Zpátky na příspěvek ›

Všechny příspěvky ze stejné IP adresy

Nalezeno 23 příspěveků, 3 různá jména: Jack.Pott, Souhlasník/Nesouhlasík, Souhlasník/Nesouhlasník.

Setříděno od nejstaršího, přetřídit od nejnovějšího

14.11.2007 22:45

Agonie demokracie

Taky chci víc podobné "agónie"

Souhlasník/Nesouhlasík 83.?.?.?

Na přístupu policistů není nic špatného, určitá subkultura je prostě hodně nebezpečná a v podobných případech ji nelze detekovat jinak než skrze vnější znaky. Kdyby někoho zatkli jen proto, jak vypadá, tak by to bylo hrozné, ale toto zaměřování se na lidi s velkou muskulaturou a holou lebkou je jen prvním krokem; pokud u takové osoby není nalezeno nebo jí není dokázáno něco nezákonného, není dále obtěžována, takže tato "kauza" je jen nafouklá bublina. Předpokládám, že to nevadí ani autorovi článku - je to přece dobrá zpráva [smích].

147189

15.11.2007 04:02

Malé zamyšlení nad Britskými listy

Hysterye

Souhlasník/Nesouhlasík 83.?.?.?

To označování lidi za antisemity se občas vážně blíží hysterii; k té opravdu často BL nemají daleko.

Na druhou stranu tady každou chvíli čtu o spiknutí sionistů nebo něčeho podobného, a bývá to psáno podobně afektovanou rétorikou...

Já vím, že ani BL, ani Zvědavec se v tomhle jen tak nezmění, bojují všemi silami o čtenáře, snaží se zaujmout velkými gesty.

Jen chci napsat, že mě to mrzí, protože si myslím, že oba servery mohou být užitečné a jejich autorů si svým způsobem vážím; a taky že v tomto sporu mají obě strany své "achillovy paty".

Hodně štěstí.

147203

17.11.2007 12:24

Kanadská policie zavraždila člověka

RE: A může za to multikulturalismus

Souhlasník/Nesouhlasík 83.?.?.?

Souhlasím, problmém není v multikulturalismu, ale v principech moderní společnosti ("Gesellschaft" v pojetí sociologa Maxe Webera, který analyzoval rozdíly mezi ní a tradiční společností - "Gemeinschaft) - založené na neosobnosti vztahů, plnění rolí namísto spontánního a "upřímného" chování apod; a ta je skutečností nejen v Kanadě, ale dnes uz de facto všude. Pan Stwora bohužel tentokrát má "špatné výstupy".

147369

17.11.2007 12:38

Kanadská policie zavraždila člověka

Každopádně Zvědavec prokázal větší pružnost

Souhlasník/Nesouhlasík 83.?.?.?

než časká média. Na idnes.cz o tom ještě není ani zmínka. Co jim nestrčí mezinárodní agentury přímo pod nos, to nenajdou, nechápu, nač zaměstnávají tolik "novinářů", když jen upravují agenturní zprávy...

147372

20.11.2007 13:57

Práva cikánů

RE: Je to HUMOR

Souhlasník/Nesouhlasník 83.?.?.?

Aha, takže kdyby třeba Mien Kampf byl jeho autorem zařazen do žánru humor, nikdo by Ádovi nemohl nic vyčítat? To je celkem alibismus.

Pokud tedy chápete paušalizování skupiny lidí na základě vnějších charakteristik jako přístup, jenž je uplatňován "na každého jiného", pak můžeme napsat, například že nositelé jména Saša (jež zní celkem rusky) jsou nespíš děti rodičů, kteří vzhlíželi k Velké Rusi, a pokud dali svému děcku jméno Saša za bolševismu, nejspíš byli i sympatizanti totalitní vlády a při prvomájových průvodech volali: "Se Sovětským svazem na věčné časy!". Jinak by přece dali svému potomkovi jméno třeba Pepík nebo Vašek.

Je to stejný nesmysl, jako házet všechny Romy nebo Čechy, resp. cikány a čechy do jednoh pytle.

No a nakonec: Házení do jednoho pytle bych mezi humor neřadil, radím spíš zavést rubriku "Pitomosti" a tam podobné věci umisťovat... [pláč]

147587

20.11.2007 21:45

Práva cikánů

RE: Kdyby se líp učili,

Souhlasník/Nesouhlasník 83.?.?.?

Na politicky nekorektním Zvědavci je nekorektní kritizovat Zvědavce? Nějak se nám to tady zamotává, nemyslíte? Možná byste měl pokračovat ve stavbyvedení, z té pozice nejspíš můžete leckoho poslat "někam", tady se tím poněkud shazujete.

147612

04.12.2007 22:29

Je Putin nejoblíbenějším vůdcem světa?

"Americká NGO" :-)

Souhlasník/Nesouhlasík 83.?.?.?

Za oranžovou revolucí podle autora stála americká NGO. Myslí zkratkou NGO nevládní organizaci? Pakliže ano, za ukrajinskými změnami nemohly stát USA, způsoblila-li je nevládní organizace [mrknutí jedním okem]

148515

06.12.2007 01:03

Plundrování po bruselsku

Jeden argument pro EU

Souhlasník/Nesouhlasík 83.?.?.?

ČR přichází o miliardy, v některých doposud tradičních průmyslováých odvětvích se musí stahovat apod. To vše je moc špatné. Stále to ale nepřevažuje jeden argument, kvůli kterému budu volit proevropskou stranu. ČR bez svého začlenění do většího politicko-ekonomického celku je trpaslíkem, který může jen čekat na to, až nějaká mocnost bude chtít získat víc životního prostoru, na úkor ČR. EU tímhle větším politicko-ekonomickým celkem je. Samozřejmě integrace do tohoto celku s sebou nese omezení naší národní svobody. Ale zdánlivě absolutní národní svoboda, jak ji známe z etapy po rozpadu Rakouska-Uherska, vedla až na okraj propasti, nescházelo mnoho a tenhle národ už by fyzicky neexistoval. Pokud se integrce Evropy nezastaví, nedojde už k žádnému Mnichovu ani k invazi sovětských tanků na naše území. Pravda, ČR se možná stane něčím jako kostkou cukru v hrnku čaje, ale to mně osobně nevadí. Já slazený čaj radši než samotnou kostku cukru, když navážu na tuhle Klausovu metaforu [smích].

148585

21.12.2007 12:54

Evropská unie jede jako dobře namazaný stroj

Článku jsem se zasmál

Souhlasník/Nesouhlasík 83.?.?.?

Že bychom nemuseli ani chodit k volbám, protože bychom byli vůči Francouzům apod. v drtivé menšíně? Podle tohoto argumentu přece ani teď nemusí např. Moraváci chodit k volbám, neboť jsou vůči Čechům v drtivé menšině. Podle autora těchto argumentů by nejspíš bylo ideální, dyby každý jedinec měl svůj osobní stát, chápu-li dobře. Ovšem to je jedna z podob anarchie.

A o jakém "národu", "národní identitě" to tu mluví? Český národ, v němž 25% lidí je románského původu a dalších 30% lidí germánského původu? Anebo jazykový národ, v němž z televizí vymývá mozky nechutná pražština se svým "Haléééé, du se umééééjt, cóóóóó? Co řikáááátéééé??"

OK, ČR může být buď součástí Evropy, anebo se jednou jejímu protektorovi (ať už to budou příště Rusové, nebo někdo jiný) podaří všechny tady vyhladit a vytvořit si tu životní prostor pro sebe. Já jsem teda pro to být spíš součástí Evropy. Češi jako národ by možná za několik stovek let neexistovali, ale národ je stejně sociální konstrukt, navíc ještě špatný.

149799

03.01.2008 04:07

Jsme obklopeni pavučinou lží!

BRAVO

Souhlasník/Nesouhlasník 83.?.?.?

Děkuji pěkně, pane editore, že jste sem tento text umístil, do dneška jsem jej nečetl, ačkoli je velmi podnětný. Moc bych se přimlouval za nějaký článek, který by se detailně zabýval politikou USA ve střední a jižní Americe. Je třeba přitom odkazovat na prameny, kterým věří i spokojení konzumenti mainstreamových médií, na prameny, jež jim vezmou jejich: "Ale prosím tě... Nějakej pochybnej web, tam si každej napíše, co chce... Američani porazili Hitlera, máme jim být zač vděční!" Ovšem je pravda, že autor tohoto textu je dost velkou autoritou. Do chvíle, než si spokojený konzument mainstreamových médií právě tento jeho text nepřečte. Potom se stane z Pintera extrémista, antiameričan, prosaddámovec apod. Inu je to těžké, pídit se po pravdě, a ještě těžší je prezentovat své objevy čtenářstvu širšímu, než je to, které je již samo o sobě zdravě zvědavé [smích]).

150448

05.01.2008 05:15

Zločinci v policejních uniformách

Já se jakýmukoli americkýmu policistovi vyhnu

Souhlasník/Nesouhlasík 83.?.?.?

Důvod je prostej: Americkej fízl je jedinej fízl světa, kterej má právo zavřít občana kterýkoli země bez důvodu a na mnoho let do basy. Mluvím o Guantanamu.

150613

09.01.2008 03:05

Trestní oznámení na Zvědavce

Částečně si za to Zvědavec může sám

Souhlasník/Nesouhlasník 83.?.?.?

Některé "kontroverzní" články zde jsou postaveny na a priori tvrzení, že "Židé/židé mají nějaké antropologicky dané vlastnosti, jsou spojeni do obrovské organizace a ta se snaží ovládnout, nebo už ovládla svět". To je zde takové dogma, ale nevšiml jsem si žádných jmen příslušníků oné mega-, zlé organizace, jen že jsou to jacíci finančníci... Mně to zní nedůvěryhodně, nemám důvod tomu věřit, protože to tu není nijak podloženo fakty, a tak to přecházím a čtu si jiné články, které jsou argumentované na explicitně popsaném faktografickém podloží. Policie to ale přejít bez povšimnutí nemůže, protože v českých zákonech je kodifikován evropský kolektivní stud za ŠOA, a to je taky přirozené, protože ŠOA je ostuda na stovky let dopředu, stejně tak jako fakt, že nebyl pro stát Izrael ukrojen kus Německa a Rakouska (z nějž by byli Germáni předtím vystěhováni), nýbrž část arabského světa, který se oprávněně bouří, protože za žádný holocaust nemůže, a přesto to za Evropany odnesl...

150809

14.03.2008 16:30

Pozorování umírajícího dolaru

Čeština

Souhlasník/Nesouhlasík 83.?.?.?

Co mi na Zvědavci opravdu vadí, je úroveň češtiny, například co se týče překladů z angličtiny do naší mateřšiny. Dát za sebe slova "pozorování umírání" samozřejmě jde, ale Vás to netahá za uši? To je, jako by ten text přeložil otrocky nějaký robot. Trochu citu pro daný jazyk by neškodilo. Co třeba "Dolar nám umírá před očima"? Není to přesný překlad, ale rozhodně to zní lépe než "Pozorování umírání dolaru".[mrknutí jedním okem]

156542

15.03.2008 15:18

Pozorování umírajícího dolaru

Čeština 2

Souhlasník/Nesouhlasník 83.?.?.?

Pozorování umírajícího dolaru? To jako že dolar umírá a mezitím něco pozoruje? Já jsem teda ten článek pochopil jinak, že spíš autor pozoruje, jak ten dolar umírá. No dobře, přečtu si to ještě jednou... [smích]

156595

25.05.2008 04:12

Krátká zpráva z návštěvy na Bělehradské 98

Párek v rohlíku

Souhlasník/Nesouhlasník 83.?.?.?

Pěkně napsáno, moc pěkně. Jen drobné rýpnutí si neodpustím. (Není totiž nic smutnějšího, než vidět, jak se bohatost evropských jazků homogenizuje do heslovité angličtiny). V České republice se na ulicích prodávají PÁRKY V ROHLÍKU, teplého psa by si tu nikdo nekoupil.

161797

11.07.2008 03:47

Lisabonská smlouva? Euro? Ptejte se lidí!

Jsem pro euro i Lisabon,

Souhlasník/Nesouhlasník 83.?.?.?

ale preferuji referendum, i když třeba většina bude proti. A tak by to asi mělo být dycky [smích].

165132

17.12.2009 20:27

Ateistický národ v banánové republice

RE: Jak se da,

Souhlasník/Nesouhlasník 83.?.?.?

Možná to opravdu souvisí s tou Bílou horou. Moravský zemský hejtman Karel starší ze Žerotína totiž roku 1618 varoval: „Čechové se snaží stát slavnými tím, že zahubí svoji vlast. Jejich porážky budou počátkem našich, ale vina bude naprosto jejich. Poněvadž sami sebe opustili, nemohou si stěžovat, opustíme-li je my a jiní.“ Obyvatelé Čech zůstali radikály, vzbouřili se proti rakouskému císaři, a přičinili se tak o začátek Třicetileté války, během níž se populace v zemích koruny české zmenšila o třetinu... Nikoho nesoudím, jen možná Moravané nemuseli přičítat vinu nutně katolickým Rakušákům, nýbrž Čechům.(Představa, že Moravané a obyvatelé Čech vždy jedno byli, je samozřejmě mylná, do roku 1918 Morava a Čechy neměly žádné společné úřady, byly dvěma rovnoprávnými korunními zeměmi...) Takže odsud snad pramení ty rozdíly. Více je toho zde:

http://www.e-moravia.eu/2009/11/statisice-obcanu-se-restituce-nedockaly/

207292

26.12.2009 03:01

Několik vánočních postřehů

RE: ano pravdou jest

Souhlasník/Nesouhlasník 83.?.?.?

Davové šílenství českého národa? Konzumní orgie v Čechách? To nerad slyším, netušil jsem, že je to u Vás tak zlé. S radostí konstatuji, že třeba na Moravě ještě přežívá ono prapůvodní gró Vánoc, o kterém píše i pan Stwora - sociální, vztahový moment. Nechci spekulovat, čím to je, ale moravský národ ještě zcela nezahořkl vůči církvi, která ač není dokonalá, stále je institucí, která staví na hodnotách, na duchovnu, ne na mrtvém materiálu.

Ale jsem rád, že i ve Vašem etniku - národě jsou přemýšlející lidí - například Vy, takže hezké svátky všem Čechům v Čechách z Moravy!

http://www.e-moravia.eu

208020

04.04.2010 02:44

Maďarská naděje má jméno Jobbik

RE: Tabu Jobbik

Souhlasník/Nesouhlasník 83.?.?.?

Uvádíte velmi výmluvné případy. Ještě bych ovšem přidal příklad Čechů, kteří vytvořili tzv. Československo, aniž by to konzultovali s tehdejším Moravským sněmem, hned roku 1918 zakázali vyvěšování moravských vlajek a komunistické diktatury bleskově využili ke zrušení tisícileté zemské hranice a ke včelenění Svitavska do tzv. východních Čech a Dačicka se Slavonickem do tzv. jižních Čech. Zatímco do tragického roku 1918 si Morava a přilehlé Slezsko o svých financích rozhodovalo samo, nyní jde drtivá většina daní do Prahy, kde se teprve rozhoduje, jak budou přerozděleny, aby potom šly miliony místo do Boršic na Uherskohradišťsku do Boršic u Blatnice, jako se tomu stalo nedávno.
http://zpravy.idnes.cz/poslanci-si-spletli-borsice...

Že jsou to všechno detaily? Uvědomme si, že v ŽÁDNÉ zemi Evropy nejsou ekonomické nůžky rozevřeny tak jako v tzv. "České republice": Podle posledních údajů Eurostatu je Praha na úrovni Paříže (tedy na špici), zatímco euroregion střední Morava (Olomoucko, Zlínsko) je na úrovni bulharských (tedy nejchudších) krajů. Přitom se asi shodneme, že je v zájmu každého státu, aby byl svazkem sebevědomých, prosperujících regionů a ne bujícího zazobaného centra a okolních zanedbaných periferií. Právě kvůli podobné propastné diferenciaci může Česká republika ve spojené Evropě zaniknout, protože společnost je společností jen do té doby, dokud existuje vzájemná solidarita a snaha o SPOLEČNOOU prosperitu.
Češi jsou zákeřní, nic neberou vážně, dokáží cokoli zesměšnit, a proto není záhodno věřit jejich slovům. Jak se praví v moravské epopeji Všichni dobří rodáci: Za každým Čechem jde ďábel s měchem. A Čechem zde rozumějme lidové čecháček, čížek či vulgárnější, ale roztomilé "cajzl" [smích].

216363

07.05.2010 13:03

Budeme se podepisovat třemi křížky?

To byla příliš drsná ironie, ne?

Souhlasník/Nesouhlasník 83.?.?.?

Duchovní centrum Evropy? Centrum města je vybydlené, plné kanceláří a předražených putik pro sexuální a alkoholové turisty z Německa a Británie. Okrajové části Prahy jsou ubytovnami pro zoufalce, kteří se nedokázali uchytit v rodných regionech ani na Západě, a tak kvůli pár tisícovkám navíc odstřihli své kořeny a odsěhovali se do "metropole", v níž už ani vzduch nevoní a voda z kohoutku se nedá pít. Na ulicích zaslechnete buď implicitní chválu multikulturalismu v podání imigrantů anebo zapšklé nadávky na všechno a všechny v podání Pražanů, kteří ovšem přece jen jedno pozitivum vidí: Praha je duchovní centrum vesmíru [velký smích].

218882

25.05.2010 01:41

Nedostižná nadstandardní morálka disidentů, kněze Umlaufa a Mladé fronty dnes

RE: nemohu se zbavit

Souhlasník/Nesouhlasník 83.?.?.?

Mám též tento pocit. Disident (z latinského odpůrce) = člověk kriticky přemýšlející, schopný polemizovat s elitami i s jednotnou masou (dříve jí byli svazáci, dnes fažizující mladičtí příznovci ODS 09). Disident je schopne dát v zaměstnání výpověď, pokud podle něj ta práce i přes svou finanční výhodnost přináši víc škod než užitku. Disident je schopný prohlásit, v co upřímně věří, i když kvůli tomu může dostat přes hubu. Havel aspol. samozřejmě nemají patent na označení "disident", disidenti neboli rebelové svědomí a pravdy jsou za každého režimu.

220036

22.07.2010 23:45

Ach ten zdravý, nekuřácký svět

RE: Článek používá nejtěžší kalibry na obhajobu kouření!

Jack.Pott 83.?.?.?

Tak přestal jste kouřit, nebo nepřestal? ("...přestal jsem kouřit... ...čekám na manželku na kopci, mezi tím si zapálím..."

224715

23.07.2010 14:28

Mám to tu rád

RE: stastnou cestu

Jack.Pott 83.?.?.?

Taky beru jako vlast Moravu, pak československý jazykový prostor a Evropu, pak Zemi [smích].

224741

Káva pro Zvědavce

46

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc květen přispělo 108 čtenářů částkou 15 955 korun, což je 46 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010
IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
15SucVps1Cpxd6ahR6uxx6SJiR16SZgR7b

Další možnosti platby ›

Milí čtenáři,

stalo se už smutným koloritem Zvědavce, že na konci měsíce musím žádat o finanční příspěvek na provoz serveru. Každý měsíc něco chybí, ale ještě nikdy se nevybralo tak málo, jako tento měsíc. Snažím se dělat tuto práci poctivě, ale nemohu do nekonečna dotovat provoz z vlastní kapsy. Ty peníze potřebuji, abych mohl udržet nezávislost tohoto serveru a být bez reklam. Vím, že teď hodně z vás má hluboko do kapsy, ale prosím uvažte, zda byste mohli podpořit tento server. Děkuji

Ve zkratce

Roman Prymula je ve střetu zájmu - šéfuje např. vakcinologické společnosti24.05.20 23:45 Česká republika 3

Už to začíná pronikat do mainstreamu: V Česku epidemie nebyla a není22.05.20 14:30 Česká republika 6

Po znepřátelení Ruska pracují čeští politikové na urážce a provokaci Číny19.05.20 22:49 Česká republika 9

Musk a jeho vesmírné smetí: svět mlčí19.05.20 17:40 Neurčeno 1

Na Ukrajině už pronajímají i dělohy žen. Hnus19.05.20 17:29 Ukrajina 2

Rok vězení za vyznačení hranice mezi Čechy a Moravou19.05.20 17:19 Česká republika 3

Další kulturní obohacení: U Ahmeda se našla hlava sedmnáctileté Švédky19.05.20 14:41 Švédsko 2

Dodržujete odstup?18.05.20 15:04 Česká republika 4

Covid-1984, tajemný Hamáčkův agent16.05.20 00:08 Česká republika 16

Plynovod Nord Stream 2 v Německu narazil. Nedostal výjimku z pravidel EU15.05.20 15:54 Evropská unie 3

Všichni majitelé mobilů budou/jsou centrálně sledováni15.05.20 10:15 Evropská unie 8

Další rána feminacistek: chtějí mít příjmení jako chlapi, nepřechýlená14.05.20 15:00 Česká republika 12

Tvrdá cenzura dokumentu PLANDEMIC!14.05.20 12:50 USA 7

Slovenský velvyslanec se v Minsku zúčastnil vojenské přehlídky a skončil14.05.20 11:07 Slovensko 1

Sankce a vězení za zpochybňování karantény13.05.20 17:32 Bolivie 6

Opojení mocí, které bude neustále sílit a bude stále rafinovanější, aneb 5G pod dohledem Spasitelů13.05.20 00:12 Česká republika 0

Musk vyhrožuje, že Tesla může opustit Kalifornii kvůli koronaviru11.05.20 19:57 USA 6

Objevují se další statistiky, že kuřáci jsou odolní vůči koronaviru11.05.20 14:07 Británie 7

V Německu protestují proti šíření paniky10.05.20 22:09 Německo 7

Apel čtyř kardinálů a sedmi biskupů na celou Církev a svět k nejtěžší krizi, která hrozí zničením křesťanské civilizace09.05.20 23:16 Neurčeno 9

Měnové kurzy

USD
24,93 Kč
Euro
27,22 Kč
Libra
30,46 Kč
Kanadský dolar
17,88 Kč
Australský dolar
16,39 Kč
Švýcarský frank
25,69 Kč
100 japonských jenů
23,12 Kč
Čínský juan
3,50 Kč
Polský zloty
6,05 Kč
100 maď. forintů
7,75 Kč
Ukrajinská hřivna
0,93 Kč
100 rublů
34,87 Kč
1 unce (31,1g) zlata
43 238,47 Kč
1 unce stříbra
433,94 Kč
Bitcoin
222 072,55 Kč

Poslední aktualizace: 26.5.2020 06:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo ?