Zpátky na příspěvek ›

Všechny příspěvky ze stejné IP adresy

Nalezeno 151 příspěveků, 1 jméno: Střelec.

Stránka: 1 2

Setříděno od nejnovějšího, přetřídit od nejstaršího

30.01.2012 09:46

Ruším předplatné, Zvědavec bude otevřen všem

A já neruším předplácení

Střelec 77.?.?.?

Budu vám posílat předplatnou částku ve formě daru. Vaše stránky za to stojí a děkuji Vám za ně.

261908

11.01.2012 10:11

O ideologické diverzi

RE: Ano,

Střelec 77.?.?.?

Kdo má podle vás nápravu udělat? Má se čekat na spasitele? Anebo se spolehnout, že ti zlí mocní se polepší a sami se odstaví od žlabů? Občané se budou pořád něčeho bát a pořád na tom budou hůře. Vždyť ta zbabělost a pohodlnost většiny našich lidí už nás zavádí na samé dno. Nad těmi, kteří něco organizují lidé jen mávají rukou a nehnou prstem. Snadná výmluva je, že se stejně ničeho nedosáhne. Jasně. Když si tohle řekne většina, tak se opravdu nic nedosáhne. Sama už dlouho kritizuji prosté občany a sama také podle svých sil něco proti našemu zlořádu dělám. Ale připadám si skutečně jako "donkichot"

260715

28.12.2011 08:49

Co má pro nás rok 2012 na skladě?

Zatím žádná reakce

Střelec 77.?.?.?

Výborný článek a podle mého správná poznámka editora. Mám stejný názor jako on. Avšak si myslím, že redukce, k níž by mělo dojít, by neměla být prováděna drastickými metodami, ale zcela přirozenými. Čína kdysi zavedla protipopulační politiku, ale je zajímavé, že státy, které mají ve svém programu redukovat lidskou společnost na 1 miliardu lidí a mají již stanoveno, že například nárok na existenci nemají Indiáni a chtějí k redukci používat zcela nehumánní postupy, za to Čínu soustavně kritizovaly s poukazem na porušování lidských práv. Tak mě napadlo, jestli výtky směrem k Číně nesouvisely s tím, že Asiaté měly být ušetřeni vyhubení, protože podle Bilderbergu jsou poddajní a mohou dobře posloužit v roli otroků. [mrknutí jedním okem] [smích]

259702

13.10.2011 09:19

O morálce v tržním hospodářství

svojí roli odmítají vidět

Střelec 77.?.?.?

Pěkný článek. Dovolím si jej v jedné maličkosti upřesnit. Tržní komsomolci, myslím, svou roli vidí dobře. Oni ji podle mého neodmítají vidět, ale řekla bych, že ji odmítají přiznat.

255090

10.09.2011 15:25

Za koho kope Ondřej Neff?

RE: Pane Vladimíre,

Střelec 77.?.?.?

Ach, škoda paní Lin. Měla jsem asi na mysli něco jiného než bylo možno z mého vzkazu vyčíst. Nevadí. Nechci využívat zdejší diskusi k osobnímu poselství, ale snad mi to pan Vladimír pro jednou odpustí. Dám na Fórum, to je ta poslední rubrika na OM, vzkaz pro vás a když se vám bude chtít, najdete jej tam.
S pozdravem S.

252948

09.09.2011 16:24

Za koho kope Ondřej Neff?

RE: Pane Vladimíre,

Střelec 77.?.?.?

Paní Lin, doufám, že i na OM tak kvalitně diskutujete jako tady. Nechcete se tam virtuálně zviditelnit na Fóru? Budu tam nahlížet, zda se tam něco neobjeví. Zdravím Vás.

252869

08.09.2011 05:57

Za koho kope Ondřej Neff?

Pane Vladimíre,

Střelec 77.?.?.?

tituluji vás tak proto, že se tak v emailech podepisujete. Poděkoval jste Neffovi za jeho plivanec, ale stejně si myslím, že vám jeho urážky nemohou být příjemné. Proto vám zde chci projevit vděčnost. Za vašeho bezvadného Zvědavce a za to, že útokům svých nepřátel stále odoláváte. Držte se, prosím, kvůli českému národu, který tolik za posledních dvacet let ztratil a jehož stav se dá přirovnat ke stavu po Bílé hoře.

To, že je Neff uváděn v ČRo je jedním ze svědectví v jakém stavu se naše sdělovací prostředky nacházejí a čemu slouží. Téměř jsem jim přestala věnovat pozornost a orientuji se ve velké míře na internet, kde stojí Zvědavec spolu s Outsidermedii na prvních dvou místech. Děkuji vám za všechno co pro probuzení lidí děláte.

252693

22.08.2011 23:40

Dopis, který potěšil

Vážený Zbyšku Pantůčku,

Střelec 77.?.?.?

já se Vám přímo klaním. Když si uvědomím, jak většina Vašich kolegů poskakuje v rytmu režimu a snaží se zalíbit samozvané elitě, tak o to víc oceňuji Vaši statečnost. Jste zřejmě mimořádný charakter a ten si zaslouží moji hlubokou úctu. Děkuji, děkuji Vám za to, že jsem poznala, že ještě existují čestní lidé i v profesi, ve které bych je sotva hledala.

251614

15.08.2011 06:53

Pochody hrdých teplých - znak naší doby

Tento článek zatím nikdo nekomentoval,

Střelec 77.?.?.?

první a jediný článek na toto téma, se kterým mohu stoprocentně souhlasit. Jsem moc ráda, že se tu objevil a vystihuje přesně i moje pocity. Vůbec mi jako moc dobrý nepřipadá vedlejší článek na toto téma. Podle mne je demagogický a snaží se, dost křečovitě, ospravedlnit exhibicionismus části této menšiny, která pod rouškou nutnosti tolerance a jakýchsi bojů za svá práva (která jí mimochodem žádný stát západní civilizace neupírá), předvádí na veřejnosti perverzity. Tím nemyslím, že perverzitou je homosexualita, ale perverzitou jsou předváděné homosexuální praktiky, jak vidět na některých dokumentech z podobných akcí jinde (jak to bylo zde nevím, nešla bych se na to podívat, připadá mi to krajně nechutné) a veřejné pohoršování veřejně předváděnou nahotou. Jsem stejného názoru, který je uveden v článku. Je to příznak rozkladu společnosti.

250966

13.08.2011 21:01

Prague Necro Pride

Panebože, to už opravdu nemá společnost jinou zábavu ?

Střelec 77.?.?.?

To už o těch ubohých perverzitách musím číst i na Zvědavci? Leheje si do rakví, stejně vám demokratická a lidskoprávní společnost nic jiného nepřipravuje. Zvykejte si. K ničemu jinému podpora těchto úchylek není.

250780

04.08.2011 18:50

Lidské činy nemáme odsuzovat ani zesměšňovat, ale pochopit

RE: Přemýšlivý studente

Střelec 77.?.?.?

Nejsem si jista, že jste pochopil co jsem napsala. Anebo nechápu já vás. Vaše reakce je taková, že se dá vysvětlit jakkoliv [překvapení]

249855

03.08.2011 09:16

Lidské činy nemáme odsuzovat ani zesměšňovat, ale pochopit

Přemýšlivý studente

Střelec 77.?.?.?

to, že si kladete otázky v záležitostech celospolečenských a hledáte jejich vysvětlení je potěšitelné a v lidské společnosti, nota bene mezi mládeží, ne tak zcela běžné. Dovolím si na vaši úvahu reagovat z mého pohledu.
Je pravda, že lidské činy máme pochopit, ale právě z toho pochopení plyne další vztah k nim, tedy následná reakce, jíž je například odsudek, zesměšnění (uvádíte vy), ale i úcta, soucit, souznění, no a naopak rovněž zavržení. Toho se norskému vrahovi určitě dostává od většiny lidí a podle mne zcela po právu. Jeho zdůvodňování hrůzného činu je dost zmatené, když si to podrobně projdete uvidíte v tom rozpory a navíc je podle mne z něho vidět snaha o předvádění se. Ona světová publicita i v negativním smyslu dokáže zvrácené povahy zahřát.´

Ať už norský vrah vraždil z jakéhokoliv důvodu je to strašný, vrcholně odsouzeníhodný čin, který neřeší nic pozitivního a jeho výsledkem je ztráta desítek životů a ještě ke všemu mladých a utrpení jejich pozůstalých a přátel.

249768

30.07.2011 21:01

Breivik není superman

RE: Vy jste tu svoji uvahu napsal z duvodu,

Střelec 77.?.?.?

Pane MoUdrostraku,
děkuji Vám za odpověď. Nemohu proti ní nic namítat, beru ji jako užitečnou informaci. Co se týče mého konstatování o podobné situaci v Austrálii jako v USA, měla jsem na mysli střílení. Nikdy jsem v Austrálii nebyla, nemám vlastní zkušenosti a o její politickou situaci se nijak podrobně nezajímám. Ne že bych nechtěla, ale nemám na to dost času. Ovšem četla jsem, že pokud někdo tam vstoupí na soukromý pozemek, může být odstřelen. Pokud to není pravda, omlouvám se.
Co se týče Skandinávie, nemám důvod Vám oponovat. Je mi známo, že Skandinávie byla v minulosti nesmírně chudobná, to platí i o Islandu a Faerských ostrovech. Dnes je ovšem situace jiná a mám zato, že kriminalita tam nebyla ani dříve, za dob chudoby, ovšem pokud nezajdeme až do období Vikingů a pokud nebereme v úvahu výboje švédského panovníka. Protože loupeže v cizích zemích a války jsou podle mne také kriminální čin.

249527

30.07.2011 17:36

Breivik není superman

RE: Vy jste tu svoji uvahu napsal z duvodu,

Střelec 77.?.?.?

Pane MoUdrostraku, v mnohém máte pravdu, ale v něčem je to možná i jinak. Píšete: " V JůYsEj popravují o sto šest - a přesto/nebo právě proto/ jsou světovým centrem i šiřitelem kultu násilí!" Myslím, že v té větě je nesprávné to "nebo právě proto". Proč si to myslím. USA je země, kam přicházeli dobyvatelé, především z anglosaského světa a kde si museli to co si zabrali tvrdě hájit. Je to země kovbojů a také se podle toho ve velké většině chovají. Připomínám, že podobná situace je v Austrálii, alespoň jak jsem si mohla přečíst. Navíc v USA existuje demokracie a la USA, tedy žádná demokracie. Tu mají jen bankéři a zbrojaři a jim oddaná státní správa a jim oddaní zástupci lidu. Celý systém USA je nespravedlivý a vytváří podhoubí z lidí na dně společnosti. U nich se rodí zločin. Krom toho je obyvatelstvo USA systematicky vychováváno k násilí - viz jejich produkty "kultury". Jejich školství je v úpadku a jsem přesvědčena, že je to úmysl jejich vládnoucích rodin. Z nevzdělanců se dobře dělají zabijáci a fanatici. Proto tam také existují soukromé armády, nasazované v jejich četných válkách. Ti, kteří do těchto armád vstupují, často ani nemají jinou možnost, vzhledem k velké nezaměstnanosti tam a také vzhledem k finančnímu úpadku velkého počtu rodin v posledních letech.

Naproti tomu ve Skandinávii je tradice naprosto opačná. Dlouhou dobu tam prý zločin téměř neexistoval. Až teprve s globalizací a mícháním etnik, ale i přílivem lidí z okolních zemí se u nich začal objevovat. V tom bych viděla rozdíl mezi USA a Skandinávií v záležitosti trestu smrti a jeho důsledků.

Přeji Vám dobrý večer. Určitě jsem napsala jen nedokonalé zdůvodnění, jenom tak co mě v první chvíli napadlo.

249490

20.07.2011 19:34

Bude Írán další obětí války o ropu?

Outsidermedia

Střelec 77.?.?.?

Článek s rozhovorem se S.Hershem se z odkazu v článku neotevře (mi se neotevřel). Najde se na této adrese: http://www.outsidermedia.cz/Article.aspx?id=5826

248491

11.06.2011 21:23

Ach, Ido, co budeme dělat?

Pane Vladimíre

Střelec 77.?.?.?

vy mě s vašimi kočičími příběhy doslova dojímáte. Mám také moc ráda kočičky, nejraději ze všech zvířat. Měla jsem asi 15 let kočičku celou černou a drobnou, která se také nesnesla s jinými kočkami a také byla monogamní, jak píšete o Idě. Byla rovněž bezprizorná a mne si adoptovala. Byla zcela závislá na mně a od nikoho jiného než ode mne a mého manžela se nenechala pohladit. A od něho jenom z nutnosti, když jsem byla mimo a ona musela snést krmení od něho. Když ve stáří odešla ze světa, bylo to jako by odešel člen rodiny a už nikdy jsem se neodvážila si k sobě další kočičku připoutat. Ten smutek už nechci zažít. Kdyby však bylo nutno nějakou kočku zachránit od toulavosti, jako to bylo s tou mojí černou Mícinkou, udělala bych to zřejmě znova.

245846

20.05.2011 18:45

Střecha SCO pro jižní Asii

RE: poděkování

Střelec 77.?.?.?

Paní Lin, vaše komentáře bývají k věci a jasně podané. Mám je ráda. I tento váš komentář stojí za přečtení. Také vás zdravím.

244424

19.05.2011 14:50

Střecha SCO pro jižní Asii

poděkování

Střelec 77.?.?.?

Zatím tento článek není komentován. Je to vysoce hodnotný článek, který mění pohled na události nejen ve Střední Asii, ale v Asii vůbec a řekla bych, že i na postoje asijských velmocí (počítám v to i Rusko) k dění v severní Africe. Šanghajská organizace pro spolupráci není středem pozornosti hlavního mediálního proudu, ale dokonce ani alternativních objektivnějších sdělovacích prostředků. Musím poděkovat jak majiteli stránek, tak překladateli (možná v tomto případě jeden a tentýž) za zveřejnění.

244377

14.05.2011 18:01

Příjmy a výdaje Zvědavce za duben 2011

RE: rozpočet

Střelec 77.?.?.?

Tato otázka je sice na pana Stworu, ale pokud vím, tak letenka byla nutností. Byla to letenka na soud, v němž je obviňován z rasismu, jestli se nemýlím. Soud probíhal v ČR a pan Stwora musí ke každému přiletět z Kanady. Je to odporné od osnovatelů těchto tahanic.

Pane Stworo, vydržte. Nemohu přispět na vaši dobrou věc ničím závratným, ale hned příští týden alespoň co mohu pošlu. A nedělejte si výčitky svědomí. Nežebráte (jak jste to sám nazval),ale potřebujete podporu svých čtenářů. Za sebe slibuji, že podpořím.

244060

21.04.2011 09:58

„Zásadní záležitost“: Válka v Gaze a Goldstoneův morální kolaps

Goldstone je jenom člověk. Zazlívat by se mělo těm, kteří jej k obratu donutili

Střelec 77.?.?.?

Velmi podobná úvaha, jako sem dal editor, mi přišla na mysl když jsem četla zprávu o Godstoneově obratu poprvé. Na ruských stránkách.

242344

18.03.2011 17:27

Jak je to s uskladněním vyhořelého paliva ve Fukušimě - odpověď SÚJB

RE: rozdíl mezi vyhořelý jaderným palivem a RAO

Střelec 77.?.?.?

Ještě doplním. Berte v úvahu, že ten co vám stvořil odpověď je úředník (zřejmě ministerský rada)a že je z Prahy. Potom mu odpustíte.

239776

18.03.2011 17:19

Jak je to s uskladněním vyhořelého paliva ve Fukušimě - odpověď SÚJB

rozdíl mezi vyhořelý jaderným palivem a RAO

Střelec 77.?.?.?

Jedno upřesnění. Radioaktivní odpad není totéž co vyhořelé jaderné palivo. Radioaktivní odpad pochází z průmyslového a jiného využití radioaktivních látek v otevřené nebo uzavřené formě. Jsou to například odložené defektoskopické zářiče, zářiče ze zdravotnických zařízení (onkologické ozařovače), indikační zářiče z elektropožární signalizace a mnoho dalších typů. Ty se musejí zajistit v nepropustných a jištěných obalech a evidované skladovat na místech, kam má přístup obsluha a která jsou přehledná. Skladiště musejí být v prostorách s nepropustným podložím. U nás jsou taková skladiště dvě, jedno pro přirozené zářiče a druhé pro umělé. Alespoň takto to bylo za starého režimu.

Vyhořelé jaderné palivo pochází z palivových tyčí z elektráren a je vysoce radioaktivní. Skladuje se nejprve v meziskladech a následně ve skladech vyhořelého paliva. Je to materiál, se kterým se dále počítá k využití v typech JE další generace, t.zv.množivých reaktorech, které se ve vyspělých zemích vyvíjejí. Mají to být JE, které nebudou produkovat mnoho odpadu. Například ruský množivý reaktor BREST se má stavět v Bělojarské jaderné elektrárně u Jekatěrinburgu.

Pane Stworo, to vám odpověděl nějaký inspektor, který je zvyklý odpovídat profesionálům. Divím se, že ho nenapadlo, že by se měl vyjadřovat stravitelně pro nás, kteří jsme v oboru JE laici.

239775

26.01.2011 22:27

Anglosasové

RE: Rusove jsou pasaci a odolaji - lehce mohou od nynejska velet celemu svetu

Střelec 77.?.?.?

Karle2, máš ten komentář trochu pel-mel, ale na něco ti odpovím. Představ si, že já jsem se těch Mongolů měla příležitost ptát přímo v Mongolsku. A můžu ti napsat, že jejich láska k Číňanům byla přibližně na úrovni naší lásky k Němcům krátce po II.S.V. Jinak ale díky za poučení. Potřebuji jej, zkušeností doposavad moc nemám. [zahanbení] [smích]

236856

25.01.2011 20:31

Anglosasové

RE: Rusove jsou pasaci a odolaji - lehce mohou od nynejska velet celemu svetu

Střelec 77.?.?.?

Píšete o Mongolech, ale Mongolové mají svou vládu, která pravděpodobně funguje jako naše vláda. Zkorumpovaná, nejedná v zájmu státu, ale v zájmu svém. Údajně mají Číňané v současné době v Mongolsku 1100 svých společností, mají pod kontrolou střední a malé podniky, veřejné stravování je čínské, z velké části textilky a kožedělný průmysl. Čína umožňuje mongolským studentům studium, obnovuje Ulan Bátor. Pro Čínu jsou přitažlivé mongolské suroviny a především uran a uhlí. Samozřejmě i ostatní. Rusové mají v Mongolsku investice, které jim mongolská strana nezajišťuje. Čerpám z ruského materiálu.

236798

25.01.2011 13:25

Anglosasové

RE: Rusove jsou pasaci a odolaji - lehce mohou od nynejska velet celemu svetu

Střelec 77.?.?.?

Pane MoUdrostraku, děkuji vám za zasvěcenou odpověď. Moje skepse vyplývá i z toho, že jsem přesvědčena, že přímo v Rusku působí zpravodajské služby cizích států, včetně té nejagresivnější z B.V. K tomu tam mají dobré podmínky. Ti nahlodávají tuto zemi zevnitř, přičemž ke spolupráci mají k dispozici své etnikum, které je tam hustě zastoupeno.

Zmiňujete se o osidlování Sibiře. K tomu jenom námitku, že severní Čína je poušť (snad se nemýlím), kdežto Sibiř má jiný charakter a jak ukazuje třeba Jakutsko, žít se tam dá.

236767

25.01.2011 12:21

Anglosasové

RE: Rusove jsou pasaci a odolaji - lehce mohou od nynejska velet celemu svetu

Střelec 77.?.?.?

Ač bych si moc přála, aby závěry, které jste učinil platily, obávám se, že vidíte situaci příliš růžově. Rusko má problémy nejen vlastní, ale bohužel je zcela obklopeno státy spolupracujícími s majiteli světových bank a zbrojních firem a k Rusku nepřátelskými. Mezi státy Rusku nepřátelské lze zahrnout i Čínu, která systematicky a chytře pracuje na tom, aby se stala světovou mocností č.1. Daří se jí to a dlouho to trvat nemusí. Při této snaze Rusko také poškozuje, už jenom tím, že mu sebrala spojence u východních hranic, konkretně důležité Mongolsko. Kromě toho proniká tiše, ale účinně k sibiřským bohatým, přírodním zdrojům, které si těží dokonce i svými vlastními pracovníky. To, že kopíruje ruskou vojenskou techniku je známo. Má k tomu jednoduché metody. Okopírované ruské Su-33 má být vyráběno jako palubní stíhačky na letadlových lodích.

236762

16.01.2011 14:46

Česká média nejsou tak úplně ztracena

česká media jsou především nedůvěryhodná a služebná nikoliv občanům

Střelec 77.?.?.?

Na česká media bych nevsadila ani zlámanou grešli. Ono se časem určitě ukáže, co za jejich iniciativami stojí. Vždyť to může být jen obyčejná snaha se zdůvěryhodnit. Ale stejně si myslím, že je to služba některé straně nebo někomu v pozadí

236212

13.01.2011 15:00

2011: báječná, nová dystopie

RE: Pane Stwora, to snad nemyslíte vážně ?

Střelec 77.?.?.?

Jsem na tom podobně jako Erika a Vladimíru Stworovi jsem za jeho zvědavce vděčná. Článek je vynikající. Horliví kritici malicherností by měli svou kritiku obrátit k důležitějším záležitostem.

235965

13.01.2011 09:58

2011: báječná, nová dystopie

RE: Pane Stora, to snad nemyslíte vážně ?

Střelec 77.?.?.?

Čím vícekrát bude tento článek uveřejněn tím lépe. Třeba se alespoň některým "konzumentům", kteří si jej přečtou, rozsvítí. Fakt je, že mohl být volně k dispozici, ale on po nějaké době bude tak jako tak .

235952

10.01.2011 08:19

Vymírání zvířat si všímáme díky technologii

Mluví Wilson z přesvědčení, anebo z povinnosti ?

Střelec 77.?.?.?

Na celém článku je nejpodstatnější editorovo doplnění. Naprosto logické. Vždyť slovutný vědec Wilson nikde nedoložil, že by dřívější hromadné úhyny zvířat nesouvisely s lidskou činností. Nebezpečné činnosti lidstvo provozuje dlouhou dobu, jenom jsou v poslední době zásluhou nových technologií urychlovány a je jich víc.

235793

04.01.2011 16:48

Brazílie: Od Luly k Dilmě

RE: A čo my?

Střelec 77.?.?.?

My nemáme představitele takového formátu jako je Lula. My máme hamižné zlodějské ubožáky, zaplacené Západem a horlivě sloužící svým zahraničním šéfům. První muž této země je egoistický škůdce státu. Důsledky v podobě totálního rozkladu hospodářství a společnosti se dají očekávat. Národ bude své katany nadále uctívat.

235551

Dnes uvádí článek s názvem Město hříchu a s podtitulkem Nejnebezpečnějším městem USA byl uznán Saint Louis. Hodnocení se dělá pravidelně organizací CQ Press a na podkladě údajů FBI.

234023

Když je postiženo takové množství lidí tak ti ostatní to přece musejí vidět a musejí předpokládat, že stejné potká možná i je. Proč už se nebouří ? Policistů na potření protestů je podle článku málo a protože i oni jsou ohroženi, měli by přistoupit k odporu také.

Citace z článku: 2.Ve městě Camden je jediným „odvětvím“, které opravdu vzkvétá, prodej drog a prostituce. Odhaduje se, že v Camdenu existují doslova desítky otevřených drogových tržnic.

Zřejmě ještě pořád existuje postačující skupina lidí, kteří na drogy a spotřebu prostituce mají prostředky. Ale co až převáží nabídka nad poptávkou ? Jak se dále to vzkvétající odvětví udrží ?

Pro mne zásadní otázka. Strhne americký marasmus do propasti i Evropu ? Zatím všechno nasvědčuje, že ano.

Zřejmě už probíhá jedna z fází redukce obyvatelstva planety podle zásad NWO. Pan rakouskočeský kníže o tom z Bilderbergského klubu jistě něco ví.

233992

09.11.2010 09:19

Démonizace historie. Část III.

Můj pohled na roli Stalina

Střelec 77.?.?.?

Podle mého názoru (mohu se mýlit), byl Stalin, co se týká zahraniční politiky, celkem rozumný pragmatik (přístup k fašismu
a ke druhé světové, či Finsku po 2. světové). To bylo ovšem dáno jeho vysokou inteligencí, rozhodně ne altruismem. Osobně byl Stalin, a to mimo veškerou pochybnost, bezskrupulózní sadistický gangster, což se plně projevilo v politice vnitřní po plném převzetí státní moci. Stalin oceňoval především sílu soupeře, ať už se jednalo o velmoci, jako USA či Hitlerovo Německo, či o malé statečné národy s inteligentními obyvateli, ochotné bránit i za cenu vlastního zničení svou vnitřní nezávislost, což byl případ Finska. Se slabými tento zločinec neměl žádné slitování, pokud projevili sebemenší náznak neloajality a často, i když loajální byli. To je ovšem typické i pro velké a malé zločince doby současné. Typické je také, že s vyhraněně pravicovým finským národním hrdinou Mannerheimem, který je přitom osobně zodpovědný za povraždění desetitisíců finských bolševiků okolo roku 1918, bylo po vítězné 2. světové válce ze Stalinovy strany zacházeno nesrovnatelně lépe, než s Kameněvem, Zinovjevem, Bucharinem či Trockým, kteří byli Stalinovými komplici. Spíše si myslím, že i přes to že sovětský systém současné světové zločince vážně ohrožoval, jsou naopak jeho primitivní gangsterské způsoby příčinou jeho pádu, i příčinou, kvůli které
dnes zažíváme, bez většího odporu veřejnosti, renesanci feudalismu v USA a podstatné části Evropy. Naopak v Jižní Americe, kde ve 20. století řádily
fašistické diktatury s více, či méně otevřenou podporou USA, je dnes "díky" tomu situace právě opačná.

Ještě jednu poznámku. Doufám, že většina Rusů už dorostla na úroveň kdy Stalina neobdivuje. Bylo by to dobré pro ně i pro nás. Stalin nebudoval říši pro Rusy, ale pro sebe. Rusům, přes úspěchy při zprůmyslňování či zvyšování obranyschopnosti, z dlouhodobé perspektivy mnohem více uškodil. Domnívám se,
že Rusko by dorostlo do role světové mocnosti a obhájilo svou pozici, tak jako tak, i bez Stalina, díky svým ohromným zdrojům. Stalinovy zločiny otevřeně a spravedlivě zhodnotil i Rus, kterého si zatím velmi vážím, současný ruský premiér. Myslím si, že vážný problém Ruska, s výjimkou dynastie Rurikovců, obvykle nastal v okamžiku, kdy mu přestali vládnout Rusové. To se dnes analogicky týká i USA.

232217

10.10.2010 09:49

Zajímavý nápad jean.larouxe

RE: Názor

Střelec 77.?.?.?

I já vidím nápad jako sice správný, avšak nereálný. Záležitost překladačů je myslím známá. Překladač se nedá použít. Vezmu-li překladač z angličtiny do češtiny, jsou v něm alespoň správná slovíčka,jenom gramatiku je k tomu třeba znát, jinak si čtenář může často smysl vysvětlit zcela opačně než je v textu uveden. Zkuste se podívat na překladač z ruštiny. To je naprostá katastrofa, protože tam nejsou ani slovíčka správně přeložena, nacházejí se tam úplné nesmysly. Tento překladač se nedá použít ani jako slovník.
Druhá věc je jak dlouho by takové forum existovalo nezasaženo škůdci, anebo nebylo zcela zrušeno. Překpíruji sem informaci z jiného webu :
Základním kamenem nové strategie Pentagonu, jíž je kybernetická válka, je tým tisíce elitních vojenských hackerů a špionů, uvádí ve svém článku Leonid Savin. Ti mají zahájit činnost 1. 10. 2010. USA plánuje zjednat nový pořádek ve světové virtuální sféře za pomoci spojenců a soukromých firem, zabývajících se informatikou a bezpečností. V jejich plánu je vytvoření sítě schopné zajistit národní kybernetickou bezpečnost jak soukromé sféry, tak vládního informačního systému před hackery a kybernetickými teroristy. Krom toho budou ještě zvýšeny technické a operativní možnosti kontrarozvědky USA a vycvičeny nové kádry v oboru kybernetické bezpečnosti a nových technologií.
Na letecké základně v Texasu byla již zahájena výstavba specializovaného výzvědného kybernetického střediska pro 400 osob. Staví se v blízkosti dalších armádních zařízení z oboru kybernetiky a letectví. Americká kybernetická strategie bude zřejmě korespondovat s celkovou americkou koncepcí celosvětové hegemonie.
Článek je možno si přečíst zde:
http://www.outsidermedia.cz/Svet-ruskyma-ocima-5-1.aspx

229739

30.09.2010 19:07

Fallúdža je horší než Hirošima

RE: Kto to zastaví?

Střelec 77.?.?.?

Pane,

já nejsem odbornice na vojenství. Vycházím z toho co jsem si přečetla v článku, kde je taková skutečnost uvedena. Vy si všechno co si přečtete v článcích dokážete ověřovat ? Já nikoliv. Proto snad nejsem vyloučena z diskuse. Napsala jsem zde jenom velmi stručně to co vím o radioaktivitě a potažmo o účincích přirozených radioaktivních prvků na organismus. Moje informace si můžete ověřit v jakékoliv příručce o ochraně před ionizujícím zářením, případně na Státním úřadu pro jadernou bezpečnost nebo Státním ústavu radiační ochrany.
To co popsal pan RR senior může být realita a nemusí. Proč bych to měla brát za bernou minci ? Takže vaše jízlivé poznámky mě zcela míjejí.

229055

30.09.2010 13:42

Fallúdža je horší než Hirošima

RE: Kto to zastaví?

Střelec 77.?.?.?

Pane R.R. seniore,

nejsem sice Erika, ale s jejím postojem naprosto souhlasím. Rozebíráte zde některá fakta týkající se radioaktivity. Máte pravdu v tom, že ochuzený uran je sice radioaktivní, ale "ne moc". Tím jste zřejmě velmi laicky vyjádřil to, že ochuzený uran je slabý vnější zářič. Ovšem musíte vzít v úvahu to, že pokud se dostane do těla je velmi nebezpečný, protože je to čistý zářič alfa,který v organismu nadělá nejvíce škod, nejvíce ovlivňuje buňky, neboť alfa záření má kratičký dosah a veškerá energie se předá organismu. Není to jako u zářiče gama,kde elektromagnetické záření z určité části projde organismem bez účinku. Z tohoto pohledu je to jeho "ne moc" radioaktivní horší než kdyby byl více. Kromě toho je uran silně jedovatý prvek i bez své radiaoaktivity. Téměž všechny jeho štěpné produkty jsou rovněž zářiče alfa, s výjimkou několika málo beta.
V technice se využívá toho, že má vysokou specifickou hmotnost, tedy ho lze využít jako stínícího materiálu (například pro defektoskopické zářiče), případně k zatěžování, ale je využíván i k mnohým jiným účelům. Může se používat právě proto, že do svého okolí vysílá radioaktivní záření o malé intenzitě a na krátkou vzdálenost. K odstínění alfa paprsků stačí malá vrstva vzduchu. Ovšem nacpe-li se lidem do kostí a jiných orgánů je situace jiná.

Z toho vidíte, že 235 U není tak nevinný jak se vám jeví a že jeho použití při bombardování je pořádně nelidské a zavrženíhodné.

229028

Celá záležitost z 11.9. je podrobně rozebírána v publikaci Jiřího Mrázka, Mráz přichází z Bílého domu. Podle toho má Ahmadinežád pravdu. Stejně si to už cvrlikají vrabci na střeše. Jenom US administrativa a česká media se drží své lži.

228759

06.08.2010 09:50

Blízký východ – bod varu

Moc dobrý článek

Střelec 77.?.?.?

Včera jsem se na něj chystala, nevyšlo to a dnes ho mám podaný v hotovém. Děkuji. Zprávy z této oblasti mě vůbec neponechávají v klidu.

225731

01.08.2010 06:44

Spomienka na Kysuce

vzpomínka se smutným koncem

Střelec 77.?.?.?

S velkým potěšením jsem si přečetla článek. Pěkné téma na neděli i na léto. Autor má krásné vzpomínky na Kysuce. Možná je to k neuvěření, ale mám podobně krásné vzpomínky na střední Čechy, kraj mého dětství, který na první pohled není vůbec romantický. Jenže to místo, kde jsem sama vyrůstala,(samota pod strání nad rybníkem) bylo podobně krásné, podobně pastorální a už není. Vede tam obchvat města, jsou tam nastavené užitkové ošklivé stavby a neodvážím se tam vracet. Nechci tu strašnou proměnu podruhé vidět. [pláč]

225337

31.07.2010 14:41

Radar je mrtev, ať žije Centrum

RE: Proč je ten expert v uvozovkách???

Střelec 77.?.?.?

I odborník může být patolízalem a vazalem. Anebo zaplaceným sluhou. [bliji]

225284

26.07.2010 06:01

S mezinárodním právem je konec, podmínky diktují USA!

opravdu soud ?

Střelec 77.?.?.?

K čemu je soud, který nesoudí, ale plní příkazy jednoho subjektu, jemuž je, zdá se, podřízen ? Tak je to zde, v případě ICJ a tak je to stejně v případě ICTY. Oba sídlí v Haagu. Ani jeden z nich by se neměl nazývat soudem.

224896

17.07.2010 08:31

Zamyšlení nad diskuzí za článkem o kouření

pane Vladimíre

Střelec 77.?.?.?

O kuřácích toho bylo napsáno a napovídáno tolik, že snad už nemá smysl se tím zabývat. Přestože se v jednom kuse upozorňuje na nebezpečnost nikotinové závislosti, přesto se prý počet kuřáků stále zvyšuje, a to mezi mladými. Chtělo by to říci si proč tomu tak je. Jistě máte sám jasno v tom, proč jste kdysi, předpokládám, že v mládí, začal kouřit Vy. Bylo to proto, že to vonělo ? Nebo to bylo lahodné v ústech ? Domnívám se, že důvod byl jiný. Jsou lidé, kteří odolají psychickému tlaku okolí a nepodlehnou módě a jiní, asi většina, kteří se potřebují přizpůsobit. Není se třeba divit ani jedněm ani druhým. Obojí je lidské. Ale uznejte, že nekuřáci mají oproti kuřákům nevýhodu. Utíkat před čistým vzduchem se nemusí, ale utíkat před kouřem z cigaret je někdy nemožné. Mluvím z vlastní zkušenosti. Aktivy, grémia a povinné společenské akce - toť příklady názorné. [smích]

224276

06.07.2010 10:03

Co se pokouší zakrýt CIA v Kolumbii?

CIA je všude

Střelec 77.?.?.?

Citace z článku:„Specialisté“ z USA dostali neomezený přístup k archivům DAS a prozkoumávají je na základě „ochrany lidských práv“.

Specialisté z USA mají neomezený přístup rovněž v Evropě a v České republice zvlášť. Jejich zřejmě nejvyšší rezident Vodra a samozřejmě další se určitě snaží, aby nebrali své odměny nadarmo.

223378

29.06.2010 08:59

Spojení sionistických teček

Moc vlivných a moc jejich sluhů

Střelec 77.?.?.?

Citace z článku : "Stejně tak jako jsou naši vůdci zcela přitroublí, Sabanové, lordi Levy a Wolfowitzové vědí přesně, co dělat. Židovské náboženství, kultura a ideologie poskytují svým stoupencům historku, která nás zachrání před demokratickým vězením. Sabanové tohoto světa nejsou zdaleka žádní amatéři nebo přitroublíci; vědí přesně, co dělat. Dělali to po tři tisíce let. Jsou to následovníci Mordechaie a Esther. Sabanové světa vědí, jak přeměnit poučení z purim na britskou a americkou praxi."

Konstatování považuji za zásadní. Zatímco Sabanové a spol. pustí nepodstatný kousek svého jmění, ubožáci, kteří jej přijímají, slouží poslušně, aniž by hleděli na prospěch společnosti. Jsou to sice ubohé figuky, ale mají dost moci na to, aby přizpůsobovali společnost sionistickým cílům.

222987

22.06.2010 19:21

Německo se navezlo do Izraele pro odepření vstupu jejich ministrovi do Gazy

RE: Příšerný překlad!

Střelec 77.?.?.?

Nerada reaguji na tento příspěvek, ale musím se zde veřejně zastat překladatelky. Prosím, abyste vzal na vědomí, že překladatelka žije již mnoho let v cizině a neměla možnost si uchovat český jazyk ve správné podobě. Překlad, který udělala, udělala nikoliv pro sebe, ale pro nás, aby nás informovala o záležitosti, kterou považuje za důležitou a která skutečně důležitá je. Opravdu se divím, že vám nedostatky v českém jazyce v tomto případě vadí, protože je na první pohled jasné jak to s překladem je. Myslím, že tolerantní člověk by takovou formální věc pochopil a omluvil. A co se týče co-financování, je pravda, že to není český obrat, ale pokud posloucháte nebo čtete v našich sdělovacích prostředcích, tak slyšíte nebo se dočítáte mnohem ošklivější anglismy, a to od lidí, kteří by měli být vzornými nositeli českého jazyka. Mimochodem vaše reakce také není právě spisovná a je dost urážející.

222582

22.06.2010 16:08

Pákistán upadá do naprostého chaosu

Asie v zorném poli Bilderbergu.

Střelec 77.?.?.?

Válka v Pákistánu jako další v Asii. Podle osvědčeného schématu. Podrobení zahájeno vyvoláním chaosu. Bude B. klub stačit na celý kontinent?

222571

13.06.2010 16:04

Školné je správné

lidem by mělo stačit nažrat se

Střelec 77.?.?.?

Autor má naprostou pravdu. Stačí nahlédnout do života zvířat a je všechno jasné. Zvířata se nevzdělávají a přece spokojeně žijí. Stačí jim když se nažerou a nepotřebují ty člověčí zbytečnosti, které si lidé pořizují za zbytečné peníze. Zvířata se perou jedině o potravu a samci o samice. Toť vše. Takže války se nekonají, pouze lokální souboje. No a že se navzájem požírají, s tím se nedá nic dělat. To je nutné k přežití a navíc jen u některých druhů. Lidé se, obrazně řečeno, požírají v mnohem větší míře a nikoliv pro uhájení holého života, ale z příčin zcela zbytečných. [oči v sloup] [velký smích]

221916

12.06.2010 12:00

Amerika – ponurá pravda

RE: Čínský model hospodářství je daleko životaschopnější, než

Střelec 77.?.?.?

Anonymní posateli, ani se nedivím, že se skrýváte. Tak hloupé výkřiky tu často ke čtení nejsou. Vy znáte komunisty na celém světě, že o nich tak sebejistě píšete ? A znáte vnitřní situaci v Číně, že ji tak napevno hodnotíte ? Pochybuji o tom, neboť obsah vašeho komentáře svědčí o prostém rozumu. Sama se ze zkušeností z poslední doby kloním k názoru, že mnozí politici jsou svině, ale nedovolila bych si to napsat, protože znám ze zločinného jednání jen ty naše. O některých cizích se to mohu jen domnívat, takže v jejich případě mlčím.

221839

10.06.2010 11:41

Skupina Bilderberg konspiruje v latinské Americe

RE: pokr.

Střelec 77.?.?.?

MedoBedo,

z toho co jste zde napsal mnoho uznávám a mám podobný náhled, ale rozdíl je v tom, že dělám jiné závěry než vy. Můj kritický pohled směřuje nikoliv na nějaké etnikum, to je úplně jinak. Můj kritický pohled směřuje na škůdce lidské společnosti, ať jsou jakékoliv národnosti a jakéhokoliv vyznání. A stejně tak mé sympatie. Ovšem závěr pro období, které právě prožíváme je takový jaký jsem už popisovala v odpovědech vašim příznivcům jankovi a tomu druhému pánovi. Na rozdíl od vás se neřídím příliš přečtenými monografiemi politickospolečenského charakteru, protože v tom vždycky hledám nějaká úskalí, ale praktickou politikou, kterou mohu pozorovat na vlastní oči a o které mohu číst z více zdrojů. Nejen těch, které jsou nám servírovány našimu sdělovadly. Do detailů nebudu zabíhat, nemá to smysl.

221675

09.06.2010 22:38

Skupina Bilderberg konspiruje v latinské Americe

RE: pokr.

Střelec 77.?.?.?

MedoBedo,

nedokáži vám nic vyvracet z toho co zde píšete. Asi máte prostudováno tak jak píšete. Ale řekněte mi jednu věc, jak poznáte z přečteného co je myšleno poctivě a co je manipulace ? Dokážete si věci ověřit na nějakých známých a jasných skutečnostech tak, abyste o svém názoru nemohl pochybovat ?

Sám zde uvádíte heslo "rozděl a panuj". No a já musím dávat za pravdu těm co tvrdí, že právě z USA se praktikuje nejdůsledněji toto heslo. V mnoha zemích světa organizují převraty a nepokoje mezi obyvatelstvem a hned se v nich uchycují a řídí je podle svého. Zářným příkladem je nějaká ČR ve středu Evropy.

221625

09.06.2010 19:37

Skupina Bilderberg konspiruje v latinské Americe

RE: Řízení světa

Střelec 77.?.?.?

Vážený Janko,

myslím, že jste dospěl k nejlepšímu možnému řešení, a tím je vzdát se diskuse se mnou. Je to dobré pro vaše nervy, které by možná těžko skously moji zatvrzelost a mně tím ušetříte čas, který zbytečně věnuji plané diskusi, na kterou je mi mého času líto. Ponechte si svoje legendy o potřebě celosvětové firmy a já si ponechám svoje obavy z této firmy. Snad se vyjadřuji konkretněji než vy se svými metaforami.

221604

09.06.2010 16:27

Skupina Bilderberg konspiruje v latinské Americe

RE: Řízení světa

Střelec 77.?.?.?

Vážení pánové Vojto 49 a Janko,

oponujete zde nějakými tvrzeními, jenže připusťte si, že je to tvrzení proti tvrzení. Obojí bez argumentů.

Pane Janko, vaše teorie o světě jako firmě vůbec neberu, považuji je za nesprávné. Prosím vás jakápak firma, kdo ji založil, kdo ji vlastní ? Kdo jsou její zaměstnanci a v jaké hierarchii ? Vím, rádi by to byli Bilderbergové, Trilaterální komise a další samozorganizované skupiny, které samozřejmě, že nekalým způsobem nahromadily bohatsví (libo v jak dlouhém období), jehož prostřednictvím se snaží dosadit své lidi do rozhodujících institucí světa a bohužel se jim to daří přinejmenším na severoamerickém kontinentě a v Evropě. Ostatní osoby, které samy nedosadily, získávají korumpováním prostřednictvím placení volebních kampaní a podobně. Dosud jim v cestě stojí některé státy a na ně líčí způsobem převratů v sousedních zemích a opět dosazováním vlastních lidí, viz zářný příklad ČR. V tom je jim účinným prostředkem tisk, vlastněný těmi samými lidmi.

Váš rádoby vtipný text adresovaný mně se mě vůbec nedotkl. Ani nechtějte vědět co si o jeho kvalitě myslím. Píšete zde také o schopnosti planety uživit tolik a tolik lidí. To jste si odvodil z čeho ? Sám jste to vyzkoumal ? Ještě jste nikdy neslyšel o problémech s vodou a předpovědi, že o vodu se mohou vést války ? Vašich 8 miliard lidí potřebuje i tu vodu a také čistý vzduch, který však budou ty miliardy lidí zamořovat.

Pane Vojto49,

moje předešlá odpověď platí částečně i vám. Neprozradím vám, proč jsou někteří lidé fascinováni redukcí obyvatelstva. To byste se musel zeptat těch, kteří si ji přejí. Já to nejsem. Alespoň ne redukci násilnou a drastickou těch, kterým byl již život dán. Já si přeji jediné, aby se množství lidí nezvyšovalo na úkor kvality života lidské společnosti. Aby to s lidstvem nakonec nedopadlo jako s kvasinkami, bakteriemi a s plísněmi, které se nakonec uchytí a narostou na substrátu z odumřelých kvasinek a bakterií, před tím přemnožených.

Pro oba vtipné pány : Myslím, že aktivity ve světě, které vycházejí ze severoamerického kontinentu předvádějí snahu o ovládnutí světa dost přesvědčivě. Alespoň pro mne ano. Války v Asii, stovky vojenských základen po celém světě, potřeba pokořit Írán a pro všechno toto vytváření falešných záminek (např. 11. září, komponovaná íránská hrozba a další) jsou pro mne důkazy dost přesvědčivé. Ani jeden z vás mi nepředložil nic přesvědčivého. Oba vaše texty mi připadají bezobsažné.

Oba mi promiňte, že reaguji dost opožděně. Notebook mám umístěný na stálém místě a bývám často mimo.

221586

07.06.2010 22:17

Skupina Bilderberg konspiruje v latinské Americe

RE: Řízení světa

Střelec 77.?.?.?

Aha. Tak tak je to. No já se trápím především s tím jak to ti mocní vládci světa chtějí provést s plánovanou redukcí lidstva. Jestli formou vyvolávaných epidemií, hladem, odstřelem přebytečných, odebíráním dětí a jejich házením ze skal, zrušením nemocnic a zastavením výroby léků nebo humanitárněji povinnou antikoncepcí, což bude redukce na delší dobu.

221473

06.06.2010 10:48

Za příklonem k TOP 09 neznalost a neinformovanost

RE: Nejen mládež

Střelec 77.?.?.?

Lin, k vašemu výstižnému popisu nemůžu mnoho dodat. Jenom tolik, že se přece jenom setkávám i s takovými, kteří hledí na Rusko realisticky. Jenže ti to nevykřikují jako ti s opačným názorem.

221347

06.06.2010 10:42

Za příklonem k TOP 09 neznalost a neinformovanost

RE: Nejen mládež

Střelec 77.?.?.?

Leo69, i pro vás Lin

Doporučuji přečíst si tento odkaz, který mě velmi zaujal v originále: http://www.fondsk.ru/article.php?id=3069, že jsem si s ním dala práci :http://www.outsidermedia.cz/Novy-pad-do-chaosu-1.aspx

Tam najdete z pera ruské novinářky potvrzení svých názorů.

221345

05.06.2010 23:39

Za příklonem k TOP 09 neznalost a neinformovanost

RE: Nejen mládež

Střelec 77.?.?.?

Řekla bych, že zásadní bude schopnost jednotného postupu Ruska a Číny. Obě země jsou obtočené US základnami a obě jsou v zorném poli světových chamtivců. Rusko má bohaté energetické i jiné surovinové zdroje a Čína chytrou zahraniční politiku. Z chapadel NWO, zdá se, uniká i Latinská Amerika. To jsou ty příznivější zprávy. Naši lidé si málo uvědomují, že pro nás je důležité především Rusko. Naše podvodné elity dělají všechno proto, abychom byli k Rusku nepřátelští a mnoho občanů jim to žere. K naší škodě.

221327

05.06.2010 23:24

Za příklonem k TOP 09 neznalost a neinformovanost

RE: Nejen mládež

Střelec 77.?.?.?

Napsal jste to velmi výstižně a sama jsem domněnku o zfalšování v jakési diskusi také napsala. To, že nejen TOP, ale i VV byly preferovány ze zahraničí je jasné už podle toho kolik měly na své kampaně peněz a kde je tak nahonem vzaly, když byly zcela nové (i když jedna se starými kozly). Schwanz. je členem Bilderbergu a to je skupina nejbohatších, takže o peníze nebyla nouze. Jenomže při mém soukromém průzkumu volební nálady před volbami mi vycházelo, že skutečně lidé těm dvěma stranám hlasy dají. A bohužel, tak jak jsem napsala, byli takto zblblí lidé prostí, ale i vzdělaní, včetně seniorů.

Ještě jedna poznámka. Nevím, proč si ČSSD brala jako konzultanta pro volební agitaci americkou firmu. Tam mohla klidně počítat se sabotáží své kampaně a nikoliv s prospěšností.

221325

05.06.2010 19:47

Za příklonem k TOP 09 neznalost a neinformovanost

RE: Nejen mládež

Střelec 77.?.?.?

Na síly BRIC můžme spoléhat do té míry, do jaké budou schopny odolat silám NWO. Právě tak je to se samotným Ruskem, které má hodně těžkou úlohu a na něj můžeme opět spoléhat, jako už několikrát. Zde bych začala už ve středověku, kdy Rusko odvracelo od Evropy pohromu mongolských nebo tatarských nájezdníků. Naposledy to bylo za II.SV. Ovšem nyní je situace pro tento stát ještě nepříznivější vzhledem k jeho naprostému obklíčení v podstatě nepřáteli, kteří mají snahu dostat ho pod svou kontrolu a tedy do područí, podobně jako dostali celou Evropu. Až dojde k lámání chleba je možné, že Rusové budou opět nárazníkem, který bude prolévat krev. Právě v této době probíhá ve Španělsku výroční zasedání Bilderbergu, kde se jedná o globální ekonomické vládě a způsobech jak jí dosáhnout. Hlavní taktikou má být vyvolání takových otřesů, které by daly záminku k ustavení takové vlády. Naším zástupcem v Bilerbergu je Schwarzenberg. Tohle ovšem prostí voliči TOP nevědí. Jsou přesvědčeni, že volili něco nového a ne ty staré podvodníky, jak nazývají ČSSD a ODS.Je pravda, že TOP nevolili jen mladí, ale i střední a dokonce generace seniorů. [bliji]

221299

03.06.2010 23:22

Balkán v síti „nového světového řádu“ (I)

Balkán a Bilderberg

Střelec 77.?.?.?

Balkán v síti nového světového řádu a Evropská unie pomáhá tu síť zatáhnout. Jenom poznámka. Zasedání Bilderbergské skupiny není v červenci, ale v červnu, podle http://www.fondsk.ru/. Skupina má, kromě jiného, řešit vyprovokování takových ekonomických otřesů, které zajistí plnohodnotnou světovou ekonomickou vládu.

221142

01.06.2010 13:34

ČLR – USA: Skutečně spolu?

RE: USA-Čína-Rusko

Střelec 77.?.?.?

Zapomínáte na to, co by chtěly získat USA od obou. Myslíte, že to Čína neví?

220825

30.05.2010 21:38

Flotila do Gazy vleče Izrael do moře stupidity

Politika lží

Střelec 77.?.?.?

byla implantována i k nám. Velmi rychle po převratu a naše politické elity ji zavedly s velkým úspěchem. Nejsmutnější na tom je, že velká část našich občanů ji akceptuje, což potvrdily poslední volby. [naštvaný] [bliji]

220605

30.05.2010 20:11

Volby zla

RE: Volby nedopadly špatně

Střelec 77.?.?.?

Laskavý pane,

děláte si legraci ze sebe nebo z nás co váš komentář čteme ? Kdysi bývalo po zdech psáno: Kdo to čte je vůl. Nevím jestli se mám právě začít považovat za toto tažné zvíře.

220592

28.05.2010 13:13

Řekové to chápou

RE: Nechápu...

Střelec 77.?.?.?

Pěkně jste to napsala. [cool]

220421

28.05.2010 13:07

Řekové to chápou

RE: tvrdá ruka na Řecko

Střelec 77.?.?.?

ad 3) Poraďte to americké administrativě. Třeba se odváží dát na vaši radu a vzepře se zkorumpovanému kongresu, ale především své řídící složce. Omezí vojenský rozpočet, vypadne ze SV a nebude začínat nový konflikt kolem Koreje. Zlikviduje svých několik stovek vojenských základen na cizím území a přestane tancovat podle iluminátské muziky.

220420

28.05.2010 09:19

Řekové to chápou

tvrdá ruka na Řecko

Střelec 77.?.?.?

Prosím vás, vy zastánci tvrdé ruky na Řecko. Nezdá se vám, že USA jsou na tom s dluhy hůř než Řecko, ale mají tu výhodu, že dolar je pořád ještě, bohužel, světová měna, že není ničím podložený a tedy si jej USA může tisknout podle libosti ? Vy zastánci dobrého hospodaření, ještě vám nedošlo, že to co slyšíte z našich sdělovadel jsou informace zkreslené a podané v souhlase s vazalským chováním naší vlády ?

220396

26.05.2010 15:35

Jedenáct znamení, že se americká vláda stala přerostlou obludou

co mi v článku chybí

Střelec 77.?.?.?

Autor článku vypočítává faktory, které ovlivňují vztah amerických obyvatel k USA. Mezi jiným konstatuje, že státní sociální dávky a mandatorní výdaje ruinují USA a mohou způsobit zničení financí amerického státu. Zdá se mi, že ale zapomíná na největší finanční zátěž USA a tou jsou výdaje na zbrojení a války. Nebo jsou to podle něho výdaje natolik důležité a přirozené, které slouží blahu Američanů, že o nich není vůbec třeba mluvit ? Pokud zprávy z USA neklamou, tak potom jsou to největší výdaje jaké USA platí. A pokud další zprávy z USA neklamou, potom zdravotní a sociální pojištění je v USA zcela nevyhovující. Tak nevím, jestli článek nebyl napsán proto, aby upozornil Američany, že se musejí uskrovnit, protože jsou stejně nenasytní jako Řekové, které se o tom snaží mocní světa v poslední době přesvědčit.

220205

26.05.2010 15:17

Co Bilderbergerové rozhodnou u Íránu?

RE: plány na válku veřejně?

Střelec 77.?.?.?

Janko,

možná jsem se nesrozumitelně vyjádřila, ale neměla jsem celkem v úmyslu s vámi polemizovat, ale spíš dát poznámku k válkám a sdělit jak se dívám na současnou pozici světového kapitálu a jeho způsob získávání dalších příjmů. Pokud jsem nazvala USA ochráncem Izraele, nebo naopak Izrael chráněncem USA, potom jsem neuvažovala o ničem jiném než o současnosti, tedy o jejich současném vztahu. Podle mne nemůže být pochyb, že Izrael má mezi ostatními státy u USA výsadní postavení. Stačí porovnat vztah USA-Izrael a USA-Írán. Je jasně vidět co všechno prochází Izraeli, který nemusí žádná lidská práva dodržovat. Může vlastnit jaderné zbraně, může donekonečna vytloukat odškodnění z holokaustu, může používat pojistné Palestinců na stavbu domů židovských osadníků na okupovaných územích a žádné sankce se nekonají. Pokud kdy došlo na nějaké rezoluce OSN, Izrael si z nich nic nedělal. Co se chystá na Írán o tom snad nemusím psát. Podle tohoto zdroje -

http://www.prisonplanet.com/us-begins-massive-military-build-up-around-iran-sending-up-to-4-new-carrier-groups-in-region.html

vyplouvají do vod kolem Íránu další válečné lodě s nákladem letadel a vrtulníků a s několika tisíci námořních pěšáků. A to přesto, že Írán plní požadavky na něj kladené ohledně jaderného materiálu. Navíc inspekce v době před nástupem nového šéfa MAAE Jukiji Amana doložila, že žádné jaderné zbraně nebo jejich vývoj v Íránu zjištěny nebyly. Jak potom zdůvodnit přípravu agrese vůči této zemi.

220202

26.05.2010 12:15

Co Bilderbergerové rozhodnou u Íránu?

RE: plány na válku veřejně?

Střelec 77.?.?.?

Války a společenský rozklad v zemích, na které je zaměřena pozornost a které mají být zdrojem zisků, jsou základní prostředek k dalšímu získávání moci a bohatství. Války jsou sice "profláknuté", ale pořád účinné a pořád vyvolávají strach tam kde to jejich iniciátoři potřebují. Obzvláště v posledních desetiletích, kdy válkaři ztratili přirozeného oponenta v zemích "východu", jak jsou bývalé soc.země nazývány. Nějaké války iniciované USA jsou ve světě permanentně. Ovšem nyní, když USA získaly velké množství spojenců, kteří by se dali přesněji nazvat satelity, mají protivníka pouze v Rusku, Číně a Íránu a zčásti v některých zemích Latinské Ameriky. Zbytek světa tancuje stále podle té samé píšťalky. Rozvrácené země nakonec musejí své hospodářství postavit na nohy pomocí dluhů a jejich zdroje přecházejí do rukou světového kapitálu. Ten bohatne a obyvatelstvo chudne. Státy ŠOS, které jsou v předešlém komentáři zmiňovány, mají sice velké zásoby energetických surovin, avšak kromě Číny a částečně Ruska jsou součástí tohoto uskupení státy, v nichž mají své sítě rozprostřeny USA a jeho chráněnec Izrael. No a právě na diplomacii Číny a Ruska bude záležet jak se bude válečníkům nadále dařit.

220184

Že katastrofa ovlivní oblast Golfského proudu je už zřejmě jisté. Že to tam postihne oceánskou faunu i floru je pochopitelné. Jsou už nějaké předpoklady jak to ovlivní klima na západní polokouli a v západní části východní polokoule ? Pokud je mi známo, tak počasí v Evropě se tvoří kromě u Islandu i v Mexickém zálivu, jehož charakter se nyní asi změní.

219889

21.05.2010 15:24

Brzezinski varuje před globálním politickým probuzením

RE: je to k popukani,

Střelec 77.?.?.?

Stane, opravdu je Brzezinski blbeček, anebo je toto označení podle vás synonymem slova gauner.

219843

19.05.2010 10:41

Malé zamyšlení nad státním dluhem

RE: Nejde o napravu

Střelec 77.?.?.?

Vladimíre, vy se neobáváte, vy to víte, že Esmate má pravdu [mrknutí jedním okem]

219656

18.05.2010 17:41

Prognóza 2012: Směrem k novému světovému sociálnímu řádu (Díl 2.)

Trochu jiný pohled

Střelec 77.?.?.?

Autor článku rozebírá stav a předpověď vývoje tak jak je zřejmé z pohledu západního světa. Ale nevidím, že by bral v úvahu roli zemí, které dosud nejsou pod přímým vlivem USA, respektive jejich utajených elit. Rusko, Čína, Írán, velká část Latinské Ameriky, která Spojeným státům "uhnula" a ubírá se svou vlastní cestou s tím, že má i snahu vymanit se z vlivu dolaru. Jistě, po převratech v roce 1989 bylo mnoho zemí Evropy vtaženo do sféry vlivu USA, čímž USA získaly k ovládání další značné teritorium a značnou pomoc pro své výboje vedle hospodářské kořisti. Avšak Rusko se nevzdává ve střední Asii a Čína prosazuje obratným způsobem své zájmy v Africe. Vrchní elity v USA spoléhají na nevzdělanost a naivitu Američanů. Jenže jejich praktiky ožebračení velké části obyvatel přece nemohou být trvale snášeny. I naivní člověk potřebuje určitý prostor k životu a určité podmínky. Tohle všechno bych viděla jako překážky k dosažení světovládného cíle. Nelze brát za hnací sílu společnosti jenom část světa.

219613

17.05.2010 17:50

Zabte bílé!

RE: za 90 procent problémů afriky můžou běloši

Střelec 77.?.?.?

Pane Vojto 49, není tomu tak jak vy píšete. Haiti byla první země v Latinské Americe, kde se dokázali černí otroci osvobodit a zorganizovat si vlastní stát. Vyhlášení bylo již na začátku roku 1804.Od té doby prosperovali až do roku 1915, kdy je okupovaly USA. Ty jim v roce 1957 vmanipulovali ve zfalšovaných volbách do čela Duvaliera, myslím, že byl lékař. Z něho se vyklubal neskutečný diktátor, naprostý korupčník a za jeho vlády bylo Haiti zcela devastováno. Takže nikoliv černí, ale bílí mají na svědomí katastrofální úpadek Haiti. Další historii už znáte a možná také znáte okolnosti americké pomoci Haiti při zemětřesení.

219530

17.05.2010 14:52

Zabte bílé!

RE: .

Střelec 77.?.?.?

Pane nebo paní smoke, vy jste zde vyjádřil přesně i můj náhled na věc. Bílí, kteří žijí v JAR dnes, nejsou ti, kteří území kolonizovali. Jsou to jejich potomci ale i další přistěhovalci, m.j. i od nás. Je absurdní je vinit za to, že tam žijí, když se tam narodili (tedy kromě přistěhovalců).

To, že tam řádí gangy černých výrostků a třeba i starších je ostudou té země, ale je docela možné, že je to podněcováno i odjinud, aby ten dříve prosperující stát byl devastován a připraven k ovládnutí. Taková taktika je běžná, není nová a je osvědčená.

Obecně vzato si myslím, že multikulturní společnost, jak je v současnosti opěvována, je nezdravá a je proti přirozenému uspořádání světa. Lidé by měli v převážné většině žít ve své přirozené kultuře. Nedávno už jsem to kdesi zde psala. Je něco jiného, když se začlení do cizí kultury pár lidí a něco jiného, když vzniknou "velké menšiny" a navíc když se soustřeďují do ghet. Tam už si dělají nároky na tolerování jejich zvyků a nakonec z toho vzniká obvykle oboustranná nenávist. Jednotlivci se většinou snadno začlení do místní komunity a mohou ji obohatit. Gheta se takto nechovají.

Čím víc se budou kultury mezi sebou promíchávat, tím více bude vznikat center nenávisti a s tím spojeného násilí. Je to vidět zřejmě i v případě JAR, kde bílí se tam dostali do velmi špatné situace i když tuto situaci si snad sami nezavinili.

219521

11.05.2010 14:45

Budeme se podepisovat třemi křížky?

RE: Elementární geografická neznalost

Střelec 77.?.?.?

k AM: Tady se musím připojit k Steve, který sice zemitě, ale naprosto výstižně okomentoval váš vstup. To vás nenapadlo, že ve srovnání s problémy, které hýbou naší společností je vaše výtka komická ? Vy když mluvíte o našem státě tak vyjmenováváte Čechy, Morava a Slezsko ? Já tedy ne. A ač žiji na Moravě, zkracuji si vyjádření na Čechy, české a pod. Zkusím od dneška v rozhovorech dodržovat dikci Ústavy České republiky a přeříkávat všechny 3 země a počkám, až se mě někdo zeptá, jestli jsem zdravá na hlavu. [velký smích] [zahanbení]

219117

11.05.2010 09:23

Svobodní lžou, Řecku jsme nepůjčili ani 1 €!

RE: Tunel veřejných financí

Střelec 77.?.?.?

Snad by se dalo doplnit, že Bilderberg je jenom jednou částí aliance, která usiluje o nastolení Nového světového pořádku. Kromě něho tam patří například i Ilumináti, Svobodní zednáři, CFR, JASON Society a další. V jejich rukách jsou i nejvýznamnější finanční instituce, včetně MMF. Ti, kteří Řecko do dluhů dostali, ho nyní "zachranují".

219094

10.05.2010 18:49

Je Ezra Pound nepublikovatelný?

RE: Asi jsem přestřelil, co?

Střelec 77.?.?.?

Že by vás Vladimír Stwora nutil zde setrvávat ? To jistě ne. Když se vám zde nelíbí, že to jde od 10. k 5. máte jednoduché řešení. Jsou takové stránky, kde vás s vašim pohledem na svět určitě přivítají. Kdybyste nevěděl tak vám poradím.

219063

10.05.2010 18:42

Je Ezra Pound nepublikovatelný?

RE: Don Quichote

Střelec 77.?.?.?

Hestroyi, víte co ? Raději si mých textů nevšímejte. Nebudu vám nic vysvětlovat, ale jenom vám napíši, že jste nepochpil především vy mne. Vaše rady do života a povídání o cukrové vatě si schovejte pro někoho mladšího. Já už jsem si v životě něco prožila a tou cukrovou vatou jsem zrovna sycena nebyla. To mi věřte. Vaše poučování o svobodě je sice krásné, ale zřejmě platí ta svoboda jenom pro vás. Když jsem se já svobodně vyhádřila, tak mě zde osobně napadáte a vykládáte cosi o tom, že nerozumím umění. Jak vy to můžete vědět ? Nebo je umění jenom to sprosté ? Jestliže mě chcete poučovat, tak si nejdříve pořádně přečtěte co jsem napsala. Píšete totiž mimo. Vůbec jsem se nevyjadřovala k básni, tu jsem ani nečetla, ale ke sprostotě v životě. A to je snad rozdíl, ne ? Tak jak vy chápete určité skutečnosti je vaše věc a mě zase nechte to moje chápání. Barbínky mě sice nikdy neoslovovaly, ale přece jen kdybych měla srovnávat, tak jsou mi příjemnější než hovna. A jestli mě chcete nabádat v oblasti výchovy tak vězte, že toho koho jsem měla za povinnost vychovat jsem vychovala tak, že by mi mohl leckdo závidět.

219062

10.05.2010 09:58

Je Ezra Pound nepublikovatelný?

RE: Don Quichote

Střelec 77.?.?.?

Pane Steve, leckde jsme se v názoru shodli, ale zde je zbytečné mě přesvědčovat nebo povzbuzovat. Můj názor se nezmění. V reakcích na moje výhrady k vulgaritám mi byly často s gustem předloženy další. Snesu je, takže pokud to mělo být potrestání nebo výsměch, tak se minul cíle. Jenom jsou mi nechutné. Navíc je považuji za povzbuzování společnosti k hrubiánství, které vede k brutalitě. Ale to už se opakuji. Umělce, kteří se takto vyjadřují, podezírám buď z duševní úchylky - říká se tomu koprolálie, anebo z nutnosti na sebe upozorňovat za každou cenu.
Přesto, že si zde nenotujeme, vás srdečně zdravím. Jenom na vysvětlení, aby to nevypadalo, že jsem zženštilý mužský, uvedu věc na pravou míru. Jsem žena. Mužský nick jsem použila podle znamení mého narození. Dodatečně vidím, že to moc vhodné nebylo.

219045

09.05.2010 10:56

Je Ezra Pound nepublikovatelný?

další od D.Q.

Střelec 77.?.?.?

Prosím. Leckomu se jistě jeví moje kritika vulgárností (mám na mysli především samoúčelnou vulgárnost), která je předváděna v kdejakém uměleckém kuse, ba dokonce už i v opeře nebo v baletu, jako úzkoprsá. Možná si někdo vzpomínáte na aféru ostravského ředitele Národního divadla moravskoslezského, takto operního pěvce Luďka Golata, který nutil aktéry k tak sprostému předvádění, že se i oni sami vzbouřili. Vím, že je to současný trend a že umělci i "umělci", aby vzbudili pozornost, hledají způsoby jak co nejvíce šokovat. Vulgární vyjadřování, kterého se zde několik z vás zastává, je ten nejnižší stupínek současné kultury hrubiánství. Ještě se to nedá nazvat perverzí. Podle mne je však rozdíl mezi použitím sprostých slov v soukromí a na veřejnosti, kde již působí na společnost. Divíme se, že studenti neuznávají své pedagogy, že napadají spolužáky i dospělé a že u nich vzrůstá brutalita. Nezdá se vám, že by to mohlo souviset s celkovým kultem ošklivosti, který je v současném, rádoby nekýčovitém umění zastáván ? Nevím jak kdo, ale já s nelibostí pozoruji perverze, které jsou lidem předváděny. "Umělecké" zobrazování vnitřností, suchých mrtvol, lidských exkrementů a podobně. Rozmach homosexuality a zcestných sexuálních praktik v to počítám.

Určitě mne odborníci na umění zkritizují, jistě se vysmějí i nému laickému pohledu na společnost a umění. Je to jejich právo, neboť obor, který je mi vlastní, je naprosto odlišný. To co zde uvádím je jenom moje vidění světa. Mám dojem, že posláním umění je lidstvo duševně povznést a ne na něho působit negativně.

218996

08.05.2010 17:16

Budeme se podepisovat třemi křížky?

RE: Autor natuknul zazivne tema

Střelec 77.?.?.?

Pane n.z., zde jste mi promluvil z duše. Poslední dva odstavce z vašeho komentáře jsou naprosto pravdivé. Včetně hodnocení vzdělání v Rusku. Přitom naši lidé se dívají na Rusy skrze prsty a mají je za primitivní. Musím poukázat na to, jak se oproti našim dětem snaží děti z některých jiných států vzdělání získat a vzdělání si velmi váží. O naší mládeži se toto ve všeobecnosti říci nedá. Naší mládeži jde především o získání papíru. Jeho skutečná hodnota může být klidně nulová.

Že je Praha zahlcena škvárem se nedá popřít. Bohužel to není jen Praha, ale i jiná města a místa u nás. A co jazyk ? Vždyť ten se doslova przní všelijakými anglismy, používanými snad proto, aby jimi byla předvedena světovost. Jistě je leckde nutné je použít není-li český výraz, ale proč jimi nahrazovat pěkná česká slova. Proč reprízujeme , jsme zainteresováni, registrujeme, přidáváme ingredience atd. Ze sdělovacích prostředků se na nás tyto hrůzy neuslále valí a naši lidé už asi ani neznají slova, která jim odpovídají v našem jazyce (tedy ekvivalenty [smích] )

218958

08.05.2010 16:11

Je Ezra Pound nepublikovatelný?

Don Quichote

Střelec 77.?.?.?

Pane autore, váš úvod je snad logický, ale nepřesvědčil mě, že by bylo vhodné napodobovat všechno co se kde na světě uděje. To, že jsou dostupné sprosté klipy a že jakási osoba předkládá k nahlédnutí své intimnosti snad neznamená, že se to musí napodobovat. Vraždy také existují a zatím ještě nejsou doporučovány k napodobování. Je mi jasné, že je část lidstava, která se potřebuje vzrušovat vulgaritami a sprostotou, ale nemyslím, že by bylo vhodné to ještě podněcovat. Podle mého by se měly podněcovat ušlechtilé zájmy a obracet pozornost lidí na to lepší v nich. Potom by třeba část občanů nevyhraněných byla ovlivněna v dobrém. Jestliže Ezra Pound potřeboval být nechutný, měl z toho dvojí užitek. Uvolnil se a ještě ze sebe udělal kritika. Tak to praktikují i jiní umělci. Své perverze balí do uměleckosti.

Já se proti takovému stavu často ohražuji a někdy sklízím dost hrubé reakce i za použití vulgarit. Připadám si v této otázce donkichotsky. [smích]

218954

07.05.2010 21:06

Seznam „zlých hochů“?

RE: Jen přemýšlím...

Střelec 77.?.?.?

Lin, s vámi lze téměř vždy souhlasit. Přemýšlíte velmi logicky. Na vaši otázku proč "svobodným novinářům" vadí dva politici, kteří jsou zároveň vlastenci (u nás je to skoro sprosté slovo), by mě napadlo velmi rychle vysvětlení. Jistě ho máte i vy, jenom jste položila řečnickou otázku. "Svobodní novináři" jsou svobodní jenom do té míry, dokud slouží majiteli, spojenému s řídící imperiální skupinou. Jejím cílem je ovládnutí světa a Putin s Ahmadinežádem jim to kazí. To že byl Putin v KGB mluví v současnosti v jeho prospěch, jak píšete.

218917

07.05.2010 18:14

Budeme se podepisovat třemi křížky?

RE: Narok na vzdělání

Střelec 77.?.?.?

Milá Jacqeline,

to co jste zde popsala je ještě větší obžaloba kanadského školství než to co zde napsal Vladimír v základním článku. Je s podivem, že i v takovém školství se mohou najít děti, které se později v životě dokáží uplatnit. Vy píšete kolik vás stálo námahy a času zajistit svým synům kvalitní vzdělání a že jste ve skutečnosti to co bylo potřebné zajistila vlastními silami. Zasloužíte hlubokou poklonu. Podle toho co zde čtu nabývám přesvědčení, že v Kanadě jsou asi vzdělaní jenom odborníci, t.j. ti, kteří se systematicky zásluhou svých rodičů připravili na svou profesi a ostatní jsou jednoduší a málo vzdělaní. Nedovedu si takovou společnost představit. Položím hloupou otázku. Jak je to s dělníky? Oni umějí jenom nacvičené práce a při jakýchkoliv mimořádných situacích by si neporadili ? [překvapení]

218904

07.05.2010 13:19

Budeme se podepisovat třemi křížky?

Zářné zítřky

Střelec 77.?.?.?

Tento vývoj je přirozený. Je třeba ho vidět v souvislosti se západními trendy. Jestliže jsou lidé předurčeni k redukci a ti ponechaní k službě elitám, potom nepotřebují umět číst ani psát. Otroci to nepotřebují. Otroci musejí poslouchat příkazy a pracovat.

Taková stupidnost nebyla ani za toho zatracovaného minulého režimu. Mne osud obšťastnil vzděláním všech stupňů za socialismu. Děkuji mu za to. Ač nemám humanitní vzdělání tak básniček znám větší počet. To jenom pro dokreslení jak se dříve vzdělávalo.

Co by na tento vývoj asi řekl prof. Wichterle a co asi na to říká můj guru prof. Zahradník.

218884

07.05.2010 11:13

Seznam „zlých hochů“?

RE: Opravdu zli hosi

Střelec 77.?.?.?

Ale pane Bílý. Je přece známo, že media na západě, tedy ta významná, vlastní Rupert Murdoch se svou korporací, mediální magnát, který se angažuje i v jiných částech světa. Je to věrný příznivec republikánů a obdivovatel klanu Bushů. Jestliže vytýkáte Putinovi KGB, tak proč nevytýkáte prezidentu G. Bushovi šéfování obdobné instituce v USA ? Proč nevytýkáte celému klanu Bushů podporu nacistického Německa, a to až do poloviny válečných let, kdy jim to bylo alespoň administrativně zatrženo ?

Vrátím se k mediím. U nás nepozorujete cenzuru ? Já ano. A úplně stejně rozsáhlou jako v předlistopadovém režimu. Pozoruji přímo lži, které jsou v tisku, TV i rozhlase uváděny. Ale ještě mnohem zákeřnější vidím manipulace. Prostě uvádění polopravd a věcí vytržených ze souvislostí. Když se uvede alespoň kousek pravdy navozuje to u prostých lidí dojem, že je pravda všechno. Co jiného než lež je tvrzení, že ČSSD zadlužuje tuto zemi, když nejvíce ji zadlužila vláda s ministrem financí Kalouskem, který nyní kříčí, přímo řve, jak to zadlužila ČSSD a že se s tím musí něco udělat a pochopitelně z toho si má každý odvodit, že recyklovaní ve straně TOP09 se toho rádi ujmou a dokáží to.

Tuto otázku by bylo možno rozebírat hodně dlouho. K tomu tu není prostor. Přeji vám, abyste měl možnost seznámit se s problematikou mediálních masáží prakticky prováděných a s jejich cíli. Na internatu to lze najít.

218871

06.05.2010 15:22

Seznam „zlých hochů“?

RE: Opravdu zli hosi

Střelec 77.?.?.?

Pane Bílý,

zkuste si připomenout, kdo ovládá veškerá media v Severní Americe a v západní Evropě, včetně našich. Bohužel to nejsou vlády, ale skuteční predátoři. Do jaké myslíte, že patří skupiny ? Putin možná je bývalý důstojník KGB. Ale tvrdíte to tak jistě, jako byste viděl doklady o tom. Ale myslíte, že jako bývalý KGB nemůže pracovat ve prospěch svojí země ? Zatím to vypadá, že si mohu Rusové gratulovat k takovému politikovi, který dokáže své území ochránit od skutečných světových predátorů. Bohužel se takoví nenacházejí na významných postech u nás. Proto jsme už zcela sežráni.

218826

06.05.2010 09:48

Finanční systém a jak je to vlastně s tím kapitalismem

RE: Díky za diskusi 3

Střelec 77.?.?.?

S tímto názorem musím bezvýhradně souhlasit. Moudrá věta, která mi utkvěla v paměti z dětství, zněla: "Lidé by museli být andělé, aby se dal vybudovat komunismus."

218812

06.05.2010 09:38

Největší výkupné Shaloma Bernankeho

laický pohled

Střelec 77.?.?.?

Nejsem z oboru, ekonomie je mi dost vzdálená, ale zajímlo by mne, jak dlouho může takové papírové tvoření hodnot fungovat. Nejspíš tak dlouho, dokud si ti kteří skutečné hodnoty tvoří, nechají výsledky své práce vykrádat mocnými šejdíři. Jestli si jednou uvědomí, že drobty ze stolu mocných, navíc drobty bezcenné, jim nepřinášejí adekvátní odměnu za jejich práci, možná účinně zasáhnou.

218811

03.05.2010 10:28

Kalouskovo Panoptikum

RE: Efektivní kampaň

Střelec 77.?.?.?

Vynikající komentář Sam Ting Wongu. [cool]

218652

03.05.2010 10:24

Kalouskovo Panoptikum

Střelec

Střelec 77.?.?.?

V deníku Právo z 27.dubna t.r. bývalý soudruh, po převratu člen dalších stran, jinak bývalý ministr průmyslu Vladimír Dlouhý udělal TOPu velkou reklamu. Nevím o tom nic bližšího, ale jeví se mi, že hodlá s touto stranou dělat kariéru. Bylo by to přirozené, mezi recykláty patří.

218650

01.05.2010 09:50

Kultura strachu

RE: Stwora je pry znamy estebak

Střelec 77.?.?.?

Hm. Já V. Stworu - Andreje jako známého estébáka neznám. Takže asi moc známý nebude. Podle toho jak jste to napsal tak asi ani nevíte kdo to estébáci byli. [oči v sloup]

218508

30.04.2010 15:32

Tragédií k upevnění moci

hodnota lidí

Střelec 77.?.?.?

Téměř se vším co autor napsal lze souhlasit. Jenom mi není jasné jak je myšleno to, že životy všech lidí jsou stejně hodnotné. Jestliže se to vezme z pohledu osoby jakžto živého tvora, bez ohledu na společnost, potom samozřejmě. Život jako život, v jednom okamžiku začíná a v jiném končí. Tady jsou si rovnocenné. Jenže to by musely jednotliví lidé, tedy jednotlivé životy být izolované a spolu navzájem nesouviset. Avšak tomu tak není. Navzájem jsme každý z nás na někom závislí, někdo koná pro nás a my konáme pro jiné. Potom je velký rozdíl mezi hodnotou jednotlivých jedinců. Někteří vykonají pro společnost mnoho, jiní málo, něčí činnost je dokonce záporná, tedy destruktivní. Z tohoto pohledu nemohu souhlasit s tím, že životy lidí jsou stejně hodnotné. Jakpak jsou stejně hodnotné například životy profesora Wichterle a vraha Kájínka ? Tím ovšem nechci podporovat nějaké vyvyšování se a nadřazování jedněch nad druhé. Nikoliv. S každým by se mělo jednat s lidskou úctou, avšak s vědomím jeho skutečné hodnoty pro společnost.

Komedie, které se děly kolem smolenské tragedie byly trapné a bylo z nich jasné o co komu jde. Jedněm o sebezviditelnění, jiným o politické body, dalším o pracovní náplň a jistě i další zájmy hrály svou úlohu. Jeden národ si v tuto dobu alespoň nakrátko připadal jako střed světa.

Závěr: Znakem této doby je umělé vytváření celebrit a VIP, aniž by tyto osoby měly hodnotu, která je jim přisuzována a aniž by si zasloužily úctu, která je jim prokazována.

218447

29.04.2010 21:33

Kultura strachu

Klausovo vlastenectví

Střelec 77.?.?.?

"U nás nesmím zapomenout na prezidenta Klause. Opět si představte, že jsme mohli mít takového Švejnara nebo – Pánbůh chraň – grázla a zaprodance Vondru či zcela zdegenerovaného Schwarzenberga. Vím, že Klausovi mnozí z vás nemohou přijít na jméno, ale pravdou je, že je to politik a diplomat světového formátu, který nemá mezi evropskými politiky rovnocenného partnera. A zdá se mi, že je vlastenec. Pokud není, alespoň se tak tváří a zatím to své vlastenectví nikdy nezradil." - citace z článku.

Pane Stworo, téměř se vším ve vašem článku souhlasím, ale s hodnocením Klause nemohu a rozhodně se neraduji, že je naším prezidentem i když ti další, které jmenujete, by asi byli ještě horší. Je pravda, že s mnohými jeho kroky souhlasím, například v záležitosti uznání Kosova, bombardování Srbska, gruzínské agrese a j. Ale co se týká domácí politiky, tam mi připadá, že jednal v režii těch, v jejichž zájmu bylo rozvrátit národní ekonomiku a dostat ji pod patronaci cizího kapitálu. To co u nás ještě pracuje už většinou nepracuje pro nás. Zisky jdou jinam. Množství podvodů, které se nesměly prošetřit a objemy rozkradených hodnot nesvědčí o jeho vlastenectví. Všechno to bylo činěno za jeho vlády, za dobu kdy byl ministrem financí a pokračovalo to za vlády jeho odchovanců, jimž k poslední vládě, která později padla, účinně pomohl. Že by po získání prezidentské funkce se nějak radikálně změnil k lepšímu ?

218354

26.04.2010 18:57

Velká krize, lidský kapitál a politické nebezpečí v USA

RE: Nic se neděje

Střelec 77.?.?.?

Esoteriku,

já se bojím, že to nebude tak jednoduché a že se ty dopady neomezí na USA. Spíš si myslím, že až u nich pára nadzvedne pokličku, že si naorganizují opět nějaký teroritický čin,(obdoba 11.září) a obrátí pozornost na zevního nepřítele. Tak se to dělá obvykle. Směr jejich agrese potom může být na východní Evropu, tak jak to připravují. My, jakožto jejich věrní přátelé, se můžeme klidně stát základnou pro jejich bojiště a potom přátelství - ne přátelství, můžeme být obětováni.

218010

26.04.2010 14:24

Spojené státy vypustily na oběžnou dráhu tajnou vojenskou bezpilotní loď

Co bude následovat ?

Střelec 77.?.?.?

"Političtí analytikové upozorňují, že pokud je projekt X-37B určen vojenským cílům, mohl by být interpretován jako porušení dohody o vesmírném prostoru z roku 1967."

Jestliže se porušení dohody zjistí, co bude následovat? Budou na USA uvaleny přísné sankce ? [chechtot]

217971

24.04.2010 09:53

Finanční podvody: Kultura hrabivosti pod palbou kritiky

Barack Obama

Střelec 77.?.?.?

Barack Obama asi ví ledacos, ale především to, že musí být poslušen. Nesmí se protivit těm, kteří ho nechali zvolit prezidentem a kteří by mu to spočítali, kdyby se začal stavět na zadní. Skutečná možnost změnit současný kasínový systém je v tom, že by se našlo více vlivných senátorů, kteří by nebyli závislí na bankéřích a dokázali prosadit vyšetření starých podvodů v bankovním systému a jeho následnou kontrolu.

217862

19.04.2010 10:58

Jednali lékaři na politickou objednávku?

Nesvéprávný Klaus ?

Střelec 77.?.?.?

Asi málokdo by chtěl být v této situaci v kůži Adama Bartoše. Jako novinář do záležitosti vidí hlouběji než prostý občan. Proto by měl občany objektivně informovat. Občany, kteří nemohou být informováni přímo ze zdrojů, ale jenom prostřednictvím medií a toho co na vlastní oči vidí. Bohužel za panem presidentem mnoho pozitivního vidět není. Na prvním místě "zásluha" na rozkladu národního hospodářství a na vzniku ekonomických elit, které nevznikly poctivým způsobem, ale k majetku přišly tunelováním, jak se eufemisticky nazývá vykrádání. Potom se na všechno jeho konání hledí s nedůvěrou a opomíjí se i jeho správné kroky, jako bylo například odsouzení bombardování Srbska, odsouzení uznání samostatného Kosova, gruzínské agrese. Podvědomně se ve všem hledá něco skrytého temného. Podobné je to i s jeho odmítáním Lisabonské smlouvy. První podezření bylo, že má strach, aby mu někdo zvenčí neviděl do karet a aby nebyl odsunut na druhou kolej.

Při zprávě o tom, že by měl být prohlášen za nesvéprávného, mě v první chvíli napadlo, že se jedná žert. Vždycky se totiž choval velmi svéprávně. Dost dlouho mi trvalo, než mi došlo, že je to míněno vážně a že by za tím mohly stát vážnější zájmy.

Jenom na dokreslení si pořipomeňme jeho výrok, který napsal ke kosovské krizi:" Názory nemusí být nutně správné jen proto, že je vyslovily naše spřátelené velmoci a že jiný názor mají státy, které mezi naše nejbližší spojence nepočítáme. Nebudeme jednat dospěle, dokud si na samostatné postoje po půlstoletí povinného přikyvování "mocným spojencům" konečně nezvykneme. Teď k tomu máme dobrou příležitost." Tohle rozhodně není výrok nesvéprávného člověka.

217479

18.04.2010 10:27

Kdyby, kdyby, kdyby…

RE: Nesmysly mluvíte Vy

Střelec 77.?.?.?

Jarmilo, shrnula jste to přehledně. Možná jste čerpala z poučné publikace Jiřího Maška Mráz přichází z Bílého domu a doplnila novějšími aktualitami. Co myslíte, jak to může skončit ? Je podle vás už něco na obzoru ? Můžeme se k něčemu upínat jako k naději ? Bude to opět Rusko, které rozhodne o osudu toho kdo si činí nárok na světovládu ? Jaká bude úloha Číny ? Na čí straně bude stát ? Nebo bude jednat samostatně ve svém zájmu a se snahou sama se dostat do čela namísto dosavadních hegemonů ?

217416

Stránka: 1 2

Káva pro Zvědavce

11

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc duben přispělo 15 čtenářů částkou 3 943 korun, což je 11 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010
IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
15SucVps1Cpxd6ahR6uxx6SJiR16SZgR7b

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Na několika místech Velké Británie zapalují lidé vysílače 5G, podezírají je z podpory šíření koronaviru05.04.20 16:15 Británie 1

Staří bardi se probouzejí v zakrátko těžce zkoušené zemi05.04.20 13:02 USA 0

Vakcína ještě není, ale "odborníci" se už obávají reakce odmítáčů05.04.20 09:11 USA 6

Výroba ,,nezávadných, hygienických“ roušek05.04.20 07:58 Indie 5

Byl 15. březen 2020...04.04.20 19:59 Česká republika 4

Česká armáda odmítla pomoci českým lidem...04.04.20 12:10 Česká republika 2

Praha 6 přesouvá Koněva03.04.20 11:08 Česká republika 6

Hermafrodité a úchylové v Panamě mají problém. Málo respektu k jejich úchylce03.04.20 10:48 Panama 2

Člověk v tísni spustil pomoc Česku. A je zle.03.04.20 09:20 Česká republika 4

Proč jsou americké nemocnice klidné a prázdné?03.04.20 00:18 USA 8

Je podáno trestní oznámení na komisařku Jourovou za nenávist ke svobodě slova!02.04.20 19:22 Česká republika 3

Rockefellerova studie o "budoucí" epidemii02.04.20 08:56 Neurčeno 1

Už to začíná vypadat, jako by zemi vedli milionchvilkaři02.04.20 07:11 Česká republika 3

Podívejte se, kam přísná karanténa vede01.04.20 17:41 Itálie 5

Vláda: Zakážeme teplé počasí! Aby se lidi necourali venku01.04.20 13:10 Česká republika 3

Zákazy, zákazy, buzerace, zákazy: Několik mladých spáchalo zločiny. Opékali buřty v lese01.04.20 11:30 Česká republika 4

Policisté hlídají město v kostýmech v podobě koronaviru01.04.20 06:21 Bolivie 1

Rusko vyslalo do USA letadlo se zdravotnickými potřebami, Trump poděkoval. Proč o tom mlčí média?31.03.20 23:32 Rusko 0

D-Test provedl test roušek a respirátorů31.03.20 19:38 Česká republika 12

Minister Krajčí v súvislosti s koronavírusom plánuje zaviesť opatrenia voči občanom, ktorí odmietnú očkovanie31.03.20 16:02 Slovensko 3

Měnové kurzy

USD
25,76 Kč
Euro
27,84 Kč
Libra
31,61 Kč
Kanadský dolar
18,12 Kč
Australský dolar
15,45 Kč
Švýcarský frank
26,37 Kč
100 japonských jenů
23,76 Kč
Čínský juan
3,63 Kč
Polský zloty
6,07 Kč
100 maď. forintů
7,60 Kč
Ukrajinská hřivna
0,94 Kč
100 rublů
33,72 Kč
1 unce (31,1g) zlata
41 690,29 Kč
1 unce stříbra
371,09 Kč
Bitcoin
175 085,08 Kč

Poslední aktualizace: 5.4.2020 18:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo ?