Zpátky na příspěvek ›

Všechny příspěvky ze stejné IP adresy

Nalezeno 222 příspěveků, 2 různá jména: <nic>, Jiří Koubek.

Stránka: 1 2 3

Setříděno od nejstaršího, přetřídit od nejnovějšího

04.09.2008 14:34

Hitlerův zákaz kouření

RE: fajcenie/HIV a podobne

Jiří Koubek 88.?.?.?

HIV virus je velmi zákeřný, v počátečních stádiích se takřka neprojevuje, je schopen být ve spícím stavu mnoho let a i přesto je dost nakažlivý.Rizikovější skupinou jsou homosexuální páry, proto je počet přenosu mezi nimi vyšší (ve skutečnosti jsou nejohroženější heterosexuální ženy).
Cosi o viru HIV v očkování proti žloutence je zcela zcestné (nějaké relevantní odkazy by neuškodily), teorie OPV AIDS je vědeckou obcí taky považována za velmi málo pravděpodobnou, viz. "...it can be stated with almost complete certainty that the large polio vaccine trial... was not the origin of AIDS"
Ovšem ještě směšnější jsou teorie ohledně laboratorního vzniku viru HIV, stačí si uvědomit historické souvislosti (doporučuji zaměřit se na objev reversni transkriptasy), design proteinů nezvládneme ani se soudobou počítačovou technikou, nemluvě o 50. letech.

169822

04.09.2008 16:33

Hitlerův zákaz kouření

RE: fajcenie/HIV a podobne

Jiří Koubek 88.?.?.?

Další dezinformace. Pokud vím, nedá se patentovat to, co vyrobila příroda sama - ovšem modifikovaný klon HIV se patentovat dá (a taky patentovaný je).

169836

04.09.2008 23:01

Hitlerův zákaz kouření

RE: fajcenie/HIV a podobne

Jiří Koubek 88.?.?.?

To netvrdím, to tvrdí mš, já to považuji za dezinformaci.

169861

11.09.2008 12:13

Jára Cimrman ve službách ďábla

herci mají být bez názoru?

Jiří Koubek 88.?.?.?

A proč by se herci nemohli za svůj politický názor postavit? A proč by je za to měli lidé nenávidět? Je to jejich názor, ale proč kvůli tomu zavádět nedemokratické praktiky? Označování lidí za zrádce?
Vím, Češi politiku moc žerou (a asi nejen Češi) a pro silná slova nikdy nechodí daleko. Ale pohoršovat se nad tím, že někdo vyjádřil svůj názor? Je to asi pro to, že je jejich názor odlišný od vašeho, pokud by si mysleli opak, bylo by vše OK, co? Karel Čapek, V+W, o nich si taky myslíte, že by radši ve své době měli mlčet?
Říkám zcela otevřeně, jsem pro radar. A netvrdím to kvůli tomu, že by měl ochránit nás, k tomu konstruovaný není (ovšem to nevylučuje jeho možné pozdější zapojení do systému ochrany). Ani nejsem přesvědčen o jeho účinnosti, ovšem pokud se díky tomu budou Američané cítit bezpečněji, proč ne. Tento radar ani nebude nijak narušovat strategickou rovnováhu ve světě, 12 "antiraket" rozhodně neudělá paseku mezi stovkami vypálených balistických střel ze země a dalšími stovkami vypálenách z ponorek (přičemž tyto rakety mají dolet až 12 000 km). Rusko to ví, my víme, že to ví, přesto je neustále chlácholíme jako by to nevěděli, přičemž i oni ví, že my víme, že to ví. Je to jen taková hra pro veřejnost, která si není schopná dát dvě a dvě dohromady. Jestli bych měl k něčemu výhrady tak je to možný zdravotní dopad radaru, ovšem pokud bude vše v pořádku, tak proč ne?

170306

11.09.2008 17:26

Jára Cimrman ve službách ďábla

RE: herci mají být bez názoru?

Jiří Koubek 88.?.?.?

>Jinými slovy: podstrčit lidem falešný pocit bezpečí a
>zároveň roztáčet další kolo zbrojení. To je podle vás v
>pořádku?
>Vždyť právě ti, kdo si umí dát dvě a dvě dohromady proti
>tomuhle nesmyslu protestují! [naštvaný]

Píši též, že toto dle mého názoru nezmění strategickou rovnováhu, proto to není s to vyvolat další závody ve zbrojení. Leda by ta druhá strana (Rusko) sama chtěla tuto ekonomickou konfrontaci.

170330

11.09.2008 17:45

Jára Cimrman ve službách ďábla

RE: herci mají být bez názoru?

Jiří Koubek 88.?.?.?

Historická vsuvka: protektorát vznikl roku 1939 (tuším 15. března), rok 1938 se bere jako zánik první republiky a vznik druhé republiky (která byla notně okleštěná). A právě za druhé republiky byli lidé jako Karel Čapek pronásledováni za jejich podporu Beneše.
Proč chci radar? Protože nevidím důvod proč ho odmítnout, je to gesto dobré vůle spojenecké zemi.
Pokud spadne malá atomovka, buďte si jistý, že jich bude padat i víc, neexistuje nic jako omezená nukleární válka.
Osobně nevím, kde se ve vás bere taková zášť vůči záměru vlády, přičemž to se projevuje označováním jako protektorát. Myslíte si, že Německo je protektorátem? Stejně tak jako Grónsko, Itálie, Jižní Korea, Japonsko, Nizozemí, Španělsko, Turecko, VB, Kuba (!!!) a další?

Další věc mě zaráží:

Když je proti základně tolik lidí, kde vlastně jsou na demonstracích proti radaru? Pokud by byla na demonstraci jen desetina z těchto 70%, bylo by to znát. A ne slabé 2000.
Takže, kde tito lidé jsou?

170332

11.09.2008 17:47

Jára Cimrman ve službách ďábla

RE: herci mají být bez názoru?

Jiří Koubek 88.?.?.?

Pane janko, já osobně nevěřím dalkovému řízení lidského vědomí a nemyslím si, že by mě bylo schopno přesvědčit cokoliv, kromě pokusu viděného na vlastní oči.

170333

12.09.2008 13:37

Jára Cimrman ve službách ďábla

RE: herci mají být bez názoru?

Jiří Koubek 88.?.?.?

Pokud vidíte protektorát i v Německu, tak se nedivím, že byste viděl i protektorát z ČR.

Jalta, rok 1968, to jsou opravdu relevantní odkazy nepřátelství USA. To bych zcela stejně mohl argumentovat rokem 1918 či osvobozením části republiky od nacistů. Jak by se podle vás měl spojenec chovat?

Argumentace, že Čapek tady rozhodně nechtěl cizí vojenské základny mi přijde taky jalová. Tehdy byla republika zcela někde jinde, stejně tak technika a zahraniční politika USA. Čapek byl proti válce, ale rozhodně byl taky proti appeasmentu a ve svém díle "Matka" dokonce nechal matku, která ztratila téměř všechny členy své rodiny, posílá poslední syna bránit rodnou zem.
Na to jsem ovšem nezarážel - můj názor je takový, že umělci mají právo vyjádřit svůj názor, v historii se tak dělo a nikomu to nevadilo.
Závody ve zbrojení zárukou míru? Nevím, odzbrojení zárukou míru taky není...

A ano, myslím si, že by se mělo rozhodnout v referendu, podepsal jsem i petiční arch. Naopak mě zaráží myšlenka občnských demokratů - lidě, tedy i jejich voliči, kteří mají být schopni takřka bez pomoci státu se o sebe postarat, nejsou schopni rozhodnout, zda je to dobrá věc či ne?

Ano, vojenské jednotky v Německu byly původně okupační, ovšem co třeba takové jednotky ve Španělsku či Portugalsku? Nebo odsuzujete přítomnost Američanů v Jižní Korei jako zcela zavrženíhodnou?

170421

28.09.2008 10:33

Falešná božstva

RE: proc?

Jiří Koubek 88.?.?.?

Ale v češtině mají slova taky velké množství významů, to má každý jazyk, daný význam se dá pochopit z kontextu, slovní hřičky jsou založeny i na tom, že se jedno slovo dá v daném kontextu vyložit více způsoby. Tvrdit, že angličtina je jednoduchá, to bych si opravdu netroufal - stačí si přečíst Tolkiena v angličtině (Hobit se ještě dá, Pán prstenů už je podstatně složitější).
Nebude vaše averze k angličtině způsobena tím, že ji moc neovládáte, o čemž svedčí vyjadřování třetí osoby jednotného čísla času přítomného prostého apostrofem se "s" i když správný tvar je připojené "s" přímo na sloveso (popřípadě "-es").
Angličtina je velmi hezký jazyk. Je melodický, což je vidět jasně u písniček, a má relativně jasnou logickou stavbu.
A učit se cizí jazyk už od první třídy? Nic proti tomu nemám, naopak, čím dříve, tím lépe, alespoň se mozek lépe uzpůsobí na učení se cizím jazykům.
Čeština není o moc výjimečná oproti ostatním jazykům.

171871

28.09.2008 20:31

Iniciativa Ne základnám odmítá spojení se zpravodajskou činností Ruské federace

RE: Tajna sluzba

Jiří Koubek 88.?.?.?

Ohledně toho tvrzení s Luftwaffe bych požadoval nějaký zdroj + co to vlastně bylo za příměs.
Zatlačili je zpět, ale za cenu jakých ztrát? Je možné, že Němci neměli potenciál k dobytí SSSR až k Uralu (jak bylo původně plánováno), Sovětský Svaz byla obrovská země. Takže v momentě, kdy se Stalin vzdal šílenství řízení armád výhradně svými rozkazy a dal to do rukou zbylých důstojníků (těch, co přežili čistky před válkou), tak bylo válečné tažení na straně Sovětů. Jistě, pořád se aplikovala taktika "nas mnoga", ovšem ekonomika a lidské zdroje stály na straně SSSR.
Podivná válka neboli Sitzkrieg byla taktika uplatňovaná Francií a Británií po útoku na polsko, kdy oba státy nedělali nic jiného, než sporadickou palbu z Maginotovy linie. Prostě seděli a při tom válčili.

171901

28.09.2008 20:33

Už zase hoří hranice

RE: Výrok, který zřejmě vstoupí do dějin

Jiří Koubek 88.?.?.?

Upravená Listina základních práv a svobod je součástí Ústavy ČR, ovšem v každém článku je umožněna úprava zákonem.

171902

12.10.2008 00:52

Island žádá Rusko o pomoc

RE: Jen malá připomínka k překladu

Jiří Koubek 88.?.?.?

Ovšem proč nepřeložit oba výrazy a použít pro stejnou číslici dva názvy, zvláště když může dojít snadno ke zmatení?

172821

12.10.2008 11:13

Je kapitalismus u konce s dechem?

Viník? Oběť?

Jiří Koubek 88.?.?.?

Většina lidí (nejen tady) má vcelku jasno. Na vině jsou "elitní" bankéři, co začali půjčovat peníze klientům, kteří pak neměli na splácení.
Já bych to tak jednoduše neviděl. Copak oni ředitelé bank chodili od domu k domu a pohrůžkami nutili lidi, aby si půjčovali peníze?
Ne, ani oni bankéři nejsou zcela odpovědní, i oni nejsou úplně nahoře. Banka jako taková má generovat zisk pro své akcionáře. Vedení pouze určuje, jakou politiku zvolit, aby byl tento zisk maximalizovaný. Ovšem ani toto samo nevede k vyššímu půjčování si. Ve skutečnosti jsou všichni vinni. Ti, kdo určovai politiku, finanční poradci, kteří nabízeli hypotéky, lidé, co si půjčovali bez posouzení, zda budou schopni splácet, úředníci v bance, kteří neposoudili zcela to samé. Copak lidi něco nutilo udělat si dluh?

172840

12.10.2008 13:59

Je kapitalismus u konce s dechem?

RE: Viník? Oběť?

Jiří Koubek 88.?.?.?

A vy si myslíte, že lidé nejsou dostatečně zodpovědní, aby za sebe rozhodli, co je pro ně dobré a co ne? Copak jsou občané nějaké malé děti, které někdo pořád vodí za ručičku a někdy je i svede na špatnou cestu (a proto bychom měli zakázat reklamu?)?
Zkusme tuto úvahu uvést až ad absurdum - když jsou lidi takoví nezodpovědní, že nedokáží se postarat o své finance, proč by měli mít právo hovořit do bezpečnosti země? Kvůli čemu je tedy nějaké referendum o radaru?
Ohledně DDS (pedpokládám, že se jedná o obdobu penzijních fondů v ČR). Vím, jaké psychologické triky se používají, ovšem není to tak, že se ty soukromé společnosti snaží lidi ožebračit, pouze je to zavedení spoluúčasti občana na důchodovém pojištění. Copak při standardním státním má občan možnost vybrat své uložené peníze jednorázově a je jedno, jak je využije? Uvědomte si, že se porodnost v našich zemí snižuje a standardní model je neudržitelný. Proč je lepší penzijní fond než státní uložení peněz? Stát je špatný hospodář, přerozdělování financí v rozpočtu nezaručuje, že se peníze uložené na účel důchodů použijí jenom na důchody. Kdežto specializovaná soukromá společnost si vystačí se zisky plynoucí z dlouhodobého uložení peněz. A stát za to ručí, protože je to pro něj výhodné, určitý dohled nad těmi financemi má.

172854

12.10.2008 23:46

Je kapitalismus u konce s dechem?

RE: Viník? Oběť?

Jiří Koubek 88.?.?.?

Ano, platí. Proč by o svém osudu neměli rozhodovat lidé? Pokud se rozhodnou špatně, mohou nadávat pouze sami sobě (popřípadě hodně blbým náhodám), nikomu jinému.

172875

27.10.2008 14:52

Mutované osivo pro Mezopotámii

RE: Mutovane

Jiří Koubek 88.?.?.?

Česká wikipedie jako zdroj informací? [chechtot]
Mutace vůbec není slovo, které se pro geneticky modifikované osivo hodí, už jen kvůli onomu zlému zabarvení toho slova. I když člověk využívá spontánních mutací po tisíciletí a indukovaných po desetiletí. To, co se děje dnes ale mutace (vesměs) nejsou, pracuje to na zcela jiném principu.

Takže - ne každá změna genetické informace je mutací, autor může býs sice Ph.D. z politologie, ale o genetice toho asi tolik neví.

A když jsme u toho, hodil by se i odkaz na plné znění oněch výnosů, nejlépe přímo u zdroje, ať to zase není zpráva typu JPP (jedna paní povídala).

174026

27.10.2008 21:40

Mutované osivo pro Mezopotámii

RE: Mutovane

Jiří Koubek 88.?.?.?

Ano, je to nebezpečné. Díky tomu máme třeba "lidský" inzulín, což je velmi nebezpečná látka. Či další hormony, vitaminy, aminokyseliny pro krmiva...
Celá evoluce není nic jiného než předávání genů z jednoho organismu do druhého.
GMO představující nebezpečí pro konzumenta? Jediní trochu a teoreticky ohrožení jsou alergici, jinak v čem spočívá nebezpečí takového rafinovaného oleje vyrobeného z GM sóji?
Ekologie - tam je nebezpečí větší, ale nezaručuje právě použití kultur se sníženou plodností ono zamezování rozšiřování GM organismů? Jedno veřejně známé tajemství - GM potraviny jsou kontrolovanější než léky a osobně neznám nikoho z mého okolí (genetici a biochemici), kdo by měl z GM potravin strach. V tom strachu je tak trochu lobby "bio"-farem.

174062

28.10.2008 09:29

Mutované osivo pro Mezopotámii

RE: Mutovane

Jiří Koubek 88.?.?.?

Agrobacterium je pouze jedna z hypotéz příčin této nemoci, vůbec to nemusí být pravda. Je to rod velmi rozšířený, i jeho přítomnost v napadeném systému nemusí být jasným signálem, že tuto chorobu způsobují.
Lidem z Monsanta jde o zisk, proto mají potomci sníženou klíčivost. Nic jiného za tím nehledejte, úvahy o konspiraci jsou zcela mimo.

174109

28.10.2008 09:31

Mutované osivo pro Mezopotámii

RE: Mutovane

Jiří Koubek 88.?.?.?

Pokud se něco takového děje, nesouhlasím s tím.

Ovšem zatím mi nikdo nedokázal, že se tak děje. Proto mi dejte odkaz na nějakou vládní stránku, kde jsou tyto "příručky" publikovány, či na stránku Monsanta. Jednoduchý odkaz stačí. Děkuji

174110

28.10.2008 09:37

Mutované osivo pro Mezopotámii

RE: Mutovane

Jiří Koubek 88.?.?.?

Vážně? A nějaký odkaz na studii by nebyl? Jak se má vůbec dokazovat neškodnost? To se přece ani dokázat nedá. Příroda sama provádí genové manipulace po miliony let. Jaký je tedy rozdíl mezi ní a člověkem? Ano i ti lososi jsou mutovaní, aby si je lidé jako vy mohli dovolit častěji.

174111

01.11.2008 13:11

RAND lobuje Pentagon: začněte válku, abyste zachránili americkou ekonomiku

A co Irán?

Jiří Koubek 88.?.?.?

Nepředpovídá se už několik let válka s Iránem? Je o tedy jedna z dalších zaručených zpráv?

174500

08.11.2008 15:06

Okolnosti zrodu ČSR - část I.

RE: publikovat či nepublikovat?

Jiří Koubek 88.?.?.?

Ne a navíc se za své nzory nestydím a neskrývám se jako mnozí za anonymitu internetu. Snažím se mít svá tvrzení podpořená alespoň nějakými důkazy.
S blbostí se má bojovat. Tak se s ní snažím bojovat. Plivání špíny bez jakéhokoliv důkazu či alespoň náznaku ověření a publikování takovýchto článků blbostí je.

175343

08.11.2008 15:11

Okolnosti zrodu ČSR - část I.

RE: publikovat či nepublikovat?

Jiří Koubek 88.?.?.?

Vidíte, nezklamal jsem. Na takovou kokotinu je totiž třeba reagovat. A čekal jsem negativní reakce na svoji osobu. Zatím jsem byl označen za potrefenou husu, už jen čekám, kdy mě někdo nazve přisluhovačem, agentem Mossadu či něčím jiným. Od mnoha lidí zde bych to docela očekával.

175344

14.11.2008 19:04

Jak prodat lidem podvod

Vám se nikdo nezavděčí, co?

Jiří Koubek 88.?.?.?

Jak to tak čtu, vám se nikdo a nic nezavděčí.

Před volbami tvrdíte, že Obama nemá šanci, protože je to vše stejně zmanipulované (problémy s hlasy atd.), protože bude vyhlášené stanné právo, protože...
A po volbách vás netěší, že vyhrál ten, kdo podle vás vyhrát nemohl, ale hledáte, co je na něm za podvod. Nejdříve ho vzíváte, poté zavrhujete. Ani bych se nedivil, že kdyby vyhrál Ron Paul, tak se na Zvědavci objeví, že slouží Izraeli.
Problém možná nebude ve světě, ale ve způsobu, jakým svět vnímáte.

175826

16.11.2008 01:06

Jak prodat lidem podvod

RE: Vám se nikdo nezavděčí, co?

Jiří Koubek 88.?.?.?

Izrael do toho vžd tahají "Zvědavci". Zvolení Obamy se dalo předpokládat, těžko se dala očekávat další vláda republikánů zvláště po tak neoblíbeném prezidentovi. Ale tady se až do poslední chvíle tvrdil opak. Projděte si zdejší články a diskuse.

175883

16.11.2008 11:39

Genocida formou GM semen

RE: Svet podle Monsanto

Jiří Koubek 88.?.?.?

Honba za ziskem? ano, lidé chtějí zbohatnout a mít se lépe.
Plánované ovládnutí - pouze výplod chorobné mysli.

Hovoříte tady o škodlivosti GMO. Pokud si dobře pamatuji v této diskusi jste slíbil omluvu, pokud se budete mýlit v oboru, o němž vy namáte páru a co je de facto můj obor. Věřte mi, biotechnologie též spadají pod moje zaměření, takže žádám onu omluvu.[mrknutí jedním okem]

175903

16.11.2008 17:07

Genocida formou GM semen

RE: Svet podle Monsanto

Jiří Koubek 88.?.?.?

>Ano, samozřejmě, ale na úkor jiných a násilně proti
>zákonům přírody. Neříká se tomuhle jedním slovem
>"PARAZIT"?

Budu teď rýpal. Co je a co není proti zákonům přírody? Parazitismus to rozhodně není, naopak je to jeda z nejdokonalejších životních forem, která se může v přírodě vyskytnout. Ovšem celá příroda je jednání na úkor jiných, z oné soutěživosti a šlapání na hlavu jsme vzešli i my (kreacionisti prominou). Masožravci přežívají díky zabíjení ostatních, býložravci díky spásání rostlin, rostliny díky tomu, že seberou více světla, vody a minerálních látek pro sebe. Jak vidíte, onen pokus mít se dobře na úkor ostatních je zcela přírodní, naopak člověk se vymyká tím, že občas dělá i něco jiného (nepočítejme alturismus).

Nějaké odkazy jsem viděl, ovšem s těmi podtexty na zredukování populace nesouhlasím. Zkuste to vzít takhle - vize politika se týká časového období nejpozději do skončení volebního období, vedoucích firem nejpozději do skončení investičního plánu. Proč tedy nějak redukovat své zisky snižováním populace.
Objevilo se tady už hodně lží ohledně monsanta, třeba článek o nařízeních v Iráku, najděte si onu diskusi, konkrétně mé příspěvky. Stejně tak se zdají zvláštní se mi zdají ceny GM semen, které jsou podle tohoto článku 1000x dražší. Co vám říká "zdravý selský rozum na toto: výnos je 2x vyšší, ale cena je 100x vyšší. Na takový nákup by nepřistoupila ani polointeligentní cvičená opice a pokud ano, je otázka přínosu tohoto stvoření. Vlastně jsem právě teď našel, že je to další lež.
Co se týče "zločinných" metod Monsanta. Tato firma má evidentně velmi dobrý marketing, ale je pouze na zákazníkovi, zda na tento marketing přistoupí.
Jinak můj život není nijak závislý na výplatách fy Monsanto, pouze se snažím poukazovat na zbytečné démonizování této firmy. Což údajné plány na ovládnutí světa nepochybně jsou. Neúroda měla také mnohem prostší příčiny.
Zkuste se na události dívat z hlediska aktuálního prospěchu, vysvětlí vám to mnohem více věcí než hledání dlouhodobých souvislostí. Člověk jedná, stejně jako příroda, pouze z hlediska akutního užitku. Mohu vám dát hned několik příkladů, pokud si to budete přát, jak z přírody, tak z lidského chování.

175936

16.11.2008 22:37

Genocida formou GM semen

RE: Svet podle Monsanto

Jiří Koubek 88.?.?.?

Však ona o svým způsobem symbióza je - biotechnolog vydělá a farmář má větší zisky, tedy vydělá taky. Ovšem i v přírodě je ona symbióza taková podivná - třeba známé hlízkovité bakterie na kořenech luštěnin. Jak je známo, dodávají dusík (lépe řečeno čpavek). Ovšem co se už zas tak neví, ona symbióza začíná jako parazitismus, kdy jsou kořeny rostlin napadnuty onou bakterií. Jako reakci k tomu rostlina vytváří hlízky a až po několika dnech získává dusík z uhynulých těl bakterií.
Člověk plánuje dopředu, snaží se své potomstvo zajistit, proto se snaží zbohatnout na úkor jiných. Je to velice prvoplánovité jednání, ale tak to prostě na světě chodí.
Víte, jednou se zmýlit, v případě upozornění tuto chybu uznat a opravit ji, je zcela v pořádku. Ovšem pokud někdo napíše takovou kravinu, nechce se mi věřit, že se nad tím nezamyslel, beru to už jako lež a účelovou dezinformaci. To samé pak platí o otrockém překladu, kde se nad tím překladatel ani trochu nezamyslí. Omyl a účelová dezinformace je něco zcela jiného.
Zcela nezávisle a s klidným srdcem vám mohu nemohu říct, že GMO jsou neškodné, protože nejde dokázat neškodnost. Ovšem to, že se zatím neprokázala škodlivost stojí za povšimnutí.

175978

17.11.2008 00:00

Genocida formou GM semen

RE: Svet podle Monsanto

Jiří Koubek 88.?.?.?

Ale vždyť vy vůbec nevíte, co je přirozené a jaké změny jsou v přírodě normální. To nikdo není schopen říct. Ovšem odpovězte mi na jednu věc - co je na poli tak přirozeného, že je to třeba tak chránit?
DDT je neúčinné prostě proto, že je zakázáno ho používat, jinak v době nejvyšší slávy udělal tento pesticid z malárie takřka zanedbatelnou nemoc (četl jsem, že v Indii se snížil počet úmrtí na nějakých 5000/rok). Antibiotika jako taková nefungují tak efektivně právě proto, že existuje přenos genů mezi různými bakteriálními druhy (ten, jehož se tak obáváte), něco jako vyvinutí nového genu nebylo asi zatím zaznamenáno, vždy je to jen rozšíření už stávajících genů. A to, že to v rostlinách neprobíhá tak snadno svědčí o tom, že obavy ze vzniku "superplevelů" nejsou zcela na místě. Evoluce organismu s pohlavním rozmnožováním probíhá zcela jinak než u bakterií.
Kde je hranice přirozenosti? Co je podle vás ještě normální? Vše má svá pro i proti. Ovládnutí ohně nám přineslo jednu z největších výhod oproti zvířatům, ovšem oheň má na svědomí už stamiliony životů, možná i víc. Nebo moderní příklad. Kdyby probíhalo schvalování aspirinu za dnešních podmínek, vůbec by neměl šanci takový lék být schválen, dost možná by se ani nedostal do klinických studií.
Je to otázka rizik a zisků (nejen rizika a negativní dopady). A za tzv. "organickými produkty" stojí dost silný lobbing. Pokud si chce zákazník vybrat , měl by mít možnost, určitě by GMO produkty měly být viditelně označeny. (zdalipak by pak takoví lidé radši sáhli po prasečím inzulinu než po rekombinantním lidským). Neznám nikoho ze svého oboru, kdo by tvrdil, že GMO jsou škodlivé. Nestojí toto za zamyšlení (že nemám osamocený názor).

175984

17.11.2008 10:15

Genocida formou GM semen

RE: Svet podle Monsanto

Jiří Koubek 88.?.?.?

Už jsem vám to jednou psal - nikdo není schopen studií potvrdit neškodnost určité věci, je to nemožné z hlediska principů, v závěru je možné pouze říci, že se nepodařilo potvrdit škodlivost.
Lidé jako vy se nejvíce zaměřují na přenosy mezi rostlinami a živočichy, chápu, máte s tím určitý problém (a abych odpověděl na vaši otázku, zatím nevíme, zda k takovému přenosu došlo), ovšem to představuje pouze minoritní část GM. Teď pro změnu zkuste odpovědět vy mě - Máte něco proti tomu, aby byly běžné obilniny fortifikovány vitamíny a tím se zvýšily jejich nutriční vlastnosti? Máte něco proti výrobě moderních léků pomocí GMO? Pokud ano, budete ochoten si píchat pouze prasečí inzulín či si ho nepíchat vůbec?
Velice podceňujete rostliny, ty mají vyvinuty mnohé mechanismy vůči škůdcům a to jak mikroskopickým, tak obřím (býložravci). Nebo si myslíte, že rostlina žije jen pro to, aby mohla být sežrána? Pochopitelně se tomu brání. A ty obrané mechanismy jsou různé povahy - ať od mechanických - trny atd., tak po chemické - antimikrobiální látky, alkaloidy...I symbiotické bakterie ve střevě člověka při oslabení imunity klidně svého hostitele napadnou a způsobí průjem. Jsou to výrazně složitější vztahy než si můžete představit po absolvování středoškolské biologie a přečtením několika populárních článků na internetu.
Blbost jako oheň? Já jsem ukazoval, že každý vynález má světlé i stinné stránky, copak jste to nepochopil? Mě vůbec nešlo o množství CO2 v atmosféře.
Problém je ten, že nevíme, jakou rychlostí probíhají změny genomu v přírodě, ale podle současných teorií se odštěpení nového druhu od stávajícího děje relativně velmi rychle (během několika generací). O jakési zpětné vazbě ani nemůže být řeč, buď takový druh přežije, nebo nepřežije - u GMO buď přežije ve volné přírodě, čehož se děsí všichni environmentalisti, nebo nepřežije. Chcete abychom tyto organismy volně vysadili a pokud přežijí, je to znakem, že jsou v pořádku?
K zákazu DDT došlo poté, co se jeho rezidua našly v systémech, kde nebyl používán (tuším, že to byl tuk tučňáků.

Toto byly velice obecné odpovědi, možná by vás zajímaly i moje názory čistě k tématu:
Nemyslím si, že by se na rostliny měl vztahovat patent, pokud ano, výrazně bych snížil jeho platnost. Stejně tak si nemyslím, že by věda měla být takovým obchodním artiklem, ovšem to už záleží na samotném chování vědců - já ji dělám, abych pomáhal, ne abych na tom rýžoval.

176006

17.11.2008 10:19

Genocida formou GM semen

RE: Neznám nikoho ze svého oboru, kdo by tvrdil, že GMO jsou škodlivé...

Jiří Koubek 88.?.?.?

ano a cca 20 let se nic neprokázalo.
Dejte mi příklad, jak mohu dokázat, že "něco nic nedělá"?
Nebojte se o naše potomky, jsem si jist, že 4 nohy mít díky GMO nebudou - všechny potraviny obsahují geny, nejen ty s GMO.

176009

17.11.2008 10:34

Genocida formou GM semen

RE: Svet podle Monsanto

Jiří Koubek 88.?.?.?

Víte Mirdo, my máme diametrálně odlišný pohled na samou podstatu věci - vy vidíte za vším snahu ovládnout svět, nějaký pečlivě promyšlený plán. Já za tím vidím prostou snahu vydělat co nejvíce peněz.a Nemyslím si, že jsme schopni se přesvědčit o opaku.
Na Zvědavci mám osamocený názor, ovšem nějak zvlášť mi to nevadí a určitě to nevadí ani vám, nechtěl byste se jen tak s René Bartoškem poplácat po zádech, jaký máte správný názor na danou věc, ne? Pohled z drhé strany není na škodu (ačkoliv už jsem byl nazýván sionistickým placeným agentam, hlásnou troubou propagandy...).
Ne Zvědavce jako informační zdroj neuznávám. Copak mohu uznávat něco, kde vcelku bez problému v článcích nalézám chyby? Něco, kde samotný vydavatel píše pouze na základě ničím nepodložených spekulací? (dělá to jen tak, či tomu opravdu věří - v druhém případě je možná i ústavní léčba)
Znechuceně a z donucení sem nechodím, je to spíše zábava.

176010

17.11.2008 13:17

Genocida formou GM semen

RE: Svet podle Monsanto

Jiří Koubek 88.?.?.?

Ale motivace toho, kdo vlastní akcie jsou taky přece jasné - mít každý rok co nejvyšší dividendy, tedy peníze bez práce.
Jak dlouhé testování je dostatečné? Je to 5 let? 10 let? 100 let?
Korporace možná budou chtít utajovat studie, ale v dnešní informační době to prostě nejde - podívejte se třeba na uniklé odposlechy, taková skandální informace má pro bulvár velkou cenu. Je fakt, že to chce mít určitou důvěru v systém.
Bohužel na Zvědavci se nenachází pouze lidé schopní slušně diskutovat, už mnohokrát jsem byl označen za agenta, byly na mě vedeny osobní výpady...

176022

17.11.2008 22:59

Genocida formou GM semen

RE: Neznám nikoho ze svého oboru, kdo by tvrdil, že GMO jsou škodlivé...

Jiří Koubek 88.?.?.?

Když ležíte na peci, nebo se opíráte o topení, zahřívá vás to mnohem více než mobilní telefon[mrknutí jedním okem]

GMO sice znamená geneticky modifikované (organismy), ale myslí se tím výhradně manipulace člověkem.
S chřipkou je to komplikovanější. Budu psát z hlavy (nechce se mi googlovat, takže případné chyby omluvte). V současnosti jsou známy tři hlavní skupiny (kmeny) chřipkového viru (Influenzaviru) - A, B a C. Některé působí jen na člověka jiné na zvířata, některé jsou mnohem všeobecnější. Každá skupina se dále dělí do podskupin, podle specifických povrchových bílkovin na kapsidě viru - tzv. neuraminidasa (N) a hemaglutin (H). Různé typy těchto bílkovin se mohou libovolně kombinovat, v současnosti známe už přes desítku různých typů hemaglutinu a kolem desítky typů neuraminidasy u skupiny A. To nám dává slušnou řádku různých virů, nehledě na různé mutace, které vznikají snadno díky absenci opravných mechanismů při replikaci DNA. Z toho je dána i systematika virů chřipky H5N1 (hemaglutin typ 5, neuraminidasa typ 1). Např. Španělská chřipka, která zabila více lidí něž obě světové války dohromady byl pokud vím typ H1N1.
Co asi není moc dobře prozkoumáno je vliv jednotlivých typů na způsob přenosu, můžná v tom budou zakomponovány další proteiny či samotné vlastnosti těch proteinů určují, zda bude daný typ schopen přenášet se i lidskými kapénkami (tedy typ přenosu člověk-člověk). Z čeho panovaly asi největší obavy bylo, že by osoba nakažená "lidským" typem chřipky přišla do kontaktu s virem ptačí chřipky, nějak by v buňce došlo k fůzi těchto virů a vznikl by tak virus schopný přenosu z člověka na člověka ovšem s novými antigenními determinantami na povrchu. To, že determinanty typu H5N1 jsou smrtící ukázaly případy, že 50% nakažených umřelo. Proto vznikla panika ohledně viru H5N1, navíc měla firmě Roche vypršet platnost patentu na Oseltamivir (=Tamiflu), takže tato panika rozhodně přišla vhod.
Na adaptaci chřipkových virů není zas tak nic zvláštního. Dříve jsme neměli tyto věco možnost sledovat, proto jsme o takových změnách nevěděli.

176055

17.11.2008 23:12

Genocida formou GM semen

RE: Svet podle Monsanto

Jiří Koubek 88.?.?.?

I tak se to dá brát. A tak by pro lidi jako vy mělo být jasné označování potravin, ať si můžete vybrat. [smích]

176056

18.11.2008 08:47

Genocida formou GM semen

RE: Neznám nikoho ze svého oboru, kdo by tvrdil, že GMO jsou škodlivé...

Jiří Koubek 88.?.?.?

Nakaženo bylo něco kolem dvou stovek lidí, takže ona polovina mrtvých je skutečně alarmující. O jiných onemocněních nevím, nemohu potvrdit ani vyloučit.
Ptačí chřipka jako taková nebezpečná je ovšem nemyslím si, že její schopnost udeřit byla v sezoně 2006/2007 vyšší než třeba v sezoně 2008/2009. Proto se i mně zdá taková panika podezřelá. A není na to třeba nějak zvlášť velká koordinace - stačí aby firma podpořila pár vědců zkoumající virus, jeho schopnost přenosu na člověka a aby to pak ti vědci uveřejnili v nějakém prestižním časopise. Tamiflu jako takový je velmi dobrý lék - vysoce selektivní právě proti chřipkovým virům, ovšem proč ho prodávat za levno, když ho můžu prodat za draho (a jediné, co k tomu musím udělat, je dát navíc pár desítek tisíc dolarů na grantech).

176086

20.12.2008 01:08

Jak pokračuje politický vývoj v Kanadě

RE: Pisatel rika...

Jiří Koubek 88.?.?.?

A co je lepší na sahání po lopatě? To bychom neměli využívat techniku, která ulehčuje práci? A čistě ze zvědavosti - kdy jste u toho poctivého výkopu naposledy pracoval vy? Nebo taky jen hulíte a komandujete?

178590

20.12.2008 12:43

Jak pokračuje politický vývoj v Kanadě

RE: Pisatel rika...

Jiří Koubek 88.?.?.?

No vidíte a já si myslím, že by se svoboda projevu měla vztahovat i na voly jako vy. Vy, stejně jako editor, trpíte určitým druhem pokrytectví - oháníte se nějakými hodnotami, které pak v další větě či jednáním popíráte.
Já pouze na toto pokrytectví upozorňuji. Asi se vám nelbí, že jsem uhodil hřebíček na hlavičku, pravda není vždy příjemná.

178611

22.12.2008 16:54

Liberální poklesky

RE: Žena je taky člověk pane Lhotáku

Jiří Koubek 88.?.?.?

Co se týče pana Lhotáka, nemám výhrady.
Ovšem co se týče baby Blažkové a jejích zkušeností s muži, nemohu souhlasit.
Člověk vyhledává svého partnera částečně podvědomě. Promítá tak své zkušenosti z dětství, kde (v případě žen) částečně hledá povahu svého otce, a taková povaha ji dále přitahuje.
Proto si nemyslím, že je náhoda, že se démácí násilí v určitých rodinách drží, dědí se z generace na generaci. Či že žena natrefí vždy na partnera, který ji bude dříve či později týrat. Tím se nechci ějak tohoto jevu zastávat, pouze říkám - takové ženy mají negativní zkušenost s muži jen proto, že je problémoví partneři přitahují. Ony samy si nikdy nevybraly partnera, který by jim toto nedělal.

178723

22.12.2008 17:38

Liberální poklesky

RE: Žena je taky člověk pane Lhotáku

Jiří Koubek 88.?.?.?

Nemám výhrady k vaší reakci na pana Lhotáka. asi jsem se měl přesněji vyjádřit.

178726

26.12.2008 10:57

Liberální poklesky

RE: Žena je taky člověk pane Lhotáku

Jiří Koubek 88.?.?.?

Paní A., je mi jasné, že je to mnohem komplikovanější, než je rozbor na tři řádky. Nechci, aby to vypadalo, že vinu za problém házím na ženy a muže označuji takřka za chudáky, jelikož s tím nemohou nic udělat. Pro mě osobně je násilí na partnerce (a ženách všeobecně) něco nemyslitelného, co může udělat jen absolutní zbabělec. I když jsou důvody "sebelepší", tohoto by se měl muž vyvarovat.
Osobně je mi zvláštní, že se váš ex-manžel nijak násilnicky před svatbou neprojevoval. Nemuselo to být jen vůči vám, ale i vůči někomu jinému. Nevěřím totiž, že takové změny se dějí náhle...
Jsem rád, že jste se z toho dostala a doufám, že pokud znovu naleznete partnera, bude pro něj nepředstavitelné vztáhnout na vás ruku.

178897

30.12.2008 00:13

Izraelská vánoční nadílka

RE: Těm, kteří se pokoušejí zpochybnit a rozvrátit zdejší diskuzi

Jiří Koubek 88.?.?.?

Zásadní otázka - vy zcela souhlasíte s palestinským střílením raket na civilní obyvatelstvo Izraele? S vypovězením příměří před 14 dny? Pokud ano, to je ten zdravý rozum, na nějž se odvoláváte?

179201

30.12.2008 10:22

Izraelská vánoční nadílka

RE: Těm, kteří se pokoušejí zpochybnit a rozvrátit zdejší diskuzi

Jiří Koubek 88.?.?.?

Každý, kdo nesouhlasí s vaším jediným správným názorem je provokatér, co? To je vcelku jednoduché vnímání světa...
Co se vlastně stalo onoho 5.listopadu? Izraelská rozvědka přišla k informacím, že se militantní křídlo Hamásu pokusí unést Izraelského vojáka pomocí tajně vybudovaného tunelu. Došlo k obsazení budovy, kde se ten tunel měl nacházet za menší přestřelky, tunel tam skutečně byl. Ten byl odpálen Hamásem a v reakci na tento útok bylo odpáleno okolo desítky raket Kassam směrem k zraelskému území. Na to zase odpověděl Izrael a zabil 4 příslušníky militantního křídla Hamásu. Další posléze zahynul v nemocnici na zranění. Nic není jen tak nevyprovokované... Možnost k prodloužení příměří Hamás měl, evidentně jim vyhovuje současný stav, kdy umírají nejen jeho příslušníci, ale i civilisté, kteří je zvolili.
I když vím, že na můj příspěvek neodpovíte, co brání Palestincům uznat stát Izrael a tím si otevřít cestu k vlastnímu státu a trvalému míru?
Udělal to tak Egypt, udělalo to tak Jordánsko. Co je na tom tak špatného?

179237

30.12.2008 18:42

Izraelská vánoční nadílka

RE: Těm, kteří se pokoušejí zpochybnit a rozvrátit zdejší diskuzi

Jiří Koubek 88.?.?.?

Pane hestroyi, já si též nemyslím, že je to s vámi zcela beznadějné, ovšem někdy o tom pochybuji.
Vnímám to, co tady ostatní říkají, ovšem je to pouze jeden z mnoha zdrojů, další tvrdí něco jiného, tak se zkusme podívat na problém z jiné strany, použijeme trochu jiný příměr.
Relativně velký byt obývají nájemníci. Majitel se rozhodne, že několik pokojů prodá jiným, protože mu to vynese více než pronajímání původním chudým obyvatelům. Moc ho nezajímá, že se to některým nelíbí, prostě to udělá a donutí část lidí se přestěhovat k jiným. Ti si stěžují k soudu, ovšem soud vyřkne, že se musí vystěhovat, ale o dění v těch pokojích budou rozhodovat všichni. V momentě, kdy se noví majitelé nastěhují, je staří nájemníci (za podpory původních majitelů, protože z toho koukají další peníze, a za podpory ostatním majitelů pokojů v onom velkém bytě) napadnou a odmítnou to, co soud kdesi nařídil. Prohrají, ale i přesto se nechtějí podřídit onomu rozhodnutí a odmítají uznat smlouvy, podle níž byla prodána část pokojů novým majitelům. Neustále prohlašují, že se nezastaví, dokud noví majitelé nebudou zcela vyhnáni. Nakonec se znelíbí i původním sympatizantům, kteří je do svých pokojů už odmítají pustit a kteří zjistili, že vztahy s novými majiteli mohou být vcelku korektní. Kdybyste byl tím novým majitelem, spal byste klidně, když byste věděl, o co se staří nájemníci pokouší a co už několikrát zkusili?

Chyby se děly na obou stranách, ale to není důvod, proč neuznat Izrael, nepokusit se o vstřícný krok jako první. Ať se vám to líbí nebo ne, prohráli nejednu válku, stačí jen tuto porážku přiznat. Není nutné, brát si jako rukojmí lidi, kteří tam žijí. Jistě, někomu tam ten současný stav může vyhovovat, domací problémy se mohou jednoduše svést na Izrael. Egypt výměnou za trvalý mír dostal zpět Sinaj, Jordánsko také veškeré území, co ztratilo. Napadl je Izrael od onoho vyhlášení míru? Toto je úplně zářný příklad toho, že s Izraelem je možné zcela korektní vyjednávání.
A odpověď na vaše poslední dvě otázky - necítím se být ani Židem ano židem, takže pokud bych byl nucen napsat národnost, byla by to Česká. Při tom konfliktu bych ovšem odmítl nastoupit do armády, pokud by mě nutili, opustil bych tuto zemi.

179281

30.12.2008 20:29

Milostný příběh z období holocaustu byl podvod

RE: Zahnily zavan demokracie

Jiří Koubek 88.?.?.?

Odsouzení, stejně jako schvalování, je názor. A ten už ze své podstaty nemůže být objektivní.

179289

31.12.2008 18:05

Milostný příběh z období holocaustu byl podvod

RE: Zahnily zavan demokracie

Jiří Koubek 88.?.?.?

Víte, Karle, pravdu máte v té tučně vytištěné větě. Protože názor opravdu nemůže být objektivní.
Objektivita a subjektivita nemá ovšem nic společného s právem, spravedlností a rozlišením toho, co je dobré a co špatné.
Právo jako takové je soubor, snažící se upravovat vztahy mezi jedinci, s pokusem zvýhodnit ty, co se chovají dobře (=podle zavedených zvyklostí...). Je velkou otázkou, zda v sobě máme dánu od Boha (přírody) schopnost rozlišit, co je správné a co ne. Ve své podstatě se pravdivou odpověď na tuto otázku dozvíme až po své smrti.
Ale právo jako takové je též subjektivní.
Objektivní věci se snaží pouze o co nejpřesnější popis dané skutečnosti. Např. "Izraelská bomba zabila rodinu na výletě.", "Sebevražedný palestinský atentátník zabil deset dětí ve školním autobuse." či "Centimetr je setina metru.". Ve své podstatě není nikdo zcela schopen popsat věci absolutně objektivně. A co se týče takového politického dění, tam je objektivita takřka vyloučena. I když se někdo snaží o prostý popis, nevyhne se slovům, která už mají nádech vztahu mluvčího k daným událostem.
Ale jak tady psal Saša, je to neosobní. Ovšem nikoliv lživé, popis skutečnosti nemůže být lživý, taková realita zkrátka je - drsná a krutá.
A z důvodu subjektivity se tady do sebe budeme pouštět klidně desítky let a nebudeme schopni dojít shody.

179370

11.01.2009 11:31

Dopis Vaškovi

RE: ATB

Jiří Koubek 88.?.?.?

Cituji: "Máš v tlamičce nádor, který se nelepší, antibiotika nezabrala."
Pokud to autor myslel jinak, měl by tu větu zcela pozměnit.

180559

11.01.2009 11:59

Co mi nejvíce vadí na současné izraelské agresi

RE: Pane Stworo

Jiří Koubek 88.?.?.?

>Například samonaváděcí bomby z absolutního bezpečí
>odopalované proti školám plných dětí!Pardón plných
>teroristů .Nebo zvířat?

Toto je čirá hloupost. Vy to říkáte, jako kdyby izraelským primárním cílem byly školy plné dětí. Podívejme se ovšem na fakta.
Podle arabských médií v Gaze zemřelo přes 800 lidí, z toho 235 dětí, 72 žen a 12 zdravotníků. Číslo mrtvých dětí je hrozivé, izrael sám přiznává asi 70, pravda bude asi někde uprostřed.
Ovšem, dejme si ta čísla do souvislosti - v Gaze je díky vysoké porodnosti přes 50% populace mladších 14 let. Pokud by docházelo k náhodnému bombardování, mělo by toto číslo logicky dosahovat 50%, tedy 400. Pokud by docházelo k systematickému vyvražďování dětí, mělo by to být hluboko ořes 400.
Copak Hamásu nezáleží na osudu svých obyvatel? Proč nedojde k nějakému trvalému míru, který by mohl začít tím, že politické špičky uznají Izrael? Je to opravdu takový problém?

180562

12.01.2009 16:21

Co mi nejvíce vadí na současné izraelské agresi

RE: Pane Stworo

Jiří Koubek 88.?.?.?

Udržování poměru 1:1? Pokud bych byl politik, rozhodně bych si to do volebních sloganů nedal, spíš by tam byla ochrana občanů všemi prostředky. Zkuste někomu vysvětlit, že právě ztratil syna/bratra/manžela jen proto, že se vláda snaží udržovat "spravedlivý" poměr 1:1. Válka je všechno jen ne spravedlivá. To je ovšem zcela mimo mísu.
Hamás je v současné době v pozici, kdy už nemůže moc vyjednávat. Vina za civilní oběti spadá též i na jejich hlavu, nejsou schopni udělat ten zásadní vstřícný krok, který by otevřel cestu k ukončení bojů. Míč je na jejich straně, médií ochotných naslouchat je v Gaze určitě dost.

180678

12.01.2009 17:32

Co mi nejvíce vadí na současné izraelské agresi

RE: Pane Stworo

Jiří Koubek 88.?.?.?

Zakázal Hamás nějaké atentáty či útoky na Izrael. Řekli veřejně - nepřejeme si, aby naši občané útočili jakýmkoli způsobem na Izrael?
Podle mě, onen vstřícný krok může být - přejeme si, aby toto nesmyslné násilí trvající přes 60 let skončilo. Obě dvě strany dlaly chyby, odnesli to vždy nejvíce nevinní civilisté. Jsme proto připraveni uznat stát Izrael a jsme ochotni jednat o územním vypořádání, které by umožnilo vzniku samostatného státu Palestinců.

Pokud by toto řekli zcela veřejně, nemyslím si, že by nedošlo k ukončení bojů.

180688

12.01.2009 18:04

Co mi nejvíce vadí na současné izraelské agresi

RE: Pane Stworo

Jiří Koubek 88.?.?.?

Každý tady na Zvědavci ví? Vážně? A to vidíte lidem do hlav, že máte takovou schopnost? A když jste takový všeznalec, jak byste řešil situaci v Gaze vy? A zkuste se pro příště vyvarovat osobního napadání, zvyšuje vám to zbytečně krevní tlak.

180693

12.01.2009 18:35

Co mi nejvíce vadí na současné izraelské agresi

RE: Pane Stworo

Jiří Koubek 88.?.?.?

Já nikde vraždění malých dětí neobhajuji, vkládáte mi do úst něco, co jsem nikdy neřekl. Pouze tady nesouhlasím s názorem, že útoky Izraele jsou primárně určeny proti civilistům. Stejně tak nechci Palestince vyhladit, přeji si, aby násilí skončilo. Řekl bych, že ve vašem případě je omluva na místě.
Takže pokud by se Palestinci zavázali, že nebude docházet k dalším útokům na Izrael, že jakýkoli další útočník bude potrestán takovým způsobem, že si to ostatní radši rozmyslí, bez problému by měl Izrael odstranit jakokoliv zbylé nelegální osady na území, co je dnes pod kontrollou palestinské samosprávy, o dalších územích by měl být ochoten jednat. Uznání Izreale ze strany Palestinců bych bral jako samozřejmé, stejně tak i to, aby se přičinili v uznání od zbylých Arabských států. Co se týče finančního odškodnění - Izrael by se měl podílet na rozvoji infrastruktury, ovšem peníze z něj by neměly jít na případné vyzbrojování Palestinců a přísun zbraní by měl být přísně regulován. Omluvy si dluží obě strany.

180697

12.01.2009 19:08

Co mi nejvíce vadí na současné izraelské agresi

RE: Pane Stworo

Jiří Koubek 88.?.?.?

Je vidět, jaká tolerance vůči cizím názorům u vás panuje. Pokud s vámi někdo nesouhlasí, nejdříve tvrdíte, že řekl něco, co neřekl, a když vás pak usvědčí ze lži a požaduje omluvu, posíláte ho někam. Dám vám jednu radu pro příště, milý pane hestroyi. Až příště budete tvrdit, že nějaká osoba něco řekla, ověřte si, že to daná osoba skutečně řekla. Pokud nemáte schopnost vytáhnout ze psaného textu informaci, je to o něco vážnější, ale věřím, že i to se dá napravit. Ježíšek sice byl před třemi týdny, ovšem věřím, že pokud byste si to moc přál, byl by schopen přiletět i mimo stanovenou dobu, jelikož se z něj přeci jen nakonec vyklubal Spasitel, a jak jinak by mohl spasit svět než tím, že by lidem naděloval trochu rozumu.

180705

12.01.2009 19:38

Co mi nejvíce vadí na současné izraelské agresi

RE: Pane Stworo

Jiří Koubek 88.?.?.?

No to by mě zajímalo, co si myslíte, že je účelem mých příspěvků. Celkem by mě zajímalo, jak dobře mě znáte.
Pokud byste něco takového tvrdil, zeptal bych se vás, co vás k tomu vede. jaká konkrétně Židé v Německu a na dalších okupovaných územích provedli. A též bych se zeptal, proč srovnáváte Izreal s německem, když na území Izraele žije přes 1,1 miliónu Arabů, kteří mají občanství Izraele, z nichž část tvrdí, že by si radši ponechali Izrealské státní občanství, než že by se přidali k Palestinskému státu. Též by mi asi bylo záhadou, jak je možné, že za 60 let soustavného holokaustu se počet Palestinců zněkolikanásobil.

180711

16.01.2009 09:28

Spravedlivý hněv Izraele a jeho oběti v Gaze

RE: PERGILL, dopouštíš se trestných činů - hanobení a potlačování práv a svobod!!!!

Jiří Koubek 88.?.?.?

Pane Mirdo, myslím, že si zasloužíte odpověď.
Nechápu, co je nádherného na národně-socialistické ideologii, když něco takového vychází i z podobné pavědy jako je eugenika.
Jakou jinou reakci byste očekával, když se k moci dostane muž jež ve své knize neustále napadá Židy, odsuzuje je a priori jen proto, že jsou Židé.
Já osobně se v těch mrtých dětech nevyžívám, vyžívá se v tom ten, kdo je ukazuje na kameru jako nějaký kus masa. A pak konstatuji to, co je zjevně - překlad zvukového komentáře ve zdroji je nějaký divný, což mi bylo potvrzeno i tady. A faktem nadále zůstává, že z obrazového záznamu nejsem schopni říci, co se ve skutečnosti stalo. Co by mě mělo vést k tomu, že Palestinci říkají vždy pravdu?

181164

16.01.2009 11:56

Spravedlivý hněv Izraele a jeho oběti v Gaze

RE: PERGILL, dopouštíš se trestných činů - hanobení a potlačování práv a svobod!!!!

Jiří Koubek 88.?.?.?

Pane Sašo, budu zcela upřímný. Někdy si připadám, že lidé zcela ztratili schopnost pochopit psaný text. U mladší generace (okolo 15 let) by mě to nepřekvapilo, některé výzkumy to naznačují, ovšem evidentně tyto problémy má i generace starší.
Zkusím to tedy napsat ještě jednou.
Nikde nezpochybňuji skutečnost, že v Gaze v důsledku operací Izraele zemřelo 1100 lidí, z toho podle palestinských zdrojů přes 300 dětí - Izraelské zdroje o svých odhadech mlčí. Tyto fakta nezpochybňuji. Ovšem nesouhlasím s názorem, že Izrael zabíjí děti umyslně, lépe řečeno, rozkazy od nejvyššího velení jsou ve smyslu "zabijte jich co nejvíce, nejlépe i s potomky". Excesy se vyskytují, je to ostatně armáda, ale měly by být potrestány. Jsem zvědav, co v tomto ohledu přinesou ony mezinárodní žaloby, kde bude zveřejněno video od obou zdrojů, uvedeny dva úhly pohledu.
Mohu vám povyprávět o jednom videu, které jsem sám viděl. Chlapík střílí z kalašnikova, vedle něj je asi osmileté dítě. Chlapík chce změnit pozici, musí běžet přes nekrytou ulici - čapne dítě, běží, až skončí v cíli, pustí děcko a střílí dále. Myslíte si, že vina je jen na straně Izraele? Pokusy o nalezení pravdy nespočívají v tom, že nekriticky přijmu zprávy od zdroje, který se diametrálně liší od běžně dostupných, je třeba zvážit všechna fakta a (bohužel) přijmout i určité axiomy. Zde se dá vypozorovat jakýsi bavící se o celosvětovém spiknutí a tajné organizaci. Takže těžko říci, jestli by vás (či někoho jiného) přesvědčil nějaký argument.

181177

16.01.2009 13:23

Spravedlivý hněv Izraele a jeho oběti v Gaze

RE: PERGILL, dopouštíš se trestných činů - hanobení a potlačování práv a svobod!!!!

Jiří Koubek 88.?.?.?

Pane Sládku, máte pravdu, ten člověk na tom videu nestřílí. Za tuto mystifikaci se omlouvám. Ovšem pokud by měl čisté úmysly, nevyšel by se zbraní na ulici, kde se prochází i děti. Nemluvě o tom, že to dítě netáhne odprostředka ulice ale z jednoho kraje (kde jsou skupinky lidí) na druhý, kde jsou též skupinky lidí.
Tady je video z druhé strany, je tam i to námi zmiňované.
A jsem rád, že jsme se dostali k samému jádru problému.
Ano,jsem v některých ohledech cynik, ovšem není to dáno absencí citu a slitování. Cynikem je i ten, kdo to všechno natáčí na video, možná ještě větším než já, jelikož sem k nám se dostanou pouze neosobní obrázky.
Každou minutou na zemi umírají desítky lidí, z toho polovina nebo třetina dětí. V čem jsou tady tyto zvláštní? Nezasloužili si umřít, ovšem kdo si to z těch desítek mrtvých zasloužil? Je to tedy určitý obranný mechanismus, pokud by neumřeli v "přímém přenosu" nikdo by si toho nevšiml. Žijí celý život v bídě, ovšem to i většina rozvojového světa, ale televize ty záběry nepřenáší. Takže, pokud bych nějak truchlil pro tyto, musel bych trúchlit i pro ten zbytek, aby to bylo spravedlivé.
Choval jste se donedávna relativně slušně, občasné označení "placený agent" jsem bez problému přecházel. Doufám, že tento můj příspěvek přispěje v většímu porozumění a v budoucnosti se oba vyhneme osobnímu napadání. Další pokračování asi přes e-mail (pokud o pokračování budete stát), toto je můj předposlední volný komentář. Moje e-mailová adresa se tady dá sehnat, jsem si jist, že bude uvedena u mých starších příspěvků.

181194

24.01.2009 18:34

Návod na zničení naší civilizace

RE: Jako by Lhoták změnil jméno....

88.?.?.?

Prý existují tři druhy filosofů.

Ten první druh je schopen mít nějakou originální myšlenku a geniálně ji napsat ve třech větách.
Ten druhý dovede tuto myšlenku vzít, ale není schopen ji stručně shrnout, tak popíše tři stránky tam, kde stačí pouhé tři řádky.
A ten třetí tu myšlenku nepochopí, ale i přesto je schopen popsat tři stránky o ničem.

182002

21.02.2009 11:07

Odhalené podvody: Vzdělání (Hrozný humor)

RE: Ale veď tento článok je úžasná sranda!

88.?.?.?

Ha, konečně nějaká dobrá diskuze.

Odpovím na zmíněné problémy hezky pohromadě.
Co se týče anomálie vody, pravdou zůstává, že je to tak záhadná kapalina, že její vlastnosti nejsou zcela přesně vysvětleny. Vznik klusterů vody při 4 stupních celsia nevysvětluje anomálii právě z toho důvodu, že logicky při třech stupních má vzniknout těchto klusterů více a tím by se měla hustota vody zvýšit ještě více, ajko u každé další slušně vychované látky. Ovšem důvody vzniku anomálie vody nejsou stále objasněny.

Jak může dojít při poklesu teploty ke vzniku vazby? Je to dáno tím, že teplota je pouze vyjádřením kinetické energie molekul. Pokud dojde např. k vazbě vody do struktury ledu, zákonitě se tato energie musí vyměnit s okolím (za vzniku energie vazby a hlavně poklesu entropie, jelikož pevně vázaná molekula je uspořádanější než molekula volně se pohybující).
Magnet na lednici je pouze dalším vyjádřením interakce mezi atomy, je to skutečně to samé, jako lepidlo. Takový magnet nevykonává žádnou práci, tu práci za něj vykonala osoba, která ho na lednici přichytila.
A energie při tuhnutí se neobjevuje z ničeho, musí dojít k uspořádání systému a tím musí být svázány dosud všechny volně se pohybující molekuly.

184284

08.03.2009 01:19

Smrt dogmatu

ale tak to není...

Jiří Koubek 88.?.?.?

pokud si to dobře pamatuji, ústřední dogma molekulární biologie bylo DNA->RNA->bílkovina s tím, že zpět to jít nemůže. Po objevu retrovirů a reverzních transkriptas je ukázalo, že RNA->DNA je možné, takže toto dogma bylo zrušeno. To jen pro upřesnění.
Ovšem samotný článek se zabývá trochu něčím jiným, mylně hlavnímu vědeckému proudu předkládá tvrzení, že úplně vše je u složitých organismů zakomponováno v genech. S tímto by určitě velká část vědecké populace nesouhlasila, přesná čísla dávat nemohu. Všechno jsou to jenom teorie. Další věcí, nad čím se článek pozastavuje je počet genů. Je jich cca 25000 ovšem, i tak je možné vytvořit několik miliónů různých bílkovin z tohoto počtu. Existuje něco jako alternativní splicing (sestřih), glykosylace a jiné úpravy. O tom, jak jsou formovány samotné orgány, nevíme zatím vůbec nic. Je složité pochopit interakce samotných genů, vliv okolních buněk...Ale musím demetovat tvrzení, že v tom má věda jasno. Spíše naopak - co člověk, to názor a těžko se v nejbližších letech dopátráme pravdy.

185978

14.03.2009 10:59

Hon

nevinná stařenka? nemyslím si...

Jiří Koubek 88.?.?.?

Jako největší chybu vidím v tom, že nebyla souzena hned po revoluci, ovšem tam je problém asi kvůli tomu, že všichni tehdejší soudci a prokurátoři měli máslo na hlavě a dost z nich se podílelo na rozsudcích, jejichž motivace byly podobné - represe jinak smýšlejících obyvatel(ne tedy zrovna trest smrti v důsledku).
Těžko se dá dnes pochopit atmosféra začátku 50. let, doba kultu osobnosti Stalina a částečně i Gottwalda, hodně lidí s nadšením budovalo socialismus. Politické procesy všechno změnily, ukázaly, že český režim je stejně krvavý jako ten sovětský, hodně lidí ztratilo iluze.
Ale nesouhlasím s tvrzením, že Brožová-Polednová je nějaká zcela nevinná stařenka, že byla jen nastrčenou loutkou. Jako prokurátorka dobře věděla, že přiznání jsou vynucená násilím, a nikdy neprojevila lítost nad jejich smrtí.

186549

10.04.2009 17:11

Podivné otázky u přijímacích zkoušek

testy SCIO

Jiří Koubek 88.?.?.?

Otázky tohoto typu jsou kocipované tak, aby se pokusily odhadnout schopnosti člověka porozumět danému textu. Schválně se dávají témata, která většina žáků považuje za nudné (politické motivy v Izraeli zajímají málokoho), řešitel uspěje pouze tehdy, pokud si odpovědi na otázky vyhledá co nejrychleji textu. Předchozí znalost dané problematiky obvykle pomáhá jen málo, jelikož se může jednat o názor, který polemizuje s názory všeobecně uznávanými.
Co se týče tvrzení studentky, že přeskočením čtyř otázek vyhodila 400,- z okna, s tím opět nemohu souhlasit (pokud se podmínky výrazně nezměnily). Obvykle jsou tyto papírové testy koncipovány tak, že řešitel je zcela určitě nestihne dokončit, otázek je příliš mnoho. Tudíž přeskočení pouhých čtyř otázek se na výsledku zas tak neprojeví, já osobně (tehdy SCIO testy začínaly a škola nám je proplatila) jsem všechny otázky nestihl a se svým výsledkem jsem byl vcelku spokojen.
Test OSP je koncipován podobně jako americké příjimací testy (SAT, GRE) díky velkému záběru má skutečně určitou možnost odhadnout, jak se bude daný student chovat v akademickém prostředí. Texty předkládané k porozumění jsou vybírány vzhledem k obtížnosti daného textu.
Pro SCIO jsou tyto testy zlatý důl, podobně jako pro ETS v USA, ovšem profesionalita SCIO a ETS se nedá srovnávat. Ovšem náklady, které by měl stát, pokud by něco takového provozoval sám, by nejspíše byly mnohem vyšší než když to dělá soukromá firma (někdo by to stejně musel vymyslet, další lidé ve státním aparátu, možná dokonce celé oddělení na ministerstvu). Hledání nějakých konspirací za každou maličkostí v našem životě se mi zdá spíše úsměvné.

188167

10.04.2009 17:59

Podivné otázky u přijímacích zkoušek

RE: testy SCIO

Jiří Koubek 88.?.?.?

Těm, kdo vyhodnocuje ty testy je jedno, jak student odpovídal na konkrétní otázky, nakonec z toho zbydou jen dvě čísla - počet správně zodpovězených a počet špatně zodpovězených. Pokud pochopitelně nemá student zájem odpovídat na otázky, které ho nezajímají, nesmí se divit nížšímu skóre. Což je jedině dobře, protože v akademickém prostředí ho nečekají jen texty, které ho zajímají.

188174

11.04.2009 09:36

Podivné otázky u přijímacích zkoušek

RE: testy SCIO

88.?.?.?

S rukou na srdce mohu říci, že by mi to bylo zcela jedno. Je to pouze text, k němuž jsou nějaké otázky a na ty otázky bych se snažil odpovědět. A text bych vypustil z hlavy v momentě, když bych odpověděl na otázky.
Vám přijde ten text závadný, protože se vyjadřuje o Izraeli a nepoužívá nelichotivé výrazy. To je evidentně jeho základní problém.

188221

11.04.2009 09:39

Podivné otázky u přijímacích zkoušek

RE: testy SCIO

Jiří Koubek 88.?.?.?

Houby, takhle to není. Nikdo po studentech nechce, aby psali eseje na téma "volby v Izraeli", je to test s předem danými odpověďmi. Pokud někdo neodpoví správně (tj. nezjistí, co je v textu míněno) to jediné, co si o daném člověku mohou říci nějací "kontroloři" (kteří se dle určitých lidí zde nachází všude) je: "Bože, to je ale blb. Taková lehká otázka a on to pokazí."

188222

11.04.2009 19:15

Podivné otázky u přijímacích zkoušek

RE: testy SCIO

Jiří Koubek 88.?.?.?

Děkuji za vysvětlení Vašeho pohledu, má svoji logiku. Politické texty jsou na hraně, přísně vzato je většina textů ovlivněná postojem mluvčího. Jaký je tedy rozdíl, když si dítě čte cosi o různých politických názorech, kde se mluvčí piklání k nějakému a různým vědeckým teoriím, kde se mluvčí též přiklání k nějaké?
A co se týče onoho prvního textu, byl to test ze ZSV, určitý nadhled by měl být samozřejmostí, snadno se dá odhadnout, že to nebyl TGM či Karel Marx a pak si stačí uvědomit, že O'Connol zní spíše jako Ir. To nevyžaduje takřka žádnou znalost, spíše trochu logického uvažování.

188249

17.04.2009 20:15

Historický průlom: výbušnina super-termit nalezena v troskách z WTC

ano či ne?

Jiří Koubek 88.?.?.?

Některé věci jsou poměrně diskutabilní, u čehož se divím, že to mohlo oponenturou projít. Asi nebyla tak přísná.

1) sběr vzorků je velmi pofidérní. Proč byla analýza provedena až 8 let po události, tedy v momentě, kdy není žádným způsobem možné doložit, že se jedná skutečně o prach pocházející z WTC, či že se vzorky nebylo nějak manipulováno. A upřímně, schováváte si někdo doma 8 let starou špínu?
2) Co je ona světlá vrstva? Jaký účel v údajném termitu měla mít?
3) Autor píše, že pro srovnání spalovali i různé barvy. Jaké barvy to byly? Jaké bylo jejich složení? Neexistují též barvy, jejichž složení je podobné termitu?
4) Jak vypadá SEM obraz standardního termitu? Podle zdrojů se velikost částic pohybuje do 20 um, z toho, co bylo v obrazové sekci vidět, se velikost částic pohybuje až do 1,5 mm (teď se bavím o fakticky rozdělených částicích)
5) A další věcí je velké množství této látky v prachu - 0,1% (w/w). Za předpokladu, že většina této látky shořela při oné reakci, rezidua by dosahovaly jenom zlomku procenta, z čehož zase zpětně vyplývá, že bylo použito výbušniny řádově v desítkách, možná dokonce stovkách tun. Ale toto je čirá extrapolace.

Hlavní nedostatek vidím v neschopnosti reprodukovat ony výsledky, termit klidně mohl být přimíchán dodatečně a poté poslán do Dánska na analýzu, či odběr nemusel být proveden tak, jak je psáno.
Jako nezvratný důkaz přede mnou tento článek rozhodně neobstojí.

188615

30.04.2009 20:59

Jedna dvě, virus jde, virus si jde pro tebe

RE: zese nesouhlasím s článkem...

Jiří Koubek 88.?.?.?

Příčinou je podceňování rizik. Pokusím se vysvětlit na příkladu.
Laboratoř používá radioaktivně značené izotopy pro nějaké pokusy. Vědec nastoupí na pracovní místo, má dělat s radioaktivními izotopy, projde patřičným bezpečnostním školením, sám moc dobře ví, jaká rizika s sebou přináší práce s radioaktivním materiálem. Ze začátku je velice pečlivý, vždy, když dělá s těmi izotopy, tak k nim přistupuje s náležitou úctou atd. Posléze se otrká, některé předpisy nedodržuje, je to jenom zbytečné zdržování. Pak se jednou stane, že zakopne a rozbije zkumavku s radioaktivním materiálem na chodbě, přes kterou by měl podle předpisů přenášet tuto látku ve speciální nádobě (jenže tato nádoba je třeba těžká a jemu se nechce vytahovat vozík). Nehoda se stala. Byla příčinou nějaká tajná služba? Či jen nedodržování bezpečnostních předpisů z důvodu pohodlnosti?
Takovéto věci se dějí pořád, není v tom žádný úmysl, těžko říci, zda by to větší postihy eliminovaly... Plyne to ze zevšednění práce s jinak velmi nebezpečným materiálem, ať jsou to radioizotopy, či třeba viry a bakterie. "Doteď se nic nestalo, tak proč by se něco mělo stát právě teď?" Nedávno jsem doprovázel jednoho kolegu, co v tašce převážel biologické vzorky na analýzu a on věděl, že to, co dělá, je špatně. A v něčem podobném bych viděl i příčinu kontaminace vakcin, na což jste tady dával odkazy.

189976

30.04.2009 21:17

Jedna dvě, virus jde, virus si jde pro tebe

RE: zese nesouhlasím s článkem...

Jiří Koubek 88.?.?.?

Viry mutují, bakterie mají velkou variabilitu (např. čtyři druhy salmonel, všechny patogenní, zahrnují až 2000 sérovarů), ne všechny typy vakcín jsou takovými zářnými příklady jako obrna a neštovice. Při hodnocení pozitivního a negativního efektu vycházejte ze suchých statistik - kolik dětí ve vašem okolí zemřelo na následky očkování? Pokud byste neočkoval, jak byste léčil ty, co by onemocněli? Antibiotiky (v případě bakterií), která poškozují některé orgány, nehledě na to, že za pár let by si většina bakterií "vytvořila" rezistenci? Pokud chcete nějaká relevantnější data, zkuste něco vydolovat od pediatrů.

189979

01.05.2009 19:12

Jedna dvě, virus jde, virus si jde pro tebe

RE: zese nesouhlasím s článkem...

Jiří Koubek 88.?.?.?

Odpoveď na poslední otázku je zřejmá - výzkumné účely. Jak chcete studovat potenciálně nebezpečný vir, když nebudete mít dostatečné množství viru, který je ve svém genomu +/- totožný? Farmaceutické firmy nejen vyrábí léky, ale též hledají mová léčiva. A strukturní studie kapsidových proteinů vyžadují velké množství těchto bílkovin.
A průmyslové nehody se stanou vždy v masovém měřítku, vždy je postihnuto velké množství výrobků než se na závadu přijde a odstraní se. Stačí kontaminace na výrobní lince - ve fermentorech, trubkách, plnicích zařízeních a průšvih je na světě. Proto se zavádí něco zvané šarže - stejně vyrobené věci se dají dohledat a stáhnout z prodeje. A Helmutoví, který je zaměstnán pro práci čištění a údžby výrobní linky je jedno, kam taková zakázka jde.

190083

01.05.2009 19:13

Jedna dvě, virus jde, virus si jde pro tebe

RE: zese nesouhlasím s článkem...

Jiří Koubek 88.?.?.?

Pokud by mu ta taška upadla na zem nic by se nikomu nestalo, jednalo se o nepatogenní druh E. coli, kterých má v sobě každý přehršel. Jenže na onom převozu jsem demonstroval ono ignorování bezpečnostních předpisů, mělo to být přenášeno v řádně označené nádobě k tomu určené. Nápis biohazard by se ovšem nemusel setkat u ostatních pasažérů s pochopením.
A kontaminace v průmyslovém měřítku probíhají na podobném základě, jen ve větších množstvích.

190084

07.06.2009 00:10

Geneticky modifikovaná semena jsou pro pěstitele nebezpečná

problém není v GMO ale v legislativě

Jiří Koubek 88.?.?.?

Problém není v GMO jako takových, ale spíše v legislativě spojené s touto problematikou. Na jedné straně je snaha producentů komerčních plodin o pokrytí nákladů na vývoj (které rozhodně nejsou malé) a o co největší zisk, na straně druhé jsou tu kontroverzní soudní případy s lidmi, kteří nikdy GMO záměrně nepěstovali. Možná by to chtělo i opačné zákony, které by umožňovaly lidem, u nichž byly nalezeny GMO a kteří se snaží o produkci tzv. bio-potravin, zažalovat výrobce GMO semen. Což by zase zavedlo tlak na legislativní změny v patentových zákonech, které by se přizpůsobily realitě 21. století.
Co se týče editorovi poznámky na konci, měl by se trochu nad sebou zamyslet. Řadu z těch lidí, jež se na Bílé knize podíleli, znám osobně. Nedá se o nich rozhodně říci, že by to byli vědci v uvozovkách, ani že by přijímali nějaké úplatky od Monsanta (všimné či jak to chcete nazvat). Jeho ničím nepodložené tvrzení by se někým dalo klasifikovat jako pomluva.

192761

07.06.2009 09:42

Geneticky modifikovaná semena jsou pro pěstitele nebezpečná

RE: Monsanto aka I.G.Farben

Jiří Koubek 88.?.?.?

Možná vám to zůstalo utajeno, ale je rozdíl mezi přírodním pesticidem a pesticidem uměle syntetizovaným v laboratoři. Takový přírodní pesticid (př. Bt toxin) nemá zaznamenané škodlivé efekty na lidi, obratlovce, opylovače, pouze na určitý druh škůdce. Dále není třeba pravidelně práškovat a v ŽP se snadno rozloží. Osobně neznám nikoho z odborných kruhů, kdo by byl proti širšímu zavádění GMO, a to jsou i lidé, kteří se ochranou ŽP zabývají douhé roky. Vědci typu "vědecký poradce Greenpeace" tvoří opravdu minoritu, jen je je hodně slyšet.
A pokud tady tvrdíte, že zahraniční výzkumy závěry Bílé knihy nepotvrzují, uveďte ty zahraniční výzkumy.

192771

07.06.2009 16:15

Geneticky modifikovaná semena jsou pro pěstitele nebezpečná

RE: problém není v GMO ale v legislativě

Jiří Koubek 88.?.?.?

Proto říkám, že je třeba změnit legislativu.
Ale rozhodně se od vás nechám poučit o genových interakcích v půdě mezi bakteriemi...

192786

26.07.2009 23:17

Novinářka žaluje světové elity za bioterorismus

RE: Přednáška paní Anity Petekové

Jiří Koubek 88.?.?.?

A vývoj vakcíny byl asi zdarma, že? Jen pro vaši informaci, Silgard se produkuje rekombinantně (pozor, GMO!!!), náklady na purifikaci nejsou haléřové. Ovšem to je něco, co si lidé jako vy nedovedou představit.

196409

01.08.2009 21:26

Zvrhlá demokracie a nekuřáčtí fašisté

RE: Lidé musí sami pochopit, že kouření se nevyplácí

Jiří Koubek 88.?.?.?

Boha jeho, to tady ještě chybělo. Samozřejmě se všichni piloti spikli a nemá to nic společného s vlhkostí vzduchu. Je za tím na 100% konspirace...

196963

02.08.2009 12:34

Zvrhlá demokracie a nekuřáčtí fašisté

RE: Lidé musí sami pochopit, že kouření se nevyplácí

Jiří Koubek 88.?.?.?

Pár pilotů? Tisíce pilotů, spousta techniků na všech letištích, lidé, co kontrolují kvalitu paliva? Proč o tom nikdo nepíše? Protože je to výplod fantazie pár lidí, co patří tak akorát do blázince. Dám vám jednu věc k zamyšlení - jsou dny, kdy jsou vidět kondenzační stopy všech letadel ještě několik desítek minut po přeletu, a pak jsou zase dny, kdy se kondenzační stopa stává neviditelnou takřka okamžitě. Znamená to tedy, že v některé dny všichni piloti to tlačítko nezmáčknou? Nebo je to spíše dáno atmosférickými podmínkami?

197013

03.08.2009 19:24

Máme se připravit na válku s Romy?

RE: Prostá otázka

Jiří Koubek 88.?.?.?

Pane Vojto, pokoušet se z výše jmenovaného pána dostat nějakou neurážlivou odpověď je jako zkoušet bojovat s větrnými mlýny. Pokud se budete dál snažit, přeji vám hodně štěstí.

197130

03.08.2009 19:33

Zvrhlá demokracie a nekuřáčtí fašisté

RE: Lidé musí sami pochopit, že kouření se nevyplácí

Jiří Koubek 88.?.?.?

Někdy tě přestane bavit rybařit a chceš prostě strčit do vody dynamit. To, co popisuješ, je pravda, klidně se to může stát během dne, ale ne v ten samý okamžik. Pokud se pořádně podíváš, není zas takový problém uvidět na obloze v ten samý okamžik i více než pět letadel. A někdy jsou za některými kondenzační stopy, které vydrží dlouho, někdy ne. Ale vždy je to tak, že buď za všemi jsou nebo nejsou (pokud se nachází v přibližně stejné výšce, startující a přostávající letadla nepočítám). To podle mě naznačuje spíše to, že se jedná o normální kondenzační stopy a ne tzv. chemtrails.

197135

04.08.2009 23:43

Zvrhlá demokracie a nekuřáčtí fašisté

RE: Lidé musí sami pochopit, že kouření se nevyplácí

Jiří Koubek 88.?.?.?

Podívej se, je to vcelku prosté. Vážně si myslíše, že tisíce či desetitisíce pilotů, statisíce či miliony techniků a pozemního personálu jsou součástí jedné velké konspirace ohledně chemtrails? Vše skutečně nespočívá v tom, že někdy je vzduch přesycen vodní parou takže už žádnou další nemůže přijmout? Na tom, že se později vytvoří oblačnost také není nic zvláštního, pokud je relativní vlhkost vzduchu blízká 100%, je jasné, že už takový vzduch nemůže žádnou vlhkost přijmout, a to jak ze spáleného paliva, tak z teplejších proudů, které mají vyšší hmotnostní zlomek vzduchu (viz. Clausius-Clapeyronova rovnice). Vyhodnocení těchto argumentů je spíše otázkou zdravého rozumu než čehokoliv jiného, takže disponuješ zdravým rozumem?

197209

07.08.2009 11:48

Byla španělská chřipka v roce 1918 způsobena očkováním?

Chcete skutečně fakta?

Jiří Koubek 88.?.?.?

Nebo pouze hledáte potvrzení své teorie?
Imunizace rozhodně nebyla příčinou Španělské chřipky, už jen např. kvůli tomu, že se nevědělo vůbec nic o skutečných principech, nehledě na to, co si myslíte podle wikipedie. V roce 1918 nebyl stále znám původce této nemoci, ačkoliv si dost lidí myslelo, že byl (tehdy se věřilo, že se jedná o tzv. Bacillus influenzae, tedy bakterii, což byl ve skutečnosti pouze přidružený parazit). Po propuknutí nemoci byly dělány zoufalé pokusy o vytvoření vakcíny, žádná neměla viditelný efekt, kromě transfuze séra vyléčeného pacienta (což je pochopitelné, vzhledem k protilátkám přítomným v tomto séru. A už jsem tady jednou psal, původce nemoci se podařilo izolovat až o 10 let později. Takže, pokud docházelo k nějakému očkování, rozhodně se neočkovalo ničím, co by v sobě mělo někdy virus chřipky.
Na co se umíralo? Opět je chybou tvrdit, že to bylo na přidružené infekce, to je příčinou smrtí u "běžné" chřipky, kde umírají staří lidé, malé děti a lidé s oslabeným imunitním systémem. Ovšem u Španělské chřipky umírali lidé mladí, tedy při plné síle těla. Ve skutečnosti zabíjel virus, resp. přehnaná imunitní reakce na něj. Imunitní systém jako takový není ve skutečnosti tak přátelský - aby nás ubránil vůči vnějšímu vlivu, musí pracovat na hraně, vypouští látky které jsou toxické jak proti cílovémmu patogenu, tak proti vlastnímu tělu. A pokud přijde přehnaná reakce, snadno to může člověka zabít (viz anafylaktický šok v reakci navčelí bodnutí). Takže většina lidí umřela díky přehnanému zánětu plic, jež byl způsoben přhnanou odpovědí těla na infekci. Tudíž aspirin (což není kyselika salicylová, ale kyselina acetylsalicylová), který nepatrně snižuje imunitní odpověď, jako takový spíše pomáhal, než aby zabíjel.

197407

08.08.2009 11:26

Byla španělská chřipka v roce 1918 způsobena očkováním?

RE: otázka

Jiří Koubek 88.?.?.?

Vycházel jsem z dobových článků, napsaných v roce 1918.
Vzhledem k postupům, které v těch článcích uvedli, nemohli separovat skutečného původce nemoci, jak jsem už uvedl, mysleli si, že se jedná o bakterii, u níž jsou kultivační postupy zcela jiné než u virů.

197458

09.08.2009 17:22

Byla španělská chřipka v roce 1918 způsobena očkováním?

RE: trochu viacej svetla

Jiří Koubek 88.?.?.?

Třeba je to pro to, že na Španělské chřipce není zas tak nic moc spisovatelsky či historicky zajímavé, politická mapa světa se měnila díky WWI a ne díky chřipce. Jaké lze zaznamenat zvláštnosti a hrdinství na nemoci? Lidé onemocněli a umírali...
To, že jste nedávala ve škole pozor ještě neznamenalo, že se o Španělské chřipce nepovídalo.
Už jsem tady argumentoval mnohokrát, proč Španělská chřipka nevznikla v laboratoři, ovšem evidentně ne všichni jsou schopni logického uvažování...

197494

09.08.2009 17:30

Počet nakažených prasečí chřipkou klesá

RE: Přenašeči

Jiří Koubek 88.?.?.?

Stejně tak i fakt, že počet onemocnění v teplém a suchém počasí klesá. Někteří lidé musí být velice nešťastní, když za vším vidí spiknutí.

197495

10.08.2009 00:35

Byla španělská chřipka v roce 1918 způsobena očkováním?

RE: trochu viacej svetla

Jiří Koubek 88.?.?.?

Nevím, jestli Jarmila patří mezi pamětníky Španělské chřipky, pokud ano, asi moje argumenty na vodě plavou, pokud ne, nejspíše se jedná o jakési vycucání příznaků z prstů. Každopádně, myslíte si, že se tehdy ty miliony lékařů spletly, když tvrdily, že se jedná o chřipku.
Nevím, co vám tvrdili na základní škole, ale dnes se zhruba uznává, že k prvním přenosům viru HIV na člověka došlo u lidí, co porcovali maso opic.
Tato debata se stává čím dál tím více směšnější, vždy přijde někdo s ještě nehoráznějším tvrzením...

197514

10.08.2009 18:35

Byla španělská chřipka v roce 1918 způsobena očkováním?

RE: trochu viacej svetla

Jiří Koubek 88.?.?.?

První zaznamenané a potvrzené případy viru HIV u lidí jsou na konci 50. a na začátku 60. let v Africe, v 80. letech prokazatelně zabíjel už ve spojených státech. Teď pár dat k zamyšlení:

1970 - první popis reverzní transkriptasy - do té doby se zpětná cesta RNA->DNA zdála nemožnou
1979 - objev CD4 receptoru (pro neznalé, CD4 receptor je to, na co se HIV váže)
2009 - rozluštění kompletního genomu HIV-1

Jen z těchto tří dat, jak mi vysvětlíte umělý vznik viru HIV? Někdo si schovával vědecké výsledky, za něž padaly Nobelovy ceny jen tak pro sebe? Představujete si to jako Hurvínek válku, možná ještě hůř. Vaše teorie plynou z neznalostí než ze znalostí.

197591

10.08.2009 18:40

Byla španělská chřipka v roce 1918 způsobena očkováním?

RE: Chcete skutečně fakta?

Jiří Koubek 88.?.?.?

Vážený pane anonyme, děkuji vám, že se tak nezštně staráte o úroveň češtiny v mých příspěvcích, a slibuji, že se do příště polepším a více se zamyslím nad významem slov, jež napíši.
Já zároveň doufám, že se ve vašem dalším příspěvku objeví něco, co se týká daného článku a zároveň vaše slova nebudou důkazem, že o dané problematice nevíte zhola nic.
Těším se na vaši odpověď,

J.K.

197592

27.09.2009 18:55

Plné znění Ahmadinežádova projevu na valném shromáždění OSN

RE: Nesoudím slova

Jiří Koubek 88.?.?.?

Mirdo, mirdo, kdy jste naposledy viděl matematiku? Pokud mi zrak slouží, vidím 8 částí a nikoliv 7. A pokud rozdělíme kruh na 8 stejně velkých výsečí, jejich úhel bude 45° a nikoliv 33°.
K tématu: já osobně Ahmadínežádovi nevěřím, jeho projev mě v tom utvrzuje, co si ostatně myslet o státníkovi, který doufá v příchod Mahdího, je to to samé, jako když k Bushovi hovořil Bůh.

201198

27.09.2009 19:10

Nové imunologické adjuvanty v protichřipkových vakcínách - přínosy a rizika

RE: virus H1N1 šířen záměrně, vakcíny testovány bez adjuvans

Jiří Koubek 88.?.?.?

Špatná analogie, tak trochu demagogie. Antrax bude škodlivý i bez chleba. lepší by bylo využít chleba a máslo, obě dvě látky samostatně použité zdraví relativně nepoškozující a praxe ukazuje, že se dají použít i dohromady, navíc je to lepší, než je pojídat samostatně.

201200

27.09.2009 19:51

Nové imunologické adjuvanty v protichřipkových vakcínách - přínosy a rizika

RE: virus H1N1 šířen záměrně, vakcíny testovány bez adjuvans

Jiří Koubek 88.?.?.?

Budete testovat hořčici, a z toho budete vyvozovat důsledky pro hořčici s přidanými látkami? To pochopitelně můžete udělat, pokud máte ty látky otestované někde jinde. Je tu sice možnost synergie, ale ta je relativně malá. A mimochodem, benzoát sodný rozhodně není veden jako karcinogen, dokonce má v MSDS uvedeno "žádné pozorované nežádoucí účinky".
MF-59 je jako adjuvans v Evropě schváleno v několika vakcínách, celý kolotoč okolo nanočásteček ve vakcíně proti prasečí chřipce mi připadá jako hoax vzniklý kdesi na internetu.
A odpovím vám i na otázku z následujícího příspěvku - proti Influenza A H1N1 se očkovat nenechám, připadá mi to jako zbytečně drahá záležitost a celá medializace H1N1 je médii nafouknutá bublina, počet úmrtí není rozhodně v Evropě vyšší než u "běžné" sezónní chřipky.

201205

27.09.2009 20:54

Nové imunologické adjuvanty v protichřipkových vakcínách - přínosy a rizika

RE: virus H1N1 šířen záměrně, vakcíny testovány bez adjuvans

Jiří Koubek 88.?.?.?

Rada lékařky je snadno logicky odvoditelná - anafylaktický šok je přehnaná odpověd imunitního systému na imunogen, což je pochopitelně patologické. Pokud je něco takového pozorováno, vždy hrozíže následující reakce bude o něco silnější. Oproti tomu MF-59 (a adjuvans obecně) není imunogenní, tudíž na něj imunitní systém nereaguje. Jejich účinek např. spočívá v tom, že při aplikaci vakcíny zabraňují rychlému vstřebávání podávaného antigenu a tím ho nechávají působit delší dobu v menších dávkách. Mimochodem, očkování nikdy neprobíhá nitrožilně. Já osobně považuji za hoax zprávy, že se ve vakcíně proti H1N1 budou používat adjuvans s dosud novou strukturou nanotechnologií etc. Na článek v Nature se podívám, až budu mít k němu přístup.
Já vám odpověděl zcela jednoduše - pokud máte testovaný chleba a máslo odděleně, potom třeba máslo na housce, můžete vyvozovat závěry o chlebu s máslem. Je tady logika postupu jasná?

201211

28.09.2009 11:01

Nové imunologické adjuvanty v protichřipkových vakcínách - přínosy a rizika

RE: virus H1N1 šířen záměrně, vakcíny testovány bez adjuvans

Jiří Koubek 88.?.?.?

Jde mi o odstranění nepřesností, nitrožilní aplikace by byla vyhazování vakcíny oknem.
Jak už jsem psal, MF-59 se používá v jiných vakcínách a tedy evidentně nemá při těchto dávkách škodlivý efekt. Více by vám asi řekli na SUKL či FDA, kde se o všem vede vcelku podrobná statistika. Stačí si najít, kde přesně se MF-59 používá. A pokud nevěříte FDA, zeptejte se lékařů, co vakcíny aplikují, kolik zaznamenali negativních efektů.
A ačkoliv se to zdá neuvěřitelné, imunitní systém na adjuvans reagovat nebude - jeho struktura nepatří k těm, na něž je IS nastaven. Tokoferol (vitamin E), skvalen (prekurzor cholesterolu, kterého tělo samo vyrobí denně 1,5 g) jsou zcela přírodní látky (lepší než používat minerální olej, ne?), tween slouží jako emulgátor pro rozpuštění samotných aplikovaných vakcín, které jsou ve vodě rozpustné. Tím při subkutální aplikaci (pod kůži) nedojde k rychlému rozptýlení aplikovaných proteinů do okolní tkáně a tím dochází k delšímu působenní imunogenu. (je to pochopitelně složitější, ale ve zkratce to takhle nějak pracuje).

201238

02.10.2009 15:46

Nové imunologické adjuvanty v protichřipkových vakcínách - přínosy a rizika

RE: virus H1N1 šířen záměrně, vakcíny testovány bez adjuvans

Jiří Koubek 88.?.?.?

Je otázkou, zda má smysl v této konverzaci pokračovat. Evidentně vás nepřesvědčím, stejně jako vy nepřesvědčíte mě. Já vás budu nadále považovat za zeleného fanatika, vy mě zase za zaprodance systému a nadnárodních korporací. Už se vám nepodaří vyvrátit můj názor, že jste tady mlžil, když jste do LYMErixu "přidal" skvalen, stejně tak jako jste mlžil v původním příspěvku ohldně toho, co bylo napsáno v Nature.
Mohu s vámi souhlasit v jednom, povinnost očkování je hloupost, každý by měl mít právo rozhodnout se podle své vůle, nenechat své "vůdce" rozhodnout za něj. Pokud někdo nevěří, a zemře třeba na chorobu, na níž by umřít nemusel, je to jeho hloupost, ale je to čistě jeho věc, rozhodně to není věcí nějakého úředníka na ministerstvu či 200 lidí v parlamentu. A stejně tak to platí obráceně, věřím, tedy chci věřit, že lidé jsou dostatečně moudří nato, aby za sebe mohli rozhodovat sami, takže s paušálními příkazy a zákazy rozhodně nemohu souhlasit.
Ale i tak nemohu souhlasit se zbytkem vašich názorů, myslím si, že očkování zvyšuje šance těla bojovat s infekční chorobou takovým způsobem, že proběhne bezpříznakově.

201533

12.12.2009 11:17

Osvobozen!

Chtěl jste vyvolat diskusi?

Jiří Koubek 88.?.?.?

Podle toho, co tvrdíte v rozhovoru ze záznamu, jste chtěl vyvolat diskusi o holokaustu. Netušil jsem, že je Zvědavec takové svobodné diskusní fórum, pokud si dobře pamatuji, byla celá řada diskutujících vyloučena, vesměs poté, co už nevydrželi neustálé napadání od vašich příznivců a odpověděli jim stejnou mincí. Občas je tedy Peleška vyhozen za urážky, ovšem vždy se po pár týdnech vrátí. Proč tedy máte na svém webzinu dvojí pravidla, když se tak oháníte svobodou názoru? V diskusi jsou přeci podstatné i jiné názory než ten váš.
Další věc, která mě zaujala je fakt onoho nedostatku času, kterým trpíte, že nemůžete překládat články sám. Minulý rok vyšlo na Zvědavci 538 článků, což je zhruba 1,5 článku denně. Nemyslím si, že pro někoho, kdo je zkušený v angličtině a nemá nic jiného na práci, je problém tento výkon předvést.

Pokud tedy nechcete být pouhým pokrytcem, buď zcela zrušte cenzuru, anebo zaveďte jasná pravidla diskuse, kterými se budou muset řídit všichni.

206848

12.12.2009 18:04

Osvobozen!

RE: Chtěl jste vyvolat diskusi?

Jiří Koubek 88.?.?.?

Ovšem někdy byla jako provokace brána už i skutečnost, že dotyční vyjádřili jiný názor, než který je zde obvyklý. Za to se jim dostalo označení - provokatéři, placení agenti atd., mnohdy i od samotného vydavatele.
Chápu váš názor ohledně zcela nemoderované diskuse, proto si myslím, že jsou mnohem lepší jasná pravidla, platná pro všechny; příznivce i dopůrce, platící i neplatící.
Mně osobně žádný můj názor cenzurován nebyl, ovšem nedivil bych se, že kdybych odpověděl některým lidem stejným tónem, jakým oni "diskutují" se mnou, nevydržel bych tady moc dlouho. A nebyl bych první, komu by se to stalo.

206863

12.12.2009 18:32

Osvobozen!

RE: Chtěl jste vyvolat diskusi?

Jiří Koubek 88.?.?.?

A vy si myslíte, že jsou? To je mi vás i trochu líto.
Velké zpravodajské servery mají problém s tím, že je tam navštěvují pubertální a postpubertální jedinci, kteří si chtějí trochu namastit své ego. Vadí mi dvojjakost přístupů - na webu, jehož provozovatel se zaštiťuje svobodou slova, to zavání pokrytectvím.

206867

18.12.2009 00:43

Climagate – Velký vědecký podvod

RE: Zajimave..:)

Jiří Koubek 88.?.?.?

Za fixaci uhlíku u rostlin je zodpovědný enzym ribulosa-1,5-bisfostfátkarboxylasa/oxidasa (Rubisco), což je enzym schopný zabudovat molekulu CO2 ribulosy-1,5-bisfosfátu. Bohužel, nejenže má tento enzym velmi malý reakční obrat, on též má substrátovou specifitu pro kyslík, a i když je vazebná konstanta výrazně nižší, 600 násobný nadbytek kyslíku toto kompenzuje. Co se tedy stane? Při vazbě kyslíku na rib-1,5-bp z této molekuly vzniknou produkty, které nemohou postupovat reakčním mechanismem dále na sacharidy, čímž rostlina ztrácí energii, kterou by mohla využít jinak, odhady hovoří o zhruba čtvrtinové energetické ztrátě oproti ideálnímu stavu. Toto nevýhodné nastavení je dáno dobou vzniku tohoto enzymu, tehdy asi bylo v atmosféře tak 10% CO2 (10 000 ppm), možná i více, a takřka žádný kyslík. Takže závěrem je, že zvýšení CO2 v atmosféře by pravděpodobně všem rostlinám prospělo, skleníkové modely můžeme brát jako dostačující.
Změny klimatu (lepší termín než globální oteplování) probíhaly vždy přirozenou cestou, pouze my máme někdy tendence připisovat si některé události sami. Je otázkou, zda se s těmito klimatickými změnami dá něco dělat a zda by nebylo lepší peníze vynaložené na omezení skleníkových plynů vynaložit na něco prospěšnějšího, např. na následky těchto změn.

207321

18.12.2009 20:50

Climagate – Velký vědecký podvod

RE: Zajimave..:)

Jiří Koubek 88.?.?.?

Pochopitelně, že koncentrace CO2 vyšší než 500 ppm nemají negativní vliv na fotosyntézu.
Máte pravdu též v tom, když se ptáte, co je příčinou a co je následkem.

207425

13.03.2010 01:37

Rozlícenost, když EU schválila GM brambory

RE: pokial je mi zname

Jiří Koubek 88.?.?.?

Pokus ovládnout svět? A jakým způsobem?

Dovolím si ještě jednu otázku: Odmítáte všechny geneticky modifikované organismy nebo jen některé?

214715

13.03.2010 14:33

Rozlícenost, když EU schválila GM brambory

RE: pokial je mi zname

Jiří Koubek 88.?.?.?

Dobrá, děkuji za odpověď. Ovšem uvědomte si, že geneticky modifikované organismy nejsou jen mnohobuněčné organismy, nejvyšší podíl tvoří jednobuněčné. Takovéto organismy, či jejich produkty, se hojně používají v našem každodenním životě. Kdykoliv použijete prášek s enzymy, používáte produkty GMO, enzymy produkované GMO se používají i v potravinářství, textilním průmyslu i zdravotnictví. Pokud máte cukrovku a musíte si dávat inzulin, s největší pravděpodobností do sebe pícháte produkty GMO. Jakékoliv tzv. biologické léčivo je produktem GMO, když vám lékař vyšetřuje krev je pravděpodobné, že laboratoř použila produkty GMO. Proto je a priori odmítání GMO podle mě značně pokrytecké. Takže se zeptám ještě jednou - skutečně nesouhlasíte s jakýmikoli GMO?
K vašemu prvnímu odstavci - nemyslím si, že by se takhle dala upravit kukuřice a obilí. Protože by dané firmy nebyly schopni vytořit osivo - pro tvorbu kvaliního GM osiva je třeba stabilní populaci, což vyžaduje několikagenerační rozmnožování před uvedením na trh. Takže váš příklad je spíše z kategorie fám - dost možná to rozšířily samotné firmy, aby nějak přinutili koupit dané farmáře každý rok GM osivo (těch, kteří se nebojí žalob).
A tvrzení o rizicích GMO? To by se mělo posuzovat individuálně a ne odsuzovat celou skupinu? Skutečně vás může nějak zdravotně ohrozit pokud bude bavlna, z níž máte tričko, syntetizovat jednu aminokyselinu jinou drahou? To asi ne... Či vám hrozí nějaké ohržení od rajčat, která nebudou syntetizovat jeden enzym a tím zůstanou déle tvrdá a budou se hodit více na salát než do kečupu? Popřípadě rýže syntetizující beta-karoten? (mimochodem, u této rýže je i legálně možno nechat si osivo a zasít další rok)

214785

Stránka: 1 2 3

Káva pro Zvědavce

77

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc březen přispělo 158 čtenářů částkou 26 788 korun, což je 77 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010
IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
15SucVps1Cpxd6ahR6uxx6SJiR16SZgR7b

Další možnosti platby ›

Milí čtenáři,

prosím, zvažte, zda byste mohli přispět na provoz tohoto serveru. Zbývá poslední den do konce měsíce a v pokladně chybí čtvrtina potřebné čásky. Jsme bez reklamy, tudíž plně závislí jen na tom, co se vybere. Děkuji.

Ve zkratce

Rouškový teror v Čechách31.03.20 00:57 Česká republika 0

Neutopické zemědělství: krizové jaro30.03.20 17:08 Česká republika 0

Lidstvo se vyvinulo původně na zcela jiné planetě, na Zemi jsme cizinci30.03.20 16:41 Neurčeno 1

Rockefeller a pandemie29.03.20 12:55 Neurčeno 4

Fed nemůže opravit, to co je rozbité.28.03.20 19:25 USA 0

I na pokraji sil musí evropské státy platit „výpalné“ Bruselu v plné výši.28.03.20 15:29 Evropská unie 0

Pozorujte dnešní právní zrůdy, ceny a lichvu! Šílené!!27.03.20 18:19 Česká republika 6

Jourová varuje27.03.20 14:54 Evropská unie 7

Vědci zjistili u 600 lidí 40 různých mutací koronaviru26.03.20 22:20 Island 6

Holandsko a Švédsko začínají ustupovat od teorie stádní imunity26.03.20 22:07 Evropská unie 2

Vláda mění své rozhodnutí ohledně odškodnění - bojí se bankrotu (a právem)26.03.20 22:00 Česká republika 1

Indie vyhlásila 1,3 miliardě svých občanů stanné právo26.03.20 21:02 Indie 1

Koronavirus: Drakonická opatření v Bolívii26.03.20 09:03 Bolivie 7

VIDEO: Massimo Mazzucco zajímavé souvislosti a "náhody" COVID-1926.03.20 07:56 Itálie 0

Politická korektnost a krvelačnost chorých feminacistek vedla ke konci mluvčího FK UK25.03.20 11:07 Česká republika 12

Ministerstvo obrany chce uspořit až 2,9 miliardy korun25.03.20 07:00 Česká republika 1

Evropská unie vojensky podporuje Turecko24.03.20 17:34 Evropská unie 2

V USA začala ekonomická krize24.03.20 04:25 USA 3

Video: Allahu akbar! Nepokoje v uprchlickém táboře Eleonas v Aténách23.03.20 17:51 Řecko 0

Video:Německo už není zemí mléka a strdí, ale Afričanovi to nevysvětlíte23.03.20 17:45 Německo 1

Měnové kurzy

USD
24,94 Kč
Euro
27,47 Kč
Libra
30,90 Kč
Kanadský dolar
17,60 Kč
Australský dolar
15,32 Kč
Švýcarský frank
25,96 Kč
100 japonských jenů
23,07 Kč
Čínský juan
3,51 Kč
Polský zloty
6,03 Kč
100 maď. forintů
7,65 Kč
Ukrajinská hřivna
0,89 Kč
100 rublů
31,24 Kč
1 unce (31,1g) zlata
40 399,85 Kč
1 unce stříbra
349,71 Kč
Bitcoin
158 541,75 Kč

Poslední aktualizace: 30.3.2020 18:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo ?