Zpátky na příspěvek ›

Všechny příspěvky ze stejné IP adresy

Nalezeno 30 příspěveků, 1 jméno: Lin.

Setříděno od nejstaršího, přetřídit od nejnovějšího

11.08.2009 09:31

Putin nařídil vyplatit zbytek dluhu SSSR

Putin ví, co dělá

Lin 82.?.?.?

Zaráží mě, že většina příspěvků nereaguje na podstatné - a to - že Rusko hodlá splatit svůj státní dluh. Dost podstatný počin, protože tak vyváže svou zemi ze závislosti na diktátech cizích věřitelů.

197619

13.08.2009 12:17

Jak jsem se seznamoval přes inzerát

Inzerát?

Lin 82.?.?.?

Spíš ne... Souhlasím s názorem, že není nad osobní seznámení. Tam už aspoň trošku víte, do čeho jdete, protože "vyvolený objekt" už něčím reálným zaujal. Písmenkama zaujmout může také, ale ve skutečnosti pak zjistíte, že je to přesně ten typ, se kterým nemůžete být v jedné místnosti ani půl hodiny. Ne každý, se kterým si můžu povídat, se taky může stát mým partnerem.
Ale když to někomu vyhovuje, proč ne [smích]
Pro autora:
Volné manželství? [smích]
No.. možná do té doby, než "padne kosa na kámen" a vy se skutečně do někoho zamilujete (nebo některá do vás). Nevím, ale já nejvíc potřebuji partnera, když je mi do ouvej a jsem psychicky tzv. na dně. Potřebuju povzbudit, pohladit, utěšit, uklidnit. A vůbec by se mi nelíbilo, kdyby zrovna "neměl čas". Být s někým jen pro chvíle pohody - to jaksi moc nefunguje a dříve nebo později se objeví "problém". Ztrácí se kontakt a tím se snižuje šance, že správně zareagujete na duševní rozpoložení partnera.
Partner (a je jedno, jestli přítel či manžel) přeci není hračka na klíček a "nefunguje" na písknutí.
Berte to jen tak "na okraj"... protože kecat vám do vašich záležitostí fakt nechci. [smích]

197817

13.08.2009 13:08

Americká ekonomika směřuje držkou k zemi

Jako prezident USA...

Lin 82.?.?.?

...bych toho asi moc udělat nemohla. Neměla bych k žádaným krokům potřebnou moc. Ta je v rukou jiných [smích]
Ovšem - mohla bych to těm skutečně mocným aspoň znepříjemnit a to bych určo dělala. Aspoň bych jim křížila plány (když už nic jiného).

197823

24.08.2009 08:29

Izrael vrací Švédsku úder za článek o zabíjení Palestinců pro orgány

Antisemitismus jako štít?

Lin 82.?.?.?

Vůbec se mi nelíbí, když se používá nějaká "odlišnost" jako argument a štít proti všemu. Asi jako když vás okrade jednonohý a vy se ohradíte, vychrlí na vás: "Máš něco proti jednonohým? Lidi, vidíte to?! Napadla (byť slovně) mrzáka! To je diskriminace!"
Stejné je to i s tím (domnělým) antisemitismem, rasismem atd. Nezkoumá se podstata skutku, nezkoumá se, na čí straně je právo. Z poškozeného se tak rázem stane útočník a to ještě útočník s předsudky a nenávistí k "odlišným".
Žijeme v divném světě.

198531

27.08.2009 10:49

Nadávka „bílá svině“ nemá rasový podtext

RE: Logika soudce

Lin 82.?.?.?

Rozumím vám a souhlasím. Je potřeba znát CELÝ případ včetně jeho pozadí. Nevím, proč byl ten bílý napaden a jestli i on rasistické nadávky před incidentem nepoužil. Nemám informace. A nestranné rozhodnutí (posouzení) znalost věci přímo předpokládá.
Nechci být rasista ani antirasista. V podstatě je mi ouplně jedno, do které kdo patří škatulky. Měřit by se mělo všem a stejným metrem - bez vyjímek. A to se, bohužel, děje míň, než bychom očekávali. V tomto souhlasím s autorem a jeho článkem.

198772

27.08.2009 11:16

Nadávka „bílá svině“ nemá rasový podtext

Pro autora:

Lin 82.?.?.?

Dost dobrý a výstižný článek. Máte pravdu, že byl zneužit nápad "dobrého úmyslu" (cesty do pekel jsou dlážděné samými dobrými úmysly). Lidé jako Kocáb celou situaci ještě zhoršují (to, že něco řeší, si možná nemyslí ani oni sami).
V návaznosti na druhé podtéma článku si dovoluju upozornit:
Píšete, že nic tak člověka nenaštve, jako nespravedlnost.
Nevím, jaké máte informace, ale pozor na posuzování bez znalosti tzv. "pozadí". Nikde jsem se nedočetla, proč byl ten muž napaden (jestli víte vy, prosím, uveďte to - alespoň si doplním info).
Ona ta mediální masáž funguje na obě strany - tj. olejíček přilívá jak mezi "bílé", tak mezi "barevné". Jednoduše tím, že se řekne jen to, co se hodí. Přesně pro účel, o kterém píšete - postavit lidi proti sobě. Národy, rozštěpené na malinké a proti sobě nevražící skupinky, jsou lépe ovladatelné.
A soudci nejsou všichni úplatní, ani "kam vítr, tam plášť". Klaus pravdu neměl a nemá (a mít nebude). Není to o věku, ale o morálních vlastnostech.

198779

15.09.2009 13:13

Děkuji České televizi

RE: Překvapení

Lin 82.?.?.?

Zákon švihlý není, švihlí jsou vykladači "karet".
Pan Stwora nepopíral, nezpochybňoval (atd.) samotný holocaust, neschvaloval ho ani neospravedlňoval. Pouze polemizoval nad rozporem v počtu uváděných obětí.
Zločin proti lidskosti JE právě samotný holocaust - ne polemika nad počtem lidí, kterých se týkal. Zločin proti lidskosti zůstane zločinem, ať už má obětí deset nebo deset milionů.

200387

29.10.2009 11:48

Jak to vidí naši němečtí sousedé

Jde mi z toho hlava kolem....

Lin 82.?.?.?

Čtu, zírám a nechápu.
Sudetští Němci nejsou národem, neexistuje nějaká "sudetoněmecká národnost". Označení "Sudety" a "sudetský Němec" jsou z terminologie 3.říše (pokud si to tedy dobře pamatuju).
Nejdříve byli v letech 38-39 odsunuti z českého pohraničí Češi. Také šli s žebřiňáky a ranečky.
Osobní tragédie a rozvrácené životy - na obou stranách. Touhle dobou jsem se dost zaobírala, sbírala materiály a mluvila s pamětníky. Výsledek? Zjištění, že za všechno můžou politické a mocenské ambice. Ti lidé žili běžným sousedským životem v klidu a míru, Čech vedle Němce a nikdo si neuvědomoval nějakou "národnostní rozdílnost". Do té doby, než přišla politika a její nalejvárny. Cíl - zasít nenávist, strach a nedůvěru mezi lidi(a to jak před r.39, tak po r.45). Běžný postup, uplatňovaný dodnes a nejen na poli politiky. Běžně ho uplatňují i někteří zaměstnavatelé, aby zaměstnance mohli lépe ovládat.
Proč tolik emocí a silných slov právě nad odsunem? Proč se hledá vina u Čechů nebo Němců? Oboustranný odsun byl jen následek.
Vždyť přesně ta samá situace nastala s Kosovem, přesně ten samý "fígl" uplatnili v Iráku, v Gaze, v Afgánistánu, Pákistánu...

203605

29.10.2009 11:58

Jak to vidí naši němečtí sousedé

...ještě dodatek....

Lin 82.?.?.?

Copak to, lidi, nechápete? Vždyť jste tu schopní se pobít ještě po sedmdesáti letech kvůli nějakému "právu". Jste schopní se mlátit na potkání a živit nenávist ještě po kolik generací??
Je tak těžké pochopit, že staré křivdy se prostě narovnat nedají? Že je možné se jen ze starých křivd poučit a nevršit je dál?

203606

04.11.2009 08:50

Prezident podepsal

Mnichov? LS je jen důsledek

Lin 82.?.?.?

Svou suverenitu neztratíme nějakou LS. My už totiž skoro žádnu nemáme a papír, kterým LS je, ji nijak nesníží ani nezvýší. Ztratili jsme svou plnou suverenitu dávno před tím - vstupem do EU. Celé ty "přístupové taškařice", kdy nám byly diktovány podmínky a co smíme a nesmíme, co musíme. Už nevzpomínáte na ponižující (a přemrštěné) požadavky třeba ohledně hygienických předpisů? Podmínky, které stávající členské státy nesplňují ani teď a splňovat nemusí? Ani s vámi nehnuly causy "syrečky, pivo, slivovice..atd"? Nic vám neříkají diktované kvóty na prodej zemědělských produktů, kterými se musíme řídit? Proč myslíte, že se u nás vylévá mléko a výkupní cena prvotřídní pšenice se pohybuje na úrovni 80.let?
No..a tak, jako před a při vstupu do EU lidé jásali, tančíc na náměstích, netušíc, že si právě podepsali "ortel", tak dnes lidé blahořečí VK za nějaký "odpor" a vidí ve VK "bojovníka za národ", přirovnávajíc ho ke sv.Václavovi (chudák jmenovec...takovou potupu si fakt nezaslouží).
LS je JEN zlegalizováním stavu věcí, které se DĚJÍ a to už mnoho let. A "odpor" VK nikdy neexistoval - tak, jako neexistuje jeho čest a práce pro národ. Navíc jsme Klausovou dojednanou "vyjímkou" ztratili nárok si v budoucnu stěžovat na porušování lidských práv v ČR (součástí i práva majetková) u Evropského soudu. Pokud tedy nyní čeští zákonodárci stvoří zákon, který bude nějaký způsobem porušovat (omezovat) práva jedince, můžeme si jít stěžovat tak leda na Evropskou lampárnu.

204080

05.11.2009 10:35

Prezident podepsal

RE: Trochu pokory...

Lin 82.?.?.?

No jo, mlčim mlčim mlčim... a brzo asi umlknu docela, protože vyčerpám svůj přidělený počet komentářů [oči v sloup]
Tak jo, máte lepší zdroj a fakt to tam je napsaný. Už jsem si vyliskala.
No... ale stejně mi z kontextu vyplývá to, co jsem napsala já [vyplazený jazyk]

204206

25.11.2009 13:30

Van Rompuy: muž, který nemá vlast

Článek těžko vstřebávám...

Lin 82.?.?.?

Ta sjednocená evropská nepřímá daň je pravděpodobně DPH, takže článek zbytečně panikaří. DPH jde do státního rozpočtu a hospodaří s ní stát. V evropských státech je její sazba různá a dělá to dost těžký "bordel" při dovozech i vývozech a následně pak i ve výsledné ceně zboží v jednotlivých státech. Tady bych byla všema deseti PRO její evropské sjednocení = jednotnou sazbu pro celou Evropu.
Pakliže se tu hovoří o nějaké "dani podnikatelů" a potažmo v diskusi o "rovné dani", uvědomte si, že mluvíte o tzv. přímé dani, která ovšem nejde do státního rozpočtu. Daň z příjmu jde přímo do rozpočtu obce, kde má plátce trvalé bydliště (sídlo firmy). Stejně tak daň z nemovitosti jde přímo do rozpočtu obce, v jejíž katastru se nemovitost nachází. Tedy - s těmito daněmi hospodaří NE státní, ale obecní(městský)rozpočet. A pokud vím, tento způsob je zavedený i v Evropě.
No... a k těm "pilířům"... [smích] Obecně by mělo platit, že ženy vědí CO se má dělat a muži vědí JAK to udělat. Muž jako vůdce, žena by měla respektovat... ach jo. Nevím jak vy, ale já respektuju toho, kdo skutečně je respektu hodný. Respekt přeci není dědičný, vrozený, přenosný atd. O respekt se každý musí zasloužit sám (celým svým způsobem života) a je jedno, jakého je pohlaví. A vůdce bez respektu? Bez důvěry? Jen kvůli pohlaví?
Vůbec se mi nelíbí nějaké intelektuální dělení na tzv."schopnosti pohlaví", protože to v praxi vůbec tak nefunguje.

205682

27.11.2009 13:59

Katastrofálny stav spoločnosti a hľadanie východísk z neho

Už i tady, pane Šupo?

Lin 82.?.?.?

Vyskytujete se se svými totožnými články v tolika "prostorách", že už mám obavu otevřít i krabičku s čajem. Jen doufám, že se sem za vámi nepotáhnout také "diskutující", kteří mění nicky jak ponožky a baví se dokonce i sami se sebou. Z "bohaté" diskuse nakonec vyplyne, že se jí účastnili pouze dva "staří známí", kteří se pravidelně setkávájí jako pacienti na psychiatrické klinice a diskusi si pletou s četem.
Moje názory už znáte (stačila jsem je nastínit ještě v dobách, kdy se pod vašimi články dalo vůbec diskutovat), takže dřív, než "to" vypukne i tady, napíšu vám něco k nadhozenému tématu.
Společnost je v krizi a to nejen ekonomické. Myslím, že je to jasné každému uvažujícímu člověku. Mýlíte se, pokud předpokládáte propad v posledních deseti, patnácti letech. Proces byl nastartovaný už mnohem dřív a JE součástí Zákona.
Vaše východiska nevidím jako reálná - ani jedno, ani druhé. Předpokládáte totiž "vládce" a to se mi vůbec nejeví jako zdravé a vedoucí ke zlepšení. Vládce (ať už zhora nebo zespoda jako vůdce "duchovní" )produkuje opět jen a jen OVCE - ne samostatné, svobodné a nezávisle myslící bytosti. Usílí práce člověka na svém sebepoznávání a sebezdokonalování NIKDY nezávisí na snahách (chtění)vnějšku, ale je podmíněné trvalou touhou z vnitřku. Ani ten nejlepší duchovní učitel nemůže svému žáku předat víc, než on sám bude chtít a bude vůbec schopen přijmout.

205850

30.11.2009 11:32

Katastrofálny stav spoločnosti a hľadanie východísk z neho

RE: Už i tady, pane Šupo?

Lin 82.?.?.?

No..tak jste mě rozebral na dost rozsáhlém prostoru. Pokusím se odpovědět na prostoru menším, ovšem nezaručuju, že odpovím na všechno, protože se ve vašem sdělování tak trocha ztrácím.
1) V mých pocitech se klidně hrabat můžete, protože sdělování pocitů není nic intimního. V některých druzích komunikace je jejich sdělování dokonce nutností. Intimní jsou pro mě moje city a tam vás, samozřejmě, šťourat nenechám [smích]
2) Rozpor, který mi vytýkáte, jsem se snažila vysvětlit v celém svém předchozím příspěvku. Osvícenost vládce shora nebo učitele zdola nevede ke zduchovnění společnosti. Někdy dojde k rozkolům kvůli rozdílným výkladům ještě za života osvícených, ale vždy k tomu dojde po jejich smrti, kdy se vykládání myšlenek chopí následníci. Důkazů máte v historii pro oba případy dost a dost. p.Šupa sice píše, že šancí je "život v mravních hodnotách", ale už neuvádí, jak si to představuje v praxi.
3) p.Šupa se mě nedotkl. Myslím, že jsem to psala dost jasně.
4) Článek se vám zdá citlivý. Proč ne, váš pocit - tak si ho nechte a já si, s dovolením, ponechám ten svůj. Každý si z myšlenek a názorů bere to, co mu vyhovuje, čemu rozumí a s čím se ztotožňuje.
5) Relativizování hodnot - no a co? Prosím, napiště mi přesný postup, kterým docílíte, aby všichni chápali STEJNĚ takové hodnoty, jako lásku, čest, morálku ...atd.
Mám dojem, že když se např. vy se svou partnerkou dohodnete, že ani jednomu nevadí mít paralelní vztah, je to vaše morální dohoda, kterou však jiný může chápat jako vysoce amorální. Tak co s tím chcete dělat? Veřejný soud, který to rozhodne?
Kdybych měla spolehlivý recept na stejné vnímání hodnot, byla bych možná ředitelkou zeměkoule [smích], protože tohle se v lidské společnosti nepodařilo nikomu po celou známou historickou dobu.
6) Vybrušování hodnot probíhá vlastními životními zkušenostmi a prohlubováním znalostí. Nevadí mi, že jste vůči tomu skeptický a nevím, jak to objasnit víc.
7) Se svou osvětou na trh nechodím, nemusíte se obávat. Nejsem z rodu Hlasatelů pravd, kteří vnucují všem ty své pravdy - bez vyžádání a třeba i násilím.
8) "99,9% věřících" - vy si vážně myslíte, že společnost byla morálnější a uznávala skutečné hodnoty? No...tak je to vaše právo. Ale ten argument s rozkrádáním přede mnou neobstojí. Tenkrát se kradlo taky a hodně. Jen to nebylo tak vidět.
I rozvodů by bylo stejně jako teď, protože to, že k nim nedocházelo, nemělo co dělat s morální kvalitou lidí.

206011

24.02.2010 11:57

Dnešní režim je kriminální, mnohem zločinnější než normalizační socialismus

RE: Co to tady zase Vojto49 plácáš?

Lin 82.?.?.?

Áááá...a tady si někdo přivstal, aby čumákoval na hokej, ne? [smích]
Já a robot? Tak.. dostala jsem už hodně přídomků v diskusích, ale s robotem jste první a vedete [chechtot]
No - a jestli jsem něco rozdupala (což nebyl vůbec můj úmysl), tak určitě nepovedenýho, co nestálo za to, abyste měl možnost postavit nové a lepší [mrknutí jedním okem]
Startovala jsem, protože jste se dost blbě vysmál příspěvku, který jste si ani pořádně nepřečetl. A než jsem nalovila ty "grafy a tabulky", už se ozval i ten, kterého se to týkalo. Takže - jen moje pomalost. Můžete dneska v klídku dospat bez noční můry konspirací a robotů [smích]

213376

24.02.2010 13:45

Dnešní režim je kriminální, mnohem zločinnější než normalizační socialismus

RE: Co to tady zase Vojto49 plácáš?

Lin 82.?.?.?

A víte, že mě to dost pobavilo? [chechtot]
Náhoda je sice blbec, ale v tomhle případě jí můžu poděkovat aspoň za čtvrthodinu smíchu. A vůbec - vy máte "anti" už ve jménu a já svůj "čínský původ" asi taky nezapřu. Takže - vzhůru na špici pyramidy, máme na to! [cool]

Náhoda je opravdu "blbec" a vždycky se někdo lapne. Přitom mě jen trklo, že píšete jasně o zahraničním dluhu a proto se vyjadřujete v dolarech. Pan anonymní pisatel jako oponent vytáhne tabulku "státního dluhu" (což zdaleka není dluh zahraniční, existují i vnitřní dluhy) a tak i přes oponentovy pádné argumenty vznikl rázem galimatijáš.
Zdravím vás a přeju hezkou středu [smích] (a doufám, že pozdravení nebude zas braný jako "důkaz ústředí")

213392

19.03.2010 08:20

Nebude na důchody, ale banánů a toaletního papíru bude dostatek

RE: jednoduché počty

Lin 82.?.?.?

Pane, nedá mi to, protože názor, který tu prezentujete, se mi dost příčí.
Pletete si spoření s účastí na důchodovém systému. Proč myslíte, že ten systém vůbec vznikl? Proč myslíte, že lidi už někdy v pradávnu zjistili, že je výhodnější žít v nějakém společenství - tedy i v instituci, zvané stát? Odpověď jednoduchá - protože jako "sám voják v poli" máte dost omezené šance na přežití.

Poprosím vás, abyste si nejdřív zjistil, v čem spočívá důchodový systém, v čem spočívá největší zadluženost státu a teprve pak tu psal cosi o tom, že důchodci zadlužují stát.
Váš výpočet je chybný od samého základu, protože celkový odvod je 35% za zaměstnance a pouze OSVČ (jasná nerovnost, ze zřejmých důvodů) platí cca 15%. Protože odvody byly cca do r. 92 stejné a OSVČ platí snížený odvod cca 18 let, nejsou to důchodci, kdo zadlužuje stát.

A vůbec - při "filosofii", kterou tu prezentujete, se naskýtá otázka, k čemu vlastně je lidské společnosti něco takového jako stát. Pojďme ho zrušit a vraťme se do ranného feudalismu - nebo ještě líp - k prvobytně nepospolné společnosti - a bude to fajn, ne? [oči v sloup]

215355

Po přečtení první, co mě napadlo - jestli tohle není nějaký předaprílový vtípek. Jinak to snad ani není možný. Pochybuju, fakt... Tohle je absurdní [smích]
Souhlasila bych s "nevyprostitelnou propleteností", ale zbytek bych přiřadila spíš k projevu nějakého fanatika a ne kongresmanky (tady přiznávám, že mě škodolibě těší, že vymyté politické hlavy nemáme jen u nás).
Jaký "zvláštní vztah Boha k Izraeli"? Jestliže je Bůh, jediný spravedlivý, jak by mohl protěžovat stát nebo národ? A budiž, i kdybych slovo "vyvolený" nahradila slovem "povolaný", pak se povolanost vztahuje ke konkrétnímu času a místu. Jestliže byli Izraelité kdysi k něčemu povoláni, pokaňhali to (a završili vraždou), zklamali na plné čáře. Někdo se pravděpodobně zasekl v čase [oči v sloup]
A copak přátelství s "povolaným" udělá "povolanou" i mě samotnou? To si vážně kongresmanka myslí, že USA požívají nějakých zvláštních "božích výsad" díky vazbám s "vyvoleným" Izraelem?
Nějak mi to hlava nebere a vzpírá se uvěřit... [zmaten]

215753

24.03.2010 11:30

Bachmannová: Bůh prokleje Ameriku, pokud se postaví proti Izraeli

RE: To je vtip?

Lin 82.?.?.?

Aha [smích]
A pak že mnohobožství existuje jen u primitivních barbarských národů [chechtot]

215757

24.03.2010 12:02

Bachmannová: Bůh prokleje Ameriku, pokud se postaví proti Izraeli

RE: Neskutečné!

Lin 82.?.?.?

[chechtot] [velký smích]

Nezlobte se na mě, ale já jsem z toho článku fakt odbouraná [velký smích]
Myslím, že už mi konečně došly i snahy ČR o "nerozlučné bratrství" s USA. Však přeci být kamarádem kamaráda vyvoleného je přeci, kurňa, terno!!! [chechtot]

215760

08.04.2010 11:22

Kristus na tapetě

RE: Upřesnění

Lin 82.?.?.?

V tom to vězí. Cirkve jsou mocensko-politické organizace. Se silami duchovními nemají tedy nic společného.

216615

08.04.2010 11:38

Kristus na tapetě

RE: Upřesnění

Lin 82.?.?.?

Možná mám mezery, ale spojení "Kristova nevěsta" se objevuje až daleko později a z úst jiných, ne Krista samotného.
Bůh nikoho nezavrhuje ani nevyznamenává. Opět jen lidský výmysl, překroucení slov "povolaný x vyvolený". Jestliže připustíte víru (lepší slovo je láska) k učení Krista výměnou za přízeň či vyvolenost, jste rázem u obchodu a ne u duchovna. Obchod ve smyslu: ano, já tě budu uctívat, budu věřit - a ty mi za to poskytneš výhody oproti jiným, prostě mě budeš mít raději než ostatní a čas od času mě něčím vyznamenáš.
Pokud mluvíte o jeho učednících, nebyli rozhodně učedníky proto, aby ustanovovali nějakou církev. Byli vyučeni proto, aby byli nositeli myšlenek. Šířit myšlenky jiných můžeme i mimo organizovanost v nějaké organizaci, což dokládají mj. i tyto diskuse.

216616

08.04.2010 12:29

Kristus na tapetě

RE: Upřesnění

Lin 82.?.?.?

Promiňte, ale "úkol být obětí" je to, s čím nesouhlasím. Vy byste poslal někoho na misi s úkolem ukázat, jak žít a s vědomím, že bude zavražděný? Ukřižování JK nebyla vůle boží, ale vůle lidská. Smrt na kříži nebyla "vykupitelská" a už vůbec z lidí nesňala jejich hříchy a nezajistila jim spasení. Své hříchy si každý smývá sám.
To, co církve dávají jako příklad "spasení" - např. nelítostný vrah se v poslední minutě života obrátí k Bohu a je tedy spasen (= jsou smyty jeho hříchy) - je opět pokřivený. Vykoupení nespočívá totiž k obrácení se na víru (k Bohu), ale v pochopení hrůznosti vlastních činů.

216617

08.04.2010 12:59

Kristus na tapetě

RE: Děkuju...

Lin 82.?.?.?

Ano, útoky na všechny naše kořeny (pilíře) probíhají a to již delší dobu, nejen v poslední době. Poslední dobou je to jen víc vidět a možná i proto, že "líp vidíme" hlavně my sami.
Nemýlíte se, když události nevnímáte jako náhodně a izolované. Je to celek a přesně s úmyslem "vykořenit". Dobře jste popsal chování člověka bez kořenů - vyděšený, zmatený, prázdný. Vzali nebo zpochybnili mu všechno, na čem stavěl svůj život. V tomhle stavu se člověk stává velmi "vláčným" a snadno manipulovatelným, protože se snaží chytnout všeho, co aspoň vypadá jako pevný bod. Tady moc a moc záleží na tom, čeho se chytne (jak pevných hodnot) - a podle toho se pak dál odvíjí i jeho vlastní život.
A teď napíšu něco, o čem nevím, zda bude správně pochopeno. [smích]
Někteří lidé už situací "vykořenění" prošli - v jejich životech se už před časem stalo "něco", co jim vzalo pevnou půdu pod nohama. Dneska ale můžou docela pevně stát, i když kolem "řádí hurikán a vyvrací stromy" okolo. Začali totiž znovu a tentokrát dbají o zdraví a pevnost svých kořenů, nerostou na písku nebo močálu, ale zakořenili v pevné půdě, která jim pomáhá stát i přes zuření živlů. Zužitkovali svou "malou smrt" k tomu, aby tentokrát doopravdy žili.
Život nás učí, že celé generace můžeme žít ve svém domě v záplavové oblasti bez vědomí nějaké "pošetilosti", jen proto, že ničivá záplava přichází jednou za tisíc let. Nevnímáme a ani nemůžeme vnímat, že dům vystavěli naši předci na špatném místě. Když záplava příjde, sebere nám všechno a my máme dvě možnosti. Buď stavíme lépe a na lepším místě - nebo dům postavíme tam, kde byl, protože za tisíc let nebude jeho zničení "náš problém".

216618

05.05.2010 13:13

Inspirační foto

RE: Pro pana Stworu aj.

Lin 82.?.?.?

Nejstupidnější argument, že žena má právo rozhodnout? Ale ale...
Fakt príma, že takové "super názory" mají právě pánové. Osobně takové podezírám, že mají dodnes nad postelí viset Bismarckovo motto o ženách - "Děti, kuchyň, hřbitov".
"Žena zradí...otevře skrýš vrahům..." Zamýšlel jste se někdy, proč? Že této "zradě" předchází ještě něco? A tím "něčím" je zrada muže, který nechce nebo neumí dostát své odpovědnosti? Myslíte si snad, že je přerušení těhotenství pro ženu zábava a zážitek k popukání? Co víte o psychických a zdravotních následcích tohoto vámi odsuzovaného činu? A ještě něco - podívejte se, prosím, do statistik. Zjistíte, že největší procento tzv."potratářek" jsou ženy vdané. A většinu z nich k tomuhle činu dožene manžel.

No nic...jsme od tématu....

218750

10.06.2010 07:47

Defenestrace po česku: Slavata králem, Martinic k blahořečení?

RE: Letošní volby...

Lin 82.?.?.?

Díky, ale obávám se, že jsem vzhůru až moc, takže jsem si vědomá, co nás v ČR čeká.

221656

10.06.2010 07:57

Defenestrace po česku: Slavata králem, Martinic k blahořečení?

RE: Letošní volby...

Lin 82.?.?.?

Janko, čekala jsem všelijakou reakci, ale ne takhle ubohou. Jediné, co vás napadlo, je "má opičí láska" nebo "má nedostatečná kontrola" dětí. Takže automaticky a "nenápadně" předpokládáte, že jsem pravděpodobně špatně vychovala děti, když si nyní nebudeme moci dovolit vzdělání? To je docela ubohé... vzhledem k okolnostem, že mé děti si přivydělávaly už na střední a obě absolvují další vzdělání při zaměstnání. Zřejmě nemáte vůbec pojem o výdajích s tím spojených.
Pane, vůbec netuším, o jakém životním úkolu to mluvíte, ale jestli jste měl na mysli výchovu dětí, pak ano, tenhle "úkol" už jsem splnila a Mádla a Issovou doma nemám.
Každopádně vám za vaše "rady do života" děkovat nebudu.

221657

10.06.2010 08:28

Defenestrace po česku: Slavata králem, Martinic k blahořečení?

RE: Pro Janka a další optimisty

Lin 82.?.?.?

O tom to přesně je.
Co bude hlavní náplní "trojstrany" bylo jasné už před volbami. Žádné stavění státu na "ekonomické nohy", ale kontrola nad plynulým tokem veřejných financí do soukromých firem několika "vyvolených". Státní zakázky jsou totiž už mnoho let nejspolehlivějším způsobem, jak dojít k velkým penězům. Zajistit si spolehlivý zdroj toku v době, kdy mnoho firem krachuje pro platební neschopnost (svou či druhotnou), je terno.

221661

18.06.2010 10:47

Školné je správné

RE: No konečně!

Lin 82.?.?.?

Asi jsou nějaké skvrny na Slunci či co...
Psal jste ve svých reakcích výše o všeobecné nenávisti vůči emigrantům a že ti, kteří zůstali, "lezli do zadku a požívali výhod". Na TOHLE jsem reagovala já.
Nakonec z vás vyleze, že máte problémy se zákony a úřady v ČR. No jo, ale s tímhle máme problémy všichni - emigrant, neemigrant a já opravdu v tuhle chvíli nechápu, jak to souvisí s "nenávistí k emigrantům". Takže se s vámi pro jistotu rozloučím - protože vám nerozumím a nechci vyvolávat nedorozumění.

222282

08.10.2010 12:03

Odešel člověk a kamarád

Omlouvám se předem

Lin 82.?.?.?

Původně jsem vůbec nezamýšlela se tu nějak zviditelňovat. Ovšem po přečtení některých příspěvků bych k odreagování potřebovala boxovací pytel. Kristepane... jak si kdo dovolí takhle soudit člověka - notabene úplně neznámého člověka?! Kdo si myslíte, že jste? Ředitelé zeměkoule? Jak VY můžete soudit, jestli ten člověk žil nebo nežil správně, zda byl takový či makový a jestli odešel "správně"? Soudit nepřísluší ani jeho nejbližším a tady se někteří "slušňáci" snaží o jakýsi "morální profil" někoho, s kým ani vtěřinu nedýchali stejný vzduch.
Jestli jste si ještě nevšimli, tak smrt vlastní rukou volí čím dál víc lidí, včetně celebrit. Není vám na tom nic divnýho? NIc vás nenapadá?

Eh... je mi z toho blivno a dneska obědvat určitě nepůjdu. Jděte k šípku, vy "slušní lidé".....

229592

Káva pro Zvědavce

22

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc prosinec přispělo 45 čtenářů částkou 6 716 korun, což je 22 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010
IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
1CuErU28m5a2tod9eZjnkY4sdidBVMpX6K
Další možnosti platby › Související články ›

Ve zkratce

Konzervativci v Británii zvítězili. Drtivě. Brexit bude!13.12.19 10:53 Británie 3

Hidžábem to začíná12.12.19 11:38 Francie 1

Italské námořnictvo čelí Erdoganovi: Na Kypr dorazila italská fregata Federico Martinengo 10.12.19 21:50 Itálie 1

Turečtí vojáci vyvěsili tureckou vlajku na řeckém ostrově v řece Evros10.12.19 20:19 Řecko 1

Turecká letadla dnes 30x narušila vzdušný prostor Řecka v Egejském moři10.12.19 19:50 Řecko 2

Důkaz o "nezávislosti" průzkumů veřejného mínění10.12.19 14:14 Česká republika 6

Střelec v ostravské nemocnici zabil šest lidí. Neměl legální zbraň10.12.19 11:21 Česká republika 6

EU nařídila sledovat už od roku 2020 spotřebu každého řidiče, někteří na to doplatí10.12.19 11:10 Evropská unie 0

Poslanci chtějí zakázat domobranu10.12.19 11:06 Česká republika 2

Čína zakáže americkou technologii - začíná ná totální technologická válka 09.12.19 20:19 Čína 0

Cultural Enrichment #1309.12.19 19:39 USA 1

Belgie: Muslimský mob podpaluje vánoční strom na náměstí a řve "Allahu akbar"09.12.19 19:27 Belgie 1

Hihi. Chvilkaři se zlobí na Klause mladšího. Nemohou zneužit symbol trikolory09.12.19 17:51 Česká republika 2

Z dcery Angeliny Jolie a Brada Pitta se stává kluk09.12.19 11:20 USA 1

Chvilkaři proti Babišovi, Sardinky proti Salvinimu - stejný scénář, jak přes kopírák09.12.19 11:15 Itálie 1

Augsburg: Muslimové na vánočních trzích ubili hasiče09.12.19 11:11 Německo 0

V Jizerských horách místní obyvatelé obnovili nacistický památník padlým vojákům Wehrmachtu a oddílů SS 08.12.19 21:01 Česká republika 3

Istanbulská dohoda - čeští občané jsou záměrně podváděni08.12.19 20:02 Česká republika 3

Neschválení Istanbulské dohody je neakceptovatelné, řve feministka. Odhlasujeme, že k Istanbulské dohodě přistoupí EU jako celek, vyhrožuje EU komisař06.12.19 11:41 Evropská unie 5

Národná rada SR schválila Dodatkový protokol, zavádzajúci nové trestné činy za vyjadrenia rasovej a xenofóbnej povahy06.12.19 10:56 Slovensko 2

Měnové kurzy

USD
22,91 Kč
Euro
25,47 Kč
Libra
30,54 Kč
Kanadský dolar
17,40 Kč
Australský dolar
15,75 Kč
Švýcarský frank
23,28 Kč
100 japonských jenů
20,95 Kč
Čínský juan
3,29 Kč
Polský zloty
5,97 Kč
100 maď. forintů
7,73 Kč
Ukrajinská hřivna
0,98 Kč
100 rublů
36,45 Kč
1 unce (31,1g) zlata
33 803,92 Kč
1 unce stříbra
387,94 Kč
Bitcoin
166 341,14 Kč

Poslední aktualizace: 14.12.2019 07:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo ?