Zpátky na příspěvek ›

Všechny příspěvky ze stejné IP adresy

Nalezeno 126 příspěveků, 8 různých jmén: <nic>, Amík, Islander, O Č, Občasný čtenář, OČ, Ten co odtamtud utek, wild fox.

Stránka: 1 2

Setříděno od nejnovějšího, přetřídit od nejstaršího

18.01.2010 13:58

Irák požaduje odškodnění za izraelský nálet

RE: Loutkova vlada ?

wild fox 24.?.?.?

>Bartosku,budovani demokracie pomoci sily mozne je. Podarilo se to
>v Japonsku i Nemecku, ted se to dari v Iraku.

Maly rozdíl tam je. Nemecko a Japonsko byly valecne mocnosti usilujici silou o porobeni teto planety. Sami sebe povazovali za vyvolene nadlidi. Irak nikoli. Irak neusiloval o nadvladu nad svetem. Irak je sam obeti. Americky vpád do Iraku je akt agrese. Prepadeni suverenniho statu, zrovna tak, jako to delalo Nemecko v dobe Treti rise.
Ty reci o demokracii jsou jen zasterka. Pouhá propaganda pro ovce. Skutecnost je taková, ze za celou akci stoji Izrael a pouzil Ameriku, kterou vnitrne ovlada, jako nastroj sve rozpinavosti. Sami sebe se povazuji za vyvolene nadlidi. Proste Izraeli jde o likvidaci pro neho nepratelskych rezimu v jeho tesne blizkosti. Irak nemusi byt posledni. Muze to chvili trvat, nez se agresor zase znova pripravi k dalsi agresi. Tentokrat by mohlo jit o Iran. Jednoduche a proste. Mohla by nastat zmena, pokud by se angazovalo Rusko a snad i China proti jejich rozpinavosti. Uvidime.

>Ty obeti o kterych mluvite nema rozhodne na svedomi Amerika, ale
>teroriste. Jednak saddamovi zabijaci, ale hlavne nabozensti
>fanatici.

Aha, takze obeti americké agrese neexistuji. Od konce WW2 Americane bombardovali 21 zemí:
Cínu, Severni Koreu, Guatemalu, Indonesii, Kubu, Kongo, Peru, Laos, Vietnam, Kambodzu, Grenadu, Libyi, El Salvador, Nikaraguu, Panamu, Irak, Somalsko, Bosnu, Sudan, Jugoslavii, a Afghanistan.
Zahynulo pritom cirka 8 milionu lidi.
Aby za chvili pocet obeti americkeho boje za "demokracii" nepredstihl pocet obeti Treti rise. Tema 8 miliony se tomu uz zacina nebezpecne blizit.

209834

17.01.2010 05:49

Mossad spojen s „atentátníkem s bombou ve spodkách“

RE: NO

Islander 24.?.?.?

>> je rozhodující, jak dotyčný k penězům přišel.
>
>Vy umíte zjistit, pane Mirdo, jak dotyční přicházejí ke
>svým penězům? To obvykle nedokážou ani špičkoví
>policejní vyšetřovatelé, vybavení mimořádnými pravomocemi
>včetně možnosti prolomit bankovní tajemství. Vy ano? Jak to
>děláte? (Smím-li prosit, svou "písmenkovou" metodu vynechte.
>Ta je z kategorie "jedna paní povídala" ).

Ale policie to dokáže, když chce. O tom jsem přesvědčen. Takhle se hájí každé svinstvo. Dá se to do kategorie "jedna paní povídala" a hotovo.
Jak to asi zjistili zde?

http://www.europe-made.com/cz_market_eng.htm#anchor100

>A ještě jeden zásadní dotaz. K čemu je pro Vás
>rozhodující, jak dotyčný k penězům přišel? Kdybyste to
>mohl trochu rozvést. Co se třeba stane, nabudete-li dojmu, že
>někdo (příkladně paní Jarmila) přišel ke všem svým
>penězům nečestným, leč zákoným způsobem? Co s tím
>uděláte? [smích]
No to je tedy kombinace. Asi k ničemu. Pokud je to normou, přicházet k penězům nečestným, leč zákonným způsobem, určitě v takové společnosti vládne blbá nálada.

http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/409235100011021-ta-nase-povaha-ceska/

209734

12.01.2010 15:54

Aplikovaná propaganda ve zpravodajství ČT

RE: Lidská práva v českém pojetí.

Islander 24.?.?.?

Mě to taky tak připadá. Po "Sametu" to vypadalo slibně, ale jaký to nabralo směr až do současna, nad tím by člověk zvracel.
Zrovna jsem se díval na ČT události a zaujal mne tam případ, kdy si řidič tramvaje dal za okno šálu s logem Dělnické strany. Zřejmě ho za to vyhodí z práce. Jo, jo, lidstvo spěje ke globální totalitě a pochopitelně čeští lokajové jdou v popředí, jako vždy....

209473

09.01.2010 17:50

Omluva Jimmyho Cartera Izraeli

RE: To bude urcite nahoda...)

Islander 24.?.?.?

>Take je podivne, ze vybusnina nevybuchla.
Není. K detonačnímu průběhu PNT je nutná rozbuška, jinak to jen shoří. Tu údajně neměl a pokusil se to spustit nějakou podivnou metodou, která evidentně selhala. Nicméně je zarážející, že na provedení tak důležitého atentátu to dotyčnej nevěděl. Skoro by se mi chtělo věřit, že to bylo narafičený tak, aby Američani měli další záminku k již upadajícímu zájmu o potlačování terorismu. [smích]

209326

05.01.2010 14:37

Že by nová normalizace? Kdo kritizuje Lisabon a Unii, jde od válu

RE: nic nového

Islander 24.?.?.?

>Ktere novinare znate osobne, aby jste mohl alespon dedukovat, kdo
>jim co prikazuje psat? Jak takovy prikaz vypada, jak se
>realizuje, jak kontroluje a vyhodnocuje?

Čistě obecně - Není potřeba znát osobně novináře, nebo vidět nějaký příkaz. Nakonec ono to ani není o tom, co jim kdo přikazuje psát, nýbrž o tom, co následuje, když píší ze své vůle objektivně, svobodně a pravdivě, což může jít zájmům redakce (vlastníkům práv na informace) "proti srsti". Za totality jsem taky mohl napsat cokoliv, mohl jsem mít stokrát pravdu a taky mě za to mohli vyhodit, nebo jinak umlčet. Nic moc se nezměnilo ani v tzv. Demokracii.

208906

02.01.2010 14:56

Domov důchodců Dobrá Voda - smrt vysvobozuje

RE: zneužívání psychiatrie

Islander 24.?.?.?

No, já jsem tamní systém také nazýval Kocourkovem, stejně jako vy Absurdistánem, ale ve skutečnosti je tam všechno pod vlivem gangsterů, mafiánů, zlodějů, bývalých StBáků a podobných individuí, schopných za peníze všeho, třeba i vražd, se kterými nelze vyjednávat pomocí soudů a natožpak pomocí nějakých uveřejněných článků, pokud se vůbec někde dovoláte uveřejnění. Stanovili si zákony vyhovující jim. Často i natolik idiotské, že odporují v některých případech dokonce i Listině mezinárodních lidských práv a jakékoli logice. Tam není demokracie a svoboda, jak proklamují média, ale postkomunistický paskvil.

Já té paní všechno věřím od A až do Z a cítím s ní. Obyčejný, poctivý člověk je tam terčem pohrdání a posměchu, pokud se chce poctivou cestou domáhat svých práv. Tam nezvítězila Pravda a Láska, jak bylo proklamováno heslo po té tzv. Sametové revoluci, ale lež, svinstvo, zloba a nenávist. Buďte rád, že žijete ve Státech. [mrknutí jedním okem]

208607

29.12.2009 16:43

Domov důchodců Dobrá Voda - smrt vysvobozuje

Co dodat?

Islander 24.?.?.?

Ó jak typické pro společnost, kde pravda a láska zvítězila nad lží a nenávistí!!!
Držím Vám palce, pane Cyroni, abyste dosáhl zlepšení. Poznal jsem tam, v původní vlasti, zacházení českých úřadů s českým občanem na vlastní kůži, po reemigraci z USA. Po osmi měsících trvalých bojů s tamními úřady, zlodějskými firmami jako O2, realitní kanceláře, zdravotní pojišťovny, banky, exekutory a mnoha dalšími, jsem to nakonec okraden a připraven o veškeré iluze o své vlasti vzdal a utekl zpátky do USA. Zde to rozhodně také není ideální, ale pravidla jsou zde pevně stanovena, vymahatelnost práva na daleko vyšší úrovni a takový bordel jako jsem zažil tam, zde přece jen není. Jsem hořce zklamán situací v ČR. [bliji]

208289

28.12.2009 18:08

Vážený pane prezidente, přeji Vám vše dobré v roce 2010!

RE: Připojuji se ke gratulaci

Islander 24.?.?.?

>Hmm asi tak ve smyslu" Jednooký mezi slepými KRÁL" [chechtot]
Asi tak nějak [smích] Nemyslete si, že jsem nějakej fanatickej obdivovatel Klause, ale např. jeho postoj k EU a ke klimatickým změnám beru.

208222

28.12.2009 06:41

Vážený pane prezidente, přeji Vám vše dobré v roce 2010!

Připojuji se ke gratulaci

Islander 24.?.?.?

Přes všechny jeho chyby v minulosti, vidím pana Klause jako nejlepšího současného politika a zástupce českého státu.

208180

20.12.2009 20:50

Climagate – Velký vědecký podvod

RE: Zajimave..:)

Islander 24.?.?.?

[chechtot] [chechtot]
Ale vážně:
Ano, to je spávná poznámka o té vodní páře, jako nejúčinnější skleníkový plyn. Proti tomu má CO2 mizivý účinek. Vida a o tom se žádné konference nevedou. [smích] No, já se domnívám, že ta hysterie okolo CO2 a všech těch odpustek a nesmyslných sankcí okolo skončí jak vznikla. Nic tím nedosáhnou, protože je to celé podvod a člověk to tak jako tak mnoho neovlivní ani nějakým sebemrskačstvím. Na druhou stranu ve stavu současné světové společnosti trvalého nedostatku peněz, daně za kdejakou hovadinu budou asi na vzestupu. Všechno se dá nakonec nějak zdůvodnit. [pláč]

Já jsem pro omezení spotřeby a bezhlavé plýtvání vším co vede k devastaci Země, ale ta hysterie okolo CO2 je vážně hovadina.

207582

20.12.2009 17:38

Climagate – Velký vědecký podvod

RE: Zajimave..:)

Islander 24.?.?.?

>Ještě směšnější jsou tvrzení, že prdění krav
>způsobuje rovněž oteplování planety.... [oči v sloup]

Ale to neznamená, že takovou hovadinou se vážně nezabývají politici i vědci všech vyspělých zemí, včetně Ameriky. Dokonce se se vší vážností mluví o zavedení methan tax na každé pěstované zvíře. Nic se tím pro živ. prostředí nezmění, pouze se v konečném důsledku zvýší cena živočišných produktů. Prostě nás jako spotřebitele zase legálně okradou.
Přitom je to absurdita na entou, protože methan se pomocí slunečního záření v atmosféře rozkládá a výsledný produkt je stejně CO2 a voda.

207566

19.12.2009 18:01

Climagate – Velký vědecký podvod

RE: Zajimave..:)

Islander 24.?.?.?

Taky se mi to tak jeví a zní to logicky. Uhlíku a vodíku je zde na Zemi spousty a jejich vzájemná reakce na uhlovodíky není nic nemožného. To dokáže i člověk, proč by podobné podmínky nemohly nastat i uvnitř naší planety. (Fischer–Tropsch process).

http://en.wikipedia.org/wiki/Fischer%E2%80%93Tropsch_process

Určitě mi to zní víc logicky, než všeobecně propagovaný vznik ropy z odumřelých pravěkých živočichů.

http://www.energetik.cz/hlavni3.html?m1=/clanky/pl_2000_56_3.html [smích]

207513

18.12.2009 17:06

Climagate – Velký vědecký podvod

RE: Editor napsal

Islander 24.?.?.?

Asi to blbě vyznělo, ale myslel jsem to tak, aby nebyla zbytečně plundrovaná planeta. Bezhlavé odlesňování, skládky odpadů, atd. Rozhodně nejsem stoupencem toho, že bych obhajoval, že CO2 má nějaky podstatný vliv na oteplování Země. A i kdyby - co s tím těma konferencema a pitomým žvaněním vyřeší? Cela konference je na velký kulový, kdyby ty peníze, co ta konference (a celý humbuk okolo) stojí využili jinak! Naprostý souhlas s vašimi komentáři a vůbec všech, kteří zde vystoupili proti tomu eko-podvodu. [smích]

207402

17.12.2009 18:34

Climagate – Velký vědecký podvod

Editor napsal

Islander 24.?.?.?

>I kdyby byla pravda, že lidská činnost nemá na počasí vliv, >planetě by jen prospělo, kdyby lidé věřili, že má. Jinak se >budou chovat stylem po nás potopa.

No jo, s tím bych souhlasil, ale nesmí se jim k té "víře" dopomáhat daněmi za neprokázaný vliv jak se to řeší doposud. Touto buzerací v konečném důsledku dosáhnete postihu obyčejného občana nesmyslnými daněmi, zatímco manipulátoři všech těch nesmyslů si namastí kapsy. Viz Gore.

207283

13.12.2009 14:15

Osvobozen!

RE: zajimmalo by mne

Islander 24.?.?.?

>kdo vlastne vznesl obvineni, kdo se pricinil k tomu, aby doslo
>k soudnimu rizeni, atd.

>mozna ze mi nekdo odpovi?

Ti, kdo nenávidí pana Stworu. Ti, jemž je trnem v oku nepříjemné zpravodajství, byť jen z překladu cizích autorů. Ti, kteří ustrnuli myšlením někde v totalitě 50tých let. Ti, kdož nesnesou kritiku a pávo na jiný názor než ten jejich. Ti, jejichž ješitnost byla uražena. Píší udání a současný policejní režim ČR se tím zabývá. Nic se nezměnilo. Za co jsme vinili bolševika, sami nyní praktikují tzv. demokraté (často z řad StB) v Česku. Tam není demokracie. V USA by za toto souzen nebyl.

206903

12.12.2009 20:13

Osvobozen!

RE: Chtěl jste vyvolat diskusi?

Islander 24.?.?.?

>A vy si myslíte, že jsou? To je mi vás i trochu líto.
>Velké zpravodajské servery mají problém s tím, že je tam
>navštěvují pubertální a postpubertální jedinci, kteří si
>chtějí trochu namastit své ego. Vadí mi dvojjakost
>přístupů - na webu, jehož provozovatel se zaštiťuje
>svobodou slova, to zavání pokrytectvím.
Já se zdržím komentářů jestli zde jsou nebo nejsou provokatéři. Dvojjakost přístupů - to najdete naprosto všude!!! A že se zde nejedná o vyvolání diskuse? Řekl bych že ano a ve většině případů to má i dost vysoku úroveň. Zrovna jsem četl v archivu zde... http://www.zvedavec.org/nazory-1406.htm?status=new
Jsem přesvědčen, že pokud zde diskutujete bez vysokého stupně arogance a v mezích slušnosti, vyloučen nejste.

206872

05.12.2009 19:10

Politici versus právníci

RE: A co válečné reparace?

Islander 24.?.?.?

To jste napsal velice hezky, pane Bartosek. Já už jsem se zařekl, že k těmto téma psát nic nebudu, neboť bych musel věci nazývat pravými jmény a to by určitě nebylo v souladu s pravidly slušnosti.
Takže díky, určitě bych to nevystihl lépe.

206360

05.12.2009 17:15

Pozvánka na hlavní líčení

RE: Úkolem právníka je jen psychomise

Islander 24.?.?.?

Zkrátka česká justice je zmetek a přijmout zmetek jako standard je to nejhorší co bychom mohli udělat.

206357

05.12.2009 16:45

Pozvánka na hlavní líčení

Držím palce!

Islander 24.?.?.?

Pro Kristapána to opravdu mohou dneska v ČR soudit člověka za uveřejnění překladu článku??? Notabene Kanaďana? Kam až ČR klesla??? Vždyť ani v zemi "Satana" by vás za tohle nesoudili. Lokajové dělají víc než si jejich pán přeje...

206356

02.12.2009 19:04

Směrem k alternativě globalizace

RE: Vskutku

Islander 24.?.?.?

Jasně, zatím ano a ještě dlouho to tak asi bude, ale nemusí tomu tak být stále. Mně ten vývoj docela znepokojuje. Já Čínu viděl na vlasní oči a v Americe žiju...

206160

02.12.2009 18:46

Směrem k alternativě globalizace

RE: Vskutku

Islander 24.?.?.?

Možná ano. Zatím je to však tak, že ÚV KSČ (Číny) je úspěšný. S tím odíráním vlastního obyvatelstva bych byl rovněž opatrnější. To je ve všech zemích kapitalismu na nebývale vysokém vzestupu. Stačí srovnání v průběhu posledních dvaceti let.

206157

02.12.2009 18:33

Směrem k alternativě globalizace

RE: Vtip roku

Islander 24.?.?.?

>
>Toto už přece sovětští soudruzi zkusili v CCCP...a nemám
>pocit, že by získali nějakou vývojovou převahu a donutil
>ostatní tohoto příkladu následovat [chechtot]

To je pravda. Jenomže svojí existencí přece jen trochu vytvářel konkurenci a Západ se sakra musel snažit tu převahu udržovat a to téměř ve všech směrech. Ano, SSSR nikdy nedosahoval úrovně Západu a prohrál. Ovšem politováníhodné je, že se teď Západ nachází v hodně podobné situaci jako SSSR před krachem. Něco musí být špatně.

206154

02.12.2009 18:16

Směrem k alternativě globalizace

RE: Vskutku

Islander 24.?.?.?

To je tedy zajímavé. Takže kapitalismus se svými principy pod "rudou chátrou" funguje, má zisky, zatím co v původních kapitalistických zemích upadá. Něco je v rozporu, někde je závažná chyba, není-liž pravda?

206153

02.12.2009 16:49

Směrem k alternativě globalizace

RE: Vskutku

Islander 24.?.?.?

Jen tak minochodem. Zapomínáte, že celá západní společnost jde docela úspěšně do háje, zatímco v Číně se "komunistická chátra" , abych použil vaše výrazivo, má neuvěřitelně čile k světu. Čím to? [chechtot] [chechtot]

206148

01.12.2009 08:48

Kleopatra

RE: mluvite mi z duse taky obdivuji inteligenci zvirat

Islander 24.?.?.?

Taky jsem to zpočátku bral tak, že mám třeba smůlu, ale těch případů bylo během krátké chvíle tolik, že o náhodu nemohlo jít v žádným případě.

Jen namátkou - není vrcholem sprosťáctví od zdr. pojišťovny vymáhat na nás po návratu z ciziny doplatek za celou dobu pobytu, co jsme byli v emigraci??? Jednalo se o částku 240000.

Není vrcholem sprosťáctví a zlodějny, když realitní kancelář M&M Reality si vezme 140 tisíc zálohu na koupi nemovitosti, vystaví na to platnou smlouvu s tím, že vám budou peníze vráceny po proběhnutí celé transakce a potom se na vás vykašlou a nevymůžete z nich nic?

Není náhodou sprosťáctvím fakt, že když předchozí majitel nemoviosti, kterou jsme koupili, nezaplatil své daně z prodeje oné nemovitosti a finančák je vymáhá stylem ber kde ber na mně?
Navíc ihned s vyhrůžkami o pokutě dva miliony, exekuci a ještě drzým upozorněním, že o tom nikde nesmím mluvit? Že za to mohu být trestán? Kde to proboha jsme??? Co se tam stalo??? To už nelze nazvat ani Kocourkovem. Mám pokračovat? A pak se nerozčilujte... [naštvaný]

206054

01.12.2009 08:20

Kleopatra

RE: mluvite mi z duse taky obdivuji inteligenci zvirat

Islander 24.?.?.?

>Jsem překvapena, že jste překvapen. Tu situaci, kterou jste
>popsal- tak to jsou u nás normální standartní situace. V
>Americe tomu tak snad není?

To víte, že v Americe je taky plno věcí, který jdou člověku na nervy. [smích] Ale co se týče cti, úcty k člověku, pořádku, práva a zejména jeho vymahatelnosti je to stále o poznání lepší než v ČR. Věřte mi nebo ne, ale za skoro pětadvacet let pobytu tady, jsem nezažil tolik stupidity, buzerace, podrazů a vyhrůžek jako za necelý jeden rok v ČR. Byl jsem doslova zdrcen tím poznáním, ten návrat na trvalo do vlasti pro mne byl daleko větší šok, než když jsem přišel jako český emigrant sem do Ameriky. Nakonec jsem to tam po necelém roce vzdal a vrátil se sem do USA.

>A to jste ještě asi neviděl ty
>horory, které jsou pravidelně popisovány v TV, co všechno se
>českým občanům děje.

Viděl, právě že jsem viděl, že to není jen můj ojedinělý případ.

>Český občan podepíše
>někde nějakou smlouvu na cokoliv (třeba na nějakou koupi
>bytu), kde je malilinkatým písmem napsáno, že v případě
>nějakých nějasností nebo sporu, to rozhodne rozhodčí
>komise. A v ten moment, jako by se upsal ďáblu.

Tak toto zde taky zkouší s tím, že důležitá část některé smlouvy je napsána písmem pro drobnohled. Ale co vím, důležité smlouvy jako koupě nemovitosti ap., to tady funguje bezchybně a bez podrazů.

206052

30.11.2009 14:16

Kleopatra

RE: mluvite mi z duse taky obdivuji inteligenci zvirat

Islander 24.?.?.?

Taky si myslím. Při mém pobytu v ČR jsem měl dopravní nehodu. Naboural mne zezadu řidič a jak je tam v kraji zvykem, nezaváhal a snažil se ujet. Pokusil jsem se mu v tom zabránit, ale málem najel přímo na mě. Stačil jsem si jeho vozidlo i číslo vyfotit a zapsat a volal jsem policii. Nijaký zájem něco vyšetřovat zjevně neměli. Ptali se pouze několik idiotských otázek, jako že kolik je hodnota škody atd. Vůbec je nezajímal fakt, že řidič od nehody ujel. Trval jsem resolutně na tom, aby dojeli, neboť auto nebylo moje a bylo potřeba legální potvrzení pro pojišťovnu. Dojeli až poté, co jsem jim sdělil, že pokud se na to vykašlou, mám vše nafocené, včetně SPZ toho dareby co ujel a že se budu muset obrátit na US zastupitelství, neboť jsem americký občan. Nikdy předtím jsem se tímto neoháněl, ale v tomto případě mne to rozčilo natolik, že ano. Dojelo jich (policajtů) na mně asi pět ve dvou autech, po velmi dlouhé době a přivezli sebou i toho, co mně naboural a ujel. Ukázalo se, že je to šéf kriminálky na jednom okresu stř. kraje. Začali mně ukecávat, že tolik moc se nestalo a pokoušeli se to vyřídit tak, že mi nabídl ten kriminalista odškodné 5000 in cash. Hovořil jsem s majitelem toho auta, které jsem měl půjčené a on souhlasil, tak jsem na toto řešení přistoupil. Ten majitel byl značně rozhozen, znal toho kriminalistu a byl vystrašený, že se mu bude mstít. Tomu kriminalistovi, přestože zavinil nehodu a ještě od ní sprostě ujel, pochopitelně "nebyl zkřiven vlásek na hlavě". Nerozumím té zemi, kterou stále považuji za svoji vlast....

206023

29.11.2009 22:36

Kleopatra

RE: Nechci dělat reklamu

Islander 24.?.?.?

>Skôr než gény, zaviňuje alergiu životné prostredie, voda,
>vzduch, potrava plná E-čok a iných sajrajtov. To oslabuje
>organizmus, až začne neprimerane reagovať, od banálnej
>rýmy,až po závažné autoimúnne ochorenia.

Samozřejmě, v genech to není. Velmi dobře zpracovaná studie o různých látkách přidávaných do potravin je zde:

http://is.muni.cz/th/142378/lf_b/Nebezpecna_aditiva.txt

205990

29.11.2009 22:04

Kleopatra

RE: Můj příběh . pokračování

Islander 24.?.?.?

Musel jsem ten váš odkaz trochu upravit :
http://www.cnn.com/video/#/video/world/2009/11/20/black.aoc.prague.tourism.cnn

Zajímavé je i toto:

http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/1108959829-pravo-zebrat/

Ale jsme silně mimo téma [smích]

205989

29.11.2009 17:17

Kleopatra

RE: Můj příběh . pokračování

Islander 24.?.?.?

Dík za link. Bohužel je to tak. [mrknutí jedním okem]

205971

29.11.2009 17:13

Kleopatra

RE: Nechci dělat reklamu

Islander 24.?.?.?

To máte pravdu, jenže ten spray pomůže v tom, že do jisté míry omezí poletování alergentů, tj. mikroskopických částí lupů chloupků a organického prachu v ovzduší. O tom zde už psal příspěvek pan Saša.

205970

28.11.2009 17:56

Kleopatra

Můj příběh . pokračování

Islander 24.?.?.?

Vydány nám byly až následující den s poplatkem 1000Kč za každou. Přitom mám známého, který pravidelně cestuje z USA do Švýcarska se psem a podobný problém nikdy nezažil, natož aby musel něco někde doplácet. Papíry mu vystavil ten samý doktor co našim kočkám.
Potom jsme si koupili v jedné vesničce středočského kraje domek se zahradou a toužili dožít ve své původní vlasti a kočičky se tam adaptovaly rychleji než my. Nebudu zde popisovat co vše a jakou diskriminaci a ponížení jsme tam museli prožít. Zkrátka - přehodnotili jsme vše a domek tam prodali a vrátili se zpět do USA. Mezitím nám jeden kocourek zemřel a jednoho darovala žena své sestře, která tam žije. Tak jsme do USA zpět dovezli dvě. Zajímavé, že při příletu do NY City nebyl vůbec žádný problém s kočičími doklady, vůbec žádná buzerace jako tomu bylo v Praze.
Nyní jsme si koupili domek zde v NY a do Čech tedy honem nepojedeme...

205911

28.11.2009 17:55

Kleopatra

Můj příběh

Islander 24.?.?.?

Jste mi velice sympatický soucitem a péčí k opuštěnému tvorečkovi, kterého lidé ponechali tvrdému osudu. Znám toto velice dobře, svého času jsme takových tvorečků doma měli jedenáct. Některé z útulků, protože jsme se se ženou nemohli dívat na to, v jakých podmínkách jsou nuceni přežívat. Některé nalezené jako zatoulané. Měli jsme prostorný dům, velikánskouou zahradu, potrava a prostředky na chov koček tady v USA jsou laciné, takže žádný problém.
Když jsme se rozhodli se vrátit do bývalé vlasti, mezitím několik z nich, protože byly sebrány z ulice, bylo ve vážných zdravotních problémech a přes veškerou poskytnutou pomoc na veterině, zemřelo.
V době, kdy jsme realizovali svůj návrat a prodali zde náš dům už jsme měli pouze šest kočičích tvorečků. Do letadla nám bylo povoleno vzít dvě na osobu, tak nám zůstaly dvě, které jsme museli zradit. Jednu jsme věnovali zde žijící česko-americké rodině o které jsme věděli, že se o kočičku dobře postará. Druhou jsme nemohli udat a do útulku jsme ji dát nechtěli. Nakonec se nám sama nabídla naše známá veterinářka, se kterou jsme se zde seznámili a která nám poskytovala potřebnou veterinární péči o všechny naše kočičí tvory, že si ji vezme. Založila zde spolu s jejím manželem veterinární kliniku s neobyčejným přístupem ke zvířátkům, ale i kapse jejich majitelů. Některé zákroky, jako sterilizaci prováděli za zlomek ceny ostatních klinik.
Tak jsme vyřídili potřebná zdravotní vyšetření a spolu se dvěma kočkami a dvěma kocourky nastoupili do letadla. Dvě kočičky nám povolili mít v kabině, druhé dvě museli do podpalubí. Takový je předpis.
Obrovské problémy byly v Praze, kde nám kočky okamžitě odebrali, přestože jsme pro ně měli všechna potřebná lejstra a zdravotní vysvědčení. Buzerace, o které se raději nebudu zmiňovat. Po několika hodinách zoufalého dohadování jsme museli kočky nechat na Ruzyni a čekat do druhého dne na veterináře a dalšího rozhodnutí co s nima. Věřte mi, že kdybych býval mohl, v tu chvíli bych se vrátil. Tak mne přivítali v mé vlasti.

205910

27.11.2009 21:02

Katastrofálny stav spoločnosti a hľadanie východísk z neho

RE: Je to presne naopak

Islander 24.?.?.?

>Za komunisticke diktatury
>nemely penize cenu, protoze za ne slo maloco koupit.

>Tak se misto toho provozoval vymenny obchod mezi instalatery,
>automechaniky, lekari, opravari vseho mozneho, rezniky,
>zelinari, knihkupci atd.

>Clovek si nemohl za poctive vydane penize radu veci poctive
>koupit, proto byl temer denne nucen krast, lhat, uplacet a
>podvadet.


Pravda je že za komunistů bylo v obchodech málo zboží. Naprosto zapovězené bylo pro obyčejného člověka cestování na Západ a další svobody. Kšeftovalo se se se zbožím ze Západu a z Tuzexu. Ale že by peníze neměly cenu?
Teď je v ČR "demokracie", (dle mého soudu spíše vládne mafiánský kapitalismus typu toho, co v USA vládnul tak ve dvacátých letech min. století) a myslíte, že se krade, uplácí a podvádí a nebo je celkové kriminality méně? Já jsem přesvědčen o opaku. Stačí sledovat českou TV a noviny. Asi to tím socialismem nebylo.
Komunisti proklamovali sociální spravedlnost, tak se tím museli také trochu řídit a hlavně jich nebylo tolik, u koryt se moc nestřidali, takže už byli většinou napakovaní a nemuseli "hrabat" tak rychle jako tito, současní kapitalisti, kteří nevědí, zda je už zítra od koryta nevystrčí nějaká ještě větší svině. A na rozdíl od těchto současných se také více drželi staré dobré zásady koryta "... když už žereš, tak u toho zbytečně moc nemlaskej". Tito novodobí vládci dokázali společnost rozdělit na bohaté a chudé, kde manuálně pracující člověk, živící se poctivou prací má plat na hranicích životního minima a navíc je považován zbohatlickými snoby za odpad společnosti a kdejakej gangster, zloděj a svině, kterej nakrade miliony se stává váženým a uctívaným... a tomu odpovídají i jejich zákony atd...

>Opravdu si komunisti mysli, ze na to za tech 20 let svobody lidi
>zapomneli ?

Jde o to které komunisty míníte. Ty z KSČM, nebo ty překabátěný???

205875

27.11.2009 15:31

Katastrofálny stav spoločnosti a hľadanie východísk z neho

Podnikání potřebuje morálku

Islander 24.?.?.?

Tomu článku dávam jedničku. Zároveň doporučuji přečtení rozhovoru s jedním z nejúspěšnějších českých manažerů dnes, kde Sir Frank Lampl, vysvětluje, proč podnikání potřebuje morálku....

http://www.literarky.cz/ekonomika/90-ekonomika/1520-kapitalismus-s-lidskou-tvai

205858

26.11.2009 21:33

Zveřejněné emaily důkazem konspirace mezi vědci, tvrdí skeptikové

RE: Ještě k editorově poznámce

Islander 24.?.?.?

>Len aby nejaký blb neprišiel s nápadom, že na to aby zastavil
>GO treba zastaviť prírodu. [oči v sloup] [mrknutí jedním okem]
[chechtot]
Naštěstí to se blbům s jistotou nepovede. [smích] Spíše příroda zastaví ty blby - "vědce" typu Al Gore ap. Ale škod napáchali a ještě napáchají podle všeho dost. Už dosavadní buzerace typu carbonových, nebo nedej Bože methanových tax zemědělcům mluví za vše. Prostě rozum zůstává stát co v době takové informatiky jaká je dnes, je možné prosadit.

205804

26.11.2009 16:54

Zveřejněné emaily důkazem konspirace mezi vědci, tvrdí skeptikové

RE: Ještě k editorově poznámce

Islander 24.?.?.?

>Jistě víte, že za hlavní "skleníkový" plyn je označován
>CO2, který prý zabraňuje tomu, aby se část slunečního
>záření odrážela od Země. Může mi tu někdo vysvětlit,
>kde přesně CO2 zabraňuje slunečním paprskům odrazit se?
>Člověk by předpokládal, že asi někde v horních částech
>atmosféry, že? Jak se tam ale dostane, když je těžší než
>vzduch?

Ten CO2 se do horních vrstev atmosféry dostane pomocí Difuze. Difuze je proces rozptylování se částic v prostoru, takže se všechny plyny v atmosféře promíchají a není to limitováno hmotností plynů. Přirozenou vlastností látek je, že pokud se její částice mohou pohybovat (molekuly v nehybném roztoku se pohybují na základě Brownova pohybu) tak se rozptylují do celého prostoru, kterého mohou dosáhnout a postupně ve všech jeho částech vyrovnají svou koncentraci. Říkáme, že látky difundují.
Ale to nic nemění na tom, co píšete dále a máte můj souhlas. Je potřeba rozlišovat mezi pojmy: globální oteplování a globální oteplování vlivem lidské činnosti. Mj. Pokud jsem četl studie o produkci CO2 lidmi vs. jeho přírodním výronům, jasně to vyznívá ve prospěch přírodních vlivů.

205790

25.11.2009 17:28

Zveřejněné emaily důkazem konspirace mezi vědci, tvrdí skeptikové

RE: Měl jsem jen dvě otázky

Islander 24.?.?.?

No já, ačkoliv reaguju na pana Karbáta, neurčuju moje vysvětlení jenom jemu. Dokážete to pochopit? Co vás na tom tak irituje, proboha? Já to tam hodil spíš proto, že mne udivuje, že na takovou základní věc by mu nikdo z těch chytráků nedokázal odpovědět! Třeba si to někdo z nich přečte [velký smích] [smích]
BTW: Vy jste tady soudce, kdo určuje co se sem smí psát a co ne? Proč tolik arogance?

205701

25.11.2009 16:24

Zveřejněné emaily důkazem konspirace mezi vědci, tvrdí skeptikové

RE: Oteplování existuje, to je prostě fakt.

Islander 24.?.?.?

>A proč za nás rozhodují diletanti? Proč nemáme moudré a
>kvalifikované zastupitele? Čím to, že vysoce specializované
>záležitosti průmyslu, financí, zdravotnictví, dopravy, ...
>řídili a řídí v našich vládách diletanti? Kdo nebo co
>brání tomu, aby na všech důležitých postech působili
>skuteční odborníci?

Protože skuteční odborníci se sami od sebe těžko prosadí. V touze rozhodovat a vládnout se derou do popředí lidé pouze za vidinou peněz, bez špetky charakteru, svědomí a zodpovědnosti vůči druhým i přírodě. A pokud se někde dostane na správné místo skutečný odborník, je takovýmito buď patřičně zpracován, nebo rovnou odrovnán. [pláč] Tolik můj velice zjednodušený názor. Ale mohu se mýlit.

205693

24.11.2009 17:47

Zveřejněné emaily důkazem konspirace mezi vědci, tvrdí skeptikové

RE: Oteplování existuje, to je prostě fakt.

Islander 24.?.?.?

>at je oteplování co je
>bránit se mu bojem proti CO2 je donebevolající HOVADINA [mrknutí jedním okem]


Ono těch hovadin je daleko víc. Na př. Obama vážně uvažoval o zavedení tax za methan za chov krav, což je donebevolající hovadina, poněvadž tím nic nevyřeší, pouze to, že budou dražší potraviny.

http://priceofmeat.com/2009/02/16/epa-backs-down-from-cow-methane-tax/

Protože z přírodních zdrojů toho methanu uniká nekontrolovatelné množství a pravděpodobně nesrovnatelně víc, než z chovu zvířat.

http://gatekeeper50.spaces.live.com/Blog/cns!9280B2946D8710F3!1879.entry

Přitom si nikdo nevšímá toho, jak působí na živ. prostředí spalování pneumatik...

http://www.portaec.net/local/tireburning/hazards_of_burning_tires.html

http://www.lesspollution.org/learn.html

To je vážně k blití, když rozhodují naprostí diletanti o naprostých hovadinách, což v konečném důsledku postihuje a buzeruje každého z nás.

205635

23.11.2009 18:16

Zveřejněné emaily důkazem konspirace mezi vědci, tvrdí skeptikové

RE: Měl jsem jen dvě otázky

24.?.?.?

>2. Už nějakou dobu se mluví o tom, že někdy v dobách
>Vikingů (tuším okolo let 600 nebo 800 n.l.) byla koncentrace
>CO2 mnohem vyšší než dnes. Tato doba bývá označována jako
>zlatá éra zemědělství, kdy se pěstovaly mnohé plodiny ve
>vyšších nadmořských výškách a mnohem severněji. Dnes se
>také dělají pokusy v uzavřených sklenících, kde se
>násobně zvyšuje množství CO2 v ovzduší a důkazy mluví
>jasnou řečí - rostliny rostou rychleji a mají bohatší
>úrodu. Zkrátka řečeno, pro zemědělství je vyšší
>koncentrace CO2 přínosem. Opět jsem se zeptal, jak by tohle
>vysvětlili, zda si uvědomují tyto poznatky?

Na tom není nic tak těžko pochopitelného, nebo nevysvětlitelného. Zelené rostliny ke svému růstu spotřebovávají CO2 a vodu, ze kterých za pomocí sluneční energie (a pár dalších minerálů) tvoří vlastní rostlinu. Tudíž v atmosféře s vyšší koncentrací CO2 se rostlinám daří lépe. Krátce vysvětleno.

To ostatní tady velice pěkně vysvětlil pan Semerád.

205555

23.11.2009 16:11

Zveřejněné emaily důkazem konspirace mezi vědci, tvrdí skeptikové

RE: Podvod století

24.?.?.?

Přesně tak!!! Tvrzení, že oteplování planety je způsobeno lidmi je akorát dobré použít pro kšeftování s povolenkami a podobnými nesmysly.

Množství CO2 uvolňovaného spalováním se dá zjistit téměř přesně – dá se spočítat z množství paliva. Naproti tomu množství CO2 uvolňovaného přírodními procesy (jako metabolismem všech živočichů, sopkami, výrony CO2 ze země apod.) jen odhadujeme, ale i hrubý odhad vychází v poměru 260:7 pro přírodní vlivy. To je víc, než přesvědčivé pro přírodní vlivy.

205547

19.11.2009 17:12

Život po 20 letech kapitalismu

RE: psal to komunista?

24.?.?.?

Naprostý souhlas, paní Jarmilo. Poznal jsem při pobytu v Česku jednání těch novodobých rádoby-kapitalistů. Arogance, lakota, povýšené jednání a naprostá ignorance lidského přístupu, snobizmus, který nemá ve světě obdoby, atd... Nikde jinde ve světě jsem toto v takové míře nezažil, jako v bývalé vlasti. Moc by se hoši čeští, mladí, nezkušení manažeři ještě museli učit zde na Západě. [smích]

Nechci vychvalovat Ameriku až do nebes, ale musím konstatovat, že ve firmě kde jsem více než 20 let pracoval zaměstnanci dosahují oněch výhod, které byly i v tom "blbém socialismu". Navíc velice slušná mzda. Prémie a podíly na hospodaření i pro dělný lid. Práce přesčas placená 1,5 násobkem. Za každý nápad a zlepšovák slušná odměna a při odchodu do penze i desetitisícová odměna. Já vím, mnohý si řekne nic moc, ale je to přece jen lepší, než vyhazov před důchodem. [smích] Ale jsem si vědom, že i zde to není všude. Je pro mne až neuvěřitelně překvapivé, že v ČR, zemi, kde sociální jistoty a výhody byly po léta samozřejmostí je najednou toto možné.

Proto zřejmě nebude vyslyšeno přání tomu "báječnému" panu Fejkovi. Tady se bude mít jak prase v žitě, proto sem leze!

205266

18.11.2009 18:01

Život po 20 letech kapitalismu

RE: psal to komunista?

24.?.?.?

Přesně vystiženo! [cool]

205179

18.11.2009 17:54

Život po 20 letech kapitalismu

RE: A pamatje te si

24.?.?.?

Máte pravdu, pane Mirdo - taky jsem si toho "zahájení provozu se obešlo bez mediálních fanfár" všiml a překvapilo mne to. Asi vážně v tomto světě nejde o zachování životního prostředí a už vůbec ne o to, aby ceny benzínu (a nejen jeho) byly v souladu se zájmem obyčejných lidí, ale jen a jen o zisky a privilegia určitých skupin.
Samozřejmě si uvědomuji proč to dopalo jak dopadlo, ačkoli jsem to opatrně nezmínil. [smích]
Každopádně bude zajímavé sledovat jak to dopadne s firmou Envion, troufnul bych si typnout, ale raději skončím typickým - uvidíme. Chtěl jsem tím případem trochu vyprovokovat šéfkonstruktéra v té české firmě, "Zvědavce" čte, alespoň tomu tak bylo, co jsem s ním sdílel jednu kancelář. On toho ví podstatně více, než já a mohl by celou věc popsat přesněji.

205177

18.11.2009 16:20

Život po 20 letech kapitalismu

RE: A pamatje te si

24.?.?.?

>Váš příklad dobře znázorňuje to, že v dnešní době by
>se normální lidi ani neměli namáhat něco užitečného
>vymýšlet,....

Přesně ten samý pocit jsem si odnesl z ČR. Nakonec pamatuji i dobu v socialismu (ČSR a ČSSR), která se od té současné v tomto směru nelišila.
Zajímavé, že zde v USA i jako emigrant, pokud přijdu s nějakým dobrým nápadem, je vyslyšen a realizace je zaručena a taky oceněna. Tedy alespoň tam, kde jsem pracoval...

205170

18.11.2009 08:58

Život po 20 letech kapitalismu

RE: A pamatje te si

24.?.?.?

>Co si budem povídat, prostě Vám ten nápad ukradli. Vsadím
>se, že to byla určitá etnická skupina. Takoví ti nosatí,
>kudrnatí.[smích]A možná si za to dají časem ještě i Nobelovou
>cenu.
No to já vážně nevím. Ono vlastně nejde o nic nového, jde o starou známou věc. Pyrolýzu plastových odpadů. Pokud vím, s tím nápadem přišel nějaký český vědec, myslím, že se jmenoval Vašíček, Viděl jsem o něm v ČR pořad v TV, kde z něho udělali podvodníka, úplného pitomce a šla po něm policie. Nakonec, pokud vím ho zavřeli. Zajímavé. Dodnes nechápu proč. Ten jeho nápad skutečně funguje. Nakonec s realizací toho jeho nápadu přišli dva Poláci a ředitel jednoho výr. družstva je přijal, stejně jako mne, důchodce, který byl ochoten pomoci. [smích] Ti Poláci měli veškerou dokumentaci celého zařízení, které v Polsku prý bylo vyrobeno a fungovalo.

Proč to v Polsku nedotáhli do konce, nechápu. Tu dokumentaci nám předali, ta česká firma(nebudu jmenovat) začala nakupovat materiál, ale najednou se děly podivné věci. Rozšířila se tam fáma, že ti Poláci jsou podvodníci, ačkoliv byl námi mezitím sestrojen miniaturní, funkční model, který skutečně vyrobil několik litrů surového oleje z pár kil polyetylénových odpadů. Rovněž se to vyzkoušelo vyrobit ze starých pneumatik. Tam to bylo trochu komplikovanější, kvůli obsahu síry, ale i to bylo v podstatě vyřešeno.

Byla podána přihláška na patentování a proběhlo to úspěšně. Pak se dlouho nedělo nic, mne tam v ČR mezitím české debilní úřady a idiotské zákony, ale taky jisté události otrávily život natolik, že jsem se vrátil zpátky do USA. Zkrátka jsem se s Českem rozešel ve zlém. Tím jsem ztratil veškerý kontakt s tou firmou. Později jsem se dověděl, že po jednom tom Polákovi jde Interpol, byl na něho vydán mezinárodní zatykač. Neznám podrobnosti, tudíž nevím proč. Tím tam celá věc "šla k ledu".

No a letos, tj. po dvou letech od té doby, jsem se dověděl, že prakticky to samé vyrábí Američani. Firma Envion, která spustila provoz prvního generátoru, který proměňuje plastový odpad vyrobený s pomocí ropných derivátů zpět na ropu...

http://www.allforpower.cz/clanek/ropa-vyrobena-z-plastoveho-odpadu-je-sedmkrat-levnejsi/

205133

17.11.2009 17:26

Život po 20 letech kapitalismu

RE: A pamatje te si

24.?.?.?

>Dokázalo se ledacos vyprojektovat
>a zkonstruovat, ale technologické úrovně západních zemí se
>prostě nedosáhlo. Co je na tom tak těžké pochopit?

To máte zhruba pravdu, ikdyž výjimky rozhodně existovaly. Ale co konkrétně v "kapitalistickém" Česku dokázali vyprojektovat na tzv. západní úrovni od tzv. Sametu doteď? A pokud ano, byli schopni dotáhnout věci do konce?
Já sám jsem se podílel nedávno v Česku na realizaci zařízení pro zpracování a přeměnu odpadových plastů, pneumatik ap. materiálů v surový olej (dalo by se říci ropu). Skončilo to naprostým krachem, přestože sestrojit funkční vzorek, včetně udělení patentu se nám podařilo. Dál nic. Na nic nebyly peníze, navíc se rozpoutala kampaň v médiích, že je to nesmysl. Evidentní nezájem o věc. A vida, po dvou letech se dovídám, že prakticky to samé dokázali dotáhnout do konce v USA. A takto vyrobený surový olej vyjde 7X levněji, než těžba. Navíc se nemusí plasty a gumy spalovat a zatěžovat tím živ. prosředí....

205080

16.11.2009 16:34

Život po 20 letech kapitalismu

RE: psal to komunista?

24.?.?.?

V podstatě souhlasím, že ne každý podnikatel je zloděj.
Nicméně toto považuji za značně neobjektivní:
> Plné zaměstnanosti bylo docíleno především nízkou
>produktivitou práce, na pracovištích se chlastalo, klábosilo,
>výjimečně něco udělalo. A teď tito lidé nadávají na
>systém, protože po nich ten kapitalista chce, aby pracovali!
Tohle povídejte zejména těm cca 500 000 nezaměstnaných v Česku. Jste vážně přesvědčen, že jsou na dlažbě kvůli vlastní neschopnosti a že nadávají na systém kvůli tomu, že po nich kapitalista chce, aby pracovali?
Kdo tam tedy postavil ten vcelku uspokojivě fungující průmysl, atomové elektrárny, zemědělství atd., když se jen klábosilo a chlastalo?
Divil byste se, jakým tempem se pracuje ve firmě(v USA, firmu založil Kanaďan českého původu), kde jsem byl víc než dvacet let zaměstnán. Já když o tom psal do ČSSR, psal jsem tak, že se zde pracuje socialistickým tempem za kapitalistickou měnu [smích] . Divil byste se moc, jak tady zachází vedení se zaměstnancem na rozdíl od současnýho Česka.
NIKDY jsem zde nezažil situaci, aby mi nezaplatili za vykonanou práci, což se v současném Česku občas stává. Nikdy jsem neviděl, ani nezažil, aby se musel někdo potupně doprošovat, zda si může v prac. době odskočit na toaletu, nebo si v prac. době dát kafe. Chlastat a kouřit je tady pochopitelně zakázané, ale pro všechny. V ČR jsem si všiml, že "vedení" je dovoleno vše, zaměstnancům nic. A vida, firma prosperuje i přes obrovskou krizi. Sice pan majitel nevydělá tolik, jako kdyby z nás dřel kůži, jako ti novodobí rádoby-kapitalisti v Česku, ale zato má spokojené zaměstnance. Nikde jsem zde v USA nezažil tak arogantní a bezcitné jednání jako tam v Česku. Na úřadech, v bankách, v obchodech, na silnicích, prostě kdekoliv!!! Nikdy jsem zde nezažil ponižující a diskriminační poznámky od druhých, jako "socka" ap., přestože jsem byl cizinec, emigrant.
Zde, morálka i slušnost patří v drtivé většině k samozřejmostem v mezilidském vztahu, kde jsou si lidé navzájem vstřícní a usměvaví, kde je soukromý majetek posvátný, nekrade se v takové míře a na každém kroku, kde vymahatelnost práva netrvá roky.
Tam, jak vidím čím dál víc, je obrovská neúcta k člověku, zejména občanovi (zákazníkovi), zejména při jednání na úřadech, úměrně stoupající důležitosti toho kterého úřadu. Hrubost, násilí, arogance, korupce, vydírání a plno dalších zhovadilostí se stalo normou i v běžným životě, což člověku nepomáhá a působí na něj negatívně a silně depresívně. Za dobu pobytu tam v ČR, jsem to poznal na vlastní kůži a nehodnotím českou společnost kladně.

204946

16.11.2009 02:14

Vtip nebo provokace?

RE: Dajte si pozor p. Stwora,

24.?.?.?

>Ano, vím, že po mě jdou. A tuším kdo, i když dokázat to
>nemohu. Toto není jediný případ, měl jsem více podivných
>zážitků v poslední době. Zdá se, že někomu Zvědavec
>opravdu velmi vadí.
To víte, že vadí. Úměrně tomu, jak se přeměňuje demokracie v totalitní společnost, bude přibývat omezování svobod a přibývat represí proti nepohodlným lidem. Pokud byl někdo nepohodlný, jeho počínání a názory byly v rozporu s hlásanou pravdou (propagandou), dokázali ho zlikvidovat kdekoliv. V totalitě ho odsoudili a zavřeli na základě vykonstruovaného obvinění, v demokracii měl třeba "nehodu"....

Můžete nadávat třeba na všechny národy, jen ne na národ jediný - vyvolený. Můžete hanit a zneucťovat všechna náboženství, až na jediné. To je posvátné a nedotknutelné. Když tuto zásadu porušíte, budete nevzdělanec, barbar, komunista, nebo fašista a bude s vámi také podle toho jednáno. Budete znemožňován existenčně a pronásledován ze všech stran.

204881

>Nedelejte ze sebe hloupeho. Zadny paragraf navstevu internetovych
>webu nezakazuje.

>Ovsem stat, jako zamestnavatel, ma pravo se distancovat od
>jedincu, kteri at uz financne nebo jinak podporuji propagaci
>nacismu, komunismu nebo jakekoliv jine formy nenavisti. Je to v
>zajmu danovych poplatniku, vime ?
Jo, teď jste na to "kápnul"! Hlavně, že nepřijde o práci ta banda arogantních mafiánů a kreténů (rozuměj bývalých komunistů a Stbáků) nalezlá ve státní správě, co se dneska považuje za výkvět demokracie a s lidmi jedná jako s otroky!

204832

12.11.2009 08:25

Iluze demokracie v moderním světě

RE: Ti, jejichž jmeno nesmíme vyslovit...

24.?.?.?

Tady je máte

http://vlastenecke.zpravy.free.fr/vz_pdf/108.pdf

204589

09.11.2009 00:02

Prezident podepsal

RE: Horsi to byt nemuze!

Občasný čtenář 24.?.?.?

>Neziji uz v ceske republice pres 15 let a tak nemam poneti o co
>vlastne v LS jde , ale plne se stotoznuji s Nemci kteri o Cesich
>tvrdi ze si nedokazou vladnout sami. Nase historie to jasne
>dokazuje.

Asi tak nějak,jako to s Čechy myslí Posselt, že?:

http://vlastenecke.zpravy.free.fr/vz_pdf/80.pdf

204387

04.11.2009 19:04

Prezident podepsal

RE: Pane řidiči,...

Občasný čtenář 24.?.?.?

>Hurrraaaa.
>Do Evropy patrime. Zajimavy je, ze nejvetsi vztek maji komousi,
>nackove a Putin.
Vážně? Do Evropy Češi patřili vždycky. I RVHP bylo součástí Evropy. Otázkou je, zda toto nebude ještě horší než bylo RVHP. Největší vztek?, já bych spíše řekl zklamání, mají ti, co mají národní cítění a nejsou kam vítr, tam plášť. Že jsou to zrovna komunisti je spíš politováníhodné a vypovídá to cosi o těch ostatních. Slepě se hurá stylem řítit někam za cenu ztráty vlastní suverenity je blbost! Už to vidím jak se vám bude líbit až o vás budou rozhodovat v Bruselu. Když vidím ty debility co vám tam předepisují a pod pokutami vyžadují je plnit, no nevím, nevím... Vy se radujete, ale ta radost nemusí trvat věky. Až se vás to začne konkrétně dotýkat, možná změníte názor, ale to už je pozdě.

204164

01.11.2009 19:04

Zbraně s ochuzeným uranem: Mrtvé děti v Iráku a Afghánistánu jsou smutnou skutečností

RE: Chyby v prekladu

Občasný čtenář 24.?.?.?

Pane René, v podstatě bych neviděl až tak velký problém v tom větrem rozptýleném DU. Tím se už drasticky sníží jednak riziko vdechnutí částic oxidů U, tak případné rozpuštění ve vodě a vstřebání do rostlin, které druhotně mohou být potravou pro lidi. Nicméně úplně vyloučit ani to nelze. Tady je hlavní nedorozumnění v tom, že nejsou žádné dlouhodobé studie působení vysokých dávek DU na člověka a někdo si myslí, že riziko neexistuje. Na laboratorních zvířatech však jsou dlouhodobé účinky vyzkoušeny a toxicita a kancerogenita prokázána byla. Sem tam zemře po létech nějaký veterán z války v zálivu na leukémii, či jiné nemoci, ale to se velice těžko dokazuje, že to bylo vinou DU, ikdyž třeba bylo. Navíc Pentagon i NATO o tomto téma vydávají objektivních zpráv jako šafránu. Logicky. Pokud panují pouze dohady, lze tuto munici používat dál. Pokud se osoba nepohybuje přímo tam, kde koncentrace shořelého uranu není příliš vysoká, riziko vdechnutí většího množství DU oxidů je malé.
A to je případ vojáků, kteří tam operovali dočasně. Jinak to ovšem bude s obyvatelstvem, které v takovém kontaminovaném území žije trvale, rodí se a vyrůstají tam jejich děti atd....

203828

01.11.2009 13:13

Zbraně s ochuzeným uranem: Mrtvé děti v Iráku a Afghánistánu jsou smutnou skutečností

RE: Chyby v prekladu

Občasný čtenář 24.?.?.?

Četl jste ty odkazy na Zajícův kompilát? Tam to máte do podrobna popsané. Jak toxicitu chemickou, tak účinky Alfa záření a spousty dalších podrobností. Takže otázka víry je pouze to, zda věříte vědecké studii, nebo povrchnímu a velice nedokonalému článku z http://www.america.gov/st/pubs-english/2005/Januar...

Nicméně i tam je to dosti sporné. Cituji:

"The most detailed ongoing study on the health effects of DU exposure is of 33 friendly fire veterans of the Gulf War, most of whom have embedded DU shrapnel in their bodies that cannot be removed. To date none has developed any abnormalities due to uranium chemical toxicity or radio toxicity, despite showing greatly increased levels of uranium in their urine. However, it is generally accepted that more comprehensive studies on long-term health effects are needed".

Takže to více-méně potvrzuje i ten Zajícův kompilát. On také tvrdí, že většina studií nepotvrzuje abnormality způsobené DU municí, nicméně je stále potřeba, více dlouhodobých studií... Nic ve zlém, ale asi jste ty odkazy na Zajícův kompilát nečetl, že. Chemická toxicita a radioaktivita a jejich působení na živé organismy jsou vědecky dokazatelné a dokázané, takže jakápak otázka víry?


Máte nějaký odkaz na to, že DU munice byla nahrazena před 10 lety wolframovou? Mám pouze nedokonalé informace např zde:

http://www.army-technology.com/contractors/ammunition/cime_bocuze/

Asi mi to nějak uniklo a rád si opravím informace. Děkuji.

Jinak bych ještě dodal, že ani Tungsten není zcela bez problémů.

http://www.familiesagainstcancer.org/?id=65

http://www.thefirearmblog.com/blog/2009/04/21/warning-tungsten-bullets-could-be-a-health-hazard/

203804

31.10.2009 08:17

Zbraně s ochuzeným uranem: Mrtvé děti v Iráku a Afghánistánu jsou smutnou skutečností

RE: Chyby v prekladu

Občasný čtenář 24.?.?.?

>Skodlivost DU je - ostatne podobne jako globalni oteplovani -
>dost sporna. Nekdo tomu veri, nekdo ne, presvedcive vedecke
>dukazy zatim nejsou.

Není to vůbec otázka víry. Škodlivost a veškeré další údaje o DU jsou vědecky zpracovány a dokázány. Nic sporného na tom není. Výborný kompilát informací o Depleted Uraniu zpracoval např. fyzik Vladimír Zajíc z Brookhaven National Laboratory, který vám doporučuji k nahlédnutí, pokud se zajímáte o fakta.

http://members.tripod.com/vzajic/index.html

http://vzajic.tripod.com/6thchapter.html#DU%20Ammunition%20Use%20in%20Iraq

http://vzajic.tripod.com/7thchapter.html#Radiological%20Limits%20on%20Uranium%20Intake

>Presto se ji americka armada a namornictvo
>snazi nahradit wolframem.

Ale zatím nenahradila a DU se používá vesele dál. Ona totiž ta náhrada není plnohodnotná. Váhově je to totéž, ale v dalšíh vlastnostech munice vychází výhodněji DU. Ovšem výměnou za Tungsten by se stala munice bezpečnou, co se týče radiaktivity a jedovatosti. Sloučeniny Tungstenu jsou podstatně méně jedovaté.

203744

30.10.2009 16:48

Jak to vidí naši němečtí sousedé

RE: ...ještě dodatek....

Občasný čtenář 24.?.?.?

Tak, já osobně už tý propagandě dneska ani neříkám Brainwashing, nýbrž Brainbleaching! [chechtot] [chechtot]
Jinak ale souhlas naprostý.

203709

29.10.2009 14:38

Jak to vidí naši němečtí sousedé

RE: Odsun

Občasný čtenář 24.?.?.?

>Poukazovat na to, co dělali Němci špatného před válkou, za
>války - proboha ...

To je náramně "logické". Takže vyhánění Čechů z pohraničí a volání po připojení k Reichu je vcelku nicotný akt se kterým se Češi měli smířit a děkovat za něj, ano?
Připojení se na stranu REICHU a tím se radostně podílet na plánovaném vyhlazování celých národů a etnik bylo OK a ostatní se s tím měli smířit, protože jinak bychom křivdili Němcům, kteří si stanovili, že oni mají právo ovládat a zotročit svět, ano?

>Je mi jedno, co, kdo, kdy.

Když je vám něco jedno, tak o tom nepište.
>
>A dost křiváků na všech stranách. I na té české.
>Udavačů, přisluhovačů jakéhokoliv režimu.

Jenomže rozdíl je v tom, bejt pouhý udavač a nebo se podílet (vykonávat) na genocidě jiných národů, to vám nedochází?
>
>Znám tátovo vyprávění,....
To vám nikdo nebere. To znám taky. To znají všichni.
>
>Když někoho trestat - ano, po prokázání viny. Ne proto, že
>je příslušníkem národa, který prohrál. A proto mu sebrat
>domov a poslat ho někam, kde mému národu nebude vadit. To je
>hnus. A v hodně velké míře msta vítěze.
To bezesporu ano. Ale tak to prostě chodí. Lidé se mstí. Hnus je především plánováné provádění genocidy za účelem zotročení ostatních národů. Dělali toto snad Češi???
Lze se za případné excesy i omluvit a souhlasit s odškodněním, ale je ochotna takovému činu i druhá strana??? Omluvili se SN nám, Čechům??? BTW: Je nutno připomenout i to, že nikdy nedošlo k odškodnění českých obyvatel Německem, ani nástupnickými státy (to se týká i Polska), tedy těch obyvatel, kteří museli před národnostním terorem prchnout na území okleštěné Česko-slovenské republiky. Nedošlo ani k odškodnění našich obětí války, kterou Třetí Říše vyvolala.

>
>Nebo snad všichni odsunutí Němci byli váleční zločinci,...

To nevím a dneska se to dá stěží vyšetřit, ale už fakt, že 80% SN volilo Henleina a volalo po připojení k Říši leccos napovídá, nemyslíte?

>
>Řada těch, co mě tady odsuzují, se přikrčila před
>německými i ruskými tanky. Tyhle lidi - okupanty tady Češi
>strpěli, jasně, měli zbraně a moc.
No, naše rodina a já tedy rozhodně ne. Proč by mi tátu gestapáci sebrali a věznili ho, že. Proč bych jinak já žil v emigraci, že. Asi abych se nemusel dívat na ty ruské tanky po 68, když pozvednout zbraň proti takové přesile nemělo smysl... A co vy?
>
>A ve chvíli, kdy zbraně a moc měli zase Češi, tak vyhnali
>část civilního obyvatelstva....
Ano tak to chodí a každý, kdo seje vítr, musí počítat s tím, že sklidí bouři. A co pořád mluvíte jen o Češích??? Oni byly provedeny odsuny německých menšin i jinde v Evropě a v rukavičkách s nima taky nejednali, ale podle vás Češi jsou dobytek, to je mi tedy logika, Fuj! [bliji]

203615

28.10.2009 17:14

Jsme chabí vlastenci, natož čeští nacionalisté

RE: Tady je to trochu rozepsano.

Občasný čtenář 24.?.?.?

>Pise se tady neco o operaco Antropoid, Mnichovske dohode apod.
>Pokud vim, tak v Britanii bylo par let zpatky prodlouzeno o
>dalsich 50 let utajeni informci v archivech. Ma to znamenat, ze
>historicka Mary Heimannová dostala pristup k temto archivum?
>Ohlednu puvodu teto americke historicky? Jmeno Heimann je
>nemeckeho puvodu?

>http://www.czechfreepress.cz/index.php?option=com_...

To je, pane René, jen další ukázka překrucování faktů a další sudetská lež! To víte, že je to Němka jak hrom. Četl jsem kdysi knížku "Hitlerovy děti", kde jsou dotazovány děti pohlavárů Třetí Říše. Nestačil jsem se divit. V mnoha případech by jednali stejně jako jejich otcové.

203502

28.10.2009 16:41

Jsme chabí vlastenci, natož čeští nacionalisté

Jsme chabí vlastenci, natož čeští nacionalisté

Občasný čtenář 24.?.?.?

Dobře to vystihuje článek a video projev paní Dvořákové.

http://www.lidovky.cz/zajmy-obcanu-jdou-k-certu-hlavne-kdyz-to-sype-utocila-dvorakova-psx-/ln_domov.asp?c=A091028_133744_ln_domov_mev

203497

28.10.2009 15:44

Jak to vidí naši němečtí sousedé

RE: Odsun

Občasný čtenář 24.?.?.?

>"Dobytek jsou Češi, kteří nepohodlné Němce "odsunuli" ze
>svých životů."

>
>..tak tohle může opravdu vyslovit jen ten, kdo nemá ani
>"šajnu" o tom, co tu němci před válkou a v době války
>prováděli z českým obyvatelstvem ! Střílely se celé
>české rodiny(za vyjádření solidarity ve vlastní
>zemi)nepřijít do fabriky, byla sabotáž-poprava.Velmi levné
>pracovní síly,poněmčování našich dětí v naší
>zemi,vypálené vesnice,atd. atd. A nyní se po nás chce,
>abychom odpustili, zapoměli?! Neměli bychom i my žádat po
>němcích,ať nám vrátí,co svým běsněním vzali?

Naprosto s Vámi souhlasím. Životy našim rodinným příslušníkům už vrátit však nelze. Pan Havel se jednostranně omluvil SN za odsun, přestože my jsme se od SN nikdy omluvy za vyhnání z pohraničí nedočkali. Německo nikdy nezrušilo platnost Mnichovské dohody. Za přečtení snad stojí tento názor:
http://krejci.bigbloger.lidovky.cz/c/48986/Priciny-odsunu-sudetskych-Nemcu.html


>Chápu bolest vyhnaných,ale být v obavách,že se znova staneme
>levnými otroky v naší zemi,bych velmi nerada.Benešovy dekrety
>nesmějí být promlčeny!

Mám obavy jestli už se tak v mnoha případech neděje. Když vidím příběhy českých zaměstnanců v některých německých firmách, tak mě to v tom jen utvrzuje.
Já tedy žiji zaplať Bůh na Západě, kde taková diskriminace vlastního obyvatelstva cizákem vlastněnou firmou vůbec nepřipadá do úvahy. Neexistuje zde, aby zaměstnanci nebyla vyplácena odměna za práci, jak tomu je často v ČR. A to nezmiňuji další ponižující diskriminace.

http://www.socsol.cz/index.php?option=com_content&...

203492

27.10.2009 17:43

Jak to vidí naši němečtí sousedé

RE: Odsun

Občasný čtenář 24.?.?.?

>Nějak pořád nechápu o co těm odsunutým Němcům pořád
>jde?

http://www.comrad.cz/habs1.htm

203373

27.10.2009 16:44

Jak to vidí naši němečtí sousedé

RE: xxxxx

Občasný čtenář 24.?.?.?

> I také u nás začíná být
>čím dál zřejmější, odkud vítr fouká.
Přesně tak. Už se nemohou dočkat... Navíc český národ nikdy velikou jednotou nevynikal, takže to je otázka krátké doby, kdy buď zatočí s Klausem, nebo změní ústavu, či cokoliv jiného pro dosažení svého cíle.
Tomuhle tady říkám "podpora národního zájmu"
http://aktualne.centrum.cz/domaci/politika/clanek.phtml?id=651280
[bliji]

203365

26.10.2009 16:05

Vakcína je možná nebezpečnější než samotná chřipka

RE: Kde jsou nase svobodna media?

Občasný čtenář 24.?.?.?

Já to samozřejmě vím. Ten odkaz jste sem už dal dříve. Ono ta vakcína proti prasečí chřipce není dlouhodobě testovaná,(možná původně s dobrým úmyslem rychlé prevence), tudíž vedlejších účinků tam může být řada. Navíc pokud je člověku nad 49 let má prý dostatek obranných látek, protože s podobným virusem se už za svého života setkal. Tudíž by měl mít vytvořenou imunitu a očkování je na nic. Tolik sdělení mého lékaře.

203271

26.10.2009 15:28

Vakcína je možná nebezpečnější než samotná chřipka

RE: Kde jsou nase svobodna media?

Občasný čtenář 24.?.?.?

>Na ockovani proti praseci chripce jdu pristi tyden. Reci, ze je vakcina nebezpecna jsou naprosty nesmysl. Kdyby se jen jednomu cloveku neco po ni stalo, tak by se to neutajila a byl by z toho jeste vetsi hubuk, nez jsou reakce na tento clanek.

http://aktualne.centrum.cz/report/stalo-se/clanek.phtml?id=651025

203264

24.10.2009 17:26

Bohatí vytunelovali ekonomiku

RE: Jak je snadné stát se psychopatem?

Občasný čtenář 24.?.?.?

>Jenom jestli jsi nestudoval v Plzni práva za půl roku. Že je
>Kindl tvůj kámoš ... ? [velký smích]

Nejen v Plzni, pane kolego...

http://hn.ihned.cz/c1-38763250-inzenyr-za-par-mesicu-jde-to-i-v-praze

203122

23.10.2009 17:14

Bohatí vytunelovali ekonomiku

RE: S dolarem je něco jinak, než se tvrdí ...

Občasný čtenář 24.?.?.?

>
>Informace ktere jsem napsal mam od svych pribuznych z Kalifornie,
>nevim nakolik jsou ekonomicky presne, ale je to pohled z bezneho
>zivota. Ziji tam pres 20 let a patri k lepsi stredni vrstve.
>Presto vedi, ze po dosazeni "duchodoveho veku" budou nuceni dum
>prodat a poridit si chatrc a v ni doufat ze neonemocni, nebo
>alespon ne na dlouho. Predstava, ze tam zije dedecek s babicku v
>dome se zahradou z duchodu je nemozna. My tu zatim mame vse (k
>zivotu podstatne) ve skutecnosti velmi levne.. ale to nam
>nedochazi protoze nas ani nenapadne za co vsechno se musi v USA
>platit. Potom se muze jevit jejich spotrebni zbozi levne.
Rozhodně na tom kus pravdy je, ale není to až tak beznadějné. Je možná neudržitelné z důchodu v USA utáhnout dům, který si člověk pořídil pokud je ve vyšší střední třídě a je v nějaké velmi atraktivní lokalitě, kde pouhá tax z nemovitosti činí např. $10,000 za rok (i více). Ale skromnější domek se zahradou, v méně atraktivní area, si lze určitě pořídit. Za všechno se musí platit a některé služby jsou v USA skutečně astronomické. Zejména za zdravotní ošetření a zubaře. Ale pokud jste v USA v důchodu máte nárok na tzv. Medicare, kde je základní zdravotní pojištění hrazeno od státu. Potom je zde spousta všelijakých druhů spoření k přilepšení v důchodu a pokud vám je během spoření nevytunelují, můžete mít naspořeno i hezkých pár desítek tisíc. (Mně tímto způsobem odlehčili o $ 40,000). To spotřební zboží je skutečně levné oproti Česku. Zejména elektronika, automobily a náhradní díly pro ně, ale i spousta dalšího. Sale tax ve většině států nepřesahuje 8% a některé nemají sale tax vůbec. V Česku je to tuším okolo 20%. Nejsou zde poplatky v bankách za tzv. vedení účtu jako v Česku, většinou žádný poplatek za užívání Credit Cards, atd...

203061

21.10.2009 15:30

Bohatí vytunelovali ekonomiku

RE: S dolarem je něco jinak, než se tvrdí ...

Občasný čtenář 24.?.?.?

>
>levne zbozi v USA:
>V USA se nakupuje bez dph (ne uplne vsude). Predpokladam ze
>zminene zbozi jste neproclil a nedoplacel dph. Proto se cena jevi
>lepe, ale je potreba si uvedomit, ze v USA maji na druhou stranu
>priblizne 50% dan z prijmu (mimo pojisteni ktere si pak clovek
>hradi sam - je-li mu to vubec umozneno v pripade zdravotniho).

Spíš si myslím, že obchodníci v USA jsou přece jen menší vydřiduši, než v Česku. BTW: S těma daněma v USA nemáte pravdu. Jo, zdravotní pojištění a taky důchodové, to je hanba Ameriky![bliji]

http://en.wikipedia.org/wiki/Sales_taxes_in_the_United_States

http://en.wikipedia.org/wiki/Income_tax_in_the_United_States#Types_of_income

202946

19.10.2009 17:41

Argentinská doga – víc než jen pes…

RE: Degenerace Západní

Občasný čtenář 24.?.?.?

> Park nebo část
>parku je označen jako OFF LEASH (bez vodítka) a do parku tedy
>vyloženě nemusíte. Většina návštěvníků bude se psem,
>ale potkáte dítě na kole nebo běžce a nic zvláštního se
>neděje.

Dík za vysvětlení. No jo, to máte pravdu. Nevšiml jsem si tam toho "OFF LEASH". Moje chyba. Do takových parků nechodím. Měl jsem právě na mysli parky, kde MUSÍ být psi na vodítku. Kde neukáznění majitelé psů toto porušují a pouštějí je volně. Se všemi negativními důsledky pro obyčejného návštěvníka a to mi vadí. Pravda je, že v USA jsou majitelé psů většinou ukáznění a co jejich pes způsobí, většinou uklidí. [smích]

202831

19.10.2009 15:10

Argentinská doga – víc než jen pes…

RE: Degenerace Západní

Občasný čtenář 24.?.?.?

> Skoro každá rodina má alespoň jednoho
>psa a bez problémů je venčíme. Mimo to, všechna velká
>města mají parky specielně pro psy, kam můžete bez vodítka
>pustit psa pobíhat volně.

Mohu míti skromný dotaz? To tam ti volně pobíhající psi také volně kálejí a močí? A jak je to vyřešeno s otravováním ostatních návštěvníků v takovém parku? Já osobně psa nemám, do parků chodím dost často, ale připadá mi poněkud diskriminační, když mě přijde očuchávat cizí, volně pobíhající, psisko. Jinak nic proti psům, zvířata miluji.

202824

17.10.2009 08:13

Disidentská rodina proti české státnosti. Kdo zastaví Havla, Uhla, Urbana?

RE: Jak funguje platnost smluv v pravnim state?

Občasný čtenář 24.?.?.?

Msta není OK. Ten "divoký" odsun nehájím ani náhodou. Ale dokážu pochopit do určité míry jednání davu po bezprostředním skončení války. Byla to do určité míry i vina Spojenců, že tomu nedokázali zamezit. Musíš posuzovat tehdejší dobu tehdejšími měřítky. Tohle přesně se stane, když se uvolní průchod pomstě. Tohle přesně se dělo i v Jugoslávii, když po bombardování Srbů NATO a Američany se museli Srbové stáhnout. V tu chvíli začala msta albánského etnika na Srbech. A TAK JE TO VŠUDE, kde nastanou takovéto poměry. Češi nejsou výjimka.
Nevím, zda to heslo je komunistické, ale řekl bych, že v mnoha případech pravdivé. [smích]

202706

16.10.2009 17:41

Disidentská rodina proti české státnosti. Kdo zastaví Havla, Uhla, Urbana?

RE: Jak funguje platnost smluv v pravnim state?

Občasný čtenář 24.?.?.?

Člověče, ty musíš skutečnosti lámat přes koleno takovým způsobem, až ti mě je až líto.

Jako kdyby terezínské ghetto nebylo koncentračním táborem, protože se takto oficiálně nenazývalo a protože nemělo přímé vyhlazovací poslání.

A že tam neprobíhalo mučení??? Nemá smysl zrovna tobě a tady se o tom šířit. Neuvěřil bys vyprávění mého otce. Dej si do Google "Malloth" "Terezín" a třeba se ti rozsvítí v zatemněné hlavince.

Při tvé ohleduplnosti jsi se nedopracoval dál, než k neuvěřitelně jednostranné obhajobě sud. Němců.
To je jasný, že vím, že všechno nebylo vůči nim fair po vzniku 1.Republiky, no ale znova opakuji - to jim nedalo mandát na to, provádět teror, rozvrat a v konečném důsledku vyhánění českých lidí ze Sudet a konec Československa. Podívej se třeba do Polska, tam dělali německé menšiny to samé. Vyvolávali nesnášenlivost k Polákům a volali po připojení k Říši. Tak se potom nediv, jak to s nimi po prohrané válce Německa dopadlo. Kdo seje vítr sklízí bouři.

202653

15.10.2009 15:53

Pod terorem trpaslíků

RE: Slepičí úlet

Občasný čtenář 24.?.?.?

Já s vámi naprosto souhlasím až na toto:


>Co s tím? Změnit politickou atmosferu. A pak už z toho vyplyne
>i nový, lepší prezident, s jinými a srozumitelnějšími
>zájmy než má Klaus.

Jenže to není reálné teď hned. Takže podle vás je lepší varianta Klause potopit a vlézt do chomoutu EU bez jakéhokoliv dodatku k LS? No, není nic snažšího, na to čeká celá ta smečka uvnitř i venku. [smích]

202556

15.10.2009 15:37

Disidentská rodina proti české státnosti. Kdo zastaví Havla, Uhla, Urbana?

RE: Jak funguje platnost smluv v pravnim state?

Občasný čtenář 24.?.?.?

Jo, tak já tady prej bolestínky něco vyprávím. Ty tady publikuješ srdcervoucí výjevy bůhví od koho, zprostředkovaně, mně zamordovali v Sudetech bráchu a tátu málem umučili v koncentráku (Terezín) o čemž jsem se doposud ani nezmiňoval a podle tebe jsem to já, kdo má bolestínké vyprávění. Hmmm, tomu říkám "pozorovací talent"...

K tomu ostatnímu, co ty tady šíříš - mně s tím nedojmeš. Vím odkud vane. Jsou to sprosté a pomlouvačné články, které mají vzbudit soucit s vysídlenými a nenávist k Čechům.

Je to SUDETSKÁ LEŽ : http://www.euportal.cz/Articles/58-sudetska-lez-a-cesky-pud-sebezachovy.aspx

Že předcházelo něco daleko rozsáhlejšího a horšího nezmíníš ani náhodou. Místo toho demagogicky zveličuješ určité procento křivd na Sudetských Němcích za první republiky. I kdyby tomu tak bylo, nikdy to neopravňuje národnostní nenšinu ve státě dělat nájezdy na české obyvatelstvo, vraždit, vypalovat a podílet se na likvidaci celého státu.
Ono totiž to v globále bylo jinak, než ty vidíš. Nechali se zblbnout sliby Vůdce a Henleina a toužili se stát obyvateli velké Říše a tím se podílet na dobytí světa. Vůbec jim nebylo proti mysli, podílet se na předem připeveném vyvražďování celých národů! Oni to byli, kdo začali a takto to rovněž posoudili velmoci a proto schválili odsun německé menšiny z ČSR, jakožto neslučitelné ve společném soužití s Čechy.
Chcete jména Němců z pohraničí, kteří se podepsali na osudu českých lidí? Jděte do matrik, najdete je. K Velkoněmecké říši se až na výjimky přihlásili všichni a v tom duchu také konali. Začali to zlo oni, to nevyvrátíš!

202554

14.10.2009 15:03

Pod terorem trpaslíků

RE: Jsou období v životě lidském,

Občasný čtenář 24.?.?.?

Není ten pravý bojovník za suverenitu ČR? Kdo je tedy ten pravý? Cpe nás do područí někoho, jako to dělá celá naše vláda? Člověče, vždyť tam není NIKDO!!! kromě něho, kdo bojuje za zájmy ČR!
Ano, udělal v minulosti spousty chyb, ale to neznamená, že nyní jako president nebojuje za zájmy vlasti. M.j.,na př. znám lidi, kteří vstoupili do KSČ z přesvědčení, po čase prokoukli, většinou po roce 68 a stali se z nich bojovníci proti komunismu. Se vším všudy a mysleli to zcela vážně, až do konce života. Sláva Volný, Karel Jezdínský a další.

202438

14.10.2009 08:35

Disidentská rodina proti české státnosti. Kdo zastaví Havla, Uhla, Urbana?

RE: Jenom se divím naprosté neinformovanosti a doslova kecům především pana 85

Občasný čtenář 24.?.?.?

Máte naprosto pravdu a za ten příspěvek díky. Já jsem se o toto rovněž zajímal a tak pro osvěžení paměti dodám:

Obecně se opakuje omyl, že sudetští Němci byli odsunuti z Československa na základě tzv. "Benešových dekretů". Tak tomu vůbec nebylo. Domácí československá legislativa neměla totiž pravomoci odsunovat osoby na území okupovaného Německa. Určité Benešovy dekrety vedly ke konfiskaci německého majetku a retroaktivně odebraly Němcům jejich občanství. Německé obyvatelstvo však mohlo být odsunuto pouze s explicitním souhlasem válečných mocností, které ho poskytly na konferenci v Postupimi. Schválila je Komise spojenecké kontroly (Allied Control Commission) na svém dvanáctém zasedání 20. listopadu 1945.

Myšlenka na poválečný odsun Němců z Československa zřejmě vznikla už v roce 1938, ale Beneš o ní poprvé veřejně hovořil až začátkem roku 1940. Vyvolalo to diskusi a pak se to stalo námětem výzkumného dokumentu, který vypracovala oxfordská instituce Foreign Press nad Research Bureau, financovaná britským ministerstvem zahraničí. Autorem této studie, nazvané The Transfer of Minorities (Přesun menšin) byl John David Mabbott. Argumentoval, že je to pravděpodobně nejlepší řešení problému československých menšin. Zdůraznil, že tak velký odsun by se musel uskutečnit se souhlasem mezinárodního společenství a s jeho pomocí.

Kopii této – tehdy tajné – studie dal známý vědec, zabývající se střední Evropou, R. W. Seton-Watson, Benešovi, a tak lze identifikovat některé jasné podobnosti mezi touto studií a pozdějšími plány na odsun. Beneš zřejmě využil Mabbottovy studie jako vodítka, jak vypracovat pro odsun důvěryhodnou politiku, přijatelnou Spojencům.

Při Benešových rozhovorech s britským ministerstvem zahraničí v říjnu 1940 přijalo toto ministerstvo jeho návrhy opatrně, ale pozitivně. Po heydrichádě a zničení Lidic a Ležáků nacisty vzrostla v Čechách a na Moravě podpora pro myšlenku odsunu sudetských Němců.

202401

Pane Mirdo, nevím, ale když jsem sledoval vývoj událostí kolem Jugoslávie, oni mají dostak "přesvědčovacích metod" jak zlikvidovat celé státy, které se vymykají jejím představám o uspořádání světa... myslím, že to je od Sarkozyho jen takové bububu, aby vyprovokoval český lokaje k odstranění Klause.

202362

13.10.2009 18:03

Disidentská rodina proti české státnosti. Kdo zastaví Havla, Uhla, Urbana?

RE: Jak funguje platnost smluv v pravnim state?

Občasný čtenář 24.?.?.?

Ale Mirdo, to já přeci vím. Ten odkaz si určitě přečtu, ale vězte, že jsem těch verzí už za svůj poměrně dlouhý život přečetl několik. Také mám poměrně dost životních zkušeností jak z ČSR, tak z ČSSR a dokonce mnoho let žiji a pracuji v zahraničí. (Pro firmu jednoho Kanaďana českého původu, který má několik závodů v různých částech světa). Takže jsem se seznámil se životem i jinde, třeba i v Číně [smích]. Nyní už jako důchodce, takže mne jen tak něco nerozhodí. Co mne rozpaluje do běla, je neobjektivita a jednostrannost. Proto jsem tady několikrát reagoval. Jinak zde nechci otravovat souhlasnými reakcemi a tak jsem nereagoval na příspěvky Reného a djb. Mluví mi ale z duše, to mi věřte!!! Podívejte, já už jsem za vším udělal tlustou čáru dávno! A zrovna tak to udělaly předešlé vlády. Pak však přišel rok 89 a věci se znovu dostaly na scénu, díky panu Havlovi a jeho jednostrnné omluvě. To okamžitě spustilo obrovské ovace a posílení šancí na znovunabytí majetků sud. Němců. Proč? Protože ta omluva byla jednostranná! Nikdy jsme nic podobného neuslyšeli z druhé strany. Proč tedy p. Havel znova celou věc jednostranně otevřel, když už jednou byla ta tlustá čára udělána? Já už na ty dávno zahojené rány zapoměl, ale jak vidím oni ne. A proto fandím Klausovi a jsem s ním zajedno s tím požadavkem do LS.

>Tak mne ještě napadá....není na tom prolomení dekretů nejvíce zainteresovaný pan černokněžník Schwarzenberg ??? Možná tím očekává, že mu spadnou do klína další hrady a zámky ???

Tímto jste trefil přímo do černého!!! Samozřejmě, že je to vše kvůli znovuzískání majetku.

202361

12.10.2009 19:03

Disidentská rodina proti české státnosti. Kdo zastaví Havla, Uhla, Urbana?

RE: Jak funguje platnost smluv v pravnim state?

Občasný čtenář 24.?.?.?

Souhlasím s tím, že nemůžeme posuzovat následky, aniž bychom znali jejich příčiny. Pochopitelně.
Vím, že nebylo všechno tak jednoznačné v otázce Sudet, ale o to se zde ve fóru vyjádřit v krátkosti ani nedá. Řeč tady byla zejména o názoru pana anonyma 85, který vidí pouze a jednostanně následky WW2 a vysídlení sud. Němců. Že tam došlo ze strany rozhořčených Čechů k násilí a brutalitě to ano, ale to jsme přesně zase tam - pán si plete příčiny a důsledky! Zrovna naše rodina byla před Mnichovem obětí běsnění henleinovských band a to i s vystěhováním z pohraničí po Mnichovu, s následky o kterých se zatím nechci zmiňovat. Považuji pouze za krajně neobjektivní, když někdo vidí jak menšina Čechů vyháněla Němce, aniž by viděl německé zločiny spáchané na českém národě.
Tvrdě odsuzuji i Havlovu omluvu za odsun ! Moje rodina krutě zaplatila za řádění Henleinem zpracovaných Sudeťáků i následné nacistické okupaci a Protektorátu. Komentuji pouze 85kovy nezasvěcené komentáře a neopodstatněné vychvalování sudet. Němců a jeho neobjektivní a nekritický pohled na celou věc odsuzuji rovněž. Nežiju dlouhou dobu v Československu, resp. ČR, ale žije tam zbytek mých příbuzných, tudíž vývoj událostí mně zajímá. Tolik v krátkosti.

202295

11.10.2009 22:21

Disidentská rodina proti české státnosti. Kdo zastaví Havla, Uhla, Urbana?

RE: Jak funguje platnost smluv v pravnim state?

Občasný čtenář 24.?.?.?

>.....zda prolomení BD někomu vadí, to nemůžu vědět, stejně
>jako ty. ale řekněme si to na rovinu: sudetští němečtí
>občané byli poškozeni a češi se tehdy k nim zachovali
>vskutku hnusně, jako zběsilý dav, nekulturní vzteklí psi
>(lynče, znásilňování, ubití, vraždy). nyní se s nimi
>měli nějak vyrovnat, a byl by klid. takto má kdejaký
>čecháček plné kalhoty strachu, aby někdo to dogma BD
>náhodou neprolomil. jde totiž o nectnou mstu a zlodějnu
>podobnou, jako bylo zabrání majetku jiným, krátce poté.

To jste ale hooodně zpracovanej, nebo nemáte ponětí co se dělo předtím. Víc než 90% sudetských Němců volalo po připojení k Říši a když po zradě "spojenců" v Mnichově dosáhli svého, hnali české obyvatelstvo ze Sudet oni , tak to jako pomíjíte??? To nebyli vzteklí psi, jo??? To, že se podíleli (sudeťáci) na rozbití demokracie opravdu fungující je prostě fakt, který svoji (záměrnou) zaslepeností nevidíte. O jejich odsunu rozhodly Mocnosti v Postupimi a jejich majetek byl jako poválečná satisfakce pro ČSR, tak jaképak věčné otevírání tohoto problému? Kdo má na tom zájem?
Nepřímo nás nahnali Stalinovi do chřtánu a následnému znárodňování právě Sudeťáci.

202245

Tak se podívejte jakými prostředky se EU chce zbavit presidenta Klause. Zase jen pomocí českých vlezdoprdelníků a zrádců. A to mají ještě někteří tu drzost a označovat za zrádce pana Klause!

http://www.lidovky.cz/zahranicni-tisk-evropsti-dip...

202216

10.10.2009 16:50

Disidentská rodina proti české státnosti. Kdo zastaví Havla, Uhla, Urbana?

RE: Jak funguje platnost smluv v pravnim state?

Občasný čtenář 24.?.?.?

Takhle jako vy to vidí většina reálně a logicky uvažujících lidí. Pokud se zajímám o názory ze zahraničí, tak i celá řada zahraničních právníků vidí možný průlom BD. Jen česká tzv. úřednická vláda, která nesahá panu Klausovi ani pod kotníky to vidí jinak. Proč asi? Je to banda kreténských zaprodanců a vůbec nehájí zájmy českého národa. A kdopak že tu minulost otevřel - nebyl to náhodou pan "pravdaláska" Havel? To jsem zvědavej, jak tohle dopadne. Sudeťáci se totiž nikdy nevzdali usilovat o návrat jejich zabaveného majetku. Podle mezinárodních úmluv měl být sudetoněmecký majetek jako válečná reparace za utrpení která způsobila válka. Toto pan Posselt vůbec nechce slyšet.

202174

09.10.2009 17:10

Disidentská rodina proti české státnosti. Kdo zastaví Havla, Uhla, Urbana?

RE: Proč? Klausův vzdor má svou cenu!

Občasný čtenář 24.?.?.?

Tak pod tohle se podepisuji!

202111

09.10.2009 15:56

Disidentská rodina proti české státnosti. Kdo zastaví Havla, Uhla, Urbana?

RE: jsme neuralgickým bodem Evropy

Občasný čtenář 24.?.?.?

>Podle mnoha hodnověrných svědectví (Frič, Vávra, V. Nezval,
>...) ochránila Havlova rodina před totálním nasazením stovky
>českých umělců. To ovšem dle Vás nic není. Vaše rodina
>toho jistě udělala v odboji daleko více, že? Tak
>vyprávějte, přehánějte! [chechtot]

No jo, to je těžký dohledat pravdu. Tady se dozvíte opak, takže jak je to doopravdy?

http://vlastenecke.zpravy.free.fr/archiv/107.htm

202104

07.10.2009 18:47

Ekonomické zotavení je iluze

RE: Placebo a nocebo

Občasný čtenář 24.?.?.?

>Vážený pane, promiňte, ale s takovouto náturou, bych byl
>taky v prdeli.

To nebude náturou. Spíš bych řekl, že ta špatná nátura bude důsledkem popisovaného.

Můžete prosím vyjmenovat positiva ze kterých se může člověk zaradovat a nad kterými bychom měli jásat?

201968

07.10.2009 15:17

Kdo byl za bombovým útokem v Bali?

Neví někdo?

Občasný čtenář 24.?.?.?

Škoda, že se v článku nezmiňuje druh výbušniny použitý k útoku. To by mohlo cosi napovědět. Kdysi jsem se o toto zajímal a dověděl se zajímavé informace, které samozřejmě nemusí být pravdivé. Podle analýzy residua (stopy) po explosi, bylo zjištěno, že bylo použito výbušniny C4, která byla vyrobena v Izraeli. Zajímalo by mne jak se takové množství C4 dostalo z Izraele až do rukou teroristů z Al Kaida. Neví někdo něco bližšího?

201942

06.10.2009 16:13

Irové: tak jsme vám to pro*$#li

RE: Na jedne strane se stavi , na druhe se zase boura.

Občasný čtenář 24.?.?.?

Ano, to je přesně o tom, René. Jak, bohužel vinou nové, nenažrané generace kapitalistů dopadá Amerika a vzkvétá Čína. [smích]

http://www.tomas-franke.cz/krize-jaka-krize

201857

05.10.2009 18:08

Irové: tak jsme vám to pro*$#li

RE: Na jedne strane se stavi , na druhe se zase boura.

Občasný čtenář 24.?.?.?

[cool] [cool]

201788

05.10.2009 16:42

Irové: tak jsme vám to pro*$#li

RE: Na jedne strane se stavi , na druhe se zase boura.

Občasný čtenář 24.?.?.?

>---a můžeš mi laskavě vysvětlit, proč by to ten
>zaměstnavatel dělal, kdyby z celé té firmy neměl mít
>zisk?!! a kdyby se na to logicky vykašlal, kolik lidí by
>nemělo ani tu svou mzdu?

Ale on by ho měl, ale ne třeba tak vysoký, kdyby měl špetku pochopení pro ty, jež pro něho pracují. Pamatuji ještě starou generaci kapitalistů a bylo radost pro ně pracovat. Po pádu komunistického bloku se však vše změnilo. Ta novodobá kapitalistická společnost se chová tak, že by sedřeli z člověka kůži. Vydělat musí co nejvíce za každou cenu, t.j. přesně tak jak v tom článku. Tomu se říká nenažranost.

>jsi zřejmě komunista, který si myslí, že nadhodnota patří
>proletariátu [chechtot] -viz také ta rudá pěst na tvém odkazu.
>jsi zřejmě dost zoufalý (i když se bůhvíproč bráníš
>tomu, že jsi nešťastný). kéž by ti to tak ještě myslelo i
>v souvislostech, abys pochopil, co pro tebe ti "zlí"
>kapitalisté dělají, a že se bez nich neobejdeš. sám bys
>nevymylel ani výrobek, ani bys jej sám nevytvořil, ani bys jej
>nedokázal prodat a zařídit si vše potřebné kolem. -je
>opravdu smutná podívaná, když vidím jednoduché názory
>tupých proletářů, kteří by rádi zakroutili krkem všem
>bohatším, ale nedochází jim, co potom... že by se
>připravili i o to, co mají, a bylo by jen hůř.

Blbost! Zase soudíš podle svých zakrnělých představ, aniž bys věděl a viděl realitu. Mám na kontě dostatek peněz, bydlím ve svém, vyplaceném domě, vymyslel jsem několik zlepšovacích návrhů a nikomu krkem nechci kroutit. Jseš mimo realitu. Nesnáším pouze, když se generace novodobých zbohatlíků, donedávna třeba Stbáků podílí na zotročování vlastního národa, jen proto, že jejich zisk musí být co největší. Bez ohledu na základní práva těch, kdo pro něho pracují. Nedochází jim, že společnost může fungovat pouze tehdy, když většina bude vydělávat tolik, aby mohla taky utrácet a tím dávat šanci dalším a ne když jednotlivec naškudlí miliardy a ostatní nemají ani na bydlení a zákl. lidské potřeby.

201775

05.10.2009 07:08

Irové: tak jsme vám to pro*$#li

RE: Na jedne strane se stavi , na druhe se zase boura.

Občasný čtenář 24.?.?.?

>no jasně! můžeš ty údajné "hovadiny" konkrétně
>odcitovat?
Hovadina je, když si přisuzuješ právo posuzovat, kdo je podprůměrnej a kdo má mizerný schopnosti.

Hovadina na kvadrát je, když se pokoušíš tvrdit, že kapitalista nikoho nevykořisťuje. Vykořisťování obecně znamená bezohledné, nespravedlivé využívání, většinou druhého člověka. Vykořisťování znamená bezúplatné přivlastňování si nadhodnoty, to je části dělníkovy produkce jeho zaměstnavatelem, kapitalistou. To už je daný samou podstatou a všechna práva jsou na straně kapitalisty.

Cizácké fabriky a nadnárodní společnosti v ČR zacházejí s dělníky jako s novodobými otroky. Situace je však podobná ve všech továrnách v tzv. západních demokraciích. Jak se projevuje? Absolutním bezprávím, tedy pracovním poměrem, který má jasné rysy novodobého otroctví.

http://www.socsol.cz/index.php?option=com_content&view=article&id=1117:rozhovor-vydirani-poniovani-a-vykoisovani&catid=92:31-bezen-09-uspch-vlada-stahla-radar&Itemid=441

Tak si to přečti a jestli se domníváš, že tito lidé ti nic nemají říkat o volání po spravedlnosti, tak jsi hajzl zrovna jako ti, kterí to vykořisťování provádějí. To vím, že podle tebe spravedlnost neexistuje a vím taky, že ti takový stav absolutně vyhovuje. Já si nemyslím, že by si měli být všichni absolutně rovni, ale lidská důstojnost by měla být preferována. Co se však podařilo vám? Rozdělit společnost na boháče miliardáře a na druhé straně vytvořit z lidí otroky - naprosté chudáky. Tfuj na takovou společnost!

>za tvoje neštěstí může samozřejmě někdo jinej - zlej
>kapitalista, já, každej bohatší. JEN NE TY SÁM, že?

Další hovadina! Jak ty můžeš posuzovat, jestli já jsem nešťastnej? Že mám na rozdíl od tebe sociální cítění?

>když osud podle tebe není, jak si vysvětluješ, že se někdo
>narodí jako mrzák, zatímco jiný je zdravý a velmi schopný?

>pokud si pravidla určují bohatí (je jich 5%? 10%?) můžeš mi
>laskavě říct, jak to, že si 90% bIbounů demokraticky
>neodhlasuje něco pro sebe lepšího? dosud tu šanci měli. (po
>LS asi už ne...).

Oni ta pravidla snad neurčují bohatí? Jak si mohou ti "blbouni" "demokraticky" něco zvolit, když jejich práva jsou mizivá? S tou volbou LS v Irsku ale souhlas. Zbli je propagandou.

>když bohatství dělá právo stanovovat zákony a pravidla
>výhodná údajně pro bohatší, proč se tedy pořádně
>nesnažíš stát se tím bohatým a mít se líp? proč místo
>toho jen kňučíš, že tě někdo vykořisťuje, a protože tak
>trpíš, máš sociální cítění???

Omyl přímo kardinální. Sociální cítění mám s těmi vykořisťovanými. Mne osobně už nikdo nevykořisťuje. Dokážeš pochopit, že to není kňučení, ale mi není lhostejný, když se někdo chová k pracujícím jako popisuje ten článek co jsem ti dal odkaz?

201720

05.10.2009 00:55

Irové: tak jsme vám to pro*$#li

RE: Na jedne strane se stavi , na druhe se zase boura.

Občasný čtenář 24.?.?.?

To je snůška hovadin na kvadrát!!!

Nejsou stejná pravidla pro všechny a to je evidentní!!! Zákony si stanovují ti, co disponují bohatstvím, ke kterému přišli většinou zlodějnami a okrádáním ostatních a chudej může tak akorát držet hubu. Že ty to nevidíš, tvůj problém. Nic nesváděj na osud. Vidíš to růžovými barvami a ono to zdaleka takové není. Chápu tě, asi patříš do skupiny těch vykořisťovatelů, takže hájíš svoje. Já mám určité sociální cítění, takže se určitě neshodneme. Zbytečné další komentáře.

201706

04.10.2009 18:13

Irové: tak jsme vám to pro*$#li

RE: Na jedne strane se stavi , na druhe se zase boura.

Občasný čtenář 24.?.?.?

Nesouhlasím minimálně s těmito body:

>2) nechováš (nechováte), protože naopak oni si chovají vás.
>chudí pod určitý plat nijak nepřispívají do rozpočtu,
>naopak z něj čerpají (cca 50% v ČR pobírá nějakou dávku
>od "státu" ). a čerpají to, co tam odvedou bohatší (na něž
>se vymýšlejí ještě víc progresivní daně, pochopitelně
>demotivující, směřující k vypuzení a tím k ochuzení již
>tak chudé společnosti).

Chudí jsou velmi často proto, že jsou ožebračováni jak nenasytným kapitalistou, tak státem, který je ždíme jak jen lze. A to, že je situace nastavena tak, že jsou ti nejvíce zubožení nuceni pobírat nějakou dávku od státu je ostudou této společnosti. Proč třeba ředitelé bank, ČEZ a dalších musejí pobírat milionové měsíční platy a manuálně pracující se není schopen poctivou prací často ani uživit????? To smrdí úplně evidentně. A že se vymýšlejí vyšší daně na bohatší? No, to je důsledek toho, že jsou špatně nastavená pravidla. Ty nejchudší asi už nemohou platit víc.

>3) nehýčkáš (nehýčkáte), protože na bohatší,
>schopnější a výše postavenou inteligenci spodina zpravidla
>nadává a závidí jí... případně ji rovnou nenávidí.

No, asi mají proč, i když závist bych to zrovna nenazýval, spíše volání po spravedlnosti.

Jinak ale souhlas.

201646

04.10.2009 05:08

Irové: tak jsme vám to pro*$#li

RE: Stwora zase mlzi

Občasný čtenář 24.?.?.?

Blbost! Ta tzv. "referenda", pokud vůbec k nim dojde, by se opakovala tak dlouho, dokud by výsledek nebyl ANO!!! Takovej SHIT nemá s demokracií nic společnýho a je to promyšlená mašinérie, která semele i presidenta Klause, byť by sebevíce vzdoroval. To co dělá Zvědavec je záslužný čin a nazývá věci pravými jmény. Jistě, to se nemusí určité skupině líbit. Kdo není ovce nebo zaprodanec skupiny mocných to ocení, zaprodanci, zrádci a pochopitelně propagandou zblblí pitomci nikoli.

201576

25.09.2009 16:34

Česká republika chce dělat drahoty s podepsáním Lisabonské smlouvy

RE: Dopadne to dobře

Občasný čtenář 24.?.?.?

No, vono je furt lepší bejt "namyšlenej páprda" a něco málo pro blaho občanů dělat, byť jako "vedlejší efekt" [smích] Já tedy Klausovi fandím.

201076

20.09.2009 12:53

Děkuji České televizi

RE: ustava zachovana

Občasný čtenář 24.?.?.?

Souhlas! [cool]

200813

19.09.2009 21:51

Děkuji České televizi

RE: ustava zachovana

Občasný čtenář 24.?.?.?

>Za svou praxi jsem se s podobnym pripadem nesetkal, ale pratele
>vzdyt je to prece zcela jasne z pravniho hlediska muze pozivat
>vyhod listiny zakladnich lidskych prav a svobod jedine autor
>nikoliv vsak editor!!! Ten je naopak zodpovedny za obsah svych
>stranek a ma dbat na to, aby v zadnem pripade nedoslo k poruseni
>zakona(Vsimnete si, ze zde se jiz o zadne listine zakladnich
>lidskych prav a svobod nehovori). Cili editor by se na ni ani
>nemel odvolavat(jelikos muze byt oznacena za irelevantni) a
>troufam si tvrdit, ze v tomhle pripade doslo k naplneni skutkove
>podstaty trestniho cinnu. Neznam pozadi celeho pripadu, ale
>polemika typu "ve svobodne zemi si muzu vydavat co chci" u soudu
>zrejme neobstoji. Pane Stwora drzim Vam palec a preji hodne
>trpelivosti myslim,ze tento pravni spor ma sanci skoncit hodne
>vysoko.
V Demokracii by ale Listina základních lidských práv měla být brána v potaz a zákony a jejich tvorba by se měly především podřizovat právům člověka v té listině. Jinak jsme v situaci, že podle této logiky všechny komunistické zločiny byly vlastně v pořádku, protože byly prováděny v souladu s tehdejšími komunisticklými zákony. Listina základních lidských práv jimi (komunisty) taky nebyla brána v potaz. Takže, jaký je tedy rozdíl Demokracie - Totalita? K čemu je potom vlastně ta Listina?

200787

18.09.2009 15:54

Vzali nám radar

O Radaru

Občasný čtenář 24.?.?.?

Jsem přesvědčen o tom, že vůbec nezvítězila ''vůle lidu''. Prostě se Washington rozhodl jak rozhodl. Žádný lid, ani sebevětší český vlezdoprdelník na tom neměl podíl. Ale ten boj proti radaru oceňuji, přestože nebyl zrovna nejžhavější. O to víc opovrhuji těmi vlezdoprdelnickými sviněmi, kteří se jeho umístění v ČR snažily protlačit bez ohledu na zájmy většiny.

200688

15.09.2009 14:14

Děkuji České televizi

RE: ústava na toaletním papíru, popření základních práv člověka

Občasný čtenář 24.?.?.?

>buzerace státních institucí nabyla obludných rozměrů,
>policie je již několik let ovládána pravicovými extremisty,
>je čas na občanskou neposlušnost a rebelii, druho tvář
>nenastavujte, klidnou sílou dostanete do držky, lidi jděme do
>ulic
Je na čase. Na druhou stranu ta brutalita státních orgánů mne tolik nepřekvapuje. Když vzpomenu, co dělali policajti v 89tým, je to stejné. Tehdy si však Západ mohl roztrhnout držku, jak ohavný a nelidský takový zákrok byl. HA HA! Každej systém brání svoje. Kecy o hájení demokracie jsou stejný jako kecy těch, co hájili tu ''lidovou demokracii''. Nakonec oni to v hóóodně případech jsou furt ti samí. [smích] Takže, tohle je pouhej důkaz toho, že dnešní mocipáni žijou ve strachu. A ze strachu jsou schopni takto arogantně rozhodovat. Rozdíl je v tom, že tehdy v 89 za nima už nestál SSSR, ti dnešní mají plnou podporu tzv. Západu. Podle toho se chovají a budou chovat.

200393

14.09.2009 15:58

Pochybuji…

RE: Meč má dvojí ostří...

24.?.?.?

> Musíme
>jenom doufat, že to odvolání (nebo odpor - jak tomu říkají)
>vezme rozumný soudce i advokát a uvědomí si tu absurditu
>celého případu a založí obžalobu/žalobu tam, kam patří -
>do odpadkového koše.

No, nevím. Po tom odvysílaném pořadu ČT24 k problému ''Zvědavec'' bych si tím vůbec jist nebyl. Jasně se pokoušejí manipulovat lidi a v tom pořadu nazvali pana Stvoru ''popíračem holocaustu'', ačkoliv jde pouze o přeložený, uveřejněný článek a to je podle Kocourkovského pojetí demokracie trestný čin...

200296

Stránka: 1 2

Káva pro Zvědavce

24

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc duben přispělo 28 čtenářů částkou 8 386 korun, což je 24 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010
IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
15SucVps1Cpxd6ahR6uxx6SJiR16SZgR7b

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Pandemie povzbudila plány na budování vysokorychlostních sítí 5G08.04.20 12:13 Neurčeno 0

Revoluce nese smrt?08.04.20 09:26 Neurčeno 1

Ve Španělsku se policie vymkla kontrole07.04.20 21:40 Španělsko 4

Zemřela novinářka Tereza Spencerová07.04.20 18:12 Česká republika 4

Trump potvrdil právo USA na těžbu přírodních zdrojů na Měsíci07.04.20 14:18 USA 3

Pokuta 25 tisíc korun za bezdůvodnou jízdu autem během epidemie?07.04.20 13:51 Austrálie 4

Bill Gates: “Bez očkování proti COVID-19 nikdo nesmí za hranice ani sehnat práci”07.04.20 07:56 USA 4

Někdo zaútočil na českou ambasádu v Moskvě. Petříček se zlobí: musíte nás ochránit!06.04.20 17:13 Rusko 5

Ropa ve Venezuele je nyní ve vlastnictví Ruska06.04.20 16:48 Venezuela 0

Na několika místech Velké Británie zapalují lidé vysílače 5G, podezírají je z podpory šíření koronaviru05.04.20 16:15 Británie 9

Staří bardi se probouzejí v zakrátko těžce zkoušené zemi05.04.20 13:02 USA 0

Vakcína ještě není, ale "odborníci" se už obávají reakce odmítáčů05.04.20 09:11 USA 8

Výroba ,,nezávadných, hygienických“ roušek05.04.20 07:58 Indie 7

Byl 15. březen 2020...04.04.20 19:59 Česká republika 5

Česká armáda odmítla pomoci českým lidem...04.04.20 12:10 Česká republika 3

Praha 6 přesouvá Koněva03.04.20 11:08 Česká republika 6

Hermafrodité a úchylové v Panamě mají problém. Málo respektu k jejich úchylce03.04.20 10:48 Panama 2

Člověk v tísni spustil pomoc Česku. A je zle.03.04.20 09:20 Česká republika 4

Proč jsou americké nemocnice klidné a prázdné?03.04.20 00:18 USA 8

Je podáno trestní oznámení na komisařku Jourovou za nenávist ke svobodě slova!02.04.20 19:22 Česká republika 3

Měnové kurzy

USD
25,01 Kč
Euro
27,16 Kč
Libra
30,78 Kč
Kanadský dolar
17,80 Kč
Australský dolar
15,32 Kč
Švýcarský frank
25,72 Kč
100 japonských jenů
22,97 Kč
Čínský juan
3,55 Kč
Polský zloty
5,99 Kč
100 maď. forintů
7,57 Kč
Ukrajinská hřivna
0,92 Kč
100 rublů
33,25 Kč
1 unce (31,1g) zlata
41 236,95 Kč
1 unce stříbra
374,83 Kč
Bitcoin
184 181,26 Kč

Poslední aktualizace: 8.4.2020 06:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo ?