Zpátky na příspěvek ›

Všechny příspěvky ze stejné IP adresy

Nalezeno 30 příspěveků, 1 jméno: Saša.

Setříděno od nejstaršího, přetřídit od nejnovějšího

16.09.2010 10:14

Velká cholesterolová lež

Varování a pochyby selského rozumu

Saša 204.?.?.?

„Dr.“ Lundel prodává rovněž elixír proti stárnutí. Jedná se v zásadě o reklamu, v původním článku v angličtině, „se dozvíte více“ po kliknutí na objednávku jeho knihy, za polovinu plné ceny, bratru pouze za padesát dolarů US. (Totéž tuším v článku na WM, který pravděpodobně byl za zveřejnění placen.) V článku vyloženě nelže, ale zjednodušuje a zamlčuje podstatné, aby nemohl být souzen. Ono vůbec nejde o cholesterol, ale o poměr lipidů což jsou vše „cholesteroly“ (především LDL a HDL) plus ostatní rizika (dědičnost, věk, objem v pase, strava, kouření, typ osobnosti aj.). Pokud těch rizik je několik, lékař navrhne to nejsnazší, což je snižovat „cholesterol“ tabletkou a je na vás, souhlasit nebo nesouhlasit a studovat nebo nestudovat.
Ano, lékaře podplácí a navádí ho k tomu farmaceutický průmysl, nedivil bych se, kdyby stejně podplácel šarlatány, co zas prodávají suplementy a alternativní medicínu, vyrábí to jiná divize téže firmy. Článek je stylizován typickým způsobem, dlouhé sugestivní zpochybnění a strašení bez skutečných důkazů a nakonec kup si a dozvíš se.

228185

18.09.2010 18:50

Velká cholesterolová lež

RE: Varování a pochyby selského rozumu

Saša 204.?.?.?

Drahý pane Pasant, bez argumentů zas napadáte mě. Dal jste si tu práci a ověřoval pana Lundela? Mohl jste si všimnout, že neviním toho pána z vyložené lži, on selektivně vybírá široce známé a publikované vědecké skutečnosti a zamlží, že on ví víc a kupte si od něj. Podsouvá, odmítněte standardní rady lékaře (a zde je nebezpečí). Lékař je člověk, který vám radí a máte právo o jeho radách pochybovat, konsultovat atp., stejně jako třeba s právníkem. Ty pochyby jsou na místě dvakrát u alternativní „medicíny“, není osvědčená a vědecky ověřená. Lidskou vlastností je věřit tomu čemu chceme věřit a doufat v jednoduché a optimistické řešení. Na tom je založena řada internetových stránek prodávajících od krémů na zvětšení prsou nebo pyje až po krajně nemorální „léčbu“ akutně smrtelných onemocnění. Když jsem našel, že dr. Lundel prodává elixír proti stárnutí tak mě to vzalo, jak rána do hlavy. Znovu: většina podobných stránek vyloženě nelže, to by bylo žalovatelné. Čistě teoreticky, lze si z nich něco vzít nebo akceptovat, ale ve skutečnosti jsou zavádějící. V angličtině je podobných stránek vydělávajících na lidské hlouposti až příliš mnoho jako http://www.drmercola.com/ v češtině http://optimalnidieta.cz Dr. Jan Kwaśniewski a jistě mnoho dalších.

Pochybovat musíte o standardním i o „novém“ nestandardním „léčení“ a to stejnou silou, možná o zdánlivých „objevech“ hodících se do krámu usilovněji.

228298

20.09.2010 10:37

Príhovor Fidela Castra pri prezentácii knihy „Strategická kontraofenzíva“

RE: Príhovor Fidela Castra

Saša 204.?.?.?

Seniore, žijete stále v padesátých létech. Zaspal jste půl století. Číňanů je všude plno, cestují všude. Na většině Karibských ostrovů a v Kolumbii je pro většinu větší bída než na Kubě. Přitom Karibské ostrovy žijí z turistického ruchu. Na té Kubě nemusí platit za zubaře a z Miami jim horlivě vysílají ve španělštině „nezávislé“ zprávy. Venezuelu bych do toho vůbec nemotal, Chávez pomohl těm nejchudším, ale střední třída si žije velice dobře a je to stále kapitalistická země, pouze s nevídanými sociálními vymoženostmi v Jižní Americe. Komunismus má pravděpodobně odzvoněno. Ono se to mění i na té Kubě.

228398

21.09.2010 19:42

Kdo vlastní americký dolar?

RE: tak ať

Saša 204.?.?.?

>Proc se tedy psalo Ceskoslovenska socialisticka republika?

Winston Churchill viděl v socialismu rovnoměrné rozdělení bídy. Skutečnost je taková, že v lidské zkurvené povaze je stejná chamtivost nažraných jako hladových. Dobrá analogie může být křesťanské hlásání ideologie a výsledek nekřesťanského obohacení církve nebo značná část nejvelkohubějších křesťanů bude smrtelně hříšná a nazve to Božím darem. Právě pro ten název "socialistické republiky" je zejména v Čechách socializmus zprofanovaný ač i v té Americe nějaký socialismus mají, jako poukázky na potraviny pro nejchudší. Oproti tvrdému kapitalismu, socialismus není filantropie, ta pomáhá tu a tam, ale humanita hledí opravit poměry zákonem a řádem. Jde tedy o to, jak jdete daleko a svým způsobem jste odsouzen k neúspěchu neb to neodpovídá „přírodě“ (tj. zkurvené lidské povaze) asi obdobně jako demokracie, křesťanství a podobně.

228467

23.09.2010 18:38

Dopis prezidentovi od jednoho z nás

RE: Zase už Vojta 49 kecá a lže, až se mu od huby práší!!!!

Saša 204.?.?.?

>Tohle nařčení by jste měl někde doložit. Kde, kdy a koho

Potrefená husa…. Denně čteme, co armády vychovávají. Seržanti US Army vraždí ze sportu a sbírají trofeje prstů a lebek mrtvol: Vložený obrázek
To jsou samí „specialisti“, Seržant Calvin Gibbs je obviněn ze tří vražd..
Kdyby nesbíraly trofeje tak to neprasklo.

228562

02.10.2010 10:18

Vzory a strategie v sociální reklamě u migrace v Rusku, Evropě a Spojených státech

RE: San Francisco a Kulík :)

Saša 204.?.?.?

Pane Kulík, autor nehovoří o historickém vzniku měst, ale o složení obyvatel v první polovině minulého století.
Oproti Vám je opačného názoru autor Cinel, Dino. From Italy to San Francisco: The Immigrant Experience (1982)
Italian is the fourth most commonly taught foreign language in U.S. colleges and universities. Italian and Sicilian were once widely spoken in San Francisco (en.wikipedia).
Vložený obrázek
Distribution of Italian Americans according to the 2000 census
Ovčane Kulíku, zdravím Vás z blízka, že Vy jste v tom San Franciscu nikdy nebyl.
Pan Kulík od letiště v Chicagu (tam je ta Norridge) bojuje proti všemu co je v jeho představách „levé“ a sociální rovněž v jiných diskuzních skupinách.

229181

02.10.2010 10:32

Triumf kupců a jeho genealogie

RE: Nihil novi sub sole

Saša 204.?.?.?

Obchodníci a zloději mají stejného „boha“. Nenažraná krkavost je více univerzální lidskou vlastností než velice častá pitomost a tak tedy s tím moc nenaděláme, pane 85. Vzpomeňte nedávný prodej hypoték a úvěrů v USA a nastartování krize – eh, bylo to krkavé, ale možná od nich „chytré“.

229182

03.10.2010 11:45

Ve vyšším zájmu

RE: Máte drahého právníka

Saša 204.?.?.?

Směrník je funkční z Kanady a pravděpodobně i od Vás. Pokud máte stále problém zkuste zadat do Google „K213“ nebo Ing. Jiří Fiala
Tak zvaná spravedlnost je slepá: hlasatel CNN Rick Sanchez dostal padáka jen za to, že se sarkasticky zeptal „Židé jsou utiskovanou menšinou?“
nebo Clintonová se “omluvila”, že na Guatemálcích prováděly experimenty se syphilis
zpráva je ve skutečnosti horší než “informují” česká media. Je to jen jeden zločin v celé řadě zločinů, obdobně až do sedmdesátých let USA neléčily vlastní černochy v Atlantě a byli používáni jako pokusní králíci.

229223

03.10.2010 12:01

Nešlapej na mě: Pravicová revoluce v Americe

RE: Pan soudruh Dorfman je typický pseudointelektuál západní společnosti, kde je módní tepat kapitalismus a pravici.

Saša 204.?.?.?

Kapitalismus se stále „vyvíjí“. Když soutěžil s „komunistickým“ typem „socialismu“ tak alespoň v západní Evropě se pracovní doba zkracovala, dovolené prodlužovaly. Teď chce snad předběhnout Čínský komunistický kapitalizmus a tak cenzura roste, tresty přitvrzují, pracovní doba se prodlužuje. Za zdravotnictví v té Číně neplatí, ale pod vedením strany a vlády (ÚeSeJ) je předběhneme.

229224

04.10.2010 10:42

Fallúdža je horší než Hirošima

RE: Kto to zastaví?

Saša 204.?.?.?

>profesionalni dustojnik nenaridi profesionalnim vojakum
Není nad školení mužstva staršinou R.R. Nevyzrazuje nám vojenská tajemství? V New York Times a Washington Post čtu, jak ti američtí profesionálové trpí duševní poruchou, sebevraždami a mnohem vyšší kriminalitou než všeobecná populace. Ono není divu, kdo si vybere povolání zabíjet s možností být zabit? O nějaké obraně Ameriky nemůže být ani řeči, nikdy nebyla napadena a všechny jejich války jsou útočné, tedy „pro všeobecné dobro“, jak sami tvrdí. Denně čtu v amerických novinách, o vraždění civilistů, žen a dětí, občas zabíjí své kolegy ve zbrani, někteří okrádají Afgánské civilisty, když není co ukrást, tak je zavraždí a vezmou si část mrtvoly jako trofej. O mučení zajatců se není nutno ani zmiňovat, to je legální součást povolání. Jeden plukovník znásilňoval své podřízené a pak zabíjel. Jó, v té US Army je smetánka Ameriky.
>Mate dukaz o tom, ze americka armada pouziva ten vice skodlivy druh?
USA používá přece zbraně zcela neškodné, milióny lidí umírají po nich sešlostí věkem v dětství.
Vím, je nějak nesmyslné odpovídat panu R.R. staršímu odborníku a profesionálovi na vraždění.

229295

05.10.2010 05:02

Fallúdža je horší než Hirošima

RE: Už mě unavujete RR

Saša 204.?.?.?

Téměř totožný článek v angličtině od Patricka Cockburn tj. jiného autora je na
The Independent

Toxické dědictví útoku USA na Fallujah horší než Hirošima

Jen dvě věty z článku:
Britští důstojníci byli šokováni nedostatkem zájmu Američanů o civilní oběti.
Bylo prokázáno, 38-násobné zvýšení leukémie, deseti-násobný nárůst rakoviny prsu a významné zvýšení lymfomů a nádorů mozku u dospělých. V Hirošimě došlo k 17-násobnému zvýšení leukémie.

229355

05.10.2010 09:48

Fallúdža je horší než Hirošima

RE: Už mě unavujete, ale vyčerpám na vás svůj příděl příspěvků.

Saša 204.?.?.?

>Sasu bych rad upozornil,

Profesor Christopher Busby je vědeckým tajemníkem Evropského výboru pro radiační rizika, se sídlem v Bruselu a profesorem University of Ulster. Publikoval knihu Chernobyl po dvaceti letech ISBN 1-897761-15-5
a Křídla smrti. Jaderná Znečištění a lidské zdraví ISBN 1-897761-03-1
Přispívá do magazínu New Scientist.
Hlavně není jediný, řada lékařů se pozastavuje nad náhlou změnou ve Falludži normálního poměru rodících se chlapců a děvčat, zvýšeného výskytu rakoviny a leukémie. Ve Falludži bylo náhodně vyšetřováno 4,800 osob jedenácti vědci.

Samozřejmě můžete věřit na duchy pane RR, takových je v USA spousta. Nedivím se Vám nechcete slyšet, aby Vám někdo hanil adoptovaný domov a chcete být v ČR obdivován. Drtivá většina občanů US, podobně jako Vy, neuvěří v nacistické chování „své“ armády. Většina jsou blboučcí ignoranti a dobráci co chtějí slyšet, že činí „dobro“.

229371

08.10.2010 09:47

Odešel člověk a kamarád

Pro Lucii a paní Strigu

Saša 204.?.?.?

Zesnulý se nemůže bránit ani vysvětlovat a proto je podlé ho soudit. Nechci vás unavovat s teorií, jak se běžní lidé dostanou tak daleko, ale přes vrozený instinkt sebezáchovy tam může dospět téměř každý.

Nejlépe to napsala Aja, Chybíš tu, Davide! Hodně

Upřímnou soustrast mamince a všem co ho znali, ztratili jsme kamaráda.

229570

12.10.2010 18:36

Zajímavý nápad jean.larouxe

RE: Moj nazor

Saša 204.?.?.?

> napad viacjazycnosti je genialny a kedze som sojho casu mal
> nieco podobne na svojej stranke,viem ze to moze fungovat....

>System bol zalozeny na DOBROVOLNIKOCH prekladateloch

Uživatelé Google Chrome si mohou nainstalovat „extension“ Google Translate a v tomto vyhledavači (Chrome) se objeví malá ikonka, po kliknutí Vám přeloží text do řady jazyků.

Tedy zde v diskuzi to nepřeloží vůbec! Překlad je strašný! Pro příklad vyberu zprávičku „Jiná“ mentalita? (Ve zkratce):

Slovakia: Gypsy living in the eastern Slovak has 16 children. But the old one. Others are in orphanages. Mother does not know how many children actually are, or how old they are. The children are mentally handicapped, have problems with hygiene and the basic rules of behavior.

Maybe a few of them could take care of Mr. Culik. Instead of blazing against the Czech racism cells might someday have a go at your own example.


Často jako zde, pokud byste neznali a nečetli v původním jazyku, získáte zcela opačnou informaci. V původním českém textu je „o několik z nich by se mohl postarat pan Čulík“ a z překladu, že několik z nich by se mohlo postarat o pana Čulíka.[mrknutí jedním okem]

Překlad příspěvků se mně zdá příliš ambiciózní, nerealistický za současných možností. Ovšem dá to zdání o čem je řeč nebo při znalosti obou jazyků možná někdy najde to pravé slovíčko.

229884

13.10.2010 07:04

Zajímavý nápad jean.larouxe

RE: Moj nazor

Saša 204.?.?.?

>Ale,ale, niekto to necital cele?

Chtěl jsem upozornit, pro ty co snad mají zájem na překladač pro Chrom a na Google Translate, který je schopen strojově překládat mezi asi 52 jazyky. Je to sice jako chození o berlích a nejlépe pokud umíte trochu chodit, tedy do nějaké míry oba jazyky znáte. Genialita je v jednoduchosti řešení a jako lidé jsme líní a z toho vychází můj pesimismus, nepochybuji, že se specializované překladače zlepší.

Nedávno jsem dostal od Čechoameričana a počítačového programátora email: „Ja obec neoumim psat Cesky. Nelepshi tso mojo odelat ye psat tak jak slishim svouk. Doufam je to bodesh rosumjet. Ovidish je any nevim tso so charky a hatchky. Bilo to hesky kdish sme bili o tvoje baraku. A ceshim se na to pivo jak predeme pristi.” Ten člověk sice mizerně, ale česky mluví – vyrostl v USA! Snad mě chtěl potěšit a byl líný použít překladač.

Pan jean.laroux to bez pochyby myslí dobře, ovšem jak jsem v životě optimista, v tomto případě jsem skeptický. Ono nejde jen o technickou stránku věci, ale je třeba řady nadšených lidí a ještě ke všemu se stejnou myšlenkovou představou. Nechci opakovat problémy již zmíněné. Třeba existuje nějaký kompromis! Bylo by třeba možné mít Zvědavce v češtině a angličtině a buď společnou, nebo obdobně rozdělenou diskusi? I to je obrovské sousto…

229913

14.10.2010 11:19

Plné znění projevu íránského prezidenta Ahmadínežáda před VS OSN 13. října 2010

RE: Jak o projevu referovala média

Saša 204.?.?.?

Přísloví, poturčenec horší Turka. Sleduji anglické zprávy z několika zdrojů a české, v těch „našich“ se téměř nedozvíte, že Francie je již druhý den paralyzována největšími stávkami proti plánu Sarkozyho prodloužit odchod do důchodu z 60ti let na 62 nebo třeba o „dilema“ jestli v USA ve státě Tennessee mají hasiči uhasit hořící maringotku někomu, kdo jednou nezaplatil poplatek na hasiče.

229980

15.10.2010 23:06

Bernanke uvažuje o „jaderné“ možnosti

Přišlo emailem:

Saša 204.?.?.?

Informace o daňovém zatížení pracujících – přečti pozorně celé !!!

Níže uvedený text není žádná legrace, které se po internetu běžně šíří. Je to smutná skutečnost, kterou si pracující běžně neuvědomují. A přitom jde o jejich peníze.


100 000,- = VÁŠ HRUBÝ PŘÍJEM (na kolik si Vás firma cení)

19 270,- = soc.pojištěni "zaměstnavatele" 26% hrubé mzdy

6 630,- = zdrav.pojištěni "zaměstnavatele" 9% hrubé mzdy

103,- = povinné úrazové pojištěni 0.14% hrubé mzdy

Tyto položky za Vás musí státu odevzdat firma, o tom žádné informace nemáte.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

73 997,- = HRUBÁ MZDA (údaj na výplatní pásce)

5 920,- = soc.pojištěni "zaměstnance" 8% z hrubé mzdy

3 320,- = zdrav.pojištěni "zaměstnance" 4,5% z hrubé mzdy

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

64 747,- = ZÁKLAD DANĚ

20 719,- = Daň z příjmu max. 32%

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

44 028,- = ČISTÁ MZDA (vyplaceno) sazba přímých daní 56%


10 039,- = DPH 5% nebo 19% + spotřební daně (uveden průměr DPH)

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

36 989,- = zůstatek - celková daňová kvóta zdanění práce je 64%


Za 100 000,- které za Vaši mzdu vydá Váš zaměstnavatel si můžete koupit zboží v celkové hodnotě 36 989,-.
V případě nižších příjmů a zdanění nejnižší sazbou daně z příjmu 15% je konečný zůstatek 45 111,-, tj. celková daňová kvóta 55%. Progrese tedy skutečně není velká - 9% - pouze s tou drobností že absolutní zatížení všech příjmů, vysokých i minimálních, je drtivé.

Do práce chodíte proto, abyste si mohli za vydělané peníze něco koupit.Když si tedy za zbylých 36 989,- Kč "něco" koupíte (kromě potravin je dnes skoro všechno v sazbě 19% a tam bude patřit i bydlení), prodávající odvede státu daň z přidané hodnoty o kterou jsou prodávané zboží, nebo služby pochopitelně dražší. Ve skutečnosti tedy zůstane jenom 30 326,- Kč. Takže z každých Vámi vydělaných sto tisíc skoro sedmdesát tisíc dostane stát, protože pracujete, abyste si mohli něco koupit.

Není to žádný trik ani manipulace, je to prostý souhrn faktů, který stát zahaluje houštím tisíců stránek zákonů, vyhlášek a pokynů. Kromě těchto daní stát vybírá ještě mnoho dalších daní od lidí, podniků a podnikatelů - daně z nemovitosti, daně z prodeje nemovitostí, darovací daně, daně dědické, daně z příjmů, daně silniční, atd., atd.

...

Automaticky kráceno

230070

15.10.2010 23:08

Bernanke uvažuje o „jaderné“ možnosti

RE: Přišlo emailem, pokračování:

Saša 204.?.?.?

Kde ty peníze jsou, když zdravotnictví je v krizi, školství zanedbané, po silnicích se skoro nedá jezdit, atd. atd.? Platíme tolik za své sociální jistoty, nebo spíš za "jistoty" vládních úředníků a za jistoty těch, kterým se nechce pracovat? Jestliže podstatně vzrostl počet vládních úředníků, jestliže nezaměstnanost stoupla na dvojnásobek, pak pochopitelně jsou také vyšší výdaje. Větší zdanění práce samozřejmě prodražuje pracovní sílu a vedle zdražování výrobků a služeb vede také k propouštění, protože firmy a podnikatelé buď krachují nebo nejsou schopní uživit tolik zaměstnanců, kolik by potřebovali. Mnohem víc peněz se však propadne a zašantročí v neprůhledných, pochybných a často předražených státních zakázkách a v korupci spojené s jejich realizací.

Proč je to lidem jedno? Proč se neptají, jak je možné, že v Chorvatsku postaví 100 km dálnice za jediný rok a za poloviční cenu než u nás, proč se neptají, kam se ztrácí stovky miliard ze státního rozpočtu, proč se neptají, kdo jednou bude platit ty ohromné dluhy a úroky z těchto dluhů tak špatně hospodařícího státu, jak dlouho nám porostou daně?

A to ještě zapomínáme na spotřební daň, která je na alkoholu, benzínu, cigaretách atd., ta je ve většině případů 30% a více.
Nutné doplatky na léky, školní potřeby, zdravotní péči (zuby,klouby.........).

Poplatky za odpad, vodné stočné, energie, kde podíly má zase náš hodný stát, který nám občanům prodává energie mnohem dráž, než ji prodává do zahraničí. Poplatky za komíny, za vodu, která naprší na náš majetek, rozhlas, televize a další.

Jestli nechcete, aby bylo ještě hůř, ptejte se,
a také pošlete tento email svým známým.
Tak málo lidí ví, o kolik je stát ve skutečnosti obere...

230071

19.10.2010 11:38

Mexiko – „zkrachovalý“ stát

RE: Drogy a stát.

Saša 204.?.?.?

Ke směrníkům pana Bartoška:
Když byl u moci Talibán, dokázal hravě výrobu opia téměř zlikvidovat. To byl zřejmě jeho hlavní zločin - všechny ostatní zdůvodnění invaze - včetně 911 - jsou jen beletristický doprovod pro důvěřivé a naivní. Moc dnes patří tomu, kdo má v ruce media - ale to je jiná kapitola.

K samostudiu - http://cs.wikipedia.org/wiki/Heroin
Od 1. dubna 2011 bude užívání prakticky všech léčivých bylin v Evropské unii ilegální.
-----------

Lidstvo nezná lepší systém než kapitalismus využívající přirozené lidské shánčlivosti. On se nám ten systém vyvinul do uznávání jediného Boha mamonu bez rozdílu tak zvaného náboženství a jakékoli morálky. Vždyť my ten chudý Afghánistán dobijeme, vyděláme na válce a podruhé na získané zemi a lidech. Zámožní vždy vydělali na shánčlivosti a jejich krkavost musila a je nutně větší než drtivé většiny (99% ostatních). To není závist, ale korporace a (v US méně než 1% obyvatel) vlastní a „vydělává“ více než ta drtivá většina (přes 99%) a jsou téměř nezdaněni. Rozdíl mezi velmi zámožným 1% vzrůstá. V našem systému totiž „musí“ vše být procentuální (pro tu drtivou menšinu), malý podnikatel daním neunikne, ale velký by zaostával za ostatními.

Pro zvýšení zisku musí být důchodový věk zaměstnanců prodloužen, bez ohledu na to, že 25% mladistvých je nezaměstnaných. Francie je ochromena stávkami, což se z českého tisku téměř nedozvíte.. President Sarkozy opakovaně řekl, že neustoupí ze svého plánu na zvýšení minimálního věku odchodu do důchodu z 60 na 62 let. Proti vládě Sarkozyho 71% občanů Francie stávkuje a dle New York Times se Sarkozyho „vítězství“ nemusí vyplatit.

230238

20.10.2010 09:42

Stávky přerůstají v násilí, Francie hoří

RE: Dovetok

Saša 204.?.?.?

Rovněž nesouhlasím s dovětkem. 25 procent mladistvých po ukončení školy nenajde ve Francii práci. Bude snad levnější zaměstnávat přestárlé a mladým rodinám vyplácet podporu a vychovávat tak generaci závislou na milodarech? 71 procent občanů podporuje stávkující a pravděpodobně ještě více jich nesouhlasí s prodloužením důchodového věku! Kdyby napadly vládní budovy, budou do nich střílet a je to tedy nesmysl. Nepropaguji komunismus (je to totiž stejné), ale tehdy systémy soutěžily a pracovní doba se zkracovala. Nyní máme jediný světový systém, mamonu pro vyvolené. Sranda je, že samozřejmě úsporné „reformy“ se netýkají vlády, armády a všech co stejně nepracují. New York Times píší, že když Sarkozy zvítězí, bude to politickou prohrou.

230291

20.10.2010 10:30

Mexiko – „zkrachovalý“ stát

RE: Drogy a stát.

Saša 204.?.?.?

Pane Vojto, budete se divit, mě rovněž trápí těch 99% ostatních; a když se dívám na tu bídu kolem sebe, možná patřím spíš k tomu jednomu ze sta, k těm zazobanějším. Vznosně se říká, že ta většina (99% !) nemá stejnou ctižádost, postrádá maximální krkavost a „demokraticky“ se spokojí s málem. Nenabízím řešení, usilovnou prací se zabývá pouze ta drtivá většina nás relativně chudých s naivní představou bezstarostného stáří. Chtivost je v lidské povaze a s jídlem roste chuť, nic s tím nenaděláme. Se zámožností chtivost stoupá a chudák se s Vámi pane Vojto o večeři rozdělí, pan kníže ne! Pokud rozumíte anglicky, poslechněte si velmi krátké video http://www.lcurve.org/LCurveVideo.htm . Nějaké promile (není to ani půl procenta, v US údajně pouhých 400 rodin!) na samém vrchu grafu ve tvaru L vládne naším světem. Horizontální linka (toho L) představuje přes 99% obyvatel neb rozdíl mezi jejich majetkem a příjmy je rozdíl relativně malý, vertikální představuje příjmy necelého procenta. Nejedná se o milionové příjmy v korunách, to jsou stále pracující chudáci patřící k většině. Je to z USA, v jiných zemích to bude jen trochu jiné a v jiném měřítku. Peníze jsou moc a to jsou lidé kácející vaše pralesy pro zisk, podporující války, zvýšení důchodového věku a bez veškeré morální odpovědnosti. Nezáleží na vládě dne ani jejím typu (levá nebo pravá), každého lze koupit. Nic s tím nenaděláme, pane Vojto, prostý člověk naivně věří, že může vyhrát tvrdou prací v loterii, vychcanější zas doufá, že ho zaplatí voliči a lobbisté podruhé a nejzámožnější ze zámožných dávají příkazy, aby jejich lidi tahali za nitě marionet (to jsou loutky).

Optimizmus je způsobený nedostatkem informací [mrknutí jedním okem]

230296

20.10.2010 21:23

Stávky přerůstají v násilí, Francie hoří

RE: Doplnění editora je nesmyslné a egoistické

Saša 204.?.?.?

>Ano? I ty, kterých se to netýká? Takže když teroristé

Teroristé je Sarkozyho vláda

Odbory nemají jinou zbraň než stávku a je to ve prospěch všech i těch „trpících“. S teroristy přišla vláda, že prý mají dobrou informaci o plánu teroristického útoku právě na Francii.

230352

20.10.2010 22:02

Stávky přerůstají v násilí, Francie hoří

RE: Jak je to s tou letenkou?

Saša 204.?.?.?

Vladimíre, někdy je lépe mlčet. Nežijeme v době ROH a nemáme „právo na práci“. Nebýt odborů tak nemáš v Kanadě zdravotní pojištění atd. Tvrzení, že kapitalista „přesune zvýšené náklady do ceny výrobku” je nesmysl neb on již výrobek nabízí za maximální ještě prodejní cenu. V ceně výrobku jsou sice zahrnuty náklady, ale konečná cena je co zákazník unese, kapitalismus není o dobročinnosti a ani o kvalitě života zaměstnanců. Neznáme lepší systém, vyhovuje to lidské povaze, ale to neznamená, že je nějak ideální.

230358

22.10.2010 10:04

Stávky přerůstají v násilí, Francie hoří

RE: Pokud fandíte opravdu Francii, Kubo,...

Saša 204.?.?.?

Několik vět z článku od DIANY JOHNSTONE na CounterPunch (v angličtině)

Víc pracuj a za méně

Sarkozy bezostyšně podporuje super-bohaté oproti ostatním. Jeho volebním sloganem bylo „tvrdší prací k vyšším výdělkům“, realita však je, že Francouzi pracují tvrději a vydělávají méně. Francouzský ministr práce Eric Woerth, jehož manželka pracuje v kanceláři nejbohatší ženy Francie, dědičky kosmetické firmy Oreal, které tento ministr pomohl s masivním únikem daní.
Nejde „jen“ o zvýšení důchodového věku o 2 roky jak média lživě udávají, jde o mnohem více. Zákonným věkem odchodu do důchodu se rozumí věk, kdy člověk může odejít do důchodu. Důchod však závisí na počtu odpracovaných let a podstatně na počtu kreditů platby zaměstnance do důchodového systému. Vláda postupně zvyšuje počet nutných let (platby do systému) na 40 až 43 let s příslibem, že se počet let v budoucnu ještě protáhne. Doba „základního“ vzdělání se prodlužuje a zaměstnanost začíná později, plus 25% absolventů škol nenajde zaměstnání a pro plný důchod většina Francouzů bude musit pracovat až do 65 nebo 67 let. Je stále obtížnější dostat práci na plný úvazek a ještě těžší udržet se v zaměstnání přes 40 let. Zaměstnavatel nemusí ani chtít držet starší zaměstnance. Mládež je ještě radikálnější než odboráři, je si totiž vědoma, že může být závislá na rodičích do 30ti let a jejich odchod do důchodu bude po sedmdesáti, pokud se toho věku dožijí. Francouzská produktivita patří mezi nejvyšší na světě (je kupříkladu vyšší než v Německu).

http://alethonews.wordpress.com/2010/10/21/french-...

230539

22.10.2010 10:37

Energetická poptávka se dotýká nedostatku vody

RE: Nesmysl

Saša 204.?.?.?

Máte pravdu, válka je šíleně drahá blbost. Jenže naše vlády (včetně zmíněné Izraelské) podporují jen ty „nejsilnější“ z nás, tedy „globální obchod“ a finančníky. V USA se dnes pomalu již nic jiného nevyrábí než zbraně, Pentagon právě oznámil prodej diktatuře v Saudské Arábii zbraně za rekordní částku $60 bilionů US. http://rt.com/Top_News/2010-10-22/us-saudi-arms-deal.html Kdyby Spojené Státy přestaly válčit, tak je to snad položí. Za něco se válčit musí, představte si co najdou za práci ti budižničemové až se vrátí z Afghánistánu. Pro záchranu dolaru se nějaká podobná fuška najde.

Mimo téma: na stejně stránce je zprávička (v angličtině) o pochodech hrdých teplých a veselých v Moskvě. Štrasburský soud pro lidská práva rozhodl, že zákazy gay pride průvodů v Moskvě byly nezákonné a nařídil moskevským radním vyplatit organizátorům €29,000 jako kompenzaci.

Tak alespoň něco veselého [mrknutí jedním okem]

230543

24.10.2010 00:15

Tajemství peněz

RE: Hezký

Saša 204.?.?.?

>úrok je jen výnos banky který banka rozdělí
>mezi zaměstnance a ti ty peníze zase utratí v reálné
>ekonomice [mrknutí jedním okem]

??

Snad jste měl na mysli „share holders“, tedy vlastníky banky. Ještě jsem neslyšel, že by zaměstnanec u přepážky dostal přidáno, za ro, že banka prosperuje.

230732

24.10.2010 10:30

Francouzský vztek v kleci EU

RE: Několik postřehů

Saša 204.?.?.?

Kde je demokracie, když vláda rozhodne proti vůli 70 procentům voličů?
Neměla by vláda odstoupit? Nechápu, jak se stejná vláda může radovat, že jiní diktátoři spravedlivě visí.
Je nesmyslem tvrdit, že na to prostě není, důchodové zabezpečení je placeno ze současných poplatků či daní dnešních poplatníků a všechny sociální výhody byly uzákoněny v době, kdy Francie měla úbytek obyvatel (větší úmrtnost než porodnost) dnes má v Evropě nejvyšší porodnost. Kvalita a kvantita života závisí na sociálních podmínkách života.

230753

26.10.2010 23:13

Klesající věk dožití a kolaps Spojených států

RE: ta amerika

Saša 204.?.?.?

>jak bohatne Bill Gates na charite

Pro Osla: charita se odečítá od daní a je tedy státem dotovanou reklamou firmy. Jde to však ještě dál, Bill má vlastní charitativní společnost s hejny právníků a lobbistů, všichni pracují pro jeho dobro a tak je to dobře organizovaný a zcela legální daňový únik. Bill totiž umí světu prodávat, jiné a téměř stejné operační systémy jsou zdarma.

231099

27.10.2010 08:29

Klesající věk dožití a kolaps Spojených států

RE: ta amerika

Saša 204.?.?.?

Pane Osel,
Bill je stále většinový akcionář, částku co dá na dobročinnost a její organizaci, by jinak zaplatil v USA na daních, charitativní vydání se tam odpočítává od daní. Byla by od něj pitomost nebýt charitativní. Je to od něj hezké a dobré business rozhodnutí. Kdyby to nedělal, bylo by to jako kdybyste Vy, pane Osel si ponechal vlastní výkaly a ušetřil tak stočné.

Italské přísloví: „Existují jen 3 způsoby jak vydělat peníze, můžete je zdědit, vyženit nebo ukrást.“

Dědeček Billa založil v Seattlu National City Bank v roce 1906. Jeho otec byl rovněž bankéř, když se narodil Bill, otec mu uložil na konto (trust fund) milión US dolarů. Řadou vychytralých rozhodnutí jako skoupením konkurence Microsoft dosáhl světový monopol. Kdyby pan Osel s průměrným platem mohl celý plat dávat do kasičky, musil by pracovat 400 miliónů let, aby se přiblížil dnešní zámožnosti Billa. Bill by se mezitím dostal daleko dál neb bez hnutí prstu z jeho miliard mu každou vteřinou přibývá na kontě měsíční plat pana Osla. Bill v raném věku prohlásil, že 90% svého jmění rozdá dobročinnosti. V roce 1995 ač na papíře věnoval $73.2 milionů dolarů na charitativní činnost (rozuměj odečetl od daní či zisku) ovšem z toho 85 procent bylo ve formě software zdarma, což tedy bylo virtuálním darem a skutečným odpisem. http://www.salon.com/jan97/philanthropy970127.html Příznačné je, že v tom roce podobným způsobem darovaly dobročinnosti skoro stejnou částku další 4 „chudší“ společnosti (jmenovitě Johnson & Johnson 72.8 mil., IBM 72.2 mil., Eli Lily 71.9 mil. A Hewlett-Packard 71.2 mil). Je to hezké, že nejbohatší člověk světa pomáhá chudým, ale brzy jemu a podobným budeme všichni zadluženi a odkázáni na jeho dobrotu.

231125

Káva pro Zvědavce

65

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc leden přispělo 98 čtenářů částkou 22 644 korun, což je 65 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
12vZg7LszAecMsq3wRW4pNpoUAgGZB8aS5

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Papaláši se chytili do vlastní sítě25.01.21 12:23 Česká republika 3

Začínám rozumět roli Navalného: užitečný idiot by mohl posloužit k zastavení Nord Stream 223.01.21 12:12 Evropská unie 4

Pane Volný, to bylo hloupé21.01.21 17:14 Česká republika 20

Slovenský lekár objednal pre svojich covidových pacientov Ivermectin. Colníci mu zásielku zabavili20.01.21 19:05 Slovensko 4

Na Seznamu se rozmáhá cenzura jako rakovina20.01.21 08:06 Česká republika 8

Sbohem, Kalousku. A zavři za sebou z druhé strany19.01.21 19:17 Česká republika 8

Chcete, aby skončil Lockdown? 26. ledna máte reálnou možnost to změnit19.01.21 10:14 Česká republika 3

Helena Duke poté, co udala vlastní rodinu, žebrá o peníze18.01.21 14:28 USA 3

Satanisté a jejich poskoci mají Vánoce17.01.21 23:15 Česká republika 3

V Norsku po aplikace vakcíny zemřelo 23 lidí a Blatný by chtěl očkovat15.01.21 20:37 Norsko 4

Humorem proti totalitě15.01.21 18:55 Česká republika 1

Fanatismus a nesmiřitelnost – aneb stane se Helena Duke legendou?15.01.21 16:52 USA 1

V protestu před Kapitolem 6. ledna sehráli roli „agenti provokatéři“ – Interview s Michaelem Yonem14.01.21 11:38 USA 2

Luboš Xaver do Českého rozhlasu patří!13.01.21 22:50 Česká republika 1

Zemanovi už doopravdy hrabe, mrzí ho ukončení okupace Afghánistánu13.01.21 18:25 Česká republika 2

Obnovitelná energie mohla způsobit totální výpadek rozvodné sítě13.01.21 09:36 Rakousko 14

Smlouvy s výrobci vakcín jsou tajné, nemohou je vidět ani europoslanci12.01.21 19:03 Evropská unie 3

Probuďte se: Uzamčení jsou navržena tak, aby vydržela navždy12.01.21 16:01 Neurčeno 4

Současné prodlužování nouzového stavu je porušením mnoha zákonů12.01.21 11:46 Česká republika 0

Velký reset, krátký distopický film s čs titulky11.01.21 23:11 Neurčeno 0

Měnové kurzy

USD
21,53 Kč
Euro
26,13 Kč
Libra
29,42 Kč
Kanadský dolar
16,89 Kč
Australský dolar
16,58 Kč
Švýcarský frank
24,24 Kč
100 japonských jenů
20,75 Kč
Čínský juan
3,32 Kč
Polský zloty
5,75 Kč
100 maď. forintů
7,31 Kč
Ukrajinská hřivna
0,76 Kč
100 rublů
28,52 Kč
1 unce (31,1g) zlata
39 951,75 Kč
1 unce stříbra
546,32 Kč
Bitcoin
729 191,17 Kč

Poslední aktualizace: 25.1.2021 19:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo ?