ČR musí srovnat, tak mě nepřekvapuje, že to pak na jiný způsob vrací.

234203

14.12.2010 00:20

WikiLeaks: Velký nebezpečný podvod americké vlády

RE: Konspirace bezmozků :)

Rene Bartosek 75.?.?.?

Nepochybně. Naprosto souhlasím, ale má to své důsledky. Americká diplomacie není momentálně ochromena z důvodu vyzrazení nějakých personálních informací o diplomatech, jak tvrdí šef diplomacie H. Clinton. Prostě čistě neformálně si zbytek světa bude s Američany, tak maximálně vyprávět o počasí. Ono, když se něco řekne mezi kaviárem a sklenkou šampaňského, tak dotyčný počítá s tím, že to půjde na ústředí. Neočekává, že to s detaily skončí v novinách nebo na síti. Všude existuje nějaká nepsaná profesní etika, koneckonců premiér Putin to řekl diplomaticky, ale velmi jasně. Tyká se to i amerických diplomatů, ono myslet se něco o politicích země, kde diplomat pracuje, poslat to do Washingtonu, to je v pořádku, ale když to jde ven? Pak nezbývá než užít škatule škatule hejbejte, ale pokud se to stane hromadně, tak mám pocit, že výměna nebude zdaleka stačit. Příliš časté užívání pendreku vede zřejmě k postupnému zgumovatění mozku. [velký smích] [mrknutí jedním okem]

234202

13.12.2010 13:24

WikiLeaks: Velký nebezpečný podvod americké vlády

RE: no já tedy nevím

Rene Bartosek 75.?.?.?

Otvírají se další stránky, jak říkám Assange už je dávno nedůležitý, jestli mirror dělalo několik stovek serverů, pak... Samozřejmě pokud masivní desinformační kampaň použije někdo, pak to samé může udělat v budoucnu kdokoliv a ani nemusí cpát do projektu prachy a angažovat lidi. Servery, které to pustí dál vznikají právě teď spontánně. Měli by se poučit u objevu knihtisku, tam kde je dnes rozšířený alfabetismus to i podle toho vypadá, a tam kde není musí nastoupit masivní propagnda, a když se režim příliš zdiskredituje lidi začnou číst mezi řádky. Existuje prostě i hranice pro brainwashing, a to dynamická hranice. Čím blbější koncepce moci opírající se o represi, tím větší diskreditace režimu, a... [velký smích] [velký smích]

A jak to vypnout selektivně mě nejelo několik přístupu na net, a už jsem byl znechucený a to jsem dinosaurus. Hodně znechucení lide prostě začnou odcházet měli by se poučit od soudruhů nejprve dokončit plot s ostnatými dráty a pak teprve utáhnout šrouby, samozřejmě hromada talentovaných lidí v takovém systému, kteří nezdrhnou skončí, buď u lopaty nebo svůj talent nerozvinou. Plus vytvaří to silný tlak na gramotnost nejlepší hackeři pokud nejsou budou brzo v zemích s represemi na netu nebo v zemích typu Nigérie, kde taková dovednost znamená obrovskou šanci pro ekonomické zabezpečení života, oproti tragické situaci většiny populace.

234154

12.12.2010 23:37

Vyřešte problém s osobou blízkou!

Lidi budou dycky porušovat předpisy.

Rene Bartosek 75.?.?.?

Ale kde je problém? Tvoje auto, tvoje odpovědnost komu ho půjčíš. Pokutu vypsat na značky, nezplacená třetí pokuta, suspendování značek botička. Při ignorování botičky odtažení na policejní parking. Tak to funguje tady v USA. Chceš auto zpátky musíš zaplatit všechny pokuty, za pozdní zaplacení je tady double. Extra flastr tuším 60 babek je za sundání boty a člověk klidně může nějakou hodinu zkejsnout u auta, nikdo z týmu botičkářů nikam nespěchá. Za odtažení auta je zhruba 200 babek a za každý den na nějakém parkingu tuším 30 baků. Nezaplatíš, nemáš auto. Nahlásíš krádež auta začne se ti zdražovat pojištění. Pojišťovny nemají aspoň V USA v oblibě klienty, kterým někdo dvakrát do roka čmajzne auto a to se zázračně nepoškozené najde. Nepodám jim informaci. Mno, pokud se stane nehoda, tak si to můžou proklepnout. Zamlčel jsem skutečnosti, které se tykají mě jako klienta, pojištění ztrací platnost, platím škody. Více mě narychlu ohledně české vychcanosti nenapadlo, ale když se chce, tak se dá udržet v rozumných mezích.

234113

12.12.2010 23:23

Umění lhát pro svou zem

RE: Diplomacie a idiocie.

Rene Bartosek 75.?.?.?

Tohle vypadá na diplomatickou depeši, kterou psal skutečný diplomat s kladnou informační hodnotou. Pravděpodbně v ústředí by raději slyšeli něco jiného a silně pochybuju, že normální člověk by se v tomto konkrétním případě zabýval detalním popisem, jaké to je, když se někdo vaří za živa. Lakovat situaci na růžovo nebo ignorovat důležité skutečnosti na základě autocenzuru mi přijde jako když letadlu upadly motory, ale senzory hlasí, že všechno je v cajku. Akorát obsluha nechápe proč to letí jako cihla k zemi. Velmoci nemají trvale přátele nebo nepřátele, velmoci mají zájmy. Nic nového pod sluncem v diplomatické branži to skuteční diplomaté vědí, možná i někteří karieristé. Akorát propaganda přesvědčila lidi na nějaký čas o něčem jiném, ale časy se nám nezadržitelně mění.
http://www.blisty.cz/2010/12/10/art56039.html

234110

11.12.2010 22:17

Umění lhát pro svou zem

RE: Také jeden obrázek k tématu svoboda k nezaplacení... :-)

Rene Bartosek 75.?.?.?

Divné, že ano? Asi zase shoda okolností, ale princ Charles nedá nic za to, když se důkladně přeptá. [mrknutí jedním okem]

234065

11.12.2010 15:46

Umění lhát pro svou zem

RE: Také jeden obrázek k tématu svoboda k nezaplacení... :-)

Rene Bartosek 75.?.?.?

Pokud to vymyslel někdo jako operaci, tak gratulanti se už houfují do velké lajny. Prvděpodobně bude v budoucnu myslitelem někde na frekventované křižovatce na Aljašce a jeho nejvyšší šéf bude Sarah Palin. [velký smích] [velký smích]

Tady jsou velmi rozumné argumenty. Za prvé zajištění tajných dokumentů je vnitřní problém. Za druhé, když byly napadeny severy wikileaks nikdo nevřeštěl o banditismu na netu. Státní moc se bude muset a to rychle naučit, že s metodami státního terorismu si nelze ve velkém na síti zahrávat. Dovolím si malou analogii, aby to nebylo záhadné moudro na pravdolaskový způsob. Když někdo spustí bojový ryk v jeskyni sice všechno menší vezme krátkodobě nohy na ramena, ale někomu něco může spadnout na hlavu. Něco nepříliš velkého by dokonce mohlo být velmi napomocné. Ono stačí, když spadne větší kamínek blízko, aby kalhotky byly zralé na výměnu. A zkusit v jeskyni vystřelit z kanónu?....
http://www.blisty.cz/2010/12/10/art56013.html

K demonstracím v Londýně přijde mi, že tam je možná nezáměrná souvislost. Víceméně se píše, že školné žádnou velkou finanční úsporu nepřinese. Takže o co jde? Aby populace byla hloupější na základě majetku? Čína momentálně láka špičkové odborníky ze západních firem a dělá to právě teď. Pokud lidé zůstávají, tak hlavní faktor nejsou pro ně peníze, ale úroveň svobody ve společnosti!! A to prosím pěkně V Číně narostl intelektualní potenciál a tvrdě se tam šlape do výuky matematiky. Stačí se podivat na nárust publikací v prestižních vědeckých časpisech za posledních 10 let. Ono vysokorychlostní železnice už více jak 12 000 km, znamenají kvalitní industrialní výrobu a vysoký intelektualní potenciál v populaci. A nemusí to hlásit ambasador z Pekingu, aby to bylo jasné. Do humanitní sféry se to promítne později.

K excidentu, kdy demonstranti napadli vůz s princem Charlesem. Netušil jsem, že někdo se dostal dovnitř vozu s tyčí. Pokud to byla provokace, tak můžeme děkovat Bohu, že policajti na místě měli tolik zdravého rozumu, že nezačali střílet. V každém případě, pokud já bych seděl uvnitř toho auta, tak by sám sobě kladl velmi závažné otázky Proč se velmi bezpečné velké město jako Londýn změnilo? A až bych si sehnal potřebné informace, tak bych tyto otázky kladl lidem, a vyžadoval bych odpovědi a hodně lidem by přitom do smíchu nebylo. Není rozumné v Británii používat proti demonstrantům metody policejního státu. Britům se to evidentmě nelíbí, veřejnost neodsoudila demonstrující studenty.
http://www.blisty.cz/2010/12/10/art56015.html

234056

11.12.2010 08:52

Umění lhát pro svou zem

Anonymous.

Rene Bartosek 75.?.?.?

Zajímavé jméno, pokud se schází na FB tak má přímo sarkastický nádech. [velký smích] Ale lidé se učí rychle. Jaký zákon za připojení na nějaký server chce jakákoliv vláda použít? Lidi se hromadně domluvily? A co je na tom trestného? Ale dobře vláda si schvalí nebo s pracnou těžkopádnou konstrukcíi použije nějaký zákon. Co pak? Popravíte nebo zavřete převážně teenagers podle IP adresy? Lidi ve středním věku jako já to dělat nebudou, ale represi proti mladým budou vnímat. Hromada z nich bude mít děti okolo 16-ti.
http://www.blisty.cz/2010/12/10/art56002.html

234047

11.12.2010 08:31

Umění lhát pro svou zem

Securita versus provoz sítě.

Rene Bartosek 75.?.?.?

Zvýší se zabezpečení, ovlivní to provoz. Pokud někdo chce být v suchu, ať se na síť nepřipojuje. Ve Vatikánu nepíšou ani e-maily, špatná zpráva pro výzvědné služby, technologická převaha jim je na dvě věci, nezbývá než ke korepondenci dostat člověka a to v uzavřených organizacích je problém. V případě agenta vysoko ve Vatikánu to je projekty na desítky let, stát se vysoce postaveným duchovním v katolické církvi není jenom tak.

Cyberprostor samozřejmě existuje, pravidelné i nepravidelné aktivity lidí vytváří spolu s interkaci na matičce Zemi nějakou skutečnost. Stejně činost síti vytvaří jistý typ skutečností provázaný s tím běžným fyzickým bytím. Bez sítě nemůže civilizace v současné komlexní podobě existovat. Jestliže tedy kzberprostor neexistu¨je, ať zruší na jeden finační transakce a uviíme, zda to bude mít reálný dopad.

Pokud Pentagon zvažuje válku na síti, pak hodně štěstí všem. Ukazuje, že nelze vyhrát guerilovou válku v realné podobě. Vyhrát guerilovou válku proti naprosto diferncované komunitě na síti, kde jednotlivec má globální dosah? Grovik to charakterizoval naprosto přesně anarchisté, zloději, piráti, blogeři... a taky dinosaři. [velký smích] [mrknutí jedním okem] Navzájem by se některé typy komunit "požrali za živa", ale není problém dát imulz, který je sjednotí. Odezní impulz vše se vrátí do původního chaotického stavu. Příliš bych se vyhlášením války internetu nechlubil, hromada lidí by mohla přijmout hozenou rukavici.
http://www.blisty.cz/2010/12/10/art55973.html

Jeden z mála hlasu rozumu, který chápe, že diplomatická depeše psaná s pocitem vnitřní autocenzury je na dvě věci. Ono veškerá zpětná vazba s aotocenzurou vede dlouhodbě k hořkým koncům. A ptá se i na jiné věci. Díky Bohu aspoň za jeden hlas na poušti jinak by se člověk musel zbláznit z šílenosti odcizeného světa těch nahoře.
http://www.blisty.cz/2010/12/10/art56007.html

234046

11.12.2010 07:53

Umění lhát pro svou zem

RE: Diplomacie a idiocie.

Rene Bartosek 75.?.?.?

Hmm, prohlášení hackerů. Kdzbzch já byl hacker, tak v nějakém elektronickém magázínu by o mě pasl maximálně někdo z druhé ruky. [velký smích] [velký smích] O nezávislosti organizací typu Greenpeace si po havárii BP myslím svoje. Ale skutečný střet o svobodu internetu nebude přes nějaké kontrolované komunity nebo uzly. Momentálně se vcelku technicky jednudeché aktivity domlouvají na profízlovaných sítích typu FB. Jistě by nebyl problém provést zákrok, ale co dál? Mladí lidé byly vždy laděni s revoltou vůči tomu starému, každé nová generace má tuto revoltu v sobě a každá nová generace se orijentuje lépe v technických novotách.

Teď londýnská policie mlatí po hlavách budoucí příslušníky intelektualní elity a vytváří záměrně stresové situace. S takovým přístupem brzo policajti ztratí respekt veřejnosti. V horším případě ztratí veřejnost respekt inteligenci a to znamená průser. Provoz policejního státu, který sáhne k represi z důvodu každé blbosti mimo ideologickou lajnu je velmi neefektivní, potřebuje prostě mnoho policajtů a špiclů a ke všemu ideologie braní projevům racionální kritiky. Totalitní systémy v mírnější formě poslali intelektualní elitu mimo správnou ideologickou lajnu k lopatě a část emigrovala. Země jako USA, Kanada v těchto emigračních vlnách vyzobávali rozinky a země ty ČR za to zaplatili tvrdou cenu.
http://www.blisty.cz/2010/12/10/art56006.html

234044

Na Floridě s velkým příjmem z turistického ruchu a jsou cesty super, ale tam vydrží věčnost, protože tam není tuhá zima. Ne všichni tam jedou letecky, taky jsem tam byl autem. Z Chicaga je to 20 hodin není to pohodlné, ale dá se. A nikdo vám nestrčí pazouru do řiti ani nepoplacá po zadku manželku s dětmi. [mrknutí jedním okem]

234042

11.12.2010 02:14

Umění lhát pro svou zem

RE: Diplomacie a idiocie.

Rene Bartosek 75.?.?.?

Pokud by blbost kvetla, tak kdo má v plánu zavřít do basy mladou generaci za odpor proti restrikci na síti by hravě trumfnul tropický prales plný orchideí. Za prvé basa nahrne hromadu mozků v IT do podsvětí a až prachy nepůjdou dělat z ničeho, tak securita bude drahá věcička. Za druhé všichni v base budou zatvrzeni proti cenzuře, budou mít sympatizanty venku a tihle všichni jednou budou mít děti mnohem gramotnější v IT. Za třetí lidé se umí poučit z chyb nový guerilový útok na síti bude sofistikovanější a ničivější.

Za čtvrté vypadá to, že restrikce stejně nebude fungovat. Ti co to pochopí rychle jako třeba v Brazílii přílakjí příliv IT mozků. Internet nezná hranic, že ano? Pro Brazílii bude minimálně výhodou, že hackeři apod. vysoce pravděpobně budou v brazilském netu minimalizovat svou destruktivní aktivitu. Brainwashing prostě na netu nefunguje, komu se to nelíbí, tak si to měl pořádně promyslet před 50-ti lety. Pravda takový tyranosaurus by kralíka slupl jako malinu, za předpokladu, že by ho chytil. Jeden dva by šli chytit, ale několik tun svalů by to stálo hodně energie, z toho důvodu ty přerostlé myši dokázali vegetovat i ve stínu dinosaurů. Holt velký predátor by na myší dietě brzo chípnul hlady. [mrknutí jedním okem]

234040

11.12.2010 02:13

Umění lhát pro svou zem

Diplomacie a idiocie.

Rene Bartosek 75.?.?.?

Není podstatné zda někdo hezký jako Palinová zjistil, že existuje První dodatek, když mu přestala fungovat kreditka. Znepokojující, že s dalším mysletelem volajícím po hlavě Assange je kandidátem republikánů na presidenta USA. Dvojí metr funguje všude, to bylo obsahem toho tajemného výroku o kravách od Vladimíra Putina. Přehánět to s diplomacií se někdy nevyplací, premiér Ruska měl raději rovnou mluvit o volech. [velký smích] [velký smích]

Jestliže takový intelektualní výkvět je považovaný za seriózní kandidáty do presidentské kampaně, pak nemůže být překvapující, že američtí diplomaté na lepších postech mimo zmiňovaný Ulan bátar mají dost zdravého rozumu, aby se drželi stranické linie. Víceméně analytici mohou diplomatickou korespondenci spláchnout do hajzlu, protože vypovídací hodnota o skutečnosti není nula, ale vede k závádějícím závěrům, tudíž je záporná.

Třešničkou na dortu byla hrozba vlády, že kdo se podívá na wikileaks nemůže v budoucnu počítat s prací v govermentu. Mno, diplomté, kteří potřebují z ustředí pokyn, zda svůj ztracený zadek hledat o chlebíčku nebo jednohubek s kaviárem bude vždy dost, ale obávám se že kvalitní diplomatická služba bude něco bez čeho se USA v budoucnu obejdou stěží. Diplomacie velkého klacku skončila. SSSR zkolaboval a jeho rezavějící nuklearní arsenál nikoho nepřinutil skládat tribut. O skutečných nákladech na válku se v Moskvě poučili v Afganistánu. Holt, když si někdo nemůže vytisknout z řídkého vzduch světovou obchodní měnu, tak se mu válka prodraží. Mnoo, na to v Pentagonu brzo přijdou taky.

K válce v kyberprostoru. Jsem sice dinosaurus [velký smích] [velký smích] a před chvíli jsem měl hromadu problému se dostat na některé servery, kupodivu to bylo selektivně politicky vybráno. Pokud mi to někdo zprovoznil, tak děkuju. [smích] Ale přesto si dovolím několik poznámek. Jak už jsem uvedl dříve nejde o Assange, ale někdo by rád restrikce na síti. Gramotnost v IT prudce roste procentuálně v mladé populaci, že v Holandsku chytli "kyberteroristu" ve věku 16 let není náhoda.

V reálu lze získat pomocí vojenských hraček slušnou převahou a vést izolovaný konflikt třeba v Afganistánu. Na netu na to každý může zapomenout. Dosah guerilly na netu je globální a počet potencionálních bojovníku přesahuje mnohonásobně všechny guerrilové jednotky světa v celé znamé historii. Hlavní zbraní je mozek a zručnost v IT, žádná zdrcující převaha se nebude konat a dosah "internetových ZHN" je globální. Čistě demograficky mladí také vítězí.

Pokud by blbost kvetla, tak kdo má v plánu zavřít do basy mladou generaci za odpor proti restrikci na síti by hravě trumfnul tropický prales plný orchideí. Za prvé basa nahrne hromadu mozků v IT do podsvětí a až prachy nepůjdou dělat z ničeho, tak securita bude drahá věcička. Za druhé všichni v base budou zatvrzeni proti cenzuře, budou mít sympatizanty venku a tihle vši...

Automaticky kráceno

234039

Káva pro Zvědavce

41

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc říjen přispělo 85 čtenářů částkou 14 211 korun, což je 41 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
15SucVps1Cpxd6ahR6uxx6SJiR16SZgR7b

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Bělorusko versus Česko21.10.20 20:43 Neurčeno 5

Česko žádá o pomoc21.10.20 13:25 Česká republika 4

Za polibek bez náhubků 400 euro20.10.20 17:33 Itálie 5

Soud v Německu rozhodl, že omezit zavírací dobu restaurací není opodstatněné19.10.20 21:32 Německo 4

Co je s panem prezidentem?17.10.20 09:47 Česká republika 7

Je třeba říci dost, burcuje Klaus. Nejsme ve válce, nestrašte mrazáky s mrtvolami14.10.20 11:11 Česká republika 3

Erouška je pochybná aplikace s placebo negativním efektem14.10.20 10:15 Česká republika 5

Ve stavu nebezpečí si schválí cokoli bez demokratické kontroly13.10.20 19:31 Česká republika 0

Maďarská poslankyně skartovala knihu dětškých pohádek plnou gayů a leseb, aktivisté ječí13.10.20 18:08 Maďarsko 2

Absurdita článků z dění na pařížských předměstích nadále roste13.10.20 16:51 Francie 0

Marián Kotleba se rozdáním 3 šeků po 1488 eurech dopustil ideozločinu a půjde sedět12.10.20 21:56 Slovensko 12

Počty zemřelých loni a dnes09.10.20 15:21 Česká republika 6

Studenti na slavné Karlové univerzitě chtějí "bezpohlavní systém"09.10.20 00:10 Česká republika 2

Byla pandemie plánována?08.10.20 21:48 Neurčeno 8

Hoří, hoří a ne a ne spadnout08.10.20 21:23 Jižní Korea 11

Vláda tvrdě zpřísňuje opatření. Na 14 dní se zavřou ZOO, bazény, posilovny, kulturní i sportovní akce08.10.20 16:43 Česká republika 7

Zákon o šmírování internetu vojáky prošel dál08.10.20 15:37 Česká republika 0

Už je to tady: Očkovaní na covid nebudou muset nosit roušky08.10.20 13:19 Česká republika 6

FB smazal Trumpovi 2x příspěvek, ve kterém píše, že chřipka je horší než covid07.10.20 10:35 USA 2

Zločin proti lidskosti06.10.20 21:22 Německo 0

Měnové kurzy

USD
22,91 Kč
Euro
27,20 Kč
Libra
30,11 Kč
Kanadský dolar
17,45 Kč
Australský dolar
16,31 Kč
Švýcarský frank
25,34 Kč
100 japonských jenů
21,91 Kč
Čínský juan
3,45 Kč
Polský zloty
5,95 Kč
100 maď. forintů
7,48 Kč
Ukrajinská hřivna
0,81 Kč
100 rublů
29,86 Kč
1 unce (31,1g) zlata
44 116,27 Kč
1 unce stříbra
574,24 Kč
Bitcoin
291 983,21 Kč

Poslední aktualizace: 21.10.2020 18:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo ?