Zpátky na příspěvek ›

Všechny příspěvky ze stejné IP adresy

Nalezeno 25 příspěveků, 1 jméno: hera.

Setříděno od nejstaršího, přetřídit od nejnovějšího

11.05.2009 05:18

Lisabonský hon na Klause Zdroj: CTK

Proč je Lisabonská smlouva špatná?

hera 86.?.?.?

Ví někdo, kde je analýza Lisabonské smlouvy (LS) a souhrn důvodů, proč je LS špatná?

Pokusila jsem se do textu LS začíst, ale je tak nezáživný, že jsem to vzdala. Našla jsem pouze jeden bod omezující pravomoc České republiky a sice, že pro obchodní smlouvy mimo rámec EU budeme zastupování výhradně EU a Česká republika žádné samostatně dělat nesmí - článek 188c. Mně pro odmítnutí LS tohle stačí.
Určitě bych jich našla více - i jako laik - ale vůbec se mi to nechce dělat. Byly by to hodiny studia a porovnávání, zatímco lidi z oboru to jistě mají snažší.
Společná obchodní politika "řízená" Evropským parlamentem (vlastně Výborem 133), to snad nebývalo ani v dobách RVHP.

190847

13.05.2009 15:12

O Slovanech úplně jinak

RE: Čeština je velký lingvistický poklad

hera 86.?.?.?

Tam kde je v češtině "y" a tam kde to jde, by se "y" mělo vyslovovat jako německé "ü". Ve výslovnosti je čeština někdy ledabylá, lajdácká až šlendriánská. Nebyla tahle lajdáckost ale záměrně vymyšlena suplujícím dozorem na školách, aby se p.t. žactvo při písemkách nachytalo, dostalo kouli nebo-li sardel a ukojilo se tak nízké sebevědomí dozorujícího perzonálu, který předstíral, že vyučuje?

191055

13.05.2009 15:50

O Slovanech úplně jinak

RE: Pravda

hera 86.?.?.?

Mně slovo "kelt" spíše upomíná na skotský "kilt", tedy skotskou pánskou sukni. Také ve středověku se ještě v dobách husitských rozlišovala mužská a ženská sukně. Mužská byla nad kolena a pánové také nosili punčochy uvazované kolem pasu. Ještě 10 let po druhé světové válce bylo možné v Berlíně spatřit chlapečky, jak pod kraťasy nosí podvazkový pás a na něm měli připevněné punčochy. Pochopitelně z bavlny a ne nylonu.

191058

22.05.2009 21:24

„Bilderberg musí být za každou cenu zastaven!“ varuje britský novinář

Placení telefonu, elektřiny a teplé vody v hotovosti je podezřelé

hera 86.?.?.?

Dnes jsem asi po 10ti letech platila složenkami na poště účty za telefon, elektřinu a teplou vodu. Asi 150 euro za poslední kvartál. Za posledních 10 let šly tyto položky z mého konta. Jelikož mi ale rakouský sociální stát už rok neplatí podporu bez jakéhokoliv odůvodnění - ačkoliv jsem byla několikrát na pracovním úřadě a na věc se ptala. Ale vraťme se k placení. K mému obrovskému překvapení po mně paní u přepážky požadovala moje data narození. Jak to, divila jsem se, vždyť já chci na poště pouze zaplatit telefon atd.? Odpověď zněla, no protože platíte na konta. Tomu jsem se musela zasmát. "To je pro mě novina?" "To není žádná novina, to už platí 1,5 roku." zněla odpověď paní za přepážkou. "A kdybyste platila 1000 euro, musela by jste se prokázat osobním průkazem." Placení 150 euro v hotovosti za telefon, atd je v Rakousku podezřelé a skoro zločin.

191747

24.05.2009 14:20

Středisko pro vyhodnocování hrozeb

Špehování nezaměstnaných v Rakousku namísto práce

hera 86.?.?.?

jsou posledních několik let posíláni svými "poradci" na pracovním úřadě na psychologické a psychiatrické pohovory jako na běžícím pásu. V drtivé většině případů obdrží od psychologů a psychiatrů nálepku "porušená osobnost", rozuměj psychopat. Zdejší úřady si už neví s nezaměstnaností řadu let rady. Řešení přesouvají stále do vzdálenější budoucnosti. Řadu let se nezaměstnaných "zbavují" tak, že vytvářejí kolonky na úředních lejstrech a vykazují tak pokles nezaměstnanosti. Např. ten člověk je na tréninku a není tedy nezaměstnaný apod. Nezaměstnané psychology zaměstnávají tak, že jim jinak nezaměstnané předhazují na tzv. trénink, který sestává z toho, že jim tam člověk vypravuje životopis. To je všechno. Tím se také zaměstná státní aparát a kolečka se rozběhnou. Na ochranu "ohrožených" státních zaměstnanců před nebezpečnými nezaměstnanými zaměstnávají bodygárdi. V drtivé většině tlouštíci kolem 150 kg.
Na výcvik těchto lidí se pořádají školení od policie a armády. Ve všech větších městech se vytvářejí různé "soukromé" firmy s nejrůznějšími úkoly. Některé zkoumají tzv. motivaci nezaměstnaných. Např. celý rok jednou týdně dvě hodiny "tréninku". Existují skupiny lidí, kteří sledují nezaměstnané, zda se ucházejí o místo a co vůbec celý den dělají! Špehování doslova až do bytu. Z motivačního úřadu chodí děvčata až do místa bydliště a pod nejrůznějšími záminkami se vyptávají sousedů! O všech těchto informacích se vytvářejí zprávy, které se musí úředně zpracovat. "Nezaměstnanost" je pro vládnoucí výborný prostředek jak nás držet v šachu.
Na tuhle činnost stát v posledních 5 - 10ti letech vyškolil novou generaci úředníků. Na pracovních úřadech jsou mladí hošánci a děvčátka, která jim státem dodanou moc vůči starším lidem náležitě využívají. Doslechla jsem se již o několika příadech, kdy byl nezaměstnaný z bytu vytažen lékařem za asistence policie a odvezen neznámo kam. Policie se vloupává do bytů v nepřítomnosti lidí a prohledává jim byt! Jdou do takových podrobností, že vymontují např. i zámek uvnitř bytu. Z nedostatku času pak nezašroubují např. šroub, který normálně drží vložku v zámku. Člověk pak s překvapením při odemykání vystrčí celý zámek!
Děs! Dovolání nikde. Naopak. Pokud si člověk na tyto věci stěžuje, stane se duševně nemocným a zmizí ze statistik nezaměstnanosti. Od jednoho Itala jsem se dozvěděla, že když se začal hádat s jednou rakouskou úřednicí, tak s ním podle výše předepsaného vzoru zatočila. V Italii je běžné stěžovat si na ty pitomce policajty. Zkustě ale něco podobného v Rakousku. Každý úředník vás okamžitě pošle na vyšetření k psychiatrovi, který vás diagnostikuje jako psychopata a je vymalováno. Není nutné lidi zavírat do vězení apod. To je příliš nápadné.

191822

24.05.2009 14:22

Středisko pro vyhodnocování hrozeb

Špehování nezaměstnaných v Rakousku namísto práce - 2

hera 86.?.?.?

Dokončení
Mnohem lacinější a účinější je zavřít je do bytů, do různých institucí apod.

191823

01.02.2010 15:37

Obama škrtá, na Měsíc se nepoletí

Bigelow hotely ve vesmíru

hera 86.?.?.?

Soukromá firma experimentuje s nafukovacími kosmickými stanicemi.

211161

02.02.2010 16:21

Zdivočelá země

RE: Dar ceska pre slovensko

hera 86.?.?.?

Našla jsem tu dvě reakce ze Slovenska a bohužel je tomu tak, že Slováci jsou přesvědčeni, že si za socialismu Slovensko vybudovali, že Češi na Slovensku vybudovali fabriky, aby je Slováci živili, že "brat Nemec daroval Čechům peníze" atd. atd. Jsou to všechno hospodské řeči. Ekonomické posílení Slovenska bylo zájmem jak prvorepublikové, tak socialistického Československa. 1918 chodili Slováci s nahými zadky a přesto 1938 zradili, kdy díky Čechům chodili v botách a kalhotech. Remcání proti Čechům začíná už někde na hranicích s Moravou a stupňuje se čím blíže jsme Brnu (jsme prý Čecháčkové) a vrcholí na západním Slovensku. Čím dále pak na východ, tím více se kyvadlo zase vychyluje k náklonosti k Čechům a svůj vrchol dosahuje na Podkarpatské Rusi. A to nezávisle na režimu socialistickém nebo kapitalistickém, nezávisle na ekonomických investicích. Západní Slováci se s Československém nikdy neztotožnilli a byla velká chyba, že se tato slovenská mentalita tak přehlížela. Ne, braní ohledů na Slováky za socialismu byla velká chyba. Československu udělalo dobře, že se část vojenské výroby přesunula na Slovensko s ohledem na agresivní Německo, ale tím to také mělo skončit. Žádné stavění přehrad na Váhu, školství a pod. Když už, tak jen takový průmysl a skladiště, který(é) lze snadno sestavit a zase odstěhovat. Kollár byl pro zavedení češtiny na Slovensku, Štúrovci byli proti. Bohužel se menšina z nějaké vesnice prosadila. Asi někde tady začal rozpad "Československa", pokračoval nešťastným pojmenováním tohoto území na "Československo" a bohužel pokračoval omylem Sametová revoluce, kdy jsme se zbavili 20ti leté nadvlády Slováků nad tímto územím. Češi by se měli zbavit romantického pohledu na Slováky, časem se zbavit Moraváků (nechť se se Slováky spojí do Velkomaďarska) a přiznat si, že naše přežití jako národa je možné pouze ve spojení s Poláky. A Poláci by si měli přiznat, že jejich národní přežití je možné pouze ve spojení s Rusy, Ukrajinci atd. Snad k tomu někdy v daleké budoucnosti dojde ... A nezapomeňme na Slovince, Lužické Srby v Německu, na Slovany v Italii, na Kosovo, na jižní Makedonii ukradenou Asiaty na jihu Balkánu atd. atd.

211246

04.02.2010 02:42

Zdivočelá země

RE: Dar ceska pre slovensko

hera 86.?.?.?

Děkuji za informace o Liechtenštejnech. Vím o tom, ale nesleduji konkrétní jména. Mě také naprosto stačilo podívat se na nakladatelství, které tyto věci vydává: KOSMAS. Četl jste v rubrice Čtení z klasiky v minulém roce O Slovanech úplně jinak? Pan Horák (Moravák) napsal velmi poučnou knihu, kterou jsem právě díky Zvědvaci loni objevila a přečetla od začátku do konce a naopak. Několikrát. Objevil se mi úplně nový svět (ten minulý) a zcela nový pohled na ten dnešní. Pořídila jsem si také knihu od Jožefa Šavli a Mateje Bora (chorvatský pseudonym, původem ale Slovinec) Naši předkové Venéti a dozvěděla se tam věci, nad kterými jsem jenom žasla. Tušil jste například někdy, že Bodamské jezero se jmenovalo Venétské jezero, tj. Slovanské? Tušil jste někdy, že jméno "rakouského" města Bregenz je vlastně zdrobnělina a znamená "břeh", tj. že to bylo slovanské město? Že nad švýcarským Davosem je průsmyk Strela? Že asi tak 20 km západně od Zurichu leží vesnice Windisch, což je poněmčelé označení pro obec Venetů (tj. Slovanů)? Že mezi švycarským Wattwilem a Liechtenštejnskem jsou dvě vesnice Krummenau (tedy Krumlov) a Nesslau (Neslovice)? V knize Šavleho a Bora je na tisíce takových příkladů. Ale abych se vrátila ke Kosmasovi. Podle Horáka skupina kolem Kosmase sebrala veškerý slovanský materiál a pak jej spálila. Dějiny se pak napsaly znovu, tentokrát ale v německém duchu. Slované nepřišli do Evropy někdy v 6. stol. n.l., jak dnes tvrdí Němci, nýbrž to je etnikum, které v Evropě žije od poslední doby ledové. To je takových 10-12000 let. Podle Němců uměli Slované počítat jenom do tří a vše nad to bylo "mnogo". Svatá prostoto. Slovanský početní systém převzali od Slovanů jak Řekové, tak Římané. Tisíc se psalo zkratkou T, sto zkratkou S atd. Pro pětku byl symbol podobající se dlani, tj. V. Tři-čtyři, pět-šest, sedm-osm, devět-deset .... Ta čísla se rýmují. To v evropských neslovanských jazycích nenajdete. Přitom "šest" znamená "š-pěst", tj. jeden prst a jedna pěst; sedm: pěst a dva prsty. Raději skončím, protože vidím, že bych se hrozně rozpsala. Ještě k "Československu". Když se přemýšlelo, jak ten nový státní útvar pojmenovat, tak byla celá řada návrhů. Nakonec si nevěděli rady a tak se název zvolil analogicky k Rakousku-Uhersku.
To údajné vraždění Štefanika bych si na Vašem místě nechala do nějaké slovenské hospody, aby řeč nestála. Poznámka žádné stavění přehrad na Váhu je samozřejmě nereálná, poněvadž ty už stojí. Stejně tak nereálné jsou některé mé poznámky. I to spojování s Poláky má svoje ale, poněvadž to je národ katolíků a to my nejsme a nikdy nebudeme. Mě při psaní šlo o vytvoření nějaké vize do budoucna. A v tom jsme si naprosto za jedno, což mě těší.

211401

04.02.2010 03:01

Zdivočelá země

RE: Dar ceska pre slovensko

hera 86.?.?.?

Úroveń českých medii je katastrofální. Už i ten rozhlas je “zglajchšaltovaný” a vysílá pouze “korektní” a “vyrovnané” zprávy a pořady. Například dnes tam byl pořad, který se jednoznačně nesl v duchu revanšismu. Nějaký mladíček vyprávěl v pořadu Před půlnocí o svých knížkách o Sudetech!!! Rozhlasáci z 5.května 1945 by nevěřili svým uším. Sem tam to v soukolí i zaskřípe. Napřklad dnes tam byl rozhovor o tom, jak ČEZ cvičí skupinu bijců v jednom vojenském “soukromém” učilišti, jak se tam výběrčí proudu jednak učí zacházet se zbraněmi a jednak jako vojenská přepadová skupina. Zástupce ČEZu k tomu řekl, že jejich výběrčí jsou ohrožováni na životě a že se to hlavně dělá v těch případech, kdy se předpokládá odpor neplatičů se zbraní v ruce. Na dotaz rozhlasu odpověděl zástupce policie, že o takových postupech nevěděl a že je překvapený. Načež mu zástupce ČEZu odpověděl, že o tom musel vědět, poněvadž v případech neobvykle velkého odběru elektřiny se prý předpokládá, že se v tom místě ilegálně produkují drogy nebo nějaká jiná ilegální činost a že to vzniklo na podnět policie. Polovojenské jednotky výběrčích za elektřinu tak suplují stát. Celá republika se určitě smála. Před půlnocí se zpráva opakovala, ale již zpracovaná a bez informace o polovojenském výcviku výběrčích elektřiny a důvodu k tomu.

211404

04.02.2010 04:51

Zdivočelá země

RE: ČR tehdy 'ze svého' každoročně darovala???

hera 86.?.?.?

Paní doktorka Dorka Horká-uhorka se prejavila ako nepripravená sliepočka. Slovo "závadná" nie je českého pôvodu, lebo je poznajú jak Srbi, tak Chorvati. To znamená, že to slovo je ovela staršie, totiž praslovanské. U Juhoslovanov má iba posunutý význam: "vaditi se", "svářeti se". Ak si chcela pôžičať naozaj "slovenské", tedy latinské, slovo, mala poslucháčov poučiť, že majů hovoriť "defektná voda". Což je tak ako tak rovnaký logický nezmysel ako "nefungujúca" voda, iba je používajú aj Rusi, Poliaci, Ukrajinci atd. Kedysi se hovorilo o mŕtvej a živej vode... V dnešných časoch bude lepšie pôživať slova ako "pitná", "technická" či na opačnom koncu "znečistená", "kalná" a čo ja viem. Ale nie "nefungujúca" .... [oči v sloup]
"Závadná voda" je voda s chybami, ale s akými chybami? Z hladiska akého kriteria je "závadná"? Pitného? Technického? Dopravného? Nezmrazitelného? Či akého?

211416

04.02.2010 15:13

Zdivočelá země

RE: Dar ceska pre slovensko

hera 86.?.?.?

Jak Slované nazývali sami sebe zjistil pan Horák. Říkali si VÁNI. Doklad o tom naleznete na tabulce PY Ta-711 druhá řádka čtvrtý a pátý znak. Čte se to VÁNÁ. Mezi třetím a čtvrtým znakem je čárka, která ale významově patří ke třetímu znaku. To označení je i na jiných tabulkách. Snadnější pro vás bude asi internet kde si najdete tabulku s lineárním B a na čtvrtém řádku 4tý a 5tý znak plus čárka. Pokud je mi známo, čte se to VÁNÁM. Stáří těch destiček se uvádí na 12 stol.př.n.l. a lze je dát do souvislosti s tehdejším gigantickým zemětřesením s epicentrem někde v Egejském moři. Následovaly asi požáry, které nám tabulky zachovaly, protože se tím vypálily. Jinak by se to rozmočilo v deštích. Také se uvádí, že dobytí Troje souvisí s tímto zemětřesením, poněvadž se jako rok zemětřesení uvádí 1184 př.n.l., což je údajně podpořeno nějakým datováním radiokarbonovou metodou. Mezi Vámi uvedenými historiky a panem Horákem je jeden obrovský a zásadní rozdíl. Horák rozluštil lineární B a venetské (dříve etruské) písmo a čerpal tak přímo z pramenů slovanských. Od slova VÁNI je také odvozeno označení VENETI, ale nechtějte po mě, abych po tom ted pátrala.

211487

22.02.2010 16:43

Dnešní režim je kriminální, mnohem zločinnější než normalizační socialismus

RE: Dnešní demokracie je stavěná na míru mezinárodním

hera 86.?.?.?

Demokracie nebyl výmysl řecký. Na pylské tabulce PY Ta 711, asi tak z 12.stol.př.n.l., je slovo "DAMOKORO" (předák) odvozené od slova pro domácího vedení ("dámokaráčijá). Posunem z domácího na "lidové" vedení (řízení) vzniklo řecké slovo "demokratia". DAMOKARAČIJA je praslovanské slovo a nejpravděpodobnějšími "vynálezci" demokracie byli Praslované. Na západním pobřeží Turecka existuje osada, kde se zachovala asi nejstarší místnost, o které se soudí, že mohla být parlamentem. KLEISTHENÉS zreformoval athénský stát (510 př.n.l.) tak, že namísto dělení na rodové fýly (rodový kmen v rodové organizaci) zavedl teritoriální démy (volební okrsky). Každých 10 dém tvořilo jednu fýlu. Rodová šlechta tak přišla o moc, poněvadž nemohla vystupovat jako celek. Přitom byly čtyři rodové fýly nahrazeny deseti fýlami teritoriálními. Rada (búlé) byla rozšířena na 500 členů (búletů), po padesáti z každé fýly, přečemž byl každý démos ve fýle zastoupen poměrově podle množství obyvatel. Práci této rady kontrolovalo shromáždění lidu. Na ochranu proti tyranii zavedl Kleisthenes ostrakismus. Moc se tak dostala do rukou majetných držitelů otroků. Odvrátilo se tak také nebezpečí, že by sedláci byli zotročení rodovou šlechtou.
Ovšem i v řeckých demokraciích byla plnoprávná jen asi 1/6 obyvatelstva. Ženy, cizinci (metoikové) a otroci žádná práva neměli. U soudu se metoikové museli nechat zatupovat Řeky. Venkované to měli do Athém daleko a voleb se proto převážně nezůčastňovali. Prasynovec Kleisthena, Perikles, pak demokracii rozvíjel dále. Nejpravděpodobněji proto, aby dosáhl hegemonie nad celým Řeckem. Vojenského úspěchu bylo možné docílit pouze za jednoty otrokářského státu. Proto zavedl denní odměny za veřejnou činnost: Archón dostával denně 4 oboly, soudce 2 oboly, veslař 1 drachmu. Občané dostávali peněžní podporu za ušlý výdělek při návštěvě divadla a také dary obilí. [smích]
Životopis Perikla si každý může najít. Demokracie v podstatě skončila na mor, který se rozmohl mezi Dlouhými zdmi. Zemřel na něj i Perikles.
Práce otroků brala práci svobodným, takže ti muselli být živeni na státní útraty (analogie s dnešní dobou, kdy nezaměstnaní jsou rovněž živeni na státní útraty). Jestliže se otrok dobře choval, mohl mu jeho pán dovolit ukládat si úspory (peculium), aby se mohl z otroctví vykoupit. V době Caesarova tažení do Galie proti Slovanům stál jeden otrok tolik, co jeden džbán vína. Akademičtí otroci, tj. lékaři, učitelé, stenografové, nebo tzv. otroci přepychoví (sexuální otroci), byli přiměřeně dražší.
Souhrnně lze říci, že otrokářské antické demokracie dávaly svobodným lidem více moci než dnešní zastupitelské demokracie.

213181

22.02.2010 16:46

Dnešní režim je kriminální, mnohem zločinnější než normalizační socialismus

RE: Dnešní demokracie je stavěná na míru mezinárodním

hera 86.?.?.?

Souhrnně lze říci, že otrokářské antické demokracie dávaly svobodným lidem více moci než dnešní zastupitelské demokracie.
Tehdy mohli lidé o něčem dokonce i rozhodovat. Dnes nerozhodují o ničem. Pomateni masovými medii jdou k nějaké urně, kde prý tzv. "volí". Ve skutečnosti ale hází nějaký nesrozumitelný lístek do urny, které se potom sečtou. Nejvíce těchto papírků obvykle obdrží ten, kdo toho nejvíce nasliboval, koho "volby" stály nejvíce peněz. Důležitá rozhodnutí, jako např. dělení státu, vyhlašování války (tažení české armády do Afganistánu, do Iráku, do Jugoslavie), uznávání cizího území (např. Kosovo) na to se občanů České republiky nikdo nikdy neptal. V otrokářském řádu by se ptát musel. O Kosovu si rozhodl nějaký PŘIVANDROVALEC SCHWARZENBERG, aniž by se kohokoliv ptal. V otrokářském řádu by alespoň existovala možnost jej ostrakizmem z Athém vyhnat. Drzoun KLUAS si dokonce dovolil rozhodovat o dělení státu, aniž by se kohokoliv ptal. V otrokářském řádu by alespoň existovala možnost jej ostrakizmem ze státu vyhnat. Dnešní zastupitelsko-demokratický společenský řád není horší než normalizační socialimus, je ještě horší než otrokářský.

213182

22.02.2010 19:49

Dnešní režim je kriminální, mnohem zločinnější než normalizační socialismus

RE: Dnešní demokracie je stavěná na míru mezinárodním

hera 86.?.?.?

Přímo klasickým příkladem je bývalý ministr "obrany" (za Rak.-Uherska se jim říkalo tuším ministr války), ministr nějakého ministerstva průmyslu, velvyslanec v United Kingdom a toho času velvyslanec v Chorvatsku KAREL KÜHNL. S pomocí Medka začal karieru ve Svobodne Evropě jako novinář, když předtím v důsledku neschopnosti nedostudoval ekonomiku ve Vídni. Po převratu mohl v Praze dokončit práva. Tento politický turista (prošel několika stranami), podepsal smlouvu s americkou firmou se sídlem v Rakousku na dodávku PANDUR, což jsou obrněné hračky, do kterých zatéká, spodek roztrhá kdejaká mina a prostřílet je můžete jako ementál jakýmkoliv kulometem s příslušnou municí, ačkoliv k podpisu smlouvy neměl vůbec žádný mandát. Kolonialistické NATO chtělo po České republice tuším 20 obrněnců. Hračičkové na ministerstvu války zaslintali a začali blouznit o nějakých 400 obrněncích. Pak 199, pak 120. Ten debil KÜHNL nakoupil PANDURY 4x dražší než by dodali Španělé. Když se obrněnci vybírali, tak PANDURY ještě nebyly tuším vůbec vyvinuté. Finové naproti tomu nabízeli již hotové hračky. Není se co divit, že KÜHNL zvolil Rakušany. Asi při nějaké zkoušce ve Vídni opisoval, ekonomiku nedostudoval a oni mu řekli, že pokud nenakoupí u nich, že to o něm zveřejní. Jsem zvědavá, co z toho vzejde. Kterou politickou stranu umožnil politický turista KÜHNL financovat?

213198

23.02.2010 14:24

Dnešní režim je kriminální, mnohem zločinnější než normalizační socialismus

RE: Dnešní demokracie je stavěná na míru mezinárodním

hera 86.?.?.?

[velký smích] [chechtot] [velký smích] [chechtot] [velký smích] [chechtot] [velký smích] [chechtot] [velký smích] [chechtot] [velký smích] [chechtot]

Slovo "damo" je zkracený výraz pro praslovanské "da-moj", kteréžto slovo se dosud zachovalo v některých slovanských jazycích, zejména východoevropských. "Domov" je teritoriální pojem a tomu také odpovídalo teritoriální uspořádání hospodářských a politických jednotek.
Některá slova se totiž ani během tisíciletí nezměnila. Jedním takovým slovem je "kiše", což dnes v srbochorvatštině znamená "prší" a můžete si je přečíst na internetu ve zprávách o počasí. To slovo lze také nalézt na tabulce nalezené na Krétě v troskách paláce Hagia Triada a tabulka je stará 4000 let. Její systematické označení je HT-87. Slovo KIŠE se na ní nachází na třetím řádku poslední dva znaky. Celý řádek se čte "JARĚ MIr NI KIŠĚ" a překládá jako "Na jaře klid, neprší."
Podle německé encypklopedie Die Antike in Stichworten od autorů G.Löwe a H.A.Stoll, svrhl Kleisthenés v čele lidového povstání režim teroru Hippia. Kleisthenes je pořečtělé jméno pro "Klastena" nebo "Klestena". Jak chybně uvádí celá řada knih, teritoriální uspořádání, tj. démy, nezavedl Klasten (alias Kleisthenes), nýbrž je mnohem staršího data. Existovalo již za Peisistrata (560 př.n.l.). Řada publikací to uvádí chybně. Kdybych více pátrala, určitě bych zjistila, že teritoriální uspořádání lze nalézt písemně doložené už v knize Životy, názory a výroky proslulých filosofů od Diogena Laertia.

Krátce odbočím od teritoriálního uspořádání k finančním reformám. Už například Solón 594 př.n.l. odstranil hypotečné dluhy a vrátil svobodu všem, kteří se pro nezaplacení dluhů dostali do otroctví. Ostatní dluhy byly sníženy zavedením nové měnové soustavy. Od dob Solona po dnešek (2600 let) se v podstatě na politickém a hospodářském organizování nic nezměnilo. Z toho důvodu mi připadá vydělování kapitalismu jako nástupce feudalismu podezřelé a scestné. Podle množství peněz (tj. kapitálu) uspořádal společnost již Solon. Solonovi do vyhnanství psal Peisistratos dopisy a vyzýval ho, aby se vrátil a že bude mít takové postavení, jaké si bude přát.

Původní obyvatelstvo na jižním Balkánu bylo praslovanské. Svědčí o tom nejen překlady tabulek, ale i místní jména. Například jméno obce Kaminia (Kamenice) na ostrově Lemnos, název čtvrti Kaminia na okraji Pirea a celá řada jiných obcí v Řecku s týmž názvem - viz internet. Ale i jiné názvy obcí a území. Například Makedonie. Od nepaměti slovanské území.
Republice Makedonie patřil velký kus území, které si násilím přivlastnili Řekové. Řekové byli původem Asiati (Tataři), jak se lze dočíst na jiných tabulkách (např. PY Ae 134). Stejný proces pokračuje i v současné době, kdy KRYSA SCHWARZENBERG podpořil zlodějnu a dopomohl krádež srbského území a srbského majetku na tomto území. Aniž by se jakéhokoliv ...

Automaticky kráceno

213300

23.02.2010 14:27

Dnešní režim je kriminální, mnohem zločinnější než normalizační socialismus

RE: Dnešní demokracie je stavěná na míru mezinárodním

hera 86.?.?.?

... KRYSA SCHWARZENBERG podpořil zlodějnu a dopomohl krádež srbského území a srbského majetku na tomto území. Aniž by se jakéhokoliv Čecha zeptal. Tlačme na ty kašpary politiky a toto rozhodnutí musí být vzato zpět s velkou omluvou Srbům. Doba před volbami je k tomu velmi vhodná.

213301

23.02.2010 20:47

Dnešní režim je kriminální, mnohem zločinnější než normalizační socialismus

RE: Pokračování - Krize monopolního kapitalismu

hera 86.?.?.?

Před podobným problém stálo také Řecko před 2600 lety. Už jsem o tom tady psala - viz výše. A řešení také existovalo.

213333

24.02.2010 13:29

Dnešní režim je kriminální, mnohem zločinnější než normalizační socialismus

RE: Dnešní demokracie je stavěná na míru mezinárodním

hera 86.?.?.?

Mě snad až do nepříčetnosti provokují lidi tohohle typu, kteří toho málo vědí, nic si neověřují a nic nehledají. Hlavně, že mají nějaký ten pravděpodobný názor do hospody. V jazykových nástrojích od Googlu ve slovníku hindi si zadejte slovo "hima". Anglický překlad dává "sníh". Ve staročeských online slovnících např. lze zjistit, že heslo "hima" existovalo a že znamenalo "zima". Uvěřitelné věci si lze vymyslet, neuvěřitelné se musí stát.
Druhá část "-láje", tak o tom je v Horákově knize na str. 100 (20.kapitola) dost. Existuje dokonce zkomolené pojmenování na rak.-českých hranicích do dneška - Laa an der Thaya. Mimochodem, patřívalo to Slovanům.

213390

13.03.2010 04:57

Zánik cukrovaru v Hrochově Týnci

Likvidace Českého státu

hera 86.?.?.?

pokračuje mílovými kroky. Němci se nakonec nebudou dožadovat pohraničních území a potažmo celé republiky. Ne. Vytvoří se totiž stav, kdy sami Češi budou prosit o přijetí do lůna Říše. Však se také před pár dny nechali slyšet ústy rakouského prezidenta Fischera (odsun byl nespravedlivý) a nějaké ženské z Landsmanšaftu, že čekají na odpověď českých politiků.

214728

13.03.2010 21:28

Zánik cukrovaru v Hrochově Týnci

Volby

hera 86.?.?.?

Pro mě je věc jasná. Nebudu volit žádnou stranu vzniklou po roce 1989.

214840

16.03.2010 21:07

Zánik cukrovaru v Hrochově Týnci

RE: No a?

hera 86.?.?.?

Také jsme měli obchodní lodě s mateřským přístavem Praha lokalizované v polském Štětíně a také se plánovala dálnice na polském území podél Německa do Štětína. ODS, CSSD, TOP09, KDU apod. strany je nutné potopit. Byl to Klaus, který v 1995 jako první zadlužil Českou republiku.

215119

20.03.2010 17:24

Asimilácia začína

RE: Proč ne Vietnamštinu???

hera 86.?.?.?

Každý Če-Ch umí čínsky. Kde je problém? [vyplazený jazyk]

215449

24.03.2010 02:06

Zánik cukrovaru v Hrochově Týnci

Demolice Jiruškovy koželužny v Týništi nad Orlicí 1

hera 86.?.?.?

Z historie města podle webové stránky:
"Kdy vzniklo první osídlení v Týništi nad Orlicí není známo. Odborníci předpokládají, že obec byla založena v 11. století. Jméno Týniště připomíná staroslovanský hrádek „týn“ a slovo „týniti“ česání lnu, který se v okolí hojně pěstoval."


"Týniti se" znamená "strmět-tyčit se". O nějakém česání lnu není ve Slovníku spisovného jazyka českého ani slovo. "Týniště" je staré slovo pro označení nějakého ohrazeného místa. Patrně pro dobytek na nějaké vyvýšenině, poněvadž “týn” označuje také hrad nebo tvrz (Karlštejn). "Týn" také znamená "trh", který vznikal poblíž nějaké tvrze nebo takového ohrazeného místa. Dokonce asi známe také původní praslovanský tvar slova “týniště”. Totiž“tíniščě”, poněvadž podobné slovo je napsáno na levé tlapě Chiméry z Arezza.

Vložený obrázek
Chiméra z Arezza z 5. stol.př.n.l.


Vložený obrázek
Text na levé tlapě chiméry.

Čte se zprava do leva jako "tinišč civil" a znamená "hradní strašidlo". Praslované ta slova psávali v ironickém smyslu na etruské chiméry, které měly hlídat etruské tvrze.


V názvu města "Týniště nad Orlicí" je dokonce zachována původní praslovanská výslovnost - viz "-ště" versus "-ščě". Známe například Týn v Praze za Týnským chrámem, Týn nad Bečvou, Týn nad Vltavou a různé Týnce. Ale také název hlavního města Řecka "Athenai", které znamená "A-Tínija" (U Týnce) a je evidentně praslovanského původu. Založeno prý bylo v 2. tisíciletí př.n.l. “Týniště”, “týn” atd. jsou velmi stará slova, přinejmenším 4000 let.

215728

24.03.2010 02:13

Zánik cukrovaru v Hrochově Týnci

Demolice Jiruškovy koželužny v Týništi nad Orlicí 2

hera 86.?.?.?

Pokračování historie podle webové stránky:
"V létech 1495 – 1556 patřilo Týniště pánům z Pernštejna a správu mělo v Potštejně. Toto období bylo obdobím moudré vlády – došlo k budování rybniční sítě, což přineslo v 15 stol. městu a lidem obživu. Někdy v této době, nejpozději v 1. pol. 16. stol. byl vybudován 17,5 km dlouhý spojovací kanál mezi řekou Bělou v Častolovicích a Dědinou v Třebechovicích p. O., zvaný též "Vantroka". Jedná se o významný doklad hospodářského a technického zařízení, sloužícího k napájení panských rybníků, mlýnů, pil a valch v Týništi n.O. a nejbližším okolí. V roce 1572 Hanuš Haugvic z Biskupic, majitel panství Týniště, organizoval po řece Orlici voroplavbu, která měla velký přínos pro místní dřevozpracující průmysl."

Vložený obrázek
Týniště nad Orlicí. Koželužna v levém dolním rohu

Vložený obrázek
Psal se rok 1994 a továrna jela na plné obrátky

Vložený obrázek
19.10.2007 - Poslední pohled na ještě stojící, leč již 9 let nefungující továrnu.

Vložený obrázek
13.12.2007 - ... toto je jediná památka (na chvilku) na Jiruškovu fabriku

Vložený obrázek
8.11.2007 Církev organizuje práci rekonstrukcí kostela . jak dojemné

Vložený obrázek
Dnešní Tiniščě civil


Dnes platíme krutou daň neschopným politikům a ekonomům, kteří namísto aby podporovali obživu lidí, tak nechávají cizím firmám volnou ruku ke skupování a bourání továren v duchu tzv. "neviditelné ruky trhu". Ta ruka je neviditelná ale proto, poněvadž je skryta za plentou.

Proč byla koželužna řízeně demolována? Jak se stará starosta o obživu obyvatel Týniště? Tím, že řízeně rekonstruuje k obživě nepotřebný kostel?

215729

Káva pro Zvědavce

30

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc únor přispělo 77 čtenářů částkou 10 636 korun, což je 30 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010
IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
15SucVps1Cpxd6ahR6uxx6SJiR16SZgR7b

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Co vlastně chtěl sdělit světu šílený střelec?20.02.20 20:48 Německo 1

Z Bruselu koncem února přijede na neposlušné Čechy kárná výprava, vedená sudetskými Němci20.02.20 18:06 Česká republika 0

Patočka kvůli Křečkovi napráskal Babiše Macronovi."Vyhoďte Babiše z ALDE!" žádá.20.02.20 17:11 Česká republika 0

Jak pan Křeček uzemnil Stehlíkovou20.02.20 10:55 Česká republika 2

Devět obětí střelby v Německu, pachatel je po smrti 20.02.20 08:25 Německo 5

Masové šílenství švédské mládeže19.02.20 15:46 Švédsko 5

Šokující čísla z Číny19.02.20 07:36 Čína 9

Cena zlata soupá19.02.20 06:51 Neurčeno 0

Sebemenší náznak pravdy o černoších vede ke konci kariéry17.02.20 23:36 Británie 0

Recyklace je lež zaplacená ropou17.02.20 09:24 Neurčeno 0

Neffův Neviditelný pes začíná být příjemně viditelný16.02.20 19:24 Česká republika 2

Niektoré švajčianske kantóny pozastavili používanie 5G vysielačov. Švajčiarske úrady začali testovať ich bezpečnosť15.02.20 13:53 Švýcarsko 5

Státní dluh vzrostl na 1,64 bilionu, na dividentách odteklo 299 miliard14.02.20 16:16 Česká republika 4

Česká vláda opět provádí rektální alpinismus Izraeli14.02.20 16:08 Česká republika 1

Dokud budu prezident, rodiče budou máma a táta, řekl Putin14.02.20 16:05 Rusko 0

Výročí leteckého útoku na Prahu14.02.20 15:26 Česká republika 2

Neuvěřitelná justiční zvůle: Odmítnout ubytovat Rusy je OK, verbálně odmítnout migranty je trestné13.02.20 17:16 Česká republika 2

Parlamentní listy rozkrývají temné smlouvy Člověka v plísni tísni13.02.20 14:09 Česká republika 1

Křeček je nový ombudsman!12.02.20 20:31 Česká republika 4

Už je to tady zase: Prodavačku vyhodili z práce za názor. Ideopolicie zasáhla11.02.20 09:15 Česká republika 10

Měnové kurzy

USD
23,21 Kč
Euro
25,05 Kč
Libra
29,92 Kč
Kanadský dolar
17,51 Kč
Australský dolar
15,33 Kč
Švýcarský frank
23,61 Kč
100 japonských jenů
20,72 Kč
Čínský juan
3,30 Kč
Polský zloty
5,86 Kč
100 maď. forintů
7,40 Kč
Ukrajinská hřivna
0,95 Kč
100 rublů
36,19 Kč
1 unce (31,1g) zlata
37 738,04 Kč
1 unce stříbra
428,78 Kč
Bitcoin
225 037,90 Kč

Poslední aktualizace: 21.2.2020 07:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo ?