Zpátky na příspěvek ›

Všechny příspěvky ze stejné IP adresy

Nalezeno 18 příspěveků, 3 různá jména: blbec, jan386, Jiří Koubek.

Setříděno od nejstaršího, přetřídit od nejnovějšího

28.09.2009 21:38

Nové imunologické adjuvanty v protichřipkových vakcínách - přínosy a rizika

RE: virus H1N1 šířen záměrně, vakcíny testovány bez adjuvans

Jiří Koubek 147.?.?.?

Z uložto.cz jsem si to sice nestáhl, ale dostal jsem se k tomu jinou cestou a po přečtení s vámi musím nesouhlasit.
Nejdříve ale ke skvalenu - je to sice antigen, ale není to imunogen. Přítomnost protilátek vůči němu ještě neznamená GWS, pokud vím, GWS dosud není zcela spolehlivě vysvětlený. Pokud leží příčina v onom očkování, nemyslím si, že to bude skvalenem uvnitř vakciny, ten se používá i u jiných vakcín, ale tam příznaky podobné GWS pozorovány nejsou. Pokud by to bylo skvalenem, nemělo by se to tedy objevit i u těchto očkování?
Teď k samotnému článku: V článku se píše, že budou používány jak vakcíny s adjuvanty, tak i bez nich. Jako první budou zkoumány ty bez adjuvantů, protože americká administrativa je zamýšlí použít jako první (cituji: We prioritized non-adjuvanted vaccines as the US government seems likely to recommend using these for vaccinating the first tier of priority groups — expected to include children and groups at higher risk of severe disease, such as those with certain underlying illnesses and pregnant women.)
V dalších fázích budou podrobeny zkouškám i ty s adjuvanty, které budou k dispozici později. (We fully intend to proceed with trials of adjuvanted vaccines.)
Další věci, co jste tady tvrdil (v úplně prvním příspěvku) je škodlivost vakcíny Gardasil (Silgard). Opět musím nesouhlasit. Počet zaznamenaných nežádoucích účinků u 23 000 000 byl 12 500, z toho 772 závažných stavů (32 úmrtí), což není vyšší než u ostatních vakcín.
Proč firmy nepřebírají odpovědnost? Protože očkování je risk, ačkoliv se na to moc neupozorňuje.

201287

01.10.2009 00:05

Nové imunologické adjuvanty v protichřipkových vakcínách - přínosy a rizika

RE: virus H1N1 šířen záměrně, vakcíny testovány bez adjuvans

Jiří Koubek 147.?.?.?

Opět nemohu souhlasit. Skvalen nebyl jako adjuvans v Lymerixu, stačí si vyhledat příbalový leták. Stažení této vakcíny bylo učiněno na nátlak veřejnosti, což např v časopise Nature komentovali slovy "unfounded public fears place pressures on vaccine developers that go beyond reasonable safety considerations."
Takže otázka na Vás - jaká vakcína je bezpečná? Jaký lék je bezpečný? Pokud nebude mít žádné vedlejší účinky? Řeknu vám jednu v odborných kruzích profláklou historku - pokud by se schvaloval dnes aspirin či penicilin, v žádném případě by tyto léčiva nemohly projít, množství jejich vedlejších účinků je rozhodně nezanedbatelné.
Ano, četl jsem článek, že po očkování Silgardem zemřela v Británii mladá dívka, přišlo mi to ostatně ironické, vzhledem k tomu, o čem se tady bavíme. Skutečnost je ovšem krutá: Byl to první případ v Británii po 1,3 milionech podaných dávkách, což nijak nevybočuje z trendu po 23 milionech dávkách (32 zaznamenaných úmrtí). Ovšem osobně bych nevynášel rychlé soudy, ještě nebyla určena příčina smrti. Pokud půjdete na operaci a dostanete totální anestezii, bude hrozit, že už se neprobudíte, přesto toto riziko lidé postupují a to i třeba kvli tomu, aby si nechali zvětšit prsa.
Pokud to budete brát do důsledku, všechno je škodlivé - škodlivý je jídlo, škodlivá je naše práce, škodlivá je jízda autem.
Vždy važte u vakcín riziko - stojí možná rizika Lymerixu za oněch 75% ochráněných z 28000 nakažených? Stojí za možnou ochranu před HPV a následnou rakovinou děložního čípku (3 mrtví na 100 000 obyvatel v UK) riskovat očkování? Ač se Vám to možná nezdá, je to spíše Vaše rétorika, co je založena na diskutabilních faktech a spíše emočních argumentech (viz děti, rodiče, sourozenci).
A k Vašemu osobnímu blogu - pokud pominu fakt, že nevycházím z údivu, jak blízko skutečnému rozhodování ve státě jsou zelení fanatici, mohu poznamenat následující: Pokud byste byl ve vládě a chtěl byste ochránit fungování státu před nějakou nemocí, určitě byste do očkování zahrnul (i když vy asi ne) právě ony zmíněné skupiny lidí. Nevěřte tomu, že nás někdo chce obsadit a loajalitu si zajistit tím, že nám vyvraždí lékaře a pošle sem své vlastní. Žádný stát nemá totiž dostatek lékařů pro svou populaci, natož pak pro nějakou cizí.

201419

03.11.2009 20:39

Prezident podepsal

otázka

Jiří Koubek 147.?.?.?

Vy jste Lisabonskou smlouvu četl, že říkáte, jak je špatná? Či jste snad ústavní právník, že vynášíte soudy o její neústavnosti?
Klaus měl své důvody proč zpočátku odmítal podepsat, spíše než o blaho vlastního národa mu šlo o bytí v centru pozornosti. Svým jednáním udělal ČR akorát ostudu.
Možná to není nejlepší smlouva, co byla kdy napsána, možná je zbytečně dlouhá, ale zkuste přinutit ke shodě 27 států s pocity různých historických křivd. Na takovémto dění rozhodně není čas na zbytečný nacionalismus, pokud máme zaniknout v mase Evropy, stane se tak pouze, když budeme sami chtít. A pokud nechceme, musíme zaít sami u sebe a přestat z toho vinit "někoho nahoře".

203997

03.11.2009 20:55

Prezident podepsal

RE: otázka

Jiří Koubek 147.?.?.?

Pětku jsem dal z důvodů, které jsem uvedl, článek jsem předtím přečetl celý.
Myslel jsem, že máte nějaké rozumnější protiargumenty než jsem řeči o ústředí, provokatérech druhé kategorie atd., ostatně minimálně bych čekal odpovědi na otázky mnou položené či nějaké hlubší zamyšlení nad budoucností Evropy.
Žádné "nechci, nechci, nechci" nikoho nikam neposune, napiště spíše, jak byste si budoucnost představoval vy. A zkusme to bez oněch zmiňovaných agentů a provokatérů.

204001

03.11.2009 21:13

Prezident podepsal

RE: otázka

Jiří Koubek 147.?.?.?

Nečetl, ale taky ani neposuzuji její ústavnost. To udělal dnes ústavní soud. Můžete se přidat do diskuze v čem je tato smlouva špatná a jak by šlo vytvořit smlouvu lepší. Já osobně jsem pro federativnější uspořádání Evropy.

204006

04.11.2009 14:37

Prezident podepsal

haha

blbec 147.?.?.?

stworo ty si tupej a jeste k tomu polak[velký smích]

204128

Hmm, naštěstí licenční podmínky jsou v ČR všechno, jen ne právně zázavzné.

204263

15.12.2009 00:08

Velká hra: USA, NATO a válka v Afghánistánu

RE: Zda se ze Gorbachev prisel prilis brzy,

Jiří Koubek 147.?.?.?

Ne každý má u sebe kartičku s krevní skupinou, dělat v sanitce křížové testy pokud pacient krvácí je příliš pomalé, nehledě na to, že mít u sebe 6-8 různých krevních konzerv, každou tak v minimálně po dvou, je na minimálním prostoru sanitky trochu nepraktické. A při rozsáhlých krváceních jde stejně vždy o zamezení šoku, i nižsí množství krve má dostatečnou kapacitu pro přenos kyslíku.
Pokud je lékař v pozici, že si může rozmyslet transfuzi krve, žádnou nepotřebuje.
Operace bez transfuzí jsou pochopitelně lepší, jelikož to znamená, že taková operace je menším traumatem pro organismus, o to nižší je šance, že pacient se po operaci už neprobudí.

206984

28.02.2010 20:07

Řecko jako zástěrka?

RE: V ekonomii nula od nuli pojde, ale, jeste mame min nez je nula.

jan386 147.?.?.?

Aby se mohla komodita stát základem peněz, musí mít určitou cenu pro všechny, kteří tyto peníze budou využívat. Zlato je vhodné proto, že celkové světové zásoby zlata jsou pevně dané a kromě toho je zlato poměrně vzácné. I když jak jsem naznačil minule, touto komoditou může být prakticky cokoli.Není podmínkou, že daná komodita musí být přímo jejími uživateli upotřebitelná. O zlato je však velký zájem v některých průmyslových odvětvích (elektronika zejména), takže konkrétně u něho je jistá poptávka zaručena.

Cenu zlata určuje pochopitelně rovnováha mezi nabídkou a poptávkou. Třeba stolař Filip si řekne, že za svůj stůl bude chtít zaplatit 3 g zlata. Najde-li se člověk, který Filipův stůl za 3 gramy koupí, pak cena zlata je v daném okamžiku a na daném místě právě 1/3 Filipova stolu za gram.

Při úvahách o tomto je třeba se oprostit od současné situace, kdy je "nad zlatem" ještě cosi vyššího, co jeho cenu vyjadřuje. V situaci komoditního krytí je právě ta jedna komodita nejvyšší hodnotou, podle níž se vše ostatní poměřuje.

A pořád jsem se nedozvěděl, kdo by tu "hodnotu země" určoval. A kdybyste pak měl peníze té země, co by vám tam vlastně patřilo?

213708

08.03.2010 18:55

Cigarety a farizejstvo

RE: Něco v těch cigaretách je...

jan386 147.?.?.?

Máte na mysli tento film, že?
http://bit.ly/auU2qo

214388

08.03.2010 19:07

Cigarety a farizejstvo

RE: Rituál

jan386 147.?.?.?

No, minulý rok jsem pár rostlin tabáku vypěstoval. Byly dobré podmínky - horké a ne příliš suché léto. Pak jsem z nich vyrobil doutníky (fotky zde) a chutnají velmi dobře.

Ve srovnání s těmi kubánskými jsou výrazně jemnější (to bude zeměpisnou šířkou) a méně chuťově komplexní. To mi ale nevadí, silné doutníky (Partagas apod.) mi stejně dvakrát nechutnají.

214392

15.03.2010 19:37

Rozlícenost, když EU schválila GM brambory

RE: pokial je mi zname

Jiří Koubek 147.?.?.?

V daném případě se nezakládá vaše přesvědčení na pravdě. Můžete nesouhlasit, ale odsuzovat všechny GMO z hlediska zdravotní závadnosti je asi chybné. Pokud je to vaše přesvědčení, budiž, ale netvrďte tady něco o závadnosti.
Požádal jsem vás o nějaké relevantní odkazy - diskuze na zvědavci opravdu relevantní není - a nedodal jste mi nic. Zkuste se tedy nad tím zamyslet selským rozumem. Jak by taková firma mohla vůbec osivo?

215034

16.03.2010 19:56

Rozlícenost, když EU schválila GM brambory

RE: pokial je mi zname

Jiří Koubek 147.?.?.?

Což o to, taková diskuse zhruba je, ale vy se tady snažíte tvrdit, že máte pravdu v něčem, o čem víte jenom z doslechu. A takový svět je plný klamavých informací, žádost o důkazy jse zcela pochopitelná.
A už jednou jsem vám říkal, že nelze v principu dokázat neškodnost, 100% důkaz je pouze důkaz škodlivosti. Zkuste mě opravit, pokud se ve vás pletu. Předpokládám, že jste občan bez jakékoli specializace v genetice, biochemii či vě vědě, o GMO víte jenom tolik, co se dočtete na různých serverech jako je tento. Což zcela zkresluje pohled na věc.

215115

11.04.2010 22:19

Úroda GM kukuřice firmy Monsanto v Jižní Africe selhala

RE: jak je to doopravdy?

Jiří Koubek 147.?.?.?

Dovedu váš argument ad absurdum. Opravdu je rozdíl, pokud si dám rybu s rýží nebo rybu v rýži?
Mikroorganismy syntetizující hormony - pokud se dostanou ven, tak se s největší pravděpodobností nic nestane, nejsou schopny žít v normálním životním prostředí.
Bílkovinné fragmenty z GMO způsobující rakovinu. Opravdu mi stačí pouze jeden jedinný příklad. Důkaz neexistence přinést nejde, to je nemožné z principu. Stačí mi příklad jedinné exogenní bílkoviny, která po požití způsobuje rakovinu.
Dělení je energeticky nejnáročnější proces, na pokrytí spotřeby energie pouhá oxidace glukosy nestačí. Myslíte si, že je taková děloha bez kyslíku?
Stejně tak rakovina. Proč si myslíte, že velká část protinádorových léčiv se zaměřuje na zastavení vaskularizace? A v Čechách byla zakázána léčba podvazováním nádorů, což už samotný název napovídá, odebíralo kyslík rakovinným buňkám a tím je zabíjelo. Ještě pořád trváte na tom, že nádory mají anaerobní metabolismus?
Případy alergické reakce na GMO potravinu jsou mi známé, proto by měly být tyto potraviny označené, ale hodnocení rizika a případné zákazy by se měly dít zcela individuálně.
Už vidím to rozšíření bakteriofága v rostlině? Víte vůbec, jak takový vir pracuje? Co v hostitelské buňce dělá, jak se rozšiřuje? Víte něco o prokaryotických a eukaryotických promotorech? o rozdílech ve stavbě proteosyntetického aparátu? A dalších věcech?
To, co jste uvedl nakonec, jsou pouhé fantazie, stejně tak si můžeme říkat, co když do nás za týden narazí meteorit? V tom případě by veškeré naše debaty na toto téma byly zcela zbytečné. Samé kdyby, co když... Pokud by se historie lidstva ubírala tímto způsobem, ještě pořád bychom se snažili ulovit soba a vzpomínali bychom na vyprávění předků o mamutech a nikdy bychom nezkusili vyšlechtit semínka oné podivné trávy, protože kdybychom to snědli, tak by nám to způsobilo nadýmání.

216983

12.04.2010 00:16

Úroda GM kukuřice firmy Monsanto v Jižní Africe selhala

RE: Inženýři

Jiří Koubek 147.?.?.?

Už hodně let uplynulo od doby, kdy filosofie v sobě ukrývala všechny možné vědní obory, od politologie po matematiku. Proč došlo k postupnému odštěpování? Soubor znalostí začal být příliš velký, nebylo v lidských silách obsáhnout veškeré znalosti. A takhle to pokračovalo dál a dál, až se z jedné disciplíny kdysi před 2500 lety, získal např. obor molekulární genetika. A takhle to nejspíše bude pokračovat dále, protože stále existují bílá místa na mapě vědění. Můžete specialisty ve svém oboru nazývat fachidioty, že mají příliš úzký rozhled, ovšem na druhou stranu vědět "nic o všem" asi taky není nejšťastnější řešení. Lidé z oboru používají odbornou hantýrku, ale jen pro to, že to nejlépe vystihuje skutečnost a kdo tomu rozumí ví přesně, o čem ten druhý hovoří bez nějakého dalšího popisování.
Jak může někdo udělat správné rozhodnutí bez toho, aniž by co nejpodrobněji věděl, o co jde? Vždyť právě v tom případě jde o překrucování reality do aktuálního stupně poznání dané látky (a bohužel je ten stupeň velmi nízký), zanedbává se příliš mnoho parametrů. Pokud byste měl rakovinu, svěřil byste svůj život do rukou onkologa nebo praktického lékaře? Možná byste zašel za někým, kdo by vám to holisticky shrnul, dal do historických souvislostí a všechno řekl rázným jazykem muže z lidu.

216996

12.04.2010 23:44

Úroda GM kukuřice firmy Monsanto v Jižní Africe selhala

RE: Inženýři

Jiří Koubek 147.?.?.?

Odpovím vám všem v jednom příspěvku.

Pane Bartošku, to, že se vám nějaké závěry či nějaká vědecká práce nelíbí, ještě neznamená, že se jedná o "intelektuální prostitutky". Ale je to asi taková přirozená lidská reakce, že když chybí argumenty, přijdou slovní urážky - mnoho vědců oponující teorii globálního oteplování bylo takhle označeno za zaprodance ropných korporací. Proč by to v tomto případě mělo být jinak?

Pane JPG, souhlasím s prací by měla jít ruku v ruce i zodpovědnost za tu práci. Ale to je něco, co by se mělo vyžadovat ve všech oborech, nejen v genetice. Proč by měl být trestán genetik, když si úředník, který způsobil mnohamiliardovou škodu, odejde z celé kauzy nepotrestán? A co třeba soudce, který nespravedlivě někoho odsoudí? A co někdo, kdo někoho urazí? Ten by si přeci za svá slova taky měl nésti zodpovědnost?
Jak byste trestal dělníky v továrně na zbraně, které zabíjejí tisíce lidí po celém světě? A pokud byste je netrestal, proč ne? Nikdo je nenutí dělat zbraně, či mohou klidně dělat zmetky.

Pane Marku, osobně si myslím, že půjdete za oním onkologem, protože i on vám doporučí zbavit se zlozvyků a navíc ještě skutečně porozumí tomu, co vám je.
Zvyšování populace za určité hranice je negativní zisk? A co byste dělal? Chtěl byste každému nakázat, kolik má mít dětí? Nebo je snad špatné pokoušet se vyvinout nové léky/potraviny, díky nímž další lidé zbytečně nezemřou?

Ale myslím si, že tímto jsme se značně odklonili od původního tématu, proto prosím další reakce na e-mailu, který pro tento případ v hlavičce tohoto příspěvku zveřejňuji.

217064

21.10.2010 18:55

Existují materiály o úpravách počasí? Úřady mlčí

RE: Chemtrails

jan386 147.?.?.?

Ohledně rozborů doporučuji zadat do vyhledávače "zdravotní ústav", a vybrat si takový, který máte nejblíž. Jsou v každém krajském městě.

230464

24.11.2010 21:51

Pohlednice pro „samolepkové zločince“ Patrika a Míšu

RE: Cožpak jste se všichni úplně zbláznili?

jan386 147.?.?.?

Je-li někdo nacista, pak si myslím, že je to blbec, stejně jako si to myslím o komunistech a krajních levičácích vůbec. To však nemění nic na tom, že v právním státě nelze nikoho trestat za myšlenky a názory.

Pokud je tento právní stát navíc slušný, nelze v něm trestat ani za projevování daného názoru a to všemi způsoby, které jiného člověka nepoškozují. Sem bych zařadil např. vyvěšování plakátů na řádně pronajatou plochu, rozdávání letáků na ulici, zakoupení reklamního času v médiích apod. Naopak zmíněné vylepování samolepek poškozuje vlastníky polepených předmětů, kteří mohou žádat po vylepovačích nápravu. Ne však kvůli jejich obsahu, ale kvůli vylepení per se.

Trestné musí být pouze jednání, které způsobí někomu škodu. Žádný "společenský zájem" ani podobné socanské kraviny. Pokud někdo např. uposlechne názoru, že cikány je třeba střílet a dobrovolně bude podle toho jednat, lze za to potrestat právě a jen jeho, nikoli tvůrce původní ideje. Cokoli jiného vede tam, kam jsme právě minimálně spolu s celou Evropou na nejlepší cestě. A až tam dojdeme, nebude se nám to líbit.

232945

Káva pro Zvědavce

21

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc prosinec přispělo 28 čtenářů částkou 7 460 korun, což je 21 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
15SucVps1Cpxd6ahR6uxx6SJiR16SZgR7b

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Trocha humoru na téma postižení korona-vymýváním mozků04.12.20 09:47 Česká republika 0

Možná nejdůležitější projev prezidenta Trumpa s čs titulky03.12.20 10:51 USA 9

Zastavme krádež voleb! 03.12.20 00:23 USA 0

Íránského vědce patrně zavraždil Mosad01.12.20 23:07 Írán 8

Co nikdo neříká o lockdown29.11.20 23:02 Neurčeno 0

Seznamte se: Soudruh Vrábel, Vyvolený informátor29.11.20 17:01 USA 1

Policejní robocapové zastavili zločin28.11.20 11:19 Česká republika 6

Jak migranti "obohatili" Švédsko27.11.20 21:12 Švédsko 1

České nemocnice jsou motivovány umístit co nejvíc covidových pacientů na JIPce27.11.20 21:02 Česká republika 2

Vláda se chystá vymývat nám za naše peníze mozky. BigPharma se tetelí radostí27.11.20 17:07 Česká republika 1

Odporné. Jako by to ani nebyli živí tvorové27.11.20 16:50 Dánsko 3

V Georgii a Michiganu byl právě vypuštěn Kraken26.11.20 17:24 USA 0

Sčítání hlasů v USA zřejmě ovlivňuje Harry Potter26.11.20 17:00 USA 7

Virginie: Mezi 5:07-5:12 ráno po volební noci zmizelo 169.000 hlasů26.11.20 16:33 USA 0

Obama napadl Hispánce za masivní podporu Trumpa a následně to od Hispánců schytal 26.11.20 10:59 USA 0

Volební fact-checker Facebooku dal v roce 2017 cenu Bidenovi, zaměstnanci dotují demokraty26.11.20 10:11 USA 0

Nevadský soudce odsouhlasil, aby Trumpův tým předložil soudu své důkazy o volebních podvodech26.11.20 09:21 USA 0

Pensylvánská soudkyně pozastavila certifikaci výsledků voleb 26.11.20 09:05 USA 2

Sadistická vláda nám dovolí nadechnout se, než zase přiškrtí25.11.20 22:48 Česká republika 2

Vývoj náboženství ve světě 1946 - 201925.11.20 12:36 Neurčeno 2

Měnové kurzy

USD
21,83 Kč
Euro
26,47 Kč
Libra
29,34 Kč
Kanadský dolar
17,08 Kč
Australský dolar
16,21 Kč
Švýcarský frank
24,47 Kč
100 japonských jenů
20,96 Kč
Čínský juan
3,34 Kč
Polský zloty
5,92 Kč
100 maď. forintů
7,37 Kč
Ukrajinská hřivna
0,77 Kč
100 rublů
29,46 Kč
1 unce (31,1g) zlata
40 158,18 Kč
1 unce stříbra
528,26 Kč
Bitcoin
412 730,77 Kč

Poslední aktualizace: 5.12.2020 07:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo ?