Zpátky na příspěvek ›

Všechny příspěvky ze stejné IP adresy

Nalezeno 59 příspěveků, 2 různá jména: pavelh14, pavelh144.

Setříděno od nejstaršího, přetřídit od nejnovějšího

25.10.2010 10:19

Tajemství peněz

RE: Hezký

pavelh14 78.?.?.?

Rejpale, ten nick tě sedí. Rejpal se totiž vyznačuje především tím, že informace nečte (neposlouchá) a jen rejpe, bez toho, aby o nových vstřebaných informacích přemýšlel a poučil se z nich.

1)Nepochopil jsi, že minimálně minimální mzda není stejná mzda pro všechny!
Vysvětlení: Stát bude garantovat minimální mzdu, která se bude každý rok vypočítávat z reálných možností hospodářství. Tuto mzdu musí dostat každý zaměstnaný člověk. Samozřejmě, že když budeš poctivě a svědomitě pracovat, zaměstnavatel ti může dát více (není omezeno). Zaměstnavatel na to mít bude, protože nebude muset za zaměstnance odvádět již dále vůbec nic.(oproti dnešku, kdy když chce vyplatit zaměstnanci 20000Kč čistého, ve skutečnosti ho stojí asi 30000Kč - a tuto částku vydává ze svého zisku po odečtení daní DPH, spotřební daně, úroků z půjček atd. atd. Takže pro zaměstnavatele pěkná zátěž! To vše zmizí a zaměstnavatel vyplatí zaměstnanci pouze mzdu (což je pro zaměstnance příjem) a z toho se zaměstnanci automaticky odečte 10% na zdravotní a 5% na důchody - NIC víc! A navíc si zaměstnavatel všchnu svou spotřebu (jak firemní, tak soukromou) dá do odpisů. A navíc neplatí ÚROKY z půjček! Kdo si myslí, že na to zaměsnavatel nebude v pohodě mít?
Takže neříkej, že už to tady jednou bylo! Nesmysl!

2) A ten, kdo nebude opravdu chtít pracovat (neplést si s tím, co nemůže pracovat jako např. invalida - ale opravdový invalida, ten dostane od státu v rámci zdravotního fondu minimálně minimální plat, stejně jako důchodce, žena na mateřské atd.)ten, co nebude chtít tedy opravdu pracovat, dostane od státu alespoň 20% na holé živobytí, které ale v rámci absolutní ekonomické svobody, ani čerpat nemusí - chceli být bezdomovcem. Někteří lidé prostě chtějí být bezdomovci a tento život relativně bez starostí jim vyhovuje! Nikdo se prostě pracovat nebude nutit (rozdíl od socialismu, který tu již byl).

3)Policajti a věznice v tomto systému samozřejmě budou potřební, ale myslím, že zločinnost, především finanční klesne k nule, protože systém neumožní kšeftování s penězi na burze a též znemožní lobbing. To za prvé, a za druhé budou-li si lidé moci poctivě vydělat na slušnou životní úroveň a nebudou-li předluženi, tak zajisté nebudou v zoufalství krást a podvádět - to se musí předpokládat, protože jinak automaticky strkáš všechny poctivé lidi do stejného pytle s podvodníky a opravdovými ortodoxními zloději, kteří kradou a násilní jen proto, že mají jistou úchylku, nebo pro zábavu! No a s těmito pár zloději si společnost velmi rychle poradí i s pár policajty. Takže velké omezení vězeňství a policejní činnosti, ale též její zefektivnění, neboť zákony budou jasné, spravedlivé a stručné!

230862

25.10.2010 10:34

Tajemství peněz

RE: Hezký

pavelh14 78.?.?.?

REjpale, člověče, ty jsi úplně mimo. Cožpak opravdu nečteš o čem ten původní článek je! Vždyť ty jsi vrátil celou diskuzi úplně na začátek - to je zoufalé, takoví lidé.
Než něco napíšeš, prosím mrkni se o čem to celé je!!! Prosím, prosím.
A pokud by jsi si chtěl opravdu něco přečíst o aktuálním tématu, podível se prosím nejprve zde: www.ekonomickareforma.cz a věnuj tomu nějakou hodinku! V tvém případě velmi, velmi nutné, neboť jsi v současném pokřiveném systému zabředlý až po uši!!
Ber to jako opravdu dobrou radu, pokud nechceš jen rejpat, ale někam v myšlení pokročit a hodnotně a k tématu diskutovat!

230864

25.10.2010 10:56

Tajemství peněz

RE: spekulace jako sprosté slovo

pavelh14 78.?.?.?

Spekulace na burze je něco co ještě více pokřivuje již burzou pokřivené.
V období konjunktury třeba rostly ceny akciových společností díky spekulacím mnohem rychleji, než jejich reálná hodnota. A stačilo k tomu třeba jen podvodný výstup z účetnictví firmy, která se nadhodnotila (např.ENRON USA).
Proto spekulace zůstává spekulací a nemá nic společného s transparentní realitou, která je ale pro zdravé ekonomické soutěžení potřebná.
Pokud budou čertvé, reálné a pravdivé statistické výstupy hospodářství každému k dispozici, mnohem snáže a rychleji si najde údaj, že někde na trhu něco chybí a dokáže to vyplnit bez toho, aby to byla účelová spekulace, která mu jeho záměr pokazí a znehodnotí, na čemž obvykle ale vydělá spekulant.
No a mít čerstvé výstupy o stavu hospodářství k dispozici prakticky on-line, by v nové společnosti bylo velmi jednoduché (díky on-line bezhotovostním platbám přes jedno centrální zúčtovací středisko)!!!

230865

25.10.2010 11:16

Tajemství peněz

RE: Hezký

pavelh14 78.?.?.?

Chápu tvé jisté pochybnosti o nastolení NWO pomocí minimální mzdy atp.
Nedomyslel jsi to ale do konce a ze všech úhlů pohledu. Jistým, řekněme ekonomicky liberálnějším lidem, by se větší kontrola nad tokem peněz asi opravdu nelíbila. Nelíbila by se určitě ani podvodníkům, lobbistům a bankéřům! Ale proč by to mělo vadit slušným, poctivým a pracovitým lidem, mezi které patří i většina menších podnikatelů?
U nové společnosti se implicitně prostě nepočítá s tím, že by něco mělo být použité proti zájmům jednotlivce, ale i celé společnosti a zároveň se nastavují mechanizmi tak, aby to někdo nemohl zneužít.
Společnost musí mít nějakou ochranu, proti lidem, kteří by to chtěli opět zneužít ve svůj prospěch. To není plíživé nastolení NWO, to je jen ochrana před nastolením skutečného NWO pomocí prostředků bank a jiných elitářských skupin, jak to dnes opravdu hrozí!!

230867

25.10.2010 11:29

Tajemství peněz

RE: Hezký

pavelh14 78.?.?.?

Neplést si prosím skutečné NWO, které nyní opravdu hrozí se systémem, který pomocí kontroly oběhu peněz a centrálním bezhotovostním zúčtovacím střediskem vymýtí podvodníky, zloděje, spekulanty a nenažrané bankéře a tím docílí skutečně volné soutěžení na trhu bez nedostatku prostředků, které budou každému k dispozici, protož nebudou úroky z půjček. Jak prosté. Proč všechno komplikovat tak, že se v tom vyznají pouze podvodníci.
Jinak to prostě nepůjde a ten, kdo tomu podsouvá příchuť NWO účelově straší, nebo si novou společnost prostě díky tomu, že se nedovede oprostit od současného prohnilého systému, nedokáže představit.
Chce to víc optimismu s nastavením pojistek proti zneužití!

230871

25.10.2010 11:50

Tajemství peněz

RE: Hezký

pavelh14 78.?.?.?

Jsem též zaměstnavatel a zaměstnanec v jedné osobě. Je dobré vědět, že existují i jiní lidé - podnikatelé - co mají podobný názor, jako já. Proč se nedáme všichni tito lidé dohromady?

To, co tu ale nastiňujete vy je opravdu až velmi mnoho jednoduché! Vím, že jak to píšete, to opravdu je! Ale vidí to tak všichni? Kolik lidí je schopno s tím něco udělat? A mají zájem s tím něco dělat? A bez většiny to změnit nepůjde.
Snažme se proto lidem vysvětlit, kde je opravdu problém a proč se mají čím dál hůře, ač jim média tvrdí jak jsou nyní svobodní. Ale za jakou cenu? A kdo na tom nejvíce podvodně "vydělává" na úkor občanů?
Otázek je mnoho a odpovědí ještě více. Ale tak jednoduše, jak jste to naznačil to opravdu nejde- alespoň prozatím!
Ještě jednou si dovolím upozornit na přednášku na toto téma, která se koná v Plzni 4.11. od 17.00hod. Podrobnosti na www.ekonomickareforma.cz
Všichni jste vítáni!

[bliji]

230873

25.10.2010 12:51

Tajemství peněz

RE: Hezký

pavelh14 78.?.?.?

Samozřejmně vím co je to NWO a také vím, že to, co bychom měli chtít není to v současnosti hrozící NWO, ale nová¨společnost s úplně jinými jasnými pravidly a s ekonomickou svobodou pro všechny. A to se nedá zajistit jinak (protože zdaleka ne všichni lidé mají skutečně dobré úmysly) než kontrolou oběhu peněz bez úroků a burzovních spekulací. K tomu by sloužilo státní zúčtovací centrum, které by ovšem nebylo oko Velkého bratra, jak jistě namítnete, ale kontrolní mechanizmus, který je naprosto nutný!!!
Dále si myslím, že většina současných oveček by brzy pochopila své nové možnosti a měli by se v nové volnosti čile k světu, neboť by nebyli udupáváné a bez perspektivy. A ovečky, které chtějí být ovečkami budou existovat za minimální plat v pohodě dále, tak jako nyní s tím, že nebudou živořit!
V nové společnosti nikdo nebude mít zájem někoho zotročovat a vykořisťovat, ale nastane skutečná spolupráce. Je to tak nemožné připustit? Pokud to nedokážete ani připustit, jste beznadějně ukotven v současném systému, kde není východisko, ale jen strach z budoucnosti (oprávněný)! [smích]

230884

26.10.2010 10:30

Tajemství peněz

RE: Hezký

pavelh14 78.?.?.?

No tak nic.... [smích] Asi jsi jeden z mnoha, co se mají dobře, cítí se svobodní a nic nepotřebují řešit. Skoro ti závidím [smích]

231006

26.10.2010 13:04

Tajemství peněz

RE: Hezký

pavelh14 78.?.?.?

O tom, co píšete samozřejmě není pochyb. Samozřejmě, že se bankám nebude chtít současný systém opustit a že se budou cukat.
Proč se tedy snažíme všichni tomu přijít na kloub a pojmenovat to svinstvo, když vše chcete předem vzdát.
Právě stát by měl mít moc znlikvidovat destruktivní role bank a odstavit je od moci. Ale protože je současný systém bohužel globální a otevřený (do čehož nás zavlíkli polistopadoví ekonomičtí "vrazi"), musí onen stát, který se chce odprostit od destrukčních machinací bank, ekonomiku reformovat a vytvořit jí uzavřenou (samozřekmně s vnějšími vazbami, ale jen pomocí výrobků, potravin atd.) ale NESMÍ dopustit manipulovat a kšeftovat se svojí měnou!!!

231019

26.10.2010 14:20

Tajemství peněz

RE: Úrok je vždy nespravedlivý

pavelh14 78.?.?.?

No, myslím, že tato reakce byla nepřiměřeně arogantní. Možná by bylo asi lépe, než se takto rozčilovat, přečíst si nejdříve sám celý návrh, na který příspěvek od schlimbach odkazuje ( www.ekonomickareforma.cz) a pak teprve někoho obviňovat, že nečte. Ruku na srdce, prosím!

231031

27.10.2010 09:45

Tajemství peněz

RE: Hezký

pavelh14 78.?.?.?

Zkusím odpovědět také i když vím, že na vaše otázky neexistuje pro vás uspokojivá odpověď, neboť jste nedospěl(nebo nechcete)do úrovně, kdy je s vámi možná debata o těchto věcech. Způsob kladení otázek tomu jesně nasvědčuje!

Stát samozřejmě ovládá vláda, ale musíte si uvědomit, že i tuto vládu někdo ovládá. A odpovím vám přesně kdo. Jsou to diskrétní elity (ty, jejichž jména nesmíme v této souvislosti vyslovovat, neboť bychom byli jimi obviněny z nejtěžších zločinů - zde je ta "svoboda slova" v pravém světle!). A víte jak poznáte diskrétní elity? Jsou to ti, které nikdy nespatříte. Jak je tedy chcete jmenovat? Vidíte, že vaše otázka (ač si myslíte, že je geniální) je nevyspělá - slušně řečeno!

A proč to diskrétní elity dělají? To je zbytečné vám vysvětlovat - stejně by jste to nechápal. Až si uvědomíte, kdo jsou oni, pak se o tom můžeme bavit (ale bohužel ne veřejně, neboť jejich jména vyslovovat nikdo nesmí) Nevěříte? Pak se mrkněte na článek zde na Zvědavci: Pozvánka na soud. Pokud jste jen trochu zvídavý, pak pochopíte, čeho se ten "kriminální živel" editor dopustil - on vyslovil (i když nepřímo) jejich jména!

231130

19.11.2010 10:31

Zastírání krize

RE: Ldi nemají rádi. když se jim říkají nepříjemné pravdy.

pavelh14 78.?.?.?

p.Erwin 91 má pravdu p.Bartošek. Zkusme hledat, jak by se z dnešní bezvýchodné situace šlo vymanit a ne typicky (jako malý neschopný človíček) ihned hledat důvody proč to nejde. Dám vám jeden příměr: Nevím jsk jste starý, ale dokázal jste si představit ještě v říjnu 1989, že by se to tenkrát mohlo něco změnit? A proč by to nešlo nyní?
Myslím, že jste reformu na stránkách www.ekonomickareforma.cz jen tak zběžně prolétl a vůbec jste neuvažoval hlouběji! Vy snad znáte jinou možnost, jak se z okovů MMF a SB elegantně oprostit? Proč hned strašíte vojenským napadením ze strany našich nejlepších přátel? Prioritou reformy je splacení dluhů - to snad všichni chtějí - i naše vláda i MMF, nebo to tak není? A jsou to tedy vůbec přátelé? Nemáme třeba opravdové přátele, kteří by nás v tom vymanění se z okovů nenechali, opravdu někde jinde? Co je pro vás lepší: Hrát stále tuhle hru, kdy zaručeně vítězi nebudem, nebo se o to alespoň pokusit? Pokud by to měl být průšvih, pak ho můžeme pouze urychlit tím, že bychom zavedli reformu. Někdo přeci musí být první, nebo to necháme a budeme čekat, jako ty ovce, až nás úplně všechny ožebračí a pak stejně zlikvidují? K čemu jim budem, když už budeme tak deklasovaní a zplundrovaní, že nebude mít ani cenu, aby nás vykořisťovali?
Zkuste takto uvažovat a oprostěte se od dnešního zmírajícího systému, který (nebýt nenasyceného východního trhu v roce 89) by již dávno padl paradoxně dříve, než ten východní. Ten východní byl totiž soběstačný a neexpanzivní. Ten dnešní musí stále růst, aby stačil zaplatit všechny úroky, které rostou geometrickou řadou a je to systém letadlo, které se řítí stále na východ a plundruje vše, co mu přide do cesty. Ale uvědomte si, že dál na východě je již jen USA!!!! Kruh se uzavřel a letadlo nabourá do vlasních zad a to je konec!!
Položil jsem mnoho otázek. Vím, že bude patrně mnoho odpovědí. Zkuste ale nejprve všichni, kteří se o to zajímáte ještě jednou projít reformu na www.ekonomickareforma.cz a znovu si uvědomit ve světle odpovědí na mé otázky, co je reálně lepší? Nechat se zavléci v otroctví do bezvýchodné situace končící téměř jistě nějakou vámi popsanou katastrofou, nebo zkusit z malé jiskřičky naděje na základě reformy, vykřesat i jen malou možnost osamostatnění se a vidiny nové lepší společnosti? Zkusme si dát obě možnosti na misku vah!!!!
Zapojte se všichni do diskuze na: http://ekonomickareforma.ning.com/ třeba vás to odprostí od skepse, která vám nikomu neumožní se bránit současné bezvýchodné situaci!!! Je to na nás všechny velká psychologická hra a jen velcí a silní nepodlehnou tlaku zmanipulovaných médií a pokřivené "ekonomiky"! Uvědomme si to a buďme silní a stateční. Oni se bojí probuzených víc, než si myslíte( jak by řekl jejich velký představitel p.Bilderberg kníže)

232653

19.11.2010 12:35

Zastírání krize

RE: Ldi nemají rádi. když se jim říkají nepříjemné pravdy.

pavelh14 78.?.?.?

V tom máte samozřejmě pravdu, že by nás čekala blokace! Napadení snad ne, tomu zase nevěřím. Nebyl by žádný obecně uznávaný důvod!
Uvědomme si ale, že bychom cizí kapitál a banky vlastně vůbec nepoškodili, pouze bychom jim nastavili pravidla stejná pro všechny a přeci splatit dluh by bylo prioritou a dokonce je to jediná možnost jak dluh splatit! Podnikatelé i cizí by zde měli podstatně lepší podmínky k výrobě a vzniknulo by skutečně pravé tržní hospodářství bez zkreslení jako jsou dotace, lobbing přerozdělování apod. Tak říká nám současná vláda, abychom se uskromnili, škrtaly výdaje, spláceli dluh, nebo ne?
Vím, že o to, aby to takhle nebylo, jim právě jde, ale pak jsou naši momentálně největší přátelé v boji, v míru i v hospodaření pěkní pokrytci - to z toho snad jasně vyplývá. A co můžete čekat od kámošů, kteří jsou pokrytci a kamárádi jsou jen tehdy, pokud nás mohou vysávat? Myslíte, že je lepší nechat na sobě upíra a doufat, že nám nechá alespoň trochu krve, abychom alespoň mohli živořit a tak nějak ještě vůbec existovat? Pokud nezkusíme aplikovat reformu na www.ekonomickareforma.cz ,bude to jen oddalování nutného bolestného konce nejen české, ale i celé západní společnosti založené na půjčkách a úrokách!!!

232666

19.11.2010 15:07

Zastírání krize

RE: Ldi nemají rádi. když se jim říkají nepříjemné pravdy.

pavelh14 78.?.?.?

Rozumím vám, máte na negojímy (když už nesmíme říkat jiná pravá jména) velmi podobný názor, jako velká většina lidí, včetně mne!
Ale svinstvo světu vládne! Ale kdo se mu nepostaví, ten mu napomáhá - bohužel. Lidé se musí rozhodnout. A na www.ekonomickareforma.cz je řešení a naděje. Co by udělali ostatní státy nemůžeme řešit, pokud se k něčemu chceme dopracovat. A jak již jsem psal. Chceme-li něco změnit, musíme začít! Je jistě lepší urychlit neodkladný pád, než se nechat tak dlouho potupně vařit, že to zjistíme, až když jsme uvaření!

232675

19.11.2010 18:25

Zastírání krize

RE: Ldi nemají rádi. když se jim říkají nepříjemné pravdy.

pavelh14 78.?.?.?

Ano, vím o co jde. Samozřejmně že jim jde o to, aby dluh stále existoval a aby měli astronomické částky z úroků. Splacení dluhů a tím se vymanění z okovů bank je prioritou v reformě na www.ekonomickareforma.cz
A klidně by jsme se z toho oddělením měny mohli dostat sami, návrh reformy je aplikovatelný i na jeden i malý stát. Pokud by jsme nebyli napadeni vojensky, nechala by se ustát i blokace hospodářství (ale bylo by to těžké). Nicméně podnikatelé by tu měli mnohem lepší podmínky k podnikání než nyní a proto, pokud by se to zde tentokrát neuzavřelo z druhé strany hranice, by se sem měli ti poctiví podnikatelé celkem hrnout a to bez jejich investic - v nové reformě jsou nepotřebné až nechtěné. Půjčky by totiž dostali dle libosti a bezúročně od naší státní banky, kterou bychom za tímto účelem museli zřídit.
Ale opravdu, pokud vás to zajímá, zajděte na www.ekonomickareforma.cz /text reformy a máte před sebou detailně zpracovaný komplexní návrh na 55-ti stránkách. Kdo nepřečte celé, určitě nepochopí( a to je věčná škoda).

232686

29.11.2010 14:23

Alternativních zdrojů v češtině a slovenštině ubývá – všiml si někdo?

RE: Co na to rict

pavelh14 78.?.?.?

Člověče, zkuste trochu přemýšlet co vlastně kritizujete. Pokud si myslíte, že současný stav je správný, tak jste buď slepý, nebo "velký úspěšný podnikatel", či se točíte okolo kšeftování s penězi!
Asi nemá cenu vám říkat, že to co se navrhuje v www.ekonomickareforma.cz ,je tak šíleně pravicové, až je to hnusný. Navrhněte něco lepšího, co by zásadně vylepšilo současný stav a pak napadejte lidi, kteří se alespoň o něco snaží a perfektně to zpracují.
Jak někde vidím poznámku o hulení, je mi jasné o jaké individua, kteří to napsali, jde! Proto nemíním vaše výroky více hodnotit - snad by jste se měl více poohlédnout po různých jiných alternativách, v kterých jsou zastoupeni i různé kapacity z různých VŠ a lidé, kteří mají opravdu přehled a jsou opravdovými odborníky - a možná by jste se divil. To, že tací lidé nevystupují ve veřejnoprávních médiích by mělo být předmětem i vaší kritiky na dotyčná média,pokud si ovšem nemyslíte, že i veřejnoprávní média informují správně pomocí správných lidí. Ale vypadá to, že vy si raději zahulíte něco moc špatného!

233384

29.11.2010 16:40

Alternativních zdrojů v češtině a slovenštině ubývá – všiml si někdo?

RE: Co na to rict

pavelh14 78.?.?.?

Tak pro oba, kteří nic nepochopili.
Reforma dělá přesný opak toho, co vy tu kritizujete. Není snad těžké si představit, že úroky jsou právě to zlo, které nás dostaly do toho srabu - a můžou být třeba minimální - na tom nezáleží. Úrok ve své podstatě nejde v globálu splatit, aniž by emisní banka nevytiskla nové nekryté-tedy inflační peníze, ze kterých se vezme část a zaplatí se úrok. ALE příští rok je tu úrok ještě větší a celý proces se bude opakovat a poroste geometrickou řadou dle výše stanoveného úroku. Pokud tohle nepochopíte, nemá cenu se o tom s vámi dál bavit.
A pokud jste to pochopili, pak je jasné, že jen bezúročné půjčky tomu mohou zabránit a jen tehdy budeme moci dluh začít splácet.
Navrhovanou reformu vidíte černě, protože si neuvědomujete, že aby šly prosadit bezúročné půjčky, musí se měna izolovat, aby nebyly možné spekulace s měnou, jak je tomu dnes a na co tvrdě doplácíme.
My žádné příkazy, ani zákazy vůbec nedáváme, ale přesně naopak. Každý bude mít naopak rovný přístup ke všem činnostem a bude se moci díky bezúročným půjčkám ihned svobodně realizovat bez nebezpečí, že by skončil pod mostem, jak je tomu dnes.
Stimulace jedince bude úplně stejná, protože každý si bude chtít uspokojit své touhy a potřeby stejně jako dnes ale s tím rozdílem, že pokud bude chtít pracovat, nedojde u něho díky minimálnímu platu k předlužení, jak je tomu v mnoha případech dnes.
Stát bude každému(kdo bude chtít pracovat) garantovat minimálně minimální mzdu ve výši průměrné mzdy(což by činilo v soušasnosti asi 25000Kč) a dále nebude mít k občanovi žádné povinnosti. Odpadnou tedy všechny přerozdělovací úřady jako sociální, pracovní úřad apod. nesmysly a tedy bude uplatněna tvrdě pravicová politika s minimálními daněmi a bez přerozdělování - tedy žádný komunismus ani fašismus( jak je tomu spíše dnes) ale čisté tržní prostředí, jak by tomu mělo být již dnes, ale není! A kde se na to vezme? No přeci právě na úspoře z úroků! Myslíte, že to nestačí? Tak počítejte a budete se divit. Nezapomeňte, že banky dnes uplatňují možnost částečných rezerv a tím možnosti multiplikace peněz, což jim na příjmu z úroků při výši 20% přináší zisk zhruba 1000%. Nevěříte? Pak nubuďt líní a počítejte!

233389

30.11.2010 10:06

Alternativních zdrojů v češtině a slovenštině ubývá – všiml si někdo?

RE: Co na to rict

pavelh14 78.?.?.?

Máte pravdu, že v SOUČASNÉM systému fiat money je půjčování bez úroku prodělečné. Zde se ale nemluví o současném systému. Zde se mluví o novém bezúročném: www.ekonomickareforma.cz kde je, světe div se, i půjčování bez úroků výhodné, ale pro celou společnost, jejíž jsme ostatně všichni součástí. A je to v podstatě opravdu velmi jednoduché. Bude-li bohatnout společnost, budeme bohatnout všichni, a naopak. Jak jednoduché! A přitom to vůbec není komunismus, jak jistě ihned všichni namítnou, ale je to čistý kapitalismus na základě rovné soutěže a tržních vztahů, tak jak by měl kapitalismus opravdu vypadat a ne jak vypadá, díky bankám a lichvě, dnes!

233453

30.11.2010 11:23

Alternativních zdrojů v češtině a slovenštině ubývá – všiml si někdo?

RE: Co na to rict

pavelh14 78.?.?.?

Pro oba dva, kteří prakticky používáte stejné argumenty v neprospěch reformy na www.ekonomickareforma.cz !

Nejste schopni se oprostit od současného pokřiveného systému, a proto se vám nemůže podařit pochopit nový systém. Vycházíte a argumentujete současným a to nemá nic společného s novým - takto si nikdy neporozumíme, pretože každý hovoříme jinou řečí. Já tuhle současnou řeč znám, vy tu novou ne! Proto to vypadá s naší komunikací, jak to vypadá!
Pokud se tedy chcete naučit "nové řeči", máte možnost na diskuzi: http://ekonomickareforma.ning.com/ kde vám jistí lidé vše objasní. Pokud nechcete, je to vaše věc, ale prosím neuvádějte zde argumenty, které jsou poplatné současnému systému a neaplikujte je do nového. Prostě to nelze!!!
Děkuji

233457

30.11.2010 17:13

Alternativních zdrojů v češtině a slovenštině ubývá – všiml si někdo?

RE: Co na to rict

pavelh14 78.?.?.?

Tak Aristokrate, když už ze mne děláš nevzdělance, tak ti budu také tykat, protože se opět velmi mýlíš i s tou matematikou.
Možná si ve své slepotě a poddanství neuvědomuješ, že 1+1 se opravdu v tomto systému multiplikace peněz nerovná 2 ale klidně 50. Tak daleko již dospěli hoši v současném peněžním systému. Oni dovedou přeci díky částečným rezervám půjčit z jedné koruny vkladu až 50Kč nekrytých fiktivních peněz a z této částky vybírat 20% úrok v reálných penězích!!! Kam se hrabe 1+1=3, hoši to pefektně zdokonalili a ty jim ještě přisluhuješ -aristokrate!?!
A jestli má někdo něco na svědomí, tak jsou to opět ti tvoji opěvovaní hoši, jejichž jména nesmíme vyslovovat a ke kterým také jistě patříš. Jen díky jim je svět tam, kde je a žádný -ismus za to opravdu nemůže - spíše naopak. Nebýt různých ismů, již by se zde na Zemi roztahovali a prováděli nekřesťanskou lichvu se současnými katastrofálními následky, o kterých se zmiňuješ, mnohem dříve! Jistě víš, co je napsáno na první stránce Talmudu (Vše je jinak)a ty dle toho konáš! Zda je to úmyslně, nebo jsi tak naprogramován (pardon vystudován)je otázkou.

To, co chceme v: www.ekonomickareforma.cz nemá s politikou ani žádným ismem nic společného. Jsme absolutně apolitičtí! Je to jen nastavení mantinelů pro všechny stejně - bez rozdílu. Tak se uklidni a začni přemýšlet. To tvoje neustálé vychloubání, že vše znáš dokonale a já jsem jen poskok, je opravdu trochu zavánějící a patrně to bude o něčem svědčit, slepý slouho.

233478

01.12.2010 16:25

Alternativních zdrojů v češtině a slovenštině ubývá – všiml si někdo?

RE: Co na to rict

pavelh14 78.?.?.?

Člověče tvá forma projevu je opravdu zvláštní a já se s ní setkávám prvně. V jistých obratech je to opravdu těžší pochopit a někdy se to může pochopit i úplně jinak! Určitě to ale svědčí o nějaké tvojí odchylce - to opravdu není normální a možná, že to přímo souvisí s tvým pokryteckým se dívání na svět!
Jsem rád , že chápeš tento zprasený systém, ale neznáš, jak z toho ven. A proto jsme řešení na www.ekonomickareforma.cz vypracovali! Kritizovat umí kde kdo, ale něco vymyslet....
A zrovna tak já budu říkat, že tento systém prolezlý rokovinou se již nedá vůbec vyléčit, bez řádného řezu! A ten chceme udělat - žádná kulka, ale vyřešení příčiny nomoci!!!! Jen odstraněním příčiny se nechá vyléčit jak skutečná rakovina, tak i tato ekonomická. A příčina je jasná!
V pohádce imaginárních peněz bohužel žiješ ty a je smutné že, přes nepochybné znalosti současného finančního systému, se nedokážeš orientovat v něčem jiném, novém. Ale to již jsme zjistili, že většina lidí s VŠ ekonokomickou tohle nepochopí - a není to tím, že by reforma byla blbost, je to tím, že jsou "naprogramovaní" a již nic jiného nepřijmou (mají paměť ROM). Ale najdou se i světlé výjimky, samozřejmě.
Člověče, co to blekotáš stále o tom, že by reforma lidem uškodila! Zatím se jasně ukázalo, že tento finanční systém lidem opravdu škodí a vede lidi do záhuby - to je snad nezpochybnitelné! Chováš se tedy jako pokrytec, který ví, že tento systém je špatný, ale odsuzuje jiný, který je potenciálně mnohem lepší a má předpoklady tu ekonomickou rakovinu vyléčit!
Proč si pořád lidé jako ty myslí, že to děláme pro nějaký vlastní prospěch - uvědomuješ si, že my z toho ale vůc nic nemáme (a ani do budoucna s ničím nepočítáme) a ještě do toho naopak peníze dáváme? Dovedeš si představit, že je to třeba naše hobby, a náš zisk je naše radost z toho, že to pomohlo i ostatním? A myslíš si, že jsme tím pádem nějaký nemocní? Že by jsme už byli až takhle daleko - no, to už nám do konce asi moc nezbývá [smích]

233548

02.12.2010 12:56

Alternativních zdrojů v češtině a slovenštině ubývá – všiml si někdo?

RE: Co na to rict

pavelh14 78.?.?.?

No, a jsme zase zpět na začátku. Reformu na www.ekonomickareforma.cz jsi vůbec nečetl, nebo, jak jsem již psal, nejsi schopen cokoliv jiného, než je v tvé hlavě naprogramováno, pochopit.
Opravdu doporučuji si to přečíst celé a pak se přihlásit do diskuze na http://ekonomickareforma.ning.com/ kde by se tebou snad něco dalo dělat (pokud by jsi chtěl přemýšlet, jako že bohužel pochopit nic nového nechceš).
Prakticky vše, co jsi napsal v předešlém příspěvku je typická ukázka médii a současným korporátním systémem zmanipulovaného "člověka", který opravdu ani nechce pochopit, neboť má v první řadě ze všeho jiného strach, protože se všude říká, že když to bude jiné, bude to ještě horší.
Jen ještě k tvému největěímu nepochopení reformy. Minimální plat v nové reformě znamená zhruba 25000Kč (což se rovná ekvivalentu 25000NPP)a dostali by ho všichni, co chtějí dělat a dělají. Většina lidí by ale dostala podstatně více - to již záleží na nich, jak jsou odborně a technicky zdatní. Maximální plat by byl omezen jen ve státním sektoru na max.třínásobek minimálního platu a v soukromém sektoru není omezen.
Peněz na půjčování ve formě NPP (Nároků na finanční plnění) by bylo ve státní bance ve formě bezúročné půjčky prakticky neomezené množství, protože tyto peníze v kostantním množství daném majetkem celé společnosti (asi 2,5bil.korun) se prakticky jen točí a to buď rychleji(pokud společnost prosperuje), nebo pomaleji, pokud již není třeba další nesmyslný růst společnosti na úkor kvantity. Předpokládá se další růst JEN v podobě kvality!
Bezúročně by si mohl půjčit prakticky každý a výška půjčky je omezena pouze schopností splácet - společnost nedovolí předlužení a tedy prakticky zničení kvalitního života jednotlivce. Každý ale ručí celým svým majetkem! Proto je zde i vyvolán velký podíl zodpovědnosti! O půjčce někomu nerozhoduje žádný další člověk, ale počítač!
Ekonomika by se naopak velmi rozjela, neboť by nastala velká poptávka po veškerém zboží, díky mnohem větší kupní síle obyvatelstva a tím by začaly firmy více vyrábět a další nové by snadno díky naprosto dostupným bezúročným půjčkám, vznikaly.Ceny by ale mnoho nestoupaly,(nebo jen dočasně a to podstatně méně, než dnes díky inflaci) protože by nastala skutečná KONKURENCE bez dotací, lobbingu a jiných destabilizujících prvků! Nikdo, kdo chce pracovat by nebyl nemajetný a nemohl by se dostat do neřešitelné zoufalé situace, jak se velmi lehce dostane nyní! Nikomu nelze jeho mzdu upřít - pokud chce pracovat! Daň by byla celkově jen 20% (5% důchodové zabezpečení-toto není vyplaácení důchodů, 5% daň na chod státu a 10% zdravotní) a vybírala by se automaticky při všech příjmových platbách. (Příjmovou platbou není obchodní transakce!)
Splečnost by zrušila jakékoliv přerozdělování daní ve formě sociálního zabezpečen...

Automaticky kráceno

233618

02.12.2010 13:00

Alternativních zdrojů v češtině a slovenštině ubývá – všiml si někdo?

RE: Co na to rict

pavelh14 78.?.?.?

pokračování...
Splečnost by zrušila jakékoliv přerozdělování daní ve formě sociálního zabezpečení a pracovních úřadů, které by zanikly. Jejich místo by v pohodě zastaly obecní úřady, kde by člověk, který chce pracovat a nemůže sehnat práci, vždy okamžitě uspěl a nějakou práci by dostal a tím i minimálně minimální plat 25000Kč!

S poválečným obdobím toto NEMÁ nic společnýcho a reforma nejsou žádné ideály, ale je velmi dobře propracovaná!
Tenkrát po válce to též nebylo myšleno špatně(ovšem idea komunismu nepočítala s lidmi, jako takovými )ale nebyla výpočetní technika, která dnes dokáže zajistit pomocí různých mechanizmů, aby se lidé udrželi chováním v přednastavených mantinelech (které jsou v reformě ovšem mnohem dále od sebe - reprezentuje větší svobodu a zároveň jsou mnohem vyšší - reprezentuje dodržování pravidel, ale pro všechny stejně!!!!)
Lidé by tedy byli mnohem svobodnější, mohli by se okamžitě realizovat díky snadnému přístupu k půjčkám a zároveň by za své počínání nesli mnohem větší zodpovědnost. Tímto by se elegantně a svobodně vyřešilo mnoho problémů i nepřizpůsobivých občanů!! Chceš snad něco jiného?
Další diskuzi prosím v případě dotazů na: http://ekonomickareforma.ning.com/ zde to již nemá cenu.
Buď to toiž někdo chce pochopit a vyhnout se neodvratiteným problémům, a nebo se chce zakonzervovat v současnoati, protože má strach a tím pádem ani není schopen o něčem novém, lepším, přemýšlet! Strach je mocná zbraň - uvědomme si to!

233620

02.12.2010 14:46

Alternativních zdrojů v češtině a slovenštině ubývá – všiml si někdo?

RE: Co na to rict

pavelh14 78.?.?.?

Somozřejmně nemáš pravdu skoro v ničem (viz dva mé příspěvky osi o 4výše)! Vysvětlení a diskuze na: http://ekonomickareforma.ning.com/

233629

02.12.2010 17:17

Alternativních zdrojů v češtině a slovenštině ubývá – všiml si někdo?

RE: Co na to rict

pavelh14 78.?.?.?

Člověče, nemá to s tebou cenu. Pokud nic nechceš chápat, nedivím se tvojí reakci, také bych tak reagoval, když budu chtít, aby vše zůstalo při starém, protože mám strach ze všeho jiného.
Takže ještě jednou a naposled! Pokud se chceš něco dozvědět a pochopit, pak na diskuzi: http://ekonomickareforma.ning.com/
Pokud se cheš jen dohadovad co by bylo, kdyby..... pak já končím, neb si zase předvedl svou demagogii a absolutně si nereagoval na jasně vysvětlené souvislosti, návrhy a myslím, že nemá ani cenu ti posílat nějaké odkazy na něco velmi podobného, co již fungovalo. Ostatně, snaž se sám, pokud nechceš zůstat do smrti v přesvědčení, že není nic jiného možné!

233643

02.12.2010 17:30

Alternativních zdrojů v češtině a slovenštině ubývá – všiml si někdo?

RE: Co na to rict

pavelh14 78.?.?.?

máte pěkné stránky tváří se velmi důvěryhodně o důvod víc pro mě se obávat že za tím stojí někdo mocný a není to jen legrace strejců od piva

Ano stojí za tím skutečně něco mocného - je to zdravý rozum! A ty trpíš stihomanem, neboť nepochopíš, že každá dobrá věc je většinou velmi jednoduchá.
Ty stránky dělal sám zdarma "duchovní otec" reformy. A zapojit se do diskuze bez předsudků a s konstruktivním přístupem, očištěn od současného peněžního systému, by tě mohlo opravdu prospět. Přijít na něco nového hrozně bolí, ale je to osvobozující, prospěšné a je-li to dobré i pro jiné, přináší to někomu i dobrý pocit. A to je mnohdy více, než jen mamon! Ale to si musíš nejdříve vyzkoušet, aby se to v tobě uvolnilo - ono to je totiž v každém, ale u někoho velmi, velmi potlačené!

233646

27.12.2010 10:29

Symbióza vlád a korporací

RE: Vlastní stát

pavelh14 78.?.?.?

Vážení nejen p.Bartošku a p.Vojto49 regujte prosím na to, co píši, nebo raději přejděte na diskuzi http://ekonomickareforma.ning.com neboť pokud si opravdu nepřečtete celou reformu společnosti na www.ekonomickareforma.cz je to zde pro mne sisyfofská práce!
p.Bartošku, je až neuvěřitelné jak (patrně ovlivněn současným systémem) úplně obracíte realitu a tvrdíte, že cituji:pokud padnou banky a tento systém bude nahrazen nekrytou měnou, nebude nám vůbec do smíchu - alespoň tak jsem pochopil vaší tak troch nejasnou odpověď
Jak jistě víte, NAOPAK současný peněžní systém je naprosto nekrytý (resp. krytý dluhy, což je zvěrstvo, na kterém banky vydělávají nehorázné prostředky pomocí tzv. multiplikace peněz, kdy vám půjčí nekryté, zfalšované, imaginární poukázky na peníze a zpět žádají skutečné peníze, nebo reálný majetek) Tohle je podvod tisíciletí a vy jim to žerete i s navijákem. Proboha, proč tohle nikdo nevidí a když ano, proč se tomu nikdo nebrání! Vy nevíte jak se tomu bránit? Ale ano! Zavést státní banku a půjčovat bez úroku a 100% kryté peníze!!! A to přesně naše SES žádá a doporučuje občanům, aby to žádali po vládě též! NIC VÍC - prozatím! Ono by to okamžitě přineslo pád pijavic(bank) a následné osvobození od dluhových okovů. Naší prioritou je i splacení státního dluhu. Tím pádem budou prostředky, když si uvědomíme, že banky již nebudou odčerpávat z našeho státu 200 - 300mld. korun ročně !!!
p.Vojto, ano je to nadšení, co zde předvádím, ale neměli by se tak chovat všichni, kdož pochopili, že takhle to dál nejde! Nebo mi snad chcete tvrdit, že musíme stále trpět ty pijavice abychom se s námi laskavě banky kamarádily. Ne, příteli, pokud jsou kamarádi pouze tehdy, když nám mohou nasadit pijavice (banky)....tak to žádní kamarádi nejsou ale.... ku..y jsou to!!! A že stále vytváří pomocí propagandy, že to jinak nepůjde...nenechte se vysmát!!! Tím jsem odpověděl, že celý projekt SES je NAOPAK postaven na elementárních znalostech reálné, ale opravdu reálné ekonomiky se 100% krytými penězi a ne jak je tomu dnes, kdy celá ekonomika je nereálný moloch stojících na dluzích, kteréžto jediné jsou reálné!
My nic nestavíme na víře (kdykoliv napíši NAOPAK, pak je to ve vztahu k současné ekonomice...a myslím, že se to v odpovědi k vašemu příspěvku bude opakovat skoro ve 100% případů)NAOPAK, koncept našeho návrhu SES je setsakra postaven na reálitě a s vírou to má bohužel velmi málo společného. Ale to musíte nastudovat sám. Vaší víru, že to nebude fungovat vám těžko vyvrátím a ani to nemám v úmyslu! Je to jen vaše vůle, zda chcete být dál klamán a vysáván, nebo se zamyslíte! My se nesnažíme převychovat člověka, my se snažíme nastavit všem stejná pravidla a možnosti tak, aby lidé SAMI začli věřit v tuto novou solidární společnost, která bude dále postavena na základě opravdu rovnýc...

Automaticky kráceno

234987

27.12.2010 10:33

Symbióza vlád a korporací

RE: Vlastní stát

pavelh14 78.?.?.?

Pokračování!!!! Je to jen vaše vůle, zda chcete být dál klamán a vysáván, nebo se zamyslíte! My se nesnažíme převychovat člověka, my se snažíme nastavit všem stejná pravidla a možnosti tak, aby lidé SAMI začli věřit v tuto novou solidární společnost, která bude dále postavena na základě opravdu rovných šancí - ale opravdu! Toho se samozřejmně bojí lidé typu bankéřů, makléřů, politiků a neschopných státních úředníků - to je logické!
A jak je to s uchováváním hodnot? Ale pane, vy jste vůbec nepochopil, že reforma SES dává NAOPAK od dnešního systému včem lidem možnost akumulovat co jen chce a co si přeje!!! Tedy mimo reálných peněz, kterými je vše kryté a které jsou uchovány pro potřebu celé společnosti v depozitu národní banky! Co vy, pane, snažíte si dnes uchovávat peníze, nebo raději potraviny, či zboží, či reality? Asi odpovíte, že peníze ne, protože to by jste byl úplně mimo, jak se říká! Takže jak vidíte, SES myslí i na hamouny,i když je to v nových podmínkách naprosto nesmyslné, protože prakticky všichni mohou mít vše co potřebují ihned a bezúročně. Jsou ale na druhou stranu za své chování 100% odpovědni a ručí celým svým majetkem i půjčkou, kterou si pořídili bezúročně. Tím bychom zodpovědně pořídili nejen pro své potomstvo opravdu vše potřebné a to poctivě a beze strachu, co s námi bude dál. Měli buchom opět potřebné jistoty, bez kterých je dnes život opravdu obtížný, ale i 100% konkrétní odpovědnost, NAOPAK od dnešní společnosti, která je v pohledu na odpovědnost velmi, velmi anonymnía s patřičnými důsledky.
Autoři reformy tedy o uchování hodnot vůbec nespekulují, NAOPAK autoři tvrdě hájí nedotknutelnost POCTIVĚ nabytého majetku a uchovávání hodnoty v podobě duchovních a materiálních statků, p.Vojto, dokonce mnohem více, než pseudospolečnost dnešní!!!!!
Píšete-li o Číně to,co píšete tak, nezlobte se, vůbec, ale vůbec nechápete o čem píšete. Zde by moje oblíbené NAOPAK bylo použité ve všech pádech a na každém druhém místě. Je to na další článek. Ale já doporučuji spíše diskuzi na : http://ekonomickareforma.ning.com/ Pojďte se bavit s otevřeným srdcem, a očima, PŘÁTELÉ, bude to úplně o něčem jiném. Našim cílem není přesvědčit, našim cílem je otevřít srdce, mysl a oči [smích]

234988

27.12.2010 13:20

Proti Novému světovému řádu

Občanská společnost, která se tím detailně zabývá

pavelh14 78.?.?.?

Pokud tak čtu tento článek, opravdu nám, jako společnosti, která se chce z okovů bank, které to samozřejmě mají nejvíce na svědomí a které to vše řídí, dostat, nezbývá nic jiného, než uzavřít naše národní jmění společnosti (podobně, jak se o to snaží i Orbán v Maďarsku)v depozitu a začít využívat naši měnu tak, aby ji nikdo nemohl napadnout, vyvézt, vyvést a manipulovat s ní!
A přesně tohle a mnoho jiného, co by nás skutečně osvobodilo od NWO a faktické vlády bank je nastíněno k odsouhlasení všech lidí, kteří mají zájem s tím něco dělat zde: www.ekonomickareforma.cz v sekci Text reformy, kde je detailně zpracován plán přechodu na jinou společnost, kde by se již tohle zvěrstvo dít nemohlo!
Takže všichni, kdo nevíte jak, ale chtěli by jste s tím něco dělat, přejděte též na diskuzi k tomuto problému na: http://ekonomickareforma.ning.com Konstruktivní připomínky jsou velice vítány a budou zanešeny do textu pravidel budoucí solidární skutečně svobodné společnosti!
Tak jen do toho! Na http://ekonomickareforma.ning.com čekáme na vaše věcné připomínky! Základ je položen, cesta je zřejmá a cíl je vytýčen zde: www.ekonomickareforma.cz
JIŽ NĚKDO MUSÍ SPOJIT PROBUZENÉ LIDI NA SPOLEČNÉ PLATFORMĚ KTEROU JSME PRO VÁS V POTU TVÁŘE VYTVOŘILI!! NEVÁHEJTE, ONI TAKÉ NEVÁHAJÍ A ČINÍ! ČIŇME I MY A SPOJME SE!

234998

27.12.2010 16:33

Symbióza vlád a korporací

RE: Vlastní stát

pavelh14 78.?.?.?

Ach jo, ach jo! Číst je potřeba a chápat věci! Ne odpovídat dle svého nepochopení!
Proboha, co to píšete za bludy! Žádné červené čísla v nové společnosti se nekonají! Společost SES nepotřebuje, NAOPAK od dmešní, vytvářet dluhy, aby dostala do oběhu nové dluhové legálně zfalšované imaginární poukázky na peníze(rozuměj poukázky na dluhy = současné rádoby peníze). V novém systému pokud firma dlouhodobě neprosperuje, nastupuje insolvenční správce a musí se to řešit. Žádný subjekt tedy nemůže fungovat tak, aby šel do mínusu - je to v novém systému nepřípustné. Vaše obavy jsou tedy liché a podložené současnou neblahou nesmyslnou skutečností, (která vlastně ani skutečnost není)!
Já již jsem psal dlouhý eleborát, ale ono to dlouho trvá, než se to vystaví zde(nemám zaplaceny vouchery) a vy jste na to asi ještě nereagoval, což vás omlouvá. Pokud tedy mohu poprosit všechny, kteří se chtějí k našemu návrhu SES vyjádřit, prosím mrkněte nejdříve na www.ekonomickareforma.cz a pak se přihlašte do věřím plodné a poučné konstruktivní diskuze zde: http://ekonomickareforma.ning.com Jen tak budeme moci řádně spolupracovat a ne se bavit o voze a o koze! Děkuji za pochopení!
Už jste se příteli, Anonymuosi, přihlásil do diskuze na : http://ekonomickareforma.ning.com ? Prosím udělejte to a ptejte se, ptejte se a ptejte se...!!! Uvidíte, že pochopíte, o co nám opravdu jde!

235011

27.12.2010 16:55

Proti Novému světovému řádu

RE: Občanská společnost, která se tím detailně zabývá

pavelh14 78.?.?.?

Ale p.Erwine já se vůbec nesnažím někoho přesvědčit, to není mým cílem. Já zde chci jen ukázat, že jiné cesta je možná a zároveň dávám velmi dobře zpracovaný návod, jak se dostat k cíli, což mi asi máte za zlé! Je tu ale někdo, kdo má nějaké komplexní oddůvodněné řešení dnešní situace? Není, a proto zkuste místo nadávání ¨, obviňování a napadání se navzájem prostudovat SES na stránkách www.ekonomickareforma.cz a pak se připojit do diskuze na: http://ekonomickareforma.ning.com , kde můžeme vše pěkně postupně probrat a dojít tak společně k cíli.
Pokud tedy nemáte jinou cestu, zkusme tuhle, která je již pěkně zpracovaná!
Jen to prosím nedělajte jako Aristokrat, který se na diskuzi přihlásil asi před 14dny a jediné, co udělal, tak napsal sem tento příspěvek: vymyslete něco lepšího a půjdu s vámi takto je to pouze z houven do houven neboli z okovů bank do okovů bank , který snad ani nemůže myslet vážně!!!
Nemá tento pán snad k SES (Schlimbachův Ekonomický Systém) nic povědět? Nebo po přečtení zjistil, že to nemá chybu - to bych se dost divil! Proč se tedy nezapojí do diskuze na SES, když už se tam přihlásil? Umí snad tento pán jen nadávat, napadat a vymlouvat se se založenýma rukama? Co si o tom mám myslet?

235013

27.12.2010 17:07

Proti Novému světovému řádu

RE: Občanská společnost, která se tím detailně zabývá

pavelh14 78.?.?.?

Tak kryso vylez z díry, otevři oči a začni se dívat! Brzy uvidíš, že to co popisuješ se skutečně dělo a bude se dít, pokud to nezastavíme. A zastavit se to nechá pouze tak, jak navrhujeme zde: www.ekonomickareforma.cz jinak budeš mít kryso bohužel pravdu! Ale pokud nebudeš krysa líná a dokážeš si tu reformu společnosti celou přečíst, zjistíš, že jsi tenhle krysí článek psal zbytečně, protože reforma v našem pojetí je úplně něco jiného, než cokoliv do teď provedeného!!! Ale na to musíš, milá kryso, přijít sama, k tomu tě nikdo nutit nebude. Ale pokud víš o něčem lepším...šup sem odkaz, rád si to přečtu a zhodnotím zase ze svého pohledu!Až pak totiž můžeme opravdově diskutovat a ne se dohadovat.
Zatím se měj, milá kryso, moc hezky v těch sračkách...

235014

27.12.2010 17:20

Proti Novému světovému řádu

RE: Kapitalismus vzdy koncil krizi, krvelacnymi valkami a bidou - pak se karty rozdali na cas znovu...

pavelh14 78.?.?.?

p.Moudrostrak i další přispívající to zde popisujete velmi dobře, ale jednak jste neuvedli pravou příčinu, proč to takhle dopadlo (možná proto že to nevíte, možná proto, že neznáte jak z toho ven). Dnes nadávat umí každý a také to s oblibou dělá(viz tento váš článek, proti kterému nemám jinak ani slovo proti) ale stačí to?
Zde na www.ekonomickareforma.cz je vše rozebráno, analyzováno a HLAVNĚ navrženo to "třetí řešení". které tak p.Moudrostrak postrádáte. Máte prostě štěstí, že jdu zrovna kolem... jak by řekl klasik!

235015

27.12.2010 17:31

Proti Novému světovému řádu

RE: WikiLeaks už téměř nefunguje ...

pavelh14 78.?.?.?

Výborný postřeh pane Magnus. Jsem úplně stejného názoru, a proto se s tím snažím i něco dělat. Základem všeho je ale odstřihnout banky, které to mají většinou na svědomí a jdou skutečně společně v jednom šiku proti nám, od jejich nekonečné moci. To lze opravdu jen tak, jak se o to mimochodem snaží nyní Orbáni v Maďarsku, tj. vytvořením, nebo znárodněním státní banky, která např. bude moci půjčovat bez úroku! Samozřejmně tomu musí předcházet uzavření měny jen pro účely vlastního státu. Pokud se toto povede, je tak z 60% vyhráno! Následovat pak ale musí ještě další kroky, které si je možno pečíst zde: www.ekonomickareforma.cz A o těchto dalších krocích je možno diskutovat na : http://ekonomickareforma.ning.com/ Připojte se též - víc otevřených očí víc vidí a víc hlav víc ví!

235016

28.12.2010 12:30

Proti Novému světovému řádu

RE: WikiLeaks už téměř nefunguje ...

pavelh14 78.?.?.?

Ano, p.Magnus M. pravdu díte a vypadá to, že již v tom máte dost jasno. Reakce "finančních šikulů" na sebe nenechala dlouho čekat a je vidět, že to je správná maďarská cesta, když se takto čertí. My bychom jim ale ustřihli celou moc tím, že bychom měnu "uzavřeli" do depozitu, aby s ní nemohli provádět své finanční casino.
To je zároveň odpověd pro dalšího bezejmeného diskutujícího, který tvrdí, že jen klacek jim ukáže. Ó, jak se mýlí! Pokud jim neodstřihneme penězovody a moc nad naši měnou, mají oni k dispozici proti nám talik klacků, že by nás umlátili, jak hady! Nejhorší je, že by to udělali našimi vlastními prostředky, které jsme jim pomocí našich volených zástupců,kteří s nimi okamžitě za mrzký peníz kolaborovali, tak hezky a dobrovolně vydali!
Klacky tedy nepomohou. Orbán dělá to(bohužel ale zapomíná na oddělení a uzavření své měny) co je účinné. Brzy uvidíte, pokud ho nezpacifikují!
Musím ale zase upozornit na stránky www.ekonomickareforma.cz kde je možno si opravdu celý námi navrhovaný postup, jak zlikvidovat dluh, který všechny tíží a jeho destrukční produkt úrok, který nás uvrhá do ekonomického otrocví. Diskutovat o tom lze na http://ekonomickareforma.ning.com
Jste velmi zván(i)!

235061

28.03.2011 15:18

Víme, co chceme?

RE: Takto NE

pavelh14 78.?.?.?

Nechápu, co nechápete na stránkách p.Schlimbacha. Stručněji a jednodušeji to při komplexnosti řešení pravdu asi nejde. Jediné v čem bude asi problém, je v tom, že si to nikdo nepřečte celé, ale věšinou to chce přečíst alespoň 3x a myslet u toho. Pak pochopíte, že snad ani jiné řešení není možné, pokud nechceme dopadnout na hubu, jak nás to všechny neodkladně čeká, pokud nepřijmeme nějaké radikální opatření a neodstraníme příčinu (vir), který je v současném systému úmyslně zanešen.
Zná-li někdo jiné jednodušší komplexní technicky proveditelné řešení, než je na www.ekonomickareforma.cz nechť ho sem dá, nebo ať jde o tom diskutovat sem: http://ekonomickareforma.ning.com/
Kritizovat umí totiž každý, ale přijatelné řešení nezná nikdo!!!

240598

06.04.2011 17:45

Je naše země připravena na výrazné změny?

RE: zajímavý článek, který se skoro dotýká prapodstaty problému

pavelh14 78.?.?.?

Pane Vojto, ve své odpovědi jste vůbec nereagoval na to ,co jsem vám odpověděl a čím jsem argmentoval. Začínáte vytahovat úplně něco jiného, což je znak, že se snažíte od mých argumentů distancovat - nemáte na ně odpovědi, které by se hodily do vašeho neoliberálního myšlení.
Ani já nebudu na vaše teze reagovat, neboť je to stejně zbytečné, vždy si stejně melete svou a odpovědi, které nezapadají do vašeho myšlení ignorujete. Je to typický způsob neoliberálů, jak diskuzi rozmělnit a odvrátit od odpovědí, které vlastně (aniž by jste museli připusti váš error v myšlení a postojích) nemáte a mít nemůžete!!! [smích]
Mějte se fajn, diskuze s vámi a vám podobných je ztráta času a nikomu nic nepřináší pozitivního [zmaten]

241192

10.08.2011 13:37

Řecká krize: řecký státní dluh je neplatný

RE: Proroctví palmových listů

pavelh14 78.?.?.?

Uvědomte si, že peníze (pokud to má fungovat) musí sloužit jen jako prostředek směny a ne jako zboží.(vysvětlené je to jinde, např. zde" www.ekonomickareforma.cz/pdf/reforma.pdf) Když si půjčíte sekačku, neplatíte též sekačkou!

250382

11.08.2011 12:35

Nemocný kapitalismus a co s ním

RE: a kdo tento vykořisťující systém podporuje?

pavelh14 78.?.?.?

Nemusíte souhlasit vůbec s ničím z mého příspěvku. To ale neznamená, že máte pravdu. Napsali vám to i ostatní, že pokud si nepůjčí lidi a firmy, půjčí si za ně stát a z lidí (i z těch, co si nepůjčí) to dostane na zvýšených daních.
Bez stále většího půjčování tento systém prostě neumí a nemůže přežít. Však je to přeci všude ve světě vidět (dokonce i v USA), že dluh jen narůstá a nikde se nesplácí - to všude jen remcají po hospodách?
A jak byste si představoval opravdové řešení vy sám. To, co jste napsal, samozřejmně hlavní problém vůbec neřeší!

250524

06.12.2011 09:46

Jaderná válka na obzoru

RE: Textove nepresnosti, nebo jen autorcina nezdatnost?

pavelh14 78.?.?.?

...a já tomu rozumím naopak velmi dobře. V dnešní(jak se píše v příspěvku, negativní době) se opravdu toho mnoho nesmí a už vůbec ne ukázat na prapříčinu všeho, co dostalo tuhle zvrácenou a negativní společnost do současného stavu. Takže podobně to bylo i s raketami USA, které byly již dříve instalovány v Turecku proti SSSR. Kuba byla jen adekvátní odpověď bývalého SSSR.

258097

20.04.2012 15:49

Malá abeceda politické ekonomie

RE: Jaka ekonomie,kdyz zadna neni,vsichni kradou,dluhy vytloukaji dluhama.

pavelh14 78.?.?.?

Myslím, že odkaz na stránky Reformy společnosti je přesně to, co většina zde hledá a popisuje.
Vše, co je zde napsáno a co většina z vás doporučujete jako nějaké řešení je výborně zpracováno zde: www.ekonomickareforma.cz/pdf/reforma.pdf
Někteří z vás jistě namítnete po přečtení, že je to utopie a že je to nereálné. Utopie možná, ale reálné to je, neboť se naopak jedná o reálnou ekonomiku, co je na stránkách RS popsáno, včetně průběžných voleb s odvolatelností politiků atd. atd.
Je to prostě komplexní návod, jak se elegantně dostat z vlivu neoliberálů s tím, že nikdo neřeší, zda je to možné, neboť možné to bude, až si všichni uvědomíme, že jinak to patrně nepůjde. Nemůžeme se přeci ptát těch, kterým současný peněžní systém vyhovuje a kteří jsou u moci a mají pod kontrolou média, zda systém, který navrhuje Reforma společnosti, je ten správný a zda nám ho dovolí realizovat!!

267314

23.04.2012 18:04

Demonstrovat? Jistě ano! Ale víme, co vlastně chceme?

RE: HV

pavelh14 78.?.?.?

Tak dle TMO je vše vlastně v pořádku, vše funguje jak má a nikde není problém...jen nám to vše nějak jde do pr....! Ale to se omluví krizí, že? A kde je nějaké řešení? Tak to již TMO nezajímá...Neuvěřitelný ignorant a manipulátor ten TMO...a ještě má dojem, že je nejchytřejší ještě o mnoho více než náš nejlepší ministr financí celého vesmíru MK.
Fascinuje mne, jak tito lidé typu TMO a Vojta49 to mají jednoduché a jak je jim vše jasné, jak jim stačí vysvětlení "ekonomů" že za vše může krize....krize, kterou si sami ve vhodnou chvíli spustili, neboť jim to přináší další bezpracné zisky na základě legalizované zlodějiny bank, kdy banky poskytují půjčky pomocí multiplikačního efektu, kdy mnohokrát půjčované stejné peníze vlastně neexistují - jsou imaginární- a zpět chtějí reálné peníze, nebo majetky a jako bonus ještě úroky - samozřejmně též již jako reálné peníze. Takže banka vlastně v podstatě půjčované peníze falšuje pánové! Bohužel toto je od roku 1991 legální a tedy nepostihnutelná zlodějina. Od té doby též probíhá nekontrolovatelné zadlužování. Ti, kdo chtějí vidět vidí...hlupákům ovšem stačí se mrknout do učebnice ekonomie!
Pánové, tohle vaše vysvětlení mi stačilo kdysi v roce 1995, kdy jsem ještě ho.no věděl a myslel jsem si, že učebnice ekonomie dává jasnou odpověď stejně jako tehdejší ekonomové.
Pánové, nejsem to já, kdo neví, jak to dnes vše (ne)funguje, jste to bohužel vy dva, kteří za dobu 20-ti let nepobrali ani smítko poznání a stále věří dnešním politikům a ekonomům a papouškují jejich "recepty", které nikdy nic nevyřešily. Nevím, která mozkovna zamrzla a která by potřebovala reklamaci.
Já řešení znám (je na www.ekonomickkareforma.cz/pdf/reforma.cz). Vy znáte prd a posíláte druhé na reklamaci mozkovny. Zde je vidět, jak je to dnes vše postavené na mozkovnu,že?
A vyvozovat o někom, že je závistivý, když zná řešení a naopak ten kdo ví prd není závistivý...tak to mi také hlava nebere. Ono totiž kdyby jste se alespoň trochu obtěžovali pánové přečtením návrhu programu Reformy společnosti www.ekonomickareforma.cz/pdf/reforma.pdf pak by jste možná zjistili, že se těm skutečně schopným(ne všehoschopným) nastavují v nové společnosti mnohem lepší podmínky pro získání bohatsví, než je tomu v dnešním systému. Ale vypadá to, že takový TMO by bohužel ostrouhal, protože je to patrně jeden z legálních peněžních zlodějů, kterým samozřejmě tento systém vyhovuje!
O ostatních "svobodných" činech subjektů, kteří si "dobrovolně" půjčují na zlodějský úrok, protože jinou možnost nemají a podobných blbostech, který do toho TMO zamotal, se snad ani zmiňovat nebudu, neboť asi nikdy tito morální mrzáci nepochopí, že půjčovat za úrok opravdu, ale opravdu není morální, i když je to bohužel v dnešní době normální. Ne vždy ale tomu tak bylo a ne všude...

Automaticky kráceno

267594

23.04.2012 18:05

Demonstrovat? Jistě ano! Ale víme, co vlastně chceme?

RE: HV

pavelh14 78.?.?.?

Ne vždy ale tomu tak bylo a ne všude tomu tak je, pánové! Ale vám stačí, že úrok je odměna za půjčku, že?...Až pochopíte, že toto je největší podvod tisíciletí a že není možno dál takto fungovat (jak fakticky, tak technicky),neboť jistina s úrokem jsou v globále nesplatitelné a mohou díky úroku JEN růst, pak jistě pochopíte, že na tu reklamaci patřila skutečně mozkovna vaše.

267595

24.04.2012 10:56

Demonstrovat? Jistě ano! Ale víme, co vlastně chceme?

RE: HV

pavelh14 78.?.?.?

Vojto 49, tak již začněte navrhovat(při svém zabedněném myšlení byste asi skutečně mohl být na postu, který je schopen navrhnou někoho na Nobelovku) na tu Nobelovku systém na Reformě společnosti o.s. který přesně toto umožňuje a dokonce je na tom postaven www.ekonomickareforma.cz/pdf/reforma.pdf
Kdyby jste byl totiž schopen trochu samostatně a logicky přemýšlet a nepodléhat ekonomickým tupounům, pak NAOPAK pouze systém s konstantním množstvím peněz v depozitu a proměnným množstvím oběživa (ale dle momentální reálné potřeby)- až ten zajistí důstojný život pro všechny, kteří mají zájem produktivně pracovat (ne tak pro finanční bankéře a makléře, kteří mít ovšem své místo v této společnosti, nebudou, neboť jsou to praziti)!
Jen raálný bezúročný (ne spekulativní)ekonomický systém, který bude mít logicky vždy v oběhu tolik peněz, kolik bude zrovna potřeba (což se jednoduše zajistí právě reálnými transakcemi - jak jednoduché)je trvale udržitelný systém, který nepotřebuje růst růstu, ale stává se naprosto stabilním neexpanzivním systémem založeným na spolupráci a ne na systému "urvi co urvi" na úkor druhého.
Je mi líto Vojto, ale máte velmi zkreslené zažité informace na kterých lpíte a které vám neumožní se odpoutat od zločinu, který se zde děje pomocí bank a jejich zotročovacího nástroje - ÚROKU! Jen bezúročná ekonomika je schopna prosperovat, aniž by rostl objem peněz v oběhu a naopak jen úrokový sočasný systém nutně potřebuje ke svému sebedestruktivnímu rozvoji stále větší a větší objem peněz v oběhu, aby vůbec mohl ještě přežívat ve své agónii než narazí(narazil)na limity.
Možná by vás mohlo zajímat, že množství imaginárních peněz v oběhu se zvyšuje v konečném zúčtování přesně o úroky, kterými jsou zatíženy všechny půjčky od bank. Že by náhoda? Ne, ne, p.Vojto, je to zákonité, protože si uvědomte, že všechny peníze v oběhu jsou vlastně dodávány do oběhu JEN a JEN pomocí dalších a dalších ÚROČENÝCH PŮJČEK. Všímáte si toho exponenciálního náběhu dluhů ve všech státech, které na tento zločinný úrokový systém přistoupily? Ne? Tak to je mi vás velmi líto - všichni, co se o tohle začali zajímat to již dávno pochopili! Zkuste to též, než budete psát takové nesmysly!

267656

24.04.2012 11:55

Demonstrovat? Jistě ano! Ale víme, co vlastně chceme?

RE: HV

pavelh14 78.?.?.?

Ta tvoje zkratka TMO asi bude mít něco společného s tmářstvím, že?
Tupoune, neodpověděl jsi ani na jednu konkrétně položenou otázku, protože prostě žiješ ve světě bludů a nesmyslů.
Multiplikační efekt a bankovní rezervy samozřejmně existují a díky tomu se děje, co se děje. Každý trochu inteligentní člověk, který se o to začne zajímat o tom ví. Jen TMO si myslí, že to je strašení. Hlupáku! Ale ani se nedivím, že to tak vypadá, když existují tací tupouni, jako jsi ty TMO!
Státní banka v současnosti NEEXISTUJE, neboť nad ní stát nemá žádnou moc, ale kdo na ní má moc je FED, což při své zateměnosti asi také neuznáš. Čili současná "státní banka" má byýt prý samostatná banka, která je ovšem ve skutečnosti pouze nástrojem FEDu a je bankou emisní, které poskytuje peníze s minimálním úrokem ostatním komerčním bankám. Tyto komerční banky až dávají nové peníze do oběhu na již lichvářský úrok, ale to jim nestačí, ještě zapojují multiplikační efekt, kterým získávají pomocí úroku až 10ti násobek reálné hodnoty zpět díky jen 2% bankovní rezervě v ČR. V praxi to znamená, že v ideálním případě je banka schopna získat z vaši vložené 1000Kč (při jen 10% úrocích z dalších půjček) pomocí neexistujících peněz až 10000Kč za rok!!!!! a vy dostanete tak 20Kč za vaši 1000-ci korunu!

Samozřejmě, že by nebyl problém při navrhovaných prakticky 99% bezhotovostních plateb, aby vše obsloužila jedna státní banka (my říkáme spíše zúčtovací centrum). To jen TMO má možná oprávněný dojem, že by to nebylo možné. Za současného stavu tedy opravdu ne! Ale já říkám, že by se totálně změnilo prostředí a pak by to možné a dokonce reálné bez problému bylo. A vůbec by to nebyla žádná mašinérie, ale jednoduchý fungující celek. Ten, kdo to ale chce pochopit NESMÍ vycházet ze současného pokřiveného stavu, ale musí si umět představit úplně jiné prostředí - což ovšem není příklad morálních mrzáků s pokřiveným uvažováním jen pro sebe a na úkor druhých!

Pokud si tohle chce čitatel řádně rozklíčovat, může navštívit stránky www.ekonomickareforma.cz/pdf/reformaold.pdf kde se o všem dozví a může pochopit, co se s ním hraje za hru!!!
Ani já se s tebou nebudu dále zabývat TMO, neboť umíš pouze vřískat, jak by to nešlo. Pokud neprojevíš alespoň trochu zájem o to, jak by to mohlo fungovat v jiném systému, pak je to z tupounem tvého typu ztráta času. Věřím, že alespoň ostatní začali mít zájem o možnost skutečné změny - ty jsi totálně ztracený a odsouzen k zániku jako parazit. Je mi tě líto tupoune, ale je to tvoje volba!

267661

24.04.2012 12:36

Demonstrovat? Jistě ano! Ale víme, co vlastně chceme?

RE: HV

pavelh14 78.?.?.?

Ne, ten kdosi vůbec tyto půjčky nemyslel, to ty jsi se zase chytnul něčeho, po čem můžeš šlapat,jako hovno košile. Ten kdosi se ani slovem nezmínil o bývalém systému. Ten kdosi má namysli úplně novou společnost bez lichvářů a parazitů a bez jakkoliv úročených půjček!
Ten kdosi navrhuje společnost solidární založenou na čistých tržních principech bez lichvářů, makléřů a podobných pijavic, bez dotací, grantů a pobídek, ale i bez sociálky, berňáků a jiných naprosto zbytečných institucí!Ten kdosi zaručuje naopak mnoho jistot, které jsou mnohem více potřebné, než cokoliv jiného.Najdete zde http://ozr.webnode.cz/ o kousek dál v článku CHCEME ZMĚNU!
Stát musí být řízený zdola pomocí obcí a pomocí průběžných voleb bez drahých volebních kampaní a kupování hlasů,ale hlavně s rychlým odvoláním politika z funkce tím, kdo ho zvolil, což systém průběžných voleb plně umožňuje.http://ekonomickareforma.cz/pdf/demokracie1.pdf

267663

24.04.2012 13:07

Demonstrovat? Jistě ano! Ale víme, co vlastně chceme?

RE: HV

pavelh14 78.?.?.?

Tedy pokud takovýto tupouni se starají o naše finance...to potom chraň nás Bůh. Takové bláboly , jako tu píše TMO denně poslouchám z mainstremu...a stále to jde do hajzlu. Jak je to jen možné? Asi bude někde vir v systému, že TMO? A copak je asi ten úmyslně zavedený VIR? Schválně tupoune TMO, víš alespoň toto?

267668

24.04.2012 13:19

Demonstrovat? Jistě ano! Ale víme, co vlastně chceme?

RE: HV

pavelh14 78.?.?.?

Neuvěřitelný tupý hlupák ten TMO!!!!! Někdo tu psal, že je to asi ještě horší, že je agilní [chechtot]
Pochop alespoň ty tmáři, že dříve si ty "dotace" jak mylně uvádíš, si platili lidé sami sobě. Dnes to platí pijavicím a lichvářům. Co je lepší tupoune?
Dnes nám pijavice/bankéři (ne socky) odčerpávají z ekonomiky až 300mld. korun ročně, zatímco ty socky tak necelou 1mld. Co je lepší? A to nemluvím, že ty socky nepracují často jen proto, že pro ně není práce a vytvořit si ji sami nemohou, protože na penězích sedí bankéři, tupoune!

267672

24.04.2012 14:21

Demonstrovat? Jistě ano! Ale víme, co vlastně chceme?

RE: HV

pavelh14 78.?.?.?

Tupoune, já jsem jasně říkal, že v tom novém systému je nejdůležitější svobodný nepokřivený TRH bez dotací a pobídek a taky bez sociálek a berňáků a nikdy jsem netvrdil, že by stát nepotřeboval daně na svou správu. Kdyby jsi uměl alespoň číst, dočetl by ses, že navrhujeme 20% složenou daňovou kvótu z příjmů a to je vše! Nic jiného ani spotřební daň ani DPH ani nic jiného. Podnikatelé by vedli pouze jednoduché účetnictví a do odpisů by dali vše, co si zamanou pouze s tím požadavkem, že by na konci roku museli vykázat kladnou nulu! Také utopie, co tupoune? Ne, ne nám je úplně jedno, kdo to zdaní, ale někdo by to nakonec zdanit musel.A teď tě parazite ještě nadzvednu - vůbec by se nesestavoval státní rozpočet - není důvod!! Stát má stejně k dispozici jen to, co si vybere na daních a navíc ještě nikdy se rozpočet nedodržel, tak proč ho setavovat - průběžná reálná ekonomika, kterou navrhujeme zde www.ekonomickareforma.cz/pdf/reforma.pdf žádný takový korupční nesmysl nepotřebuje stejně jako korupční státní úřady. Jediné co ekonomika potřebuje je 100% kontrolu nad tokem peněz, aby na systému nemohli parazitovat tací, jako jsi ty! Tím by na pijavicích/bankéřích ušetřla až 300mld ročně.
Takže tupče TRH je základ i v novém systému, ale ne TRH s penězi, ty pijavice!
A na závěr, nový systém počítá i s takovým tupounem, jako jsi ty, jen mu neumožní parazitovat na ostatních! Tedy počítá i s člověkem lumpem, který to ale nebude mít lehké, stejně jako to nyní nemají lehké ti poctiví lidé! Jakému typu člověka se nelíbí, že nemůže parazitovat bezpracně a neproduktivně na ostatních? Tvoření peněz z peněz pomocí multiplikačního efektu s lichvářskými úroky opravdu, ale opravdu záslužná, poctivá produktivní výdělečná činnost pro ostatní opravdu, ale opravdu není! To pochopí již i malé dítě, tupoune!

267691

24.04.2012 14:58

Demonstrovat? Jistě ano! Ale víme, co vlastně chceme?

RE: HV

pavelh14 78.?.?.?

A na závěr mi ještě ty chytráku vysvětli, jak je to tedy z půjčkami na úrok!
Zkusme logický a matematicky jednoduchý příklad. Aby to bylo i pro tebe pochopitelné řekněme, že se právě nyní trh rozbíhá a v oběhu nejsou žádné peníze. Nyní přijde Chytrák jako ty a zřídí si banku a vyemituje prvních 10000Kč a to rovnměrně 10 podnikatelům po 1000Kč a na úrok 10%! A aby to bylo úplně pochopitelné, již další emisi peněz nebude po dobu 1 roku na kterou si všichni půjčili 1000Kč na 10% úrok, nebude provádět. Taková teoretická možnost není nemožná a uvádím ji jen pro tupce tvého typu, protože jen tak máš šanci pochopit že 1+1 není 50!
A nyní sledujme co se bude dít po vydání 1000Kč každému (opakuji do oběhu banka vydala 10x1000Kč tj. celkem 10000Kč a již nebude dále nic po dobu jednoho roku emitovat a jiné banky nebudou vznikat! Ono by se nic na tomto průšvihu nezměnilo,kdyby vznikla jiná banka(y) jen by se v tom již nikdo nevyznal!
Celý rok mohou podnikatelé a občané těch 10000Kč v oběhu užívat ku svému prospěchu (neboť peníze používané jen jako směnný prostředek jsou výborná věc) a díky těm 10000Kč se mohou vytvořit hodnoty třeba tisíckrát větší! A to při stejném objemu peněz v oběhu! To je co, takto se zhodnocují peníze tupoune, ne šmelením na burze! Ale ten největší jediný problém nastane až přijde konec roku a bankéř bude požadovat, aby mu peníze vrátili i s úrokama. Kolik tak asi nyní bude bankéř po těech chudácích chtít? Ano správně! 11000Kč...ale v oběhu je jen 10000Kč (pokud tedy někdo peníze nezfalšuje)!!!! Takže výsledek je, že i když všichni vrátí své půjčené peníze, budou mít stále ještě nesplatitelný dluh 1000Kč!!!!! Toto je tupoune hlavní problém úroku!
Dluh s úrokem se nechá splatit pouze tehdy, pokud bankéř vydá další emisi peněz z které si nejprve ten úrok ztrhne a zbytek opět půjčí a opět na úroky! Takže druhý rok by se do oběhu dostalo již jen 9000Kč (1000Kč si nechá na úroky), ale požadovat zpět na úrokách po dalším roce bude opět 1000Kč, neboť ve skutečnosti opravdu půjčil 1000Kč. Takže ve třetím roce již bude v oběhu jen 8000Kč atd. Až v 10-tém roce tohoto "hospodaření" nebude v oběhu nic a veškerý majetek se přesune do rukou bankéře. Tak toto je ta tvá odměna za půjčku a její důsledky, ty pijavice TMO. Už to chápeš, že za vše může skrytý umyslně zavedený VIR do systému - úrok!
Pokud ani toto nepochopíš Tmáři, pak řekni rodičům (pokud tě již nezavrhli za superblbost), ať tě nechají zapsat do 1.třídy, aby tě naučili číst a počítat do deseti, tratare! A tím končím z agilními provokatéry tvého typu, protože tak blbý ,aby jsi nebyl jen ubohý provokatér, být nemůžeš - tomu nevěřím!!!

267695

24.04.2012 16:21

Demonstrovat? Jistě ano! Ale víme, co vlastně chceme?

RE: Piš dál, Pepku!

pavelh14 78.?.?.?

...že by taková "duchovní výchova v zákristii" byla nutná k tomu, aby mohl bezmyšlenkovitě vykonávat tak důležitou funkci obecního blba Pepka Vyskoč? ...to mi nenapadlo! Ale je fakt, že na každou funkci je třeba patřičného vzdělání. Do školy evidentně TMO nechodil, neboť počtům se vyhýbá jak čert kříže, ale za školou si to jistě patřičně s ostatními gaunery užíval, neboť pokud má na něco faktické vychování, pak znalost nadávek a jejich použití je za jedna!
....co zde ještě člověk nepochopí, když si řádně všímá.
Tak jo Pepku, užij si to, vzdělání máš, tak pokračuj...

267704

24.04.2012 16:45

Demonstrovat? Jistě ano! Ale víme, co vlastně chceme?

RE: HV

pavelh14 78.?.?.?

Ano Duanitto, to je přesně ono, nemám již sílu to nějakému tmáři vysvětlovat...stejně si zase bude mlít to své neoliberální. Je to prostě neuvěřitelná dekadence národa, co tu spáchali tito tupci. Kam se hrabali komanči.....

267706

25.04.2012 11:24

Demonstrovat? Jistě ano! Ale víme, co vlastně chceme?

RE: HV

pavelh14 78.?.?.?

Vojto píšete: A pamatujte, že v ekonomii platí o penězích podobné. BEZ ÚVĚRU TO NEJDE!
Poskytnutí každého úvěru vyvolává náklady. Mezi jinými i v riziku jeho nesplacení. A tak musí každý úvěr přinášet věřiteli též výnosy. V podobě úroků. NEBUDE-LI ÚROKŮ, ZTRATÍ VĚŘITELÉ MOTIVACI PŮJČOVAT. NEBUDOU-LI ÚVĚRY, NEPOROSTE ZÁSOBA PENĚZ V EKONOMICE. NEPOROSTE-LI ZÁSOBA PENĚZ, NASTANE EKONOMICKÁ STAGNACE. A co způsobí ekonomická stagnace při stávající populační explozi? Kolaps, rozpad, zhroucení lidské společnosti. Tyto prosté souvislosti přece musejí být každému jasné.


Ano p.Vojto, popisujete a vycházíte ze současného pokřiveného peněžního systému, v kterém to opravdu jinak nejde a tak, jak se to dělá, to již brzy přestane jít úplně!!!
A protože si toto někteří lidé již dávno uvědomují, snaží se vymyslet nový systém, který ty současné pokřivenosti a hlavně zanešený VIR do současného systému, chtějí odstranit.
Původně to vypadalo, že s tím nelze opravdu nic udělat, ale stále se nabízela otézka, že někde musí být skrytá chyba, že to není možná, aby to nešlo. A pak na to někdo přišel! Je to úrok, který je zodpovědný za vše, co se nyní špatného děje. Po identifikaci viníka se tedy začlo vymýšlet, jak to zařídit bez úroku, protože všem je jasné, že bez půjček to bude asi problém. Ale jak zařídit půjčky bez úroků - vždyť nám je léta vštěpováno, že je to odměna za půjčené peníze?!? Nakonec se zjistilo, že toto je největší blud, jaký je nám všem již od malička vštěpován. Při složitém hledání bezúročného systému se opravdu stačí tak trochu vrátit do doby, kdy byl úrok (oprávněně) považován za lichvu a byly za něj uvalovány vysoké tresty. Stačí si jen uvědomit, k čemu byly peníze původně vymyšleny a jakou mají mít skutečnou funkci. A rázem je 90% problému vyřešeno. Zbývá jen uzákonit, že národní měna patří celé společnosti a taktéž, aby celá společnost k ní měla přístup pomocí bezúročných půjček bez toho, aby o půjčkách kdokoliv rozhodoval tak, jak to dnes dělají bankéři a nám říkají, že tím pomáhají všem, neboť úroky rozhodují o alokaci zdrojů. No, v první řadě si pomáhají sami a za druhé věřím, že sami ti lidé, kteří si chtějí půjčit by si rozhodli mnohem lépe, zvláště, když by ručili samotnou půjčkou, celým svým majetekem a navíc ještě budoucími příjmy, které ale mají garantovány(tedy pokud budou chtít pracovat)!
Náklady na vlastní půjčku pomocí státní banky jsou v tu chvíli naprosto mizivé a snadno by se daly zaplatit ze státních daní, které by měli složenou kvótu 20% z každého určitého příjmu subjektu. Daně by se ztrhávaly automaticky při příchodu určitého příjmu na účet subjektu.

267766

25.04.2012 11:24

Demonstrovat? Jistě ano! Ale víme, co vlastně chceme?

RE: HV

pavelh14 78.?.?.?

Jak budou fungovat tyto peníze v oběhu jsem tu již psal minule. Jen zopakuji, že v tomto systému, kdy subjekt nevlastní peníze, ale jen jakési nároky, které mu zaručí že může kdykoliv peníze (uzavřené v depozitu státní banky před bankéři a makléři, kteří s nimi tedy nebudou moci hrát svou burzovní ruletu-finanční burza se ruší - nikoliv ovšem komoditní) použít, a to jen při vlastní transakci. Toto zaručuje, že budou peníze kdykoliv každému, kdo má na ně nárok k dispozici a tedy nikdy nebude nedostatek peněz způsobený jejich zadržením, nebo spekulací!
Vojto, vycházejte již tedy při svém konstatování že to nejde, z nového stavu věcí a mrkněte na to touto optikou. Pak se vám možná bude vše jevit jinak a uznáte, že to může být záchrana pro lidstvo!! Proč se vždy všichni snaží jen dokázat jak to nejde!!?? Všiml jste si tothoto stavu? Nikdo prakticky neříká, jak by to mohlo jít - tedy mimo sdružení Reforma společnosti o.s na adrese www.ekonomickareforma.cz/pdf/reforma.pdf kde se zájemci o skutečné řešení vše podstatné i s oddůvodněním dozví. [smích] Není to žádná canc, ale velmi pěkně zpracovaný návrh celého komplexního systému včetně průběžných voleb, které zaručují okamžitou odvolatelnost politiků voliči, které je zvolili a zároveň odstraňují drahé volební kampaně a též jakékoliv uplácení hlasů je neprosto nesmyslné a tedy též odpadne.[/url]http://ekonomickareforma.cz/pdf/demokracie1.pdf[/url] a nebo přímo DEMO velební systém http://sw.gurroa.cz/eps21.php

267767

27.04.2012 10:47

Demonstrovat? Jistě ano! Ale víme, co vlastně chceme?

RE: HV

pavelh14 78.?.?.?

Vojto, měl jsem dojem, že chceš o věcech přemýšlet, ale vypadá to, že jsi demagog, neboť naprosto ignoruješ příspěvky, které ti tvůj ostrovní příklad vysvětlují tak, že je samozřejmě možno zvyšovat jmění společnosti se stále stejným množstvím oběživa! Dokonce je to nejlepší a nejefektivnější řešení pro CELOU společnost! Nestane se tak, že díky úrokům by postupně přešel všechen majetek do rukou případných bankéřů.
Své odpovědi, na které nereaguješ (které jasně ukazují, že nejen že to lze, ale je to asi jediná možnost, jak se dostat z ekonomického otroctví) jsem již psal, a proto ve stručnosti ještě jednou!
Chce to se jen dívat na bohatství trochu komplexněji. Pro tebe jsou bohatství pouze peníze (což je ta největší degradace myšlení současné společnosti) a pak samozřejmě voláš po nových a nových penězích, ale úplně opomíjíš, že jejich poměrná hodnota množstvím klesá. U nepeněžních hodnot a statků je to ale jinak. Pokud peníze budou sloužit tak, jak původně byly navrženy, pak bude prací stoupat množství a hodnota jak materiálních, tak duchovních statků (což je to opravdové bohatství) při stejném množství peněz v oběhu. Peníze nejsou cílem, ale jsou prostředkem k získání bohatsví!
A já se ptám jak to vidíš ty? Myslíš, že je důležité vlastnit stále více a více nekrytých papírků, nebo naopak bohatství vidíš v duchovních a materiálních statcích?

267841

03.05.2012 12:02

Vzájemný vztah vědomí lidí a společenského systému

RE: Alternativa aneb Vezmi si ji nebo ti bude dána

pavelh14 78.?.?.?

Autor článku musí prostě vědět o www.ekonomickareforma.cz/pdf/reforma.pdf neboť udělal pakticky "výcuc" toho nejzákladnějšího, co se v návrhu Reformy společnosti o.s. uvádí!
Pokud by ovšem o Reformě společnosti o.s. nevěděl, pak je to též výborná zpráva, neboť se ukazuje, že mnoho různých alternativních směrů o osobností si začíná uvědomovat, kde je opravdu "zakopaný pes" a kde je nutné začít.
Též je již možné upozornit na Občanský sněm, jehož stránky vznikají na www.obcanskysnem.cz a jak to tak vypadá, bude to nejvýznamnější počin v poslední době, neboť se opravdu zaměřuje na primární problémy současné společnosti a bude ve spolupráci s ostatními zájemci navrhovat komplexní řešení současné situace a tím notně posouvat vědomí hledajících lidí, kteří zatím nevědí, co se vlastně děje a tápou.
Zde bude dán každému probouzejícímu se člověku prostor, aby se mohl konstruktivně projevit a podílet se na opravdové změně, která je naprosto nutná!

268200

15.10.2012 12:47

Volby

Ptáte se na řešení?

pavelh144 78.?.?.?

Nebudu se rozepisovat. Navržené skutečné komplexní řešení je zde: www.ekonomickareforma.cz/pdf/reforma.pdf
Je to návrh, pojďme o něm diskutovat a to pozitivně. Nehledejme jak to nejde - to již víme.

277190

02.04.2013 10:49

Boj o ruskou centrální banku

RE: Nezavisla centralna banka

pavelh14 78.?.?.?

Doufám, že se jim to podaří a budou tak moci dokázat, že dlouhodobě navrhovaný systém na stránkách www.ekonomickareforma.cz/pdf/reforma.pdf má reálný základ a že je to asi opravdu jediné řešení, které může společnost a národ, jenž se dokáže odtrhnout od bankovních pijavic, vrátit zpět do dob prosperity.

287495

23.07.2013 13:05

Minimální mzda nebo almužna

RE: A co Evropská sociální charta?

pavelh14 78.?.?.?

Všechno to všichni velmi komplikutjete. Ono to má vcelku jednoduché řešení. Jen se zamyslet nad tím, co je základní příčinou současného stavu a tu příčinu odstranit - a je to! Bez odstranění základní příčiny to prostě nemůže jít ať děláte a vymýšlíte co chcete, jen se vše neustále komplikuje. Však se stačí kolem sebe podívat, ignorovat vypečené ekonomy a věci vnímat reálně. Dokud větší část lidí nepřijde na to, co vše toto způsobilo, neuvědomí si to a nebude chtít nápravu, tak nic opravdu nepůjde.

nápověda zde: www.ekonomickareforma.cz/pdf/reforma.pdf

293779

Káva pro Zvědavce

21

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc prosinec přispělo 28 čtenářů částkou 7 460 korun, což je 21 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
15SucVps1Cpxd6ahR6uxx6SJiR16SZgR7b

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Trocha humoru na téma postižení korona-vymýváním mozků04.12.20 09:47 Česká republika 0

Možná nejdůležitější projev prezidenta Trumpa s čs titulky03.12.20 10:51 USA 9

Zastavme krádež voleb! 03.12.20 00:23 USA 0

Íránského vědce patrně zavraždil Mosad01.12.20 23:07 Írán 8

Co nikdo neříká o lockdown29.11.20 23:02 Neurčeno 0

Seznamte se: Soudruh Vrábel, Vyvolený informátor29.11.20 17:01 USA 1

Policejní robocapové zastavili zločin28.11.20 11:19 Česká republika 6

Jak migranti "obohatili" Švédsko27.11.20 21:12 Švédsko 1

České nemocnice jsou motivovány umístit co nejvíc covidových pacientů na JIPce27.11.20 21:02 Česká republika 2

Vláda se chystá vymývat nám za naše peníze mozky. BigPharma se tetelí radostí27.11.20 17:07 Česká republika 1

Odporné. Jako by to ani nebyli živí tvorové27.11.20 16:50 Dánsko 3

V Georgii a Michiganu byl právě vypuštěn Kraken26.11.20 17:24 USA 0

Sčítání hlasů v USA zřejmě ovlivňuje Harry Potter26.11.20 17:00 USA 7

Virginie: Mezi 5:07-5:12 ráno po volební noci zmizelo 169.000 hlasů26.11.20 16:33 USA 0

Obama napadl Hispánce za masivní podporu Trumpa a následně to od Hispánců schytal 26.11.20 10:59 USA 0

Volební fact-checker Facebooku dal v roce 2017 cenu Bidenovi, zaměstnanci dotují demokraty26.11.20 10:11 USA 0

Nevadský soudce odsouhlasil, aby Trumpův tým předložil soudu své důkazy o volebních podvodech26.11.20 09:21 USA 0

Pensylvánská soudkyně pozastavila certifikaci výsledků voleb 26.11.20 09:05 USA 2

Sadistická vláda nám dovolí nadechnout se, než zase přiškrtí25.11.20 22:48 Česká republika 2

Vývoj náboženství ve světě 1946 - 201925.11.20 12:36 Neurčeno 2

Měnové kurzy

USD
21,83 Kč
Euro
26,47 Kč
Libra
29,34 Kč
Kanadský dolar
17,08 Kč
Australský dolar
16,21 Kč
Švýcarský frank
24,47 Kč
100 japonských jenů
20,96 Kč
Čínský juan
3,34 Kč
Polský zloty
5,92 Kč
100 maď. forintů
7,37 Kč
Ukrajinská hřivna
0,77 Kč
100 rublů
29,46 Kč
1 unce (31,1g) zlata
40 158,18 Kč
1 unce stříbra
528,26 Kč
Bitcoin
417 336,79 Kč

Poslední aktualizace: 5.12.2020 19:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo ?