Zpátky na příspěvek ›

Všechny příspěvky ze stejné IP adresy

Nalezeno 44 příspěveků, 1 jméno: Mrkva.

Setříděno od nejstaršího, přetřídit od nejnovějšího

17.04.2010 01:39

Kdyby, kdyby, kdyby…

Nesmysly

Mrkva 94.?.?.?

To je zase snůška nesmyslů. Určitě mi budete schopen odpovědět na otázku, proč pokud současný systém tak protěžuje nejbohatší skupiny obyvatelstva, proč je zároveň bere nejvíc u huby? Abych jen neplácal, tady jsou konkrétní čísla: zaměstnance s nadprůměrnou mzdou, řekněme 100 000Kč/měsíčně hrubého zaplatí v současném systému na daních měsíčně 29 000, tedy více, než je průměrná mzda v ČR (a jeho zaměstnavatel odvede státu ještě dalších skoro 35 000). Přijde vám to spravedlivé? Mě tedy ne.

Mimochodem, jak tady zmiňujete ty bezdomovce... Řeknu vám jednu veselou příhodu.
Vloni na podzim jsem si na Václavském náměstí v Praze poprvé všiml celkem sympatického chlapíka s transparentem s textem něco jako "soudy a exekutoři mě okradli..., pomozte". Tehdy jsem si (já vůl) říkal, že se klidně může jednat o oběť nějakého justičního omylu (a přiznejme si, i v téhle zemi se občas nějaký stane) a bylo mi ho i docela líto. Jenže druhý den jsem ho tam viděl zase. A takhle den co den, každý týden. To samé lidé, co prodávají třebas Nový prostor. Většinou žijí z příspěvků nás ostatních, ne protože musí, ale protože jim to tak vyhovuje. Ten, kdo se do průšvihu dostane nechtěně se z něj zase zpravidla dokáže dostat - konec konců, to je smysl sociálních dávek - pomoci lidem, aby se dostali zase zpátky.

Ale víte, co je na vašem textu to nejsmutnější? Že odsuzujete ty "elity", které dělají jen to, co každý normální člověk - snaží se žít co nejlépe. Že mají peníze? No a co. Vždyť k nim přišli legální cestou, proč by je nemohli mít? Dnes ve vyspělém světě neexistuje nic jako kastovní systém který by člověka omezoval jen na základě toho, jak/kde/komu se narodil - každý dostane do začátku dvě ruce, dvě nohy, hlavu a je jen a jen na něm, jak s tím naloží.

217335

17.04.2010 12:58

Kdyby, kdyby, kdyby…

RE: Nesmysly

Mrkva 94.?.?.?

Těch 100k byl jen příklad. Ale snad jasně vidíte, že čím větší příjem, tím víc člověk platí na daních.
Ano, elity přišly k majetku legální cestou - nebo se alespoň nepamatuji, že by někdy někdo z těchto "elit"byl odsouzen za majetkové trestné činy [smích]

217365

17.04.2010 14:48

Kdyby, kdyby, kdyby…

RE: Nesmysly

Mrkva 94.?.?.?

Ach jo, To jste opravdu takový primitiv, že hned musíte urážet? A ano, zbytky kastovního systému v indii zatím zůstávají, ale nic jako kastovní systém (resp. v Evropě dělení na trojí lid) už ve vyspělém světě neexistuje.

217369

17.04.2010 17:57

Kdyby, kdyby, kdyby…

RE: Nesmysly

Mrkva 94.?.?.?

Nevím, proč bych měl být naivní. Ten článek mi skutečně přijde jako snůška nesmyslů, určitě není "velice přesný". To, co jsem tu napsal je můj názor. Nemusí se vám líbit a pokud nejste schopen přijmout trochu reálnější pohled na svět než "všichni a hlavně židozednáři a gayové se proti nám spikli", neodsuzujte ty, co paranoiou netrpí.

217380

17.04.2010 20:19

Kdyby, kdyby, kdyby…

RE: Nesmysly

Mrkva 94.?.?.?

Tak za prvé - loophole není nějaký vynález, ale anglický termín pro "obcházení zákona" [smích] Opět - to může dělat kdokoliv, bez závislosti na výši příjmu dotyčného. A jinak - i to, že daně rostou do určité velikosti příjmu beru jako nespravedlnost a diskriminaci těch schopnějších. Nebo snad chcete říct, že náklady státu na péči o člověka vydělávajícího 300 tisíc budou 10x vyšší než náklady na člověka vydělávajícího 30 tisíc?
Za druhé - v současnosti platí NAŠTĚSTÍ presumpce neviny. Tedy na člověka musí být pohlíženo jako na nevinného do doby, než je pravomocně odsouzen. To co tvrdíte vy je stejné, jako kdybych já prohlásil, že jste zabil sousedku Novákovou. Že o tom neexistují záznamy? Však vás přece nechytili, nebo jste policisty uplatil, nebo, nebo, nebo.... Už chápete kam tím mířím?

217391

17.04.2010 20:30

Kdyby, kdyby, kdyby…

RE: Nesmysly

Mrkva 94.?.?.?

Nevím, proč se navážíš do mých předků (argument ad-hominem?). Nevím, kam patřili a abych řekl pravdu, je mi to jedno. Jejich život je jejich a můj je můj.
Ohledně těch bezdomovců - jak si myslíte, že se člověk stane bezdomovcem? Většinou lidé přichází o majetek, protože a) propadnou drogám/automatům b) půjčí si na dovolenou od Providentu a zjistí, že nemůžou splácet. Takové lidi zařazuji do skupiny "dobrovolně bezdomovcem", protože v obou případech vědeli, co je čeká.

217393

17.04.2010 20:39

Kdyby, kdyby, kdyby…

RE: Nesmysly

Mrkva 94.?.?.?

> No ale taky mu proti normálnímu smrtelnikovi víc zůstane,
>ne? Nebo si fakt myslíte, že člověk vydělávající milion
>měsíčně, když zaplatí na daních půl milionu je na tom
>hůř než nešťastník kterej vydělá 15 tisíc a platí jen
>20% daň?
Není na tom hůř, to je snad jasné - ale zároveň se nabízí otázka, proč by měl platit víc než ten, co vydělává 15 tisíc. Ok, ať zaplatí víc na sociálním/důchodovém pojištění a nemocenské - ale pak ať dostává stejný podíl v důchodu/jako nemocenskou/jako nezaměstnaný.

>Jasně, hájíte svoje a chápu to. Kdybyste byl v
>situaci toho druhýho bylo by to jinak, že. Jo, koukat
>především na svůj prospěch, to je ta správná cesta.
No, nedá se říct, že bych si žil nějak nad poměry. Ale nevím, proč bych měl dostávat kvůli státnímu přerozdělování peníze těch, kteří jsou schopni si vydělat víc.

>Ten zákon na výpočet důchodů co teď v Kocourkově boháči sami
>sobě schválili mluví za vše.
Závidíte? (Viz co jsem psal nahoře - pokud člověk platí jako důchodové pojištění procentuelní podíl ze svého příjmu bez jakéhokoliv omezení, není sebemenší důvod, proč by podíl příjmu, který dostává v důchodu měl být shora omezený.

>Jako vtip perfektní!
Jak jsem tu už psal - platí tu princip presumpce neviny kterým by se měl každý řídit [smích]

217394

17.04.2010 20:45

Kdyby, kdyby, kdyby…

RE: Nesmysly mluvíte Vy

Mrkva 94.?.?.?

No, přednášku pana socialisty Kellera jsem měl tu smůlu vyslechnout. Základní problém pavěd jako je sociologie nebo psychologie je ten, že daný "vědec" strašně často protlačuje svůj názor jako obecnou pravdu. Zrovna u pana Kellera je to nádherně vidět. Doporučuji prostudovat nějaké _nezávislé_ zdroje. A jen se zeptám - kdo že patří mezi těch 300 nejbohatších, co ovlivňují svět? Podle vás určitě i mají zmanipulovanou každou jednotlivou volební komisi, každý jednotlivý úřad na ministerstvu a každého jednotlivého politika, že? Víte, problém těhlech konspirací je v tom, že by se to dřív nebo později "vykecalo" - zvlášť u nás.

217396

18.04.2010 20:42

Kdyby, kdyby, kdyby…

RE: Nesmysly mluvíte Vy/ Typický tupý modrák, ktorý predvádza

Mrkva 94.?.?.?

Ach jo. Osobní invektivy sem netahejte - já vás taky neurážím. Tak jen věcně: když zmiňujete tu "modrou" - nejsem členem žádné politické strany a ODS jsem nevolil a volit nebudu.
A nevím, co je chazarského na nicku Mrkva - (a opět mi to nedá abych vás nevyvedl z omylu-nejsem žid, křesťan, buddhista, ani jiný náboženský fanatik [smích]

217446

18.04.2010 20:53

Kdyby, kdyby, kdyby…

RE: Nesmysly

Mrkva 94.?.?.?

"Těsně" vedle. Jak už jsem psal výše, nejsem volič ani jedné ze jmenovaných stran (a ani nějaké jim příbuzné). Jo, trefil jste, že jsem svobodný, ale to je tak všechno. Informatik, ve volném čase studující, žijící v lehkém nadstandardu a dál se rozhodně neženu - peníze přece jen taky nejsou všechno. A na nějakou svoji vyvolenost rozhodně nevěřím. [smích]

217448

18.04.2010 20:55

Kdyby, kdyby, kdyby…

RE: Nesmysly

Mrkva 94.?.?.?

> "Stěžovat si ale mohou právě u svého korporátního zaměstnavatele, který ač má zdaleka nejvyšší zisky ze všech, neplatí daně téměř žádné"
A zdalipak víte, že prakticky stejnou částku, jakou odvádí zaměstnanec na daních odvádí i zaměstnavatel? [smích]

217449

18.04.2010 21:00

Kdyby, kdyby, kdyby…

RE: Nesmysly

Mrkva 94.?.?.?

Ahoj.
No, nechtěl jsem, aby se tu diskuze zvrhla ve flame "levice vs pravice", ale co se dá dělat... A to jsem jen napsal, že nesouhlasím s obsahem toho článku a pokusil se sem vnést trochu racionálního uvažování. No ale díky za podporu.

217450

13.07.2010 01:46

Svědectví

RE: Jednoduchý recept - vegetariánství!

Mrkva 94.?.?.?

>Jatka a především porážka zvířat je otřesná podívaná!
A co teprve žně! Ty stovky a tisíce nebohých rostlinek, podťaty, prohnány šíleným strojem nechány jen tak, vykrvácet.

223937

13.07.2010 03:30

Svědectví

RE: Jednoduchý recept - vegetariánství!

Mrkva 94.?.?.?

Dovolím si upozornit, že lidé před nedávnem nevěřili, že zvířata cítí bolest. Pokud učiníme podobné zjištění i u rostlin, co budeme jíst pak?
Mimochodem, nevím, co mají všichni s tou "maso je fuj" agitkou - pokud v přírodě potkáte nějakou šelmu, to, jestli cítíte bolest nebo ne bude to poslední, co ji bude zajímat - lidé se to snaží dělat alespoň tak, aby způsobovali co nejméně utrpení.

223941

13.07.2010 17:26

Svědectví

RE: Nespravny smer argumentov

Mrkva 94.?.?.?

Vegetariánům bych navrhl, aby se večer před spaním zamysleli, proč ustrnuli při nekonzumaci masa? Vždyť mohou jít ještě dále - nejíst ani rostliny, ba ani nedýchat (aby náhodou nepozřeli nějaké mikoorganismy). Nebo ti nemají právo na život? Vegetariánství jako takové je dost pokrytecké - vybírá si, co pozře a co ne a pohlíží na to zásadně svojí zvrácenou etikou - nehýbe se to, můžu to sníst.
>A ked si tuto otazku zodpovedia, nech ustupia o krok naspat, a polozia si otazku, cim tak zasadnym sa lisia zvierata od nas, ze si nezasluzia ziadne ohlady, len bezozbytkove spacovanie a konzumaciu?
Nijak - jak lidé tak zvířata jsou jen a pouze biochemické stroje - ale všimněte si, že lidé na zvířata ohledy berou - a rozhodně častěji, než zvířata na lidi. A někdo holt musí stát na vrcholu potravní pyramidy.
>Nepochybujem, ze sa nam to i vracia, nie cez nejaku mysticku karmu,
Já o tom pochybuji, protože nic jako "mystická karma" neexistuje - pokud tedy nemyslíte ten plynový průtokový ohřívač vody.
>
P.S. NEdavno som cital, ze snad v Belgicku je pred uzakonenim "pochovavanie" tak, ze mrtvolu rozbustia v luhu draselnom, a potom v extremnom pripade vypustia do kanalizacie. Skvele. Este lepsie, keby sa naslo nejake priemyslove spracovanie pre tento "odpad". Akoze sa aj urcite najde. Mozu to pridavat do kostnej mucky pre kravy... a kruh sa uzavrie.
No, uzákoněno to nikde v Evropě zatím pokud vím nebylo. Ale co konkrétně se vám na tom nelíbí? Okamžikem smrti ustává mozková aktivita a člověk jako osoba přestává existovat - zůstává jen hromádka sacharidů, lipidů, proteinů a dalších chemických látek. Já osobně bych byl rád, pokud by moje tělo bylo někomu užitečné i po smrti - rozhodně je to lepší, než naprosto zbytečně plýtvat energií na spalování.

223987

14.07.2010 10:09

Svědectví

RE: Vegetariánství není řešení

Mrkva 94.?.?.?

A že není vám nakukal kdo? Můžete to svoje tvrzení "99% toho, co nás učili ve škole jsou nesmysly" nějak dokázat? Ne, co? [smích]

224032

14.07.2010 14:03

Svědectví

RE: Úplně jinak!

Mrkva 94.?.?.?

A můžeme snad za to, že mají mizernou slovní zásobu? [smích]

224043

14.07.2010 15:02

Svědectví

RE: Úplně jinak!

Mrkva 94.?.?.?

Kdyby byly v pr*eli ryby, nemusely by bejt rybníky! Je vám doufám jasné, že takových kdyby se dá vymyslet několik stovek ke každé civilizaci? Já tvrdím, že jestliže nazývají zvířata "osoby, které nejsou lidé" tak to svědčí o jejich mizerné slovní zásobě - souvislost s tím, jakou by měli slovní zásobu nebýt kolonizace mi jaksi trochu uniká [smích]

224046

15.07.2010 22:18

Svědectví

RE: Úplně jinak!

Mrkva 94.?.?.?

>Zdá se, že na to aby měl někdo konečně vyšší kulturu je podle vás nutný ho kolonizovat
Ne.
Jen jsem reagoval na to, že tu předřečník jen tak do vzduchu plácl jak nazývají indiáni zvířata. Tak jsem stejně bez nějaké větší souvislosti s tématem reagoval vtipem. Poté to někdo vzal vážně a už se to veze.
Na nějakém názvu přece nezáleží. Člověk je všežravec, je na konci potravního řetězce tak je normální, že občas nějaké zvíře/animal/osobu-co-není-člověk pozře. Chápu, že někdo živočišnou potravu prostě jíst nechce - ale to neznamená, že má právo to zakazovat ostatním, nebo dokonce moralizovat [smích]
Mimochodem, když už jsme to tu rozjeli, myslíte si, že kdyby byli indiáni kdoví jak vyspělí, tak by se nechali za kolonizace takhle převálcovat? [smích]

224173

29.12.2010 20:47

Proroctví apokalypsy

Žvásty

Mrkva 94.?.?.?

Klasické náboženské žvásty. Proroctví nefungují a nikdy nefungovala. Každý člověk je pánem svého života - ne žádná víla, bůh, neviditelný růžový jednorožec nebo karma - Imaginární přátelé jsou pro děti. Pokud by jen polovina lidí vymýšlející takovéhle hovadiny dělala něco užitečného, pokrok by šel daleko rychleji kupředu.
Mimochodem, žijeme v nejlepší době, jakou lidstvo pamatuje. Važme si toho.

235133

09.01.2011 12:39

Franto, osol to!

Ach jo

Mrkva 94.?.?.?

> Nevědí, že solit nemá smysl tam, kde není sníh.
Má. Protože sůl pak poměrně spolehlivě (než je spláchnuta nebo naředěna pod účinnou koncentraci) zabraňuje vzniku náledí.
> Nevědí, že pokud je sníh, nemá cenu solit, je-li teplota nad nulou
To samé, navíc teplota u země se dost často liší od teploty vzduchu (měřené ve dvou metrech) i o několik stupňů. Navíc se posolený sníh rozpouští mnohem rychleji.
> A nemá cenu solit ani když je teplota nižší než -5°C.
-8°C. Ale to jen tak na okraj. Ono hlavně na ten posolený úsek zasvítí slunce a rázem tam je teplota o něco vyšší a to už na rozpuštění sněhu stačit může.

Ta vrstva soli na kritických místech (zastávky, přechody u křižovatek) mají také své opodstatnění. Ta sůl se tam totiž nasype jednou a pak třeba 14 dní nebo i měsíc (podle intenzity srážek) na to místo nikdo nemusí. Ono totiž nejde v rozumném čase vše posypat.

> Chudáci pejsci
Pokaždé, když vidím tohle, tak se naštvu. Sobecký člověk si pořídí zvíře někam, kam vůbec nepatří. Bez ohledu na to, jak třeba takovému psovi bude, když stráví život v bytě 1+kk v paneláku. Pak přijde zima ke které neodmyslitelně patří sníh a mráz, tedy zasněžené a namrzlé chodníky. Donedávna se tu mohlo solit, tedy chodníky byly neschůdné (občas i nebezpečné) jen když napadlo čerstvě velké množství sněhu. Jenže se ozvali majitelé pejsánků, že jim to rozežírá tlapičky (pejsánkům, ne páníčkům). Takže se zakázalo solit, protože každý hlas se co? No přece počítá! Co na tom, že štěrk pomůže jen na chvíli (pak se odkope do stran a kus ledu je zase kus ledu, na kterém si každou chvíli někdo něco zlomí. Hlavně že pejsánci se mají dobře a můžou dál ochcávat a zasírat město [smích]

235772

05.06.2011 11:29

Koupím hezký, moderní mobil. Zn. připlatím za omezenou funkčnost

RE: Samsung moc nevydrzi

Mrkva 94.?.?.?

Zas ten hoax... http://www.youtube.com/watch?v=hliGQWB911s

245553

07.07.2011 00:40

Lichva a hyenismus banksterů povýšily do nové úrovně

Pár připomínek

Mrkva 94.?.?.?

> Základem pro vyrabování chudších států je několik nadnárodních organizací: MMF, Světová banka, BIS a platforma Evropské unie,
Krom EU tyto organizace už nikde nezmiňujete, tak jakýpak základ?

> Přinutíme jednotlivé státy, aby se vzdaly své měny a přijaly jednotné euro. Tím zajistíme, že v případě problému nebudou moci svou měnu devalvovat a povzbudit tak vývoz na úkor dovozu.
Pokud daný stát chce, může z eurozóny kdykoliv vystoupit.

> prostřednictvím tisku (který také mimochodem už vlastníme)...prostřednictvím ratingových agentur (ano, i ty nám patří)
Zdroj by nebyl?

> Je-li zadlužení už dosti velké, začneme veřejně vyjadřovat pochybnosti, zda bude země schopná platit, popřípadě snížíme rating.
Tady zaměňujete příčinu a následek. Neschopnost splácet není způsobena nízkým ratingem ale naopak.

> To má za následek zvýšení úrokové míry, takže půjčky se stanou pro stát dražší. Tím ale je stát nucen si půjčovat ještě více, aby měl na úroky z předchozích půjček.
Tohle není pravda. Státní dluhopisy se vydávají s pevnou úrokovou sazbou - je jasné že úrok bude u nových půjček vyšší (kdo by taky dluhopisy s mizernou šancí na splacení a nízkým úrokem kupoval, že), ale u starých se nezmění.

> Zastavíme tok peněz do země.
Jak? Státní rozpočet nemá ventil "přívod", který by šel jako mávnutím kouzelného proutku zavřít. Jo, může dojít (a několikrát i došlo) k situaci kdy nikdo nechce na území daného státu investovat. Ale těžko můžeme tvrdit, že se někdo rozhodl "zastavit přívod peněz".

> Možnost vystoupit z EU nebo se vrátit ke své měně prostě vyloučíme.
Jak? Jen tak mimochodem, v tomhle konkrétním případě Řecko zůstává v eurozóně z toho důvodu že má skoro jistou mezinárodní pomoc.

> Slíbíme další půjčky jen když se politikové zadluženého státu zavážou, že vyrabují sociální fondy, ožebračí důchodce, okradou střádaly, a hlavně - musí dát do aukcí rodinné stříbro.
A na tomhle je špatného konkrétně co? Pokud někdo chce půjčit a je v situaci kdy nevím zda bude schopen splácet je zcela logické požadovat nějakou formu ručení, případně ho dotlačit k tomu aby svou schopnost splácet zlepšil. Nebo byste snad Frantu Novákovi od vedle půjčil pár tisíc jen na dobré slovo?

> Ministerstvu financí vytunelovaného a ožebračeného státu nabídneme půjčit par drobných, aby mohl stát zaplatit úroky na příští měsíc. Samozřejmě za pořádný úrok.
Jenže víte co? Dané ministerstvo tu půjčku přijmout nemusí [smích]

247468

08.07.2011 13:15

Lichva a hyenismus banksterů povýšily do nové úrovně

RE: Ocekavany krach

Mrkva 94.?.?.?

> Alespon uz vidime, proc je zakazano sirit Protokoly.
Zakázáno? O tom nic nevím, ale šířit prokazatelně falešný dokument a tvrdit o něm, že je pravý není zrovna znak inteligence...

247545

09.07.2011 21:39

Cíl: zničit svobodný internet

Wikileaks a hackeři jako false flag?

Mrkva 94.?.?.?

Nezlobte se, ale tvrdit že Wikileaks a různé hackerské a crackerské skupiny jsou false flag operace může jen člověk neznalý faktů. Chápu že je těžké přijmout že Wikileaks nepotvrdili že ty paneláky si odstřelili američani sami, ale tvrdit že protože to na WL nepotvrdili jsou i WL falešné je už hodně přitažené za vlasy.

Mimochodem, moje informace a zdroje ukazují na to, že WL rozhodně nejsou na ničí straně a naopak jsou pod silným tlakem zvláště západních vlád.

247614

09.07.2011 23:03

Cíl: zničit svobodný internet

RE: kontroluj, ale prověřuj ...

Mrkva 94.?.?.?

>Ty prostory jsem z části viděl jako malý v Prokopském údolí
To mě zajímá - máte o tom nějaké bližší info? (O K-116 mám načteno snad všechno co se dá, stále sháním nějaké bližší info).
>přihlášení do sítě dělá pořád, než vyndáte baterku
Nedělá, experimentálně ověřeno.

247619

30.07.2011 18:01

5000 stromů

Hmm

Mrkva 94.?.?.?

Dovolil bych si pana autora upozornit, že na Šumavě dnes neexistuje nic jako původní les. Ty tzv. původní lesy byly z hospodářských důvodů (vždycky jde o prachy, že?) před několika staletími vykáceny a nahrazeny smrkovými monokulturami. Tyto jsou bohužel dost náchylné k napadení kůrovcem, vichřici a podobně. A teď co s tím? Jsou tu dvě možnosti: jedna je les postupně odtěžit a na jeho místě vysázet les podobný původní skladbě (smíšený), navíc prodej dřeva zaplatí práci. Druhá možnost je les nechat chcípnout a počkat až se během několika desítek let obnoví z náletů - krajina pak bude těch několik desítek let vypadat zhruba jako ta nad Plešným jezerem. A nezlobte se na mě, ale já chci Šumavu živě zelenou a ne mrtvolně šedou.

P.S.:
> Mělo by tedy být jeho povinností přihlížet k názorům jeho zaměstnavatelů (tj. občanů).
Ano, to jistě ano. A proto by neměl dát na to, co si myslí pár ekologistických pomatenců.
P.S.2 (k citovanému článku):
V právním státě není možné aby skupinka fanatiků omezovala vlastníka v tom jak nakládat se svým majetkem.

249493

30.07.2011 18:14

Breivik není superman

Mrkva 94.?.?.?

>Věřím, že kdyby na norském ostrově byli rodiče zabitých dětí a byli ozbrojeni střelnou zbraní,
Souhlas. Bohužel, v Norsku nelze nosit zbraň pro vlastní ochranu.

249497

30.07.2011 20:12

5000 stromů

RE: Hmm

Mrkva 94.?.?.?

Tak v Bavorsku s tím mohli začít o pár let dřív, je známo že za socíku se na životní prostředí moc nehledělo. Jinak, teď jsem byl na Šumavě - a kde se nově sázelo (polomy a podobně) tak taky smíšeně.

249517

08.08.2011 12:48

Řecká krize: řecký státní dluh je neplatný

Nevím, co všichni řeší

Mrkva 94.?.?.?

Nevím co všichni řeší, tenhle článek se na Řecko evidentně nevztahuje:
>Státní dluh lze prohlásit za „opovrženíhodný“ (“odious debt“) tehdy, pokud:
> a. si vláda vezme půjčku bez souhlasu lidu
> b. půjčka není použita pro blaho lidu
> c. jsou-li věřitelé obeznámeni s výše uvedenými aspekty a postupují tak vědomě nepřátelsky proti zájmůj cílové země.

a. vláda byla zvolena těmi lidmi, ergo a) je ze hry.
b. půjčka byla evidentně použita "pro blaho lidu", tedy i b) je ze hry. Díky tomu je c) ze hry. Ergo tenhle dluh nijak opovrženíhodný není.

Nehledě na dilema: zrušíme dluh? Pak jsme prakticky okradli věřitele o miliardy. Ano, je to čistá krádež. Nezrušíme dluh? Odserou si to občané. Ale jsou to ti občané, kteří tu vládu volili!

250160

08.08.2011 13:36

Řecká krize: řecký státní dluh je neplatný

RE: Nevím, co všichni řeší

Mrkva 94.?.?.?

Kdo mě má? A co na tom, co jsem napsal není pravda?
>Kdo má v pazourech média?
To je otázka... Pokud myslíte "kdo vlastní", pak to jsou různé soukromé společnosti a státy (v případě veřejnoprávních médií). Pokud myslíte "kdo určuje o čem se bude psát", pak vás zklamu, ale nikdo takový neexistuje.

250169

08.08.2011 15:01

Řecká krize: řecký státní dluh je neplatný

RE: Nevím, co všichni řeší

Mrkva 94.?.?.?

> Ale kolem sebe vidim dluhy, korupci a bohatnuti jednech/chudnuti druhych.
A dělají proti tomu lidé něco? Ne? Tak jim to asi nevadí...

250183

08.08.2011 16:24

Řecká krize: řecký státní dluh je neplatný

RE: Nevím, co všichni řeší

Mrkva 94.?.?.?

Nechci nic říkat, ale pár novinářů (V jak webových tak tištených novinách) a nic takového se tam neděje.

250194

08.08.2011 16:45

Řecká krize: řecký státní dluh je neplatný

Ještě dodám

Mrkva 94.?.?.?

Řecko si nemůže dovolit říct "dluh vám neuznáváme". Zkrátka z toho důvodu, že potřebuje půjčit. Deficit Řeckého rozpočtu je cca 10% HDP. HDP je zhruba 328 mld. EUR, tedy deficit je nějakých 33 mld. EUR.
A teď nástin situace: Řecká vláda prohlásí "dluh nesplatíme". Jasně, ušetří něco na úrocích ale překvapivě ze zahraničí přestanou téct peníze (kdo by taky investoval do takového státu, že)? HDP poklesne o desítky procent. A co hůř - stát nebude mít peníze na svůj provoz. Nebudou peníze na důchody, na sociální dávky, na provoz úřadů, škol, policie, zdravotnictví.
Chápete, jaký je to nesmysl?

250197

10.08.2011 20:42

Nemocný kapitalismus a co s ním

Autor lže

Mrkva 94.?.?.?

> Jen asi 5 % nově privilegovaných na převratu bohatě vydělalo a ti tvoří tvrdé jádro moci.. Dalších asi 15 % lidí, hlavně z řad přisluhovačů všeho druhu, si svoji předchozí životní zhruba zachovalo. Zbývajících okolo 80 % populace pak prodělalo - ti jsou novým režimem velmi postižení.. 65 % rodin má problém vyjít s penězi, z toho ve velice obtížné hmotné životní situaci je 36 % rodin. Více než 800 tis. lidí žije přímo v chudobě.
Pan autor neumí počítat.
1989|2010|násobek
Medián mzdy: 3000|21000Kč|7
Chleba: 3|15|5
Cukr: 8|18|2.25
Máslo: 10|25|2.5
Hovězí: 45|170|3.7
Tady je vidět, že ceny vzrostly zhruba 3.5x, platy 7x. Tedy autor zcela nepokrytě lže.
>přičemž zákonitě se jeden až dva z do té doby privilegovaných - ti bohatí a z lepších rodin či rodů - muselo mít hůře než předtím. Ti se samozřejmě cítili poškozeni.
Jo. Známý měl trochu lesů a polí - sotva to stačilo na vyžití - skončil na pár let v koncentráku. Takže jo, měl se hůř.
S tímhle plakání po minulých dobách ať jde autor do hajzlu. Můžu jít kam chci a nezastřelí mě na hranicích, můžu říct a zkritizovat vládu a nezavřou mě do kriminálu, nemusím na vojnu... Takže děkuji, ale komáry tu znovu nechci.

250422

10.08.2011 21:55

Nemocný kapitalismus a co s ním

RE: Autor lže

Mrkva 94.?.?.?

Říkám kritizovat vládu. S TČ popírání holokaustu taky nesouhlasím.

250432

10.08.2011 21:59

Nemocný kapitalismus a co s ním

RE: Autor lže

Mrkva 94.?.?.?

> Uvádíš medián mzdy 21 000 korun! A kdo ji dnes dosahuje,
Z definice mediánu to je 50%. Doufám, že chápete rozdíl mezi mediánem a průměrnou mzdou.

250435

10.08.2011 23:53

Nemocný kapitalismus a co s ním

RE: Autor lže

Mrkva 94.?.?.?

Jo, škoda že to řekl potom, co se to stalo. Kdyby vystoupil před 9/11, před invazí do Iráku a Afghánistánu a prohlásil, že se to stane tak by se tomu dalo věřit. Takhle je to na úrovni JPP.

250450

29.10.2011 04:03

Occupy Wall Street? Něco tu smrdí

Spekulace

Mrkva 94.?.?.?

Na druhou stranu, pokud by se nějaké hnutí moc "rozjelo", bude logickým krokem vypustit takovéhle spekulace a trochu ho přibrzdit. Ono nakonec, nejlepší bojovník proti režimu je ten, kdo sedí doma a nic nedělá, že... Aby ve skutečnosti ten 'agent' nebyl pan Bartoš...

256202

02.02.2012 13:00

Dávejte si pozor na to, co píšete v diskuzích za články ve Zvědavci

A to jsem si myslel

Mrkva 94.?.?.?

A to jsem si myslel, že nejen že údaje jako IP adresy nemusíte vůbec logovat tak je ani nemusíte sdělit bez soudního příkazu.

262281

28.07.2012 13:38

Trest smrti - neúčinný a nehumánní přežitek

RE: Argument pro trest smrti

Mrkva 94.?.?.?

>- Naprosto irelevantní ukázka falešného humanismu, kdy se
>všichni starají o "práva" zločinců a nikdo o práva obětí.
>Trest má být vykonán v rámci možností rychle, bezbolestně
>a efektivně, ale cílem není nějaká "dokonalá humánnost".
>Staral se o ní snad vrah u své oběti?
Na druhou stranu, pokud se budeme k možná vrahům chovat tak, jako se oni chovají k ostatním... O co jsme lepší než oni?

>- Pokud jde o justiční omyly - i v tomto případě je lepší
>trest smrti než strávit doživotí (tj. třeba i přes 40 nebo
>50 let) ve vězení s vědomím, že jsem nevinný.
Nesouhlasím. A navíc přehlížíte fakt, že se může po pár letech ukázat že je odsouzenec nevinný - z kriminálu ho pustíte, ale když ho zabijete tak ho už oživit jaksi nejde.

272612

16.06.2013 21:33

Vzkaz policistovi číslo 317241

Pár faktických připomínek

Mrkva 94.?.?.?

Policista není oprávněn po vás chtít občanku, ale "pouze" abyste prokázal svou totožnost a to ještě jen v případech stanovených zákonem (to, že se na ty body dá napasovat kdeco je už druhá věc).

Ad občanka - jste povinen ji mít, ale nikoliv ji mít u sebe, a to ani v situaci kdy bydlíte na druhém konci republiky (tedy pokud zrovna neřídíte). Totožnost můžete prokázat například i svědeckou výpovědí (dost se těším až si tohle někdy vyzkouším [velký smích] ), čestným prohlášením a tak podobně.

Ty narážky na mladou generaci bych si nechal od cesty, sám nejsem o moc starší. A při vašem procesu vás byli podpořit i lidé mladší než dotyčná. Neházejte nás na jednu hromadu [smích]

291607

17.06.2013 10:19

Vzkaz policistovi číslo 317241

RE: Pár faktických připomínek

Mrkva 94.?.?.?

Hmm, měl jsem pocit, že v zákoně o provozu na pozemních komunikacích je stanovena povinnost mít u sebe OP, ale teď to tam najít nemůžu [smích]

A to zadržení přes noc... Nevím nevím, dotyčný poli/monocajt by asi dost těžko prokazoval že nepřekročil své pravomoci, zvlášť když byste se hodně snažil někoho kdo vaši totožnost prokáže najít.

291631

23.08.2013 20:25

Sýrie: předvídatelný a falešný „chemický“ útok

RE: 20.8.

Mrkva 94.?.?.?

Tak jinak, v ČR (CEST, GMT+2) je 21.8. 00:30. Kolik hodin jakého dne je v Sýrii (EEST, GMT+3)? A kolik hodin jakého dne je v británii (BST, GMT+1)? [smích]

294790

Káva pro Zvědavce

46

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc listopad přispělo 104 čtenářů částkou 16 005 korun, což je 46 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
15SucVps1Cpxd6ahR6uxx6SJiR16SZgR7b

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Neuvěřitelně otevřený článek o teroru politické korektnosti na Expres.cz23.11.20 18:31 Česká republika 3

Sidney Powell: It will be BIBLICAL - advokátka bez obalu odhaluje podvody ve volbách23.11.20 13:53 USA 3

Newsroom ČT24 má jasno: hurá, očkovat!22.11.20 11:13 Česká republika 7

Spacákova revoluce 2?20.11.20 13:08 Česká republika 2

Novináři používají agregát dýmu pro zdramatizování protestů20.11.20 12:25 Slovensko 5

Sčítačka hlasů v poslanecké sněmovně je cinknutá a upravuje hlasování20.11.20 04:14 Česká republika 1

Šéf protiteroristické skupiny navrhuje národní debatu o kriminalizaci pochybovačů o vakcíně19.11.20 23:14 Británie 3

TRUMP TRIBUTE II CZ19.11.20 14:45 USA 0

Na Slovensku střílí gumovými projektily do hlav lidem18.11.20 22:25 Slovensko 0

Ještě jednou President Trump18.11.20 22:13 USA 1

Vláda vyrobila další paskvil, obchody zavírají při zákazu vycházení17.11.20 17:34 Česká republika 4

V polní nemocnici v Letňanech neležel jediný pacient16.11.20 22:10 Česká republika 2

Vládě se zalíbilo omezování a šikanování lidí, další komplikace při nákupu potravin16.11.20 19:09 Česká republika 0

To je vlastenec a ne jak jej líčí media15.11.20 21:55 USA 2

Rozvrat vzdělanosti národa v přímém přenosu15.11.20 21:17 Česká republika 10

Soud rozhodl, že nařízení nosit roušky venku bylo nezákonné13.11.20 19:03 Česká republika 4

Od Prymuly k Blatnému. Aneb z bláta do louže13.11.20 16:27 Česká republika 3

Trump bojuje jako lev. Vyhodil vedení Pentagonu. Na iDnes z toho šílí11.11.20 23:26 USA 6

Jak je to se zahlcenými krematorii covidovými mrtvými v Ostravě10.11.20 10:43 Česká republika 3

Městský soud bude posuzovat zákonnost nošení roušek09.11.20 19:50 Česká republika 2

Měnové kurzy

USD
21,96 Kč
Euro
26,14 Kč
Libra
29,32 Kč
Kanadský dolar
16,89 Kč
Australský dolar
16,15 Kč
Švýcarský frank
24,11 Kč
100 japonských jenů
21,02 Kč
Čínský juan
3,34 Kč
Polský zloty
5,86 Kč
100 maď. forintů
7,25 Kč
Ukrajinská hřivna
0,78 Kč
100 rublů
29,08 Kč
1 unce (31,1g) zlata
39 630,91 Kč
1 unce stříbra
510,23 Kč
Bitcoin
411 870,71 Kč

Poslední aktualizace: 25.11.2020 07:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo ?