Zpátky na příspěvek ›

Všechny příspěvky ze stejné IP adresy

Nalezeno 128 příspěveků, 3 různá jména: <nic>, kubrt, kubrt2.

Stránka: 1 2

Setříděno od nejstaršího, přetřídit od nejnovějšího

08.06.2009 17:20

Volby by měly být zopakovány

RE: autorka ať promine,

kubrt 94.?.?.?

S tou komisý jste mimo vy. Průměrně inteligentní běloch by měl umět své myšlenky formulovat v souladu s pravidly pravopisu.

192854

08.06.2009 17:26

Volby by měly být zopakovány

RE: autorka ať promine,

kubrt 94.?.?.?

...nebo mněl umnět? V tom mám NHL [smích]

192855

16.06.2009 23:18

Plat 300 milionů ročně

RE: Za vším hledej bankéře

kubrt 94.?.?.?

Jarmilo, jedno prastaré moudro praví: připevněte na ženský orgán řemenici a otočím zeměkoulí v protisměru...
Takže se , milé dámy, vůbec nepodceňujte [velký smích]

193447

28.06.2009 13:14

Něco pro příznivce multikulti

RE: To je sice všechno hezký a pravda

kubrt 94.?.?.?

S první částí se dá souhlasit ale s tím co jde nebo nejde vidět ve východní Evropě těžko. Produktivita domorodého pracovníka je leckdy sakra vyšší než obdobného v sousedním Německu - co jsem slyšel od ex-gastarbeiterů, Němci je pérovali za tzv. kurvení norem, čili vybízeli je k práci pomalejší a "důkladněji" provedené. Kdyby se pracovník u nás mrskal podobně jako rodilý Němec, asi by skončil na dlažbě.
Slovo manažer už začínám pomaloučku vnímat jako nadávku. Tady je to většinou člověk co za x-násobek platu dělníka zjistí jak y dělníků ušetřit tzv. reorganizací nebo zeštíhlením výroby tím že těch y vyhodí a zbytku rozdá jejich práci , pochopitelně za stejný peníze a shrábne za to pěknou odměnu. Většinou to bývá mladý, pozitivně laděný člověk co ví všechno o hovně nebo hovno o všem, zato vládne maximálním sebevědomím a minimálním sociálním cítěním. Takže pobere manažerskou odměnu, dík snížení daně a odvodů státu odevzdá míň a o ty propuštěný ať se postará pracák. Pokud potkám podobnýho vemenexe na technické funkci, málokdy mám problém ho díky své asi pětadvacetileté praxi argumentačně vydusit, ovšem nikdy to nevezme na vědomí, neb ON je MANAŽER a já pouhý technik, byť revizní...
Co si dovolí manažeři pro východní Evropu je kapitola sama pro sebe. Doma by je odbory roznesly na kopytech a v oboru už by si těžko škrtli, viz řetězce. Vidíte to velmi,velmi zjednodušeně...tzv. nízká produktivita práce je daná většinou blbým vedením. Navíc mi vysvětlete jednu věc : pokud je tedy u nás levná pracovní síla ale malá produktivita, jak se může přesunutí výroby k nám vyplatit, když ti pracovníci sice budou dělat za míň, ale taky míň práce?

194140

28.06.2009 20:29

Něco pro příznivce multikulti

RE: To je sice všechno hezký a pravda

kubrt 94.?.?.?

1, to mluvíte o jaké sortě zaměstnanců? Jestli o státních úřednících, tak je to možná pravda. Ovšem o zbytku u nás to moc neplatí, tedy kecáte.
2, nutnost přesčasů je daná organizací práce. Jestli si fakt myslíte že v naší gubernii jsou na postech šéfů všichni blbci co platí za proflákanou běžnou pracovní dobu a pak příplatek za přesčasy, asi Vám kapku hrabe. Přesčasy jsou u nás běžným prostředkem jak z méně zaměstnanců dostat větší výkon. Pochopitelně s menšími náklady.
3, máte dojem či důkaz že montážní linky v Německu nebo jinde západně od nás jedou rychleji než u nás? Ale jděte - to je přece blbost. A téměř žádnou jinou výrobu sem západ nepřesouvá.
Takže taky také stručně :
4, i když nechcete, zevšeobecňujete, paušalizujete a házíte lidi do jednoho pytle.

194158

29.06.2009 06:20

Něco pro příznivce multikulti

RE: To je sice všechno hezký a pravda

kubrt 94.?.?.?

Argumenty na úrovni. Díky za plodnou debatu [smích].

194219

29.06.2009 17:05

Něco pro příznivce multikulti

RE: To je sice všechno hezký a pravda

kubrt 94.?.?.?

Protože nějak neargumentujete, pokusím se Vás zeptat celkem na rovinu : píšete (většinou) ve slovenštině - svoje zkušenosti z "obou stran" čerpáte tedy z Německa a Slovenska? Nabo máte i jiné zdroje z tzv. východní Evropy? Možná jsem omezený svou pramalou praxí pouze na území bývalé ČSSR, ale nedovolil bych si generalizovat jako Vy, z kolika zemí čerpáte poznatky pro své závěry ? Možná by bylo místo " Kecate" na místě napsat v čem, a taky definovat mou omezenost [smích]. Jinak se, drahý Andeejko, dostáváte argumentačně jaksi mezi pohlavní orgány a kostrč.

194328

29.06.2009 20:00

Něco pro příznivce multikulti

RE: To je sice všechno hezký a pravda

kubrt 94.?.?.?

Pane bez identity,
ve FABRICE jsem naposledy pracoval v roce 1989. Máte naprostou pravdu, byla to flákárna, ulejvárna a 14 dní v měsíci jsem tam seděl zbůhdarma. Ovšem ten zbytek byla otrokárna a galeje HLAVNĚ díky blbé organizaci práce - dělal jsem totiž na OTK a jinak než občasným přesčasem se plnění zařídit nedalo...přesčasy jsme jako THP pochopitelně honorovaný nic moc neměli.Od r. 92 do r. 2002 zaměstnanec soukromých firem, od r. 2000 souběh, doteď OSVČ. Kde berete s tím východo-západoevropanem jistotu a drzost pokládat mne za fabrickou kusovku???
Němec je , zajisté, v průměru všechno co tvrdíte. Proto tam u nich nechtějí naše šikovný východoevropský kluky, protože to nejsou Turci a zkušenosti s improvizací mají v krvi - Němec bez pořádnýho vercajku sedne na arsch a dělat nebude,Čech si poradí. Máte nějaký jiný argument proti tomu, že nám pořád neotevřeli pracovní trh?
Kdo tu práci vezme, sám se zařadí...člověče, kde se ukrýváte? Po cíleném zničení ČS průmyslu v devadesátých letech lidem jaksi nezbývá než a, dělat co jde (= zařadit se), b, být sociálně závislý na státu (furt to nejde, obzvlášť pokud nejste členy minority) c, stát se nezávislým - čili buď podnikat nebo se octnout mimo zákon. Jděte to prubnout třeba do Nošovic - zelí už se nepěstuje pokud vím, takže díky za flek na lince . Pokud se najde...
Nenadával jsem na Němce, pouze zpochybňuji výlučnost dělníka narozeného západně od Chebu, kde zas berete tohle?
FAKTEM JE ... máte to ověřeno? Kde? Kterej šéf vám to potvrdil? Neberete náhodou jako fakt řeči lidí co tvrdí že...90% pracovní doby nevyužívají??? Člověče, nedělám si iluze, asi 14 dní jsem taky zabil kopáním se do prdele na netu ( na švarcsystému) protože nebylo do čeho píchnout, ale takhle generalizovat může opravdu jen velmi přesvědčený a neinformovaný.
S Vienamci jsem dělal už asi v půlce 80. let na montážích [smích]. Jo, snažili se. Poctivě. Ale bohužel na tvůrčí či náročnější práci bohužel neměli. Souhlasím, na té lince jsou asi jedničky...ovšem raděj kupodivu kšeftujou pašovaným textilem než by makali o život a vytlačili ty líné cajzly z výrobního procesu. To třeba UKčka jsou jiní borci, ti by makali skoro 7 dní v týdnu. Ovšem naši lidi jim to taky moc nežerou - protože by si jaksi zkurvili normy, viz o pár řádků výše [smích]. A samostatně jim to 1, nejde a 2, nikdo nepovolí...
Ty linky pravděpodobně , vysoce pravděpodobně jedou stejně rychle. Jak jste i s Vaším předřečníkem svorně tvrdili, Němec maká 8 hodin, poctivě a pečlivě. Na stejné . Úderník na lince je bez prominutí platný jak mrtvýmu huberťák, protože linka je kontinuální proces a jestli někdo stihne svůj úkon za polovinu času, druhou polovinu čeká. Tuším, na lince jsem nepracoval, ale jaksi chápu technickou stránku věci. Vy ne?
A manažery, obzvlášť ze zahraničí si strčte za klibouk. K tomuto druhu l...

Automaticky kráceno

194371

30.06.2009 07:14

Něco pro příznivce multikulti

RE: To je sice všechno hezký a pravda

kubrt 94.?.?.?

Dohlédnete, drahý pane, a prostoje. Jinak je Vaše čeština OK.
Překrásně a malebně jste mi vysvětlil jak funguje fabrika od prvního kopnutí do země až po marketing a koncový prodej...pořád ale postrádám vysvětlení kterí lidé obzvlášť v České kotlině tráví 90% pracovní doby na internetu a vyřizováním osobních záležitostí, jak je to s přesčasy a racionalizací výrobního procesu a podle čeho lze porovnat produktivitu pracovníka v Německu a u nás.
Dále Vám děkuji za přání klidného prožití důchodu, ovšem v 47 letech je na to myslím trošku brzo [smích].
Také Vám přeji hezký den.

194453

30.06.2009 07:35

Něco pro příznivce multikulti

RE: To je sice všechno hezký a pravda

kubrt 94.?.?.?

Má identita je známa p. Stworovi. Vaše taky?
"...vy do toho mícháte konkrétní jednotlivosti za vaší fabriky..." máte dobrou paměť, zdá se.
Zkuste mi PROSÍM kromě omílání všeobecně známých fakt, toho co jsem se údajně někde dočetl a co jsem nebo nejsem schopen pochopit poskytnout jednoduchou informaci jak je to doopravdy s tím proflákáním půlky pracovní doby, přesčasy a vyšší produktivitou řadového Němce oproti řadovému Čechovi na stejné pracovní pozici. O to jsem žádal i Vašeho předřečníka...tu omáčku kolem si nechte.

194455

30.06.2009 18:22

Něco pro příznivce multikulti

RE: To je sice všechno hezký a pravda

kubrt 94.?.?.?

Děkuji za pohled zvenčí [smích]. Dovoluji si upozornit že ty dva typy lidí žijí na hranicích tuhle v Chebu, tuhle v Mukačevu a tuhle někde u Jihlavy, abych nešel nijak daleko. Ovšem "xenofobie" v hodnocení výkonu dělníka je daná právě tou hranicí - "naši" makají furt, dobře, nemarodí, nedělají zbytečné přesčasy ( i když šéf něco zkurví - třeba není z čeho dělat) a VY jste ta líná pakáž. Amen.
P.S. Taky jsem ovšem zapsal příhodu opačného gardu - když Zetor definitivně vytuneloval John Deere a pak ho za pár šušňů koupil HTC Holding z Východu, chodily po fabrice prapodivné postavičky s naučenou větou : Konečne vás naučíme robiť...i kamoš původem z pod Makyty poslal oného "manažéra" do řiti s příslibem pár facek. Možná by to "poslání do riti" včetně facek potřebovalo více manažerů a znalců pracovní morálky na západ a na východ - od své centrální figury světa [velký smích]

194527

30.06.2009 18:31

Něco pro příznivce multikulti

RE: To je sice všechno hezký a pravda

kubrt 94.?.?.?

Nemáte? Tak tedy honem sem s relevantním zdrojem o té pracovní morálce, produktivitě a proflákané pracovní době Deutsch/ Tsechei nebo West/Ost.
P.S. Jestli ten problém už opravdu nemáte, přeji Vám hezký zbytek života na Vašem ostrově [smích]

194530

01.07.2009 19:38

Něco pro příznivce multikulti

RE: To je sice všechno hezký a pravda

kubrt 94.?.?.?

Pokud se se mnou loučí člověk co napsal pár kravin a nedovedl je zdůvodnit kromě slov : kecáte (na čtvrtou či čtyřikrát)a zmizí navěky, beru to. Rád bych ho už ale nikdy ani "elementárně" nepotkal. Vy tu ovšem budete vysírat dál, drahý východo-západoevropane. Bez vysvětlení svých převratných myšlenek. Až zase budete básnit o produktivitě západoevropských dělňasů a budu mít houby co na práci jak včera či kdy to bylo, položím Vám otázku znovu. Připravte si prosím odpověď která posadí mně a podobné pochybovače na zadek, pak budete mít pokoj.
P.S. Elementární věc jako je "rozloucka" opravdu mám problém pochopit, dokonalý dvoujazykozpytče.

194661

01.07.2009 19:47

Něco pro příznivce multikulti

RE: To je sice všechno hezký a pravda

kubrt 94.?.?.?

Jo tak před 20 lety ??? Proč ne třeba za doby Marie Terezie ? Člověče, budete buď akademický historik nebo schizofrenik. Bez urážky, to není nadávka ale diagnóza [smích]

194663

02.07.2009 07:14

Něco pro příznivce multikulti

RE: To je sice všechno hezký a pravda

kubrt 94.?.?.?

Díky, ó lékaři umírajícího času. Pokud mi ale paměť sahá těch 20 let zpátky, tehdy seděli v parlamentě a ve vládě v naprosté většině komanči. Ba i ve vedení podniků...teď máme vládu nekomunistickou, maximálně bývale komunistickou a vedení podniků, kromě "špičkových zahraničních manažerů" je téhož složení. Což je, jak možná uznáte, drobný rozdíl.
Dejme tomu, že nám tedy vládne stejná generace...které bylo před 20 lety průměrně 50. Když si představím tu hordu gerontů občas na invalidních vozících, co do pitomosti srovnání vedete.
P.S. možná to netušíte, ale Kubrt se nejmenuju. Je to přezdívka stará taky asi 20 let. Přeji Vám příjemné sestavování diagnóz vesmíru [smích]

194720

02.07.2009 07:25

Něco pro příznivce multikulti

RE: To je sice všechno hezký a pravda

kubrt 94.?.?.?

Nepozoruju že bych to projel. Morální poškození existuje, ale důkaz o mnohem nižší produktivitě (navíc po 20 letech budování kapitalismu) pořád nevidím.
Co pořád máte s tou fabrikou ? Vy pohrdáte manuálně pracujícími lidmi, tzv. solvinami ? Prdlajs víte čím se živím a pořád mě do té fabriky cpete...už jsem psal že jsem do ní chodil naposled před asi 20 lety. Občas se mi podaří potkat se i se vzdělanými lidmi, ovšem jejich argumentace je trošku jiného ražení než Vaše a Vašeho kolegy...Vaše argumenty trošku zavání stylem té minulé generace : zařaď se a kuš .

194722

02.07.2009 18:41

Něco pro příznivce multikulti

RE: To je sice všechno hezký a pravda

kubrt 94.?.?.?

Chlap nebo koc, vsjo ravno. Argumentama ovšem neoplývá, jinak by mě už dávno zadupal do země i se svým anonymním přicmrndávačem tuším IP 85.....atd.
Ale před jeho češtinou klobouk dolů, nesebral bych odvahu odpovědět mu ve slovenštině aspoň přibližně pravopisně správně - i když zas tak dobrej jak se prezentuje není.

194759

03.07.2009 21:50

Něco pro příznivce multikulti

RE: To je sice všechno hezký a pravda

kubrt 94.?.?.?

Dík za podporu. Nemám asi ani zdaleka takový přehled jako Vy, díky své nízké produktivitě práce a 2 nezletilým dětem (pardon, holka už zletilá je - ovšem po prázdninách nastoupí buď na jednu nebo na obě ze škol co ji přijali takže to finančně vyjde ještě o hlt hůř) není moc času na pátrání. Raděj ho teď trávím čtením díla W. Churchilla Druhá světová válka. Argumentaci jsem pojal z hlediska selského rozumu a zkušeností - bohužel p. Anrejkaa + IP 85...či jak to naprosto odmítají chápat. Přeji Vám hezký víkend, u nás prodloužený o státní svátek. A jako správný Čech ( v mém případě Moravák) ho strávím pracovně [smích].

194864

04.07.2009 13:43

Něco pro příznivce multikulti

RE: To je sice všechno hezký a pravda

kubrt 94.?.?.?

Ale hovno, slavný soude, o ničem takovým jste nepsal. Psal jste primárně o produktivitě německého a českého ... zaměstnance. Další rozmělňování o rychlosti chodu výrobní linky a podobně za Vás obstaral přicmrndávač IP 85..... Vás ani nehlo uvést to na správnou míru že máte na mysli lidi co můžou zneužívat Vámi vyjmenované technické vymoženosti, k tomu Vás přiměla až má poznámka o nablblé prognóze [smích]. Mimochodem i v našich zeměpisných šířkách je běžná výbava služebního auta GPS, pokud víte co to je. A to se pak dost blbě honí fušky v pracovní době. O mobilu raděj pomlčte, prosím. Není nic snadnějšího než si vyjet historii volání a pak položit skromnou otázku : proč tohle číslo 82x měsíčně, když je to slečna XY. Fakt si myslíte že všichni kromě Vás jsou blbci? Pokud není tolik práce aby zaměstnanec pracoval na 100%, je to jednoznačně vina šéfa. Má ho vytížit.
Nedivte se mi že pracuju i o víkendech - jsem OSVČ (pokud víte co to znamená, odborníku), takže si svou produktivitu řídím sám a pracovat o víkendu v klidu (+ za lepší peníze) je pro mne podstatně příjemnější než v pracovní den ve stresu kdy mi za prdelí skáče 6 zaměstnanců a 2 šéfíci s věčnou otázkou - kdy už budem moct používat systém? Rádi mi zaplatí za to, že v pohodě mohou pracovat přes pracovní týden a v pondělí (teď vyjímečně v úterý) přijdou do práce a všechno bude fungovat opět na 100% nebo líp. I já Vám přeji hodně štěstí v hledání pravdy o produktivitě práce [smích]

194894

04.07.2009 13:47

Něco pro příznivce multikulti

RE: To je sice všechno hezký a pravda

kubrt 94.?.?.?

Díky, zhruba to se snažím Andeejkovi naznačit už pár dní [smích]

194895

04.07.2009 17:08

Něco pro příznivce multikulti

RE: To je sice všechno hezký a pravda

kubrt 94.?.?.?

Ja už moc nelžu protože si opravdu houby pamatuju. Můj argument i dotaz zněl zhruba takto : protože je východoevropan méně produktivní, pojede proto montážní linka tady pomaleji než v SRN? Odpovídám sám - nepojede. Otrocká práce na lince je pro úplně stejnou sortu lidí na západě i na východě. Takže tady jsme opravdu skončit mohli.
Budete se divit ale i při telefonování unlimited za paušál cca 1600 Kč,- měsíčně do všech sítí je třeba provolaný čas kontrolovat. A to nejen směrem ven, ale i dovnitř. S jedním exotem co je schopen prokecat denně 5 hodin jsem se setkal. A jděte už do řiti s průměrným východoevropanem, průměrný Němec a Rakušan se na našich silnicích taky mění v prase co naprosto kašle na dopravní předpisy. Pokud si někdo s GPS bude vykazovat soukromé cesty jako služební, časem na to dojede a zaplatí to i s chlupama, na to vemte jed. Pokud ovšem není jeden z "rovnějších", nejvíc kradou ti co můžou a platí to na západě,severu,jihu ,východě i tady. Že jsou ty náklady na sledování vyšší než škody z vlastní zkušenosti souhlasím, ovšem kde je tedy Vaše premisa že Východoevropané proflákají 50-90% pracovní doby? To by se přece muselo mnohonásobně vyplatit,ne [zmaten]
Pokud si to neuvědomujete, po marasmu komunismu naše gubernie zapadla do ještě většího marasmu "demokracie" která je dána pouze výší konta. Takže ti co kradli kradou vesele,lépe a radostněji a ti co makali už tehdy poctivě z toho mají ještě větší prd. Ostatně za 20 let se na "palubě" vystřídá polovina generace, nemyslíte?
Vaše víkendy si prožívejte jak chcete. Protože taky nenávidím otrockou práci v omezeném systému, už pár let makám sám na sebe. Podle potřeby občas o víkendu, občas si podle chuti udělám víkend v týdnu. Vy máte také tuto možnost, drahý svobodný příteli? Budiž Vám produktivita práce lehká ...

194901

04.07.2009 18:20

Něco pro příznivce multikulti

RE: To je sice všechno hezký a pravda

kubrt 94.?.?.?

No speciálně od Vás to sedí, fakta o o rozdílné produktivitě západo a východoevropana z Vás páčím velmi neefektivně od začátku. Jediný fakt co jste předložil byla ta pofiderní studie, která se ovšem produktivity pracovníků vůbec netýkala, nicht wahr ?

194904

04.07.2009 21:47

Něco pro příznivce multikulti

RE: To je sice všechno hezký a pravda

kubrt 94.?.?.?

Tedy definujte v procentech rozdíl produktivity "živé práce" západoevropského a východoevropského dělníka. To je totiž přesně to, co od Vás od začátku chci. Samozřejmě + odkaz na relevantní zdroj, ze kterého čerpáte.
P.S. pište raděj v mateřském jazyku, nedělá mi problém přečíst a pochopit text ve slovenštině, i když se mi "povinni skolni dochazce" podle Vás podařilo vyhnout.

194916

05.07.2009 10:07

Něco pro příznivce multikulti

RE: To je sice všechno hezký a pravda

kubrt 94.?.?.?

Ja se Vám opravdu klaním, jste nezmar.
Takže : myslíte že bych byl normální kdybych Vám nezáviděl že nemusíte pracovat někdy i celé měsíce? Ale no tak...
O co člověk zmoudří, když pracuje dlouhá léta pod přísným dozorem, prosím? Moje zkušenosti mi naopak napovídají že zblbne - je pryč dejme tomu tvůrčí invence, neboť dohlížitel ( a vůbec to nemusí být člověk zkušenější a chytřejší) použije většinou systém Zařaď se a kuš, tady velím já. Procenta proflákané pracovní doby skutečně řešil Váš sparingpartner, to máte pravdu.
Proč bych měl prohrávat debatu o prasatech na silnicích? Stejně jako se přizpůsobí prostředí v dejme tomu Německu Východoevropan (to znamená že bude úzkostlivě dodržovat veškeré dopravní předpisy), tak se přizpůsobí Němec či Rakušan našemu - to znamená že na ně bude z výšky srát. Podle Vaší teorie je vycepován dlouhodobým dozorem - jak je možné že když ten dozor zmizí je pryč i pořádkumilovnost a úcta k zákonům? Já Vám to prozradím, a zdarma: protože se to prostě u nás může. Srát na zákony, srát na práci,srát na závazky - pokud máte dost silné postavení. Komunisti byli svině, ale proti nynější vrchnosti břídilové. No a jsme u dalšího důvodu morálního úpadku - včetně pracovní morálky.
P.S. Vy máte švýcarskou spzetku [smích] ?

194931

05.07.2009 15:03

Něco pro příznivce multikulti

RE: To je sice všechno hezký a pravda

kubrt 94.?.?.?

Na základě počtu pravděpodnosti, milý euroobčane. Pokud se opravdu téměř ve všech vozech s německou, rakouskou či jinou SPZ co jedou stejně jako místní prasata ve stejně tlustejch autech vyskytují emigranti, docela se divím že za sebou poslední nezhasnul. Já jsem tu chuť pokecat s policajtama venku zatím neměl, proto jsem se přizpůsobil místním podmínkám kde 50=50,90=90 a na dálnicích v Německu = i co to dá. Včetně toho že jsem si tam za volantem v pohodě otevřel plechovkovej Budvar, což bych si zde nedovolil ( porozumějte - když beztrestně mohu, proč to neudělat ? Se slušnou či neslušnou výchovou to má pramálo společného, myslíte vůbec Vy? ) .Němec si to tady dovolit může, neboť u nás jaksi neplatí nepříjemné drobnosti včetně zabavení řidičáku či auta na místě a třeba i okamžité vazbě, o pro něj směšných pokutách ani nemluvím.
Vskutku máte dojem že se zahraniční firmy v naši gubernii chovají jako ve své domovině? Včetně platební morálky? Opět hovno, slavný soude. Kdyby např. CPT neplatilo doma jako neplatí tady, je na bubnu a černé listině, to byste jako informovaný člověk měl vědět. Co to proboha mektáte o cvičení opic - opici jménem MANAGER s titulem Bc. která sežrala Šalamunovo hovno Vám dodá jakákoliv soukromá "vysoká škola" za cca ... 6 semestrů ? Možná 8. Ale pokud bude cvičená na divokém Východě, bude ještě o něco snaživější než ta, kterou vycvičí na klidném Západě. Ale za jedno dám krk - bude hrabat 1., 2., .... i za poslední hlavně pro sebe. Krásný příklad je Váš rodák Berdár - schizofrenik co mj. dorazil Telecom. Máte nějaké další zprávy o jeho profesním růstu ( pochopitelně k vyšším funkcím), když byl tehdy špička ze všech nejšpičkovatější? Tehdy se (i když byla tato opice cvičena na divokém Východě) docela hodila. Možná právě pro své jednání bez jakýchkoliv skrupulí. Teď si ale opravdoví manageři O2 lámou hlavu co s firmou , i když infrastruktura vybudovaná v 2. polovině 90. let co zdědili je naprosto unikátní. Aby telekomunikační společnost co vlastní 100% metalických i optických sítí ve státě musela fůzovat pro záchranu s poskytovatelem mobilní sítě...to je síla. Spíš bych to viděl naopak. No nic , s tím ( i jiným) opravdu nic nenadělám.

194956

05.07.2009 20:50

Něco pro příznivce multikulti

RE: To je sice všechno hezký a pravda

kubrt 94.?.?.?

Protože jaksi nejde reagovat na Váš canc z dnes 17:36, udělám to zde : V naší vesnici kterou probíhá bezvýznamná okreska D1 ( jmenuje se Brno) potkám aut s cizí SPZ celkem dost. Protože se pohybuju po celé naší gubernii od Břeclavi až po Děčín, myslím že statistický vzorek mám celkem dost bohatý. Co naznačujete Vašimi 60 tisíci km? Na kamioňáka málo, na špičkového pracovníka moc. Že by dealer?
Abych si zapálil špeka nemusím do Holandska, i když jsem tam byl a atmosféra cofeeshopů je kouzelná. Až na partičku ožralých a zfetovaných Němců, ti mě tam trochu srali [smích]. To je fakt - Němci, ty slušně vycepované opice na rozdíl od nás, nevycepovaných opic dělají nejen u nás ale i Holansku a jinde dost velkej bordel (jen doma, proboha NE!). Nevíte to? Zkuste třeba Velkou cenu v Brně, tam si na ty "slušný" Němce móc potrpí. Nemožnost dát si po obědě pivo a sednout za volant mi tady dost vadí - co je na tom špatného a nepochopitelného když to udělám v Německu kde neplatí debilní nulová tolerance alkoholu v krvi? Zkuste se zeptat vzdělaného člověka, třeba lékaře na závislost množství alkoholu v krvi a reakční dobu řidiče.
O zákonu nevím, je to možné. Ovšem při stejné úrovni pokut je pro mě 5000 Klausíků či 1000 eur větší darda než pro občana SRN s podstatně vyšším příjmem. Děláte ze sebe blba doopravdy nebo to jen hrajete? O tachometrech a podobných pytlovinách se odmítám bavit, mám mj. praxi v metrologii,euroobčane. Viz předešlá věta...o rovných (a rovnějších) už nehodlám mluvit vůbec. Pro hlupáka každý hloupý.
Nešťastný případ platební disciplíny je známá skutečnost - proč do toho montujete zrovna teď nemožnost získat úvěr pro východoevropské firmy ? Některé západoevropské firmy se z valné části přizpůsobily místním poměrům a chovají se podobně jako místní hovada. Doma by jim to neprošlo nebo by rychle ztratily dobré jméno. Nevíte o tom nebo to zas okecáváte?
Telekom byla vskutku záležitost sama pro sebe. Ovšem Berdár si poradil naprosto profesionálně - myslím že splnil objednávku na 110%. Opravdový manager by to vzal předpokládám za jiný konec. Nebo by tuhle objednávku nevzal.
P.S. co říkáte manažerské činnosti profíků z USA v Aeru Vodochody, Tatře Kopřivnice, vagonce Studénka, Zetoru...mám pokračovat? Jojo, do Emeriky je to směrem na východ sakra daleko...

194972

06.07.2009 14:50

Něco pro příznivce multikulti

RE: To je sice všechno hezký a pravda

kubrt 94.?.?.?

No vidíte, konečně jste "kápl božskou" . Takže ten líný východoevropan má akorát blbýho šéfa co ho neumí vytížit.... To jsem od začátku tvrdil a nyní slyším i od Vás. Přeji Vám hezký den z naší vesnice, mistře diskuzí [smích]

194995

07.07.2009 19:09

Obama přišel nasadit Rusku smyčku

RE: Rus

kubrt 94.?.?.?

Ovšem mj. díky tomu že je západ dostal do naprosté izolace a vyšachoval z jednání před 2. světovou válkou - Habeš, Alsasko,Mnichov... dopadlo to pro CCCP prabídně - napřed se na ně vyflákl "zbytek světa" a pak nový "spojenec" ... ke křížku pak ale časem přilezly západní mocnosti, pokud se nepletu [smích]

195084

08.07.2009 20:37

Něco pro příznivce multikulti

RE: To je sice všechno hezký a pravda

kubrt 94.?.?.?

No aby sis necvrkl, IP 85.....něco málo jsem o tom naznačil, s rychlostí běhu linek jsem skutečně přišel já (fakt myslíš že jedou různou rychlostí v různých zemích ? Vy jste ale hlava, pane vachmajstr...). Ale copak to mění na tvrzení Andreejky že to vidí 10% na zaměstnance a 10% na šéfy ? Ryba vždycky smrdí od hlavy,nemyslíš - pokud vůbec myslíš)?
Hledej objektivní problémy, hledej...od čeho je tam kurva ten manager ??? Aby z materiálu co má k dispozici tu firmu rozjel, tedy i z bídné nabídky pracovní síly vybral to nejlepší. Pokud má ovšem majitel dojem že ČR leží v jihovýchodní Asii a podle toho bude lidi platit, je to smůla - kvalitní pracovník na pozici "operátora výroby" což v překladu znamená opičáka na pásu (když už přistoupím na terminologii východo-západoevropana co najede 60 tisíc kilců ročně a ví naprosto všechno o produktivitě práce [pláč] ) nebude dělat za cca 80 brutto korun na hodinu - to si vydělá jako přidavač na stavbě čistá ruka (+ podpora v nezaměstnanosti). Ostatně i těch 80 je dnes už málo,kilo je minimum.
Takže ten šéf to ví už ze startu že z tohoto hovna bič neuplete, že fluktuace bude rekordní a bude vystřídán...ale slibem nezarmoutíš .
Znám několik kategorií pracovníků - i v soukromém sektoru:
1,nestíhá, odmítá některé zakázky, padá na hubu, je ve vatě
2,taky nestíhá ale odmítá na hubu padat, zakázky si vybírá a je skoro ve vatě
3,dělá pořád, každej ho rád vezme na zakázku a v pohodě žije
4,dělá míň, protože má mouchy, ovšem žije
5,moc nedělá protože much je víc, shání kde by a jak by, přežívá
6,je na pracáku a umí dělat - s bokovkama žije
7,je zaměstnanec a platí pro něj od vaty až po žití
8,je zaměstnanec nadnárodních firem, dře jak kůň na tři směny a přežívá ve zkušební lhůtě. Před jejím ukončením ho vykopnou a je na pracáku za horších podmínek než byl předtím.
Tedy shrnuto a podtrženo - jděte už do řiti s vaší kategorizací pracovníků . Já bych za ty prachy co berou na linkách na práci ani nepomyslel. Zoufalec bere co je - a chcete po něm zodpovědnost, loajalitu, vysoké pracovní nasazení a podobný hověziny? Uvědomte si už konečně oba že tyto kritéria se vztahují i na řídící pracovníky - jaký je rozdíl mezi platem vepřáka na kontrolní pozici a českýho šéfa, kterýho kontroluje? Myslet,myslet,myslet...pak blbě kecat. Přeji hezké probuzení.

195187

09.07.2009 08:52

Něco pro příznivce multikulti

RE: To je sice všechno hezký a pravda

kubrt 94.?.?.?

Je zvláštní že jste to doposud neudělal [smích].
Pokud máte dojem o podobně katastrofické záběry couvání na dálnici, tuším na webu Rozzlobení muži byly krásné záběry ze Slovinska.
P.S. Co má společná kráva za volantem se mnou skutečně netuším. Minulý týden se přede mnou 2 déle cvičené opice "D" vesele otáčely přes dvojitou čáru...

195223

10.07.2009 20:03

Něco pro příznivce multikulti

RE: To je sice všechno hezký a pravda

kubrt 94.?.?.?

No mě taky, ale strašně rád bych slyšel ty argumenty s kterejma mě Andeejka + IP 85 rozcupuje. Už na ně čekám asi týden [smích]. Jinak pro Vás - makám rukama i hlavou. A zaplať Lenin, jak říkáme my ateisti, se dovedu uživit tak i tak. To že jsem teď dva dny v týdnu strávil jako pikr (slovo údajně pocházející z Angličtiny, český překlad zní pi.a k ruce) a zase si zkusil instalčku silnoproudy při rekonstrukci bytu se mi bude sakra hodit až budu sestavovat nějakou nabídku. Nic o produktivitě práce nenapoví víc jak si tu práci zkusit.
P.S. Šéfoval mi kluk o generaci mladší. Ovšem ne manager, "obyčejnej" eletrikář. Jestli mám zájem, vezme mě zas. Asi to vezmu. Po těch dvou dnech mě přestaly trápit plotýnky [smích]
A jestli jsem někdy viděl peklo, bylo to nedávno v Královopolské - kovárna. Co ti chlapi ručně dělali s doruda rozžhaveným asi půlmetrákovým kusem oceli, kusová výroba takže linka nehrozí, horko, hluk, nebezpečí...tam bych chtěl opravdu vidět opici z Německa, byť cvičenou o pár desítek let dýl. Ti poloviční sebevrazi kašlou na přesčasy, na odměny, mají (relativně) královský prachy ale kašlou na to být tam i jen o minutu dýl. A manager (s ním jsem o něčem jednal) je chápe, respektuje a je rád že je tam má. Inu to víte, úplně stejně neschopnej jak oni...

195388

02.08.2009 10:39

Zvrhlá demokracie a nekuřáčtí fašisté

RE: Nedá mi to, abych se do toho nevmísil

kubrt 94.?.?.?

Jedna z verzí proč byla zavedena prohibice mluví o nadměrném chlastání u výrobních linek s negativním vlivem na kvalitu.

197000

07.11.2009 21:19

O lidech a bramborech

RE: bolševici

kubrt 94.?.?.?

Drahá placko,
čím tedy hodláte zdůvodnit obdobné chování nakupičů výprodejového zboží v bývalé západní Evropě ?

204354

11.11.2009 21:11

O lidech a bramborech

RE: Je historický rozdiel

kubrt 94.?.?.?

Akorát je tu jeden rozdíl,drahá. Pomeranče nebo banány byly třešničkou na dortíku, domácího ovoce bylo dost a za pusu. Erteple a cibuli řadím myslím nejen já mezi základní potraviny [pláč]

204542

18.11.2009 08:35

Život po 20 letech kapitalismu

RE: psal to komunista?

kubrt 94.?.?.?

Volovina. Až budou mít (téměř) všichni vysokou školu (což při dnešní úrovni vzdělávání časem nastane stejně jako je to s maturitama) budou u těch pásů sedět i vysokoškoláci. Nepleťte si vzdělání s absolutoriem prapodivného švindlkursu jako např. v určitých případech právnická fakulta západočeské university [smích]

205132

18.11.2009 10:59

Život po 20 letech kapitalismu

RE: psal to komunista?

kubrt 94.?.?.?

Další volovina. Znáte životní podmínky a náklady třeba UK-ček? Špína, smrad v buňkách i na ubytovnách, jídlo pod psa ( viděl jsem partu co jedla chleba , cibuli a k tomu stolní olej - nekecám. Nevím jestli požád ale ten den to měli jako oběd )... a mafiáni s nataženou dlaní za prdelí. Plus cizinecká policie...
Člověk na pracáku má dejme tomu 6000,- se vším všudy. Něco si přivydělá načerno a má dejme tomu 10000,-. Takže logicky nepůjde dělat za 12000 hrubého kdy mu 2000 sežere jen doprava na pracoviště. Musíte se na to dívat tržně, když už za to tak bojujete [smích]

205140

18.11.2009 11:22

Život po 20 letech kapitalismu

RE: psal to komunista?

kubrt 94.?.?.?

Drahý pane, vysoká je prdel a udělá ji ten kdo na ní vydrží sedět (cituji jednoho ze svých bývalých kantorů). Snižující se úroveň vzdělání je všeobecně známa. Na "vykonstruované kauze" celkem jasně vidíte že k získání titulu není nutný intelekt ale stačí peníze. Ostatně pokud titul v oboru práva získal takový intelektuál jako Jan Ruml v téměř šedesáti letech, Bůh ochraňuj naši advokacii.
No a tím se dostáváme k jádru věci: já ve 48 letech se skoro 30 lety praxe mám nesrovnatelně hlubší znalosti svého oboru než cca jednadvacetiletý cucák, který se ovšem pyšní titulem Bc. Tenhle človíček ví hovno o všem nebo všechno o hovně (podle zaměření studia) což doplňuje nafouklým sebevědomím. Ale se svým diplomem má pro vyšší managery větší cenu než člověk co zapoměl o oboru víc než se tenhle pitomeček stačil naučit...
Nemám problém s prací (jako OSVČ) a nedělá mi problém argumentačně dostat tyhle pitomce do kolen. Ale vadí mi přístup podobných intelektuálních velič jako jste vy - blbci bez titulu k pásu za pár šupů a chytráci s titulem na manažerské posty za odpovídající plat.

205142

18.11.2009 21:00

Život po 20 letech kapitalismu

RE: psal to komunista?

kubrt 94.?.?.?

Ale kulový,cucáku ( nebo vás urazilo jiné oslovení?). Karty jsou rozdaný tak že praktik kterej se může umlátit smíchy nad pičovinama co vymyslí mladí,flexibilní a ke všemu ochotní kreténi s diplomem co by za komárů nestačil ani na maturu vymyslí naprostý debiloviny a ti praktici je musí navíc za těžký peníze dát do provozu.
BTW:jak poznáte koupený titul od pravého? Nijak,ale kupující už velmi dobře ví pro jakou sortu bude pracovat, pochopitelně ne on sám [smích]. Naivo...P.S. jak můžete veřejně urážet toho kreténa Rumla???
Jestli čerstvý absolvent svou cenu prodá dejme tomu že napřed nechá jako projektant a koordinátor položit slaboproudy ( do komununikace, aby bylo jasno ), pak silnoproud a na finále plyn + vodu - což se rovná cca čtyř až pětinásobným nákladům na výkopové a finalizační práce tak ho jako majitel firmy (pokud to budu muset platit) zastřelím za úsvitu nebo za večerního kurvopění. Pokud se ovšem ten debil podepíše pod zkurvené práce a stane se z něj děvka s titulem, ovšem shrábne procenta od firem ci si hrábly ne jednou, ale 5x - zaplatí flastra do výše 3 platů a provizi ve výši...procento?Z dejme tomu 3 mega?A výhled na novej flíček s podobným průběhem stavby.Hovno víte, študovanej. Přeju vám abyste na podobný voltry měl žaludek. Jinak jste v pérdéli, páne hrábě. My staří pitomci to známe. Kurvárny jsme nedovedli pořádně dělat ani za komančů a nová šlechta je mnohosetkrát horší než ti ubožáci z KSČ. Žijte blaze, titulovaný naivo...

205188

18.11.2009 21:26

Život po 20 letech kapitalismu

RE: psal to komunista?

kubrt 94.?.?.?

Díky za pochvalu, ale ten nadhled mi začíná chybět...když se bavím s kamarádem v cca mým věku co taky zapoměl v oboru víc než se Bc.či Mgr. když už vynechám rychlokvašky Dis. nedoučí za minimálně 5 let praxe+umí dělat rukama a stejně je kvůli věku odepsanej...já mu platím 150 čistýho na ruku a jsme oba rádi. Blb s titulem Dis. vymyslí jak eliminovat 3 pracovníky údržby s offsourcingovým řešením. Ekonomicky to vypadá líp, v praxi k blití. Jak kvalitou tak nákladově.

205190

19.11.2009 07:54

Život po 20 letech kapitalismu

RE: psal to komunista?

kubrt 94.?.?.?

Jsem hulvát. Pokud mám nazývat věci správnými jmény o moc něžněji to neumím.
Na co by chodil k soudu? Založí kancelář blebleble a společník a bude na to mít lidi - pár koncipientů za pár šupů a jednoho až dva opravdu schopné společníky.
1, odbíháte od tématu a 2, i hulváti obzvláště tak sprostí jako já mají dost často pravdu.

205227

19.11.2009 08:10

Život po 20 letech kapitalismu

RE: psal to komunista?

kubrt 94.?.?.?

Já bych ti přál z těch dávek metr - dva žít. Třeba se dvouma dospívajícíma dětma ve kvartýru 2+1 za osmičku měsíčně...a přestaň blábolit že si lidi měli pořídít už dávno vlastní bydlení , prostě na to NIKDY NEMĚLI , má generace za komunistů ještě nebyla za vodou ale už měla děti tím pádem míň chuti i možností riskovat ... panebože, jestli ty jsi opravdu ta nastávající elita národa tak to hnusný černý za dveřma bude opravdu očekávaná růžová budoucnost. Zkus myslet hlavou, co se stane až na 1 spokojenýho manažera bude 10 nasranejch,blbě placenejch a v podstatě zoufalejch lidí? Napovím ti - bude to dost velkej průser. Nemyslím že v téhle gubernii, ale komunisti se báli jednoho jedinýho: lidí. Věděli proč. Novodobná šlechta lidi přehlíží. A o to bude časem procitnutí horší.

205229

19.11.2009 14:50

Hodina času

Deju vu

kubrt 94.?.?.?

V devadesátejch jsem dělal pro firmu za docela dobrý peníze. Bohužel to neslo taky dělat od 6-7 do 18 - 20 hodin a víkendy jsem trávil v polospánku,pokud byly volný. Moje tehdy asi šestiletá dcera se mě jednou zeptala : tatínku, proč jsi pořád pryč a ne s náma ? Ty už nás nemáš rád ?
Teď jsem na tom podobně, rozdíl je jen v tom že už jsou děti velký. Když nemůžu v noci spát, přemýšlím mimo jiný o tom jestli to všechno stálo za to. Článek i když vypadá jako z Červené knihovny je brutálně pravdivej.

205253

19.11.2009 14:52

Hodina času

RE: Deju vu

kubrt 94.?.?.?

Pochopitelně Deja vu [smích]

205254

21.12.2009 20:06

Cigán či róm? Alebo slová, slová slová

RE: Jsou země, kde slovo

kubrt 94.?.?.?

Někteří ani ne ... zhruba v půlce devadesátejch let jsem jich měl pár na povel při pokládce kabelů. Cigánům stačilo říct odkud kam, jak hluboko a jak širokej výkop. Romové vlastnili i upravené metry (!) , komunikace s nimi byla dost často možná pouze přez jejich šéfy - cigány. Ti jim většinou vynadali do línejch... a poslali je šupem domů do bronxu nebo na slovač. S cigánama šlo jít v pohodě na oběd, dát pivo a za půl hoďky-hoďku zase být na place. Nevím jestli brali dávky všichni nebo jenom někteří, ovšem cigáni (ti co sami sobě říkali cigáni a ten zbytek byl pro ně póvl ze Slovenska, Cejlu nebo Bratislavské (Brno)) aspoň uměli dělat a byl na ně spoleh.

207633

21.12.2009 21:55

Jak se probační a mediační služba ČR reprobovala

RE: Prý mám psát, jen když mám co říct

kubrt 94.?.?.?

No nevím jak Vám, ale posledních pár let moje vánoční pocity vyjadřuje spíš tohle :
http://www.youtube.com/watch?v=ulUxIU7LkCg

207644

21.12.2009 22:03

Cigán či róm? Alebo slová, slová slová

RE: Jsou země, kde slovo

kubrt 94.?.?.?

Náhodou je občas vidím dělat i teď. Ale dělat jim partafíru jako tehdy bych dnes už neměl chuť ...

207645

21.12.2009 22:58

Cigán či róm? Alebo slová, slová slová

RE: Jsou země, kde slovo

kubrt 94.?.?.?

Naopak. Tihle jsou tam valnou většinou načerno.

207650

04.01.2010 10:25

Že by nová normalizace? Kdo kritizuje Lisabon a Unii, jde od válu

Nová normalizace...

kubrt 94.?.?.?

Je velmi, velmi chvályhodné že jste si nastávající mormalizace v MF(dnes) povšiml. Ovšem nutno podotknout že až po tom co jste dostal kopačky ... Řekl bych že většina čtenářů si silně jednostranného pohledu nejen ve vztahu k EU všimla už o hodně dřív. Tak nevím - pochválit Vás za to že hrdinně odktrýváte masku tzv. nezávislých novin nebo říct že to na co jste přišel při či před výpovědí viděl dávno i slepej a ten škvár pro který jste pracoval přestal kupovat?

208782

04.01.2010 14:26

Že by nová normalizace? Kdo kritizuje Lisabon a Unii, jde od válu

RE: pravdu zna jen autor...

kubrt 94.?.?.?

Dík za linky,
p. Bartoš zdá se prohlédl ... ovšem až po nuceném odchodu. Jojo, mouřenín může jít...

208798

04.01.2010 16:19

Že by nová normalizace? Kdo kritizuje Lisabon a Unii, jde od válu

RE: Nová normalizace...

kubrt 94.?.?.?

To jsem myslím uměl taky. Ovšem zázračné prozření p. Bartoše je z jiného soudku. Spíš bych to tipnul na reakci zhrzené milenky: Nemůžu psát co bych chtěl, tož to na vás povím... mrkněte na uveřejněné linky, vskutku chrabrý a čestný to vojín sedmé velmoci...

208805

05.01.2010 07:55

Že by nová normalizace? Kdo kritizuje Lisabon a Unii, jde od válu

RE: nic nového

kubrt 94.?.?.?

Vaše otázka mi připomíná debatu Bolka Polívky s Ivanou Chýlkovou ve filmu Dědictví aneb Kurvahošigutntag, vypadala zhruba takhle: Věříte v boha,paní doktorko?
Nevěřím, nikdo ho neviděl.
Však já jsem vašu p.ču také neviděl a věřím že ju máte...

208884

05.01.2010 19:51

Že by nová normalizace? Kdo kritizuje Lisabon a Unii, jde od válu

RE: nic nového

kubrt 94.?.?.?

Myslím jsme spolu měli učenou disputaci na téma perfektní němci versus český póvl. Tož to tvůrčím způsobem uplatněte na pana Bartoše ( na iniciály kašlu ). Kurvahošigutntag!!!!!
Jste obvyčejná sračka, pane multinárodovče. Děkuju Bohu, že takovýho šéfa opravdu, ale opravdu nikdy mít nebudu.

208942

05.01.2010 21:16

Že by nová normalizace? Kdo kritizuje Lisabon a Unii, jde od válu

RE: nic nového

kubrt 94.?.?.?

Ale vůbec ne. Moje milovaná bytost končila na pražském nejlehčím gymplu čili FŽ UK v květnu 1989. Dost tragických i komických postaviček dnešní mediální scény zná osobně ... za blba jste s odpuštěním i bez odpuštění Vy. Sebejistý, sebestředný,ve své pravdě naprosto neomylný, už se těším co budete mít na náhrobním šutru...
Moje vnímání reality ta primitivní komediální postava celkem nemusí ovlivňovat - protože je podstatně bližší skutečnému člověku než Vaše pitoreskní postava dokonalého dělníka v BRD či jiné západní destinaci, pamatuju na jistou debatu ... Vy ne?

208953

05.01.2010 21:23

Že by nová normalizace? Kdo kritizuje Lisabon a Unii, jde od válu

RE: nic nového

kubrt 94.?.?.?

Pan Andeejka nemůže ani naznačovat. Neboť by si nakálel na hlavu. Není problém těmto lidem dokázat že kecají, je problém donutit je to přiznat.

208955

06.01.2010 14:04

Že by nová normalizace? Kdo kritizuje Lisabon a Unii, jde od válu

RE: nic nového

kubrt 94.?.?.?

Taky odpověď. Na víc nemáte ? [překvapení]

209052

06.01.2010 14:17

Že by nová normalizace? Kdo kritizuje Lisabon a Unii, jde od válu

RE: nic nového

kubrt 94.?.?.?

I vy jeden... ptal jste se jiného kolik zná novinářů. Tedy jsem vám odpověděl : má manželka jich znala za svých studií a ještě doteď asi sakra víc než máte prstů na všech končetinách, pokud nejste stonožka. Pár jich znám i já. O novinářské etice versus balíku co pisálci shrábnou za PR článek či kampaň ( viz Klvaňa ) se tedy myslím raděj bavit nebudeme.
Ubezpečuji Vás že jste mi k smíchu nebo vzteku asi jako bolení hlavy mé tchyně. A kamarády si vybírám podle dost přísných kritérií. Takže nebudem [vyplazený jazyk]

209053

31.01.2010 19:36

Směřujeme ke světovládě. Havel tleská, Klaus varuje

V článku je dost věcí k zamyšlení...

kubrt 94.?.?.?

Ovšem hrozím se okamžiku kdy z Mladýho Franty vykopnou Komárka nebo Steigerwalda.

211115

02.02.2010 22:51

Zdivočelá země

RE: Tak to beru

kubrt 94.?.?.?

Znárodňovalo se, pokud se nemýlím ve vlnách nebo podle postupného plánu. Velké podniky, malé podniky, na finále i živnostníci.
To že odrbali osobní konta milionů lidí při měnové reformě v padesátejch bych nenazýval znárodnění. Ostatně se to nové svoloči povedlo během pár let plošně u všech lidí co měli pár peněz "ve strožoku na horší časy" .
Opravdu byly znárodněny miliony osobních majetků a osobních bankovních kont? Tolik bylo u nás "boháčů a fabrikantů" ? Pokud vycházím z počtu obyvatel ČSR v druhé půlce čtyřicátých let, musel by být boháč či fabrikant zhruba jeden z deseti aby to hodilo meloun, pokud pomineme děti a starce [smích].

211281

09.02.2010 23:50

Otevřený dopis poslancům a senátorům Parlamentu ČR

RE: no to snad ne..

kubrt 94.?.?.?

On nezačal, to ministerstvo dopravy ...

212100

22.02.2010 21:14

Dnešní režim je kriminální, mnohem zločinnější než normalizační socialismus

RE: Autor vylévá vaničku i s dítětem

kubrt 94.?.?.?

No něco jako státní socialismus. Viz jejich daně. Táta mi ukazoval někdy kolem roku 70 minulého století článek ve kterým to popisovali docela jasně - zvyšování daní firmám, snižování daní ( a příjmu) zaměstnancům. Ovšem trochu podcenili problém přistěhovalců - tak jako kdysi indiáni ...

213212

26.02.2010 21:29

Řecko jako zástěrka?

RE: děkuji, že jste mi rožnul (pro čechy rozsvítil)

kubrt 94.?.?.?

Drahý elektrotechnický inženýre, omlouvám se že Vám do toho kecám jako pouhopouhý technik též elektro jen s cca třicetiletou praxí, ovšem ve Vašem srovnání chybí pár veličin :
1, cena. Obyč žárovku koupím za pár korun.
2, vlastnosti. Z obyčejné žárovky jen těžko vznikne tzv. stroboskopický efekt ( jako elektrotechnický inženýr zajisté budete vědět co to může znamenat ), únava očí při používání svítidel výhradně na bázi zářivek je podstatně vyšší. Týká se to i "žárovek" na bázi LED. To že ušetřím pár stovek či pětek (?) na šalině za rok mi zkažené oči nevyléčí.
3, výhody. Ušetříme...ano, pokud tento zdroj zapneme a necháme několik hodin svítit. To je v pořádku. Ovšem pokud úsporné žárovky narveme všude, budeme je zhasínat ještě v okamžiku kdy budou v náběhu - čili nebudou svítit ale pouze nabíhat. Jejich účinnost je v této fázi možná ještě horší než žárovek.
Z toho vyplývá také podstatné zkracování životnosti. Uváděná mnohatisíchodinová životnost se rapidně zkracuje právě krátkými cykly svícení. Víc asi není třeba dodávat.
4, Ekologičnost. Je třeba podtrhnout také konstrukcí této kraviny : v patici (aby pasovala do závitu té neekonomické žárovky) elektronika za pár set NEROZEBIRATELNĚ spojená s trubicí ve které bývá tuším občas i rtuť. Semtam odejde elektronika v patici, semtam trubice. Ovšem VŽDYCKY to vyhodíme celé. Svítidla DZ ( měly trubice zvlášť) bych ještě jako ekologické překousl. Náhradu žárovek tímhle paskvilem uvšem ani omylem. Ekologická likvidace úsporné žárovky je zlým snem oproti likvidaci obyčejné žárovky nebo zářivkové tribuce.
5, regulace. Neboť jste elektrotechnický inženýr, netřeba Vám tento termín vysvětlovat. Obyčejnému publiku raději ano: k žárovce stačí triakový regulátor za pár (desítek) korun a uděláte si intimčo nebo pravé poledne na Sahaře otočením knoflíku či stisknutím dálkového ovladače - podle typu. Úsporné žárovky zajisté regulovat jdou taky, ovšem zapomeňte na to že vaše původní stmívače to budou umět. Opět investujete. A už to nebudou desetikoruny - navíc opět zkrátíte životnost úsporných žárovek.
6, shrnutí : V žádném případě Vám nechci upírat určité znalosti. O těch 2% světelné energie z příkonu bych si troufal minimálně polemizovat, nesvítíme uhlíkovým vláknem jako za pana Edisona. Pro srovnání by od Vás bylo korektní uvést například procentuální účinnost Vámi opěvované úsporné žárovky po - dejme tomu- první 2 minuty. Pak srovnání trvanlivosti v krátkých cyklech se srovnáním pořizovacích nákladů. A zakalkulujte prosím do ekonomické výhodnosti k pořizovacím nákladům i náklady na ekologickou likvidaci úsporných žárovek oproti klasickým.

213577

27.02.2010 14:58

Řecko jako zástěrka?

RE: děkuji, že jste mi rožnul (pro čechy rozsvítil)

kubrt 94.?.?.?

no vždyť jsem uváděl že jsem pouhopouhý technik, nedoštudovaný inženýr...takže díky za doplnění bodů.

213601

27.02.2010 15:25

Řecko jako zástěrka?

RE: teplo z edisonky

kubrt 94.?.?.?

Datle, ta žárovka dá skutečně ne o moc míň tepla jako přímotop. Ovšem přímotop umístěný většinou u obvodové stěny blízko podlaze udělá co se týče tepla podstatně větší službu než žárovka umístěná ( většinou) pod stropem. Neberu v úvahu žárovky třeba terárií které simulují sluneční světlo a zároveň topení. Ostatně tam to není taky tak jednoduché. Přímotop nemá vinutí žhavené na x stovek stupňů celsia, takže nevyzařuje světlo - maximálně v infraspektru, pokud nemá skryté trubice a není podporován ventilátorem pro lepší výměnu vzduchu. Zkuste si v místnosti dejme tomu 5x5 metrů rozsvítit tu třístovku žárovku - neohřejete se , ale světlo bude nepříjemně předimensované. Úsporka ekvivalentní třistawattové žárovce by mohla mít příkon cca 50-80 W . Ale dám ruku do ohně že bych z takto osvětlené místnosti utekl sakra dřív než z té s žárovkou.

213603

02.03.2010 17:01

Karel Kryl – první mučedník 4. odboje!

RE: Potvrzuji dojem , i se slzou v oku

kubrt 94.?.?.?

myslím že originál zněl " zaujímáme postoje ..." ovšem setkání s p. Krylem Vám budu závidět až do smrti. První i to druhé. Ale to že odešel mi bude v téhle zkurvené době chybět mnohem víc.

213912

11.08.2010 22:14

V USA začíná ostudný politický proces s patnáctiletým „teroristou“

RE: Tak to jsem i já ochoten

kubrt 94.?.?.?

Já sice střílet docela dobře umím, mám na to doma k realizaci i pár legálních zařízení ovšem nevím jestli bych se za TUHLE gubernii hnal do boje. Chránit rodinu, blízký, kamrády ... jo. Ovšem nazývat vlastí to co z ní vládnoucí svoloč udělala mi jaksi pod kňafra nejde. Leda že by ... o 180° ?

226036

11.08.2010 22:28

V USA začíná ostudný politický proces s patnáctiletým „teroristou“

RE: Táké jsem ochotný

kubrt 94.?.?.?

Pán ví o čem mluví [smích].

226039

31.08.2010 15:18

Šílený vrah nebo něco jiného?

RE: Nejasnosti

kubrt 94.?.?.?

Synku, slez z toho stromu, mohl by sis ublížit. Za komančů to byla většinou docela dobře placená zašívárna, pokud se člověk obrnil proti debilitě politického školení a dokázal na to mít žaludek. Po 18 letech výsluha v zajímavé výši , přednostní nárok na kvartýr, rehabilitace, rekreace ... ten chlapík rozhodně podle věku nevypadal jako veterán z Juginy nebo Afghánistánu. A že měl doma Sa 58? No a? Kdyby to dovolovala finanční situace a nebyla nutná vyjímka, taky bych si ho pro radost pořídil.
Počítám taky najdeš v kredenci pár nožů, kterýma se vraždí nepoměrně častěji než legálně drženou zbraní a nepodezírám tě z úmyslu podřezávat na potkání.

227131

31.08.2010 17:33

Šílený vrah nebo něco jiného?

RE: Nejasnosti

kubrt 94.?.?.?

Jo, taky jsem to už dnes četl. Vycházel jsem z včerejších povídaček o bývalém lampasákovi a samopalu ( dle současné terminologie útočné pušce ) Sa 58, občas je nutno i pracovat.
Civilní verze je mi z literatury docela známá, ovšem raděj bych tu osmapadinu ... a raděj sklopku než pádlo.
No a to poslední je v dnešní jako na objednávku - ovšem co bude stát dělat retrospektivně s legálními zbraněmi tohoto typu ? Odkoupí je ? Za jakou cenu ? Podobně "inteligentní" debata o neúnosně velkém množství zbraní, tehdy pouze krátkých, probíhala u nás tuším za ministrování Staníka Upřímného. Asi bych byl dost nasranej kdyby mi přišel papír o povinnosti odprodat své miláčky za cenu "obvyklou" - čili limitně se blížící ceně šrotu.

227148

31.08.2010 17:41

Šílený vrah nebo něco jiného?

RE: Technická poznámka

kubrt 94.?.?.?

Nepoužívá. V případě použití puškového střeliva hovoříme o automatické pušce. Útočná puška používá tzv. náboj středního výkonu - v podstatě puškové ráže, ale se zkrácenou nábojnicí. Tolik opravná technická [smích]

227149

31.08.2010 20:07

Šílený vrah nebo něco jiného?

RE: Nejasnosti

kubrt 94.?.?.?

Hmmm ... ynteligentny štajgr. Mafiáni na něj nakašlou a už slyším řev sběratelů a majitelů dražších zbraní [smích]. Však ona se najde zase nějaká vyjímečka, přece VIP kluci nebudou předělávat svoje superstříkačky na expanz, to bude platit jenom pro plebs.

227166

01.09.2010 11:31

Šílený vrah nebo něco jiného?

RE: Technická poznámka

kubrt 94.?.?.?

Nemyslím. Ostatně z AK nevychází, má naprosto jinou koncepci závěru. O hodně bližší je Sturmgewehr, právě svým závěrem používajícím kyvnou závoru na rozdíl otočného uzymykání jako AK nebo třeba M16.
Označení Samopal vz. 58 bylo oficiální označení ČSLA této útočné pušky ( dobrá, vzhkledem k délce hlavně útočné karabiny ) a je používané doposud v oficiálních i neoficiálních kruzích. Já za to nemůžu ...
A poslední technická - vzhledem k mému upřesnění že útočná puška nepoužívá střelivo puškové, ale střelivo středního výkonu ( např. 7,92x33, 7,62x39 či 5,66x45 ) myslíte že pláčete na tom správným hrobě [smích] ?

227226

01.09.2010 12:22

Šílený vrah nebo něco jiného?

RE: ???

kubrt 94.?.?.?

Jestli mluvíte o Fedorov 1907/13 a 1916 a střelivu Arisaka 6,5 , pak jste poněkud vedle. Náboj Arisaka je zařazován mezi puškové střelivo i když je výkonově slabší a zbraň je tedy řazena mezi samočinné pušky... Podle podobně "upravených" kritérií by třeba škorpion MOHL být útočná puška, protože nepoužívá otevřený závěr [smích] .

227229

21.09.2010 18:31

„Zvrácený svět“: Evropa a cikáni

RE: Zbytecne vyhozeny penize

kubrt 94.?.?.?

Třeba by to ale mohlo znamenat oživení domácí produkce dejme tomu v zemědělství, sice bez dotací ovšem v "nekvalitě" obvyklé za komárů = dalo by se žrát a pít všechno. Daně z výroby by šly státu, nebyly by hordy nezaměstnaných díky omezení volného pohybu ( pokud by ovšem někdo ve vládě měl odvahu re-exportovat pracovní prostředky jak říkal Hutka o černoších v USA ), daly by se uvalit cla na dovoz pitomostí , dalo by se udělat ... ale co se nasírám . Hovnaři v naší vládě by to neudělali ani omylem ať z kterékoliv strany.

228461

20.10.2010 08:52

Stávky přerůstají v násilí, Francie hoří

Pane editore

kubrt 94.?.?.?

Vaše douška za článkem trošku zavání českou klasikou - soused má kozu a já bych chtěl aby mu chcípla ...

230281

20.10.2010 21:08

Stávky přerůstají v násilí, Francie hoří

RE: Karel2

kubrt 94.?.?.?

Něco podobnýho jsem se snažil naznačit p. editorovi...Vy jste to načmáral detailně. Frantíci si svoje důchody vybojovali a pokud je udrží, začnou se doufám lidi i jinde ptát jinak než p. Stwora - proč máme makat do 65 když to ve Francii jde jen do 60 ?

230349

21.10.2010 10:02

Stávky přerůstají v násilí, Francie hoří

RE: Karel2

kubrt 94.?.?.?

Nevím kde jste přišel na to že by někdo něco měl vybojovat za nás. Vyjádřil jsem obdiv Francouzům, kteří bojují za svá práva a naději že se nad tím lidi zamyslí a něco podniknou taky.

230397

23.10.2010 12:09

Stávky přerůstají v násilí, Francie hoří

RE: Karel2

kubrt 94.?.?.?

Trhni si nohou, synku.
Pokud se toho dožiju, bude mi příští rok 50 a idealismus není zrovna moje kaše, moc toho totiž pamatuju...
Bytostně nesnáším žvásty typu : jak je možný že já dělám X hodin za stejný prachy jako ten co dělá X-Y hodin ? Vede to totiž pouze k tomu že buď dostanu plat za těch X-Y hodin (menší,pochopitelně) nebo ten druhej bude muset makat nikoliv X-Y ale X hodin - a za stejnej plat.
Svoje "asi" si strč někam, nevíš kdo a co jsem, tyhle kydy umožňuje internet od doby co nahradil normální chlapskou debatu a za blbý kecy se platilo pár fackama. Ostatně kdybych brečel nad tím že se mám líp než někdo jinej, i přes sračky v kterých se motám ze slz nevyjdu jak je rok dlouhej.
Jestli je prodloužení doby pro nástup do důchodu problém hlavní nebo zástupnej podle mně až tak nerozhoduje. Rozhoduje to, že se lidi ( ať už pod vedením odborů nebo spontánně) docela natvrdo postavili kašparům ve vedení státu a ti budou muset nějak reagovat - a za to ty lidi obdivuju a fandím jim. Je to příliš nepochopitelné, neboť u toho nerozebírám dalších XYZ aspektů politiky a hospodářství Francie? Dobrá. Můžete to rozebírat do nekonečna - ty desetitisíce lidí z ulic Paříže tím ale nezmizí.
To s naší gubernií a lepší,fungující formou přerozdělování myslíš vážně ? S tím xindlem co je ve vládě ? Chrápající degenerovaný šlechtic, ministr dopravy co vlastnil bezpečnostní agenturu, křivá huba ( i charakter) s modrou knížkou na obraně nebo ukecanej pisálek , po Rumlovi druhej nejblbější ministr vnitra ? Asi nejlepší fór roku...

230663

23.10.2010 19:19

Stávky přerůstají v násilí, Francie hoří

RE: Karel2

kubrt 94.?.?.?

Opět podsouváš : "Kubrte, kubrte, zřejmě si myslíš, že ty na místě těch "kašparů" by sis poradil lépe. " Asi budeš jasnovidec...

Nepožaduju od politiků by fušovali do slaboproudu, nikdo po mě tedy nemusí chtít abych fušoval do politiky. Slovník používám jaký používám, pokud se do mě někdo - byť "intelektuálně" naváží, odpovím většinou po svým. Pokud máš dojem náležitosti k vyšší kastě co používá spisovný jazyk, je to tvoje věc. Zvědavec ale není ústav šlechtičen takže si to moralizování a hodnocení podle slovníku nebo chlapskosti nech od cesty.

Za komárů měla být kritika taky konstruktivní - nemáš-li řešení, soudruhu, mlč. Já na to mám trošku jinej pohled - nemusím mít hotelovou školu abych v hospodě mohl prohlásit že pivo se nedá pít a guláš není k žrádlu. Takže si klidně dovolím kritizovat i naši vládu "odborníků" , protože škrtat tam kde je nejmenší odpor a vydávat to za reformní kroky dokáže každej blb.

230694

24.10.2010 09:19

Stávky přerůstají v násilí, Francie hoří

RE: Karel2

kubrt 94.?.?.?

Vtip není vůbec v ničem. Nechápeš ( nebo spíš podle reakcí nechceš pochopit ) jednu prostou věc : že něco neumím líp než dotyčný řemeslobraňse mě nezbavuje práva na jeho kritiku (vypadá to žes vynechal čtení posledního odstavce jak to bylo za komančů ).
Jestli se podle mne pivo nedá pít a guláš není k žrádlu, vrchní mne požádá o změnu lokálu. Jestliže mu to opakovaně řekne polovina hostů, bude se muset zamyslet nad sebou. A opravdu z těch hostů nikdo nebude muset umět vařit guláš a natočit pivo .
K tomu "chudákovi hospodskýmu" - větší blbost jsem od tebe zatím nečetl.
Opětovně tě slušně upozorňuji abys obraty jako : "Škoda, zatím ses opravdu projevil jen jako štěkající pejsek, i v té hospodě"."ona podobně jako ty nejspíš netuší," používal umírněně a nejlépe na základě znalosti člověka ke kterému je směřuješ. Nevíš o mě nic tak si je strč víš kam.
No a když jsme u těch návrhů : skutečně nemíním něco geniálního navrhovat. Nemám geniální nápady ohledně státní správy jako například tebou rozvinutý Jarmilin návrh poštovních voleb, ale vsadím svůj roční příjem proti tvému měsíčnímu že efektivita bude naprosto stejná : obrovská NULA. Možná to dotáhne(te) do konce a s poníženou suplikou předložíte určitému (pravděpodobně opozičnímu, ovšem správně opozičnímu) politikovi, který vám možná řekne že to není špatný nápad a slíbí možná i expertní komisi, která se návrhem bude zabývat. A můžete pak vnoučatům vyprávět jak jste hrdinně bojovali proti nepravostem tohoto světa....Napřed bude asi potřeba maličko změnit politický systém, pilní předkladatelé návrhů. Mám pro vás smutnou zprávu : prase přesvědčováním od koryta nevyženete...

230745

24.10.2010 14:28

Stávky přerůstají v násilí, Francie hoří

RE: Karel2

kubrt 94.?.?.?

Nevím co se mě snažíš učit a pochopit to bez opravdu pádného argumentu nehodlám a nemůžu. Má reakce je pořád stejná - neříkej co "asi" jsem nebo kam "asi" patřím, protože o mě víš kulový. Pokud jsi tak geniální psycholog že z několika řádků vyčteš mou povahu, vlastnosti a příslušnost ke třídě "prasat", můžeš si to myslet dál - není to můj problém, i když se mi to zařazení nelíbí a párkrát jsem ti to dal (docela slušně) najevo.
Dovoluji si pouze upozornit na jemnou nuanci dějin - teoretiků, byť geniálních, se vyskytlo docela dost. K uskutečnění své teorie ( i když je otázka zda byla pak naplněna ) jim pomohla vždycky ta nespokojená a tebou opovrhovaná lůza - masovým nátlakem na garnituru co byla u moci. Jak to dopadlo je jiná otázka.
Komanči se , milý janko , báli nespokojenejch lidí jak čert kříže, i když pro ně dělali ( v jistých mezích ) podstatně víc než nynější smečka sviní ( měl jsem na mysli je, co přesvědčováním od koryta teoretizováním nevyženete ). [chechtot]
Že měli v záloze plán B který jim umožnil vypadnout z vládní a přesunout se na ekonomickou špičku nebyl marnej - u nás vyšel na 100% a spousta jednodušších lidí to nevnímá doteď.
Stručně řečeno - volbami, byť dle Jarmilina návrhu se moc nezmění. Opravdové změny lze dosáhnout jen hodně radikálním krokem a jeho katalyzátorem je masová a masově vyjádřená nespokojenost lidí s režimem. Ať už je poslední kapka důchodová reforma, imigrační politika nebo třicetikorunovej poplatek u lékaře. A samozřejmě musí mezi nespokojené patřit i represivní složky státu, což se aspoň u nás částečně děje. Pak můžou nastoupit teoretici změn a podporu mas uplatnit - bůh jim dej štěstí, ne jako když měla pravda a láska zvítězit nad lží a nenávistí hlasováním komunistickýho parlamentu, pardon, národního shromáždění ... Frantíci to aspoň zkoušejí . My holt podle tebe a p. Stwory budem prskat nad tím proč by oni měli jít do důchodu v 60 když my pudem v 62 či 65 ( i při nezaměstnanosti cca 10% ) a mudrovat nad počtem ročně odpracovaných hodin.
P.S.: možná budeš argumentovat zmanipulovanými masami lidí při tzv. barevných revolucích nebo revoluci růží...celkem jasně je slyšet spokojené pochrochtávání obrsviní co je mediálně vytvořily a podpořily. Můžeš učit klidně dál, zkus to ale prosím u někoho jiného. Přeji hezký zbytek víkendu [smích]

230777

24.11.2010 13:57

Moc Izraele ve Spojených státech - James Petras

RE: Je to jedno

94.?.?.?

Překrásné jak žijete v blahobytu a pohodě, i vaši známí. Takže když VŠICHNI přestanou kvičet a začnou tvrdě makat , dopracují se též vaší dokonalosti ? Paráda, poradím to každýmu kdo si stěžuje...
Akorát mi prosím prozraďte kde se v omezené kvantitě financí či jiných forem platidel vezmou zdroje pro ty VŠECHNY ???

232921

24.11.2010 19:43

Moc Izraele ve Spojených státech - James Petras

RE: Je to jedno

94.?.?.?

haló, kde se tedy prosím vezmou zdroje pro VŠECHNY ? Já do toho jdu hned, prsama , po bolševicku ( teda ne že bych to už pár let nezkoušel ) když mi to vysvětlíte !!! Akorát mi chybí jistota že když se do toho pustíme my VŠICHNI že na nás VŠECHNY v uzavřeném ekonomickém cyklu ten blahobyt zbyde [smích] ...

232932

25.11.2010 08:54

Moc Izraele ve Spojených státech - James Petras

RE: Je to jedno

kubrt2 94.?.?.?

No tak jste se vykecal o spisku exšéfa GP a počtu stromů v ČR co roste od roku 1924. Pouze na moji prostou otázku kde se vezmou zdroje (dejme tomu peníze) pro vámi citované VŠECHNY co přestanou kvičet, zaberou a tím dosáhnou kýženého blahobytu (jako vy a vaši pilní přátelé a známí) jste neodpověděl. Je jasná že když budu dělat o 50% víc, vydělám (teoreticky) o těch 50% víc, pokud neberu v úvahu drobné nuance života jako odvody , daně a to jestli mi někdo vůbec zaplatí, jsou ale i obory kde člověk za práci o 50% větší dostane hovno a půl. Takže jako ve Werichově písničce dáme VŠICHI do práce ne o 50 ale o 500% víc - a kde se pro náš blahobyt vezmou v podstatě uzavřeném ekonomickém prostředí prachy ? Jednoduchá otázka, jednoduchá odpověď. Ty třešničky na dortu třeba o ekologii si pak vygoogluju [chechtot]

232971

25.11.2010 19:10

Moc Izraele ve Spojených státech - James Petras

RE: Je to jedno

kubrt2 94.?.?.?

Pane Etherale, bohužel musím konstatovat že jste píííp. O mé zajištění a stres nemějte starost a pokud jsou vaše rady na úrovni "napřed se starejte o sebe a pak o ostatní" , co děláte na Zvědavci ?

233015

25.11.2010 20:12

Moc Izraele ve Spojených státech - James Petras

RE: Je to jedno

kubrt2 94.?.?.?

Dobrá, beru. Ale kolik lidí s velmi podprůměrným platem vám vydělá na váš velmi nadprůměrný plat ? A co budete dělat až se velmi,velmi budou snažit a vydělají stejně jako vy (z ekonomického pohledu kravina,jedete ze stejného balíku)? Doplatíte jim to ze svýho?

233020

25.11.2010 20:34

Moc Izraele ve Spojených státech - James Petras

RE: Je to jedno

kubrt2 94.?.?.?

Haleluja! Aštar Šeran budiž pochválen [chechtot] !

233021

26.11.2010 08:25

Moc Izraele ve Spojených státech - James Petras

RE: Je to jedno

kubrt2 94.?.?.?

Jste vstřícný. Odpovíte už tedy konečně na mou velmi jednoduše formulovanou otázku místo mentorování?

233067

26.11.2010 08:45

Moc Izraele ve Spojených státech - James Petras

RE: Je to jedno

kubrt2 94.?.?.?

No a nezapomeňte prosím dodat že kdyby byli všichni cílevědomí,inteligentní, chytří a schopní tak si z toho balíku peněz co na ně zbyl díky blbejm, neschopnejm a pohodlnejm ukrojí o hodně míň. To je jádro pudla kolem kterýho pan Etheral stále chodí po špičkách a balí ho do keců tuhle o ekologii a tamhle o pocitu z lidské sounáležitosti.

233070

15.12.2010 23:46

Je čas pomáhat

RE: Co to zase Waterfall pindáš o svářečích?

kubrt2 94.?.?.?

Jo, je to dřina. Mladý perspektivní blbeček co umí kulový si představuje že nafasuje firemní káru ( minimálně TDI ), firemní noťas a telefon a dostane zhruba 25 tyček čistá ruka - na první 3 metry, pak pochopitelně víc ... jako řemeslník to nedostane ani omylem, ovšem pokud se umí učit a umí dělat, za rok - dva ty prachy mít bude. Jednodušší je získat titul Bc , Mgr nebo aspoň Dis a jít řídit starý otrávený chlapy kteří už zapomněli to co se ten blbeček s mlíkem na bradě ještě nenaučil - a blbánek dostane prašulky za vymýšlení pitomostí a otravování života opravdovejch řemeslníků. Debilní nařízení, debilní řízení práce, debilní personální politika - tak vítejte v řemesle.

234348

16.12.2010 09:32

Je čas pomáhat

RE: Malá úvaha k tématu

kubrt2 94.?.?.?

Můžu se zeptat v jakém oboru pracujete, že máte práce na 10 životů a za krize se Vám daří ?

234371

24.12.2010 14:00

Symbióza vlád a korporací

RE: nevím jak v USA

kubrt2 94.?.?.?

Ne že bych si leccos od babičky a mámy nepamatoval a místo antibiotik nepoužíval přírodní léčiva ( byť při nachlazení převážně na bázi alkohoických nápojů, zejména svařáku a slivovice ) [smích], ale můžeš hodit odkaz? Rád si doplním lékárničku .

234821

29.12.2010 18:48

Belgie byla prakticky zrušena

RE: Nevím proč by vás měl titulek

kubrt2 94.?.?.?

Když ad absurdum uvedu do naprosté dokonalosti vaši logiku, nejenže se rozpadne 100% současných států, ale dospějeme i k 100 % rozvodovosti.

235119

06.01.2011 23:27

Skutečný zločin Michaila Chodorkovského

RE: Chdorkovskeho zatkli den pred

kubrt2 94.?.?.?

Akorát si, milý "nepodstatne" uvědomte jednu maličkost - Putin rozhodně není anděl, ale nenechal vyvést majetek Ruska kamsi ... na rozdíl od našich kovaných demokratů.

235684

14.02.2011 22:05

Neskromný pan Čulík

Proč tak jízlivě ?

kubrt2 94.?.?.?

Myslím že na BL se najde dost zajímavých témat - troufnu si říct že několikanásobně víc než na Zvědavci. Osobně články p. Čulíka čtu minimálně, kecy typu " to by u nás v Británii ... " celkem nemusím - je ale fakt že BL dávají prostor i protistraně a slovní přestřelky bývají velmi často zajímavé.
Pokud má na to grant, ať. Jestli o něj přijde a zavře krám, budou mi BL chybět. Stejně jako by mi chyběl Zvědavec.

238086

13.03.2011 21:20

Kdyby to nebylo k pláči, bylo by to k smíchu

Neuvěřitelné provedení zásahu ...

kubrt2 94.?.?.?

Byl to pohled pro bohy, ještě jim chyběly granáty a podpůrná kulometná rota.
Jenže ono to při hlubším zamyšlení až taková sranda není. Nějak mi nejde pod fousy představa nablblýho zelenýho mozka co byl iniciativní a vytáhl na vrabce kanon jako hlavní důvod téhle tragikomedie. Takže je možné a pravděpodobné že nešlo o "odtajněný" papír, ale o něco jiného. Otázka je o co .
Reakce Sašenky je brilantní ukázka gambitu ...

239420

14.03.2011 20:13

Kdyby to nebylo k pláči, bylo by to k smíchu

RE: Ono to k pláči snad ani není

kubrt2 94.?.?.?

Najděte si v šachové terminologii " gambit " . I když obětovaná figura není pěšec, jedná se pravděpodobně o záchranu mnohem vyšších figur. Možná i celé šachovnice.

239504

02.04.2011 22:59

Kupovat nejlevněji?

RE: Tak tohle

kubrt2 94.?.?.?

Je vynikající. Nezapomeňte na přiměřené množství česneku [smích] . S vajíčkem od vašich pipek bude určitě pochoutka.

240985

05.06.2011 20:18

Koupím hezký, moderní mobil. Zn. připlatím za omezenou funkčnost

Návrat ke klasice ...

kubrt2 94.?.?.?

Po extempore s HP 614c (rozbil jsem si display) jsem pokorně vytáhl ze šuplíku starou Nokii 6310i ... Pánové, je to radost mít mobil co vydrží, může mi i bez katastrofálních následků spadnout a pokryje VŠECHNY funkce které potřebuju.

245570

25.07.2011 16:20

Jsem pro trest smrti – a vykonat ho rychle

RE: trest smrti

kubrt2 94.?.?.?

Ale kulový. Zkuste si prostudovat kolik bylo spácháno procentuálně vražd v afektu legálně drženou zbraní a pokud myslíte logicky - zahájíte kampaň za zákaz držení kuchyňských nožů [chechtot] .

248983

26.07.2011 20:25

Ještě jednou masový vrah Breivik

RE: Bude třeba vyčkat na výsledky expertiz.

kubrt2 94.?.?.?

"Hnojivová" trhavina je výrobně jednoduchá záležitost - oddělit ledek amonný od plniva ( např. rozpuštěním ve vodě a následnou krystalizací čili odpařením ) a přidat... něco. Najděte si Amonledkové trhaviny, je to sranda. Pokud se vydaří test na malém množství ( trochu jako tzv. zábavná pyrotechnika ), je téměř 100% jistota že ve velkém se to podaří taky, lépe a radostněji.
O střílení toho moc nevíte, že ? "Upilováním špičky" ( které můžete navíc provést v jednoduchém přípravku a zabezpečit stejnoměrnost úpravy ) trošku snížíte balistický výkon střely, ale ubezpečuji vás že na dejme tomu 100 m to průměrný střelec nepozná. Velká část pistolového ( a revolverového ) současně vyráběného střeliva má čelní plošku místo klasického ogiválního tvaru pro větší zastavovací účinek.
Navíc existuje velmi jednoduchá možnost : střelec použil do vojenské zbraně lovecké střelivo ... v praxi to pochopitelně vyzkoušené nemám, jen mě to napadlo, ale .223 Winchester je předchůdce náboje 5,56x45 NATO...pokud se poloplášť střílí z automatické zbraně, Dum-Dum je proti tomu kojeneckej žvást a dětská pohádka . A pokud je stejná komora a celková délka náboje, nic ( kromě morálních zábran ) tomu nebrání. Ostatně poloautomatické lovecké zbraně jsou běžně v prodeji, takže pouze velkokapacitní zásobník - a chraň bůh všechno živé v záměrné ...

249150

Stránka: 1 2

Káva pro Zvědavce

11

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc prosinec přispělo 16 čtenářů částkou 3 732 korun, což je 11 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
15SucVps1Cpxd6ahR6uxx6SJiR16SZgR7b

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Možná nejdůležitější projev prezidenta Trumpa03.12.20 10:51 USA 2

Zastavme krádež voleb! 03.12.20 00:23 USA 0

Íránského vědce patrně zavraždil Mosad01.12.20 23:07 Írán 6

Co nikdo neříká o lockdown29.11.20 23:02 Neurčeno 0

Seznamte se: Soudruh Vrábel, Vyvolený informátor29.11.20 17:01 USA 1

Policejní robocapové zastavili zločin28.11.20 11:19 Česká republika 6

Jak migranti "obohatili" Švédsko27.11.20 21:12 Švédsko 1

České nemocnice jsou motivovány umístit co nejvíc covidových pacientů na JIPce27.11.20 21:02 Česká republika 2

Vláda se chystá vymývat nám za naše peníze mozky. BigPharma se tetelí radostí27.11.20 17:07 Česká republika 1

Odporné. Jako by to ani nebyli živí tvorové27.11.20 16:50 Dánsko 3

V Georgii a Michiganu byl právě vypuštěn Kraken26.11.20 17:24 USA 0

Sčítání hlasů v USA zřejmě ovlivňuje Harry Potter26.11.20 17:00 USA 7

Virginie: Mezi 5:07-5:12 ráno po volební noci zmizelo 169.000 hlasů26.11.20 16:33 USA 0

Obama napadl Hispánce za masivní podporu Trumpa a následně to od Hispánců schytal 26.11.20 10:59 USA 0

Volební fact-checker Facebooku dal v roce 2017 cenu Bidenovi, zaměstnanci dotují demokraty26.11.20 10:11 USA 0

Nevadský soudce odsouhlasil, aby Trumpův tým předložil soudu své důkazy o volebních podvodech26.11.20 09:21 USA 0

Pensylvánská soudkyně pozastavila certifikaci výsledků voleb 26.11.20 09:05 USA 2

Sadistická vláda nám dovolí nadechnout se, než zase přiškrtí25.11.20 22:48 Česká republika 2

Vývoj náboženství ve světě 1946 - 201925.11.20 12:36 Neurčeno 2

Novinky.cz zase straší covidem v Polsku, skutečnost je zřejmě jiná25.11.20 11:07 Polsko 0

Měnové kurzy

USD
21,79 Kč
Euro
26,40 Kč
Libra
29,17 Kč
Kanadský dolar
16,86 Kč
Australský dolar
16,14 Kč
Švýcarský frank
24,38 Kč
100 japonských jenů
20,86 Kč
Čínský juan
3,32 Kč
Polský zloty
5,90 Kč
100 maď. forintů
7,34 Kč
Ukrajinská hřivna
0,77 Kč
100 rublů
28,99 Kč
1 unce (31,1g) zlata
40 006,15 Kč
1 unce stříbra
523,46 Kč
Bitcoin
415 340,60 Kč

Poslední aktualizace: 3.12.2020 07:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo ?