Zpátky na příspěvek ›

Všechny příspěvky ze stejné IP adresy

Nalezeno 11 příspěveků, 2 různá jména: <nic>, tatíček.

Setříděno od nejstaršího, přetřídit od nejnovějšího

17.03.2010 14:03

Peníze a dluh

státní dluhopisy

tatíček 90.?.?.?

Dobrý den, já jsem zatím jen pasivně přihlížel těm diskusím, zrovna jsem se dočetl o schválení vydání státních dluhopisů ve výši 153 mld., mohl by mi někdo z vás vysvětlit, kdo vůbec takové dluhopisy může koupit?

215192

17.03.2010 14:49

Peníze a dluh

RE: státní dluhopisy

90.?.?.?

Díky za odpověď, tedy selským rozumem vzato, koupí to banky, kterým na to vytvoří peníze ČNB - potažmo tentýž stát, který ty dluhopisy vydal, a v podstatě nula od nuly pojde, tedy až na další růst úroků, čímž naroste dluh státu vůči sobě samému.
Skutečně to takhle nějak zjednodušeně funguje?

215198

19.03.2010 08:57

Nebude na důchody, ale banánů a toaletního papíru bude dostatek

RE: jednoduché počty

tatíček 90.?.?.?

Prosím, uvědomte si laskavě, že ta věčná propaganda, že OSVČ platí nízké sociální odvody ma i druhou stranu mince.
OSVČ nikdo neproplatí každoroční dovolenou, kterouž mají zaměstnanci placenou průměrem.
OSVČ většinou nikdy nemarodí, není-li to bezpodmínečně nutné- může to pro nibýt likvidační.
Proč? Protože odvod za zaměstnance zahrnuje kromě sociálního pojištění též pojištění n e m o c e n s k é /nezaměnit se zdravotním/, a toto nemocenské pojištění je pro OSVČ dobrovolné, čili si ho většinou nikdo neplatí. Aby totiž bylo pro případ nemoci efektivní, ve výsledku by celý odvod OSVČ byl ještě vyšší než u zaměstnance.
Čili: OSVČ sice platí nižší odvody, ale taky mají podstatně nižší čerpání.

215357

22.04.2010 12:37

Novodobá inkvizice?

Přesně tak.

tatíček 90.?.?.?

Přátele, bohužel tento trend je zcela jasný a je zcela jasně nastaven. Prostě už není kde brát, tak se vyplácí soustředit pozornost na obyčejné lidi, kteří ještě něco mají, např domek, auto, kus lesíčka nebo políčka.
Asi dost složitou cestou se ty majetky přesunou až k elitám, přičemž každému článku řetězu zůstane něco málo za nehty. Cíl je úplně jasný - prostě srazit lidi na hladinu přežití - tedy aby nebyl vyloženě hladomor a šel aspoň zaplatit nájem. Víc nic. Bohužel, lidí, kteří ještě nějaký majetek mají, je pořád relativně dost, čili se to takhle bude klepat ještě dost dlouho, než ty vyšší vrstvy začnou odspodu požírat samy sebe.
Je to tak průzračně jednoduché.
A je úplně jedno, koho volíme. Pokud by se mezi vrchnost dostal někdo, kdo nebude chtít s vlky výti, bude bez milosti odrovnán. A protože chamtivost je stále ještě přirozenstí většiny lidí, řešení zkrátka neexistuje. I když přijde nějaká revoluce, zase se jedn vymění vrchnost a ten trend bude ještě výraznější.

Nedávno jsem shlédl projekt "VENUS", který nemá velmi všeobecně vzato daleko k idejím toho nejčistšího komunismu. Tedy zas něco, co už tady bylo. Takže dnes už se člověk nediví všelijakým Leninům, že kdysi taky něco zkoušeli.

I ta nejčistší myšlenka se zvrhne, když ji začnou realizovat lidé.

217676

Prosím Vás, jak si vysvětlujete tuto věc: akciová společnost ve 100% vlastnictví státu. Jaký to je sektor? soukromý nebo státní?Díky.

218741

19.05.2010 15:18

Malé zamyšlení nad státním dluhem

RE: Dokud se radikálně nezmění celý ten prolhaný systém financí, nezmění se nic

tatíček 90.?.?.?

Pane Erwine, copak vám není jasné, že komunisti si tak říkají už jen ze setrvačnosti, komunistické ideje se již dávno ukázaly jako naprosto neuskutečnitelné, a dnešní "komunisti" už dávno převzali trend, který je už dávno nastaven? Myslíte, že kdyby se dostali k moci, že by nezačali rvát kořist stejně jako každý jiný mocipán? Je dnes úplně jedno, jak se která politická strana jmenuje a jejich líbivé programy slouží pouze jako výtah k moci, dnes jsou nejvyšší modlou peníze - bohatství, proto všichni tolik touží po moci - tím se k nim nejlépe dostanou.
Copak to není úplně postavené na hlavu, politici se předhánějí jak získat voliče, myslíte že proto, že jsou masochisti a budou si libovat v tom, že až zvítězí, budou se tady rochnit v tomhle bordelu a dávat ho do pořádku? Bylo by to tak strašně lukrativní, aby za to stály všechny ty kampaně, peníze, oblbování lidí atd.? Já myslím, že ne.

219671

20.05.2010 08:58

Malé zamyšlení nad státním dluhem

RE: Dokud se radikálně nezmění celý ten prolhaný systém financí, nezmění se nic

tatíček 90.?.?.?

Ano, máte naprostou pravdu. Vlastně Vám mohu jen závidět Váš optimismus a naději. Já už jsem totiž rezignoval, podle mne to řešení není v lidech, pravděpodobně bude muset přijít nějaká vyšší moc. Já mám totiž obavy, že ty všelijaké programy různých stran jsou již anachronismem, zas pouhá setrvačnost, protože je to zvykem. Za posledních cca 70 let so odehrála světová válka, 40 let od zrušení bretton-woodských dohod, 20 let globálního internetu a dnes se peníze vytváří tím, že se prostě připíšou na konto, to všechno jde tak strašně rychle v kontextu dějin, že 99% lidí na téhle zeměkouli včetně mne nemůže chápat, co takové věci znamenají a co se kvůli nim může vyvrbit. A obávám se, že to zbylé 1% pouze nejasně tuší, kam to může směřovat. Ale nějaké řešení zřejmě nezná nikdo. Čili docílit toho, aby se k moci dostal někdo, kdo to myslí dobře s republikou, prostě nejde. Kdyby se takový jednotlivec našel, bude tou skrumáží. která se tu po volbách opět vytvoří bez ohledu na stranickou příslušnost, nemilosrdně smeten. A pojede se dál v nastaveném trendu, stáhnout lidi ještě o to, co jim zbylo. Zdroje tu ještě jsou.

219731

05.06.2010 09:33

Za příklonem k TOP 09 neznalost a neinformovanost

RE: Kdo a čím je masíruje?

tatíček 90.?.?.?

V tomto nastoupeném trendu dohnáno ad absurdum je docela dobře možné, /zůstanou-li peníze nejvyšší modlou/, že sociálně vyloučení občané, t.j. chudí-potažmo ožebračení, přestárlí, nemocní, kteří nebudou moci péči zaplatit, atd., budou prostě fyzicky likvidováni. Obrazně řečeno návrat k osvětimským pecím.
Samozřejmě to bude prováděno sofistikovaněji, leč za podpory těch zatím nevyloučených zmasírovaných většin.

221262

Asi se musím předem omluvit za svou nevzdělanost, ale na stará kolena mi připadá, že ztrácím i obyčejný selský rozum, jímž jsem se celý život řídil.
Pokud jde o tzv. vnitřní zadluženost států, co by se asi tak stalo, kdyby si stát ten svůj dluh odpustil? to znamená: vláda se nějak dohodne s centrální´= státní bankou, že státní dluhopisy již vydané nebudou spláceny a prostě se zruší. Centrální banka poskytla vládě jakési peníze vytvořené ze vzduchu, které jsou již utraceny - potažmo prolundračeny. A když nejsou ničím kryté, tak se přece nemůže nic stát, když se to prostě smaže a začne se znovu, samozřejmě za zcela jiných podmínek.
Pro budoucnost by samozřejmě musela platit nová pravidla, aby se podobná situace neopakovala, snad nějaká pdobizna bretton-woodských dohod.
Něco jiného je dluh např. mezi dvěma lidmi, ti si sami peníze nevytvoří, ale stát?

222804

Díky, Charone, ta věc s dluhopisy, které vlastní jiné subjekty /lidé, firmy, apod./, to by se jistě zrušit nedalo, to by fakt znamenalo asi revoluci, promiň, já to nějak všechno nedokážu domyslet. Možná existuje rozdíl mez státními a vládními dluhopisy, v tom případě jsem asi měl na mysli ty vládní, zjednodušeně řečeno Kalouskovy složenky - dluhy stvořené pouze a jedině politiky, na nichž naskakují úroky každou vteřinou, i kdyby se pro začátek tzv. "zastavily hodiny", co by se mohlo stát?
Mně to připadá, že jakousi setrvačností se v běžném životě stále peníze považují za kryté - hodnotné, přesto asi víme oba, že už několik desetiletí to funguje jinak v těch finančních sférách, já to nedokážu postihnout, ale instinkt člověku říká, že když jdou některé peníze vytvořit pouhým připsáním, tak musí jít zas škrtnutím zrušit.
To se jistě netýká normálních lidí, těm jsou sice na účet taky připsány, ale lidi si to museli odpracovat - čili takové peníze jsou kryté tou prací a těmi starostmi. Takže to vypadá, že jsou dva druhy peněz. Asi by to nějak vyřešit šlo, ale ti, co by to mohli rozhodnout, se tomu asi budou bránit, čili jsme zas u té občanské války.

222813

12.10.2010 09:01

V Evropě končí sociální smír

RE: Socialni smir...

tatíček 90.?.?.?

Krokodýle, tady už nejde o nějaké létající pečené holuby, tady jde o holé přežití. Spousta lidí, kteří celý život pracovali, je najednou v situaci, kdy jsou díky "úsporám", podivným konkurenčním pletichám a různým tunelům náhle bez práce, a protože už jsme téměř všichni zotročeni dluhem, není divu, že budoucnost je nutno očekávat s jakousi mrazivou hrůzou. Stále je ještě odkud brát = zdroje tu jsou = a vypadá to, že další desetiletí bude ve znamení exekucí, zabavování majetků, které ještě zbyly, a postupné srážení těch jak říkáš méně vzdělaných, schopných a nadaných ne na hladinu jakéhosi alespoň minimálně důstojného přežití, ale až k samému dnu, tj. naprosté sociální vyloučenosti.
Návrhy na budování jakýchsi sběrných táborů už přece existují. A jsme v Čechách, takže opět až do extrému! Ne každému je totiž shůry dáno a ne každý dostane stejný díl štěstí. Ovšem, uvidíš, jak si náhle pár dalších zbohatlíků řekne, když může mít Kellner boeinga, proč bych nemohl i já?
A obávám se, že spíš než my od zemí na západ od nás pochytíme něco pozitivního - ony pochytí od nás to špatné, až zjistí, že to funguje.

229859

Káva pro Zvědavce

34

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc únor přispělo 84 čtenářů částkou 11 941 korun, což je 34 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010
IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
15SucVps1Cpxd6ahR6uxx6SJiR16SZgR7b

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Vojenská cvičení USA22.02.20 16:33 USA 1

Kdy se to celé zhroutí?21.02.20 15:18 USA 1

Co vlastně chtěl sdělit světu šílený střelec?20.02.20 20:48 Německo 2

Z Bruselu koncem února přijede na neposlušné Čechy kárná výprava, vedená sudetskými Němci20.02.20 18:06 Česká republika 0

Patočka kvůli Křečkovi napráskal Babiše Macronovi."Vyhoďte Babiše z ALDE!" žádá.20.02.20 17:11 Česká republika 1

Jak pan Křeček uzemnil Stehlíkovou20.02.20 10:55 Česká republika 2

Devět obětí střelby v Německu, pachatel je po smrti 20.02.20 08:25 Německo 5

Masové šílenství švédské mládeže19.02.20 15:46 Švédsko 5

Šokující čísla z Číny19.02.20 07:36 Čína 10

Cena zlata soupá19.02.20 06:51 Neurčeno 0

Sebemenší náznak pravdy o černoších vede ke konci kariéry17.02.20 23:36 Británie 0

Recyklace je lež zaplacená ropou17.02.20 09:24 Neurčeno 0

Neffův Neviditelný pes začíná být příjemně viditelný16.02.20 19:24 Česká republika 2

Niektoré švajčianske kantóny pozastavili používanie 5G vysielačov. Švajčiarske úrady začali testovať ich bezpečnosť15.02.20 13:53 Švýcarsko 5

Státní dluh vzrostl na 1,64 bilionu, na dividentách odteklo 299 miliard14.02.20 16:16 Česká republika 4

Česká vláda opět provádí rektální alpinismus Izraeli14.02.20 16:08 Česká republika 1

Dokud budu prezident, rodiče budou máma a táta, řekl Putin14.02.20 16:05 Rusko 0

Výročí leteckého útoku na Prahu14.02.20 15:26 Česká republika 2

Neuvěřitelná justiční zvůle: Odmítnout ubytovat Rusy je OK, verbálně odmítnout migranty je trestné13.02.20 17:16 Česká republika 2

Parlamentní listy rozkrývají temné smlouvy Člověka v plísni tísni13.02.20 14:09 Česká republika 1

Měnové kurzy

USD
23,10 Kč
Euro
25,06 Kč
Libra
29,93 Kč
Kanadský dolar
17,47 Kč
Australský dolar
15,29 Kč
Švýcarský frank
23,61 Kč
100 japonských jenů
20,70 Kč
Čínský juan
3,29 Kč
Polský zloty
5,84 Kč
100 maď. forintů
7,44 Kč
Ukrajinská hřivna
0,94 Kč
100 rublů
36,05 Kč
1 unce (31,1g) zlata
37 970,04 Kč
1 unce stříbra
427,31 Kč
Bitcoin
228 746,39 Kč

Poslední aktualizace: 23.2.2020 19:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo ?