Všechny příspěvky ze stejné IP adresy
Nalezen 1 příspěvek, 1 jméno: charon.
Setříděno od nejstaršího, přetřídit od nejnovějšího
Je otázka s jakou metodikou jsou sestavena data ze kterých autor vychází. Pokud by například nebylo za obtíž při práci se zašifrovaným vstupem považováno, že držitel klíče tento pod nátlakem vydal a dále již byla komunikace srozumitelná, vypovídalo by to spíše o míře úspěšnosti "law enforcement agencies" při získávání klíčů, než o úspěších při vyhodnocování získaných podkladů bez klíčů.
Každopádně mi připadá neuvěřitelné, že by vnitrostátní odposlechy ve spojených státech nebyly konfrontovány se zašifrovaným obsahem, i že by byly tak úspěšně získávány klíče od obsahu, který velmi pravděpodobně bude znevýhodňovat komunikující strany při soudním sporu se státem. V takové situaci lze vysloveně předpokládat, že držitel klíče alespoň v nějaké části případů vydání klíče odmítne nebo ho zničil dříve, než o jeho vydání mohlo být úředně požádáno.
Další, co mi připadá hodno pozornosti je, že by tamní agentury požádaly o (vnitrostátní, civilní) odposlech "jen" v ca. dvou tisících případů ročně, když české silové resorty podle internetových zdrojů žádají o lokalizační a evidenční údaje o elektronické komunikaci více než stotisíckrát do roka. Obě sady čísel (nikoli totožné ale tematicky blízké) nezohledňují množství obyvatel obou zemí, které by při přepočtu na hlavu tyhle údaje ještě vzdálilo.
Osobně si myslím, že vstupní data, jak je prezentuje autor jsou nevěrohodná.