Zpátky na příspěvek ›

Všechny příspěvky ze stejné IP adresy

Nalezeno 452 příspěveků, 2 různá jména: <nic>, Karel z Čech.

Stránka: 1 2 3 4 5

Setříděno od nejstaršího, přetřídit od nejnovějšího

15.11.2007 23:06

Izrael intenzivně cvičí jaderný útok na Írán

RE: umazaný Izrael?

Karel z Čech 88.?.?.?

Když shlédnete do konce film Zeitgeist na http://video.google.com/videoplay?docid=-686108267... tak tam se to na konci dozvíte.

Všem, kteří film ještě neviděli, ho vřele doporučuji. Měli by ho povinně promítat školní mládeži, aby od mládí lidé věděli, co od nich manipulátoři čekají. Z bušistánců již kunzumní pitomce ve většině nadělali. Otázka je, zda se jim to podaří i s Rusy, Číňany a Japonci. Ani v Evropě není každý ochoten dělat manipulátorům vola i když se naši demokratičtí vyvolenci za pomoci medií snaží, seč můžou.

147270

22.11.2007 00:05

Časy se mění

RE: [2] časy se mění - NĚCO NENORMÁLNÍHO???

Karel z Čech 88.?.?.?

Kapitalismus přece není o tom, že za stejné množství a kvalitu práce dostane kdokoliv, ať už zaměstnanec nebo podnikatel stejnou protihodnotu. Právě naopak. Smyslem podnikání je na směně vydělat. Tedy druhá strana musí prodělat. Záleží pouze na síle stran. Kdyby takový čínský nebo indický pracovník měl dostat za stejnou práci stejnou odměnu odměnu jako pracovník třeba v Británii, tak by žádná britská firma do Číny nebo Indie neměla důvod investovat.
Relativní prosperitu tu máme jen proto, že český pracovník dostane za stejnou práci podstatně menší mzdu, než třeba německý.
Až se mzdy vyrovnají, tak se podniky u nás zavřou a přestěhují tam, kde budou pracovníci ochotni dělat za míň peněz.

Jestliže hodnota USD se za dobu panování bušíka snížila o jednu třetinu, tak to musí být někde znát. Manageři amerických firem to nemají lehké. Zisky jsou nižší a akcionáři i zaměstnanci chtějí stále víc. Kde na to mají brát? Když nedostanou své akcionáři, tak manager půjde na ulici. Tedy je zřejmé, kdo ty ztráty musí zaplatit. Publikované vynikající výsledky bušistánské ekonomiky jsou pouze výsledky účetní, nikoliv faktické. Vyvozovat z nich, že americká ekonomika je dobrá, mohou pouze nezvědavci.

A jak to vypadá, jedná se již o setrvalý stav. Je třeba se dívat do budoucnosti optimisticky a nedělat si plané naděje, že to jednou bude lepší. Bude, ale to již nebude kapitalismus. Těžko se té doby my dočkáme.

147684

22.11.2007 14:17

Časy se mění

RE: [2] časy se mění - NĚCO NENORMÁLNÍHO???

Karel z Čech 88.?.?.?

>Takže se opravdu nemusíš obávat, že by ses komunismu dočkal
>[smích]

Já přece nikde nepíšu, že očekávám návrat komunismu nebo nějakého neokomunismu, socialismu či čehokoliv podobného.

Ani otroci a otrokáři si v minulosti nedokázali představit, že zaniknou a přijde něco kvalitativně jiného, ani feudálové a nevolníci si nepředstavovali, že v budoucnu to půjde bez nich. Stejně tak my si dnes jen obtížně představujeme, že by se lidská společnost mohla obejít bez nadnárodních korporací a jejich vlastníků na jedné straně, moderními otroky na straně druhé a drobnějšími kapitalisty(?) uprostřed. Někteří z lidí jsou dokonce přesvědčeni, že současné uspořádání společnosti je to nejdokonalejší, k čemu může člověk dospět a tedy lepší již být nemůže.
Naprostá většina lidí však zřetelně rozeznává, že k dokonalosti a spravedlivosti má současný kapitalismus hodně daleko. Ve své podstatě je současný systém založený na možnosti a šikovnosti jednoho oblafnout, ošidit, okrást a využít ke svému prospěchu druhého, a to způsoby zákony umožňujícími. Přičemž v současném systému obstojí pouze ten, kdo využívání a zneužívání jiných ke svému prospěchu rok od roku trvale stupňuje - zvyšuje svůj zisk.

Kapitalismus proto měl šanci, pokud bylo možné rozšiřovat zdroje a odbytiště. Nyní je globální a tedy možnosti dalšího šíření jsou prakticky u konce. Nějaká pro tento účel zanedbatelná Severní Korea světovou ekonomiku nevytrhne. Další rozšiřování výroby, když nejsou žádná další odbytiště, nemá smysl, nepovede to ke zvýšení zisku. Bez možnosti zvyšovat zisk kapitalismus fungovat nemůže. Tedy zákonitě musí vzniknout nějaký jiný ekonomický systém.
Jaký ten systém bude, jak bude fungovat či dokonce jak bude nazýván, dnes patrně nikdo neví. On žádný společenský a ekonomický systém nebyl předem vymyšlen a shora zaveden osvíceným panovníkem. Vždy šlo o postupný přerod. Nepochybně to však bude systém založený na něčem jiném, než je vytváření a trvalé zvyšování zisku. Tedy systém zásadně odlišný od kapitalismu.

Souhlasím s tím, že tato přeměna kapitalismu sebou může přinést hromady mrtvol. Možná i v řádu miliard a lidstvo to nemusí přežít. Ovšem, že kapitalismus končí, nám dokazují současné války o kontrolu energetických a surovinových zdrojů, úpadek peněžního systému a krize akciového trhu. Rvačka o bezcenné papírové peníze zcela jistě nenastane.

147728

28.11.2007 12:20

Daňový kusanec

RE: Ještě inflace

Karel z Čech 88.?.?.?

Daň středověké vrchnosti - asi jak kde a jak ve kterou dobu. Dobré je nahlédnout do středověkých místních kronik. Formou daně pro nevolníky byla robota na panském - různě i několik desítek dnů v roce na rodinu. Svobodní platili daň - podle kronik např. 1 bažant do panské kuchyně, nebo 3 koroptve a pod. příp. různé kombinace např. 1 bažant + 3 křepelky - podle velikosti dvorce. Daně nebyly na osobu, ale na usedlost - dvorec.
Různé svátky temného středověku, kdy se muselo světit a nesmělo se pracovat, zabíraly cca třetinu roku. Samozřejmě neděle se striktně dodržovaly návštěvou kostela a neděláním. Chudák nevolník tak měl během roku podstatně víc volna pro sebe, než dnešní člověk v systému maximálních sociálních výhod (délka pracovní doby, dovolená a pod.).

Samozřejmě, že středověk měl také své nevýhody. Člověk nemohl jet na dovolenou do Karibiku ani ve svém volnu čučet na bednu.

148179

06.12.2007 12:41

Ježíšek

RE: Přesmyčka Satan Klaus se povedla, tu jsem ještě neznal.

Karel z Čech 88.?.?.?

K rozšíření se však moc nehodí, protože někteří lidé, zvyklí číst mezi řádky, by si mohli pod tímto pojmem představit i našeho Václava všemurozumím.
Jinak označení vánočního Satana skutečně odpovídá současné pravé podstatě vánočních svátků, zvláště v rodinách s více dětmi. Při nákupu nabízených jedovatých hraček či jedovaté dětské pasty na zuby je to označení více než přiléhavé. [chechtot]

148614

11.12.2007 13:02

Bushovi biskupové: Okamžitý odchod z Iráku

Moc hezké a dojemné

Karel z Čech 88.?.?.?

„Naši muži a ženy v uniformách ochraňují irácké občany před násilnickými teroristy, kteří chtějí nevybíravě vraždit nevinné civilisty po desítkách, stovkách a tisících. Naše snahy ochránit nevinné životy jsou vznešeným úkolem, na který by měl být americký lid hrdý.“

Jen není vhodné v té souvislosti připomínat, že než bušistánští žoldáci s ochrankami v Iráku všechno rozmlátili a začali tam hromadně vraždit a krást, tak v Iráku kupodivu žádní násilničtí ani jiní teroristé nebyli. Civilisty tam vraždili jen američtí a britští letci, když z dlouhé chvíle pro zábavu stříleli po dětech, svatebčanech a pasácích ovcí při přeletech nad bezletovou zónou.

Americký lid tak může být hrdý pouze na to, že terorismus USA do Iráku zavlekly a vytvořily mu tam příznivé podmínky k dlouhému životu. Zvlášť hrdý může být americký lid na zavinění smrti statisíců iráckých dětí.

149045

19.12.2007 23:38

Turistka zatčena při návštěvě USA za to, že před deseti léty měla prošlá víza

RE: Jestlize nekdo porusi zakon

Karel z Čech 88.?.?.?

Dobře jí tak, turistce. Je z civilizované země, tak proč tam k těm barbarům leze? Pro příště má aspoň poučení aby jela jinam. Ať se barbaři v bušistánu pobijí sami mezi sebou. My to můžeme sledovat v televizi.
Dnes již by každý člověk s minimálním přehledem mohl vědět, že do bušistánu je vstup jen na vlastní nebezpečí. Navíc každý, kdo tam leze, vydává bušistáncům v šanc i svojí rodinu, příbuzné a známé. Kdo to ještě nechápe, je správné, že tam dostane nakládačku, aby prozřel.

149691

20.12.2007 15:22

Zubař

RE: Monopol

Karel z Čech 88.?.?.?

Smlouvy se zubaři uzavírají zdravotní pojišťovny, nikoliv profesní komora. Pojišťovna si určí, kolik peněz má k dispozici a tedy s kolika zubaři (stejně jako s praktickými lékaři) může ve svém obvodu uzavřít smlouvu. Zubaři a lékaři navíc si mohou otevřít praxi, ale nebudou dostávat peníze za úkony od pojišťoven, uživí se jen při platbách od pacientů v hotovosti.

Protože zdravotní pojišťovny mají peněz málo, tak s dalšími zájemci o lékařskou praxi smlouvy prostě neuzavřou. Nárok na bezplatnou (?) zdravotní péči má ten pacient, který je u svého lékaře registrován. A protože lékař má od pojišťovny limit výkonů - úkony nad finanční limit nedostane zaplacené - má tím i daný limit počtu pacientů, které si může zaregistrovat.

Kdo není zaregistrovaným pacientem, může být za příplatek 90 Kč v hotovosti od nového roku v naléhavých případech ošetřen i zubařem, u kterého není registrován, pokud mu tím nezvýší výkony nad pojišťovnou stanovený limit.

Lékařům v naší společnosti nikdo nebrání pracovat více, ošetřit víc pacientů, mohou tak však činit pouze zadarmo nebo za přímou platbu od pacienta, kterou pacientovi pojišťovna pochopitelně neproplatí. Nezodpovědný pacient, který si zdravotní pojištění pochopitelně platí a pod sancí platit musí, je tak postihován za to, že se nezaregistroval včas, když k tomu byla příležitost ani se nenechal zapsat do pořádníku na uvolněné místo po zemřelém pacientovi.

Konec konců každý nemocný má možnost zajet se nechat ošetřit za laciný peníz na Ukrajinu.

149754

21.12.2007 11:35

Zubař

RE: Situacia na slovensku

Karel z Čech 88.?.?.?

To je správné řešení v současné situaci. Takto by to měli dělat všichni, kterým leží na srdci blaho našeho zdravotnictví a to nejen se zubama.
Když ještě trochu víc připlatíme zdravotním pojišťovnám a za každé ošetření a léky si každý zaplatí plnou cenu - nejlépe někde v Schengenu, tak naše zdravotnictví rozkvete.

149795

02.01.2008 15:31

Město půjček

RE: Nevhodné východisko

Karel z Čech 88.?.?.?

Růst hypoték si pochvalují nejen lidé ekonomickýcm myšlením nedotčení, ale i např. odborník na slovo vzatý pan profesor sv. Václav Klaus http://www.blisty.cz/2008/1/2/art38059.html celý jeho novoroční projev http://aktualne.centrum.cz/domaci/politika/clanek....
A že banka vám u nás na nemovotost, která jistí půjčku již opětně nepůjčí? Snadná pomoc. Dnes banky nabízejí milion Kč bez ručení nemovitostí anebo z několika nevýhodných půjček vám udělají jednu mimořádně výhodnou. Tak ameriku jistě brzy v hypotéční krizi dohoníme a i předhoníme. Máme k tomu od Klause odborné požehnání.

150391

03.01.2008 20:51

Město půjček

RE: Nevhodné východisko

Karel z Čech 88.?.?.?

Samozřejmě chápu Vladimíre, že Klaus to ve svém novoročním projevu myslel poněkud jinak, než jak ten jeho výrok o hypotékách nakonec vyzněl. Velmi dobře chápu i jeho "předvolební" důvody tohoto výroku.

Nechápu, co mě chtete vytýkat. Snad to, že jsem nečekal až na důchod, abych své rodině zajistil bydlení? No to snad nemyslíte vážně?
Jak jsem nabyl? Snadno, jak jinak? Že jsem si peníze vydělal. Ale abyste neřekl. Dělám nyní životní chybu, prodávám takovou hezkou hospůdku na pěkném frekventovaném místě. Dejte 6 melounů a je vaše, ať prodělám. U vás mi to nebude líto.

Nejsem zásadně proti půjčkám ani proti bankám i kdybych být mohl. Když jsem v r. 1990 potřeboval pár peněz půjčit, tak mi banka odmítla. Od té doby mi půjčky vnucují a já je odmítám a naopak beru úroky.
Ovšem profesně přicházím do styku s lidmi, kteří si výhodně půjčili. Např. skromné autíčko na leasing. Zaplatili třetinu ceny, pár splátek a pak jim na splátky nezbylo. Přišel exekutor, auto zabavil, zaplacené splátky podle smlouvy propadly a dnes na nich exekutor požaduje zbylých 180 tisíc ještě doplatit. No řekněte - nebyla to výhodná půjčka? Zaplatili půl milionů a nemají nic než dluhy. A takových případů vám tu mohu popsat desítky.

Hypotéka - velmi výhodná půjčka. Ve smlouvě máte sjednaný na tři roky nízký fixní úrok a pak se úrok zvyšuje tak, jak banka určí. No neberte to!

Samozřejmě chápu, že mladý člověk, když se ožení, tak ani ten mizerný jeden milion na nějaké to provizorní bydlení bez pomoci rodičů nemá. Nic jiného, než vzít si půjčku mu nezbývá. Obejde banky, zaplatí podle smlouvy bance třicet, čtyřicet, šedesát tisíc za prověření své solventnosti, aby mu pak banka řekla, že mu úvěr nedá. No tak to se snad nyní trochu omezí.

Víte, žít na úvěr ke krásné, pohodlné. Ale máte jistotu, že těch 40 či 60 tisíc, co berete dnes, budete brát také za 20 či 30 let, abyste hypotéku mohl splácet? Co když vás potká nemoc, úraz, úpadek zaměstnavatele? Pak se s vámi bude bavit už jen exekutor a bude další bezdomovec navíc.
Bohužel mám tu smůlu, že přicházím do styku hlavně s lidmi, kteří si půjčili, na splacení úvěru si vzali další půjčku a pak další a další a nakonec končí před soudem jako podvodníci, že si nabrali půjčky, které reálně nemohli splatit. A jdou si sednout na tvrdo, žádná podmínka.

Ale co? Tak se postaví další věznice a nějaké stavební firmě se nechá vydělat na státní zakázce. Život jde dál. Neúspěšní lidé nás přece nemohou zajímat.

150493

09.01.2008 23:24

Trestní oznámení na Zvědavce

RE: Mé přání

Karel z Čech 88.?.?.?

Vida, vida, gymnasista s vyšším příjmem na gymnázium, jak známo, chodí lidé s vyšším IQ, tedy s vyšším příjmem a tedy spíše pravicový voliči a s vyšším IQ - podle znění příspěvku aspoň 75. Ale už byl 5x v zemi penězům zaslíbené a dokonce jednou i v zemi svého pánaboha. Tedy má již rozumu na rozdávání. Jen to mlíko na bradě mu maminka musí občas ještě utřít.

Naštěstí ne všichni gymnazisté studují jen proto, že rodiče nevědí kam s penězi a svým dětem studium koupí. Většina studentů studuje proto, že nejsou blbci.

Ovšem největší gól svobodymilovného Milánka Víti je, že přeje panu Stworovi, aby Zvědavce řídil z vězení.
Bohužel tady tatínkovi peníze nepomohou a pan Stwora do vězení zcela určitě nepůjde, aby se Milánkovi Bochovi splnilo jeho přání. Tak Milánku, vysmrkat, umít krk, vyčistit zoubky a hupky dupky do postýlky, ráno vstáváš do školy. Pak zase budeš moci radit celému světu.

No jo, naše zlatá mládež. Z Milánka nám vyroste přinejmenším prezident. Tatínek to zaplatí.

150947

10.01.2008 00:18

Trestní oznámení na Zvědavce

RE: Zatrhnou informovani

Karel z Čech 88.?.?.?

Zatím si každý stát EU drží své vlastní zákonodárství. Přestože se právní předpisy v EU sbližují, tak stále v každém státě platí něco trochu jiného.

Samozřejmě, že trestní oznámení je věc nepříjemná, zvláště pro člověka, který s trestním řízením nemá žádné zkušenosti. Je to něco nového, neznámého. Ovšem v ČR nic tragického, protože v ČR se trestní oznámení podávají jako na běžícím pásu, zvláště mezi politiky. Proti žalobě u civilně právního soudu to má tu výhodu, že trestní oznámení není zpoplatněno soudním poplatkem.

Ovšem od podání vysvětlení k soudnímu jednání je ještě hodně daleko. Nejprve by policejní orgán musel vznést obvinění z trestného činu, které v písemné formě musí doručit obviněnému. Teprve tím se zahajuje trestní stíhání, jsou vyslýchání svědci a obviněný a shromažďovány další důkazy. Po skončení vyšetřování a seznámení obviněného s jeho výsledky, pak trestní spis putuje ke státnímu žalobci, který rozhodne, zda podá obžalobu či řízení zastaví. Teprve pak vstupuje do řízení soud.

Že je u nás možné cokoliv, nám již předvedla Paní Vesecká, která zařídila odnětí spisu vyšetřovateli, který vedl vyšetřování tak, aby věc skončila před soudem a nechala ji přidělit poslušnějšímu státnímu zástupci, který vyšetřování na přání ODS zastavil.

Ve vyšetřování platí všude ve světě známá zásada z kriminálních filmů, že cokoliv obviněný či podezřelý řekne, bude použito proti němu. Proto čím míň toho řekne, tím líp nakonec dopadne. Přiznání je polehčující okolnost podle zákona, ale jistý trest od soudu.

Zatím tedy na místě pana Stwory bych si z trestního oznámení hlavu nedělal, ať se eretzáci třeba vzteknou.
Sionistická liga má částku za aktivitu a celá záležitost patrně vyšumí do ztracena. Trestní oznámení jistě bylo zpracováno tak, že jej nebude možné nijak právně napadnout. To si jistě sionisté pojistili odborníky ze svého středu.

150949

10.01.2008 12:18

Trestní oznámení na Zvědavce

RE: Mé přání

Karel z Čech 88.?.?.?

>Já jsem se špatně na začátku vyjádřil a asi z toho vzniklo
>nedorozumnění.
Tak to zcela určitě. Přestože jsi gymnazista, tak máš problémy s vyjadřováním.

>
>Chtěl jsem předtím říct, že studenti gymnázia dosáhnou
>vyššího vzdělání, tudíž získají v budoucnu lépe
>placené místo a proto budou spíše volit pravici.

Gymnázium je průprava pro universitní vzdělání, průmyslovky pro
odborné vysoké školy. Tedy ve stupni vzdělání žádný rozdíl. Intelektuálové jsou v naprosté většině všude ve světě levicově orientovaní. Zejména v USA si nedovzdělaní pravičáci stěžují, že na všech vysokých školách učí levičáci. Že by intelektuál volil pravici je velmi málo pravděpodobné.
Samozřejmě u nás ODS, která se vydává za pravicovou stranu, žádnou pravicovou stranou není. Stále více se projevuje jako strana neurvalých překábátěných komunistů, hamižně hraboucích na svojí hromadu.

>
>Pan Stwora má rozhodně blíž k vězení než kdokoliv z nás
>zde(už na něj bylo podáno trestní oznámení), a já se
>netajím tím, že by mi velmi vyhovovalo, kdyby tam zkončil,
>protože z jeho článků se mi mnohdy zvedá žaludek.

Úrovní svého myšlení jsi hochu srovnatelný s člověkem s neúplným základním vzděláním, s bezmeznou důvěrou věřící zpravodajství televize NOVA.
Pokud se jen trochu o veřejné záležitosti zajímáš, tak musíš vědět, že i na Topolánka bylo podáno trestní oznámení. Tak nás zkus přesvědčit, jak blízko má Topolánek do vězení.
Člověk, který si přeje, aby osoba s odlišnými názory skončila ve vězení, je jistě podle tvého názoru ten pravý démograt. Normální lidé však takového člověka považují za podlou bázlivou svini, neschopnou obhájit svůj názor.

>
>A ještě dvě věci na závěr: Je mi špatně z lidí, kteří
>takhle generalizují ("Naše zlatá mládež"), připomíná mi
>to remcající důchodce v tramvaji. Každý je proboha jiný,
>tak to laskavě pochopte.

Označení "naše zlatá mládež" je běžně pokládáno za synonymum "zparchantělé mládeže", na jejíž výchovu neměli rodiče dost času a tento nedostatek vynahrazovali penězi.
Je to jen skutečně velmi malá část mladých lidí, jak si se jistě přesvědčil z mnoha zdejších příspěvků svých vrstevníků.
>
>Otec mi nic nezaplatí - jednak by to neudělal a jednak to fakt
>není můj styl - nechat si něco kupovat.

Kdo nevěří, ať tam běží! [chechtot]

151001

10.01.2008 14:41

Odkud to smrdí?

RE: A smrdí to pořádně...

Karel z Čech 88.?.?.?

Dnes je možné cokoliv. Řekne-li semitský Arab něco proti nesemitskému chazarovi, tak je to antisemita. Tak dnes máme ve světě 300 milionů arabských antisemitů. Další stovky milionů jsou nesemitští antisemité muslimské víry.
V normální době by člověk řekl, že semitský antisemita je protimluv, nesmysl. Bohužel dnes je tomu právě naopak, semité jsou považováni za největší a nejhorší antisemity.

Podobné je to i s termínem holokaust.
Termín holocaust je anglická odvozenina z řeckého holokauston (česky zápalná oběť), což je označení pro náboženskou obětinu, která se celá spálí. V češtině se často používá varianta s k. Autorem termínu je nositel Nobelovy ceny míru Elie Wiesel, který je poprvé použil ve svém románu Noc (La Nuit, 1958) ve smyslu „zničení ohněm“.
Termín holocaust bývá občas používán jako označení pro jakoukoliv genocidu či masakr, např. pro etnické čistky ve Rwandě či genocidu Arménů Tureckem po 1. světové válce.

Nechápu, co má náboženská zápalná obět společného s genocidou.

Jistě během 2. sv.války byli židé i nežidé, zemřelí v některých koncentračních táborech hromadně spalováni, jinde byli mrtví pohřbíváni do hromadných hrobů. Co to však má společného se zápalnou obětí? Kdo tuto zápalnou obět prováděl? Kterému bohu? Židé bohu židovskému? Němečtí fašisté bohu jakému? Měli oni vůbec nějakého svého boha? Katolického nebo protestantského, či nějakého zcela jiného? Mnoho otázek a žádná odpověď.
Nechám-li jako většina lidí u nás své zemřelé rodiče spálit, je to také holokaust? Holokaust možná, genocida však rozhodně nikoliv.
Když britská armáda za války potopila loď převážející židy z Evropy do Palestiny, byl to také holokaust? Nějaký snad vodní či podvodní holokaust?

Dnes pojmy ztrácejí svůj původní obsah a nabývají obsah nový, nečekaný. Z černého se stává bílé, vojenská agrese a okupace se dnes označuje jako šíření demokracie, íránské rybářské čluny v pobřežních vodách Íránu jsou provokací americkým válečným lodím.
Není divu, že lidé se s novým obsahem starých pojmů neztotožňují, převracení obsahu pojmů se jim příčí, nově přikládaný obsah zpochybňují a proti němu svým způsobem protestují.

151011

11.01.2008 14:51

Pozor na americké pokusy s ovlivňováním počasí

RE: Nevěřím všemu, ale když máme dnes fluoroscentní prasata

Karel z Čech 88.?.?.?

Ovlivnit lokální počasí dokázali Rusové i Američané již v 60. letech. Od té doby možnosti trochu pokročily. Za 14 let praktického provozu systému HAARP již jistě jsou konkrétní zkušenosti s tím, co dokáže. Využití je mnohostranné Nesmrtící zbraně, HAARP a mozkové vlny, Co se stalo roku 1969 na Sibiři?
Jen si myslím, že by mohlo být užitečnější třeba namísto vyvolávání hurikánů jejich likvidace v zárodku.
Zatím vojenská věda dokáže katastrofickou pohromu vyvolat, ale jen velmi obtížně (skoro vůbec) ji dokáže řídit.

151129

11.01.2008 15:38

Odkud to smrdí?

RE: A smrdí to pořádně...

Karel z Čech 88.?.?.?

Vždyť i po té slavné křišťálové noci, o které se nedávno tak mnoho mluvilo, dostali Židé v Německu nějakým říšským vládním nařízením možnost buď se vystěhovat nebo jit do koncentráku. Sice obě možnosti nejsou nic moc, ale možnost rozhodout se měli. To v USA pro Japonce byl koncentrák jediná volba.
Že poměry v Německu a v USA byly za války trochu rozdílné, chápe jistě každý. Tak i v těch koncentračních táborech v uvedených zemích vládly odlišné poměry.

Nebo mi snad uniklo, která města v USA Němci vybombardovali a kolik civilistů tam dopadlo stejně, jako civilisté v Drážďanech?

151132

18.01.2008 12:49

Filipika proti multi-kulti

RE: Jiny uhel pohledu

Karel z Čech 88.?.?.?

Vždyť kromě uvedených možností je tu ještě další, starodávná metoda řešení problému. Tou je stěhování národů. Mladí lidé se zorganizují a hromadně se přestěhují na jíné, vhodnější místo na planetě, kde ohněm a mečem zlikvidují tamní starousedlíky. Divím se, že k tomu organizovaně sáhla zatím pouze jediná - náboženstvím spojená - skupina lidí. Centrálně neorganizované stěhování národů je současná realita. Do nových oblastí se stěhují miliony či desítky milionů lidí ročně. Z toho však jak praxe ukazuje vznikají problémy soužití.

I v poměrně nedávné minulosti se celé náboženské komunity stěhovaly hromadně z Evropy do zámoří. Pravda, náboženské komunity se stěhovaly do oblastí méně zalidněných. Takových prostor již je na planetě velmi málo.

Ovšem pro organizované stěhování to nemusí být žádná vážnější překážka, jak nám jediný současný případ hromadného stěhování ukazuje. Stačí vzít sebou dostatek zbraní, včetně ZHN a buldozery na likvidaci staveb, sadů a polí starousedlíků.

Jinou možností je přizpůsobit se realitě. Každý 5. člověk na planetě je dnes Číňan. Čínská ekonomika jde dopředu mimořádným tempem. Stačí tedy naučit se čínsky, převzít čínské zvyky a člověk má budoucí prosperitu zajištěnu. A pokud se člověk navíc odhodlá vstoupit do Komunistické strany Číny, tak se brzy dostane na vedoucí pozici ve svém okolí.

Přechodné období, kdy se dočasně vyplatí přítelíčkovat se s USraelem, bude velmi krátké a je škoda tím ztrácet čas.

151924

18.01.2008 23:48

Metoda „Mandrake“

RE: Původ tohoto marastu

Karel z Čech 88.?.?.?

Tady vidíme, jak byli komunisti a jejich ekonomové hloupí. Nic přece nestálo vládě v cestě, aby u Státní banky Československé tvořila dluh vydáváním dluhopisů, které by banka kupovala.
A mohli jsme se mít jak prasata v žitě už dávno za komunistů.

Nedošlo to však ani současné vládě a jejím ekonomům. Sice na rozdíl od komunistů již vytvořili bilionový dluh, ale velmi snadno mohli vytvořit za těch 18 let i 2 nebo 3 biliony dluhu. Třeba jen tím, kdyby peníze z privatizace, původně určené do důchodového fondu, vláda neutrácela v rámci vládních výdajů, ale skutečně by je do toho fondu také dala a na utrácení si od centrální banky půjčila. Hlupáci ti, co požadují vyrovnaný státní rozpočet. Ti jen brzdí náš ekonomický rozvoj.

Přitim si vzpomínám, že počátkem 90. let někteří naši ekonomové navrhovali okamžitě zvýšit mzdy na několikanásobek, což by se u státních podniků pokrylo půjčkou do státního rozpočtu a nyní bychom již byli na vyšší ekonomické a spotřební úrovni, než západní vyspělé státy, které tuto metodu k podpoře ekonomiky nevyužívají v dostatečném rozsahu.

151999

21.01.2008 23:07

Kanada omylem zveřejnila, že považuje USA (a Izrael) za země, které mučí

RE: Mimo (dle mého) poněkud scestnou diskusi o

Karel z Čech 88.?.?.?

Proč to nazývat selháním vlády? Zkuste se na věc podívat zcela nezaujatě.

Když budete součástí státního aparátu, budete vědět třeba i víc, než se lidé mohou dozvědět z tisku. Ovšem jako loajální státní zaměstnanec s tím nebudete moci nic dělat. Rozhodně to nemůžete zveřejnit. Ovšem mýlit se je lidské a lze omylem do polooficiálního dokumentu nějakou tu část pravdy vpašovat. Konec konců, nešlo o dokument pro širokou veřejnost. Ale nebyl to dokument tak utajovaným že by nemohl prosáknout na veřejnost.

No samozřejmě, že pak se vláda musí oficiálně omluvit. Jak vzhledem k potřebným dobrým vztahům k USA a Izraeli, tak i s ohledem na domácí prosionistické spolky. To přece musí pochopit každý normálně uvažující člověk. A tak se vláda veřejně omluví a informace, která by jinak zapadla v omezeném okruhu lidí je hned na očích všem lidem a celého světa. Na prvních stranách novin.

Kdybyste záměrně chtěl USrael poškodit, tak se vám to nepodaří líp, než takovouto zdánlivou nedbalostí.

Možná to skutečně byla jen nedbalost, neúmyslné opomenutí náležité opatrnosti a předvídavosti. Ovšem skandál je na světě a ví o něm celý svět. Co víc si člověk může přát? Co víc reálně můžete udělat, aby vás pak demokraticky nezavřeli a nezničili?

152325

29.01.2008 15:03

Ať žije Qajsar?

Po generace si lidé v Iráku

Karel z Čech 88.?.?.?

budou vyprávě, jak do Iráku násilně vnikly státní i soukromé americké ozbrojené tlupy a z bohaté, kvetoucí země udělaly nuznou poušť, ve které Iráčané hromadně umírají hladem a bratrovražednou válkou. Američané na dlouhá léta zůstanou v Iráku a okolí oblíbeným terčem loveckých zbraní. Jen co americká armáda z Iráku vypadne. A nebude se čemu divit.

V zájmu přežití lidstva americko-židovská civilizace nemůže být tolerovaná. Je to mor.

Mělo by být naší snahou, aby Iráčané Evropany nemuseli pokládat za pomocné oddíly amerických ziskuchtivých hrdlořezů.

153026

29.01.2008 15:27

Jak mohla západní civilizace získat monopol na morálku a svědomí?

Žádný strom neroste do nebe.

Karel z Čech 88.?.?.?

Držkopád západní civilizace se již rozjel. Nyní jde jen o to, kdy a kde skončí. Pokud v posledním tažení bude jen kopat okolo sebe, může se stát, že dostane ránu z milosti.

153028

31.01.2008 16:32

Pád ekonomiky první odskáčou zvířata

RE: Proč trpí?

Karel z Čech 88.?.?.?

Příčina je přece evidentní.
Komunistická Čína už USA nepůjčila, aby si američané mohli žít nad poměry.

153159

05.02.2008 22:28

Americké střední třídy přestávají zvládat situaci

RE: pád dolaru

Karel z Čech 88.?.?.?

>Ja to vidim na hladomory, socilani boure, nepokoje, obcanske
>valky, velka nestabilita....po celem svete.
Jistě, jen to povede ke změně hospodářského a politického systému, aby se staly lidštější. Žádný moudrý panovník na trůnu zásadní změnu proti vůli globálních lichvářů neprosadí.

K těm hladomorům a sociálním bouřím již úspěšně spějeme. Je jen otázkou, kdy svět dojde na dno. Kdy svět přestane lichváře a prodejné politiky potřebovat. Může to trvat ještě několik let. Jisté však je, že z nastoupené cesty k zániku lidstvo, a euroatlantská civilizace zvlášť, dobrovolně nesejde, protože všichni lidé se utěšují, že to za nás někdo k naší spokojenosti nějak vyřeší. Zatím se budeme tvářit, že je všechno v naprostém pořádku, jen se máme čím dál hůř, za co si pochopitelně můžeme každý sám. Volný trh a věda přece vyřeší úplně všechno.

153408

05.02.2008 23:10

Podivné otazníky kolem Jana Švejnara

RE: Referendum nebude...

Karel z Čech 88.?.?.?

Jedna věc je, koho by rádi na postu prezidenta viděli lidé a druhou věcí je, kdo je ochoten nechat se za prezidenta volit. Koukolík je odborníkem na svém místě, ale s nabídkou na prezidentování byste u něj asi nepochodil. Jeho by to nebavilo. Možná, a jen pro nedostatek politických zkušeností, by se po velkém nátlaku nechal přesvědčit. Ale moc tomu nevěřím.
Je však i řada lidí s politickými zkušenostmi, kteří by se na post prezidenta velmi dobře hodili. Co říkáte třeba ing. Václavu Žákovi? http://www.blisty.cz/aut/56/bio.html
Možná jste o něm ještě nikdy neslyšel.
Morálně čistých, zkušených, inteligentních a chytrých lidí máme dost. Jen se o nich veřejně neví. Media propagují jen politiky ve významných funkcích.
Jenže právě proto, že Žák ví, jak to v naší nejvyšší politice chodí, tak s návrhem na prezidentování by vás rychle hnal ze svého domu. Každý není ochoten dělat ze sebe prostituta a ne každý je tak svérázný a neústupný, jako Klaus.

153413

06.02.2008 11:46

Podivné otazníky kolem Jana Švejnara

RE: Referendum nebude...

Karel z Čech 88.?.?.?

Profesor Jan Sokol již jednou na prezidenta kandidoval. V r. 2003 za ČSSD a neuspěl. Přestože je to chytrý, inteligentní a vzdělaný člověk, tak s některými jeho názory jsem měl problém. Pokud by to někoho zajímalo, tak dávám odkaz na jeho stránky
http://www.jansokol.cz./cv.php Jsou tam různé jeho texty. Skutečně kvalitní počtení.

Plně s vámi souhlasím, že prezident je u nás především reprezentační funkce a tedy je postačující, že osoba do ní je volena parlamentem. To, co dnes dělají media z volby prezidenta je divadlo pro občany a nátlak na poslance. Smyslem je jednak zvýšení denních nákladů novin a tím zvýšení zisku a jednak odvedení pozornosti lidí od jejich denních starostí s růstem životních nákladů a nadcházející zvýšenou nezaměstnaností. Že nezaměstanost stoupne v návaznosti na prohlubování světové finanční a hospodářské krize si možná ještě ne všichni zaměstnanci zřetelně uvědomují. Lepší, než aby lidé žili v obavách z budoucnosti, je dát jim hry. Zmírňuje to nespokojenost. Na to už přišli staří Římané. Tedy nic nového pod sluncem.

153442

06.02.2008 12:25

Americké střední třídy přestávají zvládat situaci

RE: pád dolaru

Karel z Čech 88.?.?.?

Jednak bych zde rád připomenul, že fundamentalistický islám dosud vedl vždy jen války proti vlastním občanům, nikdy ne intervenční. Intervenční války jsou specialitou USA, které jich v posledních 50 letech vedly desítky. Jiné státy daleko za USA v tomto směru zaostávají.

S hladomory a sociálními bouřemi máte plnou pravdu. Já nikde neříkám, že sociální bouře jsou na pořadu dne. Říkám pouze, že k nim politika vyspělých států zřetelně a intenzívně směřuje a že k nim v dohledné budoucnosti jistě dojde. Je si toho jistě vědom celý svět. Proto se v USA (a nejen tam) jednak snaží všemi možnými prostředky nastoupenou finanční a hospodářskou globální krizi omezit, což průběh krize zmírní a její trvání prodlouží a jednak připravují koncentrační tábory pro nespokojené své občany, aby sociální revolty mohly být násilně potlačovány a revoltující občané internováni. Zvyšování intenzity šmírování vlastních občanů ve všech vyspělých státech je rovněž jedním z prostředků prevence sociálních bouří. Hrozba islámského terorismu, boj proti některým narkotickým látkám, boj proti pedofilům, antisionistům, revizionistům, neofašistům, nacionalistům, "ekoteroristům", kuřákům atd., je pouhá zástěrka hlavního smyslu opatření k totalizaci ekonomicky vyspělých států. Lidem je třeba dát zřetelně na vědomí, že řádná revolta proti jejich ožebračování bohatnoucími bankami nebo spíš finančními kruhy v pozadí, za přispění nadnárodních konsorcií, nemá naději na úspěch.
Dravý čínský komunistický kapitalismus velmi brzy zúročí, co do západního kapitalismu investoval. To není bezubý, přihlouplý, domácký, islámský fundamentalismus. Ten má skutečně celosvětové záměry. Všichni ještě budeme hodně plakat za pitomým židovskoamerickým kapitalismem, který nebyl ochoten pro své zachování efektivně něco udělat. Vyvolenci vidí pouze sebe, ostatní lidé jsou pro ně jen bezcenné konzumující a mluvící nástroje. Systém se nedá zachránit pouhým jejich umlčením.

153445

06.02.2008 13:44

Těžké časy přicházejí

RE: Skutočne trochu optimistický záver...

Karel z Čech 88.?.?.?

Průběh současných amerických prezidentských voleb, resp. současné vybírání kandidátů, zatím příliž neodpovídá optimismu mnohých evropských novinářů, že Američané, resp. jejich většina, chtějí změnu. Jsem proto nucen vrátit se ke svému původnímu názoru, totiž že Američané jsou v naprosté většině političtí přitroublíci.
Ať již v tamních volbách zvítězí ten či onen kandidát té či oné strany, nic moc se v americké politice vnitřní ani zahraniční nezmění. Od nového koštěte lze čekat pouze drobné kosmetické úpravy. Američané poslušně konzumují, co jim jejich skuteční vládci v pozadí předkládají k přežvýkání.
Na tomto konstatování nic objevného není, jen jsem si v duchu myslel, že tamní mocenské elity budou míň zkostnatělé. V tom jsem se zřejmě mýlil.

153449

06.02.2008 17:06

Americké střední třídy přestávají zvládat situaci

RE: pád dolaru

Karel z Čech 88.?.?.?

A já měl dojem, že se bavíme o islámském fundamentalismu pomítnutém do státních struktur, které pak jménem státu vedou válku.
Tím nespochybňuji, že teoretici islámského fundamentalismu fungovali již i v minulosti. Pokud pak někdo v jejich duchu vedl válku, tak šlo pouze o soukromníka, bojujícím s vedlejší vesnicí. Islámské války v minulých stoletích neměly s islámským fundamentalismem nic společného. Ten fakticky pronikl do státu až v důsledku krvavého vyhánění Francouzů z Alžírska konem 50. let 20. století. Krvavost těch bojů působili hlavně Francouzi a jejich OAS (organizace tajné armády), kteří národně osvobozenecký boj drastickými metodami potlačovali. Nebýt toho, tak podle mě dnes nikde žádný islámský fundamentalismus ve světě není anebo ne v tak vyhraněné podobě. V následných volbách v Alžírsku pak zvítězili fundemantalisté, kteří se o udržení alžírského odporu a vyhnání Francouzů nejvíc zasloužili. Až koncem 60. let se islámský fundamentalismus postupně šířil do ostatních arabských států a to v důsledku americké podpory úplatných tamních šejků - viz Saudi na jedné straně a vzniku vrstvy arabské nové inteligence na straně druhé.

Na Pyrenejském poloostrově spolu soupeřili Mauři často ve spojení s Židy na jedné straně a katoličtí panovníci na straně druhé. Nevím sice kolikrát vpadli Mauři do Kastílie, ale ovládali jen jižní část nynějšího Španělska, než je Španělé násilně vyhnali. Na druhé straně Středomoří proti Byzanci bojovali muslimští Turci a janičáři. Hlavně janičáři (v mládí převychovaní zajatci) se vyznačovali značnou krutostí při válečných tažení. Na dobytých území však kromě zvláštní daně porobené národy žádnou jinou újmou netrpěly. Naopak, zachovávaly si nejen svůj jazyk, kulturu, ale bez problémů i své náboženství.

153469

08.02.2008 00:03

Americké střední třídy přestávají zvládat situaci

RE: pád dolaru

Karel z Čech 88.?.?.?

>Já jsem připraven se vsadit, že ani zlý bušistánec ani podlý >žid neužijí jaderné zbraně jako první. Přijmete sázku?

Vojto49 , vždyť tu sázku jste již dávno prohrál. "Zlý bušistánec" použil jaderné bomby proti civilistům jako jediný ve světě a to dokonce již 2x - v r. 1945.
Tak o co se dál chcete sázet? Jako že z plezíru bude bombardovat další civilisty? To také již dělal dosud mnohokrát a pokračuje v tom stále, momentálně v Iráku a v Afganistánu.
O židech, jak genocidují Palestince, raději ani nemluvme. Ani o tom, jak si ve volných chvílích zalétnou vybombardovat nějaké města a výrobní areály do sousedních států. To jsou věci všeobecně známé a všemi "demokratickými" beze slov tolerované.

Představme si, co by dělaly "demokratické státy", kdyby si syrské nebo íránské bombardéry na oplátku zaletěly vybombardovat izraelské odpalovací rampy s raketami s jadernými hlavicemi. Jen tak, preventivně.

To by naši "demokratičtí" politici pukli vztekem a strachem.

153648

26.02.2008 22:42

Nastane nové kolo balkanizace?

RE: Další demonstrace proti osamostatnění

Karel z Čech 88.?.?.?

S Kosovem si to amiKanci pořádně pohnojili. Srbové nejsou pologramotní muslimové. Srbové si nebudou přivazovat výbušninu na opasek. Ti ji rovnou přiváží amiKancovi na krk. Samozřejmě to pár týdnů a měsíců potrvá, jako v Afganistánu a v Iráku, než kanci začnou sklízet ovoce své hlouposti a nadutosti. Ale zato to schytají z obou stran. A zanedlouho pak úplně ze všech stran.

Kdo seje vítr, sklízí bouři. Amerika už potřebuje trochu provětrat faldy. Chudák ten, kdo se k tomu přimotá.

155201

04.03.2008 20:57

Gaza v agonii

RE: Palestinci

Karel z Čech 88.?.?.?

Pásmo Gazy má rozlohu 360 km2 a žije zde 1,4 mil. obyvatel. Pro srovnání Praha a 1 milionem obyvatel má rozlohu 496 km2. Hustota obyvatelstva je zde mezi nejvyššími na světě - cca 3900 osob/km2 - pro srovnání hustota v ČR je cca 140 osob/km2. Pásmo spadá pod palestinskou samosprávu, ale Izrael kontroluje vzdušný protor, přístup k moři a hranice s Egyptem. Za palestinskou samosprávu vybírá izrael clo za zboží proudící do země.
Když mají izraelští politici dobrou náladu, tak něco z vybraného cla dají palestinské samosprávě, pustí do oblasti el. proud, umožní dovézt tam benzín, naftu, léky a potraviny. Když se Izraelci zlobí, tak hranice a dodávky uzavřou. Oblast bombardují letecky i raketami a buldozery demolují domy, zahrady i pole.

Tak a teď si představte, jak se v takové oblasti o třetinu menší, než Praha s o polovinu vyšším počtem obyvatel, zcela závislé na libovůli okupanta, dá žít.

Divíte se, že se ti lidé chtějí zbavit okupantů? Sioafašisté si na okupovaných území Palestiny počínají hůř, než Němečtí fašisté za války. Vraždí tam, unášejí lidi, mučí je a zavírají je do svých věznic. Občas sionisté pár tisíc nevinných lidí na mezinárodní nátlak propustí.
Jaký je rozdíl mezi německým nacistou a židovským nacistou? Jedině v tom, koho považují za vyvolenou rasu. Sionáckové považují sebe za vyvolené nadlidi, ostatní lidé jsou pro ně míń než otroci. Metodu potlačování porobené rasy mají sionacisté propracovanější a rafinovanější, než měli nacisté v Německu.

155723

14.03.2008 14:41

Pozorování umírajícího dolaru

RE: Hodnota Dolaru dnešním dnem poklesla pod 16 Kč!

Karel z Čech 88.?.?.?

Radar s Íránem přece nemá vůbec nic společného. Radar by se měl začít stavět někdy v r. 2011 a bušík potřebuje Írán napanout okamžitě, dokud je ve funci. V r. 2011 již snad ani žádné USA nebudou. Tak dlouho agónie trvat nemůže. V té době již bude jen Velká Čína a Rusko, pokud něco přetrvá.

156534

19.03.2008 18:04

Pozorování umírajícího dolaru

RE: Nic se neděje náhodou...

Karel z Čech 88.?.?.?

Pokračování
Skutečnost, že kapitalismus jako globální výrobní a společenský systém se již vyčerpal, resp. možnosti svého rozvoje skoro vyčerpal, je dnes zřejmá mnoha lidem. Dnes bez jakéhokoliv zásahu z venčí padá. Při optimální shodě okolností by se ještě mohl pár let v agonii udržet, než dosáhne úplného celosvětového kolapsu a rozvratu.

Světový problém však nespočívá v tom,jak udržet dolar před absolutním krachem, americké a světové hospodářství alespúoň v recesi, ale v tom, čím kapitalismus nahradit.

Pokud chcípající kobyla kapitalismu nebude okolo sebe kopat tak, že dojde k zániku celé lidské civilizace, lze asi očekávat v blízkých letech nástup určitého temného období, jako při zániku Říše Římské (nebo při zániku Sovětského impéria), než se prosadí nějaký efektivnější výrobní a politický systém. Že to temné období nebude prospívat současnému peněžnímu a akciovému trhu a jejich hlavním vyvoleným hráčům, je víc než jisté. Čím dřív to přijde, tím míň nás to bude bolet.

156800

19.03.2008 18:29

Pozorování umírajícího dolaru

RE: Nic se neděje náhodou...

Karel z Čech 88.?.?.?

>Závěr bych tedy pozměnil asi takto: Tohle byl pouze můj
>názor k zamyšlení.

Tak to už vůbec by nebyla pravda, protože jde o názor jistě starší, než známé Protokoly, byť postupně doplňovaný o nové aktuální skutečnosti, v současné době již i zákony v některých "demokratických" státech zakazovaný, jako názor vládcům světa nebezpečný.

Dobře jsi to Mirdo sepsal i s tím dojemným závěrem o modrých přilbách v Americe. Je dobré si tyto skutečnosti občas připomenout neboť maistremová media uvedené skutečnosti rozhodně šířit nebudou. (Koho chleba jíš, ...)

Jen bych si dovolil připodotknout, že na problematiku nelze nahlížet staticky, jak ve své omezenosti činili v minulosti komunisté, považující myšlenky v dílech zakladatelů marxismu za dogma.
Světovládné myšlenky nevznikly pouze v hlavách vůdců jistého nejmenovaného vyvoleného etnika, ale o tisíce let dřív ve starověkých státech. Nám pak již relativně blízcí Římané takovýto projekt realizovali po několik století v jim známých a dostupných částech světa. Středověké koloniální říše své světovládné plány realizovali prostřednictvím své vojenské síly. Představitelé vyvolenců si byli vědomi, že vojensky toho mnoho nezvládnou a proto zvolili nesymetrické řešení v soupeření o světovládu.
Přestože Karel Marx byl Žid, tak primárně mu o světovládu vyvolenců nešlo. Navazoval na francouzské utopistické socialisty a jednak žil dost vzdálen od nejsilnější evropské židovské komunity v Polsku a v Rusku. Že ruští Židé na jeho teorii za padesát let navázali a využili ji, jistě není tak moc Marxovou vinou. Mnohem všeobecnějším židovským hnutím se stal sionismus. Židovští finančníci si však šli svojí za staletí vyzkoušenou samostatnou cestou za svými světovládnými plány. Že k jejich uskutečnění využili jak dělnické hnutí, tak sionismus i fašismus je asi přirozené.
O nějaké globalizaci v dnešním pojetí se asi před 150 lety nikomu ani nesnilo. Globalizaci výroby a spotřeby pokládám za jeden ze stupňů vývoje kapitalismu, logicky navazující na monopolistický kapitalismus - leninský imperialismus. Globalizace omezuje do jisté míry války států v soupeření o trhy a suroviny, ale samozřejmě je zcela neodstraňuje.
Globalizaci jako přirozené stadium rozvoje výroby nelze paušálně zavrhnout. Zavrženíhodné je zneužití globalizace silnějšími státy proti státům ekonomicky a vojensky slabším a hlavně nadnárodními korporacemi proti menším výrobcům. Nadnárodní korporaci nelze národním zákonem uregulovat. Ze své podstaty stojí nad státem a jeho zákony, resp. mimo stát a zákony.

156799

19.03.2008 19:24

Pozorování umírajícího dolaru

RE: Euro i dolar jsou papírky - ovšem co s tím?

Karel z Čech 88.?.?.?

>Díky pane Mirdo, že jste zareagoval. I já jsem pečlivě
>pročetl Váš několikadílný příspěvek. Rozpor mezi námi
>je jednoduchý. Tkví v tom, v čem každý z nás spatřuje
>největší problém současného světa.
>
>Vy jej vidíte v tom, že nám lidem vládnou elity (přívlastky
>zatím pomiňme).

Dovolím si ač nezván, vám vstoupit do debaty.

Ono snad ani tak nejde o vládu elity, jako kohop kdo za elitu považuje. Pokud vy považujete současnou bandu sobeckých a úplatných mafiánů v našem parlamentu za elitu, tak samozřejmě vláda takové "elity" skutečně problémem je a to problémem hodně závažným. Vzláště v současné době, když už není co privatizovat a jak snadno přijít k penězům.

>
>Já naopak soudím, že obrovský problém by nastal, kdyby
>lidstvu elity nevládly. A dokládám to mnoha příklady z
>historie. Třeba francouzskou revolucí s jejími potoky krve,
>komunistickými diletanty a miliony jejich obětí či mocí
>posedlými diktátory. Ano, to byla hrůzná období vlády
>lůzy.

No to jsou silná slova. Ta podle vás "lůza" přece měla své vůdce, kteří rozhodovali o com, co a jak se bude dít, kolik volnosti se dá skutečné lůze, aby se vypořádala s nepřáteli nové elity.
No a že každý politický systém zavírá, trestá a někdy i popravuje své politické odpůrce, o tom najdete mnoho konkrétních důkazů v historii naprosto každého státu, nyní třeba USA, které provozují věznice a koncentrační tábory i na území jiných států, kde drží bez přístupu advokátů a soudů své mnohdy jen údajné politické odpůrce a podrobují je mučení.
Co říkáte třeba takové popravě manželů Rosenbergerových na elektrickém křesle v padesátých letech v USA. Že by to byla ukázka humanity americké demokracie?

>Jenže bez elit to opravdu nejde. Neoddiskutovatelný
>důkaz máme v Severní Korei či na Kubě.

Kdo podle vás vládne v Severní Koreji nebo na Kubě? Snad nás nehodláte přesvědčovat, že tam vládne demokraticky tamní lid? Nevládne tam spíš tamní elita? Nebo snad za elitu považujete pouze židy a kdo není žid, nemůže podle vás být elitou?


>Na závěr bych rád dodal, že nejsem úplně dementní
Máte na to lékařské potvrzení? Předpokládám, že nikoliv. Za peníze se však dá dnes koupit cokoliv.

156807

19.03.2008 19:41

Zelená zóna bláznovství

RE: Senilní McCain...

Karel z Čech 88.?.?.?

Situace v USA je nyní dost komplikovaná, na jednoho člověka toho je až příliž. McCain s Alzheimerem je proto pro republikány dobrá volba.

Konečně dnes se již prodávají kvalitní Pampers pleny a tak by McCain vydržel schůzi vlády v suchu.

156808

20.03.2008 19:42

Hrdina, profesionál nebo spíše oběť?

RE: Negativní Hrdina!

Karel z Čech 88.?.?.?

Grohmanne, Grohmanne, že vy nesledujete, co se ve světě děje? Nebo jste se jen přepsal?
>Jde o to, že se dnes alianční síly
>snaži tuhle zemi dat dohromady. Sanží se zlikvidovat poslední
>bojůvky Talibanu,nastolit mír a předat správu nad zemí,
>afghanské vládě.

Ve skutečnosti Taliban se aktivizuje k likvidaci posledních bojůvek NATO, které v Afganistánu chrání drogový kšeft CIA.

No a že tam zhebnul nějaký žoldák z ČR? To je jen a jen jeho problém, naše pouze hanba. Proč leze tam, kam ho nikdo nezval, navíc s kvérem v ruce? A když tam leze s okupantama, musí počítat s tím, že s ním s jako okupantem bude zacházeno. V Afganistánu zabili okupanta - tedy můžeme jen afgáncům pogratulovat k úspěchu.

Hrdina by to byl, kdyby bránícího naše území ho afgánci zabili při vojenském vpádu do ČR. Že by afgánská armáda okupovala české území mi není známo. Dokonce jsem ani neslyšel o tom, že by afgánská armáda útočila na území nějakého členského státu NATO. Tedy nejde ani o plnění našeho závazku z členství v NATO k pomoci při napadení kteréhokoliv členského státu.

NATO v Afganistánu neplní žádný úkol, který tomuto paktu ze zakládací smlouvy náleží. Jen si tam zájemci jezdí vybít adrenalin a zastřílet si na živé terče - afgánce. Je to výhodné, protože kdyby si jeli zastřílet na slony do Afriky, museli by si cestu a pobyt zaplatit, když jedou do Afganistínu, mají cestu i pobyt zdarma a navíc ještě dostanou slušně zaplaceno, protože uvedeným pobytem realizují zájem jistého zámořského státu. Je to pro zájemce atraktivní a tak zájem převyšuje nabídku.

>Jo a mimochodem. Nejvyším zájmem České republiky by mělo
>být pomáhat tam ,kde to je potřeba.
To by naši vojáci museli jít pomáhat Afgáncům vyhnat z jejich země vetřelce. Jenže to by tak finančně atraktivní jistě nebylo.

156904

26.03.2008 23:13

Izrael zabil od začátku roku 274 Palestinců

RE: Je to tak

Karel z Čech 88.?.?.?

Ale to přece nemůžeme připustit. Vždyť kam bychom potom holokoustům (potomkům potomků zholokaustovaných) posílali peníze. Bude mnohem lepší, aby zholokaustovali oni nás, než my ty válečné zločince. Tím jim pramen vyschne a nebudou se tak množit.

Bohužel muslimové nejsou křesťani, aby nastavili pejzatcům druhou tvář, jak bůh přikazuje. Siofašismus je takové bohulibé hnutí. Stejně jako Hitler i oni potřebují větší životní prostor - další a další zem - další a další eretz - pro svojí fanatickou náboženskou rasu. Zvláště nyní, když jim zlaté tele - USD - jen hubne a hubne. Arabové vůbec nejsou uznalí, když jim nechtějí vyjít vstříc a dobrovolně se z území Velkého Izraele vystěhovat. Vždyť by to přece nebylo napořád. Stále by mohli na propustky docházet na práci pro vyvolené.

157250

28.03.2008 10:47

Izrael zabil od začátku roku 274 Palestinců

RE: No tak ja mam dost.....

Karel z Čech 88.?.?.?

Nabízí se přece velmi jednoduché a zcela přirozené řešení palestinského problému. A to, aby chazaři z Palestiny odtáhli do své domoviny. V tu ránu by bylo po problému a svět by si oddechl.

Někomu se to sice může zdát divné, ale interventi a okupanti nejsou nikde vítáni. O tom se denně přesvědčují amiKanci v Afganistánu i v Iráku. Nechápu, že někdo čeká, že Palestinci se budou k okupantům chovat jinak?

157407

03.04.2008 22:00

Křižák s husitským chorálem

RE: Tyhlety tvoje pravičácký kydy /pohled na naše dějiny/se nedají číst.

Karel z Čech 88.?.?.?

Žádný katolík přece nemůže mít sebemenší sympatie k Husovi, husitství, Josefu II a Masarykovi. Vždyť je připravovali o nahrabaný majetek.

Jinak samozřejmě husité byli původně katolíci. S katolickým klérem se rozešli, protože ten v 15. století stejně jako dnes, šel jenom po mamonění majetku. Ti bezbožní ochlastové jen vybírali od všech peníze za jakoukoliv maličkost, nutili lidi odkazovat církvi majetky a na církevních statcích poddaní museli tvrdě robotovat.
Prostým věřícím se nezdálo správné, aby porušení božího zákona se vykupovalo penězi, koupením odpustku od katolické církve. Lidé v Čechách byli gramotní, dokázali si přečíst v Bibli, že Kristus kázal chudobu a ne rozmařilé hýření, provozované církevními papaláši. Bylo jedině logické, že ve vzrušené době po upálení Jana Husa za to, že proti rozmařilosti katolické církve a zlořádům kázal, se hněv lidí obrátil proti představitelům církve, která se se zásadami křesťanství již dávno rozešla.

Je jen příznačné, že našim černoprdelníkům jejich hlavní starost o majetek a moc vydržela až do současnosti. Proto se spojí třeba s čertem, jen aby zůstali ve vládě. Nepochybně by se cpali do vlády i kdyby ve volbách vyhráli komunisti. Však s nimi vládli bez problému 40 let. Jen dnes toho svého ministra Plojhara raději nepřipomínají. V Národní frontě však byli důležitým článkem. Za to, že tady 40 let s komunisty vládli, jim nyní budeme ještě platit. Když kde o majetek, tak katolík nezná bratra. Že by to pochytili od vyhubených? Kdo ví?

158110

10.04.2008 16:03

Co je v nepořádku s americkou ekonomikou?

RE: pje

Karel z Čech 88.?.?.?

Milan Zelený to jistě ví, ale nemůže to na plná ústa veřejně říci, aby ho ten siofašistický spolek nepřeválcoval.

Jistě má v mnohém pravdu. Ty dvě ekonomiky tady jsou a fungují tak, jak M.Z. píše. Jen mám obavy, že ta druhá - mikro ekonomika, přece jen zásahy spekulantů dost utrpěla. Ta spekulativní ekonomika přinášela USA po dlouhá léta množství peněz do státního rozpočtu i do osobní spotřeby. Když její výnosy klesnou, tak to nepochybně ovlivní i mikroekonomiku, tedy spotřebu a tím následně i výrobu a tak dokolečka, včetně příjmů státního rozpočtu, daně a státní výdaje. Navíc nadnárodní katitál mnohé výroby přesunul do zemí s lacinější pracovní silou. Nebude jednoduché tyto výroby do USA vrátit. Nebude ani jednoduché pro tyto výroby sehnat pracovnky, kteří budou ochotni pracovat za málo peněz. Na obzoru se proto nutně rýsuje i výraznější změna cenové struktury v USA. Dosud na životní úroveň bušistánců a na technologickou úroveň bušistánské výroby dělal celý svět. Když bušistán bude muset vyjít s tím, co si vydělá sám, tak nastane skřípění zubů. To už nebude možné financovat 50 % světové zbrojní výroby. Zato ostatnímu světu se uleví a z ušetřených prostředků bude moci financovat svůj rychlejší rozvoj.

To je samozřejmě výhled pouze teoretický, protože chcípající kobyla jistě bude kolem sebe kopat. Navíc vznikne velmi zásadní problém - kde vzít peníze na dotování siofašistického režimu na Blízkém východě? Naslibováno je zatím hodně. Ovšem štědrá ruka dojící bušistnánskou státní kasu čím dál víc naráží na prázdné dno.

158773

24.04.2008 16:39

Smyšlenky západních médií o tibetských nepokojích

RE: CNN jsou puncovaní notoričtí LHÁŘI

Karel z Čech 88.?.?.?

Vždyť takto se dělají všechny barevné revoluce, včetně sametového podvrhu se zabitým studentem Šmídem. Jen v tomto případě to organizátorům nevyšlo, protože k ze zahraniční placeným provokatérům se Tibeťané ve větším počtu nepřipojili. Oni jsou to ve své většině přemýšliví lidé a tak amiKancům na lep jen tak snadno nesednou.
SioKancům mohlo dojít, že když nedokázali předvídat chování Afgánců a Iráčanů po okupaci americkou armádou, tak ještě mnohem míň dokáží předvídat chování Tibeťanů a Číňanů. Židovský bůh - zlaté tele - není Bohem starých světových kultur.

159808

29.04.2008 19:20

Armáda, námořní pěchota udělují více výjimek trestancům

RE: Trestanci jsou zpravidla dobří vojáci. Mají proto mnoho předpokladů.

Karel z Čech 88.?.?.?

>Proto není třeba se nad tím ani
>pozastavovat a divit, leda tak, že toho nebylo využíváno již
>dříve.
Přece i v jiných oborech činnosti se při náboru dává přednost kvalifikované pracovní síle. Zapracování u takových lidí pak netrvá tak dlouho. Navíc někteří nováčci mohou z fleku dělat instruktory i zkušeným armádním instruktorům a obohatit armádní činnost o produktivnější metody práce.

160182

14.05.2008 15:20

Kóta 718 – byli jsme tam

RE: kóta 718

Karel z Čech 88.?.?.?

Soudružka Jarmila je zcela zásadová. Z ideologických důvodů již nejí ani třešně. Jen náklonnost k červenému vínu u ní přetrvává. Ovšem pokud by i tu odbourala, tak by mohla dojít třeba i k názoru, že demokracie buď je a je tedy pro všechny a nebo, když je pouze pro vybrané ideologicky jednotné občany, tak ve skutečnosti není.

Problém cizí vojenské základny na našem území je problémem národním, který se dotýká všech našich občanů i našich potomků. Jak se jednotlivé politické strany k tomuto problému postaví je jejich věcí, je to záležitost jejich vnitrostranické demokracie a disciplíny. Měla by to být záležitost i jejich politického programu, ale ty se dnes odborně zpracovávají tak, aby byly populistické a přitáhly jim voliče bez ohledu na nějakou dlouhodobější strategii a program.

Komunisté nejsou ve vládních funkcích a proto si mohou dovolit hájit národní zájmy. Vládní strany si hájí především korýtka pro své členy. Pro koho pracuje naše vláda a státní orgány, by dnes již mohlo být každému myslícímu člověku zřejmé. Nikoliv pro nás občany, ale pro nadnárodní kapitál, kterému za tučnou provizi a jiné prebendy republiku rozprodává. Bližší košile než kabát, lepší vrabec v hrsti než holub na střeše. Bez souhlasu s radarem našim politikům miliony dolarů do soukromých kapes nenatečou. Radar - to jsou zakázky pro americké zbrojní firmy a k zakázkám náleží příslušná provize.

161057

14.05.2008 22:04

Kóta 718 – byli jsme tam

RE: kóta 718

Karel z Čech 88.?.?.?

Paní Jarmilo, nechci do vás zbytečně rýt, ale když napíšete do nebe volající kraviny, tak se nemůžete divit, že na to lidé reagují. Nevyprofilovala jste se tady jako agentka klubu Nezvědavce, aby vás čtenáři přehlíželi jak placatý kámen.

Podle mě momentálně vršíte jednu hloupost na druhou. Na jedné straně správně píšete, že bývalí komunisti jsou dnes ve všech stranách celého našeho politického spektra a na druhé straně požadujete, aby se občanská iniciativa distancovala od současných komunistů, kteří v záležitosti radaru hájí názor 70% občanů. Proč, když ten zájem obou skupin je v této věci totožný? Komunisty ve volbách volí cca 20 % voličů. Je snad demokratické, aby těch 20% národa nemělo právo se k celonárodní záležitosti vyslovit?
Vaše tvrzení, že kdyby dnes u nás vládla KSČM, tak komunisté budou podporovat americký radar proti Rusku a ODS bude proti
(patrně podle vás v zájmu Ruska), je už totální hloupost. KSČM už z principu své ideologie nemůže souhlasit s umístěním kapitalistického imperiálního radaru na našem území. Nemám sice tušení, co dnes mají komunisté ve svém programu, ale jisté je, že americký imperialismus a amerického světového četníka stále považují za hlavního nepřítele svých i našich národních zájmů.

Váš požadavek na kádrování jako podklad pro diskriminaci občanů podle politických názorů jejich rodičů je už jen úsměvné dokreslení skutečnosti, že při psaní svého příspěvku jste nebyla docela při smyslech. Přece velmi dobře víte, že dnes ve světě jedině židé mají právo kastovat spoluobčany (a tím určovat rozsah jejich zákonných práv a povinností) podle pokrevního původu osoby. U každého jiného kastování spoluobčanů je nepřípustná a nezákonná diskriminace, naplňující skutkovou podstatu trestného činu.

161096

15.05.2008 00:26

Trestní oznámení na Zvědavce – jak to pokračuje

Žádnou tragédii

Karel z Čech 88.?.?.?

v tom policejním postupu nespatřuji. Patrně nějaký ten antisemitský ligaž zaintervenovat u příslušného státního zástupce a ten nařídil doplnění šetření. Policejní orgán je pak písemným pokynem státního zástupce vázán a musí jej splnit.
Advokátem zvolený postup je naprosto v pořádku. Živě si všichni představme, jak český policista jede do Toronta dělat domovní prohlídku za účelem získání materiálů pro trestní řízení. Situace k popukání.

Pokud podezřelý nebo obviněný na sebe do protokolu něco nevyblije sám, tak je naše policie namydlená, když nic jiného v ruce nemá. Přiznání je podle trestního zákona polehčující okolnost a zároveň jistý trest. Čím míň toho člověk na sebe do protokolu řekne, tím míň toho policie a soud proti němu může použít. Totální hlupák ten, který se přizná. Za svojí hloupost si pak trest rozhodně zaslouží.

Proti druhému znaleckému posudku, pokud bude odporovat prvnímu, lze požadovat zpracování posudku třetího, od nezávislé instituce, čehož si jistě zpracovatel druhého posudku bude vědom.

Samozřejmě členy sdružení není třeba do záležitosti nijak zasahovat, když prakticky nic konkrétního, kromě obecného záměru činnosti sdružení, nijak neovlivňují. Policie bude mít tedy k dispozici pouze statut sdružení, příp. další materiály, uložené na ninisterstvu vnitra a publikované články, pokud si předplatí přístup k nim.

Sioligař Jakeš si může se svým jmenovcem Miloušem jít v pohodě vykrmovat bojlery a dělat kůl v plotě. Uliční sioorganizace si za kvalitní udání může udělat silný puntík. Jó, kde bychom byli, kdyby nás sioorganizace důsledně nekontrolovaly a neusměrňovaly naše jednání a myšlení tím ideologicky správným globálním směrem v zájmu Velkého Izraele. Bez špiclů a donašečů vyspělá společnost nemůže správně fungovat. Jistě ani v Tel Avivu neopomenou pana Jakeše odměnit pochvalou před nastoupenou jednotkou vzorných konfidentů.

My se musíme smířit s tím, že i šmejdi mají právo na život.

161114

16.05.2008 12:15

Poslední šance Spojených Států?

RE: no jo

Karel z Čech 88.?.?.?

Jak vidíme v záležitosti amerického radaru ani názor 70% obyvatelstva vládu a parlament nijak nezajímá. Odbydou to tvrzením, že lidé jsou hloupí, nemají informace a nechápou souvislosti. Jen oni "vyvolení" mají mandát dělat s národem, co uznají za vhodné. Je to dnes feudalismus v modernější podobě. Oni jsou šlechta a my bezprávní poddaní nevolníci.
Dokud se těch mocichtivých, chamtivých pijavic nezbavíme, bude jen hůř s hůř. Je naivní předpokládat, že se dobrovolně vzdají nabytých privilegií a umožní skutečnou demokracii.

161231

21.05.2008 23:46

Kongres odhlasoval zákon umožňující soudit OPEC za vysoké ceny nafty

RE: Trochu jiný pohled na věc

Karel z Čech 88.?.?.?

Kdopak za těmi spekulativními obchody s ropu asi tak stojí? Nejsou to náhodou převážně burziánští ameriKanci?

161606

23.05.2008 14:00

Soud dal za pravdu mormonské polygamní sektě

RE: Nebezpeční mormoni

Karel z Čech 88.?.?.?

Nová doba staví před policii nové úkoly. Nikoliv armáda, ale policie by měla dostat grippeny, bombardéry s kazetovými bombami, moderní tanky a pod. Měla by také mít vycvičené protiterotistické výsadkové jednotky. Jinak se s nakažlivým závadovým myšlením obyčejných občanů bude jen těžko vypořádávat.

Také nové pravomoci policie potřebuje. Nejde jen o odposlouchávání a šmírování občanů, ale jsou potřeba i koncentrační tábory po americkém vzoru, kam by se zavírali na neurčitou dobu lidé, kterým nebude možné dokázat trestnou činnost a postavit je před soud. Ochrana nás všech, (co to tu máme v rukách), si to nezbytně vyžaduje.

161729

29.05.2008 15:25

USA drží 27 000 vězňů v tajných věznicích

RE: A je to tu!!

Karel z Čech 88.?.?.?

Přesně podle Parkinsonových zákonů. Když už úřad vznikne, bude muset vykazovat činnost, aby se udržel. Samozřejmě, že bez informátorů a tajných spolupracovníků se takový úřad neobejde. Cibulka bude moci vydávat seznamy agentů na pokračování.
Nepochybuji ani, že Tupohlávek po vzoru USA předloží do parlamentu zákon nařizující, že každý občan musí být donašečem a každý podezřelý bude moci být vězněn v koncentráku bez přístupu obhájců po dobu, než se přizná k terorismu.

Američani nám pak vycvičí vyšetřovatele a donašeče, že uslyší trávu růst, stejně, jako sionistické ligy.

162110

05.06.2008 00:15

Proč je letiště tak zajímavou investicí, když světu dochází nafta?

RE: zástupci bohů na zemi

Karel z Čech 88.?.?.?

Už od února 1948 u nás platí, že vítěz bere vše. Za komunistů se o tom moc nemluvilo, ale praktikovalo se to. Od plyšáku se o tom mluví mezi politiky veřejně. Kdo se dostane k moci, se stává absolutním a nikomu neodpovědným vládcem nad životy a majetkem poddaných. Nejsou to sice bohové - komunisté bohy neuznávají, ani komunisté v nyní tzv. demokratických stranách - jsou to jen absolutní vládci, disponující celým státním aparátem k potlačení případných odbojných nekonformních občanů. Občan má právo a povinnost držet hubu a krok, platit daně a jednou za 4 roky vhodit do urny lístek k vybrání politika ze seznamu profesionálních politiků, schváleného partajními sekretariáty.

Zkušenost posledních 20 let již nás každého mohla přesvědčit, že mezi komunisty z KSČ a současnými modro-růžovo-černo-zelenými komunisty je rozdíl pouze v rétorice. Ti současní si již neberou žádné servítky. Oni mají mandát (a hlavně moc) dělat co se jim zlíbí.

162539

05.06.2008 22:11

Nedovolme vyklizení kóty

RE: Jestli se ti nelíbí práce Vojenské policie,

Karel z Čech 88.?.?.?

> Aspoň ti budu moct humanitárně rozkopat držku [naštvaný] .

Však on ho židovský pánbůh ochrání. Stejně jako 6 mega soukmenovců. Jedině snad, kdyby neprokázal stoprocentně rasový původ, tak by mohl mít smůlu a dostat přes držku. Samozřejmě, že pouze humanitárně [chechtot], jak nám velí svatý spiťar Venca I. Veškrna. Dnes už se jinak než humanitárně mlátit nesmí. Máme přece demográcii.

162608

25.06.2008 12:18

Německo odmítlo další holocaustové reparace

RE: Prosperující Izrael

Karel z Čech 88.?.?.?

Co se děje s těmi, kdo dokázali přežít hrůzy Holocaustu v naší době a v naší zemi Izrael? Každý třetí z těchto lidí hladuje v přímém a úplném smyslu tohoto slova. Stejní stařečci, kteří se však rozhodli odjet do Německa, dostávají od vlády tamní země „skromnou“ penzi, umožňující vést zcela normální důstojný život. píše z Izraele Daniel Rapaport, zvláštní dopisovatel Eretz.cz v Izraeli v článku Dnešní stíny Holocaustu.
V bídě tedy v Izraeli nežije všech současných 80 tisíc přeživších holokaut, ale jen třetina z nich.
Ptá se : Jak se jen mohlo stát, že tito lidé nedostávají peníze, které jim náležejí, přestože Německo vyplatilo reparace už před desítkami let? Kde, v jakých byrokratických škvírách mezi státními institucemi, početnými fondy a bankami zůstaly „viset“ tyto peníze? A kolik těch peněz vůbec bylo a je?

Článek na tuto otázku odpovídá. Peníze zůstaly v kapsách těch nejmazanějších židů, kteří si z parazitování na holokaustu udělali prosperující živnost.

163898

04.07.2008 14:20

Očistec vyživovací povinnosti

RE: Je to i naopak?

Karel z Čech 88.?.?.?

Zvykli jsme si na jeden zaběhaný způsob úpravy péče o děti, nadáváme na něj a nehledáme lepší.

Dovolím si navrhnout modernější úpravu pro 21. století.

Ženy děti rodí, tak ať o ně také osobně pečují. Muži by všichni paušálně až do důchodového věku platili do společného fondu výživného pro děti nějakých cca 20% ze mzdy, bez ohledu na to, zda dítě zplodili či nikoliv. Tak, jako dnes každý platí daně a pojištění zdravotního a sociálního zabezpešení a příspěvek na nezaměstnané. Děti stát potřebuje jako budoucí pracovníky, tak se musí postarat všichni občané. Z fondu by se pak vyplácelo paušální výživné na každé dítě, odstupňované podle věku dítěte tak, aby ve fondu mnoho peněz nezbývalo.

Muž, který by se chtěl podílet na výchově dětí, by dobrovolně mohl žít s matkou dětí ve společné domácnosti a ze svého příjmu dětem přilepšovat navíc k dávkám z fondu. Žena, která by o soužití s mužem nestála, by žila pouze s dětmi a dostávala výživné jen z fondu.

Vyřešilo by to neplatiče výživného, všechny děti by byly spravedlivě zaopatřené a otcové a matky by se starali o děti bez soudních rozsudků, jen na základě vlastní dohody. Pokud jako otec budu chtít podílet se na péči o dítě a matka dítěte je proti, tak si zplodím dítě s jinou matkou, která mi péči umožní.

Pak by byla všeobecná spokojenost matek i otců, nikdo by k ničemu nebyl nucen proti své vůli a i soudům by ubyla značná část agendy. Vždyť je to vše celé jen na zvyku.

164456

04.07.2008 17:46

Očistec vyživovací povinnosti

RE: Je to i naopak?

Karel z Čech 88.?.?.?

Jedině Jarmila to správně pochopila. Je to základní návrh k dopracování a rozpracování. Aženy by jistě měly do fondu přispívat také - matka - nematka. Vždyť náležitý podíl dostane zpět ve formě výživného na dítě.
Samozřejmě, že víc dětí znamená větší výživné.
No a živitel, který si bude chtít matku přidržet, tak si ji uváže na řetěz k boudě, aby mu neutekla. V tomto systému žádný živitel kromě fondu není.
Zato může být pro všechny děti školka zadarmo, škola zadarmo, třeba i prázdniny zadarmo - financováno fondem.
Rozčiluje vás dvorek plný snědých capartů? Tak nadělejte dvorek plný sněhobílých capartů. Co vám v tom brání. Na každého dostanete příspěveček.
A nebude pak ani problém s nízkou natalitou.

Že se nám takový způsob dnes nezdá? Chce to jen změnit vlastní myšlení. Nepodléhat žádostivosti, majetnickému pudu a myslet chladnou hlavou.

164465

10.07.2008 14:18

Využívání utrpení světa k zisku

RE: Příliš velké riziko

Karel z Čech 88.?.?.?

Zcela souhlasím se Spytihněvem a sám jsem se touto cestou již před lety vydal. Nepotřebuji dovážené jahody v lednu či jablka v květnu. Pěstuji si pro sebe a svojí rodinu to, co mi naše příroda může poskytnout. Ne, nejsem výkonný zemědělec, jen obyčejný důchodce. Necítím se (a jistě ani moje vnoučata) nijak poškozen tím, že mohu jíst ovoce a zeleninu pouze čerstvé a v době, kdy jsou nejchutnější, tedy v době jejich dozrávání. Ceny v obchodních řetězcích mě tedy nijak neiritují, ať již budou jakkoliv vysoké v důsledku ceny ropy. Naše rodina bude mít vždy dost a v kvalitě, o jaké se supermaketovým spotřebitelům ani nesní. I mnoho dalších potravin (brambory, maso, mléko, vejce)lze velmi výhodně získat kooperací se zdejšími zemědělci. Pro obě strany za velmi výhodnou cenu bez obchodních marží dalších zpracovatelů a daní placených státu a hlavně bez zbytečné spotřeby benzinu a nafty na dopravu přes půl světa.
Kdo výhodnost způsobu života v souladu s přírodou pochopí a podle toho se zařídí, prospěje nejen sobě, svému zdraví, své peněžence, ale i ostatnému světu, ekologii. Stát na tom sice nevydělá, ale žiji v přesvědčení, že stát by tu měl být pro mě a nikoliv já pro stát, abych platil korupční politiky.
A věřte mi, že i bez televizních reklamních a seriálových masáží a novinového vymývání mozků se dá žít docela dobře a spokojeně.

Že takto nemůže žít každý? No úplně stejně asi ne, zejména ve velkém městě. Ale aspoň z části každý pro sebe může něco udělat. No a kdo nechce a musí žít jen moderně podle reklamy, tak jeho škoda. Ten nechť nadnárodním korporacím platí, aby z něj mohly dělat ještě většího závisláka a otroka. Štěstí člověka nespočívá v množství hmotných statků, kterými se obklopí, ale v nazírání na svůj vlastní způsob života.

165058

16.07.2008 16:31

Napadne Izrael nebo USA Írán?

RE: Právě proto !!

Karel z Čech 88.?.?.?

Nelze čekat, že potřebných 200 milionů lidí ročně se uvědomněle dobrovolně rozhodne zemřít jen proto, aby si sionisté mohli na světě vytvořit svůj RÁJ.

165515

16.07.2008 17:06

Irácké děti: sexuální zneužívání, drogy a věznění

RE: Zločiny, o kterých se jinde nepíše...

Karel z Čech 88.?.?.?

>Když už iDnes zveřejní podobnou informaci, ,,,,,

Je třeba si pomalu začít zvykat, že se budou dít zvěrstva ještě mnohem horší a ve značně větším rozsahu. Jak jinak si představujete snížení světové populace během 50 let o 6 miliard lidí? Podle tohoto grafu
Vložený obrázek
asi počet lidstva klesat nebude - to je jen simulace - ale výchozí a konečné hodnoty jsou evidentní.

Nikdo rozumný přece nemůže předpokládat, že 200 milionů lidí ročně se dobrovolně rozhodne zemřít v zájmu další existence lidstva, resp. jeho bohatších příslušníků. Potřebnému vývoji je třeba dost razantně napomoci. Proto nás bušistán již od r. 2001 cvičí v chápání, že mučení lidí, zabíjení, genocida, především mimo území USA, není nic zvláštního, nad čím by se měl civilizovaný člověk v bohatším státě pozastavovat. Samozřejmě, že Afganistán a Irák jsou jen první vlaštovky. Postupem času dojde i na bohatší evropské státy, jako už došlo na Srbsko. Ale zatím člověče, co tě nepálí, tak nehas. Ozvat se můžeš, pokud budeš schopen, až budou vraždit přímo tebe. Prostě těch 6 miliard přebytečných lidí je potřeba někde napočítat a zlikvidovat. Je to v zájmu lidstva, v zájmu těch, co možná přežijí.

165522

17.07.2008 14:15

Kdo řídí naše životy

RE: Těžko to jednoduše komentovat,

Karel z Čech 88.?.?.?

Mentalita američanů vytvořená dějinami se jen tak lehce nezmění. K tomu je potřeba, aby pořádně narazili na tvrdé. Nynější etapa současné hospodářské a energetické krize je v tomto směru zatím jen rekreační procházkou.

165571

18.07.2008 15:20

Kdo řídí naše životy

RE: Těžko to jednoduše komentovat,

Karel z Čech 88.?.?.?

>
>Čili pane vodnik007, možná to je řízené, ale konec bude
>neřízený ... [velký smích]
Možná vhodnější než mluvit o řízených procesech by bylo hovořit o vytváření podmínek.

A to jistě zvláště američtí burziáni vytvářením podmínek - modelováním společenského prostředí cenou ropy a potravin - dělají. Sám bušihlav hovořil o tom, že současná cena ropy je uměle navozená, není důvodná. Před rokem a půl stál barel kolem 60 USD, dnes je cena na 140 USD. Tak moc se zatím ani americká ekonomika, ani dolar, nepropadly. Na krizi hypoték a na finanční krizi prodělávají (kromě obyčejných lidí) banky, olejáří však mají ohromné zisky. Jak ty ztráty, tak ty zisky, platí lidé - především američané. Jak na cenách zboží, tak daněmi (sanování bank). Životní úroveň američanů se tedy propadá a bude stále víc. Trend je zcela zřejmý. USA jsou odsouzeny k zániku vnitřním rozvratem. Americká vláda s tím mnoho dělat nemůže, může pouze ovlivnit, jak umírající kobyla bude kolem sebe kopat a tedy koho a v jakém rozsahu vezme do hrobu sebou, případně ještě rychlost sešupu.
Vláda je však jen pouze nástroj finančních kruhů. Možná Pehe nebo nebo náš černý kníže by mohli poskytnout bližší informace, jak je sešup organizačně zajištěný. Účastnili se přece posledního jednání světových mocných. Tak snad špicovali uši a něco o tom vědí. Kníže je zatím stále ve vládě a tak by mohl naší vládu nasměrovat k nějakým opatřením, aby náš dopad nebyl zbytečně moc tvrdý. Tedy pokud členové vlády najdou nějakou chvilku mezi zabezpečování svých prebend a hmotných statků i na věci veřejného zájmu pro obyčejné lidi.

Jistě má kníže i promyšlená opatření, jak v letošní zimě zajistí, aby lidé nemrzli v případě, že parlamentem projde dohoda o americkém radaru. Po omezení dodávek ruského plynu nás sice zdravice amerického prezidenta zahřeje u srdce, ale nohy a ruce nám nezahřeje.

165648

23.07.2008 16:00

Írska ekonomická kataklizma ohrozuje Slovákov

Nemylme se, nás to čeká brzy také.

Karel z Čech 88.?.?.?

Automobilový průmysl v souvislosti s ropnou krizí brzy skončí a výstavba milionářských domků se do zahraničí za potraviny neprodá. Pokud nebudeme vyrábět pro export něco, co budou nutně potřebovat i chudé státy, tak tu nastane stav jako po zlaté horečce v Kalifornii nebo na Aljašce. Bída s nouzí a dezorganizace. Zalá horečka samozřejmé láká cizince, kteří po jejím skončení se ve většině vrátí domů. Zdejší se však nemají kam vrátit. Těžko si představit, jak statisíce Čechů jdou za prací do Číny nebo Japonska, aby domů mohli posílat peníze. Nelze ani čekat, že v budoucích průmyslových mocnostech budou výdělky tak vysoké, že by z nich šlo něco ušetřit pro posílání do Evropy.
Krize i nám klepe na dveře a nebudeme-li soběstační v potravinách, jako že od r. 1989 nejsme, tak nás nic jiného než hlad nečeká. Není podstatné, zda tento stav přijde za půl roku, rok či za dva roky. Evidentní je, že zanedlouho přijde a zastihne nás naprosto nepřipravené. Naše vláda má své starosti a starost o to, co zde bude za dva roky, je dalece za jejím obzorem zájmů. To už budou ve vládě jiní lidé a bude to jejich problém. Proč si tedy dnes dělat vrásky?

V epoše kapitalismu se každý musí o sebe postarat sám. Vláda nám v tom jde příkladem. Kdo se nepostará, nepřežije. Jeho smůla. Že přežití nebude jednoduché, je jistě každému zřejmé. Přežije jen menší část lidstva. Žádný jiný plán B neexistuje. Proto, dokud to jde, krmme lidi bulvárem a strachem z terorismu. Jen tak nás nechají v klidu hrabat (pracovat) pro sebe.

165942

23.07.2008 16:50

Čas pro Írán

Každý den dobrý

Karel z Čech 88.?.?.?

si říká vládnoucí elita. Světová hospodářská krize začala a nikdo neví jak dlouho bude trvat a jak hluboce se světová ekonomika propadne. Zřejmé je, že se nahromadilo tolik problémů, že situace není řešitelná. Neexistuje žádný plán B. Nezbývá, než přečkat, jak se situace vyvine sama a jaké materiální a lidské ztráty přinese. Nejen my tady na Zvědavci si čteme informace o Oil Peaku, o blížícím se hladomoru, o klimatických změnách a pod. Půjde nejen o život, ale vládnoucím elitám i o nemalý majetek a tedy o moc politickou i ekonomickou. V zájmu zachování moci a majetku je třeba ve společnosti udržet nějaký elementární pořádek. Úplně všichni lidé nejsou ovce a jistě nebudou ochotni jít na porážku spořádaně tak, aby mocní nebyli ve svém postavení ohroženi. Proto válka je nutná. Jakákoliv válka, proti komukoliv. S nadějí na vítězství i bez této naděje. Jen válečný stav udrží masy lidí v jakés takés poslušnosti. Írán je pro tuto válku ideální. Je poměrně silný, což zaručuje dlouhé trvání války. Z druhé strany není zase silný tak, aby válku přenesl na území jiných států, než svých bezprostředních sousedů.

Záminka k válce s Íránem je a ve veřejnosti se již léta propaguje. Zbývá jen rozhodnout o optimálním začátku války. Pro tento okamžik bude rozhodující vnitropolitická situace v USA. Válka vypukne, až se vnitropolitická situace bude jevit mocenským elitám v USA jako v brzku nezvladatelná jiným způsobem.

Světová finanční krize zatím probíhá bez velkých otřesů. Potravinová krize se příliž obyvatel USA zatím nedotkne. Mnohem horší bude kumulace s krizí energetickou. Až ta bude hrozit vetšími sociálními nepokoji v USA, tak bude vhodné začít válku s Íránem. Do té doby místo raket budou éterem létat pouze silná slova.

165947

23.07.2008 22:44

Írska ekonomická kataklizma ohrozuje Slovákov

RE: Podvyziva v zemich Tretiho Sveta a Vychodni Evrope

Karel z Čech 88.?.?.?

Bušistán do statistiky raději nezařadili, aby nedopadl hůře jak Slovensko. Nejsou tam ani Afganistán ani Irák, kde bušistánci již roky šíří hamburgrovou demokracii výměnou za tamní ropu. Asi se není moc čím chlubit. Že po pěti letech od amerického vítězství nad Saddamem se tam lidé mají o mnoho hůř, než za Saddama, asi není dobrou vizitkou impéria.

Zato Kuba přes americké embargo a zbožné přání zavilých antikomunistů je na tom překvapivě dobře.

165972

24.07.2008 12:50

Írska ekonomická kataklizma ohrozuje Slovákov

RE: Nemylme se, nás to čeká brzy také.

Karel z Čech 88.?.?.?

O vážnosti situace, na kterou jednotlivé prameny upozorňují, nemám nejmenších pochyb. Přesto současné gradování cen energetických surovin a následně hladu ve světě, si myslím není opodstatněno úměrným nedostatkem těchto surovin, zejména ropy.
Předpokládaná zvonová křivka těžby ropy nám dává předpoklad, že v nejbližších několika letech se světová těžba bude snižovat poměrně pomalu a tedy uspokojena bude převážná část potřeby. Nárůst ceny ropy o více než 100% během roku se proto nutně musí jevit jako spekulativní, uměle vyvolaný.
Asi těžko zodpověditelnou otázkou je, kdo konkrétně za tím stojí a zda je situace vyvolána záměrně. Evidentní pouze je, komu to prospívá (nejen kdo se kapsuje) a kdo to všechno zaplatí.

166003

24.07.2008 14:51

Čas pro Írán

Padající ceny ropy dávají dolaru křídla

Karel z Čech 88.?.?.?

Denní analýza - Ceny ropy padají, dolar posiluje, akcie rostou a koruna slábne.
Všichni máme radost a tleskáme.
Otázkou je, nakolik je tento vývoj udržitelný.
Jak tomu bude zítra?
Raději se neptat. 300 doláčů za barel není nic moc radostného. Tedy pro spotřebitele. Těžaři si mnou ruce.
Ten SUV bych na vašem místě v garáži ještě pro jistotu nechal a na polévku pro chudé do Armády spásy bych šel raději pěšky.Třeba cestou narazíte na asijata, co si peče psa nebo krysu a můžete mít hody.

[velký smích]

No já vím, tak zle ještě není. To teprve přijde.

166013

24.07.2008 15:10

Čunek vrací úder

RE: a co takhle zájem vyvraždit cizí poddané?

Karel z Čech 88.?.?.?

Husité chtěli návrat církve k původním křesťanským cnostem. Obžerství, mamon a úplatnost prelátů nepovažovali za křesťanskou cnost. Proto po Kristově vzoru katolícké papežovi výběrčí vyháněli z jejich synekur a jejich sídla jim bořili. Kristus penězoměnce také vypráskával bičem z chrámů. Za to ho židé nechali ukřižovat.
Pro mnohé lidi má zlaté tele přednost před nějakým neviditelným imaginárním bohem.

166017

24.07.2008 21:09

Írska ekonomická kataklizma ohrozuje Slovákov

RE: Nemylme se, nás to čeká brzy také.

Karel z Čech 88.?.?.?

>>Asi těžko zodpověditelnou otázkou je, kdo konkrétně za
>tím stojí a zda je situace vyvolána záměrně.

>V tomto
>článku som narazil na pomerne logickú odpoveď na vašu
>otázku. Kto za tým stojí je viac-menej známe, zaujímavý je
>však pohľad na dôvody takéhoto konania.

Tak jednoduché a přímé to zase není. Tady mluvíme Stanko každý o něčem trochu jiném. V článku jsou zmíněny motivy a důvody počínání USA jako státu. Stát však nestanoví ceny ropy a potravin na mezinárodním trhu. Významně víc, než politické činy americké vlády, výši cen ovlivňuje výhled ekonomické stability USA. Logicky by vyšší, resp. stále rostoucí cena ropy a tedy větší potřeba dolarů na její nákup, měla americkou ekonomiku stabilizovat. Zvyšování ceny však zároveň zvyšuje náklady výroby a tím i ceny konečné produkce, což ekonomiku utlumuje a destabilizuje. V praxi také informace o dobrých ekonomických výsledcích tlačí ceny ropy dolů, jak v praxi ukazuje několik posledních dnů. Menší zájem o dolary pro ropný trh vyvažuje větší zájem o investování do americké ekonomiky.

Současný nárůst ceny ropy za poslední rok a půl fakticky americkou ekonomiku značně poškodil a to jak přímo USA jako dovozce ropy, tak zprostředkovaně poklesem zájmu o investování do ekonomiky USA. Naopak vysoká cena pomohla všem skutečným i domnělým nepřátelům USA, kteří ropu na svém území těží a vyvážejí.
Proto podezřívat administrativu USA, že stojí za vysokým růstem ceny ropy, asi není na místě. Tak velcí blbci snad ani v USA dnes nevládnou.

Ovšem něco jiného než USA jsou nadnárodní kartely, jejichž zájmům vláda USA slouží. Jejich vlastní finanční zájmy stojí vysoce nad jakýmikoliv zájmy USA. Prováznost bankéřů, olejářů a zbrojařů dává tušit, že ztráty z finančních trhů si mohou kompenzovat zisky z ropy a zisky z exkalace zbrojení. Ale to jsme zase u konspiračních teorií.

166056

24.07.2008 21:27

Írska ekonomická kataklizma ohrozuje Slovákov

RE: Nemylme se, nás to čeká brzy také.

Karel z Čech 88.?.?.?

K tomu jistě jednou dojde. Otázkou je, jak dlouho to bue trvat a jak to bude pro lidstvo bolestné.
Pokud by se lidstvo jako celek k problému omezené dostupnosti ropy postavilo racionálně, omezilo plýtvání, zbytečné přepravy a ušetřenou ropu věnovalo na zajišťování základních potřeb lidí, tak lze vydržet dlouhá desetiletí bez nějakých velkých tragédií. Bohužel očekávat takový přístup v podmínkách současné kapitalistické ekonomiky je dost naivní.
Velmi pravděpodobně bude nastolen princip co si kdo urve, to bude mít. Tedy na jedné straně budou lidé umírat hladem a na druhé dál bude pokračovat nezměrné plýtvání všemi druhy energie. Zajišťováno to bude násilně ozbrojenými složkami, válkami, genocidou velkých skupin lidstva. Pro tento druhý případ je 20 let hodně a hodně dlouhá doba.

166058

25.07.2008 18:49

Írska ekonomická kataklizma ohrozuje Slovákov

RE: Nemylme se, nás to čeká brzy také.

Karel z Čech 88.?.?.?

Alternativní ekonomiky již dlouhá léta v praxi ověřují skupiny lidí v Evropě, zejména v Brtánií http://www.sedmagenerace.cz/index.php?art=tema&id=... a trochu jiný - méně kolektivní - způsob se šíří z Ruska pod názvem Anastasia.

166108

29.07.2008 19:28

Čunek vrací úder

RE: a co takhle zájem vyvraždit cizí poddané?

Karel z Čech 88.?.?.?

Mě se víc líbí ta japonská metoda vaření misionářů v kotli. V síti byl spouštěn do kotle s vroucí vodou. Patrně misionáři japoncům vykládli o pekle a tak jim ho japonci připravili, aby si zvykli na trest za jejich hříchy proti božím přikázáním. To je přece docela vtipné od japonců.
Jen nevím, co pak dělali s vařeným masem misionářů. Zda ho třeba zkrmovali psům, aby pak psí maso mohlo být obzvláště vypečené. Černoši v Africe uvařeného misionáře snědli. Japonci však takoví barbaři nebyli. Navíc fanatický misionář povětšině nebýval dobře krmený - vykrmována (samovykrmována) byla jiná sorta katolických prelátů - a maso misionářů asi nebylo chuťově nic moc a ani dlouhým vaření moc nezměklo. Lepší než vařený misionář mohl být rožněný misionář.

166349

29.07.2008 19:44

Konečně nějaká pravda o Iráku a Afghánistánu

RE: Nojo

Karel z Čech 88.?.?.?

Jak je vidět, tak v Rusku vláda vládne firmám a nikoliv koncerny vládě, jako v USA a jinde.
Přestože někteří lidé budou pištět o demokracii, tak podle mě je mnohem demokratičtější, aby vláda státu pracovala - zodpovídala se občanům, parlamentu, než nadnárodním korporacím.
Volba loutky voděné světovými olejáři a bankéři je parodie na demokracii, nikoliv demokracie.

To u nás jsme již dál, už si ani na demokracii nehrajeme. Protože máme bohaté zkušenosti s totalitou, tak by to bylo zbytečné. Komunisti-zlatokopové sdružení hlavně v Oblbovací demagogické straně nám říkají přímo, že když jednou mají mandát, tak občanům již není nic do toho, komu a jak výhodně oni občany a stát prodají.

166355

30.07.2008 16:13

Irák nepodepsal kontrakty s velkými ropnými společnostmi

Ajta, ajta,

Karel z Čech 88.?.?.?

nevyvíjí se nám situace dobře. Asi bude třeba svrhnout současnou vládu v Bagdádu a demokraticky dosadit novou, poslušnější. Americké vojenské i soukromé jednotky jsou v Iráku i trvalé americké vojenské základny a tak by to nemusel být náročný problém. Do třetice všeho dobrého i zlého podstoupíme třetí válku v zálivu. Už jen takovou krátkou, tak nanejvýš desetiletou, než nějaké proamerické spřízněné duše sami vychováme.

Ještě je také možnost dosadit do Iráku jako samovládce některého Sauda a udělat z Iráku feudální osvícenou monarchii. Samozřejmě ne bin Ládina, který amíky a sionisty z nějakého neznámého důvodu nemá rád.

166402

08.08.2008 14:05

Antisemitské DVD

RE: Velmi trefné

Karel z Čech 88.?.?.?

Dovolím si formulaci trochu poopravit. Nikoliv "bez ohledu na právní aspekty", ale přímo naopak. Právní aspekty vyplynou až ze zjištění, kdo vytvoření DVD zorganizoval. Protože až po zjištění pachatele a jeho důkladném prokádrování do xtého kolena a všech jeho příbuzných, bude možné stavovit úmysl, který pachatele k vytvoření DVD vedl. Jistě každý chápe, že pachatel dobrovolně svůj úmysl policejnímu orgánu nevytroubí. Bude zapírat, vytáčet se. Proto je třeba mu nějaký úmysl vymyslet a přišít. A to se bez prokádrování pachatele neobejde. Dnes k prokázání úmyslu již bohužel nestačí, že třeba bude holohlavý. Bohužel i mnozí mladí podnikatelé si holí hlavu, resp. si stříhají vlasy na velmi krátko, čímž ztěžují práci policii a soudu dokazování trestné činnosti. Ideálním pachatelem by byl člověk, který navštěvuje webové stránky někdy někým označené jako nacionalistů, rasistické, či nejlépe neonacistické. Tragédií by bylo, kdyby jako původce DVD byl zjištěn dlouhovlasý vyzáblý anarchista. Takovému člověku by se úmysl poškodit sionistické hnutí asi jen velmi obtížně přišíval.

167398

08.08.2008 18:41

Antisemitské DVD

RE: TALMUD x KORÁN

Karel z Čech 88.?.?.?

Gittin 69a: Pro uzdravení těla žida, ať vezme prach, který leží ve stínu kolem toalety, smíchá to s medem a sní to.

Yebamoth 63a: Adam souložil se všemi zvířaty v zahradě Eden.

Yebamoth 63a: Zemědělství je nejnižší povolání.

Sanhedrin 55b: Žid se může oženit s tříletou dívkou (doslova : tři roky a den).

Sanhedrin 54b: Žid může souložit s dítětem pokud je starší devíti let.

Kathuboth 11b: když dospělý muž obcuje s malou dívkou není to nic.

Soferim 15, Pravidlo 10: "Tob shebe goyyim harog" (dokonce i ti z nejlepších pohanů by měli být zabiti).

Menahoth 43b-44a: Židovský muž je povinen říkat následující modlitby každý den : Děkuji ti Bože, že jsi mne neučinil pohanem, ženou či otrokem.

167425

08.08.2008 18:57

Antisemitské DVD

RE: TALMUD x KORÁN

Karel z Čech 88.?.?.?

V roce 1994 rabín Tzvi Marx ředitel aplikovaného vzdělávání Institutu Shaloma Hartmana v Jeruzalémě učinil pozoruhodné přiznání rozpoznáním, že židovští rabíni v minulosti vydali dvě sady textů: autentické talmudické texty, kterými vzdělávají svojí vlastní mládež v talmudických školách (yeshiviot) a "censurované a doplněné" verze, které jsou rozšiřovány lehkověrným nežidům pro veřejnou potřebu.
Rabín Marx prohlásil, že ve verzích Majmonideových učení vydaných pro veřejnost, je Majmonides nucen říkat, že kdokoliv zabije lidskou bytost překračuje zákon.
Avšak rabín Marx poukazuje "..toto pouze reflektuje censurované a doplněné tištěné texty, zatímco v originále v rukopisech stojí pouze "kdokoli zabije Izraelitu." (Tikkun: A Bi-Monthly Jewish Critique May-June, 1994).
Sanhedrin 58b : Jestliže se pohan dotkne žida, musí pohan zemřít.

Sanhedrin 57a : Žid nemusí platit pohanovi mzdu za vykonanou práci.

Baba Kamma 37b : Jestliže nějaký izraelský dobytek potrká kanaánského dobytka nemusí mu nic nahrazovat. Ale jestliže kanaánský dobytek potrká izraelského dobytka musí být odškodněn.

Baba Mezia 24a : Jestliže žid nalezne něco co patří pohanu, nemusí mu to vracet.

Sanhedrin 76a : Bůh neušetří žida, který si vzal svou dceru za ženu nebo manželku, která si vezme svého nezletilého syna a neušetří žida, který vrátí věc po té co ji ztratil pohan.

Sanhedrin 57a : Když žid zabije pohana nebude potrestán. Když žid okrade pohana může si to nechat.

Baba Kamma 37b : Pohané jsou mimo ochrany zákona a Boha a jejich peníze jsou vystavené Izraeli.

Baba Kamma 113a : Žid může užít lži (úskok), aby zaskočil pohana.

Yebamoth 98a : Všechny nežidovské děti jsou zvířata.

Abodah Zarah 36b : Nežidovská dívka je ve stavu niddah (špíny) již od narození.

Abodah Zarah 22a-22b : Pohané preferují sex s kravami.

Sanhedrin 106a : Je řečeno, že Ježíšova matka byla děvka : Ona byla potomek princezen a guvernérů a spala s tesařem jako děvka.

Shabbath 104b: ve verzi Sencino je uvedeno, že necenzurovaný text v Talmudu zmiňuje Ježíšovu matku jako "Marii kadeřnici", která souložila z mnoha muži.

Gittin 57a: Ježíš je v pekle a vaří se v horkých výkalech.

Sanhedrin 43a: Je řečeno o Ježíši (Yeshu Nazaretský), že byl popraven, protože provozoval čarodějnictví. Před večer Paschy byl Ježíš pověšen a čtyřicet dnů před tím byl opilý k smrti při provozování magie, lákal lid k modlářství.... Byl to svůdce a jako takového je netřeba litovat ho či ho bránit.

Rosh 17a: Křesťané (minnim) a jiní, kteří odmítnou Talmud půjdou do pekla a budou tam mučeni po všechny generace.

Sanhedrin 90a: Kdo četl Nový Zákon (nekanonické knihy) nemá žádnou účast ve světě budoucím.

Shabbath 116: Židé musí zničit knihy křesťanu, to jest Nový Zákon.

Gittin 69a: Pro uzdravení těla žida, ať vezme prach, ...

Automaticky kráceno

167424

08.08.2008 18:58

Antisemitské DVD

RE: TALMUD x KORÁN

Karel z Čech 88.?.?.?

Které sionistické prase dnes na Eretzu zase chrochtá a kvičí?
Že by snad Šimon Klein?

Které antisemitské prase zase chrochtá?
Články: Antisemitismus
Autor: Šimon Klein
Friday, 08. 08. 2008
Zatipujte si se mnou, kdo je autorem tohoto ostře protižidovského blábolu, vyzývající k respektování vlády teroristické bandy Hamas, obsahujícího lži o „genocidě“ a „holocaustu“ Palestinců, stejně jako tradiční antisemitská klišé o tom, že judaismus nařizuje okrádat Nežidy:Už je to tak. A chrochtá a kvičí, jen se mu od huby práší.
Co by za slušný peníz neudělal?

167431

13.08.2008 20:46

Strach a zahálka v Zelené zóně

RE: konecny obraz

Karel z Čech 88.?.?.?

Perfektně, stručně a srozumitelně Jarmilou popsané. Vložený obrázek
Smutné na tom je, že právě ti "mimoni" všechny ty srandy musí platit svým majetkem i svými životy. Samozřejmě, když někdo je ochoten na sobě nechat dříví štípat, tak dobře mu tak. Ať platí.
Zdá se však, že lidé se již ve větší míře probouzejí a nebudou ochotni parazity snášet a živit. Pouhé probuzení však nestačí. Je třeba se dát dohromady a pak společně zamést.

167954

13.08.2008 23:02

Strach a zahálka v Zelené zóně

RE: konecny obraz

Karel z Čech 88.?.?.?

Paní Jarmilo, Diag Human nám přece přímo nevládne. Jen využívá možností, daných zákonem a smlouvou. Odpovědnost proto nesou ti, co dělají zákony a ti co uzavírají smlouvy. Jako občan se proti nadnárodní korporaci můžete postavit jen tím, že nebudete kupovat a používat její zboží, služby a výrobky.
Hodně bychom si mohli polepšit, kdybychom politikům ve volbách sečetli jejich individuální účty. To se však nestane, dokud lidé budou brát politiku jako sport a budou fandit klubovým barvám, jak se dnes povětšině děje. Proč by se politik měl snažit pracovat odpovědně, když ví, že ho bude volit stranický fanklub.

167966

14.08.2008 11:02

Strach a zahálka v Zelené zóně

RE: konecny obraz

Karel z Čech 88.?.?.?

Tři miliardy to byly podle odkazovaného článku Zbraně, krev a paragrafy z r. 2000. V roce 2003 podle článku Miliardou sem, či tam! výpočet vycházel prakticky na nulu.
Zajímavá je v článku tato pasáž
V dalším roce (1996) podala Šťávova firma žalobu, ale nezaplatila ani nutné poplatky, takže soud věc odložil a mohl být klid. Kdyby ovšem ministerstvo samo zbytečně nevlezlo do pasti zvané arbitráž. Rozhodčí smlouvu o mimosoudním vyrovnání podepsal ministr Stráský. Kupodivu, oba tehdejší místopředsedové vlády - Kalvoda i Kočárník - byli proti a bylo to houby platné....
Osud první žaloby nesliboval žádnou velkou naději, ale i to malé světélko uhasily další nepochopitelné počiny. Roithovou vystřídal v horkém křesle ministr David a toho zase Fischer. Jeho náměstek Pohanka pak nabídl firmě Diag Human smír. O dopis se hbitě opřel rozhodčí senát, prohlásil ho za další důkaz o vině ministerstva a rozhodl, aby stát začal platit.

Možná nenašli na ministerstvu zdravotnictví žádnou pracovnici, ochotnou napsat zápis z neexistujícího jednání a ten vynést a tak se páni ministři museli angažovat sami, resp. zaangažovali svého náměstka, aby náš stát musel platit.
Asi jen čirou náhodou figurují horlivci Stráský i Fischer v seznamu těch, o kterých se nesmí mluvit v jistých souvislostech.

Další miliardy odškodnění izraelské firmy za odstoupení od pro náš stát nevýhodné smlouvy o výstavbě dálnice do Ostravy asi není vhodné připomínat. Je to prostě v současné době normální způsob, jak legálně nadělat peníze.

168016

20.08.2008 23:33

Český mopslík dostal lekci i z olympijského mnichovanství

RE: Jak zlikvidovat Zvedavce.....

Karel z Čech 88.?.?.?

Pastiňáku, dostal jsi sice policejním obuškem, ale v hlavě se ti stále ještě nerozsvítilo. Černobílé vidění světa představuješ ty svým rozdělováním lidí na pravičáky a levičáky. Tak skutečný svět přece vůbec nevypadá. Lidé mají v něčem názory takové, v jiném makové a každý trochu jiné. V některé věci se shodnou, v jiné se názorově rozchází. Jen přitroublí političtí fandové mají tu svojí politickou stranu za nejlepší a bezchybnou a všechny ostatní za bandy hlupáků - pravých, levých, hnědých, růžových, zelených, atd.

Také nesouhlasím s Vladimírem, když tady podporoval policejní zásah na Czechteku. Ne, že bych sympatizoval s mladými pitomými blázny, kteří jdou dělat kravál a bordel do přírody. Ale ze zásady. Nasazovat policejní mlátičky proti bezbranným lidem by se podle mého nemělo. Ani za komunistů, ani za současných kapitalistů.

Czechtek není přece vyjímečný případ z posledních let. Policejními obušky dostali ochránci práv zvířat, když protestovali proti Velké pardubické. Biti byli protestující proti zasedání MMF v Praze. Biti bývají i holohlaví i anarchisti. Jedni od druhých a společně od policajtů. Když se vládní moc chce ukázat, když chce zastrašit lidi, tak nastoupí pendreky. Bez ohledu na to, kdo právě vládne. Pokud to nechápeš, tak jsi dostal málo. Ještě se ti nerozsvitilo.

Komunismus tady skutečně ještě nikde nebyl. Jen nějaké pokusy o direktivní socialismus. Nevyšly. Socialismus nebyl tak ekonomicky dravý, jako současný imperialismus. Z historického pohledu není důvod pokusy o socialismus odsuzovat. Naopak, stejně jako ve vědě, z pokusů, které nevyšly, je třeba se poučit. Nikoliv je paušálně odsoudit, což je znakem totální hlouposti. Nevydařené pokusy mají svojí velkou cenu. Říkají, kudy cesta nevede. Říkají to myslícím lidem, kteří jsou schopni pokus a jeho podmínky objektivně zhodnotit.

Tribun napsal :
Dokud se nedokážeme smířit s tím, že jsme to byli my sami, kdo uvedl komunisty k moci, a že jsme k tomu měli velmi dobré důvody, tak nebudeme schopni vyrovnat se sami se sebou a být svobodným, sebevědomým a vnitřně integritním národem. Protiruská hysterie, antikomunistické třeštění a patologická servilita směrem k Američanům nejsou ničím jiným, než snahou vytěsnit své vlastní viny a zamaskovat svá vlastní selhání.
Zajímavý je i článek Pavla Kohouta v LN I z blbců ještě může něco být
Vy jste sice o dost mladší, ale ten syndrom viny si nesete. Stejně jako si mladí němci stále nesou syndrom viny za německý fašismus. Zkuste popřemýšlet, kdo na tom má zájem, komu se to hodí, kdo to ve vás pěstuje.

168511

26.08.2008 22:36

Putin si nemůže dovolit ustoupit

RE: .

Karel z Čech 88.?.?.?

Podle mě ty "neomezené prostředky" finanční oligarchie USRaele přece jen v současné době jsou omezovány. A to ne nějakým jiným státem, proti kterému by bylo možné vést válku, ale přírodou, surovinovými zdroji. Nic se nestane, když půl miliardy, miliarda či dvě černochů a asijců zemřou hlady v důsledku nedostatku potravin. To na mocipány nebude mít žádný vliv. A že v nejbližších letech ti lidé skutečně zemřou, je z událostí zejména posledního roku jistě předvídatelné. Vyspělé státy mohou pro své občany dosavadní životní standard ještě nějakou dobu udržet i když o ropu se mezi sebou budou prát. Mocenské elity si však řežou větev současnou podporou přistěhovalectví. I když tato podpora patrně brzy skončí, tak příliv přistěhovalců z chudých států nepřestane. Budou tu už mít své zabydlené příbuzné. Důsledkem bude, že na mírně omezovanou výrobu bude rychle přibývat hladových krků.
Jestli letos či v dalším roce zemře hladem nějakých 100 či 200 milionů lidí, tak přirozený přírůstek tyto ztráty nahradí. Ovšem potravin pro tyto lidi bude každoročně míň a míň, tedy odsouzeno ke smrti hladem bude každý rok víc a víc lidí.
Ať už se tedy o ropu války povedou či nepovedou, tak nebude trvat mnoho let a hladomor se rozšíří i do nynějších bohatých států. Války to mohou pouze urychlit. Navíc Čína má nejen dost peněz, ale i dost velkou vojenskou sílu, aby si svůj podíl na potřebných ropných zdrojích vydobila.
Totalitní vlády budou nějakou dobu systém v chodu udržovat, ovšem brzy gulagy nebudou kapacitně stačit. V Sovětském svazu gulagy mohly existovat dvě desítky let, když výroba ročně rostla. Nyní však výroba bude zákonitě klesat.
Proto si myslím, že prodlužování agónie bude možné, ale těch desítek let nebude zas tak moc. Nanejvýš dvě a to pouze za příznivých politických okolností. Válka s Ruskem tou příznivou okolností rozhodně nebude.
Neoconská mrtvola samozřejmě bude okolo sebe kopat. Jsem zvědav na reakci světa, až mrtvola prohlásí, že ruší své zahraniční dluhy a nic nikomu splácet nebude. To se jistě všichni nasmějeme. Ne, že by to bylo nějaké překvapení, protože současné finanční závazky amerického státu se reálně zaplatit již nedají. To snad již nikdo ani nečeká. Ale bude to znamenat definitivní konec současného kapitalismu.

169120

26.08.2008 23:12

Poslední hřebík

RE: Ceske volby - Cesta narodniho sebezniceni

Karel z Čech 88.?.?.?

Ale Jarmilo, jak vy byste chtěla vytvořit světoobčana? Vždyť ti naši vyškolení lidé, co něco umějí, mají dnes všichni možnost jít někam jinam - do Německa, Kanady, USA a pod. a pomoci tak snížit platy stejných profesí tam. Ti z Německa, Kanady a z USA sice již možnost odejít jinam za lepším výdělkem nemají, ale to je neviditelná ruka trhu. Uplatní se jen ten, kdo má vlivnější známé. Uplatní se jen hodný a poslušný. Ostatní pohoří v konkurenci. Vždyť o co jde? Všichni jsou to jen služebníci a musí si být vědomi, že bez přízně Pána (příslušného úředníka) nemají šanci slušně přežít. Lidi je potřeba ke vděčnosti vychovávat. K vděčnosti vůči bohatým a mocným, vůči státním úředníkům a k jejich nadřízeným. Jinak by si plebs moc troufal a třeba by i reptal.

169124

27.08.2008 17:54

Vzpurné Rusko uznalo nezávislost rebelských oblastí Západu navzdory

RE: Je už zcela jasný že dnes

Karel z Čech 88.?.?.?

>Nechápu to pokrytectví USA, které v posledních
>letech vyvraždily statisíce civilistů po celém světě a
>ještě mají žaludek tvrdit, že jsou jedinou zárukou svobody.
>Fuj! [bliji]

Vy toho nechápete jistě víc. Nechápete současnou dobu. Vy žijete ještě v minulém století a jistě i v zajetí komunistické výchovy, že člověk by měl mít nějaké zásady.

Tady přece nejde o žádné pokrytectví. V současném režimu platí jako hlavní č.1. morální zásada, že co mocní činí, to dobře činí.
č.2. Pokud by čirou náhodou došlo k výjimce z uvedeného pravidla, tak pro posouzení případu je třeba držet se zásady uvedené pod č.1.

Zásadně tedy pravda a spravedlnost je v vždy na naší straně, ať děláme co děláme. Soupeř, protivník, konkurent zase naopak nemůže mít pravdu, ať dělá co dělá, vždy činí špatně. Kdo nám hlasitě nefandí je naším přirozeným nepřítelem.

Co tedy na jednání USA spatřujete pokryteckého? Jestliže vraždíme a loupíme my, je to v naprosté pohodě, máme na to sílu a tedy i právo. Pokud nám ve vraždění nebo v loupení někdo bude chtít bránit, tak to bude pouze zloduch z osy zla, kterého je třeba příkladně potrestat za to, nám nefandí. Přesně, jak prohlásili Bušovic Jiřík a Klement Gottwald: Kdo nejde s námi, jde proti nám.

Bohužel v ČR existují stále ještě zastydlí puberťáci, přesvědčení o tom, že USA nás osvobodily od komunistů v zájmu našich lidských práv. Ti prostoduší lidé nechápou, že američan neudělá (a v celé historii USA neudělal) nikdy nic, pokud mu z toho nekouká prospěch. Komunistický režim musel být zlikvidován proto, že bránil svobodnému obchodu. Neumožňoval prodej českých podniků západním firmám. To, že občané se s liberalizací trhu svezli a bylo jim umožněno, aby pokud měli za co, mohli vyjet na západ za nákupy, je jen vedlejší důsledek, náhodná shoda okolností.
V takové komunistické Číně v oblastech, kde je umožněno provozování společných podniků, jsou lidská práva v pohodě. To, že sem tam někoho zavřou na nějaký názor, na stavu lidských práv nic nemění. To se děje i v lepších domácnostech. Ovšem v oblastech, kde zahraniční kapitál nemůže nakupovat a zřizovat výrobní a obchodní kapacity, tam je stav lidských práv žalostný a vyžaduje nápravu. Stejně žalostný stav lidských práv je v některých zaostalejších částech světa v Africe a v Asii, kde dosud platné kmenové právo neumožňuje podávat půdu a nerostné bohatství zahraničních podnikatelům. V takových oblastech je přímo potřebný vojenský zásah na podporu lidských práv, především práva prodávat sebe a svůj majetek.

169232

28.08.2008 11:42

Proč jsem musel uznat Abcházii a Jižní Osetii

RE: Hezká řeč

Karel z Čech 88.?.?.?

Tady přece nejde o to, zda máme věřit či nevěřit. V běžném životě a v diplomacii zvlášť člověk některé pohnůtky svých činů zdůrazní a o jiných pomlčí. Víme však dost podrobně, jak konflikt od začástku probíhal a víme, že zahájení bojů nebyla nějaká zkratkovitá akce ze strany gruzínského prezidenta. Obě strany se na možný konflikt dlouhé měsíce předem připravovaly. Kromě "volebního programu" Saakasvilliho o tom svědčí např. diplomatická prohlášení a vzájemná varování z dubna t.r. Bylo by ze strany Ruska asi dost naivní a hloupé, aby pouze nečinně přihlíželo, když druhá strana intenzívně zbrojí. Ruští velitelé mírových sborů v J. Osetii jistě také 16 let nepopíjeli pouze gruzínský koňak, ale zpracovali si plány, jak budou v různých kritických situacích reagovat. A když konkrétní situace nastala, tak podle plánu okamžitě zareagovali, což se jistě dá pochopit.

A že Medveděv mluvi v souvislosti s J. Osetií o Rusech? No jestliže víc než 90 % Osetinců v j. Osetii má ruský pas, tak k tomu má jistě velmi pádný důvod. Jako státnímu příslušníku ČR mi Rusko asi ruský nevydá. Bušistán americký určitě také ne.

Rusko v daném případě hájí zájmy svých občanů (osetinců) i své státní a velmocenské. Bylo by divné, kdyby tak nečinilo. Zvlášť za současné situace, kdy mu v tom nikdo nemůže efektivně bránit. Agresor v daném případě je samozřejmě ten, kdo první porušil 16 let trvající klidový stav. Rusko pouze učinilo faktická opatření, aby se agresor nemohl v nejbližší době agresi opakovat, když poměrně decentně zlikvidovalo jistou část vojenské síly Gruzie - vojenskou techniku a základny.

Ve vztaku k Číně by bylo naivní předpokládat, že se bude někde vojensky angažovat v zájmu kohokoliv, kdo utrpí nějakou újmu. Angažovat se bude pouze v případě, kdy by byly vážně dotčeny její vlastní ekonomické a vojenskopolitické zájmy. Samozřejmě pokud se naskytne příležitost, aby z konfliktu na Kavkaze těžila ekonomicky, tak to Čína zcela jistě udělá.

169282

29.08.2008 16:23

Vzpurné Rusko uznalo nezávislost rebelských oblastí Západu navzdory

RE: Je už zcela jasný že dnes

Karel z Čech 88.?.?.?

Omlouvám se vám za nevhodně použitou formulaci. Neměl jsem v úmyslu nějak váš názor napadnout, jen jsem využil vaši větu k napojení svého příspěvku.
To, že píši o cynismu současného světa neznamená, se s ním ztotožňuji. Občas se snažím věci podat bez omáčky, aby morální, resp. nemorální aspekt více vynikl.

169427

03.09.2008 13:18

Hitlerův zákaz kouření

RE: Velmi se omlouvám,

Karel z Čech 88.?.?.?

Já se musím připojit. Reklama naší mladou generaci tvrdě ničí. Kdyby na děti nebylo z každého kouta 24 hodin denně útočeno všemi prostředky, že mají kouřit marihuanu, píchat si pervitin a brát drogy, tak by jistě statistiky nemusely vykazovat, že 70 % školních dětí má osobní zkušenosti s drogami. Co se v mládí naučíš,...

Drogová lobby, jedna z nejsilnějších lobby světa, cpoucí do dětí to svinstvo odmala(většina lidí začne drogovat v dětsví, kdy jsou děti nejvíce oslabené), mající z toho jasné miliardové zisky, stát má z toho daně, lidé umírají dřív, ušetří na důchodech a co má tak asi za zájem "protidrogová" lobby. Že by zdraví lidí? Fuj jak ošklivý záměr, pověsit, ukamenovat.

A to je tu ještě i alkoholová lobby. To samé v bledě modrém.

Skutečně nejlepší jedině vhodné řešení je každého již při narození očipovat a jakmile na okamžik přestane tancovat, jak já pískám, hned ho ťafnout. Jinak si ti hloupí, nezodpovědní lidé budou ke své škodě dělat, co sami chtějí. [naštvaný] [naštvaný]

169655

03.09.2008 15:19

Hitlerův zákaz kouření

RE: Velmi se omlouvám,

Karel z Čech 88.?.?.?

>>Skutečně nejlepší jedině vhodné řešení je každého
>již při narození očipovat...

>
>To nemyslíte vážne? Ak je tabak, prípadne alkohol, zdraviu
>nebezpečná droga, nestačilo by zakázať maloobchodný predaj?

Vy nejste vůbec podnikavý. Uvažujte rozumně. Když zakážete prodej, tak jak budete z prodeje vybírat daně? Takhle člověk zaplatí kromě normální DPH ještě vysokou zvláštní daň a navíc pokutu, že si grogu koupil a že ji užívá. Samozřejmě mu lze dát i přirážku na zdravotní pojištění.

Lidi dnes jsou mazaní vykukové. Když chcete prodat, tak je musíte hodně a nákladně přesvědčovat, že tu věc potřebují. Výhodnější je zákonem používání věci zakázat nebo omezovat a pak o to bude velký zájem a lidé zaplatí cenu, jakou si řeknete.

Zdraví nebezpečná droga? A co podle vás dnes není zdraví nebezpečné? Na nic takového si nemohu vzpomenout. Nejen voda (nebalená) i vzduch dnes škodí zdraví. Zanedlouho i vzduch se bude lidem prodávat balený, aby se na něm dalo vydělat. Koupíte si balený vzduch a přestane vám vadit, že vedle vás někdo kouří.
[chechtot]
Pro jistotu vám doporučuji ještě jednou si pomalu přečíst, co jsem v předchozím příspěvku napsal.

Jinak jako kuřákovi se mi článek líbí. Potvrzuje, co ví i každá zdravotní sestra na plicním oddělení nemocnice - že na rakovinu plic umírá víc nekuřáků než kuřáků. Zauzené plíce nejsou tak náchylné na chytání různých neřádů ze vzduchu. (Navíc i ta rakovina má hlavní příčinu ve stresu, jako velká část civilizačních nemocí.)
To je podobné jako se žloutenkou. Úzkostlivě čistotný člověk žloutenku chytne mnohem snáz, než člověk na všelijaké bacily zvyklý. Ten čistotný neměl potřebu vytvořit si na bacily imunitu - není na to trénován.

169665

03.09.2008 21:40

Lekce válečných úspěchů a neúspěchů

RE: dovětek

Karel z Čech 88.?.?.?

Předně si myslím, že interní ruské zhodnocení Kavkazské akce se asi bude trochu lišit od zhodnocení pro media. Tak neschopné ruské tajné služby nikdy nebyly a jistě ani dnes nejsou, aby jednak na ruskou armádu umožnily vyžvanění skutečně závažných informací a jednak nedokázaly se z vlastních chyb poučit. Jistě, to, co se v obou článcích uvádí, jsou všeobecně známé skutečnosti, omílané již řadu let. Dnes v Rusku nevládne žádný neomylný s stihomamem postižený Džugašvili. Dá se proto předpokládat, že skutečně vážné zjištěné nedostatky budou velmi rychle v armádě odstraněny. Samozřejmě celková modernizace armády je záležitostí dlouhodobou. Rusko se však zatím nechystá na nějaké větší dobyvačné akce ve světě a proto hlavní pozornost jistě bude stále věnovat strategické obraně. K tomu nepotřebuje tisice nejmoderněji vybavených a vyzbrojených tanků. Ta stará technika, opravitelná kladivem, mu na zabezpečení dostatečné místní ochrany území jistě stačí. A takové techniky má dostatek.

Jistě bude také pozorně sledovat, jakým způsobem nyní Gruzie za od USA slíbenou miliardu dolarů, svojí armádu obnoví. Dá se předpokládat, že Gruzínská armáda bude opět vybavena americkým a izraelským poměrně moderním šrotem. Miliarda dolarů je cca jednoroční gruzínský výdaj na armádu z posledních let. Tedy gruzínskou armádu americká pomoc na nohy hned tak nepostaví.

Nějaká nová pozemní válka Rusku v současnosti nehrozí. Kromě nějakých malých záškodnických bojůvek dnes žádný stát proti Rusku bojovat nebude, protože by do čekal osud Gruzie. I na Ukrajině se nyní mění politická situace ve prospěch Ruska. Jediná hrozba pro Rusko je možný raketový útok ze strany USA. To, co dnes hrozí Íránu, ovšem ve značně větším rozsahu. Proto do této oblasti musí Rusko přednostně investovat. O zastaralých ruských tancích bude možno dál psát jistě řadu let populární novinové články. Nepochybuji, že ruská propaganda takové články bude občasně přiživovat.

169716

04.09.2008 16:41

Petiční stan na Václavském náměstí

RE: VY S NÁMI MY S VÁMI

Karel z Čech 88.?.?.?

Zase jeden vyhulený vyvolený.

Jistě nikoho ani nenapadne čekat, že petici budou podepisovat nastrčení agenti sionistů.

169837

09.09.2008 22:36

Topolánek jako druhý Viktor „Čistič“?

RE: Kdo s čím zachází, tím také schází

Karel z Čech 88.?.?.?

>Z ledna 2008:
>
>(Langerova) novela počítá s tím, že by při vyšetřování
>úplatkářství pomáhali zvláštní policejní agenti.

>
>Úkolem protikorupčního agenta je podle Langera infiltrovat se
>do "prostředí, kde existuje podezření z korupce, a toto
>prostředí se skrytou identitou mapovat, odhalovat trestnou
>činnost, shromažďovat důkazy".
>
> [smích] [překvapení] [smích]

Důkazy se uloží do archivu a až se to hodí, tak se vytáhnou nebo v archivu zůstanou, bude-li podnikatel řádně přispívat do stranické pokladny na volební a přesvědčovací fond.
Jinak - bez peněz - se u nás politika dělat nedá, když v parlamentě je stav 100:100.

Někteří poslanci jsou vrtkaví, nevíte s jakou náladou ráno vstavou a tak by snadno mohla koalice a s ní i vláda padnout. Proto je nutné správné hlasování podpořit finanční injekci a pokud to nezafunguje, tak nějakým shromážděným důkazním materiálem. Vesecká nemůže všechno uhlídat a do některých záležitostí ji není vhodné zasvěcovat.

Vždyť bez informační součinnosti tajných služeb, které dodávají našim státníkům potřebnou přesvědčovací dokumentaci, bychom třeba ještě ani dnes neměli zvoleného prezidenta.
Pochopitelně, pokud nějaká novinářská hyena zveřejní informace o zaužívaných pracovních postupech, tak je nejlepší nic nevědět a nikoho neznat, chování lotra hlasitě odsoudit a pak ho usadit do vhodné trafiky.
Vložený obrázek

170230

26.09.2008 10:43

Piráti získali tanky Т-72

RE: Jak se asi bude Ukrajině hodit...

Karel z Čech 88.?.?.?

Předpokládáte, že teď Rusko nařídí humanitární bombardování Kenie? Já myslím, že nikoliv. Rusko není Bušistán, aby na druhé straně zeměkoule bombardovalo civilisty a ani náš ex Havel tam nemá vlivné slovo.

Jestliže v těch pobřežních vodách tak kvete pirátství, jak se v článku píše, tak Ukrajina měla zajistit potřebná opatření pro ochranu dopravovaného nákladu. Přinejmenším domluvit ochranný vojenský doprovod odběratele citlivého nákladu.

Zajímalo by mě v té souvislosti, kdo utrpěl škodu, kdo to srandu platí. Zda přepravované tanky a technika byly v okamžiku přepadení lodě vlastnictvím starého nebo již nového majitele. To je záležitost smluvních podmínek.

Ty tanky se samozřejmě někde objeví a Rusko (jsou to staré ruské tanky) bude obviněno, že dodává zbraně, kam nemá. Takovou událost nám naše media jistě nezamlčí.

171661

26.09.2008 14:13

Už zase hoří hranice

RE: Ukazka zidovskej vselasky k svetu. z erecu

Karel z Čech 88.?.?.?

Tak už i bojovný mrňavý Šimon (ten, co nedávno kvičel Které antisemitské prase zase chrochtá? ) se nám k věci vyjádřil :
Sedláček, agilní publicista a překladatel antisemitských a neonacistických článků, publikovaných např. i na webu Zvědavec (který patří Vladimíru Stworovi, také trestně stíhanému za popírání holocaustu), dostal trest 3 let ve věznici s ostrahou, Budík 2 let ve věznici s dozorem.
Sedláček a Budík byli odsouzeni za to, že v letech 2003 a 2004 vydávali na internetu časopis Poslední generace, kam články - oslavující nacistický režim III. říše, vyzývající k likvidaci Židů a popírající nacistický holocaust - dílem sami psali, dílem překládali.


Poslední generaci jsem nikdy nečetl, avšak za celou řadu let se mi na článek vyzývající k likvidaci židů na internetu ještě nepodařilo narazit. Asi mám smůlu, když takové články se podle kvikotu sionistů na internetu množí jako houby po dešti. Zato o vyvražďování Palestinců čistokrevnými vyvolenými se lze dočíst prakticky každý měsíc ve všech mediích. Jediné vyhrůžky židům, o kterých se během mnoha posledních let bylo možno dočíst, pocházejí od samotných vyvolených, stresovaných tím, že se nikdo k žádným vyhrůžkám proti nim nemá. Tak iniciativně podpořili evropský antisemitismus, aby nezašel na úbytě.

Čekám, kdy se nám Šimon vzmuží po vzoru soukmenovců z jiných evropských zemí a osobně vyrazí pomalovat nějakou synagogu nebo židovský hřbitov hákovými kříži, aby zdůraznil důležitost existence svého ligového antisemitského spolku.

171688

26.09.2008 16:38

Už zase hoří hranice

RE: Jen několik poznamek....

Karel z Čech 88.?.?.?

No když se to tak vezme kolem a kolem, tak "známí neonacisté" dostali tresty poměrně mírné v poměru k méně známým :
Extremistům hrozí za prvomájovou propagaci neonacismu osm let
Budování NWO si nemůžeme nechat narušovat nějakými nekalými neonacistickými živly. Bude potřeba vrátit se ke starým osvědčeným výchovným metodám. Jsi nácek (revizionista) - tak tu máš desítku do gulagu. A před propuštěním dostaneš repete. Bohužel ty gulagy zatím ještě nemáme, ale všechno bude a my nebudem. Schází nám zahraniční poradci, abychom se s radikály dokázali vypořádat. Ale Tupohlávek už na tom pracuje, aby k nám nějaké přitáhnul. Pak to půjde ráz na ráz. Nacvičeno již máme : Kdo neskáče není Čech. Snadno si tedy osvojíme : Kdo nekývá je nebezpečný radikál.
A kdo není s námi, tak jak pravil Georg z Buše, je proti nám a zameteme s ním. K tomu nám dopomáhej bůh a přátelé nejvěrnější, ze zámoří s hvězdami a pruhy a Vložený obrázek.
Každý si musí být vědom, že na myšlení tady máme zákonnou vládu, která ví nejlíp, co ovčani potřebují a vyškolená státem uznaná media. V nich se každý dočte, co je povinen si myslet.

171711

02.10.2008 22:35

Ozdravný proces započal

RE: ale kdeže!

Karel z Čech 88.?.?.?

Nedovedu si vysvětlit, vážený pane, kde se ve vás to vypjaté elitářství bere. Vždyť většinou vaše příspěvky působí dojmem skutečně promyšlených seriózních názorů inteligentního a skutečně moudrého člověka. Chápu, že Jarmila vás vytočila, když se neomaleně dotkla vašeho majestátu. Ovšem nechat se vytočit až do ztráty sebekontroly ..morální "slušňačno".. Takže se běžte bodnout vy, a spláchněte za sebou drzá ženská. je u vás překvapující i když ne neočekávané. Není to poprvé. Ovšem nesrovnává se to s vaší inteligencí a nadhledem (smajlíka jsem si všiml).

Pravdu máte v tom, že v lidské populaci asi vždy se nějací mazaní vychcánkové nacházeli. Ovšem společnost si s nimi dokázala poradit. V dávnější minulosti vyloučením z tlupy, ve starém Řecku demokraticky ostrakismem. Na deset let byl od vychcánka pojov a on se zklidnil. Bohužel větší pospolitosti jak městské státy již žádný podobný mechanismus své ochrany neměly. Tak se stalo, že se nám vychcánci přemnožili, a to přesto, že již Bible i její ústně tradovaní dílčí předchůdci volnou ruku trhu omezovali zejména zákazem lichvy. Direktivními nařízeními státu byl ve starém Řecku občas omezován i trh s otroky i nakládání s nimi a pod.

Pravdu máte i v tom,že po většinu doby existence moderního člověka majetek existoval. Ovšem pouze jako majetek rodu, pospolitosti, nikoliv jako majetek soukromý. Soukromý majetek existuje pouze něco málo přes nějakých 5 možná někde až 10 tisíc let. Tedy zanedbatelnou dobu existence nejen člověka jako druhu, ale i existence moderního člověka. Právě až soukromý majetek člověka změnil - z některých lidí se vyvinuli až neuvěřitelní, bezohlední chamtivci. A právě ti lidstvo přivedli do současné ekonomické krize. Mnoho desítek let s řadou peripetií bude trvat, než lidstvo z této krize vybředne. Ve své nevědomosti předpokládám, že zatím nikdo nemá recept na uspořádání společnosti, ve kterém by podobné krize byly zažehnány. Některé znaky té budoucí bezkrizové společnosti je jistě možno definovat již dnes. Především bude třeba vytvořit takové společenské klima a ekonomické podmínky, ve kterých elitářtí vychcánci nebudou mít žádnou šanci. Že je to úkol nelehký, je jistě evidentní.

Tím nenapadám vás jako osobu, naopak vám držím palce při budování vašeho nového naturálního způsobu života. Napadám jen váš názor na zákonitost existence elit a vychcánků. Lidé rozhodně nejsou všichni stejní. Nelze však připustit v zájmu zachování lidstva, aby někteří vychytralí (v pozdějších generacích třeba již jen degenerovaní) jednotlivci žili na úkor lidí pracovitých.

172176

02.10.2008 23:17

Já jsem agent, Ty jsi agent...

RE: Síť:

Karel z Čech 88.?.?.?

KGB musí být skutečně značně velká a silná instituce, když jen u nás podle průzkumů má cca 7 milionů tajných agentů. Takovým výsledkem se CIA chlubit nemůže. O BIS ani nemluvě.

Že se BISka trochu nesnaží nějaké agenty přetáhnout na svojí stranu? Možná i BIS řídí agenti KGB a ti se teď do zprávy BIS pro českou vládu nedopatřením prokecli.

172178

03.10.2008 12:59

Ozdravný proces započal

RE: ale kdeže!

Karel z Čech 88.?.?.?

Vážený pane, musím přiznat, že jste mě reakcí na můj příspěvek zklamal, byť ne zcela neočekávaně. Já jsem přece nikde nepsal, že lidé jsou stejní či že je třeba je tak omezit, aby stejní byli, aby byli šedivou masou. Psal jsem jen, že je třeba omezit vychcánky, tedy osoby, které své schopnosti zneužívají vůči jiným lidem.

Vy, jak je z vašeho posuzování i pradávných regulačních opatření (Bible, starověk) jakoukoliv regulaci považujete za nevhodné omezení schopného člověka. Jenže právě morálka a zvykové právo v rodové společnosti a pak i psané zákony (v Evropě starověké Řecko a Řím) umožnili soužití lidských pospolitostí. Již před dvěmi a půl tisíci lety římské právo stanovilo závazná pravidla nejen vzájemného vztahu státu a občana - právo veřejné, ale i pravidla zcela soukromých vztahů mezi občana i mezi členy rodiny - právo soukromé. Bez těchto regulačních opatření by se nikdy Řím nestal tím, čím ve své době byl. Na můj argument o starověkých regulacích lidského chování poukazujete na deformace mezilidských vztahů v období reálného socialismu a snahu "nenávistného komunismu nastolit rovnou-pokřivenou společnost". Vy přece velmi dobře víte, že komunistické ideály se snažili v praxi uplatit pouze někteří utopičtí socialisté ve své době a pak jen židé v kibucech. Období válečného komunismu v Rusku trvalo jen velmi krátkou dobu, přičemž uplatňovaný rudý teror byl jen protiváhou bílého teroru. O skutečném komunismu s této souvislosti proto nelze hovořit. Po NEPu pak v Rusku nastoupil socialismus deformovaný Stalinovým kultem osobnosti, nikoliv komunismus. O praxi komunismu proto nelze hovořit, když dosud nikdy nikde zaveden nebyl. A jistě ani nikde již alespoň během nejbližších století zaveden nebude.

Žádný konkrétní recept na "zavedení spravedlivé společnosti" nemám. Kdybych takový recept měl, byl bych jistě nositelem Nobelovy ceny. Za "spravedlivou společnost" rozhodně nepovažuji rovnostářskou masu, jak mi podsouváte. Tvrdím pouze, že zákonnými prostředky - právem - je třeba omezit zneužívání nemorální mazanosti některými lidmi. Jsem si vědom, že ani zákony zakazujícími a trestajícími třeba vraždy, se vraždy z lidské společnosti vyřadit nepodařilo. Jistě však takové zákony vraždění omezují. Právní řád je nutno podle mě změnit tak, aby nejvyšším bohem práva nebyl majetek, ale člověk.

Zklamám nejsem tím, že se mi nepodařilo vás přesvědčit - to jsem ani neočekával. Zklamán jsem vaším přezíravým elitářským přístupem k ostatním diskutujícím. Připadáte mi, promiňte mi to přirovnání, jako Jan Vidím před několika lety při vystoupení v televizním šotu : "Já jsem byl zvolen, já mam mandát, já mam informace a proto já mám pravdu a bude podle mého. Názory ostatních mě nezajímají." Skutečně moudrého člověka inteligence, vzdělání ani prestižní postav...

Automaticky kráceno

172230

03.10.2008 13:08

Ozdravný proces započal

RE: ale kdeže!

Karel z Čech 88.?.?.?

Pokračování
Skutečně moudrého člověka inteligence, vzdělání ani prestižní postavení neopravňují k nafoukanosti a přezíravému chování k jiným lidem.

Na internetu je dovoleno skoro vše. Je možné názorového protivníka dehonestoval, urážet, pomlouvat tak, jak nám to v předvolebním boji předvádějí veřejně představitelé politických stran. V osobním i písemném stykuje však přinejmenším vhodné zachovávat jistou míru slušnosti. Jako elitář jste si jistě vědom, že urážky a nadávky vypovídají více o jejich autorovi, než o adresátovi.

Nepochybuji o tom, že stránku http://kubata.nazory.cz/index.htm znáte, stejně jako asi znáte návrh na http://www.svedomi.cz/on/on2005/on0503p_kuj_politi....
Navíc si dovolím doporučit vaší pozornosti článek Františka Rozhoně Proč nejsem antikomunistou

172231

08.10.2008 11:45

Island v centru ekonomické bouře

RE: Dlužníci

Karel z Čech 88.?.?.?

To je skutečně zajímavá otázka, kterou jsem si před časem také kladl. Všechny státy, velké i malé, jsou více či méně zadlužené. Některé dříve rozvojové státy své dluhy z části nebo i zcela zaplatily, jiným byly odpuštěny a mnohé další dluhy trvají. To jsou dluhy zpravidla vůči MMF. Diskutovali jsme tady na toto téma, přišly i ekonomické články (100 + 5 % navíc aj.) a výsledek byl konstatování, že banky vyrábějí peníze z dluhů. Tedy všechny banky, nejen emisní, z toho, co si jiní od bank vypůjčí. Čím víc dlužníků a větší dluh vůči bance, tím je banka bohatší. Jasná, srozumitelná teorie, která ovšem vede k důsledku, že banky nakonec vlastní víc majetku, než kolik ho na světě existuje.

Současná bankovní krize touto teorií, resp. mým chápáním této teorie výroby peněz, poněkud otřásla. Pokud by byla skutečně pravdivá, tak současný nedostatek likvidity bank by byl jednoduše řešitelný tím, že předlužené banky si navzájem poskytnou půjčky a tím jsou ztráty smazány a jsou vytvořeny další peníze k dalšímu půjčování jiným zájemcům. Jenže v praxi to dnes jak vidíme nefunguje, krachují ty největší banky a krachem je ohrožen dokonce i samotný FED.

Samozřejmě banka může v důsledku nedostatku likvidity zkrachovat i v situaci, kdy její skutečná aktiva přesahují pasiva. Prostě když aktiva nelze okamžitě zpeněžit. Pak ale je přece zbytečné cpát do banky stovky miliard dolarů ze státního rozpočtu jako dotace, když stát může jako pomoc bance na řádný úvěr třeba od FEDu od krachující banky odkoupit část jejích momentálně nezpeněžitelných aktiv. To se však nikde ve světě dnes neděje. Nechápu proč.

Snad jediné vysvětlení je, že všichni jsou si vědomi, že aktiva bank vytvořená na základě dluhu, jsou pouhá imaginární čísla, prostě vyčíslenou hodnotu ve skutečnosti nemají. A že nemají musí být každému člověku se selským rozumem zřejmé. Nelze věřit údaji, že banka vlastní víc majetku, než ve světě skutečně existuje.

Takový problém však je řešitelný devalvací měny. V normálním světě na normálně fungujícím trhu by dnes USD neměl stát 15 Kč, ale třeba 3,50 Kč (- jen tak jako příklad), což by mezinárodní problém s nadhodnoceným dolarem vyřešilo. Dolar však momentálně opět stoupá.

Výsledným dojmem pro mě jako laika je, že mezinárodní bankéři svými tanečky na téma bankovní krize přepumpovávají peníze z kapes daňových poplatníků do vlastních kapes. Tedy jakási loupež tisíciletí. Jednorázová prémie k tomu, že veškerý zadlužený majetek světa patří jen a jen jim.

Předpokládám, že se najde odborník, který nám problematiku vysvětlí odborněji.

172603

08.10.2008 21:07

Irák nehodlá dát v rozvoji ropných polí přednost americkým firmám

Informace je to nepochybně zajímavá

Karel z Čech 88.?.?.?

Svědčila by o tom, že celá mnohaletá bolestná válka v Iráku byla zbytečná, SSA cíl sledovaný vojenskou intervencí (kontrola ropných zdrojů) nedosáhly a ani již nedosáhnou.

Je jistě pochopitelné, že SSA vyčerpané válkami a navíc postižené krizí nemají prostředky pro rozvoj těžby ropy v Iráku. Naopak země jako Čína, Rusko, Indie aj. mají finančních prostředků nadbytek a jistě by je rády investovaly do perspektivních odvětví v zahraničí.

Ovšem skute¨čnost, že SSA jsou skoro na mizině nedokládá, že na mizině jsou i americké ropné kartely. Ty naopak zejména během posledního roku značně zbohatly. Tedy prostředky na rozvoj těžby ropy v Iráku by mýt měly.

Zatím jde o ojedinělé kontrakty iráckého státu s firmami ze zemí nezúčastněných v koalici ochotných. Také by bylo významné vědět, zda irácká vláda uzavírá kontrakty na ropná pole, která ji zůstávají k dispozici, či na pole v dispozici interventů. Patrně půjde o první případ. Je to sice pro SSA nemilé, ale poměrně nevýznamné. Uvidíme, co přinese budoucnost.

172632

Stránka: 1 2 3 4 5

Káva pro Zvědavce

44

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc listopad přispělo 98 čtenářů částkou 15 298 korun, což je 44 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
15SucVps1Cpxd6ahR6uxx6SJiR16SZgR7b

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Neuvěřitelně otevřený článek o teroru politické korektnosti na Expres.cz23.11.20 18:31 Česká republika 3

Sidney Powell: It will be BIBLICAL - advokátka bez obalu odhaluje podvody ve volbách23.11.20 13:53 USA 3

Newsroom ČT24 má jasno: hurá, očkovat!22.11.20 11:13 Česká republika 7

Spacákova revoluce 2?20.11.20 13:08 Česká republika 2

Novináři používají agregát dýmu pro zdramatizování protestů20.11.20 12:25 Slovensko 5

Sčítačka hlasů v poslanecké sněmovně je cinknutá a upravuje hlasování20.11.20 04:14 Česká republika 1

Šéf protiteroristické skupiny navrhuje národní debatu o kriminalizaci pochybovačů o vakcíně19.11.20 23:14 Británie 3

TRUMP TRIBUTE II CZ19.11.20 14:45 USA 0

Na Slovensku střílí gumovými projektily do hlav lidem18.11.20 22:25 Slovensko 0

Ještě jednou President Trump18.11.20 22:13 USA 1

Vláda vyrobila další paskvil, obchody zavírají při zákazu vycházení17.11.20 17:34 Česká republika 4

V polní nemocnici v Letňanech neležel jediný pacient16.11.20 22:10 Česká republika 2

Vládě se zalíbilo omezování a šikanování lidí, další komplikace při nákupu potravin16.11.20 19:09 Česká republika 0

To je vlastenec a ne jak jej líčí media15.11.20 21:55 USA 2

Rozvrat vzdělanosti národa v přímém přenosu15.11.20 21:17 Česká republika 10

Soud rozhodl, že nařízení nosit roušky venku bylo nezákonné13.11.20 19:03 Česká republika 4

Od Prymuly k Blatnému. Aneb z bláta do louže13.11.20 16:27 Česká republika 3

Trump bojuje jako lev. Vyhodil vedení Pentagonu. Na iDnes z toho šílí11.11.20 23:26 USA 6

Jak je to se zahlcenými krematorii covidovými mrtvými v Ostravě10.11.20 10:43 Česká republika 3

Městský soud bude posuzovat zákonnost nošení roušek09.11.20 19:50 Česká republika 2

Měnové kurzy

USD
22,18 Kč
Euro
26,29 Kč
Libra
29,58 Kč
Kanadský dolar
17,00 Kč
Australský dolar
16,23 Kč
Švýcarský frank
24,32 Kč
100 japonských jenů
21,22 Kč
Čínský juan
3,37 Kč
Polský zloty
5,88 Kč
100 maď. forintů
7,29 Kč
Ukrajinská hřivna
0,78 Kč
100 rublů
29,18 Kč
1 unce (31,1g) zlata
40 464,28 Kč
1 unce stříbra
519,14 Kč
Bitcoin
409 043,85 Kč

Poslední aktualizace: 24.11.2020 07:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo ?