Zpátky na příspěvek ›

Všechny příspěvky ze stejné IP adresy

Nalezeno 38 příspěveků, 2 různá jména: <nic>, dodo.

Setříděno od nejstaršího, přetřídit od nejnovějšího

Který sebevrah by kupoval dluhopisy USA, když celý svět ví, jak na tom jsou? Jedině FED má možnost je nakupovat prostřednictvím svých bílých koní generováním dalších dolarů, aby dolar nepadl. Tisknou je nemusí, když stačí ty elektronické, které jsou nekontrolovatelné.

231252

30.10.2010 10:23

Přímá demokracie

RE: Česko

90.?.?.?

O tom lidu se vyjadřuje i naše Ústava. No a co je faktum? Jak známo, "papír snese všechno" a tak v praxi je to přece jenom "vládnout lidu", nebo česky ještě výstižněji - ovládat lid.

231379

30.10.2010 13:45

Přímá demokracie

Zase jedna iluze...

90.?.?.?

(Pro srovnání: v Česku o změně ústavy rozhoduje prostou většinou hlasů, což je minimálně 101 hlasů, 200 členný Parlament a změnu schvaluje Senát s 81 členy – také na základě rozhodnutí prosté většiny, tj. minimálně 41 hlasů. Tedy pouhých 142 volených zástupců může – v souladu se zákonem – změnit ústavu 10 milionů obyvatel!!)

Opravdu u nás na změnu Ústavy stačí prostá většina? K čemu pak je ta ústavní 3/5 většina, kterou vládní koalice nezískala a změna v Ústavě je tak pro ni bez podpory opozice tabu?

Přímá demokracie je přípustná jen tam, kde není pravděpodobný vznik neprodleného rozhodování na dané úrovni a kde daná problematika nepřesahuje vzdělanostní úroveň účastníků, třebaže dostanou podrobné podklady a včas. Skutečné rozhodování o věcech s dopadem na životní úroveň Švýcarů se stejně děje mimo jejich dosah a kapitál tam má, tak jako v daňových rájích a na rozdíl od ostatního zbytku světa, zájem mít zde oázy klidu. Proč jim tedy nedopřát iluzi přímé demokracie, nemající žádný vliv vně, když už si je tak jako tak vydržuje stovky let jako konkubíny. Jejich hospodářská výkonnost přece s jejich životní úrovní nemůže mít žádný vztah. Asi sotva tam budou všichni úspěšní výrobci hodinek. [chechtot]

231389

04.11.2010 22:17

Má obhajoba u druhého hlavního líčení

RE: Gratuluju!

90.?.?.?

Není logičtější vysvětlení, že než ty uniformy wehrmachtu sešrotovat, bylo tehdy užitečnější je použít pro ty vězně? Ono už za té války bylo obtížné živobytí a i po jejím konci to trvalo ještě hezky dlouho. Obzvlášť v tom z gruntu rozvráceném Německu, než to spojenci ve svých okupačních zónách mohli začít jakž takž zvládat.

231967

04.11.2010 23:12

Má obhajoba u druhého hlavního líčení

RE: Gratulace!

90.?.?.?

... a jsou schopni diky nim rozpoutavat i loupezive a vyhlazujici valky.

Proboha co je na tom svinstvu k poděkování?

Editore, nechtěl bych být po té Vaší obhajobě v kůži té soudkyně. Z té Vaší argumentace až naskajuje "husí kůže" a jestli to odvolání někdo tady nezastaví, tak jsem zvědav na výrok Evropského soudního dvora, pokud to ti naši zaprodanci nechají dojít až tam. Pak se mohou dít věci... [oči v sloup]

Navrhuji všem zdejším návštěvníkům podpůrnou akci k pokračování tohoto politického soudního procesu a to zřízením sbírky prostřednictvím předplatného, což by bylo asi nejjednodušší. Je to to nejmenší, čím každý můžeme ve svém vlastním zájmu přispět. Není to boj osamoceného rytíře. Je to boj nás všech proti zotročení systémem.

231968

05.11.2010 01:19

Debakl Demokratů

RE: Myslim,ze dlouholeti ctenari neveri,ze by se neco v USA zmenilo.

dodo 90.?.?.?

...Jednoducho sme neboli tak stvorení...

Ano v tom to je. Stačí se podívat do zrcadla a je jasné, že jsme uzpůsobeni ze zvířecího vzoru pro podmínky panující v Ráji. Tedy ve stabilním bezpečném prostředí s dostatkem rostlinné potravy, což nevyvolávalo potřebu konfliktů. Ať již byl důvod jakýkoliv, po vyhnání z Ráje tak musel sám Stvořitel ty první odít a připravit pro podmínky života na planetě Zemi, z čehož plyne, že Ráj byl možný jedině na Venuši, s její pomalou protisměrnou rotací. Na Zemi, s jejím proměnným a tím i konfliktním prostředím, jsou na život kladeny zcela jiné požadavky a VŠECHNY organismy, mimo člověka, jsou jim přizpůsobeny. Máme tedy v genech po svých zvířecích předcích částečně ještě jejich vlastnosti, ale ty se mísí s nutností nahradit tu chybějící výbavu rozumem. A to je smrtelná kombinace, vyžadující strukturovanou organizaci s nutností práce. Bohužel bez naděje na změnu, pokud nenastane situace motivující k vědomému podřízení se být JEHO obrazem. Vyznačuje-li se ovšem Vesmír protikladnou dualitou, pak je to vlastní i jeho Tvůrci a Satan je pak jen odvrácená tvář JEHO(vy).

231977

A v tom je právě zakopáno jádro pudla. Jak?... Musíme na to ale od lesa. Tedy jak je k sakru možné, že se ausgerechnet na této planetě vyskytují prvky v množství rozhodně ne malém, které za daného stavu Vesmíru vůbec ještě nemohou vznikat, natož se ZDE koncentrovat?!? A jestliže něco nejde přirozenou cestou vesmírných zákonitostí, pak v tom zákonitě musí být záměr, jinými slovy projev inteligence těchto projevů schopné, proti níž jsme jen tím "k obrazu jejímu", což je asi tak poměr inteligence mistra spreje k inteligenci jeho dvourozměrného výtvoru na zdi, nebo nanejvýš inteligence mistra dláta k inteligenci jeho trojrozměrného díla z kamene, jehož vznik ani účel mnohdy vůbec nejsme schopni pochopit (zatím většinově), jako je tomu u těch pyramid v Gíze. Pak je ovšem celé naše diškutýrování o ničem a bude snazší se pokusit ve zdraví dočkat nejen té doby, kdy si ta nezměrná inteligence přijde své dílo zase po čase obhlédnout, ale i doby poté následující. Potopa nám budiž výstrahou...

232430

20.11.2010 22:41

Raketový systém proti komu?

Jak to říkal Švejk?... "To chce klid".

90.?.?.?

Jen je nechte ať si hrají. Kdo si hraje, nezlobí. [velký smích] Stejně to nikdy nemůžou použít, aby to nepostihlo i je samé a když ty přebytečné prachy nemají už do čeho cpát, aby jim přinesly další zisky bez bublinových ztrát, tak aspoň přispějí k pokroku vědy, techniky a k zaměstnanosti... No a co kdyby se přece jen vynořili z mimoprostoru nějací ... Znáte přece to vojenské: "kdo je připraven, není [překvapení] " a "jistota je - kulomet". [vyplazený jazyk] [chechtot]

Copak si vážně myslíte, že se ta pakáž dokáže na něčem sjednotit, když všichni ví, že jde jen o kšeft bez zákazníků, na kterém chce každý trhnout "standardní" maximum? Kolik válek od té poslední světové kapitalisti vedli? A v kolika z nich byli agresoři úspěšní? Dokonce si to zkusili i pantáti z nekapitalistického SSSR a výsledek?

Tak jen klídek a nohy v teple. Ono ještě nebylo, aby nějak nebylo a nic se nejí tak horké, jak se to uvaří. Ono by opravdu bylo daleko horší, kdyby se ten systém náhle zhroutil. A pro všechny. Kam až to dospělo, nezbývá, než to nechat pozvolna evolučně vyhnít, než to revolučně zabít. Vždyť nikdo nemá potuchy o tom co si počít po převratu, který by zlikvidoval ty současné vládní šašky. Nebo to snad někdo tady, nebo o někom jinde, ví? [cool]

232739

20.11.2010 22:54

USA - HOMOSEXUÁLI vychovávajú zo svojich detí homosexuálov - tvrdí ŠTÚDIA

RE: USA - HOMOSEXUÁLI vychovávajú zo svojich detí homosexuálov - tvrdí ŠTÚDIA

90.?.?.?

No kdyby byla tvoje matka gay a nebo otec lesba, tak by neměl kdo ten tvůj příspěvek napsat.[velký smích] Jestli ale byli hetero a ty jsi gay, tak jsi se v to zvrhnul bez jejich přičinění vlastní vinou. Oni i rodiče nekuřáci a nepijáci mívají děti kuřáky a ochlasty.

232741

21.11.2010 03:27

Raketový systém proti komu?

RE: Jak to říkal Švejk?...

90.?.?.?

Jak toto souvisí s tím "protiraketovým" parazólem, na který směřovala ta moje reakce? Copak je reálný takový projekt za pouhých pár set milionů dolarů? Jó kdyby tak za pár set miliard...

Souvisí to ovšem s teorií řízení, kde vyplývá pár základních otázek, na které je třeba znát odpověď předem, pokud se kdokoliv rozhoduje k čemukoliv. CO? KDE? KDY? KDO? JAK? a dvě pomocné z policejní praxe - NAČ a ZAČ. Horujete pro změnu současného stavu, tak zajisté znáte odpověď alespoň na jednu z nich. Tedy jak té změny dosáhnout a alespoň po pár generací udržet. A ta zní...?

Napovím otázkou. Máte představu o dění v Evropě, při plošném výpadku elektrického proudu dejme tomu v okruhu 500 km od Prahy (jak nedávno hrozilo), na pouhý jeden týden v létě? A to jsou i horší roční období a delší doby. Přitom už dnes při odpojení jediné vesnice na pár hodin ve dne, si tam nekoupíte ani sirky a při dvoudenním výpadku je obsah mrazáků na kafilerku i když se to ví týden dopředu! No a to je v hlubokém míru a pouze elektřina. Proto představa něčeho jako byla ta Velká francouzská, nebo Velká říjnová revoluce a to v této době, je z říše scifi jak o jejím počátku, tak průběhu i konci. Takže jedině zbývá ta evoluce i když to bude trvat hooodně dlouho... No kdyby nebyly ty nukleární hračičky, jak válečné, tak mírové, tak snad možná... Ale ony jsou a tak není z čeho vybírat....

232755

21.11.2010 17:40

Raketový systém proti komu?

RE: Jak to říkal Švejk?...

90.?.?.?

Ona stačí ta elektřina. Pohání i čerpadla na vodu, ropu a plyn, které bez ní do pár desítek hodin zkolabují i když mají záložní zdroje, což způsobí kolaps v oběhu živin. Obchody s krmením se sice dají vyplenit a tak ten konec částečně oddálit. Ale co s těmi výkaly? Ty vyplenit jaksi již z odstaty nelze a že jich je. [chechtot]

Jak to v praxi může být, stačí pohled na postižené Haiti. Je to území jako nudle z nosu, ale bez vnější podpory by tam byl dávno kanibalismus, sice tam asi nezmrznou, ale jak to vypadá zajdou na tyfus z výkalů.

Jestli se nemýlím, tak něco o té elektřině hlásal už Lenin. Neví někdo jak to bylo?

232773

21.11.2010 18:38

Raketový systém proti komu?

RE: Jak to říkal Švejk?...

90.?.?.?

To všechno co nick "Nohejl" popsal, jsou obecně známá fakta... Tedy alespoň v to doufám.... Ten "deštník" na tom nic moc nemění a tak bych uvítal nějakou vizi o změně toho popsaného, čímž by se dostalo i na ten "deštník". Vše ostatní jsou jen slova, slova, slova.

232775

21.11.2010 19:08

Má obhajoba u druhého hlavního líčení

RE: Gratuluju!

90.?.?.?

No jestli to vyznamenání má být argumentem k popření těch amerických dokumentů z té doby, tak to se musím smát já. A určitě ne sám... Kdyby to byl německý voják, tak by byl degradovaný a bez metálů, pokud by vůbec byl živ. Máte potuchy o dění v armádě? A ke všemu za války? [oči v sloup]

232776

21.11.2010 23:20

Raketový systém proti komu?

RE: Jak to říkal Švejk?...

90.?.?.?

Není to jedno co strýček Sam v té ruce ještě drží? Klacek v ní drží už před svým vznikem, jak záhy poznali indiáni. Od severu k jihu. Jestli si k ní přidá ještě nepotažený deštník, tak co se na tom změní?

232786

22.11.2010 00:39

Raketový systém proti komu?

RE: Jak to říkal Švejk?...

90.?.?.?

Tak s tím jsme zajedno a proto byl použit slavný citát ze Švejka.

Lidstvo stojí na břehu řeky Styx s mincí v ruce, očekávajíce připlutí Chárona. Pouze teoretická je tak jistá možnost k radikální změně tohoto stavu, ale pouze zdola a to šířením poznání majícím ambici ty nahoře přimět k opuštění toho jejich biblického vyvolení, jakmile i k nim dorazí a zmocní se jich hrůza z něho. Tedy naplnění onoho - "myšlenka se stane silou, pakliže se jí zmocní masy" - právě tímto poznáním, které se zatím jen pozvolna, ale šíří.

232789

22.11.2010 14:16

USA - HOMOSEXUÁLI vychovávajú zo svojich detí homosexuálov - tvrdí ŠTÚDIA

RE: Salámová taktika - netlačiť postupne spracovávať

90.?.?.?

S tou přírodou před tribunálem to není jen tak. Ona, ač jsa byvše pouhým chaosem, je na tom s inteligencí a poznáním sebe sama o několik řádů výše, než to "dvoumoudré homo", které stvořila. Analogie termodynamiky platí i zde. A jestli ten proces vyhraje, a to bezpochyby vyhraje, tak toho žalobce může sama zažalovat za poškození svého dobrého jména, za újmu na cti a jen ona ví za co ještě, takže to "dvoumoudré homo" může skončit na hoooodně dlouho v nelibosti, či dokonce na převýchově k ukáznění v káznici, nebo nedej bože ve "výhynu"... Tak pozor. S tou přírodou před tribunálem to není jen tak. [vyplazený jazyk] [chechtot] [velký smích]

232819

25.11.2010 04:44

Moc Izraele ve Spojených státech - James Petras

RE: Je to jedno

90.?.?.?

No jestli máme věřit i ostatním těmto tvrzením, jako tomu o množství stromů v r.'24 v porovnáním s dneškem, které už z principu danému vzestupem počtu obyvatel a vzestupem industrializace je čímkoliv jiným, jen ne skutečností, tak se nutně musíme napřed stát nesvéprávnými idioty...

A s tím vychloubáním se o spokojenosti dosažené vlastní přičinlivostí, je dobré si dát pozor na jazyk a nejen na něj. Ne všem se dostává vhodné příležitosti dané souhrou mnoha faktorů, aby uplatnili svou přičinlivost bez bezohledných průvodních jevů a tak ti, kteří vystoupají na výsluní po hřbetech jiných, jsou jen bezohlední sobečtí parazité, nepřinášející společnosti žádná rozumová pozitiva, ba naopak ji srážejí do pudové nemorálnosti. Kdyby se tak chovali všichni, tak nevznikla ani ta počáteční prvobytně pospolná společnost a pokud by se tak nyní všichni chovat začali, nutně lidstvo pozbude své "dvoumoudrosti" a vrátí do té doby před ní.

Z uvedeného vyplývá jediné. Má-li být lidská civilizace lidskou, musí sestávat z jedinců dávajících jí nezištně více, nežli sami spotřebují - "přej a bude ti přáno". nikoliv ze sobců uctívajících zlaté tele bezohledného "urvi co můžeš". Zda budu muset být ti sobečtí dáni k převýchově, nebo k utracení, to si vbrzku vyžádá společenství kolektivním pudem zachování druhu, jen co si každý normální jedinec uvědomí, že bez těch ostatních je na této planetě ničím a že nižáden nemá vůči jinému privilegium na něm parazitovat.

232959

25.11.2010 04:53

Moc Izraele ve Spojených státech - James Petras

RE: Je to jedno

90.?.?.?

... nyní pohodička. Naprostá. Jde to a nejsem zajisté jediný kdo je v pohodě. Mnoho lidí se má po všech stránkách dobře. Mnoho.

A proto je taky ta globální krize. Ti, kteří ji přivedli na světlo boží, ti byli, jsou a budou v pohodě. Bohužel žádný z nich nikdy nic užitečného nevytvořil a nikdy nevytvoří. Jen parazitují. Otázka proto zní. Jak dlouho ještě?

232961

25.11.2010 06:11

Policejní stát USA: Říše Gestapa TSA

Jen se naplňují prastará zjištění,

90.?.?.?

že kdo jinému jámu kopá...; nečiň jinému, čeho nechceš...; jak se do lesa volá....

Že každou akci provází reakce, je známo rovněž tuze dlouho a USA přece mají učených hlav, které by to všechno měly znát, jako hub po dešti. Dokonce je kradou po celém světě. Je proto záhadou, jak to, že v tak údajně svobodné zemi se tyto přímo přírodní zákony již od jejich počátku nectí. Nebo je ta posedlost jejich mocenských elit - naplnit svoji etnickou/rasovou nadřazenost dle Tóry - prostě tak silná, že ji hodlají opravdu uplatnit za jakoukoliv cenu? Pak se ovšem nesmí divit, že jim svět stejnou měrou ta ukřivdění vrací a stanou se tak jen totalitou, jinou totalitu vytěsnivší.

Ovšem při vědomí té poučky o akci a reakci, se jim té reakce zákonitě dostane bezprostředně i vlastními občany... Inu zjistit, že přírodní i společenské zákonitosti zatím nedoznaly ujmu a fungují, je jistě užitečná zkušenost. Možná bude i poučná a respektovaná těmi, kteří ji permanentně již tisíce let vyvolávají...

232963

25.11.2010 12:12

Válka o \"svobodné\" mozky

RE: a co s vládou?

90.?.?.?

Takové trestní oznámení zajisté podat lze. Ale... Vláda je kolektivní orgán, rozhodující ve sboru a parlament i senát jsou na tom stejně. Pouze prezident vystupuje osobně, ale ten je zase prohlášen beztrestným. Pro nemožnost zahájení i těch úvodních úkonů v trestním řízení, tak musí být takové podání jako nedůvodné odloženo. Pachatel nejenže není neznámý, ale není vůbec a tak se žádný trestný čin nestal. To v tom lepším případě. V tom horším bude oznamovatel zažalován přinejmenším pro pomluvu, pro urážku, pro napadení úřední osoby a to od všech výše uvedených... A JE TO!... Jak (s)prosté. [pláč]

232984

25.11.2010 12:31

Válka o \"svobodné\" mozky

RE: Něco žvástů

90.?.?.?

Ovšem při vědomí toho, co následovalo... [oči v sloup]

232986

29.11.2010 19:58

Konflikt ve Žlutém moři

RE: Bude veselo

90.?.?.?

Každé lidské uskupení, protože o národech už lze sotva mluvit a u USA už vůbec ne, prý má takové vůdce, jaké si zaslouží. Občany USA přitom přece nemá nikdo v područí, když jsou prohlašováni za ty nejsvobodnější v Galaxii. Ba jsou to naopak oni a to prostřednictvím své zastupitelské demokracie, kdo má v područí málem celou pozemskou civilizaci a tak ať si říká kdo chce co chce, platí na ně v plné míře známé - "jaký pán, takový kmán" - a tu zodpovědnost za činy svých pánů jimi sobě vyvolených, jim nikdo neodpáře. US ARMY přece tvoří konkretní občané pocházející z konkretních rodičů a jejich předků, takže ti všichni jsou zodpovědni za její činy páchané jinde ve světě, když doma smí jen sídlit a cvičit. Zatím.

233402

29.11.2010 21:49

Konflikt ve Žlutém moři

RE: WikiLeaks

90.?.?.?

Když ono je těch náhod jaksi víc, než je zdrávo. NATO si činí nárok na zásahy kdekoliv po světě a vyvolá námluvy s Ruskem, v KLDR je právě výměna stráží a FED spouští rotačky jako o závod prý ne jen na 600, ale na celých 900 mld, přitom se naplánuje cvičení na námořní a tedy neurčité hranici mezi oběma Koreami a ještě těsně před ním se "nedopatřením" (jak jinak) vystřelí na KLDR a ta jak se dá očekávat razantně odpoví, no a aby řeč nestála, tak se zveřejní diplomatická korespondence USA, která od té případné války rozptýlí pozornost světa "do pryč". Je těch náhod prostě jaksi přespříliš na to, aby byly náhodné a tak se svět najednou probudí jako ten důchodce, kterého poránu nikde a nic nebolí a který posléze v úžasu zjistí, že není zdráv, nýbrž mrtev. [překvapení]

233413

29.11.2010 22:08

Konflikt ve Žlutém moři

RE: Bude veselo

90.?.?.?

To opravdu stejné je jenom zdánlivě. O té zdejší před i poplyšákové svobodě lze totiž s úspěchem pochybovat. Přinejmenším od Bílé hory. Tady pořád platilo a platí, že kdo ovládá Čechy, tedy Bohemii, ne zdejší domorodce, ten ovládá Evropu. No a ti zdejší domorodci, nemaje jít kam jinam jsa všude vůkol již plno, v tom musí holt nějak prokličkovat. Proto si taky vzali za svůj národní symbol Švejka a nyní ponovu Cimrmana. [mrknutí jedním okem]

233416

02.12.2010 15:50

WikiLeaks – nastrčená organizace americké tajné služby

RE: dezinformačná kampaň CIA

90.?.?.?

K čemu ta "opatrnost"? Je to přece zcela v intencích "Protokolů..." - "křišťálově čistá" manipulativní demagogie, promyšleně strukturovaná ve formách i v obsahu, k dosažení záměru(ů)... Např. - jak se tam mohly vyskytnout materiály o nejmenovaných čínských představitelích a jejich vztahu ke KLDR? Vždyť postoj ke KLDR jako ke "zlobivému dítěti", které by se mělo s Jižní Koreou sjednotit, jenže formou svého pohlcení, by měl zcela jistě pro pojmenovaného původce dopad velezrady! A jak z udělání to vyplave ausgerechnet včíl, kdy jsou ty místní události s masivní účastí US ARMY tak vyhrocené. Co všechno se tím uvádí do pohybu tak není žádný samospád, ale jednoznačně účel. Od té zjevně vojenské, až po ukrývanou ekonomickou váhu vzájemných USA-Čínských vztahů, s cílem zvrátit jejich nynější vychýlení... Vždyť si na tyto podařené taškařice USA vydržují desítky tajných služeb a jen bůh ví jak početných. Vláda USA má přitom charitativní slabost jen pro banky a korporace, ale jistě ne pro své zaměstnance.

233634

02.12.2010 16:01

WikiLeaks – nastrčená organizace americké tajné služby

RE: Co je víc pravděpodobné?

90.?.?.?

Tak na to by se dala vsadit tutovka. Po neúspěšných válkách je načase mít naději na úspěšnou... Kšeft je jako jeho stvůrce Satan. Nikdy nespí a tak ani jeho pacholci nejsou jiní.

233638

04.12.2010 00:23

Lidé, bděte!

RE: Lidé bděte, měl sem vás rád...

90.?.?.?

Bylo by zajisté fajn mít nějakého kapesního průvodce životem. Takový osobní manuál "Jak na to". V případě Bible se ale potkáváme s dilematem mezi vírou a věděním. Bible, byvše ona nepřesnými překlady nepřesných kopií neexistujících originálů a jsa ona ve své předkřesťanské části určena jen pro rodovou linii jednoho etnika, jehož určuje být vládcem ostatních etnik co jich po širém světě je a to i za cenu genocid jich samých i jejich živoucího majetku zvoucího se zvířata, jeví se těm ostatním etnikům zvoucími se gojímy zavrženíhodně účelovou a tedy nepřijatelnou. Ve své druhé části sice vykoupením bere i pokřtěné gojímy na milost, ale její výklad je tak mnohoznačný, že musí být provázena výkladovým materiálem expertů v šíři mnohonásobně ji samu přesahující a sám tento materiál přednášen vyškolenými specialisty, jinak je nezasvěcenému v mnohém nesrozumitelná.

Máme ale i jiné metody jak se dopátrávat pravdy a jednou z nich je dovozování příčin z jejich následků, přičemž za zcela nepochybné lze pokládat empirické zjištění mnohých z nás, že ve světě platí zákon duality. Ten ostatně vyplývá i z toho "dobrého a zlého" proneseného ústy obou z citovaných entit. Boha i Satana. Není proto ničím novým dát si poznání, že 1+1=2, do souladu s dvěma stranami jedné mince a pokládat i tu entitu našeho Stvůrce za duální, kdy ta druhá strana se jala svůj poslední materiální výtvor, obdařený jako dosud první a jediný svobodnou vůlí, otestovat neposlušností ke své první straně zakazující mu v symbolickém pojezení jablka ze stromu, tedy v poznání duality dobrého a zlého. Tedy vlastně v poznání duality toho JHWH. Že přitom nešlo o doslovný zákaz hryznutí do jablka, když v 1. knize Mojžíšově se o něco dále uvádí v 3:22 - I řekl Hospodin Bůh: "Teď je člověk jako jeden z nás, zná dobré i zlé....", nýbrž o symboliku představující poznání, je z toho "otevření očí" naprosto zjevné.

I z uvedených následků tak vyplývá, že dualitě je podřízena i ta entita s jednou stranou jakoby tvůrčí-implosivní a druhou jí opačnou-explosivní, což ty strany činí nikoliv schizofrenními a od sebe se odtrživšími, ale naopak v nekonečnu Vesmíru=prostoročasu se vzájemně doplňujícími. No a my jsme přece uplácáni "k obrazu jeho", tedy správněji jejich obou a tak jako to JHWH je "jsem co jsem", tedy dobro i zlo, tak i my jsme každý tímtéž a je jen na nás, jak si s tím v naší materiální situací po vyhoštění z Ráje poradíme. Ta inteligence by se nám k tomu mohla hodit... i když... při té duchovní dualitě nám prostě pro materiální existenci chybí arbitr. [chechtot]

233724

07.12.2010 01:56

Wikileaks = Asanace internetu

RE: PIRÁTI VRACÍ ÚDER, VYTVOŘILI Z WIKILEAKS GLOBÁLNÍ SÍŤ

90.?.?.?

Že je propaganda schopna pouze destrukce, popírají fakta všech válčících stran ve všech válkách i v následném budování nového soužití. Projevy hrdinství až do sebeobětování hovoří za vše. Jde jen o to, jak propagandou přimět motivaci člověka až k vědomému potlačení pudu sebezáchovy, pro naplnění převzaté role v rámci scénáře hraného kusu. Nástrojů k tomu vhodných jsou známy celé přehršle.

Ta internetová síť je od svého ideového počátku koncipována jako nenarušitelná i za válečných podmínek, což v soudobé podobě je již tak redundantní, že je prakticky nezničitelná jinak, než globální destrukcí Země i s jejím širokým okolím. Stačí si jen připomenout naši vnitrostátní síť TV v r. 1968, která dlouho vzdorovala srpnové masivní invazi na pouhých 12 kanálech a to nebyla na takové poměry vůbec připravována, ale stačila ad hoc iniciativa ochotných rukou.

233843

07.12.2010 21:03

Wikileaks = Asanace internetu

RE: PIRÁTI VRACÍ ÚDER, VYTVOŘILI Z WIKILEAKS GLOBÁLNÍ SÍŤ

90.?.?.?

Propaganda má řadu stadií, z nichž to poslední je její přijetí za své až za hrob a to nejen za válečného běsnění, ale i při mírovém budování. Zove se to hrdinstvím. Hitler i Stalin jsou toho názornými doklady, když odhlédneme od milionů jejich následovníků, či vlastně předchůdců ve smrti.

A čeho se bál Stalin? Poté co s jeho jménem na rtech pomřely miliony za vlast a ti přeživší ho zbožňovali do konce svých dnů, se bál jediného. Bál se, aby se v těch jeho nejbližších a v milionech navrátilců nenašlo dost takových, kteří se dali z nejrůznějších důvodů do služeb kapitálu, o jehož možnostech věděl své již z doby předrevoluční a zejména pak porevoluční zahraniční intervence do právě zrozeného SSSR. Tu přezdívku nezískal za stakan vodky. Ta ho charakterizovala tak, že ani zajetí jeho syna Němci z té jeho oddanosti věci nic neubralo.

Ono je to dnes jen takové hašteření a přece jsou hromady mrtvol. Až dojde na lámání chleba a ta doba je za dveřmi, budou oba ti tehdejší protivníci jen ubohými břídily oproti těm soudobým, když ztráty narostou o dva řády.

233883

08.12.2010 23:43

Wikileaks = Asanace internetu

RE: PIRÁTI VRACÍ ÚDER, VYTVOŘILI Z WIKILEAKS GLOBÁLNÍ SÍŤ

90.?.?.?

...ale on povedal, že to je nás svet(to hneď po stvorení) a on sa do toho priamo (ani nepriamo) nebude zasahovať, a že dôsledky a následky svojich činov a rozhodnutí máme niesť sami.

To je velmi nezvyklé tvrzení a jestli je pro něj nějaký solidní podklad, tak sem s ním. Již včera bylo pozdě. Ti, kteří čekají pasivně na spásu někým, by ztrátu této iluze mohli proměnit v aktivitu přímo hektickou. A že jich je!

233932

09.12.2010 01:26

Wikileaks = Asanace internetu

RE: Pochopitelně, že se Stalin bál lidí, kteří viděli, že to jde jinak a lépe

90.?.?.?

... kterou kvůli větší "prodejnosti" na stranickém fóru podstrkoval jako leninskou.

Sakra kdo tedy střílel z té Aurory a spustil tak tu VŘSR?

Lenin přece naprosto logicky dospěl k závěru, že celosvětová revoluce proti kapitálu nemá šanci. Bez spojení není velení, je prastará vojenská zkušenost a v té době byl k dispozici coby nejrychlejší prostředek telegraf, který s bídou stačil na to území Ruska. Ale "myšlenka se stane silou, jakmile se jí zmocní masy" a socialismus se jí stal nejen v Rusku. Co tam ale za těch dvacet let z Ruska komunisté udělali, když po světové válce v rozvráceném zaostalém mocnářství museli čelit občanské válce s intervencí a ještě budovat státní správu, průmysl, zemědělství, školství, zdravotnictví, komunikace, stavebnictví a nezanedbávat ani kulturu atd., přičemž mnoho z toho museli navíc před Hitlerem přenést k Uralu a přesto tu válku proti celému zbrojnímu potenciálu Evropy i Japonska vyhráli, o tom se dnes "cudně mlčí" a vychvaluje se jen Západní fronta a Tichomořské operace. Sověti si přitom s celou slavnou Kvantunskou milionovou armádou poradili ani ne za měsíc a právě to a ne nějaké atomové pumy přiměly Japonce ke kapitulaci. Vychvaluje se do nebes ta II. fronta v Evropě, která se celé roky odkládala až vznikla panika, že Evropu osvobodí Stalin sám. Ta fronta, která měla setsakra namále byť byla z USA zásobována přímo grandiózně vším potřebným, kterou předcházelo masivní letecké nasazení a kam nakonec celé divize Wehrmachtu i SS prchaly do zajetí.

Ta doba minulého století měla svá pravidla a průběh podle nich. Na jedné straně kapitál neznající morálku a tím ani soucit s utlačovanými, oproti němu plebs s nadějí na lepší uspořádání světa. Kdo chce někoho odstavit od moci, nemůže být slabší než ta moc a Stalin i ti ostatní ve straně to věděli. Že musejí být oběti je průvodním jevem každé revoluce i války, ale nakonec ti Sověti svět před Hitlerem zachránili, to jim nikdo nevezme a že po pouhé jedné generaci od "vítězství" kapitálu v jedné bitvě začíná jeho další a to globální krize s opětovným varem v masách, je právě díky tomu spojení příznivé k jeho globální porážce. A čas již odbíjí...

233941

Copak v těchto počtech nul ještě na nějaké té nule záleží? Když do lodi teče víc než z ní lze vyčerpat a nejbližší pevnina je sice vzdálená jen pár kilometrů, ale pod nohama, tak její dosažení o pár hodin dříve, či později, na výsledku beztak nic nezmění.

234070

17.12.2010 15:37

O justici na ochranu mladistvých, pedofilii a… degradaci Evropanů

Když nebudou výjimky, tak vocogo?

90.?.?.?

Sám náš Stvůrce přece řekl, že "prach jsi a ...". Jsme jen pytel atomů posmetaných po Vesmíru a držných pokupě egem. Pohřbení, spálení, rozpuštění, či sežrání mrchožrouty následně sežrané predátory, je jen koloběh hmoty v přírodě a nebýt toho, tak kde byste vzali materiál na svoji reinkarnaci? [chechtot]

234437

26.12.2010 01:34

Kauza Drobil? Na každou svini se najde řezník

Kdopak je ten mocný,

90.?.?.?

který z nadutého Klause udělal ustrašeného trpaslíka a z těch ostatních zmoklé slepice? Vždyť na té "tiskovce" se všichni třásli jako sulc a Klaus to málem ze sebe ani nevysoukal, jak byl vyděšený. Jediní kdo z nich ještě dýchal byli z TOP09 a tak se nedá odbýt vzpomínka na prezidentské volby, s nepokrytým vyhrožováním o bručení, s nábojnicemi a náhlými indispozicemi zákonodárců, jako paralela s touto kauzou. Někomu kdo zde skutečně vládne s pověřením zlikvidovat to pohusitské hnízdo věčných rebelů dlících na uzlovém bodu Evropy, se z těch amatérů zvedl kufr a tak jim patrně poslal po někom z TOP09 pár nábojnic. A ejhle, najednou se celá kauza hrozící pádem vlády odebrala v médiích do zapomnění, úporně překrývaná narychlo vyhrabanými mechem zarostlými pšouky... Kdopak byl ten dobrodinec, který pomohl politické zombii Kalouskovi k založení TOP09? Bilderbeg kníže pán? Je nyní málem neviditelný. Proč asi?

234896

27.12.2010 03:00

Kauza Drobil? Na každou svini se najde řezník

RE: Já už těch kauz pamatuju....

90.?.?.?

A sakra. Jde do tuhého. Prý "korektní kapitalismus"! Už tady bylo ledacos, ale tento termín je další světová novinka tuzemského původu. Nejen Čapek s výrazem "robot" a kdosi již neznámý s pojmem "tunel", ale i Zvedavec může mít světový primát, pokud se to ujme. Nadějné to je...

No a ta obhajoba Klause je obzvlášť povedený kousek. Kdo jiný, než předseda vlády s ekonomickým vzděláním vylepšeným o zahraniční stáže na Západě a obklopený "svými" souputníky z prognosťáku, měl vliv na všechno to privatizační zhasínání, očištění špinavých peněz a uvolňování trhu? Ekonomický diletant Havel, nebo ekonomičtí diletanti ovčané? Prezident zde přece nemá faktickou výkonnou moc a ovčané vládnoucí zde jen podle Ústavy, jsou na tom ještě o několik řádů hůře. Takže marná snaha, jistěže nejen sám Klaus, ale i ta klika kolem něho má všechna ta svinstva na triku. Jenže on to vedl a tak se té odpovědnosti zbavit už nemůže. Není vládnutí bez odpovědnosti a tu Klaus nemá jen coby prezident, ale ten také nevládne, jen dělá státní moci stafáž, může udělovat milost a zdravit hradní stráž s její zástavou.... Jo a ještě si může pozvat na kafe členy vlády a své kámoše prezidenty, jako třeba policejního či jiné institucionální prezidenty, ale k veřejností to může jenom jako šeptanda a média o tom mohou jen spekulovat. Ovšem "co je s šeptem, to je s čertem" nás poučují pořekadla předků. No a od čertů k Satanistům je "co by kamenem dohodil", takže alespoň víme na čem jsme..

234959

30.12.2010 01:37

Proti Novému světovému řádu

RE: Kapitalismus vzdy koncil krizi, krvelacnymi valkami a bidou - pak se karty rozdali na cas znovu...

90.?.?.?

Tak on má ty krize kapitalismu na triku bankovní marxismus? [překvapení] [zmaten] No prosím. [oči v sloup] Jak prosté! [cool] ...A pak že jsou ti aristokrati degenerovaní. Nebo jsou jimi už jen ti s jarmulkou v kaftanech.

235149

31.12.2010 02:22

Proti Novému světovému řádu

RE: Stôl HOVNOSTI

90.?.?.?

Kritika je to sice zdrcující, ale má-li být jen kritikou a ne obyčejnou dehonestací, musí obsahovat argumenty jimiž je podložena. A těm se nějak pozornosti kritizujícího nedostává. Není to tudíž věcná kritika věcného kritika, ale nevěcná kritika věčného kritika, který to co kritizuje jen předpojatě odsuzuje, nemaje o jádru věci ani rámcovou představu, což halí do hávu zvrácené filozofie osobnostně rozvrácených filozofů, či hávu náboženských dogmat. Důvod je prostý. Kritik zná jen tu primitivní životní pravdu sobců - žijeme jen přítomností. Ze může být pro ně někdo tak exotický, transformujíce ve své existenci poznání neduhů minulosti na vizi lepší budoucnosti, je pro tyto sobecké exoty nepochopitelná, exoticky vizionářská filosofie... Vždyť přece z těch vizí jim nekyne žádný prospěch!!!

235208

31.12.2010 03:54

Proti Novému světovému řádu

RE: WikiLeaks už téměř nefunguje ...

90.?.?.?

Orbána co nevidět zpacifackují. O tom není pochyb. Žádný osamocený evropský ministát není soběstačný a nemá zadrátované hranice. Nějaké "uzamknutí" vlastní měny je proto pouhá iluze. Bankám je run k smíchu. Mají ty povinné rezervy už jen kolem 1% a ovčané mají mnohem víc úvěrů vygenerovaných z ničeho, než vkladů v hotovosti podložených svým přičiněním. Při runu prostě banky zavřou dveře a začnou vymáhat pohledávky. A nikdo s nimi nehne, protože je to tak dle zákona nastaveno centrálními bankami... A ta vlastní měna? Čímpak by asi zaplatil stát nezbytné dodávky zboží do svého trhu, když tu jeho měnu nikdo z okolí neakceptuje? Socialismus byl na 1/3 světa a byl zadrátovaný jak fyzicky, tak finančně 40 let, ale i když měl obrovský tržní prostor, mezinárodní směně za podmínek pro něj nevýhodných se nevyhnul a na to i dojel. Svět je prostě od své přirozenosti už takový, že větší bere. A s tím může něco udělat jen moudrá, nikoliv jakkoliv barevná inteligence, které je však doposud pohříchu množství menší, než nepatrné a ví Bůh. zda tomu kdy může být i jinak. Podle Bible až po tisíci letech od časů, kdy se vlády nad Zemí ujme osvícený panovník božského původu a tím sotva bude někdo s jarmulkou, o těch ostatních už vůbec nemluvě.

Ta snaha o osamocenou revoltu, byť by byla na úrovni celého státu, se tak jeví poněkud groteskně. Asi jako ten pověstný rytíř smutné postavy, bojující svůj marný boj proti větrným mlýnům... Rubikon byl překročen a ta předem prohraná válka civilizace samé se sebou již musí být dovedena až do jejího útrpného konce... Je to větší a neúplná obdoba té války minulé. Po povelu "vpřed" v den letního slunovratu 1941 se dala do pohybu síla, jíž mohla zpět zvrátit jen organizovaná síla ještě větší a až o několik let později. Ta v této válce ale absentuje, takže v pohybu vpřed je splašený dav, kde neběžet s ním je jistá smrt. Ten dav ale nepoběží navěky. Nutně prořídne a dojdou mu síly. Pak snad... Sám jsem na to zvědav... [zmaten] [chechtot] [vyplazený jazyk]

235211

Káva pro Zvědavce

72

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc leden přispělo 115 čtenářů částkou 25 260 korun, což je 72 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
12vZg7LszAecMsq3wRW4pNpoUAgGZB8aS5

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Vakcína od Astra Zenecy má prý jen 8% účinnost26.01.21 11:16 Německo 2

Poslanci používají legální restauraci, i když to plebsu zakázali25.01.21 17:14 Česká republika 3

Papaláši se chytili do vlastní sítě25.01.21 12:23 Česká republika 7

Začínám rozumět roli Navalného: užitečný idiot by mohl posloužit k zastavení Nord Stream 223.01.21 12:12 Evropská unie 4

Pane Volný, to bylo hloupé21.01.21 17:14 Česká republika 21

Slovenský lekár objednal pre svojich covidových pacientov Ivermectin. Colníci mu zásielku zabavili20.01.21 19:05 Slovensko 4

Na Seznamu se rozmáhá cenzura jako rakovina20.01.21 08:06 Česká republika 8

Sbohem, Kalousku. A zavři za sebou z druhé strany19.01.21 19:17 Česká republika 8

Chcete, aby skončil Lockdown? 26. ledna máte reálnou možnost to změnit19.01.21 10:14 Česká republika 3

Helena Duke poté, co udala vlastní rodinu, žebrá o peníze18.01.21 14:28 USA 3

Satanisté a jejich poskoci mají Vánoce17.01.21 23:15 Česká republika 3

V Norsku po aplikace vakcíny zemřelo 23 lidí a Blatný by chtěl očkovat15.01.21 20:37 Norsko 4

Humorem proti totalitě15.01.21 18:55 Česká republika 1

Fanatismus a nesmiřitelnost – aneb stane se Helena Duke legendou?15.01.21 16:52 USA 1

V protestu před Kapitolem 6. ledna sehráli roli „agenti provokatéři“ – Interview s Michaelem Yonem14.01.21 11:38 USA 2

Luboš Xaver do Českého rozhlasu patří!13.01.21 22:50 Česká republika 1

Zemanovi už doopravdy hrabe, mrzí ho ukončení okupace Afghánistánu13.01.21 18:25 Česká republika 2

Obnovitelná energie mohla způsobit totální výpadek rozvodné sítě13.01.21 09:36 Rakousko 14

Smlouvy s výrobci vakcín jsou tajné, nemohou je vidět ani europoslanci12.01.21 19:03 Evropská unie 3

Probuďte se: Uzamčení jsou navržena tak, aby vydržela navždy12.01.21 16:01 Neurčeno 4

Měnové kurzy

USD
21,45 Kč
Euro
26,05 Kč
Libra
29,45 Kč
Kanadský dolar
16,87 Kč
Australský dolar
16,59 Kč
Švýcarský frank
24,15 Kč
100 japonských jenů
20,69 Kč
Čínský juan
3,32 Kč
Polský zloty
5,73 Kč
100 maď. forintů
7,25 Kč
Ukrajinská hřivna
0,76 Kč
100 rublů
28,45 Kč
1 unce (31,1g) zlata
39 731,05 Kč
1 unce stříbra
546,05 Kč
Bitcoin
686 402,31 Kč

Poslední aktualizace: 26.1.2021 19:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo ?