Zpátky na příspěvek ›

Všechny příspěvky ze stejné IP adresy

Nalezeno 21 příspěveků, 1 jméno: Vodník.

Setříděno od nejstaršího, přetřídit od nejnovějšího

21.01.2010 09:58

Jak elity ovládají svět

Máte tam rozpor...

Vodník 83.?.?.?

...kterému nerozumím. Píšete:

"Autor přiznává, že skutečně existuje malá skupinka extrémně bohatých jedinců s naprosto mimořádnou mocí. Ta skupinka je pro normální lidi zcela uzavřená"

...a zároveň:

"většinu z nich dnes tvoří jedinci, kteří se ke svému bohatství dopracovali"

Pokud se tam lze dopracovat, není ta skupinka zcela uzavřená, nebo ano?

Jinak s většinou toho článku souhlasím. Také si myslím, že ta centralisace je přirozeným důsledkem technického vývoje a nikoli spiknutí (byť k udržování a posilovaní tohoto trendu pochopitelně permanentní konspirace elit nutná je). Rovněž podíl Židů v elitách je přirozeným důsledkem jejich intelligence a úpornosti v jednání: pokud vznikne nějaký undergroundový odboj proti těmto elitám, jsem si naprosto jist, že v jeho čele budou taky Židé. Jinou otázkou je nesporný podíl sionistů (a státu Israel) v tomto processu. Tady si nejsem jist ničím a tak se k tomu nemíním vyjadřovat.

210068

21.01.2010 11:23

Jak elity ovládají svět

RE: Máte tam rozpor...

Vodník 83.?.?.?

>Nieje to myslené tak
>že ich posty sú nedosiahnutelné
Ak sú dosiahnutelné, nie sú uzavreté. Potom je treba užiť inakší výraz - "v oddělení", "mimo dohled", "za obzorem" alebo čosi podobného.

210079

25.01.2010 12:42

Globální trendy a Česká republika

Já nesouhlasím

Vodník 83.?.?.?

Tedy ne úplně. Je pravda, že je absurdní, posílá-li ČR desítky millionů na Haiti, zatímco jeho vlastní občané mrznou. To je ale systémová chyba (viz článek o senátorech, o nichž se ani neví, kolik procestují). To, že stát má mít odpovidající záchytnou síť pro tyhle Aleny a jiné nedobrovolné bezďáky, je samozřejmá věc a selhávání ČR jakožto civilisované země. Nestojí to ale nikterak v závislosti na nutnosti (a - naštěstí! - ochotě) poslat pomoc tam, kde je to tak naléhavě potřeba. Stát by měl strukturelně (nikoli pomocí rockových koncertů) pečovat o své chudé. A vedle toho posílat pomoc tam, kde to potřebují.

Připomíná mi to trochu argument: "Já nikdy nedávám žebrákům, stejně to prochlastaj!" Tento postoj v ČR převládá. Je to postoj těch dvou starších bratrů z té pohádky, kteří nedali Lišce Ryšce skývu chleba, protože "uměli počítat". Já se snažím chovat jako ten nejmladší bratr. Mojí morální povinností (v mých očích) je dát almužnu. Jestli ji žebrák prochlastá, je to jeho zodpovědnost. Ale jestliže si žebrák, když mě vidí přicházet, říká: "Jestli mi tenhle něco dá, neprochlastám to, ale začnu nový život" a já se na něj v tu chvíli vykašlu, je to moje zodpovědnost. Ať se ti, co nikdy nedají almužnu, modlí, aby nikdy nemuseli na almužně být závislí!

210578

28.01.2010 21:37

Zvrácený svět

Dobře a pravdivě napsáno.

Vodník 83.?.?.?

Podívejte se, jestli už Vám nadávají na Nezvědavci - to budiž pro Vás nejjistějším potvrzením toho, že se nemýlíte! [mrknutí jedním okem]

Osobně mám výhrady k následující formulaci:

Tisíce lidí zaplatili cenu nejvyšší, jen proto, že Havel celé toto bombardování zaštítil svou "morální autoritou".

Havlova podpora tohoto zločinu nebyla příčinou toho zabíjení. Ti lidé by tu cenu nejvyšší zaplatili i kdyby Havel mlčel jako hrob. Ovšem to, že nemlčel, ale halasně tuto imperiální agressi podpořil svým nesmrtelným výrokem o "humanitárním bombardování", to by mělo soudnému člověku stačit na to, aby věděl, co si má o tomto člověku myslet... [bliji]

Jinak já jsem prošel podobným vývojem, akorát pro mě ten definitivní eye-opener byla už Jugoslávie.

210904

09.03.2010 16:48

Čteme si preambuli Ústavy ČR: Jak režim pohrdá vlastními slovy

Překvapil mne ten útok na intellektuály

Vodník 83.?.?.?

To přece není nic překvapivého! To byli vždycky hadi, za všech režimů, za předešlého najmě! Co je ale znepokojující, je neexistence nějakého důstojného dissentu! A ten netvoří jen nějací (výjimeční) intellektuálové, ale lidé všech vrstev, jako tomu bylo za bolševika - a nemylme se: mezi chartisty nebyl jen stínový establishment a "osmašedesátníci", tam se vynacházeli i opravdu opposiční myslitelé a mravně integrovaní lidé. Pokud dnešní dissent představuje DS a nějaké bojůvky "vlastenců" na pokraji (neo)nacismu, popř. anarchoši (což je jen rub téže mince), tak jsme na tom opravdu hůř než za bolševika!... [pláč]

214442

09.03.2010 20:43

Čteme si preambuli Ústavy ČR: Jak režim pohrdá vlastními slovy

RE: Chce to zjistit si pravdu

Vodník 83.?.?.?

>Ujišťuji Vás, že dnešní disent DS (nově DSSS) už valně
>tvoří normální lidé, kterým už leze krkem 20 let
>rádobydemokracie

No to bych Vám rád věřil, jenže Vaše následující věty:

>Velká část z nich jsou republikáni, rozčarováni politikou a
>praktikami M.Sládka,

a

>My jsme do tohoto režimu viděli od počátku a báchorky o
>sametové revoluci na nás nezabíraly.

mne naplňují skepsí. Protože i v případě, že do toho někdo viděl od začátku, Sládek nebyl alternativa. Nikdy! A zejména ne pro ty, kteří do toho skutečně mohli vidět.

214459

13.03.2010 13:29

Izraelský historik: Izrael by mohl být přinucen vymazat Evropu

Máte tam chybu!

Vodník 83.?.?.?

Ten historik se jmenuje Martin van Creveld.

Nemám předplatné, takže jsem článek nečetl. Tenhle jeho výrok koluje po internetu od té doby, co ho pronesl (2002). Je to opravdu kuriosní figurka, která narovinu říká samé smysluplné věci a jeho další výroky jsou "Íránci by byli blázni, kdyby o atomovku neusilovali" (2004), válku v Iráku označil za "nejhloupější od té doby, co císař Augustus poslal v r. 9 př. Kr. své legie do Germánie na porážku. G.W.Bush by měl být sesazen a postaven před soud" (2005). Já jsem ho na vlastní uši v TV slyšel mluvit o "Caligulovi v Bílém domě". V r.2007 prohlásil, že faktickým vítězem v Iráku je Írán, ale že Israel se nemusí bát, že by na něj Írán hodil atomovku a že díky íránskému ohrožení dostanou výzbroj z USA a z Německa.

214774

14.03.2010 13:18

Izraelský historik: Izrael by mohl být přinucen vymazat Evropu

RE: Máte tam chybu!

Vodník 83.?.?.?

>Ano, to je také dobrá taktika. Když už to nejde vyvrátit
>nebo zatlouct, udělá se z něj "kuriózní figurka", jenom
>takový neškodný pošuk z "nevýznamné univerzity".
Kdepak! To je velevážený Pan Historik!! Ačkoli otevřeně vyhrožuje Evropě nukleárním holokaustem, je sem zván pravidelně na přednášky a semináře, zatímco Finkelstein je sice zván, ale vzápětí je mu vystoupení znemožněno (podle všeho na příkaz shora) a Tariq Ramadan, symbol inteligentního a umírněného "evropského" islámu, byl vykázán z rotterdamské university pod nějakou směšnou a průhlednou záminkou. Kuriosní na něm je, že říká pravdu a nelze mu vytknout chyby, jakkoli námi jeho názory mohou otřásat, ať už se to týká onoho vyhrožování, vyhnání Palestinců ze Západního břehu nebo výroku, že válka je to nejlepší, co může chlap dělat, pokud má na sobě kalhoty (tuším, že Homér napsal, že válka je mužstvím ochablých údů... [smích] )

214899

19.03.2010 19:11

Asimilácia začína

A proč ne?

Vodník 83.?.?.?

Jestli bude dost zájemců, klidně. I tu vietnamštinu. Za podmínky, že budou zvládat na prvním místě češtinu, což u vietnamských dětí není naprosto žádný problém.

215395

06.04.2010 17:31

Dekadence

RE: ANO, JE TO ZLÝ ZÁMĚR!

Vodník 83.?.?.?

A že o ničení (post-)křesťanské civilisace nás informuje právě Kuras?! Že by ho někdo zaúkoloval? Ale proč? To mi hlava nebere...

216511

08.05.2010 09:49

Je Ezra Pound nepublikovatelný?

Nepřehání pan Kadubec?

Vodník 83.?.?.?

Zavedení liberalismu a volného trhu mělo pro Rusko třikrát katastrofálnější důsledky než celá druhá světová válka.

Možná je pan Kadubec ekonom klausovského typu a všechno přepočítává na peněžní kvanta. Mne ale (a nejsem v tom sám!) zajímají víc lidé než peníze a zde bych panu Kadubcovi rád připomněl, že Druhá světová válka stála SSSR 20 millionů lidských životů. Osobně bych se to s obětmi Jeltsinovy privatisace styděl srovnávat.

Báseň mne neuráží a ani mi nevadí. Ale jak se vedle bigotisty Calvína octl sv. Klement Alexandrijský, jeden z nejsvětlejších a nejradostnějších církevních spisovatelů (kterého dokonce podezřívali z tendecí ke gnosticismu), to mi zcela uniká!...

218942

08.05.2010 23:43

Je Ezra Pound nepublikovatelný?

RE: Nepřehání pan Kadubec?

Vodník 83.?.?.?

Hleďme - umělec a ctitel Bondyho... Proč píše takové blbosti o té ruské privatisaci? [zmaten]

218974

09.05.2010 13:31

Je Ezra Pound nepublikovatelný?

RE: Nepřehání pan Kadubec?

Vodník 83.?.?.?

>Vy jste si to rozšířil (záměrně?) o
>mrtvé, kteří tomu konsolidačnímu období předcházeli.
že jsem to rozšířil? [zmaten] Pan Kadubec napsal: "Zavedení liberalismu a volného trhu mělo pro Rusko třikrát katastrofálnější důsledky než celá druhá světová válka." Jednoznačně nerozlišuje, nabízí se pouze pochopení škod úhrnných, tedy i na lidských životech. Pokud měl na mysli pouze ekonomiku, měl uvést: "Zavedení liberalismu a volného trhu mělo pro ruskou ekonomiku třikrát katastrofálnější důsledky než celá druhá světová válka."

218999

09.05.2010 13:34

Je Ezra Pound nepublikovatelný?

RE: bez titulku

Vodník 83.?.?.?

>Svatý Klement Alexandrijský (asi 150 až 216), první člen
>církve v Alexandrii, jehož známe jménem. Jistě to byl moc
>hodný člověk-filosof. To ovšem Poundovi nebránilo, aby ho
>uvedl vedle Kalvína, neboť Pound byl i zapřísáhlým
>odpůrcem církve, dokonce ji nazýval zločineckou organizací,
>tak proto je tam uveden vedle Kalvína jako symbol církve.
To ho ovšem neomlouvá! Postavit sv. Klementa Alexandrijského vedle Kalvína, to je jako dát vedle sebe Gilada Atzmona a Benjamina Netanyahu, když někdo prostě nemá rád Židy...

219000

10.05.2010 22:10

Je Ezra Pound nepublikovatelný?

RE: Nepřehání pan Kadubec?

Vodník 83.?.?.?

To přece nesouvisí s thematem.

219073

10.05.2010 22:13

Je Ezra Pound nepublikovatelný?

RE: Nepřehání pan Kadubec?

Vodník 83.?.?.?

>Jiný výklad a právě ten Váš z kontextu není možný.
Je zcela evidentní, že se tomu textu dá porozumět různě.

219074

11.05.2010 18:55

Je Ezra Pound nepublikovatelný?

RE: Nepřehání pan Kadubec?

Vodník 83.?.?.?

>Dá pane Vodník, když vytrháváte věty ze souvislosti.
Mám jiný pocit.

>Vy asi
>nemáte v sortimentu omluvu, že to tak natahujete.
Omluvu? [překvapení] A za co? [zmaten]

219129

31.05.2010 17:42

Brutální útok na mírový konvoj v mezinárodních vodách

To je prachobyčejné pirátství.

Vodník 83.?.?.?

Došlo k němu v mezinárodních vodách. Tj. ode dneška může israelské kommando "zkontrolovat" jakékoli "podezřelé" plavidlo kdekoli na světě.

220683

31.05.2010 21:42

Brutální útok na mírový konvoj v mezinárodních vodách

RE: To je prachobyčejné pirátství.

Vodník 83.?.?.?

>Incident se stal ve vodách Izraele.
Ne. Podle Haaretzu se stal v mezinárodních vodách.

220731

03.06.2010 08:42

Co kdyby ten masakr spáchal Írán?

To je ne úplně přesná otázka

Vodník 83.?.?.?

Musíte se ptát: co kdyby ten massakr spáchal kdokoli, ale jeho obětí byli Israelci? (v přepadeném konvoji bylo také pár židovských aktivistů, ti to ale neorganisovali a nebyli mezi obětmi) To bychom teprve viděli rozdílnou cenu různých lidských životů...

221037

03.06.2010 08:45

Svědectví očitých svědků likvidují lži Izraele

RE: Rozumim Israeli

Vodník 83.?.?.?

Já taky rozumím Israeli. Nerozumím Přemyslu Sobotkovi (resp. rozumím, ale to je zase jiný příběh...)

221039

Káva pro Zvědavce

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Bankovní spojení: 2000368066/2010
IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
15SucVps1Cpxd6ahR6uxx6SJiR16SZgR7b

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Poděkování NATO za ochranu? A před kým?04.06.20 17:20 Neurčeno 0

V Turkmenistánu zakázali covid-1903.06.20 00:08 Turkmenistan 1

Jak zastavit Nord Stream 2?03.06.20 00:00 Evropská unie 2

V Americe pokračuje rabování a násilnosti, média mají zlomyslnou radost01.06.20 11:14 USA 19

Twitter schoval?29.05.20 20:08 USA 8

Občané města Jeseníku proti 5G sítím28.05.20 17:13 Česká republika 12

Lidé (ovčané), co si vzali modrou pilulku27.05.20 18:00 Neurčeno 7

Veselý a Lipovská se stávají členy Rady ČT; kavárna plive krev27.05.20 17:04 Česká republika 2

Bill Gatesův plán, jak proočkovat svět27.05.20 16:05 Neurčeno 1

"Demonstrace" proti 5G sítím na Malostránském náměstí. Chjo27.05.20 11:39 Česká republika 11

Roman Prymula je ve střetu zájmu - šéfuje např. vakcinologické společnosti24.05.20 23:45 Česká republika 4

Už to začíná pronikat do mainstreamu: V Česku epidemie nebyla a není22.05.20 14:30 Česká republika 7

Po znepřátelení Ruska pracují čeští politikové na urážce a provokaci Číny19.05.20 22:49 Česká republika 9

Musk a jeho vesmírné smetí: svět mlčí19.05.20 17:40 Neurčeno 1

Na Ukrajině už pronajímají i dělohy žen. Hnus19.05.20 17:29 Ukrajina 2

Rok vězení za vyznačení hranice mezi Čechy a Moravou19.05.20 17:19 Česká republika 3

Další kulturní obohacení: U Ahmeda se našla hlava sedmnáctileté Švédky19.05.20 14:41 Švédsko 2

Dodržujete odstup?18.05.20 15:04 Česká republika 4

Covid-1984, tajemný Hamáčkův agent16.05.20 00:08 Česká republika 16

Plynovod Nord Stream 2 v Německu narazil. Nedostal výjimku z pravidel EU15.05.20 15:54 Evropská unie 3

Měnové kurzy

USD
23,52 Kč
Euro
26,63 Kč
Libra
29,65 Kč
Kanadský dolar
17,40 Kč
Australský dolar
16,33 Kč
Švýcarský frank
24,59 Kč
100 japonských jenů
21,58 Kč
Čínský juan
3,31 Kč
Polský zloty
6,00 Kč
100 maď. forintů
7,72 Kč
Ukrajinská hřivna
0,88 Kč
100 rublů
33,94 Kč
1 unce (31,1g) zlata
40 317,47 Kč
1 unce stříbra
417,52 Kč
Bitcoin
230 640,18 Kč

Poslední aktualizace: 4.6.2020 18:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo ?