Zpátky na příspěvek ›

Všechny příspěvky ze stejné IP adresy

Nalezeno 151 příspěveků, 1 jméno: Střelec.

Stránka: 1 2

Setříděno od nejstaršího, přetřídit od nejnovějšího

09.06.2010 22:38

Skupina Bilderberg konspiruje v latinské Americe

RE: pokr.

Střelec 77.?.?.?

MedoBedo,

nedokáži vám nic vyvracet z toho co zde píšete. Asi máte prostudováno tak jak píšete. Ale řekněte mi jednu věc, jak poznáte z přečteného co je myšleno poctivě a co je manipulace ? Dokážete si věci ověřit na nějakých známých a jasných skutečnostech tak, abyste o svém názoru nemohl pochybovat ?

Sám zde uvádíte heslo "rozděl a panuj". No a já musím dávat za pravdu těm co tvrdí, že právě z USA se praktikuje nejdůsledněji toto heslo. V mnoha zemích světa organizují převraty a nepokoje mezi obyvatelstvem a hned se v nich uchycují a řídí je podle svého. Zářným příkladem je nějaká ČR ve středu Evropy.

221625

10.06.2010 11:41

Skupina Bilderberg konspiruje v latinské Americe

RE: pokr.

Střelec 77.?.?.?

MedoBedo,

z toho co jste zde napsal mnoho uznávám a mám podobný náhled, ale rozdíl je v tom, že dělám jiné závěry než vy. Můj kritický pohled směřuje nikoliv na nějaké etnikum, to je úplně jinak. Můj kritický pohled směřuje na škůdce lidské společnosti, ať jsou jakékoliv národnosti a jakéhokoliv vyznání. A stejně tak mé sympatie. Ovšem závěr pro období, které právě prožíváme je takový jaký jsem už popisovala v odpovědech vašim příznivcům jankovi a tomu druhému pánovi. Na rozdíl od vás se neřídím příliš přečtenými monografiemi politickospolečenského charakteru, protože v tom vždycky hledám nějaká úskalí, ale praktickou politikou, kterou mohu pozorovat na vlastní oči a o které mohu číst z více zdrojů. Nejen těch, které jsou nám servírovány našimu sdělovadly. Do detailů nebudu zabíhat, nemá to smysl.

221675

12.06.2010 12:00

Amerika – ponurá pravda

RE: Čínský model hospodářství je daleko životaschopnější, než

Střelec 77.?.?.?

Anonymní posateli, ani se nedivím, že se skrýváte. Tak hloupé výkřiky tu často ke čtení nejsou. Vy znáte komunisty na celém světě, že o nich tak sebejistě píšete ? A znáte vnitřní situaci v Číně, že ji tak napevno hodnotíte ? Pochybuji o tom, neboť obsah vašeho komentáře svědčí o prostém rozumu. Sama se ze zkušeností z poslední doby kloním k názoru, že mnozí politici jsou svině, ale nedovolila bych si to napsat, protože znám ze zločinného jednání jen ty naše. O některých cizích se to mohu jen domnívat, takže v jejich případě mlčím.

221839

13.06.2010 16:04

Školné je správné

lidem by mělo stačit nažrat se

Střelec 77.?.?.?

Autor má naprostou pravdu. Stačí nahlédnout do života zvířat a je všechno jasné. Zvířata se nevzdělávají a přece spokojeně žijí. Stačí jim když se nažerou a nepotřebují ty člověčí zbytečnosti, které si lidé pořizují za zbytečné peníze. Zvířata se perou jedině o potravu a samci o samice. Toť vše. Takže války se nekonají, pouze lokální souboje. No a že se navzájem požírají, s tím se nedá nic dělat. To je nutné k přežití a navíc jen u některých druhů. Lidé se, obrazně řečeno, požírají v mnohem větší míře a nikoliv pro uhájení holého života, ale z příčin zcela zbytečných. [oči v sloup] [velký smích]

221916

22.06.2010 16:08

Pákistán upadá do naprostého chaosu

Asie v zorném poli Bilderbergu.

Střelec 77.?.?.?

Válka v Pákistánu jako další v Asii. Podle osvědčeného schématu. Podrobení zahájeno vyvoláním chaosu. Bude B. klub stačit na celý kontinent?

222571

22.06.2010 19:21

Německo se navezlo do Izraele pro odepření vstupu jejich ministrovi do Gazy

RE: Příšerný překlad!

Střelec 77.?.?.?

Nerada reaguji na tento příspěvek, ale musím se zde veřejně zastat překladatelky. Prosím, abyste vzal na vědomí, že překladatelka žije již mnoho let v cizině a neměla možnost si uchovat český jazyk ve správné podobě. Překlad, který udělala, udělala nikoliv pro sebe, ale pro nás, aby nás informovala o záležitosti, kterou považuje za důležitou a která skutečně důležitá je. Opravdu se divím, že vám nedostatky v českém jazyce v tomto případě vadí, protože je na první pohled jasné jak to s překladem je. Myslím, že tolerantní člověk by takovou formální věc pochopil a omluvil. A co se týče co-financování, je pravda, že to není český obrat, ale pokud posloucháte nebo čtete v našich sdělovacích prostředcích, tak slyšíte nebo se dočítáte mnohem ošklivější anglismy, a to od lidí, kteří by měli být vzornými nositeli českého jazyka. Mimochodem vaše reakce také není právě spisovná a je dost urážející.

222582

29.06.2010 08:59

Spojení sionistických teček

Moc vlivných a moc jejich sluhů

Střelec 77.?.?.?

Citace z článku : "Stejně tak jako jsou naši vůdci zcela přitroublí, Sabanové, lordi Levy a Wolfowitzové vědí přesně, co dělat. Židovské náboženství, kultura a ideologie poskytují svým stoupencům historku, která nás zachrání před demokratickým vězením. Sabanové tohoto světa nejsou zdaleka žádní amatéři nebo přitroublíci; vědí přesně, co dělat. Dělali to po tři tisíce let. Jsou to následovníci Mordechaie a Esther. Sabanové světa vědí, jak přeměnit poučení z purim na britskou a americkou praxi."

Konstatování považuji za zásadní. Zatímco Sabanové a spol. pustí nepodstatný kousek svého jmění, ubožáci, kteří jej přijímají, slouží poslušně, aniž by hleděli na prospěch společnosti. Jsou to sice ubohé figuky, ale mají dost moci na to, aby přizpůsobovali společnost sionistickým cílům.

222987

06.07.2010 10:03

Co se pokouší zakrýt CIA v Kolumbii?

CIA je všude

Střelec 77.?.?.?

Citace z článku:„Specialisté“ z USA dostali neomezený přístup k archivům DAS a prozkoumávají je na základě „ochrany lidských práv“.

Specialisté z USA mají neomezený přístup rovněž v Evropě a v České republice zvlášť. Jejich zřejmě nejvyšší rezident Vodra a samozřejmě další se určitě snaží, aby nebrali své odměny nadarmo.

223378

17.07.2010 08:31

Zamyšlení nad diskuzí za článkem o kouření

pane Vladimíre

Střelec 77.?.?.?

O kuřácích toho bylo napsáno a napovídáno tolik, že snad už nemá smysl se tím zabývat. Přestože se v jednom kuse upozorňuje na nebezpečnost nikotinové závislosti, přesto se prý počet kuřáků stále zvyšuje, a to mezi mladými. Chtělo by to říci si proč tomu tak je. Jistě máte sám jasno v tom, proč jste kdysi, předpokládám, že v mládí, začal kouřit Vy. Bylo to proto, že to vonělo ? Nebo to bylo lahodné v ústech ? Domnívám se, že důvod byl jiný. Jsou lidé, kteří odolají psychickému tlaku okolí a nepodlehnou módě a jiní, asi většina, kteří se potřebují přizpůsobit. Není se třeba divit ani jedněm ani druhým. Obojí je lidské. Ale uznejte, že nekuřáci mají oproti kuřákům nevýhodu. Utíkat před čistým vzduchem se nemusí, ale utíkat před kouřem z cigaret je někdy nemožné. Mluvím z vlastní zkušenosti. Aktivy, grémia a povinné společenské akce - toť příklady názorné. [smích]

224276

26.07.2010 06:01

S mezinárodním právem je konec, podmínky diktují USA!

opravdu soud ?

Střelec 77.?.?.?

K čemu je soud, který nesoudí, ale plní příkazy jednoho subjektu, jemuž je, zdá se, podřízen ? Tak je to zde, v případě ICJ a tak je to stejně v případě ICTY. Oba sídlí v Haagu. Ani jeden z nich by se neměl nazývat soudem.

224896

31.07.2010 14:41

Radar je mrtev, ať žije Centrum

RE: Proč je ten expert v uvozovkách???

Střelec 77.?.?.?

I odborník může být patolízalem a vazalem. Anebo zaplaceným sluhou. [bliji]

225284

01.08.2010 06:44

Spomienka na Kysuce

vzpomínka se smutným koncem

Střelec 77.?.?.?

S velkým potěšením jsem si přečetla článek. Pěkné téma na neděli i na léto. Autor má krásné vzpomínky na Kysuce. Možná je to k neuvěření, ale mám podobně krásné vzpomínky na střední Čechy, kraj mého dětství, který na první pohled není vůbec romantický. Jenže to místo, kde jsem sama vyrůstala,(samota pod strání nad rybníkem) bylo podobně krásné, podobně pastorální a už není. Vede tam obchvat města, jsou tam nastavené užitkové ošklivé stavby a neodvážím se tam vracet. Nechci tu strašnou proměnu podruhé vidět. [pláč]

225337

06.08.2010 09:50

Blízký východ – bod varu

Moc dobrý článek

Střelec 77.?.?.?

Včera jsem se na něj chystala, nevyšlo to a dnes ho mám podaný v hotovém. Děkuji. Zprávy z této oblasti mě vůbec neponechávají v klidu.

225731

Celá záležitost z 11.9. je podrobně rozebírána v publikaci Jiřího Mrázka, Mráz přichází z Bílého domu. Podle toho má Ahmadinežád pravdu. Stejně si to už cvrlikají vrabci na střeše. Jenom US administrativa a česká media se drží své lži.

228759

30.09.2010 13:42

Fallúdža je horší než Hirošima

RE: Kto to zastaví?

Střelec 77.?.?.?

Pane R.R. seniore,

nejsem sice Erika, ale s jejím postojem naprosto souhlasím. Rozebíráte zde některá fakta týkající se radioaktivity. Máte pravdu v tom, že ochuzený uran je sice radioaktivní, ale "ne moc". Tím jste zřejmě velmi laicky vyjádřil to, že ochuzený uran je slabý vnější zářič. Ovšem musíte vzít v úvahu to, že pokud se dostane do těla je velmi nebezpečný, protože je to čistý zářič alfa,který v organismu nadělá nejvíce škod, nejvíce ovlivňuje buňky, neboť alfa záření má kratičký dosah a veškerá energie se předá organismu. Není to jako u zářiče gama,kde elektromagnetické záření z určité části projde organismem bez účinku. Z tohoto pohledu je to jeho "ne moc" radioaktivní horší než kdyby byl více. Kromě toho je uran silně jedovatý prvek i bez své radiaoaktivity. Téměž všechny jeho štěpné produkty jsou rovněž zářiče alfa, s výjimkou několika málo beta.
V technice se využívá toho, že má vysokou specifickou hmotnost, tedy ho lze využít jako stínícího materiálu (například pro defektoskopické zářiče), případně k zatěžování, ale je využíván i k mnohým jiným účelům. Může se používat právě proto, že do svého okolí vysílá radioaktivní záření o malé intenzitě a na krátkou vzdálenost. K odstínění alfa paprsků stačí malá vrstva vzduchu. Ovšem nacpe-li se lidem do kostí a jiných orgánů je situace jiná.

Z toho vidíte, že 235 U není tak nevinný jak se vám jeví a že jeho použití při bombardování je pořádně nelidské a zavrženíhodné.

229028

30.09.2010 19:07

Fallúdža je horší než Hirošima

RE: Kto to zastaví?

Střelec 77.?.?.?

Pane,

já nejsem odbornice na vojenství. Vycházím z toho co jsem si přečetla v článku, kde je taková skutečnost uvedena. Vy si všechno co si přečtete v článcích dokážete ověřovat ? Já nikoliv. Proto snad nejsem vyloučena z diskuse. Napsala jsem zde jenom velmi stručně to co vím o radioaktivitě a potažmo o účincích přirozených radioaktivních prvků na organismus. Moje informace si můžete ověřit v jakékoliv příručce o ochraně před ionizujícím zářením, případně na Státním úřadu pro jadernou bezpečnost nebo Státním ústavu radiační ochrany.
To co popsal pan RR senior může být realita a nemusí. Proč bych to měla brát za bernou minci ? Takže vaše jízlivé poznámky mě zcela míjejí.

229055

10.10.2010 09:49

Zajímavý nápad jean.larouxe

RE: Názor

Střelec 77.?.?.?

I já vidím nápad jako sice správný, avšak nereálný. Záležitost překladačů je myslím známá. Překladač se nedá použít. Vezmu-li překladač z angličtiny do češtiny, jsou v něm alespoň správná slovíčka,jenom gramatiku je k tomu třeba znát, jinak si čtenář může často smysl vysvětlit zcela opačně než je v textu uveden. Zkuste se podívat na překladač z ruštiny. To je naprostá katastrofa, protože tam nejsou ani slovíčka správně přeložena, nacházejí se tam úplné nesmysly. Tento překladač se nedá použít ani jako slovník.
Druhá věc je jak dlouho by takové forum existovalo nezasaženo škůdci, anebo nebylo zcela zrušeno. Překpíruji sem informaci z jiného webu :
Základním kamenem nové strategie Pentagonu, jíž je kybernetická válka, je tým tisíce elitních vojenských hackerů a špionů, uvádí ve svém článku Leonid Savin. Ti mají zahájit činnost 1. 10. 2010. USA plánuje zjednat nový pořádek ve světové virtuální sféře za pomoci spojenců a soukromých firem, zabývajících se informatikou a bezpečností. V jejich plánu je vytvoření sítě schopné zajistit národní kybernetickou bezpečnost jak soukromé sféry, tak vládního informačního systému před hackery a kybernetickými teroristy. Krom toho budou ještě zvýšeny technické a operativní možnosti kontrarozvědky USA a vycvičeny nové kádry v oboru kybernetické bezpečnosti a nových technologií.
Na letecké základně v Texasu byla již zahájena výstavba specializovaného výzvědného kybernetického střediska pro 400 osob. Staví se v blízkosti dalších armádních zařízení z oboru kybernetiky a letectví. Americká kybernetická strategie bude zřejmě korespondovat s celkovou americkou koncepcí celosvětové hegemonie.
Článek je možno si přečíst zde:
http://www.outsidermedia.cz/Svet-ruskyma-ocima-5-1.aspx

229739

09.11.2010 09:19

Démonizace historie. Část III.

Můj pohled na roli Stalina

Střelec 77.?.?.?

Podle mého názoru (mohu se mýlit), byl Stalin, co se týká zahraniční politiky, celkem rozumný pragmatik (přístup k fašismu
a ke druhé světové, či Finsku po 2. světové). To bylo ovšem dáno jeho vysokou inteligencí, rozhodně ne altruismem. Osobně byl Stalin, a to mimo veškerou pochybnost, bezskrupulózní sadistický gangster, což se plně projevilo v politice vnitřní po plném převzetí státní moci. Stalin oceňoval především sílu soupeře, ať už se jednalo o velmoci, jako USA či Hitlerovo Německo, či o malé statečné národy s inteligentními obyvateli, ochotné bránit i za cenu vlastního zničení svou vnitřní nezávislost, což byl případ Finska. Se slabými tento zločinec neměl žádné slitování, pokud projevili sebemenší náznak neloajality a často, i když loajální byli. To je ovšem typické i pro velké a malé zločince doby současné. Typické je také, že s vyhraněně pravicovým finským národním hrdinou Mannerheimem, který je přitom osobně zodpovědný za povraždění desetitisíců finských bolševiků okolo roku 1918, bylo po vítězné 2. světové válce ze Stalinovy strany zacházeno nesrovnatelně lépe, než s Kameněvem, Zinovjevem, Bucharinem či Trockým, kteří byli Stalinovými komplici. Spíše si myslím, že i přes to že sovětský systém současné světové zločince vážně ohrožoval, jsou naopak jeho primitivní gangsterské způsoby příčinou jeho pádu, i příčinou, kvůli které
dnes zažíváme, bez většího odporu veřejnosti, renesanci feudalismu v USA a podstatné části Evropy. Naopak v Jižní Americe, kde ve 20. století řádily
fašistické diktatury s více, či méně otevřenou podporou USA, je dnes "díky" tomu situace právě opačná.

Ještě jednu poznámku. Doufám, že většina Rusů už dorostla na úroveň kdy Stalina neobdivuje. Bylo by to dobré pro ně i pro nás. Stalin nebudoval říši pro Rusy, ale pro sebe. Rusům, přes úspěchy při zprůmyslňování či zvyšování obranyschopnosti, z dlouhodobé perspektivy mnohem více uškodil. Domnívám se,
že Rusko by dorostlo do role světové mocnosti a obhájilo svou pozici, tak jako tak, i bez Stalina, díky svým ohromným zdrojům. Stalinovy zločiny otevřeně a spravedlivě zhodnotil i Rus, kterého si zatím velmi vážím, současný ruský premiér. Myslím si, že vážný problém Ruska, s výjimkou dynastie Rurikovců, obvykle nastal v okamžiku, kdy mu přestali vládnout Rusové. To se dnes analogicky týká i USA.

232217

Když je postiženo takové množství lidí tak ti ostatní to přece musejí vidět a musejí předpokládat, že stejné potká možná i je. Proč už se nebouří ? Policistů na potření protestů je podle článku málo a protože i oni jsou ohroženi, měli by přistoupit k odporu také.

Citace z článku: 2.Ve městě Camden je jediným „odvětvím“, které opravdu vzkvétá, prodej drog a prostituce. Odhaduje se, že v Camdenu existují doslova desítky otevřených drogových tržnic.

Zřejmě ještě pořád existuje postačující skupina lidí, kteří na drogy a spotřebu prostituce mají prostředky. Ale co až převáží nabídka nad poptávkou ? Jak se dále to vzkvétající odvětví udrží ?

Pro mne zásadní otázka. Strhne americký marasmus do propasti i Evropu ? Zatím všechno nasvědčuje, že ano.

Zřejmě už probíhá jedna z fází redukce obyvatelstva planety podle zásad NWO. Pan rakouskočeský kníže o tom z Bilderbergského klubu jistě něco ví.

233992

Dnes uvádí článek s názvem Město hříchu a s podtitulkem Nejnebezpečnějším městem USA byl uznán Saint Louis. Hodnocení se dělá pravidelně organizací CQ Press a na podkladě údajů FBI.

234023

04.01.2011 16:48

Brazílie: Od Luly k Dilmě

RE: A čo my?

Střelec 77.?.?.?

My nemáme představitele takového formátu jako je Lula. My máme hamižné zlodějské ubožáky, zaplacené Západem a horlivě sloužící svým zahraničním šéfům. První muž této země je egoistický škůdce státu. Důsledky v podobě totálního rozkladu hospodářství a společnosti se dají očekávat. Národ bude své katany nadále uctívat.

235551

10.01.2011 08:19

Vymírání zvířat si všímáme díky technologii

Mluví Wilson z přesvědčení, anebo z povinnosti ?

Střelec 77.?.?.?

Na celém článku je nejpodstatnější editorovo doplnění. Naprosto logické. Vždyť slovutný vědec Wilson nikde nedoložil, že by dřívější hromadné úhyny zvířat nesouvisely s lidskou činností. Nebezpečné činnosti lidstvo provozuje dlouhou dobu, jenom jsou v poslední době zásluhou nových technologií urychlovány a je jich víc.

235793

13.01.2011 09:58

2011: báječná, nová dystopie

RE: Pane Stora, to snad nemyslíte vážně ?

Střelec 77.?.?.?

Čím vícekrát bude tento článek uveřejněn tím lépe. Třeba se alespoň některým "konzumentům", kteří si jej přečtou, rozsvítí. Fakt je, že mohl být volně k dispozici, ale on po nějaké době bude tak jako tak .

235952

13.01.2011 15:00

2011: báječná, nová dystopie

RE: Pane Stwora, to snad nemyslíte vážně ?

Střelec 77.?.?.?

Jsem na tom podobně jako Erika a Vladimíru Stworovi jsem za jeho zvědavce vděčná. Článek je vynikající. Horliví kritici malicherností by měli svou kritiku obrátit k důležitějším záležitostem.

235965

16.01.2011 14:46

Česká média nejsou tak úplně ztracena

česká media jsou především nedůvěryhodná a služebná nikoliv občanům

Střelec 77.?.?.?

Na česká media bych nevsadila ani zlámanou grešli. Ono se časem určitě ukáže, co za jejich iniciativami stojí. Vždyť to může být jen obyčejná snaha se zdůvěryhodnit. Ale stejně si myslím, že je to služba některé straně nebo někomu v pozadí

236212

25.01.2011 12:21

Anglosasové

RE: Rusove jsou pasaci a odolaji - lehce mohou od nynejska velet celemu svetu

Střelec 77.?.?.?

Ač bych si moc přála, aby závěry, které jste učinil platily, obávám se, že vidíte situaci příliš růžově. Rusko má problémy nejen vlastní, ale bohužel je zcela obklopeno státy spolupracujícími s majiteli světových bank a zbrojních firem a k Rusku nepřátelskými. Mezi státy Rusku nepřátelské lze zahrnout i Čínu, která systematicky a chytře pracuje na tom, aby se stala světovou mocností č.1. Daří se jí to a dlouho to trvat nemusí. Při této snaze Rusko také poškozuje, už jenom tím, že mu sebrala spojence u východních hranic, konkretně důležité Mongolsko. Kromě toho proniká tiše, ale účinně k sibiřským bohatým, přírodním zdrojům, které si těží dokonce i svými vlastními pracovníky. To, že kopíruje ruskou vojenskou techniku je známo. Má k tomu jednoduché metody. Okopírované ruské Su-33 má být vyráběno jako palubní stíhačky na letadlových lodích.

236762

25.01.2011 13:25

Anglosasové

RE: Rusove jsou pasaci a odolaji - lehce mohou od nynejska velet celemu svetu

Střelec 77.?.?.?

Pane MoUdrostraku, děkuji vám za zasvěcenou odpověď. Moje skepse vyplývá i z toho, že jsem přesvědčena, že přímo v Rusku působí zpravodajské služby cizích států, včetně té nejagresivnější z B.V. K tomu tam mají dobré podmínky. Ti nahlodávají tuto zemi zevnitř, přičemž ke spolupráci mají k dispozici své etnikum, které je tam hustě zastoupeno.

Zmiňujete se o osidlování Sibiře. K tomu jenom námitku, že severní Čína je poušť (snad se nemýlím), kdežto Sibiř má jiný charakter a jak ukazuje třeba Jakutsko, žít se tam dá.

236767

25.01.2011 20:31

Anglosasové

RE: Rusove jsou pasaci a odolaji - lehce mohou od nynejska velet celemu svetu

Střelec 77.?.?.?

Píšete o Mongolech, ale Mongolové mají svou vládu, která pravděpodobně funguje jako naše vláda. Zkorumpovaná, nejedná v zájmu státu, ale v zájmu svém. Údajně mají Číňané v současné době v Mongolsku 1100 svých společností, mají pod kontrolou střední a malé podniky, veřejné stravování je čínské, z velké části textilky a kožedělný průmysl. Čína umožňuje mongolským studentům studium, obnovuje Ulan Bátor. Pro Čínu jsou přitažlivé mongolské suroviny a především uran a uhlí. Samozřejmě i ostatní. Rusové mají v Mongolsku investice, které jim mongolská strana nezajišťuje. Čerpám z ruského materiálu.

236798

26.01.2011 22:27

Anglosasové

RE: Rusove jsou pasaci a odolaji - lehce mohou od nynejska velet celemu svetu

Střelec 77.?.?.?

Karle2, máš ten komentář trochu pel-mel, ale na něco ti odpovím. Představ si, že já jsem se těch Mongolů měla příležitost ptát přímo v Mongolsku. A můžu ti napsat, že jejich láska k Číňanům byla přibližně na úrovni naší lásky k Němcům krátce po II.S.V. Jinak ale díky za poučení. Potřebuji jej, zkušeností doposavad moc nemám. [zahanbení] [smích]

236856

18.03.2011 17:19

Jak je to s uskladněním vyhořelého paliva ve Fukušimě - odpověď SÚJB

rozdíl mezi vyhořelý jaderným palivem a RAO

Střelec 77.?.?.?

Jedno upřesnění. Radioaktivní odpad není totéž co vyhořelé jaderné palivo. Radioaktivní odpad pochází z průmyslového a jiného využití radioaktivních látek v otevřené nebo uzavřené formě. Jsou to například odložené defektoskopické zářiče, zářiče ze zdravotnických zařízení (onkologické ozařovače), indikační zářiče z elektropožární signalizace a mnoho dalších typů. Ty se musejí zajistit v nepropustných a jištěných obalech a evidované skladovat na místech, kam má přístup obsluha a která jsou přehledná. Skladiště musejí být v prostorách s nepropustným podložím. U nás jsou taková skladiště dvě, jedno pro přirozené zářiče a druhé pro umělé. Alespoň takto to bylo za starého režimu.

Vyhořelé jaderné palivo pochází z palivových tyčí z elektráren a je vysoce radioaktivní. Skladuje se nejprve v meziskladech a následně ve skladech vyhořelého paliva. Je to materiál, se kterým se dále počítá k využití v typech JE další generace, t.zv.množivých reaktorech, které se ve vyspělých zemích vyvíjejí. Mají to být JE, které nebudou produkovat mnoho odpadu. Například ruský množivý reaktor BREST se má stavět v Bělojarské jaderné elektrárně u Jekatěrinburgu.

Pane Stworo, to vám odpověděl nějaký inspektor, který je zvyklý odpovídat profesionálům. Divím se, že ho nenapadlo, že by se měl vyjadřovat stravitelně pro nás, kteří jsme v oboru JE laici.

239775

18.03.2011 17:27

Jak je to s uskladněním vyhořelého paliva ve Fukušimě - odpověď SÚJB

RE: rozdíl mezi vyhořelý jaderným palivem a RAO

Střelec 77.?.?.?

Ještě doplním. Berte v úvahu, že ten co vám stvořil odpověď je úředník (zřejmě ministerský rada)a že je z Prahy. Potom mu odpustíte.

239776

21.04.2011 09:58

„Zásadní záležitost“: Válka v Gaze a Goldstoneův morální kolaps

Goldstone je jenom člověk. Zazlívat by se mělo těm, kteří jej k obratu donutili

Střelec 77.?.?.?

Velmi podobná úvaha, jako sem dal editor, mi přišla na mysl když jsem četla zprávu o Godstoneově obratu poprvé. Na ruských stránkách.

242344

14.05.2011 18:01

Příjmy a výdaje Zvědavce za duben 2011

RE: rozpočet

Střelec 77.?.?.?

Tato otázka je sice na pana Stworu, ale pokud vím, tak letenka byla nutností. Byla to letenka na soud, v němž je obviňován z rasismu, jestli se nemýlím. Soud probíhal v ČR a pan Stwora musí ke každému přiletět z Kanady. Je to odporné od osnovatelů těchto tahanic.

Pane Stworo, vydržte. Nemohu přispět na vaši dobrou věc ničím závratným, ale hned příští týden alespoň co mohu pošlu. A nedělejte si výčitky svědomí. Nežebráte (jak jste to sám nazval),ale potřebujete podporu svých čtenářů. Za sebe slibuji, že podpořím.

244060

19.05.2011 14:50

Střecha SCO pro jižní Asii

poděkování

Střelec 77.?.?.?

Zatím tento článek není komentován. Je to vysoce hodnotný článek, který mění pohled na události nejen ve Střední Asii, ale v Asii vůbec a řekla bych, že i na postoje asijských velmocí (počítám v to i Rusko) k dění v severní Africe. Šanghajská organizace pro spolupráci není středem pozornosti hlavního mediálního proudu, ale dokonce ani alternativních objektivnějších sdělovacích prostředků. Musím poděkovat jak majiteli stránek, tak překladateli (možná v tomto případě jeden a tentýž) za zveřejnění.

244377

20.05.2011 18:45

Střecha SCO pro jižní Asii

RE: poděkování

Střelec 77.?.?.?

Paní Lin, vaše komentáře bývají k věci a jasně podané. Mám je ráda. I tento váš komentář stojí za přečtení. Také vás zdravím.

244424

11.06.2011 21:23

Ach, Ido, co budeme dělat?

Pane Vladimíre

Střelec 77.?.?.?

vy mě s vašimi kočičími příběhy doslova dojímáte. Mám také moc ráda kočičky, nejraději ze všech zvířat. Měla jsem asi 15 let kočičku celou černou a drobnou, která se také nesnesla s jinými kočkami a také byla monogamní, jak píšete o Idě. Byla rovněž bezprizorná a mne si adoptovala. Byla zcela závislá na mně a od nikoho jiného než ode mne a mého manžela se nenechala pohladit. A od něho jenom z nutnosti, když jsem byla mimo a ona musela snést krmení od něho. Když ve stáří odešla ze světa, bylo to jako by odešel člen rodiny a už nikdy jsem se neodvážila si k sobě další kočičku připoutat. Ten smutek už nechci zažít. Kdyby však bylo nutno nějakou kočku zachránit od toulavosti, jako to bylo s tou mojí černou Mícinkou, udělala bych to zřejmě znova.

245846

20.07.2011 19:34

Bude Írán další obětí války o ropu?

Outsidermedia

Střelec 77.?.?.?

Článek s rozhovorem se S.Hershem se z odkazu v článku neotevře (mi se neotevřel). Najde se na této adrese: http://www.outsidermedia.cz/Article.aspx?id=5826

248491

30.07.2011 17:36

Breivik není superman

RE: Vy jste tu svoji uvahu napsal z duvodu,

Střelec 77.?.?.?

Pane MoUdrostraku, v mnohém máte pravdu, ale v něčem je to možná i jinak. Píšete: " V JůYsEj popravují o sto šest - a přesto/nebo právě proto/ jsou světovým centrem i šiřitelem kultu násilí!" Myslím, že v té větě je nesprávné to "nebo právě proto". Proč si to myslím. USA je země, kam přicházeli dobyvatelé, především z anglosaského světa a kde si museli to co si zabrali tvrdě hájit. Je to země kovbojů a také se podle toho ve velké většině chovají. Připomínám, že podobná situace je v Austrálii, alespoň jak jsem si mohla přečíst. Navíc v USA existuje demokracie a la USA, tedy žádná demokracie. Tu mají jen bankéři a zbrojaři a jim oddaná státní správa a jim oddaní zástupci lidu. Celý systém USA je nespravedlivý a vytváří podhoubí z lidí na dně společnosti. U nich se rodí zločin. Krom toho je obyvatelstvo USA systematicky vychováváno k násilí - viz jejich produkty "kultury". Jejich školství je v úpadku a jsem přesvědčena, že je to úmysl jejich vládnoucích rodin. Z nevzdělanců se dobře dělají zabijáci a fanatici. Proto tam také existují soukromé armády, nasazované v jejich četných válkách. Ti, kteří do těchto armád vstupují, často ani nemají jinou možnost, vzhledem k velké nezaměstnanosti tam a také vzhledem k finančnímu úpadku velkého počtu rodin v posledních letech.

Naproti tomu ve Skandinávii je tradice naprosto opačná. Dlouhou dobu tam prý zločin téměř neexistoval. Až teprve s globalizací a mícháním etnik, ale i přílivem lidí z okolních zemí se u nich začal objevovat. V tom bych viděla rozdíl mezi USA a Skandinávií v záležitosti trestu smrti a jeho důsledků.

Přeji Vám dobrý večer. Určitě jsem napsala jen nedokonalé zdůvodnění, jenom tak co mě v první chvíli napadlo.

249490

30.07.2011 21:01

Breivik není superman

RE: Vy jste tu svoji uvahu napsal z duvodu,

Střelec 77.?.?.?

Pane MoUdrostraku,
děkuji Vám za odpověď. Nemohu proti ní nic namítat, beru ji jako užitečnou informaci. Co se týče mého konstatování o podobné situaci v Austrálii jako v USA, měla jsem na mysli střílení. Nikdy jsem v Austrálii nebyla, nemám vlastní zkušenosti a o její politickou situaci se nijak podrobně nezajímám. Ne že bych nechtěla, ale nemám na to dost času. Ovšem četla jsem, že pokud někdo tam vstoupí na soukromý pozemek, může být odstřelen. Pokud to není pravda, omlouvám se.
Co se týče Skandinávie, nemám důvod Vám oponovat. Je mi známo, že Skandinávie byla v minulosti nesmírně chudobná, to platí i o Islandu a Faerských ostrovech. Dnes je ovšem situace jiná a mám zato, že kriminalita tam nebyla ani dříve, za dob chudoby, ovšem pokud nezajdeme až do období Vikingů a pokud nebereme v úvahu výboje švédského panovníka. Protože loupeže v cizích zemích a války jsou podle mne také kriminální čin.

249527

03.08.2011 09:16

Lidské činy nemáme odsuzovat ani zesměšňovat, ale pochopit

Přemýšlivý studente

Střelec 77.?.?.?

to, že si kladete otázky v záležitostech celospolečenských a hledáte jejich vysvětlení je potěšitelné a v lidské společnosti, nota bene mezi mládeží, ne tak zcela běžné. Dovolím si na vaši úvahu reagovat z mého pohledu.
Je pravda, že lidské činy máme pochopit, ale právě z toho pochopení plyne další vztah k nim, tedy následná reakce, jíž je například odsudek, zesměšnění (uvádíte vy), ale i úcta, soucit, souznění, no a naopak rovněž zavržení. Toho se norskému vrahovi určitě dostává od většiny lidí a podle mne zcela po právu. Jeho zdůvodňování hrůzného činu je dost zmatené, když si to podrobně projdete uvidíte v tom rozpory a navíc je podle mne z něho vidět snaha o předvádění se. Ona světová publicita i v negativním smyslu dokáže zvrácené povahy zahřát.´

Ať už norský vrah vraždil z jakéhokoliv důvodu je to strašný, vrcholně odsouzeníhodný čin, který neřeší nic pozitivního a jeho výsledkem je ztráta desítek životů a ještě ke všemu mladých a utrpení jejich pozůstalých a přátel.

249768

04.08.2011 18:50

Lidské činy nemáme odsuzovat ani zesměšňovat, ale pochopit

RE: Přemýšlivý studente

Střelec 77.?.?.?

Nejsem si jista, že jste pochopil co jsem napsala. Anebo nechápu já vás. Vaše reakce je taková, že se dá vysvětlit jakkoliv [překvapení]

249855

13.08.2011 21:01

Prague Necro Pride

Panebože, to už opravdu nemá společnost jinou zábavu ?

Střelec 77.?.?.?

To už o těch ubohých perverzitách musím číst i na Zvědavci? Leheje si do rakví, stejně vám demokratická a lidskoprávní společnost nic jiného nepřipravuje. Zvykejte si. K ničemu jinému podpora těchto úchylek není.

250780

15.08.2011 06:53

Pochody hrdých teplých - znak naší doby

Tento článek zatím nikdo nekomentoval,

Střelec 77.?.?.?

první a jediný článek na toto téma, se kterým mohu stoprocentně souhlasit. Jsem moc ráda, že se tu objevil a vystihuje přesně i moje pocity. Vůbec mi jako moc dobrý nepřipadá vedlejší článek na toto téma. Podle mne je demagogický a snaží se, dost křečovitě, ospravedlnit exhibicionismus části této menšiny, která pod rouškou nutnosti tolerance a jakýchsi bojů za svá práva (která jí mimochodem žádný stát západní civilizace neupírá), předvádí na veřejnosti perverzity. Tím nemyslím, že perverzitou je homosexualita, ale perverzitou jsou předváděné homosexuální praktiky, jak vidět na některých dokumentech z podobných akcí jinde (jak to bylo zde nevím, nešla bych se na to podívat, připadá mi to krajně nechutné) a veřejné pohoršování veřejně předváděnou nahotou. Jsem stejného názoru, který je uveden v článku. Je to příznak rozkladu společnosti.

250966

22.08.2011 23:40

Dopis, který potěšil

Vážený Zbyšku Pantůčku,

Střelec 77.?.?.?

já se Vám přímo klaním. Když si uvědomím, jak většina Vašich kolegů poskakuje v rytmu režimu a snaží se zalíbit samozvané elitě, tak o to víc oceňuji Vaši statečnost. Jste zřejmě mimořádný charakter a ten si zaslouží moji hlubokou úctu. Děkuji, děkuji Vám za to, že jsem poznala, že ještě existují čestní lidé i v profesi, ve které bych je sotva hledala.

251614

08.09.2011 05:57

Za koho kope Ondřej Neff?

Pane Vladimíre,

Střelec 77.?.?.?

tituluji vás tak proto, že se tak v emailech podepisujete. Poděkoval jste Neffovi za jeho plivanec, ale stejně si myslím, že vám jeho urážky nemohou být příjemné. Proto vám zde chci projevit vděčnost. Za vašeho bezvadného Zvědavce a za to, že útokům svých nepřátel stále odoláváte. Držte se, prosím, kvůli českému národu, který tolik za posledních dvacet let ztratil a jehož stav se dá přirovnat ke stavu po Bílé hoře.

To, že je Neff uváděn v ČRo je jedním ze svědectví v jakém stavu se naše sdělovací prostředky nacházejí a čemu slouží. Téměř jsem jim přestala věnovat pozornost a orientuji se ve velké míře na internet, kde stojí Zvědavec spolu s Outsidermedii na prvních dvou místech. Děkuji vám za všechno co pro probuzení lidí děláte.

252693

09.09.2011 16:24

Za koho kope Ondřej Neff?

RE: Pane Vladimíre,

Střelec 77.?.?.?

Paní Lin, doufám, že i na OM tak kvalitně diskutujete jako tady. Nechcete se tam virtuálně zviditelnit na Fóru? Budu tam nahlížet, zda se tam něco neobjeví. Zdravím Vás.

252869

10.09.2011 15:25

Za koho kope Ondřej Neff?

RE: Pane Vladimíre,

Střelec 77.?.?.?

Ach, škoda paní Lin. Měla jsem asi na mysli něco jiného než bylo možno z mého vzkazu vyčíst. Nevadí. Nechci využívat zdejší diskusi k osobnímu poselství, ale snad mi to pan Vladimír pro jednou odpustí. Dám na Fórum, to je ta poslední rubrika na OM, vzkaz pro vás a když se vám bude chtít, najdete jej tam.
S pozdravem S.

252948

13.10.2011 09:19

O morálce v tržním hospodářství

svojí roli odmítají vidět

Střelec 77.?.?.?

Pěkný článek. Dovolím si jej v jedné maličkosti upřesnit. Tržní komsomolci, myslím, svou roli vidí dobře. Oni ji podle mého neodmítají vidět, ale řekla bych, že ji odmítají přiznat.

255090

28.12.2011 08:49

Co má pro nás rok 2012 na skladě?

Zatím žádná reakce

Střelec 77.?.?.?

Výborný článek a podle mého správná poznámka editora. Mám stejný názor jako on. Avšak si myslím, že redukce, k níž by mělo dojít, by neměla být prováděna drastickými metodami, ale zcela přirozenými. Čína kdysi zavedla protipopulační politiku, ale je zajímavé, že státy, které mají ve svém programu redukovat lidskou společnost na 1 miliardu lidí a mají již stanoveno, že například nárok na existenci nemají Indiáni a chtějí k redukci používat zcela nehumánní postupy, za to Čínu soustavně kritizovaly s poukazem na porušování lidských práv. Tak mě napadlo, jestli výtky směrem k Číně nesouvisely s tím, že Asiaté měly být ušetřeni vyhubení, protože podle Bilderbergu jsou poddajní a mohou dobře posloužit v roli otroků. [mrknutí jedním okem] [smích]

259702

11.01.2012 10:11

O ideologické diverzi

RE: Ano,

Střelec 77.?.?.?

Kdo má podle vás nápravu udělat? Má se čekat na spasitele? Anebo se spolehnout, že ti zlí mocní se polepší a sami se odstaví od žlabů? Občané se budou pořád něčeho bát a pořád na tom budou hůře. Vždyť ta zbabělost a pohodlnost většiny našich lidí už nás zavádí na samé dno. Nad těmi, kteří něco organizují lidé jen mávají rukou a nehnou prstem. Snadná výmluva je, že se stejně ničeho nedosáhne. Jasně. Když si tohle řekne většina, tak se opravdu nic nedosáhne. Sama už dlouho kritizuji prosté občany a sama také podle svých sil něco proti našemu zlořádu dělám. Ale připadám si skutečně jako "donkichot"

260715

30.01.2012 09:46

Ruším předplatné, Zvědavec bude otevřen všem

A já neruším předplácení

Střelec 77.?.?.?

Budu vám posílat předplatnou částku ve formě daru. Vaše stránky za to stojí a děkuji Vám za ně.

261908

Stránka: 1 2

Káva pro Zvědavce

11

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc duben přispělo 15 čtenářů částkou 3 943 korun, což je 11 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010
IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
15SucVps1Cpxd6ahR6uxx6SJiR16SZgR7b

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Na několika místech Velké Británie zapalují lidé vysílače 5G, podezírají je z podpory šíření koronaviru05.04.20 16:15 Británie 0

Staří bardi se probouzejí v zakrátko těžce zkoušené zemi05.04.20 13:02 USA 0

Vakcína ještě není, ale "odborníci" se už obávají reakce odmítáčů05.04.20 09:11 USA 6

Výroba ,,nezávadných, hygienických“ roušek05.04.20 07:58 Indie 4

Byl 15. březen 2020...04.04.20 19:59 Česká republika 4

Česká armáda odmítla pomoci českým lidem...04.04.20 12:10 Česká republika 2

Praha 6 přesouvá Koněva03.04.20 11:08 Česká republika 6

Hermafrodité a úchylové v Panamě mají problém. Málo respektu k jejich úchylce03.04.20 10:48 Panama 2

Člověk v tísni spustil pomoc Česku. A je zle.03.04.20 09:20 Česká republika 4

Proč jsou americké nemocnice klidné a prázdné?03.04.20 00:18 USA 8

Je podáno trestní oznámení na komisařku Jourovou za nenávist ke svobodě slova!02.04.20 19:22 Česká republika 3

Rockefellerova studie o "budoucí" epidemii02.04.20 08:56 Neurčeno 1

Už to začíná vypadat, jako by zemi vedli milionchvilkaři02.04.20 07:11 Česká republika 3

Podívejte se, kam přísná karanténa vede01.04.20 17:41 Itálie 5

Vláda: Zakážeme teplé počasí! Aby se lidi necourali venku01.04.20 13:10 Česká republika 3

Zákazy, zákazy, buzerace, zákazy: Několik mladých spáchalo zločiny. Opékali buřty v lese01.04.20 11:30 Česká republika 4

Policisté hlídají město v kostýmech v podobě koronaviru01.04.20 06:21 Bolivie 1

Rusko vyslalo do USA letadlo se zdravotnickými potřebami, Trump poděkoval. Proč o tom mlčí média?31.03.20 23:32 Rusko 0

D-Test provedl test roušek a respirátorů31.03.20 19:38 Česká republika 12

Minister Krajčí v súvislosti s koronavírusom plánuje zaviesť opatrenia voči občanom, ktorí odmietnú očkovanie31.03.20 16:02 Slovensko 3

Měnové kurzy

USD
25,76 Kč
Euro
27,84 Kč
Libra
31,61 Kč
Kanadský dolar
18,12 Kč
Australský dolar
15,45 Kč
Švýcarský frank
26,37 Kč
100 japonských jenů
23,76 Kč
Čínský juan
3,63 Kč
Polský zloty
6,07 Kč
100 maď. forintů
7,60 Kč
Ukrajinská hřivna
0,94 Kč
100 rublů
33,72 Kč
1 unce (31,1g) zlata
41 690,29 Kč
1 unce stříbra
371,09 Kč
Bitcoin
175 085,08 Kč

Poslední aktualizace: 5.4.2020 18:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo ?