Zpátky na příspěvek ›

Všechny příspěvky ze stejné IP adresy

Nalezeno 290 příspěveků, 2 různá jména: <nic>, Erwin.

Stránka: 1 2 3

Setříděno od nejstaršího, přetřídit od nejnovějšího

27.12.2010 10:55

Pochybnosti o udržitelnosti eura

RE: Nemecký verejný dlh dosiahne historický rekord

Erwin 91.?.?.?

>Ak máte Erwin nejaké lepšie pomenovania, definície pre
>dnešný systém, sem s nimi [smích]

Ne, nemám. Vaše vysvětlení je velmi výstižné a vyčerpávající. (ne, nejsem vyčerpán). Souhlasím s Vámi a jsem dobrovolně nucen nadále používat tento výstižný příměr.

234992

27.12.2010 15:20

Proti Novému světovému řádu

RE: Občanská společnost, která se tím detailně zabývá

Erwin 91.?.?.?

Pane Pavle, nejsem ekonom a nedokážu tedy posoudit průběh a dopad takové reformy, jakou navrhujete. Jsem toho názoru,že JAKÁKOLIV politická či ekonomická reforma bude lepší, než současný stav.
Chtěl bych Vás též požádat o zklidnění a naslouchání (viz Vaše včerejší debata s Anonymusem) i jiným názorům. Zdá se mi, že se snažíte prosadit své myšlenky příliš zuřivě. Netvrdím, že jsou špatné, ale zkuste se zamyslet i nad radami a připomínkami jiných.

235008

07.01.2011 08:02

Turecko nejvíce ohrožují USA a Izrael, myslí si Turci

Nějak mi to nejde do makovice

Erwin 91.?.?.?

Turecko nejvíce ohrožují USA a Izrael, myslí si Turci. ...
Írán, který... hodnotí jen 3 % dotázaných, že není hrozbou pro Turecko.
Je tedy 97 % Turků přesvědčeno, že je Írán hrozbou ? Pokud ano, proč ten zavádějící nadpis ?

235713

13.01.2011 12:54

Podvod zvaný úroky

Myslím, že autor

Erwin 91.?.?.?

poměrně jednoduše a srozumitelně vysvětluje, že úrok není ve skutečnosti odměna za to, že někomu, kdo rychle potřebuje peníze, tyto prostředky někdo půjčí. Předpokládám, že mnozí si tak uvědomí, že vidí tento problém velmi zjednodušeně. Nejsem odborník, abych to hodnotil, nás laiky mohou články a rozbory této tématiky pouze popostrčit k určitému postoji. Když si ovšem člověk dá dohromady 1 + 1, výjde mu v souvislostech opět jen švidl, neúcta k ostatním, zlodějina a nemilosrdná touha po moci.

235958

14.01.2011 12:13

Kritická analýza trhu a ekonomické krize

RE: Komunistické recepty autora nefungují!!

Erwin 91.?.?.?

Pane Lhoták, rád čtu Vaše články buď zde nebo na Vašem blogu. Jsou poměrně vyčerpávajícím pohledem na téma samy o sobě a psané, řekl bych, gramotným a obratově výstižným jazykem. Ne každý reaguje na svém blogu či jinde na vlastní články. Děláte dobře, že zde raegujete a snažíte se nejasnosti a polemiky uvést na pravou míru z pohledu Vašeho záměru, co jste chtěl sdělit.

Trošku se ale degradujete, na rozdíl od myšlenek a úvah, které jsou produktem střízlivě a bystré mysli, když o diskutujícim tvrdíte, že je hloupý. Nějak mi to k Vám nesedí. Všichni jsme nebo byli v určitých oblastech hloupí, ale na to musíme přijít sami. Jestliže nám někdo bude namlouvat, že jsme hloupí, můžeme reagovat různě, ale pokud si to sami neuvědomíme, do té doby jsme hluší a slepí.

236033

20.01.2011 06:40

Princip sociálního státu

Pan Etheral

Erwin 91.?.?.?

má zvláštní dar mnoha slovy neříci vůbec nic.
Oceňuji na tomto článku zdůraznění slova přirozenost. Přirozeného chodu společnosti, přirozených vztahů atd. Pokud alespoň nakrátko vystoupíme z kolotoče dnešního světa, můžeme začít uvažovat o těchto přirozených, zdánlivě utopických či zatím nerealizovatelných principech. Je nutno začít hledat a pojmenovat přirozený chod společnosti v jednotlivých oblastech. Jestliže začneme o tom smysluplně hovořit, je to dobrý předpoklad se pohnout správným směrem.

236461

27.01.2011 05:59

To že je elita národa?

RE: A kdo je tedy tou skutečnou elitou národa?

Erwin 91.?.?.?

Pan Vojta má pravdu v tom, že nelze žít trvale s pocitem, že něco stále jen nechci. Dokáže to člověka užírat. Ovšem podává to tak, jakoby si neuvědomoval, že je nutno nejprve zjistit stav věcí, pojmenovat je a negativní odmítnout. To je základní předpoklad.
Ano, je pravdou, jak zde někdo nedávno poznamenal, že je nutno bojovat ZA něco, ne PROTI něčemu. Je to nepochybně správné.
V roce 89 jsme cinkali klíči PROTI něčemu. Bylo to také správně, jako první krok k eliminaci vlády komunistů (nakonec to dopadlo, jak vidíme, úplně jinak; dnes se stydím, že jsem tehdy těmi klíči cinkal, ale to sem teď nepatří). Pokud byste se v té době zeptali kohokoliv, za co demonstruje, myslím, že odpovědí by bylo PROTI tehdejšímu režimu.
Dalším logickým krokem je pak pojmenovat to, co chceme.
Je potěšitelné, že se již objevují první vlaštovky s úvahami, jak dále. Oceňuji v tomto smyslu například články pana Lhotáka, snad i odkazy na ekonomickoureformu.cz atd. Jsou to nesmělé kroky vpřed a myslím, že naše úvahy, komentáře a příspěvky by měly směřovat tímto směrem.

236873

27.01.2011 10:22

Do hola!

Pane Vladimíre,

Erwin 91.?.?.?

nechci, aby to vyznělo nějak negativně, ani se Vás nechci dotkout, ale na prvním obrázku mi připomínáte učitele dějepravy z Dolní Lhoty, na tom posledním ovšem vypadáte sebevědomě až nebezpečně.

236892

28.01.2011 14:58

Izrael vrací úder

RE: Netvrdím že by za tím nemohli stát

Erwin 91.?.?.?

Tento web je kritizován za mnohé články a úvahy. Má dokonce i svůj "fanklub". Zvědavec je rasistický, antisemitský, fašistický, komunistický, nacistický, protiamerický. Uf, to snad stačí, více by toho ani neunesl. S takovým hodnocením se můžeme běžně setkat. Když se k tomu přidá kriminální stíhání provozovatele za "porušení zákona" nejvyššího nad všechny zákony, dostaneme ten správný obrázek.

Tento článek a podobné nám editor předkládá k úvahám a uděluje nám prostor pro diskusi. Nemusíte, a není to ani záměrem, se vším souhlasit a odkývat. Naopak, je správné a důležité, že jej kritizujete, o tom to je. Jen prosím nechejme výběr článků na Vladimírovi a rozhodněme se, zda chceme být dobrovolně členy této společnosti nebo jednoduše sem chodit nebudeme. Je to "jeho boj".

236990

02.02.2011 07:00

Nejlepší reforma školství: Zrušení?

RE: kvalita populace

Erwin 91.?.?.?

Pane Vojto, byl bych raději, snad též ostatní i pan Lischka, kdybychom se věnovali článku a hovořili raději v této debatě o vzdělání a školství. Kvízy si můžeme řešit jinde. Podobné úkoly řešil syn, když se připravoval na zkoušky na střední školu.
Magická koule....Aby to někomu zbytečně nevrtalo hlavou, řešení je :
Ať sčítáte a odečítáte jakákoliv čísla dle zadání, vždy vám výjde výsledek 9,nebo 18, 27, 36, 45, 54, 63, 72, 81. A vždy je v tabulce u všech těchto čísel stejný symbol. VŽDY. A jiný symbol se nemůže objevit ani po kliknutí na magickou kouli.
Jsem rád, že se po delší době zde objevil článeček od p.Lischky, už jsem si myslel, že na nás zanevřel.
Zaráží mne jedna věc. Neochota a nechuť, obecně ,u dnešních dětí, vzdělávat se. Vím o několika asijských dětech, které navštěvují školy s dětmi z mého okolí. Jsou to potomci přistěhovalců a do telefonu nepoznáte, zda mluvíte s Čechem či cizincem. Tyto děti vynikají pílí a touhou zařadit se do společnosti, ale mnohdy se jim to nedaří z důvodu, že se odlišují jiným přístupem k učení. Berou to totiž zodpovědněji a nekašlou na školu, jako naše. Nejsou inteligentnější (můžeme porovnat statistiky etnik - IQ je v průměru stejné, bílí mají více hloupých a geniálních, asiaté mají méně hlupáků a géniů, úroveň inteligence je průměrnější), ale ctižádostivější. Ať je pak úroveň školství jakákoliv, pílí a ctižádostí dokáží žáci a studenti vzdělat sebe a najít si uplatnění. Zdá se mi, že mnohým to dnes chybí.
Nedávno mne žena donutila dívat se na TV. Obvykle to nedělám, ale byla si tak jista, že mne to zaujme, že vytrvala s přemlováním. Byl tam pořad s J.Krampolem a na ulici zpovídali nějaké lidi, kladli jim stupidní a primitivní otázky. Nevěřil jsem svým očím. Mladí, sympatičtí lidé nevěděli zhola nic. Myslel jsem, že jde o žert či přistáli nějací Marťané. Bylo mi smutno. Už se na televizi dívat raději nebudu.

237430

07.02.2011 10:59

Čína vytáhla evropskou kartu, důsledky ustavení čínského dolarového swapu

RE: Anglosaské banky?!

Erwin 91.?.?.?

Čteme, čteme pozorně, nebojte. Pokud bych k Vašemu příspěvku měl napsat jen, že je to zajímavá úvaha, či že s Vámi souhlasím, má to nulovou vypovídající hodnotu pro ostatní. Proto se v podobných situacích varuji komentářů a snad i ostatní. Doplňuji si tak úvahy, aniž bych měl potřebu své sdělovat okolí. Vladimír nás nabádá před psaním příspěvků, abychom psali pouze máme-li co říci. Snažím se toho držet.

237741

15.02.2011 07:17

Vynořující se kontrarevoluce v Tunisu a Egyptě

RE: Myšlenkové a duchovní vakuum v Evropě

Erwin 91.?.?.?

Zajímavé. Opět ukázka řídkého jevu - náznaku, jak by to mohlo vypadat, až budou smeteni zločinci v Evropě. Rozhodně budu nad tím přemýšlet a doufám, pokud se rozvine debata, že si některé důležité věci ujasníme.

238110

04.03.2011 11:28

Americká inflace způsobila nepokoje v Alžíru, Tunisu, Egyptě a Libyi

RE: Nenapsal bych Americka,ale ,napsal bych svetova inflace.

Erwin 91.?.?.?

Ono lidé si totiž nechali nakecat, že demokracie je nejpravedlivější společnost (podobně jako to v minulosti měl být komunismus - nejvyšší stádium lidstva) a nevidí žádné východisko. V 89 jsme alespoň viděli na Západě plné regály a pěkná města i vesnice. Bylo (naivně) čeho dosáhnout. Dnes už většina nevidí žádný cíl případné revoluce. Jen potrestání darebáků. To je ovšem málo.
Řečem o komunismu nikdo (snad) v 89 nevěřil, dnes je propaganda tak propracovaná a lži tak velmi chytře podávané, že lidé nevidí příčiny neutěšeného stavu v systému, ale v politicích, kteří jsou momentálně u moci. Bláhově se domnívají, že výměnou politické strany (ve volbách nebo i revolucí) se něco změní. Pokud bude mít hlas dvou hlupáků dvojnásobnou hodnotu hlasu jednoho moudrého člověka, nic se nezmění.

238877

14.03.2011 13:33

Wichi - další oběť války civilizací

RE: *Kde to skončí*?

Erwin 91.?.?.?

Žádný důkaz Vám nikdo nepředloží, ale útoky některých diskutérů na Vás a podobně se projevující návštěvníky jsou logické. Všichni víme, a tato informace je známá, že existují placení lidé, kteří mají za úkol (od koho - lze úspěšně vytušit) narušovat diskuze až do bodu, kdy spousta lidí ztratí chuť na fórech vůbec diskutovat kvůli narušení a rozbití vláken přesně mířenými hloupostmi. Že může být i Zvědavec terčem podobných útoků, vyplývá z jeho samotné podstaty.
Pokud mnohé z Vašich projevů (nejčastěji v rubrice Ve zkratce) působí laciným dojmem nevědomosti či pouze úmyslem naštvat, nedivte se reakcím např. pana 63. Jeho projev je pak zcela logický i když občas přehnaný. Postatou však je požadavek na debatu alespoň s minimem informací o tématu nebo raději ponechat diskusi bez vlastního příspěvku za každou cenu.
K mnohým z témat já osobně nemám co sdělit, poněvadž o nich vím prd a nechávám se poučit od jiných, kteří té či oné věci rozumí. Informace si fitruji a ověřuji.
Myslím, že byste měl učinit totéž. Hledejte, pátrejte, zkoumejte přednášené informace a zapojte se, až budete mít skutečně co sdělit.
Pokud uvedete pod článek o další okupaci Palestiny "dobrá práce" nedivte se, že jste za hlupáka nebo člověka, který je naveden k tomu, že nám to všem má sdělit.

239462

13.04.2011 07:06

Globální systémová krize: Druhá polovina 2011

RE: Lod zidovskych silencu

Erwin 91.?.?.?

Pane Mnichov47, myslím, že si protiřečíte v odpovědi panu aristokratovi, když říkáte v bodu 2, že vše umí žid využít ve svůj prospěch a zároveň tvrdíte, že jim krize nepasuje do jejich plánů.
Domnívám se, že je to naopak. Krize bude ten nejideálnější prostředek přesunu majetku od nás do "správných košér kapes", jak píše s oblibou pan jansmith nebo MoUdrostak.
Vemte si kupříkladu rok 1929 a krach 15.000 amerických bank. Kam myslíte, že zmizely majetky a aktiva těchto bank ? Ano, do správných kapes.
Nechápu též, jak můžete srovnávat nacismus a sionismus. To mi trošku zavání neznalostí historie nebo zaváděním.
Jediná významná země, která se kdy dokázala postavit sionismu a vyloučit jejich vliv na chod země bylo právě národně socialistické Německo. Muselo tak být po zásluze krutě potrestáno.

241682

13.04.2011 12:27

Krajský soud podruhé zrušil osvobozující rozsudek

Krátké zamyšlení nad

Erwin 91.?.?.?

svobodou slova. Existuje tvrzení, zákon či vlastně něco vyššího - součást Ústavy - LZPS : " Svoboda projevu a právo na informace jsou zaručeny "
Z jakého důvodu byla tato věta vložena do ústavy ? Domnívám se, že na ochranu projevu těch, kteří nesouhlasí s režimem, který dal tuto větu do ústavy a musí tedy počítat s lidmi a jejich názory, které tento režim nebudou chválit.
Může to být buď pokrytectví nebo snaha zajistit skutečnou svobodu toho, co kdo říká, před represí moci. Pro člověka, který bude přitakávat s režimem, tato věta určena není.
Za svobodu projevu ovšem nelze označit nadávky, pomluvy či nabádání ke kriminálním činům. To je třeba oddělit.
Jde o politické a názorové myšlenky či projevy.
Existuje tvrzení : "Všechny vrány jsou černé".
Pokud nalezneme jedinou vránu bílou, neplatí předcházející tvrzení. Je nezpochybnitelně vyvráceno.
Se svobodou slova je tomu úplně stejně. Pokud je za větou : "Svoboda projevu je zaručena " další věta, že " Svoboda projevu může být omezena ...", neplatí předchozí věta. Je též nezpochybnitelně vyvrácena.
Pokud bude v LZPS číst člověk dále, platí totéž i o
- právu shromažďování a sdružování
- právu na nedotknutelnost obydlí
- nedotknutelnost osoby a soukromí
apod.

241719

14.04.2011 07:05

Globální systémová krize: Druhá polovina 2011

RE: Lod zidovskych silencu

Erwin 91.?.?.?

To, co říkáte, pane/paní anonymní, se nevylučuje s tím, co tvrdím já. Ano, podporou (finanční) Hitlera a jeho antisemitských myšlenek (i zákonů)z něj a z celého Německa udělali ideální objekt k rozpoutání WWII. Tuto válku mu taky vyhlásili.
Dovoluji si však nadále tvrdit, že Německo chtělo mít svou zemi pro svůj vlastní národ a cizinci (hlavně židé) byli dle zákona (Norimberské zákony září 1935) občany druhé kategorie. Proto bylo povoleno či doporučeno vystěhování, později plán Madagaskar, nakonec generální gouvernment a východní teritoria.
Zda byl SSSR hrází proti sionismu ? O tom můžete z různých zdrojů zjistit pro Vaše tvrzení i proti němu řadu důkazů. Mnozí historikové se domnívají, že ano, najdete ovšem řadu takových, kteří tvrdí pravý opak.
Jestliže byl projekt SSSR naplánován a veden židy, pak vše zapadá dobře do sebe.

241785

18.04.2011 11:04

Válka v kyberprostoru

RE: Otázka

Erwin 91.?.?.?

Zajímavá otázka, ale odpověď je bohužel dle mého názoru v nedohlednu. Jednou z podstat utajení a určité časové prodlevy mezi zveřejněním je v otupení aktuálnosti utajených dat.
Během cca 15 posledních let se na netu i knižně objevují závažné otázky na téma WWII s očekáváním odpovědí po otevření archívů.
Domnívám se ovšem, že archívy nebudou otevřeny ani po tomto prohlášeném čase konce utajení a to z důvodu neotupění aktuálnosti nepohodlných dat. Odkrylo by se tak mnoho velkých lží, kterými jsme léta krmeni.
Takže zapomeňme na odtajnění archívů, tyto lhůty budou nadále prodlužovány.

242119

19.04.2011 07:42

Případ nepovšimnuté knihy

RE: *Kniha popisuje následek*

Erwin 91.?.?.?

Vyřkl jste poměrně těžká obvinění a mám pocit, i když je to OT, že by někdo měl reagovat, jinak si mnoho čtenářů pomyslí, že je to pravda.
Vypálené vesnice mají na svědomí ustupující sovětská vojska, dle nařízení STAVKY (čílo rozkazu mohu doplnit) mělo být až 60 km hluboké pásmo "spálené země" před postupujícím agresorem. Jaký význam má pro útočící vojska spálená vesnice ? Nemohou se ubytovat a chránit před nepřízní počasí.
Miliony znásilněných Rusek - v německé pravidelné armádě i SS byla za znásilnění kulka. Tečka. Faktem je, že na jaře 43 byl Adolf Hitler překvapen, když mu sdělili, že na dobytých územích je cca 500 - 750 000 nově narozených dětí - potomků německých vojáků. Z formy zprávy a její prezentace nešlo v žádném případě o děti znásilněných žen.
Miliony pověšených - pokud ve válce vystoupí proti vojsku ozborojený civilista (partyzán), je dle mezinárodního práva, tehdy platného, na místě poprava.
Němci neměli zájem trýznit běžné civilisty na dobytých uzemích. V této souvislosti bych připomněl nařízení tuším z května 41, jak se chovat : ... k nepřátelům nesmiřitelně, k zajatcům s úctou, čestně a bez pohrání, k civilistům přátelsky...
Vybudované místní ambulance, nemocnice, vyvařovny pro civilisty, pojízdné zubní ordinace nejsou dobrým důkazem pro likvidaci místní sovětské populace.
Děti ve studnách patří do kategorie stínítek na lampy a mýdlo.

242184

20.04.2011 07:12

Případ nepovšimnuté knihy

RE: *Kniha popisuje následek*

Erwin 91.?.?.?

Nemám důvod jakkoliv reagovat na Vaše obecná ironická prohlášení. Považuji ovšem za slušnost nějak odpovědět. Jen bych chtěl sdělit, že by bylo dobré hovořit o konkrétních věcech a vyjasňovat si kladené otázky než zevšeobecňovat.
Nicméně Vaše poznámka o vztahu Hitlera ke katolické církvi a obecně ke křesťanství či duchovnu je velmi zajímavé téma. Adolf Hitler byl v této věci osobou velmi rozporuplnou.
Ač pokřtěn jako katolík, měl značné výhrady k této organizaci a rozčiloval se nad tím, že každý rok musí platit více a více dotací této skupině, která byla z části v opozici. V roce 41 dokonce vydala vláda na dotace pro KC 1 mld RM. Hitler byl tímto téměř šokován. Historici se domnívají, že to bylo kvůli udržení jakéhos-takéhos smíru na domácí půdě.
Na druhé straně rád zakončoval projevy slovy "Nechť vám Bůh žehná" či podobně.
V dopise své sestře Paule píše, že se za ni modlí a vyprošuje pro ni ochranu.
Víra v Prozřetelnost je snad všeobecně známá.
Je to obsáhlé téma, nyní jen ve stručnosti.

242261

20.04.2011 11:05

Případ nepovšimnuté knihy

RE: *Kniha popisuje následek*

Erwin 91.?.?.?

Kéž byste měl pravdu a světlo Boží spatřila nezkreslená historie.
Víte, mnoho let se snažím vyznat se v okolnostech a samotném průběhu WW2 a rozhodně, pokud sem zde něco napíšu, nechci aby má tvrzení byla unáhlená, spekulativní a lživá.
To, co je medializované, nemusí být pravdivé (a naopak).
Jestliže Medvěděv řekl, že dohady o historii musí skončit, dovoluji se skromně domnívat, že musí naopak poctivě začít. Mám na mysli hlavě WW2.
Ono pokud se chci zde s někým podělit o pár zajímavostí nebo výsledků pátrání či nových anebo zatajovaných skutečností, nemusí se to vždy pochopitelně krýt s oficiálním (a jediným správným) výkladem z pozice strany "vítězů".
Jestliže se nyní Rusové a Němci pustí do rozsáhlého díla na zjištění pravdy, jsem trochu skeptický.
V prvé řadě bych se musel zeptat, na čí příkaz pracují a od toho se budou odvíjet výsledky.
Za druhé se nabízí otázka, proč až nyní, po 65 letech (souvisí to s otevřením nějakých archívů ? )
Dále je třeba vzpomenout platné zákony, které zakazují uvádět a dávat na veřejnost cokoliv, co by mohlo narušit stavbu - agresivní Německo - masakry - holokaust. Tohle je trestně postihnutelné.
Nedělám si přílišné iluze.

242272

20.04.2011 16:35

Případ nepovšimnuté knihy

RE: *Kniha popisuje následek*

Erwin 91.?.?.?

Mám obavu, že na velké části se neshodneme, ale nyní musím pelášit od PC, takže si dovolím Vám něco nastínit až zítra.

242290

21.04.2011 06:33

Případ nepovšimnuté knihy

RE: *Kniha popisuje následek*

Erwin 91.?.?.?

Rusko válku nevyvolalo, to je pravda, ale připravovalo. To je též už dnes mimo pochyb.Otázka už jen zní - kdy.
To je prostor pro spekulace a úvahy.
Jsou jistá fakta, o kterých nelze pochybovat, pak máme polopravdy, vyložené lži a zamlčené informace. To platí obecně o mnoha historických událostech a nejen o nich.
Daleko důležitější je dle mého dávat si věci do souvislostí a hledat odpovědi na otázky, na které není jednoznačná dostupná odpověď.
Setkávám se v životě (a Vy jistě také) s tím, že naprosto shodné informace vedou různé lidi k různým závěrům. Je to logické a pochopitelné.
V příspěvku nastiňujete určité momenty, které nemusí být ani tak předmětem polemiky samy o sobě, jako spíše důležitější je najít odpověď na to - proč ?
Proč Hitler zadal operačnímu štábu rozpracování operace Barbarossa až v prosinci 1940 ? Vždyť nám tvrdí, že životní prostor na východě byl základním prvkem nacistické ideologie. Proč tedy Hitler přistupuje k tomuto plánu až po návštěvě Molotova v Berlíně ?
Počty německých vojsk jsou známé. Předpokládám, že jste čerpal z nějaké knihy. Je v té samé knize někde uveden počet divizí na sovětské straně ? Myslím, že ne. Jsem přesvědčen, že byste je zde poctivě uvedl. Proč tyto počty nelze nikde spolehlivě nalézt ?
Pokud jste něco četl o čistkách v Rudé armádě, pak udáváte jiné závěry, než které mám já. Vycházíme ze stejných informací ? Tuchačevský byl neschopný břídil a částečná obměna velitelského sboru byla nezbytná.
Jedna z nejdůležitějších otázek je, proč Stalin nevěřil, že SSSR bude napaden.
To jsou věci, které bychom měli prodiskutovat. Otázkou je, zda Zvědavec je ten správný prostor.
Sovětský svaz byl velmi dobře připraven na válku již v červnu 1941. Jak měl ovšem vysvětlit fatální porážky ze začátku války ?
Píšete, že panoval zmatek a nedostatek munice a vojsk. Ano, bylo to nedokončeným přesunem druhého sledu na pozice, když došlo k útoku.
Ovšem, pokud se soustřeďovala sovětská vojska na hranicích, co tam dělala ? Od poloviny září 39 mělo Německo se SSSR společnou hranici. Když tedy Rusové znali německou doktrínu (drang nach Osten), proč nepřipravovali obranu ? Měli na to téměř 2 roky.
To jsou dle mého závažné otázky, na které je třeba hledat odpovědi.

242334

Promiňte pane/paní 99, že jsem kousavý. Mohl/a byste nám prosím, čistě pro objasnění, napsat názvy dvanácti lotyšských divizí SS ? Mám pocit, že byly jen dvě (15. a 19.)a to ještě ne na plných počtech. Mohu se ovšem krutě mýlit.

242341

03.05.2011 07:23

Tak nám zabili Osamu, paní Millerová

RE: nic dobrého to nevěstí

Erwin 91.?.?.?

Mohlo by to být klidně místo, odkud se začne v tichosti stahovat žid. Vzpomeňme na dvojčata.

243218

06.05.2011 14:39

Třetí obhajovací řeč

RE: to ustavení zákona

Erwin 91.?.?.?

To je bezesporu.
Zamysleme se ovšem nad tím, proč byl tento zákon vytvořen. Jde o vybudování nedotknutelnosti. Nedotknutelnosti KOHO ?
Hovoří se v něm o nacistické a komunistické genocidě. Zkuste někdo napsat článek o tom, že na Ukrajině v době hladomorů nezemřelo 7, ale jen 6 milionů lidí. Jsem si zcela jist, že takový článek bude předmětem nezájmu. Vůbec už se nedá hovořit o nějakém trestním stíhání.
Kdo má zájem si podobným způsobem budovat nedotknutelnost ? A proč ?
Není samotný zákon důkazem pro mnohá tvrzení o lidech, kteří drží a chtějí uchopit čím dále větší moc ?
Z tohoto pohledu tyto teorie ztrácení punc konspirací.

243554

18.05.2011 10:09

Kdo chce klid a mír, ten je vždycky zneškodněn

RE: Zrovna včera

Erwin 91.?.?.?

Také mě to trochu zarazilo. Jakoby Vietnamci, kteří si přejí klid a mír měli být zneškodněni xenofobními Čechy.
Faktem je též rozpor mezi politikou multi-kulti a zprávami z poslední doby ohledně pěstíren konopí. Tyto zprávy jistě nejsou náhodné a určitě dokáží vyvolat v lidech určité negativní postoje.
Nedokážu si to úplně přesně srovnat v hlavě.
Vysvětlení o tom, aby se lidé nazaobírali skutečnými problémy a měli na očích tyto podružné problémy, mi příjde ne úplně dostačující. Popírá to politiku multi-kulti.
Kdo ví, co s námi plánují.
Zdravá společnost (v příměrech, jak o tom píše například pan Lhoták) nepotřebuje vůbec řešit podobné malicherné problémy jako cigáni, Vietnamci a podobně. Jsou to podružné věci, které, pokud bychom žili ve společnosti skutečně zdravé, se vyřeší samy.

244304

25.05.2011 08:56

Právo pochybovat

RE: On mel gen Eisenhower asi pravdu

Erwin 91.?.?.?

Jo kdyby chudák Schörner tušil, kam vede své lidi, jistě by se nechal zajmout Rusy a po odpracování pár let by se mohla většina jeho vojáků vrátit domů.
Jsem jen zvědav, kdy se tato genocida dostane pod paragraf 261 a její zpochybňování bude trestné.
Máme se načekat.

244710

16.06.2011 11:47

Nevěřím na spontánní revoluce

RE: Změna přijde tak jako tak...

Erwin 91.?.?.?

Dlouho jsem od Vás nečetl žádný příspěvek. Bývaly zajímavé. Máte opět pravdu, ale dovolím si něco doplnit.
Mnoho diskutujících hovoří o změnách především myšlení. Zcela souhlas.Ruku v ruce je důležité také vytvoření vhodných podmínek pro tuto změnu.
Uvedu příklad. Lloyd George navštívil Německo v roce 36 a podal zprávu britské vládě. Kromě informací z průmyslu, ekonomiky atd. na prvním místě jmenuje obrovské pozitivní změny ve vztazích a myšlení lidí, které připisoval Adolfu Hitlerovi. Uviděl tak něco, co Británii chybělo. Silné národní uvědomění a vize, že konání lidí má nějaký smysl a cíl a že Německo tento smysl nachází.
Věřím, že pokud národ uvidí, že jejich práce a snažení má nějaký smysl, dokáže to změnit jejich myšlení směrem pozitivním z hlediska individuálního i ve vztazích vzájemných.

246162

16.06.2011 16:55

Nevěřím na spontánní revoluce

RE: Změna přijde tak jako tak...

Erwin 91.?.?.?

Nejschopnější lidi je třeba donutit k práci ku prospěchu všech. Ne, to je hloupé slovo, spíše motivovat.
Dvacetiletý vývoj u nás mě přesvědčuje, že konkurence je vhodná jen v určitých oblastech a v určité míře.
Vede jen k individualismu, sobeckosti a hrabání mamonu. O nějakém morálním úpadku není ani třeba hovořit.
Pokud se ukáže však vhodný cíl, může být motivující.
Náš "polistopadověkotrmelcový" vývoj mě jednoznačně přesvědčuje, že hnacím motorem společnosti (raději národa) může být jedině spolupráce a nikoliv konkurence, ale to mnozí neradi slyší a myslí si pravý opak.

246181

20.06.2011 15:48

Zabíjení na dálku jako sport

RE: Armada iba nasleduje civilny sektor

Erwin 91.?.?.?

Možná by bylo vhodné v návaznosti nyní připomenout, že Churchill nastoupil na místo min.předsedy až v květnu 1940, kdy začal německý útok na Francii a nemá v tom prsty sám. Chamberlain se svěřil před svou smrtí Kennedymu, že to byla Amerika a světové židovstvo, kdo jeho zemi zatáhli do WW2 a přinutili je vyhlásit válku Německu.

246481

29.06.2011 06:59

Bylo by těžké vyrobit nákazu virtuálně?

RE: Urcite nebylo, ale proc Nemecko?

Erwin 91.?.?.?

Chybí mi zde již delší dobu MoUdrostakova moUdra. Mám však obavu, že se nám již nevrátí.
Neznám jej oSSobně, ale je to zřejmě světoběžník, který se dokáže o sebe postarat.
Nevěřím však, že je typem člověka, který by každou hodinu šlehal okem po kalendáři, kdy mu ban na Zvědavci skončí.
Ačkoliv je horlivým přispěvatelem, nemyslím si, že je na Zvědavci závislý (já osobně jsem, přiznávám) a najde si spíše jiný způsob své prezentace. Rád bych se ovšem mýlil.

246971

01.07.2011 06:56

Izrael hodlá schválit zákon vyžadující, aby Palestinci platili za demolici svých domů

RE: Paralela s třetí říší ?

Erwin 91.?.?.?

Nemáte tak docela pravdu. Uvedu konkrétní příklad. Bratr mého děda byl, coby zakládající člen KSČ, zavřen do KT Mauthausen. Po odpykání trestu, kde samozřejmě pracoval, byl propuštěn a vydělané táborové peníze mu byly vyměněny za RM.

247114

14.07.2011 06:21

Drzost OS Romea je ohromující

RE: Možno za chvíľku dostanete pán Stwora novú obsielku od súdu.

Erwin 91.?.?.?

Ano, jeden můj známý má v této věci naprosto jasno. Tvrdí, že všichni lidé jsou svině. A prý to nemusí nijak složitě zjišťovat a dokazovat. Stačí, když se podívá do zrcadla.

247928

14.07.2011 09:01

Drzost OS Romea je ohromující

RE: Možno za chvíľku dostanete pán Stwora novú obsielku od súdu.

Erwin 91.?.?.?

Je rozdíl sebereflexe a sebepoznání. Slovem DOBYTEK můžeme uvažovat nad stádností chování a v přeneseném slova smyslu (i když se tak zvířectvo nechová) též jako výraz pro špatné vlastnosti (sem se hodí spíše ty svině). O které kategorii chování mluví antiseptik s jansmithem není zcela zřejmé. Z lidského srdce vychází špatnost, ne ze stádovitosti. Ten muž vyznává - podle sebe soudím tebe. Je tím myšleno, že pokud já jsem schopen konat zlo (sakra, kde se to ve mě bere, já přeci takový nejsem), tak tyto vlastnosti musejí mít všichni.
Lid se na sebe dokáže podívat pouze otočením hlavy zpět.

247933

14.07.2011 10:08

Drzost OS Romea je ohromující

RE: Možno za chvíľku dostanete pán Stwora novú obsielku od súdu.

Erwin 91.?.?.?

Ano, máte pravdu, stádovitost ji může za jistých okolností sčítat. A pro pana jansmith - nemusíte za každý názor Vašeho přítele HHBB ihned napadat. My si tady totiž povídáme, víte ? Je to ovšem mimo téma článku, takže šlus ende.

247941

20.07.2011 08:57

HIV=AIDS, pravda nebo podvod?

RE: Zase uveřejňujete bláboly?

Erwin 91.?.?.?

Nezobecňoval bych to takhle kategoricky. Uvedu příklad :
chytil jsem asi před půl rokem angínu, že jsem myslel, že vyskočím z okna. Potřeboval jsem ovšem nutně plnit jisté neodkladné záležitosti a normálně fungovat. Přítel mi doporučil MMS. Skepse. Po 12 hodinách od první dávky ohromné zlepšení, za 24 hodin jsem již uprašoval za povinnostmi. Bez otoku, bez horeček, bez příznaků.
Tak, a teď mi řekněte, co si mám myslet.
Autor Jim Humble je díky svému preparátu pronásledován. Existují silné tlaky, aby se to moc A - "nerozkliklo a nerozšířilo".B - farmaceutické firmy si mohou těžko dát patentovat jednoduchou chemikálii, používanou v mnoha odvětvích.
Doporučuji alespoň přečít tuto knihu :
http://www.ulozto.cz/9570942/mms-2vydani-zasady-pouzivani-zazracneho-mineralniho-roztoku-jim-v-humble-pdf
Má skepse k tomuto prostředku je vlastní skušeností silně nahlodána.

248441

22.07.2011 10:23

Aké je to učiť čiernych študentov

RE: Tak se tu mějte krásně

Erwin 91.?.?.?

Myslím, že právě od toho je tu Zvědavec. Přinášet mj. kontroverzní témata, diskutovat nad nimi a přemýšlet o nich.
Ten učitel prostě popisuje věci, nad kterými jistě mnoho přemýšlel, než to pustil "do tisku".
Americká vláda (možná je to přirozený vývoj) postupně uvolňuje segregace a najíždí na multi-kulti ve všech oblastech.
Ten člově prostě popisuje problémy, které to přináší.
Myslím, že by se i o tomto mělo otevřeně a bez uměle vytvořených předsudků hovořit a ne strkat hlavu do písku/ mazat z oblíbených.
P.S. pokud jsem nad někým zlomil hůl nebo se od někoho distancuji či se s ním již nechci kamarádit, nevyplývá z toho, že ho nenávidím. Totéž platí pro přetisk podobných článků.

248653

zda je Breivik příčinou tohoto šmírování nebo naopak je šmírování ideou a Breivik záminkou.
Předcházení podobným akcím pomocí monitoringu sítě je hloupé oblbování pro tupé stádo.
Jako vysvětlení opačného jevu bych chtěl zdůraznit příspěvek nicku michalll pod článkem Ještě jednou masový vrah Breivik, stojí za opakované připomenutí :

Je uplně jedno jak se tato celá tragédie stala a kdo a proč to udělal. Nemůžete měnit minulost, nemůžete oživovat mrtvé, nemůžete vrátit dopad na lidské myšlení, které se tímto útokem znovu zdárně naprogramovalo "správným" směrem.
Islámský terorismus už není a ani nikdy nebyl dostatečným strašákem a nástrojem pro ovládání vlastní populace. Těžko lidem vnutíte hyperpolicejní stát za předpokladu vnějšího nepřítele. Stačí se podívat na pohádkovou frašku ala Usama bin Ládin, kterou dnes i průměrný konzument mainstreamu považuje za nesmysl.
Místo toho tu máme Breivika. Bělocha, poměrně vzdělaného a na první pohled normálního konzumenta, křesťana, euroskeptika a odpůrce multi-kulti sociálního inženýrství a všeobecného kolektivismu pod hlavičkou korporátní globalizace. Breivik představuje svými názory až dokonalý obraz dnešního probouzejícího se evropana, který si uvědomuje v jakém marxistickém chlévu to žije. A zde se zastavme.
Podobné názory jako má Breivik začíná sdílet stále větší spektrum lidí po celé Evropě a jak vidno, tyto názory sílí a stojí tak v silné opozici proti současnému neobolševickému trendu ala EU(NWO).
Vnější nepřítel je jasný. Teď můžeme definovat i nepřítele vnitřního. Každý kdo nebude podporovat EU, multi-kulturalismus, všeobecnou kolektivizaci a nastupující plíživou totalitu, bude označen za extremistu, populistu, rasistu a bude označen za "hrozbu společnosti" a bude s ním tak nakládáno.
Ostatně dnes je také jedno kdo spáchal 9/11. Drakonické zákony jako Patriot Act jsou stále platné, dvě nelegální války stále běží a průměrný američan je o něco méně svobodný a o něco více zadlužený. Efekt byl dokonalý.
Počkejme si, jaký efekt přinese Breivikův útok. Nic víc dnes dělat nemůžeme. Minulost nezměníme, ale budoucnost změnit ještě můžeme.

249296

11.08.2011 07:54

Nemocný kapitalismus a co s ním

RE: Jen malá poznámka

Erwin 91.?.?.?

často s Vašimi názory souhlasím, ale já to chápu a vysvětluji si to trochu jinak.
Tam, kde vládnou Polpotovci je režim polpotovký ,tam, kde vládnou kapitalisté je kapitalistický, tam, kde vládnou komunisté je... můj Bože...socialismus ?
Komunismus je SPRÁVNÝ název režimu, kde vládnou komunisté.
Socialismus je přece tam, kde vládnou socialisté.
To, že nám komunisté tvrdili, že žijeme v socialismu, je imho dost velký nesmysl. Prý předstupeň komunismu. To je JEJICH pojmenování.
Je to ovšem poznámka zcela nepodstatná.
Smekám před výstižným zhodnocením dnešního stavu autorem článku. Jsem rád, že naznačuje i řešení, pod která se podepisuji.

250475

11.08.2011 12:22

Homo consensionis – člověk konspirační

RE: heuréka!

Erwin 91.?.?.?

Myslím,že se mýlíte, příteli. Vladimír nám zde předkládá většinou cizí články, ne své vlastní úvahy. Zdůraznil bych jako doplněk či alternativu. Málokdy má ke článku komentář a do diskuze se zapojuje velmi zřídka, téměř nikdy k tématu. Jak tedy podle Vás vydává nějaké nepodložené teorie za fakta ?
Ani tento článech nechápu jako : "končím s konspiracemi, začínám.... a teď co vlastně ?"
Jeho vlastní články nezavání nějakými konspiracemi.
Tyto se rozvíjejí často až v samotných diskuzích.
Já to chápu (a možná i editor) tak, že k tomu, čím jsme denně masírování nám vyhledává a přináší pohledy z druhé strany či informace, které se nehledají lehce.
Zaplať Pán Bůh za Zvědavce takového, jakým je.

250522

24.08.2011 06:21

Zkušenost se Stworou

RE: Tmo? Likviduje diskusi

Erwin 91.?.?.?

MoUdrostak to pěkně vysvětlil v jednom z příspěvků. Najděte si to.

251714

25.08.2011 06:48

NATO krade libyjské zlato, zatímco se Tripolis hroutí

RE: POTRESTAT - NEMESIS

Erwin 91.?.?.?

Pri Madride to tehdy ještě dopadlo dobře pro španělský národ a já doufám, že u Tripolisu též zvítězí libyjský lid.
Pokud si zachová víru, jednotu a odhodlanost. Je to spolubojovník nad všechny. Vraždícímu komandu musí časem dojít dech, bojuje přece jen za peníze.

251805

25.08.2011 07:01

Bátoriáda: z tragédie tragikomedií

RE: Ceska politika - vynikajici TV show

Erwin 91.?.?.?

jansmith napsal :
Nechci se nikoho dotknout (pochopit, že jsem byl za pitomce, je pro ego těžká ďarcha), ale pokud by běžní voliči Topky a VV nedali tehdy své hlasy naivně klonům ptákostrany a naopak podpořili reálnou opozici, okolnosti mohly být pro tzv. plebs dnes mnohem veselejší...

Čekal jsem, co napíšete na vysvětlení termínu reálná opozice. Pokud byste napsal ČSSD, docela by jste mě tím zklamal.
Vzpomeňme na Opoziční smlouvu.

251806

08.09.2011 09:53

Romové II. část

RE: JEDINÉ ŘEŠENÍ = jejich vlastní stát {dokončení}

Erwin 91.?.?.?

Existují 4 možnosti řešení :
1.Plná integrace. Většina našich lidí s nimi chce žít v jedné zemi. Je to zřejmé z reakcí a různých internetových diskuzí. Většina národa nemá osobní negativní zkušenosti, proto jde o většinový postoj. Je to pro mě těžko pochopitelné, ale respektuji to. Myslím, že pan …88 vysvětlil překážky jasně.
2.Vytvoření ghet západoevropského typu. Eliminují se tím rozmíšky a kriminalita, která je menší než při vzájemném neodděleném soužití. Je to však pouze studna, kam stát sype peníze. Komu by se to líbilo.
3.Vytvoření odděleného území (vlastního státu). A která jako část naší země by to byla ? No třeba ta, kde zrovna ty, milý občane, žiješ. Byli bychom ochotni k takové oběti ?
4.Opuštění naší země. S tím většina národa souhlasit nebude.
Já se však ptám po vzoru řečníků : má národ právo na sebeurčení a VLASTNÍ národní stát ? A odpovídám si po vzoru řečníků (Werich) : Ano, má. Ne, vlastně nemá, dnes už ne.
Pokud by ještě platilo, že národ má právo žít na svém území, budu zde citovat jednu myšlenku : …je to můj dům, který jsem postavil. Stojí na hroudě mých otců. Dědicem je můj syn a nikdo jiný. Mohu dát svůj dům komu chci, ale host nemá na něj žádné právo. Můj host je vítán, ale musí ctít a respektovat řád, který platí v mém domě. Je to jen syn (dcera) mé krve, komu patří dědictví.
Opakuji se a budu to vždy zdůrazňovat : Jen oddělené soužití suverénních národů, ras a etnik zajistí okamžité vymizení rasismu. Jen tak mohou žít bez výčitek, obviňování a řešit své problémy po svém. Jen tak se mohou národy vzájemně obohacovat.

252717

drobnost k zamyšlení. Je všeobecně známo, že Stalin byl překvapen německým útokem 22.6.1941. Nevěřil v něj do poslední chvíle.
Proč asi poslal ještě PŘED zahájením útoku Majského do Londýna, kde se setkal s Edenem 13.6.1941 ?

253142

14.09.2011 08:45

Je nacionalismus skutečně škodlivý?

RE: Pokracovani o nemeckem a norskem nacionalismu

Erwin 91.?.?.?

jen poznámka, vím, že Váš příspěvek je o něčem jiném.
Na Haydnův smyčcový koncert vznikl i text. Tuším, že již v roce 1841 - známá slova : Deutschland, Deutschland über alles.... Autorem je Heinrich Hoffmann. Zcela jistě to byl již v té době skrytý nacista.
Doba, ve které byla tato slova napsána a okolnosti, kdy do vzniku jednotného Německa zbývalo ještě 30 let, musí být každému jasné, že nelze dávat této hymně význam, jak popisujete. Je to též touha po jednotě a samostatnosti.

253306

15.09.2011 09:45

O „spoluautorech“ druhé světové války

RE: síla není v jednoduchosti,

Erwin 91.?.?.?

Přesně tak, jak píšete. Na těchto územích měly proběhnout plebiscity k vyjádření sebeurčení. Tohle naši vládci (TGM, EB) nikdy nepřipustili.
Docela úsměvné se mi zdají výroky autora článku :
Teprve pak překročily jednotky Rudé armády sovětsko-polské hranice a začaly svoji osvoboditelskou pouť, která trvala pouhých 5 dní, a kdy byly místním obyvatelstvem vřele vítány – Ukrajinci, Bělorusy, židy…
Nejprve jsem si myslel, že jde o ironii. Vítat je mohl pouze ten, kdo nečetl noviny a nepochopil, že Rusové jsou s Němci již téměř měsíc "kámoši".
Dnes západní propaganda tvrdí, že druhá světová válka začala dohodou mezi Německem a SSSR v r. 1939
Jestliže si uvědomíme, že touto dohodou (Molotov-Ribbentrop)získal konečně SSSR společnou hranici s Německem a teprve tímto aktem mohl již bez překážek naplánovat tažení do Evropy k osvobození evropských národů od kapitalismu a přijmout je do náručí vlády proletariátu, pak je tento časový údaj zcela správný.
Po napadení Polska 1.9. nikdo netušil, že nastala celosvětová (nebo alespoň evropská)válka. Takto psaly i noviny. O evropské válce se začalo psát až po 3.9., kdy státy Anglie a Francie vyhlásily válku Německu.
Opět významný den pro Stalinovy plány. Konečně měl před sebou Evropu, která se bije a krvácí a měl hodně času brousit si sekeru.
Až po mnoha měsících si Hitler uvědomil, že udělal podpisem (perem Ribbentropa) smlouvy osudovou chybu.
Je zajímavé, že nikdo nevyhlásil SSSR válku, Rusové přece taky napadli Polsko, se kterým měl západ smlouvy.
Nikdo neprotestoval, když napadl Finsko. Nikdo mu nevyhlásil válku, když zhltnul pobaltské státy, Bukovinu a Besarabii.
Holt zařídil si to dobře s hochy na Západě. Nakonec mu ještě šli na ruku s dodávkami vojenského materiálu. Liška jedna.

253385

15.09.2011 14:56

O „spoluautorech“ druhé světové války

RE: síla není v jednoduchosti,

Erwin 91.?.?.?

Ano, to máte jistě pravdu. Má poznámka se týkala toho, co naši slíbili.
Po celou dobu 1.republiky chtěli sudetští Němci určitou formu autonomie. Nechtěli, aby uzemí, na kterých žili, byla odtržena a připojena k Německu. Tím víceméně překvapil i Henleina až Hitler. Taktéž poněkud podivně vyznívá informace, kdy při vyhlášení mobilizace nastoupilo i 70% sudetských Němců [smích] [smích]

253404

19.09.2011 09:25

O „spoluautorech“ druhé světové války

RE: Co takhle držet se chvíli faktů?

Erwin 91.?.?.?

Proč tomu nechcete věřit ? Protože to jen nezapadá do Vašeho myšlenkového schématu ? To, že se jedná o pohled z jiné strany, tak to musí být automaticky lež ?
Vždyť taková Stalinova prohlášení jsou zcela veřejná a můžete si je přečíst třeba v jeho Sebraných spisech - konkrétně ve svazku 6 na straně 158 : "Je třeba zatáhnout Evropu do války a sami setrvat v neutralitě. Poté, co se nepřátelé navzájem vyčerpají, vhodit na misku vah veškerou moc Rudé armády"

253651

21.09.2011 06:40

O „spoluautorech“ druhé světové války

RE: síla není v jednoduchosti,

Erwin 91.?.?.?

Ve 30.letech zbrojili všichni. SSSR měl k 22.6.1941 cca 25.000 tanků, Německo na východě cca 3.300. Rusové měli tanky srovnatelné s Německými a lepší. T26 či BT5,7 se dají srovnávat s PzII a PzIII. T34 s PzIV. T 34 však byl lépe pancéřován a měl delší kanón. Němci neměli žádné těžké tanky. Rusové T35, KV1, KV2.
Takto bych mohl pokračovat o dělostřelectvu a letectvu.
Němci měli na hranicích cca 124 divizí+spojenecké jednotky. Rusové 170 a ve druhém sledu 77. Před 22.6. dostalo povolávací rozkaz dalších 5,3 mio vojáků. Tak mi řekněte, jak se mám k těmto faktům postavit.
Německý útok zastihl nepřipravené sovětské jednotky. Proč nebyly připraveny, mohly v klidu kopat zákopy téměř 2 roky. Rusové to neučinili. 22.6 bylo stále na cestě k hranicím mnoho jednotek, štáby armád, které již tam byly bez velení, munice, částí vybavení či zbraní.
Finsko je kapitola velmi rozporuplná. Oficiální propaganda tvrdí, že to byl ruský debakl. Záleží na úhlu pohledu. Za 3 měsíce v krutých mrazech dobyli nedobytnou Mannerheimovu linii. To mi stačí.
Nedovedu si představit, že by třeba Tuchačevský měl vést SSSR do války. Stalin se svérázným způsobem zbavil neschopných a podívejte se, jací to byli geniální stratégové, kteří dovedli válku do Berlína. O jejich kvalitách není pochyb.
Píšete, že díky studené válce píšu propagandistické bludy. Nezlobte se na mě, mě to připadá stejně u Vás, když čtu první řádky Vašeho příspěvku.
Se zbytkem dole souhlasím.

253715

21.09.2011 11:50

O „spoluautorech“ druhé světové války

RE: síla není v jednoduchosti,

Erwin 91.?.?.?

Ano, mohu se mýlit, různé prameny uvádějí 23 - 26 000 tanků.
Normální nejsem, ale není to argument v debatě. Odpovím : v žádné armádě. Stalin byl zrůda, ale jsem přesvědčen, že tímto krutým činem zbavil armádu neschopných bývalých dobrodruhů z NKVD a aparátčíků v armádě.
Nyní jste se mi ale odhalil. Používáte nečestné triky. Odstavec o Vlasovovi jste opsal ze serveru fronta.cz. Kdybyste byl alespoň trochu poctivý, vložil byste o jeden odstavec z výslechu více a to ten, který předchází tomu, který jste sem zkopíroval. Udělám to za Vás.
Při odpovědi na dotaz, zda Stalin chystal útok na Německo, Vlasov prohlásil, že takové úmysly nepochybně existovaly. Koncentrace vojsk v prostoru Lvova ukazovala na to, že se plánoval úder do Rumunska ve směru ropných polí. Jednotky soustředěné v prostoru Minsku byly určeny k tomu, aby odrazily nevyhnutelný německý protiútok.
Na německý útok Rudá armáda nebyla připravena. Bez ohledu na všechny zprávy o německých přípravách nikdo v Sovětském svazu nevěřil v možnost německého útoku. Jednání sovětské strany bylo zaměřeno na přípravu vlastního útoku, obranná opatření se naproti tomu naprosto zanedbávala.

Nevím, zda je celý výslech někde na netu, ale v knižní podobě existuje.
Souhrnně - pokud použijete slova jako matoucí, lživé, hloupé, doplňte konkrétní údaje, kde je chyba. Opravím si to, nemám problém s doplněním informací.

253723

22.09.2011 06:30

O „spoluautorech“ druhé světové války

RE: Co takhle držet se chvíli faktů?

Erwin 91.?.?.?

S tím, co jste teď napsala, souhlasím do posledního písmene. Také si nemyslím, že byl Hitler mírotvůrce. Jen jsem chtěl zde v této diskusi naznačit, že SSSR připravoval útočnou válku. Vychází to z podstaty komunismu a jeho ideologické doktríny.
Již v roce 1917 prohlásil na sjezdu strany Trockij :
Všechna naše naděje spočívá v tom, že naše revoluce roznítí revoluci evropskou. Nerozdrtí-li evropské národy imperialismus, pak budeme rozdrceni my. O tom není pochyb. Buď vyvolá ruská revoluce smršť boje na Západě, nebo kapitalisté všech zemí udusí revoluci naši.

253745

22.09.2011 07:07

O „spoluautorech“ druhé světové války

RE: síla není v jednoduchosti,

Erwin 91.?.?.?

Pánové,
myslím, že tato debata ohledně tanků nikam nevede a nejsem si jist, zda by nějaké statistiky, které jsem samozřejmě ochoten předložit, byly pro pt.čtenáře nějak zajímavé. Ukončil bych tuto debatu a pojďme se raději věnovat nějakým současným tématům. Valí se toho na nás nyní hodně.

253747

04.10.2011 13:27

Krajský soud zamítl odvolání a rozhodl: vinen v plném rozsahu

RE: Já...

Erwin 91.?.?.?

Je u nás trestné třeba i nevěřit oficiálnímu Holokaustu? Mohou kohokoli hnát před soud už jen za "nevěřím v existenci plynových komor k vraždění"? Až tak?
U nás nesmíte Popírat - tvrdit, že žádná genocida nebyla ( v přesně stanoveném rozsahu, jak si usmyslí vrchnost)
Nesmíte Zpochybňovat - tedy mít pochyby
Nesmíte Schvalovat - tedy souhlasit s genocidou
Nesmíte Ospravedlňovat - tedy bagatelizovat či omlouvat genocidu.
Můžete Nevěřit, zatím. Je jen otázkou času do další novelizace.
Vám se to pěkně píše, jak čtu Vaše další příspěvky v této diskusi. Pěkně ze zahraničí z dosahu naší ideopolicie. My zde, ve vlatsním zájmu a zcela demokraticky, musíme držet hubu.
Ten, kdo přečetl Leuchtera,Harwooda,Grafa a mnoho dalších, ztratí velmi brzy základy pilíře této víry.

254440

06.10.2011 12:59

Finanční válka: „Stříháni pomocí prodejů na krátko“

RE: . s humorem

Erwin 91.?.?.?

Ovšem hoteliér přišel o 100 europeněz.

254636

07.10.2011 06:45

Finanční válka: „Stříháni pomocí prodejů na krátko“

RE: . s humorem

Erwin 91.?.?.?

Myslel jsem to trochu jinak. Host přinesl peníze do systému, kde žádné nebyly. Kdyby byly, dluhy by byly zaplaceny. Z příběhu vidíte tu rychlost, jakou se chtěli všichni zbavit dluhu. Kdyby host zůstal, proběhlo by sice kolečko zaplacení dluhů, ale hoteliérovi by ta stovka nakonec zůstala.
Ale je to velmi pěkný příběh. I ta stovka z vnějšku o něčem svědčí. A pak další stovka a další...

254707

25.10.2011 07:41

Další válečný zločin NATO v přímém přenosu

RE: Komu prospěje občanská a kmenové válka v Libyi?

Erwin 91.?.?.?

Něco podobného mne napadlo také. Očekával jsem, že pokud je mrtvý dvojník či někdo plukovníkovi podobný, vystoupí Kaddáfí někde v TV a prohlásí, že je živ a zdráv. Pak jsem si ovšem uvědomil, že by to byla velká chyba. Vraždění národa by pokračovalo dále a bombardování by jen tak neskončilo.
Takže jestli Kaddáfí žije, bylo by moudré počkat, aby se země vzpamatovala, byly obnoveny dodávky potravin a vody a vrahové ukončili své řádění.
Pokud by se plukovník za pár měsíců objevil, domnívám se, že by NATO nemělo jednoduché obhájit znovu další vraždění.

255892

09.12.2011 13:30

Jak Írán získal neviditelný bezpilotní letoun

Název článku

Erwin 91.?.?.?

mi připadá velmi výstižný.
Když to řeknu hloupě, tak, pokud sestřelím letadlo, bude v něm díra. Pan Samra vysvětlil, že to tak nemusí být vždy.
Ze záběrů "sestřeleného" letadla je vidět, že kromě oděrek na laku moc poškozen není. Neukázali sice zadní část, ale rozhodně mi letoun nepřipadá, jakoby měl spadnout z velké výšky na zem. Předpokládám, že by při pádu došlo k většímu poškození, než oprýsknutí kamufláže.
Takže se mi nabízí otázka : Jak Írán získal neviditelný bezpilotní letoun ?

258242

21.12.2011 06:55

Symbolika Havlovy smrti aneb Komu zvonila hrana?

RE: tak, a teď už jenom

Erwin 91.?.?.?

Sakra babo Blažková, měl jsem připraven příspěvek o dobrém a špatném ovoci, ale předběhla jste mě a napsala to daleko lépe a stručně. Nezbývá mi, než se pod to, co jste nyní napsala, podepsat.
A nám už jen zbývá, jak s oblibou tvrdí Steve, " očuchávat futra a čumět do komína."

259125

23.12.2011 07:34

Symbolika Havlovy smrti aneb Komu zvonila hrana?

RE: trn

Erwin 91.?.?.?

Možná ani netušíte, že z této Vaší repliky se stal u nás na vesnici již fór.

259346

04.01.2012 12:26

Rozděl a panuj

RE: Bělorusko

Erwin 91.?.?.?

Určitě si ale vzpomenete, že jste měl v tomto roce na výběr ze 3 stran: KSČ, ČSS a ČSL. Vedoucí úloha byla zakotvena. Ostatní strany nebyly opoziční.
V Bělorusku byla téměř 1/3 kandidátů OPOZIČNÍCH.
Nevím, zda Lukašenko získal podporu vlastních lidí díky tomu, že již prohlédli faleš náruče demokracie (mimochodem u nás již též pevně zakotvené v Ústavě) či propagandě ze strany vládnoucí Lukašenkovy kliky. Toto rozklíčovat nedokážu. Faktem je, že každý měl na výběr. Osobně jsem tomu rád, že Bělorusko je tam, kde je a odolává a nadále odolávat bude.

260120

04.01.2012 13:19

Rozděl a panuj

RE: ceski nacionalisti

Erwin 91.?.?.?

Myslím, že jste to napsal správně a pravdivě. Hodně se mj. na toto téma rozepsal T.Krystlík v knize Zamlčené dějiny.
Je tu ovšem jedno dilema.
Národní stát na principu sebeurčení je věc velmi důležitá a žádoucí. Na druhé straně, pokud nějakým způsobem fungoval společný stát a problémy byly MENŠÍ než suverénní národní cítění a touha po samostatnosti, je na zváženou, zda společný stát nezachovat. Zda národům rozdělení spíše neublížilo.

Obnova společného státu je již dnes asi nesmysl, ale rozhodně by mě zajímal nějaký průzkum, co říkají dnešní Češi a Slováci na situaci z pohledu samostatnosti či ponechání společného státu.

260123

04.01.2012 13:34

Rozděl a panuj

RE: Bělorusko

Erwin 91.?.?.?

Nevím, neumím Vám odpovědět. Neznám Bělorusko a médiím nevěřím. Kdybych znal nějakého Bělorusa, jistě bych se jej zeptal, jak to u nich chodí a udělal si obrázek.
Bez informací lze jen velmi těžko zaujímat nějaké stanovisko.
Mě, po mnoho let zarytému odpůrci všeho komunistického, připadá, že mi bylo za bolševika lépe, než dnes (nechci se rozepisovat proč, snad to vystihuje velmi krátká věta : lépe stát v řadě na banány než před úředem práce). Nikdy by mě nepadalo, že takto budu alespoň jen uvažovat. Přiznávám se nyní i před svými přáteli a je mi z toho smutno.
Takže pro mě osobně není mnoho režimů horších, než je ten náš dnešní a věřím, že život v Bělorusku by pro mě horší možná ani nebyl.

260124

06.01.2012 07:07

Řecko v chaosu

RE: Pokud banka

Erwin 91.?.?.?

Buďte trošku konkrétní Vy jeden tajnůstkáři.
Chcete zahájit přípravu na co ?
Tisknout plakáty ? Informovat obyvatelstvo o blížícím se nebezpečí, aby se zbavili dluhů a nepůjčovali si ? Hodláte se politicky angažovat a varovat národ před temnou budoucností ? Hodláte pořádat protesty a demonstrace či budete zahajovat opevnění domova, nakupovat potraviny, zajišťovat si zdroj vody a léků a doplňovat poloprázdné přihrádky s municí ?
Když to teď po sobě čtu, vyznívá to trochu ironicky, ale vůbec to tak nemyslím. Co chcete konkrétně dělat ?

260239

06.01.2012 14:49

Řecko v chaosu

RE: Pokud banka

Erwin 91.?.?.?

Je to pochopitelné a logické. Bližší košile než kabát. Jen mne tak trochu zajímalo, zda se najdou lidé, kteří by měli zájem, aby do sraček neupadl celý NÁROD.
Pan MoUdrostrak píše níže o válce, ale skoro se mi chce parafrázovat Švejka, že dnes jsou lidi od třicetileté války o polovinu moudřejší a od WWI zase o polovinu moudřejší. Ale je to nesmysl. Hodně bych si přál, aby národ zmoudřel. Nepíšu lidstvo, přeci je bližší košile než kabát.

260264

10.01.2012 07:07

Píšou mi psaní justiční páni

RE: x

Erwin 91.?.?.?

Klobouk dolů.

260620

11.01.2012 07:37

Diskuze upadá

RE: Antiokultistická routine

Erwin 91.?.?.?

Podceňujete nás, příteli. Co když o nějaký barák a Ferrari vůbec nestojíme ?

260703

18.01.2012 06:59

Infikuje CIA jihoamerické vůdce rakovinou?

RE: Podezření, že mohou být nepohodlní

Erwin 91.?.?.?

....A nerozumí-li někdo jednoduché rovnici...
Já jí nerozumím a dle mého jste marnil čas. Mě vychází rovnice trochu jinak : DEMOKRACIE = VYTVOŘENÍ ZÁKONŮ A PODMÍNEK PRO ROZKRÁDÁNÍ = ROZKRÁDÁNÍ = DLUH.
Podle mě to nemá nic společného s vlastnictvím (soukromé,společné). Jde o nastavení podmínek, které rozkrádání umožňují či nikoliv.

261287

19.01.2012 07:08

Infikuje CIA jihoamerické vůdce rakovinou?

RE: Podezření, že mohou být nepohodlní

Erwin 91.?.?.?

Myslím, pane Vojto, že se nám nepodaří žádnou tezi otestovat. Jen můžeme uvádět své představy a modely, jak by to mohlo fungovat.
Jak jsem již psal, není problémem soukromé či veřejné vlastnictví. Těch pravidel musí být spousta, u nejdůležitějšího se zastavím :
Vím z vlastní zkušenosti, že se krade všude v podobné (drobné) míře jako za komunismu. Z dřevařské firmy se ztrácejí prkna, z kovovýrobního závodu jäckely, úhelníky, šroubky atd.
Nikdo si ovšem v komunismu nedovolil ukrást fabriku, finanční instituci či vytunelovat nějaké odvětví a přelít majetek na své konto. To prostě nešlo. A proč ? No byly dány zákony a tresty za ně.
Jestliže dnes někdo z veřejné správy dostane úplatek a zadá soukromé firmě svého kamaráda zakázku, která stát připraví o peníze, musí být úředník a podnikatel nerozlučně zavřeni tak dlouho, dokud neuhradí svou prací či za pomoci příbuzenstva, kam byly mezitím peníze ulity, poslední haléř. Když to zobecním, tak musí být jasně nastavena vymahatelnost práva (DUCHA zákona). Do nejmenších důsledků s tvrdými tresty.
Ano, je to strach, který zamezí rozkradení veřejných statků a ten musí být větší, čím větší je míra zločinu a čím horší jsou podmínky trestu.
Trest musí být vykonáván v takovém prostředí, že při pomyšlení na ně se bude hrůzou člověk v noci budit. Žádná TV, žádné vycházky, žádné sprchy,k jídlu odporná (čím odpornější, tím lepší) šlichta se zachováním kalorické hodnoty a vitamínů, žádné teplo (vzpomeňme na Solženicina - na cimře nás bylo tolik, že i v největších mrazech bylo neustále otevřeno okénko u stropu, tolik tepla vytvořila těla namačkaných vězňů)a pochoptelně každodenní tvrdá práce alespoň 10 hodin ( i kdyby měli jen dopoledne kopat jámu a odpoledne ji zahrabat). U překročení určité částky, která by byla zpronevěřena, pak veřejná poprava.

Toť bod č.1. Omlouvám se, chtěl jste stručně,stručněji mi to ovšem nešlo.Nyní bychom mohli pokročit například k nastavení pravidel pro výkon politické moci, zodpovědnosti politiků atd, ale to je na rozsáhlejší příspěvek.

261330

že ze strany vrchnosti je to jen šaškárna. Vhodný způsob, jak zastrašit pana Stworu a přispěvatele.
Pokud jde o pistale, kteří žijí v zahraničí, moc ideopolicie k nim nedosáhne. To vědí. Musí tak dle mého jít o lidi, kteří žijí v Česku. A pokud to vědí, znají i jejich IP adresy, jména a adresy. Jak říkám, šaškárna, nic víc.

262221

09.02.2012 12:02

Tak už to víme

RE: kazdy se sveze po adolfovi

Erwin 91.?.?.?

To, co píšete, je sice pravda, která se dá ověřit, ale dávejte si pozor, zda se nejedná o nějakou propagaci či podporu hnutí ...
Jak to, že u Vás nezafungovala autocenzura ? Jak to, že píšete "nahnědlé" příspěvky, o ktrerých víte, že je editor nebude trpět, jak se vyjádřil.
Jistě nestojíte o to, aby si česká ideopolicie vyžádala Vaše osobní údaje.
Pardon, musel jsem si rýpnout, nedalo mi to.

262875

10.02.2012 11:56

Držba fyzického zlata je reálnou cestou z nadcházejícího chaosu

RE: Nekteri to stale nechapou

Erwin 91.?.?.?

Doufám, že se mnou ale budete souhasit, když řeknu, že zlato, ačkoliv má vlastnosti, o kterých píšete, je jen prostředkem směny, stejně jako ostatní předměty (peníze, mušle) jsou věcí dohody. Lépe to dle mého popisuje pan calimero před Vámi.
K čemu Vám bude zlato stabilní, s vysokou a zaručenou hodnotou, pokud nebude mít co jíst ? A zemědělec ve zlé době Vám žádné potraviny nesmění za zlato, ale jen opět za něco, co má pro něj hodnotu, např. boty, které umíte Vy ušít.

262968

14.02.2012 06:45

Komu a čemu slouží autorský zákon?

RE: Prostá rada

Erwin 91.?.?.?

Je totiž rozdíl, pokud stahujete jen písmenka (nějaká předtisková příprava, která "unikne")nebo pokud jde o sken jednotlivých stránek knihy. Pak stahujete i bílý papír mezi písmenky. Proto ten rozdíl v objemu dat.
Taky prý existují skenery nebo softvéry, které umí skenovat jen písmenka, ale těmto věcem nerozumím.

263170

15.02.2012 14:20

Udělal jsem chybu

Pan Stwora udělal chybu,

Erwin 91.?.?.?

kterou si přiznal. Nechci se zde rozepisovat o tom, že má podmínku, je bombardován výhrůžkami a rozebírat jeho vnitřní rozpoložení. Vážím si toho, že věc zveřejnil a ještě více toho, že dokázal chybu přiznat a taktéž zveřejnit.
Otázka nyní pro mě zní : lze nějak chybu napravit ? Snad ano. Napadlo mě, že by mohl např. soukromým e-mailem upozornit pachatele jistě těch nejhorších ideozločinů, že jsou v hledáčku ideopolicie.
Ovšem pokud šlo o nastrčené provokatéry, pak by si tím možná i přitížil. Zda lze tak chybu napravit je otázka velmi komplikovaná.

263307

16.02.2012 07:43

Udělal jsem chybu

RE: Pan Stwora udělal chybu,

Erwin 91.?.?.?

Promiňte pane Luxore, že budu hrubý, ale je mi úplně u prd..., o co se snaží a zdali se jim podařilo vnést sem strach. Nepodařilo a nikdy nepodaří. Zde na Zvědavci budu a snad všichni budeme psát to, co chceme a co považujeme za správné sdělit ostatním.
Rozhodně bychom se neměli ani na vteřinku nechat zviklat odpornými psychologickými tahy někoho, kdo chce rozvrátit svobodnou diskusi. Dopis od policie je dopisem i pro Vás s jasným vzkazem : "Víme o tobě a sledujeme tě"
Jedině, komu se zde podřídím(e), je pan Stwora. Vždy budu respektovat, že jsem u něj na návštěvě.
Alespoň za sebe slibuji, že budu psát, co považuji za vhodné a je mi úplně jedno, že svoboda slova neexistuje. Vím to a počítám s tím. Odmítám se dopředu autocenzurovat (odporné slovo) a svůj názor změním pouze v případě, pokud mě něco (někdo) přesvědčí o tom, že se mýlím. Ne nátlakem a výhrůžkou.
Věřte mi, že to nikdy nebude strach či obava z toho, že někdo mé názory sleduje a vyhodnocuje.

263411

29.02.2012 07:28

Tajemství zmrtvýchvstání češtiny

RE: Čeština je bohatým jazykem

Erwin 91.?.?.?

Může být i věta rozkazovací například na otázku čímpak ženu strojiti ?

264191

01.03.2012 07:47

Tajemství zmrtvýchvstání češtiny

RE: cekam na jazykozpytce

Erwin 91.?.?.?

Kdyby to nebylo k pláči, zasmál bych se. A skutečně jsem se zasmál. Pěkně vybrané věty.
Nám starším, kteří jsme přečetli hodně knih, psaných spisovným jazykem, to ovšem trhá oči. Dostávám z takové prezentace tik v levém víčku.
Chtěl jsem ovšem napsat něco jiného. Je docela možné, že v budoucnu bude něco podobného klidně uzákoněno. Mladší lidé nečtou spisovný jazyk. Píší a čtou na internetových diskuzích, kde y/i není žádný problém a každý si je píše, jak se mu zamane. Nemají z čeho čerpat cit pro jazyk a vidět správně psaný text. Něco jako shoda podmětu s přísudkem je jim velmi cizí.
Proto lze (například i na Zvědavci) velmi jednoduše poznat věkovou skupinu přispívajícího.

264319

02.03.2012 12:58

Ochotně a dobrovolně se vzdáváme svého soukromí

Rozhodně považuji za dobré,

Erwin 91.?.?.?

pokud existuje něco jako kolektivní bezpečí. Nejlépe sousedství či ulice. Čtvrť už je velký celek. Kamery nepovažuji za bezpečnostní prvek.
Mám na mysli pozorování bezprostředního okolí, důvěru k sousedům a vědět, že i já mohu očekávat pomoc souseda/lidí z ulice. Dobré vztahy považuji za velmi důležité.
Taktéž je dobré, pokud širší okolí ví, že máte vnitřní zabezpečení, zbraně, psa apod.
Uvedu příklad : nedávno byl u nás opravář. Vlezl do baráku a nedopatřením se ze dvora prosmýkl dveřma náš pes. Malinké 42 kilové štěňátko jej kouslo přes zimní bundu do předloktí. Nic, jen na kůži obtisk zubů. Říkal jsem mu : "Lubošu, prosím tě, né že to hneď vyhňápeš celéj dědině" Slíbil, že ne. Za 3 hodiny to věděla celá ves. Pak jsem si uvědomil, že mi prokázal vlastně dobrou službu.
Celá vesnice i okolí ví, že je nás v ulici více, kteří vlastníme zbraně. Výborný odstrašující činitel.
Nemohu si pomoci, ale považuji za vynikající bezpečnostní prvek policajta-pochůzkáře. Vím, že to zavání starými, dávno zašlými časy, ale nemohu najít žádný rozumný argument proti.
I nápisy, že soused se dívá, může mít dobrý odstrašující efekt. Plus tohoto řešení vidím především v tom, že budí oprávněné zdání, že v sousedství/ulici panují dobré kolektivní vztahy.

264481

02.03.2012 14:05

Ochotně a dobrovolně se vzdáváme svého soukromí

RE: Rozhodně považuji za dobré,

Erwin 91.?.?.?

Jste příliš velký pesimista pane Luxore, ale musím říci, že máte pravdu. Pěkný článek napsal nedávno Pehe o příčinách vzrůstající kriminality i s důvody její další následné expanze. Možná, že nám v budoucnu nezbude, než se semknout. Individuální ochrana nebude dostačující.

264490

20.03.2012 06:38

Deset základních důvodů, proč říct NE společnosti MONSANTO

RE: otázka na autora

Erwin 91.?.?.?

Pokud nahlédnete do Česko-Slováckého slovníku, zjistíte, že překlad tohoto slova je - pít. Autor, zřejmě původem z Moravského Slovácka, nedokáže zapřít původ ani v psaném projevu.

265529

21.03.2012 12:23

Jak jsme nevychutnali návštěvu CN Tower

RE: zbraně ve světě

Erwin 91.?.?.?

Stav nouze je vyjádření velmi nepřesné. Vláda může nařídit odevzdání zbraní a střeliva v době trvání stavu ohrožení státu nebo válečného stavu. Viz §70.
Faktem je, že si pod pojmem ohrožení mohou vymyslet cokoliv. Ovšem ze znění spíše vyplývá, že jde o ohrožení skutečně válečné.
Ještě bych chtěl doplnit, že zmíněný zákon 119 se vztahuje jen na hlavní části zbraní zde konkrétně vyjmenované (§87 odst.23).

265618

21.03.2012 14:41

Jak jsme nevychutnali návštěvu CN Tower

RE: zbraně ve světě

Erwin 91.?.?.?

Domnívám se, že to chápeme podobně. Otázka ohrožení je jen jeden důvod. Dalším může být změna zákona či zcela nový zákon. V některých evropských zemích zbraně prostě posbírali na základě nového zákona. Nevím, zda s náhradou či nikoliv. Věrchuška může přijít s něčím zcela novým. Co teď ?
Nepochybně si všichni držitelé uvědomujeme, že je máme jen "propůjčeny" za vlastní peníze. Zákon taky neřeší, zda by je stát vykoupil či ne. To, že odevzdáme jen "hlavní šrot", znemožní případným "zájemcům" dostat se ke sbírkovým kusům jako celku, nemluvě o nemožnosti je použít či zahrnout do stavu naší slavné armády.
Jak píše Krysa, že je to blbost. Ano,udělal by to dobrovolně pouze idiot. Ale poraďte, jak byste to chtěl vyřešit ? Tím se pak dostáváme mimo zákon. A to přece většina nechce. Proto jsme si pořizovali ZP a samotné, mnohdy krásné a drahé, zbraně. Abychom nemuseli žít v obavě o nějaký bonz a následnou šťáru.

265628

03.04.2012 14:28

Zdeněk Jirotka

RE: Díky za oddechový článek

Erwin 91.?.?.?

Připadá mi, že jsou zde samí odpůrci této knihy. Snažím se spíše pochopit, proč je tato kniha tak vysoce ceněna čtenáři.
Saturnin se zjevil odněkud. Nikdo o něm téměř nic neví a v příběhu se snaží ukázat hlavnímu hrdinovi jiný svět, něž zase uteče jinam (tuším, že k dědovi na zápůjčku - už je to moc let, kdy jsem ji četl). Je zde milostný příběh s dobrým koncem a Saturnin dělá "naschvály" záporným postavám.
Není to sice Vančura, ale je to psáno velmi čtivým a líbivým jazykem, takže se to čte jedním dechem.
Navíc jde o dobu, která je u starých lidí nostalgicky vzpomínána, připomíná staré časy bez shonu a bláznivosti dnešní doby. Bylo to příjemné čtení.

266283

05.04.2012 07:53

Nový Mandela

RE: Zeměžluč

Erwin 91.?.?.?

...Tím však nechci nějak shazovat čin Winstona, pokud opravdu zachránil dětské životy před smrtí...

Přes smrtí ? V roce 1939 probíhalo vystěhovávání židů z Německa (vč. Rakouska a Protektorátu) především do zámoří a Palestiny - celkem asi 600.000 ks do konce roku 1941. Němci samozřejmě nechtěli platit náklady, tak museli bohatší židé přispívat na odjezd i těch chudších. Vybralo se 9,5 mio dolarů. Ti, kteří na to neměli nebo se nechtěli vystěhovat, zůstali. Bylo jich zde ještě asi 280.000.Řeč je stále o konci roku 1941.
Až v lednu 1942 proběhla konference ve Wannsee, kde se ustanovilo, co s židy, kteří zůstali na dobytých územích.
V roce 1939 musel být žid Wertheimer (Winton) jasnovidec, pokud zachraňoval děti od jisté smrti.
Pěkný článek o tomto "zachránci" je například zde :
http://nassmer.blogspot.com/2011/01/nicholas-winton-zachranoval-nemecke.html

266383

26.04.2012 11:17

Spouštění ekonomických katastrof: zákeřná role Mezinárodního měnového fondu

RE: Jen by mne zajímalo, jak dlouho...

Erwin 91.?.?.?

Dlouhou dobu jsem si lámal hlavu, jak by se dal nynější marasmus napravit. Nyní se již spíše přikláním k jednomu starému přísloví, které říká : Padajícího popostrč.

267812

11.05.2012 13:13

Osvobození Plzně

RE: Žádné vlajky

91.?.?.?

Nic si z toho nedělejte. Takových volů je všude spousta. Zvědavec za to nemůže. Až Vás to přejde, rádi Vás zase "uvidíme".

268731

18.05.2012 10:20

Operation Unthinkable

Velmi

Erwin 91.?.?.?

zajímavý článek. To, co se šuškalo, nyní vyplouvá na povrch.
Dovolil bych si upřesnění jedné informace z článku :
Přesto po napadení Sovětského svazu ihned neváhal přijít s podporou sovětů, kterým slíbil veškerou pomoc.
Podporu SSSR dohodli již 13.6.1941 zmocněnec vlády Majský a ministr zahraničí GB Eden PŘED napadením ze strany Německa. Po 13.6. tak začaly proudit zbraně a materiál do Sovětského svazu.
Proč vůbec taková dohoda ? Koho to napadlo ? SSSR měl přece s Německem mírovou smlouvu.
Narážím na to, co stále tvrdím. Sovětský svaz plánoval útok na Evropu.
Před 13.6. prosil velvyslanec Cripps sovětské představitele, aby odlehčili Británii a zaútočili na Německo. Dokonce vyhrožoval, že pokud na to nepřistoupí, podepíše GB separátní mír s Německem. O tomto jednání a návrzích britského velvyslance psaly britské i francouzské sdělovací prostředky. Cripps za to nabízel SSSR veškerou materiální pomoc, která se hned po setkání Majský-Eden začala uskutečňovat.
Datum 13.6. je ještě jednou věcí zajímavé. V tento den napsal do novin sám Stalin dementi, ve kterém se rozhořčuje nad informacemi ze západního tisku a odmítá jakékoliv úvahy o zpochybňování spojenectví mezi SSSR a Německem.
Proč tedy poslal Majského do Londýna je otázka hodná k zamyšlení. Jak víme, nevěřil do poslední chvíle, že by mohlo dojít k napadení SSSR.
Píšu to proto, poněvadž, stejně jako v tomto článku, je spousta věcí nadále zatajována či neuváděna jako informace, které mají vliv na utváření názoru na jedno historické období.

269137

22.05.2012 07:32

Operation Unthinkable

RE: Dva se perou a treti se tomu smeje za rohem-dejiny rozdeleneho sveta

Erwin 91.?.?.?

Člověk nemusí být přeci vyštudovaným historikem, pokud uvede nějakou historickou skutečnost. Naopak, oproti profesionálnímu historikovi má tu výhodu, že se nemusí ohlížet na to, kdo jej platí a kam má směřovat jeho historický "výzkum".
Považuji za důležité zde uvést jednu Vaši lež na pravou míru. Čtenáři by si mohli myslet, že pokud nikdo nereaguje, bude to asi pravda.
Píšete : Bombardování civilní zástavby ve druhé světové válce, jak zná každý malý školáček, zahájilo Něměcko.
Bombardování civilní zástavby zahájila GB v září 1939 a jednalo se o nálety na Štětín, Cáchy, Wilhelmshaven, Westerland a další města. Bombardování Londýna povolil Hitler Göringovi až v srpnu 1940 po 7 náletech na Berlín poté, co zjistil, že již není možné s Brity uzavřít mír.
Pokud argumentujete bombardováním a dělostřeleckým ostřelováním Varšavy či Rotterdamu, mělo by být zmíněno, že šlo o města, kterým hrozilo bezprostřední bojové pozemní ohrožení a tato města dostala ultimáta, aby se vzdala a měla tak čas odsunout civilisty.
Každý malý školáček by tak měl znát, že teroristické bombardování ze zálohy bez varování na nehájená města zahájili Britové již v září 1939 ihned poté, co vyhlásili Německu válku.

269427

K Vašim posledním dvěma odstavečkům :
Dle mého je velmi pravděpodobné, že marxismus a převrat v Rusku měly na svědomí stejné elity. O tom by svědčila například role a zastoupení židů ve vládě bolševiského Ruska po revoluci.
Jaký že to měl vzniknout nový světový řád ? Vše mělo být všech (nebo elit ??), děti od 9 let měly patřit státu, měla být zlikvidována rodina, zrušeno soukromé vlastnictví (ne jen výrobních prostředků, ale vlastnictví všeho). Toť Marx. Násilné zavedení marxistických myšlenek (nemyslím, že to bylo po dobrém) se ovšem nekonalo.
Vznikl tak socialismus – velmi nedokonalá představa teoretiků komunismu. Tedy něco, co si elity nepřály. Tento socialismus musel být zlikvidován jako nebezpečný, protože zde nedocházelo ke zotročování lidí.
Nebezpečný byl Kaddáfí, Hussain a všichni, kteří chtěli něco udělat pro svou zem a svůj lid.
Sem patří i nacismus. Mnozí se dnes domnívají, že Hitler byl finacován (částečně) stejnými elitami. Je to možné a některé indicie o tomto skutečně svědčí. Když se ovšem dostal k moci, tak za necelé 2 měsíce mu světové židovstvo vyhlásilo válku. Co tedy vlastně provedl během této krátké doby (od 30.1. do 24.3. 1933), že se těm , kteří ho financovali, znelíbil a vyhlásili Německu obchodní válku ? Dlouho jsem pátral po nějakém prohlášení z tohoto období, dekretu, zákonu či jiném dokumentu, který by zdůvodňoval tento obrat jeho „chlebodárců“. Nenašel jsem nic. Jsem přesvědčen, že již mnohem dříve se jim vymkl z rukou a začal po svém nástupu budovat stát, kde se měli lidé dobře. Toto nebezpečí muselo být též zlikvidováno.
Reálný socialismus, stejně tak jako národní socialismus, byl tak dle mého soudu proti plánům elit a ne jejich výmyslem.
Dokladem buď dnešní TV a sdělovací prostředky. Nemime den, kdy by nebyl nějaký dokument o těchto socialismech jako o nejhorším zlu, které mohlo tento svět potkat. Je to pro mě důkaz z nejpřesvědčivějších.

269967

Nemyslím, že elity jsou všemocné. Příkladem buď v dnešní době například Jižní Amerika. Prostředky boje elit se dle vzniklé situace mění. Cíl ovšem zůstává stejný. Nevyšla sázka na komunismus. Experiment s vývozem této ideologie do celého světa se nepovedl. Mělo to být válkou, tedy vlastně celosvětovou revolucí. Ale vychází to nastejno, je to jen jiný název pro světovou válku.
Cíl – otroctví tak musí přijít jiným způsobem. Bude to nakonec samozřejmě znovu válka, ale způsob, jak se k ní dopracovat, bude jiný. Dnešní doba ukazuje, že by to mohlo být způsobem daleko chytřejším a nenápadnějším. Je to dluhový kapitalismus a zotročení přes peníze.
Byl zdánlivě vybudován blahobyt, lidé si dnes mohou koupit tolik všeho možného haraburdí, jako nikdy v minulosti možné nebylo. Ztrácejí tak ovšem přirozené pudy sebezáchovy. Pomocí velmi chytře nastavených zákonů, práce sdělovacích prostředků, které na první pohled dává pocit plurality názorů, je ohloupeno ohromné množství lidí a jsou ochotni bránit tento plíživý a velmi sofistikovaný způsob zotročení.
Zdánlivá ochrana práv občana, svoboda názorů a možnost si svobodně zvolit své politické představitele má zapůsobit, že žijeme ve spravedlivé a (téměř) dokonalé společnosti. Nebo tedy alespoň nejlepší ze všech nedokonalých. Mnozí tomu skutečně věří a navlékají si oprátku sami. Nemohou za své nevědění, pod tak ohromným a chytrým tlakem mnozí nedokáží rozeznat realitu od té virtuální. Budou prosit elity aby se chopily moci (ochranu před – určitě nějakým ismem – antagonistický Svět je třeba zachovat). To přesně chtějí, válka tak pomůže zlikvidovat mnoho zbytečných ujídačů chleba.
Nechci malovat čerta na zeď, ale pokud by došlo ke znehodnocení peněz, lidé příjdou o všechno. Elitám zůstanou skutečné hodnoty, které si koupily za natisknuté peníze.
Díky vyčerpání či pozastavení základních zdrojů (ropa, voda, potraviny, vypnutí elekřiny), budou důsledky nedozírné. Zvláště ve městech. Zchudlý Svět tak uvidí nějakého viníka, který mu bude ukázán a ochotně se půjde bít za své dřívější „jistoty a bohatství“.
Domnívám se, že toto je jeden z dalších způsobů, jak vytvořit otroctví na této Zemi. Pokud se postavíme proti a nevýjde jim to, bude v budoucnu další pokus. Obávám se však, že toto je konečná. Stačí se podívat kolem sebe – chamtivost, zlodějina, neúcta k člověku. Přesně dle známého rozděl a panuj. Sjednocení lidí se neobávám.

270020

08.06.2012 06:36

Exekutor na steroidech

RE: Exekuce na exekutora?

Erwin 91.?.?.?

Něco takového je rozumná věc. Ano, dostal jsem dopis, kde je uvedeno, že nic nedlužím a přesto je mi v následujících řádcích vyhrožováno. Na to by měl být nějaký paragraf.
Pán z Brna by měl podat na tu podepsanou JUDr ihned trestní oznámení za vydírání, vyhrožování nebo snahy se neoprávněně obohatit. Právník by měl poradit.

270362

29.06.2012 14:40

Odcházející svět dýmek

RE: m

Erwin 91.?.?.?

Taktéž by mě docela zajímaly nějaké statistiky, či spíše, jak se tvoří. Bavil jsem se kdysi na toto téma s jedním kamarádem lékařem, a ten v podstatě tvrdil, že člověk, který vykouří za svůj život jakékoliv množství cigaret (1 - x) je veden i při vysokém věku úmrtí za předčasně zesnulého v důsledku kouření. Jak potom vypadají statistiky, si dovedu živě představit.
Otec je již velmi starý muž a celý život kouřil. Ne moc, ale kouří ( cca krabička na 2 dny). Byl na nějakém vyšetření plic a lékař se jej zeptal, zda kouří. Jako starý šprýmař odpověděl, že nikdy nekouřil. Doktor se podíval na snímky a řekl, že je to vidět, že má zdravé nekuřácké plíce. Docela jsme se tomu chechtali.
Ne každý kuřák je duševní mrzák. Duševním mrzákem je tehdy, když se nedokáže zbavit kouření, které se stalo závislostí a pořádá každoročně na Silvestra silná předsevzetí.
Většina kuřáků, které znám, nemá důvod přestat kouřit. Kouření je pro ně jistým druhem požitku, stejně jako pro někoho například doušek lahodné slivovice, jiného nějaká pochoutka, horolezení či akvariní rybičky. Dýmka či kvalitní doutník patří u mě ke svátečním a mimořádným požitkům.

271288

06.09.2012 14:06

Sauronovo oko

RE: Podlé mého šmírují každého.

Erwin 91.?.?.?

Měl jsem stejný problém. Poslal jsem zmíněné agentuře kopie smluv a v kopii též Kanceláři pojistitelů. Odepsali mi(KP), že to prověří. Za týden přišla zpráva, že si vše ověřili u zmíněné pojišťovny a vše je v pořádku. Zřejmě taky bylo. Poslali na EOS KSI storno a slušně se omluvili.
Co se týče telefonů, zde stačí použít selský rozum a dát si "neznámé" do souvislostí.
Někde žijete. Tam se většinu času nachází i Váš telefon. Kde se nachází Váš telefon v každém okamžiku oni vědí. Komunikujete se stejnými čísly, jako komunikoval Váš starý mobil se starým číslem. I když si pořídíte nový a jednou si zavoláte, už se jim velmi zúží okruh. Pokud se bude nové číslo nacházet po určitou část dne na stejném místě jako starý (např.zaměstnání), mají Vás. Každé nové číslo, které přibude do sítě, je tak rychle přiřazeno konkrétní osobě. Jestliže navíc připojíte kdekoliv ke svému jménu i číslo telefonu, pak je to hračka.

274478

02.10.2012 12:19

Přímý útok na prezidenta

RE: ohajoba tuněláře ????

Erwin 91.?.?.?

Nejste sám. Je to přece člen stejné smečky, jako ti ostatní. Tím, že za posledních pár let pronesl a pouze jen pronesl několik slov, která zní líbivě, mě neopije. Slušný člověk by smečku zlodějů dávno opustil nebo by proti nim tvrdě bojoval.
Dodnes nedokážu pochopit, a dosud mi to nikdo nedokázal objasnit, proč brojil proti Lisabonské smlouvě, kterou nakonec podepsal. Udělal by toto slušný člověk, který ji skutečně podepsat nechce ? Takové do nebe volající pokrytectví mi též hlava nebere.

276095

18.10.2012 07:12

Rudý říjen

RE: Vláda ( čeho? )

Erwin 91.?.?.?

Špatně není nic. Vše je v nejlepším pořádku - dle zákona. Zákon je špatný, to snad tuší všichni. To musely být ale hlavinky, které to vymyslely, že ?
Přitom by to bylo tak jednoduchoučké.
Příklad voleb do parlamentu : máme 200 poslanců. Máme 7,5 mio voličů. Pokud mne kalkulačka neklame, tak na zisk jednoho mandátu stačí, aby strana (občan) získala 37.500 hlasů. Při účasti 50% voličů pak stačí hlasy 18.750 občanů pro obsazení jednoho poslaneckého postu. Jak elementární, můj drahý Watsone.
To by byl parlament, to by byla změť jazyků jak v Babylóně. Něco takového není možné přece připustit. Zapotili by se kluci a holky, než by dali dohromady 101. No a aby dali dohromady 101, musel by každý zákon, který má být schválen, opravdu vypadat trochu k světu.

277376

19.10.2012 08:01

Reakce na článek \"Rudé kraje aneb je KSČ(M) vůbec opozicí?\"

RE: Prosim vysvetleni

Erwin 91.?.?.?

Pokusím se Vám ve stručnosti nastínit, jak to vidím já. Použiji pro odlišení slova komunismus a socialismus. Běžně ovšem nazývám režimy, kde vládli komunisté jako komunismus.
Komunismus měl být konečná,totální zotročení (viz cíle ideových vůdců komunismu : vše je všech, neexistuje rodina, soukromí, vlastního nemá člověk vůbec nic). To ovšem předpokládá, že někdo to musí řídit, tedy totální otrokář. Přesně dle plánů vyvolených.
Postupně od konce 50.let jde ovšem vývoj socialismu (jako předstupně komunismu) úplně jinam. Komunismus je již jen naoko cílem. Vidíme postupné uvolnění a směřování soc.zemí spíše ke skutečné sociální spravedlnosti a pokusu o vybudování států, kde by mohli lidé normálně žít bez obavy, že stát někdo vykrade a zotročí. Jsem přesvědčen, že proto byla nakonec vystavena socialismu stopka.
A ještě něco navíc. Dnes ti samí, kteří stáli za vznikem ideí komunismu, nás denně přesvědčují v novinách a TV o tom, že má na svědomí miliony zavražděných. To oni je mají na svědomí při pokusu o největší zotročení v dějinách.
Jak píše osa x, je mi jedno, zda vládne Fanda nebo Panda, chci žít v zemi, kde mám důstojné podmínky pro žití a vím, že mé konání má nějaký smysl ve vztahu ke společnosti a národu.
Kdybych nevolil léta jednu drobnou socialistickou stranu, dal bych hlas ve volbách komunistům. Protože mohu srovnávat. Ne, že by byli ideálem, ale protože se mi dříve žilo lépe. Jen jsem to nevěděl. Teď, po zkušenostech žití ve dvou režimech to mohu, zcela střízliv a při smyslech, zcela klidně prohlásit.

277454

30.10.2012 07:11

Řecko není chudé

RE: žijeme v podvodu

Erwin 91.?.?.?

Pane Udo, domníváte se, že Starý zákon ( a citace, které uvádíte), platí též pro potomky Chazarů ? Nějak mi neleze do hlavy, jak tehdy autoři SZ mohli tušit, že jeden národ za tisíc let příjme židovskou víru, rozleze se po Evropě (a nejen Evropě) a prohlásí se za židy. Vždy jsem se domníval, že stará nařízení platí pro židy, kteří jsou židy po krvi. Děkuji za Váš případný názor.

278113

31.10.2012 06:54

Řecko není chudé

RE: žijeme pod vodou

Erwin 91.?.?.?

Děkuji za myšlenkové nasměrování. Pokud je to tak, jak uvádíte, je judaismus jen maskován náboženstvím. Z hlediska národnostního se pak nejedná o Židy, ale židy. Dnešní potomci Židů již většinou vyznávají islám a jejich roli převzali židé. Pak ovšem biblická proroctví budou muset vyplnit potomci Chazarů. Nebo se potomci např. dnešních Palestinců vrátí zpět ke svým kořenům ?
Omlouvám se, je to mimo téma, z Řeckem to nemá nic společného, ukončeme to.

278175

05.12.2012 07:00

Dočkáme se zákazu psychotronických zbraní?

RE: Lidstvo už dávno kontrolováno je a bude také univerzálně zotročeno!!!

Erwin 91.?.?.?

Skutečně bude lepší, když poslechnete svého lékaře a přestanete. Je to přece odborník. Jde mu zcela jistě o vaše zdraví.

280023

Stránka: 1 2 3

Káva pro Zvědavce

24

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc duben přispělo 28 čtenářů částkou 8 386 korun, což je 24 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010
IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
15SucVps1Cpxd6ahR6uxx6SJiR16SZgR7b

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Pandemie povzbudila plány na budování vysokorychlostních sítí 5G08.04.20 12:13 Neurčeno 0

Revoluce nese smrt?08.04.20 09:26 Neurčeno 1

Ve Španělsku se policie vymkla kontrole07.04.20 21:40 Španělsko 4

Zemřela novinářka Tereza Spencerová07.04.20 18:12 Česká republika 4

Trump potvrdil právo USA na těžbu přírodních zdrojů na Měsíci07.04.20 14:18 USA 3

Pokuta 25 tisíc korun za bezdůvodnou jízdu autem během epidemie?07.04.20 13:51 Austrálie 4

Bill Gates: “Bez očkování proti COVID-19 nikdo nesmí za hranice ani sehnat práci”07.04.20 07:56 USA 4

Někdo zaútočil na českou ambasádu v Moskvě. Petříček se zlobí: musíte nás ochránit!06.04.20 17:13 Rusko 5

Ropa ve Venezuele je nyní ve vlastnictví Ruska06.04.20 16:48 Venezuela 0

Na několika místech Velké Británie zapalují lidé vysílače 5G, podezírají je z podpory šíření koronaviru05.04.20 16:15 Británie 9

Staří bardi se probouzejí v zakrátko těžce zkoušené zemi05.04.20 13:02 USA 0

Vakcína ještě není, ale "odborníci" se už obávají reakce odmítáčů05.04.20 09:11 USA 8

Výroba ,,nezávadných, hygienických“ roušek05.04.20 07:58 Indie 7

Byl 15. březen 2020...04.04.20 19:59 Česká republika 5

Česká armáda odmítla pomoci českým lidem...04.04.20 12:10 Česká republika 3

Praha 6 přesouvá Koněva03.04.20 11:08 Česká republika 6

Hermafrodité a úchylové v Panamě mají problém. Málo respektu k jejich úchylce03.04.20 10:48 Panama 2

Člověk v tísni spustil pomoc Česku. A je zle.03.04.20 09:20 Česká republika 4

Proč jsou americké nemocnice klidné a prázdné?03.04.20 00:18 USA 8

Je podáno trestní oznámení na komisařku Jourovou za nenávist ke svobodě slova!02.04.20 19:22 Česká republika 3

Měnové kurzy

USD
25,01 Kč
Euro
27,16 Kč
Libra
30,78 Kč
Kanadský dolar
17,80 Kč
Australský dolar
15,32 Kč
Švýcarský frank
25,72 Kč
100 japonských jenů
22,97 Kč
Čínský juan
3,55 Kč
Polský zloty
5,99 Kč
100 maď. forintů
7,57 Kč
Ukrajinská hřivna
0,92 Kč
100 rublů
33,25 Kč
1 unce (31,1g) zlata
41 236,95 Kč
1 unce stříbra
374,83 Kč
Bitcoin
184 181,26 Kč

Poslední aktualizace: 8.4.2020 06:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo ?