Zpátky na příspěvek ›

Všechny příspěvky ze stejné IP adresy

Nalezeno 16 příspěveků, 1 jméno: jm.

Setříděno od nejstaršího, přetřídit od nejnovějšího

04.02.2010 14:40

Zvědavec končí ve formě, jak jste ho znali

Cena servru

jm 213.?.?.?

Máme o něco menší návštěvnost jak Zvědavec, ale navíc spoustu videí.. máme dedikovaný server a platíme kolem 4 tisíc měsíčně.

Ovšem vláďo, to s tím, že budou články 24 hodin volně, opět není dobrý krok... lidi tak platit nepřiměješ. To už Ti ovšem říkám řadu let..

jirka mašek, osud.cz

211484

04.02.2010 17:05

Zvědavec končí ve formě, jak jste ho znali

RE: Reklamy?

jm 213.?.?.?

Je naivní myslet si, že se server tohoto typu uživí z reklam.. píše proti mobilům a dá si sem jako například reklamu Vodafone, nebo jak si to jako představuje?

Řádově je při pilném sbírání schopen vzdělat na reklamě 5-8 tisíc korun (a to ještě od známých a podporujících firem), víc ne.

211500

04.02.2010 21:31

Zvědavec končí ve formě, jak jste ho znali

Je neskutečné,

jm 213.?.?.?

co toho dokážou lidi nakecat, než aby vytahli peněženku a zaplatili za službu či produkt, který pravidelně používají... je mi z toho docela zle. Stejná debata běžela před 6 lety, kdy jsem zpoplatnil OSUD, i u nás.

Dá se říci, že nyní jsme snad již se 1400 platícími čtenáři z nejhoršího venku a držím vladimírovi všechny palce, ale bude to mít hrozně těžké.. neboť začíná pozdě.

211542

06.02.2010 00:12

Změna modelu uzavírání článků ve Zvědavci

No..

jm 213.?.?.?

Vláďo rozumím tomu, že se prostě bojíš do toho jít natvrdo. Ovšem to, co navrhuješ teď, se příliš nebude lišit od dobrovolného předplatného.. to je názor z praxe, zkusil jsem, jak víš, také mnoho modelů. Jakmile dáš lidem vybrat, zvolí si 99% z nich řešení, kdy nemusí platit... tak to prostě je. Tenhle model bude výhodný pro čtenáře, nikoliv však pro Tebe. I když je o něco lepší, než ten, který jsi původně nsavrhoval, ten byl ještě horší.

211705

07.02.2010 01:22

Změna modelu uzavírání článků ve Zvědavci

RE: No..

jm 213.?.?.?

Je fajn, že mne nazýváte nenasytou a nemáte ani tuchu, co to stojí provozovat podobný projekt. Jinak byste věděl, že jen překlady nás stojí na výplatách 30-50 tisíc měsíčně, jinak byste věděl, že přispíváme pravidelně téměř všem zdrojovým servrům, ze kterých opakovaně čerpáme, jinak byste věděl, že denně se obrátí přes 40-70 lidí na mailovou podporu a potřebují něco vyřešit, atd. atd. Optimální stav redakce pro velikost našeho portálu by byli tak 5-7 lidí, bohužel, nemám je... ujišťuji vás, že můj plat v přepočtu na počet odpracovaných hodin nedosahuje téměř ani průměrné mzdy v ČR. Ale jak říkáte, pro vás nenasyta.. plivnout umí každý, už jsem si za ta léta zvykl, že nejvíc plivou ti, co nejméně dokázali... a přitom se bojí i podepsat.. Vy jste to učinil úchvatně.
Zdravím Vás a přeji méně závisti a více pracovitosti.

211806

07.02.2010 01:25

Změna modelu uzavírání článků ve Zvědavci

RE: reklama

jm 213.?.?.?

Auro koukám že už zase vesele chlastáte a dáváte si to i do nicku.. hm. Buďte v klidu, reklama se tam zase objeví, jakmile si o ni zadavatel řekne. Zdravím Vás anepřehánějte to s tou vodkou..

211807

07.02.2010 01:35

Změna modelu uzavírání článků ve Zvědavci

RE: Najít příčinu a je to.

jm 213.?.?.?

Nejsem časem proti nějaké formě sdruženého předplatného, ovšem s tím, že se zohlední počet předplatitelů... tzn. všech 1400 předplatitelů OSUDu bude mít například matrix a zvědavec s příplatkem po 20 korunách, aby to bylo výhodné.. upozorňuji však, že zaměření matrixu, zvědavce, a osudu je naprosto rozdílné a nekonkurenční. Vybudovat osud stálo tisíce hodin práce a několik stovek tisíc, možná už spíš k milionu korun investic... nehodlám nikoho tahnout a nést na zádech, ať se ukáže, co je v kom a potom jednejme. Nevzlučuji, že pokud by to Vláďovi Stworovi nešlo, že bych se nepokusil ho nějakým způsobem zaměstnat. Samozřejmě by to ponejspíš znamenalo konec Zvědavce v této podobě. Kecy už totiž nemají žádnou cenu, cenná jsou relevantní data. I to je důvod značného obchodního úspěchu OSUDu.

211809

07.02.2010 16:46

Změna modelu uzavírání článků ve Zvědavci

RE: Konec Zvědavce

jm 213.?.?.?

Ale prdlajs... koukám že někteří lidé mne nenávidí opravdu hluboce.. jejich škoda. Závist je velkej prevít a ničí to charaktery.

Zvědavci fandím a snažím se čas od času i finančně podpořit.. a vy, pánové, co se bojíte i představit? Pokud to vláďovi nevyjde, budu se mu snažit podat ruku. A vy, pánové?

211846

07.02.2010 17:46

Změna modelu uzavírání článků ve Zvědavci

RE: Najít příčinu a je to.

jm 213.?.?.?

Děkujeme Vám za Vaše nevyžádané promluvy o egu.. mluvíte o tom tak zainteresovaně, že zřejmě nějaký server provozujete a víte, o čem to celé je. Tak se nebojte dát odkaz. Anebo vaříte z vody a podle vzoru kritika je promluva člověka, který to neumí, jak by to dělal, kdyby to uměl? [smích]

Jde mi o kvalitu a opravdu to dělám nejlépe, jak umím .A daří se to. Věřte, že pokud by to nemělo smysl, zcela určitě by OSUD.cz neměl 1400 platících čtenářů jen proto, že jsou tam denně 4 nové články.. lidé nésú blbí a obzvlášť tehdy ne, pokud mají za něco zacvakat.

Takže, mluvíte-li tak často o egu, je čas podívat se sám na sebe a zjistit s čím vlastně máte problém. Já to za Vás řešit nehodlám. [smích]

211851

07.02.2010 20:43

Změna modelu uzavírání článků ve Zvědavci

RE: Konec Zvědavce

jm 213.?.?.?

Koukám, Václave Tichoto, alias auro, alias pyjane, že hodláte zasmradit každou diskusi svou dlouholetou nenávistí vůči mne a Osudu...

Vaše volba a Vaše z toho plynoucí nemoce. K boji musí bt dva, už dávno s Vámi nebojuju.. jen už je mi Vás po těch letech trošku líto.. pořád to nechápete, že Vás zdravotní stav je přímo úměrný Vašim životním postojům.

Nezajímám se o to, co kde jak kdo vede v účetních knihách, důležité je, že jsme Zvědavci pomohli. Mimochodem, nebyla to ani zdaleka jediná částka, kterou jsem zaplatil, vše ostatní šlo z mého a nikde se tím nechlubím, není proč.

Hele, kecy nemaj cenu, Vy nic jiného neumíte, i proto jsem Vás opakovaně vyloučil ze všech diskusí, nemáte jediného dobrého slova pro snažení ostatních a do všech jen rejete, rýpale. Takže hezky na férovku: kolik jste na Zvědavec přispěl Vy? Datum, částku. Kecy nemaj cenu, Václave. Už fakt není rok 2000. Dík.

Přeju hodně zdraví a možná trošku pokory, na stará kolena.. třeba to té Vaší žluči uleví.

211866

07.02.2010 21:46

Změna modelu uzavírání článků ve Zvědavci

RE: No..

jm 213.?.?.?

Vláďa Stwora došel k tomu, k čemuž musel samozřejmě dojít.
Nikdo nic nemusí. Věta je pro mě alibistická podprahovka "čtenáři Osudu - platby jsou nutné, proto vybírám"

jm -ano, tak to je, nejde to dělat tak, jak to dělá mašek, nebo chvátal, nebo stwora, tedy fool job a ještě trošku víc, zadáčo... víc jak 3 roky. Že jsme to tak dlouho všichni vydrželi považuju za zázrak a ukázku obrovské vůle udělat něco pro lidi. Jenže člověk když potom čte reakce Vašeho typu, říká si, že je zřejmě blázen, pokud se snažil pro lidi něco zdarma udělat.

Ani tento model mu, velmi pravděpodobně, úspěch nepřinese,
To je hodně zlé. Takže pro Vás je úspěch roven zisku? Naopak Stwora je VELMI ÚSPĚŠNÝ až do této chvíle a co bude dál se uvidí. Nemainstremová informace je úspěšná když je šířena veřejně a ne, když 1400 platících, co to stejně už dávno ví, si čte pořád dokola.

jm - úspěch je, když jsou spokojeny všechny strany... nikdo se nemusí ničemu obětovat, obzvlášť tehdy, když o to nikdo nestojí..
Píšete, že o OSUD jen občas zavadíte, tedy to, že si 1400 čtenářů čte co už dávno ví a čte to pořád dokola, je od Vás nepodložený a nevyargumentovaný faul.Opakování matka moudrosti. Připoměňme čtenáři Osudu, že placení je fér a jinak to nejde.
Toto je, bohužel bez diskuze, vědomá lež. Bez důkazu je apriori nesmysl, aby existoval jen jediný funkční model. S důkazy se lze podívat na asi tak všechny ostatní zpravodajské weby, ať už "velké" Novinky, Reuters, "střední" root.cz, Lupa.cz, nebo i cokoliv jiného. Necítím potřebu dál hledat. Web s 10 000 unikátními návštěvami denně žijící bez placení by měl, ač s usilím, najít každý. (např. Lupa a Root mají 15-25 tis. denně a podstatně více článků a redaktorů).

jm - srovnáváte nesrovnatelné, neboť tomu ani trošku nerozumíte... pícháte do něčeho, v čem nemáte zkušenost, proto jsou Vaše závěry již od počátku chybné.

O možnosti získání reklamy, popř. výdělku na alternativním serveru jsem psal jinde.

jm- na reklamě lze na Lupě točit desítky, možná stovky tisíc.. a dovolit si velkou reklamu.. na OSUDu točím měsíčně z reklamy plus mínus 5 tisíc, jak kdy.. Zvědavec netočí vůbec nic.


zatímco Vláďa uvádí měsíční náklady kolem 10 tisíc korun, měsíční náklady profesionálního OSUDu se pohybují aktuálně o něco více jak 70.000 Kč

Už zase "Vláďa". Proč tedy ne náklady Jirky. To je takové "čtenáři, toho zvědavce dělá na koleně nějakej ládík za desítku, ale my jsme PROFESIONÁLNÍ - kupujte mě !"

jm - Ano, pane, my jsme profesionální už 6 let. Bez ohledu na další, máme v průměru 4 články denně, Zvědavec v průměru, pokud to stačí sledovat, jeden článek za dva dny. A to ani nepočítám autorská práva a podporu zahraničních disidentských servrů, které hradíme.

pokrač

211878

07.02.2010 21:47

Změna modelu uzavírání článků ve Zvědavci

RE: No.. pokrač II.

jm 213.?.?.?

takže budeme nuceni na jaře zdražovat přibližně o 30%. (jm)

A pointa. Osud chce zdražit. Zvědavec poslouží jako marketingový tah.

jm - Že budeme zdražovat jsem ohlásil již o více jak před měsícem, netušil jsem nic o Zvědavci. Znovu se tedy mýlíte ve svém vývodu. Je to vázáno na další profesionaliaci redakce a nový redakční systém, který už čtvrt roku připravujeme a programujeme.

A navíc to neustálé přesvědčování pana Stwory ať to zamkne a zpoplatní.
Od člověka, co chce aby se informace šířila, bych čekal morální podporu, dokud to jen jde, ale od člověka, který provede jednoduché kupecké počty "Zvědavec zavře, menší konkurence, víc předplatitelů Osudu", bych čekal právě toto.

jm - je škoda, že jste u těch našich debat se Stworou, třeba v praze, když jsem ho nechal u nás na vyšehradě přespat, když čekal na klíče od svého bytu, nebyl. (Co jste pro něj, nebo pro Zvědavce, kromě keců, udělal Vy, pane?!)

Berte to jako zrcadlo. Neříkám jestli to pravda je, nebo není, třeba je to celé nesmysl. Pravda ovšem je, že přesně takto jste zapůsobil na náhodného čtenáře. Přestal bych tedy s obviňováním každého, kdo Vás zpochybní, z nenávisti a zamyslel se nad tím co píšu.

jm - Právě jsem Vám odpověděl. Já jsem zamyšlen.. a mám čisté svědomí a snažím se pomáhat nejen Stworovi, jak to jde. A Vy, pane?

211879

08.02.2010 11:04

Změna modelu uzavírání článků ve Zvědavci

RE: No..

jm 213.?.?.?

Pane Tichoto, prosím vykejte mi, ovce jsme spolu opravdu nepásli.

A budete se divit, mám toho dost, co dělám, tudíž mám i několik dalších položek příjmu. Mimo jiné přednáším, provozuji terapeuticko-relaxační centrum a píšu knihy. Ano, i reklama na košer výrobky něco málo přinese. Koruna ke koruně..

Na měsíční dovolené bych jezdil rád, bohužel pokud se na 7 dní někam dostanu, i tam většinou musím pracovat. Chystám se na dlouhodobý, také vesměs pracovní pobyt v zahraničí až příští rok. Závist je prevít, fakt jo. Ještě nějaké dotazy?

211916

08.02.2010 11:12

Změna modelu uzavírání článků ve Zvědavci

RE: reklama

jm 213.?.?.?

Milý pane,
za ta léta, co se pohybuju na anonymním internetu, jsem se odnaučil parchantům chovat slušně. Pyjan je jedním z nich. Jaký Vy na mne máte názor, pokud se ani nepředstavíte, je mi srdečně a upřímně jedno. Jste zbabělec, stejně jako další tací "kritici". Bohužel je třeba za tím hledat hlavně závist. Víte, kdybych chtěl "dělat peníze", zůstal bych u něčeho, co jsem dělal předtím. Tedy u hudebních skříňí, fotbalových suvenýrů, nebo restaurací a nočních barů. Jenže.. mne baví dělat něco, co má společenskou potřebnost.

Takže, co děláte Vy, milý pane?

211917

08.02.2010 13:12

Změna modelu uzavírání článků ve Zvědavci

RE: No.. pokrač II.

jm 213.?.?.?

Víte, až do roku 1989 jaksi nešlo vystudovat kapitalistickou střední školu.. třeba se sbalit a jít studovat do Belgie. Jistě, jistí komunističtí kádrové, jako Vladimír Dlouhý, to dokázali. Já ne, byl jsem rád, že jsem se s kádrovým škraloupem mého táty z roku 68 dostal na ekonomku, která nebyla o nic více komunistická, než gympl, nebo strojárna.. spíš díky bezvadným protirežimním učitelům méně.. na vysokou ekonomickou jsem se v roce 88 dostal díky průměru a výborným přijímačkám, ale po revoluci jsem jí nedodělal, neboť jsem začal podnikat.

Co se týče reklamy, jsem ve spojení s několika firmami a konzultanty. Jen Vás ujisťuji,že obsah osudu je pro mainstreamové korporace opravdu nezajímavý a neprodejný. Takže mohu inzerovat jen malé firmy z oboru.. a ti většinou nemají ani zájem, když už ano, tak nemají peníze. To, co z inzerce dostávám, je momentálně maximum.

Ano, máme přes 10 000 UIP denně.. BL nemají s alternativními médii nic společného. Je to mainstream.

211929

08.02.2010 20:41

Změna modelu uzavírání článků ve Zvědavci

RE: No.. pokrač II.

jm 213.?.?.?

Hele, já věděl v roce 88 o metafyzice úplný kulový.. začlo to mým onemocněním a hospitaliací v nemocnici v 94.

Jinak, ad reklama. Dám Vám z toho 40%. Dejte se do toho! Myslím to vážně.

211964

Káva pro Zvědavce

34

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc únor přispělo 84 čtenářů částkou 11 941 korun, což je 34 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010
IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
15SucVps1Cpxd6ahR6uxx6SJiR16SZgR7b

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Vojenská cvičení USA22.02.20 16:33 USA 0

Kdy se to celé zhroutí?21.02.20 15:18 USA 0

Co vlastně chtěl sdělit světu šílený střelec?20.02.20 20:48 Německo 2

Z Bruselu koncem února přijede na neposlušné Čechy kárná výprava, vedená sudetskými Němci20.02.20 18:06 Česká republika 0

Patočka kvůli Křečkovi napráskal Babiše Macronovi."Vyhoďte Babiše z ALDE!" žádá.20.02.20 17:11 Česká republika 1

Jak pan Křeček uzemnil Stehlíkovou20.02.20 10:55 Česká republika 2

Devět obětí střelby v Německu, pachatel je po smrti 20.02.20 08:25 Německo 5

Masové šílenství švédské mládeže19.02.20 15:46 Švédsko 5

Šokující čísla z Číny19.02.20 07:36 Čína 9

Cena zlata soupá19.02.20 06:51 Neurčeno 0

Sebemenší náznak pravdy o černoších vede ke konci kariéry17.02.20 23:36 Británie 0

Recyklace je lež zaplacená ropou17.02.20 09:24 Neurčeno 0

Neffův Neviditelný pes začíná být příjemně viditelný16.02.20 19:24 Česká republika 2

Niektoré švajčianske kantóny pozastavili používanie 5G vysielačov. Švajčiarske úrady začali testovať ich bezpečnosť15.02.20 13:53 Švýcarsko 5

Státní dluh vzrostl na 1,64 bilionu, na dividentách odteklo 299 miliard14.02.20 16:16 Česká republika 4

Česká vláda opět provádí rektální alpinismus Izraeli14.02.20 16:08 Česká republika 1

Dokud budu prezident, rodiče budou máma a táta, řekl Putin14.02.20 16:05 Rusko 0

Výročí leteckého útoku na Prahu14.02.20 15:26 Česká republika 2

Neuvěřitelná justiční zvůle: Odmítnout ubytovat Rusy je OK, verbálně odmítnout migranty je trestné13.02.20 17:16 Česká republika 2

Parlamentní listy rozkrývají temné smlouvy Člověka v plísni tísni13.02.20 14:09 Česká republika 1

Měnové kurzy

USD
23,10 Kč
Euro
25,06 Kč
Libra
29,94 Kč
Kanadský dolar
17,47 Kč
Australský dolar
15,31 Kč
Švýcarský frank
23,62 Kč
100 japonských jenů
20,70 Kč
Čínský juan
3,29 Kč
Polský zloty
5,84 Kč
100 maď. forintů
7,44 Kč
Ukrajinská hřivna
0,94 Kč
100 rublů
36,05 Kč
1 unce (31,1g) zlata
37 970,04 Kč
1 unce stříbra
427,31 Kč
Bitcoin
228 029,98 Kč

Poslední aktualizace: 23.2.2020 07:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo ?