Zpátky na příspěvek ›

Všechny příspěvky ze stejné IP adresy

Nalezeno 152 příspěveků, 2 různá jména: <nic>, daniela.

Stránka: 1 2

Setříděno od nejnovějšího, přetřídit od nejstaršího

12.04.2010 17:27

Už je to tady - půjčujeme 26 miliard Řecku

donekonečna

daniela 95.?.?.?

Já jen připomínám dominový efekt.Půjčili jsme Lotyšsku,zadlužili jsme se.Půjčili jsme Řecku, zadlužili jsme se.Příště možná bude potřebovat Estonsko,pak třeba Polsko,a jednou se do této situace dostaneme i my.Půjčovat a nedostávat zpět,je hotová sebevražda.Takže,kdo v EU zůstane obrovsky nezadlužený, aby mohl pomáhat těm dalším? [pláč]

217054

11.04.2010 15:32

Co může obsahovat kosmetika

kosmetika

daniela 95.?.?.?

Kosmetika,ehm,v jednodušším slova smyslu můžeme říci,že je to chemie, kterou si my lidé od konce 19.století dobrovolně mažeme na tělo,abychom utekli chemii, která k nám proudí dnes už ze všech stran.Od spodního prádla počínaje, po potraviny a vzduch konče.
Článek nám v náčrtech dává znát,čemu se dnes říká kosmetika.
Já zmíním parfémy.Nevím,kolik z nás ví, že základní složkou parfémů je zvířecí moč.Nemohu ani tvrdit, že jsou tak tvořeny všechny parfémy.Kouzlem chemie se z takové tekutiny dá vykouzlit tisíce rozličných pachů, které mají tu moc, dokonale obalamutit náš lidský nos a my pak jistojistě budeme tvrdit,že daný parfém voní.Nepopírám.Voní i mě.A některé překrásně.
Chtěla bych však jen připomenout smysl přirozených pachů lidských těl.A chtěla bych připomenout jak velmi dokonalé ve své přirozenosti taková lidská bytost je.
Tak tedy,člověk by mohl mít výborný čich a dle čichu vycítit špatné jídlo,otrávený vzduch, ale i nebezpečí např.takového psychopata.Jinaký pach ze sebe totiž vydává člověk nervózní,jiný aktivní,veselý atd.To vše by člověk byl schopný "vycítit" a ještě mnohem více, nebýt všudepřítomné kosmetiky a ignorování našich nosů.Zvíře je na tom dnes mnohem lépe, než my.To na svůj nos spoléhalo vždy a proto jej má, dá se říci zděděný po rodičích mnohem citlivější.
Díky kosmetice jsme se naučili ignorovat i "přání" naší pokožky.Ta spolehlivě ukáže nemoci,potřebu těla,zdravotní stav.Nevíme o "řeči" naší kůže už prakticky nic,protože místo vyřešení vnitřních neladů v těle,na mi napatláme chemii,abychom ji "umlčeli".Zvíře nemá v sobě tolik moci, aby posoudilo, co mu chybí.Ale ví,že když ho svědí hřbet,je třeba jeho tělu něco dodat.
Mohli bychom mít však jemný cit v prstech,dobrý úsudek svým pohledem a další výborné schopnosti.A není na Zemi jediný tvor,mimo člověka, který by to vše mohl obsáhnout.Mohl by.Kdyby ve svých nemocech nejdříve hledal příčinu a pak si třeba i vzal pilulku z chemické laboratoře,kdyby se nejdříve staral o vnitřní rovnováhu svého těla a také o to,co jí a co pije a pak použil mast.Protože, kdyby se to lidé naučili dělat obráceně,mohu zaručit, že to funguje a mimo lehčí kosmetiky pro svůj lepší osobní pocit by už žádné další chemie nepotřeboval.

216945

10.04.2010 17:07

Smutný konec Mirka Topolánka

Podle mého

daniela 95.?.?.?

Tu aféru s Topolánkovými výroky vidím tak,že byl vlastně chycený do vlastní pasti.Nevíme jistojistě, kdo se zapříčinil o vyvolání skandálu se zneužívanými sociálními dávkami Čunka, kdo vyvolal skandál nad milióny S. Grosse a dalších, jejichž jména upadla už prakticky do zapomění.Pravda je skrytá.A v dnešních časech to platí dvojnásob.
Topolánek se ve světě žádného opravdového přátelství,podlostí a podrazů udržel hezkých pár let.Vyrostl v takovou tu lišku ryšavou, kdy na něj prostě nic neměli.Ale už tam asi někomu hodně zavazel.Měl odejít.Ale neodešel.A tak jsme byli bombardováni palcovými titulky všechmožných tisků o Topolánkově jachtě
http://www.blesk.cz/clanek/zpravy-domaci-politika/... a plno dalších pitomostí, které v nás vyvolávaly jenom vztek na proradného Topola.
Přitom na politické zcéně není snad jediný, který by chodil se svatozáří nad hlavou.A to ani ženy.Ať už to nazveme korupcí nebo lobingem,ve výsledku je efekt stejný a je naprosto lhostejné, je-li strana pravicová či levicová.Důležité je, nějak se "tam" vecpat.A udržet si svoji pozici ve vládě.Nic více, nic méně.
My,ovčané,jsme vždy ti, co sklízí jejich ovoce.A že je stále méně chutné, je zcela jasné všem.
A tak,i Topolánek se svezl po aféře zadkem pěkně dolů,jako ti před ním.Není už důležité, co si národ o jeho výrocích myslí.Nikdo se nás na to neptal.Jen nám bylo taktně vysvětleno, že "to" je ten důvod.Je homofob a nemá rád židy.
Tedy,neunikl a nakonec stejně pustit křeslo prémiéra musel.
Smutný konec? Neřekla bych.Přeci nevíme,jestli nakonec neuslyšíme o Mirku Topolánkovi z Bruselu.
Taky vzpomeňme na dlouhý proces tahanic bývalého ředitele Novy, Železného.Všichni jej litovali,jak mu berou něco, co tak skvěle vytvořil! Jako bolestné mu bylo svěřeno křeslo v evropském parlamentě.Je to málo? Víme, že ne.Trvalý plat ve výši(asi se mýlím) 250 tisíc korun českých měsíčně,k tomu ubytování,komfort, personál a věciček, o kterých se nám litujícím ani nesní.A co víc, nemusí pro to udělat vůbec nic.Stačí, když při hlasování bude mačkat "správné"tlačítko.
A tak,více než Topolánka, bude nyní zajímavé sledovat, kdo další vypadne z kola ven. [smích]

216864

10.04.2010 16:00

Zámek

Bezpečnost

daniela 95.?.?.?

Co dodat? Že přitvrzuje a přitvrzovat bude? To už tu řekli jiní.Že jde o naši bezpečnost? Už při rekapitulaci cca 15 let zjistíme okamžitě,že navzdor tisícům bezpečnostních opatření,neuvěřitelného šmíráctví všech obecním úřadům,se včas podchytilo tak 10 možná 15 "teroristických" skupin.A to z nich nevylučuji ty skupiny, které k nám pašovaly jen nějaké ty hadry či cigarety.I ti jsou totiž většinou evidovány v šuplíku teroristů.
Rozhodně tedy nejde o naši ani jinou bezpečnost.A jistě ne ani o "kšefty" velkých firem.
Jde o to, abychom si pomalu zvykali.Dávají nám to pěkně po soustech.Už jsme rezigmovali na mnoho věcí, které byly před pár desítkami let společensky a morálně naprosto nepřijatelné a když už,pak se podobné praktiky šmíráctví užívali jen v kriminálech.
Ochotně se na vyžádání osoby, zvané "úřední" svlékáme,odpovídáme na trapné otázky,necháváme se "preventivně" očkovat proti chorobám, o kterých ani nevíme, že někde existují,podepisujeme svým rukopisem i ty největší pitomosti,rengeny a skenery se protáčíme bez mrknutí oka,třebaže ještě nedávno bylo lékařovou povinností se pacienta zeptat, zda souhlasí.Dnes už se nás na souhlas nikde a nikdo neptá.Všimli jste si? Musíme tedy pokládat za "přirozenou" věc,že svá těla vystavíme trapné proceduře každé úřední osobě.
Nevím, jak daleko jsme od doby, kdy nás začnou řadit do skupin jako v koncentrácích-Ty půjdeš do leva, ty půjdeš do prava..
Místo tetování, v kůži čipy a někde ve skvostném paláci nějaký velkomožný pán si bude jen tak pohrávat s ovládačem.
Každopádně, až to přijde,tak už tu bude opět vypěstovaných miliony ohlupených lidských ovcí,které budou ochotně přitakávat, že je to pro naši bezpečnost.
No, ale ten kufr bych nechala být tak.I s tím zámečkem.Ať se tedy podívají, když jim to na letišti udělá radost.Vy přeci terorista nejste ![velký smích]Jste ten ohrožený druh [chechtot]

216858

30.03.2010 21:10

Problém jménem zadluženost

RE: Máme i dluhy vůčí sobě

daniela 95.?.?.?

Lin, psala jsem to.Naše sny nejsou konečné.Po dosažení jednoho snu(plánu),máme automaticky další.Svými sny tvoříme náš svět.Uvádíme jej tak ve věčný pohyb.A cestou za našemi sny s sebou strháváme "tvořivost osudu".Nebo také souhru náhod,souhru problémů,souhru starostí,radostí atd.

.."problém" státního dluhu (řešení určitě má, všechno má nějaké řešení). Diskuse jako takové určitě nemají tu moc změnit něco okamžitě a střelhbitě. Co ale umožňují je porovnávání názorů, které může vést i ke změně..

Právní cestou, tedy pravidly, které jsme si jako společnost stanovili,by se snad problém dluhů dal vyřešit.Nejvyšší soud by musel uznat nárok věřitele na vyplacení dluhů za neopodstatněný.Nebo také za nezákonný.Ovšem,máme tu další problém.Nevíme,co bylo účelem smlouvy.V tomto případě, byť ve velmi velkém měřítku, musí nutně platit tytéž zákony jako pro fyzickou osobu.A v tomto případě máme věřitelem (jeden z možných variant)Rothschildy a klientem českou vládu,my lidé jako ručitelé anebo "majetek".

Tak nebo tak,"zachránit" lidi jako celek nelze.Každý musí jít svou vlastní cestou.Nutit někoho,aby se vydal stejným směrem jako Vy, já,nemá žádný význam.Ale diskuse mají velký význam.Jak jste správně napsala,mohou vést ke změně rozhodnutí.A také myšlení.A to je opravdu velmi důležitá věc.[smích]

216052

29.03.2010 21:27

Problém jménem zadluženost

Máme i dluhy vůčí sobě

daniela 95.?.?.?

Jsem názoru, že zadluženost státu je naprosto neřešitelná.
A to z mála důvodů-
-Dluhy jsou jistými skupinami "vyžádané"
(jen dluhy zajistí poslušnost "podřízených"- )
-Na splacení poslední dlužné častky neexistuje "bankovka".
(možný je způsob,vrátit půjčku a dluh doplatit novou,opět zlatem krytou měnou)
-státník si půjde půjčit vždy
(přeci nebude dřít bídu, když nemusí.Takže se opět objeví nové peníze v oběhu)
-nejsou prostory, které by umožňovaly k splacení dluhu vyrobit hodnotné věci(i kdyby byly,musel by celý národ "jet na doraz" -)

Takže, tohle je pár základních důvodů, proč dluh nejde splatit.
Je však třeba si uvědomit,že žijeme v časech,kdy se vše zdánlivě hroutí.Ale právě tak je to doba,kdy se člověk musí rozhodnout, pro co žít.Musí správně naladit své sny.Máme je všichni.A většinou sníme o-
-dobré kariéře
-velký "barák"
-každý rok dovolená u moře
-alespoň malý domeček se zahrádkou
-zdraví atd.

Ale něco tady chybí.Tyto sny nejsou naše konečné.V momentě, kdy se nám "sen"vyplní, máme další.Nekonečné kolo snů,tedy i tvořivosti.
Konečný a jediný sen, který by měl mít smysl pro všechny nás,je touha znát,pochopit,vědět.Proč se v Bibli říká, dokud nebudete jako ty dítka malá...?
Je to tak jednoduché pochopit !Jako děti jsme byly zvědaví.Všude jsme "strkali nos".Vše jsme chtěli vidět,osahat si.A jsme velcí (dospělí) a naše přirozená lidská zvědavost je pryč.Ženeme se za kariérami,majetkem....umíme jazyky(před 38. jsme biflovali němčinu,po 48.ruštinu,po 89.angličtinu.) Jaký to má smysl,když nepoznáme, kdy přijde zemětřesení,záplavy a vlastně už ani nevíme,z čeho roste zelenina.
Zvířata poznají nebezpečí včas.My lidé nepoznáme z chování přírody vůbec nic.Jsme dál, než jsme kdy byly.Jsme zatoulané ovce a místo toho, abychom každý za sebe hledali bezpečný úkryt,hledáme řešení tam, kde není.Kde není řešení,není žádná cesta.Správnou cestu člověk pozná.Dle toho,že nemá nepříjemnosti,nestresuje se a je neustále v pohodě.Také zdraví je "super".I tam, kde před tím nebylo. [smích]

215979

28.03.2010 20:53

O jedné knize

RE: Nekrytý šek je americký smysl pro humor

daniela 95.?.?.?

Zdá se, že jste lépe informovaný, než já.Nemohu ani posoudit,na kolik je pravdivé to, co popisujete Vy, ale vyplatí se, vyslechnout obě strany. [smích]
Zůstává-li však na našeho velikána Antonína Dvořáka ve státech nějaká taková památka, pak mě to rozhodně velmi těší.

215917

28.03.2010 16:42

O jedné knize

RE: Nekrytý šek je americký smysl pro humor

daniela 95.?.?.?

[i]...opět krásný příklad pokryteckého Systému, který zneužívá v lidských bytostech evolučně zakódované a systémově posilované animální pudy a instinkty jako chamtivost nebo tendenci pro moc..[i/]

Také jsem to tak při čtení toho článku cítila.Škoda ale je, že dnes už se člověk nedopočítá, kolik skvělých čechů přispělo především Americe,tj.výtvoru potomků Davidových,svým umem k jeho výstavbě.
Začíná až nemístně narůstat názor, že za vše skvělé, co máme,vděčíme jako civilizace židům.Dvořákův pobyt v Americe, kdy se čech vracel ze zámoří opět s "holým zadkem",je opět jen smutná ukázka toho,odkud židé berou ty skvělé vynálezy, nápady,myšlenky.

215911

28.03.2010 15:39

Pravda zemřela a s ní i Svoboda

hlavně klid..

daniela 95.?.?.?

Je zřejmé,že Amerika již není tou Amerikou, jakou byla.Hlavní slovo díky totálnímu odstranění měny,krytou zlatem,dostali ti, kteří tisknou její náhrážku.Již se nejedná jen o dolar.Hodnotu záchodového papíru,podloženou ne zlatem ,ale nesplatitelnými dluhy mají všechny měny.
Nedostatek příležitostí, jak přežít v džungli,kde bez peněz nemá člověk ani právo na střechu nad hlavou,natožpak na teplo domova,činí z lidí zcela logicky dravou zvěř.Co vše dnes člověk neudělá,aby si udržel teplé místečko na jakémkoliv místě, zajišťující,že výplata bude dnes a příští měsíc zas...
Tím dobrým příkladem,co vše už člověk dokázal překročit,aby se měl alespoň trochu lépe, než ti ostatní, je právě ono známé kolem praktik a vztahů ve vedení Českých drah.Jednomu se z představ dvou "pusinkujících se"pánů zvedá žaludek, jiný je ochotný odhodit věškeré zábrany a udělat totéž.Ať už tedy člověk pohlédne kamkoliv, vždy nalézá dvě strany skupin lidí.Jeden je schopný to či ono udělat pro dobré "místečko", jiný na to nemá žaludek.
Naši politikové, tihle ti lobisté, kteří pracují pro tytéž klany, které tisknou bankovky americké ekonomice,nejsou o nic horší,než jejich kolegové na západě či východě.Jednoduše,"objednávky" zákonů jsou pro českou vládu malé.Takže v platnost u nás vzejdou jakékoliv nesmyslnosti.
Že to nám, ovčanům velmi komplikuje život, to je bezesporu.Posledním hitem výstřelku zákonodárců je, pokud se nemýlím,nové vybavení autolékárničky. [velký smích]
Je však 100%, že každá nádoba má své dno nebo také okraj.Takový je jeden z přírodních zákonitostí.Pocit, že takhle to může jít do nekonečna je velmi klamný v tom smyslu,že náš Stvořitel má s námi zdánlivě nekonečnou trpělivost.Ale i ta je konečná.
Nemyslím žádné peklo,žádné boží tresty apod.Buďme dnešní rozumně uvažující lidé. Prý jsme takové vesmírné baterky.No dobrá.Ale když se baterky vybijí, nač budou? Když se nabijí větší energií, než se do nich "vejde", co s němi? Postupně tedy bude celá matička Země zaplavena miliardami nepoužitelných baterek.Jedny přebité,další přečerpané.A mezi těmi ty, co si zachovali v těhle časech tance zlatého telete jakž takž chladnou hlavu.Možná jsou takových lidí také milióny.Jisté je ale jedno.Tahle doba zkončí jako všechny před ní.Nemá šanci nad námi vyhrát.Na svět každý z nás přichází, abychom poznávali a vyvíjeli se v rozumové bytosti.
V tom smyslu, že až se za pár let budeme vesmírem pohybovat jako "ufoni" o nás mohli obyvatelé cizích planet usuzovat-jsou to velmi vysoce vyspělé bytosti. [smích]

215908

25.03.2010 18:09

Krást je OK

Lhát se musí

daniela 95.?.?.?

Každý politik má přeci diplomatickou imunitu.Takže,není divu,že nám za rasistické výroky a miliardové zlodějny ještě nikoho nezavřeli.A ani nezavřou,protože kamarádi jsou tam jaksi všichni.Ale ještě lépe,politici jsou jedna velká rodina a ta má přeci držet pohromadě [velký smích]
Takže,když to zhrneme,veškeré aférky a aféry, které se k nám ovečkám alias podlidi přes masmédia dostanou,jsou jen divadýlka pro nás malé anebo je to takový mužský způsob pomsty.Tj.když si muži dají přes hubu.Politikové jsou však nadlidi[velký smích], ti si přes ústa nedávají, zato to umí protivníkovi pěkně okořenit přes tiskem zveřejněnou zprávičku.Nic se dlouho nerozmazává, protože si to panstvo hezky "vyříká" a my se opět můžeme jen divit, co vše si ti politikové dnes dovolí. [velký smích]
Ale u pana Duška a nyní i Topolánka je to trochu zajímavější.Viditelně na ně veškerá propaganda o rovnosti a nutné toleranci moc nezabírají.Vysmívají se homosexuálním polokolegům a žid je identifikovatelný dle známých charakteristik,jako je uhýbání nebo úskoky před možnými problémy.
Vida ! Kdo by si to byl jen pomyslel,že právě "slavný" politik Topolánek je takový xenofob ! Asi se pán dívá málo na veřejnoprávní čt [chechtot]

215816

21.03.2010 19:52

Peníze na dluh a peníze bez dluhu

RE: Vláda dluhů

daniela 95.?.?.?

Zdravím Vás Janko! Jistěže na konci tunelu je světlo.I já vím, že tam někde je.Cestu k němu hledá každý po svém.Já rozhodně nevidím cestu ven po té cestě, po které jsme se do tohodle,spíše morálního marasmu dostali.
Cesta ven je ale zcela jistě změnou myšlení.Jeden můj kamarád to před pár lety vyjádřil velmi hezky a velmi moudře-
"Čím víc trpíš, tím víc hledáš."-je to mladý kluk.Tvář má znetvořenou po té, co téměř uhořel v dřevěném srubu.Naučil se ctít a vážit si zcela jiných věcí,než já nebo Vy.Tak i já,ač nemám žádný důvod k zoufalství,od kontaktu s takovými lidmi nacházím ve všem mnohem větší smysl,než je "obvyklé".
Každopádně, velmi děkuji za povzbuzení,velmi potěšilo. [smích]

215545

20.03.2010 22:06

Peníze na dluh a peníze bez dluhu

Vláda dluhů

daniela 95.?.?.?

Tento článek je jeden z mnoha,který dává eventuální možnost řešení.Z hlediska rozumu,je jisté,že není problém, který by nebyl řešitelný.Takže...i momentální dluhy s deseti nulami by se dali splatit.
Ale...tyhle dluhy mají své zastánce.Lépe řečeno,jsou způsobené úmyslně a celá sestava zákonů,poplatků,sankcí apod.jen jistí,že dluhy a to stále vyšší, způsobovány budou.
Tedy,jedno by jsme si měli při hledání východiska, jak ven ze zadlužení, uvědomit.Silné elity a to především bankéřské rodiny číhají spolehlivě,aby se nedejžbože některý stát svým dluhům vzepřel.
Tvrdím tedy,že zadlužování států (víme, že se nejedná jen o ten náš)je účelové a jak je vidět,začíná se efekt dluhů silně projevovat.Ti, co byly chudí,(sociální případy),přicházejí v těchto časech i o ten zbytek, který měli.Např.v našem okrese minulý týden,v nejmenované obci přišly 3 rodiny o své domy.Schopnost splácet hypotéky je totiž stále nižší a nižší.
Za poslední rok enormně vrostlo zadlužení podnikatelů,protože poklesla schopnost splácet.V reálu je to tak, že podnikatel je odkázaný na proplacení své faktury,aby mohl vyplatit mzdy svým zaměstnancům.Když zákazník nezaplatí,což je stále častější jev,je podnikatel nucen vzít si půjčku.A tak se to s ním veze..
Rapidně ubývá živnostíků a podnikatelů.Když pominu zveřejněné údaje,postačí mi to, co kolem sebe vidím.Zoufalých lidí přibývá.
Zmizelo tisíce pracovních míst.Na náš malý stát je tisícovka opravdu velmi mnoho.Nadále mizí fabriky,ubývá každým rokem zemědělská obdělávaná půda,ovocné sady atd.
Vše tedy jde žádaným směrem,ať už se to líbí nebo ne.Naše "drobné" budou stále více končit na větších hromadách,pak ty větší hromádky začnou vysávat ti s ještě většími hromadami.
Myslím si,že už nám ke konečnému dni splatnosti mnoho času nezbývá.Věřitel jednoho dne "zaklepe" na naše dveře a bude žádat splacení půjčené částky.A protože nic,co bychom ještě prodali nemáme,budeme prodáni my,naše země.Vládnout nám budou jiní.Vyhlídky do blízké budoucnosti tedy rozhodně nejsou příjemné.
NWO je důkladně promyšlený plán.Je to až ďábelský plán,zotročit celé národy,podmanit si celou Zemi.Ale z dnešního výhledu je realizovatelný.A nemyslím si,že můžeme vyskočit z prudce rozjetého vlaku.Nejdříve jej musíme společnými silami zastavit.Ale když přihlédnu k množství lidí, které opravdu zajímá,co se kolem děje,kteří se alespoň trochu snaží něco udělat,mohu říci, že nás takových není mnoho.Ba naopak, velmi málo na to, aby se mohlo něco začít měnit k lepšímu.

215484

18.03.2010 00:24

Peníze a dluh

RE: půjčit si nebo ne??????????

daniela 95.?.?.?

Nevím,zda Vás uspokojí právě moje odpověď,ale když vezmeme v úvahu, že před dvěma lety splatil princ Charles dluhy za svého prapředka Jindřicha VIII,který nadělal u výplat svých švadlenek, jak o tom informoval iděs,tak je jasné, že ať už je inflace či deflace,dluhy nejsou nikdy promlčeny ani "smazány".Královská rodina nám to ukázala názorně [velký smích]

215245

17.03.2010 18:14

Od feudalismu přes bolševismus k demokracii a zpátky

RE: RE : Od feudalismu přes bolševismus k demokracii a zpátky

daniela 95.?.?.?

Janko, děkuji za upřesnění.O těchto vědách by se dalo opravdu dlouho rozepisovat.Ale ve vývoji coby lidstva jsme opravdu daleko.Mnozí začínají lépe chápat,že jsme součástí jednoho obrovského procesu,směřující a nutící k vzestupu vědomí,a dle toho je i proti naší vůli tvořen náš svět, i ten budoucí.Tohle by naše praprababičky stěží pochopily.Pro nás,generace mikroprocesorů, už je to jednoduší.Každopádně, děkuji za Vaši odpověď.

215213

17.03.2010 00:08

Od feudalismu přes bolševismus k demokracii a zpátky

RE: RE : Od feudalismu přes bolševismus k demokracii a zpátky

daniela 95.?.?.?

K přesvědčení lidí,že základní příjem je ideální myšlenka,není problém.Nejde,myslím si, ani o nedůvěru.Spíše jde o apatii lidí.Lidé se cítí zklamaní, podvedení,zneužití a veškerá víra, že že se jednou může něco změnit, je pryč.Já osobně slyším často-"Víš, já stojím nohama pevně při zemi".
Jak člověk postrádá víru ve změnu a v lepší, je to špatně.
Mimochodem.Zaujala mě tahle větička
Bude dost těžko chápatelné, jak obrovským "multilevlem" je matematika v kontextu s rozmanitostí jazyků, které do sebe vstřebaly příslušný kousek "vědění, ukrytého v latině". Ale to je jiná kapitolka
Mohl by jste mi nějak přiblížit,co jste měl na mysli?

215137

16.03.2010 23:35

Válka kvůli GM plodinám v Evropě začíná zde

RE: Videt dal, nez jen na spicku sveho nosu.

daniela 95.?.?.?

proc proti lidem nepouzit geneticke potraviny

Ono možná ani tak nepůjde o to, škodit lidem špatnými potravinami, jako je učinit totálně závislými na "dodávkách".To by pak dávalo odpověď,proč dobré z prodeje mizí a zůstává to horší.Tak jako naše "české" brambory.Opravdu postrádají stále více svoji přirozenou chuť,kvalitu a coby do obsahu kalorií, to lehce posoudí každý sám. Sníme "kotel" brambor, ale stále bychom ještě "cosi" snědli.Ale takhle je to i s dalšími potravinami.Jídlo je dnes prostě "hladové",bez potřebných živin.
Je nutné si uvědomit,že potraviny, které prošly GM úpravou,nejsou pravděpodobně schopné se rozmnožovat.
Dobře to vysvětluje tenhle dokument.Už jsem to sem dávala, ale pokud se někdo ještě nepodíval-

http://www.youtube.com/watch?v=nfX1wCopEZw

215132

16.03.2010 23:06

Válka kvůli GM plodinám v Evropě začíná zde

RE: GM plodiny

daniela 95.?.?.?

To vypadá zajímavě! Už jsem o tom viděla kterýsi pořad v čt.Problém je,že u nás jsem zatím na nic takového nenarazila.No, až vyzkoušíte, dejte vědět!Na topinambury nám s laboratořemi GM snad sahat ani nemohou, pokud je k nalezení ve volné přírodě.[smích]

215131

16.03.2010 21:34

Válka kvůli GM plodinám v Evropě začíná zde

GM plodiny

daniela 95.?.?.?

S bramborami se u nás dějí divy už nepěkně dlouho.Znám pár lidí, kteří si své brambory pěstují samy.Takže,vycházím z toho, co řekne zkušený zahrádkář.
Nejdříve zakázali prodávat nemyté brambory.Prý je to šizení zákazníka.Ale pravda je, že myté brambory se kazí mnohem rychleji a je velký problém (oproti těm"klasickým")je uskladnit ve větším množství,byť ve správných podmínkách, jako jsou sklepy.
Problém nastává i s jejich rozmnožováním.Kdysi, před takovými 20 lety stačilo koupit jeden "pytlík" brambor a dále je pak rok co rok rozmnožovat pomocí hlíz.Tohle už dnes nejde.Po třetím nasazením jsou brambory napadeny plísněmi,brouky..no,zkrátka a dobře,máte po úrodě.
A nyní by měly přijít ty geneticky upravované..Hm
Napadá mě jen jedna věc.Co budeme dělat,až budeme potřebovat pěstovat zeleninu samy a v naší zemi budou k mání jen GM plodiny?(nikdo nemůže s jistotou říct, že potřebovat nikdy nebude!)
Takže, zatím si koupíme.Není problém.Většina zeleniny na našem trhu je dovoz.Naše zemědělství by tolik, pro 10 mil. stát, nevyprodukovalo.Opravdu mě děsí tahleta potravinová závislost na sousedních zemích.

215121

16.03.2010 20:40

Od feudalismu přes bolševismus k demokracii a zpátky

RE: RE : Od feudalismu přes bolševismus k demokracii a zpátky

daniela 95.?.?.?

Janko,"základní příjem" je momentálně (připouštím)jediná varianta,jak z bryndy zadlužení ven.Zdanit práci strojů a "obratem ruky"dát tyto peníze lidem na základní potřeby je skvělá myšlenka a já se snažím nalákat další lidi kolem sebe, aby se na dokument koukli a zkusili o tom trochu přemýšlet.
Mám však problém, přesvědčit sama sebe, že je to v momentální době realizovatelné.Mám obavy,že k tomu momentální vlády nakloněny nebudou a na to, aby se tu prosadila byť jediná dobrá myšlenka,by lidé jako celek museli vyvinout maximální úsilí.Důležité je,aby bylo co nejvíce lidí schopno sami MYSLET!
Tedy,tlacháni na diskusích má také svůj význam.Jak vidím já,ve svém okolí,lidé potřebují "vybudit".Když začnou na úsudek a posudek používat vlastní rozum,když se přestanou spokojovat s tím,co jim "někdo"řekl, pak budeme na nejlepší cestě. [smích]

215118

16.03.2010 00:13

Od feudalismu přes bolševismus k demokracii a zpátky

RE: RE : Od feudalismu přes bolševismus k demokracii a zpátky

daniela 95.?.?.?

Slovo "hlad" zní sice drsně,ale když se na to kouknem z ptačí perspektivy (to je nejlepší rozhled),je evidentní, že k tomu spějeme.
Dluhy se jednou budou muset splatit.Ty jediné jsou nepromlčitelné.Za půjčku je třeba něčím ručit.Byla by naivita si myslet, že vláda dostala půjčku za "úsměv".Takže,přideme o zbytek toho, co máme.Ale takovou hodnotu už náš státní majetek nemá. -
Ku dnešku dělá státní dluh asi 1178 bilionů.Přesnější údaje jsou tady-

http://www.verejnydluh.cz/

...což,k poměru národního majetku,tedy to, co patří českým rukám,je logicky nesplatitelné.
Ale zkusme to jinak.Každý občan ČR dluží přes 150 tisíc kč.Z toho počtu, pokud odmyslíme obyvatelstvo, které ještě není schopné si vzhledem ke svému věku vydělávat a lidé vzhledem ke svému stáří,pak je nás na to,abychom mohli začít splácet, přibližně 450 tisíc lidí.Tak na ty, co by byli schopni "zatahovat" dluh svoji fyzickou prací(jde o vytváření hodnot)je přibližně 320 tisíc kč.Abychom tedy byly schopni splácet,museli bychom s vzdát asi 2-3letých platů,pokud se držím průměrné mzdy ve státě.Z toho také vyplývá,že 2-3 roky bychom museli pracovat a vytvářet hodnoty zadarmo, bez nároku na jakoukoli odměnu.
Je zřejmé, že věřitelé jednoho dne budou požadovat splacení půjčené částky.(Doufejme, že nám dají větší lhůtu splatnosti, jinak "vyplivneme duši"[pláč] ).Děti,mladí, staří-ti všichni by museli přiložit ruku k dílu.
A další pohled, který se před námi rýsuje-
Na našem území bychom vytvářeli prakticky jako otroci, bez nároku na cokoliv hodnoty pro cizí pány.Rychlé tempo je zničující, ale dluhy ze dne na den naskakují.A to i v době, kdy dochází k vůli dlužníka půjčené postupně vracet.
A z čeho žít, když naše mzdy budou končit na hromádce splátek?
Jednoduše z toho, co si kdo ukořistí,vyžebrá,vypěstuje(bez dobrých psů to v dané situaci nepůjde,Hlad je hlad.
Co dělali židé, když dostali rozkaz k odsunu do koncentráků? Je dobré na to nezapomínat.Nejdříve prodali vybavení domů,pak dům(pokud to ještě bylo možné),rodinné šperky se držely do té nejposlednější varianty.Pak se jimi platilo i za chléb.Pokud byl kupec.
A tak to může být nyní v celé Evropě.Jeden velký koncentrák.Zní to jako sci-fi? Nemyslím si.Když budeme chápat 2.SV jako jeden velký průzkum jistých rodinných klanů,pak už ten úsměv nebude tak velký.

Paradoxne nám to asi pomôže, pretože si k sebe konečne nájdeme cestu po ktorej (ak nechceme zdochnúť od hladu) musíme spoločne ísť

....no, a o tom to celé pravděpodobně je. [oči v sloup]

215049

13.03.2010 19:31

Od feudalismu přes bolševismus k demokracii a zpátky

RE: Zastupitelská totalita a korporátní fašismus

daniela 95.?.?.?

Omlouvám se.Ty miliony mi opravdu proklouzly nechtěně.Tedy opravuji na "několik tisíc let".Co bylo před tím,jestli homo eerekti nebo něco jiného,to jsou jen dohady.Takže nechme být.
Paní Jarmilo,měla jsem na mysli magický jazyk.Někdy se mu říká zelený jazyk.Patří sem i mandala,svastika apod.
S těmi volbami.Nesouhlasím s Vámi,ale každý by měl udělat,co sám pokládá za dobré.

214835

13.03.2010 19:01

Reakce na článek Čteme si v preambuli Ústavy

RE: Vytesat do kamene,

daniela 95.?.?.?

Janko,mám ráda,když jsou dobré myšlenky vloženy do stručných a jasných terminologií.Ty body programu SRS by leckterou duši, zaměřenou na sociální jistoty pro každou bytost, pohladily po duši.Přiznávám,že i mě.
Viditelně neodporujete mé doměnce,že bez pádu stávajícího se nic nového prosazovat nedá.Takže,pokud se podaří v příštích troskách vzbudit přirozenou lidskou potřebu tvořit a vytvářet,pak nic nebude stát v cestě,aby němci naznačený směr našel své uplatnění a tím snad i prostor pro přirozený rozvoj každého lidského jedince.
Jen tak mimochodem-
A pro legraci, vzniklou kvůli snazšímu překonání útrap - jsme byli v této kotlině historií vývoje "soustředěni".
Pěkně jste to vyjádřil! Dost možná,že češi se ještě ke svému slovu dostanou !! [smích]

214829

13.03.2010 18:15

Zánik cukrovaru v Hrochově Týnci

RE: Likvidace Českého státu

daniela 95.?.?.?

Přesně jak říkáte,pane Anonymusi.Takto funguje celý "volný trh",kdy si ve většině případů diktuje podmínky zahraniční odběratel.Pro některé nepochopitelné,ale podmínky si většinou klade i zahraniční výrobce odběrateli.Z toho jednoduchého důvodu,z kterého jsme začali.Český průmysl nemá zřízenou výrobu na veškeré náhradní díly, takže se musí dovážet.A tak vzniká postupně stále silnější závislost na zahraničních obchodech. [bliji]

214817

13.03.2010 17:51

Reakce na článek Čteme si v preambuli Ústavy

RE: Vytesat do kamene,

daniela 95.?.?.?

Janko,asi mi někde unikla vaše zmínka o tom, že základní příjem by byl možný jen v tom případě, že by se změnil celý dosavadní systém.Tedy tady (?)

Jsme teprve na začátku, nastavit tento systém je úkolem této generace, jeho realizace bude možná až po rozpadu (přesněji nahrazení) stávající pozice dolaru jako rezervní měny.

V tom případě s Vaším nadšením pro "základní příjem" souhlasím.Ale zbořme dosavadní a postavme nový! Jak to udělat? Já nevím.Myslím, že bude třeba vyčkat,dokud společnost nedozraje.K totální naštvanosti nebo bezmoci, kdy už není co ztratit.Je to ale jen moje úvaha,dějiny se dají tvořit samozřejmě i jinak.
Rezervní měna,dá rozum, nemůže zaniknout, dokud ji bude mít kdo "opečovávat".Rovněž si nemyslím, že v momentě, kdy by současná měna(rozumějme,ta tištěná v jedné tiskárně),by bylo možné cokoliv dosavadního(systém, jak byl nastaven)udržet.Dá se i říci, že pokud padnou Rotschildovci a jejich zlatá éra, rozpadne se vše.Takže,ano.Pak by bylo po jisté době reálné uvažovat o základním příjmu.Ale to už opět mluvíme o budoucnosti, dost vzdálené.

214813

13.03.2010 16:16

Rozlícenost, když EU schválila GM brambory

RE: pokial je mi zname

daniela 95.?.?.?

je to tak, jak píše pan Vojto.Popsal tento ekosystém přírody velmi krásně.Mimo včely jsou schopní opylovat také ptáci a jiný hmyz.
Včela je samozřejmě nejdokonalejší opylovač v našem ekosystému.
Pro některý hmyz je pyl zdrojem výživné výživy.Svým "cestováním" z rostliny na rostlinu dochází k tzv.oplodnění dalších rostlin stejného druhu a jak pan Vojta přirovnal,rostlinky z takového oplodnění jsou skutečné děti dané rostliny.Z toho důvodu je možné mít při hojném počtu hmyzu a především včel bohatší úrodu.Říká se také, že letos byl úrodný rok.Ale je to vše výsledkem práce, zvané symbiotismus,který zajišťují hojná včelstva.Bez nich nacházíme na políčkách jen to, co tam vskutku vsadíme. [smích]

214799

13.03.2010 14:50

Od feudalismu přes bolševismus k demokracii a zpátky

RE: Zastupitelská totalita a korporátní fašismus

daniela 95.?.?.?

Onen "mazaně vymyšlený zednář",paní Jarmilo, není rozhodně výplodem mysli několika pánů před ca 300 lety.Zednářství samo o sobě je okultismus.Tedy jemná místa, kterými okultisté mohli"promlouvat" a ovlivňovat přírodní zákonitosti Země i vesmíru.Ne však měnit.Celé tohle učení je staré několika milionů let.Sahá až k bájné Atlantidě a bylo předáváno z generace na generaci pár zasvěcencům.
Pravda je, že byly doby, kdy se okultismus používal výhradně pro dobrou věc.Tj., proroctví,architektura,drobná vítěztví ,léčení nemocí apod.
Dnešní okultisté se tajného učení zmocnili pro své osobní blaho.Snad se mnou budete souhlasit, když řeknu,že tak to nemá být.
Dnes to tedy nejsou ani šamané, ani okultisté,ani proroci, ale pár lumpů,kteří si říkají zednáři nebo také sionisté.Možná se mýlím v tom, když hážu všechny tyhle "zasvěcené" do jednoho pytle.Ale nemohu se mýlit v tom,že principy a pravidla okultismu jsou všude stejné.Z prostého důvodu.Zákony přírody jsou pro všechny platné stejně,Stvořitel vesmíru je také jen jeden, proto jej je možné oslovit jen jedním jazykem.Tím,kterého zneužili zednáři.Budete-li znát pravidla tohoto jazyku i vy,dodržovat jisté rituály téhle magie,můžete dosáhnout osobních úspěchů stejnou měrou.V dobrém i ve zlém,měřeno vaším pohledem.

Já však navrhuji řešení, aby občané šli k volbám, ale do urny vhodili lístek, že zastupitelská demokracie je velký podvod a že žádají internetovou přímou demokracii.

A čím si pomůžete? Ulevíte svému hněvu na to proradné plémě v naší vládě.A dál? Co to vyřeší? Změníte se Vy? Nebo vztahy mezi Vašemi sousedy? Ovčanské právo je vhodit lísteček do urničky.Ale je to opravdu jen lísteček.I kdyby jich bylo miliony,paní J.,Vy se to ani nedozvíte a jen budete tiše zuřit u výsledků voleb, jak jsou ti lidé blbí,že neustále dávají hlas stejným stranám.

214788

13.03.2010 12:26

Zánik cukrovaru v Hrochově Týnci

RE: Likvidace Českého státu

daniela 95.?.?.?

Vytvoří se totiž stav, kdy sami Češi budou prosit o přijetí do lůna Říše.

...rozhodně s tím počítejme.Tak, jak bylo po 90 roce.Uměle držená chaotická situace byla využita k tomu, aby co nejvíce pitomců skandovalo pro vstup do EU.Návnadou, která má dosud velký ohlas je,prý "volný trh".Úmyslně v uvozovkách. To, co se jeví volným obchodováním,není nic jiného,než že češi jsou stále více nuceni kupovat u sousedů(viz cukrovary)-import.To, co vypadá jako export, je v převážné většině přesouvání polovýrobků či polotovarů z fabrik s cizími investory a majiteli,dál na západ,k dalšímu zpracování.Jednodušeji,jedniná česká fabrika není schopná dohotovit výrobek bez importů.
Takže,dobře nastavená cesta,jak nás mohou silné státy EU po lidsku vydírat.Stačí říci stop importům.Od potravin po průmysl.

214767

13.03.2010 00:05

Zánik cukrovaru v Hrochově Týnci

RE: sobestacnost

daniela 95.?.?.?

..a všechno to naštvání hezky podpořit sloganem-
Máme holé ruce


..pardon,na to by už ta zlodějská a příliš sebevědomá banda neslyšela.Takže, až se dáme řádně naštvaní zase jednou v listopadu do kupy, tak halekat hlasitě-

Máme hole v ruce!! [velký smích]

214705

12.03.2010 23:48

Zánik cukrovaru v Hrochově Týnci

RE: Nadějné vyhlídky

daniela 95.?.?.?

Za obrázek děkuji.A nemám slov.Už to, že někdo neměl ani zájem co nejdříve obnovit náhled do katastru v googlemapách,vypadá poněkud cynicky.Vždyť nejde o nezanedbatelnou plochu!
Pravda.Kdyby se někdo nebál, že budova či objekt by mohly jednou opět dobře posloužit,nač by investoval další miliony do demolice? [zmaten]

214702

12.03.2010 21:37

Je „extrémizmus“ nebezpečný?

blud

daniela 95.?.?.?

Extrémem se ještě nedávno myslelo "něco" nad hranicí lidských možností.Z toho také pochází oblíbené rčení-"zachází až do extrémů".Ale také se tím chápalo,že někdo překročil veškeré meze lidské slušnosti.Co je slušné a co ne, si vždy určoval národ sám.
Tak to všeobecně fungovalo a nikdo se nad tím slůvkem nepozastavoval. Dokud nám jej nezačaly média denodenně otloukat o hlavu a zařazovat k výrazu "extrém" stále další a další novinky, které by tam člověk před takovými 20 či dokonce sto lety vůbec nehledal.
Takže,suma sumárum,podle nové vyhlášky dnes patří k extrémismu i výrok, že se hrdě hlásím ke své zemi a svému národu!Nárok na tuto nálepku je dnes možné získat bez zvláštního úsilí.Brzy bude i každý kuřák extrémista. [chechtot]
Kdyby se nám vrátil ze záhrobí takový Beneš(např).,ten by kulil oči! [vyplazený jazyk]

214696

12.03.2010 21:12

Zánik cukrovaru v Hrochově Týnci

Nadějné vyhlídky

daniela 95.?.?.?

Tak jsem nejdříve byla až dojatá, jak vzorně se nám panstvo stará o poslední střípky našich továren,které každému státu dávají záruku soběstačnosti.Skvělé!!Ze zastaralého objektu, pomocí miliardových investic,je supermoderní podnik,který je schopný po všech stránkách plně konkurovat těm západním.
Zadoufala jsem,protože jsem o zastavení posledního českého cukrovaru nic nevěděla.Iděs o tom jaksi zapoměl dostatečně informovat.Tedy, zadoufala jsem, že éra ruinování postkomunistických památek je už za námi.
Ale ejhle,ono v tom našem státě ještě je co demolovat.A pro jistotu do roka a do dne srovnat se zemí,ať to stálo co to stálo,jen aby nás náhadou jednou nenapadlo si to znovu zprovoznit.
Takže,už ani vlastní cukrovary nemáme!Prý můžeme dovážet!Cokoliv.Co hrdlo ráčí.Nejásejme.Coby do soběstačnosti na tom už nejsme o moc lépe, než jižní Afrika.Budeme mít, co nám sousedé pošlou.Hezky kontrolovaně,abychom nebyly moc rozežraní a když nebudeme poslouchat,zavřou krám a vy češi..[velký smích] No,nejsem přehnaný pesimista, ale myslím si, že na tom ještě hodně zapláčeme.Bez svolení sousedů si jednoho dne neosladíme ani šálek čaje. [pláč]
Ale je dobře, že se na Zvědavci čas od času objeví podobná témata na stav našeho hospodářství.Nač žít ve věčných iluzích?

214690

10.03.2010 22:02

Reakce na článek Čteme si v preambuli Ústavy

RE: Vytesat do kamene,

daniela 95.?.?.?

Mě by se opravdu nelíbilo, aby člověk získával příjem bez nějakého přičinění.Obzvlášť lidé (jak se dnes hodnotí)v produktivním věku.Vždyť, co to vlastně řeší? Je velmi hodně lidí, kteří, kdyby nepotřebovali peníze, by se "na to prostě vykašlali".
Neřeším tedy,pod jakou položkou by v takovém případě státní pokladna držela výdaje za povinnou výživu svého obyvatelstva, ale to, jak by této velkorysé příležitosti,mít základ na vyžití,využili lidé.
Nezakrývejte si oči před realitou,Janko.Jen v našem státě jsou miliony mladých lidí, kteří raději parazitují na vlastních rodičích, než aby je něco přimělo dělat nějakou práci.
Základní příjem neřeší vůbec nic.Ani nedostatek pracovních míst,ani hluboký nezájem o dění ve státě a už vůbec neřeší otázku,jak lidi se základním příjmem motivovat k nějaké činnosti.
Proto bych raději upřednostnila myšlenku "práva volby".Kdo chce mít příjem z práce jako zaměstnanec, jako živnostník či chce pouze obhospodařovat svůj pozemek pro vlastní spotřebu.Rozhodně by se tak dala odstranit i závislost na státu.A tak vznikla i větší svoboda.Z čehož se dá také udělat jakési "právo na nezávislost".
Základní příjem je možná také dobrá myšlenka, ale realizovatelná podle představ tvůrců, tak i Vašich,pouze v hodně vzdálené budoucnosti. [smích]

214525

10.03.2010 18:11

Reakce na článek Čteme si v preambuli Ústavy

RE: jak z toho ven?

daniela 95.?.?.?

Člověk by opravdu měl dostat možnost volby.A to i tu volbu,zda chce pouze farmařit pro svoji obživu nebo vytvářet hodnotné věci v zájmu společnosti.Mnohým lidem by to opravdu zjednodušilo život.Ne všichni jsou stvořeni pro kanceláře a průmyslové stroje.

214512

10.03.2010 17:51

Reakce na článek Čteme si v preambuli Ústavy

RE: Neplánovaně - se nestane nic

daniela 95.?.?.?

Milý pane Vojto.Nic není stvořeno z ničeho.A to ani myšlenka.Myšlenka.Chcete-li nápad."pojďme se opít".např.Ale nenapadlo Vás, že kdyby kdysi ve středověku nevznikl nápad krčmy,kam by pocestný přišel povečet a přespat,nemusely by dnes vůbec nějaké takové podniky pro veřejnost existovat?
A co takové vytváření nesplatitelných dluhů? Domníváte se snad,že tohle "dokonalé"dílo vzešlo z jedné hlavy u skleničky vína?Víte dobře, že ne.To co zažíváme dnes, vyšlo z jednodušího nápadu,půjčit, ale nechat si vráti trochu více.A z toho vzešlo plno dalších "vylepšováků".Jako třeba bezcenné barevné papírky....Ale tuhle historku už dnes zná každý.
Takže, co z toho pro mě vyplývá? Že je lepší mít tisíc pitomých nápadů, než vůbec žádný.Z fyzikálního hlediska vyroste cokoliv.I myšlenka.-Jeden přijde s nápadem.Vy jej vylepšíte a "pošlete dál".Asi v tom smyslu jsem také měla na mysli "kolektivní".

214511

09.03.2010 21:07

Reakce na článek Čteme si v preambuli Ústavy

RE: Vytesat do kamene,

daniela 95.?.?.?

Pane janko,myslím, že základní příjem moc věcí nevyřeší.Základ má dnes třetina obyvatel ve formě sociálních dávek.A jak vidno,jistá část obyvatel by tenhle "skvělý projekt" asi opět pochopila po svém.

214464

09.03.2010 20:51

Reakce na článek Čteme si v preambuli Ústavy

RE: Neplánovaně - se nestane nic

daniela 95.?.?.?

To ano.Máte pravdu.Vždy musel někdo přijít.Ale zásadní myšlenka nepřichází z jedné hlavy.Je to vždy výsledek tzv, kolektivní práce.Zní to možná trochu "socialisticky",ale tak opravdu funguje většina věcí.Např.takový odborný posudek je v konečném či v posledním vydání také více méně ucelený soubor více autorů.Takže, už to,že tu kvokáme takříkajíc o ničem, nemusí být nutně o ničem.[velký smích]

214461

09.03.2010 18:09

Reakce na článek Čteme si v preambuli Ústavy

Neplánovaně

daniela 95.?.?.?

Máte pravdu.Revoluce nic nezmění.Tedy, alespoň ne ta spořádaná.Organizovaná.Čeho se politici jistě nejvíce bojí, že se jim jedna taková revoluce vymkne z rukou a davy budou neovladatelné.Logicky a jak je známo,veškeré davy, které se ženou ulicemi, musí mít nějakého vůdce.A i tajné služby hledají či alespoň to tvrdí, vůdce vzpoury.Davy jsou vždy umělecky zabavovány z "provizorních"tribun.Jsou tak udržovány pod kontrolou.Ať už to byla bolševická revoluce,za víru a Boha,za demokracii apod.,vždy působí tribuny.
Tak trochu jsem si vzpoměla na ty zaražené "ksichtíky" za okny paláce v roce 2002,kdy se v Praze konal sumit.Bylo to tehdy "překvapení"pro mocné panstvo,když se lidé z Evropy sešli na jednom místě a působili"potíže".Jak se tehdy nechal kdosi slyšet,"pocenili jsme bezpečnost.."
Další věcí a faktem je,že pro mocné má naše maličkost-my, lůza,jen tehdy nějakou hodnotu, pokud jsme dobře poddajní a ovladatelní. V momentě, kdy davy nejednají tak, jak bylo počítáno-předpokládáno, nastává tam nahoře panika.
Další věcí je slovíčkaření.Ano.Jak bylo řečeno,může se to jmenovat třeba i bubokracie.Těm, co nám vládnou, je opravdu zcela lhostejné,vytváří-li demokracii, kapitalismus či fašismus.Pro ně je důležité, zachovat hierarchii za každou cenu.A udržet národ či národy pod kontrolou.K tomu se použžívají různé nástroje.Jako třeba-Máte demokracii,chraňte si ji před teroristy.. [vyplazený jazyk]
Revoluce tedy ano, ale musela by vyjít "neočekávaně".Z konečné naštvanosti.

214451

09.03.2010 17:15

Tábor Svatých – Jean Raspail

RE: Švédští cigáni

daniela 95.?.?.?

Myslím, že výsledky byly neuspokojivé

No,je to tak, jak jsem si myslela či si jistě myslí ona,vlastním rozumem uvažující, většina.Geny neoklameš.A může být prostředí k výchově sebevíc dokonalejší.
Švédsko ve své, kdysi přirozené podstatě, bylo národ blonďaků s modrýma očima.Což velmi "nepřirozeně" "vynikalo v naplánované multikulti.Tedy tady asi důvod, proč snaha více přibarvit.

214444

08.03.2010 20:23

Rozlícenost, když EU schválila GM brambory

RE: co toto?

daniela 95.?.?.?

..anebo toto-
http://www.youtube.com/watch?v=EtRc9OfwQLg

214401

08.03.2010 19:48

Tábor Svatých – Jean Raspail

RE: Švédští cigáni

daniela 95.?.?.?

Bohužel, více o tom nevím. Ale také by mě zajímalo, jak tento "experiment" dopadnul.Možná o tom bude někdo ze zdejších diskutérů vědět více.
I když,mnohé české rodiny si také osvojili cigáně a jak mi je známo, z mých zdrojů,moc radosti a úspěchů tyhle rodiny nezískaly.S geny,které se dědí po rodičich a přímých předcích se pravděpodobně až tako moc manipulovat nedá.

214397

08.03.2010 18:05

Tábor Svatých – Jean Raspail

Švédští cigáni

daniela 95.?.?.?

Vzpomínám na článek v kterémsi časopise(bohužel už nevím,o jaký časopis šlo),který vyšel pár měsíců po převratu.Hovořilo se v něm,kterak švédové mají obrovský zájem o adopci našich cigáňat z našich tehdejších přeplněných dětských domovů.Kterak jim naše vlády naštěstí vychází vstříc,financují ochotně adoptivním rodinám učitelky švédštiny pro ty"poněkud temperamentní"ale roztomilé [velký smích] děti.Dále pár fotek,kde mezi blonďatými malými švédy ti naši temperamentní v nových rodinách.Jestli pamatuji dobře,tehdejších zdařilých adopcí bylo něco přes 200.Pochybuji,že nám za bezproblémovou adopci přidou někdy poděkovat.
Takže,toť důvod,proč mají dnes své cigány i švédové. [oči v sloup]

214384

07.03.2010 11:14

Kleopatra podruhé

Už jste pomohl dost

daniela 95.?.?.?

Udělal jste pro tu kočičku, co jste mohl.A nevyhodil jste ji před svým odjezdem na ulici.Postaral jste se jí o nový domov.Také utekla již jistá doba.V kočičím životě jsou tři měsíce tolik, kolik pro nás lidi asi 10 let.Nemyslím si,že děláte dobře,že se zpětně snažíte získat ji k sobě.Zbytečně se trápíte pomyšlením,mohl-li jste pro ni udělat více.Udělal jste to nejlepší, co jste ve své situaci udělat mohl.Politoval jste zvíře a pomohl.
Ve vašem bydlišti jsou jistě další zvířátka, které naléhavě potřebují pomoc.Nebude tedy lepší nechat Kleopatru, kde je a pokusit se trochu pomoci dalším Kleopatrám?

214269

07.03.2010 10:24

Šéf Evropské unie chce řídit ekonomiku z Bruselu

vše podle plánu

daniela 95.?.?.?

Tohle se dalo očekávat.Viditelně,jednotlivé státy si ještě jakžtakž vládnou samy navzdor podepsání Lisabonské smlouvy.Což se byrokratickému aparátu nezamlouvá.Nyní tedy začnou tlaky zesilovat ve stylu problém=řešení.v Bruselu a ne jen tam, je to dobře ověřená a účinná taktika, jak přimět drobné státy Evropy k naprosté podřízenosti Bruselskému aparátu.

Ekonomický růst nemůže být diktován centrálně

Myslím, že v tomhle výroku Perssona bylo řečeno vše.Ve smyslu-Buď se vy podřídíte naší libovůli,nebo bude krize a my si to "tady" ohlídáme, aby byla.

214266

05.03.2010 18:11

Demokracie nebo demokratura? Čast 2.

RE: Matrix

daniela 95.?.?.?

Pane Ouofjackete,Pokud se obrnime trpelivosti a otevrenou mysli, pak informace ktere jsou jiz dnes dostupne nas uvedou v uzas, sok, nebo primo stav hruzy.

Ne jen trpělivost, ale i změna myšlení, jak už jsem napsala panu Mirkovi.Viditelně jste nakloněn názorům, že člověk je velký energický potenciál.Ano, to je.Jen o tom naprostá většina lidí neví či pochybuje.

Cela tato lidska spolecnost SKUTECNE zije v Matrixu a to bez toho, ze by si to jeji prislusnici uvedomovali.

Tajné spolky opravdu nic neponechaly náhodě.Díky nim je lidstvo tam, kde je.Filmové krváky,vystavování "úspěšných"lidí na obdiv těm chudším,neustálé vyvolávání stresů..To vše v lidech vyvolává pocity závisti,potřeby se "bít",obavy z toho, co bude..Už tohle vše kdyby ustalo,udělalo by to v lidech divy.

214144

05.03.2010 17:37

Demokracie nebo demokratura? Čast 2.

RE: Myslím si, že...

daniela 95.?.?.?

Tedy pokud to přijde, tak nedlouho po tomto datu.

Ano, to si také myslím.Svým způsobem, byl by to rok jako každý jiný, aníž bychom nějaký posun na obloze pocítili, ale "někdo" nás chce mít "připravené". III. SV nebo 911 nebo hologram v obraze Ježíše? No, uvidíme.Ale jak říkáte, asi to přijde po té..

214141

05.03.2010 17:28

Demokracie nebo demokratura? Čast 2.

RE: Myslím si, že...

daniela 95.?.?.?

Změnou postoje k jistým věcem si člověk může změnit blízkou budoucnoct.Tedy,stačí "změnit názor".Lidský jedinec z fyzikálního hlediska je jako magnet.Stačí si všimnout,že zatímco jeden je neustále zavalený "průšvihy", druhému štěstí přeje.Platí také,čím víc se bojíte, že někde selžete, pak zcela jistě se budete obviňovat, že jste smolař.Strach=průšvih,spokojenost=štěstí,radost.Atd.
Z fyzikálního hlediska jde o zákon přitažlivosti.Funguje a vždy fungoval 100%,stačí si všímat.Následky se projevují,bohužel, až s odstupem nějakého času.
A stejným způsobem se přírodní zákonitosti chovají i v globálním měřítku.Pokud přimějete lidi, jako celek či alespoň dílec myslet "jinak",začne se měnit i vše kolem nás.A v tom to je,

..že človek by mohol v blízkej budúcnosti nadobudnúť schopnosť MYŠLIENKOU MENIŤ REALITU..

Momentálně jsme středně vyspělá civilizace.Kdy budeme vysoce vyspělá civilizace,je otázka toho, kdy lidé začnou myslet "jinak".Když to zkusíte i Vy, pak budete dalším,který to bude moci potvrdit zase těm dalším...
[chechtot] [překvapení] [překvapení] [smích]

214138

04.03.2010 22:37

Demokracie nebo demokratura? Čast 2.

RE: Myslím si, že...

daniela 95.?.?.?

pane Mirko D,ano, musí se přemýšlet globálně.Až to příjde příště, tak už nám klíče stačit rozhodně nebudou.Vlastně je to celé tak, jak píšete.Šlo by do extrémů,byl by v tom celý svět.Ovšem,nemuselo by to být tak tragické,kdyby se pyramidě urazil on vrcholek-tj.hlava matrixu.

Bohužel to vypadá jen na jednu možnost, III.světová válka, tam ovšem výsledek může být zcela opačný

Já osobně se obávám roku 2012.Udělali ten rok až nebezpečně "populární".Taková novodobá modla.A lidé na to věří.Fanatismus velké většiny lidí,to není dobré...

214065

04.03.2010 22:15

Demokracie nebo demokratura? Čast 2.

RE: Myslím si, že...

daniela 95.?.?.?

To máte pravdu.Bez peněz to asi nepůjde.Ale zůstat bez šancí na lepší svět?! To se mi moc nezamlouvá.Ještě věřím, že se tam mezi těmi Rotschildovci apod."zjeví"nějaký ten mesiáš, který dá věci do pořádku. [smích]

214064

04.03.2010 19:36

Demokracie nebo demokratura? Čast 2.

Myslím si, že...

daniela 95.?.?.?

zastánci ideologií demokratického typu polknou fakta uvedená v článku jako horký brambor.Takhle nás systematickou převýchovou z občana socialistického státu na občana demokratického státu zblbli, že zastánci demokratické ideologie nejsou za žádných okolností ochotni byť jen trochu málo připustit, že v socialismu nebylo myšleno a uskutečňováno všechno zcela špatně.
Za socialismu byla nesporně kriminalita mnohem menší.Prokazují to nejen statistiky, ale i dobří pamětníci té doby.Vchody do paneláků se opravdu většinou nezamykaly,dveře rodinných domů bývaly často odemknuté celou noc a společné procházky penzistů při měsíčku byly naprosto samozřejmá věc.To jsou fakta.Takové moje vzpomínky z té doby.
Nutno také připustit, že bylo více "nemakačenků",kteří plnily kriminály za "příživnictví",než vrahů a různých deviantů.Ano,komunisti přísně požadovali, aby si každý i ten největší "lempl"na svoji obživu legitimně vydělal.
Bez vztahům k ideologiím, které vždy zavání fanatismem,může člověk posoudit,co bylo nebo je dobré a co ne.Pokud posuzujeme danný systém jen podle přívlastku,těžko také posoudíme, co by lidem jednoho konkrétního státu prospělo.Zapomínáme však,že lidské společenství neplní jen lidé nadaní jistým talentem a rozumem. V každé zemi vždy byli a budou lidé s jednoduším myšlením,talentovaní či zruční.A vláda by rozhodně měla plnit funkci ochránce všech svých obyvatel.Dobrá demokratická vláda by měla mít zajištěnou a všem dostupnou zdravotní péči,vzdělávání,bydlení a možnost pracovních příležitostí i pro tyto obyvatele,nad kterými se v dnešní době krčí pohrdavě nosem.Ti lidé jsou možná "neschopní".Ale patří mezi nás,nemůžeme je vymazat ze životů jen proto,že se nehodí do "krámu".Stát musí mít připravenou pomocnou ruku.Pokud nemá, pak nemůže být řeč o demokratické vládě.Pokud neumožní talentovanějším a podnikavějším občanům svůj talent a um uplatňovat a rozvíjet ve prospěch svých spoluobčanů,pak ani tohle není skutečná demokratická vláda.
A pokud vláda nedohlíží na řádné potrestání zločinů,korupcí a dodržování zákonů všem stejnou měrou,tak jak si může někdo myslet,že tenhle systém je demokratický a nemůže být lepší?!
Na diskusích padají názory, že vláda není povinna.Pak ale, nač si vládu platíme, když nemá vůči svým platičům žádné povinnosti?Jak je možné,že v demokratické vládě jsou už 20 let prakticky ti samí lidé, včetně jejich rodinných příslušníků? Tohle přeci prvky demokratického vyspělého státu nejsou!
Demokratické je,že uskupení vnitřního systému státu je takové, jak si jej přeje mít naprostá většina jeho obyvatel a ne, jak si jej přejí mít jedinci. [zmaten]

214051

03.03.2010 22:30

Demokracie nebo demokratura? Čast 1.

RE: Výborný článok, prečítal som si diskuziu ...

daniela 95.?.?.?

Ano, to máte pravdu.Člověka čerta starého zajímá něco více, když není co jíst,střecha nad hlavou či další nezbytné životní potřeby.Ale právě tak to je,když má všeho nadbytek.
Stále si však i dnes,v tom frmolu můžete urvat trošičku té svobody.Stále máte možnost volby-chci žít jako dobytek, nebo se chci vymanit z davu a určit si skutečné lidské hodnoty dle svého rozumu? Chci věřit jiným nebo sám sobě?

Ešte jedna veta k duchovnému rozvoju. Áno človek by sa mal slobodne rozhodnúť, ale na základe kvalitných informácii

Na to, aby člověk duchovně nebo raději vnitřně vyspěl,žádná média nepotřebuje.Vše potřebné k "učení" má denodenně kolem sebe.Na to, aby do něj nebyl bušený balast,stačí televizi vůbec nepouštět.

213996

03.03.2010 22:03

Karel Kryl – první mučedník 4. odboje!

Byl z nás nejlepší

daniela 95.?.?.?

Ćlověka mrazilo tehdy u srdce když zpíval a o to více dnes,kdy se lidé probouzejí ze snů plných iluzí a konečně začínají chápat, co nám tehdy,v 1993 roce chtěl svými "podivnými"písněmi Karel Kryl říci.
Tak velká byla euforie a nadšení z domělé svobody,že si Karel Kryl,tenhle ten skutečný vlastenec, musel počkat ještě dobrých 10let,než jsme mu porozuměli.
Možná jediný z milionů, který skutečně chtěl pro naši zemi jen to nejlepší a jako politik by naši zemi jistě i uchránil před oněmi šmejdy.Byl to malý-velký člověk s nejkrásnějšími lidskými vlastnostmi.
Čest jeho památce!

213994

02.03.2010 21:55

Doktoři se pokusili prohlásit Václava Klause za nesvéprávného

paradoxy

daniela 95.?.?.?

Tohle je opravdu k neuvěření!Výňatek z textu-

Jsme svědky toho, jak charakter i obsah jeho projevů a názorů sklouzává do pozice, která je, z čistě lékařského hlediska, čím dál více nestandardní. Na mysli máme například ignorování zákonnosti při jmenování soudních čekatelů, rychlé a nedbalé odsouzení mezinárodních organizací (Dětský fond OSN, EU), ideologický boj

Ani jsem netušila, že psychologové už neposuzují člověka dle toho, může-li spát,či netrpí-li záchvaty,halucinacemi atak., ale dle toho, zda nezačal dělat chyby při výkonu své funkce!Nejsme ¨náhodou zpět ve středověku, v 15.stol., v dobách inkvizice?
Pravda, pana prezidenta nám jistě neupálí,ale pobyt v blázinci také nebudou žádné lázně(už jsem pár zajímavých historek z moderních blázinců slyšela).Pan prezident je ve své funkci nedbalý,což se jeví stejně,jako by hostii místo do krku smetl do kapesníku.

213939

02.03.2010 21:39

Demokracie nebo demokratura? Čast 1.

RE: Trochu jinak..

daniela 95.?.?.?

Pane anonyme...88,omlouvám se Vám, pokud mi trochu unikla souvislost s oním Vaším "přerozdělováním" ve vaší reakci ke mě.Ale pokud si trochu prostudujete základní prvky kapitalismu, třeba zde-
http://www.worldsocialism.org/noneng/cze2.php,pak pochopíte, že ani v kapitalismu, ať už mu dáte jakokoliv tvář, tomuto jevu"neuniknete.

u motivace (pozitivní a negativní) nelze mluvit o strašení. to jsi se opět s myšlenkou jaksi minula.

Pak ale opravdu,ať se snažím jak se snažím,nechápu,jak dle Vás se taková motivace projevuje?Přece,když mi slíbíte ke mzdě prémie,je to pozitivní motivace.Když mi pohrozíte, že je nedostanu,je to motivace negativní.Hrozí mi přeci menší plat, než bych mohla mít.Tedy mě tím logicky strašíte.

hádat se s tebou určitě nechci. není to bohužel na správné úrovni. mentálně

Hádat se samozřejmě můžete.Kdybych se obávala kritických ohlasů,tak se tu na diskusích ani neukáži.
Dle mého mínění však, pokud chcete vyznávat myšlenku společenského či politického systému dle přírodních zákonitostí, nemůžete zároveň chtít kapitalismus.
[cool]

213938

02.03.2010 20:44

Demokracie nebo demokratura? Čast 1.

RE: Trochu jinak..

daniela 95.?.?.?

Teonácatle,velmi děkuji za pěknou reakci.

Kořen zla je průmyslová revoluce, která odstartovala rozval společnosti, masovost a odcizení.

Naprosto souhlasím.
Upřednostňuji myšlenku,nechť vlády dají lidem do rukou naprostou svobodu v tom, chtějí-li se živit prodejem okurků "přes plot",či vlastnit a také řádně spravovat drobnou dílnu,či nabízet své obrazy.Zkrátka a dobře,živ se,jak umíš.
Víme dobře, že to dnes prostě nejde.Posuzovalo by se to jako daňový únik apod.Platit daně musíme.A také,založení jakékoli živnosti nás stojí obrovské sumy peněz.Kdo na to dnes má? Proč by musela ženská,která chce jen čas od času prodat něco z přebytku své úrody,musela platit daně a vyřizovat X žádostí a povolení?Už zde vzniká otázka,nemohlo-li by se to lidem zjednodušit.
V konečném smyslu vzniká otázka,proč by to nemohlo jít?Jistě, že by to šlo.Vyplácet za práci na ruku.Mnozí z nás opravdu nepotřebují více, než nějakou tu kačku na přilepšenou.

Po fázi nekontrolovaného růstu nás čeká kolaps a restart. Doufám, že se poučíme a příští značně prořídlé generace opět začnou užívat zdravý rozum a srdce.

Je to smutné,ale máte pravdu i zde.Vydláždili jsme si cestu do pekel, takže jinak z něj ven, než se probít,pravděpodobně v téhle fázi "demokracie", nepůjde.Už z hlediska přírodních zákonitostí(realisté, nechť se ušklibují, jak je libo), platí,že vše nové se rodí v bolestech.Nic totiž není oddělené.To je ten důvod, proč i Ježíš mluvil v podobenství.A proto také,i za naši novou svobodu budeme muset ještě hodně hořkostí a bolestí polknout,než "to" přijde.Vládci se nám do rukou dobrovolně nikdy nevydají. [zmaten]

213936

02.03.2010 02:14

Demokracie nebo demokratura? Čast 1.

RE: Trochu jinak..

daniela 95.?.?.?

Podle Vás tedy může fungovat jen systém, založený na přerozdělování a dělení?! Tohle je podle Vás podle přírodních zákonů! Nezlobte se, ale tohle po nás příroda jistě nechce.tak to možná chtějí lidé,tj.kopat do roboty pomocí odměn, zvýhodňování a postupů vzhůru,až směrem k obrovskému mamonu, ale příroda rozhodně ne.
Já, když jsem poukázala na jisté principy funkčnosti z minulého režimu, neměla jsem rozhodně na mysli jakési "přiškrcování" a vylepšování člověka.
Dnes už je myslím každému jasné,že když se člověk vylepšit nechce, tak se prostě pod žádným tlakem nevylepší.

socialismus se tak dlouho vyvíjel, až se rozvinul do zániku

Potíž byla v tom,že se systém zhruba v první polovině osmdesátých let přestal jakkoliv vyvíjet.Dále už nic nového nepřicházelo. Společnost už chtěla změnu.Poukazovalo na to mnoho faktorů.Lidé požadovali"zápaďacké" zboží,chtěli více cestovat,více informací,více volnosti(byly otráveni zakrnělým a stále se opakujícím stereotypem).To, co bylo k mání a dosud stačilo, už bylo málo.A nic nového nepřicházelo a tak vyvolání revolucí(ve správný čas),vítali lidé jako na zavolanou.Což jisté spolky možná věděly.
Přírodní zákony jsou opravdu věčné.Vše musí být neustále v chodu,vše musí jít do předu(a to i morálně).Tak to po nás příroda chce.Není ani možná cesta zpátky.Pokud tu byly před 20 lety jakési náznaky lidské solidarity,soucitu a pochopení a to vše vystřídaly davy věčně nenasytných,depresivních a sobeckých lidí,pak je evidentní,že místo v před, se točíme neustále v bludném kruhu a výplody nových zákonů našich vladařů to jen korunují do totálního marasmu.
Pokud tedy chcete tvrdit,že V SOULADU S PŘÍRODOU může lidské společenství být jen tehdy, když se bude hnát za kupením majetku(viz.motivace), pak je zřejmé,že i Vy se točíte v bludném kruhu a další cestu nevidíte.
Dobrý systém by dokázal divy.Jistě hodně podobné v následcích tomu,kterak dle jedné opice se začaly následně při sté opici opičit všechny.Vaše údajné motivace-

(strach=negativní motivace, prospěch=pozitivní motivace-

můžete se se mnou hádat, ale tohle jsou hlavní kritéria,která přivedla společnost tam, kde je.Ovšem..manipulace lidí strašením, se tu už také probralo na stokrát.Takže, ještě doplním-slabý není dle přírodních zákonů ten,kdo si málo "urve", ale ten, který neumí porazit vlastní žádosti a strach.Člověk totiž není tvor tvárný, ale tvořivý.Sám v sobě.Cíl, je pak pochopením toho, proč to je "osudově"tak a ne jinak.
Snad už jsem Vám odpověděla v dostatečném znění.

213842

01.03.2010 20:41

Demokracie nebo demokratura? Čast 1.

RE: Trochu jinak..

daniela 95.?.?.?

Pane anonyme,budu stručnější.Fungovalo by to! Samozřejmě,je nemyslitelné, aby se "předepsaný kurs"vnesl do praxe čili do užívání okamžitě.
-Postupně odstraňovat nedostatky,postupně,zároveň s vývojem společnosti,jej(onen starý systém)nahrazovat novými myšlenkami.Vaše obavy,že lemplové by se flákali,nejsou na místě.Když je systém dobrý, je dobrá i společnost a lemplů odpadá.Anebo si myslíte, že kdyby ti lidé, dnes bezdomovci, měli více možností volby, jak si udělat život příjemnější, že by nevolili jinak?
Co i řekové věděli, bylo-"když je politika dobrá,je dobrá i společnost". [smích]

213806

01.03.2010 18:59

Demokracie nebo demokratura? Čast 1.

Trochu jinak..

daniela 95.?.?.?

Je úžasné,jaké divy propganda dokázala! Stačí jen zmínku o tom,že minulý systém přinesl lecos dobrého a už je zle.
Pokud jsem dobře pochopila článek autora,nešlo mu o to,vznést chválu na minulý režim.Ale poukázat na to,co fugovalo dobře.
Jak řekl,byla jistota.Stát svým občanům jistotu garantoval.Fungovalo to.A mohlo by i lépe, kdyby zůstal alespoň v základech zachován.Stát,jako dobrý ochránce všech svých občanů.Bez ohledu na vzdělání, postavení apod.
Že to není možné??! A proč by nemělo být? V čem je horší člověk, který umí tvořit pěkné věci rucemi,nebo v čem je víc člověk, který rychleji myslí, než dělá? Myslím si, že pro vytvoření hodnotné věci je potřeba obou typů lidí.
Souhlasím s tím, že člověk dnes nemá k práci správný vztah.
A čemu se kdo diví? Jak může mít člověk kladný vztah k práci,když nad ním neustále bdí strach ze ztráty zaměstnání? Nechceme po těch lidech nějak moc?
Dnes se vespolek křičí,že socialismus už ne.Ale pokud si dobře pamatuji,když jsme s nadšením cinkali klíčemi,chtěli jsme pouze odstranit z vlády komunisty,dát lidem možnost volného podnikání.Tak, aby každý měl možnost zajistit si příjem dle svého umu. A kolik nás takových je,kterým se splnil sen z míst za železnou oponou?Řemeslnickou dílnu dnes sotva najdeš,ale hospod a bank na každém rohu plno.

213795

28.02.2010 18:59

Jak může japonský premiér zastavit fackování Japonska

RE: hloupost

daniela 95.?.?.?

no to nevím, jestli čas českých pohádek začíná.Drak v rouše U.S.A.se ani po nezdaru v čechách se velkých cílů stále jaksi nevzdává.Narazila jsem ne tohle-

http://www.rozhlas.cz/zpravy/evropa/_zprava/700536 [pláč]

213707

26.02.2010 17:11

Výkvět davu

RE: Hlupáků je jako maku

daniela 95.?.?.?

Jsem z toho všeho také smutná.Jen si nemyslete.Lidé se ve většině chovají jako vosy.Kus trámu pomažete medem a třebaže vosa dobře ví, že z tohodle lákadla už neodlétne, přesto usedne.
A tak je to i s lidmi.Vy to dobře víte, že není všechno jak má být, že by mohlo být i lépe.Ale přesvědčujte o svém poznatku ty omámené davy lidí! Je nás stále více, co přímo křičíme z vlastních životních zkušeností, že tohle není OK,že tohle už tu bylo.Ale omámené vůní a leskem(neboť socialismus byl přeci šedivý),neodtrhnete je.
Přílišný optimismus je také nesmysl.Vlastně, proč by politikové chtěli cosi měnit,když ty jejich ovečky sice békají, ale salaš se napadnout nehodlají?
A tak, utíkám od optimismu.Opravdu, je to tak.Když se hroutí člověku osobní život,začne se ptát, kde udělal chybu.Až bude úplně na dně,začne se bít o svá práva.
To, co se dle mého nyní děje,je pouze totální morální rozklad tvora, jménem člověk,pane Hestroy.Buďme v klidu.Je to nemoc společnosti, která přejde. [smích] [smích] [smích] [smích]

213559

26.02.2010 16:40

Američtí super bohatí mají pětkrát větší příjem než v roce 1995

Super zábava

daniela 95.?.?.?

Samozřejmě,že kde příjmy klesají, musí někde i stoupat.Pakliže životní úroveń obyčejného ovčana postupně klesá,musí někde růst.Ale v demokracii,kde laťku nastavili Rotschildovci,nic nepřekvapuje.
Co asi takový boháč s takovými příjmy dělá? Občas se dozvíme, že se nudí a utrácí za nepochopitelnou zábavu.[překvapení]

http://www.czsk.net/svet/clanky/cr/gladiatoricr.ht...

213557

26.02.2010 16:17

Výkvět davu

RE: Hlupáků je jako maku

daniela 95.?.?.?

Budem si to muset vyžrat až do hořkého konce

Nebuďte na nás tak zlý, pane Hestroy.Berte článek jako "oddychovku".Autor je filozof každým coulem, to se hned pozná.Ne každý jim totiž rozumí.Ale s tím výrokem ,který jsem vytáhla z Vaší reakce,s tím souhlasím.Jiná cesta ven z marasmu už asi nevede. [smích]

213554

26.02.2010 00:17

Výkvět davu

mám námitku

daniela 95.?.?.?

Kdybychom došli k poznání, nebyli bychom naštvaní.A kdybychom nebyli naštvaní,došli bychom lépe poznání.Asi tak to měl autor na mysli.

Umírající matka se zlobí na své dítě, že z ní vysálo i s mateřským mlékem krev. Je to hloupá zloba hloupé ženy, neboť její dítě ji poučilo, že je hloupá.

Jen tenhle výrok mi vzal trochu dech.Která umírající matka by kdy vinila své dítě,že ono je příčinou jejího zla?!Takže, ani jako obrazné přirovnání se mi to k ničemu nehodí.
[cool]

213521

25.02.2010 17:31

Výlov rybníku 2009 – legalizovaný masakr ryb!

RE: my, barbaři

daniela 95.?.?.?

Pane M., vůbec nemusíte věřit v Boha.Je přeci na Vás, čemu budete věřit.Když však nebudete mít svůj život provázený nějakými zásadami(třeba i osobními), jaký jiný smysl by pak bytí mělo mít?Když jednáte pudově,nečiníte přeci nic jiného, než co činí zvíře.Myslíte-li si však, že je dobré být na stejné úrovni s němými tvory, tak prosím.Je vaším svobodným právem si to myslet.

Proč jsem musel odklízet z rohožky před domem zdechliny myší, které tam natahala kočka?

Můžete si myslet,že osudem kočky je lovit myši.Ale pokud jste si nevšiml,kočka myš přinese mrtvou, ne s "duší na jazyku".
nebo si také můžete myslet,že dělá jen to,co umí.
Má-li však i taková kočka daný úkol lovit,mají-li ryby plnit rybníky a pak lecjaké žaludky,jaký úkol má tedy člověk? Napodobovat v chování zvíře,nebo se snažit svým rozumem a umem od zvířecího jednání se oddělit?Nemyslíte si doufám, že jen člověk je tvor,kterému nebyl přidělen na zemi žádný význam, žádný úkol?
A kdyby nic z toho pro Vás nebylo dost přesvědčivé,že je "něco"víc než člověk, pak mi stačí vaše odpověď-Proč by se měl člověk chovat k těm němým tvorům včetně ryb právě tak ,jak ukazují tyto obrázky? Dá člověku vskutku tak velkou námahu,zabít rybku jednou ranou či alespoň lepší zacházení před smrtí? [oči v sloup]

213499

24.02.2010 23:19

Výlov rybníku 2009 – legalizovaný masakr ryb!

RE: my, barbaři

daniela 95.?.?.?

Co se Boha týče,Bůh stvořil,ale my většinou jen ničíme.Takže, jeho obrazem jistě nejsme, pane Mrkva.
Je-li Bůh nebo není, to ať si každý posoudí sám.

Nebo snad myslíte, že když se někde v přírodě neozbrojená střetnete třeba s medvědem tak medvěd bude přemýšlet, jak vás co nejhumánněji zabít nebo dokonce jestli náhodou nemáte právo na život

U těch ryb a kuřat rozhodně nemám pocit ohrožení,takže je jistě dost času přemýšlet, jak zprovodit živočicha ze světa pro můj hladový žaludek co nejhumánněji.

213456

24.02.2010 21:54

Čína obklíčena řetězcem amerických protiraketových systémů

RE: Komu se USA brání?

daniela 95.?.?.?

Nerada strkám pánům nos do vojenských strategií, ale tahle myšlenka se mi opravdu zalíbila-

Jo když někdo dosud nedostal po hubě, přestane věřit že je to i možné

anebo také-Tak dlouho se šťourá do vosího hnízda, až se vosy vyrojí.
Mám obavy, že 3.Sv.válka přestává být utopií. [pláč]

213447

24.02.2010 17:55

Výlov rybníku 2009 – legalizovaný masakr ryb!

my, barbaři

daniela 95.?.?.?

Všechno živé trpí pod nadvládou člověka.I ty ryby.Byly nám dány za pokrm.Vydáni nám lidem na milost i nemilost a my už nemáme ani tolik té morálky, abychom vzali život těmhle živým tvorům s trochou soucitu,s trochou pokory.Kam až dokázal člověk se svým kořistnictvím ve jménu kapitalismu zajít! A přitom i ty naše vědy jasně prokázaly,že i tihle němí tvorové cítí bolest!
Pomalu začínám chápat, proč Bůh naše úpěnlivé prosby ne a ne slyšet.Vždyť, co člověk vlastně chce je, mít se lépe, čím dál lépe.A jaksi jsme zapoměli,že totéž od nás jistě doufají i tyhle rybky nebo také kuřata, krávy,tuleni....
A tak bych řekla, že Bůh musel lidský druh velmi přecenit, když dával člověku celou matičku Zemi do opatrování.Jako lidský druh jsme totálně selhali.
Ano, já bych lecos pochopila, kdyby výlov rybníku činili pytláci.
Ale že se na výlovu podílí Rybářský svaz,nemám pro ty udupané rybky v blátě a topící se ve vlastní krvi ještě nad rybníkem,slov.To přeci není možné,že se chováme hůře než ty hovada! [pláč]

213419

23.02.2010 22:58

Dnešní režim je kriminální, mnohem zločinnější než normalizační socialismus

RE: Další bolševický nesmysl

daniela 95.?.?.?

Je zvláštní, jak to máte všechno správně zaškatulkované. [smích]
v globálu se dá říci, že jen komouši měli blbé děti a proto to máme, jak to máme.Uroním tedy nad naším národem slzy, protože jak to dle zaměstnanosti a nezaměstnanosti vypadá,je asi 80% populace z bývalých bolševiků nebo potomci lidových milicí a proto jsou naprosto neschopní. Pouze těch 20% má jakési předpoklady k tomu, aby táhli ekonomiku vzhůru!
Klobouk dolů hochu,váš pohled na dění ve státě,ve kterém žijete i Vy,je opravdu velmi střízlivý.

213344

23.02.2010 19:13

Dnešní režim je kriminální, mnohem zločinnější než normalizační socialismus

RE: Další bolševický nesmysl

daniela 95.?.?.?

..komunistický režim nedokázal uspokojit základní potřeby svých občanů

no, občas vskutku něco nebylo okamžitě.Ale pochopte jednu věc.Komunistické obchody měli funkci "zásobovací",tedy občas mohl dojít i ten hajzlpapír.

Idylka to tedy rozhodně nebyla.Se sportovním vybavením, alespoň trochu podobnému tomu, co měli ti na západě, to byl vážně průšvyh.

No pěkně tady vychvalujete ten kocourkov, jen co je pravda

Opravdu nevychvaluji.Jen konstaktuji,že jsme si změnou mocipánů vůbec nepomohly.Tehdy občas nebyl hajzlpapír či lepší kopačky,dnes naopak je stále více lidí,co si vysněné vymoženosti západu nemohou dovolit.
Byly-li tehdy lesy(prý) ve špatném stavu, pak dnes už je problém nějaký takový les i najít.Např.ty lesy, co jsem sázela jako pionýrka za svačinku,tu už dnes vůbec neexistují.Máme z nich totiž převeliký dostatek hajzlpapíru. [velký smích]

213325

23.02.2010 18:29

Dnešní režim je kriminální, mnohem zločinnější než normalizační socialismus

RE: Autor vylévá vaničku i s dítětem

daniela 95.?.?.?

Pane Vojto, opravdu máte pocit,že propaguji minulý režim?
V žádném případě! Pouze poukazuji na fakta z mého úhlu pohledu.Chcete-li to takto slyšet,svoje stinné stránky měl i socialismus.
Např.zdravotní péče.Byla zdarma,ale určovat si, jakým způsobem budete léčený,jaké léky by jste si přál..to jste opravdu nemohl.Matky-často se jezdilo do porodnice přímo od mašin,z důvodu,že mateřská mohla ženě začít až v 38. měsíci těhotenství,tj.4 týdny před porodem,půl roční kojenec putoval do jeslí,matka do fabriky.Atd.I tohle jsou důvody,proč říkám socialismu jasné NE.

Ukažte mi laskavě jediného nadaného, schopného a pracovitého mladého člověka, který dnes (pro nemajetnost svých rodičů) namísto studia na univerzitě někde hází lopatou.

S radostí! Přijďte k nám na Moravu,uvidíte demokratický systém opět z jiné perspektivy.

Já Vám naopak mohu představit několik mladých lidí, kteří si prázdninovou prací v zahraničí v pohodě vydělají na následující dva semestry studií v ČR.

A já Vám mohu představit mladé lidi i s dvěma tituly,kteří učinili nemožné,aby si na ty školy vydělali.Ale práci nemají.Nemají totiž praxi.Zaměstnavatel samozřejmě už z podpůrného programu EU nedostane nic,za to, že zaměstná člověka s "čerstvým" titulem.

Závěr? Každý, kdo dnes chce něčeho dosáhnout, může tak učinit. Záleží jen a jen na něm.

I to je propaganda,pane Vojto!To, co mě tu tvrdíte,je blábol,na kterých skutečnost nestojí.
Anebo si opravdu myslíte, že je naprosto v pořádku,aby jedni bez zvláštního přičinění usedli třeba na místo tiskového mluvčího, zatímco jiní se musí ztrapňovat a ponižovat,ne-li obletět celý svět, aby mohli dělat práci, která je vskutku baví?
Musím být nutně propagátorka bývalého režimu, když si myslím, že ani dnešní systém není tak, jak by měl v právní společnosti být?!

213319

23.02.2010 17:08

Dnešní režim je kriminální, mnohem zločinnější než normalizační socialismus

RE: Další bolševický nesmysl

daniela 95.?.?.?

Doufat můžete,i když, jak je známo,i odpad je biznis a kdo šetří, má za tři [chechtot]

213311

23.02.2010 00:29

Dnešní režim je kriminální, mnohem zločinnější než normalizační socialismus

RE: Další bolševický nesmysl

daniela 95.?.?.?

Což tak zdevastované lesy,zatravněná a zastavěná úrodná půda?A stovky rodin, které nemají ani na jídlo..ten Váš hajzlpapír je opravdu chudý argument.No a s těmi chemikáliemi..víte,oni jsou oblasti zamořené stále.Jen je prostě nevidíte, protože je pořádný demokratický systém uklízí pro jistotu na jiná území.

http://http://www.youtube.com/watch?v=5A5zVNpkuzk

To je jen malý příklad k tomu,jak se dnes uklízí chemikálie.

213239

22.02.2010 22:10

Dnešní režim je kriminální, mnohem zločinnější než normalizační socialismus

RE: Autor vylévá vaničku i s dítětem

daniela 95.?.?.?

..a o tom, kolik mladých lidí by dnes chtělo studovat a dělat práci, která je baví,jste už nic neslyšel? V čem je vlastně rozdíl?
Za socialismu nesměli mnozí jedinci studovat, protože jejich rodiče nebyli ideově čistí, nu a dnes nemohou studovat, protože na to jejich rodiče prostě nemají dostatek finací a následně dostatek protekce.Následkem toho mnozí,co jim to myslí a lecos prospěšného by mohli dokázat,musejí házet lopatou a ještě strpět buzeraci nadřízených?
Stále máte pocit,že své obětní beránky měli jen komunisti? [bliji]

213221

No víte,ono by se s tím dalo něco dělat, jaksi si to "prosadit".Ovšem,to by to naše lidské stádo muselo po takové změně toužit alespoň tak,jako po novém BMW či větší telce.
Jinak,myšlenka je to nádherná.Ale nechme být.Je-li pravdou, že k realizaci stačí myšlenka,pak v budoucnu je i realizovatelná.

213219

22.02.2010 21:40

Dnešní režim je kriminální, mnohem zločinnější než normalizační socialismus

RE: Další bolševický nesmysl

daniela 95.?.?.?

Já Vám mohu jen připomenout,že byla poválečná doba,zásobování potravinami,naprosto chaotická ekonomická situace...vázlo samozřejmně vše.
Oproti tomu,dnešní pseudodemokracie nezačínala od nuly.A přivedla náš stát za pouhých 20 let k bankrotu.
Dlužno tedy říci, ať už hospodařili komunisti jakkoliv,tolik dluhů po sobě nezanechali ani za těch 50 let.To je vážně smutné.

213217

21.02.2010 13:11

Stepan Bandera - fašista alebo hrdina?

RE: Svoboda

daniela 95.?.?.?

Napsal jste to velmi pěkně.Je vlastně velmi škoda,že si lidé pletou ideologie se skutečnou vírou.Poznání,poznávání,to je celé náboženství.

Ja verím Jemu a nie v Neho. Snažím sa s ním komunikovať a spolupracovať s Ním. Je to náš otec. Hovorí ku všetkým každý deň jazykom životných okolnosti, ak svet vnímame ako mozaiku. Stačí počúvať. Každý aspoň trochu súdny človek chápe, že tu sú nejaké zákony

Opravdu pěkně řečeno.

213117

21.02.2010 12:41

Jsem homofob? Podle příručky ano

RE: Otevrena mluva o niceni krestanskych rodin do hluchych usi politiku.

daniela 95.?.?.?

Vážená Alexo,děkuji, že jste věnovala tolik času podrobným rozebráním mých názorů na věc,co se homosexuality týče.
Pravděpodobně máme na věc velmi rozdílné názory.To je v pořádku.
Vy jste nejspíše na straně novodobých názorů,že homosexuální páry jsou naprosto "normální"stav a tudíž se mají plně podporovat,rozdíly mezi heterosexuálními a hosexuálními páry neexistují.Pro Vás je to asi diskriminace.
Výborně!Čím více takových nezaujatých bude,tím rychleji dojdeme do stavu,proti kterému se viditelně bouří i autor článku.Tj.-jsme si zcela rovni a je naprosto lhostejné,s kterým pohlavím uzavřou naše děti sňatek,vychovávají-li děti dva otcové nebo dvě matky anebo matka a otec.A pokud se s takovou myšlenkou nehodlám smířit, pak jsem holt homofob.
Víte,milá Alexo,je něco jiného tolerance daného stavu a vyživování daného stavu.Je mi líto,ale svého potomka bych rozhodně nemohla podporovat v názorech,že je naprosto lhostejné,zamiluje-li se do holky či do kluka.A jestli jsem Vás opět podrážila, pak se opravdu omlouvám.

213114

20.02.2010 21:25

Jsem homofob? Podle příručky ano

RE: Otevrena mluva o niceni krestanskych rodin do hluchych usi politiku.

daniela 95.?.?.?

Vy to vidíte jako příčinu
Ano, to rozhodně.

Váš "lék" v podobě fyzické práce a zákonů je někde na úrovni nařízení o nošení hvězdy na klopě a zákonech o čistotě rasy

To je Váš názor, ale ne můj.Neměla jsem také na mysli, aby zákony nařizovaly, s kým se má člověk scházet, ale aby nekladly homosexualitu na stejnou úroveň, jako heterosexuální páry.Koneckonců, o tom je řeč i v autorově článku.

Mimochodem,Alex,tohle je diskuse a stejně jako ostatní jsem si dovolila zveřejnit svůj názor.Ženský názor vyznívá samozřejmě trochu jinak než mužský,ale z toho se nedá usuzovat,řeším-li problémy "uříznutím nohy" či s použitím vlastního rozumu, vycházejícího u každého z vlastního nazírání na svět.Jinak opravdu nechápu, čím jsem Vás tak podráždila.

213089

20.02.2010 21:00

Jsem homofob? Podle příručky ano

RE: Ale, božínku...

daniela 95.?.?.?

[vyplazený jazyk] [velký smích]

213087

20.02.2010 14:53

Jsem homofob? Podle příručky ano

RE: Otevrena mluva o niceni krestanskych rodin do hluchych usi politiku.

daniela 95.?.?.?

..a všimnul jste si pane migu,že nejvíce gayů a leseb je právě mezi slavnými star apod.?
Víte,znám pár takových osob s opačnou orietací a společného mají jedno-nedotatek činnosti,nedostatek sebeúcty,komplexy z dětství či při vyhledávání své "první lásky".
S vrozeností rozhodně nesouhlasím.Problém nacházejme jinde.
Člověk,který už má nějaká léta života za sebou, Vám lék na vrozenou homo-bisexualitu podá okamžitě.Chybí pořádná fyzická práce !A zákony.Když vyjde zákon,zákazující jinou než přirozenou sexualitu,viděl by jste velmi rychle, kolik lidí bude rázem "vyléčených" a mělo jasno, kam patří.
Mimochodem, nepřipadá Vám zvláštní,že ani za 20 let boje za rovnoprávnost mezi muži a ženami většina lidí cítí odpor vůči těmhle opačně orientovaným?!

213071

20.02.2010 14:28

Jsem homofob? Podle příručky ano

RE: Ale, božínku...

daniela 95.?.?.?

Výborná myšlenka ! [velký smích]
Nač tu vlastně ještě máme sprchy dámské-pánské,když vlastně není žádný rozdíl mezi homo a hetero.Pokud tedy takovému teplouškovi nemá být upíráno právo prohlédnout si hezkého jinocha v celé své kráse při společném sprchování, proč by mělo být pro heterosexuálního muže při společném sprchování se ženamami a naopak?
Má to jen jednu vadu na kráse-Jak potlačit přirozené lidské pudy, že? [vyplazený jazyk]

213068

18.02.2010 19:07

Dr. Norman Finkelstein v Praze

RE: Sdružení přátel Palestiny

daniela 95.?.?.?

Pěkně jste mi to vysvětlil, díky ! A ještě otázku-odpověď máte ze své hlavy, nebo jste byl odkázán na wikipedii?

212906

18.02.2010 18:39

Demogratůru si rozvrácet nedáme!

Cechovní spolky

daniela 95.?.?.?

Podporujeme vznikání řemeslnických cechů, cechovních spolků, jakož i cechovních komor za účelem obnovení zašlé slávy českého řemesla a jeho tradic. Tyto cechy mohou vytvářet svoje vlastní finanční fondy, jež by byly kapitalizované, a sloužily by na sociální podporu svým členům např. v případě nezaměstnanosti, nebo jako půjčky apod.

..kdyby se znovuvytváření hodnotného demokratického státu začalo tvořit tímto bodem, bylo by vyřešeno X problémů.Potíž je v tom,že tábor bývalých socialistických států dobře posloužil jako pokusná laboratoř a dnes už se neděje nic jiného, než že se přetváří dřívější socialismus na ještě "účelovější"socialismus v celé Evropě.A ten už je dnes doveden do takové "dokonalosti",že jakýkoliv narušitel řádu jako byla právě DS musí zákonitě zmizet.
Ono se učilo-"socialismus si rozvracet nedáme!" hesla na rudých nástěnkách, dnes je to-"demokracii si rozvracet nedáme", na modrých nástěnkách.
Fanatismus v modrých barvách učinil z většiny národa další tupé ovce,které odmítají připustit,že skutečná demokracie nemá žádnou barvu.Skutečně demokratický stát by totiž nikdy nemohl připustit,aby v zemi zanikaly řemesla a tím i cechovní spolky.Ve skutečné demokracii je vše uzpůsobené k tomu, aby si každý dokázal najít smyslný způsob obživy, mezi které drobné podnikání rozhodně patří.A tohle přidám k zamyšlení

www.youtube.com/watch?v=4Z8FQSRq61A&feature=related

212902

17.02.2010 17:28

Co znamená být Indiánem v Kanadě

RE: Asi každý mluvíme o nečem jiném...

daniela 95.?.?.?

Ano,uznávám, že jsem to s tou svojí kritikou poněkud přehnala.Máte pravdu.Za to, čím dnes indiáni jsou,je zásluhou bílých kolonizátorů.
Že se to děje i dnes na cizích územích a dají se očekávat stejné výsledky,to je jistě bezesporu.

212797

16.02.2010 23:32

Dr. Norman Finkelstein v Praze

Sdružení přátel Palestiny

daniela 95.?.?.?

Mě docela zajímá,co je to za lidi,tihle ti přátelé Palestiny. Zdá se mi trochu zvláštní,že se v Palestinské otázce češi tak silně angažují.Např. sdružení přátel bývalé Jugoslávie jsem nikde nezaznamenala a ta je nám přeci jen blíže.
Druhá otázka,kdo tohle sdružení včetně pozvání hosta dr.Finkelsteina financuje?

212753

16.02.2010 22:50

Co znamená být Indiánem v Kanadě

RE: Asi každý mluvíme o nečem jiném...

daniela 95.?.?.?

Pravděpodobně mi ušlo,kam svými názory míříte.To se omlouvám.
K Vašim prvním třem odstavcům říkám,jistě NE !Každý národ má právo na svou vlastní půdu, tedy i zemi a nic nám rozhodně nedává právo cizím národům "diktovat"morálku či politické zřízení.V tom jsem s Vámi rozhodně za jedno.
A k těm indiánům, dobře, trochu couvnu.Máte pravdu.Od porobeného národu, vytrženého z vlastních kořenů se opravdu asi nic jiného očekávat nedalo.Abych se tedy zbytečně nerozepisovala,máte pravdu i v nárocích na půdu dnešní Kanady(přidávám za sebe i nároky indiánů na dnešní usa).Kolonizace je bezesporu neakceptovatelná.A neodpustitelná.
Indiáni se však viditelně znova "slučovat" s přírodou nehodlají,tak co tedy s tím,že? Možná bude dobře politovat obě strany a doufat,že se karty jednou neobrátí

212748

16.02.2010 19:13

Co znamená být Indiánem v Kanadě

RE: Asi každý mluvíme o nečem jiném...

daniela 95.?.?.?

pane hestroyi,od Vás obzvlášť, vzhledem k vašim vyváženým názorům mě mrzí,že zpochybňujete to, co pan editor o současných indiánech podal.
Smekněme růžové brýle a vemme v potah to, co bylo výše řečeno.Indiáni se dle všeho vskutku chovají jako naši (dříve kočovní) snědí spoluobčané.Rve se jim horem spodem,bílý čech může jen tiše závidět, ale to už tu také bylo hlavním tématem.
Měla-li bych vyjádřit více soucitu,pak bych musela vidět indiána, který ctí zvyklosti svých rodů,který zůstává morálně trochu výše, nebo alespoň v přijatelných mezích.Což se očividně neděje a spoluobčanům to viditelně způsobuje nemalé bolení hlavy.
A z těchto faktů by se také mělo vycházet.

212730

15.02.2010 18:52

Olympiáda z pohledu laika

..z pohledu laika

daniela 95.?.?.?

Nemohu jako pan Stwora posuzovat indiány, protože s němi žádné zkušenosti nemám.
Pokud se však v naprosté většině chovají jako naši cigáni,pak si nemyslím,že je třeba sem zatahovat indiánskou historii.Ani my neměli v minulosti na růžích ustláno,i my byly ne jednou ve své historii podmaněnou zemí,ale zůstali jsme "lidmi".
Tohle to vytahování zásluh jednotlivých národů ze vzdálené jejich historie je poněkud směšné, chci-li hodnotit jejich morální úroveň k dnešku.
K těm olympijským hrám.Nesleduji to.Už to není to zdravé soupeření o nejzdatnější jedince,ale krutě dravé a drahé.
Když vzpomenu na olympijské hry v Aténách roku 2004...Pokud si dobře pamatuji,řekové očekávali, že je olympijské dny vyvedou z blížící se krize.A kde jsou dnes?
Opravdu je to až přílíš vyumělkované a drahé, než aby to mohlo bavit a těšit.Ty skutečné olympijské hry dávno ztratily svoje přirozené kouzlo a je to škoda.

212634

13.02.2010 19:59

Učit se, učit se, učit se

RE: To neni moudre reseni, to je jen omluva vlastni neznalosti veci.

daniela 95.?.?.?

Pane Montazniku,tohle je opravdu super dílko, mít veškeré "hlavouny", kteří ovládají chod ekonomiky,takhle pěkně v kupce!
Já jen k těm vojákům v Afgánistánu-můj známý se tam toho také zúčastnil.Prášky proti depresím apod.,150 tisíc čistá ruka za tři odsloužené měsíce..No není to krásné?!

212505

13.02.2010 17:36

Učit se, učit se, učit se

RE: prechod

daniela 95.?.?.?

Také nesouhlasím s tím,že celá práce s chemtralis je za účelem vyhubení lidské rasy nebo "otupění"naší mysli.
Tenhle názor kdosi na netu vyslovil a už se to ujalo.
Účel postřiků bude nejspíš trochu vyšších zájmů,možná pro lepší funkčnost satelitních sítí...i když,tohle je opět jen jedna z domněnek.

212488

13.02.2010 17:18

Zednáři v GE Money Bank?

Symboly

daniela 95.?.?.?

Okultismus a tajné symboly máme asi všude.Něco na tom bude.
Což třeba tohle?

www.youtube.com/watch?v=K2_XLv5gZck
-anglicky i rusky,tak každému,jak je libo

212486

11.02.2010 18:01

Ministr Kocáb představil a podpořil projekt Červené tlačítko

RE: Četl jsem v diskusi:

daniela 95.?.?.?

Někteří živočichové v pudu sebezáchovy dělají "mrtvého brouka".Doporučujji v tomto případě také dělat mrtvé broučky,čímž člověk nemá co ztratit.Leckdo už za ty léta jistě pochopil,že veškeré zlepšováky,zajišťování naší bezpečnosti apod.pocházející tam "z hora",jsou ve velké většině nadčasově zamířené proti nám, ovčanům.Naivním a hloupoučkým [vyplazený jazyk]

212304

11.02.2010 17:52

Ministr Kocáb představil a podpořil projekt Červené tlačítko

RE: Na internetu jako nazí...

daniela 95.?.?.?

Díky za potvrzení mé doměnky.-Taky si myslím

212302

10.02.2010 21:45

Ministr Kocáb představil a podpořil projekt Červené tlačítko

RE: Na internetu jako nazí...

daniela 95.?.?.?

Obávám se, že se blíží podivný čas a je mi upřímně líto našich dětí, co je ještě čeká

Vidíte,dnes jsme rozděleni na dva tábory.Jedni schvalují současný systém, jiní zatracují.Ať tedy i to dnešní EU ukáže,jak moc to s námi vždy myslelo dobře a mnoho našich dětí velmi rychle také procitne.To nemusí být pouze na škodu.
Problém je, že ty naše naivní děti rozdávají svoje osobní údaje,fotky atd.všude.Takže může být mnohem hůře.
K Facebooku přistupuji s velkou rezervou.Je až podivně dokonalý a "vsáknul" do sebe velmi rychle ohromné množství lidí..Hm,čas ukáže čemu to posloužilo více.

212201

10.02.2010 19:17

Fotopříběh

přidám komentář..

daniela 95.?.?.?

Je to velmi dojemné.Kéž by si takhle navzájem bez nějakých sympatií či antipatií lidé konečně začali také pomáhat.
Stačí někdy tak málo a je možné změnit svět...joj !Už nevím, kdo tuhle moudrost pronesl,ale věřím tomu! [smích]

212191

09.02.2010 20:24

Finanční krize neskončila. Ekonomické oživení „není skutečné“

RE: zpoplatnění článků..

daniela 95.?.?.?

Já se taky směji.KGB v modrém kabátě vstává z mrtvých [smích]

212086

09.02.2010 17:36

Finanční krize neskončila. Ekonomické oživení „není skutečné“

RE: Nic mi tom není, ale...

daniela 95.?.?.?

ten clanek je nesmysl. Krize opravdu skoncila

Opravdu krize skončila? A kde,prosím Vás?
V České republice je ke dnešnímu datu evidováno přes 10%nezaměstnaných.Skutečný počet lidí bez práce je samozřejmě
mnohonásobně vyšší,koupěschopnost obyvatelstva klesla a podniky nadále snižují náklady.
Dobrým teleskopem na skutečný stav ekonomiky může být i reakce bankovních institucí.Jistě Vám neuniklo,že banky nabízejí půjčky a hypotéky za mnohem přísnějších kritérií, než tomu bylo před takovým půl rokem.Opravdu by to dělaly, pokud by byl konec krize na obzoru? Nemyslím si.Banky jsou první, které předčasně reagují na pružnost trhu.

212071

08.02.2010 14:33

Byli komunisté zločinci, nebo nebyli?

RE: Autor má buď krátkou paměť a nebo není duševně zdráv

daniela 95.?.?.?

Komunisté vyvraždili ve dvacátém století 100000000 (slovy sto milionů) lidí

Pane Vojto,mám opravdu velmi ráda tyhle argumenty.Ze zjednodušeného pohledu neudělali komunisti nic jiného, než hromadu mrtvol.[pláč]
Chcete-li však posuzovat jakýkoliv systém podle počtu vyvražděných lidí,máte totéž možnost udělat i nyní.Začněte třeba od Palestiny.Přeji dobré počty [velký smích] [pláč]

211934

08.02.2010 10:44

Byli komunisté zločinci, nebo nebyli?

RE: Už dlouho jsem nečetl tak podnětný článek,který dává tolik zajímavých otázek!!!

daniela 95.?.?.?

Myslím, že se můžeme ještě dočkat dalšího " listopadu", který vzhledem k "naštvanosti" lidí nemusí být už tak "sametový"!!!

Každý systém v dějinách světa končil a začínal totální naštvaností lidí.Takže se naskýtá otázka,do čeho nás naší naštvaností ženou mocné elity tentokrát?Čemu to má posloužit tentokrát?Už z pohledu na cig.ansko-český konflikt.Čím více je čech naštvaný na diskriminaci bílých, tím více přikládají do ohně,čím více hudrujeme proti žlutým přivandrovalcům,tím jich tu je více.Ale takhle by se dalo pokračovat.
Smysl mi to moc nedává do té míry,dokud nepřipustím úmyslné "hubení"bílé rasy,dokud nepřipustím,že popuzením národů v jedné velké vřavě proti sobě,je možné vytvořit chaos a následně řád.Tedy řád,postavený na nových nosnících.Takže,k novému "sameťáku"bych přistupovala velmi opatrně.

211915

07.02.2010 20:17

Byli komunisté zločinci, nebo nebyli?

RE: Článok je písaní s perom namočeným vo vitriole, apoň to popichne ľudí.

daniela 95.?.?.?

Kapitalizmus vykorisťovanie jedinca jedincom.
Komunizmus vykorisťovanie jedinca spoločnosťou


Z toho jasně vyplývá,že lidé jsou otroky už několik tisíc let,ať už byla forma postavení otroka jakákoliv,vždy z toho vychází člověk-otrok.Dnešním otrokům bylo samozřejmě umožněno postavení lékaře, technika,učitele, dělníka, stále to však je otrok,čekající na svoji odměnu.
Je jasné,že dokud bude otroků,bude se pro ně vymýšlet plno ideologicky laděných systémů,různých variant a barev,přizpůsobující se momentální společenské "náladě".Ve výsledku vždy stejný.Vždy zklamáni,podvedeni.
Jen rodové na nejvyšších pozicích se samolibě usmívají.Oni nečekají,až se změní systém,až "bude lépe".Oni ani netvrdí,že dnes je dobře.Oni žijí po staletí či tisíciletí jedinou myšlenkou.Vytvořit NWO. [bliji]

211863

07.02.2010 14:43

Změna modelu uzavírání článků ve Zvědavci

Předplatné-nejjednoduší varianta

daniela 95.?.?.?

Já jsem také se vší pravidelností procházela weby,jako jsou Matrix,Osud a pak také Zvědavec.Dá se říci,že všechny tyhle stránky svoji hodnotu mají.Nemám totiž tolik času procházet internet a vyhodnocovat aktuální témata.Takže,ode všady pravdy trochu.Vlastní názory už si člověk musí činit sám.Např.horování pro blížící se vpád mimozemšťanů a tak,si přečtu jako perličku,rozhodně to však "nebaštím".
A protože se člověk mého typu,tedy toho zvědavého,musí při svých finančních možnostech rozhodnout,který web si spoplatní,jednoznačně u mě vítězí Zvědavec.Svými články se drží při zemi,dává podněty k zamyšlení i k úsudkům a právě vstup do diskusí,kde si člověk může vyslechnout názory k tématu z různých úhlů,činí Zvědavce jedinečným.Spoplatnění naprosto chápu,ať už je finační zázemí pana Stwory jakékoli,právo žádat poplatky rozhodně má.Upřednostňuji myšlenku předplatného.Připadá mi to jednoduché a praktické.Opravdu by mě velmi mrzelo, kdyby Zvědavec zanikl.

211839

Stránka: 1 2

Káva pro Zvědavce

40

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc květen přispělo 94 čtenářů částkou 14 088 korun, což je 40 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010
IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
15SucVps1Cpxd6ahR6uxx6SJiR16SZgR7b

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Roman Prymula je ve střetu zájmu - šéfuje např. vakcinologické společnosti24.05.20 23:45 Česká republika 0

Už to začíná pronikat do mainstreamu: V Česku epidemie nebyla a není22.05.20 14:30 Česká republika 4

Po znepřátelení Ruska pracují čeští politikové na urážce a provokaci Číny19.05.20 22:49 Česká republika 9

Musk a jeho vesmírné smetí: svět mlčí19.05.20 17:40 Neurčeno 1

Na Ukrajině už pronajímají i dělohy žen. Hnus19.05.20 17:29 Ukrajina 2

Rok vězení za vyznačení hranice mezi Čechy a Moravou19.05.20 17:19 Česká republika 3

Další kulturní obohacení: U Ahmeda se našla hlava sedmnáctileté Švédky19.05.20 14:41 Švédsko 2

Dodržujete odstup?18.05.20 15:04 Česká republika 4

Covid-1984, tajemný Hamáčkův agent16.05.20 00:08 Česká republika 16

Plynovod Nord Stream 2 v Německu narazil. Nedostal výjimku z pravidel EU15.05.20 15:54 Evropská unie 3

Všichni majitelé mobilů budou/jsou centrálně sledováni15.05.20 10:15 Evropská unie 8

Další rána feminacistek: chtějí mít příjmení jako chlapi, nepřechýlená14.05.20 15:00 Česká republika 12

Tvrdá cenzura dokumentu PLANDEMIC!14.05.20 12:50 USA 7

Slovenský velvyslanec se v Minsku zúčastnil vojenské přehlídky a skončil14.05.20 11:07 Slovensko 1

Sankce a vězení za zpochybňování karantény13.05.20 17:32 Bolivie 6

Opojení mocí, které bude neustále sílit a bude stále rafinovanější, aneb 5G pod dohledem Spasitelů13.05.20 00:12 Česká republika 0

Musk vyhrožuje, že Tesla může opustit Kalifornii kvůli koronaviru11.05.20 19:57 USA 6

Objevují se další statistiky, že kuřáci jsou odolní vůči koronaviru11.05.20 14:07 Británie 7

V Německu protestují proti šíření paniky10.05.20 22:09 Německo 7

Apel čtyř kardinálů a sedmi biskupů na celou Církev a svět k nejtěžší krizi, která hrozí zničením křesťanské civilizace09.05.20 23:16 Neurčeno 9

Měnové kurzy

USD
25,04 Kč
Euro
27,30 Kč
Libra
30,46 Kč
Kanadský dolar
17,88 Kč
Australský dolar
16,37 Kč
Švýcarský frank
25,78 Kč
100 japonských jenů
23,26 Kč
Čínský juan
3,51 Kč
Polský zloty
6,05 Kč
100 maď. forintů
7,80 Kč
Ukrajinská hřivna
0,94 Kč
100 rublů
34,96 Kč
1 unce (31,1g) zlata
43 476,35 Kč
1 unce stříbra
430,92 Kč
Bitcoin
227 148,13 Kč

Poslední aktualizace: 24.5.2020 18:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo ?