Zpátky na příspěvek ›

Všechny příspěvky ze stejné IP adresy

Nalezeno 15 příspěveků, 5 různých jmén: <nic>, baki, budweisser, Hopej, xxxJirka.

Setříděno od nejstaršího, přetřídit od nejnovějšího

07.02.2010 17:22

Změna modelu uzavírání článků ve Zvědavci

RE: Najít příčinu a je to.

80.?.?.?

Když vy všichni se vydáváte za nositele poznání - které je pro nadcházející nové společenské uspořádání důležité, má-li lidstvo mít naději na přežití coby druh inteligentní hmoty - musíte sami těmi nositeli skutečně být a potlačit v sobě ty pudy sobectví, mamonu a vlastnictví tak, jak náleží apoštolům přeměny lidských tvorů, na lidské bytosti. Jinak té přeměně, která se jako nový život rodí v krvi, bolestech a za pochybností, sloužíte pokrytecky medvědí službou. Nikdo, nežli jen vaše EGA, vás nenutí být denníky s tuctem nových zpráv, které jsou většinou povrchní jako bulvár a nezanechají ve čtenářích hlubší stopu. Kvantita v tom o čem prohlašujete že je vaší cílem, nemá místo. Má-li mezi čtenáři dojít k výměně názorů na obsahy článků, postačí i dva, tři články týdně, ale s obsahem, který je pro čtenáře přínosem, ne jen oznámením jako "černá kronika". Vezměte si příklad z Bible, která již po tisíce let má neměnný obsah a přece je přínosnější, než mnohé celé knihovny. Nesnažte se nahrazovat celé redakce profesionálů osamoceni, nebo jen s pár spolupracovníky. "Méně" je mnohdy "více". Živit se lze i prací a to ostatní, k čemu vás táhnou vaše zájmy, je pak mnohem snazší naplnit dokonaleji. Chce to jen to své EGO trochu přizemnit, jinak se stanete jeho otroky.

211848

09.02.2010 22:10

Finanční krize neskončila. Ekonomické oživení „není skutečné“

RE: Nic mi tom není, ale...

80.?.?.?

Tu raději ne. Oni ti najatí "zachránci kapitálu" netuší, že je to protijedoucí expres a pro tu tmu nevidí, že ten tunel má jen jednu kolej. Ono stačí to, co je z toho článku grátis, protože kdo se o tu krizi trochu zajímal, tomu to potvrzuje jeho totožné zjištění o jejím počátku, z něhož po dosavadním průběhu lze dovodit i její nekonečnost. Nemůže přece skončit něco, kde se ztratila vzájemná důvěra v solidnost a kde někomu něco uvěřit, se rovná sebevraždě. Ta klauniáda v PS je také jedním z důsledků. Jestli je ta krize přirozená, nebo umělá, o tom je zbytečné mudrovat. Je to otevřená "Pandořina skříňka", z níž unikla všechna zla a tím se spustily procesy jsoucí mimo jakékoliv snahy je kočírovat. Ono to jednou skončí, ale bude to buďto jaderným konfliktem přímo, nebo jen jeho déletrvající alternativou krachů ve všech sférách civilizace, kdy už není co k použití jako munice. Důsledky ovšem budou srovnatelné. Návrat do prehistorie v tom lepším případě. Leda...

Leda bychom přijali tezi, že to není nic nového pod Sluncem a ty pyramidy v Gíze nejsou dílem Egypťanů, ale pozůstatkem někoho ještě vyspělejšího než jsme my, kteří ale skončili stejně neslavně, co čeká i nás... Pak, pokud si odkaz té teze vezmeme za svůj, můžeme ho využít jako poučení k záchraně. Asi ne náhodou se právě nyní stává známým faktem, co ten odkaz vlastně představuje.

212091

09.02.2010 22:24

Finanční krize neskončila. Ekonomické oživení „není skutečné“

RE: Nic mi tom není, ale...

80.?.?.?

Banky jsou jen fasády nad prázdnými trezory "rezerv" a nemůžou si už dovolit další ztráty z nesplácených úvěrů, vlivem hospodářské krize přerůstající už do politické a sociální, když o sobě vzájemně ví, jak fungují generováním virtuálních úvěrových peněz. Proto se do nich musela nalít bilionová nekrytá hotovost, jinak by už dnes bylo po válce.

212092

09.02.2010 23:35

Byli komunisté zločinci, nebo nebyli?

RE: Jiný pohled

80.?.?.?

Oni těmi falešnými proroky nejsou? Vždyť ani jedna ze známých církví, snad kromě Svědků Jehovových, se podle Bible nechová a navzájem si jdou dokonce po krku. Proto ten Ráj na Zemi čeká až na Krista, jehož autorita je jedinou silou, schopnou lidstvo umravnit. Bude to sice diktatura jako řemen a s brutálními dopady na odpůrce, ale bude to z ruky Stvořitele, jelikož Kristus coby první z duchovních bytostí jím byl a proti tomu je každej člobrda taaakhle malinkej. [smích]

212098

10.02.2010 01:01

Byli komunisté zločinci, nebo nebyli?

RE: Autor má buď krátkou paměť a nebo není duševně zdráv

80.?.?.?

Jak z jedné všetečné otázky povstane třídní nenávist až za hrob. Že? Ten megakurník je mě i nynějším komunistům ukradenej. Stavět něco tak "monokulturně" riskantního na úvěr, by si dovolil jen šílenec. Takže přece jen "výhodná" privatizace?.. Taky s ní mám své zkušenosti, když představenstvo "zprivatizovalo" místní prosperující JZD a z původního podílu se po 10 letech tahanic na podílníky dostalo, pro "nezájem trhu" o prodávané nemovitosti, jen 1/10 jejich nároku.

"Přej a bude ti přáno", dí Bible a tak i "kapitalistovi ve vejcích" nelze jinak, než mu přáti úspěch, když mu nelze vymluvit, že výrobní prostředky jimiž svýma rukama a rukama svých blízkých dobývá v potu své tváře chléb svůj, mu nikdo znárodňovat nehodlá ani v socializmu, bude-li kdy ještě obnoven. Kapitál je mu však dnes jeho skvělým společníkem, i když.... Ono "není vše zlato, co se třpytí" a tak až ta pravičácká squadra dosáhne za vydatné pomoci kapitálu své mety a odstraní všeliké sociální výdobytky našich předků a socializmu, dojde i na ty zatím ten kapitál hájící. Nelehko je člověku, byť je i producentem statků, samotnému v dobách zlých a ví Bůh, že není jen roků úrodných a že kapitál v penězích není přístavem bezpečným. Až tedy na to lámání chleba dojde, pak možná dojde i na vzpomenutí zašlých časů, kdy ten podvědomý pocit podpory společenství v různých nepřízních byl ještě znám. Bude ale již pozdě bycha honiti, když zazní nemilosrdný hlas kapitálu: "Zaplať, nebo zdechni".

212103

10.02.2010 01:52

Byli komunisté zločinci, nebo nebyli?

RE: Autor má buď krátkou paměť a nebo není duševně zdráv

80.?.?.?

Peníze jsou dobrý sluha, ale špatný pán. Komu se stanou pánem, úplně zblbne, aniž by si toho byl sebeméně vědom. S vypjatým sobectvím a honbou za mamonem nevidí a neslyší, že zde jsou jiné hodnoty k uctívání a že kšeft je jen prostředkem k jejich naplňování, nikoliv cílem všeho bytí. Z takto deformované mysli pak může zaznít, že vše, od služeb úřadů až po armádu, musí být výdělečné, jinak jsou černými děrami na peníze. To je až neuvěřitelná zvrácenost, vedená snad rukou samotného Satana. Není divu, že takto postižený neví, že "úspěšnost" v podnikání není dána nějakým talentem, nýbrž že ji pohání "ostré lokty" bezohlednosti, ve snaze mít co nejvíc, neboť vlastní prací ještě nikdo nikdy nezbohatl. Kapitál se pyšní tím, že je o maximalizaci zisků, ne o morálce a lidskosti a jeho stoupenci jsou přímo zběsilí v drancování zdrojů, které k tomu potřebují. Země je přitom jen jedna, vrstva atmosféry je vůči ní jako pouhý list papíru a my neumíme existovat mimo ni.

Copak opravdu necháme volnou ruku šílencům, jimž je metou "po nás potopa" a ještě co nejdřív? [naštvaný] [zmaten]

212105

15.04.2010 01:00

Biskup viní Židy z cílené kampaně proti církvi

Cirkev je posledni hrazi proti NWO

budweisser 80.?.?.?

souhlasim s nazorem, ze smrt L. Kaczynskeho byla atentatem na cely katolicky - krestansky svet.V Polsku ocekavam velke napeti. Polaci nejsou naivni jako Cesi, disponuji pomerne vyvinutou politickou intuici.

Ocekaval bych nejaky clanek ne toto tema, lide v C. o tom nestesti pomerne dost debatuji a velka cast z nichz neveri oficialnim recickam

217174

16.05.2010 17:23

Svoboda a moc

RE: Demokracie není svoboda.

baki 80.?.?.?

Mám lepší návrh. Dejme Moravě taková práva, jako mají jiné historické země ve vyspělejších zemích. Jako na příklad v Německu (Bavorsko, Sasko,...) nebo Rakousku, Švýcarsku, ...
Váš návrh je typický pro totalitní vládní systémy. To Stalin vystěhoval Židy na Sibiř a zřídil jim tam "Židovskou autonomní republiku", rovněž Hitler chtěl Čechy vystěhovat za Ural. Tak to bylo v jeho plánech "konečného řešení".
Nevím, jestli by se podařilo Moravany vystěhovat podle Vašich vzorů Stalina a Hitlera. Ve světě byste asi moc pochopení nedostal.... Vaše vzory, Stalin a Hitler (pro Vaši informaci) již v kurzu nejsou...

219440

24.10.2010 19:04

Francouzský vztek v kleci EU

RE: Několik postřehů

80.?.?.?

Je to podobé, jako komunistitcká definice "komunizmu". V něm "každý pracuje podle schopností a dostává podle potřeb". Nikde však nejsou stanoveny "schopnosti" ani "potřeby" jedince. Vzor, jak se to praktikovalo, múžeme pozorovat za "kulturní revoluce" v Číně.
Rovněž tak ustanovení "Listiny lidských práv a svobod" nikde nedefinují, co je "přiměřené hmotné zabezpečení"... či míra "pomoci pro zajištění základních životních podmínek". A tak článek 3O. vůbec nich neříká.
Nakonec i ve vězení člověk dostává prostředky, nezbytné pro zajištění nezbytných základních životních podmínek.

230801

03.05.2011 06:44

O víře a církvi

RE: Vira

baki 80.?.?.?

Nezbývá mi, než podpořit "satanské devatero". Zdá se mi moudřejší, než křesťanské desatero.

243214

03.05.2011 07:04

O víře a církvi

RE: o víře a církvi

baki 80.?.?.?

...miluj bližního svého jako sebe sama....
Tento princip je neuskutečnitelný. Brání tomu pud sebezáchovy, který je každému člověku "dán" zcela samostatně. V jiných učeních (na př. založených na budhizmu) je láska nahražena slovem "soucit". Ano. Soucit s jinou osobou mohu cítit. Ale lásku jako k sobě sama ne. Mě nebolí, když někoho mučí. A nebudu se tvářit, že to cítím jako on. Mohu mít tendenci mu pomoci, ale ze soucitu a ne z lásky.
Tento princip JE CHYBOU KŘESŤANSTVÍ A PŘÍBUZNÝCH CÍRKVÍ.
Jakpak milovali bližní své kněží inkvizice, kteří vydávali "bližní své" brutálnímu mučení. ...??

243215

03.05.2011 07:20

O víře a církvi

RE: Náboženství byla vymyšlena pro oblbování a ovládání lidí.

baki 80.?.?.?

Ještě se sluší dodat, že Ježíš při "povstání z hrobu" se odebral přes Indii až do Japonska, kde i nadále vykonával své léčitelské umění. Byl zde velmi vážen, dožil se slušného věku a tam byl i pohřben. Jeho hrob v Japonsku je uctíván dodnes.
Při snětí Ježíše z kříže totiž nebyl přítomen lékař, který by konstatoval smrt. Nemůžeme tedy vyloučit, že byl "omylem" pohřben zaživa. Možná, že probodením pravého boku kopím mu byl vlastně život zachráněn. Vyšla krev a voda. (Měl vodu na plicích??)

243217

15.08.2011 22:49

O co šlo na Prague Pride

Vidím to jinak

Hopej 80.?.?.?

Přeji těm lidem pochod na jaký si vzpomenou,ale je zájmem většinové společnosti,budované na hodnotách křesťanství dva tisíce let ,vytvářet protikladné společenské vazby?A víme vůbec jestli taková společnost je to,co chceme?A jsou nám známé dopady takového počínání?Jsme sto dohlédnout,jaká ta společnost poté bude?Tyto otázky kladu všem těm zaníceným nadšencům práv a demokracie a kdo ví čeho ještě.Z mého pohledu to tak jednoduše nevidím,křesťanství můžeme odmítnout,nikoli popřít jeho kořeny.Křesťanství nepraktikuji v žádné podobě.

251078

09.01.2012 15:43

Diskuze upadá

Titulek je povinný

xxxJirka 80.?.?.?

Mám ještě dotaz pane Stworo. Budete vyřazovat příspěvky, které jsou úplně mimo téma článku, nebo které skoro uplně mimo, nebo jen které jsou napůl, na čtvrt, mimo?

A ještě jedna věc. Určitě je tu spousta lidí, se kterými komunikujete mailem, třeba se po těch letech trochu znáte, i když fyzicky jste se nikdy nesetkali. Jak se zachováte, když napíše příspěvek trochu mimo téma článku člověk, kterého pozažujete za řekněme "spřízněnou duši"? Zachováte se stejně, jako kdyby ten příspěvek napsal někdo, kdo je tu poprvé? Nebo někteří diskutující "Vaši kamarádi" budou mít jiná práva než ostatní?

Jak čtu příspěvky za dnešním článkem, zjistil jsem zajímavou věc. Kolik "stálých" přispěvatelů volá po cenzuře a zpřehlednění diskuse. Samozřejmě, že každý z nich je přesvědčen, že právě jeho příspěvky jsou ty nejkvalitnější a musí být zveřejněny. Jejich sebevědomí a domýšlivost přímo bije do očí. Myslim, že až jim odmítnete první příspěvek, budou se cítit těžce uraženi a nikdy Vám to neodpustí.

Nechte, prosím, diskusi svobodnou. Omezujte jen vulgární a urážlivé příspěvky. Předem děkuji za kladné vyřízení.

260504

06.04.2012 16:41

Družstevnictví a socialismus

RE: ....

80.?.?.?

Asi tak .
Pouze bych řek,že Čubu vyčnívat schválně nechali.Měl možnosti o jakých se jiným ani nesnilo.
Trochu to připomínalo "rekordy" určitých part havířů
Ale to by bylo na dlouho a přitom vůle o tom popřemýšlet,jak vidím tady chybí.

266443

Káva pro Zvědavce

29

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc únor přispělo 74 čtenářů částkou 10 306 korun, což je 29 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010
IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
15SucVps1Cpxd6ahR6uxx6SJiR16SZgR7b

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Masové šílenství švédské mládeže19.02.20 15:46 Švédsko 3

Šokující čísla z Číny19.02.20 07:36 Čína 0

Cena zlata soupá19.02.20 06:51 Neurčeno 0

Sebemenší náznak pravdy o černoších vede ke konci kariéry17.02.20 23:36 Británie 0

Recyklace je lež zaplacená ropou17.02.20 09:24 Neurčeno 0

Neffův Neviditelný pes začíná být příjemně viditelný16.02.20 19:24 Česká republika 2

Niektoré švajčianske kantóny pozastavili používanie 5G vysielačov. Švajčiarske úrady začali testovať ich bezpečnosť15.02.20 13:53 Švýcarsko 5

Státní dluh vzrostl na 1,64 bilionu, na dividentách odteklo 299 miliard14.02.20 16:16 Česká republika 4

Česká vláda opět provádí rektální alpinismus Izraeli14.02.20 16:08 Česká republika 1

Dokud budu prezident, rodiče budou máma a táta, řekl Putin14.02.20 16:05 Rusko 0

Výročí leteckého útoku na Prahu14.02.20 15:26 Česká republika 2

Neuvěřitelná justiční zvůle: Odmítnout ubytovat Rusy je OK, verbálně odmítnout migranty je trestné13.02.20 17:16 Česká republika 2

Parlamentní listy rozkrývají temné smlouvy Člověka v plísni tísni13.02.20 14:09 Česká republika 1

Křeček je nový ombudsman!12.02.20 20:31 Česká republika 4

Už je to tady zase: Prodavačku vyhodili z práce za názor. Ideopolicie zasáhla11.02.20 09:15 Česká republika 10

Výzva a prosba o pomoc: Zbývá jen pár dní na to, abychom zabránili opakování historické potupy. 11.02.20 07:45 Česká republika 2

Jsme horší než nacisté10.02.20 12:37 USA 1

Indie pošilhává po Velkém bratrovi po vzoru Číny10.02.20 10:21 Indie 1

Na ruské základně nouzově přistálo letadlo, téměř ho zasáhla syrská raketa07.02.20 10:54 Sýrie 3

Česko pošle Maroku skoro sto milionů korun na boj s migrací07.02.20 08:55 Česká republika 4

Měnové kurzy

USD
23,13 Kč
Euro
24,96 Kč
Libra
29,91 Kč
Kanadský dolar
17,48 Kč
Australský dolar
15,43 Kč
Švýcarský frank
23,51 Kč
100 japonských jenů
20,80 Kč
Čínský juan
3,30 Kč
Polský zloty
5,85 Kč
100 maď. forintů
7,40 Kč
Ukrajinská hřivna
0,94 Kč
100 rublů
36,38 Kč
1 unce (31,1g) zlata
37 175,72 Kč
1 unce stříbra
422,59 Kč
Bitcoin
235 845,75 Kč

Poslední aktualizace: 19.2.2020 19:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo ?