Zpátky na příspěvek ›

Všechny příspěvky ze stejné IP adresy

Nalezeno 42 příspěveků, 2 různá jména: <nic>, jean.laroux.

Setříděno od nejstaršího, přetřídit od nejnovějšího

30.07.2010 16:23

Klimatické zbraně: Více než pouhá konspirační teorie?

RE: chemtrails= kapitalni kravina

jean.laroux 94.?.?.?

Souhlasím. Trochu jsem to nedomyslel. Hlasy se sčítají na místě přímo volební komisí příslušného okrsku a proto k jejich záměně dojít nemůže. Výsledky jsou evidované i dle okrsku a zde si každá komise může ověřit co skutečně sečetla s tím co visí na webu. Jen mi stále nesedí jak mohlo dojít k nesouladu v preferenčních hlasech. Že by někdo fixloval přímo ve volebních komisích ? Nebo, že by někdo vhazoval lístky mimo obálku, tím je zneplatnil a pak se divil, že se ve výsledku jeho preferenční osoba nachází s nulovým počtem hlasů ? Možná si lidé jen vymýšlí. Kdo ví ?

V každém případě Vámi popsaný způsob předvolební manipulace funguje dokonale a falšování voleb by tedy bylo příliš velkým rizikem tak či tak.

225200

30.07.2010 17:36

Populace, eugenika a moc

RE: Populace vs. zdroje

jean.laroux 94.?.?.?

Stále tu budou 4 děti u chudých minorit těžících ze sociálního systému vůči v průměru dvěma dětem z prostředí produktivní majority. S tím se ale nic nenadělá. Rozhodně je to lepší stav než nyní. Tolik k naší zemi.

V globálním měřítku je problém mnohem žhavější. Nadprodukce potomstva pochází z chudých Asijských nebo Afrických zemí. V tomto případě je nutno zamezit migraci těchto lidí do našeho prostoru. Jde o silné bezpečnostní riziko a zátěž státu. Právě ekonomická migrace nejvíce ohrožuje dominanci Evropanů v Evropě. Multikulti může vypadat sebelépe na obrázcích pro školy kde vedle Pepíka stojí spolužačka Su Jing a spolužáci Abdul a Dežo. Fungující multikulturní společnost je však větší pohádka než komunismus. Cizí kultury se neintegrují do Evropské komunity tak rychle a snadno. Do doby plné integrace jsou pak přítěží. Jak dlouho se stát snaží integrovat cigány ? A výsledek ?

225210

31.07.2010 09:39

Populace, eugenika a moc

RE: Selektivní šlechtění

jean.laroux 94.?.?.?

Elity nebo ti kteří se za elity (vyvolené, jedinečné, šlechtu atp.) považovali se snažili udržet svou "genetickou čistotu" uzavíráním se do diaspor a snahou o zamezení křížení s jinou etnickou komunitou. Kam to vede je zřejmé. Příkladem mohou být Samaritáni, zdegenerovaná šlechta atd.atd. Od tohoto trendu musí elita odstoupit a ... ŠLECHTIT. Šlechtit sebe. Skutečně si bude muset vybírat partnery ke křížení aby řízenou etnickou mutací dosáhla požadovaného efektu. V opačném případě by se z elity stala banda koktavých a slintajících blekotů, která by to daleko nedotáhla.

225264

31.07.2010 09:57

Populace, eugenika a moc

RE: Autore, prosím...

jean.laroux 94.?.?.?

S Vaším závěrem bohužel nemohu souhlasit. Nebo jsem Vás možná jen nepochopil. Nelze spoléhat na to, že si tzv. "nepřizpůsobiví" uvědomí podstatu problému (PROZŘÍ)a aktivně jej vyřeší. Hnacím motorem u každého živého tvora je vždy motivace. PROČ by si měli uvědomit podstatu problému ? Jsou schopni si ji uvědomit, když si ji pořádně neuvědomují ani velmi inteligentní lidé ?

MOTIVACE ! Vytvoření motivačních podmínek k uvědomnění si "podstaty problému" je tou Alfou a Omegou celé problematiky. Pokud bude pro "nepřizpůsobivé" výhodné nic si neuvědomovat a těžit z podpory systému pak si nic uvědomovat nebudou. Musí být na straně jedné DONUCENI si uvědomit (např. odebrat jim podporu) ale na straně druhé je nutné jim v prostředí vytvořit podmínky k seberealizaci. Obojí je nutné řešit současně. Odebrání podpory bez současného vytvoření podmínek nikam nevede. Resp. vede .. a to .. do ještě vetších problémů. Současně nelze problém řešit odděleně a selektivně ve vztahu k etnicitě, náboženství minority atp. Jednoduše je nutno vytvořit obecná systémová pravidla a podmínky k růstu. Tzn. NE systém odborné rekvalivikace (vzdělávání) pro cigány ale takový systém pro sociálně slabé.

225267

31.07.2010 10:02

Klimatické zbraně: Více než pouhá konspirační teorie?

RE: chemtrails= kapitalni kravina

jean.laroux 94.?.?.?

A je to Stane o tom el. systému nebo spíš o tom kdo a jak si s ním hraje ? [mrknutí jedním okem]

Pokud se v něm bez důsledného dohledu bude vrtat jen nějaká soukromá firma napojená na kdoví koho pak je jistě takový systém obrovským rizikem.

225269

31.07.2010 21:06

Populace, eugenika a moc

RE: Autore, prosím...

jean.laroux 94.?.?.?

Kdo ty podmínky vytvoří ? To je přeci úloha státu. Je to práce politiků jak správně uvádíte. Jistě, v současnosti vidíme spíše politiky, kteří se snaží zviditelnit opakováním slov o rasismu a tím situaci nejen neřeší ale problém jestě více prohlubují.

Ani politici si nic nesamouvědomí stejně jako problematické minority. Opět je zde otázka motivace. Musíme politiky prostě donutit (motivovat) aby si uvědomili. Podmínky pro politiky vytváříme my. Ve volbách - zatím JEN ve volbách - bohužel. Budeme-li volit populisty a necháme-li je, aby našim jménem škodili nikdy se nic nezmění.

Systém se časem možná opravdu zhroutí a možná ne. Nebyl bych až tak pesimistický. Tlak na jedné straně vytváří odpovídající protitlak.

225313

01.08.2010 19:19

Populace, eugenika a moc

RE: Selektivní šlechtění

jean.laroux 94.?.?.?

Na tom určitě něco je. Vysvětlujte to ale příznivcům šlechtění [mrknutí jedním okem]

225388

01.08.2010 20:47

Klimatické zbraně: Více než pouhá konspirační teorie?

RE: chemtrails= kapitalni kravina

jean.laroux 94.?.?.?

Jak jsem již psal výše. Pokud by byl systém el.voleb zneužíván je dost velké riziko, že by to někdo vynesl ven. A pokud by se tak stalo pak by to viníky v pozadí kompletně odrovnalo.

Věřím tomu, že pokud by byl takový systém pod vícevrstvou nezávislou kontrolou pak by jej zneužít nešlo.

225399

09.08.2010 18:25

Čiernobiela dúha

RE: Právo cítit odpor

jean.laroux 94.?.?.?

No nevím.

Když cítím odpor k lejnu tak ona pozdější tvrdá konfrontace může být např. že zakopnu a spadnu tváří přímo do něj. Ble .. Popasoval jsem se s lejnem .. Přestanu pak cítit ten odpor ?

Co homosexualita ? Ještě párkrát napíšu ODPOR a zavřou mě za propagaci nějaké strany. Pak se ve sprše ohnu pro mýdlo a .. BLE ! Přestanu cítit odpor ? Co myslíte ?

Prostě mi ty esoterní a jungiánské teorie nějak nesedí v praxi.

Vaše poslední věta bude asi jádrem pudla. Pochopit homosexuály mohu a mohu je dokonce tolerovat či respektovat pokud zůstanou ve svém prostoru a nebudou se cpát do toho mého. Stejně tak jsem ochuten respektovat araby nebo afričany v jejich domovině i s jejich zvyky, které se mi nemusí líbit nicméně nemám jim do toho co "kecat". ALE !! Můj respekt potrvá jen pokud zůstanou ve SVÉM PROSTORU a nebudou mě vytěsňovat z mého. Vytěsňování z mého prostoru mne ohrožuje protože vede k budoucímu riziku Vámi zmiňovaného "popasování se". Já se tedy v mnoha směrech rozhodně "popasovávat" nechci [mrknutí jedním okem]

225912

09.08.2010 18:39

Čiernobiela dúha

RE: Právo cítit odpor

jean.laroux 94.?.?.?

Btw. to mě vede k pokusu o analýzu ODPORu jako takového. CO to je vlastně ten odpor. Proč jej cítím ? Nejspíš jde o strach. Na počátku je výchovou vsugerovaná hodnota. Příklady: Nebudu jíst vepřové, protože není kosher. Nejím králíky protože to je vlastně myš. Hnusí se mi špenát. Cítím odpor ke komunistům atd. atd. Někde se prostě ten odpor k něčemu vzal a zakořenil se mi v podvědomí. Může mít tisíce podob. V další fázi následuje představa. Představa konfrontace o které píšete. A při této představe vypluje na povrch určitá forma strachu z oné konfrontace. To celé definuje odpor.

Vezměme to tedy z pohledu strachu. Říká se, že člověk se bojí zejména neznámého. Když pak to neznámé odhalí strach ho zčásti přejde. To je asi podstata Vašich teorií. Člověk se také ale bojí známého. Bojí se právě konfrontace. V dětství se spálíte o kamna, pokouše Vás pes nebo ve filmu uvidíte tragické důsledky automobilové nehody což není ani přímo Vaše vlastní zkušennost. Vaše psychika si pak vytvoří preventivní strach jako přirozenou ochranu proti potenciální možnosti vzniku či zopakování situace.

225913

09.08.2010 21:39

Čiernobiela dúha

RE: Právo cítit odpor

jean.laroux 94.?.?.?

[smích] Krásně jste to napsal. Ano vše má své místo v řádu věcí. I to lejno. Lejno je vlastně produktem činnosti, která je dle čínské stupnice rozkoše na jednom z prvních míst. Lejno jest odpadem pro toho kdo jej produkuje ale pro jiné tvory může být exkluzivní lahůdkou. Je pro člověka také lejno tím očekávaným potěšením ? Nebo je tím potěšením spíše zbavení se jej (zbavování se) ? Jak je to s ejakulací ? Zamyslete se ? Je tou slastí ten ejakulát nebo proces zbavování se jej a tím i zbavování se souvisejícího napětí ?

No .. nejsem hovniválem a ani mouchou. Mé místo je mezi tvory zvanými homo sapiens, lejno ve mne budí prostě odpor a neočekávám, že by se to někdy změnilo. Ani se o tu změnu nebudu snažit. NEMÁM PRO TO DŮVOD. Představte si že bychom měli bojovat a vyrovnávat se s každým svým odporem. Co by se z nás stalo ? Lidé beze strachu ? Vyrovnaní ? No možná .. a možná bychom byli společností .. tou nevyrovnanou společností .. považování za blázny nebo odpad. Za ujeté magory co se mazlí s lejnem. Myslím, že je pro individum důležité být akceptovanými i členy společnosti. Nebýt za magory. Nebýt za úchyly. Představte si jak by to vypadalo, kdyby se dívky vyrovnávaly s odporem k prostituci tím, že by začaly makat v bordelu ? A co odpor ke zločinu a strach z trestu ? Postavit se tomu čelem ? Někoho "voddělat" ?

225923

10.08.2010 22:00

Čiernobiela dúha

RE: Reakce diskutujících jsou většinou překvapivé a argumenty...?

jean.laroux 94.?.?.?

No super. Tak jsme se dokonale shodli. Nepátrejme v těch druhých ale pátrejme především v sobě [mrknutí jedním okem] Stop je všude kolem skutečně haba kuk [smích]

225971

21.08.2010 08:35

Renesance etnického separatismu ve „sjednocené Evropě“

RE: Z dnešních zpráv o deportaci romů z Francie

jean.laroux 94.?.?.?

Napsal jste to hezky ale s jednou věcí nesouhlasím. Píšete, že Oni pracovat nebudou a my jako civilizovaní humanisté bychom se o ně měli postarat. Já se ptám .. Proč se musíme postarat o někoho, kdo se o sebe může starat sám ? Práci nechtějí ? No tak ať nejí .. Ano AŤ NEJÍ. Já myslím, že je hlad donutí pracovat jako se Dalibor naučil fidlat na housle. Práci nenajdou ? Ano to je problém. Oni často nenajdou práci ani ti co pracovat chtějí. Pak by se stát měl vážně zamyslet nad pracovní migrací. Já myslím, že pokud by všude nebylo plno cizinců co pracovat chtějí i za mizernou mzdu a pokud by současně platila podmínka, že kdo nechce pracovat nejí pak bychom se museli starat už jen o ty co skutečně pracovat nemohou. To je podle mne podstata humanismu a solidarity.

226636

30.08.2010 18:19

Více imigrantů pro Evropu, říká Brusel

RE:

jean.laroux 94.?.?.?

No v podstatě za tím kompem sedíte i Vy [mrknutí jedním okem]V podstatě "to máte doma" jak sám píšete a na výchově nemakačenků máte svůj podíl [mrknutí jedním okem]

Je určitě nesmyslem nadávat na přistěhovalce. Ti jsou prostě za lepším a berou jen to co je jim nabídnuto. Nic víc nic míň. Pak jsou tu ti, kteří sem ty "makačenky" zvou. Opravdu by naši lidé nemakali, kdyby za fyzickou práci dostali plat odpovídající životním nákladům ? Pokud bude trvat DOVOZ levných makačenků tak nikdo zaměstnavatele nedonutí mzdy zvednout. A lidi (včetně Vašich dětí) se Vám na fyzickou dřinu za pár kaček (EUR) vyprdnou. Nedivím se jim. Vy byste za těch pár šupů dělal ?

227029

30.08.2010 20:55

Více imigrantů pro Evropu, říká Brusel

RE:

jean.laroux 94.?.?.?

No skvěle. Určitě se shodneme na tom, že než začneme něco dělat musíme vědět proč to děláme. Proto jsme my dva a mnozí další tady. Hledáme alternativy k tomu co do nás "hustí" systém. A zřejmě nacházíme. Mnoho lidí je často překvapeno, když dojdou pozorováním okolí k poznání, že vše je trochu jinak a pak zjišťují, že mnozí další vlastně vidí totéž. Po probuzení přichází ujišťování se a po dostatečném ujištění se, že skutečně nejsme paranoidní blázni teprve přichází to "NĚCO DĚLAT". K tomu pochopitelně musíme znát svůj cíl tzn. vědět co chceme dělat. Vy to třeba víte. Třeba se snažíte ukázat dětem jak na to metodou osobního příkladu. Třeba někde protestujete nebo píšete petice. To uveďte Vy. I já mám své metody a nesoustředím se jen na psaní. Víte, už jen tím, že získáte nějaké přesvědčení ovlivňujete své okolí určitou energií. Něco děláte. Nepodceňoval bych zdejší diskutéry. Možná se pletu ale právě ten dojen jsem z Vašeho příspěvku získal. Myslím, že lidé dnes nejen nadávají ale už také DĚLAJÍ. Při odpoutávání se od matrixu ani nejde nic nedělat.

227039

01.09.2010 19:49

Americké svaté křižácké tažení proti muslimskému světu

RE: :)

jean.laroux 94.?.?.?

Méďo jestli Vy nejste tak trochu popíračem [velký smích]

Mě píšete své přesvědčení o tom, že světem nikdo hmotný nemanipuluje. Quido podle Vás dělá z pohádek historii .. No dobře. Je to Vaše přesvědčení a brát Vám ho nebudu.

Jaký je Váš názor na pohádky o nárocích na Izrael ? Existovalo vůbec nějaké Davidovo nebo Šalamounovo království ? Existoval nějaký Abraham nebo Ježíš ? Jsou to pohádky ? Které historické studie nejsou pohádky ?

227282

03.09.2010 20:30

Spravedlivý stát

RE: Hezká utopie.....

jean.laroux 94.?.?.?

Hezká úvaha ale co z toho plyne ? Myslím praktický závěr ? Sjednotit systém do globálního celku a zbrzdit dynamiku ? Fungovalo by to nebo by se to časem rozpadlo zevnitř ? Já myslím, že uměle bržděná dynamika v sjednocené říši vytváří přetlak a jediným ventilem na tlakáči by v tomto případě musela být tvrdá ruka centrálního vedení.

227474

03.09.2010 20:35

Americké svaté křižácké tažení proti muslimskému světu

RE: teda nevím jak vam, ale me prijdou

jean.laroux 94.?.?.?

Všichni jsme krysy [smích]

227476

04.09.2010 09:17

Spravedlivý stát

RE: Hezká utopie.....

jean.laroux 94.?.?.?

No a o tom to je. Jestli se to totiž nepopohání dopředu tak nějak samo od sebe tj. přirozeně [smích]

227493

04.09.2010 20:18

Spravedlivý stát

RE: Hezká utopie.....

jean.laroux 94.?.?.?

Ne. Mám na mysli ten současný. On opravdu dynamiku má, nenechte se mýlit. Jen ten zisk z dynamiky plyne do pár soukromých kapes. Do kapes lidí, kteří ovládají ten úvěrový systém a kapes pár vrstev pod nimi [mrknutí jedním okem] Dokonce i Váš osobní bankrot resp. bankrot mnoha příslušníků lůzy v tomto systému tu JEJICH dynamiku podporuje. Pokud se dostanete do platební neschopnosti čeká Vás exekuce a Vaše půda i majetek se dostane do těch správných rukou tj. rukou těch co na to mají aby to v dražbě koupili tj. do rukou těch o kterých jsem psal na začátku. Ti co to odkoupí to navíc odkoupí v dražbě za mnohem menší cenu než za kterou jste to Vy koupil. Nazval bych to zlodějská dynamika.

Jak se chcete prosadit na trhu s tím svým skvostem, když už se s ním prosadil dávno někdo jiný ? Tj. ten co nešetřil ale buď si půjčil nebo našel tichého společníka, který na sebe převzal investiční riziko a zaplatil vše hned ????? Pokud byste chtěl přejít na spořivý systém na místo toho úvěrového musel byste to v konkurenčním prostředí zavést úplně všude tj. bylo by nejdříve nutné vytvořit homogenní celek s jednotnými pravidly, který ekonomicky neovlivňuje nikdo zvenčí. Snad by se možná dalo i konkurovat se systémem bez úvěrů a s využitím kombinovaného sponzoringu tj. sponzoring státní a sponzoirng komerční (tiší společníci). Jak jsem tu již několikrát psal .. úvěrový systém přináší opravdu mnoho problémů ale nemá smysl jej zakazovat. Je naprosto přirozený a funguje již od pravěku. Půjčíš mi pár koz a já ti jich za rok vrátím 5. Proč ne ? Jde o oboustranně výhodnou smlouvu. Problém nastává když na sebe riziko věřitele bere stát. Problém je když se zdivočelý stát zadlužuje a to na úkor či na vrub svých obyvatel.

227507

04.09.2010 20:27

Spravedlivý stát

RE: Hezká utopie.....

jean.laroux 94.?.?.?

Pokud budou komunity, ekonomické subjekty a státy fungovat v konkurenčním prostředí, budou se vždy snažit předhonit ty druhé. Chcete odstranit konkurenční prostředí ? A jak ? Socialistickým modelem ? Vidíte kolem jak takový model dopadne ? Zůstala fungovat jedině Čína a to proto, že se nesnažila jít proti soutěživosti a podnikání ale naopak je podporovala. O S.Korei nebo Kubě nemluvím. Ty takřka nefungují protože je okolní svět odřízl. Kdybychom začali realizovat některé ze zdejších nápadů tak se dostaneme do stejné izolace. Představujete si to příliš jednoduše a nedomýšlíte důsledky pane. Pokud změna tak na mezinárodní úrovni. Takový global resistance a global revolution [cool]

227508

04.09.2010 20:51

Spravedlivý stát

RE: jean

jean.laroux 94.?.?.?

Lubomír, kdo vymyslel život na dluh ? Podle mne to byl nějaký prapředek, který si půjčil od souseda párek koz, které mu za rok vrátil i s potomky v počtu ks 5. Těch potomků se pochopitelně za ten rok narodilo 8 tj. 3 ks mu zůstaly. Ten co si půjčil vydělal protože má kozy a ten co půjčoval také protože je rok nemusel krmit a nyní jich má 5. Kdo podle Vás vymyslel život na dluh ?

Když nejsou v pozadí bankéři a tzv. elita tak kdo tedy ? Ještírci ? Podle mne může být nad viditelným stupněm stupeň neviditelný ale ten je z našeho pohledu také elitou.

Komunismus je stále pro mne utopie a to v základním principu. Každému dle jeho potřeb je naprostý nesmysl. Je to naprosto proti lidské podstatě. Lidé nejsou stejně schopní, ochotní, pracovití atd. a proto nemohou všichni dostat stejně a to co potřebují. Kde také na to rozdávání vzít ? Jak definovat to co člověk potřebuje ? Mám potřebu mít 3 auta. Já je potřebuji. Jedno do terénu, jedno na silnici a další na balení koček. To je moje potřeba. Pokud mi stát řekne abych si vzal co potřebuji a nebude mít pro každého 3 auta pak bude muset začít regulovat tj. začít lidem vysvětlovat, že 3 auta nepotřebují. A tak se v komunismu stane stát tím, kdo bude určovat lidské potřeby a bez ohledu na lidské schopnosti. Obludnost! Nemyslíte ?

Demokracie je ve své podstatě jen idealistický pojem s velmi relativní možností praktické aplikovatelnosti. Lid nikdy nemůže vládnout sám o sobě ale jen skrze své zastupitele. Tj. někoho na koho deleguje svou důvěru. Nikdy se nepodaří prosadit takovou úroveň kontroly aby bylo eliminováno riziko svévole zastupitelů. Je jedno jestli je zastupitelem monarcha, jedna strana nebo koalice stran. Vždy tu může být někdo kdo tahá za nitky zastupitelů mnohem efektivněji než lid. Dnes jsou to lobisté jistých skupin - tzv.elit. K demokracii se lze jen blížit. Možná byl tento model společnosti, ve kterém žijeme, před pár lety demokratickému ideálu blízko. Snad i nejblíže ve vztahu k jiným modelům. V současnosti se ale demokratickému ideálu velmi rychle vzdalujeme. Lidé to cítí. Cítí, že na věci přestávají mít vliv.

227512

05.09.2010 20:10

Spravedlivý stát

RE: Hezká utopie.....

jean.laroux 94.?.?.?

Pane jako odpověď na má slova jste sem uvedl povětšinou Vaše vlastní domněnky ale nemám Vám to za zlé [mrknutí jedním okem] Možná by se mnoho vyjasnilo, kdybychom spolu debatovali délé. Díky za Váš názor

227600

05.09.2010 20:13

Spravedlivý stát

RE: Hezká utopie.....

jean.laroux 94.?.?.?

Mám pocit, že se současná podoba kapitalismu postupně mění něco co se čím dál více podobá čínskému modelu. Jen bude vše zabaleno do jiných slov a hlavní slovo budou mít jiné skupiny lidí.

227601

07.09.2010 20:38

Digitální podpis - proč to nikdo nepoužívá?

RE: Upřesnění k textu (pokračování)

jean.laroux 94.?.?.?

Já osobně bych takový uživatelský manuál či průvodce problematikou velmi uvítal a nejsem myslím sám.

227723

24.09.2010 17:36

Měnová válka

RE: Menovy kurs je dnes ukazkou upadajiciho hospodarstvi, v podstate je....

jean.laroux 94.?.?.?

Ale já netvrdím, že stavba nemusí být dle norem. Já jen říkám, že když lidi nemají peníze tak nic nestaví a tím není pro řemeslníky práce. Toť vše.

228653

10.10.2010 13:21

Zajímavý nápad jean.larouxe

Ani jsem nečekal

jean.laroux 94.?.?.?

.. že se k tématu rozvine taková diskuze [smích]

I přesto, že se můj návrh mnohým jeví jako nerealizovatelný mám pocit, že lidé začínají stále více uvažovat o podstatě, která je zde diskutována. Tou podstatou je efektivita odporu vůči centralizované nadnárodní moci. Každý z nás má pocit, že stojíme proti něčemu co již přesáhlo naše hranice. Kritizujeme naše politiky-zastupitele ale současně máme pocit, že u nich nitky moci nekončí. Vidíme, že ty nitky vedou dál .. mimo naši vlast. Vedou někam mimo, někam daleko (na pomyslný Olymp), k něčemu .. k někomu .. TEN POCIT NÁS PACIFIKUJE. Možná to něco "nadnárodního" přesáhlo ty hranice již mnohem dříve. Možná jde o jakousi nadnárodní moc, která stojí v pozadí světového dění po celá staletí. Nechci mluvit o zednářích, iluminátech, ještěrech či jiných možných i nemožných organizacích .. nicméně .. nějaká moc v pozadí tu jistě je. Lze s ní tedy bojovat na lokálních úrovních ? Podle mne těžko. Jakýkoliv odpor má smysl jen pokud se sám sjednotí v globalizovaném hnutí. Ona moc v pozadí jistě udělá vše proto aby potenciální odpor zůstal rozdělen. Protože jen "rozdělenému" lze panovat.

K nerealizovatelnosti formy mezinárodní diskuze jen tolik:

1. Skutečně existují fóra, která jsou v určitém rozsahu mezinárodní a účastní se jich anglofonní diskutéři. Podobná fóra mají např. i španělsky mluvící země. Problém je ten, že je to MÁLO. Pár intelektuálů mluvících anglicky a diskutéři z anglofonních zemí nevytvoří globální diskuzi. Pokud chceme do této diskuze přitáhnout mezinárodní masy je nutno jim komunikaci usnadnit. Já sice anglicky umím dobře ale i přesto vnímám jakési limity na anglických fórech. Můj kamarád z Urugaye se mnou sice komunikoval anglicky ale jeho heslo bylo .. mezinárodním jazykem je španělština a ať se tedy všichni naučí španělsky [smích] Účastnit se těchto multinárodních fór omezených některým ze světových jazyků? No proč ne !? Ale i tak .. připadal bych si zde jako host na cizím území. Není to pro mne stále neutrální půda. Stále jsou to skupinky a ne celosvětový prostor.

2. K infiltracím. To je něco s čím musíme počítat. To, že podobná diskuze bude infiltrována je naprosto jisté. Je to ale takový problém ? Mají placení diskutéři větší argumentační "sílu" než diskutéři dobrovolní ? Já bych se té infiltrace tolik neobával. Vždyť i my můžeme infiltrovat "TAMTY" diskuze ne ? Možná, že naše názory mohou ovlivnit i samotné agenty, stejně tak jako jejich názory mohou pozitivně ovlivnit nás. Nejde tu o nějaký boj dogmat ale o vytváření rovnováhy tj. odpovídajícího protitlaku. Jde o tvorbu ideových konsensů a hledání oboustranně přijatelné syntézy. K mezinárodnímu mainstreamu postavit mezinárodní alterstream. Zkuste se na to podívat takto [mrknutí jedním okem]

3. Technická stránka návrhu: Znovu opakuji, že neoček

229744

10.10.2010 13:23

Zajímavý nápad jean.larouxe

RE: Ani jsem nečekal

jean.laroux 94.?.?.?

3. Technická stránka návrhu: Znovu opakuji, že neočekávám v počátku takové náklady. V čem by spočívaly ? V zaměstnávání editorů v každé zemi ? A co když budou dobrovolní ? Co když si jen přeloží článek z originálu pomocí překladače a upraví gramatiku. Já takto článek upravím během pár minut. Pak si představte článek v anglickém originále, který bude možno přeložit do pár vybraných jazyků s gramatickou korekturou. Ke každému účtu si nastavíte mother language a v další sekci si zvolíte zda chcete překládat vše do svého jazyka nebo článek chcete ponechat v originále. Můžete si i nastavit více jazyků, které chcete ponechat v originále (rezeviratelné nabídky) a zbytek bude překládán do Vašeho jazyka. Ty články u nichž nebude realizována gramatická korektura budou zatím ponechány v originálním znění a vpravo vedle nadpisu u článku bude rozeviratelná nabídka s možností strojového (nedokonalého) překladu do jiného jazyka. Podobné to bude s diskuzí. Příspěvky budou uvedeny v originále ale u každého příspěvku bude možnost strojového překladu pokud se v nastavení uživatel rozhodne ponechat příspěvky v diskuzi v originále. V nastavení diskuzí bude možno nastavit strojový překlad i automaticky. Osobně si myslím, že těch nedorozumění nebude tolik. Každý si sám může zkusit najít nějaké cizojazyčné fórum a pomocí google translate si jej přeložit. Pak uvidíte jestli rozumíte nebo ne.

Začal bych asi velmi pomalu. Pro začátek s několika jazyky. Angličtina, Španělština, Francouzština, Němčina, Ruština a pochpitelně CZ a SLO. Pár dobrovolných korektorů. Nepředpokládám zvýšení zátěže a nutnost investice do výkonnějších serverů. Takový pilotní provoz. Přivést do takové diskuzní sítě pár známých ze zemí reprezentujících tyto jazykové větve. Vyzkoušet to a uvidí se.

Zatím jsem zde narazil povětšinou na hledání důvodů proč by to nešlo. Ale jak by to šlo? Donutíte celý svět používat angličtinu? Určitě ne ! Hledejme tedy ty cesty JAK BY TO ŠLO [mrknutí jedním okem] Je zde někdo zkušený ve tvorbě dynamických diskuzních webů ? Uměl by někdo implementovat potřebné scripty založené na online translátorech ? Možná, že na takovou komunikaci ještě nenazrál ten správný čas a možná, že ten čas již přichází. Nezavrhujme tuto myšlenku a nechme ji ještě uležet v hlavě. Třeba nás ještě něco napadne .. [cool]

229745

10.10.2010 13:46

Zajímavý nápad jean.larouxe

RE: Ani jsem nečekal

jean.laroux 94.?.?.?

Na závěr si neodpustím poznámku k způsobu financování diskuzního webu. Placený obsah je pro "masy" demotivující a web se tak stává prostorem jen pro pár skalních. Ostatní se placenému obsahu vyhnou a čtou jen to co je zadarmo. Přiznám se, že i já. Kdybych měl platit všude tam, kde diskutuji tak se opravdu nedoplatím [smích]

S touto formou financování webu skutečně návštěvnost nelze zvýšit. Osobně bych se přikláněl spíše k financování formou reklamy. Sice vlezlou reklamu nesnáším ale uvědomuji si, že správa webu není zadarmo a proto bych zde nějaký ten reklamní banner překousl. Představme si, že by se díky internacionalizaci webu zvýšila návštěvnost. Jak financovat investice do výkonnější infrastruktury ? Zvýšení plateb za přístup k placenému obsahu ? To asi těžko. Pokud by takový web byl skutečně úspěšný pak by článek mohl stát klidně 20 USD. To už nezaplatí vůbec nikdo. Současný systém je tedy limitovaný. Oproti tomu "Reklamní systém" znamená zvyšování příjmu se zvyšováním počtu návštěvníků a tím i vykrytí souvisejících nákladů na upgrade a správu systému.

Upřímně řečeno. Nebylo nejspíše nejvhodnější směrovat ideu vytvoření mezinárodního webu zrovna na Zvědavce. Ten již má svou zaběhlou podobu a mnou uvedené pokusy by mohly narušit dosaženou integritu. Je otázkou jak dlouho ale Zvědavec v neupgradované podobě vydrží. Myslím, že by nebylo od věci založit úplně nový web s popsanými prvky.

229747

11.10.2010 05:25

Zajímavý nápad jean.larouxe

RE: Dobrý nápad

jean.laroux 94.?.?.?

Velmi dobře řečeno. Nakonec je třeba sejít se osobně. K tomu se ale musí sejít lidé s podobným názorem a ti si musí napřed utřídit myšlenky a domluvit se. Právě na ten první krok je diskuzní web dobrý. Chceme-li se sejít mezinárodně musíme nejdříve mezinárodně komunikovat [cool]

229774

11.10.2010 05:29

Zajímavý nápad jean.larouxe

RE: Napad je sice chvalihodny

jean.laroux 94.?.?.?

Internacionála komunistická ztroskotala na prosazování (dle mne) utopistické myšlenky. Šlo o hnutí omezené jednou ideou, jíž bylo nutno se přizpůsobit. Jsi s námi nebo proti nám. ..... Já ale nemluvím o prosazování takovéhoto typu hnutí. Mluvím o volné mezinárodní diskuzi. Cítíte ten rozdíl ? [mrknutí jedním okem]

229775

11.10.2010 18:41

Zajímavý nápad jean.larouxe

RE: Napad je sice chvalihodny

jean.laroux 94.?.?.?

Ale o protibankéřské internacionále tu mluvíte Vy pane [smích] Já mluvím jen o diskuzi.

229828

12.10.2010 20:01

Zajímavý nápad jean.larouxe

RE: Napad je sice chvalihodny

jean.laroux 94.?.?.?

Já si myslím Kronee, že malé komunity by mohly mít šanci ve světě, kde nad těmi malými komunitami nestojí komunity větší a nad těmi většími pak někteří jedinci - vůdci. Osobně si takový svět nedovedu představit. Leda bychom umazali tisíce let vývoje, zahodili všechny technologie a poznatky a vrátili se zpět do lesů. Lidí je moc a lesů je málo. Znamenalo by to tisíce drobných kmenových válek o území a o zdroje.

Víte to co píšete na závěr mne velmi oslovuje. Již velmi dlouho od logiky a analýzy historických souvislostí odbíhám k teologickým úvahám. Říkám si jestli je možné se dívat na boha jinak než 2000 a více let starýma očima. Lze ho vidět moderněji ? Třeba je bůh cosi jako jakási duchovní entita existující v jiném rozměru, kde prostor a čas ztrácí význam. Třeba, jsme my od počátku součástí té entity a prostě jen čerpáme a vkládáme data čímž zajišťujeme dynamiku existence oné entity. To je možná smysl existence subjednotek boha v lidských tělech. Vytvářet nová data a vnášet je do systému. Toto je jen taková .. ani bych to nenazval hypotézou .. jen myšlenka. Přesto mám pocit, že nějak čerpáme myšlenky (data) odněkud a data zase vkládáme. Znáte ten pocit, že se na nějakou myšlenku soustředíte a ta se pak kolem Vás začne postupně zhmotňovat ? Možná jde jen o pocit .. neumím to dobře popsat ..

I přes tyto úvahy nepovažuji klasickou diskuzi za zbytečnou. Myslím, že pokud nějaký duchovní svět existuje pak fyzická diskuze akceleruje fyzický a následně i duchovní vývoj. Existuje-li fyzický svět jako jakási momentální projekce světa duchovního pak to má jistě svůj význam a význam mají i všechny fyzické interakce.

229888

12.10.2010 20:07

Zajímavý nápad jean.larouxe

RE: Moj nazor

jean.laroux 94.?.?.?

NO do nedávna pořádně nefungoval ani převod hlasu do textové podoby. A najednou pomocí google voice a google actions diktujete počítači z překvapivým úspěchem. Nebyl bych tak pesimistický ve vztahu k překladačům. To co je dostupné běžně jako free se nemůže rovnat specializovaným SW o kterých píše přispěvatel na něhož reagujete.

229890

14.10.2010 10:01

Vondro, Schwarzenbergu, jste nepřátelé míru a nepřátelé státu! Odstupte!

RE: propaganda

jean.laroux 94.?.?.?

Je to právě o tom, že Vás nikdo k ničemu nenutí. Nikdo Vám necpe do ruky transparent ani Vám nehustí do hlavy nějaká moudra. Primárně tu jde o to ZVEDNOUT SE a jít ven. A když už jste venku tak se třeba sejít s lidmi, kteří udělají totéž. Ten jednotný termín schůzek je tu proto aby se lidé sešli. Internet a TV nás uzavřely do místností a izolovaly nás. Na jednu stranu zde můžeme sice neomezeně komunikovat což je dobré ale na straně druhé "REALITA SE MĚNÍ VENKU". Ne ze židlí ve virtuálním světě. Takže tu je návrh se ZVEDNOUT a jít si ven pokecat. JEN POKUD CHCETE. NEMUSÍTE. Nic Vás nezavazuje. Běžme ven a navazujme osobní kontakty. Myslím, že i mnozí uživatelé různých Facebooků atp. za nějakou dobu poznají, že virtuální komunita nikdy nemůže nahradit osobní kontakt.

V tom návrhu nehledejte ani nějakou politickou agitaci a ani pasivní resistenci. Když se lidé začnou scházet pak začnou i mluvit a domlouvat se .. zde se resistence stává aktivní. Ale jak říkám, volte své metody resistence. Máte-li metody lepší je to jen dobře. Tento nápad je pak pro jiné [smích]

Hezký den

229976

30.10.2010 18:45

Česko Slovensko má talent?

Talent cirkusáka .. a proč vlastně ne ?

jean.laroux 94.?.?.?

Na spoustu věcí mohu mít osobitý názor stejně jako autor článku. V něčem se naše pohledy mohou lišit. Co člověk to vkus. Např. Blob jako architektonický výtvor se mi líbí ale rozhodně bych jej nesituoval do historické části města. Líbil by se mi např. jako zpestření nějakého sídliště. Stejně tak v pořadu o "talentech" mne mohou některé výkony zaujmout a na jiné se dívám tak trochu z rozpaky když vidím, že o postupu nerozhoduje kvalita výkonu ale "jiné" okolnosti - viz. článek. V každém případě bych se rád vyhnul snaze o nějaké obecné hodnocení. Pokud o postupu rozhodují občané pomocí SMS pak je hodnocení projevem naší "kulturnosti" a vkusu a ne již postoje poroty. Celkově mě osobně přijde tento pořad spíše jako cirkus ale i cirkus mnohé docela dobře pobaví jak ukazují grafy sledovatelnosti. Nemusíme se dívat když nechceme a i našim dětem můžeme najít jinou zábavu pokud si myslíme, že tato se pro ně nehodí. I když .. přiznám se .. v té mé poslední větě mi něco nesedí ...

231399

01.11.2010 22:00

Má obhajoba u druhého hlavního líčení

Také se přidávám

jean.laroux 94.?.?.?

Gratuluji Vladimíre

231606

01.11.2010 22:40

Má obhajoba u druhého hlavního líčení

RE: Máme spravedlivé soudy.

jean.laroux 94.?.?.?

1. Zločincem se člověk stává pokud poruší nějaký zákon. O porušení rozhoduje soud. Pan Stwora dle výsledku soudního jednání zákon neporušil. Jediným zločincem tu tedy můžete být Vy ve vztahu k šíření pomluvy [mrknutí jedním okem]

2. Článek je možná obsahem "špatný". Jen nikdo neví konkrétně proč. Je špatný proto, že si to myslíte Vy a pár Vašich soukmenovců či soudruhů ? Je špatný proto, že si někdo dovolí myslet něco jiného než lidé ve Vašem ranku ?

3. Publikováním textu se někdo ztotožňuje s obsahem textu ? Proč ? Protože si to Vy myslíte ? Třeba můžete i říct, že antisemitou je už i návštěvník tohoto webu [mrknutí jedním okem] Jak se cítíte jako antisemita ? [mrknutí jedním okem] Já vím .. nic takového jste nenapsal [cool]

4. Zdá se, že přesně víte co je a není zcestné. Z toho odvozujete i co je slušné. To co je podle Vás hodně zcestné je neslušné ? To co je podle Vás neslušné vytváří kolem sebe kredit ? Takže zcestná a neslušná kritika politiky Izraele a sionismu = protižidovský kredit. Nejste tak trochu sám směšný s takovými argumenty ?

5. Jsem upřímně velmi rád, že existují názorové alternativy, které vyvažují arogancí lidí jako jste Vy. Jsou názory, které vyvažují i aroganci států jako je USA nebo Izrael. Jsem velmi rád, že tyto alternativní názory ovlivňují VELKOU část lidí. Osobně si myslím, že neonacisté spíše budou inklinovat ke škatulkování a zjednodušování jako to děláte Vy. Btw. Pokud Vás zajímá jak vypadá neonacistický web tak mrkněte třeba sem http://jdl.czechian.net/index2.htm

231619

01.11.2010 23:05

Má obhajoba u druhého hlavního líčení

RE: Máme spravedlivé soudy.

94.?.?.?

Po precteni Vasich nazoru mnozi pritakaji, mnozi zakrouti hlavou a mnozi si odplivnou. Tech co si odplivnou je dnes cim dal vice. Pokud vystupujete pod vlajkou sionismu a nedej boze zidovstvi tak si mnozi jedinci , jednodussiho mysleni odplivnou i nad vsemi zidy. Kdo tu tedy vyvolava antisemitske nalady vice? Vy svou retorikou nebo my, kteri vysvetlujeme rozdil mezi zidovstvim a sionismem a branime se ZOBECNOVANI? Je docela usmevne, kdyz weby hajici ideu judaismu a lide jako Nillbert Nulisworth vyvolavaji antisemitske nalady a zvedavec pak musi tlumit vasne a bojovat proti antisemitismu. [zmaten]

231621

02.11.2010 18:52

Má obhajoba u druhého hlavního líčení

RE: Neni to nikde lehky

jean.laroux 94.?.?.?

Tož srovnávat nacistická a Izraelská zvěrstva je přeci antisemitismus ni ? Copak neznáte novodobou definici antisemitismu ? http://www.antisemitismus.wz.cz/LPA_clanky/DEFINICE.htm

231754

02.11.2010 18:55

Má obhajoba u druhého hlavního líčení

RE: Další média

jean.laroux 94.?.?.?

Kompletní zvukový záznam z přelíčení zde http://www.nwoo.org/jk/REC002.MP3

231755

02.11.2010 23:00

Má obhajoba u druhého hlavního líčení

RE: JEAN.LAROUX

jean.laroux 94.?.?.?

[chechtot] Díky pobavil jste mě [smích] Není to poprvé, kdy na svou adresu čtu něco podobného.

Ale ano. V podstatě takto můžeme nahlížet na mnohé lidi. Třeba na Vás nebo na editora tohoto webu. Nikdy nevíme a nikdy si nemůžeme být jisti. Já Vám pochopitelně řeknu, že jsem úplně normální, průměrný a nezávislý diskutér bez napojení na jakoukoliv organizaci nebo jednotlivce ale stejně je jen na Vás jestli mi uvěříte či nikoliv. Tak jako já SPEKULUJI o Cohenovi (sám své úvahy beru s velkou rezervou) tak Vy spekulujete o mě.

Vidím, že k vyhledávání nicku Jean Laroux používáte Google. Ty odkazy jsou hned na první straně vyhledávání. Jde o takovou malou retrospektivu mého pohybu na netu [smích] Kdybyste si dal trochu více práce tak se dostanete i k mé skutečné identitě. Není to vůbec složité [mrknutí jedním okem]

Proč se vyskytuji mimo jiné na Zvědavci ? Alternativy. Vyvažování. Učení se formou diskuze s nositeli zajímavých pohledů na svět. Inspirativní diskuze s ideovými oponenty. Určitě při své vnímavosti a inteligenci víte o čem mluvím. Myslím, že i přes mediální špínu, kterou někteří na zdejší web kydají, jde o skvělé místo pro diskuzi. Dokonce si myslím, že jde o jeden z nejlepších a nejužitečnějších webů v českém jazyce. Nemusíte se mnou souhlasit ale takto to skutečně vidím.

Hezký večer

231785

Káva pro Zvědavce

84

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc květen přispělo 158 čtenářů částkou 29 366 korun, což je 84 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010
IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
15SucVps1Cpxd6ahR6uxx6SJiR16SZgR7b

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Twitter schoval?29.05.20 20:08 USA 0

Občané města Jeseníku proti 5G sítím28.05.20 17:13 Česká republika 7

Lidé (ovčané), co si vzali modrou pilulku27.05.20 18:00 Neurčeno 7

Veselý a Lipovská se stávají členy Rady ČT; kavárna plive krev27.05.20 17:04 Česká republika 2

Bill Gatesův plán, jak proočkovat svět27.05.20 16:05 Neurčeno 0

"Demonstrace" proti 5G sítím na Malostránském náměstí. Chjo27.05.20 11:39 Česká republika 11

Roman Prymula je ve střetu zájmu - šéfuje např. vakcinologické společnosti24.05.20 23:45 Česká republika 4

Už to začíná pronikat do mainstreamu: V Česku epidemie nebyla a není22.05.20 14:30 Česká republika 7

Po znepřátelení Ruska pracují čeští politikové na urážce a provokaci Číny19.05.20 22:49 Česká republika 9

Musk a jeho vesmírné smetí: svět mlčí19.05.20 17:40 Neurčeno 1

Na Ukrajině už pronajímají i dělohy žen. Hnus19.05.20 17:29 Ukrajina 2

Rok vězení za vyznačení hranice mezi Čechy a Moravou19.05.20 17:19 Česká republika 3

Další kulturní obohacení: U Ahmeda se našla hlava sedmnáctileté Švédky19.05.20 14:41 Švédsko 2

Dodržujete odstup?18.05.20 15:04 Česká republika 4

Covid-1984, tajemný Hamáčkův agent16.05.20 00:08 Česká republika 16

Plynovod Nord Stream 2 v Německu narazil. Nedostal výjimku z pravidel EU15.05.20 15:54 Evropská unie 3

Všichni majitelé mobilů budou/jsou centrálně sledováni15.05.20 10:15 Evropská unie 8

Další rána feminacistek: chtějí mít příjmení jako chlapi, nepřechýlená14.05.20 15:00 Česká republika 12

Tvrdá cenzura dokumentu PLANDEMIC!14.05.20 12:50 USA 7

Slovenský velvyslanec se v Minsku zúčastnil vojenské přehlídky a skončil14.05.20 11:07 Slovensko 1

Měnové kurzy

USD
24,23 Kč
Euro
26,91 Kč
Libra
29,84 Kč
Kanadský dolar
17,54 Kč
Australský dolar
16,09 Kč
Švýcarský frank
25,19 Kč
100 japonských jenů
22,48 Kč
Čínský juan
3,39 Kč
Polský zloty
6,05 Kč
100 maď. forintů
7,75 Kč
Ukrajinská hřivna
0,90 Kč
100 rublů
34,32 Kč
1 unce (31,1g) zlata
42 037,48 Kč
1 unce stříbra
432,01 Kč
Bitcoin
227 664,02 Kč

Poslední aktualizace: 29.5.2020 18:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo ?