Zpátky na příspěvek ›

Všechny příspěvky ze stejné IP adresy

Nalezeno 10 příspěveků, 2 různá jména: kosk, maki.

Setříděno od nejstaršího, přetřídit od nejnovějšího

06.04.2010 01:31

Americko-ruská smlouva skutečné ohrožení neřeší

RE: Může nás tato smlouva uklidnit ?

kosk 93.?.?.?

Trochu na tom záleží. Klid ve světě je dán mimo jiné tím, že hlavní mocnosti mají vyrovnané síly. Bohužel v konvenčních zbraních mají nyní USA výrazně navrch a pokud se jím podaří omezit jaderné síly Ruska a k tomu vybudovat dostatečně účinný protiraketový štít, tak by je mohlo napadnout této výhody využít, v podobě preventivního jaderného úderu.

Co by následovalo si umíte představit. Co si ale asi neumíme představit nikdo je to, co by následovalo poté, až by zůstala jedinná supervelmoc s jednoznačnou převahou nad celým zbytkem světa. Vždy v minulosti toho ten, kdo takovou převahu měl, zneužil.

Proč by to nyní mělo být jinak...

Byl bych pro vyrovnané síly a udržení dostatečné odstrašující kapacity v jaderných zbraních na obou stranách. Fungovalo to od konce II světové, mohlo by to fungovat ještě klidně 100 let.

216475

19.04.2010 12:37

Jednali lékaři na politickou objednávku?

Pěkné

kosk 93.?.?.?

Pěkné to je. Jestli je to pravda, tak si zkusme představit co by se asi používalo na likvidaci obyčejných (neposlušných) občanů, když TOHLE chtěli použít na prezidenta. A jen proto že má svůj vlastní mozek a neskáče jako poslušná loutka...

217483

16.05.2010 17:06

Šifrování není pro odposlechy překážkou

RE: Technologie, které zde popisujete, nebudou fungovat tak snadno.

Kosk 93.?.?.?

Není to pravda. Po světě běhá celá řada schopných matematiků, pro které je tohle výzva a snaží se neustále šifry prolomit. Ne nadarmo byly prolomeno šifrování které používaly mobilní sítě, nebo různé odchrany proti kopírování etc. Existují i soutěže v témže. Je jasné že to nedokážeme Vy nebo já, ale někdo určitě. A pak se to takřka s jistotou proflákne.

Není možné aby většina světa šifrovala metodou, která by byla snadno prolomitelná a všichni se tvářili jako že to není pravda. Proč by to dělali?

Níže se někdo domnívá, že tohle lze snadno prolomit slovníkovým útokem hrubou silou. Nevím jak vy, ale já používám i k mailům kombinace několika neexistujících slov (nic neznamenajících, která jsem si zapamatoval z doby,kdy byly moje děti malé a krom mě je už nikdo nepamatuje spolu s několika čísly a dalšími znaky)

a pokud bych měl na kompu něco "závadného" tak k tomu přidám ještě pár znaků, které nejsou na klávesnici. Paměť mi zatím slouží a nikde to zapsáno nemám. Myslím že většinu mých hesel v žádném slovníku nanajdete a dlouhé jsou dostatečně. To hrubou silou nepůjde - snad NSA, ale ta pomě určitě nepůjde.

219438

24.05.2010 00:04

Nejvyšší soud: Obvinění ze sexuálních zločinů mohou zůstat ve vězení

Není to ale tak úplně od věci, jen bych to dělal jinak.

Kosk 93.?.?.?

Osobně mám po setkání s pedofilem celoživotní následky. Nejsou sice zcela tragické (nejsem někde v blázinci v kleci) ale můj život to ovlivňuje docela dost a hlavně doživotně. V podstatě bych tenhle typ lidí, pokud se jim to prokáže jednoznačně, izoloval natrvalo. Nemusí jít nezbytně o vězení, ale nějaký způsob, jak zajistit aby to neopakovali.

Pokud někdo navíc znásilní a zabije dítě, tak to podle mě kdykoliv zopakuje a není důvod ho ještě někdy propustit mezi normální lidi. Další dítě totiž může být zrovna to Vaše. A že děti nemáte? Možná je mít budete a nebo je bude mít Váš sourozenec, nebo soused...

Nedávno byl nějaký soud se sexuálním vrahem dítěte nějakého velitele speciálních jednotek. Asi bych nedokázal s jeho možnostmi nechat vše na soudech, které ho za pár let pustí zase ven dál znásilňovat a zabíjet. Pokud by ten člověk někdy vyšel z vězení, tak bych to věděl a ušel by tak maximálně dva metry...

Pokud by ovšem byl někde dobře zavřený, nechal bych to tak.

219959

01.06.2010 12:11

Brutální útok na mírový konvoj v mezinárodních vodách

RE: To je prachobyčejné pirátství.

kosk 93.?.?.?

maximální dolet například vrtulníku Apache je 1899 Km (bez přídavných nádrží je to 407 Km)

Pokud bychom uvažovali jako Vy ...

220808

10.09.2010 16:44

A má vůbec smysl šifrovat?

RE: Myslím, že obecně užívat šifrování smysl nemá!

kosk 93.?.?.?

Já naopak svoje data na kompu šifruji, protože na rozdíl od předchozích příspěvků se nedomnívám že žijeme v právním státě. Znám soudní případy, které se táhnou dvacet let a konec v nedohlednu. Navíc už několikrát roběhly rozsudky s výsledkem jednou tak a jednou naopak. Možná mě takový bude čekat, ještě nevím. Za tu dobu než to skončí budu už v důchodu, ne-li pod drnem.

To tady není v mé představě právní stát, něco co funguje, něco na co bych se mohl spolehnout. Navíc, když mám informace zašifrovány, tak mě zde nikdo nemůže z ničeho obvinit, nebo mi ukrást mou práci. Je to i pro můj osobní pocit, ten je také důležitý.

Pokud nejsem zločinec, tak nejspíš fakt, že mám šifrované disky nikomu nebude ani přiliš vadit a budu mít dobrý pocit, že jsem pro bezpečnost udělal maximum co umím. Je to stejné jako se zbraní, je pro někoho dobré jí vlastnit, nosit a umět jí dobře použít.

Jistě lze i zde říci, to není třeba, je možno se obrátit na policii a oni nechají z Vašeho mrtvého těla vyjmout kulky a pak s pravděpodobností asi 50% najdou toho kdo Vám to udělal. Vaše děti a žena (pokud nebudou taky mrtvý) můžou pak přijít na hřbitov k Vašemu hrobečku a říci "Táto, tak voni ho chytli, pude sedět na 14 let a po sedmi ho zasejc pustí..., to máš radost viď.

hmm... [mrknutí jedním okem]

227872

15.09.2010 22:01

Príhovor Fidela Castra pri prezentácii knihy „Strategická kontraofenzíva“

RE: Príhovor Fidela Castra

kosk 93.?.?.?

Jo, pokud by si někdo se zbraní v ruce tohle vybojoval, a byli by to sami Kubánci, kteří tam žijou a ne nějaké cizí expediční sbory tvořené, nebo podporované třeba USA, tak bych to považoval za legitimní.

Konečně když je možné považovat za legitimní Kosovo, které určitě nevzniklo bez masivní podpory USA... tak je nakonec možné považovat za legitimní cokoli Vás napadne...

Na tu druho otázku (Jak by podle vašeho odhadu trestal Fidel (nebo Raul) ozbrojené povstání proti sobě dnes?) neznám odpověď. Ale zkuste si odpovědět na podobnou: Jak by podle vašeho odhadu trestal Obama nebo americký Kongres ozbrojené povstání proti sobě? Hmm... [mrknutí jedním okem]

Přídělový systém se s jistotou nedá zcela omluvit blokádou USA. Ale Kuba od zemí, jako je Čína etc. izolována je. Například mořem. A dopravou se, jak známo ceny výrobků prodraží. Jinak embargo platilo i na dovoz ze třetích zemí u věcí, které obsahovaly i jen pár procent amerických součástek a nebo surovin. Trvání tohoto embarga je desítky let.

Kuba tradičně exportovala do USA řadu komodit, v mnoha případech byly USA většinovým cílem. A zákaz cestovat na Kubu? I ztráty z turistického ruchu se odhadují na miliardy.

Co kubánský státní poklad, který byl odvezen do USA? Jednalo se o stovky milionů dolarů ve zlatě. Co ztráty ze zcizení tradičních značek? Jaktože se kubánský rum nevyrábí na Kubě? (a neříkejte že to není pravda, dostal jsme ho láhev k narozkám [chechtot] )

Vzpomeňte si, co se stalo po prodeji některých značek z naší země do ciziny. Nebo spíše, co se stalo poté, co jsme díky tomu pacholku Havlovi opustili některé trhy, například zbrojní. Řada například průmyslových firem zmizela ze světa.

Kuba exportovala asi 80% do USA, což bylo zrušeno prakticky přes noc. Tohle je ekonomická likvidace. Kdyby se tohle udělalo s jakýmkoliv státem její velikosti, dopadl by stejně.

228166

20.10.2010 18:28

Stávky přerůstají v násilí, Francie hoří

Doplnění editora je nesmyslné a egoistické

maki 93.?.?.?

jak se zdá, hlavně ho zajímá aby se ON dostal letadlem k soudu do ČR a mohl ho vyhrát a dále provozovat Zvědavce. Což o to, to všechno mu přeju ale tohle uvažování by měl změnit. Proč by se měli francouzi stydět, když jdou do důchodu v 60. To by jsme asi taky i my měli držet zobák, protože i naše důchody nejsou nejhorší, a možná ani po reformě nebudou nejhoršími na světě.

Každý má právo bojovat za své, a stávka, která nikoho nebolí a nikoho se nedotkne, je s prominutím, "naprd". Vzpomínáte na stávky doktorů u nás? Kytička na klopě... hlavně aby byli všichni řádně a včas ošetření! Pomohlo to někomu? Ne, doktoři makají stále zčásti zadarmo a ještě si musí o sobě číst nenávistné články o 50-tisícových platech nebo ještě větších.

Stávka, která má mít za cíl něco takového zvrátit musí naopak bolet všechny a měli by se k ní všichni připojit. A musí trvat dost dlouho na to, aby existovala reálná hrozba, že to stát prostě neustojí, že ho to položí. Pak teprve, MOŽNÁ, začnou nahoře o něčem malounko přemýšlet..

Ono by se našlo dost finančních zdrojů jak ve Francii, tak i u nás, kdyby si nemastili kapsy, resp konta, kmotři v pozadí. [bliji]

230337

21.10.2010 12:47

Stávky přerůstají v násilí, Francie hoří

RE: Doplnění editora je nesmyslné a egoistické

maki 93.?.?.?

Tak sry, pokud jsme to přečetl špatně. Za to první se tdy omlouvám, ale tak nějak jsem to pochopil.

Ale za tím druhým si stojím. Stávka, kterou nikdo nepocítí je k čemu? A jak (reálně) zařídit, aby jí tedy (pokud nechceme ubližovat druhým) cítili jen Sarkozy a jeho blízcí... snad jedině kdyby stávkovali dodavatelé humrů, šampaňskýho a majonezy.

Stávku proti zaměstnavateli lze zařídit tak, že dopad pocítí jen (hlavně) zaměstnavatel - krachne mu továrna. Ale pokud bojujete proti státu, což jsme my všichni víceméně - i když rozhoduje hrstka těch nahoře - jak TADY zajistit aby se to dotklo jen jich?

To v reálu nejde. Nebo, editore, poraď, třeba jsi chytřejší. Přijdu se to sem přečíst. (tohle není myšleno ironicky, byť to tak vypadá)

230416

17.12.2010 20:48

Genetické manipulácie – katastrofa genetického inžinierstva

RE: Pár poznámek:

kosk 93.?.?.?

S tím značením potravin bych to neviděl tak optimisticky. Ono je sice pravdou, že můžete mít teoreticky ke každé potravině visačku se složením ale víte jak to vypadá v reálu. Drobounké písmo na hranici přečtení člověka který je zdravý a je mu nad 40, v třiceti jazycích, kde je problém najít ten svůj... myslím že je dobře, že dejme tomu jablka neobsahují latex. A snad ani nebudou.

To by jste potom nakupoval ne půl hodiny ale tři hodiny... [chechtot] Navíc nepočítáte se staršími lidmi, nejen že špatně vidí ale i občas něco nechápou. Místo "Přemluv bábu" by to potom mohlo být "Zabij bábu..." A všichni budeme jednou staří.

Lidí s alergiemi přibývá a nezdá se, že by se to mělo změnit. A víte kolik bychom spotřebovali papíru na ty informace? a stačí jedno malé opomenutí... dcera kamaráda zemřela na alergickou reakci z neoznačené potraviny. Nejsem zcela proti GM plodinám, ale větší obezřetnost by asi byla na místě.

234447

Káva pro Zvědavce

51

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc únor přispělo 112 čtenářů částkou 17 931 korun, což je 51 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010
IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
15SucVps1Cpxd6ahR6uxx6SJiR16SZgR7b

Další možnosti platby ›

Milí čtenáři,

prosím zvažte, zda by nestálo zato přispět na provoz tohoto serveru.

Odstranil jsem reklamu, protože jste mi psali, že vás uráží svou hloupostí. Neplatili mnoho, ale alespoň něco. Takže jsem plně závislý na tom, co se dobrovolně vybere. Děkuji.

Ve zkratce

Video: Migrantky dupou švédské dívce po hlavě, migranti si to natáčí: "Zabij ji, wallah!"26.02.20 01:03 Švédsko 0

Muslim v autě najel do masopustního průvodu v německém Volkmarsenu - cílil hlavně na děti25.02.20 20:49 Německo 1

Slovenský parlament definitívne odmietol Istanbulský dohovor. SNS vyzvala prezidentku, aby to oznámila Rade Európy25.02.20 20:16 Slovensko 0

Z Česka bude brzy holina25.02.20 07:28 Česká republika 1

I trpaslíci mohou škodit: Tandém tří lokálních nul škodí České republice24.02.20 15:36 Česká republika 5

Libyjští teroristé se jezdí léčit do lázní Klimkovice u Ostravy?24.02.20 08:38 Česká republika 0

Barcelona: Migrant brutálně napadl starou ženu v metru24.02.20 00:05 Španělsko 0

Vojenská cvičení USA22.02.20 16:33 USA 3

Kdy se to celé zhroutí?21.02.20 15:18 USA 1

Co vlastně chtěl sdělit světu šílený střelec?20.02.20 20:48 Německo 2

Z Bruselu koncem února přijede na neposlušné Čechy kárná výprava, vedená sudetskými Němci20.02.20 18:06 Česká republika 0

Patočka kvůli Křečkovi napráskal Babiše Macronovi."Vyhoďte Babiše z ALDE!" žádá.20.02.20 17:11 Česká republika 1

Jak pan Křeček uzemnil Stehlíkovou20.02.20 10:55 Česká republika 2

Devět obětí střelby v Německu, pachatel je po smrti 20.02.20 08:25 Německo 5

Masové šílenství švédské mládeže19.02.20 15:46 Švédsko 5

Šokující čísla z Číny19.02.20 07:36 Čína 11

Cena zlata soupá19.02.20 06:51 Neurčeno 0

Sebemenší náznak pravdy o černoších vede ke konci kariéry17.02.20 23:36 Británie 0

Recyklace je lež zaplacená ropou17.02.20 09:24 Neurčeno 0

Neffův Neviditelný pes začíná být příjemně viditelný16.02.20 19:24 Česká republika 2

Měnové kurzy

USD
23,24 Kč
Euro
25,26 Kč
Libra
30,19 Kč
Kanadský dolar
17,50 Kč
Australský dolar
15,33 Kč
Švýcarský frank
23,78 Kč
100 japonských jenů
21,04 Kč
Čínský juan
3,30 Kč
Polský zloty
5,87 Kč
100 maď. forintů
7,46 Kč
Ukrajinská hřivna
0,95 Kč
100 rublů
35,59 Kč
1 unce (31,1g) zlata
38 154,96 Kč
1 unce stříbra
420,69 Kč
Bitcoin
212 893,76 Kč

Poslední aktualizace: 26.2.2020 07:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo ?