Zpátky na příspěvek ›

Všechny příspěvky ze stejné IP adresy

Nalezeno 822 příspěveků, 3 různá jména: <nic>, jaa, ten který ví.

Stránka: 1 2 3 4 5 6 7 8 9

Setříděno od nejstaršího, přetřídit od nejnovějšího

10.05.2011 23:40

Devět stupňů k pravé duchovnosti

RE: Ó jak hlubokomyslný článek...

85.?.?.?

>Zamyslete se,co by se stalo,kdyby se napr. tento zminovany nalez musel uznat a zaradit do ucebnic ?
Zajímavá otázka. Hned mi napadlo, že lidstvo by bylo o pár desítek miliónů let starší. Lidstvo zanechalo stopu hned vedle dinosauří, ale jinak nic. Všechno "významné" jsme stihli za posledních pár tísíc let. Není toto, samo o sobě, vyvrácením onoho zaručeně pravého nálezu? Za ty milióny let bychom, při našich "schopnostech", určitě spotřebovali více zeměkoulí, popsali tisíce červených knih...

243873

11.05.2011 11:11

Devět stupňů k pravé duchovnosti

RE: Poďakovanie

85.?.?.?

Tak, to by šlo pochopit. Taky jsem na tu angažovanost bakiho ve věci Kaddafiho koukal, ale tenkrát naletěli i velmoce. Ne, že bych o tom měl tenkrát úplně jasno, ale uvěřit tomu, že Natovští křiváci jednají tentokrát rovně v zájmu obyčejných lybijců, to u mne nešlo. Možná od té doby už i baki změnil názor. [mrknutí jedním okem]

243891

11.05.2011 11:45

Devět stupňů k pravé duchovnosti

RE: Ó jak hlubokomyslný článek...

85.?.?.?

>Hmm,asi jste nejak zapomel,ze Zeme prochazi kataklyzmatickymi cykly,a vetsijo po takovych katastrofach nezustava kamen na kameni.
Nezapoměl, ale netušil jsem, že máte o tom povědomí. Jinak byste snadno vysvětlil Bartoškovi "chybějící články ve vývojovém řetězci", místo abyste si s ním tak lehkovážně notoval. [velký smích]
Až budete spolu psát tu novou učebnici, nezapomeňte také na kapitolku: Stvoření kataklyzmatických cyklů. [mrknutí jedním okem]

243894

11.05.2011 14:12

Devět stupňů k pravé duchovnosti

Bartoškova obrana

85.?.?.?

Myslel jsem, že to bude o těch chybějících článcích ve vývoji lidstva, které se podle mne mohly "ztratit", jako mnoho jiných důkazů v řádění živlů v kataklyzmatických cyklech. Možná bych pak namítnul mutace, které mohou "přeskočit kontinuitu", a pak na to ani kataklyzmatické cykly nejsou potřeba. Co nebylo, není potřeba ani rozšmelcovat v planetárním "mísení", to znamená ale, že další mezičlánky vůbec nemuseli existovat, a je po jedné Bartoškově záhadě.
Ale pan Bartošek o holinkách a češtinářích, a paní magistře.
Ano takhle vypadá "Bartoškova obrana" na Zvědavci, ještě na závěr dva zubící smajlíky a je hotovo.
Bartošku, Bartošku...

243903

12.05.2011 09:44

Devět stupňů k pravé duchovnosti

Rozdíl mezi Bohem a mnou podle quida2

85.?.?.?

Vidím quido2 že jste neodbytný jako svědek jehovův.
Pročetl jsem část Vámi doporučené literatury:
Život pochází z hmoty - mylná domněnka !
Nejspíše jako jediný ze zdejších čtenářů. Přestože zastávám názor, že diskutovat o víře a náboženství někoho jiného je kontraproduktivní, protentokrát neodolám pokušení alespoň ocitovat kousek z konverzace během ranní procházky v Los Angeles v dubnu 1973.
Šríla Prabhupáda:...Dokud nepřijmeme mystickou sílu Nejvyššího Pána, nemůžeme vyřešit původ života.

Dr. Singh: Vědci odpoví, že nevěří na mystickou sílu.

Šríla Prabhupáda: Pak ale musí vysvětlit původ chemikálií, Kdokoliv může vidět, že obyčejný strom vytváří mnoho chemikálií; to nemohou popřít. Ale jak je vytváří? Vzhledem k tomu, že na to nemohou odpovědět, musí přijmout skutečnost, že živá síla má mystickou sílu. Nemohu vysvětlit, jak rostou moje nehty. Je to mimo možnosti mého chápání. Jinými slovy rostou nepochopitelnou sílou neboli acintya-sakti. Jestliže obyčejná bytost má acintya-sakti, představ si, kolik acintya-sakti má Bůh.

Rozdíl mezi Bohem a mnou je, že já mohu vytvořit jen malé množství chemikálií, přestože mám kvalitativně stejné síly jako Bůh, zatímco On jich může vytvořit nesmírná množství. Když se potím, vytvořím trochu vody, ale Bůh může vytvořit oceány. Rozborem jedné kapky mořské vody můžeme zjistit chemické složení moře. Podobně živá bytost je částečkou Boha a rozborem živých bytostí můžeme porozumět Bohu. Bůh má velké mystické síly, které pracují přesně a rychle, jako elektrický stroj. Stroje jsou poháněny určitou energií a jsou zkonstruovány tak dobře, že celá práce začne pouhým stisknutím tlačítka. Podobně řekl Bůh: „Budiž stvoření,“ a bylo stvoření. Když uvažujeme tímto způsobem, není těžké pochopit činnosti přírody. Bůh má tak úžasné síly, že uvede stvoření do pohybu pouhým pokynem.

243933

12.05.2011 12:49

Devět stupňů k pravé duchovnosti

RE: Rozdíl mezi Bohem a mnou podle quida2

85.?.?.?

Pane quido2, nehodlám diskutovat o tomto "původním náboženství", jen mi přijdou jeho věřící poněkud agresivní.
V původní citaci tvrdí Šríla Prabhupáda: "Pak ale musí (vědci) vysvětlit původ chemikálií."
Proč by museli, pokud již umí vysvětlit, pak vysvětlí. Pokud ne, tak vysvětlí až budou umět, budou -li chtít.
Vy píšete: Člověk musí přijmout autoritu Nejvyššího Pána,...
Nemusí, přesto (skoro) každý respektuje schopnosti přírody - citronovníku vytvářet kyselinu citronovou atd. A nepotřebuje k tomu víru v Boha stvořitele všeho, ani vykladače jeho vůle.
Snad někdy o něčem jiném.

PS: nevíte proč Šríla Prabhupáda si vzpomněl jen na pot, přece člověčí schopnosti tvorby vody, sice nevalné jakosti, jsou mnohem větší. Někteří máme i takový vývod, podobný vodovodnímu kohoutku. A čím více (piva) vybumbáme, tím více vody (podle Šríla Prabhupáda) vytvoříme.
Bohužel se obávám, jsouce zatížen předchozím vzděláním, že vůbec nejde o TVORBU vody, ale o PŘEVOD lahodného moku do formy odpadní. To je potom lepší ten citronovník. Produkuje použitelné chemikálie.

243942

12.05.2011 20:01

Devět stupňů k pravé duchovnosti

RE: Rozdíl mezi Bohem a mnou podle quida2

85.?.?.?

>pokud si myslíte, že analogie přirovnání vody k potu Nejvyšší Osobnosti Božství, je agresí.
To jste hodně překroutil, soudný čtenář snadno nahlédne. Už jen slovní spojení "analogie přirovnání" napoví.
Další odstavec opět staví víru nad vědu. Víra je totiž jako spiknutí, kterým vše lze beze zbytku vysvětlit. Neptejte se, věřte!
> a také musí zaplatit svůj karmický dluh do posledního haléře.
To je asi místo křesťanských pekelných muk. A obdobně jako s FEDem, aniž bych si otevřel účet, už jste přisáti. a hned mám dluh, a zaplať do halíře. Co třeba přebytek? Že není možný? To je jako s dědičným hříchem. [naštvaný]

243956

17.05.2011 14:21

Devět stupňů k pravé duchovnosti

RE: Rozdíl mezi Bohem a mnou podle quida2

85.?.?.?

> pro pochopení meritu věci se užívá analogie, kterou nelze chápat doslovně.
Mohl jste předvést názorně, jak se ten blábol o stvoření potu má chápat. I malé děti vědí, že jde o produkt látkové výměny a nikoli o stvoření analogické k stvoření moře. To je vědecky dokázáno. Takže takto chápané analogie slouží spíše k zamlžení merita věci.
>Další vaše tvrzení, Víra je totiž spiknutí,kterým vše lze beze zbytku vysvětlit vás zcela odhaluje.
Pane quido2, citoval jste neúplně, asi záměrně Vám vypadlo slůvko "jako". Takto poupravené se hodilo lépe k "odhalení mých nevědomostí o duchovní nauce".
Co reakce to překrucování, či posun. Ani tu Vaši víru Vám proto nevěřím. To by člověk se skutečným duchovním rozměrem nedokázal. Asi začínám pronikat do té Vaší duchovní nauky.
>Dovoláváte se nahlédnutí soudných čtenářů. Přečtěte si tedy všechny příspěvky v této diskusi a zjistíte, že mnohé z nich popírají vaši osobní filozofii, váš přístup k duchovní nauce.
Je tady v diskusi hodně slušných lidí, kteří vědí stejně jako já, že každá víra samotná je pro diskusi "jinověrců" tabu, a tudíž si zachovávají odstup. Já tak činil také. Bohužel Vaše vytrvalá (agresivní) propaganda víry (té nejpůvodnější, samotným bohem zjevené) s odvolávkami na prameny tak chatrné, že i dítě z první třídy by s uvěřením mělo problém, mne přiměla k reakci.
>A bylo by chybou, kdyby věřící lidé se nechali převálcovat tak ubohou filozofií, která se opírá z větší části o spekulace a nepodložená tvrzení.
Máte jasno. Jste to Vy (schovaný za věřící lidi), kdo je NAD (mou) ubohou osobní filosofii opřenou o spekulace a nepodložená tvrzení.
Děkuji za tak honosné pojmenování mých kritických připomínek k Vámi doporučovaným "materiálům". Škoda jen, že nemám čas si to všechno přečíst a podrobně komentovat, musím jít totiž "stvářet vodu", byvše onehdá jiným Bohem vyhnán z ráje.

244258

17.05.2011 16:12

Devět stupňů k pravé duchovnosti

RE: Rozdíl mezi Bohem a mnou podle quida2

85.?.?.?

Je to sice se zpožděním, a jen pro ujasnění. Reagoval jsem původně na příspěvky pana quida2. Vy jste rozvinul úvahy se spiknutím dál, než je mnou myšleno. Jde mi skutečně o podobnost asi nenáhodnou mezi vírou a spiknutím dokonaným (a dokonalým), nikoli ale probíhajícím. V obojím "vysvětlování" nelze použít logiku, důkazy a vůbec racionálno. Pouze nějaké rozmazané analogie, které jsou spíše pro agitaci, a aby ta agitace nebyla zřetelně vidět. Proto také docházíte k remíze s logikou existence či neexistence boha. Souhlas.
Spiknutí jako institucionalizovaná praxe v oblasti víry - nábor nových oveček, mi napadlo. Ale to jsem v původním neměl na mysli.
K té karmě. Já bych to slovo nepotřeboval, vystačil bych si se svědomím.
Zkusme příklad. Kdybych například někoho nevědomky hrubě urazil, bez dalšího pokračování, či vysvětlování. Nehodlám to příliš rozkreslovat, ale bylo by to založeno na jiných asociacích souvisících s jiným prostředím či prožitkem u obou aktérů. Pak moje s-vědomí nic. Co karma? Taky nic? Nebo karma se řídí podle uraženého (druhé strany). Či jakási nezávislá slepá síla, podle Vás. Ale jak rozhodne tentokrát?
Myslím, že stačí svědomí, které zřejmě těží z "historie jednotlivce", výchovy a nabytého smyslu pro spravedlnost, právo a pořádek. Je to také o schopnosti vidět se cizíma očima - empatie. A hlavně toho, že sobě lhát nejde. SOBĚ LHÁT NEJDE!
Karma u narušených deprivantů - svědomí silně omezeno. Uklidní Vás kdesi nainstalované karma-počitadlo?
Výchova deprivantů a jim na roveň postavených vyjímečných ---
To je otázek jak z "Hrnečku vař!". Jednoduché to mají věřící na karmu, už prý biliony let. Ta nesnesitelná lehkost mrskání nulami! Šťastní to lidé!
Je to v archivu, tak zase jindy. Stejně nemám čas, a když si ho udělám, tak zase svědomí...[mrknutí jedním okem]

244267

21.05.2011 14:48

Devět stupňů k pravé duchovnosti

RE: Rozdíl mezi Bohem a mnou podle quida2

85.?.?.?

Vezmu to od konce
>Myslím si, že otázky které otevřel pan Lhoták, jsou životně důležité pro celou civilizaci.
To jsou, ale primitivní propagace jediné správné víry asi neměl na mysli, na kterou jste Vy dodal linky - např.: http://www.harekrsna.cz/cvs/print/2326.

>Mlátíte prázdnou slámu.
Co jste dodal to mlátím, prázdnou slámu od otce scholastika Šríla Prabhupáda. Nerad.
>Naštěstí jsou mezi námi moudří lidé, kteří na rozdíl od vás mají čas na analýzu smyslu života. Viz knihu:THOUGHTS ON SYNTHESIS OF SCIENCE AND RELIGION
O tom pokusničení mám jakousi všeobecnou povědomost. Takové činnosti se ten indický ratzinger může dopouštět až po tom, co se podrobně seznámí s procesem látkové výměny, a jinými "vědeckými" tématy kterými "vládne" značná část lidské populace. Jinak půjde jen o vznešené mlácení prázdné slámy. Škoda času.
Vidím, že toho komunikování s Vámi budu muset sám nechat, neboť to vypadá, že za "poslední slovo" máte příplatek. Ale nepočítejte s tím!

244452

21.05.2011 18:38

Církevní majetek

RE: I keď žijem na Morave už 25 rokov

85.?.?.?

>Karma si toho Kateřino všimne.
Ano, naši předkové to zlidověli do rčení: "Pro dobrotu na žebrotu." Ti ovšem neznali východní moudra. Karma je alibi jako vyšité. U někoho dokonce součást víry. A tak mnohdy Ivan (dobrem tím) více paseky nadělá, jen aby se už zbavil medvědí kůže. Jak mu to ta karma asi započte?

244459

24.05.2011 19:09

Církevní majetek

Kéž by se lidstvu (, tedy nám) už konečně podařilo dospět!

85.?.?.?

Pak bychom jistě zodpovědně vykryli dodnes volný prostor, který světská moc (dnes naši zvolení reprezentanti) ponechávají pro moc duchovní - charitu a útěchu. Péče o vše, co péči potřebuje, by mělo být součástí standardního státu, a tomu odpovídající položky by měly být prioritní část rozpočtu, nikoli opomenutelné či seškrtatelné položky v rozpočtu. Pochopitelně, takové pojetí státu nemohou potřebovat "nedospělí sobci", obvykle snadno rozpoznatelní za hesly "minimálního státu".
Obě moci se dějinami ruku v ruce doplňují. Jedna sdírá z kůže druhá jakoby hladí(utěšuje), a obě se ve svém "božském původu" navzájem utvrzují a podporují.
Uznávání "právní kontinuity" v majetkových vztazích zejména vůči řkc je znovupotvrzováním povinného desátku, a podřízenosti- nevolnictví. Celé kulturní dědictví, viděno nezamlženou optikou, je krev a pot nevolníků a otroků (i novodobých) a vznešená zahálka panstva světského a duchovenstva (výjimkám se omlouvám). Porcování zeměkoule (půda a lesy) do vlastnictví těch, kteří na nich nepracují je z principu zavrženíhodné. vede to k parazitování na zisku z výsledného produktu z pouhého titulu vlastnictví části zeměkoule, zjevná obdoba lichvy. A i ostatní majetky nenabyli prací, ale somrováním a děsením peklem a "vlastnictvím" nevolníků či otroků. I bez podrobných rozborů je stejně jasné, že tyto překabátivší se "instituce" z doby otrokářství a nevolnictví jsou dlužníky pracujících lidí, a že obojí moci jsou principiálně kejklířsko-loupežnické.
Pojďte dospět! A pak jim pošleme složenku[mrknutí jedním okem]

244678

25.05.2011 04:32

Právo pochybovat

RE: To Vám velmi lehce vyvrátí, Vladimíre

85.?.?.?

Naprostý souhlas, Vodníku.
Norma hlídá VEŘEJNÉ zpochybňování monopolu na holokaust, a tím i případný pokus veřejnosti o domluvu vedoucí až k zpochybnění základů moci. To je přece jeden z nejdůležitějších paragrafů v celém "právním systému".
Kolega z práce, kdysi v osmdesátých letech, často přirovnával rituály komunistické strany k církvi svaté, zejména pro jejich analogie monopolu na pravdu a z toho plynoucí právo opečovávat ovce. Říkalo se tomu vedoucí úloha strany, a bylo to i zakotveno v ústavě. Paragrafy tehdejšího totalitního "práva" neměli zapotřebí maskovat jejich účel a mohly být psány srozumitelně natvrdo.
Dnešní "demokratické" to mají schované ve skupině paragrafů pojmenované:
"Podpora a propagace hnutí směřujících k potlačení práv a svobod člověka". Zajímavé ohlídání nadpráva jistých osob schovávajících se za jistou menšinu. Vedoucí role sionistů ve společnosti. [naštvaný]

244701

25.05.2011 12:48

Právo pochybovat

RE: To Vám velmi lehce vyvrátí, Vladimíre

85.?.?.?

Ještě jsem zapomněl na verzi spikleneckou. Ta vypadá tak, že to jen někdo narafičil na sionisty, a oni jsou v tom nevinně. Tolik pro úplnost.

244715

27.05.2011 11:56

Žádní důchodci - žádný důchod: nebo obráceně?

RE: Opravdu zajimavy pohled ....

85.?.?.?

Jak to doopravdy bylo?

1. Státní dluh ČSSR

Autor v Haló novinách uvedl, že výše státního dluhu Československa v roce 1989 byla 124 mld. Kčs. Ve skutečnosti měla naopak republika státní finanční rezervu ve výši zhruba 85 mld. Kč. To vzhledem k proběhlé inflaci by v dnešních podmínkách reálně reprezentovalo nejméně dnešních 425 mld. Kč. Tato částka byla už po odpočtu (vypořádání) schodku státních rozpočtů za rok 1989, který tehdy činil 3,5 mld. Kčs (asi 0,85 % z celkových výdajů rozpočtů). Tyto údaje tehdy nesledoval Federální statistický úřad, ale Federální ministerstvo financí, které je publikovalo ve svých ročenkách. Evidovala a vykazovala je také tehdejší Státní banka československá, v níž byly tyto prostředky státu uloženy.
21. 4. 2011 František NEVAŘIL - Halonoviny.cz

244850

30.05.2011 16:51

Vítejte do násilného světa pana Hopey Changey

RE: Kaddafi-nevinne jesne?

85.?.?.?

Mirdo, Valda nevtipkuje. Ten má už dlouho jasno.

245127

31.05.2011 22:31

Vítejte do násilného světa pana Hopey Changey

RE: Kaddafi-nevinne jesne?

85.?.?.?

Valdo, víte, my ani tak neobhajujeme Kaddafího, jako si děláme starost o takové jako jste Vy. Vy nás děsíte původem Kaddáfího, jako by to bylo důležité, a že vyjednává s Izraelem. To je jen dobře. S tou podporou Izraele to bude kapánek horší. Byla-li by taková, jak Vy líčíte, tak by Sarkozy i s Cameronem tiše seděli v koutku, o Obamovi ani nemluvě. Sarkozy bude mít problém. Zdá se, že to začíná být příliš horké, když právník Vergès označil státy NATO za "vrahy" a řekl, že ve Francii vládnou gauneři. Pravda nakonec zvítězí, i když to ještě chvíli potrvá.

245228

10.06.2011 05:57

Sexuální delikty páchají i ženy

RE: Nic noveho pod sluncem

85.?.?.?

Marna snaha, pane Had. Jejich inteligence konci sebezarazenim mezi "sily dobra". Pochopitelne, zlo potom hledaji pouze u jinych. Navic jsou dokonali, takze naznacovat, ze za ten binec mohou z vetsi casti sami, to by snad mohl jen had.

245763

16.07.2011 08:10

Okupace Řecka bankéři

RE: Zase to nešťastné generalizování

85.?.?.?

Jakpak jste objevil tu skodlivost eura?
Cesko ma i za vlady komediantu rozpoctove zodpovednosti rostouci dluh, a tudiz nastoupenou reckou cestou pokracuje bez ohledu na eurozonu. Jiste, jini jsou na tom hure, a tak se muze stat ze pujdeme do kytek jakoby cizi zasluhou. Nebude to pravda, nase "vlady" snad jen nemeli tolik "odvahy".
Spolecna mena vyzaduje spolecnou kazen, t.j. spolecna dodrzovana neozulitelna pravidla, ovsem to je "nesvoboda a diktat banksteru". A vlastni mena take dovoluje zadluzovat stat az k bankrotu.

248137

16.07.2011 08:23

Okupace Řecka bankéři

RE: Och, Lin, dnes se nějak ne a ne shodnout :-)

85.?.?.?

Presne tak, potrebujes-li rozpoutat bourku, je vhodne predem pripravit par hromosvodu, aby to "nahodou" neluplo do tebe. A oni tu bourku potrebuji, nejen pro ten bajecny osvezujici pocit po bource, ale proto, ze za bourky vsichni poserove zalezou, a na lup mohou jen "odvazni".

248138

20.07.2011 14:20

HIV=AIDS, pravda nebo podvod?

RE: Zase uveřejňujete bláboly?

85.?.?.?

>vůbec se nedivím že tvoje nic neříkající spíš bych řekl hýkající příspěvky se i editorovi zajídají ale platíš a tak můžeš tapetovat
Editor bude muset mozna prehodnotit trzni princip v povolenych diskusnich prispevcich, a omezit placene diskutery nastejno jako neplatici, jinak se sila penez prosadi nezadoucne na obraze Zvedavce. Napada mi jedina potrebna nerovnost, a sice aby kvalitni diskuteri dostali vice sanci, pro plkaly a tapetare je i 10 prispevku dostatecnych k znechuceni ostatnich. Existuje sice nedemokraticka az cenzurni moznost zavest jakysi bonus, ktery by udeloval editor sam, pripadne jim jmenovana pres tuto bonifikaci rada. Tento bonus by umoznoval vetsi pocet prispevku nez zaklad, a mohl by byt jakymsi systemovym prvkem pro udrzovani ducha Zvedavce.
K moudrostrakovi jen tolik, ze to odkopani-se dalo cekat, v posledni diskusi kolem mobilovych vymyslenosti jsem uz-uz cekal od nej jasne shrnuti: Kolik mobilu (penez?) mas, tolikrat si clovekem...

248469

20.07.2011 22:23

HIV=AIDS, pravda nebo podvod?

RE: srandykopec

85.?.?.?

Vidim, ze jste se do role stvoritele trochu ponoril, a nadhodil moznosti pouziti akupunkturnich bodu pri ladeni prototypu.
Taky se obcas zamyslim nad touhle kreativni verzi. Kudy se ubirali myslenkove pochody, nasich nejinovativnejsich predchudcu, kdyz uvazovali o smyslu tvoru na "nizsim" vyvojovem stupni. Moralku abstrahujme. Pouziti techto jako hnaci sily (motor), pripadne pro usetreni vlastniho casu na "uslechtilejsi vyuziti" misto na praci potrebnou k preziti. Potreba stvoreni "nizsi bytosti" a jeji snadna nezavisla reprodukce ve vhodnem prostredi, se pak jevi jako masova robotizace genetickymi prostredky ve vhodnych bodech vesmiru.
Rekneme, ze napr. nejvyssi tvurce - geneticky inzenyr ma obdobne neuslechtile zaliby v hromadeni lesklych kovu, vzacnych krystalu jako jeho nedokonalejsi produkty, "stvorene k obrazu svemu".
Jak naveliko vytezit tyto vzacnosti po rekrystalizaci planety? Scenar se naplnuje...Nejzaslouzilejsi roboty potom premisti na nove vychladle objekty, uzavre s nimi staronovou smlouvu a vytezene pripravi na dalsi velky tresk k rekrystalizaci ...

248509

22.07.2011 09:57

HIV=AIDS, pravda nebo podvod?

RE: Zase uveřejňujete bláboly?

85.?.?.?

>Poslušně se hlásím k Moudrostrakovi a Luxorovi, dávám přednost standardní léčbě.
Vracim se do stada.
>„Alternativní medicína“ je šarlatánství a trpí podobnými a někdy trestuhodnějšími nedostatky než „moderní“ medicína.
Omyl, zalezi pouze na okolnostech. Sarlatanu a nezodpovednych doktoru je take dostatek. Jen smirlivy konec odstavce naznacuje vasi nejistotu, a priblizeni se pravde.
>Nedostatky jsou však podobné hlásání alternativní „medicíny“ (je zde rovněž jen pro zisk). Žijeme v tvrdém kapitalismu a v US je to horší.
Alternativni medicina je take samolecba, znalost a sber bylinek -rovnez ve vlastni rezii. Zisk tam je take, ale podstatneji v jine oblasti - Nezavislost a zodpovednost.
>Lékaři jsou jen lidé, se všemi přednostmi a nedostatky jako každý jiný.
Veta se kterou lze jen s vyhradami souhlasit.
V CR patri tradicne k pomocnym elitam, majice i ze zakona (ruzne) moci nad ostatnimi. Moc jak znamo korumpuje. Jejich zbozteni, je dano tradici i vychovou a neni zanedbatelne. Neni to pouze tim, ze by, jak pisete Vy:
>Pacienti z nich dělají Bohy a někteří nešťastníci tomu dokonce uvěří.
Doktori tomu veri skoro vsichni, skromnost mozna jako divadlo.
Snazi se i silou stavky a vydiranim presvedcit o sve vyjimecnosti. Kazdy doktorsky lempl (ve statnim sektoru) ma po posledni stavce narok na trojnasobek prumerneho platu, a prispivat na to ma povinnost kazdy obcan, i tehdy, kdyz sam nema zadny prijem. Zodpovednost za chyby nulova.
Aktivne ovlivnuji pomery nejen ve zdravotnictvi smerem od desiti k peti.
Vzhledem k mnou vyse uvedenemu(je to vseobecne znamo),ani nahodou neplati Vase posledni tvrzeni:
>Je to jak o počasí, ono nic není ideální, ale povšechně lékaři nenesou žádnou větší vinu než každý z nás.
Leda by to platilo v Americe, ale v CR urcite ne.

248650

22.07.2011 11:54

HIV=AIDS, pravda nebo podvod?

RE: srandykopec

85.?.?.?

>No to je hodně velká dávka projekce, když u "nejvyššího tvůrce" předpokládáte jako hnací motor a smysl tvoření zálibu v blýskavých cetkách... promiňte, ale to vypovídá o vás, o vašich obzorech, ne o vlastnostech případného nejvyššího tvůrce, které bývají obvykle označovány jako absolutní, nevyslovitelné, pro člověka ve svém celku nepochopitelné atd.
Projektuji tak, jak jsem byl vyprojektovan.
>Bodeť by je jeden člověk mohl pochopit a obsáhnout, když on sám je pouze jedním malým dílkem z toho absolutního celku. Podmnožina nikdy nemůže obsáhnout (a tudíž pochopit, vyslovit) sobě nadřazenou množinu.
Dopustil jsem se pohledu z nadmnoziny, prominte. Pro male je vse velke, pro nechapajici je vse nepochopitelne.

248670

22.07.2011 14:08

HIV=AIDS, pravda nebo podvod?

RE: Zase uveřejňujete bláboly?

85.?.?.?

I kdyz pouzivate jazyk simplexnejsich jedincu - ...kravina... buceni... hloupe placate..., ba dokonce jste mi stanovil na dalku i diagnozu, presto Vam Luxore vyjimecne odpovim.


>- Co znamená, že lékaři patří k „pomocným elitám“ ? A jakou elitářskou moc (ze zákona) mají nad ostatními ?
Rozhoduji, napr. kdo je nemocny a muze se v klidu lecit, a kdo je simulant a ma jit neprodlene do pracovniho procesu. Nekdy rozhodnou spatne dokonce zamerne. To snad znate z bezne praxe.
Priklady, ktere znam osobne, jsou nepouzitelne pro ferovou argumentaci, byli by jen tvrzenim...Jen pro ilustraci: Nedavno pan prezident amnestoval pani doktorku, ktera byla odsouzena za to, ze jako clenka gangu vystavovala pracovni neschopenky za ucelem transferu financi ve prospech onoho gangu.
Vsude kam potrebujete razitko od doktora je schovana takova moc.
Mnoho ridicu, jak posledni mesice silnicniho provozu dokladaji, nemelo dostat razitko...
Ale tady jste zabodoval u mne slovnim spojenim "elitarska moc", presneji to vyjadruje moc bez zodpovednosti k obcanovi potazmo pacientovi.
Divim se Vasi nechapavosti -> [oči v sloup]

>- Žádná skutečná stávka lékařů v ČR nikdy neproběhla. Pokud jste měl na mysli podávání výpovědí, tak to byl naopak legitimní krok, proti diskriminačnímu postavení lékařů ve společnosti. I podprůměrně inteligentní člověk pochopí, že když bude pokračovat trend odchodu lékařů z ČR do zahraničí, tak je brzy nebude mít kdo léčit.
Budiz, ale jinak by se na to muselo nahlizet jako na organizovani verejneho ohrozeni. Spontannost by se tezko prokazovala. Legitimni je pouze jako forma stavky, jinak je to rovnou na zavreni. Bylo to pouze vydirani, odchod do zahranici byl myslen jako moznost pouze nekolika jedinci.

>A tu větu „nulovou zodpovědností za chyby“ myslíte opravdu vážně, nebo ve své nenávisti jen tak hloupě plácáte ?
Vazne, kdyz neco zbabraji, vzdy se z toho nejak beztrestne vymotaji. Navzajem si odborne dosvedci, ze dotycny byl natolik nacimprcampr (...stav neslucitelny se...), ze nic neslo delat.
Jak by asi dopadl opravar v opravne televizoru, kdyby jemu sverene televize v prubehu opravy rekneme explodovali do naprosto nepouzitelneho stavu. Jednou snad, podruhe mozna, napotreti je to na jasny vyhazov, pochopitelne s nahrazenim skod... Ale jedenactkrat! Tato cislice je ve zprave MZ ohledne heparinoveho vraha. Vrah byl potrestan. A kdo mu to umoznil po tak dlouhou dobu? Spoluzodpovednost - zadna. Nikdo dalsi nebyl postizen. A pritom osetrujici lekar mel poznat, kdyz ne napoprve, tak napodruhe, ale ne napojedenacte!!!

>A jak přesně „Aktivne ovlivnuji pomery nejen ve zdravotnictvi smerem od desiti k peti.“ ?
V poslanecke snemovne by mozna vytvorili nejvetsi profesni klub. Jednomu byvalemu poslanci - doktorovi v podsveti prezdivali Icko. Ale za korupcnimi pomery ve zdravotnictvi snad ani nikdo jiny nemuze nez doktori, laiku i na postu ministra zdravotnictvi bylo minimum.

248684

22.07.2011 16:38

Aké je to učiť čiernych študentov

Potesilo mne ze pribyva komentaru, ktere vidi v clanku svedectvi o jinakosti

85.?.?.?

Kteri nehledaji jak je prizpusobit narychlo nasi "vyssi civilizaci". To totiz nejde. Pokud by melo dojit ke konvergenci v budoucnu, musi byt na to hodne casu. A uprimna touha po zmene musi prijit z vnitrku komunity. Nezapomenme, ze jsme my (tenktrat spicka bile civilizace) jen pred dvema tisiciletimi shazovali "neuznana" novorozenata z Tarpejske skaly. Trpelive cteme (ctit) jinakost, vysledek se dostavi. Umoznit maximalni autonomii, jak jen to bude schudne. Prestat prezvykovat multi-kulti hesla, a za chyby "otcu nasich" zaplatit!

248705

22.07.2011 21:42

Aké je to učiť čiernych študentov

RE: Potesilo mne ze pribyva komentaru, ktere vidi v clanku svedectvi o jinakosti

85.?.?.?

Vy mate asi problem s pochopenim textu obecne, jak clanku tak me reakce.
Vede mne k tomu hned Vase prvni otazka:
>700 let, se vám zdá "narychlo"?
Z mnou napsaneho vyplyva, ze prizpusobovani jinych komunit zvnejsku je nekdy marna snaha, takze i milion let je malo, a ze ani nepovazuji nasi bilou civilizaci jako zadouci cil pro jine komunity, dokonce ji nepovazuji ani za vyssi. Proto jsou tam uvozovky - "vyssi civilizace".
>A "neuznana" novorozeňata se tady a teď "shazují ze skály" ještě než se narodí, takže na co, že to nemám zapomenout?!
Kriteria toho, co patri do nasi stavajici civilizace, neurcuje lesov. Legalni potraty (snad jsem to pochopil spravne) jsou soucasti stavajici civilizace a muze nebo nemusi se nam to libit.
>Naštěstí můj táta ani děda žádné chyby nedělali a každej je zodpovědnej jenom sám za sebe už od narození, takže nic platit nebudu!
Otcove nasi - jsou v mem textu v uvozovkach. To oznacuje obrazne nase pravni predchudce, kteri tento multietnuicky gulas pripravili, nikoli vaseho otce a dedu. Placenim je mineno ze uz dnes nas to neco stoji a jeste bude stat, cemuz se nevyhneme (oba - vsichni).
>PS. V článku vidím jen svědectví o přítomnosti zmrdů v naší společnosti. (Definici zmrda si dohledejte na D-FENS Weblog)
I tak se to da videt. Tento uhel pohledu ale zbytecne nasira pozorovatele, a znemoznuje mu zahlednout reseni. Definici zmrda znam. [mrknutí jedním okem]

248740

22.07.2011 22:16

Monsanto a nadace Gatesových tlačí na GM plodiny v Africe

RE: Útok v Oslu

85.?.?.?

Norsko nejvetsi evropsky producent ropy cca 2.15 mil barelu/den. Jedenacty ve svetovem zebricku. Nezavislost, stabilni ekonomika.

248745

23.07.2011 14:09

HIV=AIDS, pravda nebo podvod?

RE: Zase uveřejňujete bláboly?

85.?.?.?

Nic jste nevyvratil Luxore. Cire plky.
Z Vas mluvi neznalost a a zaujatost. Nehodlam s Vami ztracet cas.

Tak jen jeden doklad Vasi neznalosti.
>Takže když jste žádal o řidičák v 18 letech, kdy jste byl zdravý jako řípa, tak vám řidičák zůstane prakticky až do té doby, než někoho zabijete. Může vám být klidně 90let, mít v hlavě nádor jako pštrosí vejce a být na jedno oko slepý, ale řídit můžete vesele dál.
Po dovrseni urciteho veku ma ridic povinnost nosit u sebe od lekare ostemplovane potvrzeni ze je schopen ridit. A musi proto na pravidelne prohlidky. Domnivam se, ze je dokonce povinnosti lekare hlasit "ztratu ridicskych schopnosti" do evidence ridicskych opravneni i v mezidobi.
Jste pouhy plkal a zvanil ze zdejsiho fanklubu vrchniho SSiSSlala.
Editore, kvalitu Zvedavce urcuji do znacne miry nejfrekventovanejsi diskuteri! Od takoveho Luxora bych ja nevzal predplatne, a zkratil bych mu povolene prispevky za mesic na 5.

248794

25.07.2011 08:16

Aké je to učiť čiernych študentov

RE: Separovat

85.?.?.?

Sice je tento problem zdanlive odsunut cerstvymi udalostmi. Dost jste to odbyl, i kdyz Vase asociace jsou nasnade. Nepredpokladam, ze by Vas preddiskuter ve vlakne mel na mysli prave klasicke koncentraky. Proto Vam zadani upresnim: Separace a maximalni autonomie. Problem je vazny natolik, ze jeho neresenim a neorientovanim se v nem vede na dalsi eskalaci mezirasovych konfliktu, generovani novych "hrdinu", ci tezeni politickeho kapitalu pro utazeni sroubu.
Autonomie s odlisnym pravnim usporadanim je jedinou cistou formou jak vec resit. Pak by slo uplatnovat rovnost prava pred zakonem bez vyjimek na tom - kterem uzemi. Ta separace by musela byt dobrovolna, pripadne by vznikla "historicky"... Je to moznost jak alespon castecne napravit multikultiinzenyrske skody, a nechat v klidu zit vedle sebe ruzne "civilizace". Jak to funkcne zavest v praxi drive, nez to zacnou "hrdinove" resit klacky, ci bombami?

248921

25.07.2011 09:11

Jsem pro trest smrti – a vykonat ho rychle

RE: Prepáčte boli ste na VPS?

85.?.?.?

>A to ešte má za sebou Oslo a 500-700 km jazdy na sever (stačí sa pozrieť, kde ten ostrov leží...)
Chyba, spise 50-70km.

248928

25.07.2011 10:39

HIV=AIDS, pravda nebo podvod?

RE: Zase uveřejňujete bláboly?

85.?.?.?

>- ale už jste někdy viděl, že by to někdo kontroloval ?
Vas pristup k zakonu mluvi vic nez dostatecne
>Lékař nemá povinost nic hlásit, takže řídit může opravdu i takový dement jako jste vy. .
§ 10 Vyhl. 277/2004
Pokud řidič získal na základě dosavadních právních předpisů řidičské oprávnění a jestliže lékař zjistí nebo získá podezření, že jeho zdravotní způsobilost k řízení motorových vozidel neodpovídá zdravotní způsobilosti podle této vyhlášky, upozorní písemně na tuto skutečnost řidiče a posuzujícího lékaře, pokud je mu znám.

I podezreni.
>A počet povolených příspěvků Luxorovi nechejte raději na editora, vy svazáku jeden zatrpklej.
To bylo jen nezavazne doporuceni z me strany, jsou totiz hospody kam se clovek nevraci kvuli stamgastum jako jste Vy.

248938

25.07.2011 13:44

Jsem pro trest smrti – a vykonat ho rychle

Co kazdeho premyslejiciho trkne nejmin do pul hodiny,

85.?.?.?

-je absence rychle ucinne protiakce statni moci. Jako u 9/11.
Selhani tajnych sluzeb? Spise naopak. Vse pod kontrolou. Ci?
V ci prospech? Norsko bylo asi prilis nezavisle... oziveni boje proti terorizmu...
-zadny z jeho "ideovych pramenu" se ho nezastal, pochopitelne se vsichni od nej distancovali.
Autor clanku navrhuje rychlou popravu, abychom usetrili na penezich, krutosti vezneni a pripadny dalsi mozny pokus o pozdejsi opakovani. Tolik vyhod to ale zase nema.
Pokud by se veci radne vysetrili, a mezi lidem radne prodiskutovali, mohlo by z toho vyplynout pouceni i pripadne opatreni pro reseni podstaty multikulti problemu. Ja pachatele nemam za uplneho blazna, ale nedoslo mu, ze svym hruznym cinem zablokuje cesty v tomto smeru. Zato s tim jiste pocitali jeho loutkovodici.
Rychla poprava by nam dovolila jen rychle zapomenout, a moci se v klidu venovat podle naturelu bud hram, ci budovani rozvinute kapitalisticke spolecnosti. Je to vlastne takove rychle zameteni problemu pod koberec.

248965

26.07.2011 04:42

Aké je to učiť čiernych študentov

RE: Separovat

85.?.?.?

Clanek je puvodne o jednotnem skolstvi multikulti spolecnosti, a o neprekonatelnych rozdilech mezi zaky. O tom jak takova skola stoji ve svych vysledcich za h...o. Nejen studijnich, ale jako potvrzeni one beznadeje dane do zakladu zivota pro obe strany - prvni zafixovani spatnych vazeb.
Soukrome vlastnictvi je, jak naznacujete spravne, hlavni prekazkou pro pripadne zmeny nejen pro pripadnou separaci ale obecne. Snad ale z principu lze uvazovat o moznostech vymeny uzemi ci nahrad pri zajmu obou stran. Mozna uz pri pokusech o takove vyjednavani, by si alespon celni machri uvedomili co tim obe komunity ziskaji a co ztrati...
"Rozdelili jsme" CSSR, to bylo reci: kdo na koho doplaci. Ja jsem dodnes "proti tomu", ale vidim prinos: zustali dobre vztahy mezi nasimi narody.
Neni problem vsechno ztriskat do jednoho metru v jednom pravnim prostoru, to ale muze zafungovat napr. v okamziku po "velkem tresku", kdy se moc teprve formuje, jinak jde o hloupe nasili bez nadeje na vysledek. U komunit prirodnich kmenu napr, v Jizni Americe, o nichz majoritni civilizace skoro nevi, je pozadavek maximalni autonomie po zkusenostech s "vyvozem vyssi civilizace" snad jasny. Extrapoluji, proc nezkusit vratit az po uplnou samostatnost.
Nemam na mysli silove vytvareni plne autonomnich celku ve smisenych oblastech ze dne na den, i kdyz se tak v extremnim nerizenem vyvoji nejspis stane. Proto si myslim, ze neni -li uprimna snaha o integraci, bylo by spravne pokusit se o rizenou separaci az po uplnou autonomii.
Treba nechat iniciativu obema stranam v danem miste treba pro sformovani uplne jinak organizovanych skol, nebo rovnou zrusit povinnou skolni dochazku a nechat to na rodicich jestli vubec a do jake a ktere skoly budou deti posilat. Neni-li stat schopen zabezpecit uplatneni "pro vsechny", je zbytecne silou organizovat molocha jednotneho skolstvi. Nekteri vystaci jiz dnes s trojclenkou, jini ani to nepotrebuji, a ani nahodou nedostanou sanci ji v zivote uplatnit. Opet se budou nekteri podepisovat krizky.
Velkozlodeje zatim pominu, je to moc do sirky. Ale odtud se bude asi muset zacit, protoze ze statu uz ponechali jen ohlodanou kost. Chtelo by to asi sirsi koncepci od zakladu statu pocinaje.
Mozna by se prece jen melo vice uvazovat o tom jak mekceji pristat na konci civilizace. Treba bude lepsi napln pro zakladni skoly: Obziva - pestovani rostlin v postidustrialni spolecnosti, nez dejepis a zemepis ci gramatika, atd. To by mohlo mit perspektivu. Zatim ale vetsina veri, ze staci dotisknout papirky. Jini chteji znovu platit zlatem...

249054

26.07.2011 04:58

Ještě jednou masový vrah Breivik

RE: Bude třeba vyčkat na výsledky expertiz.

85.?.?.?

Pane Bartosek, docela dobre jste to pojednal. Mam jen obavu aby to vysetrovani neprevzalo americke zpusoby po 9/11.

249056

26.07.2011 11:45

Ještě jednou masový vrah Breivik

Pozdni zasah proti strelci, vymluvy policie

85.?.?.?

Na Novinkach:>>Neměla však k dispozici vrtulník. O výsadkový vrtulník žádala policie už několik let, ale marně. A monitorovací nemohla použít, protože posádka měla dovolenou. Armádní byl zas mimo Oslo. Norské televizi se však podařilo najmout vrtulník a nafilmovat střelce ještě předtím, než se na místě objevila policie.<<
>>Profesor práva na univerzitě v Oslu Mads Andenas, jehož neteř byla na ostrově a přežila, ale jehož tři studenti tam zahynuli, dal najevo své rozhořčení z opožděného zásahu a že chce vysvětlit, proč policii trvalo 90 minut, než řádění střelce zastavila.
„Policejní operace byla zpackaná, byla to jedna z nejzpackanějších operací tohoto druhu. Máme hodně otázek ohledně neaktivity policie," uvedl Andenas.<<

249099

26.07.2011 12:15

Ještě jednou masový vrah Breivik

Nekteri mozna budou i zavidet budouci moznosti Breivika

85.?.?.?

Lednice, televize, ženské stráže bez zbraní a žádné mříže.
viz.

249105

26.07.2011 15:57

Ještě jednou masový vrah Breivik

RE: Minulost je minulostí, zaměřme se na přítomnost

85.?.?.?

[cool] [cool] [cool]

249135

26.07.2011 17:47

Ještě jednou masový vrah Breivik

RE: המוסד למודיעין ולתפקידים מיוחדים

85.?.?.?

Steve, to neni nic sprosteho. Prekladac google mi sdelil, ze se to znamena hebrejsky: Institut pro zpravodajské a zvláštní operace
[mrknutí jedním okem]

249141

27.07.2011 13:34

Aké je to učiť čiernych študentov

RE: Separovat

85.?.?.?

Tak dobre, pane Bartosek, v malem to nechcete uvazovat, nejste zadny troskar - rovnou cele severni Cechy. Chapu, ze se Vam tak podarilo vyrobit neresitelny problem, ke kteremu jste zaujmul zmatenost a udivenost pomoci smajliku.
Ja si to predstavoval jako male a lokalni a pro zacatek treba jen separaci ve skolstvi... Mohla by to byt i skola pro vznik vedeni na obou stranach, ktere by takovou vec mohli provest nebo taky ne.
Takze pockame nez prestanete byt zmateny a udiveny, snad nam mezitim nespokojeni spoluobcene nevybuduji ostnate ohrady s ostrahou, gheta vznikaji prubezne. Je tady jeste jedna moznost sblizeni kultur, upadek majoritni az po hladomor, nebo-li sejdeme se na smetisti [naštvaný]

249221

28.07.2011 02:30

Ještě jednou masový vrah Breivik

RE: Test

85.?.?.?

Zdravim pane Kramar,
sleduji nejakou chvili vasi kontraproduktivni diskusi s panem Slain. Vite, oni ti mladi, bystri, jsou bez zkusenosti s drivejsim rezimem, bohuzel s chybnym pevnym nazorem na nekonecny pokrok prichazejici se zmenou rezimu. V tom to je. Mladej je ale bez potrebnych zkusenosti spise teoretik, hledajici nekoho, komu by otriskal svoje cerstve nabyte vedomosti o hlavu. Trefil na Vas. A tak, ac sam idoktrinovan, hleda (propagandou) vymyte mozky u jinych. Spravne vidi potrebu sjednoceni se, pokud mozno vsech, pri vecnem reseni dulezitych problemu bez ideologickych klise. Na druhou stranu, k porozumeni podstaty tech problemu je mnohdy nezbytny popis historickeho ukotveni onech problemu, coz se muze, pro nezasveceneho, jevit prave jako propagace ideologickych klise. V teto souvislosti bych chtel upozornit na to, ze dobrou vuli, cili pripravenost k reseni problemu, bez ohledu na vse ostatni (puvod,pohlavi,rasu, polit. nazory, atd.) projevujeme hlavne tim, ze se snazime tu jinakost druhych nedrazdit a vlastni jinakost nevystrkovat.
Tak to vidim ja.
Jinak preji dobrou noc. [mrknutí jedním okem]

249269

28.07.2011 04:00

Aké je to učiť čiernych študentov

RE: Separovat

85.?.?.?

Pane Bartosek, patrne jen teckovani by Vam slo. Mym zajmem v teto diskusi neni nikoho nasilim separovat, coz z textu mnou napsaneho jasne plyne. Po nedostatku "volneho uzemi" jste objevil Obcanska prava, jako duvod na obhajobu nemoznosti vytvoreni jakekoli autonomie.
Stavajici stat by mel mit zajem pomahat resit meziskupinove problemy, ktere se postupne vyvinuli a myslel jsem, ze o tom by mohla byt diskuse pod zdejsim clankem. Vy jste ale obhajcem stavajiciho mnohde jiz nefunkcniho stavu. Mate pravo zpochybnovat jine autenticke nazory, ovsem bez podsouvani , coz jste se zatim nenaucil. Z toho jasne vidim, ze porad s Vami clouma Vase Ego, pres veskere Vase karmoideove prednasky. Chodite-li do diskuse, musite pocitat s tim, ze Vase postoje a navrhy budou posuzovany. Vas prinos v diskusi k reseni problemu bych si dovolil prirovnat k hozeni smrduteho bobku.
Snad nekdy jindy.

249273

28.07.2011 10:03

Breivikův čin pod Occamovou břitvou

RE: pozor na břitvu

85.?.?.?

>Křesťané by se měli proti takové nálepce, ať pochází odkudkoliv, ohradit.
To oni nekteri houfne delaji, ale na druhou stranu mozna take inspiruji.

249297

29.07.2011 13:57

Ještě jednou masový vrah Breivik

RE: Test

85.?.?.?

>Nikde jsem nenapsal, že přišel pokrok se změnou režimu, máte stejně špatný zlozvyk jako ten pan Kramář co se týče podousvání nevyřčeného, jasně jsem několikrát psal, že je to ten samý bordel, jen v jiné barvě.
To jste sice nekolikrat psal, ale on take.
Vite moje "zlozvyky" jsou obvykle podepreny realitou. Ano, doslova tak jste to nenapsal, ale takove vyznani lasky k novemu rezimu (opet neprimo)- jake jste napsal v prispevku c.249250 je pro mne vic nez ekvivalent. Napsal jste totiz:
>Tyhle vaše životní "maličkosti" nic nemění na faktu, že jste byl omezen na základních právech a svobodách, jestli vám bílá škodovka a Tesla televize stačí k tomu cítit se dobře, tak fajn, pro mě jsou ale má základní práva a svobody dnes získané trochu víc a proto děkuji, nechci to minulé.
Dale pisete:
>S jedním mohu s panem Kramářem souhlasit, také se opět odeberu do řad pozorovatelů, zapojení se do diskuse je vždy velkou chybou, pod rouškou anonymity se s někým, kdo má opačný názor, diskutuje téměř vždy na úrovni 4. cenové a ve finále je to jen vždy buď jak se lidově říká - házení perel sviním nebo házení hrachu na zeď, ať tak nebo tak, je to špatně. Kromě toho je diskuse s někým, jehož názory se mu staly vírou téměř vždy marná, víra se vyvrátit nedá.
Nikam oba neutikejte, napiste treba clanek o tom "podstatnem", o dobry clanek je vzdy nouze.

Minule jsem Vam zapomnel vytknout zasadni chybu, a to - zacit prvni kontakt v diskusi v prvni vete hodnocenim protejsku s obecne negativni konotaci. Obzvlaste chceme li propagovat snasenlivost, soustredeni se na podstatu problemu. Bez ohledu na to, jestli jste predeslal: "Nechci Vas urazit,...". Vy to ale vidite jinak:
>Nebyl jsem to já kdo hledal vymyté mozky u jiných, pan Kramář s tím začal viz jeho věta, abych mu naprosto s klidem a slušně sdělil, že je bohužel sám obětí. Dostalo se mi nemilého přijetí.
Vase obhajoba ma podstatny nedostatek. Zatimco on mluvi obecne - "jak bude reagovat svět už převážně vymytých mozků na politické vraždění v tzv. civilizovaných státech.", Vy jste plne osobni: "ale z části máte mozek vymytý také, nechal jste se dokonale vymýt v tom smyslu, že se z jednoho extrému přikláníte k druhému..."
Vy jste z jeho porovnavani systemu chybne vyvodil, ze jeho hodnoceni je zaujate v ramci ideologickych klise a barev stran, coz by v teto forme mohlo byt na rozjeti diskuse dobre, ne tak ovsem zalozit na tom diagnozu diskusniho protejsku, ja vim byla to svudna asociace, a Vy jste podlehl. [mrknutí jedním okem]

249391

29.07.2011 20:03

Aké je to učiť čiernych študentov

RE: Separovat

85.?.?.?

Jedina PULidea, kterou se mi podarilo objevit ve Vasem textu je: Kdyz se ti u nas v Bartoskovic demokracii nelibi, tak vymajzni.
Druha pulidea (tu jste pominul) je: Vsak my mame obcanska prava, a pockame si az zaplatite (vypalne?), vsichni mit vladni ochranku nebudete, a strachy se ........
Takze, kdo se zastava slepe jednoho pravniho prostoru pro vsechny na uzemi statu, se ve svem dusledku zastava placeni vypalneho! Ja nerikam ,ze znam reseni, ale zadny stejny metr na vsechny nemuze fungovat, kdyz realita svedci o opaku, a neni to jen onou kritizovanou pozitivni diskriminaci. A tak mnozi to resi individualne a dobrovolne (pokud na to maji), kdyz Bartoskove mysli prilis jednoduse.
Dale nic rozvadet nebudu, je to totiz vsechno slozitejsi nez fukusimsky vlnolam, a opsat reseni neni z ceho.
To Svycarsko moc neobdivujte, prirozena natalita a obcanska spolecnost, ktera neni zalozena na bazi nesnasenlivosti to muze prekopat velmi brzy. Vzdyt uz dnes je to skoro fifty fifty. Ale snad byste nebyl proti minaretu a muezzinovi, kdyz by mestecko melo pres 50% muslimu. To je taky moznost demokracie.

Uz jsem to chtel skoncit, ale objevil jsem zase jednu skvelou ctvrtideu:
>...a zároveň mít jiné metr na občanská práva, které mají charkter povinosti a zodpovědnosti a začít něco žvanit o kulturních a jiných odlišnostech.
Myslel jste (mimo jine) povinnost poctive se zivit a platit dane, udrzovat poradek, v kazdem okne kyticky, mluvit tise, od deseti do sesti nocni klid. Druha ctvrtina ideje Vami zamlcena, je, ze dnesni spolecnost pro to nevytvari podminky, spise naopak omezuje moznosti radne obzivy, kdyz napr. pomaha vyvazet pracovni prilezitosti do ciziny, a dovazi levnou pracovni silu z ciziny, a nahrazuje lidi pomoci stroju na vsech moznych mistech. To vsechno neni jen zvaneni o kulturnich a jinych odlisnostech. A vetsinou to postihuje jen urcite skupiny, t.j. vznika separace i kdyz jste naridil neseparovat!
Vidim, ze asi mate priplatek za posledni prispevek ve vlakne. Tak abyste nerekl , ze jsem nelida, tak ode mne je tento opravdu posledni.

249407

02.08.2011 08:05

Česká republika nemá účinný protikorupční zákon

RE: Pan Babáček to pořád ještě nepochopil.

85.?.?.?

Ja mu dal rovnou za 5. Tolik naivity pri tolika znalostech. Nezavisly prezident primo obcany voleny [oči v sloup], temi samymi obcany co zvolili dnesni skvely parlament korupcniku[naštvaný](omlouvam se vyjimkam). Neni jine cesty, nez "sehnat" sdostatek poradnych volicu. I na tu opevovanou primou demokracii je potreba volic dostatecne sebevedomy ale i sebekriticky, co neskace na kazdy spek. Jeste malo volicu ryje drzkou v zemi, vetsina se zabyva prezivanim, na pochopeni obecnych zakonitosti vyvoje nemaji cas. Zatim mame co jsme chteli. Vyjimky potvrzuji pravidlo.
Zakonu mame az moc. Chybi vule k poctivosti pred leskem zlata.
O tempora! O mores!

249686

02.08.2011 14:39

Česká republika nemá účinný protikorupční zákon

RE: Pan Babáček to pořád ještě nepochopil.

85.?.?.?

Neilustrujte, ale podejte jasnou zpravu, kde a proc se schovava ta cestna nekorupcni vetsina. Jsme same ucho. [mrknutí jedním okem]

249720

02.08.2011 16:28

Reakce na článek \"Breivick není superman\"

RE: Obvyklý konspirátor ?

85.?.?.?

Zdravim jansmithi, jen bych Vas chtel ujistit, ze ten cas co ho cekate, ze prijde, tak on neprijde. Ten cas je tady totiz uz davno. Ale nekterym to neni nic platny. Kdyby jim tu pravdu na nos zavesili, neuvidi ji, odmitnou ji jako "bulika". Pravda je totiz hlavne NEPRAVDEPODOBNA. Zkousite-li ji na "zapadajici zuby", zjistite mnohdy, ze potrebujete "mezikus", kdyz jste pilny a vytrvaly... [mrknutí jedním okem]

249725

02.08.2011 17:35

Česká republika nemá účinný protikorupční zákon

RE: Pan Babáček to pořád ještě nepochopil.

85.?.?.?

Zkuste vice rozvinout Vase povolebni predstavy, jak to melo byt "spravne" podle Vas. Ja "trpim" predstavou, ze z povolebniho klobouku neslo vytahnout zadneho skutecneho hospodare s dostatecnou podporou pro vladnuti, ktery by hospodaril ve prospech obcanu. Mozne je i to , ze je drtiva vetsina poslancu proti korupci, ale pak je vic nez jiste, ze nevedi co to slovo doopravdy znamena. Copak nebylo, zejmena pri schvalovani rozpoctu, nescetnekrat videt to "obchodovani"...

249727

02.08.2011 19:44

Česká republika nemá účinný protikorupční zákon

RE: Pan Babáček to pořád ještě nepochopil.

85.?.?.?

Vy si to moc zjednodusujete. Tak ja taky:
http://www.youtube.com/watch?v=CtzQDantj6A
Nic noveho, ale od pramene.

249735

02.08.2011 20:44

Česká republika nemá účinný protikorupční zákon

RE: Pan Babáček to pořád ještě nepochopil.

85.?.?.?

To, cemu se snazite vyhnout v cele diskusi, je koalicni potencial viteze voleb. A ten byl nulovy. Proto neslo dojit k zadnemu jinemu vysledku. Ani Vy, v roli prezidenta, byste nemela moc na vybranou. Poverenim viteze voleb sestavenim vlady, by doslo pouze ke zdrzeni procesu ustaveni vlady. Pres nektere dilci uspechy s krouzkovanim, nedoslo ve volbach k podstatnym zmenam ve slozeni parlamentu, dinosauri opet prevladaji, a i to nove cerstve zesmradlo velmi rychle. I kdyby nakrasne vitez voleb zazrakem sestavil vladu, byl by pod tlakem dluhu a krize, a resil by to stejne (mozna trochu setrneji), s jinymi frazemi.

249737

03.08.2011 09:54

Česká republika nemá účinný protikorupční zákon

RE: Pan Babáček to pořád ještě nepochopil.

85.?.?.?

Ten Janyr stoji za precteni cely, tam je velmi slusna analyza, sice letem svetem, ale dochazi i k takovym zaverum:"Vyvodit odpovědnost za nastalý stav a potrestat jmenovitě ty, kteří jej způsobili, politiky i osoby z hospodářského sektoru. Smyslem není pomsta, ale posazení právní zásady, že rabování společného majetku je stíhaným trestným činem."
No a pravicova vlada v Madarsku to uz pripravuje. Dobra je i diskuse pod clankem.

249772

04.08.2011 18:24

Kaddáfí je v Libyi silnější, než kdy předtím

RE: Kdo to zaplatí ??

85.?.?.?

Taky si myslim. Uz jen to "kupovani loajality obyvatel".
Papirky jsou sice dulezite, ale v dnesnim svete je ropa dulezitejsi. Tady taky lzou?
Berlusconi: 'US dragged Italy into Libya war!'
Ja bych rekl, ze Vladimir s Plukovnikem spolu pripravili past a pro NATO konecnou. [mrknutí jedním okem]

249853

04.08.2011 20:51

Česká republika nemá účinný protikorupční zákon 2.

RE: Zákon a ještě i úřad?

85.?.?.?

Obchazeni zakonu. Jak zkontrolovat, ze dotycnemu neprisel "dil lupu" pres tri mezinarodni bankovni transakce na tajne konto v cizine. Na nekoho by to zase treba "uniklo" samo.
Pak je korupce nematerialni povahy, napr. unik informace, ktera muze mit cenu mnohem vetsi. Pritom to nejde inventarizovat, puvodni informace neubylo. Anebo korupce usmevem. Ja to videl uz vicekrat. Usmev, a s cim neslo hnout pro neprekonatelne prekazky, bylo ve vterine vyreseno. [mrknutí jedním okem]

249863

04.08.2011 22:43

Česká republika nemá účinný protikorupční zákon 2.

RE: Zákon a ještě i úřad?

85.?.?.?

>Heh... ten úsměv jako úplatek bych přímo uzákonila. [smích]
Chtel jsem souhlasit, ale vzpomnel jsem si nejen na Eulalii C. a ji podobnou sortu obcanu, a musim napsat, ze i pro nektere jine je tato moznost nedostupna, a myslim to naprosto vazne, nekdo to sebou nosi jako celozivotni hendikep. Ba nekdy, kdyz si vzpomenu jak nekdo usmev pouziva jako platidlo nejvyssi tvrdosti uz od predskolnich let, a nahradi tim pozdeji ve skole potrebne vedomosti apod., zbystrim a nekdy prehodim vyhybku.
Takze vas timto vyzyvam k usmevokorektnosti. [mrknutí jedním okem]
Spise to mile, vstricne chovani.

249874

05.08.2011 07:26

Kaddáfí je v Libyi silnější, než kdy předtím

RE: Kdo to zaplatí ??

85.?.?.?

Bohuzel, na zdejsi konverzace nemam dost casu. A Vy zamerne deformujete obraz, snad i pro dobrou vec. Takze nad kazdou Vasi vetou by se dal napsat samostatny clanek... Snad se toho ujmou jini. Trochu mne vydesila predstava, ze Vladimir ve Vasem podani s evropskymi prateli spolupracuje snad i na obklicovani Ruska Natem. Proto ten dloubanecek. [mrknutí jedním okem]

249893

08.08.2011 10:21

Kaddáfí je v Libyi silnější, než kdy předtím

RE: Kdo to zaplatí ??

85.?.?.?

Oni nerikaji tak ani tak, ale na jejich slova dojde.
Prece nemate nic proti tomu, kdyz si dva padnou kolem krku, aby neupadli.[mrknutí jedním okem]

250140

08.08.2011 10:52

Permakultura nefunguje, říkají ekologičtí farmáři

RE: Krameterhof

85.?.?.?

Kriticke poznamky jste, z Vami citovaneho pramene (jedine plus), vyperlil snad vsechny, ale optimisticky zaver autorky se Vam jako jednostrannemu propagandistovi nehodil:"Musím říct, že nakonec nelituju, že jsem na kurz jela. Poté, co jsem viděla Seppa v akci, můžu říct, že jsem rámcově pochytila jeho metody a způsob myšlení."
Taky jste neuvedl, ze autorka neni "v oboru" zacatecnice, proto ji uvodni dny moc noveho neprinesli, tim by jste totiz anuloval svoji pomlouvacskou praci. Pro samozasobitelstvi je i dalsi veta:"Podle Holzera leží 97 % půdy v Rusku ladem, sami Rusové říkají, že pšenice se dováží z USA a že lidé u nich žijí z „ogorodov“ – zelinářských zahrad a ovocných sadů, jejichž výpěstky si kupují na tržištích, čili z takového částečného samozásobitelství."
Zadne moudro, spise straka, co vyzobe jen pozlatka a zlato necha. [velký smích]

250149

08.08.2011 13:23

Permakultura nefunguje, říkají ekologičtí farmáři

RE: Krameterhof

85.?.?.?

Nesmysl! Jak by nekdo mohl byt vetsi genius nez zdejsi uSSiSSlanec.
>Že autorka Seppa "pochopila" a nelitovala několik set euros, neznamená, že ho vyzdvihuje.
Snad jasneji, nez zdejsi uSSiSSlany filtr, naznaci soudnemu ctenari citat o Seppu Holzerovi od teze autorky z jineho clanku, jak to doopravdy s tim pochopenim je: >> Nejslavnějším permakulturistou ve střední Evropě je určitě Rakušan Sepp Holzer, který hospodaří ve zdánlivě nehostinných alpských podmínkách, kde bez námahy pěstuje třeba citrony. <<
Rovnemu vse rovne, pokriveny hned dosadi namisto pochopila - "pochopila" a vse prepocitava na eura.
...Cujicim uSSisslancum naSSrat! [velký smích]

250166

08.08.2011 15:02

Lidské činy nemáme odsuzovat ani zesměšňovat, ale pochopit

Jak nevyrabet breiviky

85.?.?.?

Clanek inspiroval vetsinu diskutujicich k uvaham o cinu + ideje a co tomu predchazelo nanejvys 10 roku predtim.
Ideje jsou zmatene, rozporuplne. To samo by melo varovat pred ukvapenymi zavery. Jedine vysvetleni, ktere se od pocatku nabizi a nevylucuje ani konspirativni teorie, je psychopaticka porucha osobnosti. Pripustime-li to, nemuzeme v dalsi uvaze na Breivika pohlizet skrze bezna kriteria. Pojmy jako cest, statecnost, ci zbabelost jsou pak o nicem. Ty zmatene ideje jsou pak taky svym zpusobem vedlejsi. Urcujici je vnitrni presvedceni o vlastni povolanosti k reseni "velkych problemu" bez ohledu na dusledky - snaha vyniknout (treba bezohledne). Vetsina osobnostnich poruch vznika uz v rannem detstvi, mozna i v prenatalnim obdobi. Osobnost je z velke casti hotova ve trech letech. Citova deprivace jako pricina - "nefunkcni rodina". Jinak z nej mohl byt treba skvely chemik.
To co jsem napsal nevylucuje konspirativni teorie. Cetl jsem napr. uvahu o podobnosti setrneho nacasovani akce 911 do doby, kdy v budovach "skoro nikdo" nebyl. Kdyby ale byl hlavnim - masakr na ostrove, pak to v centru bylo jen na ziskani "casu a klidu" pro to dalsi...

250184

08.08.2011 21:31

Permakultura - životní styl budoucnosti

RE: problémy?

85.?.?.?

Zrovna dnes je na BL od Babacka clanek o utajovani studene fuze , docela vyfutrovany odkazy, a priznam se, ac nemam rad konspir. teorie, ze by na tom neco mohlo byt. Pravda, nelze vyloucit, ze je to jen slepa ulicka, osetrena dokonce krvave pro vetsi duveryhodnost.
Vsechny britvy sem! [mrknutí jedním okem]

250236

08.08.2011 21:46

Permakultura nefunguje, říkají ekologičtí farmáři

RE: Ze zkusenosti

85.?.?.?

Vcelku souhlas, ale k bramboram je tady jina nenarocna technologie, kterou taky hodlam vyzkouset.[mrknutí jedním okem]

250239

10.08.2011 22:45

Nemocný kapitalismus a co s ním

RE: Autor lže

85.?.?.?

Co najem? [naštvaný]

250440

17.08.2011 15:11

Deflace

Clanek muze byt i skodlivy!!!

85.?.?.?

Je napsan spekulantsko-korektnim slovnikem. A dospiva povrchnim popisem ke zduvodneni "prirozenosti" dalsi budouci katastrofy.
Uz si nekteri v diskusi povsimli uroku a jeho zradne role v dejinach. To ovsem neni zdaleka vsechno, co vyprazdnuje kapsy jednem, a plni druhym.
Dalsimi jsou trhy vseho druhu s jejich manipulacemi a deformacemi, a principialni nerovnost ucastniku "smluvnich" stran na trhu (napr. na trhu prace).
Trhy by se meli spravneji jmenovat kasina, investori - spekulanti...
Role trhu byva popisovana jako misto pro spravne oceneni produktu, a ucastnici trhu jako rovnopravni ucastnici. OPAK JE PRAVDOU. Treba na burze akcii, jsou masy ucastniku, kteri do veci nevidi a konaji davove podle zprav, ci vyvoje cen. Pripominaji spise beh v Pamplone mezi vypustenymi byky. Trh, neboli kasino, je prave to misto kde jakoby z niceho vznikaji hodnoty a ztraty. Neopravnene optimisticke ocekavani vyvoje vytvari bubliny, jejich protrzenim realitou vznikaji krize. Ale vzdy jsou tady velci hraci, kteri deformace trhu pripravuji a z rozdilu bohatnou. A pak jsou tady tvurci hodnot, kteri vsechna ta kasina drzi nad vodou. [oči v sloup]

251185

18.08.2011 08:49

Žijeme v době fragmentarizace

Zakon zachovani lidske blbosti

85.?.?.?

Je to trochu mozna nadsazka, ac nemaje moznost jak to proverit do detailu, opetovne trvam na tom, ze kazdy lidsky pokus neco vylepsit, prinasi (na odvracene strane mimo dosah kamer a ohnostroju) snad plne ekvivalentni "zhorseni".
Videt veci v souvislostech, komplexne je mozne az po casove narocnem velkem usili pochopit ruzne "obory". Mnozi se toho u sebe ani nedoziji, i kdyz se snazi. Vetsina se specializuje na vysokou odbornost v detailu, a mnohym to staci i na chybne extrapolacni chapani vseho kolem.
Staci se jen podivat na "povolane opravare" rozpadajiciho se sveta. Ani naznak analyzy podstaty problemu, natoz komplexni reseni.
Samotny princip lidskeho mysleni vede postupne od chapani jednoducheho k slozitejsimu na trideni a specializaci - fragmentarizaci. Pak nasleduje aplikacni synteza poznatku k vyuziti "pro dobro". Domysleni vsech souvislosti ani neni dost dobre mozne, predstavovalo by navic neodhadnutelne naklady, a mozna by se prislo i na to "zlo", ktere to se sebou prinese. V praxi se vetsinou "zlo" prihlasi samo jako bumerang. Vetsina fragmentarne uvazujicich (neb tak byli vyskoleni), ani potom nepozna, ze se jedna vlastne o druhou stranu onoho chteneho dobra.

251235

23.08.2011 07:53

Zkušenost se Stworou

RE: -

85.?.?.?

Tohle Vam taky uslo.

(Tak jak jste příspěvek napsal, pravděpodobně by vyvolal hádku. Nevím co je citace a co jsou Vaše slova. Tento měsíc máte 20 příspěvků. Nemohu číst všechny příspěvky Vámi obviňovaného, ale posílám mu Váš text. Je lépe hádce předejít než cenzurovat. Díky – moderátor.)

251627

23.08.2011 10:26

Zkušenost se Stworou

RE: -

85.?.?.?

Vazeny moderatore, muj vlastni text koncil dvojteckou, zbytek az do konce byli citaty vypotku pana vazeneho Luxora ve vlakne kolem tohoto prispevku . Ta hadka, kterou namitate, je jen zaminka pro nezverejneni meho prispevku (cenzuru). Jste skvely logik-komik, ze muj text posilate (jak Vy pisete) "mnou obvinovanemu". Muj text ani tak nebyl urcen jemu, nybrz hlavne ctenarum a zejmena Editorovi, aby pochopili take brevno v jeho oku. Neresil jsem Tmo, nybrz jeho "skveleho" obvinovace, a to se, jak koukam [překvapení], zde na Zvedavcovi asi nesmi .
Zda se, ze asi neco bude na tom, ze na Zvedavci nekteri mohou urazet jine, a ti se nemohou ani v diskusi branit diky Vasi cenzure. Zadam Vas timto, abyste muj text vratil zpet do diskuse tak, jak byl napsan. Pocet prispevku mi nemusite sdelovat, mam to pred ocima na vkladacim formulari.
Cenzure zdar!

(Vážený anonyme, nemohu se zbavit dojmu, že se chcete hádat. Kdybyste byl tolik dotčený požádal byste o odstranění nevhodného příspěvku. Budiž, přikládám text Vašeho příspěvku. – Moderátor)

Tohle Vam taky uslo. Jde o neprilis stare produkty vazeneho pana Luxora, ktery jimi nahrazoval argumenty:

...takže řídit může opravdu i takový dement jako jste vy. .
Takže se uklidněte, běžte si opláchnout přirození odvarem z pampelišky, dejte si klystýr, zalezte zpátky do svého zaprděného pelechu, pusťte si Ordinaci v růžové zahradě a svoje nenávistné jedy si plivejte někde jinde.

Ajéje, další chytrák co sežral Šalamounovo hovno a rád by cenzuroval a komandoval druhé. Nejste náhodou bývalý příslušník Lidových milicí ?

To tzv.zbožšťování je také kravina, může se leda tak rozvíjet u některých simplexnějších jedinců, možná tedy i u vás.

...vy svazáku jeden zatrpklej.

...distancovat se tak od bučení některých zdejších jedinců, kteří staví dojmologii nad logiku a zdravý rozum


251634

23.08.2011 11:32

Zkušenost se Stworou

RE: -

85.?.?.?

Dekuji, pane moderatore. Budte bez obav z pripadnych hadek, nemam cas na uzitecnejsi veci. Toto je muj posledni prispevek v tomhle vlakne. Mne se nelze dotknout urazlivymi slovy, ale treba tim, ze nekdo nahrazuje argumenty urazkami, nebo prekrucuje pravdu, ci to hledani povestneho smitka v cizim oku...

251639

23.08.2011 19:14

Žijeme v době fragmentarizace

RE: Zakon zachovani lidske blbosti

85.?.?.?

Myslim, ze jste muj prispevek pochopil spatne. Davam v nem za pravdu autorovi clanku, a snazim se najit koreny one fragmenta(riza)ce v lidskem pocinani. Svedci o tom i Vas druhy odstavec, kde, podle Vas, lze zneuzit nuz. Obvykle zneuzitim oznacujeme cinnost, ktera je v rozporu s obvyklym uzitim - u noze jde o rezani a krajeni. Ani u popisu vrazdy pomoci noze se bezne nepouzije spojeni "zneuziti noze".
To zlo, ktere podle mne doprovazi kazdy (nejen technicky) "pokrok" je na jine bazi. Spociva napriklad ve "vyrobe nadmerneho mnozstvi odpadu", se kterym si priroda sama neporadi, dale napr. v nechtenem "vyvoji" novych nemoci - civilizacnich, proste dusledky ktere nebyli predvidany hned v zarodku. Onehda davali v TV ukazky aplikovanych uzasnosti z americkeho kosmickeho vyzkumu. Zvlaste mne "dojmulo" nadseni komentatoru o uzavrenem vodnim cyklu v obytnem superkomplexu...
Neuhodl jste ani dobu meho vstavani, vstavam totiz jeste v noci a tesim se, ze si prectu, ze se lide nekde dohodli na podstatne zmene zivotniho stylu, ktery zohledni moznost zachovani zdraveho zivotniho prostredi pro dalsi generace.
Co se tyce toho zavirani drzitelu nozu, tak bych byl spise pro zruseni vyroby nozu, protoze pri trose setrnosti mame navyrabeno nozu do zasoby na nekolik generaci.
Takze spolupraci ano, ale s rozmyslem, skody nejsou hned na prvni pohled videt! A to opravdove slezeni ze stromu na vetsinu porad jeste ceka.

251672

01.09.2011 00:23

Bárta + VV

RE: Situace byla/je daleko prozaictejsi

85.?.?.?

Obvykle Vase vyplody vynechavam, ale dnes jsem se prinutil to precist dvakrat. Objevil jsem jedinou (obvyklou) myslenku: nasel jste opet vinika v "pravicujicim pepikovi", ale tech slov co jste na to spotreboval. Flasinet hadr!
Janko velmi dobre popsal jak dospel k predstave, ze veverky skutecne usiluji o korekci mistniho "bordelu". Hlavni co veverky neumi soucasne, je piti alkoholu a sebeovladani. I presto jejich stopa je v protikorupcnim tazeni znat.

A Vy furt jen - Toskanske Spindly, a dnes nove i Budvaaaaaarek.
Ta poucka, od Goebelsovic Pepika, ale neni: Stokrat opakovany vtip se stava pravdou.

252321

02.09.2011 05:49

Bárta + VV

RE: Situace byla/je daleko prozaictejsi

85.?.?.?

Jen abyste se neuchechtali k smrti.
Ale vlastne, proc ne!

252392

02.09.2011 08:54

Gerald Celente: Žádné daně, žádný sex. Jen válka!

RE: Se zbraní v ruce

85.?.?.?

>Musíme opravdu bojovat, když víme jaká je skutečná příčina války a kdo za vším stojí ? Já myslím, že ANO. Měli bychom v takovém případě vzít tu zbraň co nám dají do ruky a obrátit ji proti skutečným strůjcům a přisluhovačům zla.
Prakticke provedeni ma hacek v tom, ze neni jiste, jestli budou ti strujci a prisluhovaci na dostrel.

252399

02.09.2011 10:28

Bárta + VV

RE: -

85.?.?.?

>Jenže už v první bitvě musel maršál rozdávat tučné obálky, protože mu generálové chtěli přeběhnout na druhou stranu.
Zdroj: iDes?, a Luxor tomu veri, ba na tom i stavi.
Jen magor-marsal by uplacel generaly pred bitvou aby mu nezdrhli. Pokud neni cas na cistku, pak je cas na cestnou prohru a bez financni ztraty. Snad by bylo lepsi uplatit rovnou nepritele, nez zradce.

252408

02.09.2011 13:44

Gerald Celente: Žádné daně, žádný sex. Jen válka!

RE: Se zbraní v ruce

85.?.?.?

lesove, lesove, jeste ze nejste "na dostrel". Zavirovana seda kura mozkova dela divy. I Luxor se hlasi k "obrane vlasti".

252416

02.09.2011 15:02

Gerald Celente: Žádné daně, žádný sex. Jen válka!

Tradice je tradice

85.?.?.?

Nekterym staci, ze si prectou v novinach, ze drahou vlast vovinuly nejake mraky. A maji jasno...

252424

02.09.2011 20:32

Gerald Celente: Žádné daně, žádný sex. Jen válka!

RE: Ron Paul

85.?.?.?

>a proto nemá sebemenší šanci uspět...
To je dobre, aspon nebude dalsi zastreleny president!

252435

08.11.2011 05:25

Čekání na cargo

RE: článek se snaží hledat podstatu problému

85.?.?.?

dube, Vy nepotřebujete nic vysvětlit. Vy potřebujete nakopnout.
Dokud budou lidé, jako Vy, zjednodušovat volby na výběr mezi dvěmi stejně špatnými možnostmi, vhazování lístků do uren a jejich sčítání, tak žádná rozumná změna NENASTANE. Revoluce a převraty jsou na... Volby spočívají především v PŘÍPRAVĚ. Kandidujte, upoutejte pozornost voličů, a budete-li Vy, nebo někdo podobný kandidovat v mém obvodě, mám důvod jít k volbám a dát Vám svůj hlas.
Nebo Vás už taky někdo "řídí"?

256763

11.11.2011 14:22

Západní demokracie: Fraška a podvod

RE: ???

85.?.?.?

jmenovce, nedelejte mi prosim ostudu. Pan M. cituje pana Babise. [oči v sloup]

256926

23.01.2012 08:26

Obama píše Ahmadínežádovi dopis: pojďme se domluvit

Propaganda -čirá

85.?.?.?

Domluva dlouho a zjevně znepřátelených stran se taky někdy koná potajmu skrze důvěryhodné třetí strany. Ale "otevřeným dopisem", by to bylo snad poprvé. Klín je správné jméno, a některé to vlastně už zasáhlo. Argumentovat touto "bohulibou iniciativou" budou media až...
Zdechající kobyla není ještě ve stádiu prozření, a nadělá ještě ...

261530

25.01.2012 21:32

Superkonspirační teorie o lidské oběti

RE: Ockovanie

85.?.?.?

Souhlas, ale jen částečný!
Zodpovědnost nelze přesunout na laika, je-li na dosah odborník. Ani tehdy, jak Vy formulujete,
>když se někdo chce nechat otrávit dobrovolně, je to jeho věc.
Na zdraví by neměli jedoví dealeři ohrožovat ani s výslovným souhlasem pacienta-laika. Ten nemusí být schopen dohlédnout na možné konce. Takže správný doktor by měl rozmlouvat pacientovi snahu nechat se očkovat, pokud si není jist, že jde o lepší volbu pro toho konkrétního pacienta. Možná i takoví doktoři existují...

261649

27.01.2012 04:11

Superkonspirační teorie o lidské oběti

Bůh nás ochraňuj,

85.?.?.?

jak tak čtu tu obhajobu produkce farma-pokroku, od příznivců "pokroku" a dealerů farmafirem zvláště. Těm stačí ke klidnému (blahobytnému) životu, když si pacient nepřinese písemný (apod.) důkaz o škodlivosti vakcíny - kterou ho oni hodlají oblažit. Občan - pacient, je pro ně jen statistická veličina - a občas i ojedinělá komplikace na cestě službě pokroku o těla lidstva. Službu o duše lidstva mají zase za úkol podobné "ne-zištné" organizace. Tak je zatím v podstatě o lidstvo "postaráno"...

261719

27.01.2012 04:32

Embargo vůči Íránu jako jedinečná příležitost

RE: Embargo EU vůči Iránu na žádost USA, pocítí právě jenom EU - čistý politický Kocourkov

85.?.?.?

To si vykládáte špatně. EU politici tímto rozhodnutím podpořili svoje duchovní bratry ve vedeni USraele. Plebs se pak "přidá" na jejich stranu, až pocítí skokový růst cen. 27 členů jako jeden bratr, se postavili na stranu (předpokládaného) vítěze. Kostky jsou vrženy.

261720

27.01.2012 06:24

Superkonspirační teorie o lidské oběti

RE: Zlá pharmacie? Ale jděte:-)

85.?.?.?

Milý mantinele (svobody), je potřeba se k očkování postavit - individuálně! I u potřebných očkování je žádoucí, aby skutečný odborník posoudil konkrétního očkovance a zvážil všechny okolnosti (momentální) a rizika z toho plynoucí, a rozhodl například očkování odložit, prípadně zamítnout. Ten odborník ovšem nesmí být zainteresován na ničem jiném, než na prospěchu očkovance.

261725

27.01.2012 08:50

Embargo vůči Íránu jako jedinečná příležitost

RE: Trochu Pyrhovo vítězství

85.?.?.?

Máte to opět v růžových barvách, i když vám ty smajlíky přeji.
Od Libye ještě moc vody neuplynulo, jenže ono to bylo jasné už s Jugoslávií. Vždy zatím dali dokupy "koalici ochotných (všeho)". Třeba uvidíme mistrovské šachy. Snad jsou i ti mírumilovní dost připraveni.
Ale na zdejší plebs bych moc nespoléhal, sice je zde často kritizován (aspoň ten český) za zinkání a nedůstojné lídlování, místo aby si zaletěl relaxovat do Iránu na lyže či někam na Seychely k vodě.
Obávám se, že náš plebs se vzpamatuje až poté, co zvítězí Kaddáfí (byť posmrtně) v Libyi. Ale to snad i někdy bude, jen nevím jestli se opět nenechá nahnat do předem připravených ohrad, jak vidět z jiných "ukradených revolucí". [mrknutí jedním okem]

261731

27.01.2012 20:46

Superkonspirační teorie o lidské oběti

RE: Zlá pharmacie? Ale jděte:-)

85.?.?.?

Ta ironie se opravdu týká jen Vašeho pokusu to povinné očkování tolerovat bez výjimek. Jinak jsem pro rozumná pravidla všemi deseti, neb jsou základem každého společenství.
Bohužel pravidlo povinného očkování (bez individuálního přístupu), v sobě jakoby obsahuje alibi pro sériový přístup, k němuž zde projevili některá individua sklony, což zejména plyne ze zdůvodňování pomocí statistiky, které snad neuškodí při posuzování ztrát na věcech, ale podle mne je nepřípustné pro zdůvodňování "ztrát na zdraví lidí" (při očkování). Vadí mi i nepovinné očkování, k němuž jsou někteří "dotlačeni" strašením "informačními" materiály či reklamou z důvodu zisku. Většina dealerů v bílých pláštích pak zcela mechanicky distribuuje ono dobrodiní koncovému "spotřebiteli" s neotřesitelnou vírou Dr.Grunsteina (ze Švejka) ve vlastní dobrotu. [mrknutí jedním okem]

261774

01.02.2012 08:14

Americká vojska vtančila do Libye v době, kdy probíhají přípravy na Írán

RE: Nad USA a Izraelem se stahují mraky--- Ja to tak nevidim

85.?.?.?

>A jestli ovladnou veskere zdroje energie tak maji temer to co potrebuji.
Ale k čemu potřebují, v době rozvinutých trhů, ovládat zdroje energie. Tady ekonomický aspekt (hamounění) je slaboučký jako 3-krát vyvařený čaj. Dnes lze pořád za "pouhým vzduchem kryté" papírky koupit cokoli. Odmítal snad Kaddáfi prodávat ropu, držel zavřené kohoutky? Ne.
Tady nastupuje právě mocenský aspekt, moci zavřít kohoutky a prodávat selektivně. A tady mají důležité a nezastupitelné místo Vámi označené "kulisy". Někomu prodáme, jinému ne... Geopolitická moc plynoucí z ovládání zdrojů plynoucí ve vztahu ke "kulisám" je to hlavní. Vize prázdné nádrže, to je "motor"...

262089

01.02.2012 10:19

Politicky nekorektné rady pre mladých mužov

RE: pro vsechny diskutujici

85.?.?.?

[cool] [cool] [cool]

262103

03.02.2012 22:16

Dávejte si pozor na to, co píšete v diskuzích za články ve Zvědavci

RE: Napadlo vás že to může být provokace?

85.?.?.?

Ale ono to mohla být také policejní provokace. Nemám v té věci jasno , nakolik je to dnes zákonné, ale pokud např. Bretschneider chtěl mít úspěch, tak tomu musel trochu napomoct vhodnou otázkou.
Třeba jen policie "prověřovala" (pomocí "čerstvých zvědavců") nakolik pan Stwora zodpovědně odpykává podmínku.
Jisté je jen jedno, že nadmíru odvážní bývají buď provokatéři nebo prosťáčci. Zrovna jsem si před chvílí přečetl, že: "Zvědavce v posledních pěti minutách navštívilo 87 lidí"
Bohužel z toho nelze zjistit kolik z nich bylo bretschneidrů. Proto souhlas s titulkem: "Dávejte si pozor na to, co píšete v diskuzích za články ve Zvědavci".
To co by bylo potřeba dělat (pro změnu perspektiv vývoje společnosti) není příliš atraktivní, a nikdy nebylo a snad ani nebude v hledáčku policie.
Nemlít zbytečně pantem (či klávesnicí), ale žít život v pravdě.

262538

03.02.2012 23:00

Dávejte si pozor na to, co píšete v diskuzích za články ve Zvědavci

RE: nechapu postup zaznamenavani informaci o IP apd.

85.?.?.?

Omlouvám se předem, že vstupuji do nevídaně "tvořivého vlákna" s technickou poznámkou.
Zhruba chápu oč usilujete, ale myslím, že by více prospělo všem diskutujícím vědomí, že emoce je potřeba krotit, a ten kdo nemá alespoň o kousek více fištrónu než hospodský Palivec by raději neměl na Zvědavci diskutovat vůbec.
Schází mi tady užitečnější pomůcka, počitadlo bretschneiderů přítomných momentálně na Zvědavci... [mrknutí jedním okem]

262541

04.02.2012 00:53

Ruším předplatné, Zvědavec bude otevřen všem

Vše není na prodej

85.?.?.?

Pokus zpoplatnění Zvědavce nevyšel také proto, že peníze mohou "ušpinit" každou dobrou myšlenku. Mám hlavně na mysli, původní ideu neomezeného počtu příspěvků pro předplatitele. Diskusní fóra (obecně) přitahují deviantní osobnosti - grafomany, chorobné konspirativce, generály bez vojska, egomaniaky a provokatéry všeho druhu. Ukazuje se, že zdejší bariéra cca 90Kč/měsíc byla nepřekonatelná spíše pro normální lidi v nouzi, než pro výše jmenovanou skupinu. Připočteme-li k výše jmenovaným aktivní zaměstnance dohlížecích služeb, je skoro jisté, že diskusní prostor opustí jako první - myšlenka hledání a sjednocování společných zájmů na široké základně, a zůstává mimoběžné řečnění - v lepším případě, či dokonce jen tlachání a plkání.
Forma fin. darů podle mne znamená příspěvek k udržení stávajícího bez dalších závazků.
Doufám, že Editor nebude váhat zavést v odůvodněných případech nerovnost v počtu povolených příspěvků, v zájmu pozvednutí Zvědavce ze stávajícího průměru. Povede-li se, lze čekat i větší štědrost u dárců.

262548

04.02.2012 21:53

Dávejte si pozor na to, co píšete v diskuzích za články ve Zvědavci

RE: ZVEREJNETE PRISPEVKY, PANE STWORO

85.?.?.?

Přijdete mi s tím žadoněním jako onehdá Bretschneider, když se otázal Švejka hlasem plným naděje: "A nevíte co o něm řekl?"
A Švejk na to (chytře [smích] ) pravil: "To vám říct nemohu, poněvadž se to nikdo nevodvážil opakovat. Ale bylo to prej tak něco strašlivýho a hroznýho, že jeden rada od soudu, kterej byl přitom, se z toho zbláznil, a ještě dodnes ho drží v isolaci, aby to nevyšlo najevo. To nebyla jenom vobyčejná..."
Švejk (na rozdíl od Vás a dalších žadatelů) věděl, že některé věci nejdou opakovat ani jako příklad, či odstrašující příklad...

262606

07.02.2012 01:59

Hodnocení hrozeb pro vojenskou bezpečnost Ruska

RE: Co dělali doteď ? Spali ? ...Nepriateľ nikdy nespí

85.?.?.?

Nebo se na tom hledají a nalézají slabá místa. Zjišťuje se - čím a kam na tu potvoru "posvítit" a znefunkčnit. [mrknutí jedním okem]

262749

07.02.2012 03:48

Dávejte si pozor na to, co píšete v diskuzích za články ve Zvědavci

Zklamal jste Editore,

85.?.?.?

zklamal na celé čáře.
Skoro každého.
Někteří měli pro Vás uvitou trnovou korunu (zbytečně).
Jiní radu (např. jak se zakopat v Kanadě).
Mnozí vlastní příběh osobní troufalosti, do kterého jste se jim „nevešel“.
Tamten by jen pořádně zašťoural v "bartolomějském hnízdě", že byste koukal.
Jiní požadují na Zvědavci ochranu před vlastní blbostí.
Někteří spáchali (hned zkraje) jenom vydatný slovní průjem a myšlenka za ním popajdává se třídenním zpožděním.
Prý jste „vydal katům“ dva neohrožené partyzány. Tím jsem si připomněl „dva miliony partyzánů v matičce stověžaté“.
Přeji soudnější diskusní fórum.

262750

08.02.2012 23:11

Paulův tábor považuje výsledky hlasování v Nevadě za podvod

RE: TV štáby si pronajímají střechy domů v Tel Avivu

85.?.?.?

doufáte nejspíš špatně viz http://www.czechfreepress.cz/valky/izraelska-spart...

262840

09.02.2012 06:09

Tak už to víme

Bída s nouzí

85.?.?.?

Souhlas, že to nejspíš myslel dobře. Bohužel, sám se moc v problému neorientuje.
Nejlépe to lze vidět na odstavci věnovaném školám a školství.
Částečně lze souhlasit s tímto:
„Všeobecné vzdělání se likviduje a školy budou chrlit absolventy s nejnutnějšími vědomostmi potřebnými pouze pro pracovníky na běžících pásech. V kapitalismu víc lidé nepotřebují, naopak vzdělání je nebezpečné a proto bude jen pro někoho.“
To všeobecné vzdělání by nemělo být chápáno, jen jako letem světem, tj. zobnout ze všeho kousek, nýbrž vybavit absolventa základy kritického myšlení jako nejpotřebnějšího nástroje Člověka. Nemělo by se přitom zapomínat na to, že škola by měla být též „dílnou lidskosti“, tj. rozvoje ducha. Zmínka o kapitalismu provokuje srovnávat se „socialismem“. Školství již tenkrát nastoupilo na cestu výroby „robotů“ pro vědu, průmysl či zemědělství nebo zdravotnictví. Ale nejvíce to poznamenalo samotné školství, kde se učiteli stávali převážně ti, kteří neměli šance v „atraktivnějších“ oborech. Školství bylo zlikvidováno v tom podstatném už za socialismu, jen určitá setrvačnost předchozí etapy a výjimky brání v paušalizaci.
Kritické myšlení by mělo být dostačujícím imunizátorem proti indoktrinaci, či manipulaci všeho druhu.
Kde jinde zasít tyto myšlenky než ve školství, aby sklizeň byla co nejdříve a co největší.
Školství dnešního typu více škodí než pomáhá, snad jen naučit číst a psát. "Vyšší" by mělo být zcela financováno ze zisků korporací. Ať si programování těch biorobotů zaplatí sami „spotřebitelé“.

Není zcela pravdou ani tvrzení, že: „Pravicové ideologie se záměrně obracejí na ty nejnižší, nejstupidnější instinkty hlupáků“.
Příkladem může být v současnosti propagovaný systém založený na zásluhovosti v důchodové oblasti. Zní to krásně, matematicky to vede k přímé úměře. Skoro vědecky podloženo. I ústavní soud na to slyší. Budoucí „inteligence“ to baští i s navijákem (osobně ověřeno), nepotřebují k tomu ani Mádla s Issovou.
V důsledku jde ale o nekritické potlačení solidarity s těmi, kteří pomáha-jí/li vytvořit podmínky pro vlastní osobní „výkon“, tedy vůči současníkům, či vůči generacím předchozím. Je zapotřebí vzkázat všem nedoukům i na ústavním soudu, že by bez té solidarity zejména mezigenerační, místo na židli seděli třeba na pařezu, či šutru. Že jejich životní úroveň je podložena z VĚTŠÍ části cizí prací.
Problém mám taky vidět flexibilitu jako vlastnost levice (když už to třídění musí být). Já viděl spíše strnulost na levici, a hbitost na pravici, když se „zhaslo“. Pravda, nevíme jak to dopadne při následném pořádném rozsvícení, k němuž se schyluje právě kvůli té převeliké flexibilitě vpravo.

262859

09.02.2012 14:44

Tak už to víme

RE: Bída s nouzí

85.?.?.?

>Zaujímalo by ma, ktorý učiteľ by v dnešnej dobe učil deti kritickému mysleniu.
Mohol by každý. Len netreba zrovna vŕtať do niektorých témat.

262882

10.02.2012 10:46

Držba fyzického zlata je reálnou cestou z nadcházejícího chaosu

Každá liška svůj ocas, každý obchodník své zboží chválí

85.?.?.?

>Íránská krize nám jasně dokazuje, že zlato je platidlem „par excellence“.
Svatá pravda, ale jen pokud doplníme větu i na konci slovy "v době krize"
>Pokud se tedy nechceme u Ruské federace nebo Norska významně zadlužovat nebo prodávat národní majetek, pak musíme mít čím zaplatit.
Určitě jste neměl na mysli naše bankovní zlaté rezervy. Ty by mohly zalátat díru a jen na chvíli. Musíme mít hlavně prodejné zboží, pokud možno vysoké kvality. A prodávat v tom zboží dovednost a chytrost, kterou bychom mohli v sobě znovu objevit.
V čem se to bude počítat je vedlejší, i rozdíl může zůstat na futru nějakou dobu mezi partnery kteří si důvěřují. Takže i důvěra je skoro jako zlato, ba nad zlato.

262961

15.02.2012 08:55

Držba fyzického zlata je reálnou cestou z nadcházejícího chaosu

Ovečky, ovečky,

85.?.?.?

zlaté ohrady se vám zachtělo? Takové zlaté snění . Po tisíciletí funguje lesk zlata jako lákadlo do osidel temnoty – království boha M-amona.
Co tak třeba „zlatý člověk“, nebo „zlaté ruce“ jako po tisíciletí osvědčená pomoc v nouzi nejvyšší. Pravda takový zlatý člověk obvykle moc nazbyt nemívá, a podělí potřebné o vlastní přebytky dříve, než by mu zbylo na investice (do zlata). Nezbytné rezervy vytváří v trvanlivých potravinách, a jiných potřebných materiálech. Ani zlaté ruce se zlata nedočkají, ocenění obvykle tržní – ruce jako ruce.
Zlato se snad hodí pro rezervy státní kasy, ale viděl snad někdo za zlato nakupovat housky. Doby zlaté horečky na řece Klondike se nevrátí. Tenkrát šlo platit zlatým prachem, ale že by se Globus, nebo Penny, či Kaufland chystal na platby zlatem , o tom nic nevím.Zkušení investoři informujte nás, ať zbytečně netápeme. Třeba je to ale na dobu, kdy jen vítr se bude prohánět prázdnými regály dnešních super-hypermarketů. To pak bude lepší pytel rýže, než zlatá mince.
Ovečky, ovečky,
od lidí se zlatými cihlami (mincemi) pomoc nečekejte, leda zlatou ohradu. Protože to nejcennější zlato, zlaté rouno, máte právě vy.

263267

15.02.2012 21:09

Držba fyzického zlata je reálnou cestou z nadcházejícího chaosu

RE: Ovečky, ovečky,

85.?.?.?

>Kolik příkladů ještě chcete ?
Nějaký použitelný. Kromě mnou vyjmenovaných obchodních supermarketů, používám občas Albert.
Cestování v čase (do Argentiny 2001, Výmarské republiky) nějak nezvládám. TEsco UK je pro nákup rohlíků pro mne nedostupné.
Děkuji za Vaši snahu, ale při svém radění by jste měl zohlednit potřeby bezradného tazatele, jinak jde o tzv. knížecí rady t.j. neupotřebitelné.

263353

16.02.2012 00:37

Udělal jsem chybu

RE: Quo Vadis?

85.?.?.?

Advokáti (podobně jako lékaři) pracují v principiálně nepostižitelném střetu zájmů z důvodu práce za úplatu.
Jejich zájmem je aby klient neprohrál, ale taky nevyhrál. Protože oba výsledky znamenají ztrátu klienta (výdělku), alespoň dočasnou.

263385

Stránka: 1 2 3 4 5 6 7 8 9

Káva pro Zvědavce

57

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc říjen přispělo 129 čtenářů částkou 19 970 korun, což je 57 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
15SucVps1Cpxd6ahR6uxx6SJiR16SZgR7b

Další možnosti platby ›

Vážení čtenáři,
děkuji všem, kteří přispěli. Máme poslední pracovní den před koncem měsíce a my máme vybráno jen něco přes polovinu. Prosím, zvažte případný příspěvek na tento web. Děkuji.

Ve zkratce

Ve francouzském Nice útočil muslim ve jménu víry29.10.20 21:39 Francie 0

Hrdinství na Nově27.10.20 12:44 Česká republika 6

Poučme se, co způsobil totální lockdown v Izraeli26.10.20 00:42 Izrael 4

Jak u Prymulových hrabou a hrabou (pod sebe)24.10.20 18:21 Česká republika 5

Poskytovatelé hudby prý řeší nadřazenost bělochů. Písně čeká přísná kontrola24.10.20 10:04 Neurčeno 6

Soud dnes rozdal podmíněné tresty oběma autorům nápisu v Letech23.10.20 21:43 Česká republika 0

Vipná analýza Prymulova kiksu23.10.20 18:35 Česká republika 7

Prymulův konec? Neradujme se předčasně23.10.20 13:06 Česká republika 2

Sám Prymula náhubek neměl a chodí do restaurace i přes to, že je zavřel23.10.20 08:35 Česká republika 11

Na Slovensku testují "když budeš hodný, můžeš ven" - hlavní cíl hysterie kolem koronaviru22.10.20 21:22 Slovensko 2

Udavač volal linku 158 na chlapa bez náhubku22.10.20 21:14 Česká republika 4

AGENDA 2030 – TVŮRCI NYNÍ ZHODNOTILI SVÉ ZRŮDNÉ PLÁNY22.10.20 13:37 Neurčeno 0

Plánovaná demonstrace 28. října v Praze22.10.20 08:53 Česká republika 0

Bělorusko versus Česko21.10.20 20:43 Neurčeno 13

Česko žádá o pomoc21.10.20 13:25 Česká republika 9

Za polibek bez náhubků 400 euro20.10.20 17:33 Itálie 5

Soud v Německu rozhodl, že omezit zavírací dobu restaurací není opodstatněné19.10.20 21:32 Německo 4

Co je s panem prezidentem?17.10.20 09:47 Česká republika 7

Je třeba říci dost, burcuje Klaus. Nejsme ve válce, nestrašte mrazáky s mrtvolami14.10.20 11:11 Česká republika 3

Erouška je pochybná aplikace s placebo negativním efektem14.10.20 10:15 Česká republika 5

Měnové kurzy

USD
23,45 Kč
Euro
27,34 Kč
Libra
30,28 Kč
Kanadský dolar
17,56 Kč
Australský dolar
16,44 Kč
Švýcarský frank
25,58 Kč
100 japonských jenů
22,40 Kč
Čínský juan
3,49 Kč
Polský zloty
5,92 Kč
100 maď. forintů
7,43 Kč
Ukrajinská hřivna
0,82 Kč
100 rublů
29,67 Kč
1 unce (31,1g) zlata
43 807,43 Kč
1 unce stříbra
546,39 Kč
Bitcoin
318 090,95 Kč

Poslední aktualizace: 29.10.2020 19:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo ?