Zpátky na příspěvek ›

Všechny příspěvky ze stejné IP adresy

Nalezeno 14 příspěveků, 1 jméno: jan386.

Setříděno od nejstaršího, přetřídit od nejnovějšího

10.06.2007 21:01

Reportér zatknutý za otázku o 11. septembri

Já si myslím, že . . .

jan386 213.?.?.?

Já osobně si myslím, že Giulianniho slova byla senzacechtivci dezinterpretována. To, že mu "někdo řekl, že budova spadne", ještě nenaznačuje nic o tom, kdy mu to ten někdo řekl, ba ani nic dalšího. Podle mě to myslel tak, že mu někdo ze statiků řekl, že se domnívá, že takový žár konstrukce budovy nemůže vydržet a že se budova proto odporoučí k zemi.

Senzacechtivci by se měli spíš zaměřit na to, proč se budova (a později i druhá) zřítila přesně do svého půdorysu a v tak krátké době. Někdo nás tady vodí za nos a myslí si, že nikdo kromě nich nezná vzoreček s = 0,5 x g x t2, z čehož t = sqrt(2s / g). Za g dá dosadit 9,80665 m x s-2. Proto by ty budovy musely spadnout volným pádem, abyto za těch pár sekund dolů stihly, což je, vzhledem k odporu konstrukce, která budovy tolik let udržela, vyloučené.

Zbývá jen zjistit, kdo, jak, a hlavně PROČ to udělal . . .

137307

22.08.2007 13:05

Jeden protiradarový názor

RE: Malá technická poznámka

jan386 213.?.?.?

Velmi Vám děkuji za váš vysvětlující komentář. A rád bych se proto ještě zeptal, jak je to s titanem pro civilní použití? Pokud vím, tak z titanu se kvůli jeho nepřilnavému povrchu dělají pánve, kvůli nízké hmotnosti a vysoké odolnosti zase hodinky a jistě ještě i mnoho jiných věcí.

Pokud píšete, že metalurgie titanu je tajná, tak tyto předměty pro civilní užití musely vzniknout z nějakého "odpadového" titanu z armády. [zmaten]

142307

31.12.2007 15:58

Policie opustila svá stanoviště předtím, než zabili Bhuttovou

RE: Rychly pohreb prikazuje koran

jan386 213.?.?.?

To je právě rozšířený omyl, že Írán je nejmuslimštější země na světě. Skutečně nejmuslimštější země stojí v pozadí a moc se o nich nemluví, aby nevyplavalo na povrch tamější nedodržování lidských práv žen. A které že to jsou? Saúdská Arábie, Spojené arabské emiráty, Katar, Kuvajt a Bahrajn.

Všechny tyto země však mají jednoho mocného spojence, a proto nejsou tolik na očích. Důvod je prostý: za svou strategicky významnou surovinu si nechávají od všech zemí platit měnou svého spojence.

Už víte, kdo tím spojencem je? [mrknutí jedním okem]

150219

02.01.2008 14:19

Město půjček

RE: nějak to nechápu

jan386 213.?.?.?

Ano, je to zcela přesně tak. Až na jeden malý detail, a to ten, že občané USA zatížení touto hypotékou s nedostatečnou zárukou (negative equity) nemají většinou peníze, aby si zajistili nové bydlení (prostě to prožrali).

A to, že banky s tím mají opravdu velký problém dokazuje počet krachů na hypotečním trhu, protože vzrůst nabídky domů vzniklý ze zabavených nemovitostí dále tlačí na ceny směrem dolů, takže se v tom sveze neuvěřitelné množství lidí. A banky samozřejmě prodělají tím více, čím více lidem zabaví domy s negative equity, jak píšete ve svém příspěvku . . . [smích]

150387

07.07.2008 08:55

Podle tajné zprávy biopaliva vyvolala potravinovou krizi

RE: Biopaliva = zákeřný podvod!

jan386 213.?.?.?

Další zajímavou alternativou k pohonu na benzín je vozidlo poháněné akumulátory. Tuto technologii dovedla "k dokonalosti" firma Tesla Motors v jeho mírně nepraktickém (na české silnice) sporťáku. Maximální rychlost 125 mph (200 kph), 0-60 mph dá za 4 sekundy, výkon 185 kW, dojezd na jedno nabití 220 mil (350 km), nabije se za 3,5 hodiny.

Oproti zmiňované Hondě stojí polovinu, tedy 100 000 USD, úplné specifikace jsou na http://www.teslamotors.com.

Uvidíme, jestli firma začne nabízet i "rodinné" elektrické vozy (až se prodejem sporťáků zaplatí vývoj), každopádně vzhledem ke specifikacím tohoto vozu se divím, že se o něm skoro nemluví . . .

164704

Inkvizice byla první věc, která mně napadla po přečtení tohoto článku. Jak píše Orwell:

"Ve středověku existovala inkvizice. Bez úspěchu. Chtěla vykořenit kacířství a skončila tím, že ho učinila trvalým. Za každého kacíře, kterého upálili na hranici, povstaly tisíce dalších. Proč? Protože inkvizice zabíjela své nepřátele veřejně a dřív, než se káli; zabíjela je vlastně proto, že se nekáli. Lidé umírali, protože se nechtěli vzdát své pravé víry. Přirozeně všechna sláva pak připadla oběti a hanba padla na inkvizitora, který ji dal upálit."

A ať mě kozel, jestli to teď nakonec nedopadne stejně. Představitelé moci se totiž nenechali poučit a vytrvale opakují pět set let starou chybu. Místo, co by předložili argumenty PRO, tak zlikvidují toho, kdo je PROTI. A protože je lidskou přirozenistí fandit slabšímu a zastávat, ehm, nekonvenční názory, myslím, že není důvod k obavám, že by se státní moci podařilo revisionismus zničit . . .

176547

11.01.2009 12:09

„Ukrajina sa na tento spor pripravovala mesiace“

Jak to vlastně začalo?

jan386 213.?.?.?

To takhle jednou Putin vystoupil a řekl: "Gáza něbudět." A Izrael to špatně pochopil.

Ne, ale teď vážně. Tato epizodka je dokladem toho, jak je Evropa závislá nejen na Rusku, ale i na státech, které jinak mají nesrovnatelně menší význam. Budeme se holt muset začít starat o co největší energetickou soběstačnost. A větrná energie nám nepomůže. [chechtot]

Co potřebujeme, je dostavění Temelína a započetí stavby minimálně dvou jaderných elektráren srovnatelného výkonu. JE se nedá postavit za dva roky, a proto musíme vzhledem ke vzrůstající spotřebě energie začít co nejdříve. Navíc by bylo dobré odstavit co nejvíce starých a špinavých uhelných elektráren, už kvůli životnímu prostředí.

Rusko se však nemusí bát, pro některá použití je plyn i tak nezbytný, jen ho budeme kupovat o něco méně. Čína ráda sáhne po zbytku . . .

180563

27.02.2010 22:17

Řecko jako zástěrka?

RE: V ekonomii nula od nuli pojde, ale, jeste mame min nez je nula.

jan386 213.?.?.?

Nejsem sice adresát Vašeho dotazu, leč doufám, že Vás moje odpověď uspokojí.

Nejprve definujme ideální ekonomické prostředí. To definujme tak, že peníze jsou pevně navázány na jistou komoditu (zlato), neexistuje státem vynucené nekryté platidlo, banky nemohou používat systém částečných rezerv k multiplikaci peněz a konečně centrální banka nemůže manipulovat s úrokovými sazbami ani mít monopol na vydávání peněz (krytých).

Úrok vyjadřuje rozdíl mezi okamžitou spotřebou statků a budoucí spotřebou statků. Takže například máme Frantu, který si chce koupit kolo. Protože ho nutně potřebuje (např. na něm rozváží noviny) a právě na něj nemá peníze, zajde k někomu, kdo peníze má. (To nemusí být nutně banka, dokonce v normální, frakčním systémem nedeformované ekonomice, by to ani banka být neměla. Předpokládejme tedy jiného člověka - Honzu.) Honza peníze má a je ochoten Frantovi půjčit. Protože však Honza do doby, než mu Franta půjčku splatí, nebude půjčené peníze mít, dohodne se s Frantou na přirážce - úroku.

Tato přirážka vyjadřuje fakt, že Franta kolo potřebuje hned, a za tuto výhodu je ochoten přirážku zaplatit (je to pro něj výhodnější, než příští dva týdny roznášet noviny pěšky). Naopak Honza bude po dobu splácení o peníze ochuzen - nebude například moci zareagovat na výhodnou nabídku zapalovacích svíček, která se o týden později objeví v inzertní rubrice místních novin. Proto chce Honza od Franty nějaké peníze navíc, které mu tuto současnou újmu v budoucnu vykompenzují.

My však ideální prostředí nemáme. Banky si mohou vytvářet peníze z řídkého vzduchu (poměr činí 1:50; když si v bance uložíte 50 korun, jenom korunu musí banka držet jako rezervu, zbytek může půjčit - přitom vy máte pořád k dispozici celých 50 korun). Státy vnucují svá platidla, která nejsou kryta vůbec ničím, kromě víry ostatních občanů, že se stát za týden nepoloží. A v tomto prostředí jsou úroky opravdu vcelku nemorální (alespoň pokud jde o bankovní půjčky).

Nu a dále základní příjem. V ekonomii se rozdělují statky na volné (může je mít každý zdarma a v libovolném množství) a vzácné (na jejich získání je třeba vynaložit úsilí, které lze vyjádřit penězi). Volných statků je velmi málo - obecně je to třeba sluneční svit, na pustém ostrově mořská voda, v Grónsku led. Všechny ostatní statky jsou vzácné - aby je bylo možno získat, musí člověk vykonat práci (zemědělec zasít a sklidit, mlynář umlít, sedlák podojit, pekař zadělat a upéct). Protože základní funkcí peněz je sloužit jako prostředek směny jednotlivých vzácných statků, není prostě možné vzácné statky někomu dávat volně. Cokoliv jiného než sluneční svit prostě není zadarmo, ať si o tom levičáci myslí, co chtějí.

213631

27.02.2010 22:19

Řecko jako zástěrka?

RE: V ekonomii nula od nuli pojde, ale, jeste mame min nez je nula.

jan386 213.?.?.?

(DOKONČENÍ)

Cokoli se jako "zadarmo" nabízí, je tedy placeno z peněz někoho jiného, typicky to platí stát z peněz, které pod pohrůžkou násilí nakradl svým obyvatelům. Obecně platí, že cokoli přerozděleného je dražší, nežli totéž placené individuálně - neboť je třeba platit přerozdělovatele. A je-li toto přerozdělování nedobrovolné (dobrovolně se tak děje například v případě pojištění domu proti vloupání, živelní pohromě atd.), jde o hnusné svinstvo, vůči kterému se oprávněně musí protestovat, zvlášť pokud se děje v tak velké míře jako u nás. V současnosti dosahuje v ČR míra zdanění asi 55 %. To zjistíte tak, že vezmete mzdovou kalkulačku, naťukáte tam svou hrubou mzdu. Ona vám vyplivne mzdu čistou. Tuto pak vynásobíte faktorem 0,8 (odečtete tak DPH, kterou stát přirazí ke skutečné ceně zboží, které kupujete) a výsledek podělíte mzdovými náklady zaměstnavatele (to je hodnota, jakou vaše práce skutečně pro zaměstnavatele představuje). Výsledek (část práce, která skutečně zůstane vám) pak odečtěte od jedné (1) a máte míru zdanění - část vaší mzdy, kterou stát sebere a přerozdělí.

Už teď je to moc - a vy byste ještě chtěl bůhvíkomu platit nějakou základní mzdu?

213633

28.02.2010 11:13

Řecko jako zástěrka?

RE: V ekonomii nula od nuli pojde, ale, jeste mame min nez je nula.

jan386 213.?.?.?

Neumím si představit, jak by se ta "hodnota země" určovala. To by určoval nějaký nadnárodní arbitr? Nezkorumpovatelný? Třeba jako současná EU?

Navíc nelze tuto "podkladovou komoditu" zpět za peníze vyměnit. Peníze by měly být pouze "poukázkou" na něco, co je cenné samo o sobě. Je docela jedno, jestli to je zlato, stříbro, ropa, perleťové mušle nebo kamenné kotouče. A vždy by mělo být možné zajít za vydavatelem těchto poukázek a směnit poukázky za podkladovou komoditu - jen tak se zajistí vazba peněz na komoditu, a tedy i skutečná cena peněz.

213677

28.02.2010 11:43

Řecko jako zástěrka?

RE: V ekonomii nula od nuli pojde, ale, jeste mame min nez je nula.

jan386 213.?.?.?

Ale ovšem, vždyť jsme v diskusi. [smích]

Zemědělec by se měl v první řadě poohlédnout po někom dalším, než jsou jeho dosavadní zákazníci. To zemědělci udělali, a místo velkých mlékařských závodů prodávají své mléko přímo lidem pomocí automatů. Pokud přesto nenajde nikoho, může zkusit snížit cenu svého mléka. Ani to nemůže dělat neomezeně - nesmí se dostat pod hranici nákladů. Potom mu asi nezbyde, než nějakou dobu žít z rezerv, dokud opět kupce nenajde.

Ano, v tom s vámi souhlasím - daň ze spotřeby je skutečně nejmorálnější (dá-li se to o něčem tak nemorálním, jako je daň říci) daní, protože nepostihuje úspory a investice - pouze spotřebu. Kromě toho se z jednoho čísla dá snadno usoudit, kolik vám vlastně stát ukradne. Ne jako dnes, kdy vám musí pomoci počítač, protože to sám nespočítáte.

Nevím, jestli jste mne dobře pochopila, každopádně já soustavné krádeže a přerozdělování neobhajuji, to v žádném případě. Naopak - docela mi vadí, že na daních platíme tolik a není to nikde vidět. Vadí mi, že sociální a zdravotní se nazývá pojištěním, a přitom jde o další daň (počítá se automaticky z příjmu a ne volitelně z jiných veličin - např. výše pojištění domu proti povodni závisí na jeho vzdálenosti od řeky).

Současný průběžný důchodový systém je odsouzen k zániku, protože za 15-20 let prostě nebude nikdo, kdo by to platil. A protože by to znamenalo politickou sebevraždu, nikdo ze současných politiků není schopen lidem říct, že se musejí přestat spoléhat, že jim někdo dá důchod a pořádně důchodový systém zrevidovat.

Čeká nás světlá budoucnost.

213679

06.07.2010 20:34

Proč je větší krize stále před námi?

RE: leverage, úroky a odpovědnost

jan386 213.?.?.?

Ano, přesně tento názor zastávám také. Navázat měnu na komoditu nebo koš komodit (vcelku jedno) a zmizí všechny problémy. Frakční bankovnictví, inflace atd.

Bohužel se toho asi nedožiju, protože toho se děsí státy (nemohly by okrádat občany inflací) i banky (nemohly by tvořit peníze z ničeho). A ti si rybník nevypustí.

223412

06.07.2010 22:08

Proč je větší krize stále před námi?

RE: leverage, úroky a odpovědnost

jan386 213.?.?.?

Osobně myslím, že není třeba zakazovat. Kdyby se to rozkřiklo (a že se nic neutají), tak by se o to postarali klienti sami. Pár bankovních manažerů by se asi zhouplo na kandelábru, ale to je holt riziko podnikání. . .

Ale když už by se do toho musel plést stát, tak aspoň takhle.

223419

06.08.2010 10:59

Katastrofa v Mexickém zálivu – jak to vidí ruský odborník

RE: ..a vidite,

jan386 213.?.?.?

Mohl bych se prosím zeptat jak by se lehká a střední frakce ropy mohla potopit pod vodu?

225741

Káva pro Zvědavce

88

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc únor přispělo 143 čtenářů částkou 30 771 korun, což je 88 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010
IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
15SucVps1Cpxd6ahR6uxx6SJiR16SZgR7b

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Cca 120.000 migrantů zatím navezlo Turecko podél řeckých hranic, turecká TV propaguje Řecko jako bezpečný průchod do Evropy29.02.20 11:49 Řecko 0

Turecko nazvalo smrt jejich vojáků v Idlibu „útokem na NATO“28.02.20 18:13 Sýrie 0

A jak se připravuje na migranty Česká republika? Co, pane Hamáčku a Babiši?28.02.20 17:23 Česká republika 0

Polícia po spoločnom cvičení s vojakmi: V poslednom období dochádza k nárastu záchytov nelegálnych migrantov nielen na Slovensku, ale aj v susedných k28.02.20 16:56 Slovensko 0

Príslušníci tureckej armády zastavili prácu čerpacej stanice a zablokovali dodávky pitnej vody pre sýrsky región so 600-tisícovým obyvateľstvom28.02.20 16:34 Sýrie 1

Orbán: Očekáváme neustálé masívní útoky migrantů na jižní hranici Maďarska28.02.20 16:26 Maďarsko 0

NATO nás ochrání? Kdepak. Kvůli pohybujícím se proudům migrantům žádá NATO Rusko a Sýrii, aby zastavily ostřelování Idlibu28.02.20 16:10 Evropská unie 1

Ukrajinský podvod28.02.20 15:53 USA 0

Přeprava migrantů k řeckým hranicím je koordinová tureckou zpravodajskou službou MIT. Migranti jsou převáženi autobusy28.02.20 15:47 Turecko 0

Erdogan:72 hodin nebudeme bránit průchodu migrantů do Evropy - mohou se pohnout milióny lidí28.02.20 09:34 Turecko 9

Hraní si s ohněm - „velký pochod“ NATO na východ!27.02.20 19:32 Neurčeno 1

Assange má za sebou první dva dny slyšení u soudu, který má rozhodnout o jeho vydání do USA27.02.20 00:07 Británie 2

Video: Migrantky dupou švédské dívce po hlavě, migranti si to natáčí: "Zabij ji, wallah!"26.02.20 01:03 Švédsko 2

Muslim v autě najel do masopustního průvodu v německém Volkmarsenu - cílil hlavně na děti25.02.20 20:49 Německo 5

Slovenský parlament definitívne odmietol Istanbulský dohovor. SNS vyzvala prezidentku, aby to oznámila Rade Európy25.02.20 20:16 Slovensko 1

Z Česka bude brzy holina25.02.20 07:28 Česká republika 1

I trpaslíci mohou škodit: Tandém tří lokálních nul škodí České republice24.02.20 15:36 Česká republika 5

Libyjští teroristé se jezdí léčit do lázní Klimkovice u Ostravy?24.02.20 08:38 Česká republika 0

Barcelona: Migrant brutálně napadl starou ženu v metru24.02.20 00:05 Španělsko 0

Vojenská cvičení USA22.02.20 16:33 USA 3

Měnové kurzy

USD
23,08 Kč
Euro
25,46 Kč
Libra
29,59 Kč
Kanadský dolar
17,23 Kč
Australský dolar
15,02 Kč
Švýcarský frank
23,92 Kč
100 japonských jenů
21,36 Kč
Čínský juan
3,30 Kč
Polský zloty
5,87 Kč
100 maď. forintů
7,52 Kč
Ukrajinská hřivna
0,94 Kč
100 rublů
34,59 Kč
1 unce (31,1g) zlata
36 620,87 Kč
1 unce stříbra
384,92 Kč
Bitcoin
202 319,10 Kč

Poslední aktualizace: 29.2.2020 07:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo ?