Zpátky na příspěvek ›

Všechny příspěvky ze stejné IP adresy

Nalezeno 14 příspěveků, 5 různých jmén: clovek, clovek z branze, charon, LOL, Pinky.

Setříděno od nejstaršího, přetřídit od nejnovějšího

24.01.2010 08:44

Dánsko je civilizovaná země?

Jen pár upřesnění ...

charon 212.?.?.?

Ostrovy zmiňované v textu mají i "české" jméno - jsou to Faerské ostrovy. Pod tímto jménem jsou zmiňovány ve většině česky psané literatury.

Většina zvířat na fotografiích nejsou evidentně delfíni. Je to dobře vidět na sedmém, osmém a desátém snímku. Podle mého laického názoru je to buďto kulohlavec černý nebo kulohlavec Sieboldův (chráněný, blízko vyhynutí). Souhlasím s tím, že se řadí mezi delfínovité.

V ostatních ohledech souhlasím s editorem - pro toto jednání nemohu najít přijatelné odůvodnění. Adresu k zaslání protestu si někde najdu.

210423

24.01.2010 10:40

Dánsko je civilizovaná země?

Ještě úvaha o důvodech ...

charon 212.?.?.?

Nedá mi to - uvažoval jsem o kořenech popsané tradice. Obyvatelé Faerských ostrovů žijí více než z 90% z rybolovu. Zbytek ekonomiky stojí na chovu ovcí a v menší míře na turistickém ruchu. Kontroverzní tradice může mít původ ve faktu, že delfínovití jedí ryby. Jsou to tytéž ryby, které loví ostrované a kostra argumentace může spočívat na úvaze, že jsou to ryby, které ostrovanům "chybí v sítích". Alternativně se lze opřít o domněnku, že se ostrované na ostrovech prostě v historii nudili - kromě dřiny na lodích a při chovu ovcí tam není nic.

V důsledku stojíme před situací jako v rozvojové Africe a Americe: domorodci z nedostatku nebo nevědomosti likvidují něco, co nám všem v důsledku bude chybět. Výzva aby toho nechali ovšem nezbytně narazí na nesouhlas pokud nebude doprovázena uceleným návodem na řešení jejich situace, ne jen "nechte toho, nám se to nelíbí" a "jinak si klidně umřete hlady".

Neomlouvám vybíjení kulohlavců, to jistě v 21. století nijak omluvitelné není, jen předesílám, že ostrované to asi vidí z jiného úhlu.

210432

24.01.2010 10:50

Dánsko je civilizovaná země?

RE: Jsme v tom vsichni !!!!!

charon 212.?.?.?

Nemůžu až tak docela souhlasit. Výlov kaprů a následný prodej až po zabíjení je v České republice "pokryt" spoustou hygienických předpisů a předpisů proti týrání zvířat. Je popsáno za jakých podmínek a jakým způsobem má byt ryba zabíjena aby jí nebylo působeno zbytečné utrpení. Tyto předpisy jsou zvláště v předvánoční době pilně kontrolovány úřady a přestupky postihovány. Televize se dychtivě věnuje statistikám přestupků proti těmto nařízením.

Praxe vyobrazená v článku by neprošla ani tím nejmírnějším kritériem naší legislativy. Naší legislativou by prostě neprošla vůbec a média by se mohla zbláznit ...

Z článku ani z odkazů se mi nepovedlo zjistit s jakou periodicitou tahle akce probíhá - doufám, že moc často ne ...

210434

24.01.2010 11:08

Dánsko je civilizovaná země?

Ještě jedno upřesnění

charon 212.?.?.?

Ve zdrojových textech se lovený druh označuje jako "pilot whale", což má v češtině ekvivalent "kulohlavec černý". Vzhledem k lokalitě se patrně jedná o dlouhoploutvou variantu druhu. Je veden v červené knize ohrožených druhů.

Detailní popis vybíjecího druhu lovu (dříve dosti rozšířeného), a datace jeho historie sahající do 19. století, je popsán v anglické mutaci Wikipedie. Také se tam říká, že Faerské ostrovy jsou v současnosti patrně poslední místo, kde tato praxe ještě přetrvává.

210437

28.01.2010 19:16

Datové schránky - krok mimo?

RE: Datové schránky

charon 212.?.?.?

Datová zpráva "vydrží" ve schránce jen 90 dnů. Potom ji systém smaže.

Lze si zaplatit službu, která se jmenuje "datový trezor" a životnost datové zprávy prodlužuje na dobu svého trvání (potenciálně tedy i na dost dlouho).

Zprávu lze ověřit i déle než, za jeden rok - jen to není právě komfortní. Detaily jsou dost složité [mrknutí jedním okem]

210895

18.06.2010 11:51

Netanyahuv psychiatr spáchal sebevraždu

Může být duševně nemocný ústavním činitelem?

charon 212.?.?.?

Mám pocit, že co popisuje lékař v dopise na rozloučenou by stačilo na zbavení svéprávnosti.

Zajímavá otázka je, jestli může být duševně nemocný člověk premiérem. Jaká je potřebná zdravotní kvalifikace? Stačí fakt, že ho Knesset jmenuje a na jeho způsobilost se nebere zřetel? Tedy demokracie za každou cenu? Budeme mít předsedou vlády koně podobně jako v Římě?

222288

Řekl bych, že u pana Robertse je přání otcem myšlenky. Jsem si jist, že takto "poklidný" průběh by naznačovaný příběh neměl. Úplně mi v něm chybí pokusy o nahrazení výpadku příjmů ze zahraničních zdrojů a pokus vyzvat cizí státy k "pomoci" vlastní ekonomice.

Takhle snadno a bez ničivého dopadu do zahraničí by to prostě neproběhlo. Je poučné se znovu a podrobně podívat, jak probíhalo dělení Sovětského svazu - mělo široký dopad do stavů mnoha zemí po celém světě, který nebyl zdaleka ve všech případech pozitivní.

225094

06.08.2010 07:01

Katastrofa v Mexickém zálivu – jak to vidí ruský odborník

Pár upřesnění

charon 212.?.?.?

V textu se uvádí, že 6km je největší hloubka dosažená ponorkou. To není pravda. Největší dosažená hloubka je někde pod 11km. Neumím španělsky takže nedokážu podchytit nuanci ve které to bylo takto formulováno - je možné, že se mělo jednat u hloubku dosaženou ponorkou (víceméně) "běžné" konstrukce, čemuž jsou Mir-y poměrně blíž, než Trieste, což je specializovaný přístroj.

Je fakt, že ruští odborníci označovali uzavření úniků atomovým výbuchem za možnou alternativu ale po počátečních návrzích už takovou nabídku neopakovali. V oblasti ameriky vůči ní existuje značná, připusťme iracionální, předpojatost. Sověti dozáhli určité zručnosti v použití mírového využití atomovývh výbuchů, která by jim možná umožnila to udělat ale už se to asi nedovíme.

Že zadavatel požaduje po konzultantech NDA (non-disclosure agreement) je běžné i v naprosto nedůležitých souvislostech, takže bych z toho nevyvozoval hlubší závěry. BP musela počítat s tím, že neoficiálně a neveřejne doma konzultatni řeknou naprosto všecho a s tím je zřejmě i požádala o spolupráci.

225712

02.01.2011 09:38

Íránské zápisky

Pohled na úvodní článek

charon 212.?.?.?

Text ke kterému se tu vede diskuse jasně nemohl být vyčerpávajícím popisem poměrů v Íránu - už kvůli rozsahu.

Z mého pohledu to byl ale dobrý článek v tom smyslu, že jsem se z něj dověděl věci, které jsem nevěděl. Věřím tomu, že co bylo napsáno, je pravda. Ne nutně celá ale chápu jako cennou informaci jak se k sobě peršané chovají. Ve zprávách v českých veřejnoprávních médiích se tohle člověk nedočte ...

235333

19.11.2012 06:46

Bude se Zvědavec stěhovat podruhé? Bohužel ano

taky tomu moc nerozumim...

clovek z branze 212.?.?.?

Nechci se Vas dotknout, ale naletet na "neomezeny" webhosting od vas bylo hodne naivni. Zvlast pokud z nejakeho podobneho hostingu odchazite.

Proc jste se neporadil s nekym kdo se v branzi pohybuje?

Taktez brecet nad tim co vse musite delat mi prijde ponekud trapne.

Jsem si zcela jist, ze mezi ctenari by se nasel nekdo kdo by Vam napriklad s administraci rad pomohl.

279322

19.11.2012 19:16

Bude se Zvědavec stěhovat podruhé? Bohužel ano

Migrace zvedavce...

clovek z branze 212.?.?.?

@hestroy:

> Je mi jasné, že času druhých si nevážíš ani trochu, bla bla..

V tom pripade jste asi jasnovidec. Opravdu jsem si nevsiml ze vy byste neco navrhoval [mrknutí jedním okem] Pouze se navazite se do lidi, kteri slusne reaguji na tuto vzniklou situaci. Jako dobrovolnik se rad prihlasim hned jak nekdo nejake dobrovolniky zacne shanet [smích]

> Za kolik hodin bys ho nainstaloval ty?

Instalace weboveho serveru vcetne prislusenstvi (deploy atd.) je otazka 2 hodin a bezna udrzba nezabere mesicne o moc vic.

> Ty ubohý lháři?

Ty ubohy trolle [velký smích]

@milann

> Radi pomozeme.

> Nie je problem prispiet. Problem je v zmysluplnom a efektivnom vyuzivani zverenych financnych zdrojov!

Presne. Zatim vsak nikdo zadnou pomoc neshanel.

> ...tak budem mat "zvedavca" stale, aj keby ste hned skoncili. Takze s takymito "placlivymi clankami" radsej velmi opatrne...

Prijde mi trapne brecet nad necim co jsem si sam zpusobil. Kdyby ten odstavec "o sekretarce a adminovi" v clanku nebyl nestalo by se nic. Pouze by clanek mene popudil nektere ctenare.

@peptalkin:

> Ak zakon daneho statu zakazuje klamlivu reklamu, tak sa ten zakon neda obist nejakou klauzulou v zmluve.

Presne tak. Chtel jsem se puvodne zeptat na jmeno te hostingove spolecnosti, ale vzhledem k tomu, ze je to pravdepodobne nejaky lokalni poskytovatel me to tolik nezajima.

279353

17.12.2012 15:42

USA a Rusko by mohly naplnit předpovědi mayského kalendáře

Do kamene tesat!

clovek 212.?.?.?

> Celé mi to připomíná scénku z filmu Trainspotting, kde Begbie vhodí krýgl od piva do davu a v tom největším dusnu tam nakluše se slovy "Kterej zmrd to udělal". Výsledkem čehož je pranice o kterou mu šlo na prvním místě.

Presne!

280714

10.04.2013 17:20

Kdo je terorista?

RE: pane Stwora

LOL 212.?.?.?

S tou redukcí chcete pomoci nebo se odstraníte sám? Zajisté jste charakter a vezmete s sebou i celou svou rodinu.

[chechtot]

Tento článek je podivná míchanina ovšem v podstatě se vším souhlasím [mrknutí jedním okem]

Kromě toho mě pan Stwora tou poznámkou utvrdil v názoru že to nemá v hlavě v pořádku...

287960

Článek je zajisté psán dosti naivním stylem... to však nemá žádný vliv na to co se stalo.

Pokud by to nebyla FALSE FLAG operace jak to že ty psi ty údajně primitivní bomby ze střelného prachu nenašli?

Podle mě to skutečně bylo cvičení. Na něco mnohem většího...

288344

Káva pro Zvědavce

46

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc únor přispělo 100 čtenářů částkou 16 049 korun, což je 46 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010
IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
15SucVps1Cpxd6ahR6uxx6SJiR16SZgR7b

Další možnosti platby ›

Milí čtenáři,

prosím zvažte, zda by nestálo zato přispět na provoz tohoto serveru.

Odstranil jsem reklamu, protože jste mi psali, že vás uráží svou hloupostí. Neplatili mnoho, ale alespoň něco. Takže jsem plně závislý na tom, co se dobrovolně vybere. Děkuji.

Ve zkratce

Z Česka bude brzy holina25.02.20 07:28 Česká republika 1

I trpaslíci mohou škodit: Tandém tří lokálních nul škodí České republice24.02.20 15:36 Česká republika 5

Libyjští teroristé se jezdí léčit do lázní Klimkovice u Ostravy?24.02.20 08:38 Česká republika 0

Barcelona: Migrant brutálně napadl starou ženu v metru24.02.20 00:05 Španělsko 0

Vojenská cvičení USA22.02.20 16:33 USA 2

Kdy se to celé zhroutí?21.02.20 15:18 USA 1

Co vlastně chtěl sdělit světu šílený střelec?20.02.20 20:48 Německo 2

Z Bruselu koncem února přijede na neposlušné Čechy kárná výprava, vedená sudetskými Němci20.02.20 18:06 Česká republika 0

Patočka kvůli Křečkovi napráskal Babiše Macronovi."Vyhoďte Babiše z ALDE!" žádá.20.02.20 17:11 Česká republika 1

Jak pan Křeček uzemnil Stehlíkovou20.02.20 10:55 Česká republika 2

Devět obětí střelby v Německu, pachatel je po smrti 20.02.20 08:25 Německo 5

Masové šílenství švédské mládeže19.02.20 15:46 Švédsko 5

Šokující čísla z Číny19.02.20 07:36 Čína 11

Cena zlata soupá19.02.20 06:51 Neurčeno 0

Sebemenší náznak pravdy o černoších vede ke konci kariéry17.02.20 23:36 Británie 0

Recyklace je lež zaplacená ropou17.02.20 09:24 Neurčeno 0

Neffův Neviditelný pes začíná být příjemně viditelný16.02.20 19:24 Česká republika 2

Niektoré švajčianske kantóny pozastavili používanie 5G vysielačov. Švajčiarske úrady začali testovať ich bezpečnosť15.02.20 13:53 Švýcarsko 5

Státní dluh vzrostl na 1,64 bilionu, na dividentách odteklo 299 miliard14.02.20 16:16 Česká republika 4

Česká vláda opět provádí rektální alpinismus Izraeli14.02.20 16:08 Česká republika 1

Měnové kurzy

USD
23,24 Kč
Euro
25,24 Kč
Libra
30,07 Kč
Kanadský dolar
17,49 Kč
Australský dolar
15,37 Kč
Švýcarský frank
23,74 Kč
100 japonských jenů
20,97 Kč
Čínský juan
3,31 Kč
Polský zloty
5,86 Kč
100 maď. forintů
7,47 Kč
Ukrajinská hřivna
0,95 Kč
100 rublů
35,64 Kč
1 unce (31,1g) zlata
38 486,39 Kč
1 unce stříbra
431,99 Kč
Bitcoin
222 580,54 Kč

Poslední aktualizace: 25.2.2020 07:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo ?