Zpátky na příspěvek ›

Všechny příspěvky ze stejné IP adresy

Nalezeno 16 příspěveků, 2 různá jména: <nic>, FRENKY.

Setříděno od nejstaršího, přetřídit od nejnovějšího

12.05.2009 17:04

Lisabonský hon na Klause Zdroj: CTK

RE: výzva

88.?.?.?

Ano, zrovna probíhá půlroční zbraňová amnestie (související s novelou zákona o zbraních).
Pokud máte doma neregistrovanou (nelegální) zbraň, můžete ji beztrestně odevzdat.
Případně pokud vlastníte zbrojní průkaz, bude vám taková zbraň vrácena i s potřebnou registrací (dojde tedy k její legalizaci).

Nicméně můj osobní názor ohledně odevzdávání zbraní policii je vyjádřen mým předchozím příspěvkem [smích]

190960

16.08.2009 18:32

Loučení ptáka

nejsem si jistý

FRENKY 88.?.?.?

Nejsem si tak zcela jistý výkladem u fotografií. Lidé mají bezmeznou tendenci přisuzovat zvířatům (a zejména jejich projevům - mimice) lidské vlastnosti.
Ale čtenáři totho webu by mohli vědět, že vhodným seřazením fotografií a vhodným komentářem k nim lze vyvolat jakékoliv emoce a dokonce i názor.

Rozhodně ale nezpochybňuji že zvířata cítí. Naprosto překvapivé projevy citů velmi podobných člověku jsou patrné u mého psíka.
Mimochodem, psi, jako živočišný druh, jsou mi nesrovnatelně bližší než lidé. Dalo by se bez nadsázky říct, že psy miluju.
Život a zdraví mého psíka jsem rozhodnut bránit i střelbou.

A pokud si někdo myslí, že pes je jenom pes a nějaké city a emoce jsou mu cizí, tak doporučuju návštěvu jakéhokoliv útulku.
Jeden místní navšvěvuji a podporuji pravidelně. Tolik emocí, které se tam na vás přenesou, nezažijtete ani sledováním Titanicu.

No a nakonec mého sáhodlouhého příspěvku ještě kapka pokrytectví (mého). Vím, že stejnou pozornost jako věnuji opuštěným psům v místním útulku by si zasloužila i další zvířata (krávy ve velkochovech, prasata ve velkovýkrmnách a další podoboná zcela jistě nešťastná zvířata).
Tak dalece ale (bohužel) můj smysl pro ochranu zvířat (a hlavně má odvaha to změnit) nesahá.

A ještě na úplný závěr. Naprosto se mi hnusí jakékoliv úmyslné trápení a týraní zvířat.
Pokaždé když zahlédnu v médiích že někdo utýral bezbranné zvíře, vaří se ve mě krev a pětasedma číza mi vyskakuje sama z Fobuse.

Domluvil jsem. Howgh.

198002

17.08.2009 07:09

Loučení ptáka

RE: Bežný jav v príspevkoch na bulvárnych stránkach

FRENKY 88.?.?.?

Tak přesně takové příspěvky jsou vidět u čtenářů, kteří se domnívají, že člověk je bůh a zvířata jsou jen bezcený plebs.
Co vám dává pocit, že máte větší právo na život než jiný savec na této planetě?
Možná byste měl přijmout fakt, že zvíře je také živý tvor, stejně jako ti civilisté ve válečném konfliktu.
Zvíře má ale obecně proti člověku tu nevýhodu, že se nemůže bránit jeho (lidské) agresi.
Jen naprostý lidský odpad toho zneužívá pro svoji zábavu a jen blbec jako Vy nad tím mávne rukou, protože Vy jste přece pán tvorstva a nějaká ze zábavy upálená zvířata jsou pod Vaši rozlišovací schopnost.
O manipulaci medií se nebudeme přít, tam je to jasné.

198034

27.08.2009 05:22

Nadávka „bílá svině“ nemá rasový podtext

řešení

FRENKY 88.?.?.?

Pane Vladimíre, výborně jste to zhodnotil. Je to přesně to, co si myslím i já.
Ale nesouhlasím, že s tím nejde nic dělat. Máte sice pravdu, že nastoupený trend nejde změnit, nicméně sám pro sebe toho ještě můžete udělat hodně.
Především se ozbrojte. Až budou chtít rozbíjet násadu o Vás, lze jim snadno vysvětlit, že to není dobrý nápad.
Dále třeba já už se několik měsíců připravuji na to, že se dobrovolně odříznu od veškerých informačních kanálů se společenskými tématy. Televize, internet (bohužel do toho spadne zřejmě i Zvědavec), noviny (ty už stejně roky nečtu).
Ve své RSS čtečce si ponechám pouze odborné záležitosti, které nejsou společenským děním nijak zatíženy. Od tohoto kroku si slibuji radikální snížení míry nasranosti.
Bohužel toto odříznutí se mi zatím nedaří. Musím zapracovat na pevnější vůli.
Uvidíme jak se mi to bude dařit i poté, co bude sledování médií uzákoněno jako povinné. Ujišťuji vás, že s postupujicí elektronizací státní správy to nebude dlouho trvat.
To je jedna možnost.

Další možnost je přidat se k nim. Z čisté vypočítavosti se stát podobným pravdoláskou jako je ten idiot Vochcáb a jemu podobní. Jsem si jistý, že by se na dalo zvyknout a zbohatnout se na tom dá zcela jistě.

Boj proti systému je evidentně ztracen. Nelze jej porazit ani změnit. Lidé radikálně zovcovatěli a těch pár (nás) svobodomyslných nezmůže zcela nic, neb je lze snadno umlčet.
Každý se bude muset postarat sám o sebe jak nejlépe umí.

198760

29.08.2009 10:03

Jak jsem si kupoval počítač

nejen microsoft

FRENKY 88.?.?.?

Nejen Microsoft. Lahůdkou jsou například i licenční podmínky pro používání ICQ ( http://www.icq.com/legal/license_agreement_atlas.html)
Třešnička na dortu je bezesporu to, že veškerá vaše komunikace a přenesené soubory patří firmě AOL, která s nimi může libovolně nakládat.

Jinak k Dellu, starám se o síť, ve které je 160 Dellů (notebooky, stanice, servery). Dell se s vama baví vstřícně, dokud běží záruční doba. Jakmile je po záruce, už nikoho z Dellu nezajímáte.

Vrcholem bylo, když jsem po jejich podpoře požadoval (jako významný firemí zákazník) sadu driverů pro WinXP k notebooku, který nabízeli pouze z Vistama. V telefonu jsem se dověděl, že drivery pro XP nebyli, nejsou a nikdy nebudou.
Asi po hodině hledání jsem je ale našel na jednom uživatelském fóru...a světe div se..odkaz vedl na oficiální stránky Dellu do jakéhosi zapadlého archívu.
Napsal jsem jim stížnost na kvalitu tech. podpory. Odpověděli standardními zmrdikecmi, že si toho váží a že to prošetří. Tím to skončilo.

198928

11.09.2009 05:04

Ústavní krize se prohlubuje

dalši teorie

FRENKY 88.?.?.?

Nezdá se mi nemožné, že jeden z primárních cílů cele akce je oddálit volby a získat tak čas pro bezpečný zákaz Dělnické strany.
Vládě na tom zjevně velmi, ale opravdu velmi záleží.
http://zpravy.idnes.cz/vlada-najme-na-zruseni-deln...

200095

28.10.2009 11:18

H1N1: Genocida v přímém přenosu nebo omyl?

genocida

FRENKY 88.?.?.?

Nemyslím si, že jde o genocidu. Spiše se jedná o uměle vytvořený problém (stejně jako terorismus), jehož účelem bude zavedení dalších opatření "pro naše dobro".
Proto byl také zvolen velmi mírný (až téměř bezvýznamný) virus, a nikoliv třeba ebola nebo sars. Ty by se kontrolovaly těžko.
Mediální propaganda už se pak postará o to, aby byli lidi jaksepatří vystrašení.

Ruku v ruce s tím jdou samozřejmě zisky farmaceutických firem.
Je nutno si uvědomit, že cílem farmaceutiského průmyslu není zdravý člověk. Cílem je člověk sice živý, ale pokud možno nemocný.
Ten takoví lidé platí..a za své zdraví si lide zaplatí hodně a rádi.

Mějte na paměti, že žádná činnost našich "mocných" není pro vaše dobro. Žádná.

203467

24.12.2009 19:09

Několik vánočních postřehů

technická

FRENKY 88.?.?.?

S tím rychlejším vybíjením mobilu je to pánové takto. Ano, mobil se vybíjí rychleji nebo pomaleji i když nevoláte. Souvisí to se vzdáleností mobilu od základnové stanice (BTSky).
Čím je tato vzdálenost větší, tím vyšším výkonem musí mobil vysílat, aby se na BTSce "udržel" (vysílací výkon si mobily skutečně regulují automaticky dle síly signálu BTSky) Maximum je tuším 2W.
Tedy laicky řečeno...čím máte na mobilu slabší signál, tím rychleji se vám vybije baterka.
Extremní situace je tehdy, pokud jste úplně bez signálu. V takovém případě máte baterku vybitou do několika hodin, neboť mobil neustále hledá, tj vysílá plným výkonem svoji identifikaci a čeká na odpověď BTSky.

Jinak mobil ve vypnutém stavu opravdu nekomunikuje. Úplně vypnutý ale skutečně není. Elektronika jako taková je zapnutá neustále, neboť je třeba udržovat v chodu datum a hodiny, ale také například budík a kalendářové položky-upozornění (sami určitě víte, že budík na mobilu vás začne budit i když je telefon vypnut)
Ale ujišťuju vás, že vysokofrekvenční (vysílací/přijímací) část obvodu je vypnuta.

207945

17.01.2010 09:22

Kalamita

RE: Tohle z diskuze na WM magazinu doda clanku,

FRENKY 88.?.?.?

-273°C ...... Právníci si strkají ruce do vlastních kapes.

209738

27.01.2010 10:03

Datové schránky - krok mimo?

RE: Dopis ze zdravotní pojišťovny na soud

FRENKY 88.?.?.?

To, čeho bychom se ale opravdu měli bát, je snaha "elektronizovat" naprosto vše (datové schránky budiž příkladem).
A nejde jen o zneužití. To se samozřejmě děje a dít bude. Ale jde také o dostupnost takto zelektronizovaných systémů.
Vzpomínám jak před časem vypadlo jakési ověřovaci centrum platebních karet (tuším v Itálii - už nevím), a půka Evropy nemohla používat platební karty. A tohle byla jenom špička ledovce.

Osobně mám největší hrůzu z takzvaných "elektronických občanek" o kterých se teď intezivně jedná a snad už je i znám i termín (nesleduju to, tak nevím přesně).
Filozofie pánů poslanců je taková, že na jedné kartě (tedy přesněji v jedné centralizované databázi - karta bude pouze klíč) o vás budou uloženy všechny dostupné informace. Počínaje občankou, přes "kartu" pojištěnce až po zdravotní dokumentaci, ale i třeba zbrojní průkaz a další..no prostě vše.
O možnosti cokoliv v této databázi změnit, vymazat, doplnit..jinými slovy posrat..raději ani nemluvím.
Tohle bude přátelé průser jako hrom.

Pamtujte si, nikdy nikomu nevěřte (speciálně ne těm kurvám v politice), že cokoliv, co je v takzvané elektronické podobě je neprolomitelné, zabezpečené, maximálně chráněné a janevímještějaké.
Vždy se k tomu dá dostat, a vždy to někdo udělá.

Samozřejmě se vše elektronizuje pro blaho občana a sanžší komunikaci s úřady, ale to přeci všichni víte, viďte? [smích]

Howgh. [smích]

210749

27.01.2010 10:09

Datové schránky - krok mimo?

RE: Paskvil

FRENKY 88.?.?.?

Ano, teď už nám bohužel nezbývá nic jiného, než se s tím poprat.
Ale osobně jsem měl velmi velmi dobrý pocit (a velmi jsem tomu směru fandil) z toho, že pár dnů před spuštěním to ještě skoro nikdo neměl aktivované (zejména ne statní ouřadové) a realně hrozilo, že se na to všichni vyserou, celé se to sesype, a vše se bude řešit postaru.
Politici už cosi frflali o rezervních plánech, posunech termínů a nemálo z nich si určitě také ucvrklo do kalhot.
Inu, škoda že to nedopadlo..našlápnuto bylo pěkně.

210753

27.01.2010 10:49

Datové schránky - krok mimo?

RE: Datové schránky

FRENKY 88.?.?.?

Je to malinko jinak. Máte pravdu v tom, že datové zprávy vám zůstanou ve schránce pouze jeden rok a pak se automaticky mažou.
Datové zprávy lze ale uložit k sobě do počítače ve formátu .zfo, kterýžto obsahuje veškeré informace a kompletní hlavičku.

Čili ověřit datovou zprávu lze i po roce, za předpokladu, že jste si ji někam uložili, případně, pokud používáte pro práci s DS nějakou externí aplikaci, tak se Vaše datové zprávy archivují (po libovolnou dobu) v této aplikaci.

210758

18.08.2010 15:39

Písnička jako zbraň

RE: Pavlína Jíšová

FRENKY 88.?.?.?

Ano její hlas je fantastický (alespoň pro mne). Web Pavlíny najdete na http://www.jisova.cz/ (je tam i pár empétrojek)
Jinak zpívala také se skupinou Nezmaři, dále s Druhou trávou nebo s Žalmanem a vždycky když otevře pusu, tak běží mráz po zádech (v tom nejlepším smyslu)

Jinak k některým příspěvkům níže i výše. Pavlína (a kapely ve kterých hrála) zpívají o všem. Rozhodně by byl velký omyl řadit je k nějakému názorovému proudu.

226522

24.09.2010 04:57

Krajský soud zrušil osvobozující rozsudek. V neveřejném zasedání

Jak fungují soudy

FRENKY 88.?.?.?

O tom, jak fungují soudy, si můžete udělat představu zde:

http://www.mujglock.com/strelba-v-krusnych-horach....

Zejména doporučuji k přečtení poslední a předposlední "zhodnocení dne" na konci stránky

[bliji]

228588

30.10.2010 11:14

Česko Slovensko má talent?

RE: Česko má talent ..

FRENKY 88.?.?.?

Přesně to jsem chtěl teď napsat.
Panbůh zaplať, že už rok nemám televizi. Je to neuvěřitelné osvobození.
Dopořučuji.

231383

31.10.2010 05:43

Česko Slovensko má talent?

RE: prast jak uhod

FRENKY 88.?.?.?

Souhlasím, proto už se několik měsíců (po té, co už rok nemam televizi) připravuju na to, že se dobrovolně osdtřihnu od zpravodajství na internetu.
Technicky je to velmi jednoduché..prostě si smažu příslušné RSS ze čtečky.
Ovšem stále hledám odvahu. ... Možná s novým rokem...

231431

Káva pro Zvědavce

22

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc prosinec přispělo 45 čtenářů částkou 6 716 korun, což je 22 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010
IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
1CuErU28m5a2tod9eZjnkY4sdidBVMpX6K
Další možnosti platby › Související články ›

Ve zkratce

Konzervativci v Británii zvítězili. Drtivě. Brexit bude!13.12.19 10:53 Británie 3

Hidžábem to začíná12.12.19 11:38 Francie 1

Italské námořnictvo čelí Erdoganovi: Na Kypr dorazila italská fregata Federico Martinengo 10.12.19 21:50 Itálie 1

Turečtí vojáci vyvěsili tureckou vlajku na řeckém ostrově v řece Evros10.12.19 20:19 Řecko 1

Turecká letadla dnes 30x narušila vzdušný prostor Řecka v Egejském moři10.12.19 19:50 Řecko 2

Důkaz o "nezávislosti" průzkumů veřejného mínění10.12.19 14:14 Česká republika 6

Střelec v ostravské nemocnici zabil šest lidí. Neměl legální zbraň10.12.19 11:21 Česká republika 6

EU nařídila sledovat už od roku 2020 spotřebu každého řidiče, někteří na to doplatí10.12.19 11:10 Evropská unie 0

Poslanci chtějí zakázat domobranu10.12.19 11:06 Česká republika 2

Čína zakáže americkou technologii - začíná ná totální technologická válka 09.12.19 20:19 Čína 0

Cultural Enrichment #1309.12.19 19:39 USA 1

Belgie: Muslimský mob podpaluje vánoční strom na náměstí a řve "Allahu akbar"09.12.19 19:27 Belgie 1

Hihi. Chvilkaři se zlobí na Klause mladšího. Nemohou zneužit symbol trikolory09.12.19 17:51 Česká republika 2

Z dcery Angeliny Jolie a Brada Pitta se stává kluk09.12.19 11:20 USA 1

Chvilkaři proti Babišovi, Sardinky proti Salvinimu - stejný scénář, jak přes kopírák09.12.19 11:15 Itálie 1

Augsburg: Muslimové na vánočních trzích ubili hasiče09.12.19 11:11 Německo 0

V Jizerských horách místní obyvatelé obnovili nacistický památník padlým vojákům Wehrmachtu a oddílů SS 08.12.19 21:01 Česká republika 3

Istanbulská dohoda - čeští občané jsou záměrně podváděni08.12.19 20:02 Česká republika 3

Neschválení Istanbulské dohody je neakceptovatelné, řve feministka. Odhlasujeme, že k Istanbulské dohodě přistoupí EU jako celek, vyhrožuje EU komisař06.12.19 11:41 Evropská unie 5

Národná rada SR schválila Dodatkový protokol, zavádzajúci nové trestné činy za vyjadrenia rasovej a xenofóbnej povahy06.12.19 10:56 Slovensko 2

Měnové kurzy

USD
22,91 Kč
Euro
25,47 Kč
Libra
30,54 Kč
Kanadský dolar
17,40 Kč
Australský dolar
15,75 Kč
Švýcarský frank
23,28 Kč
100 japonských jenů
20,95 Kč
Čínský juan
3,29 Kč
Polský zloty
5,97 Kč
100 maď. forintů
7,73 Kč
Ukrajinská hřivna
0,98 Kč
100 rublů
36,45 Kč
1 unce (31,1g) zlata
33 803,92 Kč
1 unce stříbra
387,94 Kč
Bitcoin
161 867,17 Kč

Poslední aktualizace: 14.12.2019 19:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo ?