Zpátky na příspěvek ›

Všechny příspěvky ze stejné IP adresy

Nalezeno 16 příspěveků, 1 jméno: Oracle.

Setříděno od nejstaršího, přetřídit od nejnovějšího

24.02.2010 16:41

Tvoje HDP na moji hlavu

RE: VEŘEJNÝ DLUH ČR + KDO NÁS A KDY ZADLUŽIL

Oracle 95.?.?.?

Linky sú nefunkčné.

213411

26.02.2010 16:35

Amerika vypověděla Japonsku ekonomickou válku

Keď Amíci chcú vojnu tak ju aj dostanú.

Oracle 95.?.?.?

Samozrejme pod týmto označením myslím americké elity (prečo sa nazývajú tak to neviem, pretože sú na tom morálne dosť biedne).

V skutočnosti Japonsko je v pozícií sily tak ako Čína, teoreticky kedykoľvek môže vymeniť svoje Americké dlhopisy za niečo cenné na nejaké aktívum, myslím tým samozrejme okrem zlata aj ložiská cenných surovín. Tým že by to vymenilo za aktívum zabil by niekoľko múch 1 ranou, zbavil by sa tej nepríjemnej záťaže, získal by prístup k surovinám a potopil by USA nadobro, pretože im už ide na nervy, že musia tak skákať ako elity USA pískajú.

Preto si myslím že od začiatku krízy tajne rokujú, či už sa dohodli na tom ako bude postupovať tak aby minimalizovali straty. Tým myslím že Rusko, Čína a Japonsko chystajú prevziať moc od západných mocností a vytvoriť si svoje vzájomne sa prekrývajúce sféry vplyvu, pričom by všetci ťahali za jeden povraz. Prečo to píšem, jednak USA kdekoho (prepáčte za výraz) nasierali to takým spôsobom že už každého prešla trpezlivosť. Prečo to hovorím napríklad zvolenie súčasného Japonského premiéra či návšteva Čínskeho prezidenta(či koho tam majú?), predaj zbraní Taiwanu atď. Nech nikoho nemätie ten fakt že súčasný Japonský premiér je momentálne neobľúbení, jednak prieskumy ukazujú skôr prianie objednávateľa ako skutočnosť a jednak je to kvôli neobľúbeným krokom ktoré musel uskutočniť.

Na záver trocha taktickej poučky: Každý stratég a taktik vie, že prekvapivý útok je polovica úspechu, ale tomuto útoku predchádzajú mesiace plánovania a príprav.

213555

27.02.2010 20:21

Amerika vypověděla Japonsku ekonomickou válku

RE: Keď Amíci chcú vojnu tak ju aj dostanú.

Oracle 95.?.?.?

Je to divné, že nikto nereaguje na môj príspevok. Čakal som že sa ozve amerikanofil ako Antoninus či puntičkár ako Vojta, ale nikto nič.
Buď som dal vyčerpávajúcu analýzu s ktorým každý súhlasí [smích] alebo nikto to nečítal okrem moderátora. [pláč]

Takže otázka znie:
Čo vy na to decká?

213618

27.02.2010 22:26

Amerika vypověděla Japonsku ekonomickou válku

RE: Keď Amíci chcú vojnu tak ju aj dostanú.

Oracle 95.?.?.?

Vďaka že sa niekto ozval, škoda že pritom sa ozval aj Stan s pre neho typickým ignorantským štýlom (chudák je taký aký je [oči v sloup] , s tým nič nenarobíme a on za to nemôže [mrknutí jedním okem] ).

Preto som zobral Rusko-Čínsku kombináciu lebo oni založili Šanghajskú Organizáciu spolupráce, Rusko má zdroje a Čína s Japonskom zas výrobné kapacity ktoré by stačili pre polovicu sveta.
Takže trojkombinácia Rusko-Čína-Japonsko sa zakladá na tomto fakte. Na tomto fakte tiež nič relevantne nezmení ani spor Japonska a Ruska o Kurilské ostrovy , myslím si že to Japonci vymenia za nejaké práva na ťažbu ropy či plynu alebo inej suroviny, prípade lovu vo vodách Kurilských ostrovoch.

Rusko si buduje "Impérium dobra" (názov som prebral od Ruského spisovateľa Sergeja Chelemdnika-je to názov jednej z jeho kníh). Skutočnosť je taká že Rusi vždy sa cítili Európanmi, takže oni naozaj budujú Európsku alianciu, ale nezabúdajú ani na zadný dvor-rozumej Čína a Japonsko.
Kde ležia záujmy týchto štátov:
Rusko- Európa(bezpečnosť, trh pre suroviny), Blízky Východ(bezpečnosť-kto by chcel tam vojnu kvôli idiotským Izraelcom) , Čína(trh pre suroviny a bezpečnosť) a Japonsko (trh pre suroviny).
Čína-Afrika ako zdroj surovín a trhy.
Japonsko-zas chce trh a suroviny.
Rusko a Čína majú aspoň 2 spoločné črty:
1)Chcú vykopnúť USA z Južnej Ameriky a aby sa uskromnil.
2)Riadia sa heslom Bizantíncov: "Keď chceš mier, pripravuj sa na vojnu, ale urob všetko aby si vojny predišiel."

213635

28.02.2010 17:17

Jak může japonský premiér zastavit fackování Japonska

Pán Whitney je zrejme cowboy, ktorý zastrelil svojho koňa na ktorom jazdil.

Oracle 95.?.?.?

To by mu ešte nestačilo, robí že "akože nič" a chce pokračovať v jazde.

Prečo to hovorím?
Myslím si že mnohí (vrátane Lin-a) sa so mnou súhlasia v tom že týmito krokmi Japonsko by spáchalo ekonomické sepuku (správny výraz pre vec, čo poznáme pod menom harakiri). Japonsko v skutočnosti chce minimalizovať straty, prípadne zarobiť na páde USA v horizonte asi 50 rokov.
Doplním veci čo som začal písať v tejto vetve.

Rusko momentálne buduje ríšu z ekonomicko-politických "priateľov"(správny výraz je spojencov). Základom tejto ríše sú plynovody, ropovody a suroviny, ide hlavne o Južný a Severný Potok (Prúd), nove plynovody a ropovody do Číny alebo prístav/terminál pre tankerov na ruskom ďalekom východe, či priateľské vzťahy s arabskými krajinami ako Líbya, Sýria či Irán a až na teploša a degustátora kravát Saakašviliho s každým má dobré alebo priemerné vzťahy z post-Sovietskych republík. Nehovoriac o tom že už teraz ľavicové krajiny Latinskej Ameriky naviazali priateľské vzťahy s Rusmi, Castro-v režim a Rusi mali vždy priateľské vzťahy (o Kubáncoch to neviem povedať aké majú k Rusom vzťahy).

Čína si buduje surovinovú základňu v Afrike, to asi takým spôsobom že za Americké dlhopisy kupuje ložiská surovín a stavia potrebné veci za dlhopisy, tým zas kupuje lojalitu, ktorá z môjho pohľadu bude trvácna. Takéto obchody sú pre obe strany výhodné, Čína(Japonsko) sa zbavuje bezcenných dlhopisov a krajiny 3.-ho sveta zas dlhov a dlhodobej chudoby.

Prípadné trenice medzi Japonskom a Čínou by boli čisto ekonomického vzťahu a vyriešili by sa bez výraznejších turbulencií, totiž na Japonsko a Čínu malo vplyv ctenie predkov, budhizmus a Kunfucianizmus (na veci nič nemení ani to, že v Číne je 60 rokov kvázi-komunizmus). Takže Japonsko o niekoľko "chvíľ" sa vydá v stopách Číny.

213698

28.02.2010 21:49

Jak může japonský premiér zastavit fackování Japonska

RE: Pán Whitney je zrejme cowboy, ktorý zastrelil svojho koňa na ktorom jazdil.

Oracle 95.?.?.?

>Za světové situace, kterou bych nazvala "hledáním vhodného
>viníka", vůbec není dobře dávat příčinu ke konfliktu.

Pravda Japonsko a Čínu by obvinili za to, že sú jedinou príčinou problémov a vyhlásili by im USA vojnu. Preto som pána Whitneyho nazval cowboyom, keby urobili to čo on navrhuje tak WWIII ale plnou silou, teraz sa to deje v tichosti.
Pretože 3. svetová neprebieha len medzi štátmi, ale i medzi "elitami" a zbytkom ľudstva viď test na vakcínu voči prasacej chrípke, alebo humbug okolo antropogénneho globálneho otepľovania.

213716

02.03.2010 17:36

Amerika vypověděla Japonsku ekonomickou válku

RE: Keď Amíci chcú vojnu tak ju aj dostanú.

Oracle 95.?.?.?

To si nemyslím, že by štáty šli navzájom po krku pokiaľ v Číne zostane dominantný tento systém, o tom mafiánskom systéme zas to uverím.
Rusi sú bezmocný voči nemu len kvôli jej uzavretosti a klanovému systému, čo je charakteristické pre Triádu, vlastne čo vy opisujete je Čínska Triáda, mafia ak chcete.

213917

02.03.2010 17:47

Jak může japonský premiér zastavit fackování Japonska

RE: Pán Whitney je zrejme cowboy, ktorý zastrelil svojho koňa na ktorom jazdil.

Oracle 95.?.?.?

Elity sú ako mafiánske rodiny z New Yorku, tam vládla/vládne 5 rodín, ktoré si rozdelili mesto. Keď si myslíte že v Rusku a v Číne vládne nadnárodná Elita o ktorom je reč tak sa mýlite. Takže o čom rozprávate?

Inak samozrejme národné elity v Číne a v Rusku, ktoré majú národnú hrdosť a značné množstvo vlastenectva bojujú voči nadnárodným Elitám.

213921

Izraelci sú v každom svinstve, to sme vedeli. Pomaličky vychádzajú tieto pre masu tajomstvá na svetlo sveta, čo má následok zvýšenie antipatií voči Izraelu a Ž/židom.
Bohužiaľ nechce ma pustiť ten pocit, že ten Izraelský pohlavár mal pravdu, keď povedal, že 3. svetová bude či chceme či nie, škoda že zabudol povedať že sa to začne s vyhladením Izraela.

Nepochopte ma zle, toho štátu mi nie je ľúto, je mi ľúto tých nevinných. [pláč]

213960

03.03.2010 18:42

Izraelci se podíleli na zločinech v americké věznici v iráckém Abú Ghrajb

RE: Čuduj sa svet.

Oracle 95.?.?.?

Myslel som hlavne na deti, oni naozaj za nič nemôžu.

213982

03.03.2010 20:08

Demokracie nebo demokratura? Čast 1.

Výkrik do pustatiny.

Oracle 95.?.?.?

Toto bola moja 1. myšlienka. Po prečítaní ostatných príspevkov mi zas bolo jasné že takmer nikto nie je schopní myslieť bez emócií. Čas skrášli všetky spomienky, i tie zlé.

Začnem rozborom dneška, vládnu nám také isté svine ako za komunistov, možno aj horšie, lebo komunisti aspoň mali vieru vo svojom systéme. Podotýkam u nás nikdy nebol komunizmus.

Čo u nás bolo bolo socializmus, v Juhoslávií bol reálny socializmus ako teraz majú v Číne, v Maďarsku zas jedinci mohli mať svoje malé podniky, bohužiaľ v 68-om sa to zomlelo a našim politicko-ekonomický reformám sa odzvonilo a v Maďarsku zas na jemný nátlak Moskvy nepokračovali v reformách.

Po roku 1989 sa začalo rozkrádanie štátneho majetku, keby som chcel v skratke opísať čo sa stalo tak by som povedal:
Čo nakradli komunisti to ukradli komunisti.
Doslova vyplienili štát a teraz pod rúškom kapitalizmu a slobodného trhu nám závidia aj vzduch čo dýchame.
Totiž slobodný trh môže fungovať len v špecifických podmienkach, a jedno týchto podmienok je morálny kódex prijatý 100% populácie. Keďže nemáme takýto kódex(v zlatých časoch aspoň bola kresťanská morálka), sme na tom biedne. Ešte biednejšie sme na tom kvôli politickému systému ktorý dovoľuje úplatným sviniam dostať sa k moci. No a dôsledkom je kvázi kapitalizmus, ktorý smeruje ku fašizmu, pričom straty nesie daňový poplatník a zisk je majiteľov.

213987

03.03.2010 20:29

Demokracie nebo demokratura? Čast 1.

RE: Výkrik do pustatiny.

Oracle 95.?.?.?

Jak z toho von?
Možností je hneď niekoľko:
1)Základný príjem, ako Vojta podotkol zaváňa to socializmom a asi 60% ľudí by nešiel do práce na druhý deň a sedeli by pred telkou, ale to by trvalo asi tak 6 mesiacov kým by prišli na to že v telke nedávajú nič zmysluplné.
2)Rodový statok na 1-1,2 hektároch zabezpečiť si sebe a svojej rodine všetko k životu, to je od jedla, vody až po bývanie. Viem znie to ako ekologická utópia jednej sekty, ale pokiaľ to nikto neskúsil nič isté nevieme povedať aké by to prinieslo výsledky.
3)kombinácia týchto dvoch

Toľko ekonómie a ekológie, teraz štátna správa a politický systém. Treba urobiť niekoľko krokov:
1)vytvoriť si prehľadnú hierarchiu, to je základom všetkého
2)zrušiť trestnoprávnu imunitu poslancov
3)voliť ich doživotne s tým že by sme ich mohli kedykoľvek odvolať

213989

04.03.2010 16:57

Demokracie nebo demokratura? Čast 1.

RE: Výkrik do pustatiny.

Oracle 95.?.?.?

Ide o to že ľudia čo majú zabezpečené všetko, nemusia žiadať o podporu štát, môžu mať prebytky a predajom ekologicky čistých produktov môžu prísť k nemalému majetku.

Čo sa týka štátu, v dnešnej podobe je zbytočný útvar, pretože vyrieši 1 problém a narobí pritom 10 (v lepšom prípade).

Myslím si že by sme mali zomknúť a vyriešiť problémy sami a nie čakať na spasiteľa.

214037

04.03.2010 18:47

Demokracie nebo demokratura? Čast 2.

Výkrik do pustatiny. Časť 2.

Oracle 95.?.?.?

Staré dobré časy, kde sú?
Snáď ani neboli, to je síce pravda ale za "totáča" sme mali istoty a keď sme držali hubu a krok sme mohli dosť dobre vyžiť.
Po 89 sociálne istoty a aj všetko iné zmizlo, ľudia žijú v permanentnom strese o svoj krk, potom sa čudujeme že tu vládnu zákony džungle, doslova a do písmena (to je možný dôvod brutality).

Čo sa týka riešenia, to je na nás, lebo čakať že politici, štát či ktokoľvek iný vyrieši problémy za nás zadarmo a pritom nenarobí v lepšom prípade 10 ďalších je hlúposť.
Márne čakáme ako Ž/židia na príchod spasiteľa(nie nemyslím si že oni márne čakajú, myslím si že my čakáme márne na pomoc z hora), Boh nám dal rozum a ruky na to aby sme ju používali.
Čo sa týka spôsobu riešenia na čo nestačím sám, tak vtedy vyhľadám pomoc, podľa možnosti človeka s podobnými problémami, viac hláv viac vie. Myslím si niečo na spôsob samizdad.

V skratke na akú p*ču sú nám vedúce osobnosti nejakej revolúcie, vždy sklamali, vyriešme problémy sami.

214044

06.03.2010 16:41

Cigarety a farizejstvo

RE: Harman - tajemná látka v cigaretách.

Oracle 95.?.?.?

Pred asi 12 rokmi som čítal článok o istom nemeckom pracovníkovi ktorý pracoval vo firme kde vyrábajú cigarety. Cigarety mu zničili zdravie, no inak ako vo väčšine prípadov, totiž keď vyrábajú cigarety a ostatné tabakové výrobky, tabak prejde množstvom procesov, jedným takým procesom je vlhčenie. Teraz príde pointa, občas zvlhčovač zadrhol pri miešaní, a keď ho tam poslali aby to vyčistil s ostatnými pracovníkmi, tak tam cítil zápach rumu alebo čokolády(pokiaľ dobre pamätám tak tvrdil že kvôli týmto prídavným látkam ochorel).

Tak mňa napadá čo sa teraz do cigariet pridáva, ako sa technika s prídavnými návykovými látkami pokročila?

214222

07.03.2010 18:40

Šéf Evropské unie chce řídit ekonomiku z Bruselu

Pravá podstata vysoko-centralizovaných ríš je, že rozpadnú sa.

Oracle 95.?.?.?

Problém je, že sa to nezmení, skôr či neskôr prevládnu divergentné tendencie. Týmto vyhlásením zas Baroso potvrdil že chystá z neho urobiť centralizovanú ríšu, teraz to viem že tím Bruselským technokratom to nevyjde ani za svet. Lebo na vytvorenie impéria sú potrebné hlavne tri veci:
1)Stabilná a vysokovýnosné hospodárstvo-EU a Brusel nemá ani jedno, jedine čo spĺňajú tieto kritériá je lobing a sebecká byrokracia, bohužiaľ každý to cíti na vlastnej koži.
2)Silná armáda, keď nerátame armádu byrokratov a multikulti eurohujerov, Brusel nemá ozbrojené zložky, tak nanajvýš armádu nespokojných nezamestnaných.
3)Ideológia je tiež základným kameňom(akokoľvek sa to nezdá), idea paneurópanstva a hmlistého európskeho občianstva nie je vedúca sila ktoré strháva masy.
Oproti tomu Rímska ríša(aspoň čo sa týka začiatkov) mala:
1)Hospodárstvo ktorého základom bolo poľnohospodárstvo a poľnohospodárska malovýroba.
2)Silná armáda ktorá bola ochotná položiť život pri obrane svojho domova.
3)Idea údajne božského pôvodu ktorá hlásala že majú právo (vlastne povinnosť) podrobiť a scivilizovať každí národ v dosahu.
V časoch neskorej republiky a principátu tieto zložky sa pretransformovali:
1)Hospodárstvo prešlo z malovýroby na veľkovýrobu.
2)Silná armáda zložená zo žoldnierov ktorý po odslúžení 20 rokov získali dedičné občianstvo a pokiaľ nebojovali tak plnili poľnohospodárske, inžinierske a stavebné úlohy.
3)Idea zmenila sa na zvelebovanie ríše a scivilizovanie národov.

214301

Káva pro Zvědavce

70

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc leden přispělo 111 čtenářů částkou 24 460 korun, což je 70 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
12vZg7LszAecMsq3wRW4pNpoUAgGZB8aS5

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Poslanci používají legální restauraci, i když to plebsu zakázali25.01.21 17:14 Česká republika 3

Papaláši se chytili do vlastní sítě25.01.21 12:23 Česká republika 6

Začínám rozumět roli Navalného: užitečný idiot by mohl posloužit k zastavení Nord Stream 223.01.21 12:12 Evropská unie 4

Pane Volný, to bylo hloupé21.01.21 17:14 Česká republika 21

Slovenský lekár objednal pre svojich covidových pacientov Ivermectin. Colníci mu zásielku zabavili20.01.21 19:05 Slovensko 4

Na Seznamu se rozmáhá cenzura jako rakovina20.01.21 08:06 Česká republika 8

Sbohem, Kalousku. A zavři za sebou z druhé strany19.01.21 19:17 Česká republika 8

Chcete, aby skončil Lockdown? 26. ledna máte reálnou možnost to změnit19.01.21 10:14 Česká republika 3

Helena Duke poté, co udala vlastní rodinu, žebrá o peníze18.01.21 14:28 USA 3

Satanisté a jejich poskoci mají Vánoce17.01.21 23:15 Česká republika 3

V Norsku po aplikace vakcíny zemřelo 23 lidí a Blatný by chtěl očkovat15.01.21 20:37 Norsko 4

Humorem proti totalitě15.01.21 18:55 Česká republika 1

Fanatismus a nesmiřitelnost – aneb stane se Helena Duke legendou?15.01.21 16:52 USA 1

V protestu před Kapitolem 6. ledna sehráli roli „agenti provokatéři“ – Interview s Michaelem Yonem14.01.21 11:38 USA 2

Luboš Xaver do Českého rozhlasu patří!13.01.21 22:50 Česká republika 1

Zemanovi už doopravdy hrabe, mrzí ho ukončení okupace Afghánistánu13.01.21 18:25 Česká republika 2

Obnovitelná energie mohla způsobit totální výpadek rozvodné sítě13.01.21 09:36 Rakousko 14

Smlouvy s výrobci vakcín jsou tajné, nemohou je vidět ani europoslanci12.01.21 19:03 Evropská unie 3

Probuďte se: Uzamčení jsou navržena tak, aby vydržela navždy12.01.21 16:01 Neurčeno 4

Současné prodlužování nouzového stavu je porušením mnoha zákonů12.01.21 11:46 Česká republika 0

Měnové kurzy

USD
21,53 Kč
Euro
26,13 Kč
Libra
29,42 Kč
Kanadský dolar
16,89 Kč
Australský dolar
16,58 Kč
Švýcarský frank
24,24 Kč
100 japonských jenů
20,75 Kč
Čínský juan
3,32 Kč
Polský zloty
5,75 Kč
100 maď. forintů
7,31 Kč
Ukrajinská hřivna
0,76 Kč
100 rublů
28,52 Kč
1 unce (31,1g) zlata
39 951,75 Kč
1 unce stříbra
546,32 Kč
Bitcoin
729 191,17 Kč

Poslední aktualizace: 25.1.2021 19:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo ?