Zpátky na příspěvek ›

Všechny příspěvky ze stejné IP adresy

Nalezeno 12 příspěveků, 4 různá jména: <nic>, kosk, magelan, mokele.

Setříděno od nejstaršího, přetřídit od nejnovějšího

11.10.2009 01:20

Kolaps dolaru? Čeká jej „arabský naftový šok“?

RE: Osud U.S. Dollaru se bude odvíjet trochu jinak

kosk 77.?.?.?

Free Energy technologie ORBO má být cosi jako perpetum mobile. Je smutné, když má někdo i v 21. století tak mizerné vzdělání, že na takový nesmysl může věřit. [bliji]

Na bludičky a hejkaly věříte také? [mrknutí jedním okem]

202196

14.11.2009 21:37

Davidu Irvingovi zničili webové stránky, ukradli a zveřejnili osobní poštu včetně hesel

Vzhledem k tomu, že dnes je možné odhalit skoro vše

kosk 77.?.?.?

protože na netu existuje tolik míst, kde je zaznamenávaná VEŠKERÁ komunikace bude i tento fakt víceméně přiznáním toho, kdo to udělal....

Na druhou stránku, pokud bych měl takovéto stránky (moje jsou pochpitelně naprosto neškodné) určitě bych měl více nežli pravidelnou zálohu. Na externích discích a jiných mediích, takže restaurovat by to neměl být problém.

Horší by to bylo s těmi údaji a korespondencí. Alespoň to bude pro více lidí ukázka toho, že je dobré informace (maily etc.) šifrovat. Konečně, pokud např. ukládal hesla v databázi v plain formě (nezašifrované) tak to byl idiot a dobře mu tak.

Myslím, že i ty ostatní údaje by mohl, kdyby chtěl, mít šifrovaně, včetně jmen etc. těch dárců. Kdyby použil AES 256, na níž knihovny běžně dostupné jsou a privátní heslo měl uložené v hlavě, nebo alespoň někde dobře schované v ne-digitální podobě, tak by si na tom 99,999% jistě vylámalo zuby. Při dostatečné síle hesla tohle nerozluští patrně ani NSA. A on zase není až tak významnou osobou, aby ho honili zrovna oni.

Takže pro nás pro všechny: šifrujme, šifrujme a ještě jednou šifrujme. Kdoví kdy se znelíbíme my. Nemusíme být zrovna popírači holocaustu, bude to v budoucnu za mnohem menší "přestupky". A hesla, přátelé, je nejlepší nosit v hlavě. Alespoň ty nejdůležitější. [velký smích]

204795

19.11.2009 00:15

Drancování irácké ropy

RE: Ještě nutno dodat

mokele 77.?.?.?

>Co jsme to sakra za zrůdy?

Jsme lidi. Takhle přesně se lidi ve skutečnosti chovají. Krom nás mají tenhle typ polečenského chování prokazatelně ještě potkani. A lidé i potkani se úspěšně rozšířili po celém světě. Není to náhoda, je to důsledek toho, jak se chováme. Jako zrůdy. Úspěšné zrůdy. Je to smutné, je to husné... ale nejspíše to může být i pravdivé.

P.S. Nemám to ze své hlavy, kdysi jsem četl o nějaké studii chování potkanů, když mají všeho nadbytek. Rozkastují se podle síly podobně jako my a na periferii drží skupinu nejslabších o hladu, dokud tím hladem nechcípnou. A potom vyberou další slabé a dělají to stále dokola (a množí se, takže těch silných je stále dost)

A stejně tak se chováme i my. Stačí se pořádně rozhlédnout kolem sebe. [bliji]

205204

23.11.2009 00:28

Zveřejněné emaily důkazem konspirace mezi vědci, tvrdí skeptikové

To je právě otázka qui bono? - komu to prospěje?

kosk 77.?.?.?

Klidně je možné (netvrdím, že to tak je určitě), že to prospěje rozvinutým ekonomikám, které mohou už dnes například prodávat svoje "povolenky na exhalace", těm méně rozvinutým, které tak vlastně "pokutují" za jejich chudobu. Nebo, chcete li za to, že se rozvíjejí pomaleji nežli ti bohatší.

Budiž. Ale pokud by se nakonec ukázalo, že je globální oteplování čistě přírodní jev, na který má lidská činnost jen marginální vliv, tak by to byla, vůči těm málo rozvinutým zemím, pěkná lumpárna. Kterou by ale už nikdo nevzal zpět. (Stejně jako třeba odtržení Kosova)

Také nejsem vyložený skeptik, ale ani optimista. Možnost, že se jedná jen o politiky vytvořenou fikci (rozuměj globální oteplování člověkem podmíněné) je v dnešním světě velice reálná.

205473

16.12.2009 21:28

Ateistický národ v banánové republice

Církev by se dala docela dobře definovat

kosk 77.?.?.?

jako organizace, kterou vytvoří ta skupina jedinců, kteří si u nějakého náboženství jako první uvědomí, že toho lze využít (čti: zneužít) ve vlastní prospěch. A tak vytvoří mocenskou organizaci, kde je víra v daného obha, (nebo bohy) zástěrkou k ovládnutí těch věřících, přirozeně se postaví do jejího čela a začnou vládnout.

Církve jseou většinou mocenské organizace, hodně podobné mafii, nebo politickým stranám. Také mají ve skutečnosti stejné (podobné) zájmy a cíle: tedy moc, vliv, peníze.

Je to jen další z mnoha ukázek, jak možná i dobrou myšlenku dovede Homo sapiens zlikvidovat (výstižné slovo by bylo zkur...) Bohužel.

207186

04.01.2010 21:35

Že by nová normalizace? Kdo kritizuje Lisabon a Unii, jde od válu

RE: Omluva

magelan 77.?.?.?

Víte, myslím že nemáte zcela pravdu. Je pravda, že stál proti vůli vlády, proti vůli sněmovny. Ale čím máte podloženo že stál proti vůli většiny voličů? Když se podívám kolem sebe, tak bych to odhadl tak 50/50. Jistě, řeknete, že to není žádný nezávislý průzkum. Není, jistě, ale ty, které byly někde zveřejněny, myslíte, že ty jsou? Jsou obvykle někým placeny, na něčí objednávku. S velkou pravděpodobností se bude jednat rovněž o propagandu. Stačí někdy správně vymyslet otázky. Anebo se zeptat té správné skupiny obyvatel. Popřípadě obojí... [smích]

208841

17.02.2010 23:38

Co znamená být Indiánem v Kanadě

RE: Biela civilizácia I

77.?.?.?

Zřejmě byl Cortéz mnohem horší a bezohlednější nežli oni. Také byla Aztécká řiše v problémech, kdežto jeho cíl byl jasný a podřídil tomu veškeré své snažení.

Proč tolik lidí naletělo zde na "kuponovou privatizaci"? Proč tolik lidí stále chodí k volbám, i když je jasné že se nic nezmění? Také na to není smysluplná odpověď. [chechtot]

212819

17.02.2010 23:58

Co znamená být Indiánem v Kanadě

RE: zásadně nesouhlasím z Vladimírem Bílým

77.?.?.?

Je to taková doba, po které si aktuálně žijící příslušníci obou stran již nebudou většinově pamatovat (nedokáží sami posoudit), ke které z těch původních patří, případně budou již natolik smíšeni, že to jednoznačně nerozliší ani odborník.

Což bude zřejmě snazší u etnik podobných a obtížnější u výrazně odlišných. Kelti x Slované to mají snažší, dejme tomu Asiaté x Černoši obtížnější. I když je otázkou jak moc velkou roli hraje v uvedených případech čas.

212822

18.02.2010 00:23

Co znamená být Indiánem v Kanadě

Dvojí metr

77.?.?.?

Článek není moc hezký. Že pan Vladimír měří dvojím metrem se mi zdá také.

Už jenom představa, že nejdříve původním obyvatelům šlohneme většinu území a přírodního bohatství země a pak bychom na nich chtěli ještě platit DPH a daně z pozemků... zvláštní uvažování.

Jakpak by se mu asi líbilo, kdyby některý příští soud zde prohrál, skončil na pár let v base a mezitím mu někdo účtoval 20K měsíčně za hosting, v té době nejspíše bez něj nefungujícího Zvědavce. No a poté, co by z lochu vylezl ho úspěšně zažaloval o náhradu škody a docílil (hypoteticky) jeho dalšího setrvání v krimu přičemž by mu to účtoval vesele dál. A tak do nekonečna.

Nic takového mu samozdřejmě nepřeju. Ale představa může docela dobře navodit lepší soucítění s původními obyvateli kterékoliv země. Tedy i Kanadských indiánů. (i když mu věřim, že DNEŠNÍ indiáni se na první pohled nemusí od českých indiánů zase tak moc odlišovat - ale je to podle mě povrchní pohled.)

212823

19.02.2010 23:59

Jsem homofob? Podle příručky ano

Nevím jeslti je nebo není autor homofob, jedno ale vím jistě a to,

77.?.?.?

že je pitomec. Homosexualita je takřka výhradně vrozenou záležitostí a nevyskytuje se jenom u lidí, ale i u zvířat. Dá se sice experimentálně vytvořit pokud vystavíme těhotnou samičku živočicha určitým hormonům, vytvoříme z jejích potomků jedince s homosexuálním chováním (tedy je to dokázáno u krys, není mi známo, že by to někdo zkoušel na lidech, ale dá se předpokládat, že by to mělo, alespoň teoreticky fungovat také)

Výchovou po narození v běžném slova smyslu z nikoho (a ničeho) homo-jedince už nevytvoříte. Homosexuální páry mohou a také ve světě často vychovají děti s normálním heterosexuálním chováním (tedy až na ony cca 4%). Právě proto, že to je vrozené. Tohle potvrzují odborníci z mnoha zemí.

Dá se to označit za odchylku ale nikoliv za úchylku. Vytváří to příroda, nebo chcete li tak bůh, a jak před staletími tak i staletí po nás to bude stejné. Nemůžete to léčit, není to choroba a nemůžete to změnit. Je zbytečné a směšné vyčítat to těm jedincům. Vyčítejte to přírodě nebo pámbíčkovi, protože to je jejich dílo a ne těch lidí. Ti za to nemohou, takoví už přišli na tento svět.

Nejsem homo, ale pár jich znám a některým (těm, které znám dlouho) bych svěřil svoje vlastní děti (např.v případě mého úmrtí) mnohem raději nežli nějakému zatracenému dětskému domovu. Právě proto, že bych si byl jist, že z nich vyrostou dobře vychovaní normální dospělí lidé. Pochopitelně za předpokladu že by ode mě nezdědily nějaké "nevhodné" geny. Což se může stát každému. [mrknutí jedním okem]

213037

20.02.2010 00:10

Jsem homofob? Podle příručky ano

RE: + TERMINOLOGIE

77.?.?.?

Tak to, pokud je bible skutečně božím dílem, je bůh pěkně pokrytecký šmejd. Protože on přeci podle bible stvořil člověka se všemi jeho vlastnostmi, tak tedy jistě právě on zařídil, že se jich ty cca 4% narodí s homosexuálním zaměřenim.

To je krásná ukázka správného chování. Kydat špínu na něco, za co můžu já sám. Mě osobně by nenapadlo se nějak stranit prohřešků, které udělají moje dítka. Protože za to můžou buď moje geny, nebo moje blbá výchova. Nic jiného.

Ale pánbůh takhle asi neuvažuje. Takže, pokud nějaký náhodou existuje tak to je pokrytec, který nemá žádné právo mi nic kázat o morálce. Protože sám žádnou nemá.

213039

12.05.2010 00:29

Šifrování není pro odposlechy překážkou

Technologie, které zde popisujete, nebudou fungovat tak snadno.

Kosk 77.?.?.?

Nezapomeňte, že armáda většiny států používá stejné počítače a stejné programy jako mi všichni doma. Jistě lze odečíst zvuky klapání klávesnice a protože zní rozdílně, lze rekonstruovat co píšete, lze také vložit někam do kompu docela malý předmět, který bude zapisovat to,co napíšete... atd

Ale řady šifer jsou známy a jejich algorytmy volně přístupné. Všichni odborníci na šifry nejsou zaměstnanci jen Pentagonu a NSA. Pokud by bylo možné ty šifry (třeba AES) snadno prolomit tak by se jednak nepoužívaly jako standard v armádě řady států, včetně USA a citlivých podniků a za druhé by se to časem dříve nebo později profláklo.

Takže pokud budete mít data na kompu zašifrována některou z šifer, používaných US army a klíč jen ve své hlavě... tak v případě že se státní moc k němu dostane, tak jí zbude jen
1. buď to z Vás vymlátit
2. Mít k dispozici zákon, který Vás umožní zavřit na doživotí i bez průkazu nějaké nedovolené činosti.

Mám za to, že takové zákony už v některých zemích existují. Kdyby bylo možné tyhle šifry snadlo luštit, byly by potřeba?

219148

Káva pro Zvědavce

75

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc leden přispělo 121 čtenářů částkou 26 160 korun, což je 75 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
12vZg7LszAecMsq3wRW4pNpoUAgGZB8aS5

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Lupo Anetta POLITIKA27.01.21 19:29 Česká republika 0

Rusko a USA podepsaly smlouvu START velmi rychle27.01.21 10:07 Neurčeno 1

Čiperka Prymula ukradl tváře herců na soukromou kampaň26.01.21 23:07 Česká republika 1

Vakcína od Astra Zenecy má prý jen 8% účinnost26.01.21 11:16 Německo 11

Poslanci používají legální restauraci, i když to plebsu zakázali25.01.21 17:14 Česká republika 5

Papaláši se chytili do vlastní sítě25.01.21 12:23 Česká republika 7

Začínám rozumět roli Navalného: užitečný idiot by mohl posloužit k zastavení Nord Stream 223.01.21 12:12 Evropská unie 4

Pane Volný, to bylo hloupé21.01.21 17:14 Česká republika 21

Slovenský lekár objednal pre svojich covidových pacientov Ivermectin. Colníci mu zásielku zabavili20.01.21 19:05 Slovensko 4

Na Seznamu se rozmáhá cenzura jako rakovina20.01.21 08:06 Česká republika 8

Sbohem, Kalousku. A zavři za sebou z druhé strany19.01.21 19:17 Česká republika 8

Chcete, aby skončil Lockdown? 26. ledna máte reálnou možnost to změnit19.01.21 10:14 Česká republika 3

Helena Duke poté, co udala vlastní rodinu, žebrá o peníze18.01.21 14:28 USA 3

Satanisté a jejich poskoci mají Vánoce17.01.21 23:15 Česká republika 3

V Norsku po aplikace vakcíny zemřelo 23 lidí a Blatný by chtěl očkovat15.01.21 20:37 Norsko 4

Humorem proti totalitě15.01.21 18:55 Česká republika 1

Fanatismus a nesmiřitelnost – aneb stane se Helena Duke legendou?15.01.21 16:52 USA 1

V protestu před Kapitolem 6. ledna sehráli roli „agenti provokatéři“ – Interview s Michaelem Yonem14.01.21 11:38 USA 2

Luboš Xaver do Českého rozhlasu patří!13.01.21 22:50 Česká republika 1

Zemanovi už doopravdy hrabe, mrzí ho ukončení okupace Afghánistánu13.01.21 18:25 Česká republika 2

Měnové kurzy

USD
21,54 Kč
Euro
26,06 Kč
Libra
29,48 Kč
Kanadský dolar
16,85 Kč
Australský dolar
16,54 Kč
Švýcarský frank
24,23 Kč
100 japonských jenů
20,69 Kč
Čínský juan
3,32 Kč
Polský zloty
5,73 Kč
100 maď. forintů
7,24 Kč
Ukrajinská hřivna
0,76 Kč
100 rublů
28,46 Kč
1 unce (31,1g) zlata
39 746,40 Kč
1 unce stříbra
543,75 Kč
Bitcoin
660 551,53 Kč

Poslední aktualizace: 27.1.2021 19:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo ?