Zpátky na příspěvek ›

Všechny příspěvky ze stejné IP adresy

Nalezeno 107 příspěveků, 1 jméno: <nic>.

Stránka: 1 2

Setříděno od nejstaršího, přetřídit od nejnovějšího

11.12.2009 12:13

Prasečí chřipka - historie nemoci a možností jejího léčení

RE: Zda se, ze Baxteru zatim psenka v Cine jen tak nepokvete.

90.?.?.?

ten česnek jsi polykal jako stroužek vcelku, nebo rozmělněný? doporučuje se vcelku, protože se látky z česneku uvolňují teprve postupně ve střevě. zatímco v rozmělněném stavu si člověk popálí sliznice a podráždí žaludek. -ano, je to někdy problém, větší stroužek polknout celý (někdy uvízne v jícnu) ale jednak časem dojde tam kam má, pomůže zapití hrnkem vody, a jednak jde o zvyk... pokud se pak už člověk nebojí, nekřečuje a polkne to snáze. výhoda je také v tom, že člověku takto "nesmrdí" z pusy.

ohledně bolavých ramen (a asi usazenin v kloubech obecně) mi referovala jedna známá:
brala dlouhodobě léky (bezvýsledně), šla s tím na rehabilitaci do tamní nemocnice, a tam ji vzal do parády zde působící terapeut - číňan. jednoznačně na ni vyhrkl: "jis jogurty? -to nesmis!" ...a i jiné kysané mléčné výrobky jí takto "zakázal". ona tvrdí, že to skutečně pomohlo... že vynechala téměř vše od mléka, a dlouhodobá zatuhlost a bolest ramenního kloubu jako zázrakem zmizela. (samozřejmě to asi nebude platit u arthrotiků s kloubem poškozeným nebo u kloubů bolestivých z jiného důvodu).
o bobkovém listu jsem také četl, i zkusil, i čištění (šankhaprakšálana). ale jím celkem všechno (jen mléko nepiju, protože se mi netráví). ale jogurtu ráno jsem se zatím nedokázal zříct... a dlužno povědět, že mě někdy ramenní kloub bolí... ale asi ne natolik, abych se zatím vzdal svých rychlých snídaní.

o kravském mléku někteří všeobecně říkají, že je to pěkná prasárna -že by to dospělý člověk neměl vůbec vzít do pusy. údajně to asi 1/3 lidí velmi obtížně tráví, protože nemají enzym k tomu potřebný.
kravské mléko obsahuje velké množství kaseinu (látka k tvorbě kostí mladé krávy), ale člověk přece nemá obrovskou kostru a rohovité části jako kráva, ani její 4 žaludky. a dospělý člověk má už kostru utvořenou, tedy údržba vápníkem z vody, z kořenové zeleniny a z ryb je naprosto dostatečná. žádný dospělý savec na zeměkouli nepije mléko. ani svého druhu, natož cizího druhu (s jiným složením).
osobně si myslím (i jsem to myslím někde četl), že si tělo s přebytkem kaseinu, vápníku a jiných nadměrných složek v kravském mléce, není schopno poradit, vyloučit to, a tak ty vápenaté soli ap. ukládá kam se dá... do kloubů (které zatuhnou) a jako šlem ve střevech, který zaplácá střevní stěnu a znemožní tak vstřebávání živin z jiné dobré potravy.

206777

17.12.2009 15:31

Ateistický národ v banánové republice

RE: 1948

90.?.?.?

o homogenitu neusiluje jen katolické křesťanství (co/kdo to je?). lidé zcela přirozeně usilují o sjednocení, o život ve shodě (a ne v hádce... je to příjemnější), o život mezi svými, a ne mezi cizími, jimž nerozumějí (i to je příjemnější a bezpečnější). taktéž o život na nějakých vyzkoušených základech (a ne v luftě) -i to je mnohem příjemnější a užitečnější, i méně kolizní. to jen někteří chroničtí kverulanti musejí brojit proti dobrému a vyzkoušenému, a hledat hnidy, bořit a tvořit nehomogenitu. někteří jen kvůli svému egu - tváří se chytře, "myslitelsky", nezávisle, moderně [velký smích]. některým se to i může hodit do krámu (jisté vrchnosti -přece rozděl a panuj... a co je roztříštěné, dezorientované, tomu se snáze vládne... lépe se té mase vnutí novoty, nové-příhodné "náboženství" a nový umělý "řád" ).
jen hlupák, který ničemu nerozumí může vyslovit názor, že víra (křesťanská i nekřesťanská) je jen infekce a patří "do jednoho pytle (odpadkového)" [chechtot] takový člověk je šílený ignorant, omezený (zato však nadřazený nad většinu věřícího lidstva) tupec, takže mu nelze nic vysvětlit (i kdyby někdo chtěl) a on nemůže pochopit (protože nechce, a zřejmě na to ani nemá).
na závěr budiž řečeno, že víra není osobní věc (žádná vnitřní sebe-onanie), zvláště proto ne, že má ne-osobní (vnitřní) základ, nýbrž vnější, a také důsledky zvnějšku směrem k člověku a jeho duši/nitru, i budoucnosti. také je zde respektována svoboda sdružovat se tak volně, jak člověk sám chce. proto jen idiot může jiným lidem vyčítat či zakazovat sdílet stejné názory, víru, cíle, nazývat to církví (správně), ale tuto jako "spolek" odsuzovat. proč? vždyť si, kverulant, může dělat co chce! nikdo jej k ničemu nenutí! jen ať si klidně zůstane ve své osamělosti a chladné nevíře, izolován od jiných, pouze se svými vnitřními "chytrými" názory (které však, bůhvíproč, vnucuje jiným mimo sebe -že by snaha o manipulaci, provokaci k nenávisti a snaha o tvoření nějaké anticírkve???).

207252

17.12.2009 16:01

Climagate – Velký vědecký podvod

hmm

90.?.?.?

>Nevyřčeno totiž z toho vyplývá, že tedy nemusíme planetu šetřit a nemusíme se snažit omezit produkci skleníkových plynů. To je velmi krátkozraké.
---ano, to by bylo... zodpovědně a úsporně bychom se chovat měli. ale ať si každý sáhne sám do svědomí:
- chodíte nakupovat pěšky? nebo autem? co MHD či vlaky?
- kupujete salám v plastovém futrálu? podobně sýr, jogurty, těstoviny, balené maso, koneckonců i rohlíky a chleba... ...
- vezmete si u pokladny v TESCU plastovou tašku? nebo dvě i čtyři?
- co nápoje v PET lahvích?
- jak s odpadem doma -ne snad do plastového pytle v koši?
- omezíte se snad kvůli přírodě a nekoupíte si domů mračno věcí z plastu nebo jiných ropných produktů? monitor, televizi, část nábytku (židle, dřevotřísky), koberec, ...
___Každý si zaujímá své osobní postoje, a přitom může i nemusí mít rád klimatology (anebo podvodníky). Ostatně je známo, že sluneční záření a moře vyprodukují 99% toho CO2... a lidská činnost jen 1%... tedy můžeme snižovat jen uvnitř toho procentíčka... a zřejmě ne mnoho, vzhledem k rostoucímu lidstvu a prudkému rozvoji v Číně, Indii, Rusku, Brazílii i jinde. Je tedy iluzorní myslet si, že když budeme poslouchat klimatology, a ochudíme se, investujeme nesmylsné částky do "ekologie" (často nesmysly jako solární panely), že zachráníme planetu... tou desetinou procenta ani náhodou!!! je to jako boj s gravitací... nebo jako chtít bojovat s naší hvězdou -Sluncem. =čiré bláznovství.

>Faktem je, že nabourání se do pošty klimatologů přišlo dva týdny před konferencí v Kodani. Jako na zavolanou. Hm. Komu to prospělo?
---no například Rusku. jednak prý šlo o jejich hackery, a jednak se jim v konkurenci se západem hodí vše, co západ naruší, destabilizuje. například zpochybnění "ekologického náboženství" propagovaného až příliš často západními vládami, tamními mocenskými strukturami (někdy z pozadí... manipulace, dehonestace nesouhlasících vědců...) prostě jde o kšeft... nové vymyšlené odvětví. podvod.
a když se pak navíc (na závěr) Rusko zaváže k velkomyslnému snižování emisí (nejlépe takovému, které je nic nestojí, útlum průmyslu v krizi, ekonomika modernizace, velké širé pláně plné lesů), může z toho v očích světa jen profitovat.
jinak aby nedošlo k mýlce: Rusko mám rád.

207262

17.12.2009 16:29

Climagate – Velký vědecký podvod

RE: Ja nevěřím svým očím...

90.?.?.?

někoho není třeba vůbec zesměšňovat... to zvládne sama "ohromná", sebestředná, netýkavá a bojovně-neženská autorka, například zařazením výše uvedeného blafu za jankův příspěvek (neřeším přitom motivaci, pravdu či objektivnost jeho příspěvku).

207267

18.12.2009 01:53

Climagate – Velký vědecký podvod

RE: No jo komu ale věřit

90.?.?.?

přesně tak! výrobou takzvaných "biopaliv" z pšenice, kukuřice (možná i brambor) a cukrové třtiny se zvýšila jak cena paliv (s povinně přimíchávanými drahými "bio"-přídavky), ale hlavně se zvýšila cena komodit jako pšenice, kukuřice a jiné potravinářské položky na burze a tedy ve světě, i v tom chudém světě. toto má jasný brutálně škodlivý dopad do chudých zemí, mající za následek smrt hlady těch, kteří si pro nedostatek jídla a jeho vysoké ceny nemohou koupit tolik jídla, aby přežili.
dále nesmyslné ekologické požadavky směrem k chudým rozvojovým zemím způsobí, že tyto budou muset investovat do změny technologií (na což nemají, tedy to jejich rozvoj zastaví nebo silně zbrzdí) a nebo budou muset určité provozy odstavit, aby vyhověly kýmsi stanoveným limitům (které nemají skutečně vědecké opodstatnění -jde o požadavek založený na lži). takže vlastně zbytečně, jen pro něčí legraci, přijde řada lidí i o tu svou momentálně mizernou práci, a budou umírat hlady také. a ty chudé státy vyplýtvají prostředky, které by mohly investovat do nového průmyslu a infrastruktury, na plnění číchsi limitů... a na řešení sociálních potíží už nebude vůbec nic.
o nesmyslech jako omezování chovu hospodářských zvířat, produkujících údajně skleníkové plyny, se mi už vůbec nechce psát... takové konstrukce vymýšlí určitě choré mozky. nějaký bIb řekne, že metan škodí, a zakáže (nebo ekonomicky v podstatě zlikviduje) chovy, farmy. a místo krav snad budeme žrát trávu my, lidé... protože podle nějakých fanatiků holt proces "výroby" masa produkuje moc "škodlivých" plynů. což bude ničit to málo zemědělců ve vyspělých zemích, a množství pastevců v zemích chudých.
ale co bychom neudělali pro zelenou planetu, ne?! hlavně když to říká kapacita jako Gore nebo jeho uplacení "vědci" z klimatického panelu OSN... a hlavně, když na tom někdo jiný vydělá. vydělat se totiž dá jak na něčím neštěstí, na něčí úkor, tak i na lidské bIbosti.
...a to jsem nemluvil o "ekologickém" hitu - solárních panelech, při jejichž výrobě se spotřebuje tolik energie, kolik vyrobený panel za celou životnost nevytvoří (nemluvě o produkci "skleníkových" plynů při výrobě). ale hlavně že spotřebitel zaplatí někomu dotace ve zvýšené ceně elektřiny, popřípadě v daních a zvýšených cenách všech produktů, při jejichž výrobě se energie užívá.

207335

18.12.2009 01:56

Výzkum veřejného mínění odhaluje hloubku traumatu nezaměstnaných

RE: Slabé kusy odpadají.

90.?.?.?

moje upřímné uznání, za tohle vyjádření.

207336

18.12.2009 02:23

Climagate – Velký vědecký podvod

RE: No jo komu ale věřit

90.?.?.?

přesně tak! budeme investovat do technologií na základě uměle vytvořené "nutnosti", budeme těžit ledek a jiné suroviny v přírodě, chemičky pojedou na plné obrátky a budou zasírat přírodu, ale s odpadem z kravínů, vepřínů a slepičáren nebudeme umět pohnojit snad nikdy. kdysi to šlo, ale to ještě nebyl ten byznys s umělými hnojivy a jinou "zemědělskou" chemií.
naprosto nechápu, co brání našemu zku*venému státu, aby každého nezaměstnaného, kterého vyplácí (a je to každý desátý práceschopný občan) zaměstnal jako sazeče stromků na mýtinách, v parcích, a v jiných určených lokalitách. -lidi by dělali za tu podporu něco užitečného, a to na čerstvém vzduchu (místo hospod a heren) !!! při pouze 80 stromcích denně (=pouhých 10 ks za hodinu) by ten půlmilion lidí vysázel za rok cca 10 miliard stromů!!! víte, kolik dřeva (a čistého vzduchu a zeleného prostředí) by náš stát měl?! dřevo zdarma pro sebe (stát), pro lidi za režijní ceny, i na vývoz... k tomu by nutně vznikla nová práce (zaměstnanost) na pilách a ve stavebním a souvisejícím průmyslu. ale pro stát je jednodušší, aby nic takto neorganizoval... jen jako špatný hospodář rozdává peníze za lenošení nebo melouchářům a jiným "sociálně potřebným".
ale snadno, rychle a bez skrupulí odře až na kost soběstačné, snaživé pracující... [zmaten] -vždyť je to přece jasné! -je třeba zvýšit progresi, solidaritu... [oči v sloup] potrestat ještě více 9 živitelů jednoho nezaměstnaného / takzvaného invalidu...

207338

18.12.2009 02:55

Ateistický národ v banánové republice

RE: Bravo

90.?.?.?

no když to máš s pamětí tak špatné (asi také jen příležitostně a selektivně), tak to se pak nemůžeme divit těm tvým "odborným" replikám [velký smích]
a co třeba démonický bratr Koniáš, pálící zlomyslně lidem všechny knihy? to jste v učebnici dějepisu neměli? ani jak byla katolická církev "nepochopitelně" nepřátelská vůči těm "hodným a hrdinným" lupičům a vrahům husitským? ne? neformovali vás tak? v socialistickém duchu "proletariát versus tmářská církev a vrchnost"? no, možná to váš vesnický učitel neučil... ale spíš myslím, že ano... jen nechceš přiznat, odkud pramení tvé postoje... poněkud primitivní.
no pokud něco zanedbal učitel dějepisu, soudruzi tě ke kandidatuře ve straně jistě proškolili... a sám ses zřejmě tomuto směru pilně věnoval i v rámci samostudia, třeba na netu.

ne, mně nijak zlí (natož démoničtí) nepřipadají. prostě nějak zaměření lidé.

207342

18.12.2009 11:37

Ateistický národ v banánové republice

RE: Prečo mnoho ľudí nemá vieru?

90.?.?.?

nezlob se, ale máš v tom evidentně galimatiáš!
svatými jsou (lidmi) nazýváni dobří lidé, o nichž se předpokládá, že jsou v nebi/ráji. není to ten, kdo se zjevuje. pravost se nerozlišuje podle nějakého křížného zjevování.
Bůh jistě měl a má zájem na povznesení lidí, a právě proto osobně a s autoritou nejvyšší (sám boží syn) přišel lidstvo uvést do pravdy - a jak to dopadlo? přesně jak on věděl a sám řekl: kdo nechce i přes to všechno uvěřit (nebo komu to není dáno), tam nepomůžou ani zázraky. a následovala dokonce agrese, ukřižování.
mimochodem: kdybys znal aspoň trošku bibli, nepožadoval bys zjevování ježíše, protože bys věděl, že se znovu objeví až na konci časů.
tvoje komická hláška, že "boží syn velmi chybuje" je opravdu k popukání. kdybys měl i jen z 1% vědění v souvislostech tak, jak to má bůh, mohl bys snad chápat některá "proč". fakt je ale takový, že máš jen velmi omezené poznání (díky tvému mozku, nadání, i lokálně). což ti ovšem nebrání v jednoduché a opovážlivé kritice někoho o mnoho řádů výše.
islám ježíše zná (i marii), ale mají jej jen za významného proroka. islám je vůbec trošku zmatené náboženství, čerpající evidentně i z dřívějšího křesťanství. prostě takový kompilát.
a buddhisté? v dnešní mediální době už není mnoho lidí, kteří o ježíši nikdy neslyšeli. ale od toho jsou právě věci jako misie (dle příkazu ježíšova - jděte do celého světa a svědčete, hlásejte radostnou zvěst).
při božích schopnostech opravdu není problém nic. ale on není a asi ani nechce být loutkář... něco nařídit proti vůli lidí, pak kontrolovat jako dozorce a trestat. dává možnost volby každému - a nakonec vše zváží. že někdo krade či vraždí, to není přece boží rozhodnutí (ani vina), nýbrž rozhodnutí těch zlých proti boží vůli... podobně i nevíra a urážky boha. i to dočasně připouští. a nechává ještě krátký čas na nápravu. to ti snad nemůže být na závadu, spíše naopak.

207375

18.12.2009 11:55

Ateistický národ v banánové republice

RE: Bravo

90.?.?.?

sorry, ale tvůj přehled je "doslova gigantický", omračující, a tvá objektivita na úrovni opičky, která prošla nějakou drezůrou (jednostrannou).
pokud já vím, husité chtěli údajně (vytržením se z pravé církve a vytvořením své lidské církve) tomu světu ukázat, jak se prý katolíci nechovají dle Bible a že oni jsou lepší, pravověrní - a tak tedy nerespektovali svou vládu (rozpor), vraždili nevinné (rozpor), kradli (rozpor), podpalovali celá města (rozpor), a dle tebe "vykopávali ty druhé lidi z Čech" (tedy zlo, kterého se ani na nich nikdo nedopouštěl). rozhodně ta sběř, ta zdivočelá chátra nerespektovala "miluj bližního svého a dobře čiňte i svým nepřátelům". -o jaké reformě (či reformaci) tedy může být řeč?!
a výsledek té jejich úrovni a ukázce "víry" samozřejmě odpovídal: ta lokální vzpoura způsobila jen obrovské škody hmotné, kulturní, a lidské (v rámci českých zemí) a nadlouho uvrhla náš stát i národ do doby temna. poděkuj těm svým kališníkům! no dělej - oslavuj je! ...není za co.

207378

18.12.2009 11:58

Ateistický národ v banánové republice

RE: Bravo

90.?.?.?

samozřejmě že odpustí.
ale info pro tebe: odříkat něco nestačí.

207379

18.12.2009 12:10

Ateistický národ v banánové republice

RE: Jestli to není tím,

90.?.?.?

osud je přece něco daného, nezvratného. tedy v to jednak nelze věřit/doufat (to tě pouze dostihne) a také nechápu, proč v to "cosi neosobního" věřit... když ti ten nalajnovaný údajný seznam budoucích událostí nemůže nic pozitivního dát.
navíc: nezpozoroval jsi, že máš svobodnou vůli (každý), a tedy se rozhodnutími mění realita i budoucnost?
věřit v boží mlýny bez boha je nesmysl, protimluv.
a věřit v lásku jistě lze, ovšem v lásku koho? manželky, u které se klidně může stát, že tě podvede a uteče s jiným? a kde pak bude tvá víra, a co ti vlastně taková víra dala? nebo v lásku dětí, které třeba vylétnou z hnízda a vzpomenou si na tebe jen 2x za rok, když něco budou potřebovat?
existence "osoby" boha a z toho plynoucí přirozený požadavek osobního vztahu člověka, je přece jen něco reálnějšího, závažného. -jistě, lze to ignorovat a věnovat se svému, svým představám.

207381

18.12.2009 12:19

Ateistický národ v banánové republice

RE: Bravo

90.?.?.?

nesmíš lhát! nešlo o jediné slovo "katolík", nýbrž o celkové vyznění tří vět: každá z nich uštěpačná až vyjadřující tvůj nenávistný postoj ke katolíkům. a na toto jsem reagoval - apelem k toleranci (i katolík má právo na své přesvědčení, odlišné od tvého) ukázkou, že jsi tedy v takovýchto projevech ubohý, a vzhledem i k ostatním zmateným tvrzením jsem musel (chtě-nechtě) usoudit, že jsi skutečně nevzdělaný, popřípadě vzdělaný velmi pokřiveně (skrze čísi mindráky, které přejímáš i pro sebe). přesto však jsi suverénně přesvědčený o své jediné "pravdě", a tu předkládáš až fanaticky!
[velký smích] už to chápeš, kde jsi udělal chybu? já nepomlouvám, jen hodnotím to, co ty tady trousíš.

207382

18.12.2009 12:29

Ateistický národ v banánové republice

RE: husita je na vině

90.?.?.?

člověče, proč lžeš?! na moravě se k husitským hordám skutečně nikdo nepřidal (leda naoko, dočasně, pod hrozbou smrti nebo vypálení). není tam mnoho obcí, které by měly nějakou výraznější stopu husitství.
ostatně důkazem je i to, že se husitství ani zde (a ostatně ani v čechách) moc neuchytilo, neudrželo - kdyby to ta většina prostého lidu (venkovského) opravdu přijímala, pak by NIKDO neměl šanci s většinou českého národa skoncovat. jenže ono o většinu rozhodně nešlo, že... spíše to byl emocionálně-prospěchářský výstřel mimo... a proklamovanou obrodou křesťanství nebylo husitství ani náhodou.

207384

18.12.2009 17:22

Ateistický národ v banánové republice

RE: 1948

90.?.?.?

>vzdělání, hm, to musí být bezva… Ale při hlubším zamyšlení to zase tak bezva být nemusí
[velký smích] no comment, hlubokomyslný tvore
>protože může končit až výplachem mozku
no u tebe se to evidentně nějakému pseudovzdělanci z opačného pólu podařilo [velký smích] takový mišmaš z lebeni mohl vzniknout jedině v prázdné hlavě nějakého primitiva... muselo tam být zcela prázdno, aby se tam ten bordeI vlezl.
>1 JN je také symbol mlčenlivosti a zpovědního tajemství
>2 jezuiti při své misijní činnosti kromě škol roznesli i Jana Nepomuckého do celého světa
>3 Zpověď musela být úžasným zdrojem informací pro jezuitskou síť
není tam nějak moc rozporů, tvých fantazií a přání, jakož i zcela nepodložených dohadů?
-mlčenlivost versus údajně využitelný zdroj informací
-úcta k světci reprezentujícímu diskrétnost versus zneužití právě tím řádem, který jej údajně uctíval a roznesl do světa
kromě toho jezuité jsou jen jediným z desítek řeholních řádů, a zcela jistě se zpovídáním nezabývali jen oni, v rámci nějakého svého monopolu. to spíše ty jsi zmatený fanatický chudák, který vše zlé spojuje s katolíky, a ve vrcholně dokonalé podobě pak zásadně s jezuity.
tvé fantazie z Bohemian grove nejsou opravdu už ani k smíchu, spíše k lítosti nad tebou... když jsi nepochopil okultní a protikřesťanské zaměření těchto kruhů (zednářů, iluminátů, skull and bones, bohemian grove...)
k poslední větě snad jen tolik: aby se s tak totálně zmateným tupcem někdo dorozuměl, bylo by zapotřebí ti vypumpovat z hlavy všechnu tu veteš, co ti tam někdo natlačil a co jsi dovršil vlastní pílí voIa, a pak by bylo zapotřebí provést opětovné naprogramování na člověka... od nuly.

207405

18.12.2009 17:24

Ateistický národ v banánové republice

RE: Bravo

90.?.?.?

"kamaráde", s tebou už čas ztrácet nebudu [velký smích] bylo by ho škoda. nemáš na diskusi ani na pochopení... to je zcela zjevné.

207407

18.12.2009 17:28

Ateistický národ v banánové republice

RE: Bravo

90.?.?.?

jen duševní troska nechápe ani tak jednoduchou věc, jako je význam slova "pomluva": NEPRAVDIVÉ tvrzení o někom, kdo NENÍ přítomen. zde není splněna ani jedna z dvou podmínek -jde o pravdivé hodnocení na základě faktů zde dostupných, a tvrzení se týkají tebe, který přítomen jsi. takže běž do p*

207408

18.12.2009 17:30

Climagate – Velký vědecký podvod

RE: Editor napsal

90.?.?.?

jsem rád, že si rozumíme.
ahoj! [smích]

207409

18.12.2009 22:36

Ateistický národ v banánové republice

RE: 1948

90.?.?.?

>Vnímám to tak, že víra v boha je jaksi neodpovědná
záleží, zda jsi za sebe odpovědný člověk (nebo nesvéprávný). to se ale nevylučuje s důvěrou v boží pomoc.
>protože vše má v moci bůh a já to nemohu ovlivnit
nesmysl. toto by byla víra v nějaký pevně daný, chladný a nezměnitelný krutý osud. jenže to nemá s vírou v boha-dobro-lásku vůbec nic společného. právě naopak -pasivní "víra" v nezměnitelnost osudu je jedním z důvodů vyřazení se z církve (člověk sám věří v něco, co je s vírou v boha v naprostém rozporu). copak ani ty sis nevšiml, že máš svobodnou vůli, a že vývoj budoucnosti se liší při rozhodnutí A či B? kdybys neměl svobodu rozhodnout se, nemohl bys být za své činy ani zodpovědný... nemohl bys za to, že něco uděláš bIbě. jenže tak to právě není. "neodpovědná" je víra v osud. při víře v boha, který dává svobodu jsi skutečně odpovědný za svá rozhodnutí a co děláš.
>Naopak při víře ve svojí osobní vnitřní sílu se jedná právě o převzetí zodpovědnosti
totální kravina! víra ve své síly tě velmi brzy zklame - když přijdeš do situace kdy zjistíš, že jsi slabý a sám si nevíš rady, nemáš sílu, nemáš moc udělat, co bys chtěl.
>Náboženství lidem bere sílu žít život odpovědně a podstrkuje jim jako náhražku
přesný opak je pravdou -jako dítě boží máš od něj plnou svobodu + jistotu někoho nejmocnějšího za sebou + ta nejlepší doporučení od dobrého otce pro úspěšný život + jeho pomoc + klidnější přijetí "nezdarů" (víš že nejde o katastrofu, nýbrž o vedení) + všechno, co mají nevěřící.
>kteří před ním nebyli dostatečně připosraně předkloněni, po zásluze potrestá.
kdo věří v tuto kravinu, je ubohý.
>je-li to Bůh, tak už z pricipu by měl vypadat jinak než lidé
opět nesmysl (dokážeš napsat i něco jiného?)
učí se, že Bůh je duch... to zaprvé. zadruhé nějakým způsobem jsme mu jako lidé podobni (stačí si přečíst aspoň kousek Bible... stačila by první kapitolka Genesis) - "Učiňme člověka, aby byl naším obrazem podle naší podoby... ...Bůh stvořil člověka, aby byl jeho obrazem, stvořil ho, aby byl obrazem Božím, jako muže a ženu je stvořil". kromě toho boží syn ježíš se podobal lidem zcela (kromě hříchů).
zkus psát jen o něčem, co alespoň trošičku znáš... tohle téma to rozhodně není [velký smích]

207434

18.12.2009 22:45

Ateistický národ v banánové republice

RE: 1948

90.?.?.?

[velký smích] ale ale, pane konspirátore. NEEXISTUJE lidský spolek (ani řeholní řád), který by byl zcela dokonale organizovaný, homogenní a soudržný při různosti lidí a tím pádem i jejich motivů. bezchybní lidé nejsou (dokonce ani bezchybní roboti nejsou). proto je jasné, že píšeš nesmysly, že nějaký řád je jako jedno tělo (a ještě "dokonale" mlčenlivé).
kromě toho se samozřejmě mýlíš i ve zločinných záměrech jezuitů a v jejich zneužívání zpovědi (zásada mlčenlivosti byla v tomto bodě v církvi vždy nejsilněji držena). ty je vůbec máš za démony (jezuitský řád)... a to i přesto, že jsi se evidentně lživě dušoval, že je vůbec nedémonizuješ [mrknutí jedním okem]

207435

lidi, proč bez myšlení tak bIbě kecáte?!!
>Kapitalizmus je rovnako idealny system ako komunizmus/socializmus
to bys pak mohl tvrdit, že k běhu je stejně ideálně disponován gepard jako slimák.

dnešní kapitalismus je přirozený (takřka přírodní) systém (pokračovatel otrokářství, feudalismu, ranného kapitalismu). prostě se jeden jediný funkční a přírodní systém vyvíjí. jen se to jinak jmenuje... dnes třeba lživě "demokracie"... dejme tomu s přívlastkem postindustriální, postmoderní.
pohonem je snaha uspět v konkurenci. motorem je do člověka přirozeně vložený pud přežít, pud líbit se samičkám, být obdivován a respektován jinými samci, zplodit, uchovat a všemožně podpořit SVÉ potomstvo, do budoucnosti předat své geny (je to podvědomé, takto samozřejmě nikdo prvoplánově neuvažuje... ale je to v nás).

socialismus je zcela PROTIkladný systém, uvažující ideálního člověka, který bude i bez motivace poctivě pracovat na 100% a vezme si jen tolik, kolik potřebuje, s ohledem na ostatní. jenže člověk NENÍ dokonalý, je líný, sobecký a jinak zkur_ený. proto socialismus nemohl, nemůže a nikdy nebude moci existovat a úspěšně přetrvat.

tvůj problém je, že dáváš kapitalistickou honbu za ziskem do souvislosti s ekologií (a u socialismu totéž neděláš). stačí si vzpomenout, jaké splašky tekly za socialismu místo řek (dnes jsou řeky relativně čisté), jaký smog jsme zažívali v socialistických průmyslových městech (dnes je vzduch čistější).
komunista prostě na ekologii nebyl... ani náhodou. zajímal jej jen proletář, kterého chtěl tvrdohlavě uspokojit v jeho potřebách, na což neměl... natož pak, díky mizerné efektivitě ekonomiky, aby zbývaly prostředky ještě na ekologii. komouš byl snílek, tupý fundamentalista a ZCELA nedostatečný hospodář v každém ohledu.

je omylem lidstva, že se nedokáže poučit, a opět sní o pič_vinách... úpěnlivě se snaží věřit v nějaký umělý, lidmi vytvořený (ovšem nikdy a nijak nevyzkoušený a neověřitelný) systém, odtržený od lidí a od přírody... v "moudřejší evropskou/světovou vládu", centralistickou, socialistickou, která prý bude (bůhvíproč) osvícenější, dokonalá, skvěle bude plánovat ve prospěch všech (utopie, budou si hrabat pod sebe, jako všichni vládci, a to na úkor naivního plebsu), a navíc prý bude mírumilovná a ekologická. opět si díky snílkům nabijeme čumáky. i v EU (s Lisabonskou smlouvou) i v případném NWO světovém systému. nejvíc to odse_ou samozřejmě nejslabší, tj. většina proletářů. ale paradoxně právě tupé masy, ta většina tyto vlády umožňuje, ustanovuje! ke své škodě a možná i zkáze.

207439

ty žiješ na faře???
a ještě s marxem? no to se pak (u tak jednoduchého živočicha) ani moc nedivím, že svůj život projektuješ jiným podle své zkušenosti. na sledování vývoje a pozorování fází přirozeného společenského řádu nemusí být člověk komouš, jako ty.
ty si démony dělej z koho chceš, magore. nikdo normální a myslící tě snad nemůže brát vážně.

207461

19.12.2009 18:16

Ateistický národ v banánové republice

RE: 1948

90.?.?.?

>Víře "rozumí" jen věřící
podle tebe jí snad rozumí nevěřící, který nepochopil, a proto to nebyl schopen přijat? (zde ovšem nešlo o víru konkrétně, ale o téma).
>ty tu děláš nábor
rozhodně ne.
>Mluví z tebe pojišťovák
z tebe něco mnohem horšího... hl___k.
>za kolik mi tu víru teda šoupneš? Chci slevu!
ty nemáš nárok. všechno si nejde koupit. (a tebe bych speciálně natáhnul, frajírku přechytralej)
>óbóže
kdože??? !!! ???

207514

>Daně jsou totiž socialistický vynález
[velký smích] opravdu humorné. středověcí panovníci tedy žili v době socialismu a byli to komouši nebo socani? a egyptští faraoni a římané taky?
problém (a rozdíl) je v užití daní - pro svou potřebu a obecné stavby/dobročinnost, versus pro přerozdělování a tím pádem demotivaci (za doprovodu korupce).
takže tvůj přehled, stupeň zamyšlení a produkt je opět (stále) na nízké úrovni. přetrvávají povrchní soudy a tlachavost. podobně diskutabilní je totiž i tvrzení, že kapitalismus neexistuje, když se krade a podvádí (to se děje v každém systému). a reklama se s kapitalismem samozřejmě také pojí... je prostředkem seznámení potenciálního zákazníka se značkou i produktem, tedy ovlivňuje kapitalistickou ekonomiku, úspěšnost prodeje motivovaných podnikatelů. a reklama pochopitelně vždy trochu idealizuje či přehání (nepravdivě, manipulativně).

207563

20.12.2009 17:47

Climagate – Velký vědecký podvod

RE: Zajimave..:)

90.?.?.?

>Jezuité z britské obchodní společnosti Hadson Bay
[velký smích] tak oni ti zlí jezovité i podnikali v obchodních společnostech...? hmm, hmm... ďábelský plán pro zotročení indiánů, kteří byli jako otroci evidentně nepoužitelní, to se vědělo už dávno, tehdy. (rozdíl od poddajnějších černochů).
>silné omezování CO2 ... má postupně zahubit veškeré rostlinstvo, jako zdroj naší potravy
[velký smích] [velký smích] tak to je těžký kalibr... takže když lidé vyprodukují jen necelé procentíčko CO2 na planetě, a myslitelné úspory mohou dosahovat sotva jednoho promile (pokud vůbec), pak NIKDO nemůže ani v těžké duševní nemoci uvažovat, že by ničil rostliny tímto jemným odběrem CO2, když kolísání jinak dosahuje řádů procent, a to z přírodních důvodů (slunce a moře).
>Údajně mají již vybudovaná podzemní sídliště, vše propojeno vlakem na magnetickém polštáři, ekologické laboratoře s umělým mikrokliomatem na pěstování organických produktů atd.
pěkná sci-fi [velký smích] člověk by měl trošku rozlišovat, co bude číst a čemu hned z provní uvěří. a toto nemůže sedět ani když dodáš "Na každém šprochu, pravdu trochu". doufám, že to celé je ironie.
>začne opět na povrchu od samotného počátku, ale už s přísně kontrolovanou porodností
ahááá, takže církev bojující za neomezovaný život/plodnost otočí, a začne zcela opačnou politiku? [velký smích] to jsou ale perly... to jsou poznatky... zřejmě ale jen pro nějaké jarmily a spol. takoví totiž věří, že ti zloduši maří stamiliardy na omezení CO2, ale jen tak pro jistotu nás ještě zasypávají nějakými chemtrails.

207567

20.12.2009 21:00

Climagate – Velký vědecký podvod

RE: Zajimave..:)

90.?.?.?

[velký smích] vždyť já vím, jak to mirda asi myslel. ostatně to i píšu. (tedy alespoň jsem doufal, na základě jeho předešlých příspěvků, že se mu názor tak prudce nezměnil a rozum nezatemnil... jako to platí o některých jiných).
a ohledně tvých soudů co se týče vašich hrušek -to je opravdu k pousmání. úroda v daném roce závisí na množství podmínek, z nichž stačí jen některá, aby byla úroda slabá až žádná. -je třeba, aby měl strom dostatek živin, nenarušené kořeny (třeba nějakými škůdci v zemi), aby byl v rozumně plodném stáří, aby jej netrápily choroby a hmyzí škůdci/housenky, aby bylo vhodné jaro - teplotně i srážkově, záleží i na předešlé zimě (nedostatečně studená nezničí ty škůdce aj.), a velmi záleží také na opylení včelami (a s těmi je to v poslední době velmi slabé, a v Praze asi obzvlášť). po opylení, když už jsou nějaké ty květy, nikde není napsáno, že se vyvinou ve zdravé plody - mohou totiž později i seschnout, shnít, opadat... v závislosti na počasí, na vosách atd.
takže říct, že to určitě zavilily chemtrails, je opravdu hloupé. znám stromy, které plodily a plodily... a pak po letech najednou neplodily a byly pokáceny [smích]

207583

20.12.2009 21:20

Ateistický národ v banánové republice

RE: 1948

90.?.?.?

>co je za tím, proč někdo ochotně a neochotně nastavuje žilku pro sosáček
nevědomost, netrpělivost+chtivost, mediální/reklamní masáž pro bezradné nemotivované a nedostatečné ambiciózní (být lepší než sousedi), neschopnost uvědomovat si všechny souvislosti a pozdější dopady.
tak prosté... [mrknutí jedním okem]

207585

21.12.2009 00:17

Climagate – Velký vědecký podvod

RE: Zajimave..:)

90.?.?.?

aha... líbí se mi, jak to máš srovnané a všechno dobře víš. -takže nejprve ďábelský plán jezuitů, pak prozření, že se indiáni nehodí, pak tedy vyhlazovací tábory, a teprve následně se vozili do států černí otroci. no to je výborné... až na to, že černí otroci se lovili v africe už ve středověku (i mnohem dříve) a v evropě i americe byli užíváni mnohem, mnohem dřív, než si myslíš. své konspirační chytrosti si schovej pro někoho jiného. sám se snaž studovat, ale lepší prameny, než ty nejhorší (což dosud děláš).

207593

21.12.2009 14:25

Climagate – Velký vědecký podvod

RE: Zajimave..:)

90.?.?.?

>HHBB si myslí, že bychom to měli zjednodušit
nesmysl. co asi nutí lidi plácat bIbosti, a ještě veřejně?!
>nazývat původce všeho zla jedním slovem a to - JEZUITI
asi podobně hloupý nápad, jako nazývat je "Mirdové".
>V podstatě má pravdu, vždyť je to jedno
??? viz druhý řádek. opět nějaká prapodivná ironie? jenže:
>Nemyslel jsem to ironicky
takže takto se rozumně bavit nedá...

207618

22.12.2009 11:48

Cigán či róm? Alebo slová, slová slová

RE: Je to tak...

90.?.?.?

>V moravských dialektech mají pro výraz "protože" také onu odvozeninu: "bo", a aby v tom byl úplný guláš, ono "bo" se užívá také ve smyslu současného "nebo".
vzdělanče [velký smích] "bo" neznamená "nebo", nýbrž "NEBOŤ", což je ekvivalent slova "protože".

207674

23.12.2009 00:43

Cigán či róm? Alebo slová, slová slová

RE: Je to tak...

90.?.?.?

slovo "bo" je dnes typické pro Ostravu a okolí, tedy jde spíše o Slezsko než o Moravu. význam slova je jasný.
Pokud se týká obcí Cahnova a Ranšpurku, ty na mapě Googlu ani na mapě Seznamu nelze v ČR nalézt (snad jen Cahnov blízko Hohenau an der March, Rakousko). Při vzniku ČSR byly spory, komu vlastně mají patřit tyto obce a okolní území:

Československá vláda požadovala úpravu moravsko-dolnorakouské hranice a žádala o území na Moravském poli o výměře 560 km² se 78 000 obyvateli, a to z důvodů etnografických, kde na sklonku 19. století žily početné skupiny české a slovenské menšiny. Jednalo se o obce Cahnov, Bernhardsthal a Ranšpurk. Tato vidina se velmi rychle ztratila a mírová konference schválila valticko, takže 10. září 1919 v Saint Bermain en Laye v Paříži definitivně stanovila nové státní hranice. Tímto však spory mezi ČSR a Rakouskem neskončily.

Pak-li že tam žili nějací Slováci a Chorvati, a území leží v Rakousku, těžko se k tomu prapodivnému a nedůsledně užívanému výrazivu mohou hlásit Moravané.

207723

23.12.2009 00:50

Cigán či róm? Alebo slová, slová slová

RE: Je to tak...

90.?.?.?

je opravdu typické, že ti nejubožejší z neschopných lidí tak často vytrhávají kousky vět (různých reakcí na různé lidi, věci a situace) a skládají z nich nesmyslné kompiláty s podlým záměrem někoho dehonestovat... když holt jinak nestačí [chechtot]
tobě to hošíčku bere klid... v tobě se to vaří. a ne a ne se uklidnit, co?
[mrknutí jedním okem]

207725

23.12.2009 01:07

Klima mění člověka

RE: Poslední moudrost Josefa Velenovského

90.?.?.?

Rusko že je agresor?
A USA že nejsou???!!! člověče, ty ses určitě zbláznil...
Rusko se prakticky vždy jen bránilo (i za carů, i později). Jedinou výjimku tvoří Afghánistán.
Zato amícké agrese (útočné války a vměšování) bys nespočítal ani na všech prstech rukou a nohou... a klidně bys mohl být i šestiprsťák.
Holt někdo chce být slepý, nevidět, že?
Mrkni se na ten dlouhý seznam sem a pak zhlédni tohle (dávali to kupodivu i na ČT2):
Valkou se to vyresi 1/2
Valkou se to vyresi 2/2

207728

23.12.2009 01:10

Jsou Američané zlomení lidé?

RE: Obce rozumu

90.?.?.?

[velký smích] a proto se doba staveb katedrál řadí do období velmi teplého, že? ...ale zřejmě přesto bylo dle vás to teplotní maximum v době ledové [velký smích]
že by se "temnému" středověku říkalo temný podle počasí/oblohy, to může napadnout snad opravdu jen vás.

207729

23.12.2009 01:52

Klima mění člověka

RE: Poslední moudrost Josefa Velenovského

90.?.?.?

a ještě se podívej na jednu z posledních amerických agresí - zaútočili na Jemenské území, ačkoliv jde o suverénní stát na opačné straně zeměkoule, než je území Spojených států. -má toto právo každý? můžeme třeba my beztrestně zaútočit na Maďary nebo na Japonce?
http://www.tvina.sk/index.php?program=3&video=1353
akci patrně posvětil čerstvý nositel Nobelovy ceny míru, jistý Obama. -celé to americké agresivní snažení je tak mírové, tak pokrokové a chvályhodné, že?

207731

23.12.2009 15:23

Klima mění člověka

RE: Ale to je snad největší legrace, kterou jsem kdy četl - ještě , že jsou ty Vánoce!!!!

90.?.?.?

>Bush demokraticky zvoleny prezident
[velký smích] to jako vážně???
>si ho zvolili i pres propagandu, urazky a lzi
ne ne! -si ho zvolila část američanů PRÁVĚ DÍKY propagandě, a lžím (prokázáno). a když na některé nestačilo ani to (počty byly nedostatečné), uchýlil se i k volebním podvodům (on a jeho štáb a příbuzní a korupčníci v pozadí).

že bylo období GWB pro USA katastrofou, to dnes uznávají téměř všichni američané, a dávno to ví celý svět.
jen tvůj rozum se někde toulá...

207777

23.12.2009 15:55

Klima mění člověka

RE: Poslední moudrost Josefa Velenovského

90.?.?.?

Rusko už 20 let nevede žádnou válku (kromě obrany svých občanů napadených americko-gruzínskými jednotkami z rozkazu pomateného Saakašviliho).
USA za stejnou dobu napadly:
- Irák
- Srbsko (okupace jeho území trvá)
- Somálské výsostné území
- Jemenské území
- Súdánské území
- ještě jednou Irák (okupace jeho území trvá)
- Afghánistán (okupace jeho území trvá)
- vojenské akce na Filipínách a v Kolumbii ani neřeším. podobně akce na Haiti, v Kongu a Libérii.

Na světě je 192 států. Američané mají vojáky ve 130 z nich a stálé základny (702) v 60 z nich. (Ruské základny jinde než na ruském území bys spočítal na prstech jedné ruky).

Zbrojení jejich agresorské armády se vyznačuje objemem výdajů větším, než součet zbrojních výdajů celého zbylého světa -Francie, Británie, Rusko, Čína, Indie... které jsou počtem obyvatel i bráněným územím MNOHONÁSOBNĚ větší. -proč asi? jasně proto, že armáda USA není určena pro obranu, nýbrž pro útoky po celém světě, což neustále dokazuje v praxi. (Ruské zbrojní výdaje činí slabou desetinku výdajů amerických).

toto snad stačí jako ukázka, kdo je a kdo není agresor.
nejsem módní rebel vůči USA, ale vidím, slyším a myslí mi to (na rozdíl od tebe). fakta prostě neokecáš a slepotu jiným nevnutíš.

207780

23.12.2009 16:08

Cigán či róm? Alebo slová, slová slová

RE: Je to tak...

90.?.?.?

>A nic za to nechci...
nikdo tě o nic nežádal, a tobě bych nedal ani svůj exkrement [velký smích]
>jsem to přilepil pod špatné vlákno, zmýlená neplatí
ty jsi celý pomýlený, a to trvale
>Omlouvám se, sypu si popel na hlavu
kdyby vážně, tak o tom budu uvažovat, ale ty jsi jen křivý, sprostý a ubohý kanálník
>z jedné canalparty
---
>já ti to jenom sumarizuju
ne, to neděláš. ty jen tupě vytrháváš nesouvisející slova, která se ti hodí pro tvé špinavosti, a která v původní souvislosti měla opodstatnění a byla užita zcela oprávněně, správně. můj rejstřík výrazových prostředků není tvoje věc (tvé soustředění na toto právě ukazuje tvou nedostatečnost inteligenční a věcně-argumentační). na tebe bych užil jistě ty nejhorší výrazy, bezesporu si to zasloužíš. ale to by neprošlo [mrknutí jedním okem]

207781

23.12.2009 19:28

Cigán či róm? Alebo slová, slová slová

RE: Je to tak...

90.?.?.?

[velký smích] no, já nevím, kdo si v sobě stále chová ten mindrák a tolik zášti, že mu dokonce stojí za to vypisovat si citace a pak se ve svém zoufalství těšit a uklidňovat zbytečným rozmazáváním zde a útočením na jednu identitu, co mu nedá spát [chechtot]. -z toho je vídět, kolik jedu a nevyřešeného v sobě máš.
tak si to vyřeš! [chechtot] ale neotravuj s tím jiné... pěkně sám. a až dospěješ (mentálně a emocionálně), tak pak přijď, třeba už budeš snesitelnější a méně k smíchu. třeba tou dobou už budeš schopen psát i něco k věci a ne jen vyhledávat hádky.

207796

23.12.2009 19:45

Cigán či róm? Alebo slová, slová slová

RE: Je to tak...

90.?.?.?

ale ne, nejde... je to jen takový malý, politováníhodný štěkálek, oříšek blafající cosi za bukem. hlavně že se zavděčí tobě, jiným antiKC frustrátům, a že maniak píše něco proti (asi jinak nemůže, chudáček) - tři blafy, z toho tři hloupé antiKC. jsou holt na světě takoví nešťastníci, co se nedokážou srovnat ani s existencí něčeho, ani s tím, že někdo zaujímá jiné postoje, jimž dotyčný jaksi ve své zmatenosti a pokřivené dezinformovanosti není schopen porozumět. a tak bojují jak jen můžou... jako fanatici s negativním znaménkem.

207800

24.12.2009 00:30

Cigán či róm? Alebo slová, slová slová

RE: Je to tak...

90.?.?.?

>tak je třeba ho rázně zpacifikovat
??? už jsi zase nažhavený? vydejchej to, ano?

(Hádavý příspěvek pana 90 zkrácen o hodnocení jeho protivníka. Pan 90 postoval již 40 příspěvků tento měsíc. Zanechte prosím bezvýznamné hádky postrádající argumentů. Díky – moderátor.)

>Připomínáte mi zatvrzelé sionisty
buď tak hodnej, a neztrapňuj se bezdůvodným srovnáváním mé osoby s takovými šílenci. ostatně je mi jedno, kdo ti co připomíná.
>To bude nejspíš tím -ismem

každý jeden člověk může být nějakým voIem označen za něco/někoho výrazem končícím -ik/-ista/-ismus. a když už jej pak dotyčný trapák takto označí, vezme si tupě koncovku a spojí ji s koncovkou z úplně jiného slova -nesouvisejícího, ale zato negativního... a tím spojením se pak ten nešťastník snaží někoho dehonestovat, poškodit (samozřejmě zcela nekorektně, bez důvodu). holt když to nejde myšlením a schopností argumentovat, když už to nejde ani napadáním a stupidními vytrženými a nesmyslně spojenými citacemi, pokusíš se použít alespoň své čiré fantazie a křivě podsuneš nějaké totálně nesmyslné spojení, co? [oči v sloup]

207829

24.12.2009 00:53

Proč pevný dolar předznamenává útlum v roce 2010

RE: dollar stoupa

90.?.?.?

dnes jsem vyslechl v TV zajímavou analýzu a predikci, kde se hovořilo o tom, že dolar ve světě v oběhu chybí (v dostatečném objemu) - i přesto že se tiskne/emituje, americké banky nepůjčují příliš ani doma, natož subjektům mimo USA (hodně dolarů je ve státních dluhopisech - splátky FEDu a na srovnání záporné obchodní bilance). přitom dolary jsou nutné pro mezinárodní obchod =dosud většinová měna pro obchodní výměnu téměř všeho, velké objemy (celosvětově) pak zejména na nákup ropy, zbraní, splátky dluhů, úroků z půjček...
když je něčeho málo, něco na trhu chybí, pak cena toho stoupá... to je naprosto jasné. tedy v roce 2010 má cena dolaru růst, a to na úkor EURa, které přísluší k předluženým a přesocializovaným evropským ekonomikám, kde není ani náznak nějaké strategie ozdravení. a Německo to nevytrhne... nevyplatí dluhy Řecka, Maďarska, Lotyšska a jiných, a ostatní by se samozřejmě také hned ozvali - to nemohou vyřešit Němci, a ani by s tím nesouhlasili.

Dále prý má brzy skokově vzrůst hodnota čínského juanu. Je držen komunistickým vedením uměle nízko (vývozní výhoda), ale má to údajně značné deformující vlivy dovnitř Číny. Což se jednorázovým posílením skrze direktivní rozhodnutí srovná... nebo alespoň pomůže.

207833

24.12.2009 01:00

Proč pevný dolar předznamenává útlum v roce 2010

RE: dollar stoupa

90.?.?.?

jo -a naše koruna je svázána spíše s EURem, než s dolarem, tedy půjde relativně dolů spolu s EURem. kromě toho je nyní (v průběhu tohoto roku) koruna překvapivě nadhodnocena k EURu... a to se také srovná. tedy dvojí negativní vliv na CZK.
také je dobré počítat s pokračující recesí (minimálně) nebo i s další vlnou krize (dvojité dno... a to druhé možná i níže než to předešlé... vzhledem k již existující devastaci ekonomik od roku 2008).

207834

24.12.2009 01:26

Cigán či róm? Alebo slová, slová slová

RE: Je to tak...

90.?.?.?

editore, můžete mi laskavě sdělit, jak v hádce rozeznáváte, kdo ji vyvolal a kdo jak oprávněně reagoval (když jde o váš subjektivní pohled na to)?
a mohl byste mi laskavě říct, jaká hádka má podle vás 100% kvalitních argumentů? [velký smích]
vězte, že já jsem ji nezačal. a myslím, že v této výměně spíše moje příspěvky obsahovaly alespoň logiku, zatímco opačné jen provokace a nenávistné fanatické projevy.

(Poznámka platí pro všechny zúčastněné bláhové hádky. Váš příspěvek subjektivně zvyšoval agresivitu osobního napadání. Smiřte se prosím křesťansky nebo nekřesťansky – jsou ty vánoce nebo svátky [smích].
Smíte napadnout myšlenku, pokud napadnete protivníka, mohu celý příspěvek vymazat. Díky – moderátor.)

207837

11.01.2010 18:02

Rusko, Čína a Írán překreslují energetickou mapu

RE: WW3

90.?.?.?

nejsem si tak jistý...
řekl bych, že ONI už mají nahrabáno tolik, že to kontrolují, a (samozřejmě) kromě životodárné mízy z bank mají pod palcem už i většinu klíčových lidí i na jiných strategických postech všude po světě (nevím, proč by měli být pasivní nebo neúspěšní zrovna v tak klíčové záležitosti jako je byznys energetický). NETVRDÍM TO, ale vůbec bych se nedivil, kdyby někdy za 50-100 let ex post vyšlo najevo, že hoši jako putin a medveděv byli kámoši s hochy s gazpromu a naftaři, a ti všichni s pejzatci a jejich slouhy a nadháněči. vše samozřejmě na základě motivačních dohod o ponechání přesně definované dílčí moci (peníze jsou samozřejmostí). tou dobou bude třeba zrovna z té číny, ruska, íránu, turkmenistánu a kazachstánu asijská unie, řízená nějakým potentátem typu barroso, a ten zase odpovědný neviditelnému velmistrovi.
samozřejmě nyní to vše vidíme naivní optikou, že jako rusko je proti usa a s těmi že zase soupeří čína. a že hranice bloků jsou neprostupné, ocelové, bráněné. jenže lidi prostupují, myšlenky prostupují, kapitál/peníze prostupují, a ropa a plyn také z principu prostupují (a je to žádoucí). nemá smysl chtít se izolovat, a pokud tomu tak není, samozřejmě různé zájmové skupiny se stýkají, ovlivňují i fúzují. téměř každého lze totiž získat/zkorumpovat, a přinejhorším nechat "nešťastně" zahynout, případně popravit jako ďábelsky vykresleného diktátora.
někdo to vidí jako souboj západní civilizace versus muslimové... kdo s koho. -jenže takto to jen máme vidět, zaujat se bojem "nás a těch druhých": -rusko:čína, západ:východ, sever:jih. zaujat se zlostí vůči politikům, kteří si z nás dělají prdeI... zaujat se soubojem levice:pravice, paroubek:topolánek. -to vše je jen k tomu, abychom neviděli ty, kteří z toho všeho profitují... na obou stranách. ať v tom divadle zdánlivě vyhrávají ti nebo ti druzí, vždy se TAMTI pakují. a obyčejní lidi to platí, i s chlupama. někdy o tom ani pořádně neví, jindy je jim to houby platné, že vědí.
na konec sionismu zatím nic neukazuje. ani na konec je bránící nejsilnější, nejnákladnější a nejvíc bezskrupulózně řízené armády světa. budeme se asi divit, jaké zajímavé divadelní kusy nám zase předestřou před oči, a jakými průhlednými pohádkami to zdůvodní. tentokrát to bude asi něco jiného, než kulisáci s padajícími mrakodrapy... lidi jsou sice bIbí, sežerou skoro všechno (a ONI se tím jistě dobře baví, že i kdyby vymysleli totální pitchovinu a ještě ne neprůstřelnou, nepovedenou, že to je fuk), ale je třeba to obměňovat, vymýšlet novinky, zajímavé scénáře. dav chce být obelháván.

209415

11.01.2010 18:29

Rusko, Čína a Írán překreslují energetickou mapu

RE: Minulé století by se dalo shrnout jako století Shellu, Exxonu ...

90.?.?.?

a kde je ta oblast bez vlivu??? [velký smích] -viz také můj příspěvek níže. oni už kontrolují světový kapitál/peníze, a kdo tímto vládne, pro toho není téměř nic nemožného... udělá si svou oblast kde potřebuje a uplatní tam svůj vliv (viz známý a pravdivý citát o penězích a zákonech od Mayera Amschela Rothschilda). peníze jsou vliv, páka, tlak. a peníze dělají peníze. tedy další tlak a další moc. nic co ONI chtějí, není pro ně nedostupné. leda že by hranice byly neprostupné a lidi z jiných států nějak zázračně nezkorumpovatelní a nesmrtelní. a to nejsou. na dva nebo více nezkorumpovatelných klanů, soupeřících navzájem, moc nevěřím. styk-infiltrace-vliv-moc-úplná kontrola (za doprovodu kouřové clony, pohádek/filmů/virtuální reality pro oči dětinsky jednoduchého, hravého a chytlavého/důvěřivého davu).

209416

11.01.2010 21:44

Rusko, Čína a Írán překreslují energetickou mapu

RE: Minulé století by se dalo shrnout jako století Shellu, Exxonu ...

90.?.?.?

uvažuješ zřejmě v malých "rozměrech"... dle své malé zkušenosti a malých objemů peněz, tedy i malé moci. možná si ani nedokážeš představit, že bys měl absolutní dostatek peněz, že by pro tebe nic nebylo problém (nejen zda si můžeš koupit nějakou věc).
dej mi neomezené peníze (resp. právo tvorby peněz) a dej mi libovolný úkol - a jsem si jistý, že se pomocí peněz dostanu k známým, kteří mají jiné vlivné známé KDEKOLIV, kteří za určité peníze budou ochotni a schopni pro mě udělat to, co potřebuju. (toto je příklad, nenabízím to osobně). takhle uvažuje Rothschild a jemu podobní velcí kluci, neviditelní šéfové hýbající světem zpoza opony. -dá se koupit i předseda vlády, nebo prezident, popřípadě podstatná část parlamentu (když ne penězi, vydíráním, což je levnější). a když se nedá koupit, dá se za určité peníze obklopit koupenými vlivnými poradci. anebo kdyby ani to nešlo, dají se tomu hlavounovi udělat s pomocí peněz (a médií za peníze) takové problémy, že bude nucen odstoupit a bude vyměněn někým, kdo bude připraven/koupen. nebo třeba i jinak - za slib podílu na státním rozpočtu a částečně i na moci si lze udělat přátele, kteří si sami zvolí svého koně, a silou svého místního vlivu a známostí si jej dosadí do čela státu -a je vymalováno: ty jsi kámoš kámošů, a oni mají svou figuru u ovládacích pák.
v krajní nouzi se dá za peníze koupit i nějaký atentátník (primitiv nenávidějící někoho je vždy všude k mání, zvláště za lákavou vyhlídku na lepší život). také se někdy dá koupit grupa revolucionářů nebo disidentů... pofouká se jim jejich bebíčko, pochválíš je, podpoříš jejich snahy, a zobou ti z ruky, makají pro tebe a ještě jsou vděčni.
jak vidíš, NIC na celé zeměkouli není nemožné, nezískatelné. a kdyby náhodou někde byla drsná diktatura s perfektní ochrankou a loajální armádou (tzn. všechno by šlo proti záměru), lze použít i nástroj U.S.army, nebo například nabídku pomoci v "boji proti terorismu" (jako třeba v jemenu). pokud je to podáno stylem "buď budete honit neexistující alkajdu ve vašem státě a hrát naši hru jak potřebujeme, poslouchat, nebo vás označíme za darebácký stát podporující terorismus a vlítneme vám tam (jako do iráku nebo afghánu, viz efekt odstrašujícího příkladu) a libovolně dlouho vám tu budeme zabíjet lidi, ničit infrastrukturu a blokovat vaše kšefty". -jak se místní hlavouni rozhodnou je asi nabíledni.
když se k tomu všemu připočte síla médií a lidská blbost, NIC, doslova nic není nemožné. pro lidi bez limitu financí limity v cílech neexistují.

209433

13.01.2010 02:00

Rusko, Čína a Írán překreslují energetickou mapu

RE: Minulé století by se dalo shrnout jako století Shellu, Exxonu ...

90.?.?.?

to o funkčnosti peněz při určitých jejich poměrech mezi lidmi je pravda. a ONI to vědí, a právě proto peníze střídavě pumpují (motivují) a sajou (odčerpávají), aby peněz mezi lidmi nebylo moc, protože pak by motivace jimi přestávala fungovat.
faktické příznaky těchto fází pumpování a sání (během inflací a krizí) sledujeme od založení FEDu dosti pravidelně... jsou nám vydávány za přirozený zákon trhu, kdy konjunkturu střídá nějaká krize se začarovaným kruhem recese, nezaměstnanosti, předluženosti, inflace atd. tím se peníze znehodnotí a reset - začíná se odznova.
na lidskou blbost se nedá spoléhat stoprocentně, ale ONI už mají v řízení přes jejich stále mocnější média (i novou techniku) značnou zkušenost (a nové převratné možnosti). umějí si předem namodelovat reakce davu za určitých předpokladů... když vyplknou do světa nějakou zprávu, uvedou ovce do nějaké situace. rozhodně to řídí oni, a ne ovce, ani já nebo ty. a mají mocného pomocníka - vrozené lidské neřesti: chamtivost, sobectví, netrpělivost, lenost, pýchu... stačí na tyto struny hrát.

209508

13.01.2010 12:04

Obamova jemenská odysea míří na Čínu

RE: Geopoliticka hra je v plnem proudu.

90.?.?.?

nechci se přít, ale také se umím podívat na mapu:

ÍRÁN
je zřejmé, že USA tvoří nové "východní spojené státy", svoje království, a hodlá tak držet své pozice v Asii a určovat přístup k Africe (a Čínu s Ruskem chce držet na distanc). jakýmsi způsobem má své spojence (ne-li protektory) v Saudské Arábii, Ománu, Iráku, Afghánistánu a skoro už i v Pákistánu. také Jemenské vedení si zřejmě ochočili (s nožem na jejich krku). pohled na mapu říká jasně: díra kterou je NUTNO zaplnit je Írán (zcela "náhodou" mezi Irákem a Afghánistánem, a zcela náhodou na to tlačí i lzraeI). Írán je strategický i pokud jde o přístup ke Kaspickému moři s jeho ložisky ropy a plynu (a skrze spojenecké prozápadní Turecko i k Černému moři). Vytvořením tohoto bloku bude jasné, kdo je v oblasti pánem (zbyteček států v podobě Sýrie a Jordánska zvládne lzraeI, a jinak na Arabském poloostrově zbývají jen chráněné "městské mini-státečky" jako Spojené Arabské Emiráty (Dubaj) a Katar... což není problém tolerovat, když se budou věnovat svým kšeftům a když nebudou zlobit americké a západní firmy).
Čína by pak v severovýchodní Africe neměla šanci, a do zbylé Afriky by měla přístup velmi omezený (jediná cesta tankerů i jiných lodí, včetně válečných, kterou lze blokádou kdykoliv odstřihnout, je úžinami mezi Malajsií a Indonésií). taková blokáda by byla velmi nebezpečná až smrtelná (pokud stoprocentně nepomůže Rusko, které ovšem také bude dávkovat energie a jiné dodávky pro Čínu uvážlivě, protože jsou pochopitelně také konkurenty, a nenechají si Číňany přerůst přes hlavu).
Rusko a Čína mohou podporovat jak chtějí, vojensky, i navyšovat vědeckou spolupráci s Íránem, ale stejně nemají šanci účinně intervenovat v Íránu a okolí, v případě americké agrese proti Íránu. -Rusko jen slabě, málo účinně přes Kaspické moře, a Čína prakticky vůbec - v cestě je "drobnost": Tadžikistán, Uzbekistán a Turkmenistán. Jakkoliv jde o země ŠOS, zde jde o válku, ne o obchodní spolupráci. Íránská válka bude samozřejmě VELMI těžká, bude to masakr a dost možná ropný cenový šok. což někomu vadit nemusí...
Izolaci Číny v podobě Bangladéše a Barmy se amíkům jistě podaří udržet (úplatky pro místní vládce).

Indie je v oblasti jen prodejná děffka západu/USA, a pokud se přidá aktivněji než to dosud tamní socialistická vláda z ideologických důvodů činí, jen to doplní mezeru mezi Pákistánem a Bangladéšem, což by dohromady vytvořilo spojené impérium rozlohou podobné Číně (a počtem obyvatel dokonce významnější).

209530

14.01.2010 13:50

Obamova jemenská odysea míří na Čínu

RE: Geopoliticka hra je v plnem proudu.

90.?.?.?

já vím, že zatím moc nezafixovali Afghánistán a Irák, ale jednak se to může časem zlepšit (penízky jsou kouzelné, zvlášť v zemi tak nesmírně chudé jako afghánistán), a taky nejde o to držet zemi s příznivě nakloněným celým obyvatelstvem jako jedním mužem.
že by sunnitští saudové plakali pro íránské šíity, to se mi moc nezdá. a co by dělali s tou ropou, pokud by ji amíkům pragmaticky neprodali? (ostatně amík si ji může koupit i od rusů (dálný východ), z iráku, z kuvajtu, kataru, UAE, nigérie, mexika, venezuely, kanady, i odjinud, nějakou má vlastní a toto nebude zásadní problém. kromě toho při částečném dobytí íránu už může spotřebovávat jeho ropu.
západní evropa a její odklon k rusku??? jen kvůli ropě? to sotva - rozdíly mezi rusem a západoevropanem jsou přece jenom obrovské. je to jiná mentalita, zcela jiná úroveň, prostě jiná kultura. to se pro žejdlík ropy skokově nezmění. ropu a plyn berou od nich i teď, a kvůli jedné válce by se prostě nic zásadního nezlomilo (kromě toho evropa má ropu i odjinud (na amsterdamské burze se obchoduje ropa od britsko-nizozemských, norských a jiných severomořských ložisek, z alžírska, také nigérie, aj. a určitě nenakupují převážně od íránu. cena by určitě skokem vzrostla (obavy), ale to tu už bylo, a žádné velké drama by asi nebylo (spotřeba se nemění, a počet potenciálních dodavatelů také ne)... časem by si to trh srovnal a přečkalo by se to jako vždy, s pragmatickými změnami.
já vím, že to je spousta těžkostí, ale amíci to zřejmě chápou jako nutnost pro svou budoucnost supervelmoci... mít dvě ohniska a kontrolu na západní i východní polokouli -v opačném případě mi nejde na rozum, proč to už za obrovských nákladů finančních i politických vybudovali (kromě té mezery v podobě íránu) a proč bez ustání slyšíme tu mediální přípravu kolem íránu, úplně stejně jako tehdy u iráku. a kčemu vybudovali tu 10x silnější armádu, než má kdokoliv? aby ty zbraně nechali zrezivět a pak je vyřadili? to je raději použijí pro upevnění své moci ve světě (plus kontrola kšeftů a udržení ostatních velmocí zkrátka). v jistých ohledech upadají, a právě toto je asi ten zoufalý vzmach před pádem impéria, "nad kterým by slunce nezapadalo" [velký smích] je to i bezpečnostní zájem lzraeIe - kontrola horkokrevných muslimů široko kolem a určování jejich dalšího směřování.
nebuď naivní a bezdůvodný optimista. USA se plánu na zisk toho kontrolního a ložisky bohatého území jen tak nevzdají. ta válka podle mě bude.

209594

14.01.2010 22:57

Obamova jemenská odysea míří na Čínu

RE: Geopoliticka hra je v plnem proudu.

90.?.?.?

doufám, že to nebereš jako boj, konfrontaci [smích]
já jsem psal svůj názor na plány USA s ohledem na tyto jasné body:
- dosavadní snahy USA v oblasti (které by byly nesmyslné, kdyby nebyly dokončeny a zůstaly blokovány nějakým Íránem)
- potřeba zadržovat miliardovou a stále sebevědomější Čínu, odstavit ji od každého zdroje, kde to jen trochu jde, a podržet si životodárnou energii, suroviny a obchodní, politický i vojenský vliv pro sebe
- a v neposlední řadě paralela s mediální přípravou před vpádem do Iráku -roky trvající utahování (bezletové zóny, bombardování, tvrdé embargo), lži, osočování, démonizace a zvyšující se hysterie, zakončeno nesmyslnou záminkou, a následoval blitzkrieg (k tomu u USA dojde téměř vždy, kdy jim někdo vzdoruje). i tehdy se řada lidí domnívala, že to je nesmysl, že by si USA nedovolily takovou destabilizaci. a vida - stalo se, a dopady nebyly nijak katastrofální. (samozřejmě poloha, doba a spojenectví jsou jiné než u Íránu).
nemám bohužel informaci o rozložení ropných polí Saudské Arábie, takže nevím, jakou část ropné produkce mohou převést k Rudému moři (místo Perského zálivu). Irácká produkce přesáhla 2M barelů denně a bude téměř jistě růst (tohle si ohlídají, a jde i irácký zájem, o prachy na obnovu a stabilizaci země). samozřejmě důležitá otázka je přepravy. Ropovod z Iráku do tureckého Ceyhanu měl v roce 2003 kapacitu 1,5 milionu barelů denně (dnes může být jinak). V Ceyhanu ústí také další ropovod (Baku-Tbilisi Ceyhan) 1M barelů denně. Pak zde máme ropovod Trans Arabian o délce 1700 km, vedoucí z oblasti Bahrajnu v Perském zálivu přes Saúdskou Arábii ke Středozemnímu moři. Nějakou ropu produkuje i Jemen neblokován Íránem. Podobně Nigérie (a ty hlavní nepokoje tam údajně vyřešili, vzbouřenci byli uplaceni a složili zbraně... i když v prosinci zase bIbli). Dále je zde Angola, kde produkce ropy roste (byť není nějak zásadní).
Co se té blokace Hormuzského průlivu týče: na mapě se zdá být uzkoučký, ale je to ve skutečnosti lán moře. Myslím, že se nedá zcela zablokovat a držet blokovaný, za trvajícího případného prudkého útoku USA.
Já ten problém určitě nebagatelizuji, ani jsem to nepřirovnával k Jom Kipurské válce. Jsem si jist, že se problémem intenzivně a do hloubky zabývají mimo Mossadu a CIA i další odborníci, kteří do toho vidí jistě lépe než my dva. Fakta jsou ale jasná (kde USA jsou a kam se cpou/tak či onak intervenují, což tvoří nějaký souvislejší prostor přetržený Íránem), a válka s Íránem se mi zdá nevyhnutelná.
Pokud jde o EU, nějakou dobu přečká i totální výpadek z blízkého východu (45% není při určitých opatřeních objem, který by zastavil život v Evropě).
Pokud jde o USA, tam se poptávka poslední dobou jaksi snižuje, a zásoby rostou (očekávané včera 1,2M, realita je 3x vyšší: 3,7M). a dále ty tankery kolem... plus Kanada.
A vůbe...

Automaticky kráceno

209622

14.01.2010 22:59

Obamova jemenská odysea míří na Čínu

RE: Geopoliticka hra je v plnem proudu.

90.?.?.?

dokončení:

A vůbec neuvažujeme možnost šokujícího jaderného útoku na Írán (třeba IzraeI nebo USA) - ovcím by se v médiích řeklo, že radioaktivita pochází z íránských tajných jaderných zařízení. Takový útok by podlomil morálku Íránců dost zásadním způsobem (nevědělo by se v daném momentě, zda se může jaderný útok opakovat a ukončit existenci národa). a jak jistě víme, nepovolené zbraně se řeší až dodatečně, rozvlekle a dost často s nejednoznačným výsledkem (IzraeI v Gaze) a nebo to tak nějak vyšumí do ztracena, nebo se to okecá/zrelativizuje jako částečná nutnost (pokud je někdo dost silný jako USA). a také soudí vítěz, ne poražený... tak jako vítěz podobně píše i historii podle sebe. kdo drží média, ten vykládá (nebo zamlčuje) pravdu. koho dnes drásá lež o iráckých ZHN? už to téměř nikdo neřeší. už se stalo...

209623

14.01.2010 23:59

Obamova jemenská odysea míří na Čínu

RE: Geopoliticka hra je v plnem proudu.

90.?.?.?

s kmenově organizovaným obyvatelstvem je vždy více práce a starostí než se stádem penězi ochočených ovcí.

k šachu: jistě, je dobré se vžívat do pozice protivníka, ale ne až příliš - vítězství se musí dosáhnout i proti jeho vůli. a dost často je to prudké a bolí to (žádné tanečky taktních inteligentů). jde o dosažení cíle. tvrdou hrou. a těmto lidem nejde o zlato nebo věci... jim jde o něco mnohem lepšího, pro ně sladšího: o moc nad světem.

k delšímu časovému horizontu: jistě. a proto tihle plánovači a mediální mágové trpělivě kouzlí už několik let. a nepřestanou, dokud nepřesvědčí svět o oprávněnosti ukončit "íránskou hrozbu" a "nelidský režim". -je totiž evidentní, že jsou i jiné, inteligentnější než řeznické pokusy (viz íránské volby a nepokoje). jenže se to jaksi nepovedlo. kde selže jemná práce, tam musí nastoupit síla (tedy z hlediska stratégů v US a IL).

skutečnou cenou se neplatí. platí se pomocí papírků. a ty si tihle pánové mohou vytvářet téměř dle libosti, a jejich cenu manipulují také zdatně. viz třeba jedna z posledních "konspiračních" teorií, že "někdo" (prý vláda, tajně, snad skrze PPT) cpe mnohamiliardová množství financí do akciových futures (údajně mnohem více, než je mezi lidmi normálně peněz), čímž deformuje trh, vytváří nereálné zdání oživení. ceny akcií tím pochopitelně naberou růstový trend (strhnou dav) a to pánům vydělá poprvé. samozřejmě to pozitivně ovlivňuje i cenu dolaru (druhotný ziskový efekt, také kompenzující rostoucí emisi dolarů) a snad i podniky, alespoň dočasně. a tihle pánové pak drží v rukou kromě akcií i moc zvolit si čas, kdy to zase prodají (ten okamžik znají jen oni -kardinální výhoda). -dle zvolené strategie prodávají pomalu nebo rychle. ceny pak propadnou a kdo prodává (přes nějaké instrumenty krátké obchody) ten vydělá podruhé.
a takových fíglů si ten, kdo tvoří peníze, může vymyslet X... a zrealizovat je, protože na to ty papírky má v obrovském množství. někomu se může zdát, že jde jen o papírky, ale za těmi papírky jsou i skutečné majetky těch, co prohráli v nerovném souboji.

209624

15.01.2010 12:50

Obamova jemenská odysea míří na Čínu

RE: Geopoliticka hra je v plnem proudu.

90.?.?.?

"...boj, konfrontaci" jsem mínil jako několikanásobný předmět, a drobný rozdíl v těch pojmech přece jenom je -bitka a v druhém případě možná vyhrocené srovnávání. a řeč byla samozřejmě o možné konfrontaci mezi námi, ne USA:Írán. (opravdu váhám, jestli jsi to mohl nepochopit nebo zda děláš blbého).

co udělá Hizballáh nebo někdo jiný, zda někam dodá rachejtle (pokud jich má nazbyt), to je přece čistě hypotetická úvaha... nemůžeš to vědět, stejně jako já nemůžu vědět na 100%, zda a kdy útok na Írán začne. pokud ti to stále ještě nedošlo, ani po předešlém mém opakování, já to netvrdím jako betonovou jistotu, ale jako svůj názor podle pohledu na mapu a dle tří bodů, které mě k tomu vedou, a které jsem také uvedl výše. nemusíš souhlasit.

20% světové spotřeby není nic, co by zahubilo svět. ten výpadek by také nebyl moc dlouhý - pár týdnů. i když by se nepodařilo Írán zvládnout zcela a hned, kritickou rozlohu kolem ostrova Kiš (Qushm) resp. ostrůvku Hormuz by zajisté kontrolovali brzy... a úžina by se stala relativně bezpečnou (což samozřejmě nezaručuje absolutní bezpečí čehokoliv jinde v Perském zálivu i dál). navíc zničení tankeru/ů na moři by způsobilo velké ekologické škody, a věř tomu, že vím, komu by to bylo hozeno na hlavu, kdo by byl tím barbarem, kterému je všechno jedno.

přesné vyčíslení v milionech barelů denně nebo v procentech ode mě nečekej -nechce se mi tak usilovně hledat a počítat, a ani nejsem expert na ropu. hrubou představu mám, ale vlastně nemám důvod ti něco dokazovat.
zjištění/objevení ropného zlomu v USA (při tehdy nesmyslně nízké ceně) je něco jiného než časově omezená válka v jednom státu. navíc by nám jistě bylo sděleno, že cíl války je nastolení stability, že USA ve svých protektorátech (možná se spojenci) zajistí plynulé a bezpečné zásobování ropou z Blízkého východu.
ropy je tam stále dost, např. v Iráku 2.-3. největší zásoby, dosud příliš netěžené. že tam byl propad produkce během války, to je jasné. ale že se tam situace postupně uklidnila a stabilizuje se, a že jsou všeobecné snahy o navýšení produkce, je také fakt.

>A ze tech sluzeb je hodne? Velmi chytre, aspon se navzajem hlidaji.
to je úsměvné! [velký smích] spíše jde o zmatení, a levice neví, co dělá pravice. různé jednotky či tajné služby si spíše konkurují, a nemají důvod předávat hned všechny poznatky ostatním. -třeba i to rozmělnění je něčí záměr. a údajná nevědomost, neinformování či omyly CIA a dalších jednotek kolem 9/11 jen dotvrzují, jak to tam všechno "ideálně" šlape.

o útoku jaderném jsem napsal, že to VŮBEC NEUVAŽUJEME, a ne že je to dle mého skvělý nápad. je to jen možnost. a také jsem napsal slovo lzraeI v první řadě (ten nemá důvěryhodnost u nikoho a může tak zafungovat jako agresivní neřízená střela).

právě že jsme v čase ropného zlomu, tenč

209652

15.01.2010 12:52

Obamova jemenská odysea míří na Čínu

RE: Geopoliticka hra je v plnem proudu.

90.?.?.?

dokončení:

právě že jsme v čase ropného zlomu, tenčících se světových zásob ropy a nárůstku spotřeby!!! právě že se o ty zbytky dere stále víc a víc lidí v miliardové číně a miliardové indii! proto se USA (jako konzument 25% světové produkce ropy) musejí snažit zajistit si jí dost pro sebe, a nenechat ji "vyžrat" "kobylkami". prostě musejí, nemají na výběr! a proto také "čistě náhodou" tvoří ono jimi projektované a kontrolované impérium kde? -na Blízkém Východě.
je ti snad známo, jak fatální dopady bude mít i POSTUPNÉ, pomalé ukončení dodávek ropy vlivem ropného zlomu. pak jistě chápeš, oč horší dopady by byly pro USA, kdyby ropu mnohem rychleji vyžírala cca třímiliardová Asie + Evropa, zatímco oni by na to jen smutně koukali, při úpadku jejich ekonomiky (nyní ne jen z finančně-ekonomických důvodů, ale navíc ještě z energeticko-surovinových). opakuji myšlenku z dřívějška: proč myslíš, že od devadesátých let znásobili úsilí o budování armády, a nač tu superarmádu zbudovali? na to, aby ji jen tak zredukovali a zbraně sešrotovali, to jistě není. je zde záměr války/válek, a můžeš hádat kde se odehrají. -já myslím, že tam, kde jsou životně důležité suroviny. a pokud ne v Íránu, tak už tedy vážně nevím, kde jinde [velký smích] -ten je totiž tím nejstrategičtějším územím dneška:
1) přístup ke kaspiku,
2) dokončení obranného/zádržného oblouku vůči číně
3) úplná kontrola největších světových zásob ropy a plynu na Blízkém Východu
4) prospěch pro lzraeI.

209653

15.01.2010 13:20

Obamova jemenská odysea míří na Čínu

RE: Geopoliticka hra je v plnem proudu.

90.?.?.?

moc papírků NEKONČÍ. Rusko může tlačit na co chce, i Čína něco může chtít, ale jejich zájmy/ambice jsou rozdílné, a hlavně o tomto (jiná světová měna) se hovoří už léta - a nic se nevyjednalo. možností je několik, snad stále víc. (a tím spíše se svět nedohodne). pojede se dál setrvačně -s měnou, která zde již je. ostatně co by čína dělala s těmi dolary? snad nemyslíš, že ty biliony jen tak odepíše? snad nemyslíš, že si je nechá kvůli ruskému naléhání jen tak znehodnotit... o 20%... o 80%... A utrácení dolarů se jim moc nedaří, akvizice v evropě nic moc (evropané mají vůči čínským majitelům averzi). ostatně i kdyby se to dařilo lépe, problém stávajících dolarů by tím nezmizel ze světa -jen by se přesunuly z jedné kapsy jinam. a když následuje (pokud by to tak bylo) horečná snaha něčeho se zbavit, pak to klesá na hodnotě, což samozřejmě opět není v zájmu číny jako věřitele. koneckonců dolar nyní spíše posiluje, je žádaný, je ho na mezinárodním trhu relativní nedostatek, a potřeba zde prostě je. nutně! bez něj se mezinárodní obchod prostě nerealizuje. euro je skoro k pláči, není alternativou a je navázáno na dolarový kapitál, a ruble či juany zatím nikdo ve větším měřítku nebere (a nikdo je ani nikomu nenutí).
ale i kdyby dolar končil, byly by zde jiné papírky (a tipni si, kdo se asi ujme jejich kontroly a emise -samozřejmě naši nejbohatší za oponou i před oponou, z FEDu). tedy peníze nekončí.

izolaci USA si momentálně nějak neumím představit (pokud by si to oni sami nevybrali). kolize s čínou zde latentně stejně je, a jen by to vyplulo na povrch. a japonsko je sice problém, ale jen dočasný a řešitelný i po rachejtlích v íránu.

libanonský hizballáh + afghánský taliban nejsou tak zásadním problémem, jak si možná myslíš. ostatně to ladí s tím, co jsem popsal nahoře: Libanon, Sýrie a Jordánsko by připadly na starost lzraeIi, zatímco zbytek Arabského poloostrova pod protektorát USA (vč. zemí východněji).

samozřejmě nás čekají krušné časy, to na každý pád. ale lépe z toho vyjde ten, kdo něco udělá, něco si zajistí.

209654

Vojto,
Mirda se mi poslední dobou vyloženě líbí. Už delší čas nepodléhá zde populární stádní nenávisti k jiným názorům, není vůbec namachrovaný (evidentně dost přemýšlí), už se nejeví jako šéf zvědavco-strážců jediné pravdy. A zde v této diskusi musím říct, že má jednoznačně pravdu on!
Ty voláš po tom, abychom viděli ZLO v domácích politicích. Jenže Mirda proti tobě vidí věci i v souvislostech (ohrádka ČR není neprodyšně izolovaná od světa). Mirda vidí i vliv mezinárodních peněz na dění ve světě, na krize, na války, na území se surovinami, na média (na jejich znefunkčnění, imponetnci), vidí vliv tohoto stavu médií (i válek a krizí) na stav českého zadlužení a na umožnění beztrestné existence (i našich) politiků. a z tohoto pak správně vyvozuje, že určitý "kýmsi" plíživě zavedený systém umožňuje a je do značné míry i příčinou třeba i toho našeho 1,2-bilionového zadlužení.
Ty jsi ochoten řešit jen místní každodenní/momentální problémy, ale neptáš se, z čeho pramení (nebo mohou pramenit). máš malou fantazii a kombinační schopnosti, tedy jsi odsouzen k tomu "být nevěřícím". Tebou navrhovaný postup (místní) je jako zacpat díru v kanalizaci zmačkanými novinami, a divit se, že to zakrátko zase teče a smrdí.
Odmítáš zřejmě takzvané konspirace (na slovu konspirace není nic špatného, fantastického/směšného), ale nemáš k tomu odmítání žádný rozumný argument. a naopak mnoho do sebe zapadajících indicií a logických souvislostí ukazuje, že to tak nějak musí být. dnes a denně se to potvrzuje i ve veřejných zprávách, v dalších událostech.
pravdu máš ale v jednom: pokud nemůžeme ty světové dacany identifikovat, zasáhnout, "vyřešit", má cenu zkusit vyřešit alespoň ty naše domácí problémy/politiky. smutné na tom je, že jedny nezvolíš, a ti jiní, které zvolíš, se velmi pravděpodobně zvrhnou tak, jako ti předtím... protože podmínky systému/prostředí se nezměnily! a tak to budeme málo efektivně řešit stále dokola.
východiska jsou dvě až tři:
1 - nedělat s tím nic a starat se jen o sebe, jak si solidně žít v rámci toho systému (jako jakýsi parazit).
2 - jít a osobně (fyzicky) se angažovat v nějaké světově provázané odbojové organizaci (takovou já neznám, a je otázka, jestli na to mám dost odhodlanosti a kuráže, nebo zda jsem spíše líný a sobecký)
Třetí možností je žvanit na diskusích a v některých případech dělat ze sebe "spasitele", někdy jen tak mimochodem sejmout tupější kusy, a v jiných případech alespoň otevírat oči těm méně vidoucím. i rozšíření informace o tom, jak systém funguje může za určitých reakcí většiny lidí znamenat pro ten systém zkázu. možná dost optimistické, idealistické, ale rozhodně lepší to zkusit, než nedělat nic. ostatně -co dělat jiného? máš návrh?

209877

hošíku, na rozdíl od Vojty a Mirdy jsi dost nudný, nezajímavý... nemáš co říct, ale cpeš se do toho. tobě osobně nikdo zde diskutující není povinen zahlásit "povinnou vstupenku" v podobě kritiky kohokoliv a čehokoliv, aby tak tobě prokazoval nějaké své postoje nebo "morální kvality". možná/velmi pravděpodobně to zlé vnímá a má k tomu i negativní poměr, ale ty tady nejsi nějaký vrátný, ani hodnotitel, na jehož hodnocení by byl kdokoliv závislý. jsi zde v 90% četných "příspěvků" jen užvaněný kecálek, který píše záměrně rozvlekle, od věci, plno balastu, a aby ty tvé plky byly vidět, tak mezi každým odstavcem 3x odřádkuješ. forma tvého projevu dobře ilustruje nabubřelé poloprázdno uvnitř tebe.
sorry, musel jsem ti to říct. jednak abys na sobě mohl zapracovat, a jednak mě tím taky štveš... jako bys měl za úkol rozmělňovat diskuse.

209878

jsi na omylu! opravdu neskutečná hovadina - já se totiž nelituju (nemám absolutně proč [velký smích], opravdu) a ani se nepokládám za důležitého (zcela upřímně), tedy nemám ani pocit sebedůležitosti.

(Příspěvek bez informační hodnoty zrušen. Vyhýbejte se prosím osobním hádkám, nejste sám, ale napadání „odpůrce“ není smyslem diskuse. Díky – moderátor.)

209948

19.01.2010 20:57

Mossad spojen s „atentátníkem s bombou ve spodkách“

RE: NO --- odkaz na kat. církev a jezuity je pitomost

90.?.?.?

Díky, ale ačkoliv bych rád souhlasil i já s tebou, nemůžu, protože jsi to odvedl stranou, směrem k dohadům, nepřesnostem a nepodloženým fantaziím.
1) tzv. voldemorti nejsou určeni pokrevním spojením s nějakými egyptskými kněžími, a ani nepracují na náboženských základech (nanejvýš tak pověrečných, okultních, a to ještě jen pro řadové příslušníky zednářstva ap... nějaké dráždivé tajemství a vnějškové znaky/efekty, zcela nedůležité pro podstatu jejich "práce" ).
-stačí si připomenout původ Rockefellera (začalo to jeho otcem, který spolužákům prodával pomalované kameny - žádný okultismus, žádné náboženství, žádné sliby vlivných pozic! prostě nápad, obraznost, a vůle i schopnost "prodat to"; zřejmě absolutně žádné spříznění s egyptskými kněžími). systematickým vyděláváním, evidencí (šetřením) a tvrdostí, to spojené s invencí a očima otevřenýma pro příležitosti, pak jeho syn nevelký základ rozmnožil v příhodné době do neskutečné velikosti... a získal i s tím spojenou moc, kterou museli řešit i zákonodárci (rozsekali mu firmu na téměř 3 desítky kusů, ale i toto mu prospělo, a majetek ještě víc navýšil. prostě nadaný ambiciózní pán.
-koneckonců i u starého źida Rothschilda kdesi v německém domě bychom těžko hledali nějaké spříznění s egyptskými kněžími, nebo s nějakými tajemnými, nadpřirozenými postupy -šlo prostě o klasickou lichvu, zřejmě doplněnou i odvahou, buldočí důsledností při získávání vlivu a zřejmě příhodnou dobou, příležitostí, kterou využil. to je celé -opět majetek/peníze, který dělá další majetek a pomáhá k vlivu a moci.
a o toto jde těm lidem. majetek je prostředek k vlivu, "ctihodnosti"/slávě a hlavně k MOCI (ta je tím sladkým cílem... to je pro ně vrchol, kterého lze na zemi dosáhnout - mít pod svým vlivem všechny a stav, kde nic není nemožné).
jsou to prostě "obyčejní lidi", kteří ovšem dosáhli extrémního bohatství, a díky němu ještě většího a většího, a také moci. nemají zapotřebí se špinit s denními starostmi (to nechají služebným politikům, které vy zřejmě nazýváte elitami). oni to jen z pozadí režírují, leckde stačí jen říct! -jen slovo vlivné osoby, a věci se hýbou tak, jak oni chtějí. semhle přitlačí, tam popotáhnou, tuhle něco vymyslí, támhle něco prosadí, ovlivní, aby věc šla tudy, kudy "pan pavouk" chce.
že si založili pomocné nástroje jako zednářské lóže s nejbližšími poskoky, nebo tajné služby, jež jim přinášejí velmi důležitý informační materiál a hlídají vývoj akcí, to je jen pracovní metoda. a slouží to samozřejmě těm, kdo si platí ty klíčové osoby, které jsou přístupovým bodem = vrcholné představitele těchto organizací -a ti už zařídí ze své pozice vše tak, jak to je třeba.
samozřejmě nejde jen o dvě osoby nebo dva rody. je jich trošku více. ale vždy tiše v ústraní.

209953

nikoho jsem nenapadal, tak nelžete. šlo pouze o slušnou reakci k předešlému řešenému, s konkrétními poukazy a prospěšnými náměty (ale vy jako vrchní pavouk máte dojem, že máte právo jiným mařit jejich snahu a práci/texty, takže snad se vám udělalo dobře...). ubohé...
a když nejsem sám, reagujte alespoň někdy jinde.

(Připomínám Vám znovu, příspěvek se musí týkat článku. Úkolem vrchního pavouka je brzdit zbytečně bzučící mouchy. Chrání to i Vás. Díky – moderátor.)

209954

udělej si jasno v těch pojmech, jimiž hýříš:
>E/elitám, pseudoautoritám, Voldemortům a co je důležíté i jejich LOKAJŮM
...abys jen opakovaně neplácal a věděl o kom vlastně mluvíš.
a dále:
>díky zájmu mladé a rebelské generace akceleruje
nevím o žádném zájmu mladých v tomto směru.
nevím o nějaké rebelské mladé generaci. skoro každý mladý, co je znám, touží mít značkové hadry, mít cool mobil a muziku co frčí, jezdit v co nejlepší káře a žít si televizně-noveláckou idealizovanou "realitu". i informovaných je jen hrstka (těch, kteří to mají v hlavě uspořádané). myšlení se nepěstuje (viz upadající školství i morálka, mizející skutečné kvalitní autority). tristní jednoduchost, degenerace. život na efekt a pro požitky.
znám pouze dva skutečné rebely (radikální) - jeden je kuriózně dekadentní (prý bohatý) a militantní ultrakomouš typu Polpota kříženého s jihoamerickými bojůvkami (tedy se tím alespoň chlubil, neznám jej fyzicky, ale jeho nápady byly šokující), a druhý je rasistický obdivovatel německého a slovenského fašismu (ani toho neznám osobně, žije v USA).
s tímto materiálem se naprosto nic nestane, nezmění!
a kecálky na zvědavci se změní opravdu jen minimum. to už spíše a účinněji zasáhne Bůh či přírodní katastrofa, než někdo ze zdejších lidí.
ovládnutí davů není absolutní, ale dav je NAPROSTO VĚTŠINOVĚ "koupen" za konzum a (z)maten i ukolébán; a ten většinový nesmírně chudý dav v třetím světě je dokonce ponechán bez většího ovládání... nemají ani na noviny ani na televizi s elektřinou, a nemají sebemenší moc nebo prostředky ty extra-boháče jakkoliv omezit/ovlivnit. asi tak stejně jako jednotlivé stromy rostoucí kdesi v džungli nebo lese. a podobně je TAMTI i vnímají... jako materiál.

209956

20.01.2010 13:12

Mossad spojen s „atentátníkem s bombou ve spodkách“

RE: To není všechno!

90.?.?.?

a tu vysoce koncentrovanou kyselinu dusičnou pro nitraci bavlněných spodků budou vozit kde? v trávicím traktu, a pak se prostě vyblinkají? [chechtot] [chechtot] [chechtot]

209995

20.01.2010 14:10

Mossad spojen s „atentátníkem s bombou ve spodkách“

RE: NO - rozevírající se nůžky

90.?.?.?

jojo, svatá prostato [velký smích] ...tys vůbec nepochopil tu podstatu, o čem vlastně Vojta psal!!! srovnáváš nesrovnatelné - Haiti (bez Y) s Kubou, Angolou a USA, popř. i ČR. zcela zbytečně, nesmyslně a s vadnými náznaky výsledku (pokud jsi vůbec pochopil ty rozdíly a podstatu, v níž spočívají ty rozdíly).
jde o to, že Vojta (ač v tom chtěl trochu polemizovat) jen jinými slovy potvrdil to, co jsem psal i já: že úroveň plebsu klesá (myšlenková/vzdělanostní, morální a vlastně i životní, v určitém smyslu). ač máme zdánlivě vysoké HDP na hlavu, degenerujeme. už celé generace neprahnou po tom něco dokázat a vědět, nýbrž i za mnohem lepších podmínek nedokážou dosahovat svou vůlí, motivováni něčím ušlechtilým, ani těch výsledků, kterých dosahovali naši dávní předkové před staletími (stavitelé katedrál, skladatelé, malíři... ve všem je dnes úpadek oproti tomuto!). chybí jim schopnost kvalitně myslet, protože je reklamní model z telenovel a dementních pořadů lživě ubezpečuje, že ten "vrchol" je jinde, než ve skutečnosti je. a nešlechetný zprůměrovaný "demokratický" a rovnostářský plebs ve školství učí nový plebs - což přece nemůže vést ke zvyšování úrovně. nároky by byly, ale ne na sebe. nikdo ani nečte, protože by se musel ztišit a myslet.
dřív měli lidé nějaký ušlechtilý základ, kostru rovnající jejich životy - i kdyby to byla víra v Boha-Alláha, řád šaríja a silné vazby rodinné, jako je tomu v relativně úspěšném Afghánistánu. morálka! PRÁVĚ PRO TOTO JSOU ÚSPĚŠNÍ, protože mají ideu, vizi, vedení, i při té hmotné bídě alespoň nějakou ušlechtilost v životě. -oč ubožejší jsou naši západní dekadentní mlaďoši, vykazující jen hon za požitky, relativismus, smířenost se vším, anarchii z nudy, toleranci ke queer komunitám, k jakékoliv ubohosti, příchylnost k neproduktivitě i ve smyslu homosexuálního kultu a poměru k sexu obecně. nepoznali už po generace ani ten základ řádné tradiční rodiny! tito zápaďáci jsou ubozí, protože nemají ve své většině téměř nic kvalitního v sobě, nic kvalitního kolem sebe a nic kvalitního NAD sebou.
když už se bavíš o Haiti, tam jde skutečně o lidskou BÍDU vyplývající z morální bídy (ten odkaz si určitě celý přečti). zdánlivě jediná hrdinská země, kde se otroci osvobodili a udělali si svůj vlastní stát. -založený na čem?! na nenávisti k bílým i jiným, na násilí, okrádání a zabíjení se navzájem, znásilňování, na ignoraci vzdělání, na lenosti, na neušlechtilém woodoo a věštění místo na známém a kvalitním křesťanském náboženství (jako se ho úspěšně chopily všechny jiné ostrovy kolem). a doplnili to (ještě před pár lety, možná někde i dnes) KANIBALISMEM -dokonce v odpudivé formě požírání svých mrtvých -jak mám mj. sdělil ctihodný pan několikanásobný doktor ...

Automaticky kráceno

209999

20.01.2010 14:14

Mossad spojen s „atentátníkem s bombou ve spodkách“

RE: NO - rozevírající se nůžky

90.?.?.?

dokončení:

...KANIBALISMEM -dokonce v odpudivé formě požírání svých mrtvých -jak mám mj. sdělil ctihodný pan několikanásobný doktor včera na ČT24, dle osobních poznatků odtamtud.
jak asi takto bídná společnost vzniká? -ne, nesouvisí ani tak s USA nebo CIA. je to v morální i duchovní bídě, popsané podrobněji výše, dovedené do extrému (k něčemu horšímu než zvěř). a v takovém prostředí ubohosti, nejistoty a násilí nelze snad ani ničeho lepšího dosáhnout. opravdu váhám, zda jsem neudělal závažnou chybu a zda se tam má posílat vůbec nějaká humanitární pomoc. možný by tohle vadné plemeno mělo vymřít.

v čem se s Vojtou tak docela neshodnu je to, že by do tohoto stádia měla upadnout i většina lidstva. ne, to se nestane. myslím ale, že můžeme skončit v nějaké velké válce. nebo přírodní pohromě. východisko vidím ve včasném vzpamatování se, v duchovním obrození... rozpomenutí se na to ušlechtilé, co nás formovalo a bezpečně vedlo, co tvořilo základ hodnot, z nichž ještě teď čerpáme, přežíváme. a to každý sám u sebe, upřímně, zodpovědně. k tomu by ale bylo zapotřebí jakýchsi nových misionářů... a pak nadšených OPRAVDOVÝCH věřících (někdo by snad hloupě řekl "fundamentalistů" -nechť se seznámí se smyslem slova fundament). bodla by média, která by konečně mohla formovat lidi k něčemu lepšímu, než k tomu nejsnazšímu nenáročnému konzumu a prohlubující se otupělosti. alespoň neškodit, když už nepomáhají...

210001

20.01.2010 14:36

Mossad spojen s „atentátníkem s bombou ve spodkách“

RE: NO - rozevírající se nůžky

90.?.?.?

>mezilidské vztahy a VAZBY zkoumat s čistým svědomím a bez pokrytectví, protože to je cesta, jak se postupně dopracovat
a proč by to někdo dělal? sám od sebe "z ničeho nic" nezačne ani jeden. chce to znovu-oživit SPRÁVNOU IDEOLOGII (v pozitivním smyslu idea/ideál), a to nejlépe tu, která se osvědčila, a která nepochází uměle od nějakého lidského ideologa.
lidstvo potřebuje nějaké dobré vedení. řekl bych shora... protože lidské vedení se vždy zvrhne, vždy se vykřivilo. není dobrý a zcela důvěryhodný člověk... ani jeden.

210002

kdo dává do jedné řady Čunka s Krejčířem, netuší vůbec o čem žvaní. a kdo tyto srovnává s Illumináty, a ty zase s jezuity ap., ten to zaručeně nemá v hlavě v pořádku, na 100% !!!
i zbytek je (zase) jen balast... užvaněnost jednoho samolibého chudáka. -oč lépe by bylo, kdyby těchto dunících prázdných sudů bylo na světě méně! čím to je, že se ty prázdné věty roztahují prázdným místem mezi odstavci o ničem, podobně jako se prázdné nitro snaží nadouvat? čím to, že někdo má nutkavou potřebu tučně zvýrazňovat každé druhé nedůležité slovo?
popřemýšlej nad tím... jestli by to nechtělo změnu. zásadní!
a třeba i "tacet".

210003

20.01.2010 15:56

Mossad spojen s „atentátníkem s bombou ve spodkách“

RE: NO --- odkaz na kat. církev a jezuity je pitomost

90.?.?.?

ne, tak tomuto nevěřím ani náhodou. pokud R+R myslíš Rockefellera + Rothschilda, a o těchto mi chceš namluvit, že je řídí někdo ještě vyšší-mocnější a neznámý, pak jsi evidentně v zajetí smyšlenky/pohádky a nemáš to ani trošku spojené s tím, jak peníze/majetek fungují a co vlastně tvoří skutečnou moc, co vytváří možnosti. ignoruješ přírodní zákonitosti a zdravý selský rozum.
ovládání našeho uvažování, vč. podvědomí (skrze skoupená média), je až důsledek a projev dříve existujících peněz a z nich vyplynuvší vybudované moci.
pokud chceš znát voldemorty s jejich nejužším okolím, musel by ses zúčastnit bilderbergské schůzky. pokud bys chtěl poznat jejich osobní personál, musel bys proniknout k Illuminátům (Bohemian Grove, k dorostu ve Skull and Bones) a do tajných služeb a think-tanků typu CFR ap. a pokud bys chtěl poznat jejich obyčejné poskoky, stačilo by ti proniknout do vrcholové politiky a na pokyny pak reagovat poslušně (abys vůbec přežil a udržel se tam... ve službě).
vše ostatní je už jen hemžení mravenišť. -lze je jakkoliv ovlivnit skrze klíčové páky, lze nějaké v případě potřeby rozkopat/zničit. a vše prospívá tomu, kdo to režíruje.

210011

21.01.2010 13:47

Mossad spojen s „atentátníkem s bombou ve spodkách“

RE: NO - rozevírající se nůžky

90.?.?.?

??? tomu opravdu nerozumím... jaký HitIer a jaký rasista? -vždyť to co píše Vojta je logické a podle řádu přírody je to i správně popsaná analogie! o rasách tam není nic moc...
jak tedy obhájíte své výkřiky? jen pocitem, že slabé kusy se mají nadstandardně (nezaslouženě) ošetřovat a krmit, aby tím průměrné zdraví a životaschopnost klesaly? k tomu totiž dochází s každým zachráněným kusem, který by jinak zemřel (a který pak někdy bohužel stihne vyprodukovat i podobně nemocné či jinak slabé/nekvalitní potomstvo). pokud nezemřel, ujídá dál on i jeho mláďata a mláďata jeho mláďat, a to z prostředků ostatních=tvůrců hodnot (brzdí tak rozvoj celku), a o přínosu vadných k obecné kvalitě lze s úspěchem pochybovat.
já nejsem proti vývoji lékařské vědy (ta snaha je ostatně přirozená), ani nejsem proti pomoci člověka člověku (soucit, charita, pomoc v nouzi při nenadálé katastrofě). je ale evidentní, že "odsud potud" -všeho s mírou. vykrmování určité parazitující a nejvíce zdegenerované části popuace je zcela chybné, a nejde o chvályhodné, žádoucí, sociální... nýbrž spíše o asociální inženýrství proti vlastním zájmům dané společnosti (pěstování si rakovinného nádoru oslabujícího jinak zdravý organismus).
těchto takzvaně sociálních zásahů se lidstvo musí zbavit. naštěstí to zařídí příroda=ekonomie (která do řádu přírody patří) -žádný stát/společnost, takto utrácející za pro ni nepřátelské elementy nemůže zdravě růst, a jakmile úpadkem pod jistou úroveň dojdou finanční prostředky, autoregulační mechanismus se uplatní. -z rozpočtu kde nic není, ani čert nebere. kdo je předlužen, tomu už nikdo nepůjčí.
jediná obava by mohla být, aby se pak ty hladové slabé kusy nevzepjaly k zoufalému vraždění posledního zbytku svých životaschopných hostitelů/živitelů. že by si tak podřezaly vlastní větev je v pořádku, ale zamezilo by to obnově zdravé populace. rozhodla by zde kvantita. ale i to se v přírodě někdy stává. nelze ale očekávat, že ti schopní podlehnou všude. mají zase svoje prostředky.

210094

21.01.2010 13:57

Mossad spojen s „atentátníkem s bombou ve spodkách“

RE: NO - rozevírající se nůžky

90.?.?.?

Vojto,
já jsem ten optimismus vyjádřil spíše v rovině morální, že se lidstvo z méně zasažených/zdevastovaných částí světa stačí ještě včas zamyslet nad sebou a zkorigovat se. -vím, možná jsem bezdůvodný optimista, ale příroda nějak pomůže i v tomto... i kdyby to uvědomění a memento mělo být za cenu ukázky na jiných národech, které po stamilionech vymřou. ten zbytek si toho zajisté všimne a nějak zareaguje.
jde jen o to, neklesnout pod určitou kritickou úroveň, jaká je (domnívám se) například na Haiti, kde už se jedná prakticky o plemeno určené k vymření... sežrání se navzájem.

210098

21.01.2010 15:55

Mossad spojen s „atentátníkem s bombou ve spodkách“

RE: NO - rozevírající se nůžky

90.?.?.?

neříkám, že jsi vedle, píšeš docela dobře, ale pro mě to jaksi není ono.
vzdělání není všespasitelné, a pouhé horko-těžko lapání mezinárodně-politických souvislostí také není to nejpodstatnější, co by vneslo do světa světlo a dostalo nás to k podstatě problémů (a k nápravě).
bída člověka není řešitelná nějakým komunistickým prezidentem, odstraněním negramotnosti a vzděláním všech. vzdělání není náhražkou za morálku a DOBRÉ ideje (to obojí skýtalo náboženství). je důležité vědět PROČ studovat =osobní otázka každého k sobě: chci prospět? komu? jak? - někdo totiž studuje jen proto, že je to trend, že mu to má zajistit teplejší flek nebo prestiž, někdo dokonce studuje jen pro prodloužení mládí. -k čemu je takový člověk, byť třeba i s titulem? a co asi zaseje do svých dětí (bude-li tedy při svém sobectví nějaké mít)?
jde o smysl bytí a o vztahy mezi lidmi, a o to vědět PROČ... mít to opravdu u sebe zdůvodněné. jinak je každé namáhání zbytečné, jen pachtění se/slepá davová honba za nejasným prchavým cílem, zelenou větvičkou nesenou oslovi před čumákem.
základ není ve výšce dosaženého vzdělání ale ve výchově, která dává směr a formuje charaktery. přesněji MĚLA BY dávat směr a MĚLA BY dobře formovat... to se ale dnes namnoze neděje. víra je posmívána jako něco zastaralého, překonaného, nahraditelného vědou a vzděláním -faleš! zmatení! zástupné argumenty a výmluvy! morálka je relativizována a osekávána až ad absurdum. a zůstává jen uhoněné zvířátko, ženoucí se za konzumem, nastrčenými vějičkami a kariérou (což má přednost i před dětmi a rodinou -solidně se živit přece musíme! ...pěkně žít a jet na dovolenou bůhvíkam...). zvířátko pak zpohodlněle relaxuje a krmí se bez myšlení a bez výběru u TV... relaxuje proč? aby ráno mohlo opět vydělávat nějaké chechtáky. ztrácí se pak někdy i smysl vzdělání, protože pro uplatnění a pro prachy často ani nepracujeme v oboru, který jsme studovali. je nám úplně jedno, komu ta naše práce slouží či prospívá -v popředí máme na zřeteli jen potřebný obnos, který každý měsíc potřebujeme nastrkat někomu za něco.
to jistě byl problém i stavitelů katedrál, ale přesto je tam přítomna i jakási povznášející idea, snaha oslavit Boha, poctivost z přesvědčení, a proto se dělalo to nejlepší co tehdy uměli (a co bychom dnes my za srovnatelné peníze nikdy nedělali, pokud bychom to vůbec uměli, ještě dokázali). je tedy dost značný rozdíl mezi stavitelem katedrál a stavitelem minimalistických králíkáren nebo montovaných domků nebo i bruselských stánků byrokratů. podobně gigantický rozdíl je v motivaci i výsledku práce skladatelů hudby -viz třeba Bach...
neříkám, že je dnes všechno (a všichni) špatně. ale srovnání s vrcholnými obdobími je rozhodně tristní a je třeba tomu všemu dát zase nějakou (štábní) kulturu...

Automaticky kráceno

210120

21.01.2010 15:56

Mossad spojen s „atentátníkem s bombou ve spodkách“

RE: NO - rozevírající se nůžky

90.?.?.?

dokončení:

je třeba tomu všemu dát zase nějakou (štábní) kulturu, smysl, páteř. začít každý u sebe. a až bude zase většina těch, co to mají v hlavě srovnané nebo o to opravdu vážně usilují, pak se demoralizovcané stádo stane opět svéprávnými lidskými tvory, které bude jen těžko moci někdo obelhávat a okrádat. pak budou rodiny opět zdravými jednotkami s nějakým dobrým řádem, respektem k hlavě a s faktickým smyslem. a z těch budou vycházet snad stále kvalitnější lidé (opak dneška).
je třeba ale vědět PROČ, protože když to nikomu neschází, není dostatečná poptávka, pak se o to nikdo nebude snažit.

210121

21.01.2010 16:33

Mossad spojen s „atentátníkem s bombou ve spodkách“

RE: NO - rozevírající se nůžky

90.?.?.?

nechci hovořit za Vojtu, ale domnívám se, že si leccos nově uvědomuje (diskuse vždy nějak ovlivňuje, obohacuje), ale nadále si drží své evolucionistické názory, kde v případě silného je vždy v pořádku, že je silný a čeho dosáhl, protože příroda mu to umožnila, a těžko zazlívat vlkovi, že roztrhal ovci... když je to jeho přirozenost a normální=žádoucí=životaschopný stav v rámci řádu přírody.
já jsem v tomto méně schématický, zjednodušeně mechanický: ne vše se má dít jen podle řádu či nějaké pevně dané tabulky... ne vše je neměnné, pevně dané. jsou jisté tolerance. člověk je myslící a má svobodnou vůli věci měnit dle svého citu. kdybychom nebyli lidští, a s poukazem na přírodu a přírodní výběr nechali zemřít raněného na silnici jen proto, že "měl asi nedostatečně vyvinutou pozornost/zrak, a tedy tento nositel vadných genů musí vymřít", pak bychom už snad nebyli lidmi. -ale jak píšu jinde: všeho s mírou, i sociálních zásahů, "pomoci".
pokud jde o "voldemortí" existenci, a co s nimi, na to existují jen ty dvě-tři možnosti, jak se k tomu postavit (jak jsem napsal dříve). další možnost nikdo nenavrhl. -co to tedy stále dokolečka řešit, při stále stejném osazenstvu?!

>tohle je záměr. Media a úmyslně degradované školství směřuje k vypěstování nemyslících bytostí, které nebudou pro "systém" NWO nebezpeční.
pravda. bylo by ale dobré nejen popsat stav a (důvodnou) domněnku záměrnosti, ale i popsat historii a pečlivě rozebrat mechanismy jak/proč k tomu došlo a jak to zvrátit/NAPRAVIT. bez toho to nemá smysl.

210124

21.01.2010 20:45

Mossad spojen s „atentátníkem s bombou ve spodkách“

RE: NO --- odkaz na kat. církev a jezuity je pitomost

90.?.?.?

tys byl vždycky zmatkař [velký smích] takže si dál hraj s tvým objevem z dráždivě populisticko-fantasmagorických filmů o tom, jak zločinný jezuita řídí svět... jen to jaksi nespěje jeho směrem, ani neodpovídá finančnicko-mocenské realitě. to tě ale neudivuje a nezastaví v tvém fantazírování.
megapropagandu já neřeru a nakladatelství Pro Fide Catholica ani neznám, natož abych od nich něco četl. přesto mám názory jaké mám (zdravé selské), a pokud se shodují s uvedeným nakladatelstvím, je to vskutku pozoruhodná shoda.
kde jsem uvízl já (pokud to není náhodou naopak), to není tvoje trápení. zdá se mi, že diskutuješ příliš osobně. a když bIbec přisuzuje jiným vroucí katakomby, pece a litinové kotle, jakákoliv diskuse končí (pokud s tebou vůbec kdy nějaká byla... uřehtaný "inteligente" ).

210155

21.01.2010 21:05

Mossad spojen s „atentátníkem s bombou ve spodkách“

RE: NO --- odkaz na kat. církev a jezuity je pitomost

90.?.?.?

no, podporu evidentně potřebuješ... ale možná jinou, než si myslíš.
tak mojžíš vymyslel judaismus, ano? [velký smích] a uctívání jednoho boha z panteonu??? no to je šokující bIbost, a nevím, kam na to chodíš... ani jestli k tomu potřebuješ houbičky. víru v jednoho boha u źidovského národa založil jejich praotec abrahám, který byl dávno, dávno před mojžíšem, chlápkem narozeným během egyptského zajetí źidů. źidé věří v jednoho jediného boha, tedy nemůže jít o jednoho z mnoha bohů pantheonu. jasné?
zmatek máš i v tak základních pojmech jako sionismus -ten se rozvinul jako nástroj/ideologie/hnutí až v zájmu navrácení do jejich někdejší, starověké země, a to kolem druhé světové války... tedy od mojžíše o několik tisíciletí později.

dál už to nečtu, protože je evidentní, že tě někdo totálně pomátl, a tys to zbaštil i s navijákem... a teď se ti v hlavě honí změť smyšlenek, lží a jedu, který tě motivuje k rozvíjení a podepírání tohoto neudržitelného nesmyslu.

210159

22.01.2010 00:13

Jak elity ovládají svět

RE: To nemůže být pravda

90.?.?.?

jako spolupracující skupiny existují.
dokonale fungující ta spolupráce ale není... protože nic lidského není dokonalé, a objem dat internetu zatím přesahuje možnost postihovat každý příspěvek v každém státu (krom toho - proč postihovat tápající poloslepce, trousící pouhé dohady?). přece jenom ty elity mají nějakou zemi jako domovskou, lépe zmáknutou, zatímco jiné národy a kultury zvládají jen postupně a zprostředkovaně. ale možná se dočkáš. a pokud budeš NEvěřit "v existneci ďábla", tak až se s tím setkáš, budeš o to víc udiven. -právě to je největší lest: přesvědčit někoho, že nejsem, tudíž ode mě nic nehrozí... a pak seknout. a to pak bývá smrtelné. pak už bude pozdě a nic už nezvrátíš.

210188

22.01.2010 01:57

Mossad spojen s „atentátníkem s bombou ve spodkách“

RE: NO --- odkaz na kat. církev a jezuity je pitomost

90.?.?.?

tak zaprvé: nezpochybnil jsem tvůj zdravý rozum, ale pouze jsem napsal důvodnou domněnku, že tě někdo pomátl (špatnými informacemi, které ty jsi nedokázal prohlédnout a vyfiltrovat).
zadruhé: nepřečíst něco neznamená NIC špatného. nejsem povinen číst každou bIbost až do konce, když už první čtvrtina obsahovala dostatek důkazů, že autor má v hlavě zmatek. a neznáš vůbec historii źidů ani v tom rozsahu, který poskytuje biblický Starý zákon. až alespoň toto minimum nastuduješ, pak teprve vylez ven a něco autoritativně prohlašuj.
zařadit někoho k nezvědavcům je zde obrana nejprimitivnějších (nesouhlasíš se mnou, nečteš mě, tedy patříš k "těm druhým", zlým).
i pokud jde o sionismus nemáš stále jasno, a tvrdíš (už raději bez časového zařazení) nesmysly o ateistické odnoži źidů. jenže pro starověké źidy (a pro 90% všech źidů až do poloviny 20. století) je typické právě to, že jsou věřící, jejich existence je založená a veškeré projevy úzce spjaté s vírou v toho jednoho boha... odlišují se právě dodržováním nějakých pro ně typických náboženských zásad a tradic. a právě na tomto byla překrouceně založena i myšlenka sionismu (nárok na zemi předků, imperativ vrátit se tam).
že toto bylo realizováno i nevěřící sebrankou, která si jen říkala źidé (kromě značné části pravověrných ortodoxních), to s už existující myšlenkou nemělo co dělat... to byla jen nedokonalost provedení a klasické zvrhnutí se původního záměru a vlastně ukradení pseudo-náboženské myšlenky pro politické a mocenské cíle.
pokud nemáš v sobě ani kapku jedu, tak čím tě to naočkovali, že tvrdíš ty věci?
můj neuralgický bod jsi odhalil, ale špatně popsal: já totiž nejsem úzkoprsý, ale jsem (upřímně přiznávám) málo tolerantní k názorům jiných (když VÍM, že mám pravdu), především tehdy, kdy mi logika a zkušenost jednoznačně říká, že ten dotyčný se ukrutně plete, teprve se vyvíjí a nemá ani základní znalosti... čemuž odpovídá kvalita jeho halasné produkce. pak mě opravdu rozčiluje poslouchat/číst jasné nesmysly. -tebe ne?

210199

22.01.2010 02:27

Jak elity ovládají svět

RE: Můj pohled se většině nebude líbit.

90.?.?.?

a jak máme brát vážně tvé texty, když máš zjevné mezery ve znalostech a logické úvaze/chápání časové souslednosti? Bible není dílem Ježíše, jak se zřejmě mylně domníváš.
Buddha žil podle různých pramenů cca 500 let před Kristem.
ale Starý zákon (který je částí Bible) byl psán už dávno před tím. kniha Kazatel (citovaná) byla napsána patrně v počátku perského období (538 – 460 př.n.l.)
takže s tou fatální neznalostí to bude patrně trošku jinak, než jsi se nám rozohnil. části Bible mohly být opravdu i starší než 400 let před Buddhou. např. kniha soudců a královská sahají 1000 až 1200 let před náš letopočet.

210200

22.01.2010 02:41

Jak elity ovládají svět

RE: Můj pohled se většině nebude líbit.

90.?.?.?

chlapečku, ty jsi s logikou neskutečně drsně na štíru:
ad 1) pokud to bushovi přála a očekávala naplnění, proč by to nemělo znamenat, že kletba nemůže někoho i zabít? jen to dokazuje její čarodějné choutky...
ad 2) dokazuje to, že ve svém snažení neuspěla.
ad 3) když si bIbec sám sobě vládne, dopadá to katastrofálně pro něj i okolní svět (čím víc, tím hůř)
ad 4) netoleranci projevují právě nenávistní militantní nevěřící, speciálně jarmila, rouhavě vyřvávající proti Bohu. nikdo, kdo jí na její agresivní kydy odpovídal nedosáhl její vzteklosti ani z 10%, natož aby moha být řeč o nějaké "křížové válce" nebo vybití.
člověče, ty máš opravdu výstižný nick... dobře ilustruje tvou tupost.

210201

22.01.2010 10:16

Jak elity ovládají svět

RE: Můj pohled se většině nebude líbit.

90.?.?.?

aha, takže se mýlím... hmm, tak to určitě. každý si to může přečíst, ověřit.
jestli tolerancí míníte pohrdání, odsudky a příležitostné napadání, pak se jedná o divnou toleranci, o vaši prolhanou.
jestli mírové je vaše výše uvedené agresivní vyřvávání do běla rozpáleného neovládajícího se primitiva, pak zřejmě nechápu, co je mír. (anebo to nechápete spíše vy).
pokud máte své bohy, tak to jste už velká holka [velký smích] ...novátorka. uznávaná? nebo jen jelítko, co si na něco hraje?
je otázka, jestli ti vaši bohové vůbec existují (v opačném případě jste bIázen nebo děcko) a jestli mají nějakou moc (třeba tvořit a něco nadpřirozeného konat -pokud ne, ve své "víře" se klamete a dojedete na to). připomínáte mi malé, vzdorovité, trapně "přemoudřelé" děcko - nechce to, co mu někdo dobře radí, a chce si dělat vše po svém, ač ničemu nerozumí a neumí si samostatně pomoct. ale hlavně že všechno odmítá a vše je špatně (ovšem jenom v jeho nedomrlé makovici).
bohužel takto hloupí, nevyvinutí lidé jsou někdy i ve vysokém věku... a někdy tak i umírají.

210228

22.01.2010 13:32

Jak elity ovládají svět

RE: Můj pohled se většině nebude líbit.

90.?.?.?

Bible jako její části samozřejmě existovala (vznikala, byla psána) už před více než 3000 let.
Že se někdo ve 4. století usnesl, že do Bible bude patřit toto, toto a tamto, a pak to souborně vydal a nazval Biblí, to ještě neznamená, že ty texty vznikly až ve 4. století. Lidé je mohli postupně číst tak, jak postupně vznikaly. A také to tak bylo.
Tedy hláška, že Buddha či buddhismus byl dřív než starozákonní části Bible je opravdu... no... řekněme neuvážená.

210241

22.01.2010 20:39

Jak elity ovládají svět

RE: Můj pohled se většině nebude líbit.

90.?.?.?

[velký smích] to jsou ale pohádky... holčičko, milovnice "populárně-vědeckých" pohádek. a ověřovala sis to? víš, o jaký přepis šlo? jistě nešlo o originální svitky nebo tabulky, že? víš, z jakých originálů se bible překládala a dodnes znovu překládá? -nevíš NIC. ale to ti vůbec nebrání zahlásit: "kdoví co je to dneska vlastně za účelový kompilát" -a je vymalováno [velký smích]. máme zde čísi jednoduchý soud, stříknutou slinu, kterou už do pusy nevrátíš, jakousi údajnou pochybnost, a to jen na základě jedné nepozorné a lehkověrné divačky Jany, která nikdy originály bible ani neviděla, ani neví v jakých jsou jazycích, natož aby je překládala a něco konkrétního o tom VĚDĚLA.
to je fakt bomba, na jaké úrovni se tady diskutuje... na úrovni TV Nova a pořadu Na vlastní oči: informace - zpochybnění - dohad "co když" - údajně/z dobře informovaného zdroje - zdá se/jistě je to jinak/zle/nekalé -a jednoduchý divák se tetelí blahem, jak jednoduše si v křesílku podráždil fantazii a jak na to díky těm skvělým novinářům přišel... skoro jako detektiv.

210270

22.01.2010 20:46

Jak elity ovládají svět

RE: Můj pohled se většině nebude líbit.

90.?.?.?

uff! tak prostoduchá stvoření jsou roztomilá [velký smích]
za své činy je odpovědný každý, který má svobodnou vůli a svědomí, dokáže rozlišovat dobro a zlo a cítit odpovědnost.
reinkarnace neexistuje, tedy se netýká nikoho.
člověk se ze zvířete nevyvinul, tedy předchůdce člověka byl opět člověk (stejně tak jako předchůdce veverky nebyl osel).
zde na planetě? [velký smích] -když nezvládáte ani jednoduché věci, nechtěla byste se pustit na průzkum ke hvězdám? [chechtot]

210273

22.01.2010 21:07

Jak elity ovládají svět

RE: Můj pohled se většině nebude líbit.

90.?.?.?

tak to tedy vážně nevím... začal snad psát před svým narozením?
>Žil pravděpodobně okolo 13. století př. n. l.
>Nejznámější a také nejrozšířenější přesvědčení je, že faraon, na němž žádal Mojžíš propuštění svého lidu, byl Ramesse II. (19. dynastie, vládl v letech 1279-1213 př.n.l.)
odkaz.
fakt nevím... ta starověká data se velmi liší zdroj od zdroje. nicméně naprosto nezpochybňuji obsah kvůli datu. Bible je slovo Boží a myslím, že k vnímavému člověku hovoří tak, jak k němu hovořit má.

uvedený emotikon vzniká po sobě jdoucími znaky "dvojtečka""číslice_osm" (je zde třeba proložit mezerou).

210279

22.01.2010 22:13

Jak elity ovládají svět

RE: Můj pohled se většině nebude líbit.

90.?.?.?

tos napsal moc hezky [velký smích] a díky moc za odkaz. člověk to tak nějak tušil, ale Eckhardt Tolle to vyjadřuje komplexněji.

210285

22.01.2010 22:57

Jak elity ovládají svět

RE: Můj pohled se většině nebude líbit.

90.?.?.?

ale božínku! už je tu to neštěstíčko zase [velký smích]
spermie není poloviční tvor, protože ten začne vznikat AŽ PO SPOJENÍ obou buněk -pak se teprve započne buněčné dělení.
duše je dána lidem, a jelikož spermie nerovná se člověk, tak darmo žvástat, že by měly mít poloviční duši a svá práva.
ale dost možná jen exhibujete... že jste v životě i něco zažila a viděla cosi na prostěradle.
k závěru: nevědomost neimplikuje hřích a vinu, tudíž kde není vina, tam lze asi stěží předpokládat nějaký trest nebo špatný konec. zkuste vždycky dlouze, opravdu dlouze myslet, a pak až psát... aby z vás nepadaly tak často nesmysly.

210290

22.01.2010 23:25

Jak elity ovládají svět

RE: Můj pohled se většině nebude líbit.

90.?.?.?

myšlenka krásná, samozřejmě souhlasím. ale křesťanství už 2000 let říká totéž: miluj bližní jako sebe samého, nedělej jiným to, co bys sám neměl rád, dokonce i dobře čiň svým nepřátelům a modli se za ně, přej jim dobro (i dle tebe zde je potenciál k údivu a zlepšení postoje u toho nepřítele).
přesto ale většina lidí na tyto snadné zásady kašle, ignoruje tu možnost. mastí i na další dobré věci. proč asi? protože jsou sobečtí, zaujatí sebou samými, svými sobeckými plány a představami, chtějí něco získat (na úkor jiných), nechtějí se namáhat, jít tou těžkou cestou "milujícího všechny kolem, když oni jej nemilují". aneb: "nejdřív oni, a já se pak přidám... až pak" -a všichni čekají na všechny ostatní... věčně. -to souvisí s tím, co opět vyjádřil Ježíš (nečekat na nic, až oni budou dobří): "Jestliže milujete jen ty, kdo vás milují, můžete za to očekávat Boží uznání? Vždyť i hříšníci milují ty, kdo je milují." ...to totiž není žádný kumšt, to jde samo, je to samozřejmé. ale nijak to nerozšiřuje oblast "dobra".
je to rozhodnutí každého jednoho: kdo chce, může s tím začít. hned.
p.s.: z celého toho plánu dobra pro svět a všechny lidi bych nevylučoval původce dobra - Boha. je hloupost, nazývá-li to někdo neznalý sektářstvím, nebo pohrdlivě pánbíčkařením atp. -člověk by to neměl dělat už i jen z prostého logického+psychologického důvodu: napadání či zesměšňování jiných lidí přece nemůže ladit s tvým šlechetným záměrem. je to kalení vody, vytváření špatných vibrací, negativních emocí. a je to hlavně opět prosazování svého já (na úkor jiných).

210293

23.01.2010 11:24

Jak elity ovládají svět

RE: Můj pohled se většině nebude líbit.

90.?.?.?

Tvrdíte snad, že kapka vody má duši? A proto že ji má moře? A jak to víte? A co molekula vody? A co atom vodíku? Elektron?
Duši dostává lidský jedinec, ne jeho část. Nevím, co je na tom tak složitého k pochopení... snad jen pro vás. Například rozum a dle něj koordinované chování/projevy má člověk, ne každá jednotlivá odumřená buňka na patě. Je vám už jasnější, jakou hloupost zde nadhazujete? Člověka nedělá jedna buňka, ani milion buněk. Člověka dělá soubor buněk se Stvořitelem předem danými vlastnostmi toho komplexu, plus vložená neviditelná duše. Člověk se vyvíjí od tří do pěti, samozřejmě i od čtyčiceti do padesáti, a stále je to tentýž lidský jedinec, který ve svém lidském vývojovém procesu spěje odněkud někam. Pokud byste chtěla tvrdit, že vývoj člověka v pátém měsíci těhotenství není ještě lidský, pak se logicky ptám: a jaký tedy? zvířecí? nebo rostlinný? -Vždyť vývoj lidského jedince byl spojením dvou buněk už definitivně započatý, rozjetý, a bez násilného, vražedného útoku by z něj nic jiného než člověk nebylo! Dospěl by z jedné fáze vývoje člověka přes všechny další fáze lidského bytí až do důchodu a k fyzické smrti. (Totéž se ale nedá říci o spermii. Ani o vajíčku - ty, ponechány samostatnému vývoji, neskončí jako člověk).
Proto úcta/důstojnost náleží člověku, ne jednotlivé buňce (odstřiženému a vyhozenému nehtu z malíčku levé ruky, odloupnuté buňce kůže na polštáři nebo jiné buňce na prostěradle).
Takže jestli něčí logika nedává smysl, už víme čí [velký smích]
A bavit se s vámi uctivě je opravdu problém, když sama sebe neustále zesměšňujete. Opravdu drsně se svými jalovými řečmi přede všemi shazujete/ponižujete (sama sebe!). Jste tu sice jediná, komu vykám, ale vzhledem k okolnostem je otázkou, proč to dělám právě u toho, kdo si to zaslouží nejméně... asi proto, aby mě to brzdilo ve zcela zasloužených invektivách. Vy mi neděláte žádnou milost, jestli se se mnou bavit budete nebo ne. Je mi to jedno. A nick je to poslední, na čem záleží... což jste zatím nepochopila. Tak snad teď. Doufám. A do prdeIe si strkejte co chcete, sprosťačko.

210327

23.01.2010 11:38

Jak elity ovládají svět

RE: Můj pohled se většině nebude líbit.

90.?.?.?

a z jakého důvodu byste měla jejich tvrzení nevěřit???
ostatně duch toho "sepsaného Slova" hovoří sám za sebe. je to extrakt moudrosti, poučení a potrava pro duši těch, kterým je dáno vnímat to, chápat. a věru nejde o pocit jednoho, dvou osamělých zoufalců. právě naopak -osamělý nedomrlý zoufalec se bude pokoušet nepochopené alespoň shodit, když už to nemůže pojmout.

není rozhodující, kdo z lidí si myslí, že má pravdu. není rozhodující, zda jednoho Boha pochopil nějaký judaista nebo franta vonásek (šanci a výzvu skrze veškeré stvoření mají oba, všichni) a je fuk, kdy to bylo (v první nebo tisící generaci, v dětství nebo na stáří). bůh je bez ohledu na ochotu člověka nebo jeho porušenou vnímavost.
rozhodující je, jestli (/že) ten Bůh je. a pak je rozhodující, že není jen vymyšlený šašek pohanů, jeden z mnoha (smyšlenek/pouhých představ/symbolů). a pro NÁS (vás) je důležité to pochopit, uvědomit si to... což se zatím nedaří. a nakonec je důležité na to adekvátně zareagovat.

210328

23.01.2010 11:57

Jak elity ovládají svět

RE: Můj pohled se většině nebude líbit.

90.?.?.?

s podstatnými informacemi z příspěvku jste se (typicky) zcela minula. zato máte potřebu vykřikovat absurdity.
vědecky "dokázaných" bylo už tolik věcí... a pak se to bralo zpět, ve světle pozdějších, pokročilejších vědeckých objevů, které to předešlé vylučovaly [velký smích] -to je ten šílený problém rozumářů vašeho typu -že se opírají o velmi křehkou, nejistou hůlčičku chybového lidského rozoumku, která se pod nimi dříve či později podlomí a dotyčný se válí po zemi jako prase... a těžce vstává, hledaje zase nějakou náhradní berličku, vymyšlenou oporu.
oč lepší to mají ti, kteří se opřou o skutečnou Jistotu, která nezklame!

p.s.: vědci přicházejí i na věci, jimž se rozumáři v Bibli dlouho a dlouho vysmívali, a vědci nyní (šokovaně) zjišťují, že to je ku-po-di-vu (kdo by to byl řekl?!) [chechtot] tak, jak je psáno v Bibli, ač to znělo dost absurdně, z lidského rozumářského hlediska zdánlivě přitaženě za vlasy. realita je někdy absurdní a překvapivá...
děcko časem dojde k tomu, že vlastně ti rodiče měli pravdu, když zkušeněji říkali... ...

210329

23.01.2010 12:35

Mossad spojen s „atentátníkem s bombou ve spodkách“

RE: NO --- odkaz na kat. církev a jezuity je pitomost

90.?.?.?

>inak ťa roztrháme na márne kúsky
trhej pejsku, trhej! [chechtot] pokud si myslíš, že to zvládáš.

tvé argumenty jsou čistě sebe-obranné, místy demagogické a podepírané vytrženými citacemi z jednoho zdroje. 1) v jiných souvislostech je to jinak 2) jiné zdroje by tě přesvědčily o něčem jiném.
ale to je jedno. ty se prostě dotazuješ svého (hodně nedokonalého) nitra, a spoléháš se na neověřitelné zkušenosti jiných lidí. jiný může uvažovat lépe, kvalitněji a nespoléhat se tolik na nespolehlivé cizí schopnosti, lidské.

že Abrahám je velmi ctěným praotcem źidovského národa, je dobře známo -samozřejmě źidům, ale i ostatním. je to obecně nezpochybňované. Hovořil s ním mj. na hoře Moria (jde o horu nazývanou nyní Chrámová hora, a je tam centrum źidovství/judaismu, jejich Chrám).
ten, z koho vzešlo to (jediným) Bohem přislíbené potomstvo je tedy ten, který je "otcem" "judovského" národa a jejich náboženství. kromě toho tento Abrahám (a jeho potomci a potomci jeho potomků) už dávno znali a uctívali toho jediného Boha, a to dávno před Mojžíšem (z kmene Levi). ten sice po vyvedení z egyptského otroctví sjednal v zastoupení toho národa s Bohem nějakou smlouvu (jako vůdce toho časem zmršeného davu, smlouvu k jeho nápravě a jasnému vedení), ale dřívější jejich generace téhož Boha už znaly. tedy monoteismus nevzniká Mojžíšem. Tečka.

210331

23.01.2010 17:05

Jak elity ovládají svět

RE: Můj pohled se většině nebude líbit.

90.?.?.?

>Nevím jak vy, ale raději se v polovině života dozvím, že jsem se v něčem pletl, než abych žil celý život ve lži.
to já samozřejmě taky. ale tohle není ten případ [velký smích]

horší varianta ale je, když někdo žije první polovinu života ve tmě slepoty, v druhé polovině také odmítal otevřít oči a nitro, a nakonec se dozví, že brojil proti něčemu, co existovalo, měl to celou dobu přímo před očima, ale on to jednak neviděl a jednak proti tomu ještě paradoxně bojoval [chechtot] -tomu říkám trapas! ...a docela tristní výsledek promarněného, nesmyslného života a fatální důsledek. kdo nechce, ten holt nechce... nemusí. ale pozdě bycha honit.

210353

23.01.2010 18:11

Jak elity ovládají svět

RE: Můj pohled se většině nebude líbit.

90.?.?.?

ty články jsem četl, ale nemám hned po ruce linky, takže se budete muset namáhat sama, líná dámo. ani mně to nikdo nesnesl před nos. -ale nesmíte zamířit pouze ke svým primitivům s jednoznačně překonanou, zčásti vyfantazírovanou a dokonce podvodnou evoluční teorií. musíte se začít usilovně pídit právě po těch opačných výzkumech a důkazech. a pak si možná budete schopna udělat nějaký vyváženější názor (ze dvou krajních protichůdných). tak se to totiž dělá... tak se tvoří objektivnější pohled na věci, tak se chová inteligent oproti jednostrannému fanatikovi, který ví své a jednou provždy má dost... už mu to nikdo nevymluví.
napovím, že se v jednom případě jednalo o genetiku, kde se jasně prokazovalo, že lidé s opicemi mají mnohem méně společného, než se dříve "věda" domnívala. jiný článek zase o tom, jak vědci zjistili, že biblické vyprávění o žebru může být sice lehce orientálně nadnesené, ale překvapivě odborníkům na genetiku dává smysl. ale je toho víc, a z různých oborů.
pokud někdo k tuposti a lenosti přidá navíc ještě agresivitu či sprostotu, dovolí si jiné neoprávněně ironizovat, no tak to se potom nemůže divit, když se mu budou posmívat a později se s ním nebudou ani bavit.
kdosi hodně studovaný a chytrý řekl: "vím, že nic nevím" (=pokora), a i jiní takoví vědci se přidávali v tom smyslu, že čím víc do hloubky svého vědního oboru pronikli, tím složitější návaznosti se jim otevíraly a ukazovalo se, jak dříve věci viděli jednoduše... jako primitivní jelítko v pubertě se domnívá, že sežralo moudrost celého světa. moudří (skutečně moudří) nahlížejí, že věci nejsou zdaleka triviální, a že i ten dosud vyzkoumaný řád je tak fantastický, že je prakticky vyloučeno (a stále víc), že by se něco takového zformovalo samo nějakým výbuchem. jsou pro to i důkazy z biologie (něco na způsob "nemohlo být dříve to i to", "polovičně funkční plíce a žábry", "poloviční=nefunkční nohy (na co? po stovky generací?) a poloviční=nefunkční křídla" atd.... a nemohl vznikat nějaký neživotaschopný/nesmyslný útvar, přežít a ještě se rozmnožit (nemluvě o nutné potřebě dvojice různého pohlaví takto postižených tvorů ve stejný čas na stejném místě). Atd.
Pokud máte kapacitu alespoň na populárně vědecké video (pro prostinké lidi), tak zkoukněte toto.
a už prosím uberte ze své paradoxní pýchy a suverenity, při tak nedostatečném rozhledu a vědomostech. v kontrastu s opravdu excelentními vědci (přesto pokornými) se zdá, že čím větší hlupák, tím větší nabubřelec, který "všemu rozumí".
být otevřený informacím. neuzavírat se. nebýt ale ani lehkověrný bláhovec. -to doporučuji všem rozumným lidem.
>Všecko zkoumejte, dobrého se držte; zlého se chraňte v každé podobě".

210361

23.01.2010 18:24

Jak elity ovládají svět

RE: Můj pohled se většině nebude líbit.

90.?.?.?

zajímají vás jen absurdity, krajnosti a nesmysly. -přesto:
lidé, schopní pozorovat auru u jednorukých nebo jednonohých pozorují i chybějící končetinu.
je evidentní, že periferní části se mohou i oddělit, ale duše zůstává přičleněna k živému tělu. pokud pak je oddělena životně důležitá část, život končí a duše se od těla odděluje (rovněž pozorováno).

oplodněné lidské vajíčko je již vyvíjející se člověk. bez debaty! pokud by to někdo násilně nezničil, nezavraždil, dítě by se prakticky jistě narodilo.
oplodněné slepičí vajíčko mě až tak nezajímá... zabít totiž zvíře je něco jiného než zabít lidskou bytost, obraz Boha s nesmrtelnou duší. člověk není slepice ani králík.

že vám vaše řeči připadají moudré, to je opravdu k popukání. emotikony snad ani vkládat nebudu. -jistě: moudrý člověk plácá jednu pitomost za druhou a v zoufalství svého primitivismu vyhrožuje, že bude jiné posílat do prdele... to je vskutku inteligence na entou.

210363

23.01.2010 18:37

Jak elity ovládají svět

RE: Můj pohled se většině nebude líbit.-Jarmile - dokončení

90.?.?.?

kdyby měl každý člověk (ba co víc -dokonce každý primitiv) moc jiné lidi svou kletbou zabít, byl by za pár hodin svět lidu-prostý.
někdo psal, že je dobře, že to neumíte... dobře pro vás, protože byste to měla na hrbu. já naproti tomu tvrdím, že každé zlé přání/úmysl už nějakým způsobem pošpiňuje svět i svého původce. proto to už někde máte započteno, protože vaším právem není jiné vraždit, ani se o to pokoušet. a svým nepokojem jen otravujete svět a šíříte "zlou karmu" [velký smích] ...vadné vibrace, zlé myšlenky, energii (řečeno opisně).
vy ani neurčujete, kdy má být kdo potrestán. vy tady nejste vládcem lidstva ani Bohem. vy jste jen malé bezvýznamné nic, jedna sedmimiliardtina lidstva, co se neumí ani ovládat... ani sama sebe.

210366

23.01.2010 19:18

Jak elity ovládají svět

RE: Můj pohled se většině nebude líbit.

90.?.?.?

absolutně jste nepochopila křesťanství a význam toho, kdo je Ježíš, a že se za nás a místo nás obětoval na kříži. prostě ten fakt ani nechápete, ani Ježíšův status, ani význam té oběti, dopad. nic! -proč mě to vaše nepochopení už ani neudivuje? [velký smích]
jen nevím, proč se tolik toužíte vyjadřovat (navíc ostře negativně) k věcem, jimž absolutně nerozumíte... ale ani malinko!
asi je vám souzeno se zde už definitivně zesměšnit, aby se na vás ukázalo, jak jsou podobní primitivové ubozí, nízko, a aby vás pak už nikdo ani omylem nebral vážně, nenásledoval myšlenkově ani jinak.

210369

24.01.2010 12:25

Jak elity ovládají svět

RE: Můj pohled se většině nebude líbit.

90.?.?.?

Teoreticky? Prakticky ale ne. Ne ze všech buněk, rozhodně ne z povrchu ryky... asi by muselo jít o těžce umělé manipulace s KMENOVÝMI buňkami, s vajíčkem atd. tedy člověk svými drzými experimenty a hrami na vynálezce/tvůrce života (stejně k tomu užívá nástrojů daných Bohem) by takto vytvořil ne zcela přirozenou, složitější cestou člověka (s duší) - což se nezdařilo. A to drsnou manipulací s opět pohlavní buňkou a kmenovou buňkou. ano, "Zbytečně se člověk vyvyšuje nad přírodu" ...a dodávám "a nad stvořitele", dokonce se i zbytečně pyšný člověk snaží rovnat se stvořitelem.
Ovšem s člověkem se klonování kupodivu nedaří - proč asi? že by byl výjimečný? Navíc by vzniklý jedinec NEbyl "naprosto totožný", jak hloupě tvrdíte (nebo lžete). Dokonce i přirozeně vzniklá jednovaječná dvojčata se velmi liší.
To ale utíkáte od tématu. FAKT je, že již vyvíjející se život člověka (nejlépe přirozeně, jak to Bůh zařídil spojením buněk otce a matky) nelze svévolně zastavovat. začíná prostě vývoj nového lidského jedince, který má být samozřejmě člověkem nepřerušován, ať už ve třetím týdnu vývoje, tak i v tisícím týdnu vývoje. -šlo by o vraždu člověka.
To, jak usilovně se bráníte připustit označení "vražda" u vyvíjejícího se děťátka v nitru své matky (=navíc vražda nejbezbrannějšího, a navíc právě člověkem který ho měl paradoxně chránit a milovat jako "svůj odlitek", "svou součást", "polovinou svůj výtvor" ), tak tím pro mě vzbuzujete silnou domněnku, že jste někdy tak hnusný zločin na svém dítěti spáchala - šla jste na umělý potrat. A cítíte zřejmě obrovské pochybnosti a výčitky, proto to stále řešíte (zatím křečovitě bez přiznání viny). A navíc vám není (možná proto) požehnáno/dáno, takže zřejmě i proto jste nucena zde vystupovat tak, jak to všichni pozorujeme. aby se na vás něco prokázalo. -vše má svůj význam, smysl...
že jste úplně mimo a nemáte schopnost ani logického myšlení a SPRÁVNÉHO vrstvení argumentů, to je myslím evidentní pro každého čtenáře s i jen trochu pokročilejší schopností myšlení.
co vy tvrdíte a planě vykřikujete (že zvíře má duši jako člověk), to je přece úplně lhostejné... vaše nepodložené výkřiky a "teorie tohoto okamžiku" opravdu nikoho nezajímají. jen člověk byl stvořen k obrazu Božímu, tedy nemohl Bůh současně stvořit i jiné tvory ke svému obrazu, jako vrchol stvoření, protože by to byly dva (tisíce), různé obrazy a některý z nich by byl nepodobný (to jsou základy logiky).
ostatně kam až sahá zvíře -k hmyzu? k trepkám a měňavkám? k jednobuněčným? (bakterie). -mají duši? a jaký to má smysl/vztah k faktu vraždy vyvíjejícího se člověka? co to na věci mění? bohužel pro vás: NIC.

210452

24.01.2010 12:39

Jak elity ovládají svět

RE: Můj pohled se většině nebude líbit.

90.?.?.?

a co konkrétně je špatně, kde vy jste se nenechal nachytat, vědče? [velký smích]
těch argumentů je tam spousta. každý jeden jste vyvrátil? prokažte, že jsou to lži. natočte jiné video.

na uvedení odkazu já nevidím nic demagogického. pokud to spatřujete v uvozovací větě, pak si s lidmi typu jarmila opravdu nedělám iluze. jiný typ jejího poučení je zde nemožný. -ovšem kdo chce nevidět a neslyšet, ten vše odmítne... jak se ostatně dotvrzuje o kousíček níže [velký smích] a zřejmě i ve vašem případě.

210454

24.01.2010 12:43

Jak elity ovládají svět

RE: Můj pohled se většině nebude líbit.

90.?.?.?

aháá, takže jarmila rozhodla "od oka", že to nejsou skuteční vědci, ale placení manipulátoři [velký smích] ...zatímco ona je ryzí vědkyně [oči v sloup].
jestli vám to uniklo, nešlo o náboženské, nýbrž vědecké a velmi konkrétní argumenty. o potlačování vědy jsem tam neviděl ani ň... spíše naopak -právě vědy tam je využito k ukázání naprosté neudržitelnosti darwinovy teorie vývoje, od velkého třesku až dosud.

210455

24.01.2010 12:49

Jak elity ovládají svět

RE: Můj pohled se většině nebude líbit.

90.?.?.?

a on někdo prohlásil nějaké "tomášovo evangelium" za součást bible?
když ty si napíšeš evangelium, také se bude lišit. a budeme tvůj podvrh brát vážně? budou tím zpochybněny pravé součásti Bible? asi sotva.

210457

Stránka: 1 2

Káva pro Zvědavce

21

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc prosinec přispělo 28 čtenářů částkou 7 460 korun, což je 21 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
15SucVps1Cpxd6ahR6uxx6SJiR16SZgR7b

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Trocha humoru na téma postižení korona-vymýváním mozků04.12.20 09:47 Česká republika 0

Možná nejdůležitější projev prezidenta Trumpa s čs titulky03.12.20 10:51 USA 9

Zastavme krádež voleb! 03.12.20 00:23 USA 0

Íránského vědce patrně zavraždil Mosad01.12.20 23:07 Írán 8

Co nikdo neříká o lockdown29.11.20 23:02 Neurčeno 0

Seznamte se: Soudruh Vrábel, Vyvolený informátor29.11.20 17:01 USA 1

Policejní robocapové zastavili zločin28.11.20 11:19 Česká republika 6

Jak migranti "obohatili" Švédsko27.11.20 21:12 Švédsko 1

České nemocnice jsou motivovány umístit co nejvíc covidových pacientů na JIPce27.11.20 21:02 Česká republika 2

Vláda se chystá vymývat nám za naše peníze mozky. BigPharma se tetelí radostí27.11.20 17:07 Česká republika 1

Odporné. Jako by to ani nebyli živí tvorové27.11.20 16:50 Dánsko 3

V Georgii a Michiganu byl právě vypuštěn Kraken26.11.20 17:24 USA 0

Sčítání hlasů v USA zřejmě ovlivňuje Harry Potter26.11.20 17:00 USA 7

Virginie: Mezi 5:07-5:12 ráno po volební noci zmizelo 169.000 hlasů26.11.20 16:33 USA 0

Obama napadl Hispánce za masivní podporu Trumpa a následně to od Hispánců schytal 26.11.20 10:59 USA 0

Volební fact-checker Facebooku dal v roce 2017 cenu Bidenovi, zaměstnanci dotují demokraty26.11.20 10:11 USA 0

Nevadský soudce odsouhlasil, aby Trumpův tým předložil soudu své důkazy o volebních podvodech26.11.20 09:21 USA 0

Pensylvánská soudkyně pozastavila certifikaci výsledků voleb 26.11.20 09:05 USA 2

Sadistická vláda nám dovolí nadechnout se, než zase přiškrtí25.11.20 22:48 Česká republika 2

Vývoj náboženství ve světě 1946 - 201925.11.20 12:36 Neurčeno 2

Měnové kurzy

USD
21,83 Kč
Euro
26,47 Kč
Libra
29,34 Kč
Kanadský dolar
17,08 Kč
Australský dolar
16,21 Kč
Švýcarský frank
24,47 Kč
100 japonských jenů
20,96 Kč
Čínský juan
3,34 Kč
Polský zloty
5,92 Kč
100 maď. forintů
7,37 Kč
Ukrajinská hřivna
0,77 Kč
100 rublů
29,46 Kč
1 unce (31,1g) zlata
40 158,18 Kč
1 unce stříbra
528,26 Kč
Bitcoin
417 336,79 Kč

Poslední aktualizace: 5.12.2020 19:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo ?