Zpátky na příspěvek ›

Všechny příspěvky ze stejné IP adresy

Nalezeno 105 příspěveků, 2 různá jména: kedu, keduT.

Stránka: 1 2

Setříděno od nejstaršího, přetřídit od nejnovějšího

již se tady podobná reakce objevila, tedy, že v takových provozech nebývá běžná praxe používání do "klíčových" PC usb a jiných externích storage.
Podstata problému velkých datových úložišť a nebo citlivých systémů je v úplně jiné rovině užívání, ovládání a hlavně kontroly. Těžko mohu uvěřit, že by v jaderné elektrárně, která je v hledáčku tolika institucí a bezpečnostních agentur jejichž zájmy jsou krajně nevyzpytatelné, by se mohlo k důležitým pc přistupovat podobně jako u domácího pc.
I v naprosto běžných firmách se užívá i několikanásobné jištění způsobující, že rizika se dají popsat prostou nulou.
On by totiž jinak tento systém ani být řízený nemohl, protože by si nikdo netroufl nad, v tomto případě atomovou elektrárnou, takovým zařízením převzít odpovědnost.
Nejde jen o užívání antivirů ale hlavně o sofistikovanou kontrolu dat, která se mají implementovat do systému či s ním synchronizovat. Není vůbec snadné vložit do takto střeženého systému něco navíc.
Mám z celé kauzy osobně pocit spíše snahy o manipulaci a spoléhání se manipulátora na to, že řeči lidí "diskuze" a vyvolaná vlna v podobě davové psychózy strachu z takové "síly, chytrosti a bezohlednosti" hackerského útoku, udělají více práce, než jeden nebezpečný vir, který se navíc může velmi snadno vymknout kontrole a obrátit se i proti svému strůjci.

228878

28.09.2010 13:48

Stuxnet – první počítačový virus určený k fyzickému zničení konkrétního cíle

RE: Z hlediska selskeho rozumu

kedu 78.?.?.?

možná někde v nějakém pc, na kterém se hrají akorát dětské hry. Pokud se jedná o pracovní stroj, tak o blbosti uživatelů - obzvláště v jaderných elektrárnách - pochybuji [mrknutí jedním okem]

228894

28.09.2010 21:11

Stuxnet – první počítačový virus určený k fyzickému zničení konkrétního cíle

RE: Z hlediska selskeho rozumu

kedu 78.?.?.?

můžete zkoušet tahat za sexuální konec pomyslného provázku, ale berme tuto debatu alespoň trochu vážně. Atomových elektráren je na světě poměrně hodně a všechny mají více méně stejné bezpečnostní protokoly. To je dané tím, že jakmile onen protokol byl po xy desetiletích vypilovaný do naprostého bezvědomí, tak od té doby se používá a piluje se vesele dál. Jaksi v něm opravdu nezbývá místo na pitomosti a malichernosti. Nepleťte si realitu s četbou žánrové literatury nebo s nějakým filmem. [mrknutí jedním okem]

228943

Vše definitivně vzchází od momentu, kdy světové banky přestaly ctít měnu krytou zlatem a podobně a nastoupily kurz směrem k nekontrolovanému tisku peněz. Na dnešních bankovních kuponech - peníze - nenajdete informaci o krytí. Ještě za dob panování KSČ tam bylo "bankovka je krytá zlatem a ostatními aktivami státní banky Československé" ona ostatní aktiva byl eufemismus pro význam práce. Bankovka krytá prací - dobré ne?
Současná situace nahrává nejtemnějším liberálním prognózám varujících společnost před nekontrolovatelným tiskem peněz, dluhopisů, cenných papírů, obligací a podobně.
Vše má mít definovanou hodnotu, která je daná místními podmínkami, smluvními vztahy, aktuální situací mezi nabídkou a poptávkou. Jinými slovy převedeno na směnu, tak ten kdo umí operovat koleno od rodiny léčeného bude mít postavenou novou ložnici, kterou pro rodinu pěstující zeleninu vyrobí truhlář tuto zeleninu odebírající. Asi tak nějak. Problém nastává, když některý ze článků nezbytných pro fungování směny chybí. To je přesně případ Západní společnosti, která v drtivé většině případů oželela výrobu a vrhla se směle na služby a podobně. Stačí jen dodat, že v případě nějaké větší krize přežijí pouze ti, kteří mají vlastní zemědělskou produkci a jsou schopni tvořit určitou míru nadprodukce. Nejcennější totiž bude jídlo a voda. Právník, investiční poradce, bankéř, dealer spotřebního zboží, prodejce životního pojištění, account, markeťák a celá plejáda dalších profesí naprosto nikoho nenakrmí ani nenapojí ani nezahřeje. Západní civilizace rozehrála velmi riskantní hru a doufejme, že nebudeme muset zažít situaci tak šílenou, jako byl bankrot Argentiny...
A ještě k těm liberálům. Navrhují návrat k hodnotné protiváze směnných poukázek. Tím by došlo k zásadnímu pročištění penězovodů. Varianta druhá - nepříliš reálná a asi ani praktická - je o vytvoření nového platidla, kterým by byl přímo nějaký drahý kov - zlato, stříbro.
Problém u těchto řešení je ale zásadní v tom, kdo by měl nad bankovním sektorem kontrolu. Zda stát nebo parta dobrodruhů z Fedu. Kdo by nesl nejen politickou, ale i osobní, majetkovou a trestně právní odpovědnost. Možná právě zde je zakopaný pes. Odpovědnost nenese nikdo za nic.

229889

problém veřejného vystoupení má několik rovin a ani D. Solis nemůže dosáhnout vyváženého informování o podstatě problému na tak malém prostoru navíc zasyceném celou řadou hesel, výkřiku a podobně. Argumentace použitá v projevu se jeví jako racionální, ale jaksi postrádá iniciační prostředek, kterým je pojmenování spouštěcího mechanismu. Zde D.S. zvolil mediálně vděčnou taktiku a označil za původce jednu židovskou rodinu a jednu židovskou banku. Já si ale myslím, že nebezpečí podobných zjednodušujících pohledů se může šiřitelům různých pravd šeredně vymstít. Důvodem je pouhá skutečnost, že nic není úplně černobílé a úplně jednoduché.
V současnosti vyšla kniha Petra Havlíka, zakladatele ODS s názvem České obludy. Podobných knih mnoho není a proto si myslím, že je vhodné si ji přečíst. Zde najdete to, co vytýkám Solisovi. Snahu o reflektování reality. Kniha se nečte moc jednoduše, protože jde o většinou ryze osobní pohled autora. pokud ho nemáte rádi, buduete mít o to větší problém se tím prokousat. Ale i tehdy to stojí za to. Věřte mi.
Osobně si myslím, že není možné burcovat bez snahy dovzdělat publikum a seznámit ho z větší částí pravdy, než jen tou, mediálně vděčnou. Vím, že riziko ztráty posluchače a sympatizanta se tím exponenciálně zvětšuje, ale ti co zbudou, mohou vytvořit mnohem silnější základnu pro tvorbu politické práce a podobně.

229918

nevím, ale pasívní forma rezistence mne nikdy nelákala. Připadal bych si jako mlčící většina a mlčet mohu kdykoli a kdekoli. Navíc vysoce pravděpodobně by nad mlčícím davem na veřejném prostranství rychle někdo převzal starostlivý patronát a pak budete zase ve "hře". D. Solis má vznešené cíle a celá řada lidí by jej i podpořila, ale společnost nemůžete zastavit a říci, nyní jdeme bourat, přidejte se k nám. Takto to funguje pouze ve filmu a dobrodružné literatuře.
Všechna významná opoziční seskupení projdou nejprve stádiem hledání motivu, pak prostředků a pak se teprve pokusí vystoupit. Teprve, když je cíl v hledáčku dobře viditelný, náboj je v komoře a prst na spoušti, teprve tehdy můžete něco udělat - revoluce v Rusku, různé pokusy o státní převraty na celém světě a podobně. Nikdy jinak. Proto vždy opoziční seskupení byla silně konspirativní a proto mocné elity vždy proti této konspiraci tvrdě bojovali a vystupovali. V Evropě je tato tradice prakticky vymýcená. Poslední torza militaristicky zaměřených skupin, jako byli například RAF jsou definitivně historií. A reálná politická síla opírající se o humanitní poselství zde není nebo je prakticky neviditelná a nerespektovaná společností, protože nemá žádného mučedníka, nikoho se silným příběhem, žádný vzor a ni ideál hodný následování. Všichni ostatní se snaží pouze přežít a jelikož mají co ztratit (domov, práci, úspory, perspektivu, své blízké a podobně) nevystoupí veřejně aby podpořili zásadnější změnu.
Politickým elitám se u nás navíc podařil husarský kousek. Politiku a její představitele natolik obecně znevěrohodnotili, že ani slušný člověk nyní nemá šanci. Ostatně hledejte dospělého jedince, dostatečně vzdělaného, hmotně zajištěného, vzdělaného, politicky a státnicky uvažujícího a schopného nějaké formy vůdcovství. Vezměte si z období po roce 89 koho si dobře pamatujete. Moc jich není - Klaus, Zeman. Bavíme se o osobnostech nikoli z úhlu morálního, ale z úhlu definice člověka schopného vést ostatní. Českým problémem je, že jsme vedení temným tunelem boje za pravdolásku směrem k bojištím celého světa. Asi to, měl mimo jiné na mysli DS. Hm, koukám, že jsem se nějak rozgrafomanil.
Váš návrh myslím nemohu přijmout. Na náměstí nepůjdu a mlčet rozhodně nechci. Musím dělat něco konkrétního a smysluplného s Vámi nebo bez Vás.

hodně štěstí a dobrou noc[smích]

229956

Nejsem doma zavřený a nemám problém s komunikací. Náměstí je bez urážky prosím pro jiné.

230010

16.10.2010 17:01

Malá úvaha o pyramidách

čekání

kedu 78.?.?.?

Úvaha je v některých momentech výstižná a i zajímavá. Mám však výhradu k návrhům směřujícím k bourání a podobně.
Podle mého osobního soudu je jádro problému nesmírně prosté a je spíše otázkou zda si to občané uvědomují.
Základem je funkční a vymahatelný právní řád, kvalitně definovaná ústava a bezpečnostní složky podřízené pouze společenské potřebě nikoli výhradně státní.
Vymahatelný právní řád musí být někým definovaný a ten někdo musí mít veřejnou podporu.
Kvalitně definovat ústavu lze a úzká skupina lidí, která je toho schopná potřebuje velkou veřejnou objednávku a obecnou podporu.
Bezpečnostní složky jsou většinou tvořeny lidmi, kteří mají úzké vazby na civilní společnost. Proto je poměrně logické, že i na tyto lidi lze působit, lze s nimi komunikovat a lze také překvapivě zjistit, že je mezi nimi značné množství osob hluboce nesouhlasících se stávajícím stavem. U nich lze v budoucnu očekávat příklon k silám slibujících potřebnou změnu uvnitř mocenského aparátu.
Závěrem se dá říci, že nejlepším přítelem je tvůj bývalý nepřítel. Bourat, bojovat a nevím co ještě umí spousta lidí. Je to ale velmi nízká činnost, která v důsledku sebou nese riziko stejně kvalitativní reakce někdy i podstatně horší a brutálnější.
Pracovat na změně společenského řádu má smysl. Bourat společenský řád je vždy spojené s obrovskými riziky, které nebudou odpovědní lidé nikdy chtít podstoupit.
Navrhoval bych přestavbu nebo transformaci, úpravu, korigující zásahy...
Důvodem mého postojem je následující úvaha: Zlo v jednotlivci obsažené ve formě sociopatie, bezcitnosti, sobectví, hamižnosti a brutality bude stále přítomné. Jeho projevy jsou možné pouze za určitých specifických podmínek, které je nezbytně nutné splnit, například se jedná o korupci v justičním a bezpečnostním systému řízeném politicky respektive řízeném ctihodnými loutkáři. V momentu, kdy by právo bylo vymahatelné, tak se prostor pro rejdy negativních postav zúží natolik, že se tyto přestanou ve svých záležitostech angažovat, protože možné důsledky z takové činnosti by pro ně byly i krajně nepříjemné.

Je velikou fantazií spíše utopií si myslet, že výše uvedou proměnou lze dosáhnou morálnější společnosti jako celku. Sám za sebe jsem přesvědčený, že společnost je složená z těch nejroztodivnějších postav a je proto nutné definovat pouze základní parametry soužití a zabránit některým lidem v konání nehezkých věcí. Oni, někteří z nich, se pak v důsledku stanou i našimi přáteli a budou pracovat pro blaho společnosti, protože nezapomínejme, že se jedná o vysoce nápadité a schopné lidi.

230119

19.10.2010 13:58

Vytuneluje Bakala TOP 09? Dříve než si myslíte

kdo je B?

kedu 78.?.?.?

Myslím, že v případě tohoto autora je lepší nejdříve důkladně prozkoumat jeho minulost, čím vším prošel, s kým se stýkal, kde a jak se veřejně projevoval a podobně. V závěru vám z toho vyplynou otázky, na které budete jen obtížně hledat odpovědi.

Mne osobně jeho postava poněkud popuzuje, protože nejde o žádného kverulanta a provokatéra, ale nesmírně cílevědomého a ctižádostivého člověka, který jak se zdá, je v případě potřeby ochoten i popřít sebe sama. Myslím, že v jeho případě by se skvěle hodil příměr Jekyll a Hayd. Nevím nyní, která z jeho poloh je opravdovější a kterou více hraje. To ví jen on sám nebo možná jeho pastýř. Zde se pozastavuji nad asi nejdůležitější otázkou. Kdo ho pase? Kdo ho učí, předává mu rozumy, informace? Kdo ho instruuje a navádí tím správným směrem a hlavně co tím sleduje... Nebo jinak. Koho se snaží B svou iniciativou uspokojit...?
Každý kdo měl možnost být na soukromém setkání Rotariánů ví, že jde na jednu stranu o egomaniacké požitkáře schovávající se za charitu a na stranu druhou o lidi jejichž zájmy v oblastech politik a obchodu jsou evidentní. Že jejich aktivity mají přesah na Zednáře a další spolky je poměrně nasnadě.

Ekumena, ve které se B pohybuje je také jedním z hlavních nositelek poměrně nebezpečných tendencí rozdrobení síly a jednoty Římské katolické církve. Zde se prolínají všechny možné postavy a není zde prostor téma rozepisovat. B se zde však pohybuje očividně jako ryba ve vodě a nabízí se závěrem otázka, zda je také nějak angažovaný i v ICEJ?

Mne osobně by kladné zodpovězení otázky nebo oznámení sympatií k této organizaci asi umožnilo s plnou jistou definici toho kdo je B uzavřít.

230242

03.11.2010 21:50

Holocaust a jeho čtyřmilionová varianta

diskuze krajně problematická

kedu 78.?.?.?

Dá se říci, že spousta lidí přispívajících do diskuze moc nečte a nepřemýšlí. Podstatou článku je prosté oznámení, že existuje řada poměrně pádných důkazů svědčících o neexistenci holokaustu. Tím chce autor říci jediné, že nacisté nevyvražďovali systematicky židy, protože počty obětí hodnověrně o takovém úsilí nevypovídají. Židé tedy podle autora článku trpěli stejně nebo podobně jako všichni ostatní a není proto důvod na ně nahlížet nějakou zvláštní či speciální optikou typu "ŠOA" a podobně. Pro dyslektiky: Židé za války umírali násilnou smrtí, byli mučeni, stříleni a vězněni stejně, jako všichni ostatní. Nic více, a nic méně.
Závěr je prostý. V režii sionismu byl holokaust vytvořen jako mediální a propagační nástroj, kterým je definovaný "jediný" možný pohled na židy, sionisty a izrael - respektive okupovanou Palestinu. Zde je největší kámen úrazu, protože s pádem pracně budované image oběti se může dostavit obrat umožňující beztrestně nahlížet na židy, sionisty a izraelce jako na "obyčejné lidi". S pádem pracně a vehementně budované opony pak lze i úlevně hlesnout "král je nahý". Znamenalo by to ústup židů z řady dnes dominantních pozic? Znamenalo by to potlačení sionistických ambic či i pád izraele? Znamenalo by to návrat k velmi opatrné a krajně podezíravé formě soužití s etnikem hrajícím se Západem hodně vysokou hru?
Jediné, co může tento vývoj racionálně brzdit je iracionální křesťanský fundamentalismus, který se nejintenzivněji projevuje v podobě organizace ICEJ. Brzdit, ale ne zastavit.

231885

Myslet si, že když dělám něco "správného" musí mne někdo podporovat je naprosto scestná.
Dovolávat se srovnání s eretzem, či sebekriticky nahlížet na sebe z pohledu židů je perverzní.
Základním postojem každého šiřitele "zpráv a informací" je přece pouze a jedině snaha něco sdělit.
Žádejte o podporu, o peníze, o techniku, o konkrétní lidskou účast, ale zachovejte si hrdost a nadhled.
Možná by bylo vhdoné si uvědomit, že je hodně lidí ve společnosti, kteří také přemýšlí, hledají si své vlastní informační zdroje - řada z nich v různých jazycích a jsou naprosto soběstační. Takto získané informace jim pak slouží k utváření světonázoru bez vnějšího vlivu.
Také by bylo vhodné si uvědomit, že intelektuální základna české společnosti není nijak veliká.. nemůžete do ní počítat všechny, kteří se za součást inteligence považují, ale pouze ty, kteří své schopnosti myslet, tvořit a konat opravdu realizují..
Zvědavec nebo BL, či jiný server... Dnes dokáže drtivá většina uživatelů internetu i jazykově hůře vybavených jít cestou pomocí strojových překladačů - výsledkem je sice trochu hrozný překlad, ale podstata informací bývá v drtivé většině případů zachovaná.
Dalším prvkem šíření informací jsou videa šířená na internetu a některá rádia.
Chci tím říci, že informací kolem nás je poměrně hodně a bez značné části z nich je život jednodušší a pochopitelnější.
Žádný server navíc nedokáže uspokojit potřeby každého jednotlivce. Dnes je doba hledání specifických informací a opět málokdo je schopen nabízet specifické informace v hojném počtu a přitom kvalitně zpracované... nevím, asi v tomto duchu je nejzajímavější projekt Wikileaks. Nahrnete na nějaké místo dostupné prakticky všem tunu informací a ať si každý vybere sám co ho zajímá. Tím se navíc vyhnete redakčním zásahům, které mohou být i hodně kontraproduktivní.
Závěrem bych asi řekl, že o server více nebo méně je lhostejné, protože důležitější než informační zdroj je existující vůle občanů nějaké informace vůbec vyhledávat, konzumovat a něco s tím i dělat. Nechovejme se jako Don Kichot a uvědomme si, že to co je před námi není větrný mlýn, ale unavená, vystresovaná, z místa na místo popoháněná masa obyvatel snažící se přežít. Nic více, nic méně.

233087

V textu byl zmíněný server Eretz. Podíval jsem se na něj a zjistil, že je tam vše podřízené úplně jinému systému, který ale z vnějšku moc nevidíte. Drtivou většinou zpráv Eretz otiskuje díky backgroundu z http://www.pravednes.cz/, s nimiž velmi úzce spolupracuje - je otázkou, zda kromě monitoringu a rešerší kupují něco dalšího. Pak je otázka, kolik lidí pracuje na systematickém překlápění cizojazyčných zdrojů do češtiny.
Zajímavostí je, že zcela zmizely diskuze... je tam ale zvláštní diskuzní prostor.
Nikde nenajdete, alespoň já nenašel žádnou redakci, jména lidí server obhospodařující, žádného šéfa, majitele, organizaci - zdá se, že jde o zcela virtuální formu existence.
Kolik to může celé stát a kdo to platí?
Osobně si myslím, že to je zcela v režii nějaké vládní organizace z Palestiny

233123

28.01.2011 20:52

Izrael vrací úder

RE: Netvrdím že by za tím nemohli stát

kedu 78.?.?.?

Je to jeho boj?
Nevím jestli jste muž nebo žena, ale vyjadřujete se jako naivní dítě, kterému je kolem třiceti let. Nikdy nezestárnete a nikdy nebudete mít zásdní existenční problémy. Nikdy také nic nepochopíte a asi ani nic nezažijete, protože strach vám to nedovolí. Jste smutným úkazem dnešní doby, která podobné "produkty" jako jste vy umně chrlí jako na běžícím pásu. Je to velmi levná metoda, protože vy se sám (sama) opravíte, naladíte, sám (sama) si odpovíte a i se vyzvete spolu s otatními k nečinosti. [mrknutí jedním okem]

236999

26.02.2011 12:54

Na Blízkém východě se budou znovu rozdávat karty

RE: článok sa mi páči ale-

kedu 78.?.?.?

osobně neznám nikoho jiného, než vzdělané, nenásilné a kulturní araby...

238655

09.04.2011 17:30

Otevřený dopis izraelských občanů české vládě

židé

kedu 78.?.?.?

osobně bych preferoval pohled na lidi považující se za židy jako na lidi nějakého občanství respektive národnosti - libovolně podle místa narození a to, že vyznávají judaismus ať si klidně nechají. Jinými slovy je třeba začít nahlížet na tyto lidi jako na vyznavače náboženství nikoli jako na členy národa.
Izraelci nejsou národem, ale skupinou osadníků z různých koutů planety.

241386

26.06.2011 21:10

Otevřený dopis - Promopro alias Vondra

politická odpovědnost

kedu 78.?.?.?

Názorů na téma politické odpovědnosti je poměrně hodně, řekl bych dnes již naprosto většinově negativní.
Nejde jen o to inspirovat se Islandem a jeho referendy směřujícími k přepsání ústavy. Problém ČR je nohem hlubší a jeho počátky hledejme kolem doby převratové tedy plus mínus 1989 - 1992. Tehdy proběhl proces, který vyvrcholil krokem, který se nazývá "ústavní kontinuitou" - právě tehdy byl převzat komunistickou stranou implementovaný normativ o politické odpovědnosti... Tím se dá vysvětlit prakticky vše - počínaje nepotrestatelností komunistů a jejich přisluhovačů po roce 1990, konče alibismem všech politických reprezentatů podílejících se na fungování parlamentní politiky s přídomkem "demokratické" (tedy všech parlamentních i mimoparlamentních stran akceptujících Status Quo)
Navrhoval bych na první pohled jednoduchou věc. Zrušit retroaktivně všechny sporné body ústavy až k roku 1990 nebo 1989. Tam udělat tlustou čáru. Vytvořit ústavu novou, s logickými instrumenty hájících zájmy společnosti jako celku, nikoli zájmy jednotlivců a zájmových skupin. Na tom základě pak retroaktivně soudní cestou vymáhat osobní trestněprávní a hmotnou odpovědnost se všemi z toho vyplývajícícmi důsledky. Nelze si dělat iluze, že ti, kterých by se retroaktivita týkala, by nečinně čekali a nic nedělali. Na druhou stranu si myslím, že i přes očekávatelné problémy - i značné problémy, by se tento krok měl provést dříve, než bude úplně pozdě. [mrknutí jedním okem]

246860

29.06.2011 19:08

Řecké hodiny tikají

historie řeckého dluhu

kedu 78.?.?.?

počátky státního dluhu Řecka je nutné hledat někdy v počátcích 19 století. Ano, čtete správně[smích]
Podstata problému řeckého dluhu je poněkud odlišná od dluhu například irského nebo českého.
Dejte si trochu práce a vygooglujte si to a pak teprve napněte mozkovny a začněte se zabývat tím levičáckým harašením "do zbraně!"
Podle mého čistě osobního názoru je problém oběcně řešitelný a není kvůli tomu nutné páchat devastující revoluce.
Stačí konečně napsat normální ústavu, retroaktivě v případě ČR k přelomu roku 1989 - 90, donutit justiční a bezpečnostní systém republiky, aby začal pracovat pro celou společnost, nikoli pro několik jednolivců.
Myslím, že rozumným je započetí aktivního řešení domácích problémů a teprve potom je možné se začít zabývat problémy například Polynésie nebo eskymáků, či řeků, španělů, portugalců, angličanů, italů, američanů, mexičanů a samozřejmě aztéků [mrknutí jedním okem]

247006

29.06.2011 22:02

Řecké hodiny tikají

RE: historie řeckého dluhu

kedu 78.?.?.?

počátek vidím v historické události, která zapřičinila dluh, který v současné chvíli díky úroků totálně drtí řeckou ekonomiku - a vždy drtil. Je to starý a osvědčený model ekonomického podmanění. Neoficiální zdroje jsou blahem bez sebe, když mohou minimálně naznačovat, že původem řeckého dluhu je prohraná válka v počátcích 19 století a následně vynucené reparace, na které tehdejší Řecko nemělo prostředky, které byly promptně zapůjčené židovskými bankami... Podobný model, ale v jiném gardu lze dohledat v celé Evropě na Zvědavci se o tom již hodně psalo. Aktuální řecká krize je daná výškou úroků, které přesahují reálné schopnosti státu je splácet. Stát, aby mohl existovat v právní - mezinárodně uznávané podobě - musí akceptovat závazky předchozích vlád - je to začarovaný kruh.
Vůbec nepohlížím kriticky na běžné občany Řecka a nejsem zastáncem mainstreamového mediálního proudu, který ze současné situace viní "líné, ultralevicově orientované zaměstnance státu". Proto jsem psal i o možném řešení - které se nyní pokoušejí uvést do života na Islandu...

247015

30.06.2011 08:22

Řecké hodiny tikají

RE: historie řeckého dluhu

kedu 78.?.?.?

není zač děkovat, spíše by bylo lepší vymyslet způsob reakci na tlak finančně politické oligarchie... [mrknutí jedním okem]

247032

12.07.2011 12:35

Drzost OS Romea je ohromující

:-)

kedu 78.?.?.?

Pane Stworo

To se říká přímý zásah!

247771

13.07.2011 12:06

Egyptský stranický vůdce: Holokoust je „lež“

RE: Nepůjdete do lochu?

kedu 78.?.?.?

je potěšením číst humorné komentáře [mrknutí jedním okem]

247859

Je přinejmenším smutné sledovat, jak se vydavatel Stwora pokouší zavděčit fundamentálně zarytému fanatikovi jako je Bartoš jen proto, že se "postavil" na jeho stranu v případě sporu ČR kontra Stwora.
V reakcích zde již zazněly správné zmínky o úrovni Bartošova křesťanství v kontextu jeho nenávisti a pohrdání k menšinám nebo jiným národům vyznávajících víru jinou než je křesťanství a judeismus, také zde zazněly úvahy na téma euarabie.cz, což není třeba dále komentovat. Zároveň se někteří nezapoměli zmínit o servilitě Bartoše vůči prezidentu Klausovi, což ve světle historických skutečností dnes působí roztomile a přitom i trapně. Rozvíjení úvah o smyslu členství v Rotary klubu je asi korunou řečí tohoto nevšedního člověka, který za svůj krátký života stačil zlikvidovat svou šanci na konzistentní a čitelný vývoj a nahradil ho zběsilým kličkování ze strany na stranu a přitom hlasitě řvoucího "Já jsem tady!!! Všechno vím a všechno znám!!!"
Nelze nikomu upírat právo na výběr svých přátel a sympatizantů, jen by možná bylo vhodnější některé sympatie svěřovat soukromé korespondenci a ne opensourcovému projektu Zvědavce, protože ten se pak velmi snadno může stát zpochybnitelným ve své neujasněnosti cílů a cest, které k nim mají vést. To by pan vydavatel Stwora vědět mohl a i měl. Snad mu to nakonec dojde. A pokud ne, smůla.

248043

15.07.2011 20:55

Adam Bartoš: Baví mě psát o věcech, kterým se jiní záměrně vyhýbají

RE: sounáležitost

kedu 78.?.?.?

Myslím, že Vám rozumím, ale to neznamená to samé, jako že akceptuji.
V dnešní době je velmi důležité být konzistentní a lidé, kteří konzistentní nejsou, což je myslím případ Bartoše, je nutné jasně označit jako nákazu způsobující vratkost síly a čitelnosti argumentací v dnešní nesmírně obtížné době zarostlé invazí slov, naprosto nečitelných zájmů a hlavně totální informační inflace. Důvod je prostý: člověk neschopný definovat svou vlastní víru na jasném a čitelném základě, aniž by se zbavil nánosu krajní nesnášenlivosti je nevěrohodný, protože je plný zášti nikoli snahy o porozumění podstatě problému. Je arogantní, protože svou arogancí se utvrzuje. Je narcistní, protože se nechává v mladém věku fotografovat s dýmkou v ruce - to je přinejmenší trapné[smích] Spolupracoval a koexistoval s organizacemi, které nemají nic společného s tím co představuje nebo se o to alespoň snaží Zvědavec (eurabia.cz, rotary klub... Idnes[smích]
Pokud ho berete jako kamaráda, tak Vám přece nic nebrání s ním vést soukromou korespondenci - takhle to lidé ve společnosti jako je ta naše většinou dělají. S některými známostmi se prostě na veřejnost nechodí, protože tím jim děláte mědvědí službu a je to v důsledku kontraproduktivní - v podstatě se tím hlásíte k eurabii.cz a podoným aktivitám Bartoše.
Znovu říkám, že Vás chápu, ale akceptovat to jaksi nelze.

248109

17.07.2011 14:26

Adam Bartoš: Baví mě psát o věcech, kterým se jiní záměrně vyhýbají

RE: sounáležitost

kedu 78.?.?.?

Je otázka, jak lze jeho vývoj interpretovat. Každý kdo není ve svém dosavadním životě konzistentní a zastává některé neakceptovatelné rysy - nesnášenlivost je asi hlavním rysem Bartoše, tak vývoj je sice faktický, ale není sám o sobě schopen argumentačně podpořit šanci na nějakou pozitivní změnu. Podstata problému vývoje osobnosti spočívá nikoli ve slovech, ale ve skutcích - činech, které jednoznačně a neoddiskutovatelně ilustrují vývoj k lepšímu nebo i k horšímu. Podle mého osobního názoru je Bartoš veřejně neakceptovatelný a měl by z veřejné diskuze být vynechán. Je to běžně praktikovaná selekce osobností sice inteligentních a talentovaných, nicméně lehce asociálních a hůře adoptovatelných na normativní soužití s ostatními lidmi, což je věc velmi jemná a někdy i komplikovaná. Jelikož se Bartoš vymezuje hlavně vůči tématice soužití a jeho postoje jsou destruktivní - protichůdné (tvrdí že je křesťan a hlásá nesnášenlivost), není možné s ním jakoukoli diskuzi vést.

248190

24.07.2011 17:33

Adam Bartoš: Baví mě psát o věcech, kterým se jiní záměrně vyhýbají

RE: A. Breivik Bartoš je blb

kedu 78.?.?.?

Píšete to správně - sám bych to tak dobře jako Vy nenapsal[smích]

248846

27.07.2011 08:31

Islandská krize a následná „revoluce“ Díl I.

velmi dobrá práce

kedu 78.?.?.?

[mrknutí jedním okem]

249192

26.08.2011 09:29

NATO a spící buňky jako černí koně vzbouřenců

RE: No jo...

keduT 78.?.?.?

zmiňovaný mail je funkční?

251893

26.08.2011 19:20

NATO a spící buňky jako černí koně vzbouřenců

RE: No jo...

keduT 78.?.?.?

tak uvidíme[smích]

251950

26.08.2011 19:29

Lež a nenávist musela zvítězit nad pravdou a láskou

neinformovanost

keduT 78.?.?.?

Je nesmírně smutné, že jsme jako občané nebyli dostatečně informovaní. I když možná to není úplně pravda. Komunisté nás přece stále varovali[smích]
Havel aneb soudruh Gavel byl v zorném poli poradců Gorbačeva a zdaleka asi nejen jich již před rokem 89. Byl v jejich debatách - což je prokazatelné díky svědectví lidí jako je režisér Jiří Svoboda - zmiňovaný jako ideální tip na prezidenta. V roce 86!
O čem se to zde bavíte? O své neinformovanosti? O své naivitě a nakonec i hlouposti a i lenosti?
Není možné se dívat přísně na společnost a nebýt schopný přísného pohledu na sebe sama. I já jsem byl nesmírně naivní a hloupý a i líný si shánět informace, porovnávat je s jinými zdroji.
Nezbývá než se začít chovat jinak, jinak vychovávat naše děti a stáhnout náskok našich manipulantů na minimum[smích] A přestat brečet nad rozlitým mlékem.

251952

31.08.2011 18:23

Bárta + VV

Jak asi probíhá výcvik budoucích poslanců?

keduT 78.?.?.?

http://youtu.be/4PQ7PY8Y3kc [mrknutí jedním okem]

252293

06.09.2011 10:32

Romové I. část

RE: JAK DÁL?

keduT 78.?.?.?

Přemnožují se zvířata. Navíc je poměrně zásadní rozdíl mezi muslimy a cigány - romy.
Muslimové pocházejí z mnoha národností a kultur. Jejich pozitivní vliv na vývoj lidské společnosti je stejně významný a důležitý jako vliv křesťanství.
Problematika vzrůstajícího počtu osob muslimského vyznání žijících na Západě je značně zveličovaná a hlavně velmi nesprávně argumentovaná. (citát od Čejky - Počet muslimů v ČR je asi 15 – 20 tisíc, ale praktikujících je jich jen zlomek cca. 1000. V Praze je jich několik set, cca. 600 – 700. Čeští konvertité jsou převážně ženy, které si vzaly muslima cca. 300 – 400.) - tito lidé někoho ohrožují? A jak?
Cigáni - romové jsou sociálně vyloučení z důvodů, které lze jen velmi obtížně řešit. Vyskytuje se mezi nimi řada osobností schopných kulturní i sociální asimilace, ale jsou spíše ojedinělými případy.
Počet cigánů - romů je nesrovnatelně větší a jejich počet se odhaduje jen obtížně. Tento problém se bude stupňovat. Řešení v souvislostí s ekonomickou krizí je v nedohlednu. Nikdo si s tím neví rady...

252559

08.09.2011 02:04

Za koho kope Ondřej Neff?

Kdo je Ondřej Neff?

keduT 78.?.?.?

V prvé řadě jde o člověka, kterému na výsluní pomohl komunista, voják, lékař a spisovatel Ludvík Souček. Neff měl možnost se ke svému mentorovi později přihlásit, ale nejen že to neučinil, ale ani neměl pocit, že někoho tím jménem dříve znal...
Druhá rovina jeho osobnosti dostala možnost se projevit při privatizaci Mladé fronty, kdy jednal naprosto stejně jako svého času Miroslav Macek v souvislosti s Knižním velkoobchodem - tedy obohacením se v rámci zákonných možností, byť s akcentem na nemorálnost takového počínání - v rozporu s dobrými mravy.
Sám se hlásí k propagandě proizraelské, proamerické. Na svém webu Neviditelný pes - zajímavé a podnětné je si přečíst tiráž - vytváří prostor poměrně rozmanitý a daří se mu minimálně udržovat iluzi jisté plurálnosti. Úzká spolupráce s Lidovkami mnohé signalizuje - ideové cíle Lidovek jsou totožné s ideovými cíli Neffa a Mafry...
Je to typický grafoman, který mnoho píše a velmi málo sděluje. Je zaměřen na edukaci digitální fotografie a vytvořil zdání, že problematice opravdu rozumí.
Při osobním jednání velmi neoosobní a podezíravý. V momentu, kdy má pocit, že je ohrožena jeho osobní integrita přechází na arogantní notu.
V debatách se vyhýbá konfrontacím - raději píše.
Fanouškovská základna je hlavně mezi lidmi zabývajícími se SF literaturou. Jako novinář by rád byl považovaný za enfat terrible, ale to by se nejprve musel stát novinářem.
Intrikář, pletichář, zákulisní hráč, bez zjevného etického kodexu - nahlíženo z úhlu Západního křesťanství a jeho normativů.
[mrknutí jedním okem]

252683

08.09.2011 08:05

Za koho kope Ondřej Neff?

RE: Tak jsem se vás, pane Stworo, zastal

keduT 78.?.?.?

Arkan se Vás zastal? To zní jak polibek smrti...

252701

15.09.2011 09:02

O „spoluautorech“ druhé světové války

síla není v jednoduchosti,

keduT 78.?.?.?

ale ve snaze pochopit míru komplikovanosti problému a hloubku propagandistikého historismu.
Československý stát, podobně jako Polsko vzniklo po První světové válce minulého století. Obě země měli poměrně zásadní problém s velkou německou menšinou, která u nás činila cca třetinu obyvatel v poměru k českému elementu - proto si tatíčkové Masaryk a Beneš vymysleli nesmysl v podobě Česko-slovenska a ještě něco navrch více na východ. Tím početně sice stoupla slovanská národnostní skupina, ale nevyřešil se problém.
Druhou rovinou je míra informovanosti vítězných mocností, které ke vzniku našeho tehdejšího státu kývly. Nebyly informovány o skutečném mnohonárodnosním profilu požadovaného území, naopak jim bylo vehementně tvrzeno a dokazováno, že území kromě slovanů obývá nepatrné množství jiných národností. Mnichov byl pak trestem za toto lhaní. Poláci stejně jako češi prováděli národnostní čistky značného rozsahu, což proti nim vcelku přirozeně postižené obyvatelstvo silně popudilo. Prostě když je problém, musí na to být dva. Dělat z němců viníky a z nás či poláků jen oběti je poněkud zavádějící
[mrknutí jedním okem]

253384

21.09.2011 16:30

Formální pohřeb řešení dvou států

spory a výklady

keduT 78.?.?.?

Žádost - návrh, který Abbas v OSN předloží podle mého osobního názoru sleduje prvořadě možnost palestincům vstoupit na půdu mezinárodní justice. Myslím si, že je to čin velmi zoufalý - protože sebou nese řadu negativních jevů a důsledků pro samotné palestince, ale nezbytný díky každodenní realitě konzistentního postupu izraelců.
Veškerá jednání vedená do současné doby mají za výsledek pouze mnohem větší počet izraelských osad a s nimi spojené logistiky(vojenská stanoviště, zátarasy, betonové zdi, rozsáhlé uzavírky komunikací, nedostupnost k vodním zdrojům...)
Zda je lepší vyjednávat či jednat. To je otázka, na kterou dostaneme odpověď v brzké budoucnosti.

253729

22.09.2011 11:34

Formální pohřeb řešení dvou států

RE: spory a výklady

keduT 78.?.?.?

nechovejte se tak hloupě. Rozdíl mezi obdobím normalizace a současnými USA je poměrně značný. To, že mocenské elity hrají nebezpečné hry ještě neznamená, že celá společnost - lidé v ní žijící jsou hloupí, negramotní a vulgární. Stejné je to i v ČR. Parta ministrů zastupuje stát - vystupuje v Izraeli jeho jménem, ale vy nebo já a celá řada dalších lidí se s tím neztotožňuje. Pokud je vaší jedinou možností dát svůj názor najevo například formou plakátu, tak je to mnohem lepší než nedělat vůbec nic a pouze hrubě nadávat. [mrknutí jedním okem]

253756

26.09.2011 00:48

Moje manželka je Cikánka

hm

keduT 78.?.?.?

Autor, či autoři "dopisu" neumějí lhát. Cílem dopisu je štvaní. V celku rádoby rafinovaný model "Moje manželka je Cikánka" je vskutku nápaditý a mnohé donutí si text přečít. Ale nápad zůstal jen u nadpisu a zbytek moc nesedí.
Text nepsal člověk žijící uvnitř cigánské, chcete-li romské komunity, ale provokatér sázející na nízké pudy, nedostatek inteligence a poměrně značnou unáhlenost v písemných reakcích. Skoro bych tipoval, že autorem by mohl být někdo z Antify a podobně. Vtipné by bylo, pokud by autorem byl někdo z BISky - tam odtud bych čekal, že vítr bude foukat nejintenzivněji.
Komu se v ČR hodí, aby se problematika cigánů řešila násilím, tvrdými donucovacími prostředky a drsnými zákony? Kdo potřebuje nejvíce odklonit pozornost společnosti od podstatných problémů a nasměrovat kinetickou energii profánního davu žádoucím směrem? [mrknutí jedním okem]

253929

26.09.2011 00:49

Moje manželka je Cikánka

co zveřejněním textu Stwora sleduje?

keduT 78.?.?.?

To by mne nyní zajímalo asi nejvíce.

253930

26.09.2011 11:44

Moje manželka je Cikánka

RE: co zveřejněním textu Stwora sleduje?

keduT 78.?.?.?

nechci naznačovat, že je Stwora ve vleku událostí. To je příliš přízemní. Opravdu mne zajímá, proč publikuje neozdrojovaný text. To je divné i přes doušku tzv. autora, který chce z "pochopitelných důvodů zůstat v anonymitě".
Standartním postupem by bylo, že vydavatel sdělí například - "autor je vydavateli znám, ale přeje si zůstat v anonymitě". Tím by se vydavetel k publikaci odpovědně vymezil a zároveň by sdělil, že text je dle jeho názoru hodnověrný a odpovědnost za takové tvrzení by nesl on sám. Mohl by to být docela problém, protože pokud je text provokace - což podle mého osobního názoru je - tak to měl vydavatel rozpoznat a text buď s komentářem publikovat (sdělil by tak svůj postoj k publikovanému textu - kladný, pochybovačný nebo záporný), či ho nepublikovat vůbec.

253972

02.10.2011 22:59

Tunelování

příliš jednostraný výklad škodí racionalitě

keduT 78.?.?.?

Privatizaci u nás srovnávat s privatizací v UK je trochu mimo realitu. Tam se prodávalo kupcům majícím minulost a jasně prokazatelné finance - proto bylo možné vše provést tržně.
U nás byly peníze jen v rukách hrstky vyvolených a ani ti jich neměli zdaleka tolik, aby mohli koupit privatizovaný podnik.
Klaus to nehezky glosoval když řekl - musíme na chvíli zhasnout.
Idea byla ponechat maximum majetku v českých rukách a tehdejší vláda v čele s prezidentem Havlem vynesená k moci politicky rezignujícími, ale obchodně velmi zdatnými komunisty tomu dala zelenou.Byl to obrovský úplatek komunistům a jejich suitě v podobě všech možných veksláků, taxikářů, výčepních, pasáků a prognostiků za klidný převrat a nevměšování se do vývoje.
Možná bychom dnes raději volili dramatičtější převrat, ale odměnou by za něj mohla být jiná politická a ekonomická reprezentace. Trestat či jinak vymáhat právo na jednotlivých aktérech by teoreticky bylo také možné. Ale kdo to provede, kdo to bude kontrolovat, kdo změní patřičné zákony a kdo to celé posvětí a silově zabezpečí? [mrknutí jedním okem]

254334

Skalping a podobné zhovadilosti fungují na bázi takzvaně vteřinových obchodů. Funguje to tak, že "obchodník" sleduje proměnlivost křivky vývoje ceny akci a snaží se trefit do ceny akcie ve výkyvu poklesu a obratem prodat ve výkyvu vzestupu ceny. Je to v prvé řadě velký adrenalinový zážitek.
Dá se říci, že tito lidé vytvářejí programově mýtus o úspěšnosti takových operací a někteří z nich rádi ukazují i své účty - ukazují však jen účty s pozitivním vývojem. Mínusové účty tají. Každý trejdr (trader) má účtů i desítky a zpracovává na nich stovky dolarů. Většina "úspěšných" trejdrů žije nikoli z obchodů, ale z tak zvaného vzdělávání.
Drtivá většina lidí "obchodujících" na burze sní o roli insidera (zasvěcence), který má včas ty správné informace a vždy vydělává. Je to úplně stejné, jako sedět u rulety a doufat, že dohoda s krupiérem platí [mrknutí jedním okem]

254418

16.10.2011 17:04

USA daly Izraeli zelenou pro útok na Írán, uvádějí zdroje

Zelená k útoku?

keduT 78.?.?.?

Ale třeba ne ani tak na Irán, ale na myšlení lidí.
Celou situaci lze vnímat jako globální psychologický útok, třeba i v kontextu blížícího se roku 2012, kdy má přeci být konec světa[smích]
Idea psychologického útoku může mít mnoho výstupů - ovlivnění ekonomiky, přimknutí se k politickým elitám z důvodu neřešitelného odhadu budoucích událostí, masívní vyvolání strachu a s ním spojených přijetí nových právních a bezpečnostních normativů a podobně.
Zelená k útoku může být novinářská kachna, jejímž cílem může být posilování virtuální sionistické lobby v USA, která za poslední rok evidentně ztratila na síle. Ostatně o tom mohou být ony permamentní zprávy, že AIPAC vládne USA a Obama je loutka Netanjahua...
Útoku na Irán nevěřím. Irán se svými 70 miliony obyvatel, průmyslem, vojenstvím, logistikou a stále velkým nadšením pro věc šíitského islámu je soupeř, o kterého naprosto nikdo nestojí. Když na ně američané poslali Saddáma, s celou vojenskou ekvipáží a satelitní koordinací, válku prohráli. Pak ještě přišli o nějaké vlastní vojenské specialisty a byl z toho tehdy veliký průšvih ("Eagle Claw" v roce 1980). A to byl na tom tehdy Irán nesrovnatelně vojensky hůře a vše se řešilo "lidskými vlnami". (Také je zajímavé si připomenout Irangate) ...
Stejně jako tenkrát i dnes se USA do přímé války s Iránem nehrnou. Navíc pro Obamu by to znamenalo ohrožení zisku druhého volebního období, protože američané se od dob Bushe jr. přece jen trochu změnili [mrknutí jedním okem]

255286

19.10.2011 17:31

„Velký Blízký východ“ a „Velký Izrael“ – třetí část

RE: Mnoo, konečně jsem pochopil pravý význam slova schizofrenie.

keduT 78.?.?.?

Velmi pěkně vyjádřeno!

255544

07.11.2011 10:52

Můj vztah k Židům

argumentační výbava kritika

keduT 78.?.?.?

Zcela zásadním problém Bartošova textu je v rovině definice židovského národa. Problém totiž nespočívá v rovině národnostní, ale čistě náboženské. Tedy hovořit o židech jako o národu je krajně zavádějící. Nejrozumější pro rychlokurz je přečtení hesla "národ" na : http://cs.wikipedia.org/wiki/N%C3%A1rod.
Druhou rovinou argumentační slabosti Bartošova textu je totální opomenutí skutečnosti, že význam slova žid je stejný jako význam slova křesťan, muslim, hinduista a podobně - tedy, že jde o příslušnost k církvy, náboženské skupině a podobně. Mimo jiné právě z těchto důvodů jsou vyznavači judaismu například v Iránu plně respektovaní - protože jsou považovaní za íránce vyznávající judaismus - a je po problému. Jakmile totiž k této zásadní otázce přistoupíme tímto způsobem, že žid = člověk věřící v judaismus, nemáme před sebou zdroj konspiračních teorií, ale obyčejného chlapa nebo ženu, kteří místo do kostela, či mešity chodí do synagogy. To, že s tím jde ruku v ruce odmítnutí rasového - etnického kontextu, který definovali němci před válkou je poměrně jasné. Právě zobyčejnění tématu je jeho finálním řešením. Přestaňme se zabývat židovským národem - existuje dnes pouze Izraeslký národ a jeho věrní vyznavači sionismu - když už - a vůči tomu je zhruba polovina osob vyznávajících judaismus v opozici.

256716

07.11.2011 15:56

Můj vztah k Židům

RE: ... problém není vztah k židům

keduT 78.?.?.?

Tím, že to takto prožíváte, reagujete přesně podle sionisticky laděné indoktrinace, která má dva prozaické cíle. Prvním je přimět lidi nevyznávající židovství k aceptování historického výkladu, který vám evidentně vadí a druhým cílem je označit lidi nevyznávající židovství na základě jejich odmítavého postoje vůči jejich historickém výkladu.
Skupina odmítající účelový historický výklad je každým rokem větší a nejde o žádné rasisty, xenofoby a podobně. Jedná se většinou o normální, přemýšlivé a slušné lidi, kteří odmítají akceptovat model vyděračství a extrémního rasismu "pravých židů", protože to považují za naprostou zhoubu, kterou je třeba potlačit a časem i vykořenit, protože ohrožuje základní stavební kameny Západní civilizace[smích]

256727

08.11.2011 20:30

Islámské bankovnictví

RE: Docela jsem se zasmál

keduT 78.?.?.?

Opomíjíte, že v článku je poměrně jasně sdělené, které země "úrok" chcete-li poplatek v žádném případě neakceptují. Další rovinou rozdílu mezi západní respektive židovskou bankou a bankou muslimskou je míra ziskovosti a s tím spojeného rizika. Židovská banka vykazuje větší percentuálně ziskovost než banka muslimská, ale za cenu extrémního rizika, které pak odnáší celá společnost - stát. Muslimská banka je klidnější a jistější přístav vašich peněz než banka židovská a dočkáte se tam přiměřeného zisku. Musíte opustit spekulaci, hazard, děvky, drogy, alkohol, tabákový průmysl a podobně - toť vše. To není vysoká cena ve světle hroutící se západní ekonomie postavené na metodách vydělávání peněz vůbec nesouvisející s tvorbou konkrétní hodnoty, ale hlavně s klíči od tiskárny peněžních poukázek a dálkovým ovládáním vlády ochotné každý problém řádně sanovat zvýšením státního dluhu[smích]

256803

08.11.2011 20:59

Můj vztah k Židům

RE: argumentační výbava kritika

keduT 78.?.?.?

i tak se to dá pojmout[smích]

256804

11.11.2011 01:27

Bělorusko se připravuje na obranu proti agresi NATO

RE: Autor je vtipálek

keduT 78.?.?.?

úroveň informací spočívá ve schopnosti dát dohromady obyčejnou rešerši. Bělorusko sice má rekordní inflaci, ale zná také její přesnou příčinu, umí ji odstranit a s pomocí Číny, Iránu a Ruska se tak již stalo. Jinými slovy, před posledními volbami Lukašenko přehnal veřejné výdaje aby se zalíbil voličům. Pokladnu vyprázdnil více než si mohl dovolit. Hodní strýčkové mu pomohli pokladnu zase naplnit. Co za to budou chtít? [mrknutí jedním okem]

256899

myslím, že někdo napsal o konci licence FEDu v roce 2012. Pokud je to pravda, pak by to znamenalo, že se hoši chtějí na poslední chvíli ještě trochu napakovat. [mrknutí jedním okem]

257114

16.11.2011 10:08

V Íránu probíhá operace CIA zaměřena na poškození zbrojního programu

co se v Iránu děje

keduT 78.?.?.?

Od roku 1979 je Irán v permanentním konfliktu s USA a UK. Hlavním důvodem jsou zrušené kontrakty hlavně v oblasti těžby a zpracování ropy. To, že v Iránu probíhá tajná operace je opravdu velmi "překvapivé". V zemi operují tajné služby nepřetržitě 30 let a za celou tu dobu nedosáhly ničeho jiného, než vražd a násilí - něco ve stylu bratrů Mašínů. Tvrdit, že lze pomocí operací tajných služeb zastavit nebo zbrzdit zbrojní program je poměrně hodně smělé a patří to spíše do oblasti beletrie. Reálná situace v Iránu je ovlivněná snahou o udržení a rozvíjení existence - na Irán jsou mnoho let uvalené sankce, které zapřičinily mimo jiné odchod většiny českých firem tam působících. Irán se musel této situaci postavit a dokázal ji zvládnout tím, že většinu technologií a postupů práce si začal osvojovat. Výsledkem je praktická soběstačnost a nezávislost. Jinak v Iránu dnes pořídíte prakticky vše co jinde ve světě - což je zajímavý paradox. Například tam naleznete mnoho knihkupectví naprosto otevřeně nabízející i autory židovského vyznání - to jen na okraj o vztahu Iránu k judaismu. Jezdí tam hodně francouzských aut - to jen tak mimochodem [mrknutí jedním okem]

257120

16.11.2011 13:38

V Íránu probíhá operace CIA zaměřena na poškození zbrojního programu

RE: co se v Iránu děje

keduT 78.?.?.?

pokud by Al Kajda existovala, jistě ano [mrknutí jedním okem]

257124

20.11.2011 20:57

Film USA

realita

keduT 78.?.?.?

Pláčete na špatném hrobě. V Evropě pouze tv ARTE dotovaná německem a francií může poučeným divákům nabízet něco více než jen výplň sobotního večera. Po českých televizích můžete čas od času chtít sem tam něco málo a občas i něco víc. Kromě USA ale nikdo nevyrábí namixované nesmysly v nadnárodně stravitelné podobě a proto je produkce USA nejprodávanější a nejhranější. Evropské země vyrábí většinou filmy pro národní publikum a tyto filmy jsou velmi často málo akceptovatelné jiným národem z důvodu jiné mentality, jiných kulturních zvyklostí a preferencí a podobně - těch jinakostí je opravdu hodně - ostatně zajděte někdy na festival či přehlídku některého národního institutu - v Praze jich působí celá řada a v Kanadě jich bude ještě větší množství.
ČT to řeší "Klubem náročného diváka" a vysíláním zajímavých titulů pozdě večer respektive nad ránem, protože nejsou peníze na pouštění drahého filmu několika fajšmekrům.
Jediným řešením by bylo vytvoření nějaké unie - například ve spolupráci s polskem, slovenskem, maďarskem následovat příkladu ARTE. Ale i to je v dnešní ekonomické situaci asi jen zbožné přání. A Vámi preferovaný film Madisonské mosty je vnímaný spíše jako červená knihovna [mrknutí jedním okem]

257367

22.11.2011 20:22

Proč musel Kennedy zemřít

blisty -Daniel Veselý

keduT 78.?.?.?

Proč BL publikují bulvární a konspirátorské texty s hromadou gramatických a faktických chyb?
Odstrašující případ bulvární novinařiny na BL. Autor Josef Vít napsal konspirátorský text o zavraždění Johna Fitzgeralda Kennedyho (navíc s řadou chyb - Rotchild, Martin Luter King, sověti...). Kdyby si pan Vít dal tu práci zjistit si něco o JFK, tak by nenapsal takový hloupý žvást. JFK byl ve skutečnosti válečný jestřáb, který de facto zahájil vietnamskou válku bombardováním Jižního Vietnamu už v roce 1961 poté, co se odklonil od podpory brutálního jihovietnamského režimu, jehož představitelé zavraždili 80 000 lidí. Kennedymu se málem podařilo vyhodil svět do povětří během kubánské krize, když odmítl ukončit teroristickou kampaň proti Kubě a stáhnout jaderné hlavice z Turecka. Chruščov mu samozřejmě zdatně sekundoval. Domnívám se, že publikací takových nesmyslů si BL dost škodí.
O Kennedyho prezidentství píše celkem otevřeně a detailně třeba historik Arthur M. Schlesinger Jr., blízký Kennedyho přítel, který v té době působil jako jeho speciální poradce, v publikaci nazvané A Thousand Days, která vyšla ještě dříve, než se začal vytvářet kult JFK. Mám ale zato, že asi nejlepší pramen týkající se působení JFK v prezidentské funkci je Chomskyho precizně zpracovaná publikace Rethinking Kamelot ZDE . Z Johna Fitzgeralda Kennedyho se koncem 60. let stala liberální ikona, k čemuž posloužila jeho gloriola mučedníka i konspirátorská paranoia týkající se jeho zavraždění. Jak vidno, maligní mýtus žije dál, ať už na pravici, nebo na levici. Nezajímá mě, jestli JFK zabila CIA nebo letka z Marsu, já osobně ho na základě jeho rozsáhlých a široké veřejnosti neznámých zločinů vnímám jako jednoho z nejhorších a nejnebezpečnějších amerických prezidentů vůbec.

257506

23.11.2011 09:36

Proč musel Kennedy zemřít

RE: blisty -Daniel Veselý

keduT 78.?.?.?

Asi jste si nevšiml, že jde o citaci Daniela Veselého. Myslím si, že je vhodné vědět o reakcích lidí považujících se za zasvěcené do problematiky[smích] [mrknutí jedním okem]

257539

07.12.2011 09:23

Jak Írán získal neviditelný bezpilotní letoun

iránské schopnosti

keduT 78.?.?.?

Celkem nedávno se nejmenované tajné služby jistých států nepřímo chlubily nasazením viru do řídících systémů v elektrárně v Búšehru. Byla to zpráva, která měla povznést ducha sympatizantů jediné opravdové demokracie na Blízkém východě.
Iránci se k propagandě nijak zvlášť nevyjadřovali.
Dnes se pro změnu peršané chlubí úlovkem špionážního letounu poměrně oprávněně, protože jde o důkaz jejich technologických a lidských schopností.
Bylo by konečně vhodné začít o Iránu říkat pravdu. Nejsou to primitivové, kteří s klacky v rukách v hliněných jamách čekají, až k nim příjde západní voják "budovat" demokracii.

258141

09.12.2011 14:44

Co nyní udělaly centrální banky světa?

Je to blábol nebo ne?

keduT 78.?.?.?

Půjčováním (zapůjčena centrální bankou) tištěných poukázek - říkáme tomu peníze - je základní systémová chyba, jejíž úhelný bod odkud není návratu byl překročen v momentu odpoutání hodnoty měny od deponované protihodnoty, mělo by se jednat hlavně o bankovní zlato a jiné komodity s nadčasovou hodnotou - vzácné kovy a drahokamy.
Dnes nejsou tištěné poukázky kryté ničim jiným, než dobrým slovem centrálního bankéře. Je to stejné, jako když se postavíte před prázdnou spižírnu a budete ostatním tvrdit, že spižírna je stále více jak z poloviny plná. Uvěří vám ostatní nebo vás odstrčí a podívají se do spižírny? Občané by měli udělat to samé. Měli by se chtít podívat dovnitř spižíren a je úplně lhostejné jestli v EU nebo USA. Myslím, že by tam našli leda tak velké kulové. Za posledních 30 let se podařilo vytvořit naprosto virtuální bankovnictví, které v důsledku způsobí naprosto nevirtuální hlad. A proto nezbývá než společně začít skandovat "Ať žije spekulace, ať žije lichva! Hurá, hurá, hurá" nebo i jinak, podle libosti [mrknutí jedním okem]

258244

10.12.2011 00:37

E-maily odhalují dolarové smlouvy volebních pozorovatelů

Konečně se ozvali

keduT 78.?.?.?

Nechápu, proč jim to trvalo tak dlouho? Také nechápu, proč se podobně neozvou představitelé ostatních zemí, Česka nevyjímaje? Nebo jinde "volby" proběhly košer a nikdo si nestěžoval? [mrknutí jedním okem]

258263

27.12.2011 11:30

B´nai B´rith a Česko(slovensko)

RE: hezký článek

keduT 78.?.?.?

Proč ublinkáváte? Bartoš předložil poměrně nezaujatou rešerši. Chováte se spíše jako čtenář eretz.cz, než jako čtenář zvedavec.org [smích]
Ostatně všimněte si poměrně zásadní souvislosti ve srovnání domén. Eretz vychází bez problémů v ČR a není nijak omezován ani veřejně kritizován, ač jde o poměrně brutální formu propagandy, rasismu a xenofobie lidí podporujících fundamentální judaismus a sionismus. Nevím o jediném případu, kdy by šéfredaktor eretzu šel vysvětlovat odpovědnost za publikované texty na policii natož k soudu... Zvědavec má doménu "org" a šéfredaktor Stwora je v ČR hnán policejní a soudní mocí k zodpovědnosti za texty zde publikované.
Nezbývá, než vám doporučit, abyste své blitky laskavě utřel šel raději jásat ke svým. A pokud vám jásání nepomůže, vemte si například enterol [mrknutí jedním okem]

259636

28.12.2011 09:51

B´nai B´rith a Česko(slovensko)

RE: hezký článek

keduT 78.?.?.?

Nemohu vám vnucovat nějaký konkrétní názor či postoj a doufám, že tak v textu nečiním [mrknutí jedním okem]

259706

29.12.2011 15:39

Sociologie andělů

autor a jeho parta

keduT 78.?.?.?

Je pro to jen jeden název - Neznabozi.
Ale i vás, kteří ho zesměšňujete, urážíte, zpochybňujete či rovnou odmítáte, i vás má rád, ať se vám to líbí nebo ne. [mrknutí jedním okem]

259782

31.12.2011 17:01

PF 2012 upírů a banksterů

čeho bude konec?

keduT 78.?.?.?

Podstata problému přece vůbec nespočívá v Euru, ale v nekonečné schopnosti národních vlád tvořit extrémní dluhy.
Nejde o Euro, ale o systémové řešení demokratických mechanismů umožňujících naprosto nedemokratické vládnutí byrokracie a zájmových skupin, které ve vzájemné kooperaci dluhy vytvářejí.
Řešením není ani tak pád Eura, ale pád současného systému, kdy jsou u moci nebo v její blízkosti lidé, kteří by měli být spíše buď ve vyšetřovací vazbě nebo rovnou v kriminálu.
Jak Euro souvisí s vykradeným Libercem nebo Prahou? Jak Euro souvisí s přebujelým státní a polostátním aparátem? Jak Euro souvisí s tvorbou například Konsolidační agentury? Je toho mnoho, co s Eurem nijak nesouvisí. Text Krále neříká, že podstata krize spočívá v nevymahatelnosti práva - ostatně ani v jedné postižené zemi - kromě Islandu - nedošlo k pohnání odpovědných osob k soudu... [mrknutí jedním okem]

259921

02.01.2012 11:52

2011 – rok podvodů a vymývání mozků

naivismus

keduT 78.?.?.?

Až díky internetu se dá uvažovat o možném nahlížení na realitu přesahující úzkoprsost národního respektive místního významu. Má to však háček. Zatímco u tištěných médií a televize je poměrně snadno odhadnutelné kdo, proč a co šíří za informace, na internetu je taková definice velmi obtížná ne-li nemožná.
Ostatně již dlouho se ví o základním prostředku dezinformace, kterým je zahlcení prostoru tolika protichůdnostmi, že jen ti, kteří mají klíč k ověřitelným zdrojům, mohou s jistotou tvrdit, "víme že víme", ale kdo jiný může něco takového tvrdit?
Snaha o hledání zjednodušujících vzorců sebou navíc nese riziko šíření nikoli pravdy, ale spíše dramatické spekulace, která může, ale i nemusí být blízká něčemu nazvatelnému pravdou.
Základním problémem je pak spíše snaha o definici ideálu, ke kterému je společnost jako celek ochotná směřovat. Co je tím ideálem a jaká bude cena nutná pro jeho uvedení do života?
Jsou dva základní pohledy na svět - elitářský a rovnostářský. Zatím nikdo nic jiného nevymyslel. Až se tak stane, posuneme se v této debatě dále. Proč? Protože to co je kritizované jednou skupinou je druhou skupinou hájené a obě skupiny mají ze svého úhlu pohledu pravdu. Aby bylo možné například po právu kritizovat současnou elitu - oligarchii, musel by každý takový kritik být schopen zaručit, že pokud se dostane na místo kritizovaných stane se sám lepším oligarchou než byli jeho předchůdci a tomu asi uvěří jen málokdo. Navíc pokud by kritik byl důsledný, měl by správně opustit systém a to by mu zákonitě znemožnilo se účastnit na politice... je to bludný kruh a funguje již po dlouhá staletí velmi efektivně [mrknutí jedním okem]

260017

05.01.2012 12:50

Řecko v chaosu

kvalita informací

keduT 78.?.?.?

Řecko. Nechodí se tam běžně do důchodu v 55 letech, jak se u nás píše, mnozí Řekové na důchod ani nedosáhnou. Výhody tam mají jen ti, kteří byli v minulosti loajální k pravicové vládě, ti dostali právo jít do důchodu v 55 letech, lukrativní místa ve státní správě s nárokem na důchod ve stejné výši…
bylo by vhodné zabývat se důležitějšími věcmi. Kolik demonstrantů například z Wall street zmizelo v převýchovných táborech, které v USA za poslední dobu vysrostly jako houby po dešti. Kde jsou tyto tábory, jak je k zadrženým přistupováno a jaká vlastně mají respektive nemají práva?
A co se chystá zde? Co asi? [mrknutí jedním okem]

260209

06.01.2012 08:50

Francouzští farmáři budou muset platit za používání vlastních osiv

RE: Plaťte chátro....

keduT 78.?.?.?

Hezky jste to popsal, ale téma je daleko hlouběji zapuštěné do historie. Prostě a krátce - co se dalo zpoplatnit se vždy zpoplatňovalo a když se "chátra" vzepřela, přišly na řadu donucovací prostředky. Stačí se podívat do zmiňované historie a zjistí každý, kdo a jak často tento spor vyhrával.
Dnes se již nepoužívají primitivní drábové, ale byrokracie. Jinými slovy dnešní způsoby nebolí tělo, ale duši a mysl. Kdo vyhraje tentokrát? [mrknutí jedním okem]

260241

12.01.2012 11:49

Církev nemá žádné právo na restituce

církev

keduT 78.?.?.?

každá organizace a tedy i církev má majetek. To je skutečnost, kterou nelze zpochybnit. Majetek slouží veřejnosti vyznávající křesťanskou věrouku. Jedná se o soubor movitého a nemovitého majetku, který měl a zas by v budoucnu měl zajistit církvi majetkovou nezávislost na státu. Tím by de fakto i de jure mělo dojít k plnohodnotné sekularizaci. Restituce nebo náhrady za majetek u řady jiných případů byly a jsou dodnes v hledáčku médií hlavně pro svou křiklavost.
Argumentovat v případě církve tím, že napáchala mnoho zla nebo že jde o zločineckou organizaci nebo že má jít o organizaci "patřící" státu viz výklad autora článku o reformách císaře Josefa II je krajně pomýlené a vulgární. Josef II "zrušil" pouze tu část církve, která dle jeho názoru neměla pro stát význam - žebravé řády a podobně. Vše ostatní ponechal a žádné jiné vyvlastnění zreformované církve se nekonalo [mrknutí jedním okem]

260816

12.01.2012 11:55

Církev nemá žádné právo na restituce

informace o vyvlastnění církve

keduT 78.?.?.?

http://olesnice.katolik.cz/serialy/majetek/zakony.php

a pro zvědavce a přemýšlivé tipy je asi lepší tento zdroj: http://www.cirkevnimajetek.cz/

k reformám Josefa II lze najít poměrně hodně odkazů od dětsky naivních po odborné - takže ať si každý najde co mu vyhovuje

260818

12.01.2012 14:37

Církev nemá žádné právo na restituce

diskutující

keduT 78.?.?.?

Koukám, že většina diskutujících sedla na lep propagandě vládní garnitury sledující zcela jiné cíle, než je proklamovaný návrat majetku církvím. Nejde o nic jiného než se zbavit obrovského břemene v podobě památkově chráněných budov, o které by se měl stát jako jejich současný majitel postarat. Nemá na to... a církve na to mít mají? To je naprosto absurdní.
Celý vtip spočívá ve svedení pozornosti profánního davu směrem k emocím vybrující společnosti oprávněně nervózní z globálního ekonomického a hospodářského vývoje. V této chvíli "dát" církvím cokoli se rovná polibku smrti. Jde o klasické odvádění pozornosti od podstaty problému.
Je to hra a většina diskutujících na zvědavci je prakticky úplně pod kontrolou mainstreamu - prostě ukázková práce [mrknutí jedním okem]

260834

12.01.2012 16:44

Církev nemá žádné právo na restituce

RE: V pravu se nevyznam

keduT 78.?.?.?

penězoměnci jsou v chrámech stále - říká se jim banky a značná jejich část patří rodinám vyznávající judaismus. Ano, právě tyto penězoměnce Kristus vyháněl z chrámu, v to máte naprostou pravdu [mrknutí jedním okem]

260845

12.01.2012 16:54

Církev nemá žádné právo na restituce

RE: diskutující

keduT 78.?.?.?

Vidíte pouze to co vidět chcete. Odmítáte vidět pravdu celou. Takovým přístupem se velmi snadno stáváte ovlivnitelná a manipulovatelná. Zkuste tento přístup změnit. Vybavte se kompletními argumenty a nejen tvrzeními účelově vytrženými z kontextu. Ono to vaše emotivně silné rozhořčení pak značně ubude na síle. Mimo jiné snadno zjistíte, že značná část duchovenstva je proti restitucím. Přeji příjemné bádání [mrknutí jedním okem]

260846

14.01.2012 12:21

ČR: Příběh rasového extrémismu

pojmy a dojmy

keduT 78.?.?.?

V prvé řadě je vhodné podívat se na minulost Stuchlíka, dále si uvědomit souvislosti s tím, že otištěním článku ho podpořil přímo Joch /co tím sleduje?/ a hlavně se zamyslet nad pojmy, které vytvářejí dojmy.
Text Stuchlíka je snůškou relativistických objektivismů. Naučil se, že lhát se nemá, ale nenaučil se říkat celou pravdu. To je největší problém lidí rozhodnutých se nějak angažovat.
Stuchlíkův text vytváří prostor pouze pro Stuchlíka nikoli pro nahlédnutí do podstaty problému, kterým je alespoň podle mého osobního soudu zájem některých státních složek na fungování a existence skupin osob pojmenovatelných jako extrémisté. Zda jde o pravou či levou stranu je lhostejné - ostatně všude mají odpovědné státní intituce i v kooperaci se soukromými subjekty své donašeče, fízly a hlavně agenty v pozicích pozorovatelů, provokatérů, organizátorů a podobně. Primárním cílem je mít svého nepřítele a moci proti němu bojovat. V důsledku tak lze snadno, takřka na objednávku, vytvářet potřebnou podporu veřejnosti pro masivní utahování svěrací kazajky policejního státu na základě médii zobrazovaného a velmi explicitně popisovaného násilí a podobně. Občas se něco nepovede - paroubkův CzechTek..., ale jinak vše šlape jako hodinky.
Od celé problematiky je lepší mít zdravý odstup a každému člověku rozhodnutému se nějak společensky či politicky angažovat doporučit, aby minimálně dvakrát měřil než začne řezat, protože alfou a omegou nejsou pouliční bitky, ale interní procesy ve státních institucích, politických stranách a s nimi nitrožilně propojených skupin zájmových osob ze vše sfér výroby, obchodu a služeb. Ze spodu to prostě vyhrát prakticky nejde [mrknutí jedním okem]

260981

19.01.2012 13:23

Útok ve stylu „Pearl Harbor“ bude záminkou pro válku s Íránem

brainwashink

keduT 78.?.?.?

Každý, kdo podléhá záměrně šířeným informacím (všechny veřejné informace jsou šířeny vždy s nějakým úmyslem a v řadě případů tyto informace vznikly pouze proto, aby byly šířené), stává se obětí nebo může se stát brainwashingu. Nelze zjistit přesný zdroj. Nelze tudíž analyzovat výstup zprávy jinak, než v poloze spekulativní. Vše co je spekulativní automaticky u zdravých, přemýšlivých lidí, padá pod stůl. Většinou dlouhý čas nutný k rešerši takových typů informací, jejíž výstup bude vysoce pravděpodobně opět v poloze domněnek a neověřitelných tvrzení "kohosi", je krajně nerentabilní podle jednoduchého vzorce - Má dáti (množství času, energie, myšlenkového potenciálu, psychických sil) = dal (výsledek v podobě slova "údajně").
Nenechte se těmito záležitostmi zdržovat a hledejte ověřitelné informace a ty používejte k tvorbě svých názorů. Vše ostatní je veteš [mrknutí jedním okem]

261346

19.01.2012 14:04

Útok ve stylu „Pearl Harbor“ bude záminkou pro válku s Íránem

RE: brainwashink

keduT 78.?.?.?

Proč to děláte?, je otázka nevztahující se k mému textu. Poměrně srozumitelně se v něm snažím definovat podstatu problému. Zkuste si ho přečíst prosím ještě jednou a třeba mne pochopíte.

261348

19.01.2012 23:36

Útok ve stylu „Pearl Harbor“ bude záminkou pro válku s Íránem

RE: brainwashink

keduT 78.?.?.?

nepsal jsem o nemožnosti úvah, ale o vycházení vstříc úvahám stojících na údajných zdrojích, na nedohledatelných zdrojích, na neověřitelných zdrojích a podobně.
Politickou úvahologii můžete rozdělit na dvě základní kategorie - oblast snění a oblast praktickou. Liší se poměrně zásadně a každý to buď přímo tuší nebo přímo ví. Uvedu příklad. Církevní restituce. To co se nyní okolo tohoto tématu v médiích děje je typický brainwashing, který poměrně úspěšně ukryl podstatu problému a to tím, že ho nahradil profánním tématem - je krize a církvi má zchudlý stát dávat majetek a spoustu peněz, to přece není správné... A vyšlo to dokonale. Nikdo se neptá ani vlády ani parlamentu ani Andreje Babiše či Antonína Charouze kde se ztratily stovky miliard a nebo jak je možné bez koruny bos stát se miliardářem. Nikdo se neptá jak je možné, že je alexndr Vondra stále ve vládě, jak je možné že Jiří Gross nesedí, jak je možné, že pokr se má hrát pouze a výhradně v casinu, jak je možné, že voda v ČR patří soukromé firmě [mrknutí jedním okem]

261388

21.01.2012 08:11

Velká regionální válka

analýza nebo propaganda

keduT 78.?.?.?

Co to má být? Text vůbec nesděluje klíčovou informaci, že Rusko má v Sýrii přístav. Tím by bylo řečeno mnohé. Další informační rovinou je definice "tradiční dědičné monarchie". Hlavním problémem Sýrie jsou Alavité, kteří zemi vládnou. Pikantní je skutečnost, že jde o minoritu. Jako kdyby v ČR vládli výhradně obyvatelé Plzně[smích]
Důvody pro vnitřní nepokoje si proto není třeba nijak zvláště vymýšlet. Asad je již poměrně dlouho pod tlakem vnitřní opozice, která jeho vládu vidí jako důsledek koloniálních praktik stavících na známé premise "Rozděl a panuj" - tedy dej moc nejslabším, vojensky a politicky je podpoř a získáš tím jejich totální loajalitu. Většina problémů v postkoloniálních zemích pochází právě z tohoto kořene a Sýrie je toho asi nejzářnějším příkladem.
Vše ostatní, tedy to co píše autor v článku, je pravda, je však na celé téma potřeba pohlížet komplexněji a nevytrhávat účelově informace z kontextů. Jinými slovy, černobílý svět je svět bez barev, bez nuancí a tak trochu beze smyslu.

261454

21.01.2012 13:22

Velká regionální válka

RE: analýza nebo propaganda

keduT 78.?.?.?

komentář zaměňujete za informaci. Informace by měla být oproštěná od osobního či jinak motivovaného výkladu - komentáře. Mě v textu chybí informace. To co píšete ve výkladové rovině můžeme rozvíjet v diskusi, ale nijak tím nezměníme podstatu věci.
Závěr? Rusové tam mají (oprava) námořní vojenskou základnu a zemi vládnou menšinoví alavité. To jsou pravé podstaty problému.
Svého komentáře se zdržím.

261463

21.01.2012 15:48

Velká regionální válka

RE: analýza nebo propaganda

keduT 78.?.?.?

Je naprosto v pořádku a je to i pozitivní, že rozvíjíte své teze a činíte závěry, nicméně na svých uvedených výhradách trvám. Jde o princip, který není radno porušovat. Uváděním kompletních informací vytváříte prostor pro analýzu a komentáře. Uváděním nekompletních informací tvoříte prostor víceméně jen spekulacím a dojmologii.
To, že vy jste do problematiky zasvěcená (pokud jste žena) vás předurčuje k jisté míře zodpovědnosti. To znamená - oddělovat informace od komentáře tak, aby každý věděl co čte.
Vím, že současný trend je psát hlavně "zábavně", ale v je to na škodu věci.

261468

21.01.2012 21:51

Velká regionální válka

RE: analýza nebo propaganda

keduT 78.?.?.?

nevzdávejto to, jste podnětná[smích] aby analýza správně fungovala, měla by obsahovat sumář informací. Většinou se to řeší sledem odkazů na zdroje...
To co nazýváte muslimským bratrstvem a to co definujete jako jejich cíl - světovládu, je opět spíš váš osobní názor, ale podávaný jako informace. Pokud byste před tyto své závěry předepisovala například "můj osobní názor je" a podobně, tak sama dobře víte, že ostrost vašich vyjádření otupí. Pokud vše definujte jako informační konstantu - podsouváte čtenáři nějaký názor jako akceptovanou realitu, sklouzáváte k propagandě, manipulaci a tak dále.
Vím, že výše popsaný nešvar je formálně k vidění a slyšení naprosto všude, to by však nemělo znamenat a doufám, že neznamená, že je to správně. Uvedu příklad. Učitelka mi dala za domácí úkol čtyřku - to byla informace. Učitelka je pěkná kr... - to je můj komentář. Učitelka nemá pravidelný sex - to je analýza [mrknutí jedním okem]

261484

21.01.2012 22:32

Velká regionální válka

RE: analýza nebo propaganda

keduT 78.?.?.?

Muslimské bratrstvo má stejnou univerzalistickou ideu jako křesťané respektive anglosasé - tedy protestanté - "neokoni".
Takhle to nefunguje. Čím se budete snažit vytvořit černobílé vidění světa, tím více zešednete. Právě kvalita informací, jejich zdrojování a ověřitelnost jsou alfou a omegou dobré komunikace. Vše ostatní lze přenechat kartářům.
Například na české wikipedii k heslu Muslimské bratrstvo jsou odkazy na:
Kováře, Mendela, Muzikáře a hlavně na organizaci ICEJ a pak perla na závěr, Samuela Helfonte - autor Yusuf al-Qaradáví, islám a modernost, připravované monografie z Moshe Dayan Center. Veterán americké zpravodajské služby námořní a válka v Iráku, získal titul MA v historii Blízkého východu z Tel Aviv University.

Tím chci říáci následující, že zdroje české wikipedie kromě Mendela, jsou ve své podstatě zaujaté již ze své podstaty a tudíž jejich výklad nemůžeme považovat za relevatní, ale jako účelově zkreslený, motivovaný politicky i nábožensky.

Nebudu vás zahlcovat, ale nejprve si sežežeňte kvalitní ověřené a ozdrojované informace a pak teprve dávejte někomu kázání. To je to, co jsem napsal již na samém počátku této výměny názorů [mrknutí jedním okem]

261486

22.01.2012 01:09

Velká regionální válka

RE: analýza nebo propaganda

keduT 78.?.?.?

přečtěte si můj první příspěvek a tam toho k tématu na které reagujete mnoho nenajdete.
Co se týká příkladu s cs wikipedií, tak jsem předpokládal, že seznam zdrojů k textu ve vztahu k heslu je postačující ukázkou toho o čem píši. Stejně tak je to možné rozebírat i jinde - například v Rusku. Nicméně problém zůstává opět v rovině mého prvního příspěvku, který jsem se pokusil konzistentně rozvinout, tedy že kvalita informace a její zdrojování je klíčové pro správné pochopení tématu. Pokud rusové mají výhrady vůči muslimskému bratrstvu, tak je to vcelku pochopitelné. Pokud je to naopak, tak i to je pochopitelné. Chci tím jen říci, že je to lhostejné. Důležité je pouze z jakého důvodu zaujmete proklamativní postoj, jak ho budete obhajovat a tedy jaké agumenty - tedy i informace - použijete a zda vše učiníte správně - tedy tak, jak jsem se snažil popsat nebo propagandisticky - tedy podle formy článku na nějž jsem reagoval otázkou, zda jde o analýzu nebo propagandu. [mrknutí jedním okem]
Jinak jste jeden z mála diskutujících, se kterým má smysl diskutovat - děkuji a dobrou noc

261495

22.01.2012 10:53

Velká regionální válka

RE: analýza nebo propaganda

keduT 78.?.?.?

máte zvláštní styl psaní - poměrně osobitý, jen se to trochu špatně čte. Nicméně píšete o článku na bl.
K tomu lze říci následující.Adam Curtis, přes veškerou svou aureolu zasvěceného dokumentaristy, je v prvé řadě dlouholetým zaměstnancem BBC. Tím je ve své podstatě diskvalifikovaný z diskuze o míře nezávislosti, která je pro nahlížení problematiky zvoleného tématu naprosto nezbytná.
Lidé jako Curtis pomáhají udržovat mýtus demokracie a je velmi obtížné jejich kampani čelit mimo jiné proto, že je jen velmi malý prostor pro pohled dokuemntaristů a reportérů "druhé" strany. To nyní poměrně efektivně zkouší RT news, ale je to zatím jen kapka v širém moři, navíc nejde o muslimskou informační síť, ale výhradně ruskou. Právě dnes - píše se to na zvědavci angličané zarazili britskou mutaci PRESS tv respektive iránskou zpravodajskou televizi...
V téhle debatě nemá žádný smysl pokračovat...

261500

22.01.2012 18:28

Velká regionální válka

RE: analýza nebo propaganda

keduT 78.?.?.?

co je omezeného na tom, že chci, aby nějaký text, který se vůči něčemu poměrně jasně vymezuje, obsahoval důležité informace. Když Dmitrij Sedov napíše něco na obranu ruských zájmů v regionu vzdáleném od Ruska xy tisíc kilometrů, mohl by například uvést, že Rusko má v místě vojenskou námořní základnu. Nic víc, nic míň.
Je to naprosto stejné, jako když se demonstruje v Bahrajnu nebo Saudské Arábii a USA mlčí, protože podle jejich názoru jsou asi takové demonstrace nedemokratické - aneb vojenské a námořní základny USA v Bahrajnu i v Saudské Arábii. Nelze akceptovat, že někdo řekne pomyslné A a neřekne ono nezbytné B. Jestli vám tato argumentace připadá omezená, tak již nevím, jak vám jinak pomoci [mrknutí jedním okem]

261513

22.01.2012 18:35

Velká regionální válka

RE: analýza nebo propaganda

keduT 78.?.?.?

[smích], jsem typ, že když mi řeknete na dotaz kolik je přesně hodin - je 11:35, tak si s vaším laskavým dovolením zkontroluji zda máte hodinky nebo na rozdíl odem máte jiný zdroj informací o přesném času. Samozřejmě vám mohu připadat jako hnidopich, ale mohu vám zaručit, že se spokojím ve vašem případě pouze s verbální informací a nutnosti se podepsat vás ušetřím - ještě bych pak musel ověřovat váš podpis, pak asi i občanku nebo pas, musel bych zajít za nezávislými svědky, kteří by potvrdili vaši totožnost... no bylo by to, jak píši, hodně běhání [velký smích]

261514

26.01.2012 21:07

Evropská válka s Íránem

úvahologie

keduT 78.?.?.?

Pepe může mít pravdu i nemusí. Irán zareaguje tak nebo tak.
Co tím chci říci. Jaký má smysl se o tom zde bavit? ČR nemá sebemenší vliv na jakoukoli událost ve světě. Jediné o čem můžeme diskutovat, jsou rozhodnutí a konkrétní kroky našich sousedů nebo blízkých mocností - Německa a Ruska. Tam je odpověď i na téma, které zde Pepe rozvíjí. Nedostáváme žádnou ropu přímo od producentů, ale pokud se nepletu, tak až na drobnou vyjímku těžby na moravě, dostává vše různými ropovody a plynovody. Tam odkud vedou, tam je odpověď.
Od američanů nedostáváme ani plyn ani ropu. Z toho vyplývá, že velmi přátelské rozhovory němců s rusy před nedávnou dobou (Klaus se v Rusku také pozitivně mihnul) mají své racionální kontexty. Ve výsledku vůbec nejde o to kolik bude ropa stát, ale o to ji vůbec mít[smích]
Důsledkem pak může být něco, co nikdo přesně nedokáže pojmenovat, protože nikdo nemá představu co to bude obnášet - DEMOKRATURA - demokratická diktatura (vysoce pravděpodobně s fašizujícími rysy). Proti něčemu takovému se bude nutné teprve učit bojovat, protože staré zbraně stačit nebudou.

261691

02.02.2012 16:56

Dávejte si pozor na to, co píšete v diskuzích za články ve Zvědavci

pozor pozor :-)

keduT 78.?.?.?

je to celé hloupost. Každý, kdo něco napíše a zveřejní je nucen přijmout odpovědnost. Není to o tom, zda souhlasíte se zákonem či nikoli. Je to o systému, který něco umožňuje a něco zakazuje. Lze se proti tomu vymezovat, bouřit se, protestovat, pracovat na změně, ale je poměrně kontraproduktivní jít hlavou proti zdi - tedy záměrně provokovat a ještě horší je ztratit nad sebou kontrolu a chovat se jako člověk bez pudu sebezáchovy.
Zda je Stwora udavač? Ano je, ale není v situaci, kdy mu něco jiného zbývá. Spíše mu lze vysmeknout poklonu za jeho doznání k činu. Takže "uctivá poklona Stworo". Nebo ne? To si musí každý říci sám za sebe. [mrknutí jedním okem]

262328

09.02.2012 08:27

Sýrie a RB OSN: Nová provokace vůči Rusku

návrh Stworovi

keduT 78.?.?.?

Proč se nestanete spolupracovníkem RT?

262863

15.02.2012 08:42

Udělal jsem chybu

chyba?

keduT 78.?.?.?

vaše morální dilema, je lhostejné zda bylo řešené pod tlakem, bylo poměrně prosté aneb "Být či nebýt", toť otázka.
Drtivá většina lidí, která v krizové situaci udělá zásadní chybu v úsudku, může po zbytek života pouze mlátit hlavou o zeď a doufat v odpuštění. Toho se vám jistě dostane, ale nesmaže to právě onen klíčový okamžik vaší zkoušky, kterou jste neprošel. Škoda vás.

263264

16.02.2012 22:13

Rothschildové chtějí íránské banky

odkaz na zajímavý článek

keduT 78.?.?.?

Ono to s těmi Rothschildy nebuda tak horké...
http://www.bankovnipoplatky.com/islamske-bankovnictvi--8734.html

263484

22.02.2012 15:00

Penězoměnci žijí ve strachu

brainwashing

keduT 78.?.?.?

Tento druh článků lze považovat za poměrně nebezpečný ve smyslu jeho zaměření proti Wall Street. Důvodem jeho nebezpečnosti je zcela očividné připoutávání pozornosti čtenáře k určitému, velmi konkrétnímu zdroji problémů. Vše je napsané profesionálně a velmi zasvěceně, řekl bych, že autor textu by mohl být označen i za insidera - zasvěcence a jeho popis respektive styl je pak až na samé hranici žoviálnosti okořeněné odbornou terminologií a podobně.
Přitom je zarážející, že stejným nebo alespoň podobným způsobem není na Zvědavci referováno o Východu a jejich kremelské "Wall street". Zde se zcela systematicky torpéduje Západ, ale Východ, pod jehož područím posledních deset žijeme je z obliga. Přijde mi to vše trochu málo zvědavé [mrknutí jedním okem]

263837

Nebuďte zbytečně podrážděný ani zoufalý. Je to souboj s mocí. Proto jste Zvědavce založil. Přece neočekáváte, že vás budou mít rádi. To, že na vás permanentně útočí je důkazem jejich vážných obav z toho co Zvědavec reprezentuje.
Druhou rovinou je zastrašovací taktika. Je to běh na dlouhou trať a vy můžete prokázat zda jste maratonec nebo sprinter. Hodně štěstí a nezoufejte, nejste sám [mrknutí jedním okem]

265876

03.04.2012 14:09

Nový Mandela

sionismus

keduT 78.?.?.?

je lhostejné jakých proklamací se Uri Avnery alias Helmut Ostermann dopouští. Několik základních skutečností, které jsou důležité pro správné pochopení jeho role - je z rodiny německých kolonistů, působil v Irgunu, dlouho působil v izraelských médiích a politice. Je jednoznačným sionistou.
Jaký je pravý zájem Helmuta či Avnera nebo jak se vlastně jmenuje? Zachovat Izrael a dále ho rozvíjet. Vše ostatní je naprosto podružné. Jeho snaha o vytvoření iluze, že prosazuje politiku smíření je naprosto směšná. Ať odejde zpět do Německa a tam ať bojuje za práva palestinců. To by mělo smysl. To by byl správný čin, který by reflektoval realitu.

266281

Neznám žádného mezinárodně respektovaného němce, který by ochotně položil hlavu na špalek s vědomím, že to je nezbytná oběť pro záchranu již několika generací němců, kteří s poslední světovou válkou nemají naprosto nic společného. Klobouk dolů.

266592

10.04.2012 11:32

Důkaz, že libertarianismus je iluminátský komplot

komplot

keduT 78.?.?.?

Existuje politická strana Svobodní a k nim přináleží projekt reformy.cz. Dále existuje organizace respektive institut mises.cz
Než si někdo udělá nějaké závěry, měl by si vše alespoň rámcově prostudovat a pak se teprve rozhodnout čemu věří a proč. Pro mne osobně je největším problémem Mises. To je opravdu nebezpečná organizace, ale na stranu druhou je nutné zdůraznit, že ač se jedná o tzv. Rakouskou ekonomickou školu, v samotném Rakousku nemá žádný praktický vliv na ekonomiku. Nicméně jejich "vzdělávání" mladých, to stojí za zvýšenou pozornost.

266655

13.06.2012 08:59

Ruské varovné výstřely

Syrský režim a jeho kvalita

keduT 78.?.?.?

Lidé, kteří v Sýrii žili vysoce pravděpodobně řeknou, že syrský režim je příšerný, ale druhým dechem dodají, že naprosto nechápou, kde bere Západ tu drzost vměšovat se do syrských interních záležitostí způsobem dalece přesahující mezinárodní, státní a vnitrostátní terorismus.
Bylo by také vhodné připomenout, že USA někdy s podporou některých západních států, politiku paravojenského a nakonec i přímého vojenského vměšování do záležitostí suverénního státu, praktikovaly po celé planetě od konce poslední světové války několikrát a důsledky byly prakticky vždy katastrofální a jen vyjímečně se dalo hovořit o pozitivním výsledku - například střet v Korei vyusťující ve vznik Severní a Jižní části, dříve jednotného státu - podle původního modelu severního a jižního Vietnamu, kde se to poněkud vymklo. Vietnam měl tehdy velkou podporu ze zahraničí (SSSR, Čína) a Sýrie ji má zdá se zajištěnou rovněž...

270594

15.06.2012 07:47

Rusko odmítá americká obvinění ohledně dodávek zbraní do Sýrie

dotaz na Stworu

keduT 78.?.?.?

Spolupracujete s RU?
Mě osobně to nijak nevadí, protože s informacemi zde publikovanými nemám sebemenší problém, právě naopak. Ale mohl byste se pokusit toto téma vyjasnit z důvodu zkvalitnění vzájemného vztahu se svými čtenáři, kteří mají právo vědět na čem jsou. Věřím, že většina z nich by Vás podpořila ať řeknete, respektive napíšete cokoli[smích]

270677

16.06.2012 17:04

Proč musel jít David Rath do basy

ouha - levicová touha - po moci

keduT 78.?.?.?

Co k článku dodat? V současné době oranžoví hejtmani ovládají krajské "banky" a vedou si opravdu zdatně. Rath je jen jeden z nich. Citovat Paroubka a jeho kvílení o Kubiceho zprávě je opravdu sranda. Paroubek jel v kdejakém svinstvu a v jeho případu bylo užito práva stejně, jako v případě Al Capona a to ještě velmi nedostatečně.
Levičáci u nás ostatně dělali to samé - stačí se podívat na několik desetiletí od konce světové války a je nutné říci, že pravičáci se zatím chovají mnohem distingovaněji[smích]
Konstatování, že se krade a že je velká snaha odpoutat pozornost veřejnosti, je o ničem. To ví přece každý a jen naivní lidé se mohou utěšovat tvrzením, že nevěděli... ostatně Rath ani pořádně nedořečnil v parlamentu a hned tam schválili přistoupení k ESM a neschvalovali to jen pravičáci.
V drtivé řadě správních rad, ve vedení drtivé řady firem, jsou zastoupené politické strany poměrně průřezově - mám na mysli ODS a ČSSD. Obě se navzájem obviňují kdo z nich je horší a myslím, že je již na čase říci a adresně i panu Blahovi, že špatné jsou obě a navrch i Top 09, VV (Lidem), KSČM a odpadlé strany typu KDU-ČSL, Zelení, a další dnes již neexistující strany jako byla ODA. Ti všichni mají plnou odpovědnost za to co se zde stalo, děje a bude dít. Odpovědnost hmotnou, trestní a morální. Svého času se dělalo vše proto, aby bylo možné potrestat vyníky, tak je například vykopali i z hrobu, vynesli nad nimi ortel a následně je potrestali [mrknutí jedním okem] Rath je jen jeden z dlouhé řady...

270709

09.07.2012 09:13

Otrávení Arafata

kdo je Uri Avnery

keduT 78.?.?.?

Vždy, když čtete něčí článek, je vhodné se zabývat, co je autor zač, jakou má minulost, jak se během svého života projevoval.
Uri Avnery je z kategorie lidí, kteří se rozhodli žít pod novou identitou. Pochází původně z Německa - jeho původní jméno zní Helmut Ostermann - odkud v deseti letech společně s rodiči "přesídlil" do Palestiny, kde se v patnácti zapojil jako člen teroristické organizace Irgun do bojů s brity a palestinci. Jak se zdá, tak od roku 1938 do roku 1948 strávil většinu času se zbraní v ruce. Od roku 1948 do současnosti se angažuje politicky a zároveň jako novinář. Jeho snahy o navázání bližšího kontaktu s palestinským OOP a posléze se samotným Arafatem měly poměrně prozaickou motivaci. Avnery pochopil, že válka s araby se vyhrát nedá a jedinou možností, jak zachovat ideu sionismu, je komunikace s palestinci a mírové soužití s nimi...
Má to drobný háček. Helmut Ostermann alias Uri Avnery je němec s izraelským pasem a musel by nejprve dosáhnout toho, aby samotní palestinci stáli o jeho přítomnost na jejich území a o tom se dá upřímně pochybovat

271721

11.07.2012 21:31

Otrávení Arafata

RE: kdo je Uri Avnery

keduT 78.?.?.?

V prvé řadě je třeba trvat na faktografii. Jmenuje s Helmut alias Avneri. Je původem němec, nyní s izraelským pasem - tedy izraelec a je vyznáním judejského.
To, že terorista a zapřisáhlý sionista píše inteligentně a vyjadřuje se v posledních letech ve smyslu mírové politiky, z něj nedělá tvůrce mírové politiky, ale člověka obávajícího se své budoucnosti a majícího strach o budoucnost státu Izrael.
Svého času Haaretz zorganizoval v čele se svým šéfredaktorem tiskovku, kde bylo řečeno, že Izrael musí vrátit arabům jejich půdu a zároveň by se měly zbourat všechny sionistické osady na arabské půdě. Následně povstal dobře oblečený arab a plynulou angličtinou se zeptal, kdy tedy sionisté vrátí arabům půdu a ukradený majetek v Jeruzalému, Haifě, Tel Avivu, Ashdodu, Ashkelonu a obecně v celé Palestině, protože celý Izrael není nic jiného než jedna velká nelegálně postavená osada sionistů.
Kupodivu ho v přímo v místnosti nikdo na místě nezastřelil. Přítomní majitelé izraelských pasů na něj okamžitě začali křičet, že je to provokatér a že Izrael není žádná nelegální osada, ale svatá zem...
Nevím jestli byl tehdy přítomný i Helmut alias Avneri, ale myslím, že kdyby byl přítomný, křičel by na araba stejně s ostatními [mrknutí jedním okem]

271850

02.08.2012 01:00

O sionismu

sionista - satanista

keduT 78.?.?.?

Dovolím si krátké citace: "V současné chvíli žije mezi Středozemním mořem a řekou Jordán asi pět milionů Palestinců a šest milionů židů." To je zcela záměrně zavádějící informace, protože dalších přibližně 6 milionů palestinců je mimo území v současnosti nazývaným Izrael (v Jordánsku, Libanonu a podobně. Palestinců, kteří mají domovské právo v historické Palestině je kolem 11 milionů.

"Jedinou alternativou je mír – Palestina a Izrael, vedle sebe." To není pravda. Daleko reálnější a životaschopnější je jeden stát - Palestina. Politické zřízení by vzešlo z plebiscitu. Vyznavači judaismu by se museli chovat jako v jiných zemích - například v Iránu či Turecku a bylo by hned po problému.

272835

02.08.2012 19:31

O sionismu

RE: sionista - satanista

keduT 78.?.?.?

I Vy jeden provokatére [mrknutí jedním okem]
Podstata hájení zájmů palestinců na úkor osob judejského vyznání je velmi prostá. Žádný židovský národ neexistuje, pouze ruští, polští, francouští, němečtí a další emigranté zvolili cestu přihlášení se k židovskému náboženskému kultu, který prohlásili za rovný národnosti. Dokud existuje stát Izrael, je možné jeho obyvatele, kteří o to stojí, považovat za izraelce. Stejně jako křesťané, muslimové nebo budhisté nejsou považovaní za národ (i když mají tisícileté tradice), tak ani židé za národ být považovaní nemohou - ostatně tento pohled na židovství - tedy jako na věrouku nikoli na národnost najdete v celé řadě zemí.
Co se týká původních obyvatel území poměrně dlouhou dobu nazývané Palestina, myslím, že tuto dobu lze považovat za naprosto dostatečnou, tak ti tam byli dávnou před příchodem izraelitských nomádských kmenů - (po kterých tam mnoho zajímavých památek nezůstalo a i samotný Jeruzalém nebyl jimi postaven, ale pouze dobit - když měl starobiblický David přinést do Jeruzaléma hlavu Goliáše, ještě tam jaksi žádní izraelci nebyli - divné, že? Bylo by lepší méně studovat Tóru, Talmud a Bibli a více se věnovat studiu historie) a budou tam i dlouho po tom, co se rusové, francouzi a jim podobní vrátí tam odkud přišli. Překvapivě tam zůstane i hodně vyznavačů judaismu, ale to nikdo nebude vnímat jako nějaký zásadní problém, stejně jako v Iránu či Turecku.

Sudetové - zajímavé slovo! Díky vyhnání více jak 3 a půl milionů osob hlásících se k německé národnosti a to nejen vojensky schopných mužů, zrádců a kolaborantů, ti ostatně byli buď odsouzeni, nebo trávili čas ve vojenských lágrech, ale hlavně mnohem většího množství žen, starých osob a dětí (z Polska jich vyhnali 10 milionů) jsme se konečně dočechizovali, ale z vysídleného pohraničního pásu se nejsme za celou tu dobu schopní ekonomicky, kulturně ani duchovně vzpamatovat - myslím, že to samo o sobě je dostatečnou odpovědí na Vaši impertinenci. Podívejte se, pokud chcete tématu trochu porozumět, například na web - http://nassmer.blogspot.cz/ , i když chápu, že z podobného ponoru do nepříjemných pravd budete mít asi osypky[mrknutí jedním okem]

272860

02.08.2012 19:42

O sionismu

RE: Vojta49,už zase blbneš a vyprávíš nesmysly!!!

keduT 78.?.?.?

I vám bych doporučil se dovzdělat v historii.
Způsob vzniku ČSR byl velmi prapodivný a poměrně nespravedlivý proces, který byl napravený až Mnichovskou dohodou, která brala na zřetel to, co český establishment v čele s Masarykem a Benešem usilovně tajil a popíral, tedy existenci značného množství obyvatel jiné než české národnosti. Nejvíce v této "minoritě" byla zastoupená národnost německá. Když tito lidé usilovali o možnost sebeurčení a chtěli vyvolat plebiscit s cílem vytvoření samosprávné německé autonomie v rámce tehdejší ČSR, bylo do těchto lidí stříleno. Když o několik let později stávkovali z důvodu hladu a totálního sociálního úpadku (ekonomická krize posilněná vydatnou čechizací), bylo do nich opět vehementně stříleno. Když vyhráli poslední demokratické volby, nebylo jim umožněno se zúčastnit mocenského procesu a v podstatě byli vyhnaní do náruče netrpělivě čekajícího Hitlera... Víte, historie není černobílá, ale poměrně komplikovaná a bylo by vhodné se alespoň pokusit o racionální pohled na fakta a ozdrojovatelné informace. I Vám bych si dovolil v souvislosti se studiem tématu "českých občanů německé národnosti" navštívit stránky http://nassmer.blogspot.cz/ [mrknutí jedním okem]

272861

Stránka: 1 2

Káva pro Zvědavce

75

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc leden přispělo 121 čtenářů částkou 26 160 korun, což je 75 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
12vZg7LszAecMsq3wRW4pNpoUAgGZB8aS5

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Lupo Anetta POLITIKA27.01.21 19:29 Česká republika 0

Rusko a USA podepsaly smlouvu START velmi rychle27.01.21 10:07 Neurčeno 1

Čiperka Prymula ukradl tváře herců na soukromou kampaň26.01.21 23:07 Česká republika 1

Vakcína od Astra Zenecy má prý jen 8% účinnost26.01.21 11:16 Německo 11

Poslanci používají legální restauraci, i když to plebsu zakázali25.01.21 17:14 Česká republika 5

Papaláši se chytili do vlastní sítě25.01.21 12:23 Česká republika 7

Začínám rozumět roli Navalného: užitečný idiot by mohl posloužit k zastavení Nord Stream 223.01.21 12:12 Evropská unie 4

Pane Volný, to bylo hloupé21.01.21 17:14 Česká republika 21

Slovenský lekár objednal pre svojich covidových pacientov Ivermectin. Colníci mu zásielku zabavili20.01.21 19:05 Slovensko 4

Na Seznamu se rozmáhá cenzura jako rakovina20.01.21 08:06 Česká republika 8

Sbohem, Kalousku. A zavři za sebou z druhé strany19.01.21 19:17 Česká republika 8

Chcete, aby skončil Lockdown? 26. ledna máte reálnou možnost to změnit19.01.21 10:14 Česká republika 3

Helena Duke poté, co udala vlastní rodinu, žebrá o peníze18.01.21 14:28 USA 3

Satanisté a jejich poskoci mají Vánoce17.01.21 23:15 Česká republika 3

V Norsku po aplikace vakcíny zemřelo 23 lidí a Blatný by chtěl očkovat15.01.21 20:37 Norsko 4

Humorem proti totalitě15.01.21 18:55 Česká republika 1

Fanatismus a nesmiřitelnost – aneb stane se Helena Duke legendou?15.01.21 16:52 USA 1

V protestu před Kapitolem 6. ledna sehráli roli „agenti provokatéři“ – Interview s Michaelem Yonem14.01.21 11:38 USA 2

Luboš Xaver do Českého rozhlasu patří!13.01.21 22:50 Česká republika 1

Zemanovi už doopravdy hrabe, mrzí ho ukončení okupace Afghánistánu13.01.21 18:25 Česká republika 2

Měnové kurzy

USD
21,56 Kč
Euro
26,08 Kč
Libra
29,48 Kč
Kanadský dolar
16,81 Kč
Australský dolar
16,45 Kč
Švýcarský frank
24,25 Kč
100 japonských jenů
20,68 Kč
Čínský juan
3,33 Kč
Polský zloty
5,73 Kč
100 maď. forintů
7,23 Kč
Ukrajinská hřivna
0,76 Kč
100 rublů
28,40 Kč
1 unce (31,1g) zlata
39 618,86 Kč
1 unce stříbra
540,83 Kč
Bitcoin
675 481,22 Kč

Poslední aktualizace: 28.1.2021 07:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo ?