Zpátky na příspěvek ›

Všechny příspěvky ze stejné IP adresy

Nalezeno 365 příspěveků, 26 různých jmén: <nic>, abcd, anonum, anonym, As jako AS, asdf, Ed, Es, F. A. von H., F. A. von Hayek, Honzaaa, jansmith1984, Jiří S., konspir, Mattyyas, Mor, Pete, Pítr, Pítrs, Roman, Url man, xman., xyzz, zedd, zeltom, Zorro.

Stránka: 1 2 3 4

Setříděno od nejstaršího, přetřídit od nejnovějšího

EU potažmo celý tzv. Západ je ovládaný režimem, v němž se normální rodiny musí obávat, že jim budou odebrány děti, aby je pak mohli vychovávat buzeranti. Rusko je ve srovnání s tím oázou klidu a svobody.

304249

08.02.2014 13:32

Státe, vrať nám naše děti! Zní hlasitě v zemích západní Evropy

RE: Vaše nevzdělanost musí být bez hranic - ve stalinském SSSR mizely beze stopy tisíce dětí,

193.?.?.?

Ale houbelec. Tady nejde o žádný režim. Rusové jsou nám blízký národ, stejní lidé jako my, Češi a Slováci a ostatní Slované, které Západ od sebe odlišuje jen tehdy, když je potřeba poštvat malé slovanské kmeny proti tomu největšímu - jinak jsme pro ně všichni stejný "póvl" a "rusáci" z Východní Evropy. Stejně, jako to praktikovali u severoamerických indiánů, kde jim ta taktika vyšla. A všichni slovanští kritikové Rusů jim to baští i s navijákem, a za cetky a pozlátko by prodali vlastní krev. Je zajímavé, že na tragédii původních amerických obyvatel to každý vidí a je mu to jasné, ale když jde o vlastní osud, zase chceme raději "korálky" ?

To, že jsou Rusové "naši" a my pro ně taky, nezáleží na žádném režimu, bylo to tak za SSSR a je to tak za kapitalismu a bude to tak pořád. Jako jsou u nás lumpové, jsou i v Rusku a všude ve světě, ale na blízkosti našich národů to nezmění nic.

304305

08.02.2014 14:17

Rezignace McFaula - selhání strategie USA v Rusku

RE: USA-ZLO

193.?.?.?

Jenom blbec se chytne toho nejmíň podstatného. Je přece úplně jedno, čím byli Indiáni vyvražděni... Zažádej si o americké občanství. Určitě tam zapadneš.

304307

13.02.2014 10:43

Československý elektrotechnický a elektronický průmysl 1948 – 1988

RE: Opět jen bajky a báchorky

193.?.?.?

Nevím, o čem se bavíte vy, já se bavím o tom, co jsem napsal.

304579

13.02.2014 23:46

Československý elektrotechnický a elektronický průmysl 1948 – 1988

RE: Opět jen bajky a báchorky

193.?.?.?

Přestaňte už mžourat těmi svými pitomými smajlíky, a raději se naučte lépe číst (skutečný obsah, ne svoje vlastní představy). Já jsem nikde nenapsal, že elektronky byly lepší než tranzistory. Pouze bych řekl, že než tranzistor na hranici svých možností, třeba i ve špatně navrženém obvodě, tak to je rozhodně lepší elektronka z nějakých 70-80 let v dobře navrženém obvodě, i spolehlivější a určitě snadněji vyměnitelná. Přestože díky žhavení "žere" o pár wattů víc. Tak je to za běžných okolností, když spotřeba není kritická.

Takže nevidím jako kdovíjak kritické, když Tesla osadila elektronkami některé obvody, protože ještě neměla dostatečně kvalitní tranzistor, což ostatně netrvalo tak dlouho. A celotranzistorový televizor proti tomu nehodnotím jako bůhvíjaký pokrok, ale jen jako malý krůček v dalším vývoji. Mimochodem, jeden z těch prvních celotranzistorových ČB televizorů Tesla mám doma, stále funkční, po jedné výměně výměně výkonového tranzistoru v obvodu VN zdroje. U barevného televizoru zn. Hundai mi během 5 let tranzistor v podobném obvodu odešel celkem 3 krát, pak jsem upustil od dalších oprav, které se stávaly čím dál komplikovanější. Opravami elektroniky včetně televizorů jsem se "bavil" cca od svých 10 let, to byly televizory ještě celolelektronkové, a dělám to příležitostně až do dnes (i když jsem profesí fyzik), takže umím srovnat, co jak dlouho vydrželo a jaká oprava dala kolik práce.

Proto jsem zpochybnil to, co se běžně vydává za pokrok, ačkoli mnoho podstatného pro uživatele nepřinesl. Taky jsem nikde nenapsal, že by z polovodičových součástek nebylo možné vyrábět spotřební elektroniku lepší než z elektronek a třeba i takovou, co by vydržela "věky". Jenže to bohužel nikdo nedělá, jelikož je "žádoucí", aby se staré brzy vyhodilo a koupilo se nové, což se právě vydává za ten "pokrok". Já bych se raději např. díval na ČB televizi, kdyby se za ušetřené zdroje (finanční, vědecké i pracovní) víc létalo do vesmíru a míň lidí mělo na světě hlad.

Někdo mi tu jistě namítne, že právě konzum je motorem vývoje, což je možná i pravda, ale právě to je špatně. Až důležité suroviny stráví zbytečná výroba a jiné nebudou, bude konec tohodle "majdanu", který vystřídá bolení hlavy, kocovina a pozdní lítost.

304630

14.02.2014 17:41

Rozpolcení Ukrajiny je důsledkem rozpolcení Evropy

RE: To je ale

193.?.?.?

Mimochodem, už se nám někdy Ukrajina omluvila za sovětskou invazi? Rusové se takové malé zemičce jako jsme my, už omluvili několikrát, každý jejich zvolený prezident, Gorbačovem počínaje a Putinem konče! Ukrajinský Leonid Iljič Brežněv stál v čele tohoto podniku, a Ukrajina, která tehdy byla jednou z nejvýznamnějších svazových republik - stále nic.

Když tedy chtějí do Unie, měla by si to Česká republika dát jako podmínku, včetně omluvy za řádění banderovců, k jejichž odkazu se ukrajinská opozice hlásí, za zavražděné Slováky a Volyňské Čechy, i za zadržované dodávky plynu nedávno. Také by se měla Ukrajina veřejně distancovat od fašismu, s kterým byli banderovci jedna ruka.

Rusko nám už desítky let přes cestu stéblo nepřeložilo, je to náš nejspolehlivější obchodní partner, dodávající nepřetržitě ropu a plyn po mnoho desítek let. O Ukrajině, která se neustále stylizuje do role oběti, které by měli neustále všichni jen pomáhat, ale odpovědnosti se vždycky zřekne, se to právě říct nedá.

304717

22.02.2014 02:34

Rozklíčování Janukovičovy vlastizrady

Zrada nejen Janukoviče

193.?.?.?

Ona je to zrada i poslanců parlamentu, kteří nové "zákony" odhlasovali. Čím je kdo přitlačil ke zdi, nebo je koupili, těžko říct. Zajímavá je i debata na kanále Rossija 24, která se odehrála den před tím, kdy to ještě vypadalo na to, že se legitimní moc na Ukrajině bude bránit:

http://www.youtube.com/watch?v=2IZ8Lku6eWg

Je z ní vidět, že naprosto neadekvátní je i reakce ruské politické scény. To co říká ukrajinský host je velmi poučné, i když si s Rusy hážou odpovědnost za prohru (z které byl v době debaty vidět jen obrys) jako horký brambor. Vy nejste dost aktivní a vy zase nám dost neplatíte. Soros dává opozici víc. Až na výjimky si tam ty trubky sedí jako kachny na větvi. Prý kdyby jediný obrněný transportér přejel z Ruska hranici Ukrajiny, tak Rusko získá množství dalších nepřátel. Copak ti blbové netuší, že se to všechno děje právě kvůli nim, a ty své nepřátele Rusko už dávno má? Nepřibyl by k nim už ani jeden navíc, veřejné mínění i politici už dávno polarizováni jsou!!! Ale nakradené "bablo", na němž si oligarchové (ruští stejně jako ukrajinští) sedí prostě bližší než budoucnost a bezpečí vlastní země, a neprobudí se a neprozřou, dokud se bablo nezmění v děrmo, ale to už bude bohužel pozdě.

Putin tyhle věci jistě ví, otázka je, jestli mu domácí politická scéna dovolí jednat. Podle mého názoru byl vhodný okamžik na intervenci už promeškán, protože opozice už převzala moc a případný vnější zásah z Ruska už nebude "na pozvání". Nejspíš k němu ani nedojde, spíš se dočkáme podobného scénáře i v Rusku.

V každém případě už je jasné, že Janukovič není žádný mazaný lišák, který po dohodě s Putinem získává čas, až bude po olympiádě, ale prostě jen zbabělý hajzlík a slizoun, který může stát v jedné řadě s Juščenkem a Tymošenkovou a ostatního morálního výkvětu Ukrajiny po rozpadu SSSR. Co tam ještě proboha dělá, proč už se raději nezastřelí?

305105

22.02.2014 18:24

Rozklíčování Janukovičovy vlastizrady

Ropa a plyn - důvody zájmu Ruska a EU o Ukrajinu

Mattyyas 193.?.?.?

Situace po olympiádě se může změnit, pokud se do hry vloží Rusko, víc než dosud.
Ropa a plyn - důvody zájmu Ruska a EU o Ukrajinu. Ne kvůli ložiskům, ale kvůli přepravě těchto komodit. Ukrajina je protkaná sítí ropovodů a plynovodů - proto se o tamní situaci tolik zajímá Evropská unie i Rusko
http://proinvestory.cz/ukrajina-o-co-tam-jde

305148

23.02.2014 00:46

Geopolitika ukrajinského konfliktu: návrat k základům

RE: Návrat k základům?

193.?.?.?

Perfektní výklad, děkuji.

305172

24.02.2014 22:58

Rozklíčování Janukovičovy vlastizrady

RE: Radola

193.?.?.?

Otázka pravosti fotky s Hitlerem nebo Banderou se řeší např. zde:

http://www.outsidermedia.cz/Thread.aspx?id=9022

Spíš se zdá, že Hitler je "pravější", než Bandera. S jistotou to zatím nikdo říct nedovede.

305293

25.02.2014 22:48

Může Washington svrhnout tři vlády najednou?

RE: Myslím, že ne

193.?.?.?

Přece byste nechtěl žít věčně... Ten Armagedon bude pořádný, nezůstanou ani ti zmetci.

305359

26.02.2014 22:36

Alexandr Dugin: To je velká válka kontinentů (1. část)

RE: A je to tu...

193.?.?.?

Protože v ruské verzi to bylo o pár hodin dřív?

305421

28.02.2014 17:10

Hnědá revoluce na Ukrajině

RE: Nacionalisté

193.?.?.?

A to je právě nestydatá lež. Ukrajinci se nesnaží vymanit z ruského vlivu, ty obyčejní sedí doma a snaží se nepadnout do oka fašistickým bojůvkám, které k moci dostaly USA svými penězi a za pomoci svých trapných loutek - eurozmrdů. Proč myslíte že u nás nikdo nedemonstroval proti jedné vládě horší, než byla druhá? Protože nikdo neplatil demonstranty! Normální slušný člověk se musí starat sám o sebe, svou rodinu a zpravidla se živí prací. To asi ti majdanující Ukrajinci nedělali, že? Takže z čeho žili, kdo je platil a čí písničku zpívali? Kam asi šlo těch 10 miliard USD, které USA za ukrajinskou revoluci vyplázly?

A když tedy ruská vláda nehájí zájmu svého národa, tak čí zájmy tedy hájí? Trochu jste si spletl dobu, byl tu Gorbačov a Jelcin, tam byste měl pravdu - ale moc byste si tím argumentem nepomohl, ty dva platil ten, kdo platil a dostal k moci fašisty na Ukrajině.

305516

28.02.2014 17:16

Hnědá revoluce na Ukrajině

RE: Nacionalisté

193.?.?.?

On za idiota být nemusí, když už tu jiný idiot je - Ty. Tvoji banderovští oblíbenci mají moc pár dní a už chtějí atomovou bombu:

http://www.blisty.cz/art/72345.html

Tak až uvidíš to jasné bílé světlo, vzpomeň si pro koho jsi toho užitečného idiota dělal.

305518

28.02.2014 17:41

Hnědá revoluce na Ukrajině

Kam to celé směřuje...

193.?.?.?

Například sem:

http://www.blisty.cz/art/72348.html

Jde o to Rusko vyprovokovat, aby chránilo etnicky a jazykově spřízněné lidi. Proto se děje na Ukrajině tolik krutostí, které se stupňují, když Rusko nic nedělá, tak jako když nic nedělal Janukovič. Proto dostal Západ k moci banderovce a fašisty, na které, jak doufají, bude Rusko reagovat jako býk na rudý hadr. Kdyby náhodou stále nereagovalo, je to pojištěno takto:

http://www.blisty.cz/art/72345.html

Co by znamenala jaderná zbraň v rukou extrémistů z Majdanu, kteří mají na Ukrajině moc, není nutné snad rozebírat. Kdyby přesto Rusko nereagovalo, další krok bude intervence Západu, aby na Ukrajině zavedli svůj pořádek.

Kdyby Rusko nereagovalo ani pak, aspoň budou mít na Ukrajině své základny, rakety a protiraketový štít. O stovky nebo tisíce kilometrů blíž Moskvě. To stojí za trochu srandy a pár miliard USD, nebo ne?

S čím vlastně autoři tohoto scénáře počítají? Sázejí na to, že Rusko nic neudělá? Nebo chtějí opravdu jaderný Armagedon? Mnoho válek prý začalo špatným odhadem možných odvetných kroků budoucího nepřítele a podceněním jeho odhodlání. Rusy někdo podceňuje neustále.

305524

01.03.2014 01:10

Hnědá revoluce na Ukrajině

RE: Nacionalisté

193.?.?.?

Můj pohled na "svět nesvéprávného nohsleda"?

Můžeš si být jistý, že nesvéprávnými noshledy (politiků) se opravdu nezabývám [velký smích] [velký smích] [velký smích] .

Tituško Emile (Debile),
Putin Tě stejně dostine.

Mluvnici českou se pilně uč,
Tvůj žold jinak bude fuč.

Nezasloužíš si svůj plat,
Strýček Sam to nemá rád.

Logika a větný sklad,
Tvé nízké IQ je tu znát.

Chudák strýček zlé to má,
když na pitomce spoléhá.

Bude muset přezbrojit,
by na Zvědavci zjednal klid!

305595

01.03.2014 20:16

Alexandr Dugin: To je velká válka kontinentu (3. část)

RE: Pan Dugin to geniálně trefil několik dnů před vyštváním presidenta Janukoviče Banderovci z úřadu

193.?.?.?

Nevím, jestli počítačově gramotní lidé tvoří reprezentativní vzorek populace. Ale když se podíváte např. sem:

http://www.novinky.cz/diskuse?id=353349&articleId=...

uvidíte, že většina příspěvků s Rusy sympatizuje. Rusko musí bránit svoje lidi, svůj životní prostor. Většina lidí zná boudu, kterou Západ ušil na Ukrajince i Rusy na vlastní kůži, nebo aspoň tu méně špatnou část toho podrazu. Instalaci fašizujícího banderovského režimu na Ukrajině Západ ztrácí Evropu, jíž sám říká východní, ačkoli je to Evropa střední. USA musí být v žalostném stavu, když takto odkryly karty. Z budoucnosti na ně hledí Zubatá, která si už brousí kosu. Jenom ještě nevědí, jakou vlajku, zatím schovanou v mlze budoucího času, Paní s kosou drží - bude to vlajka ruská, čínská nebo nějaká jiná?

A zároveň je vidět, že v ČR není jediný politik, dostatečně statečný, aby řekl pravdu. Je to obrovská hanba, ovšem nejen naše, ale celého západního systému a tzv. demokracie.

305665

02.03.2014 11:44

Co se skutečně stalo v noci na Krymu?

RE: Vsjo jasno, zacem bukvy

As jako AS 193.?.?.?

Jaké body USA získají? Už teď kašlou na to co si druhá strana myslí. Takže tady nezískají ani bod navíc. Pokud se týká běžných lidí, ne modrosvazáků nové generace, tak věichni drží palce Rusku, aby nakopalo EU(která už většinu populuca ČR sere) a USA.

Takže teď se hraje o to, zda Rusko má koule. Pokud se ukáže, že má mají na západě problém. Kde jsou teď suroviny? Latinská Amerika, ale ta sama roste a zbavuje se nadvlády korporací, Čína-bohužel je samostatná, Afrika-tam teď bojují se silnou čínou, která má trochu násobně víc peněz ne USA+EU dohromady, zbývá Rusko, které má největší zásoby na světě. Muselo se jim sebrat možnost mít kde kupovat 20-30 procent komponet jejich zbraní-východní ukrajina + Savastopol, kde mají flotilu. Což rusko nedopustilo.

Takže pisately v anonymitě, tvoje výkřiky jsou trochu mimo reálný svět okolo tebe, tedy pokud veškeré zprávy nemáš s "oficiálních" zrojů EU a USA [velký smích]. To by pak bylo spíše...

305755

To není ruská propaganda, ale americká dezinformace. Nebo bývalý americký agent nezná zeměpis. Když se mluví o 60% ruského obyvatelstva, je tento údaj zhruba platný pro Krym, ne pro Ukrajinu. Ostatně věta, o kterou se opíráte, má tento konec:

"...z nichž je asi 60% Rusů, a mimo to asi kolem 12-20%, možná 15% obyvatel Krymu představují Tataři. "

Věta začíná Ukrajinou a pak najednou hovoří o Krymu, přičemž kdy došlo k této změně předmětu, je nejasné. Je to buď záměrná manipulace, nebo gramatická chyba.

PS: Ty pozměněné vtipy z Husákovy doby jsou dneska docela trapné. Rusko není SSSR a totalitní způsoby si osvojil Západ, jehož sdělovací prostředky a politici nestydatě a zoufale lžou. Dneska už to vidí naprosto každý, i děti ve škole. Pokud tvrdíte nebo předstíráte, že Vy ne, jste buď imbecil, nebo placený troll.

306160

09.03.2014 23:51

O Ukrajině a ekonomických sankcích vůči Rusku

RE: video

193.?.?.?

Mám lepší nápad: Ukrajinu osvobodit od banderovců až někam k Visle [smích] .

306294

12.03.2014 14:24

Putin promlouvá

Agentura Interfax oznamuje...

193.?.?.?

Анджелина Джоли готовится к новым операциям:

http://www.interfax.ru/world/364155

В месте с тем, Путин, конечно, готовится также...

http://www.youtube.com/watch?v=7PsTdoc0ZW8

306463

14.03.2014 23:20

Den celonárodního odporu proti protektorátu EU

RE: Historie

193.?.?.?

Máte nesporně pravdu, myslím si, že v našem vzájemném soužití s Němci jsme vždycky byli spíše ta strana, která se brání a na rozdíl od autora příspěvku, na který reagujete si nemyslím, že jsme více či méně zodpovědní za zlo, kterého se v druhé světové válce dopustili Němci. Germáni i Anglo-sasové měli vždycky velkopanské manýry a Slovany (a myslím, že i Kelty) spíše pohrdali.

Ale samotný fakt zaujatosti nám může bránit vidět i některé věci v pozadí. Rozbití Rakouska-Uherska bylo asi v náš prospěch. Přesto nějak nemohu v sobě najít sympatie ani k Masarykovi, ani k Benešovi. Slováci je už nevidí tak pozitivně, jak bývá v českých a moravských zemích zvykem.

To, jak si jezdili pro rozumy do USA, mi připomíná dnešní Ukrajinu, také bývalou Jugoslávii a vůbec americkou strategii "rozděl a panuj". Popichování Němců mohlo být záměrné, zneužití českého pocitu křivdy také, a celé to mohlo být součástí příprav na budoucí válku. Nevidíme to jenom proto, že jsme na té operaci skutečně nebo jen domněle vydělali, což lahodí našemu egu. Možná jsme ale byli jen užiteční idioti a skutečný zisk shrábl někdo jiný.

306689

15.03.2014 14:44

Putin promlouvá

RE: Není to tohle?

193.?.?.?

No jo... Sranda prostě musí být, i kdyby na chleba nebylo.

Nicméně česnek je fajn, bohužel někteří slabší jedinci jeho libou vůni fakt nemusí. Že by to byli ti, co mají od přírody blíž k Parazitovi? [smích] [smích] [smích]

306717

15.03.2014 19:55

Putin promlouvá

RE: Není to tohle?

193.?.?.?

Tak to se omlouvám, myslel jsem, že je to trochu nadsázka a pokus o odlehčení vážné debaty. Česnek je skutečně moje oblíbená potravina, osvědčilo se mi jej ještě kombinovat s velmi malým množstvím alkoholu, pouze několik ml, např. vodky, na rozpuštění některých látek, a také pálivá paprika, chilli. Velmi dobře pomáhá od různých chřipek a nachlazení. Váš nápad s česnekem nebo zelím zcela jistě zkusím, česnek má pověst "prostředku proti upírům" a připouštím, že by v tom mohlo být nějaké racionální jádro. Jsem tedy zvědav, co se bude dít a jestli si něčeho všimnu...

306737

15.03.2014 20:25

Putin promlouvá

RE: Není to tohle?

193.?.?.?

Úplně si neumím představit, jak by nějaké mikroorganismy mohly vykazovat inteligenci nutnou k vynalezení těch rafinovaných metod ovládání člověka. Ale řekněme že by dokázaly oslabit schopnost obrany, deaktivovat některé funkce centrální nervové soustavy. Případně přenášet a měnit genetickou informaci a v krajním případě svého hostitele přeměnit v dávného tvora, nebo jeho analogii, jeho vývojového pokračovatele. Takže, možná někde sedí tento hybrid mezi člověkem a kdoví čím, třeba plazem, již inteligentní, dlouhověký, a celé to řídí... Svou odlišnost musí skrývat jako obrovské tajemství, které vyjeví jen svému blízkému okolí. Brrr.

Existuje dokonce pověst o jakémsi "člověku", který se v různých dobách zjevil některým lidem a prý se s nimi podělil o nějaké své znalosti. Prý nestárl ani nemládl. Jakýsi hrabě (ale ne Drákula [smích] ). Pak zase zmizel a byl viděn v jiné době. Měl něco společného s nějakými tajnými spolky. Snad si někdo vzpomene na jeho jméno... To ale nutně ještě neznamená, že on je ten Parazit nebo Bestie.

306740

23.03.2014 02:18

Kdo hájí tradiční hodnoty a kdo ne

RE: No máme několik možných vývojů

193.?.?.?

To bude ale tím, že jsme dobrovolně nasedli na Titanik strýčka Sama. Stačilo by zase včas vyskočit (až se uncle Sam někdy nebude dívat, nebo se začne topit a bude mít své vlstní starosti).

Jiné země, jako třeba Rusko, mají svůj zenit ještě daleko před sebou a obrovský potenciál rozvoje.

307221

23.03.2014 22:54

Juvenilní justice v Norsku

Rossija! Poslední normální země v okolí!

193.?.?.?

Россия! Россия! Россия! Россия! Россия! Россия! ....

V zájmu zachování zdravého rozumu, normální rodiny pro normální heterosexuální lidi, co chtějí mít a normálně vychovávat děti, udělejme referendum...

307266

24.03.2014 21:09

Juvenilní justice v Norsku

RE: Rossija! Poslední normální země v okolí!

193.?.?.?

No jo, ale ta vlajka byla současná, červeno-modro-bílá vlajka partnerů zaoceánských partnerů (ŽOPA, vlastně promiňte, ZOPA, bez toho háčku) Ruské federace.

Nebo snad ten, kdo ji (svévolně) odstranil, chce naznačit, že RF už není partnerem zaoceánských partnerů RF? A nebudou se ti ŽOPA (promiňte, ZOPA) zlobit, že prozrazuje něco, co nám, obyčejným smrtelníkům, ještě nemá být zjeveno?

307306

29.03.2014 04:06

Rusko obviňuje Západ z „nestoudného vydírání“ při hlasování OSN o Ukrajině

RE: Rusko zhodnotili muži co mají Respekt

193.?.?.?

Havel Rusko hodnotí zřejmě odněkud ze záhrobí, z ohňů pekelných...

Jistě to nemůžete myslet jinak, než ironicky, ledaže byste chtěl vyslovit domněnku, že dotyčné osoby jsou zároveň akcionáři časopisu Respekt, který tímto vlastní. Podle jeho obsahu bych se tomu vůbec nedivil.

307541

04.04.2014 00:20

Šachová partie Kerry-Lavrov

RE: Kdy to bude mat

193.?.?.?

Celý rubl? To je strašně moc, tak půl, nejvýš tři čtvrtě...

307868

09.04.2014 22:04

Proč média o důležitých věcech lžou

RE: Už i sport!

193.?.?.?

Prostě otroci nemají žít svůj vlastní život, ale život svých pánů...

308224

17.04.2014 09:35

Izrael odmítá tlak Washingtonu kvůli Ukrajině

Odkud vane vítr

193.?.?.?

ví izraelská vláda jako jedna z prvních. Znamená to velký mocenský posun ve prospěch Ruska.

308632

18.04.2014 00:42

Washington je nejhorším nepřítelem lidstva

Petice podporující Putina

193.?.?.?

Zde je možnost podepsat petici, vyjadřující uznání a podporu ruskému prezidentu Putinovi a ministru zahraničí Ruské federace Lavrovovi v jejich uvážlivé, trpělivé, ale i odvážné politice:

https://www.change.org/en-CA/petitions/president-...

308665

20.04.2014 00:41

Pokrytectví Západu: Jsem zmaten, můžete mi někdo pomoct?

No, tak to pozor,

193.?.?.?

asi nejste ten správný Američan. Škoda, že takhle probuzených není ve vaší zemi víc, svět by byl ihned lepší.

308734

20.04.2014 21:26

Pokrytectví Západu: Jsem zmaten, můžete mi někdo pomoct?

RE: Zapad ci spise USA ve skutecnosti

193.?.?.?

Není divu, že většině anglosasských lidí chybí určitá schopnost soucitu. Angličané žili dlouhá staletí z kolonií, kterých se nikdy dobrovolně nezřekli. Vždycky se považovali za jakousi vyšší kastu, s vyšší kulturou. Americká civilizace vznikla na kostech domorodého obyvatelstva, a když se podíváte, jakou kulturu dnes plodí USA, tak kromě násilí je to taky arogance a zesměšňování druhého v různých stupidních sitkomech. To samozřejmě plodí necitlivost a neschopnost vcítit se. Nakonec tato "tvrdá" civilizace musela narazit na "měkkou" slovanskou emocionalitu v podobě Ruska. Že nakonec "měkké" a "slabé" poráží "tvrdé" a "silné", je prastará východní životní moudrost.

308776

25.04.2014 11:23

Jak ukrajinská krize nakonec skolí anglo-sionistickou říši

Putin se omluvil...

193.?.?.?

Svým způsobem se o omluvu za rok 1968 pokusili všichni ruští prezidenti. O Putinovi píše iDnes, jinak silně protirusky zaměřená:

http://zpravy.idnes.cz/putin-v-praze-priznal-rusko...

Není to těžké najít. Ukrajina se nikdy neomluvila. Spřátelit se s Rusem je pro Čecha velmi těžké, myslím, že nás moc rádi nemají, ale upřímně řečeno se jim ani nedivím. I ta vaše poznámka o vodce je docela hnusná, stejně jako termín "Rusáci", přestože to jistě myslíte dobře a jste jim přátelsky nakloněn. Jak se cítíme my, když slyšíme třeba termín "Čehúň"? Nešlo by třeba už zapomenout na hrdost zraněnou tou invazí v roce 1968? Protože o nic jiného nejde, nic tak strašného nám tu neudělali. Němci tu skutečně vraždili a vypalovali, a jak jim někteří lezou až do zadku. Podejme ruku, ukažme otevřené srdce a chvilku vydržme ty nepříjemné chvíle, než ji druhá strana přijme... Zrovna teď Rusko zastání potřebuje.

308958

27.04.2014 01:49

Jak ukrajinská krize nakonec skolí anglo-sionistickou říši

RE: Autor netusi o co jde

193.?.?.?

To je velmi přesně řečeno, souhlasím do písmene.

309051

01.05.2014 02:42

Posun blíže k válce

Velmi dobrý článek!

193.?.?.?

Paul Craig Roberts "nekecá", vidí to velmi realisticky. Válku někdo šíleně moc potřebuje jako jediné východisko, tak moc, že už mu vůbec nezáleží na zachování tváře a světové veřejném mínění. Zřejmě usuzuje, že po válce těch kritiků moc naživu nezůstane. Nakonec k válce dojde, protože se provokace budou neustále stupňovat, a když Putin zůstane v klidu, nakonec bude Rusko přímo napadeno, třeba za podmínek nevýhodných pro Západ. Jim totiž teče do bot tak strašně, že udělají cokoliv. Lidé by na celém světě měli demonstrovat po statisících, měli by křičet na náměstích, ale neděje se nic.

Střední Evropa to těžko může přežít, pravděpodobně nás zabijí jaderné bomby našich zaoceánských "spojenců" z NATO, snažící se zastavit postup ruské armády do Evropy, jakmile válka začne. V každém případě tu vypukne peklo, které málo kdo přežije a komu je lepší nezávidět. Dávám tomu pár týdnů, maximálně měsíců, pokud se nestane zázrak a USA se nesesype. Dobré je to snad jedině k tomu, aby si lidé uvědomili křehkost svého života a pomíjivost věcí kolem nás.

309241

03.05.2014 09:29

Americká politika v Euroasii: hlavně rozvracet!

RE: Ruku na srdce, kolik z Vás mělo

193.?.?.?

Klanět se ŽIDLÍM??? Vy jste nečetl Bibli, abyste věděl, komu jenom se má člověk klanět? A k té prázdné, vyschlé mrtvé tyči vyčpělého disidentského kolaborantství, s rouhavým nápisem "Havel", cítím jenom opovržení!

309337

03.05.2014 20:27

V Oděse zabíjejí bez rozdílu ženy, staré lidi i děti

RE: Na co Rusko čeká?

193.?.?.?

Spíš to není, bohužel, tak jednoduché. Není to kovbojka z divokého západu, kde kladný hrdina vždycky vyhraje. Je to jiná hra - Život. Ale Putin ví, jaká je to hra a hraje ji dobře. Mně nezklamal. Nakonec ta vojska pošle, protože nebude mít jinou možnost, ale nebude to laciný slaďák o konečném a hladkém vítězství dobra, po kterém budou diváci moci jít spokojeně domů. Zasáhne nás to všechny a mnozí u toho možná umřeme.

Součástí prastaré hry "Život" je i to, že dobří lidé občas i trpí a prohrávají z pohledu výsledku hry. A vyhrávají svou osobní hru tím, jak ji hrají, i když to dopadne "špatně".

309391

03.05.2014 20:42

V Oděse zabíjejí bez rozdílu ženy, staré lidi i děti

RE: Na co Rusko čeká?

193.?.?.?

Naopak si můžeme všimnout, že nebylo oznámeno další cvičení, nejsou hlášeny manévry a přesuny ruské armády. Přestože důvody zasáhnout jsou mnohem silnější, než když Rusko zásahem otevřeně hrozilo. Nyní je ticho. Mlčí (opět) i Putin. Myslím si, že prostě padlo rozhodnutí. Rusové vyzkoušeli všechno, i OSN a radu bezpečnosti, ale jsou ignorováni. Opět je to špatný odhad Západu, jako obvykle, že je Rusko na kolenou. Ještě jeden exces, ještě jednou Oděsa nebo Cinvali. Až se ta armáda dá do pohybu, nikdo je vracet zpět už nebude.

309394

05.05.2014 00:39

Washington usiluje o zánik Ruska

Obvykle Američanům nevěřím

193.?.?.?

ani pozdrav, ale v tomto případě se mi chce křičet bravo, Paule! Jenomže je to houby platné, nevím proč, ale většinou ho neberou novináři vážně. A přitom je to jasné, když se na všechny americké kroky s odstupem podíváte. Příliš špatné na to, aby to byla pravda?

Je to ještě horší! Co by se stalo, kdyby lidem spadly klapky z očí a viděli své politiky jací jsou, s krví na rukou, tisíců zabitých, humanitárně zbombardovaných neviných lidí, stovky nevinných zabitých Obamovými dronami, svatebčanů, žen, dětí... Kolik zmařených slovanských životů v Srbsku a teď na Ukrajině. Pořád to není dost, a nakonec přijdou na řadu i jejich vlastní lidé, voliči. Kolik z nich sedí nevinně na Guantanamu? Co by se tedy stalo, kdyby ti lidé prozřeli? Oběsili by je, nebo rovnou roztrhali na kusy. Vědí to ti mocní? Vědí. Co obvykle udělá vrah, když má nepohodlného svědka? Zabije ho, pokud může. Tady těch svědků je sice hodně, pár miliard, ale 3. světová válka by to srovnala. Jde o život nám všem.

309544

05.05.2014 20:45

Washington usiluje o zánik Ruska

Myslím, že toho PCR zbytečně démonizujete

193.?.?.?

Nejde o přece to, jestli a jaký je zednář, ale o to, že cílem USA je opravdu zničení Ruska a že tak snaha pravděpodobně povede ke 3. světové válce. To nikdo z vás nevyvrátil. Naopak je jeden z mála zpoza oceánu, kdo to říká naplno. Že má svoje motivy, které nám neřekl - no to to asi má.

Já jsem slyšel i to interview pro Slobodný vysilač, kde říká, že celá ta americká mašinérie se dá zastavit, jen pokud by se Putin vzdal. Ona to není pravda? On přece neradí Putinovi, že to má udělat. Jen vidí ty dvě alternativy. Vidíte ještě nějakou jinou? Jestli ano, tak ji řekněte. Možná, že Putin, který má všechny informace, o nějaké možnosti ví, možná podle nějakého orientálního umění boje, najde správný recept. Ale jestli jsou jen dvě, vybral bych si válku a dal agresorovi pocítit jeho vlastní medicínu. Možná bych ji na Putinově místě i sám začal, pokud by mi to dalo lepší vyhlídky. Pokud jsou opravdu jen ty dvě možnosti, poslat USA do kytek je nejlepší řešení. Mohly si přece vybrat, aby to takto nehrotily. A Rusko je velké, půjde tam přežít, i když z USA bude jen radioaktivní popel.

309654

09.05.2014 00:19

USA se staly horším policejním státem, než si Orwell dokázal představit

Ale jo, existuje způsob,

193.?.?.?

jak tu Pandořinu skřínku zavřít, je to WWIII, která je zrovna na cestě.

309893

24.05.2014 11:14

Apel plukovníka Strelkova

RE: jak tam žijí běžní lidé?

193.?.?.?

Přesně tak. Ti lidé jsou zvyklí nevěřit nikomu a ničemu, právě tak, jako u nás. Pro normálního člověka má smysl zůstat doma, blízko své rodiny a bránit místo, kde žije, a to tehdy, pokud je přímo ohrožen jeho život nebo životy jemu blízkých. Zájmy Strelkova a těch, kdo za ním stojí, můžou být docela odlišné. Chápu z globálního hlediska, proč Rusko nezasahuje, ale kdybych žil na východě Ukrajiny, cítil bych z toho zklamání a snažil bych se přežít sám za sebe. Velmoci se možná nakonec nějak dohodnou, možná Rusko nechá Ukrajinu nakonec NATO a EU, ale ti lidé se nemůžou sebrat a někam odejít. Pořád se mluví o tom, že by si měli svobodu vybojovat sami a že to za ně Rusko udělat nemůže. Jenomže svoboda je v dnešním světě pro obyčejného člověka jen prázdné, bezobsažné slovo. Na hony vzdálené od reality kdekoli na světě, na Ukrajině, v Rusku i u nás. Rusko se po rozpadu SSSR izolovalo a kašlalo na svoje okolí, a plody této politiky sklízí. Je to jen na Rusku jak se rozhodne, jestli Ukrajinu chce nebo ne, a jestli mu za to konfrontace se Západem stojí. Lidé v regionech, kteří nejsou nadrogovaní a dotovaní 5 miliardami USD, jako bojovníci Majdanu, nikdy nebudou mít sílu s tím něco sami udělat. Naopak Putin a Rusko žijí v iluzi, pokud na východní ukrajinské regiony spoléhají.

310591

25.05.2014 16:38

Apel plukovníka Strelkova

RE: Poselstvi pro pana plukovnika

193.?.?.?

Hlavně že ten příspěvek není krajně slovenský, pane kolego. Porozumění mezi národy jste výrazně pomohl [pláč]

A když jste takový hrdina, nechte se zapsat ke Strelkovovi, jistě nebude mít problém s přijetím slovenského bratra Slovana ve zbrani.

310651

30.05.2014 13:13

Irák: Největší ropná loupež v historii?

RE: A tomu se říká demokracie

193.?.?.?

Zřejmě ano, i když z toho, že se tomuto systému "demokracie" říká, neplyne, že demokratický opravdu je. Ale čím ho nahradit?

Průměrný člověk není nijak zvlášť inteligentní, vychovaný, čestný, dobrý, ani hodný. Spíš je to závistivý, prolhaný vyčuránek. To je hlavní opora skutečné demokracie, takže není divu, že se demokracie nakonec zvrhne v něco děsivě odporného a hnusného. Režim, jaký máme v západních zemích teď.

Asi se všichni shodneme, že vládnout by měli dobří, moudří, vzdělaní a laskaví lidé. Ale jsou tu dva těžké problémy:¨

1. Jak je vybrat?

2. Jak je dostat k moci?

310852

30.05.2014 23:40

Irák: Největší ropná loupež v historii?

RE: A tomu se říká demokracie

193.?.?.?

Putin je demokraticky zvolený prezident podle všech standardů uznávaných i na Západě a to, že Západ mu tento status nepřiznává je důsledek západního pokrytectví. Autoritativní je za prvé proto, že mu to umožňuje ústava RF, také proto, že je silná osobnost a možná taky kvůli vztahům v zákulisí, mimo "demokratický" systém, spojené s jeho minulostí, která mu dala spoustu zkušeností, jak se pohybovat v politice, vytvářet skryté hrozby a občas je i splnit (aby nikdo nepochyboval). Tento bonus k demokratické volbě je právě to, co mu Západ vyčítá a čeho se i právem bojí, možná dost podobně, jako se báli Stalina. Přesto je Putin, jak se zdá, lepší a morálnější osobnost, než západní, také-zvolení slizouni.

Dobrá, Putin je řekněme ta správná, ze všech známých žijících politiků ideálů ta nejbližší osobnost, které jde o blaho jeho země. Je dostatečně vzdělaný, má dost moudrosti (a určitě skvělé sebeovládání, klobouk dolů), je patrně schopen soucitu, ale není ve vleku emocí. K moci ho ovšem dostal na smrt nemocný Jelcin, který naopak doslova propil to, co ze SSSR zbylo po zradě Gorbačova.

Znovu tedy máme přinejmenším dva problémy: kde vzít podobného českého Putina a jak ho dostat k moci? Je něco takového vůbec možné v tak malé zemi, jako je Česká republika? Neočekávám například, že podnikatel a vlastně oligarcha Babiš je ta správná, osvícená autorita putinovského typu.

310878

03.06.2014 22:10

Proč žádná ruská intervence na Ukrajině neexistuje

Rusko prohrálo

193.?.?.?

Nerad to říkám, ale myslím, že se jedná jen o jeden z mnoha způsobů jak okecat, že Rusko sice získalo Krym, ale prohrálo nebo vzdalo kampaň o Ukrajinu a zpříjemnit si tuto prohru lakováním na růžovo.

Řádění chunty se už raději ani nepřipomíná (třeba ve zprávách Interfax), Rusko ustupuje i v otázce ceny ropy pro Ukrajinu, bude tedy dotovat chuntu vraždící vlastní obyvatelstvo, odvod vojsk od hranice už vypadá jako "stáhnutí ocasu" a jasná kapitulace. Že by mohli Rusové zabránit vstupu Ukrajiny do NATO? Mohli, kdyby existovala vůle, ale ona neexistuje a ani kvůli tomu neprovedou invazi, smíří se i s instalací americké PRO na své hranici a až budou opravdu napadeni, budou se bránit už jen chabě, protože to už ani nebude mít smysl. Ruská elita tedy zase dala přednost obchodu, penězům a zisku, a vlastní ohrožení si nepřipouští.

Možná bychom se měli z toho radovat, protože to znamená, že ve my střední Evropě tedy zřejmě přežijeme, a budeme s Rusy konečně na jedné lodi, otroky stejného globálního fašistického impéria, čekající na jeho vyhnití a finální globální kolaps. Dáváme přednost přežití, které znamená pokračování naděje, ale stejně je ta dočasná porážka pravdy a dobra smutná...

311029

04.06.2014 14:20

Proč žádná ruská intervence na Ukrajině neexistuje

RE: Rusko prohrálo

193.?.?.?

Tak jestli jste si nevšiml, protiruská hysterie jede stále naplno, i když Rusko nedělá vůbec nic. Po této stránce to vyjde nastejno, ať Rusko bojuje nebo ne, protože protiruská hysterie byla předem připravená a média dělají to, za co mají zaplaceno.

Jak zabrání Rusko vstupu Ukrajiny do NATO jinak, než jejím obsazením? Ale když to bude chtít udělat, setká se s daleko větším a připravenějším odporem, než kdyby ukončilo vládu chunty už krátce po připojení Krymu. Pak se Rusku bude chtít, když teď se mu nechce? Putin neudělá nic, ani na instalaci raket, když do teď nic neudělal, i když výslednice amerických aktivit je zřejmá. Prostě budou doufat, že jde jen o byznys a nikdo válku nespustí.

Bez ruské pomoci chunta odpor východních regionů postupně udusí, lidé tam samozřejmě vidí, že se nedočkají pomoci, a postupně se na marný boj vykašlou. Na rozdíl od majdanců je nikdo zdarma živit nebude. Bez pomoci RF Novorossija přežít nemůže. Zaregistroval jste, že Peskov slíbil vzbouřeným regionům humanitární pomoc? A víte jak to mělo proběhnout? Kdybyste čekal, že ji doručí ruská armáda, byl byste vedle. Rusko požádalo Ukrajinu o dovolení, která odmítla. Tečka. Vsjo. Pomoc nebude. Politická reprezentace Ruska musí být v hluboké krizi, když Rusko neuhlídalo ani nedávný převrat v Abcházii. Deprese vládne i na ruských webech, kde do nedávna panoval ještě optimismus. Je to konec, za pár dní to sám uvidíte.

311061

04.06.2014 15:36

Vzestup Ruska ke globální moci

RE: Nesúhlasím úplne s autorom.

193.?.?.?

Souhlas, pokud by Rusko začalo invazi, musí vyřídit celou chuntu a dojít až k polským hranicím. Akorát že to zatím vypadá tak, že Ukrajinu získá protivník. Západ může za pakatel držet Ukrajinu nad vodou libovolně dlouho, zaplatit si dá zadlužením Ukrajiny a de facto jejím rozkradením, a ještě se může vydávat za jejího zachránce.

311065

04.06.2014 15:58

Proč žádná ruská intervence na Ukrajině neexistuje

RE: Rusko prohrálo

193.?.?.?

Stačí si přečíst třeba dnešní (nebo jiné) zprávy, abyste zjistil, že ruská pasivita znamená vystupňování nátlaku, přesně jako v případě Janukoviče. Naopak otevření poklopů šachet strategických raket a přelety ruských bombardérů kolem pobřeží USA by vše zklidnilo. Kombinováno s obsazením Kyjeva ještě lépe. NATO by přestalo uvažovat o dodávce zbraní Porošenkovi a Merkelovou by přešla chuť na nové sankce, které chce uvalit na Rusko, pokud nepřinutí separatisty se vzdát. Jenomže pro ruské boháče by to byl konec nadějí na sladký život, konec chalavy. Proto ta paralýza, která bude Rusku osudná.

311066

06.06.2014 00:16

Rusko „zradilo“ NWO

RE: nesmysl

193.?.?.?

Hádat se nemíním, budu rád, pokud se mýlím. Těžko ale lze popřít, že Putin povzbudil jihovýchodní regiony k povstání a teď je nechává být. To se vysvětluje tak, že USA chtějí Rusko vyprovokovat, buď přímo k válce, nebo aspoň k oddělení Evropy a Ruska a dotlačit EU k podepsání transatlantické obchodní dohody. Ale Rusko je démonizováno i teď, když nedělá nic. Může to být ještě horší? Nevíme. Uvidíme, jestli EU transatlantickou dohodu podepíše. Vojenská situace se pro Rusko bude zhoršovat tím více, čím déle nechá Putin chuntě volné ruce. Rusko jde i na kompromis ohledně ceny plynu pro Ukrajinu. Proč? Doufá, že když ukáže přátelskou tvář, vyrazí protivníkovi argumenty z rukou. Ale bude dotovat chuntu a usnadní jí zůstat u moci. Něco podobného Rusko zkoušelo i s Olympijskými hrami. Byla to olivová ratolest míru celému světu. Čeho se dočkalo? Plivání na celé hry a fašistického převratu. Pro Západ je podání ruky výraz slabosti a další příležitost k podrazu. To věděl již Andrej Gromyko a skoro celá reprezentace SSSR, kromě Gorbačova, který s ústupky začal, se známým důsledkem. Ruská reprezentace dneška volí mezi obchodem a vojenskými riziky (morálku už opustila), a bojím se, že opět špatně.

NWO tu už vlastně je. Média vydávají lež za pravdu, vytvářejí falešnou realitu, jíž věří miliardy lidí, roste snaha kontrolovat každého jedince pomocí elektroniky a IT a programovat lidský mozek pomocí reklamy, filmů, zábavy, s použitím technik hypnózy a NLP. Co lze proti tomu dělat? Základem je snažit se zachovat si zdravý rozum, co největší míru vnitřní a vnější svobody a nezávislosti. To ostatní přinese konkrétní situace.

311122

06.06.2014 11:40

Rusko „zradilo“ NWO

RE: nesmysl

193.?.?.?

Podle informace v této diskuzi pod článkem

http://www.liveinternet.ru/users/2125404/post32690...

se ukrajinská letadla při bombardování separatistů dokonce otáčejí nad ruským (!) územím. Jak to chcete přijatelně vysvětlit nebo komentovat? Pokrytectví? Připosranost? Neschopnost? Vzkaz případným vlastním separatistům? Lze se divit, že většina lidí z Donbasu nevěří nikomu a ničemu, za papírovou svobodu, která svobodou není, se jim umírat nechce?

Je především v ruském zájmu nemít za souseda člena NATO a americké rakety za humny, pár set kilometrů od Moskvy. Takový je aspoň naivní názor, vycházející ze selského rozumu.

311149

06.06.2014 17:20

Rusko „zradilo“ NWO

RE: nesmysl

193.?.?.?

Pořád tu všichni melete do omrzení jeden a tentýž argument: proč by Rusko mělo někoho zachraňovat. A samo sebe by zachraňovat nemělo??? No prosím, ať se tedy nezachraňuje, je to jeho věc. Výsledku se pak nedivte.

Ignorovat své okolí je hloupost. Válce se tím Rusko stejně nevyhne. Anexi Krymu mu Západ neodpustí, dohodnout se s nimi nelze. I kdyby Krym vrátili, nakrmení bestie Ruskem je prostě v plánu, přesně proto ukrajinská krize byla vyvolána a proto bude také pokračovat, dříve či později na ruském území.

Je nesmysl čekat, že boj o svou sféru vlivu a její bezpečné okolí za aspirující supervelmoc vybojuje pár špatně ozbrojených civilistů z jiné země. To by měl být boj Ruska jako státu, pokud chce přežít jako nezávislý stát, i za cenu konfrontace se Západem a snížení životní úrovně jeho obyvatel. A ne boj hrstky Ukrajinců mluvících rusky, kteří, ne vlastní vinou ani pořádně nevědí kam patří, Kyjevu překáží a Moskva si s nimi neví rady. Nikdo s nadšením nebojuje marný, cizí boj. Ti, co po nich chcete aby bojovali, evidentně vidí, že by si nepomohli. Co byste jim chtěl slíbit, když evidentně nehodláte slib splnit?

311162

06.06.2014 23:19

Rusko „zradilo“ NWO

RE: nesmysl

193.?.?.?

Před pár dny jsem se sám vysmál jakémusi příspěvku na Zvědavci o "proroctví", že se elity, oligarchové obou zemí (UA+RF) domluví a obyvatele vzbouřených regionů obětují. Mělo to i další, dost nepravděpodobné pokračování.

Ale teď, podle agentury Interfax, se prý Ukrajina s Ruskem domluvili na uzavření hranic (kudy prý z Ruska údajně proudí diverzanti, nebo-li ruští vlastenci. To jsou ti, jejichž činnost požaduje legalizovat Kurgiňan, jako protějšek amerických soukromých armád typu Blackwater, poslechněte si to, odkaz je o kousek vedle. A také desetitisíce utečenců.). Takže pokud je to pravda, budou obyvatelé JV bez možnosti utéct, i bez humanitární pomoci, kterou už přislíbil Peskov. Snad to není pravda, ale jen Porošenkův výmysl.

311177

06.06.2014 23:28

Rusko „zradilo“ NWO

RE: nesmysl

193.?.?.?

Putin to má těžké, ale Rusko je posledních pár dní servilní až příliš. Něco je strašně špatně. Netvrdím, že vinen je Putin, možná nemá k akci podporu národních elit, ale nedělat nic znamená ztratit všechno, i momentální podporu obyčejných Rusů. Rusko neuhlídalo ani nedávný převrat v Abcházii, musí tam být hluboká vnitropolitická krize a nejednota v tom, co dělat.

311179

07.06.2014 22:55

Rusko „zradilo“ NWO

RE: nesmysl

193.?.?.?

Až z toho mrazí, ale doufejme, že to není pravda. Na čem (jakých argumentech) Váš názor stojí?

Mně třeba připadá celá ta záležitost se sankcemi jako komedie. Třeba je to i tak, že jde o vyprovokování a odhalení lidí, kteří by byli schopni aktivního odporu proti NWO. To mně napadlo teď na základě Vašeho příspěvku. Samozřejmě nemám žádný silný argument na podporu této hypotézy, může to být úplně jinak, nicméně řada věcí tu nesedí na oficiální verzi. Ty směšné sankce nemohou nikoho zastrašit, co by asi na ně řekli Stalin nebo Hitler, ke kterým Putina přirovnávají - potrhali by se smíchy, a okamžitě by odpověděli zničující protiakcí. Rusko se ale chová "zastrašeně", přinejmenším jako zatlačené do kouta, nabízí umírněné kompromisy. Člověk by řekl, že prokazuje zdrženlivost a dobrou vůli, kdyby ovšem z té dobré vůle netěžila chunta, jíž ústupky výrazně pomohou a bojujícím regionům, teoreticky spojencům Ruska, naopak uškodí. To je ten červ v krásném červeném jablku.

Řada lidí na celém světě vyšla z anonymity, protestovala proti lžím médií, podpisovala petice. Uvidíme, jestli se jim něco stane. Uvidíme, co bude s opolčenci z JV Ukrajiny.

311231

20.06.2014 23:59

Lidé modré pilulky

RE: Tento film je nebezpečná manipulace

193.?.?.?

Pěkný vtip o (Panně) Marii...

Myslím si ale, že filmu Matrix se zde zbytečně křivdí, je to prostě sci-fi, které má nějaké paralely s reálným světem a životem a v něčem je jiný a trpí nedokonalostí jako skoro všechno. To hlavní, upozornit, že "elity" nutí lidi žít cizí, virtuální životy a u toho je zneužívají, film splnil, ať už úmyslně nebo ne, a neviděl bych hned ve všem zlý úmysl. Nebál bych se toho, že film, když už vyprovokuje diváky k přemýšlení, že je dokáže také zmanipulovat a vnutit jim svůj pohled na svět. Jakmile je "džin" hledání pravdy vypuštěn z láhve, nedá se snadno zavřít.

312055

21.06.2014 00:13

Lidé modré pilulky

RE: Tento film je nebezpečná manipulace

193.?.?.?

Vidím to asi tak, že všeprostupující podstata všeho je kvalitativně jiná, než to (všechno) ostatní, včetně Pokušitele, ale zachytit její vlastnosti slovy nelze. Vztáhnout na ni atributy z běžného života vede k nesmyslům a logickým sporům.

A pokud jde o stvoření, když třeba uplácám něco z hlíny, třeba hrnec, tak tato všeprostupující podstata je podstatou i toho hrnce, přestože jsem ho fyzicky uhnětl já. Kdo je tedy stvořitelem toho hrnce? Proč by to nemohlo být podobné i s celým známým světem, fyzikálním vesmírem?

312056

21.06.2014 23:53

Lidé modré pilulky

RE: Tento film je nebezpečná manipulace

193.?.?.?

Už jen samotný fakt, že nejde vytrhat koukol, aniž by to škodilo pšenici, zpochybňuje všemohoucnost "Všemohoucího". Moci hodně neznamená nutně moci úplně všechno. Ale jistě umožnil zasít i "koukol", a spíš se kloním k tomu, že úmyslně. Protože než se sklidí, není to (ve smyslu existence ani ne-existence) ani koukol, ani pšenice. Je to v neurčitosti až do sklizně.

O nebeském království Ježíš taky řekl, že je mezi námi. Takže možná má víc rovin, a nebo to není jen, když nevíte, že jste, ale i když víte že jste, ale příliš se o to nestaráte. Prostě když žijete soustředěně a pravdivě už tento svůj život. Což možná není v lidských silách to provést úplně a dokonale, nepřetržitě po celou dobu, ale útržky toho (stavu) tu už jsou.

312097

24.06.2014 00:30

Lidé modré pilulky

RE: Tento film je nebezpečná manipulace

193.?.?.?

Ne, neupnul. Jen jsem upozornil na nasládlý pach a falešné tóny. Pravda bývá spíš drsná a po duši hladí málokdy...

PS: Povídání o lžíci je bohužel už dávno otřepané, skoro-buddihistické klišé. To s tím prstem z videa je aspoň pravda.

312206

24.06.2014 00:32

Lidé modré pilulky

RE: Tento film je nebezpečná manipulace

193.?.?.?

Svítí do očí? Kamenuje?

312207

26.08.2014 01:28

Znát souvislosti: Bolševický převrat

Morálka v období socializmu

193.?.?.?

Za vlády komunistů se stala spousta chyb, i zločinů, mnoho z nich bylo důsledkem naivity, nevědomosti a hlouposti, avšak tvrdit, že cílem komunistů bylo zničení morálky je polopravda, ne-li přímo (nestydatá) lež. Argumentovat nahými pochody nebo potraty, je trapné i lživé zároveň. Andělíčkářky existovaly už za feudálů a kolik žen se dnes zbavuje již počatých dětí u nás i v ultrakatolickém Polsku, raději nikdo nesleduje. Ignorovat ekonomické důvody, které je k tomu vedou, je tříska v oku jako trám.

Každý, kdo v té době žil, ví, že se lidé k sobě chovali v průměru mnohem lépe, než dnes, kradlo se méně, než dnes, a manipulacím shora se věřilo méně, než dnes. Sexuální morálka dnešní mládeže a nás, kteří jsme vyrůstali třeba za Husáka, je v průměru opět nesrovnatelná. Propaganda nebyla tak vlezlá a všeprostupující, tak masově organizovaná a goebbelsovská, jako dneska. Za peníze jde holt všecho líp [pláč] . Ve srovnání se státem, ve kterém žijeme, dělal ten komunistický stát spoustu věcí na podporu založení rodiny a rodičovství, dnešním mladým se o tom ani nesní.

To, že se bolševické a komunistické myšlenky ujaly, mělo své sociální příčiny, což autor ve svém zápalu pokrytecky zamlčuje.

Možná by autor na sebe mohl prozradit, kolik je mu let, kde v období "komunismu" žil a čím se živil.

316114

Stránka: 1 2 3 4

Káva pro Zvědavce

19

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc duben přispělo 23 čtenářů částkou 6 531 korun, což je 19 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010
IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
15SucVps1Cpxd6ahR6uxx6SJiR16SZgR7b

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Zemřela novinářka Tereza Spencerová07.04.20 18:12 Česká republika 0

Trump potvrdil právo USA na těžbu přírodních zdrojů na Měsíci07.04.20 14:18 USA 1

Pokuta 25 tisíc korun za bezdůvodnou jízdu autem během epidemie?07.04.20 13:51 Austrálie 2

Bill Gates: “Bez očkování proti COVID-19 nikdo nesmí za hranice ani sehnat práci”07.04.20 07:56 USA 2

Někdo zaútočil na českou ambasádu v Moskvě. Petříček se zlobí: musíte nás ochránit!06.04.20 17:13 Rusko 5

Ropa ve Venezuele je nyní ve vlastnictví Ruska06.04.20 16:48 Venezuela 0

Na několika místech Velké Británie zapalují lidé vysílače 5G, podezírají je z podpory šíření koronaviru05.04.20 16:15 Británie 8

Staří bardi se probouzejí v zakrátko těžce zkoušené zemi05.04.20 13:02 USA 0

Vakcína ještě není, ale "odborníci" se už obávají reakce odmítáčů05.04.20 09:11 USA 8

Výroba ,,nezávadných, hygienických“ roušek05.04.20 07:58 Indie 7

Byl 15. březen 2020...04.04.20 19:59 Česká republika 5

Česká armáda odmítla pomoci českým lidem...04.04.20 12:10 Česká republika 3

Praha 6 přesouvá Koněva03.04.20 11:08 Česká republika 6

Hermafrodité a úchylové v Panamě mají problém. Málo respektu k jejich úchylce03.04.20 10:48 Panama 2

Člověk v tísni spustil pomoc Česku. A je zle.03.04.20 09:20 Česká republika 4

Proč jsou americké nemocnice klidné a prázdné?03.04.20 00:18 USA 8

Je podáno trestní oznámení na komisařku Jourovou za nenávist ke svobodě slova!02.04.20 19:22 Česká republika 3

Rockefellerova studie o "budoucí" epidemii02.04.20 08:56 Neurčeno 1

Už to začíná vypadat, jako by zemi vedli milionchvilkaři02.04.20 07:11 Česká republika 3

Podívejte se, kam přísná karanténa vede01.04.20 17:41 Itálie 5

Měnové kurzy

USD
24,96 Kč
Euro
27,17 Kč
Libra
30,80 Kč
Kanadský dolar
17,86 Kč
Australský dolar
15,44 Kč
Švýcarský frank
25,71 Kč
100 japonských jenů
22,90 Kč
Čínský juan
3,54 Kč
Polský zloty
5,99 Kč
100 maď. forintů
7,60 Kč
Ukrajinská hřivna
0,92 Kč
100 rublů
33,07 Kč
1 unce (31,1g) zlata
41 325,32 Kč
1 unce stříbra
378,93 Kč
Bitcoin
183 085,41 Kč

Poslední aktualizace: 7.4.2020 18:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo ?