Zpátky na příspěvek ›

Všechny příspěvky ze stejné IP adresy

Nalezeno 1253 příspěveků, 3 různá jména: <nic>, coder, Vojta49.

Stránka: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13

Setříděno od nejnovějšího, přetřídit od nejstaršího

14.05.2012 17:07

Palestina, čísla prokleté okupace

RE: Neutuchající palestinská propaganda

Vojta49 81.?.?.?

Díky pánové za reakce. Vám ta přihlouplá propaganda o údajných Palesticích a jejich údajném utrpení opravdu nevadí? Mně velmi.

Proto přitvrdím. Vámi odkazovaná definice národa zapomíná, pane Vladuno, na jednu maličkost. Ovšem velmi důležitou maličkost. Národy bývají obvykle charakterizovány svým jazykem, náboženstvím, tradicemi, významnými osobnostmi, územním celkem kde sídlí (říše, stát), hlavním městem atd. Pokud národ nemá ani jeden z těchto atributů, měl by mít alespoň svou HISTORII. Bez ní žádný národ neexistuje. Palestinský národ žádnou nemá. Proto nejde o žádný národ ale o čirou propagandu.

Proč byl v roce 1977 uměle stvořen? No protože se to jeho tvůrcům vyplatilo. Stačilo světu ukázat barevné obrázky o "strašlivém útlaku a utrpení Palestinského národa pod židovskou knutou [mrknutí jedním okem] ", a peníze se jen hrnuly. A kupodivu nejen petrodolary. A tak nejvýznamnější Palestinec všech dob, Jásir Arafat, měl ve svých dokumentech původně údaje
Národnost: arabská
Státní příslušnost: egyptská
Místo narození: Káhira
Díky tomu, že se stal Palestincem, zdědila po něm jeho vdova NĚKOLIK MILIARD dolarů, po chudáčkovi utiskovaném. A to se přece vyplatí, ne?

Ve svém předchozím příspěvku uvádím celkový počet "Palestinců" na Západním břehu a v Gaze ve výši 4 miliony lidí. Ve skutečnosti se dnes k palestinské národnosti hlásí přes 10 milionů !!! Arabů. Před šedesáti léty 800 tisíc, dnes 10 milionů. Prostou lineární aproximací mi vychází, že kolem roku 2070 už bude na světě cca 120 milionů "Palestinců". Až tak se vyplatí, býti Palestincem. Člověk se diví, kam až může dospět
> pomalé vyhlazování a zánik Palestinců [chechtot]

Závěr? K tomu, abyste přesvědčili lidi kolem, nemusíte mít pravdu. Stačí, když nabídnete silný příběh.

268913

13.05.2012 17:32

Palestina, čísla prokleté okupace

Neutuchající palestinská propaganda

Vojta49 81.?.?.?

Ještě před 35 léty nebylo o žádném Palestinském národu neřkuli dokonce státu ani potuchy. To je nevyvratitelný fakt. Na území státu Izrael žili v době jeho vzniku krom ostatních etnik pouze Arabové. Oficiálně necelých 800 tisíc.

Autor článku srdceryvně lká:
> Politické projevy ... nestačily, aby zastavily pomalé vyhlazování a zánik Palestinců na okupovaném Západním břehu a v obléhané Gaze.

Ovšem zapomněl nám sdělit podstatnou informaci. Na Západním břehu a v Gaze dnes žijí namísto původních 800 tisíc cca 4 miliony Arabů! Tedy pardon, "Palestinců". Ve třech generacích se jejich počet ZPĚTINÁSOBIL! Tak tomu říkám "pomalé vyhlazování". [chechtot]

Pro srovnání. Počet obyvatel Českých zemí se za stejné období zvýšil z 8,9 milionů na 10,5 milionu. A to většinou jen "díky" Cikánům a imigrantům.

268865

10.04.2012 08:00

K čemu je nám letní čas?

Čekal jsem trochu inteligentnější diskuzi

coder 81.?.?.?

ale možná tohle téma mnoho lidí nezajímá, neboť jsou spokojeni s tím co je.
Překvapuje mě, že se většina lidí soustředí na ekonomické aspekty, které jsou v dnešní době údajně zanedbatelné (asi tím, že na svícení dnes jde jen zlomek spotřebované elektřiny, který se ještě zmenšil rozmachem úsporných žárovek).
Ale co další, ne-ekonomické aspekty? Spousta lidí se přeci těší na delší večery, které umožní vyšší míru volnočasových aktivit. Pro relaxaci a odreagování to má přeci velký význam. Lidé se na léto těší i proto, že si užijí delší teplé večery. K čemu by nám bylo, že ráno vychází slunce ve tři hodiny? (o letním slunovratu podle zimního času).
Argumenty pekařů a jiných, pracujících na směny, kteří vstávají (pro většinu lidí) ještě v noci, jsou dojemné, ale prostě mají povolání, které vyžaduje, aby byli v zaměstnání dřív, než všichni ostatní. To oni se (dobrovolně) přizpůsobují svým brzkým vstáváním ostatním, (aby měli čerstvé pečivo, noviny, apod. když vstávají), ne naopak.

266636

22.12.2011 13:50

Symbolika Havlovy smrti aneb Komu zvonila hrana?

RE: trn

Vojta49 81.?.?.?

> zatáhnout do podružných debat.

Tak to mi promiňte, paní Kateřino. Zřejmě jste svou kritiku způsobů rozdělování společenského bohatství nemyslela vážně. A považujete toto téma za "podružné". Já na rozdíl od Vás soudím, že je velmi důležité.

Z Vaší poslední věty plyne, že je tento svět na Vás zlý. Pojďme se tedy podívat na svět očima Vaší pra...babičky, která se narodila právě o sto let dříve, než Vy.

Ta si jako dítě také užívala PROTEKCE. Tedy jinými slovy péče svých rodičů. S koncem dětství jí ovšem sladké protekční období skončilo. A musela se začít zatraceně starat. Nejen o svou obživu. Chtěla-li si pořídit děti, musela pochopit, že základem vztahů mezi lidmi je - "když mi dáš ty, dám já tobě". Tedy KORUPCE. Jiným slovy, porodíš-li a vychováš mé děti, budu se za to u vás starat.

Nechala-li se ovšem obalamutit lhářem, který jí při první příležitosi utekl s jinou, nemohla se ukrýt pod ochranu nějaké další PROTEKCE. O své děti se musela postarat sama. Nepostarala-li se a nechala je zahynout, nemohla ani počítat se zaslouženým odpočinkem ve stáří. Nedokázala-li zaopatřit vlastní děti, nebyl nikdo, kdo by ve stáří zaopatřil ji. O důchodu si mohla nechat jen zdát. A to jsme nahlédli jen o čtyři generace zpět!

Na závěr mi dovolte malou poznámku k osobnímu pocitu štěstí. Moderní psychologie odhalila jednu zajímavou závislost. Je-li člověk úspěšný v partnerských vztazích, vidí svět v daleko lepších barvách, než ten neúspěšný. A čím více neúspěchů člověka potká, tím hlouběji se propadá do frustrací. A tento svět je mu peklem. V čem spočívá to tajemství, že někdo je úspěšnější a jiný méně? Co myslíte? [smích]

259269

21.12.2011 16:24

Symbolika Havlovy smrti aneb Komu zvonila hrana?

RE: trn

Vojta49 81.?.?.?

Takže v rozdělování bohatství je chyba, paní Kateřino? Kterou z metod rozdělování bohatství byste zakázala či upravila? Pokud si na ony metody nevzpomínáte, tak je krátce připomenu. Jsou to:

- PROTEKCE,
- KORUPCE,
- NÁSILÍ,
- MILOSRDENSTVÍ.

Nic z přírodního bohatství nepřichází k lidem jinou cestou, než jednou z uvedených. Ty metody jsou stejně staré, jako je život na této planetě. Schválně. Kterou z nich byste si přála "opravit"?

259148

09.12.2011 14:19

Jak Írán získal neviditelný bezpilotní letoun

RE: Dračí linie je ... naprostý nesmysl

Vojta49 81.?.?.?

Děkuji za odkaz na web Demiurg, pane "90". Co k němu říci? Jeho autor a současně vlastník nikterak neskrývá, že jde o duchovno, spirituálno, tajemno, esoteriku, astrologii, magii, ufo, záhady, ... Je jím jakýsi Petr Gerhardt. Jako pilná včelka na svůj web snáší vše, po čem prahne senzacechtivé publikum. Tedy většinou naprosté nesmysly. A senzacechtivé publikum ty nesmysly lačně hltá.

Drtivá většina lidí si myslí, že člověk je vládce přírody. Že je mimořádným stvořením, nadaným (téměř) božími schopnostmi. Tedy (ehm [mrknutí jedním okem] ) zejména oni sami. A přitom nejčtenějším českým deníkem je Blesk. I Vy užíváte internetovou obdobu Blesku, tedy Demiurg, jako racionální argument v diskuzi.

Čím to, pane "90", že jste ochoten vynakládat svůj drahocenný čas na čtení nesmyslů na Demiurg.cz? A přitom očividně nechápete základní principy života, který sám reálně žijete?

Geny v žádném těle přece nekolují. Ani v živočišném, ani v rostlinném. Geny si naopak ta naše těla staví. Kupodivu i to Vaše. Aby jim, jako svým tvůrcům, posloužila. Tělo každého organismu má jediný účel. Přenést své tvůrce, tedy své vlastní geny, kousek po jejich dlouhé cestě časem. Do další generace. Ta těla jsou většinou chatrná a vždy smrtelná. GENY JSOU za podmínky, že se jimi stvořená těla dokáží množit rychleji, než hynou, NESMRTELNÉ.

Při tvorbě našich těl ty naše geny velmi pečlivě dbají o to, aby se jim do toho množení nevmísil nějaký cizorodý prvek, tedy cizí gen. Proto musí spermie, která nese jediný vzorek svých nesmrtelných genů před vstupem do vajíčka dokonce odhodit i vlastní bičík. Protože v něm je obsažena mitochondriální DNA, tedy fakticky cizí geny. Vaše představa, že lze úspěšně smísit genofond člověka s genofondem jakéhosi (ještě navíc mimozemského) plaza je dětinská. I když chápu, že velmi lákavá.

Tolik k Vašim "cenným" znalostem dračích linií. Dokázal byste pane "90" na základě čtení Vámi oblíbených webů odpovědět na jednu prostinkou otázku? Proč je nejobvyklejším způsobem rozmnožování vyšších organismů dvoupohlavní schéma? Proč by ženy nemohly rodit děti partenogeneticky? Jako se rodí v létě mšice? Nač se příroda trápí s námi samci, kteří do svých potomků většinou investují jen tu jedinou hloupou spermii a vše ostatní nechají obstarat samici? Nač kvůli jediné spermii my samci spotřebováváme polovinu zdrojů, které by bylo účelnější investovat do potomstva? Proč je celá polovina! lidí, které potkáváme na cestě životem zcela nevhodných ke společnému plození potomků? Proč to není jen třetina, čtvrtina, ...

258243

08.12.2011 14:08

Jak Írán získal neviditelný bezpilotní letoun

RE: Hitlery na videu - čelí skutečně (nejen) Peršané Šejtanovi?

Vojta49 81.?.?.?

Pane Voyto. Vám příspěvek pana Esw vůbec nic nepřipomíná? Jeho "Hitlery" a "hadí oči"? Mně ano. A to zcela smyšlená obvinění "osvícence" jménem Boblig z Edelstadtu (viz Kladivo na čarodějnice). Pro tato iracionální obvinění bylo krutě mučeno a nakonec upáleno několik desítek čestných a zcela nevinných lidí.

A tak mi mou reakci promiňte. Kdykoliv narazím na něco, co svou povahou připomíná bobligovský hon na čarodějnice, zvedá mě to ze židle.

258189

07.12.2011 22:19

Jak Írán získal neviditelný bezpilotní letoun

RE: Hitlery na videu - čelí skutečně (nejen) Peršané Šejtanovi?

Vojta49 81.?.?.?

Nezáviďte, pane Esw. Hadí zornice si můžete pořídit také. Třeba zde.

Navíc ve videu z odkazu jde jen o odlesk světla v očích paní Clintonové.

258160

02.12.2011 15:21

Libye a Sýrie: Plán neokonzervativců zaútočit na sedm zemí během pěti let

RE: Jedna věc je ale nelogická, nemyslíte?

Vojta49 81.?.?.?

> Séria prednáškok prebehla napr. aj na UK a Masarykovej, resp. Ostravskej Univerzite

Velmi bych uvítal, kdybyste si vzpomněl, pane Udo1, kdo přednášel. Rád bych poznal člověka, který na akademické půdě tvrdím že

> Prevrátené pseudomonoteistické kulty ... Vznikli postupným vplyvom, vmiešavaním sa lokálnych a globálnej samozvanej "elity" v rámci programov riadenia kultúry pod ktorú spadajú aj tzv."náboženstvá"

případně

> aby každé náboženstvo v kontrolovanej oblasti spĺňalo v 1.rade 2 parametre:
>1.Ateizmus
>2.Hierarchia

Ono totiž "náboženství, které v první řadě splňuje parametr ateismu" je tak nehorázná blbost, že jejího autora je nezbytné okamžitě zbavit všech akademických titulů a následně jej podrobit dlouhodobému psychiatrickému dohledu. Nemyslíte? [velký smích]

257992

30.11.2011 23:52

Šokující pravda o tvrdém zákroku proti OWS

RE: Neco tam chybi

Vojta49 81.?.?.?

První starověký bankéř, o kterém máme záznamy, je Pythius, jenž se půjčování věnoval v 5. století př. n. l. Stačí si dát vyhledat "bankovnictví historie".

Tedy žádný překlep, pane Luxore.

257932

26.11.2011 23:31

O strachu

RE: Strach jako hybný moment evoluce ?

Vojta49 81.?.?.?

Blud o škodlivosti spekulace je velmi rozšířen, pane 86. Takže si dovolím i přes Vaši nevoli Vám odpovědět.

Ve svém argumentu

> nikdo jiný už brambory nemá a on je skoupil za účelem spekulace všechny

si evidentně pletete SPEKULACI a MONOPOL. Ano, pokud by úrodu brambor (třeba na celém kontinentu) dokázal skoupit jediný spekulant, stal by se monopolem. Každý monopol je škodlivý. Protože nutí své zákazníky platit nesmyslně vysokou monopolní cenu.

Tedy. Vlastník všech brambor vypěstovaných například v Evropě by začal při jejich prodeji dosahovat závratných cen. Vysoká cena by rychle přilákala pozornost dalších spekulantů. A ti by ihned nakoupili brambory v Asii či v Americe. V očekávání podobně vysokých zisků by je neprodleně vrhli na evropský trh. V ten moment je ovšem po monopolu i po vysokých ziscích monopolisty. Je dokonce pravděpodobné, že někteří z méně šikovných spekulantů by z takových obchodních operací utrpěli ztráty. Třeba i likvidační. A tak jsme se dostali k dalšímu přínosu spekulací. SPEKULACE ÚČINNĚ BRÁNÍ VZNIKU ŠKODLIVÝCH MONOPOLŮ.

Ještě malé zamyšlení nad tím, proč je spekulace většinou lidí chápána jako negativní jev. Prostí lidé mají tendenci přeceňovat hodnotu a význam vlastní práce a podceňovat význam práce ostatních. Zejména práce duševní. Často dokonce otevřeně pohrdají vzděláním, které jim samým bohužel chybí. Na důkaz mých slov pohleďte jen o několik příspěvků výše. Jeden ze špičkových českých vědců, pan prof. Zrzavý, je zde označen za pavědeckého blba. Jak nízké a ubohé.

Spekulace je práce se znalostmi, aktuálními informacemi, odhady budoucího vývoje, riziky. Toto vše připadá prosťáčkům nadmíru snadné. Proto shledávají případný dosažený zisk snadným, nezaslouženým či dokonce nemravným. A to tím více, čím méně jsou sami něčeho podobného schopni. Bohužel.

257703

26.11.2011 00:18

O strachu

RE: Strach jako hybný moment evoluce ?

Vojta49 81.?.?.?

Myslíte, pane 86? Že příroda je nějaká laskavá idylka? Naivní pubertální děvčátka mívají podobné iluze. Viděl jste třeba, jak krmí své mladé pelikáni? Létají do vzdálené kolonie hnízdících kormoránů, kde loupí jejich mláďata. Ukradené mládě kormorána pak vyvrhnou po měkolikahodinovém letu ze svého vaku jako potravu pro své mladé. To cizí mládě je sice již částečně natrávené, ale stále ještě žije!!! Hyne, až když je zaživa ožíráno mladým pelikánem. Omlouvám se všem za popis tak kruté reality přírody. Podobných příkladů bych mohl uvést nespočet.

Zpět k lidské společnosti. Vyvrátím i další naivní představu některých lidí o tom, kterak společnosti škodí třeba SPEKULANTI. Co je základním principem spekulace? No přece levně koupit a draho prodat. Přiznejme si to otevřeně. Kdo z nás po něčem takovém občas nezatoužil. Třeba vsadit si za pár kaček na ... a vyhrát miliony. Cha cha. Vsadím se, že i Vy jste to už párkrát zkusil. Nebo chcete tvrdit, že ne?

Co praví o spekulaci ekonomická terie? Přínosem každé spekulace je snižování rizika v čase nebo v místě. Co to znamená? Třeba v zemědělských plodinách? Při podzimní sklizni je brambor dost a jejich ceny nízké. Na začátku léta zase nedostatek – čeká se na další úrodu, ceny na trhu letí vzhůru. Spekulant tedy nakupuje brambory na podzim (odčerpává jejich zásoby a tlačí nízké podzimní ceny nahoru), aby je pustil na trh na jaře (tehdy zvyšuje jejich množství na trhu a tím poněkud snižuje vysokou jarní cenu). Toto je příklad vyrovnávání cen v čase, které má pozitivní dopad pro všechny členy systému – zemědělce, obchodníky, zpracovatele potravin i jejich spotřebitele.

V principu stejné je vyrovnávání cen v místě. Pokud spekulant zjistí, že meruňky jsou v Praze dražší než v Brně, začne je vozit z Brna (kde sníží jejich zásobu a tím navýší cenu) do Prahy (kde zvýšení jejich množství na trhu stlačí cenu dolů). Výsledkem bude mnohem nižší cenový rozdíl mezi Prahou a Brnem, než kdyby spekulace nebyla, a tím také růst bohatství většiny obyvatel jak Prahy, tak i Brna.

Teď jste na řadě Vy, abyste prokázal opak. Tedy škodlivost spekulace. [mrknutí jedním okem]

257660

24.11.2011 22:36

O strachu

RE: Strach jako hybný moment evoluce ?

Vojta49 81.?.?.?

Nezbyde, než do té přírody nahlédnout. Třeba tam nějakou inspiraci najdeme.

Třeba kos černý. Snáší cca 5 vajíček. A to až třikrát do roka! Kosy najdeme sice v každé zahradě, ale že by byli nějak extrémně přemnoženi? A nekontrolovaně se množili, jako my lidé? Určitě ne. Čím to?

Funguje to jednoduše. Rozmnožují se jen ti, co dokážou v daných podmínkách uživit své potomstvo. Jak? Samci mezi sebou svádí boj o teritorium. Ti schopní si je opatří a svým zpěvem si je vymezují. Stejným zpěvem do něho zvou samičku.

Mladí či méně schopní také žijí. Ovšem tiše. Bez zpěvu se živí na pomezí teritorií těch úspěšnějších. Ovšem nehnízdí. Samičky prostě nemají o samečka bez vlastního teritoria zájem. Nějak "vědí", že bez vlastního území by nenasytné potomstvo neuživily. Slabší samičky, které si nenašly samce s vlastním teritoriem, se rovněž nemnoží.

A je vystaráno. V "kosím společenství" není potřeba uměle snižovat stavy. Naopak. Panuje tu dlouhodobě harmonie a rovnováha. A zároveň se kosí genofond (na rozdíl od lidského) stále zdokonaluje. Prosté a účelné. Ne?

Věřím, že i my lidé na to jednou přijdeme. Je naprostým nesmyslem volat po násilném snižování počtu lidí na planetě. Ať si všichni žijí své životy. Jen ti, co nejsou schopni uživit ani sami sebe prostě nesmějí přivádět na svět hordy svých potomků. A "právem žádat" ať se o ně společnost postará.

257622

21.11.2011 00:39

Film USA

RE: x

Vojta49 81.?.?.?

Udeřil jste hřebíček na hlavičku, pane Luxore. Plně se připojuji k Vašemu názoru.

257381

11.11.2011 00:58

Bělorusko se připravuje na obranu proti agresi NATO

Autor je vtipálek

Vojta49 81.?.?.?

Prý
> V posledních 16 letech Lukašenkova působení v prezidentské funkci zaznamenala země stabilní ekonomický růst, rostoucí mzdy a plnou zaměstnanost. [chechtot]

Inflace v 1. pololetí letošního roku dosáhla v Bělorusku 34%. Dle odhadu ekonomů se vyšplhá do konce roku na 100%. Tomu říkám "stabilní ekonomický růst". Lukašenko financuje svou diktaturu na účet úspor obyvatel. Jsem zvědav, jak dlouho mu to ještě vydrží.

256898

09.11.2011 13:54

Můj vztah k Židům

RE: Židé nás nemohou nenávidět.

Vojta49 81.?.?.?

Souhlasím, paní/slečno Hero. Ovšem těch skutečných židovských nositelů Nobelovy ceny je 116. Tolik adeptů mezi námi Čechy a Slováky nenajdete, ani kdybyste mezi ně zařadila jména, jako Praotec Čech, kněžna Libuše, princ Bajaja, Juraj Jánošík, Josef Švejk či Jára Cimrman. [velký smích]

Z Vašich příspěvků je patrné, že jste vzdělaný a racionálně uvažující člověk. Povšimla jste si v tomto vláknu jisté zvláštnosti? Co mám na mysli? Ve svém předchozím příspěvku jsem uvedl čistě statistický údaj. A to populační údaje o třech národech a k nim vztažené počty nositelů Nobelových cen. Tedy chladná reálná čísla. Reakce, kterou jsem těmito čísly vyvolal mi připadá poněkud neadekvátní. Proč tolik emocí? K čemu ničím nepodložená tvrzení o podjatosti Švédské královské akademie věd?

Napadla mě jedna možná souvislost. A to s adjektivem "pošahaný". Etymologie tohoto slova je pro mě poněkud nejasná. Ovšem tato diskuze ji možná přece jen trochu osvětluje. Jak? Já jsem zde uvedl jen studená čísla bez jakýchkoliv emočních podnětů. Těmito čísly jsem se ovšem dotkl velmi citlivé oblasti VÍRY (nebo chcete-li přesvědčení) některých lidí. Takříkajíc jsem jim "šáhl" na bolavé místečko. A to vyvolalo reakce, kterých jsme zde svědky.

Tyto mé vývody prosím berte s rezervou. Rozhodně bych se neopovážil tvrdit, že Vaše nebo nějaká jiná reakce zde je pošahaná. [smích]

256845

08.11.2011 21:39

Můj vztah k Židům

RE: Židé nás nemohou nenávidět.

Vojta49 81.?.?.?

Nás Čechů a Slováků chodí po světě dohromady asi 18 milionů. Věděl byste, pane Esw, kolik z nás se stalo nositelem Nobelovy ceny? Bída co?

Židů chodí po světě kupodivu přibližně také tolik. Židovských nositelů Nobelovy ceny je ale hodně přes sto! Čím to? Že by to bylo tím, že
> jevreji sú nositeľmi schizofrénie ?
[velký smích]

256807

07.11.2011 00:56

Opožděná obžaloba (na úsvitu IV. odboje?)

RE: Dobrý

Vojta49 81.?.?.?

Pane HC. Nevím, jaké zkušenosti z dob ČSSR máte Vy. Můj neúplný výčet výhod komunistických papalášů z oné doby Vám potvrdí každý pamětník těch časů. Není ani zdaleka úplný. Například.

Čs socialistické zemědělství mělo tehdy k dispozici jen primitivní strojní dojičky. Ty způsobovaly kravám mastitidu – zánět vemene. Tak se preventivně kravám přidávalo do krmiva brutální antibiotikum. Které samozřejmě pronikalo do všeho nadojeného mléka. Proto byli na hranicích před konzumací mléčných výrobků u nás varováni všichni turisté ze Západu. Prostí občané a jejich děti ovšem toto „mlíčko“ museli. Jiné nebylo. Vlastně bylo. Každý den časně ráno přilétalo na Ruzyni nákladní letadlo s několika tunami čerstvých mléčných výrobků ze Švýcarska. Těmito nezávadnými potravinami byly zásobovány Vládní prodejny. Dětičky prominentů přece nesměly žádné fuj-mlíčko. Jak to vím? Mám přímo v rodině člověka, který měl v té době přístup k fakturaci Koospolu (Koospol – tehdejší monopol na zahraniční obchod s potravinami a zemědělskými produkty).

Moc nerozumím Vašemu hněvu. Sděluji jen své vlastní zkušenosti. A z nich odvozuji svá doporučení těm, kteří reálný socialismus nepamatují. Mé doporučení zní. Naše současná společnost sice trpí množstvím problémů. Avšak dá se v ní žít a s problémy buď bojovat nebo svobodně odejít. Je to o moc lepší, než žít po dlouhá desetiletí jako zcela bezmocní otroci v ohradě z komunistických ostnatých drátů. Bez naděje na jakékoliv východisko.

Panu 96. Osočil jste mě, že lžu. Ovšem zapomněl jste dodat, v čem? Máte na mysli mou spekulaci, že by teoreticky šel zaplatit náš státní dluh z úspor českých rodin? Proč ne? Kdyby se k moci dostali opět komunisté a provedli stejnou měnovou reformu, jako 1.6.1953? Tím by se zmocnili nejen většiny rodinných úspor, ale i většiny provozního kapitálu soukromých firem. Náš státní dluh by mohl být splacen okamžitě a ještě by zbylo.

Nebo se zlobíte, že jsem vedle rodinných úspor nezmínil také zadlužení rodin? Možná to nevíte, ale dluhy rodin i korporací si banky velmi pečlivě jistí. V drtivé většině zárukami nemovitostí. Takže i kdybychom lidem a firmám ukradli veškeré jejich úspory, jejich věřitelé by přesto nepřišli zkrátka. Navíc prostá logika naznačuje, že dlužník splácející hypotéku asi nebude totožný s vlastníkem solidního rodinného balíku úspor.

Na závěr mi dovolte, abych se pousmál nad Vaším dětinským přesvědčením, že
> statni dluh je nutnou podminkou k tomu, aby kapitalismus fungoval,
Kapitalismus funguje na této planetě už přes dvě století. A to tak, že po drtivou část tohoto času BEZ STÁTNÍCH DLUHŮ. Státní dluhy se jmenují státní proto, že je vytvářejí státy a ne kapitalisté. V opačném případě by se jim říkalo kapitalistické dluhy. Nebo ne?

256695

06.11.2011 16:39

Bankovní fašismus … s podporou starostů

RE: Za nove ... nebo spíš úmorná reklamní kampaň?

Vojta49 81.?.?.?

Je to sice jednotvárné, ale účinek to může mít. Co? No přece ta Vaše dlouhodobá reklamní kampaň, pane Moudrostraku. Že nevíte jaká kampaň? Ha ha. Ať už glosujete cokoli, téměř nikdy nezapomenete zmínit obchodní řetězec LIDL. A jak asi dobře víte, opakování je matkou moudrosti a také základním pilířem reklamy a propagandy. Čím více, tím lépe. [velký smích]

Předpokládám, že z tučných honorářů, které od LIDLa za tuto svou "záslužnou práci" pobíráte, hradíte náležitý podíl majiteli Zvědavce. V opačném případě by byl pan editor sám proti sobě. [smích]

256681

05.11.2011 14:09

USA se rychle stávají policejním státem Třetího světa

RE: O co vlastne tady jde??

Vojta49 81.?.?.?

Promiňte mi mou opovážlivost, pane Fohate, ale rád bych opravil několik Vašich drobných omylů.

1. Video ve Vašem odkazu ve skutečnosti ukazuje Tatru 87.
2. Tatra 87 a Gottwald mají společného asi tolik, jako sedmikráska a hlenka. Tedy téměř nic.
3. Ale vlastně přece jen mě něco napadá. Tatra 87 je dílo geniálního tatrováckého šéfkonstruktéra Hanse Ledwinky. Gottwaldova poválečná ČSR jej za konstrukci tohoto nadčasového vozu odměnila řadou let komunistického kriminálu.
4. Takže omluva. Přece jen mají T87 a Gottwald něco společného. [mrknutí jedním okem]

256631

03.11.2011 23:04

Opožděná obžaloba (na úsvitu IV. odboje?)

RE: Dobrý

Vojta49 81.?.?.?

Blahopřeji Vám ke špičkovému vzdělání, Duanito. Ostatně je patrné z Vaší pěkné češtiny. O to víc mě mrzí, když vzdělaná a nejspíš i půvabná mladá dáma tak snadno podlehne. Podlehne vylhané propagandě starého bolševického aparátčíka.

K věci. Kde jsem vzal těch 80%? Zkuste se na chvíli převtělit do pozice pana Jančury (Student Agency). Právě jste se rozhodla zřídit novou autobusovou linku. Přijmete na ní personál. A ten musíte vybavit výrobním prostředkem. V ceně nového autobusu zaplatíte státu DPH. Také silniční daň. Z natankované nafty zaplatíte krom DPH i nehoráznou spotřební daň. Pak si ještě zaplatíte dálniční škatulku a můžeme vyrazit. Teprve po měsíčním ježdění jsme u mezd. V odvodech, které z nich platí zaměstnavatel se očividně vyznáte. Ovšem to ještě stále není pro kapitalistu konečná. Zbyde-li koncem roku po odečtu nákladů nějaký zisk, odvede z něj státu další peníze.

Co zaměstnanci? Daně a odvody z hrubé mzdy jsou jasné. Zbytek obvykle utrácíme. Nehorázná spotřební daň z tabáku, alkoholu a motorových paliv nás připraví o část vydělaných peněz. DPH o další. Daň z nemovitosti, daň dědická, daň darovací, místní poplatky, ... Státem uloupenou část z každé vynaložené stokoruny dokonce někteří ekonomové odhadují až na 85 Kč. Exaktně ovšem vyčíslit nelze. Penězovody do státu jsou dobře ukryty v nepřehledné houštině zákonů, vyhlášek a předpisů. Prostý člověk je proto obvykle v souhrnu nevidí.

Ještě maličko k rozdílu mezi socialismem a kapitalismem. Kapitalismus vyznává jako svou nejvyšší hodnotu svobodu. Třeba i svobodu akumulovat kapitál. Socializmus stojí na jiných pilířích. Prvním je třídní boj. Druhým zespolečenštění výrobních prostředků. Když tyto dva eufemismy přeložíme do běžné řeči, požaduje socialismus likvidaci skupiny lidí (třídy údajných vykořisťovatelů). A loupež jejich majetků. Základními ideovými východisky socialismu jsou tedy vražda a loupež. Proto si velmi vážím toho, co dnes máme. I přes všechny problémy a nedostatky kapitalismu. Ve srovnání se zrůdností socialismu je to i tak ráj na zemi. Věřte zkušenému. [smích]

256524

02.11.2011 23:57

Opožděná obžaloba (na úsvitu IV. odboje?)

RE: Dobrý

Vojta49 81.?.?.?

Díky pánové HC a Kovando za potvrzení mého odhadu. Jako ekonomický poradce vlády v ČSSR patřil soudruh Nevařil k horním deseti tisícům. Měl tedy k dispozici špičkové zdravotnictví v Sanopsu, nejmodernější průmyslové zboží z Tuzexu, výběrové potraviny z Vládních prodejen, devizové přísliby a s nimi cestování po světě, služební T603 s řidičem, protekci pro sebe i svou rodinu na každém kroku, ... A v devětaosmedesátém – šmytec. Už se nedivím, že řičí nenávistí a mermomocí by chtěl zpět vše, oč přišel. Marně.

A teď pár překvapivých faktů pro slečnu (paní?) Duanitu. Co myslíte? Kdo může za český státní dluh? Je to kapitalismus? A nebo stát? Stát je kapitalismus? Ani z leknutí. Stát je dnes mladá dámo socialistický moloch, v němž nikdo za nic neodpovídá. Z toho, co zaplatí za Vaši práci Váš kapitalistický zaměstnavatel skončí v jeho spárech 80%. Ne nespletl jsem se. Slovy osmdesát korun z každé stovky, vynaložené podnikatelem na zaplacení produktivní práce, uloupí stát. Strašné, že?

Státní finance (nejen našeho státu) se tak staly ceněnou kořistí. Za socialismu směli dojit stát jen prokádrovaní soudruzi. Prostě KSČ si pořídila na dojení státu monopol. Vzpomínáte na komedii Jak básníci přicházejí o iluze? Tam byl dojič socialismu dokonce ukázán. Nikdo nevěděl co vlastně dělá, ale už si nadojil na vilu, auto a mlejn na Sázavě. Když některý z tehdejších dojičů udělal chybu, kvalitní cenzura zabránila tomu, aby se o tom lidé dozvěděli. A tak byl ten socialismus na pohled selankou, v níž se nekrade.

V listopadu tento monopol KSČ padl. A dojit může dnes demokraticky každý lump. A protože zbohatnout je strašlivě lákavé, budou státní rozpočet, ČSA, ČD, ČEZ, velké státní nemocnice, ... dál dojeny jak o život. Dokud se za dojení nezačnou sekat ruce. Ovšem dojení státu NENÍ kapitalismus. Je to ovšem ceněné téma pro novináře. Bulvár se zprávami o dojení jde na dračku.

Třešnička na závěr. Věděla byste, kolik činí úspory českých domácností u bank? Myslím v současnou chvíli? 1,5 bilionu korun! Nepřipomíná Vám ta částka něco? Třeba náš státní dluh? Ne, netvrdím, že ty naspořené peníze jsou nakradené. Jen se Vám snažím ukázat, že peníze obvykle nikam nemizí. A náš státní dluh by šel snadno a okamžitě zaplatit. Samozřejmě teoreticky. [smích]

256495

02.11.2011 14:33

Opožděná obžaloba (na úsvitu IV. odboje?)

RE: Dobrý

Vojta49 81.?.?.?

Dobrý je slabé slovo. Tento text je excelentní. Ano. Je excelentní ukázkou propagandy. Autor se zřejmě v minulosti živil psaním úvodníků do Rudého práva. A dnes se mu po tomto dobrém bydle stýská. Tak dělá co může, aby se ty "zlaté časy" vrátily.

Co je tím znakem kvalitní propagandy? Třeba věta

> jen 45 % lidí si myslí, že dnešní kvalita života je lepší než byla před r. 1989.

Autor nelže. On nám jen maličko zatajil, že v rámci tohoto průzkumu celých 14% lidí soudí, že lépe bylo před listopadem. A zbytek respondentů to pro své mládí nebo z jiných důvodů nechce nebo neumí posoudit. Co to znamená? Poměr výslovně spokojených k výslovně nespokojeným je 45 : 14. Že tato formulace přece jen lépe vystihuje pravdu o spokojenosti lidí? Samozřejmě. Jenže autorovi přece o pravdu vůbec nejde. On se z nás snaží dělat blbce stejně, jako to činíval v dobách, kdy psal ty své "radostné" úvodníky. [velký smích]

256459

27.10.2011 00:22

Další válečný zločin NATO v přímém přenosu

RE: Komu prospěje občanská a kmenové válka v Libyi?

Vojta49 81.?.?.?

Nemohu se ubránit úsměvu, paní Jarmilko. A současně mi vlhnou oči dojetím. Vy jste přeci jen milá dáma. Proč? Údajně jste četla Zelenou knihu. A přitom jste mi tolerovala mou nepřesnou kritiku Kaddáfího názoru na vzdělání. A ještě ke všemu tak dlouho. To je od Vás opravdu velmi milé.

Mé štěstí kalí jen maličkost. Že jste si přece jen neodpustila mi trošku okopat kotníky. Když Vás pan Djb na můj "lapsus" upozornil. A jako obvykle zpoza zad druhého. Až to skoro vyznívá, jako by mě tím demagogem nazval pan Djb a ne Vy. Jaká škoda.


Pane Djb. Jste jedním z mála, kteří čtou i jiné věci než bulvár či konspirační weby. A ještě ke všemu nad čteným racionálně uvažujete. Vážím si toho. Tedy. Když Vy kritizujete nějaký text, vybíráte z něj věty, které kritiku oslabují? Že ne? Já také ne. Ostatně. Ony ty Vámi doplněné věty z Kaddáfího knihy zase nejsou až tak zásadní. Když dle Kaddáfího

> Povinné a soustavné vzdělávání je ve skutečnosti povinné ohlupování mas.

zamysleme se nad reálným významem jeho dalších slov

> spolecnost by mela zajistit všechny druhy vzdelání, dávajíc lidem možnost svobodné volby jakéhokoli predmetu, kterému se chtejí ucit.

Ano. Kaddáfí nebyl úplný blb. A tak svůj odpor ke vzdělání toto větou poněkud zjemnil. Větou, kterou považuji za průhledné alibi: KAŽDÝ MÁ PRÁVO SI SVOBODNĚ VYBRAT, ČEMU SE CHCE UČIT. Proč je to alibi? Kolik Vy osobně znáte ve svém okolí lidí, kteří se DOBROVOLNĚ A ZE SVÉ VLASTNÍ VŮLE něčemu učí? Když dáte dětem ve škole vybrat, zda se učit matematice či pařit hry? Co si vyberou? Jak vypadali lidé, kteří zlynčovali Kaddáfího? Jako vzdělanci nebo spíš jako pologramotní a fanatičtí vrazi? Lidé jsou v podstatě strašlivě líní. A učit se bolí. [smích]

Závěr? Navrhuji posuzovat čtyřicetileté působení Kaddáfího v Libyii ne dle nějakých propagandistických textů či videí, ale jen a výhradně podle toho, co za ním zůstalo. A to jak ve sféře materiální, tak v oblasti duchovní. Bojím se, že toho moc nenajdeme.

256023

26.10.2011 14:55

Další válečný zločin NATO v přímém přenosu

RE: Komu prospěje občanská a kmenové válka v Libyi?

Vojta49 81.?.?.?

Otevřeně a upřímně se zde přiznávám, že jsem
1. příliš nevěřil, že můj předchozí příspěvek bude vůbec zveřejněn,
2. bude-li zveřejněn, nenajde se nikdo, kdo by měl odvahu na něj reagovat.
To druhé jsem skoro odhadl. Tradiční stoupenci Kaddáfího mlčí, jak zařezaní. Jen Vy jste výjimkou, pane "90". Zřejmě jsem se svými sarkastickými komentáři velmi dotkl Vaší VÍRY. A tím jsem ve Vás vyprovokoval tak strašlivou zlobu, že se pokoušíte hájit neobhajitelné. Máte mé uznání za svou odvahu. Bez ironie.

Nyní ke Kaddáfího "moudrům". Referendum. Já přece neříkám, zda je obecně referendum správné či špatné. Jen poukazuji na rozpor mezi Kaddáfího výkřiky o tom, jak vše má být podřízeno vůli lidu a jeho současné zatracování jedné z klíčových metod, jak onu vůli prosazovat v praxi.

Totéž se týká zákonů. Nejde přece o to, jak se ve které zemi jezdí. Podstatné je, že BEZ ZÁKONŮ TO NEJDE. Kaddáfího názor, že společnosti stačí ke správnému fungování jen zvyky a náboženství je UKÁZKOVÝM PŘÍKLADEM STUPIDITY. To, že je lépe předcházet konfliktům mezi lidmi prostřednictvím PŘEDEM STANOVENÝCH PRAVIDEL (tedy zákonů), vědí a používají lidé už od starého Babylonu. Že to nevěděl pan plukovník? Zelené mozky obvykle mívají mezery ve vzdělání.

To nejdůležitější na závěr. VZDĚLÁNÍ JE DLE KADDÁFÍHO OHLUPOVÁNÍM LIDÍ. To jste si ani Vy se svou odvahou netroufl komentovat. Toto své přesvědčení zřejmě Kaddáfí důkladně uplatňoval v praxi. (Argument, kolik lidí se v Libyi za plukovníkovy vlády naučilo číst a psát je slabý. Prostá gramotnost NENÍ dostatečné vzdělání pro 21. století).

Závěr? Živé bytosti hynou se svým mylným přesvědčením. Ale jen tehdy, dostanou-li se v souvislosti s ním do takového rozporu s realitou, že je to stojí život. Nestane-li se to, pak se mylná přesvědčení přenášejí na další generace učením.

Kdo brutálně zavraždil Kaddáfího? Ozbrojenci z NATO nebo libyjští rabiáti, jejichž celé vzdělání spočívá v hulákání Alláhu Akbar? Ač odpověď je každému člověku naprosto zřejmá, Vy určitě dál věříte, že pravdu nemám. Můžete mi (třeba jen na můj e-mail sdělit) v čem ta Vaše hluboká víra spočívá? Opravdu moc by mě to zajímalo. Předem děkuji.

255991

25.10.2011 16:38

Další válečný zločin NATO v přímém přenosu

RE: Komu prospěje občanská a kmenové válka v Libyi?

Vojta49 81.?.?.?

Já s dovolením přidám. Ne plky. Nýbrž "moudra" z Kaddáfího Zelené knihy.

> Referenda jsou podvodem na demokracii.

A basta!

> Přirozeným právem každé společnosti je buď tradice (zvyk) nebo náboženství. Jakýkoli jiný pokus navrhovat zákon pro jakoukoli společnost mimo tyto dva zdroje, je nemístný a nelogický.

A proto ať jezdí každý po té straně silnice, jak mu velí tradice!

> Námezdní dělníci jsou druhem otroků, ať mají sebelepší mzdu.

> Konečným řešením je odstranění mzdy.

> Analyzujeme-li ekonomické faktory výroby od dávných dob do současnosti, vždy zjišťujeme, že se skládaly ze tří základních součástí: surovin, nástroje výroby a výrobce.

Know-how netřeba! Ve vybavené kovárně přece umí každý trumbera vykovat damascénskou čepel.

> Povinné a soustavné vzdělávání je ve skutečnosti povinné ohlupování mas.

> Tribuny (na stadionech) se vyprázdní a budou zrušeny. To se stane, když si masy uvědomí skutečnost, že sport je veřejná činnost, která musí být sama prováděná a ne pozorovaná.

A proto starci i batolata - šup kopat extraligu!

--------

Zde jsou důkazy o tom, že Kaddáfí byl ve skutečnosti nebezpečný psychopat. Z jeho "pravd" je konečně jasné, proč se ihned na počátku nepokojů zastavil veškerý hospodářský život v Libyi. Všechny technologie v zemi byly v souladu s jeho Zelenou knihou obsluhovány "námezdními otroky" z ciziny. Ti před nebezpečím raději uprchli ze země.

Čtyřicet let vlády tohoto "osvícence" se bude (v libyjských hlavách) napravovat jen velmi obtížně.

255928

20.10.2011 23:52

Okupuj Wall Street a „Americký podzim“: Jde o „barevnou revoluci“?

RE: Tady fakt nevím

Vojta49 81.?.?.?

Nebudu Vám vyvracet Vaši víru, paní Kateřino. Tak, jako naši předkové věřili v Ráj na nebi, Vy věříte v jeho možnou existenci na zemi. Říkejme mu pracovně SSHV. Neboli státní socialismus hojnosti všem. Jste příliš mladá, abyste si pamatovala ta dlouhá, jednotvárně šedá a bezvýchodná desetiletí. Kdy jsme museli žít za ostnatými dráty upadající země. A přitom denně poslouchat propagandu. O tom, jak JIŽ V BRZKU budeme mít SSHV. Vy na ta léta budete mít nejspíše úplně jiné vzpomínky. Protože to byla léta Vašeho dětství.

Přestože nebylo boháčů ani nezaměstnaných, všichni pracovali, nikdo nikoho nevykořisťoval, ceny byly stanovovány centrálně, platy a mzdy také, výroba všeho byla plánována nejméně na pět let dopředu, ... vývoj neodvratně směřoval k ekonomickému i morálnímu rozvratu. Čím to? Kdyby budování SSHV v ČSSR vydrželo ještě jednu či dvě pětiletky, dopracovali jsme se k podobnému hladomoru, jaký dnes panuje v KLDR. Kde stále ještě SSHV budují.

Souhlasím s Vámi, že o podobném ráji typu SSHV sní mnoho lidí. Ovšem marně. Proč? Protože nejdůležitějším rysem SSHV je, že SNÍMÁ Z ČLOVĚKA ODPOVĚDNOST ZA JEHO CHYBNÁ ROZHODNUTÍ. Ať bude mé rozhodnutí sebekatastrofálnější, SSHV mi zajistí blahobyt a štěstí. Má CHYBNÁ ROZHODNUTÍ NAPRAVÍ MOUDRÁ AUTORITA, JMÉNEM STÁT. A já budu mít své jistoty.

To je představa snílků, jako jste Vy. Kde že je ta chyba? No přece v tom, že NELZE DLOUHODOBĚ OD SEBE ODDĚLIT PRÁVO A ODPOVĚDNOST. Vy trváte na tom, že máte právo na blahobyt. Ovšem odmítáte nést odpovědnost za jeho tvorbu. A to je představa z říše pohádek.

Abych jen stále neteoretizoval. Vy jste si o něco výše v tomto vláknu postěžovala, jak Vám ti ZLÍ kradou čas. Čas, který měl patřit Vašim dětem. Pohledem do zdejšího archivu snadno zjistíme, kolik času jste strávila psaním do zdejších diskuzí. Kdo je ODPOVĚDNÝ za ten protlachaný čas? Ti ZLÍ? A Vy máte PRÁVO na jeho náhradu, protože měl správně patřit Vašim dětem? Nic ve zlém, paní Kateřino. Ale toto je výmluvný příklad Vaší víry. Že Vy přece nenesete odpovědnost za svá chybná rozhodnutí. Ale právem žádáte ... Je mi velmi líto. Ale takto svět nikdy nebude fungovat.

255672

19.10.2011 23:59

Okupuj Wall Street a „Americký podzim“: Jde o „barevnou revoluci“?

RE: Tady fakt nevím

Vojta49 81.?.?.?

Moje reakce na obecné výkřiky o zlodějích je stále stejná, pane Lindsayi. Stále dokola se ptám, proč už tedy někdo ty zloděje a jejich zločiny nepojmenuje. Nebo snad oni žádná jména nemají? Jsou těmi zloději všichni úspěšní podnikatelé? Ti, kteří těží suroviny, vyrábějí potraviny, veškeré spotřební zboží, energii, organizují dopravu, ..., a hlavně, zaměstnávají lidi a platí daně, to jsou ti zloději?

Vy si ztěžujete na to, že ředitel Qantasu nechce zvýšit platy leteckým inženýrům. Pokud jste jedním z nich, proč nepotrestáte Qantas tím, že odejdete jinam? Kdyby to udělala většina inženýrů Qantasu, děly by se věci.

A že si ředitel zvýšil plat sám sobě? To si děláte legraci, že? Ředitelům akciových společností na celém světě přece stanovují platy správní rady. A správní rady ustavuje vlastník firmy. Vy si opravdu myslíte, že máte právo vlastníku podniku nařizovat, jaké má dávat mzdy svým zaměstnancům? Z jakého titulu si přisvojujete takové právo?

Říkáte "nemáme peníze na školy, nemocnice, atd.". Kdo je nemá? Vlastníci privátních škol a nemocnic mají peněz dost, jinak by dávno zkrachovali. Války a zbrojení platí ti zlí zloději? Nebo je provozují a financují námi zvolení politici, tedy představitelé států? A ještě k tomu z našich daní. Že jsou ti politici často špatní, úplatní, proradní, prolhaní, ... ? V tom s Vámi naprosto souhlasím.

Co nám brání, pustit se do těch nejhorších? Odhalit jejich zločiny a zorganizovat jejich veřejné potrestání? Jich je pár a mají jen svou propagandu, demagogii a lži. Nás jsou miliardy. Máme k dispozici mohutný sdělovací a komunikační aparát - Internet. JENŽE! My se nezmůžeme na víc, než na výkřiky o jakýchsi anonymních zlodějích. Tím ovšem nikdy ničeho nedosáhneme. Mýlím se?

255573

19.10.2011 00:04

Revoluce nejen společenská, parazitismus a symbióza, parazité a hostitelé

RE: Kooperace - to bude krása

Vojta49 81.?.?.?

Paní Jarmilo. Zkušení lidé soudí, že stáří prý má jednu obrovskou výhodu. SPOLU S VYŠŠÍM VĚKEM ÚDAJNĚ PŘICHÁZÍ I MOUDROST. Ovšem jak Vás znám, Vy se mnou tradičně nebudete souhlasit. A tentokrát oprávněně. I já, když si čtu některé diskuzní příspěvky, soudím, že tomu tak úplně není. U některých lidí přichází to hloupé stáří samo. Co říkáte?

Pane Hc. Díky, že potvrzujete má slova o tom, že i plození potomstva je soutěž (neboli KONKURENCE) mezi pohlavími. Ta se opravdu projevuje tím, že množství otců vychovává dítě, které počala jeho partnerka s jiným. Tento jev je zcela obvyklý i mezi ostatními živočišnými druhy, které užívají strategii "rodinný krb".

To je důkazem skutečnosti, že ne partner je cílem a hlavním smyslem vztahu. Tím je vždy především vlastní potomek. A tak je záletným samcům lhostejné, že jejich potomky vychovává jiný otec. Důležitá je krev (tedy přesněji vlastní geny), které takto předali dál. Totéž platí i pro samičky (ženy). Také soutěží především o vlastní potomky. A tak i jim záleží daleko víc na vlastních, než na partnerových genech. Když je příležitost, zalaškují si s jiným. Jen vlastní partner nesmí mít ani stín pochybností o svém otcovství. Jinak je zle. A láska neláska, nevěrná partnerka kvapem přechází z role "mladá paní" do role "žena samoživitelka". Obvykle jen velmi nerada a s velkou lítostí. Bohužel pozdní lítost ...

255447

18.10.2011 14:01

Okupuj Wall Street a „Americký podzim“: Jde o „barevnou revoluci“?

RE: Tady fakt nevím

Vojta49 81.?.?.?

Mohl byste nám říci, pane Lindsayi, které konkrétní bohatství ti zloději ukradli přímo Vám? Co jste kdysi právoplatně vlastnil a o co jste úplně bez vlastního zavinění přišel? Postěžujte si. Vždyť to znáte. Sdělené neštěstí, poloviční neštěstí. [mrknutí jedním okem]

A hlavně. Až se bude to "nakradené bohatství" rozdělovat zpět jeho právoplatným vlastníkům, abychom věděli, kolik zlata, stříbra, šperků a nemovitostí Vám náleží. Aby Vás snad, nedejpřírodo, zase někdo neokradl. [chechtot]

255408

18.10.2011 01:08

Revoluce nejen společenská, parazitismus a symbióza, parazité a hostitelé

RE: Kooperace - to bude krása

Vojta49 81.?.?.?

Rozmnožování je, pane Pietroo, také konkurence. Samci i samice jsou vedeny velmi silným pudem, zplodit co nejvíce vlastních potomků. Ovšem s vynaložením co nejméně enegie a času. Tedy obvykle na úkor svého sexuálního partnera. Mezi dvoupohlavními živočichy fungují dvě základní rozmnožovací strategie.

První se nazývá IDOL. V této strategii samička předem rezignuje na pomoc samce s výchovou společných mláďat. Pávice, laň, tetřeví slípka, ... sází na to, že její potomci zdědí geny toho KRÁSNÉHO SAMCE, kterého si vybrala a s nímž se spářila. Její potomci se proto budou nejspíše také líbit budoucím samičkám. A úspěšně předají její geny dál. Tato strategie je příčinou toho, proč mají dnes paví kohouti své ohromné ocasy, proč divocí kačeři hýří (jejich životům) nebezpečnými barvami, jeleni nosí nesmyslná paroží, ...

Druhá strategie se nazývá RODINNÝ KRB. Funguje také u lidí. Zde samičky nehledají u partnera krásu. Protože výchova lidských mláďat je dlouhodobá a energeticky nesmírně nákladná, hledají ženy u mužů především ochotu podílet se na péči o společné potomstvo. Také spolehlivost, vytrvalost, sílu, vzdělání, postavení, bohatství, věhlas, moc, ... , tedy vše, co může přispět k budoucímu úspěchu jejích potomků.

A jak je to u obou strategií s výběrem? Vybírá si spíše samička nebo samec? Vybírá si ten, kdo nabízí do vzájemného spojení to vzácnější! Tedy v obou případech samička. Proč? Protože samička disponuje jen velmi omezeným množstvím ovulací, tedy možných potomků. Žena dokáže za život teoreticky zplodit maximálně pár desítek dětí. Na rozdíl od nás mužů, kteří bychom mohli za život zplodit desetitisíce potomků.

Vaše představa, pane Pietroo, že krásné ženy po Vás budou šílet proto, že jste pohledný muž, je dětinská. Ano, možná si Vás některá otestuje. Ovšem když zjistí, jak naivní jsou Vaše představy o životě, rychle zase vycouvá. Tedy je-li alepoň trochu chytrá. Jen některé hloupé, zakomplexované či ošklivé ženy berou "vše, co přijde". Následky takového "braní všeho" pak obvykle nesou po rozchodu svých naivních rodičů jejich děti.

255372

14.10.2011 14:13

Přípravy USA na globální konfiskaci „mladých peněz“ a národní bezpečnost Ruska

RE: Když si autor plete pojmy

Vojta49 81.?.?.?

Peníze zůstanou penězi, pokud za ně lze nakupovat, pánové. Nebo snad ne? A tak si za ně může majitel každé větší stodoly nakoupit třeba vysokotlaký lis. K němu silnější zdroj proudového ohřevu, pár lisovacích nástrojů, něco surovin a může začít. S čím? No třeba s výrobou syntetických diamantů. Tedy KDYŽ VÍ JAK. A pokud by měl potíže s jejich odbytem, [mrknutí jedním okem] může stejnou technologií vyrábět polykrystalický nitrid boritý. Též výborně prodejný artikl.

Proč to tedy nedělá každý? Protože lidé jsou strašlivě líní. Líní se něčemu učit. Svou lenost (sami před sebou) omlouvají a zakrývají povýšeným pohrdáním těmi, kteří stále čtou nějaké "přihlouplé brožury". A tak je na světě jen pár lidí, kteří znají to tajemství, JAK. Stanete-li se jedním z nich, nebudete mít žádný problém získat na akciové burze ty zatrolené peníze. Každý rozumný investor Vám je dá, když jej přesvědčíte, že umíte syntetizovat diamanty.

Ovšem ve chvíli, kdy rozjedete výrobu a zařadíte se mezi úspěšné podnikatele, stane se z Vás zároveň vyvrhel. Stoupenci "spravedlivého sociálního uspořádání" Vás osočí, že jste určitě zbohatl nějakým hnusným podvodem nebo alespoň vykořisťováním svých zaměstnanců. [chechtot]

255160

Není důležité, pane Bartošku, kdo koupí mé akcie, ani na čem jsou založena jeho aktiva. Podstatné je, že mi za ně za všech okolností musí zaplatit penězi. Na burze cenných papírů totiž nelze jinak.

Bohužel nerozumím Vaší úvaze o tom, co má nákup cenných papírů společného se zdaněním.

255104

13.10.2011 13:33

Přípravy USA na globální konfiskaci „mladých peněz“ a národní bezpečnost Ruska

Když si autor plete pojmy

Vojta49 81.?.?.?

Jestliže jsem jako ruský podnikatel emitoval dle ruských zákonů akcie, je to v pořádku. Prodal-li jsem tyto akcie ruským investorům, je to také v pořádku. Jestliže se mi podařilo prodat tyto akcie v zahraničí, je to dle autora článku tragédie, neboť jsem tím údajně způsobil

> nekontrolovatelný útěk kapitálu z Ruska…

Soudím, že kdyby podobný "útěk kapitálu" postihl země typu Zimbabwe, KLDR, Somálsko či Haiti, zbavily by se rychle hladu.

Závěr? Směním-li se zahraničnímu investorem své potištěné papírky (akcie) za jeho peníze, za něž následně pořídím pro svou firmu špičkovou výrobní technologii, tak jsem kapitál nikam nevyvezl, ale naopak získal.

255100

13.10.2011 00:25

Stevia

RE: Semena?

Vojta49 81.?.?.?

Semena stevie lze koupit snadno. Stačí si vygooglovat "stevia semena koupit". Semínka jsou maličká a připomínají travní semeno. Zpočátku jsem měl problém. Semínka mi nechtěla klíčit. Zkusil jsem tedy rašelinové tablety (jiffy, peat plugs). Ty nejprve nechám nabobtnat v nádobce s vodou a pak přitisknu semínko stévie na povrch nasáklé tablety. Vyklíčí všechny. Tablety ovšem nesmí vyschnout!

Když má rostlinka cca 3 lístky, je třeba ji i s tabletou zasadit do samostatného květináče nebo na záhon. Jinak kořínky prorůstají do sousedních tablet.

Na záhoně stevii ihned sežerou slimáci, jak výše uvedla paní Jarmila. Ovšem nesežerou ji, když z pet-láhve odstřihnete cca deseticentimetrový válec a do jeho horního okraje vystříháte ostré, asi centimetrové zoubky. Jeden těsně vedle druhého. Horní zubatý okraj je pak třeba ohnout jako manžetu rukávu směrem dolů. Tuto "protislimákovou bariéru" osadit na každou sazeničku tak, aby pod jejím spodním okrajem slimák neprolezl. Bodliny trčí z horního konce manžety směrem dolů a brání slimákům, aby se dostali k sazenici. Bodlinaté rukávy ochrání proti slimákům v podstatě jakékoliv sazenice. Ovšem jen do okamžiku, než sazenička vyroste z rukávu a rozloží listy na záhon. Po nich se dostanou slimáci i za tuto bariéru.

Stevii už pěstuji několik let. Vlastní sazenice mi dávají lepší výsledky, než kupované. Ty zřejmě pocházejí ze skleníků a jsou pro vnější pěstování choulostivé.

Ještě bych chtěl poznamenat, že půl kila sušiny z jedné rostliny u nás určitě nevypěstujete. Stevie sesychá asi v poměru 6 : 1. Z jedné rostliny získám tak 300 g zelené natě, tedy asi 50 g sušiny. Ve skleníku by mohla být úroda možná větší.

Přeji všem pěstitelům, ať jim stévie dobře klíčí a bujně roste. [smích]

255081

12.10.2011 00:00

Revoluce nejen společenská, parazitismus a symbióza, parazité a hostitelé

Kooperace - to bude krása

Vojta49 81.?.?.?

Už se nemohu dočkat, až se naplní vize pana Zelenky

> Osobně jsem přesvědčen, že vývoj bude směřovat od ... konkurence ke kooperaci. [velký smích]

Zatím platí, že my muži navzájem zuřivě soupeříme o ty nejlíbeznější, nejvíce žádoucí, svůdné a něžné dívky. Když si takovou v těžké konkurenci ostatních vlčáků vybojujeme, žárlivě si ji střežíme jen sami pro sebe.

ALE! Ta zatracená konkurence (dle pana Zelenky) jednou pomine. Pak budeme krásně kooperovat i v partnerských vztazích. Partneři těch nejúžasnějších krasavic budou své "mazlíky" nabízet ke kooperativnímu využití těm méně úspěšným. Na které v té stávající hnusné konkurenci zbývaly jen typy "Marfuša" či "baba Jaga" nebo dokonce vůbec NIC. [chechtot]

Takový svět, to bude ráj na zemi. [mrknutí jedním okem]

255010

11.10.2011 13:22

Saharská veľká umelá rieka

RE: A teď k té Kaddáfího propagandě trocha faktů

Vojta49 81.?.?.?

Pánové. Myslím, že nejlepší bude vyčkat, až čas ukáže, jak promyšlenou investicí "umělá řeka" byla. Nemyslím, že je nějak těžce poškozena bombardováním. Ono totiž asi nebude nijak snadné zničit ze vzduchu cíl, čtyři metry široký a tisíce km dlouhý. Ještě ke všemu zahrabaný pod zem.

Tedy díky všem za reakce. A prostým Libyjcům přeji, nechť jim voda teče. [smích]

254991

10.10.2011 14:22

Saharská veľká umelá rieka

RE: A teď k té Kaddáfího propagandě trocha faktů

Vojta49 81.?.?.?

Srovnávat antické (OTEVŘENÉ A SAMOSPÁDOVÉ) akvadukty s UZAVŘENÝM TLAKOVODNÍM vodovodem je nesmysl, pánové. Podobně bych mohl argumentovat, že když mi u lodě pro povrchovou plavbu stačí lehký laminátový trup, musí mi stejný stačit i pro ponorku. Nestačí, že?

Trvám na tom, že je-li beton dost dobrý k vytvoření samospádové stružky, je naprosto nevhodný ke konstrukci tlakového vodovodního potrubí. Proto se s ním také nikde jinde, než u "umělé řeky" nesetkáme. Krom argumentu o tlacích při překonávání terénních nerovností si dovolím ještě malé zamyšlení o hmotách, se kterými se v tomto megalomanském projektu pracuje.

Naplním-li rouru o světlosti 4 m vodou, je to co do váhy stejné, jako bych do ní nechal najet souvislou kolonu tanků Merkava. Ano. Co 7 metrů, to jeden tank. A teď to nechám rozjet. Po rovině jen rychlostí cca 10 km/hod. Co to asi bude dělat na spádu? Jaké rychlosti a tlaky budou v potrubí vznikat? Jak obrovské setrvačné síly se budou snažit potrubí v jeho ohybech narovnat resp. roztrhat? Jak dlouho budou těmto silám vzdorovat gumová (tedy časem degradující) těsnění rour?

Jsem přesvědčen, že velmi podobné argumenty proti "umělé řece" musel slyšet i Kaddáfí v době, kdy ji plánoval. Dovedu si také představit jeho samolibý výraz, když všechny odborné argumenty smetal se stolu se slovy, že Alláh je velký ... A tak dodavatelé "umělé řeky" rezignovali. Když to zaplatí, ať má, co chce.

Plukovníkův diletantismus je patrný i z konstrukce nekrytých zásobníků. Z vrtů se čerpá pitná voda nejvyšší kvality. Ta se pak nechá v tomto projektu stát v otevřeném "rybníku", kam do ní prachové bouře nafoukají hory špíny. Slunce poté vodu ohřeje a z původní křišťálové pitné vody je zanedlouho kalná břečka plná řas a ... Všichni provozovatelé bazénů vědí, o čem mluvím.

Zájemce o plukovníkův diletantismus si dovolím upozornit ještě na jeden jeho "velkolepý projekt". On totiž také zkonstruoval automobil. Vygooglujte si "Kaddáfího raketa". [chechtot]

254942

08.10.2011 17:13

Saharská veľká umelá rieka

RE: A teď k té Kaddáfího propagandě trocha faktů

Vojta49 81.?.?.?

Pánové Djb a Islandere. Můj úvodní příspěvek v tomto vláknu je motivován mým silným odporem k propagandě. K jakékoliv. Článek velebící "veledílo osvíceného plukovníka" propagandou je. Protože se snažím vyhýbat odborné terminologii, nepoužil jsem pro "umělou řeku" výraz "chybná alokace kapitálu". Ale na několika jevech jsem se pokusil ukázat, proč je toto dílo více propagandou než reálným užitkem.

Trvám na tom, že NIKDE NA SVĚTĚ NEFUNGUJE BETONOVÝ VODOVOD. A ještě ke všemu 1000 KILOMETRŮ DLOUHÝ. A že ve skutečnosti jde o vodovod a ne o řeku, je nepochybné. Vždyť to potrubí nutně musí překonávat na své trase množství terénních nerovností. Aby překonalo bezvýznamné návrší o převýšení 300 metrů, musí být natlakováno na 30 atmosfér! Pan Antiseptik přirovnal tento vodovod ke kanalizaci. Chtěl bych vidět jakoukoliv kanalizaci, kdybychom ji takto natlakovali. Proto se také ropovody svařují z ocelových rour a neskládají z betonových.

Další problém. Kdo někdy viděl koleso vodní turbíny po deseti letech provozu, ví, co dokáže s ocelí provést kavitace (pro zájemce viz inertial cavitation). Tento jev působí v rychle proudících kapalinách. Co udělá po létech v místech většího spádu s betonem? Soudím, že úhledné díry.

Poslední problém. Jaká bude těsnost tisícikilometrové betonové roury po zemětřesení? O tom si jistě nikdo nedělá iluze.

Článek, na nějž odkazujete, pane Islandere, zjevně čerpá ze stejné Kaddáfího propagandy, jako článek, pod nímž diskutujeme. Údaj o 35 centech za kubík vychází z předpokladu, že betonové potrubí bude bez poruch a hlavně beze ztrát sloužit sto let. Naproti tomu údaj $3.75 je naprostý nesmysl. Moderní osmotické odsolení krychlového metru vody spotřebuje cca 3 KWh elektřiny. Celkové náklady na desalinaci kubíku mořské vody pak činí asi 50 centů.

Závěr? Megalomanské projekty mocných ještě nikdy v historii neposloužily lidem. Naopak. Obvykle se staly katastrofou. Za 30 miliard USD mohly být v Libyi postaveny stovky menších lokálních odsoloven. A jejich pomocí mohly být už dávno zavlažovány rozsáhlé plochy kolem libyjského pobřeží. Díky Kaddáfího velikášství a přesvědčení o vlastní neomylnosti je těch 30 miliard s vysokou pravděpodobností nenávratně pohřbeno v poušti. A Libye bude dál trpět nedostatkem vody. Je mi líto.

254811

07.10.2011 14:57

Saharská veľká umelá rieka

RE: A teď k té Kaddáfího propagandě trocha faktů

Vojta49 81.?.?.?

Je úsměvné, pane Vítku, kolik máme v naší zemi špičkových hydrogeologů. Kteří jsou si skálopevně jisti, že zásoby vody v saharských akviferech nikterak nesouvisejí s jejími přirozenými prameništi či vývěry. Schválně. Kolik byste byl ochoten na tuto svou víru vsadit?

Váš další "expertní" údaj. Vody je pod Saharou na 1000 let. To víte také naprosto přesně? [mrknutí jedním okem]

Dokážu si živě představit, jak tato daumiální hodnota vznikla. Zástupci dodavatele "umělé řeky" usilovali u Kaddáfího o získání zakázky, jejíž cena ve své době několikrát převyšovala roční rozpočet ČSSR. Takové zakázky se na této planetě nezískávají každý den, že? A tak když přišla řeč na zásoby vody v akviferech, nabulíkovali Kaddáfímu že jsou na 1000 let. A klidně mu to dali i písemně. Co na tom, když se za 50 let drancování ukáže, že jí zdaleka tolik není. My ani Kaddáfí už tu nebudem. A z propagandistického hlediska je to pěkné kulaté číslo. [chechtot]

A co víc? Z "umělé řeky" zbude po nejbližším zemětřesení "umělý tisícikilometrový betonový cedník". Takže žádnou starost. K reklamaci "tisícileté zásoby" určitě nedojde.

Na závěr bych si dovolil připomenout Kaddáfího slib
> Projekt veľkej umelej rieky spraví púšť tak zelenú, ako je líbyjská vlajka.

Vy jste přece expert. Prozradíte nám, kdy to bude? [velký smích]

254740

06.10.2011 15:43

Saharská veľká umelá rieka

RE: A teď k té Kaddáfího propagandě trocha faktů

Vojta49 81.?.?.?

Vaše informace jsou sice zajímavé, ale bohužel nesprávné, pane Vítku. Ve Vaší LYBII možná prýští voda sama. Já čerpám z vyprávění lidí, kteří na libyjské Sahaře instalovali naše čerpadla. Možná by nebylo též od věci, přečíst si o těch čerpadlech ve vrtech přímo v textu článku:

> elektrárne napájajúce jednak čerpadlá vo vrtoch aj v prečerpávacích staniciach, ...

O tom, že vysychají starobylé přirozené zdroje vody na Sahaře si jistě také najdete dostatek informací sám. Že by suchým studnám a oázám nějak prospívaly průsaky z Kaddáfího potrubí žádné zprávy nejsou. Průsaky se z povrchových vrstev písku nejspíše bez užitku odpaří.

Že je celý projekt "umělé řeky" více propagandou než užitkem, svědčí dvě okolnosti.

1. Nepokoje v Libyi byly vyvolány mimo jiného i rozporem mezi Kaddáfího propagandou o tom, jak každý Libyec má dostatek vody zdarma a tvrdou realitou, že PROSTÍ LIDÉ VODU NEMĚLI. A to ještě před nepokoji.

2. "Umělá řeka" je zdokumentována řadou propagandistických fotografií. Třeba tou, na níž je dlouhá kolona kamionů MAN, vezoucích osmdesátitunové betonové roury. Jistě si umíte představit, jak dlouho asi trvá naložení a fixace takového nákladu na jeden vůz. Ten pak poodjede a čeká až v betonárně naloží druhý vůz, třetí, ... Řidiči v pouštním úpalu čekají hodiny (možná desítky hodin), než se podaří podobnou kolonu vytvořit. Po nafotografování kolony pak řidiči musí znovu hodiny čekat, než na ně přijde řada při vykládce. Příšerné. A zbytečné.

Kdybyste se Vy chtěl pochlubit světu s "umělou řekou", nebyl by nade vše ostatní záběr na mohutný čtyřmetrový proud vody z jejího ústí? Kde je? Proč ten klíčový záběr chybí? Nebude to třeba proto, že z ústí potrubí po všech ztrátách vytéká jen zanedbatelný čůrek? Co myslíte? [mrknutí jedním okem]

254645

06.10.2011 00:47

Saharská veľká umelá rieka

A teď k té Kaddáfího propagandě trocha faktů

Vojta49 81.?.?.?

Každý absolvent 5. třídy si umí spočítat, kolik spojů sedmimetrových betonových rour muselo být na tisícikilometrové trase provedeno. Už od počátku provozu se voda z potrubí "podivně" ztrácela. A jak časem povoluje stále více spojů, ztráty se zvyšují. Na poušti se do rour ženou tisíce kubíků vody a na konci vytékají stovky. Vše ostatní se vsakuje bez užitku do vyprahlého písku. Ovšem tím se nikdo nechlubí. Tento fakt není zohledněn ani v kalkulaci ceny za kubík takto získané vody.

Další "výhrou" tohoto šíleného projektu je trvalý pokles hladiny spodních vod. Na poušti vysychají starodávné studny. Umírají oázy. S klesající hladinou spodní vody se samozřejmě stále zvyšují i náklady na její čerpání.

Moderní osmotické odsolovny dokážou vyprodukovat kubík sladké vody za 0,5 USD. Bez astrononickách nákladů na údržbu tisíců kilometrů problematických rour, tedy pardon "velké umělé řeky". A bez drancování neobnovitelných zdrojů vody.

Tento projekt je výplodem chorobného mozku, stiženého vírou ve vlastní neomylnost. Ekonomicky jsou to miliardy dolarů, zahrabaných v písku.

254602

Děkuji za důvěru, Jene. Vaše výzva ke spolupráci mě skutečně těší. Jen nevím, zda bych byl při tvorbě nových vizí co platný. Proč?

Nevěřím totiž v kolektivní rozhodování a řízení. Vy vycházíte z předpokladu, že VĚTŠINA SE NEMŮŽE MÝLIT. Bohužel opak je pravdou. Většina se mýlí velmi často. V historii o tom máme ohromné množství důkazů. Třeba většina populace Velikonočního ostrova, která vírou v nezbytnost stavění soch moai způsobila na svém ostrově hladomor. Nebo Dr. Semmelweis, který byl profesně zničen mýlící se většinou svých zkušených kolegů. Ač měl bezpochyby pravdu. Či většina voličů, která si zvolila v předválečném Německu Hitlera či v poválečné ČSR Gottwalda. Většina Rudých gardistů, kteří za Kulturní revoluce vyvraždili téměř veškerou čínskou inteligenci. Většina muslimů, kteří věří bludu o tom, že Alláh může kdykoliv a libovolně měnit přírodní zákony, a proto pohrdají moderními technologiemi a jsou proto na podobné cestě k hladomoru, jako lid Velikonočního ostrova, ... Důsledky uvdených "PRAVD VĚTŠINY" byly vždy katastrofální. O tom snad netřeba polemizovat.

A co tedy navrhuji? Nahradit SUBJEKTIVNÍ ROZHODOVÁNÍ lidí OBJEKTIVNÍMI PRAVIDLY. Proč? No protože lidé se většinou nerozhodují na základě chladné a racionální úvahy. Daleko častěji činí svá rozhodnutí na základě svých emocí, své víry a nálady. A proto nám musí místo lidí vládnout jednoduchá, objektivní, spravedlivá a moudrá PRAVIDLA. Když to se podaří, bude líp. [smích]

254154

Nemyslím. Podíváme-li se na základní východisko páně Ahmadínežádovy víry, je bohužel stupidní. Prý

> Jak všichni víte, nadvláda a nadřazenost lidských bytostí ve vztahu ke všem ostatním stvořením spočívá v samotné povaze a pravdě lidstva.

V povaze každého člověka je především uspokojit své vlastní potřeby a množit se. Stupidní víra v nadřazenost člověka přírodě vždy byla a dodnes je příčinou strašlivého drancování a plenění živé i neživé přírody na této planetě. Děkuji, nechci.

A co pan Ahmadínežád doporučuje k řešení stávajících problémů?

> Je třeba ... vytvořit prostřednictvím kolektivní spolupráce nový plán,

> Je třeba připravit nápomocné základy pro zajištění kolektivní účasti a zapojení zemí ...

> Všichni bychom měli uznat fakt, že neexistuje žádný jiný způsob než
(jinými slovy opět JE TŘEBA),
> sdílené a kolektivní řízení světa ...

> Budoucnosti, která bude vytvořena, když lidstvo vykročí na cestu božských proroků a spravedlivých, pod vedením imáma al-Mahdiho, nejvyššího spasitele lidstva a dědice všech božských poslů, vůdců ...

A co s těmi, kteří nebudou chtít vykročit na cestu pod vedením nejvyššího spasitele lidsta ... ? Trochu se obávám, že s nimi bude učiněn krátký proces. A to pod heslem "kdo nejde s námi, jde proti nám".

Závěr?

Základní východisko Ahmadínežádových úvah je zjevně scestné. A jeho návrhy? Čirý JETŘEBISMUS. Úplně stejný, jakého jsme si užili za dob "reálného socialismu" do sytosti. Vždy s žalostnými výsledky. Navíc završený naprostým diletantismem. Tím je jeho návrh na "kolektivní řízení světa". Kolektivní řízení (čehokoliv) přece nikde a nikdy v celé historii lidstva nefungovalo. A fungovat nikdy nebude.

254108

13.09.2011 19:35

9/11 po deseti letech – stále čekám

RE: Jak to tedy bylo doopravdy?

Vojta49 81.?.?.?

Pane Luxore, Vy si opravdu myslíte, že běžný pilot Boeingu má za dobré viditelnosti problém trefit mrakodrap? Realita Vaši domněnku ovšem spolehlivě vyvrací. Piloti obou strojů se neomylně trefili. Nebo snad ne?

Pro pana Jentak. V otázce aktivní účasti zástupců amerických nebo jiných tajných služeb na naverbování a organizaci atentátu 9/11 mě napadla ještě jedna souvislost. Lidé, kteří útok provedli, nepřišli ze vzduchoprázdna. Většina z nich měla rodiče, sourozence, přátele, spolubojovníky, ... Někteří z nich museli vědět, k čemu se jejich blízcí chystají. Kdyby sami atentátníci měli jen stín pochybností o tom, ke které straně patří lidé, jež je verbují a tedy také honorují, nenechali by si to pro sebe. Přinejmenším jejich spolubojovníci "za vítězství Islámu" by to věděli. A po 9/11 by takovou informaci rozhodně použili. A nenáviděné "západní nevěřící psy" tak ještě více potupili.

S tím, kolika lidem se útok 9/11 takříkajíc "hodil do krámu" máte nepochybně pravdu. A nebudou to jen zbrojaři. Vždyť i ty podvlékačky, ponožky a toaletní papír musí někdo těm americkým "rambům" do Iráku i Afghánistánu dodávat. Určitě to nebude špatný byznys. [smích]

253265

13.09.2011 00:53

9/11 po deseti letech – stále čekám

RE: Jak to tedy bylo doopravdy?

Vojta49 81.?.?.?

Pane Larouxi. Zajíce v pytli od Vás určitě nikdo nekoupí.Ovšem dáte-li dohromady alespoň trochu konzistentní teorii JAK TO VE SKUTEČNOSTI MOHLO BÝT, jste milionářem. Za to Vám ručím. Média se budou rvát o nákup práv k Vašemu dílu. Jenže ... On je rozdíl mezi výkřiky TAK TO BÝT NEMOHLO a tvrzením S VYSOKOU PRAVDĚPODOBNOSTÍ TO BYLO TAK. K tomu prvnímu stačí jen víra. Pro to druhé je nezbytné vědění.

S panem Jentak souhlasím v otázce vlivu žáru na ocelové konstrukce. Pracoval jsem totiž ve Veletržním paláci v době, kdy vyhořel. Betonový skelet budovy sice nespadl. Ale všem bych přál vidět, jak dopadl SPECIÁLNÍ ŽÁRUVZDORNÝ trezor značky Lampertz. Jeho skříň se pokroutila žárem z hořícího kancelářského nábytku a papírů, jako by byla z plastu a ne z oceli. Z jeho obsahu se pochopitelně neuchovalo nic.

Za poněkud naivní ovšem považuji přesvědčení, že by americký nebo jiný agent dokázal "přistrčit" hordu fanatických muslimů k přípravě a spáchání časově, finančně i organizačně náročného atentátu typu 9/11. Ti lidé nenávidí vše západní. Až tak, že tuto svou nenávist stavějí nad svůj život. Z tak strašlivé nenávisti ovšem plyne absolutní nedůvěra. Nechat se "přistrčit" by ovšem znamenalo tuto propastnou nedůvěru překonat a důvěřovat "přistrkovateli". Pravděpodobnost takového jevu považuji za podobnou, jako výskyt osoby s IQ 160 v romské populaci.

Pan BigSister nevěří ani tomu,
> že tam ty éra opravdu byli.
Když tam ty éra nebyly, budovy WTC vzplály samy? Nebo snad ani nehořely? [velký smích]

253214

12.09.2011 14:51

9/11 po deseti letech – stále čekám

Jak to tedy bylo doopravdy?

Vojta49 81.?.?.?

Oficiální verze událostí 9/11 má spoustu trhlin a nejasností. Proto jak autor článku, tak všichni diskuzní přitakávači jednohlasně omílají: TAK TO NEBYLO!!!

Já také čekám. Ale na něco jiného. Kdy se už konečně někdo odhodlá poskládat všechny střípky konspiračních teorií a vysvětlit, JAK TO BYLO DOOPRAVDY. Nebo alespoň JAK TO S VYSOKOU PRAVDĚPODOBNOSTÍ MOHLO BÝT.

Stačily by základní body :

1) Zločin 9/11 naplánovali (seznam jmen).
2) Z nich byl pan XY pověřen opatřit lidi, ochotné spáchat za úplatu sebevraždu a přitom natolik inteligentní, aby se dokázali naučit pilotovat obří dopravní letoun.
3) Další z plánovačů dostal za úkol zajistit kursy pilotáže pro najaté sebevrahy.
4) Třetí z organizátorů, pan ... zajišťoval financování akce.
5) Čtvrtý dostal za úkol vyprojektovat, naplánovat a supertajně nainstalovat do budov WTC stovky tun výbušnin. A to tak, aby výbušniny nevybuchly dříve, než na povel střelmistra, i když do nich narazí stotunové letadlo či budou vystaveny několik hodin požáru.
6) ...

Jsem opravdu zvědav, kdy se toho už konečně někdo ujme. [chechtot]

253167

10.09.2011 14:48

Před vměšováním NATO byla Libyje africkým Švýcarskem

RE: Je to smutné

Vojta49 81.?.?.?

Obávám se, paní Lin a pane Tmo, že Vaše diskuze je marná. Proč? Protože vychází z mylného předpokladu. Z předpokladu, že člověk, složený z jednotlivých buněk je něco podobného, jako celé lidstvo, v němž obdobu buněk tvoří jednotliví lidé. Uvedu jen jeden z mnoha argumentů, proč je takové přirovnání chybné.

Všechny BUŇKY (libovolného, tedy i lidského) organismu jsou mu zcela oddány. Vzájemně úzce SPOLUPRACUJÍ s cílem pečovat o něj, chránit jej a dbát o jeho přežití. A především se společně starají o jeho úspěšné rozmnožení.

Naproti tomu všechny ORGANISMY (s výjimkou eusociálně žijích tvorů, jako jsou včely, mravenci, ...) MEZI SEBOU SOUTĚŽÍ. Soutěží spolu o hmotné zdroje, potřebné k životu. A (v rámci téhož druhu) o nejkvalitnější sexuální partnery. Kteří zajistí nejlepší předpoklady jejich potomstvu k další úspěšné reprodukci. Tedy pečují, chrání a dbají především samy o sebe.

Pokud by se lidé měli v rámci lidstva chovat stejně, jako jejich jednotlivé buňky v rámci lidského organismu, muselo by dojít k drastickým změnám v lidském genomu. Přibližně ke stejným, jaké by přiměly vlky se pást či krávy sbírat nektar z květů. [smích]

252945

09.09.2011 15:17

Nadstandardní blázinec

RE: největší dřina je poznat sám sebe.

Vojta49 81.?.?.?

Vy tedy víte, Pane Fohate, jak se "prodrat životem k opravdovosti ..." a stát se tak imunním ke všem nemocem? Tomu říkám bomba!

Jen jedné věci nerozumím. Když to víte, proč nás tomu nenaučíte? Abychom mohli konečně poslat ty nenasytné lotry z farma-koncernů k čertu i s těmi jejich jedovatými dryjáky? [smích]

252866

05.09.2011 15:54

Gerald Celente: Žádné daně, žádný sex. Jen válka!

Připomenutí

Vojta49 81.?.?.?

Pan Celente stále něco předpovídá. Dovolím si zde připomenout jeho "proroctví" z roku 2008:

> Celente: Zveřejnili jsme naši prognózu pro rok 2009. Předpovídáme naprostý kolaps ekonomiky.

> 7. listopadu 2007 jsme předpověděli finanční kolaps a přepověděli jsme paniku v roce 2008 a ta nastala. Příští rok zažijeme zhroucení celého maloobchodu, potom zhroucení průmyslových staveb... zažijeme vůbec největší depresi, mnohem horší než tak zvanou "Velkou hospodářskou krizi" 30. let.

------------ Konec citace

Dle mého soudu nebyl rok 2009 nic moc. Ale že by došlo k "naprostému kolapsu ekonomiky a zhroucení celého maloobchodu"? Kde a kdy k tomu došlo? [velký smích]

Co dělat když nevyšla prognóza "naprostého kolapsu"? A pozornost platícího publika je třeba udržet za každou cenu? Tož předpovíme válku. To by v tom byl ďas, aby někde nějaká nevypukla. A budeme mít další čárku za "úspěšnou předpověď". [mrknutí jedním okem]

252543

31.08.2011 14:13

Bárta + VV

RE: -

Vojta49 81.?.?.?

Obávám se, že "po čuni" je málo, pánové. Jsem pro razantnější řešení. Třeba pro zákon, podle nějž má každý, kdo oznámí a doloží korupci v politice či státní správě nárok na výplatu 20% z prokázaného úplatku. Nebo také pro zákon, dle nějž je každý, kdo zkorumpuje politika či státního úředníka beztrestný. A celá částka úplatku se mu vrací. A zkorumpovaný má v obou případech krom řádného trestu doživotní zákaz působení v politice a ve státních službách.

Možná bychom se divili, že máme "z ničeho nic" slušné úředníky a přebytkový státní rozpočet. [velký smích]

252279

25.08.2011 14:13

Katarský Hollywood a invaze žoldáků do Tripolisu

RE: Víra versus pochybnosti

Vojta49 81.?.?.?

Díky za důvěru paní Kateřino. Ale opravdu nemám křišťálovou kouli. Proto berte mou odpověď s rezervou.

Plukovník Kaddáfí měl k dispozici 40 let a ohromné finanční prostředky. Pocházející z jím "zestátněného" libyjského ropného průmyslu. Pojem zestátněný uvádím v uvozovkách proto, že tím státem byl vlastně po celou dobu jen a jen on sám.

Za inkaso z prodeje ropy mohl za těch 40 let pořídit dost. Třeba moderní těžní a transportní technologie, tedy i vyšší produkci ropy. Vlastní rafinerie, v nichž by se surovina zpracovávala a vynášela ještě víc. Moderní dopravní infrastrukturu. Sérii přímořských odsoloven vody. Které by umožnily zavlažit pobřežní pozemky a udělat z nich zelené palmové zahrady. Vybavit je inženýrskými sítěmi a jako lukrativní stavební parcely prodat investorům. Ke stavbě hotelů a rekreačních center. Tím učinit z nádherného libyjského středomořského pobřeží rekreační ráj pro celou Evropu. A tak získat další pracovní místa i zdroje pro další rozvoj kvetoucí Libye. Recyklovanými odpadními vodami z rekreačních rezortů zavlažované farmy pro pěstování tropického ... Prostě šlo toho udělat moc.

Jaká je realita? Státní ropný průmysl se potýká s velmi zastaralou a nespolehlivou technologií. Sotva zvládá produkovat surovou ropu. Neexistuje žádné její další zpracování. Dopravní infrastruktura se ničím neliší od jiných chudých arabských zemí. Stovky kilometrů nádherných libyjských středomořských pláží leží dodnes ladem.

A teď to nejdůležitější. Ihned po vzniku nepokojů se v Libyi zcela zastavila těžba ropy. Proč? Protože technický personál libyjského ropného průmyslu tvoří výhradně cizinci. Kteří před nebezpečím ze země utekli. Kaddáfí nedokázal za 40 let své vlády vychovat pár tisícovek arabských středoškoláků s technickým vzděláním. A jeho "státní" firma si tak musí dodnes najímat personál v zahraničí.

Kde tedy jsou ty ohromné peníze za ropu? Z větší části na kontech a v akciích Kaddáfího klanu. Také radostně prohrané jeho synky v evropských a amerických kasinech. A také utopené v podobě "řeky v poušti". Tedy v megalomanském projektu, který čerpá vodu ze stovek hlubinných vrtů na Sahaře (neobnovitelný zdroj) a snaží se ji dovést obludným betonovým kanálem na tisíc kilometrů vzdálené libyjské pobřeží. Jen pro představu. Sedmimetrový "kousek" této roury o průměru 4 metry váží cca 40 tun. Takových "drobečků" bylo zahrabáno do pouštního písku přes 10.000 kusů. A spojeno stejným počtem netěsných spojů. Něco takového mohl vymyslet jen naprosto chorý mozek.

Proto soudím, paní Kateřino, že cokoli čeká v budoucnu Libyi musí být lepší, než despotická vláda tohoto nemocného muže.

251827

24.08.2011 16:48

Katarský Hollywood a invaze žoldáků do Tripolisu

RE: Víra versus pochybnosti

Vojta49 81.?.?.?

Reakce na vyslovený názor v diskusi bývají obvykle dvojího druhu, pane Luxore. Prvním jsou souhlasné reakce. Od mlčení, přes zdvižený palec či stručné slovní poklepání na rameno až po rozsáhlé stati, podporující či rozvíjející myšlenku, na níž debatér reaguje.

Druhým případem reakce je nesouhlas s projeveným názorem. Někdy výslovný, jindy nevyslovený. Ten nevyslovený je obvykle charakteristický tím, že oponent sice nevyvrací původní autorův názor, ale předkládá jiné stanovisko. Takové, které je v rozporu s původním diskutovaným názorem. A co je cílem nesouhlasného stanoviska v diskuzi? No přece ZÍSKAT OPONENTA PRO MŮJ (ten jediný správný [mrknutí jedním okem] ) NÁZOR.

Tolik na vysvětlenou k mé poněkud emotivní reakci končící slovem POCHYBNOSTI. Pokud Vám připadala příliš emotivní, omlouvám se za ni. Možná přijdete sám na to, co mě před jejím psaním tak "nadzdvihlo". Tolik má omluva.

A nyní poděkování. Za Vaši obhajobu mé osoby před panem Mirdou. Jste velmi laskav. Ovšem myslím, že zbytečně ztrácíte čas. Pan Mirda patří ke skalnímu jádru místních konspirativců. On sám se možná dokonce považuje za jejich "osvíceného vůdce".

O to úkorněji ovšem přijímá, když mu pravidelně jeho "svaté konspirační pravdy" vyvracím. A tím snižuji jeho autoritu v očích jeho obdivovatelů. Proto ke mně chová upřímnou nenávist. Ta se vyznačuje tím, že v reakcích na mně zásadně nevyvrací mé argumenty. Toho se bojí. Ovšem o to vydatněji útočí na mou osobu. I těmi nejpodlejšími prostředky viz například jeho slova o mém údajném způsobu argumentace "podstrčením lživé propagandy". Označit, co je tou "podstrčenou" a navíc ještě "lživou propagandou" se bojí. Protože by v racionální diskuzi neobstál. A tak raději jedná dle své osvědčené zásady:

"Nahaž na odpůrce co nejvíce špíny. I když je zcela falešná, něco z ní na něm vždy ulpí".

Tedy ještě jednou díky za Vaše laskavá slova. [smích]

251755

23.08.2011 19:41

Katarský Hollywood a invaze žoldáků do Tripolisu

Víra versus pochybnosti

Vojta49 81.?.?.?

Ve svém příspěvku si dámo a pánové dovoluji dost, co? V souvislosti s událostmi v Libyji opakuji - NEVĚŘÍM, NEVĚŘÍM, NEVĚŘÍM. Všimněte si laskavě, že nikoho nenutím čemukoliv věřit.

Vy jste se na mně obořili : Tedy pane, vy ale HLOUPĚ NEVĚŘÍTE!!!

A násilím mě nutíte - raději CHYTŘE UVĚŘTE!!! Uvěřte s námi. Uvěřte v neotřesitelné pravdy, sdělované Suzan Lisander, stránkou CIA factbook či brutálním anonymním videem paní Jarmily.

Můžete mi nějak racionálně vysvětlit, PROČ bych měl věřit právě Vašim "pravdám"? Odkud berete jistotu, že Vaše VÍRA je o tolik lepší, než moje POCHYBNOSTI? [smích]

251674

23.08.2011 15:44

Katarský Hollywood a invaze žoldáků do Tripolisu

RE: Prolhaná Česká televize už se neštítí ničeho!

Vojta49 81.?.?.?

To mě spíš zůstává rozum stát nad "objevy", o nichž se dočítám zde. Třeba o tom, kterak většina libyjských občanů miluje svého Kaddáfího. Jaké sociální vymoženosti od něho dostávají. Jakého průměrného věku se dožívají. Myslím, že všechny údaje jsou správné. A jsou podloženy věrohodnými statistickými výzkumy. Ovšem provedenými výhradně v okruhu lidí Kaddáfího klanu. [chechtot]

A největší objev? Kterak hrstka zahraničních žoldáků, vysazená z rychlých člunů armád NATO si v přístavní autopůjčovně najala 4 rozhrkané džípy a vyrazila na nich proti pravidelné libyjské armádě, čítající 100 000 mužů. Vybavené 800 tanky, 1000 obrněných transportérů, letectvem a obrovskou zásobou zbraní a munice. Tlupa žoldáků bez zázemí, bez přísunu posil, bez zásobování potravinami, pohonnými hmotami, zbraněmi a municí nakonec tuto armádu rozprášila.

Ovšem pozor! Najatí lotři měli k dispozici leteckou podporu NATO. A ta jim to vlastně vyhrála. Stejně, jako to kdysi masívní letecká převaha vyhrála v Koreji, ve Vietnamu, v Afghánistánu, ... [chechtot]

251657

20.08.2011 14:57

Zkušenost se Stworou

RE: Co vadí na TMO více?

Vojta49 81.?.?.?

Souhlasím s paní Lin i s Vámi Jene v tom, že

> Každý diskutující si zde svým slovníkem a výrazivem vytváří v očích čtenářů o sobě obrázek

Dovolte mi na toto téma malé zamyšlení. Která se týká mnohých zdejších debatérů i Vás osobně.

Někteří přemýšlivější lidé si občas kladou otázku, jak potěšit druhé. Po čem druzí lidé touží. Oč výjimečně moc stojí. Všeobecné mínění soudí, že jsou to věci jako zdraví, štěstí, majetek, láska, sláva, moc, ... Mají pravdu. Ale přehlížejí to opravdu nejdůležitější. Co to je?

Tou nejcenější devizou v očích každého člověka, tou kýženou vstupenkou na vyšší stupně sociální hierarchie lidí je, JAK VYSOKO SI NÁS CENÍ TI OSTATNÍ. Jak nás ctí. Existují dokonce lidské skupiny, v nichž je osobní čest kladena v žebříčku hodnot výše, než lidský život. Ponížíte-li takového člověka nebo jím uznávanou autoritu, riskujete vlastní život.

Namítnete. To přece není žádná novinka, To znám. Dobrá. Ovšem vytrvale se chováte tak, jako byste tuto důležitou věc neznal. O čem hovořím?

No přece o tykání, Jene. Naše (evropské) ustálené zvyklosti je připouštějí jen v rodinném či důvěrném přátelském vztahu. Či ve vztahu k dětem. Ve všech ostatních případech je nepřípustné.

Tykat neznámému dospělému člověku znamená, povýšit se v lidské sociální hierarchii nad něj. A to až do pozice, odpovídající společenskému postavení dospělého vůči děcku. A tím jej automaticky ponížit v očích jeho i v očích ostatních lidí.

Jsem přesvědčen, Jene, že něco takového si určitě nepřejete. Co s tím uděláte? [smích]

251412

20.08.2011 00:15

Deflace

RE: Je to ... trochu jinak

Vojta49 81.?.?.?

Nejprve pro pana Peptalkina. Říkáte, že peníze, které projí BKN stejně skončí u boháčů. Z toho plyne, že je jedno, zda peníze investujeme nebo je projíme. Inu toto moudro jste měl sdělit pánům typu Forda, Bati či Kamprada. Nemuseli se namáhat s budováním svých firem. Mohli si za ty prachy pořídit třeba pěkný ohňostroj či velkolepou pijatiku a užít si. Namísto toho, aby se trápili s tisícovkami zaměstnanců.

Pane Aristokrate, Vy snad nevidíte kolem sebe žádné zboží? Jak asi vzniklo? Komu patří stroje, fabriky, lodě, kamiony, obchody, jejichž prostřednictvím se vyrábí a distribuuje? Kdyby všechny prachy boháčů ležely v bankách, jak soudíte Vy, už dávno jsme pomřeli hlady. Nebyly by totiž žádné VÝROBNÍ PROSTŘEDKY. A tudíž ani žádné výrobky. Skoro, jako v Zambii či v KLDR.

Pro pana Luxora. Nemám rád sociální inženýrství. A Vy mě do něj tlačíte. Co tedy s BKN? Už jsem to zde jednou naznačil. Tedy to zopakuji. V přírodě NEEXISTUJE ŽÁDNÝ DRUH, rostlinný či živočičný, který by se dokázal rozmnožovat za stavu, kdy si není schopen opatřit zdroje k vlastnímu životu. Jde o přírodní zákon. Řídí se jím také zralost pohlavních orgánů všech mláďat. Dokud nejsou schopna postarat se sama o sebe, nedokážou se množit.

Tento zákon platí v celé živé přírodě. S jedinou výjimkou. S výjimkou člověka. Člověk tento zákon už několik generací hrubě porušuje. Se stupiditou člověku vlastní jej dokonce obrací v protiklad. Tím, že usilovně motivuje BKN, aby se hojně rozmnožovali. BKN tak s rozkoší činí. A věší své početné potomstvo na krk naší stupidní společnosti. Která si s tím neví rady. A lidstvo vesele degeneruje.

Umím si docela dobře představit, pane Luxore, kterak je v listině lidských práv zakotveno PRÁVO ZALOŽIT ODPOVĚDNOU RODINU. Spočívá v dočasné sterilizaci všech dospívajících dívek ve státě. Rozhodne-li se pár mít dítě, musí

1.být zdraví,
2.být oddáni,
3.opatřit si byt,
4.složit zkoušku, v níž oba prokáží znalost podstaty partnerských vztahů a ekonomickou gramotnost,
5.prokázat, že se umějí postarat sami o sebe, tedy mají schopnosti a znalosti, které jim zajišťují dostatečný příjem k zaopatření dítěte.

Teprve poté je mladé paní odstraněna dočasná překážka otěhotnění a vysněné děťátko může přijít na svět. Po šestinedělí je ovšem dočasná sterilizace ženy obnovena. Pro každé další dítě musí pár znovu splnit výše uvedené požadavky.

Dovedete si představit, kolik problémů by se tím vyřešilo? Nechtěná těhotenství, potraty, drahá antikoncepce, rozvody, matky samoživitelky, děti bez otců, řádící tlupy nevychovatelných cikánských spratků, rodiny s nesplatitelnými dluhy, … a především, nerodily by se hordy nových BKN.

251375

19.08.2011 15:00

Deflace

RE: Je to ... trochu jinak

Vojta49 81.?.?.?

Pokusím se pánové odpovědět všem v jediném příspěvku.

S panem Luxorem souhlasím. Odstřihnutím BKN "pijavic" od státního "vemene" problém částečně vyřešíme. Otázkou je, NA JAK DLOUHO? Jak dlouho potrvá, než počet poctivých BKN, o jejichž práci už bohužel nikdo nestojí, znovu překročí únosnou mez. Bojím se, že to nastane velmi rychle. Proto soudím, že toto není perspektivní řešení.

Pro pány Janka a Sašu. Oba považujete za řešení totéž. Zjednodušeně řečeno zní takto. NEDOSTÁVÁ-LI SE NĚKDE PENĚZ, VEZMEME JE TAM, KDE JSOU – TEDY BOHATÝM. To je podstata jak "zdanění práce strojů", které samozřejmě patří bohatým, tak progresívního zdanění těch nejbohatších. Může takové řešení dlouhodobě fungovat?

Zkusme se pánové zamyslet na tím, jak vůbec vzniká společenské bohatství. Možná to bude překvapivé, ale BOHATSTVÍ VZNIKÁ NA ZÁKLADĚ ZÁPŮJČKY. Lidé, kteří naakumulovali peníze (kapitál), si za ně pořizují doly, hutě, farmy, továrny, rejdařství, kliniky, ... Tito lidé následně "půjčují" své doly, hutě, farmy, ... pracujícím. A ti pomocí ZAPŮJČENÝCH VÝROBNÍCH PROSTŘEDKŮ vytvářejí společenské bohatství.

Že ne? Bohatsví přece nevzniká v zemích, kde není komu půjčovat (Eritrea, Haiti, Libérie). V těch žijí bohužel jen BKN, kteří neumějí nic. Ovšem nevzniká ani v zemi (KLDR) kde žije mnoho vzdělaných a pracovitých lidí, ale NENÍ NIKDO, kdo by jim výrobní prostředky půjčoval.

Popsal jsem způsob tvorby společenského bohatství velmi zjednodušeně. Lidé si mnohdy nekupují celé fabriky, banky či obchodní řetězce. Ale jen jejich "kousky" ve formě akciového podílu. Lidé také nezůstávají dlouhodobě u jednoho typu investic. Když jejich důl přestane vynášet, propustí horníky, rozprodají stroje a vybavení a pořídí si třeba přádelnu. Jiní se vůbec sami nedokážou rozhodovat. A tak svěří své peníze fondům či bankám, aby je investovaly za ně. Všichni investoři ovšem očekávají, že jim jejich investice ponese zisk. Míra zisku (jednou z jeho forem je i ten zatracený úrok) pak automaticky reguluje směřování investic. Čím výnosnější obor, tím větší zájem investorů.

Vyspělé státy už dnes odnímají bohatým "půjčovatelům" spoustu majetku. Ten pak nemůže být investován, ale je projídán BKN. K čemu pánové Janko a Sašo nutně povede, když bohatým odebereme ještě více bohatství a dáme jej BKN?

Je to jednoduché. Zbyde ještě méně na investice. Tedy nutně ubyde pracovních míst. Tím samozřejmě přibude BKN. A tak znovu ubereme bohatým. Nyní už nezbývá na žádné investice. Bohatí končí, státy končí, podpora BKN končí. Všichni společně se jdeme pást. Děkuji, nechci.

251328

18.08.2011 23:59

Deflace

RE: Je to ... trochu jinak

Vojta49 81.?.?.?

Děkuji Vám všem pánové za reakce. A překvapím Vás. Vůbec nemám radost z toho, že snad mám pravdu. Byl bych o moc raději, kdyby pravdu měl pan Moudrostrak. A kdyby existovalo nějaké kouzlo, které by dovolilo, aby v globálním světě mohla prosperovat lokální ekonomika, v níž je
> cena práce vysoce vysoce nad světovým průměrem ...

a nebo o jejíž

> "předražené" produkty ... se perou spotřebitelé na CELÉM světě

Jenže takové věci se v reálném světě nedějí. Žádný zaměstnavatel (ani skandinávský) si bohužel nemůže dovolit platit vysoce nadprůměrné mzdy. Ty totiž spolehlivě udělají z jeho zboží či služeb neprodejný artikl. A jak správně říká pan "88". Takový stav neutáhne ani kdysi špičková švédská ekonomika. O tom, že nemluvím do větru svědčí čísla o švédské nezaměstnanosti. Za pár let vyskočila z 1,5% na 8%. A bojím se, že bude hůř.

Myslím, pane Luxore, že s rozdělením BKN máte pravdu. Jen nám to dělení není moc platné. Živit je musíme všechny. Navíc technologický pokrok postupně přemisťuje do kategorie BKN celé velké skupiny dříve produktivních lidí. Například ještě před několika generacemi pracovala polovina produktivního obyvatelstva v zemědělství. S dnešní technikou uživí 3 !!! zemědělci 1000 lidí. A bývalí zemědělští dělníci jsou kde? Většinou BKN. Ještě před pár lety pracovaly v lesích tisíce lidí. Moderní stroj s jedním operátorem porazí, odvětví a odkorní strom za pár sekund. Nahradí desítky dřevorubců. A mohl bych pokračovat. Numericky řízená obráběcí centra. Manipulátory, průmyslové roboty, automatizované výrobní linky. Brzo budou vytlačeni ze svých míst i strojvůdci kolejových vozidel, řidiči autobusů, kamionů, piloti, ... Marx by byl zděšen. Z mas proletariátu se postupně stávají masy BKN.

Závěr? Vůbec nejde o to, zda je má vize budoucnosti s většinou lidí v kategorii BKN pravdivá či ne. Důležitější je vymyslet, co udělat, aby se nenaplnila.

251303

18.08.2011 15:25

Deflace

RE: Je to ... trochu jinak

Vojta49 81.?.?.?

My lidé jsme různí. Někdo je šikovnější, jiný chytřejší, další učenlivější. A jsou i tací, kteří jsou ZCELA KNIČEMU. Říkejme jim BUDIŽKNIČEMOVÉ, zkráceně BKN.

V lidské společnosti na jedné straně roste produktivita práce. Z ní plyne stále více statků, jimiž lze uspokojovat potřeby lidí. Na druhé straně roste podíl BKN v celkové lidské populaci. Srozumitelně řečeno, je stále více lidí, kteří toho umějí tak málo, že o jejichž práci už nemá nikdo zájem.

Roste-li rychleji produktivita, než podíl BKN ve společnosti, je vše v pořádku. V současné době však roste počet BKN raketovým tempem. A tak také rostou zástupy nezaměstnaných. Ovšem všeobjímající humanismus praví, že všichni lidé, tedy i BKN, mají právo jíst, bydlet, oblékat se, množit se, ... Toto právo pro BKN zajišťuje organizace, zvaná stát.

Stát řeší tento problém dvěma cestami. Vytvářením nových míst ve státní byrokracii. Tak uměle zaměstnává část BKN. Vzniká typická socialistická přezaměstnanost (viz např. počty řeckých učitelů). Zbytek BKN stát živí, šatí, ... zcela zdarma.

Na obě formy financování BKN musí stát někde sehnat peníze. A tak si (daňovým násilím) přivlastňuje stále větší podíl z práce podnikatelů a jejich zaměstnanců. Tím ovšem zdražuje jejich produkci - výrobky i služby. A ty se stávají na globálním trhu neprodejnými.

A tak vidíme, jak postupně krachují české textilky, sklárny, obuvnické firmy, ... Jejich výrobky, zatížené příspěvkem na živobytí pro davy BKN jsou nekonkurenceschopné, tedy neprodejné. Místo nich si kupujeme levné zboží z Číny. Tamnější podíl BKN je totiž nesrovnatelně nižší. Navíc mají čínští BKN daleko nižší požadavky, než BKN v rozvinutých zemích. Proto mohou být čínské výrobky o tolik levnější.

Masy lidí, o jejichž práci neměl nikdo zájem byly příčinou hospodářské krize v 30. létech. A jsou příčinou i krize současné, či spíše ještě budoucí.

Jen málokdo si uvědomuje, že do řad BKN pomalu upadá i cca miliarda lidí, kteří věří, že Alláh má moc libovolně měnit přírodní zákony. Proto opovrhují přírodovědným vzděláním a studují především své náboženství. Nechápou, že schopnost citovat zpaměti posvátné veršíky je neuživí.

Závěr? Deflace nám určitě nehrozí. Daleko pravděpodobnější je pádivá inflace, viz Bělorusko. Úplná tragédie ovšem nastane, až masy BKN už nebudou mít co ztratit. Nedávné londýnské noční běsnění se v bohatých zemích stane trvalým jevem.

251262

18.08.2011 00:02

Nemocný kapitalismus a co s ním

RE: Ztracený čas je s Tmo a Dělníkem 02 - to nejsou diskutující - jejich vzor je kadet Biegler ze Švejka!!

Vojta49 81.?.?.?

Pamatuji doby, kdy sem přispíval jakýsi Montážník, pane Dobroději. To byla exemplární ukázka prostoduchosti. Proti němu jsou pánové Tmo a Dělník vysokoškolští profesoři, věřte mi.

Představte si, že ten Montážník si neustále pletl kapitalismus se socialismem. Stále dokola třeba omílal, že kapitalistický trh naráží na dno své pokladny. Nikdy nepochopil, že trh je vlastně svobodná směna. Která žádnou pokladnu nemá a ani nepotřebuje.

Pokladnu ovšem potřebuje (sociální) stát. Ten v zájmu jejího plnění odírá podnikatele a pracující v produktivní sféře o podstatnou část jejich výdělků. Aby násilím vymožené peníze na druhé straně nesmyslně promrhal. A toto mrhání lidem zdůvodňuje tím, že zajišťuje údajnou sociální spravedlnost. A protože současný moderní stát je v podstatě socialistická organizace, dosahuje také typických socialistických výsledků. Je stále ve ztrátě. Tu pak musí krýt vydáváním dluhopisů. A tak státní socialismus působí stávající dluhovou krizi.

To Vy, na rozdíl od prosťáčka Montážníka, tyto jevy chápete správně, že? [mrknutí jedním okem]

251221

16.08.2011 23:07

Nepokoje v Londýně: Božská spravedlnost?

RE: Na YouTube

Vojta49 81.?.?.?

Opět nesmysly, pane Quido2. Nekriticky přejímáte kdejaké konspirační teorie. Jen proto, že podporují Vaši víru. Např. dopis generála Pikeho:

1. Dopis byl údajně napsán roku 1871, ale "objeven" až 1949.
2. Slovo "fašismus" bylo poprvé použito až v roce 1921.
3. Arabsko-židovský problém neexistoval, dokud v roce 1917 nebyla přijata Balfourova deklarace.

Jak je možné, že generál Pike použil ve svém údajném listu slova "fašismus" a "arabsko-židovský problém", když tyto pojmy v jeho době ještě neexistovaly? Buďto byl generál Pike jasnovidcem nebo je jeho dopis obyčejný podvrh. Čeho známe z lidské historie víc? Geniálních jasnovidců nebo podvrhů různých písemností?

Je mi líto, pane Quido2, že takto bořím Vaši víru. Většina Vašich "zaručených informací" je téhož typu, jako údajný Pikeho dopis. Tedy vygooglovavý nesmysl bez jakékoliv opory v realitě. Jsou to jen berličky víry. Už jednou jsem Vám nabídl, že Vám Vaši víru nebudu brát. Ovšem za podmínky, že mi ji naoplátku nebudete vnucovat. [smích]

251154

16.08.2011 13:54

Příjmy a výdaje Zvědavce za červenec 2011

RE: Placené články vs. návštěvnost

Vojta49 81.?.?.?

Ekonomice webzinů nerozumím, pane Stworo. Ovšem velmi mě zajímají otázky, týkající se lidské motivace. Dovolte mi proto zamyšlení nad otázkou financování Zvědavce z tohoto úhlu pohledu.

Vy se pozastavujete nad otázkou, co těch 90000 návštěvníků na Vašem webzinu hledá? Když to nejsou zpoplatněné články, co to tedy je? Co motivuje lidi k návštěvě Vašich stránek?

I já si myslím, že články to nejsou. Soudím, že návštěvníky zde zajímá především diskuze. A to jak její pasivní sledování (včetně možnosti procházení archivu), tak zejména anonymní prezentování svých vlastních názorů. Včetně příjemné možnosti si snadno a rychle nalézt případné reakce oponentů na ně.

Zbývá maličkost. Vymyslet, jak ekonomicky využít tu touhu lidí, náležitě si zatlachat. A případně vnutit svou (tu jedinou pravou [mrknutí jedním okem] ) víru ostatním. Šíření víry je obrovsky silnou lidskou motivací obecně. Podaří-li se Vám tuto prastarou motivaci lidí ekonomicky využít, bude Zvědavec slušně vydělávat.

251130

16.08.2011 11:52

Nepokoje v Londýně: Božská spravedlnost?

RE: Na YouTube

Vojta49 81.?.?.?

Našel jsem prameny, z nichž čerpáte, pane Quido2. Dovolím si z nich též zacitovat :

Nyní je mým hlavním cílem dokázat, mimo jakýkoli stín pochybnosti, že takzvaný komunismus je nedílnou součástí velkého spiknutí Iluminátů s cílem zotročit celý svět ... vytvoření komunismu bylo z velké části zorganizováno Schiffem ... v našem New Yorku. Fantastický příběh? Ano. Někdo dokonce může odmítat tomu uvěřit. Pro nevěřící Tomáše to dokážu připomenutím, že před několika lety Charlie KnickerBocker, sloupkař z Hearstových novin, otiskl interview s Johnem Schiffem, vnukem Jacoba Schiffa, v němž mladý Schiff celý příběh potvrdil a uvedl částku 20 milionů dolarů, kterou starý Jacob přispěl.

Nyní tomu rozumím, pane Quido2. Vy opíráte své argumenty o údajné svědectví pubertálního výrostka (John Schiff se narodil roku 1904), zaznamenaná sloupkařem jakýchsi novin neznámo kde a neznámo kdy. A argument, který prokazatelně pochází přímo z díla Lenina (jeho výše zmíněné Dubnové téze) je pro Vás nevěrohodný.

Zkušenost mě naučila, že k takto iracionálním postojům k realitě dokáže člověka přimět jen silná víra. Víra v cokoli. A s vírou nelze diskutovat. Ta totiž ignoruje a bagatelizuje vše, co je s ní v rozporu. A vyhledává a zdůrazňuje to, co ji utvrzuje.

Závěr? Věřím Vám. Ano. Věřím Vám to, že Vaše víra ve spiknutí Iluminátů je velmi silná. Nikdo a nic Vám ji nemůže vzít. Já se o to také nebudu pokoušet. [smích]

251128

15.08.2011 00:47

Nepokoje v Londýně: Božská spravedlnost?

RE: Na YouTube

Vojta49 81.?.?.?

Nesmysl je pane Moudrostraku obvykle výplodem iracionality, víry, stupidity, neznalosti, omylu, ... Nesmysl zůstává nesmyslem i tehdy, je-li jen citován. Citací se nesmysl nestává pravdou.

Já jsem si dovolil ony nesmysly, citované panem Quidem2, vyvrátit pomocí historických skutečností. Nelíbí-li se Vám to, budete muset prokázat, že mnou užitá fakta jsou nesprávná. Vše ostatní jsou jen zbytečná vlažná slova. [velký smích]

Na rozdíl od Vás neshledávám na podstatném jménu "nesmysl" nic jedovatého. Ovšem za poněkud neomalené považuji, označí-li kdokoliv v diskuzi oponenta za "blbce". Pan Quido2 to sice sám neudělal. Ale ani se této hrubosti nevzepřel. On ji s uspokojením přijal a ještě doplnil nelichotivými slovy o zmatenosti.

Vaše označení mého příspěvku slovním spojením "pravicující úslinty" je velmi vlídné až laskavé. S jedovatostí nemá opravdu nic společného. Jen tak dál. [mrknutí jedním okem]

250955

14.08.2011 22:21

Nepokoje v Londýně: Božská spravedlnost?

RE: Na YouTube

Vojta49 81.?.?.?

Nesmysly, pane Quisdo2. Ano. Ve svých vstupech v tomto vláknu uvádíte bohužel donebevolající nesmysly. Příklady:

> Jacob Schiff v dubnu roku 1918 vyslal plukovníka House do Moskvy s rozkazem Leninovi, Trockému a Stalinovi, aby změnili název jejich režimu na Komunistickou stranu.

Skutečností je, že Lenin se rozhodl pro změnu názvu strany již V DUBNU 1917. Dokladem jsou jeho "Dubnové téze" - cituji z jejich anglické verze:

Instead of “Social-Democracy”, whose official leaders throughout the world have betrayed socialism and deserted to the bourgeoisie (the “defencists” and the vacillating “Kautskyites”), we must call ourselves the Communist Party.—Lenin

Další nesmysl
> Pokud ještě někdo vzdáleně pochybuje, že celá hrozba komunizmu byla vytvořena strůjci tohoto velkého spiknutí v našem New Yorku, ...

Většina lidí ví, pane Quido2, že ideologie komunismu byla vymyšlena Marxem a Engelsem. Ti ji publikovali pod titulem "Komunistický manifest" roku 1848 v Londýně. Jeho úvodní věta zní "Evropou obchází strašidlo – strašidlo komunismu." Váš New York s tím neměl ale vůbec nic společného.

A ještě jeden
> A stejným způsobem probíhala strategie ničení zemědělství. V roce 1932 ...

Stalin neměl žádný důvod ničit v roce 1932 sovětské zemědělství. Vývoz téměř veškeré zemědělské produkce z Ukrajiny měl tehdy za úkol potlačit a potrestat odpor etnických Ukrajinců proti ruským komunistům.

Obávám se, že zmaten jste poněkud Vy. Čtením současných rádobyvědeckých blábolů. Je mi líto. [smích]

250945

11.08.2011 19:46

Homo consensionis – člověk konspirační

RE: Skvělá úvaha

Vojta49 81.?.?.?

Díky za názor, pane Luxore. Jen si nejsem jist, zda je odpovědí na otázku, PROČ LIDÉ TAK SNADNO UVĚŘÍ kdejakému konspiračnímu blábolu.

Třeba tomu, kterak americký generál předpověděl už v 19. století obě světové války (a jednu navíc). A to v údajném dopisu, jehož originál se "jaksi ztratil", ale my (konspirativci) "dobře známe" jeho obsah. Víru v tuto předpověď věřícím nevezme ani ta skutečnost, že autor užil v údajném dopisu pojmy, které nemohl znát, neboť ještě neexistovaly. Třeba slovo "fašismus".

Vy píšete o skepsi, kterou člověk získává s životními zkušenostmi. Mluvíte o člověku, který pochybuje o všem. Mě spíš zajímají lidé kteří po přečtení jednoho emotivního článku náhle vidí chemtrails v každé čmouze na obloze.

250570

11.08.2011 12:57

Homo consensionis – člověk konspirační

Skvělá úvaha

Vojta49 81.?.?.?

Připojuji se ke gratulantům. Skvělá a moudrá úvaha, pane Stworo. Blahopřeji.

Je tak dobrá, že by si zasloužila pokračování. Na jaké téma? PROČ MÁ TOLIK LIDÍ SKLON UVĚŘIT KDEJAKÉMU KONSPIRAČNÍMU NESMYSLU? Kdo najde odpověď na tuto otázku, přiblíží se o krůček k moudrosti. [smích]

250531

09.08.2011 11:43

Řecká krize: řecký státní dluh je neplatný

RE: A co odpovědnost voličů?

Vojta49 81.?.?.?

Argument o tom, že menšina schopných (a proto bohatých) lidí vlastní většinu světového bohatství slýchám opakovaně, pane Bartošku. Lidé, kteří tento argument užívají předpokládají, že je to ŠPATNĚ. Vy nejspíše také. Ve skutečnosti je tomu právě naopak. Příčinou současného globálního úpadku je fakt, že schopní (bohatí) lidé kontrolují PŘÍLIŠ MALÝ PODÍL SVĚTOVÉHO BOHATSTVÍ.

Obrovskou část světového bohatství dnes totiž kontrolují vlády patologicky zbytnělých států. Kdo jsou ty vlády? Přece lidé, kteří hledají v ovládání ohromných (vždy jistých, případně na dluh pořízených) státních příjmů možnost svého vlastního zbohatnutí. Většinou neschopní demagogičtí populisté. V ČR dnes končí 85 korun ze 100, vynaložených konkrétním podnikatelem na produkci reálného zboží, v rukou nenasytného státu. Tak neždímaly své "chráněnce" ani ty nejtvrdší mafie v první polovině minulého století.

Závěr? Lidé musí odebrat svým vládám podstatnou část pravomocí. Zejména většinu státních příjmů. A zakázat jim, zadlužovat vlastní zemi. Kdo chce vládnout, ať prokáže, že to umí i s malým objemem eráru. Pak bude zas dobře.

250302

09.08.2011 00:57

Řecká krize: řecký státní dluh je neplatný

RE: A co odpovědnost voličů?

Vojta49 81.?.?.?

Myšlenka, že lidé by měli sami řídit své životy a být odpovědni za své vlastní osudy je blud? Inu, jak myslíte.

Já naopak soudím, že jednoduché kellerovské modely světa ve formě "diskrétních, servisních a bůhvíjakých elit" mají jediný cíl. Vyvolat nenávist. Nenávist těch méně úspěšných vůči těm úspěšnějším. Nenávist vedoucí až k revoluci. Jejímž cílem je ukrást majetky těm úspěšným a svěřit je do správy těm "správným". Tedy ideologickým vůdcům revoluce typu páně Kellera. A všechny tyto nenávist vyvolávající a v revoluce ústící myšlenky vždy skončily stejně. V potocích krve a v devastaci nesmírných hodnot. Příkladů z historie máme nesčetně.

Závěr? Dokud se lidé nebudou ochotni učit (třeba jen z vlastní historie) a budou svou vlastní neschopnost postarat se sami o sebe svádět na jiné, nepolepší si. Na to můžete vzít jed.

Ovšem souhlasím s Vámi, že člověku je strašlivě nepříjemné si připustit, že se nedokáže správně rozhodovat. Bohužel bez správných rozhodnutí je život těžký. A je třeba hledat viníky vlastních problémů. A proto existuje tak mnoho lidí, kteří věří na "zlé elity" a ohlupují se navzájem frázemi o tom, kterak by ONI zakázali volby, kdyby ...

250260

08.08.2011 11:36

Řecká krize: řecký státní dluh je neplatný

A co odpovědnost voličů?

Vojta49 81.?.?.?

Autor článku vychází ze zajímavého předpokladu. Že řecké vlády jsou dosazovány a řízeny bankovními kartely:

> Zatimco se Řecko právě potápí ... za což může poděkovat své zkorumpované vládě, která je řízena globálními bankovními kartely ...

A já hlupák až dosud žil v bludu, že o vládě své země rozhodují výhradně její občané. Ve volbách. Ovšem pokud tupé a chamtivé občanské stádo uvěří populistickým slibům politiků o blahobytu na dluh (státní dluhy se přece nesplácejí [chechtot] ) musí za svou hloupost nést odpovědnost. Prohlášením, že státní dluh je neplatný, se své odpovědnosti rozhodně nezbaví.

250153

02.08.2011 14:32

500 milionů otroků dluhu: Evropská unie je neofeudální kleptokracií

RE: Příjemné klábosení / vyjma tvého příspěvku! /

Vojta49 81.?.?.?

> Domnívá se někdo, že by v Číně mohl existovat ... ? [chechtot]

Cituji:

Na osmnáct tisíc zkorumpovaných čínských komunistických funkcionářů uteklo za posledních patnáct let ze země i s úplatky v odhadované výši 123,6 miliardy dolarů. Informace vyplývají ze zprávy zveřejněné na webu čínské centrální banky. Viz http://zpravy.e15.cz/zahranicni/ekonomika/zkorumpovani-cinane-vyvezli-ze-zeme-124-miliard-dolaru-661669

A co ti chytřejší, kteří dokázali majetek z úplatků legalizovat a neutekli? A co ti ještě chytřejší, kteří se dostali k majetku sice legálně, ale takříkajíc na hraně zákonů. Tedy nemravně?

V Číně dnes žije cca 130 dolarových miliardářů a PŘES MILION !!! dolarových milionářů. A jejich počet raketově roste. To je výsledek té správné levicové politiky čínských soudruhů? "Tak je to správne, tak to má súdruzi byť?" [velký smích]

249719

06.07.2011 18:32

Deset tezí Thilo Sarrazina

RE: akorat jedna teze

Vojta49 81.?.?.?

Pan R. K. má v mnohém pravdu, pane Maxime. Hlavním důvodem nízké porodnosti ve vyspělých zemích je zhýčkanost. Lidé si na jedné straně přejí co nejvíce "užít". A to jde bez dětí snáz. A na druhé straně spoléhají na sociální systém, který se o ně ve stáří postará, i když zůstanou bezdětní. Moc pěkně se na toto téma zamýšlí ve svém blogu pan Kučík.

247454

05.07.2011 17:31

Deset tezí Thilo Sarrazina

RE: Jsem moc rád, že editor zveřejnil článek, i když s jeho obsahem nesouhlasí

Vojta49 81.?.?.?

Protože přijímají imigranty, jsou dle Vás, pane Moudrostraku
> Německo a Skandinávie největší světové high tech mašinami.

To je samozřejmě do nebe volající nesmysl. Německo a Skandinávie jsou ekonomicky úspěšné proto, že jejich vzdělaní a pracovití podnikatelé vytvářejí pro ty méně vzdělané a pracovité pracovní příležitosti. Kdyby nebylo takto vytvořených pracovních míst, Turci i ostatní imigranti by jen těžko nalezli uplatnění v německé státní správě. Státní socialismus ještě v žádné zemi na prosperitu nevydělal. Nicht wahr?

A ještě mi dovolte pousmání na závěr. Vy, který tak zásadově odmítáte vše pravicové se zde servilně svíjíte před soukromým, tedy pravicovým vlastníkem webzinu. Ano, před člověkem, který kašle na Váš vysněný sociální stát a podniká. Riskuje své peníze a práci s cílem dosáhnout zisku. Vaše servilita jde tak daleko, že jste jej dokonce opakovaně povýšil na editora s velkým "E". Až takovou máte hrůzu z případného dalšího zákazu Vašich ideologických výlevů? [velký smích]

247400

05.07.2011 00:19

Existují dokonalé výrobky?

RE: Ovšem Lukašenko si myslí něco jiného

Vojta49 81.?.?.?

Myslíte, že hledím na Bělorusko a jeho problémy povrchně, paní Lin? A vidíte, mně to přijde právě naopak. Vy vidíte jeho největší problémy v údajné vnější podpoře revoluce (v jaké?), ve zdražování, ve školném, ... Ovšem uniká Vám ten naprosto zásadní problém. Který to je?

Běloruské podniky nevydělávají. 70% z nich je totiž státních. Jakých zisků dosahují české státní podniky? Sazka, Pošta, ČD, ŘSD, ČSA,... ? Jedna ohromná ztráta vedle druhé. Státní socialismus. Stejně tak hospodaří běloruské státní firmy. Vy jste přece ekonomka. Bělorusko má přibližně stejně obyvatel, jako ČR. V loňském roce dosáhlo příjmů do státního rozpočtu ve výši 16,2 mld. dolarů. Pro srovnání ČR v tomtéž roce cca 60 mld. USD. Vidíte ten rozdíl? To je výsledkem faktu, že Lukašenko

> vlastně zabránil rozkradení Běloruska

A to je tedy dost žalostný výsledek. Ovšem pochopitelný důsledek bránění privatizaci a soukromému podnikání obecně. To je ten skutečný výsledek Lukašenkovy diktatury.

Lukašenko ovšem peníze potřebuje. Tak si je tiskne. Inflace za 1. pololetí činí v Bělorusku 34%. Je nejvyšší na světě. Jinými slovy Lukašenko si bere úspory svých občanů. Bez ptaní a bez skrupulí. A Bělorusové to dobře vědí. Proto se bouří, paní Lin. Nikdo je k tomu nemusí nutit. Vy byste se na jejich místě bouřila také. Nebo ne? [mrknutí jedním okem]

247368

04.07.2011 14:40

Existují dokonalé výrobky?

Ovšem Lukašenko si myslí něco jiného

Vojta49 81.?.?.?

Stačí zadat do Googlu "Lukašenko našel důvod běloruské ekonomické krize". Tím hlavním "satanášem" je dle něj Internet.

Takže žádní nezaměstnaní z Pobaltí. Nýbrž Lukašenkova stupidita. Tatáž nepoučitelná levicová stupidita, která dovedla KLDR k hladomoru.

Jenže Bělorusové mají na rozdíl od Severokorejců přece jen o něco lepší přístup k informacím. Právě prostřednictvím Lukašenkem tolik nenáviděného Internetu. A to je důvod, proč to jde s Lukašenkem s kopce. A on to dobře ví.

247332

29.06.2011 23:29

Řecké hodiny tikají

RE: Řecko: Jak vypadá šílený sociální stát

Vojta49 81.?.?.?

Žije-li rodina na dluh, pořídila si dům na hypotéku, druhé auto na leasing, bere si spotřebitelské úvěry na dovolenou, ... ? A své dluhy splácí tak, že si na splátky půjčuje? Tomu se obvykle říká stupidita, pane Sašo. Nebo snad ne?

A vy soudíte, že činí-li totéž politická reprezentace země, není to stupidita, ale "politické přesvědčení"? Můžete mi prosím objasnit, v čem neodpovídá řecké státní mrhání skutečnosti? Není pravdou, že vrátní a řidiči v řecké státní společnosti Hellenic Petroleum berou 90 tis. Eur ročně (180.000,- Kč měsíčně)? Kolik tam asi berou obchodní referenti? A kolik vedení? To jsou ty Vaše "sociální výhody"?

To je podle mně neodpovědné mrhání státními prostředky. Prostředky, které navíc Řecko nemá a musí si je půjčovat. A řečtí politici to očividně činí s vědomím, že PO MÉM MANDÁTU POTOPA. Hlavně když já a mí blízcí budeme "za vodou".

Pravdu máte v tom, že podobnou tendenci mají politici všech zemí. Však také nalézt dnes stát bez dluhů je zázrak.

247019

24.06.2011 00:35

„Vraždící okurky“ aneb po kom se hází „střevní bakterií“?

RE: Přirozené příčiny.

Vojta49 81.?.?.?

Pane Bartošku promiňte, ale Vaše výroky jsou zoufalé. A nutí mě reagovat.

1. Bakterie si nedrží žádné geny pro různé příležitosti. Je tomu právě naopak. Geny si stavějí a vydržují svou bakterii. Za jediným účelem. Aby je ta bakterie zreplikovala. V co nejvyšším počtu.

2. Takže bakterie opravdu nemá schopnost nijak zasahovat do svého genomu. Ona jej (třeba pod tlakem prostředí) může jen chybně zreplikovat. Což vede v drtivé většině případů ke zkáze replikanta i s jeho chybným genomem. Jen v neuvěřitelně malém počtu případů se stane, že replikační chyba vybaví nového jedince novou vlastností, která se ukáže být účelnou. Třeba rezistencí na antibiotikum.

3. Vyšší organismy jsou na tom se svým genomem naprosto stejně. Tvrzení, že mají
> daleko větší genetický a biologický potenciál uchovávat informace obraného charakteru
je s prominutím do nebe volající nesmysl. Takové bludy jste přece nemohl nikde číst. Proč je tedy píšete?

246693

22.06.2011 23:04

USA mluví o míru a připravují válku pro Súdán

RE: Vojna tu, vojna tam pre

Vojta49 81.?.?.?

Máte pravdu, pane Djb. Za současného stavu (dvojciferné meziroční růsty HDP v Číně) to opravdu vypadá tak, že Čína v horizontu pěti až deseti let dostihne USA. Tedy v tvorbě HDP. Ovšem k tomu aby Čína dosáhla americké kapitálové vybavenosti práce jí nebude stačit ani několik desetiletí. Na to klidně vsadím svůj nejlepší klobouk proti ohmatané placaté čepici s kšiltem.

Má-li Čína růst stejným tempem i dál, nutně musí růst i její dovozy surovin a ropy. A dovážet bez exportu lze jen - na dluh. Export je tedy pro další čínský růst naprosto nezbytný. To si čínské vedení samozřejmě dobře uvědomuje. Dokud tedy bude rozvojový svět ochoten prodávat své suroviny za dolary, budou Číňané za tytéž dolary rádi vyvážet své zboží do USA. A dál financovat americký státní dluh. Který kupodivu není zdaleka tak vysoký, jako jsou státní dluhy jiných vyspělých zemí. Samozřejmě že v poměru k HDP. A Číňany ani nenapadne na dolar útočit. Na to vsadím proti té jedné čepici klidně všechny své klobouky.

A předpověď pana Oracle? Do 4.7. zbývá pár dnů. Pak se ukáže. V této souvislosti ještě malou poznámku k panu Oracle. I když jsou některé Vaše závěry postavené na vratkých předpokladech, vážím si Vaší odvahy. Odvahy, předpovědět konkrétní datum pádu dolaru. A vystavit se tak případnému posměchu, ukáže-li se Vaše předpověď chybnou. Takovou odvahu zde má málo kdo. Až se Vaše předpověď nenaplní, já se Vám posmívat nebudu. Svůj názor na Vaši předpověď jsem už vyslovil a trvám na něm.

246625

22.06.2011 00:02

USA mluví o míru a připravují válku pro Súdán

RE: Vojna tu, vojna tam pre

Vojta49 81.?.?.?

> Ja typujem, že Čína/BRICS je pripravený k vode dolár.

Rozumím Vaší předpovědi, pane Oracle, i když v citované větě chybí sloveso "poslat". Ovšem soudím, že je chybná. Proč?

Kdo přijde o obrovské částky, pošle-li Čína k vodě dolar? No přece držitelé amerických státních dluhopisů. Tedy především Čína. Čína současně přijde o největší odbytiště své produkce. Zastavení exportu do USA vyvolá v Číně ohromnou nezaměstnanost. Znehodnocení dolaru způsobí také neschopnost Číny nakupovat ropu. Čína sice těží ročně cca 200 mil. tun své ropy, ale spotřebovává dvojnásobek. Nedostatek ropy povede k dalšímu hospodářskému poklesu. Výsledek? Děsivá ekonomická krize v Číně.

I když za posledních 15 let uteklo z Číny údajně 18 tisíc zkorumpovaných komunistických funkcionářů, kteří okradli svou zemi o 124 miliard dolarů, ti co zůstali by podobný nesmysl, jaký předvídáte, nikdy neudělali. Podřezali by si svou vlastní větev.

246557

15.06.2011 13:59

Řízený rozklad pořádku – body zlomu. Konec starého světa (I)

RE: Nekřesťanské křesťanství

Vojta49 81.?.?.?

Co vyhubilo elasmosaury? Nebo enterodonty? Detaily nezná nikdo. Ale obecná odpověď je nabíledni, pane Bartošku. Byla to PŘÍRODA. Neboť všechny vlivy, které ovlivňují osudy živých organismů, se nazývají PŘÍRODA.

Lidé obvykle dělí přírodu na část "hodnou" a na část "zlou". Do té zlé obvykle řadí parazity. V laické veřejnosti převažuje názor, že hodných je většina a parazitů jen pár. A ty je třeba bez skrupulí vyhubit.

Pravda je úplně jinde. KAŽDÝ ZNÁMÝ ŽIVÝ TVOR MÁ SVÉHO PARAZITA. A obvykle ne jednoho. Každý parazit má také nejméně jednoho parazita. Takže převážnou část živé přírody tvoří parazité. Proč o nich mluvím?

Celoplanetární katastrofy či prudké změny životních podmínek jsou velmi řídkým jevem. Nastanou-li, vytvoří velký tlak na adaptační schopnosti živých organismů. Parazité naproti tomu vytvářejí tlak trvalý. Oni jsou příčinou neustálých závodů. Závodů ve zbrojení. Živé organismy stále zdokonalují své zámky (imunitní systémy) proti parazitům. A ti zase vyvíjejí stále nové a nové klíče, aby ty zámky dokázali odemykat.

A tak jsou parazité na jedné straně zřejmě hlavní silou evoluce a na straně druhé i příčinou vyhynutí značného množství živočišných i rostlinných druhů.

A ještě odpověď na Vaši rekci k otázce tzv. palestinského národa. Cituji Zahíra Músejna, člena výkonného výboru OOP:

Žádný palestinský národ neexistuje. Vytvoření palestinského státu je pouze prostředkem pokračování našeho boje proti státu Izrael za naši arabskou jednotu. Ve skutečnosti dnes není žádný rozdíl mezi Jordánci, Palestinci, Syřany a Libanonci. O palestinském lidu mluvíme dnes pouze z politických a taktických důvodů, protože národní zájmy Arabů vyžadují, abychom jako účinný prostředek boje proti sionismu vyzvedli existenci zvláštního 'palestinského národa'.

246079

15.06.2011 01:03

Pokr

RE: izrael

Vojta49 81.?.?.?

Svíjíte se náramně, pane Mirdo. Ale marně. Řeč byla o Palestině a Palestincích. Z toho se nevykroutíte. A schovávání se za údajné autority Vám také nepomůže. Prostě a jednoduše ... prohrál jste, saláte. [mrknutí jedním okem]

246048

14.06.2011 23:58

Řízený rozklad pořádku – body zlomu. Konec starého světa (I)

RE: Nekřesťanské křesťanství

Vojta49 81.?.?.?

> a nedochází k devastaci nebo vzájemnému vyhubení.

To je blud, paní Lin. Blud o laskavé a mírné přírodě, která "má zájem" udržet jakousi harmonii. Nic takového v přírodě nikdy neexistovalo. Důkaz? 98% druhů živých organismů do dnešních časů nepřežilo. Jiné, úspěšnější organismy ty méně úspěšné nemilosrdně vyhubily. Harmonie neharmonie. A člověk se na tom nikterak nepodílel. Ještě neexistoval.

Ano, v přírodě najdeme nesčetně příkladů vzájemně výhodné spolupráce. Ale ta je vždy motivována onou výhodou pro sebe. Výhoda pro toho druhého je tolerována jen potud, pokud neoslabuje můj vlastní reprodukční potenciál.

246037

14.06.2011 22:56

Pokr

RE: izrael

Vojta49 81.?.?.?

Ale, ale, pane Mirdo. Jste nějaký roztržitý. Vůbec nebyla řeč o Izraeli. Vy jste přece použil výraz "Palestina". A o té je řeč. Vzpomínáte? [smích]

Poprosím tedy znovu. Sdělte nám stručné charakteristiky Palestinského národa. Historii, jazyk, zlomové události, významné osobnosti, ... Pár řádků faktů. To přece pro Vás, praktikujícího už léta studia "písmenkových polévek" nemůže být žádný problém. A přestaňte se trapně vykrucovat poukazy na to, že to zde bylo už mnohokráte probíráno. To dělají v diskuzích jen ti, kterým zcela došly argumenty.

Abych se nedočkal zase jen planých výmluv, trochu Vás povzbudím. Někteří povrchní badatelé zaměňují dnešní údajné Palestince s biblickými Filištínci. Cha cha. Ti mají společného asi tolik, jako dnešní Aboriginci s bájnými obyvateli Atlantidy. Tedy nic.

Tak s chutí do toho, pane Mirdo. [smích]

246032

14.06.2011 17:12

Pokr

RE: izrael

Vojta49 81.?.?.?

> je to stále Palestina.

Opravdu? Tak nás poučte pane Mirdo o palestinské historii, o palestinském národě, o jeho jazyku, tradicích, panovnících, ... Souhrnně o "tisícileté palestinské historii", na jejíchž základech si nějaká skupina lidí troufá prohlašovat sporné území Palestinou a sebe Palestinským národem. [mrknutí jedním okem]

245990

11.06.2011 00:55

Sexuální delikty páchají i ženy

RE: Kam mam zavolat...

Vojta49 81.?.?.?

> že byste pro někoho druhého mohl něco nezištně udělat, třeba z lásky, ...

Co je to ta LÁSKA?

1. Aby člověk mohl mít rád, musí nalézt v druhém ZALÍBENÍ. Hnusí-li se člověku někdo či něco už od pohledu, prostě to nedokáže milovat. Jedovaté štíry, slizské červy či shnilé maso nelze milovat. Za žádných okolností.

2. Nezbytná je také NĚHA. Asi taková, jakou cítí maminka ke svému děťátku. Samou něhou by ho "spapinkala". Necítí-li člověk k partnerovi něhu, láska to opět nemůže být.

3. DŮVĚRA. Nemá-li člověk k partnerovi důvěru, o lásce také nemůže být řeč. Pomyšlení typu "je to prolhaný lump, který mě při každé příležitosti podvádí, okrádá, ..." lásku naprosto vylučuje.

4. Předposlední podmínkou lásky je ÚCTA. Partnera si člověk musí vážit. Mínění typu "je to neschopný lempl, na co sáhne, to zkazí, je hloupý, líný, nevychovaný, rozmazlený, sobecký ... " je také dokonalou zábranou lásky.

5. Až na posledním místě je VÁŠEŇ. Ta vášeň, kterou v nás na nějaký čas vybudí hormon lásky - fenylethylamin. Tedy stav obluzení, který je vždy jen přechodný. Ovšem většina lidí jej považuje za tu pravou a jedinou LÁSKU.

Proč o tom mluvím? Protože ta kýžená láska nepřichází sama. Člověk o ní musí usilovat. Musí na sobě tvrdě pracovat, aby v něm druzí nalézali ZALÍBENÍ, cítili k němu NĚHU, DŮVĚŘOVALI mu a VÁŽILI si ho. Pak teprve může přijít VÁŠEŇ a s ní kýžená LÁSKA.

Ač je láska nejdůležitějším aspektem lidského života, žádná škola o ní nevyučuje. Lidé neznají pět složek lásky, které jsem právě popsal. Naivně předpokládají, že láska je jakýsi samozřejmý dar z nebes. Na nějž má každý právo. A čekají, že tak nějak sama přijde i k nim. Nepřijde. Lásku si musí každý zasloužit. [smích]

245805

10.06.2011 13:27

Cizincům patří 70 procent největších firem a polovina ekonomiky

RE: A co zlaty poklad?

Vojta49 81.?.?.?

Není sporu o tom, pane "46", že se ona "hrstka ekonomů" alias bankovní rada ČNB dopustila prodejem našich zlatých rezerv chyby. Ta chyba stála naši zemi cca 27 miliard korun viz zde.

Mně daleko víc vadí, přichází-li naše země ročně ne o 27, ale o stovky miliard. Které bez skrupulí a cílevědomě drancují ze státních (tedy našich, lidových) peněz různí "gubernátoři". Tedy lidé typu generálního ředitele Sazky, ČD, Pošty, ŘSD, státních nemocnic, ČEZu, ČSA, aparátčíci genštábu ČA, mafie parlamentních stran, policie, justice, primátorů, ... Přicházíme tak ročně o STAMILIONY, KTERÉ ANI NEMÁME A MUSÍME SI JE PŮJČOVAT. To vše pod dohledem nabubřelých diletantů, kteří nás přesvědčují o tom, že státní dluhy se přece nesplácejí. Fakta o tom, že jen úroky z našich dluhů už dosahují roční výše 85 miliard raději nikdo neuvádí. To je více než TROJNÁSOBEK ztráty, nad níž zde pláčete.

Výše uvedené mi vadí o moc víc, pane "46", než hloupě promrhaných 27 miliard v ČNB. A proto se přimlouvám za to, přestat tesknit nad starými chybami. A zkusit raději zapřemýšlet, jak zabránit dalšímu drancování naší země. Tomu drancování, které probíhá právě teď a přímo před našima očima. Připouštím, že je to o mnoho obtížnější, než kritika starých chyb ČNB.

245783

09.06.2011 23:54

Cizincům patří 70 procent největších firem a polovina ekonomiky

RE: A co zlaty poklad?

Vojta49 81.?.?.?

S prominutím soudím, že celá tato diskuze je o ... ničem. Dovolím si připomenout, že dnes se dá tuna zlata nakoupit za cca 0,8 miliardy Kč. Tedy jen za loňský deficit státního rozpočtu by se dalo nakoupit téměř 200 tun zlata. Tedy vloni jsme těch 200 tun pro... A ještě ke všemu na dluh.

Náš současný státní dluh reprezentuje téměř 1700 tun zlata. Ty budeme muset někde sehnat, pokud budeme chtít náš dluh uhradit. Co je proti tomu nějakých 50 tun?

245758

31.05.2011 11:48

Konsolidace americké finanční moci: Čtyři jezdci globálního bankovnictví

RE: Proc se nam to dava po kapkach,kdyz staci rychle a kratke vyrizeni veci

Vojta49 81.?.?.?

A což teprve čínští mocipáni a zbohatlíci. To je žid vedle žida. [chechtot]

245179

26.05.2011 11:30

Církevní majetek

RE: Tak (zase na nějakou dobu) na závěr..

Vojta49 81.?.?.?

Církev po celém světě nechala vystavět, pane Takyjeden, statisíce naprosto nesmyslných staveb. Jsou to kaple, kostely, kolatury, kláštery, katedrály, ... Ty stavby většinou stojí dodnes. Lidem nepřinesly téměř žádný užitek. Náklady na jejich výstavbu musely být v souhrnu astronomické.

Nebylo by lidem více ku prospěchu, kdyby si namísto těchto nesmyslných staveb mohli postavit školy pro své děti? A také nemocnice? Nebo mosty mezi vesnicemi? A útulky pro přestárlé? A silnice? A ...?

Zde máte jasný argument o stupiditě církve. Která po staletí namísto o blaho svých oveček dbala především o svou slávu a moc. Tento argument je také blaf, blaf?

244761

25.05.2011 15:16

V Pekingu vědí, kdo nahradí „globálního hegemona“

RE: Nic netrvá věčně

Vojta49 81.?.?.?

Zajímavé myšlenky, pane/paní "109". Můžete je trochu rozvinout?

1. Byla-li hlavní příčinou ekonomického boomu Číny její bída, proč není tatáž bída příčinou ekonomického boomu také v Bangladéši, v Burkina Faso, či na Haiti?

2. Dojde-li dle Vaší předpovědi k outsourcingu výrob do Afriky, která africká etnika bude vhodné zaměstnat při výrobě spotřební elektroniky a která spíše nasadit na jednodušší technologie při výrobě generických léčiv? [velký smích]

244723

24.05.2011 14:26

Církevní majetek

RE: autore, tak manipulativní!

Vojta49 81.?.?.?

Smekám klobouk, paní Kateřino. Vaše ZAMYŠLENÍ O SLABOSTI by se dalo tesat. Nahradit poznání reality ... vírou. Jak typické pro člověka.

Nebudete-li to považovat za troufalost, maličko Vás doplním. Absence touhy vědět vede obvykle k tomu, že jednoduchá víra zvítězí v lidské hlavě nad složitou skutečností. Proč je tomu tak? Protože je o mnoho snazší osvojit si JEDNODUCHÉ PRAVDY (tedy víru), než se lopotit se studiem SLOŽITÉ REALITY.

A tak nám různé "víry" na jednu stranu velmi usnadňují život. Nemusíme například složitě zjišťovat Ludolfovo číslo. Věříme v 3,14. Na druhou stranu si všemožné víry v našich hlavách velmi brání své pozice. A nutí nás ignorovat či bagatelizovat vše, co je s nimi v rozporu. A taková zaťatost vírou bývá nejčastější příčinou lidské stupidity. Bohužel. [smích]

244654

21.05.2011 13:53

Demokracie jako náboženství?

RE: Souhlasím s autorem

Vojta49 81.?.?.?

Díky Vám všem pánové. Nad Vaším hodnocením se zamyslím. Ale protože už jsme hluboko v archivu a také poněkud vzdáleni od tématu, omluvím se z další debaty. [smích]

244451

20.05.2011 00:35

Demokracie jako náboženství?

RE: Souhlasím s autorem

Vojta49 81.?.?.?

Jsem na rozpacích, pane Udo1. Pokusil jsem se Vám odhalit tajemství. Jakými metodami si lidé rozdělují zdroje. Tedy veškeré materiální i duchovní bohatství tohoto světa. To sdělení většinu lidí přinejmenším překvapí. A z Vaší reakce mám pocit, že Vás to nezajímá. Sice jste chladně okomentoval pojmy protekce, korupce i násilí. Jako vesměs negativní jevy. A dál? Nic. Vracíte se ke svému oblíbenému tématu. A tím jsou ONI. Ti, kteří údajně řídí (a s rozkoší jim vlastní soustavně devastují) lidstvo a celý náš současný svět.

Přiznám se, že jsem od Vás očekával argument, že člověk je přece boží tvor. Nadaný láskou a milosrdenstvím. A to je metoda, kterou jsem Vám záměrně zatajil. Milosrdenstvím se přece také rozděluje plno zdrojů. Samozřejmě, že zlí a chamtiví ONI žádné milosrdenství neuznávají. A neprovozují. Ale většina prostých božích lidských stvoření láskyplně dává plnými hrstmi. Prostí lidé by rozdali potřebným vše, co sami mají. [mrknutí jedním okem]

JENŽE! Tak tomu není. Panuje všeobecné sobectví. Čím to? Jak to, že dva tisíce let té nejtvrdší propagandy "miluj bližního svého ..." nezaúčinkovalo? Propagandy, která slibuje pekelná muka neposlušným a naopak rajskou blaženost těm, kteří se tomuto božímu příkazu podvolí?

Jako bych četl Vaši odpověď. ONI za to mohou! ... Opravdu? Jak to udělali? Třeba konkrétně ve středověku. Kdo a jak provozoval vedle nedělních mší tu svou "škodící" propagandu? Vymývání mozků. Většina lidí byla ve středověku přece negramotných. Vedle celodenní práce na polích stihli opravdu jen to nedělní kázání. Aby někdo dokázal zkazit jejich údajně přirozeně laskavá a štědrá srdce, musel by na ně dlouhodobě a opakovaně mluvit. Když číst neuměli a jiné sdělovací prostředky neexistovaly. Kdo, jak a kdy to dělal? Jakým mechanismem je dokázal soustředit na jedno místo? A co jim říkal?

Myslím pane Udo1, že na tyto otázky budete jen těžko hledat odpovědi. A přijdete s tvrzením, že ve středověku byli lidé nezkažení a natolik štědří, že dobrovolně rozdávali svůj majetek různým pobudům, lapkům, raubířům a nájezdníkům. A živili raději děti potulných cikánů, než děti své. A Žižkovo vojsko konalo spanilé výpravy ne proto, aby drancovalo, ale naopak. Aby rozváželo po světě přebytečný vlastní majetek potřebným. [chechtot] Nebo to také ne?

Tak jak je to doopravdy s tím milosrdenstvím a sobectvím?

244398

18.05.2011 19:46

Demokracie jako náboženství?

RE: Souhlasím s autorem

Vojta49 81.?.?.?

díky za dobré rady, pane Udo1. Mají však stejnou váhu, jako většina Vašich mnohomluvných, hrůzu nahánějích [mrknutí jedním okem], ale fakticky nic neříkajích příspěvků. Tedy žádnou. Hned vysvětlím proč.

Co jsou to zdroje, nezbytné k životu, ví i malé dítě. Každý přece musí pít, jíst, oblékat se, má potřebu tepla, bezpečí, lásky, ... Podstatnou část zdrojů lze směňovat s jinými za peníze. Prosté, že?

To, že nevíte nic o získávání a rozdělování zdrojů jsem předpokládal. Jak to tedy funguje ve skutečnosti? Lidé získávají a rozdělují zdroje PROTEKCÍ, KORUPCÍ a NÁSILÍM. Překvapen?

Příbuzenská a skupinová PROTEKCE způsobila, že jste měl dostatek zdrojů od narození až do dospělosti. Ač jste si je sám nebyl schopen opatřit. V okamžiku vstupu do praktického života jste poprvé zakusil KORUPCI. Ve smyslu "když já vám poskytnu své služby, vy mi za to dáte ...". Vzpomínáte na svou první pracovní smlouvu?

Klíčové je však to NÁSILÍ. Dělí se na legální a na ZLO. Legální násilí je třeba těžba surovin, lov, drancování lesů, ..., výběr daní. Zlo je pak krádež, podvod, loupež, ..., vražda. S cílem získat zdroje na úkor druhého. Páchání zla je ovšem silně riskantní. Lidé se totiž zlu úporně brání. A jeho pachatele s gustem trestají. A to dokonce i za cenu, že je to trestání samotné něco stojí. Slyšel jste už o altruistickém trestání?

A teď to podstatné. Ve Vašich teoriích se po tisíceletí, přes množství generací vyskytuje sice přísně utajená (ale Vámi přesto odhalená) skupina lidí, která má jediný cíl. Všem ostatním trvale působit zlo. A ti všichni ostatní si to po staletí nechávají líbit. Jen třeba to neustále omílané vymývání mozků (mimochodem, proč Váš mozek nevymyli? [velký smích]) přece silně snižuje lidský potenciál k získávání zdrojů. A lidé, kteří by si jinak nechali pro pěťák vrtat koleno si to bez mrknutí nechají líbit. A spiklence netrestají.

Takoví lidé ovšem existují jen ve fantazii konspirátorů, pane Udo1. A tak i přes množství lesklých střípků faktografických údajů postrádají Vaše fabulace reálný základ. Jsou vymýšleny bez znalostí základních přírodních i společenských zákonů. A argumenty typu, že jste tady ty důležité věci již několikrát probíral nejsou bohužel důkazem, že znáte správné odpovědi. Viz Váš předchozí vstup.

Obvykle to nedělám. Ale cítím se dlužníkem. Tak na revanš na závěr radu Vám. Plky typu
> Ak s egoistickým deformovaním optimálnych tendencii neprestanete, ...
si prosím ponechte pro své naivní obdivovatele. Ty natolik oslníte vysokou frekvencí cizích slov, že jim nezbude síla postřehnout prázdnotu obsahu. I já to myslím v dobrém. [smích]

244337

18.05.2011 11:35

Demokracie jako náboženství?

RE: Souhlasím s autorem

Vojta49 81.?.?.?

Děkuji Vám za tak rozsáhlou reakci, pane Udo1. Je psána bohatým jazykem. A obsahuje bezesporu množství nezpochybnitelných faktů. Jenže těm Vašim brilantním esejím stále něco schází. Co to je?

Snad budete souhlasit s tézí, že pro každý živý organismus je nesmírně důležité získávat zdroje. Zdroje nezbytné k životu. Ztratí-li organismus schopnost opatřovat si zdroje, hyne. Takže ZÍSKÁVÁNÍ ZDROJŮ JE ŽIVOTNĚ DŮLEŽITÉ pro všechny živé organismy. Včetně lidí.

A nyní otázka na Vás. Jakými metodami jsou získávány a rozdělovány zdroje v lidské společnosti? Věděl byste to? Odpověď je prostinká. Jenže patří do oblasti těch důležitých otázek, na něž skoro nikdo nezná odpověď. Odhodláte-li se k odpovědi, ať už bude jakákoliv, prozradím Vám to tajemství. To tajemství, co tak velmi důležitého postrádají Vaše zdejší příspěvky. Co snižuje jejich hodnotu až téměř k nule. [smích]

244311

17.05.2011 16:39

Demokracie jako náboženství?

RE: Souhlasím s autorem

Vojta49 81.?.?.?

Pane Pavle123. Úzké hrdlo zafunguje evolučně jen tehdy, propustí-li jen menšinu mimořádně disponovaných jedinců. Viz například událost, která se odehrála v Africe cca před 70000 léty. Obrovská sucha zapříčinila, že počet všech lidských jedinců poklesl na cca 2000. Přežili jen ti nejschopnější. Jejich kvalitní genofond nemohl být zpět naředěn, protože nositelé méně kvalitní výbavy prostě nepřežili.

Podobným úzkým hrdlem může být v budoucnu třeba výběr vysoce kvalitních členů posádky na cestu do jiné sluneční soustavy. Úzkým hrdlem pak bude vzdálenost nové lidské kolonie ve vesmíru. Ta nedovolí vzájemné návštěvy a tedy ani naředění kvalitnějšího genofondu kolonistů zpět na pozemskou úroveň.

Toto je i odpověď pro pana Bartoška. Velké války proto nemohou být úzkým evolučním hrdlem. Přežije je příliš mnoho lidí. Ovšem evoluční vývoj neprobíhá jen díky úzkým hrdlům. I mírný tlak prostředí, probíhající po dlouhý čas, může způsobit kumulaci účelných vlastností té skupiny organismů, která je tlaku dlouhodobě vystavena. Osobně se domnívám, že mimořádně vysoká průměrná inteligence Židů je dána staletí trvajícím tlakem, vyvolaným diasporou.

Pane Udo1. Přestaňme s nesmysly typu:
> Čo sa stane s deckom, ak mu budete od mala vtĺkať do hlavy?
> "Tvoj otec bol nejaký narkoman vrah, mama prostitútka, nemáš žiaden talent a skončíš rovnako"

Vy snad znáte nějakou takovou skupinu dětí, jimž rodiče (či kdo?) od mala vtloukají do hlaviček tyto pitomosti? Samozřejmě, že ne. Každý rodič totiž vidí ve svém děcku budoucího nositele Nobelovy ceny. A dělá všechno co umí, aby se jím jeho dítě také stalo. JENŽE! Většina rodičů toho umí velmi málo. Takže své děti nenaučí ani těm NEJDŮLEŽITĚJŠÍM ZNALOSTEM, nezbytným pro život. Které to jsou?

Co je smyslem života. V čem spočívá základní kvalita člověka. Co je to zlo. Co je základní princip mravní. Co je to láska. Co je základním předpokladem životního úspěchu člověka. Co je to moudrost. Co je opravdovým zdrojem lidského štěstí. Co je to bohatství a jak vzniká. Po čem lidé obvykle nejvíce touží.

Toto vše (a mnoho dalšího) zůstává drtivé většině lidí navždy utajeno, pane Udo1. Nenaučí je tomu rodiče. Škola jim to také důsledně zatají. A lidé jsou strašlivě líní se něčemu učit sami. Daleko snazší je vyřešit neznalost PŘIJETÍM JEDNODUCHÝCH PRAVD. Tak vznikají víry. Třeba i ta Vaše o vtloukání nesmyslů do dětských hlav.

244269

15.05.2011 15:04

Demokracie jako náboženství?

RE: Souhlasím s autorem

Vojta49 81.?.?.?

Mýlíte se, pane Hc. Nikde netvrdím, že v evoluci vítězí ti nejlepší. V evoluci zásadně vítězí ti, kteří nejúčelněji plní základní evoluční zákony. Tedy množí se rychleji, než hynou. A to s vynaložením méně času a energie, než organismy konkurenční. Bez ohledu na to, zda jde o konkurenci v rámci téhož druhu či mezidruhovou. To je důvodem, proč evolučně propadly zdánlivě krásné a nikomu neškodící organismy (emu, mochomůrka císařka či mamut). A dodnes naopak prosperují roupi, svrab, tasemnice, plasmodia, škrkavky, vibrio cholerae, motolice, vlasovci a miliony dalších parazitů. Evoluce tedy neselektuje ty nejlepší organismy. Ale ty NEJÚČELNĚJŠÍ. A to bude možná ten důvod, proč už nás lidí bude vbrzku 7 miliard.[mrknutí jedním okem]

Není důležité, zda se mnou souhlasíte či ne, pane Orelsi. Faktem totiž je, že organismy se nesmírně brání jakýmkoliv změnám. A to už na buněčné úrovni. Chybí-li tlak prostředí (tedy organismy spokojeně žijí v relativním dostatku zdrojů), nemění se. Viz loděnky, latimerie či krokodýli. Dojde-li z jakéhokoliv důvodu k mimořádnému tlaku prostředí, druh buď vyhyne a nebo se jeho nejflexibilnější jedinci tlaku přizpůsobí. Tedy získají nové účelné vlastnosti. A tak jsme svědky úzkých hrdel, která v průběhu několika posledních desetiletí vedla k vývoji nových kmenů na antibiotika resistentních bakterií, či druhu minitresek, schopných rozmnožování už v trpasličí velikosti. Ty původní velké tresky, které neproniknou oky rybářských sítí jsme už skoro všechny vyjedli.

Dokonce i u druhu homo sapiens dochází k nerovnoměrnému vývoji vlivem různého tlaku prostředí. V chladných zeměpisných šířkách byl život vždy těžší. Proto lidé zde žijící vykazují vyšší formální IQ, než lidé ze subtropů či tropů.

Že by lidská společnost nějak záměrně "vyráběla" miliardáře? Třeba tím, že nedává všem rovné příležitosti? Myslím, že tomu tak není. Důkazem mého přesvědčení jsou čínští miliardáři. Ti se dopracovali "pod vedením KS Číny" ke svým miliardám za pouhých 20 let. Nic nedědili. Ba ani ty startovní podmínky nemohli mít výrazně lepší, než ostatní Číňané. V jejich případě je dobře patrný další základní ekonomický zákon. Čím bohatší společnost, tím větší rozdíly v bohatství jednotlivců. Nebo si snad nevzpomínáte? Jak bohaté a vyspělé Československo plánovitě ve 48. zlikvidovalo vrstvu svých bohatých? A jak tímto stupidním činem v průběhu následujících čtyřiceti let propadlo téměř až na úroveň rozvojových zemí třetího světa?

244103

15.05.2011 12:38

Demokracie jako náboženství?

RE: Souhlasím s autorem

Vojta49 81.?.?.?

Pane 90. Vaše slova vyjadřují jen Vaše emoce. Neobsahují žádný věcný argument. Reagovat se dá jen na argumenty. S emocemi diskutovat nelze. Je mi líto.

U pana 173 je to lepší. On věří na bláboly, typu deset iracionálních jevů. Na ukázku vyvrátím hned ten jev první. Každý desátý člověk je údajně nezaměstnaný proto, že je nedostatek peněz. Chacha. Ten člověk je nezaměstnaný proto, že NECHCE NEBO NEUMÍ nabídnout ostatním lidem nic, oč by oni stáli. Za co by mu byli ochotni zaplatit. On by možná mohl něco pro nás ostatní dělat. Ale proč, když sociální systém je tak štědrý? Nezaměstnanost není tedy primárně způsobena nedostatkem peněz, ale nedostatkem motivace lidí k práci.

Stejně snadno vyvrátím i Vašich ostatních 9 údajných iracionalit, pane 173.

Pro paní Lin. Vy tvrdíte, že současná společnost je nelidská. Prosím. Uměla byste říci, kdy a kde už existovala společnost lidštější, než je ta dnešní? Kdy a kde byste Vy osobně žila a pracovala raději? Neumíte-li takové místo a čas uvést, znamená to, že Vaše definice současné společnoti jako nelidské jsou jen prázdná slova. Je mi líto.

Ptáte se, proč lidský mozek nevyužívá celé své kapacity. Vy snad víte, jak funguje lidský mozek? A nevíte-li to (protože to dosud nikdo neví), z čeho soudíte, že funguje jen z jedné třetiny? Že by to byl rovněž argument, opřený nikoliv o racionální poznání, ale jen o víru?

Naše civilizace nemá kvality těch předešlých? Kterých? Někdo v minulosti už uměl transportovat hmotu i informace téměř bez omezení po celém zemském povrchu či dokonce do kosmu? Někdo snad už znal principy studené fůze? Nebo snad uměl transmutovat jeden chemický prvek v jiný? Uměl někdo v minulosti vyléčit rakovinu? Nic z toho? Tak v čem spočívají ty "kvality" minulosti?

Vaše argumenty jsou dnes paní Lin opřeny jen a výhradně o Vaše víry. A znovu opakuji. Svou víru si každý brání nade vše. Proto se s vírou obvykle nedá polemizovat. [smích]

244098

14.05.2011 22:58

Demokracie jako náboženství?

RE: Souhlasím s autorem

Vojta49 81.?.?.?

Díky, pane Esw. Svou reakcí skvěle potvrzujete má slova o tom, jak žárlivě si každý chráníme své víry. I ty naprosto dětinské.

Díky i panu "90". Proč? Protože uvedl další pěkný příklad iracionální víry. Ta říká, že
> úpadek lidstva je plánovaný, chtěný a žádoucí
Lidé, kteří naprosto nechápou význam slova VLÁDNOUT věří, že existuje skupina koordinovaných a dobře utajených lumpů, jejichž zájmem je vládnout lidstvu. Ještě k tomu tak břídilsky, že plánovitě dovedou lidstvo k úpadku.

Ne, nebudu tuto víru nikomu brát. Snad jen malé doporučení. Všichni, kteří soudí, že vládnout jiným lidem je nějaká rozkoš, by si to měli zkusit. Alespoň ve své obci na komunální úrovni. Garantuji, že po jediném volebním období v roli starosty budou z této své iracionální víry dokonale vyléčeni.

Nakonec ještě pár slov k evoluci pro pana "78". Byla-li Vámi zmíněná Ardi skutečně naším předkem, nacházela se v nezáviděníhodné situaci. V Africe v té době vlivem klimatických změn rychle mizely pralesy. A byly nahrazovány savanami. Na stromech byla čím dál "větší tlačenice". Ardi tedy nezbývalo, než udělat "hup ze stromů".

JENŽE. Niky v savanách byly již obsazeny dvěma velkými skupinami živočichů. První skupina si už pěkných pár milionů let vyvíjela trávicí soustavy, umožňující efektivní využití rostlinné potravy. Druhá skupina si stejně dlouho vyvíjela mohutné zbraně, aby dokázala účinně lovit příslušníky skupiny první. A do této situace přichází ubohá Ardi, která nemá ani složitý systém žaludků býložravců, ani tesáky a drápy dravců. Jak obstát v takové konkurenci?

Na rozdíl od pana Englse soudím, že nikoliv práce, ale tento zoufalý evoluční tlak (úzké hrdlo) udělal z opice Ardi pračlověka Ardi. Donutil ji totiž vyvinout si ještě efektivnější nástroj přežití, než jsou žaludky býložravců a zbraně dravců. LIDSKÝ MOZEK. Z těch našich příbuzných, kteří si tehdy uhájili svá tradiční místa na stromech jsou dnešní lidoopi. Ti tak úzké hrdlo absolvovat nemuseli. [smích]

244074

Stránka: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13

Káva pro Zvědavce

57

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc říjen přispělo 129 čtenářů částkou 19 970 korun, což je 57 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
15SucVps1Cpxd6ahR6uxx6SJiR16SZgR7b

Další možnosti platby ›

Vážení čtenáři,
děkuji všem, kteří přispěli. Máme poslední pracovní den před koncem měsíce a my máme vybráno jen něco přes polovinu. Prosím, zvažte případný příspěvek na tento web. Děkuji.

Ve zkratce

Ve francouzském Nice útočil muslim ve jménu víry29.10.20 21:39 Francie 0

Hrdinství na Nově27.10.20 12:44 Česká republika 6

Poučme se, co způsobil totální lockdown v Izraeli26.10.20 00:42 Izrael 4

Jak u Prymulových hrabou a hrabou (pod sebe)24.10.20 18:21 Česká republika 5

Poskytovatelé hudby prý řeší nadřazenost bělochů. Písně čeká přísná kontrola24.10.20 10:04 Neurčeno 6

Soud dnes rozdal podmíněné tresty oběma autorům nápisu v Letech23.10.20 21:43 Česká republika 0

Vipná analýza Prymulova kiksu23.10.20 18:35 Česká republika 7

Prymulův konec? Neradujme se předčasně23.10.20 13:06 Česká republika 2

Sám Prymula náhubek neměl a chodí do restaurace i přes to, že je zavřel23.10.20 08:35 Česká republika 11

Na Slovensku testují "když budeš hodný, můžeš ven" - hlavní cíl hysterie kolem koronaviru22.10.20 21:22 Slovensko 2

Udavač volal linku 158 na chlapa bez náhubku22.10.20 21:14 Česká republika 4

AGENDA 2030 – TVŮRCI NYNÍ ZHODNOTILI SVÉ ZRŮDNÉ PLÁNY22.10.20 13:37 Neurčeno 0

Plánovaná demonstrace 28. října v Praze22.10.20 08:53 Česká republika 0

Bělorusko versus Česko21.10.20 20:43 Neurčeno 13

Česko žádá o pomoc21.10.20 13:25 Česká republika 9

Za polibek bez náhubků 400 euro20.10.20 17:33 Itálie 5

Soud v Německu rozhodl, že omezit zavírací dobu restaurací není opodstatněné19.10.20 21:32 Německo 4

Co je s panem prezidentem?17.10.20 09:47 Česká republika 7

Je třeba říci dost, burcuje Klaus. Nejsme ve válce, nestrašte mrazáky s mrtvolami14.10.20 11:11 Česká republika 3

Erouška je pochybná aplikace s placebo negativním efektem14.10.20 10:15 Česká republika 5

Měnové kurzy

USD
23,45 Kč
Euro
27,34 Kč
Libra
30,28 Kč
Kanadský dolar
17,56 Kč
Australský dolar
16,44 Kč
Švýcarský frank
25,58 Kč
100 japonských jenů
22,40 Kč
Čínský juan
3,49 Kč
Polský zloty
5,92 Kč
100 maď. forintů
7,43 Kč
Ukrajinská hřivna
0,82 Kč
100 rublů
29,67 Kč
1 unce (31,1g) zlata
43 807,43 Kč
1 unce stříbra
546,39 Kč
Bitcoin
318 090,95 Kč

Poslední aktualizace: 29.10.2020 19:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo ?