Zpátky na příspěvek ›

Všechny příspěvky ze stejné IP adresy

Nalezeno 391 příspěveků, 2 různá jména: <nic>, Joseph.

Stránka: 1 2 3 4

Setříděno od nejstaršího, přetřídit od nejnovějšího

09.03.2009 01:38

Otázka lidských práv a svobod

RE: Pani

Joseph 85.?.?.?

Strigo, k vašemu postesknutí si asi tolik:
lidé umírají, s tím je třeba se smířit. Jsou nahrazováni novými lidmi-příslušníky rodin. Je tedy na vás, produktivních, abyste doplnili počty a nahradili sebe svými dětmi a nakonec zaujali pozice svých babiček a dědečků... pro děti těch důležitých, milujících, milovaných, pohodových osob. Výmluvu
> dnešní svět je příliš různorodý, příliš zajímavý, příliš lákavý. Lidi to táhne za jejich zájmy...
neberu. Každý musí vědět, co je pro něho přednější. Pokud si dokonce necháte vzít ten prožitý ideál za pár lákadel a momentálních neovládnutých (krátkozrakých) zájmů, pak samozřejmě toho cíle nebude dosaženo... už se to nebude opakovat... pokračovat do dalších generací ve vaší rodině. Něco cenného tak bude ztraceno. A to by bylo hodně smutné, když jste osoba vědoucí, dokonce s osobní zkušeností (viz vaše závěrečná věta).
(Samozřejmě nikdo není dokonalý ani život/svět není někdy bez překážek... ale i tak to stojí za poctivou snahu dělat něco dobrého, bez rezignace a bez výmluv. Víte, jak může být strejda nebo teta oblíbenej, milovanej a vlastně v kruhu rodiny šťastnej, i když třeba nemá vlastní děti?)

186035

09.03.2009 09:33

Otázka lidských práv a svobod

RE: Pani

Joseph 85.?.?.?

...a potrefená husa se ozvala... samozřejmě opět s nesmyslem. Vůbec nepochopila oč jde.
Já neříkám nic o patentu na rozum a o pravdě, ale mluvím o něčem úplně jiném. To by si jako ta "jednotka" v případě krizové sitace sedla a začala rokovat o tom, zda je situace dost vážná, jestli se dostatečně pravidelně střídali ve vedení, a zda má tentokrát silnější pozici ten nebo onen, pravdu on nebo ona, a řešili by možné výhody a nevýhody toho, komu to tentokrát přiklepnou, jakož i možné dopady rozhodnutí případně vadného? A nakonec by si střihli nějaké "demokratické" hlasování (2:2), přičemž demokratický hlasovací orgán by neměl absolutně žádnou odpovědnost za své rozhodnutí, a volený orgán by neměl příliš silný mandát? A kde je v tom demokratickém absurdistánu přirozený respekt k rodiči?
Jak ty "správné" rodiny v praxi "fungují", jak spěje do s*aček obecně vztah mezi mužem a ženou (bojově-konkurenční a osamostatňující, podlamující) a vztah k dětem i jejich výchova v neharmonickém, nejistém prostředí rozhádaných a neúplných rodin, to lze v poslední době sledovat až příliš často, a statistici i sociologové jen nevěřícně kroutí hlavou nad čísly a nechápou důvody.

186053

09.03.2009 09:47

Otázka lidských práv a svobod

RE: Souhlas

Joseph 85.?.?.?

Osobo, jednak přinejmenším podruhé v krátké době nedodržujete své předsevzetí nereagovat, zde veřejně deklarované, a jednak píšete opět o těch svých už nudných kravinách, evergreenech (skutečně zelených), které zde ani nikdo neřeší. Já vám na ty vaše memy kašlu. Už jsem vám jasně psal, že to není o čísle, o rozdělení na geny a doplněk do sta pro memy. Jenže vy jste to dodnes nepochopila, ale přesto (nebo proto?) máte nutkavou potřebu o tom psát... a pořád jen otravujete s tím vaším strašákem, démonem-Weissem [velký smích] Přál bych vám (i sobě), abyste se zkusila zase zamilovat... Dala byste snad chvilku pokoj od těch vašich primárně hádavých nesmyslů.

186056

09.03.2009 14:48

Otázka lidských práv a svobod

RE: Pani

Joseph 85.?.?.?

Myslím, že je to přesně opačně - vy o koze. Vetřela jste se totiž do poměrně rozumné debaty jiných lidí, a plkla nesmysl o něčem, co jsem vůbec neříkal (nic o vojenské jednotce, patentu a pravdě, naopak o vzájemné lásce, důvěře a motivaci k tomu nejlepšímu, také o stabilním, jasném prostředí pro všechny). To jste ale nezahlédla. Jen jste ukázala, že jste absolutně nepochopila o čem je řeč... že jste asi o mnohých věcech ještě nikdy do hloubky, do důsledků nepřemýšlela. Nicméně přesto máte dojem, že máte k věci co "chytrého" říct a někoho opravovat.
A vrcholem je někomu nadávat do kriplů, a zdůvodňovat to vylhaným napadáním. Já jsem vás vůbec nenapadal. Pro zamezení flame jsem tam předběžně napsal odmítnutí stupidit (třeba i z vaší strany) - ale vy jediná jste nepochopila a jako jediná kejhající husa jste se místo zamyšlení opět ukázala jako nemyslící blekotal. A já jsem to pouze (relativně slušně) konstatoval.
Nereagujte hloupě, nebo třeba vůbec (pokud aspoň to dokážete) a nebudete pak veřejně odhalena jako hloupé, dunící a hádavé stvoření. Ušetříte tak sobě zbytečné bolístky a tiky, a jiným čas a energii, vynakládanou na marné vysvětlování roztěkané, nechápavé žačce.

186077

09.03.2009 15:34

Vychováváme generaci „slabých idiotů“ ?

RE: demagogie

Joseph 85.?.?.?

Vy si pište klidně obrany a oslavné básně, když jste ten fanoušek a vděčný pes, co má potřebu olízat ruku, která jej laskavě pohladila tím, že vás zařadila do "ctěné" společnosti těch, se kterými se ona baví [smích]
Ostatní vidí značné mezery v jejích myšlenkových pochodech i ve schopnosti ovládat se. A hysterie a demagogické opakování nejsou nejlepší cestou k dobrání se pravdy a nejlepším prostředkem diskuse.
Jinak děláte tutéž chybu jako ona - všimnete si jednotlivosti, na tu se upnete a mlátíte prázdnou slámu... a skáčete, skáčete... [mrknutí jedním okem] Tady nešlo o "žonglování s IQ" v kombinaci s výchovou, nýbrž o ukázku kombinace vlivů a hlavně o příklad (jeden z tisíců možných).
Vliv genetické výbavy a degenerativní změny na DNA vlivem chování, stylu života či prostředí, podceňujete. Ale to je vaše věc... každý si může myslet co chce... pokud vůbec myslí.

186084

09.03.2009 15:40

Otázka lidských práv a svobod

RE: Souhlas

Joseph 85.?.?.?

Nikdo vás přece nenutil... tak buďte vděčná za to, co máte, a neškrabte si to.
Jinak něco jako obecná morálka, platná všude a na všechny, neexistuje. Vždy je to mínění hodnotitele. Jsou různé podmínky, vývoj, historie... Velkou proměnnou je také to, co by kdo do toho morálního kodexu zabudoval... na rozdíl od jiných lidí na planetě. Nelze hodnotit všechny jen z vašeho subjektivního hlediska. Ale i to jsem vám už psal... marně. Nejste schopna pochopit ani tak triviální skutečnosti.

186085

09.03.2009 16:22

Otázka lidských práv a svobod

RE: Pani

Joseph 85.?.?.?

>je jim dokonce často prokazována veliká čest co geniálně neomylným vůdcům
Patrně vám i při vaší citlivosti unikl fakt, že tam nikde nezmiňuji neomylnost, a že jsem model nějakého vůdce nemínil v tom smyslu führera, nýbrž spíše respektovaného otce, kterého všichni ctí za to, že je na ně laskavý, pokud možno spravedlivý, vydělává na životní potřeby rodiny a uvažuje (podle jejich očekávání) pro jejich dobro (dobro celku). Nikdy samozřejmě nejde o ideálního člověka (každý má chyby), ale ty nevýhody jsou v tomto kontextu zanedbatelné... třeba někdy určitá strohost v rámci stručnosti, nebo i nějaký ten hříšek samolibého dojmu, že si zaslouží i něco navíc.
Silové či rázné řešení je zřejmě někdy nutné, a zřejmě proto evolučně existuje a přetrvává (především u mužů, je atributem dodávajícím určité předpoklady pro dosažení úspěchu jedince i jeho rodiny).
Mně nejde ani tak o vaši osobní historii nebo zkušenost, dokonce se ani skutečně nezabývám statistikami. Jde spíše o výsledek úvah, jak to nastavit co nejjednodušeji, přitom vyzkoušeně, funkčně. Nejméně násilná a hlavně NEJMÉNĚ KONFLIKTNÍ uspořádání je právě hlava rodiny v osobě otce. Opak (matka) je nepraktická a protipřirozená zvrhlost, budící opět u zkřivené poloviny vzdor a snahu o narovnání... a to s tím horšími důsledky, že tam je jakási hladina testosteronu ap... s tím nehnete. A kombinace (střídání) je stejně nesmyslná a nefunkční jako střídavá péče o děti u rozvedených rodin... navíc s přehledem nejvíce kolizní, s potenciálně fatálními dopady. -Není tam totiž jasno kdo je kdo, jakou kdy má pozici v té základní komunitě rodiny, a z toho plynou nejasnosti, jakési nesmyslné ambice prosazovat sebe (nahradit hlavu), nedorozumění, hádky, boje a excesy. Samozřejmě zbytečné, pokud víme, jak se jim dá vyhnout.
Jak jsem psal - výjimky mě až tak dalece nezajímají, a nejsem schopen je přijmout jakožto možný nový standard (třeba nějakou odmužštělou a odženštělou společnost kompromisních hermafroditů). Myslím, že je to i pitomost... že ženy mají rády muže pro jejich mužnost a typicky mužské charakteristiky, a muži zase pravé nezmršené ženy pro jejich zcela odlišné "parametry" všeho druhu. Něco pokládám za přirozené a zdravé (v souladu s hormony a potřebami v přírodě a společnosti) a proto mi asi jen stěží vsugerujete něco tak nereálného a zjevně (pozorovatelně) nefunkčního jako je dnešní rovnostářství a "svobodnou" cochcárnu, mající za následek rozpad rodin a z toho pak plynoucí smutný důsledek produkce "zmrzačených" duší dětí s vadným modelem chování do svého dospělého života... a další generace nutně buď vyprodukuje zase něco horšího, nebo se poslušně vrátí do přirozeného proudu daného přírodou.

186094

09.03.2009 16:28

Otázka lidských práv a svobod

RE: Pani

Joseph 85.?.?.?

A proč že na mě zase reagujete? Někdo nebo něco vás nutí? Vy máte asi těžký problém... Zkuste si s tím zajít k odborníkům. Naučí vás ovládat se i v prostředí neshodných názorů s těmi vašimi.

186098

09.03.2009 16:34

Otázka lidských práv a svobod

RE: Souhlas

Joseph 85.?.?.?

>Tak tohle už je bohužel úplný nesmysl
Obávám se, že zde je nesmyslem vaše námitka. Zjednodušení je totiž možné jen u něčeho, aniž by došlo k degradaci informace. Nelze například vysvětlit vědeckou práci slovy ze Slabikáře pro děti první třídy ZŠ.
Že se to hůře čte a chápe, v tom souhlasím. Nicméně nikdo, kdo na to nemá, to číst nemusí. (to teď nemyslím na vás)

186101

09.03.2009 16:51

Otázka lidských práv a svobod

RE: Pani

Joseph 85.?.?.?

Pane Kramáři,
prostě proto, že je dobré si nedělat věci zbytečně složité (v jednoduchosti je někdy krása) a tím pak i nadbytečně náchylné k chybovosti. Zvláště tehdy, kdy existuje vyzkoušené řešení, jak se tomu riziku vyhnout.
Nejde rozhodně o unifikaci (svět byl, je a zůstane pestrý). Nejde o dekrety nebo normy. Jde prostě o PŘIJETÍ jiného, lepšího modelu, než je ten plíživě vnucovaný rovnostářský, evidentně nefunkční - je to pro vás složité k pochopení? Nebo vy ty problémy nepozorujete či je neumíte zhodnotit co do příčiny?
Možná opravdu plýtváte množstvím slov na opisné podrobnosti. Zkušenost každého je jiná, a nelze ji plně sdělit. Věnujme se podstatě, místo omáčky. Takže mi sdělte (po řádné úvaze): muž, žena nebo kolektivní vedení. Pokud C, pak z koho se má skládat, na základě čeho bude ustanoveno, kde to tak už bezvadně funguje (počet, procento). Jedná se o váš nápad nebo o podporu dnešního "ohýbání", které má FAKTICKY sledovatelné negativní důsledky?

186103

09.03.2009 16:57

Otázka lidských práv a svobod

RE: Pani

Joseph 85.?.?.?

Jednoho Hurvínka zde znám [velký smích] Jde o rádoby-vědce, který studuje na uměle vytvořených pokleslých televizních pořadech. Pak se ovšem není možné divit, že výsledné myšlení a výstupy jsou na úrovni pipiny.

186104

09.03.2009 23:23

Otázka lidských práv a svobod

RE: Pani

Joseph 85.?.?.?

No vidíte [smích] Vy nevidíte jediný rozumný důvod, a já jej vidím. Možná i více důvodů:
1) jasno v celé společnosti o tom, zda muž či žena je v rodině rozhodující persona. Každý má jinou svou roli!
2) příklad dětem a mladým, sdělený příklad praktikovaný v celé společnosti (lépe funkční než dnes, více pokoje)
3) nezávidění některých žen jiným ženám... snížení neblahých ambicí a hádavosti (vzdělání totiž neimplikuje nutně pýchu, vzdor a snahu o vedení -toto nám/vám sugerují svými zlomyslnými pseudoargumenty o "druhých houslích" média. A k opičení lákají i ty realizované, tagicky vadné vzory, kde se to ustavilo jinak. Pro závistivé emancipované blbky je jedno, zda to funguje -nedomyslí to, zda je to dobrý model do všech důsledků; -těm stačí, že jiná může, že jinde to je jinak, a chtějí to hned také. Někteří lidi jsou takoví pitomci, že kdyby viděli sebevětší hovadinu-novotu, jen proto ji budou chtít taky... třeba že to je TAKZVANĚ "moderní".
Neohřívejte si polívčičku, nesnažte se u těch emancipovaných zavděčovat... je to pod úroveň. Možná je to vaším "zraněním", dětským vývojem v neúplné rodině, bez dobrého otcovského vzoru. Jsou ale takoví i z úplných rodin, bohužel... pomatenci.
Řečičky o druhé směně jsou plané -znám ženy, které chtěly něco jiného, a tak si to zařídily jinak, a nechodí sloužit jinému pánovi za paníze, a pak své rodině unavené otročit po večerech. Nemluvte mi laskavě o ženám vnucované péči o děti -nemusí! Jen většina chce, protože si jednak myslí, že tím muži při rozvodových tahanicích ublíží, jednak jsou často pro malé děti objektivně lepší volbou než zaměstnaný otec, neuzpůsobený přírodou k péči o malé dítě, a nakonec je to praxe soudů, takzvaných fundovaných psychologů, kteří ve více než 90% kupodivu naznají, že otec je zbytný... s tím muži leckdy těžko něco udělají, i když dítě do péče moc chtějí.
Nesmíte vše soudit jen podle osobní historie a vašich zkušeností. Jste možná výjimka (myslím že opravdu jste, zvládl jste toho poněkud víc a těžšího než jiní). Jenže univerzálně použitelný, dobrý model, který by bylo lze nabídnout celé společnosti, se nemůže zakládat na výjimce či náhodě, že se někde sejdou dva, co se zázrakem shodnou. Mělo by to být založeno "blbuvzdorně", tak, aby všem bylo JASNO, jak to má být a jak to bude. Výjimky by se buď schovaly nebo tlakem většinového okolí by nakonec přijaly daný normál. A promile těch, co by nechtěli, mě nezajímají... s těma by se nějakým způsobem popasoval život a jejich okolí, které by je samozřejmě za toho patriarchálního uspořádání nechápalo a nepřijímalo kladně.
Je jedno, jaké máte nápady vy, i jaké mám já. Je ale důležité, co lidé pochopí jako nefunkční a naopak co znovuobjeví jako vyzkoušené a funkční, dobré. Pokud se to stane, budu rád, i za ně.

186149

09.03.2009 23:55

Otázka lidských práv a svobod

RE: Pani

Joseph 85.?.?.?

Chápete tetu nebo strýce jinak, než já, a jinak, než znám z praxe. Není "navíc", není na obtíž, není slepá větev, ale aktivní, živá, užitečná a opravdu oblíbená, milá osoba. Často s frenetickým nadšením dětí při příchodu, čehož se kupodivu ani rodičům nedostává (zase něčeho jiného, ovšem zato si vyzobnou i nepříjemnosti, nemoci, veškeré starosti). Strýc a teta mohou dát dětem to, na co rodiče ani nepomyslí, na co ani nemají čas a energii. Strýc a teta mají jiný úhel pohledu, čistou hlavu, jsou v klidu a pohodě, a to děti poznají a ocení. Ten vztah je reálný, skutečně uspokojivý a pokud jsou rodiče opravdu milující, nebrání žárlivě takovému jinému vztahu (jejich dítě obohacujícímu), a provozuje se tam velmi časté navštěvování, dítka na prázdniny... A odchody tety nemusejí být vůbec do samoty. Přece může existovat i přítel, který je vždy po ruce... i když třeba děti nechce/nechtějí/nemohou mít.
Neviděl bych ten život tety vůbec tak smutně. Je to prostě život, a ten je různý u různých lidí (ne každý má a musí mít dítě) a je obvykle tak šťastný, naplněný láskou jiných, kolik do svého okolí dotyčný sám investuje.

186156

10.03.2009 11:18

Otázka lidských práv a svobod

RE: Pani

Joseph 85.?.?.?

Bohužel nahlížíte špatně, nelogicky [smích]
ad 1) když každý chvilku tahá pilku, ale neví kdy si tu pilku mají předat, je to zdroj zbytečných tahanic, konfliktů. Nejde o nadvládu (proč takto uvažujete? čtete pozorně?) -jde spíše o převzetí odpovědnosti mužů a opravdu přirozené vnitřní uznání jeho vedoucí role ze strany ženy.
Jakékoliv vedení čehokoliv, kde je více než 1 rozhodující hlava, nemůže fungovat bezproblémově. Kde jsou dva, tam se dříve či později střetnou v těžko řešitelném patu (1:1).
ad 2)
>kde jeden má tak dokonale navrch, že ten druhý má strach i jen ceknout
Nesmysl. Tam, kde někdo něco přijme dobrovolně a moudře, tam není strach, a může "ceknout" svou radu či názor vhodným způsobem kdykoliv se mu zachce. A kde je láska a úcta (plynoucí i z jasnosti pozic, úloh), tam se snáze s klidem naslouchá a rádo vyhoví, pokud to jde. A tam je i pokoj, jistota. Jinde ne -kde je rozvnostářství, tam se každý dere nahoru, pokouší se šéfovat, a předávat to druhému se už moc nechce. Čímž dříve či později dojde k nahromadění frustrace a k výbuchu. Z psychologického hlediska je to naprosto jisté a jasné. Není na světě spravedlivý člověk, plus dokonce takový, který by se předháněl v umenšování sebe, ve stálých ústupcích druhému (lidé jsou z podstaty sobečtí). A pokud by se i taková výjimka našla, je miliontinová šance, že by se sešli dva takoví -střídání totiž vyžaduje stejný přístup od obou. (Nemluvě o nestejných schopnostech k vedení, tak proč by se vůbec měli nuceně střídat u něčeho, co ne stejně dobře umí). Žena je vybavena k něčemu jinému než muž. To bylo, je a bude. Je tedy mimořádně hloupé ženě nutit část role muže a muži část role ženy a dělat z nich hybridy.
ad 3) právě naopak! je třeba ženy (i ty hloupé) vzdělat, a to mj. tak, aby byly schopny pochopit fakt a výhody různého přístupu k mužům a ženám (z hlediska předpokladů i dopadů nepřirozeného uspořádání), tak, aby pak logicky přijaly to lepší, funkční.
Pane, nejste náhodou žena-emancipátorka? Máte podobnou rétoriku a stejné děsy, že se ženy někdo snaží utlačit, umlčet, zbavit vzdělání, zavléct do bezmocné závislosti. Jste s tím trapný.
A pokud chce někdo nezávislost, ať tedy nevytváří závislost na jiném člověku, a ještě k tomu jiného pohlaví. Nechť se tedy nevdává (když má tolik strachu, tak málo sebevědomí a tak málo důvěry v partnera). Svoboda jí pak zůstane neomezena.
Bavíte se se mnou způsobem překrucujícím a zesměšňujícím, přitom jste nepochopil nic z toho, co jsem vám napsal (asi jste se ani nesnažil, nebo na to nemáte). No ne každému je dáno, takže s touto debatou končím. Klidně si dál myslete, že máte pravdu [velký smích]
Věk, a dokonce ani zkušenosti (i pohnuté) z nikoho chytřejšího neudělají, ani jej neudělají imunním vůči omylu a trvání si na něm. Škoda nabitých čumáků...

186179

10.03.2009 11:25

Otázka lidských práv a svobod

RE: Pani

Joseph 85.?.?.?

Ucvrkla jste si štěstím, když konečně někdo napsal něco s čím chcete souhlasit? To ale nedělá hloupost pravdou, a vaše radost tak může být pouze velmi krátkodobá. Jen momentální pocit převahy se stejně se mýlícím člověkem, zpracovaným dobovými tlaky a médii. Život ale myslím každého poučí. Špatné věci jednoduše nefungují. Mám silný dojem, že to podvědomě víte (už jste se v životě omlátila), ale vaše hloupá tvrdohlavost vám brání změnit na tom byť i jen kousíček... a dál razíte tu svou špatnou. No budiž... každý svého štěstí strojvedoucím. Jen je škoda, pokud se najdou jiní bloudi, kteří se k chybujícímu stádu jako opičky přidají.

186180

10.03.2009 11:35

Otázka lidských práv a svobod

RE: Pani

Joseph 85.?.?.?

No potěš koště! Čím to pak tedy je, že pozoruji přesný opak, a navíc o několik úrovní níže? Ono se dá halasnou a hádavou hloupostí stmelovat?

186181

10.03.2009 11:41

Otázka lidských práv a svobod

RE: Souhlas

Joseph 85.?.?.?

No to bude tím, že ona už desetiletí čte Mladou frontu, aby pak tvrdila, že je odolná a čelnou bojovnicí proti mediálnímu ovlivňování. To jsou ti mudrcové, co si myslí, že jsou imunní... jenže 1000x opakované nesmysly si skulinu najdou... ve slabším jedinci tím více. -Viz předsudky o islámské společnosti, viz "moderní" bláboly o genetice a darwinismu, a i jiné populární pohádky o pravěku a další postoje. -Z čeho by se asi skládaly její názory, pokud ne z toho, čím se živí... co se k ní dostane?

186183

10.03.2009 14:52

Otázka lidských práv a svobod

RE: Pani

Joseph 85.?.?.?

Díky, hezky shrnuto, a hlavně pochopeno, do hloubky a do důsledků promyšleno (tak říkajíc prožito). Jsem rád, že jsou tu i pozorní čtenáři a na světě, kromě stádních omámených blbců, ženoucích se bezhlavě a na povel ke své škodě za "módním", nevyzkoušeným a nefunkčním "pokrokářstvím", že jsou také myslící lidé, kteří nezkresleně registují vadnou realitu a dokážou jí správně přiřadit příčiny.

186198

10.03.2009 16:08

Otázka lidských práv a svobod

RE: Pani

Joseph 85.?.?.?

Jednak rodina je pokrevní příbuzenství, tedy tam patří.
"Druhak" nebyla řeč o nejužší rodině, nýbrž naopak o rodině širší, vícegenerační -i vy jste zmínila svou zkušenost z dětství, kde se scházela rodina vaše úzká s babičkou odvedle a dalšími příbuznými.
"Třeťak" je jasné, že teta nebude mít nikdy na děti svého sourozence nárok, a nebude jejich matkou (leda náhradní, v případě tragického úmrtí). Což ovšem nezmenšuje aktuální potěšení takové tety/strýce ze společenství s rodinou, kde je dětmi (jež třeba sama nemá) nadšeně přijímána a milována. To velmi potěší, a nejde jen o zajímavost pro děti -jde o obapolný, otevřený a vřelý citový vztah (v případě, o kterém mluvím). Pokud vám dělá problém tento cit, vztah se synovcem nebo neteří, mně například nedělá. A jsou mnohé příklady, kde to funguje tak, jak popisuji. Samozřejmě dříve jich bylo více, protože dříve se lidé více setkávali a rodiny držely víc při sobě. Bylo víc mezilidských vztahů, pozitivních, tedy i více osobního štěstí, hlubokých citových prožitků. Dnes se každý stará sám o sebe, často nechce závazky, proto nic nedělá (ani děti), bojí se ztráty svobody a soukromí, sobecky se stará jen o sebe a svůj příbytek, případně o zábavu jen pro sebe a partnera, a pak takovým lidem uniká něco podstatného z dosažitelné životní náplně. Dokonce to podstatné často uniká i vlastním rodičům těch dětí -konflikty mezi sebou, stres, starosti v práci i jinde, času na děti sotva dvě hodiny denně... a to den co den, což je únavná a neuspokojivá rutina. Není se čemu divit, že děti jsou často hladové po hloubce vztahu, ocení čas, který jim někdo věnuje, ocení porozumění pro jejich zájmy a problémy, ocení sladkou pochvalu, již kriticky nutně potřebují a velmi zřídka dostávají, ocení dokonce i pobídky, motivaci pro další svou náročnou snahu, aby rozvíjely to, v čem jsou dobré. Strýc či teta se zde stávají vpravdě druhým rodičem... dokonce někdy i respektovanějším. A to opět potěší.
Samozřejmě, že vlastní děti jsou vlastní tělo a krev, ale ne všichni dítě mají (ze své liknavosti, ambicí v kariéře, prostě to nestihli v plodném věku, nebo z jiných důvodů, např. nemoc). Další kapitola je pouhý přítel místo manžela. Tam navíc přistupují určité obavy o stabilitu a hmotné zabezpečení kdyby...
Iluze je ale i rodina, co ji prý máte "na doživotí a co vám nezahne a nerozvede se". NIC na světě není jisté, pojištěné! Ani manžel, ani ta rodina. Stačí rozvrat manželství, ať už z jakékoliv příčiny (v rovnostářském modelu se příčin vyskytne spousta), nebo i z důvodu úrazu, hromadné havárie. Jsme zde jen poutníci v přípravce, kteří na sobě mají pracovat a dělat něco dobrého, budovat pokud možno co nejvíce oboustranně láskyplných vztahů s jinými kolem sebe. A toto je jediné opravdové štěstí na Zemi.

186211

10.03.2009 16:13

Otázka lidských práv a svobod

RE: Snazte se omezit počet svých příspěvků

Joseph 85.?.?.?

Snažit se budu, může to být ovšem na úkor toho, že téma zůstane neprobráno... někde v půlce, a někteří budou marně čekat na odpověď. A to i když třeba je ještě co říci.

186215

16.03.2009 12:04

NSA nabízí miliardy za vyřešení odposlechů Skype

RE: Qui bono?

Joseph 85.?.?.?

A Izraelitům patří i konkurenční ICQ... resp. vznikl tam protokol a po krátkém rozvoji sítě bylo ICQ pohlceno americkou společností America ON-Line (AOL). Je pozoruhodné, jaký zájem mají právě o tyto technologie (o kontrolu soukromí).

Mimochodem komu že patří AOL?
Víte, co mají společného BLOGGER, YOUTUBE, FACEBOOK a WIKIPEDIA? Tuším, že patří těm, jejichž jména nesmíme vyslovovat.

A tak mám dojem, že jim jde o naprostou kontrolu - cokoliv se hne majetkově, to zjistí jejich banky, co se šustne v telefonech a internetových komunikátorech, to jim stojí za miliardy, aby to mohli kontrolovat... jakož i elektronický prostor Internetu a názory všech a všeho druhu (aby se snad náhodou něco nevymklo). Viz například registrace do diskusí na Novinkách - dokonalá identifikace skutečným jménem, příjmením, ověřenou poštovní adresou, mailem, samozřejmě IP adresou, nejlépe i mobilem a fotkou při registraci - co může být pro Velkého Bratra lepšího, než absolutní přehled kdo je kdo a kde browzdá po internetu, jaké jsou jeho zájmy a politické i jiné názory? A troubové jim to dávají, protože nedokážou domyslet... a ještě větší troubové nadávají těm opatrnějším do anonymů a hrdi na svou stupiditu se pyšní jménem i adresou (ano, jsou takoví i tady).
I na dálnicích a ulicích je třeba vše kontrolovat (výskyt/pohyb kamerami), což působí větší poslušnost stáda skrze oprávněnou obavu, že kontrolováno je prakticky vše a nikdo si nemůže být jistý, že cokoliv zůstane nepostřehnuto.
Tito lidé jsou posedlí absolutní kontrolou!

186642

16.03.2009 14:21

NSA nabízí miliardy za vyřešení odposlechů Skype

RE: Skutečně P2P?

Joseph 85.?.?.?

Nemusí to být nutně centrálizované... příčinu těch výpadků si umím představit jako chybu zanesenou do rozptýlených tabulek propojení, obdoby DNS, spravujících informace o návaznostech v síti P2P. Je poměrně známé, že Skype může jakýmsi způsobem využívat šířku pásma u vašeho připojení, i když vy momentálně nekomunikujete, jen jste přihlášen.

>Služba, která je zadarmo nebude poskytovat luxus bezpečné komunikace. Něco za něco.
Toto je myslím nesmyslná, ničím nepodložená úvaha... respektive jen tím předsudkem, že kvalita musí být vždy drahá. Šifrování jednou zabudované už podruhé a potisící nestojí nic navíc. A nebýt práskač či konfident, také v podstatě nic nestojí.
Existuje množství kvalitních věcí "zadarmo", a mnoho šmejdů za peníze. Je třeba také říct, že zdarma je u Skype jen základ, tj. chat a volání PC-PC. Volání jinam (na pevné lajny a mobily) je už za předplatné nebo prostě za Eura (plus prodej souvisejících přístrojů a doplňků). Je to podobné, jako vytvořit dobrý produkt, dát z marketingových důvodů něco částečného jakoby "zadarmo", nalákat na to lidi, a tím získat platící uživatele, kteří to zaplatí celé, +získat oblíbenost, rozšířenost, statut standardu a následně si moci diktovat svou cenu.

186655

30.05.2009 13:53

Vzhůru do vaječné revoluce!

RE: Len vseobecne kedze nereagujem na pani Alexu.

85.?.?.?

Hmm, ale to je nesmysl (že dějiny tvoří plebejci).
Prakticky všichni vojáci ve všech válkách jsou obyčejní muži, mající své rodiny, a sami od sebe by válčit nešli, natož "hrdinně umírat" - byli prostě někým zmanipulováni a zfanatizováni, aby odešli od rodiny a šli válčit.
Myslím, že žádný muž-voják netouží měnit nějaké podělané dějiny... tím spíše, když je plebejec, bez důkladné znalosti map, historie a politiky. Vojín si nic nenaplánoval. Vojáci jsou jen jako masa, jako stádo, někam nahnáni a velitel jim řekne, co mají udělat. A stádo prostě poslouchá pokyny.
Ty pokyny z nejvyšších míst jsou tím, co mění hranice, poráží státy a vlády, a tvoří dějiny! Tito lidé (nikoliv plebejci) určují že se má bojovat u Hradce Králové (a proč) a že se má nějaká jednotka probojovat zrovna na Dukle. Samozřejmě to určuje také momentální pozice nepřítele, ale ti nepřátelé jsou taky jenom obyčejní chlapi, nahnaní do válčícího stáda. A tato stáda na obou stranách jsou ovládána těmi skutečnými, neplebejskými hráči v zákulisí... něco jako hráč u PC ovládá joystickem vojáčky na obrazovce. Je snad hrdinou figurka vojáčka, který (ač řízen někým jiným) padne? Ne -je to prostě objekt, jeden kus... přijatelná ztráta na cestě k dosažení nějakého cíle. A cíle neurčují vojáčci z Tobruku, nebo loupící svoloč z "hrdinných" ČS legií v Rusku. Ne! Tito všichni lidé v davu (slušní, odvážní i chátra) jsou lépe nebo hůře řízeni jinými lidmi. A tam za oponou určitě NEJDE o plabejce.
Takže doporučuji méně patosu a fanatismu, a raději racionálně uvažovat.

192372

30.05.2009 15:35

Vzhůru do vaječné revoluce!

RE: Tak bohužel, byla za tím ODS

85.?.?.?

[velký smích] Mám zato, že šlo právě o pokus vyvrátit plané tvrzení "z luftu", že o ODS šlo. -a proto bystě měl s drogami ubrat možná spíše vy... četl byste možná pozorněji a lépe chápal.

192378

30.05.2009 15:47

Vzhůru do vaječné revoluce!

RE: Tak bohužel, byla za tím ODS

85.?.?.?

Vážený pane, děláte všeználka a neomylného soudce, ale jsou i jiní lidé s jiným názorem než jsou vaše domněnky. Nejsme u soudu, tedy netřeba důkazů a obhájců.
Řeči o spoustě chyb nerozumím vůbec, a pokud vy se šlapete v něčem ošklivém, je to vaše věc.

192379

30.05.2009 16:40

Doublespeak o Severní Koreji

RE: Nostradamus se asi netrefil .

85.?.?.?

Vojto, racionální jádro vaše stále podobně opakovaná argumentace má, ale...
například diktátoři mohli být řízeni jen někteří, proti jiným neřízeným. řízeni byli jistě skrze nějakou ideologii, kterou je třeba předem připravit a vpravit lidem do hlav, a také svým pečlivě přichystaným okolím. prostě aby to mělo sílu, tah nějakým směrem. Jistě se pokyny většinou nepředávají skrze dopisy, a jistě se mění i lidé v okolí důležitých figur/loutek, takže nejde zaručeně o nějaké stále stejné agenty, vyslance mocných loutkářů. Buďte si ale jist, že pokud mocní něco chtějí, najdou si i způsob, jak toho dosáhnout. I vy byste jistě použil na různé úkony vhodné nástroje - na polévku lžíci a ne lopatu, na orbu pluh a ne šroubovák.
Věřím dokonce i tomu, že ti mocní jsou někdy dočasně neúspěšní - třeba v případě amerického radaru, kdy se někteří naši agilní exponenti možná nabízeli i zadarmo... zoufalé děwky (no možná ta předpříprava v názorech politiků, i zde formovaných přes média, taky něco stála).
Někdy se kupodivu i stane, že začne pršet, když se člověk chtěl opalovat (žádná tragédie, ne?)... někdy se zase do věci (pro ně nevhodně) přimíchají nějací přitroublí soupeřící politici nebo nepříjemná veřejnost. Jenže oni nepracují na jeden pokus, ale uvažují dlouhodobě -třeba i na desetiletí. a tak příště použijí vhodnější nástroj a/nebo situaci lépe připraví... prolepí politiky aby se nervali a přes média zmordují mozky plebsu. anebo vytvoří válečné nebo jiné podobné dramatické okolnosti, kdy se ve všeobecném vzrušení jejich plán nedá dost dobře odmítnout.
Někdy dokonce nedopatřením (jsou to přece jen lidi) použijí i nevhodný nástroj (méně schopného člověka). A příště to napraví. Prostředků mají prakticky neomezeně. A když si zrovna teď nemohou hrát s ČR, dočasně se realizují někde jinde...

O redukci obyvatel planety jim zcela evidentně jde (životem plebsu pohrdají a počet je jim na obtíž), ale myslím, že nechtějí risknout jaderné vzájemné zničení. Osobně se domnívám, že na to chtějí jít přes vývoj virů nebo direktivně přes vlády (omezení povolené porodnosti či zničení plodnosti přes GM stravu či nějaké jedy). K direktivní cestě lze zařadit i zavedení policejních režimů s častým legálním odstřelem nebo jinou eliminací vadných, nežádoucích nebo neposlušných osob. Tyto pokusy ale zatím narážejí na všeobecný odpor a na dočasný neúspěch při vývoji virů či následné maření snahy nekontrolovaným vývojem léků. A plně kontrolované represivní státy/různé unie dle Orwela se také nedaří vytvořit dost rychle. ale oni mají čas, hrají si, užívají si, a jejich organizace pomalu spěje k cíli. Oni se totiž zřejmě rozhodli, že se nebudou omezovat jedním lidským životem (nějakými 80 léty, jako je omezen obyčejný človíček... navíc ještě mizern...

Automaticky kráceno

192382

30.05.2009 16:41

Doublespeak o Severní Koreji

RE: Nostradamus se asi netrefil .

85.?.?.?

>dokončení:

Oni se totiž zřejmě rozhodli, že se nebudou omezovat jedním lidským životem (nějakými 80 léty, jako je omezen obyčejný človíček... navíc ještě mizerně plánující a bez potřebných prostředků), ale že budou synchronně ke společnému cíli pracovat přes své organizace, které překlenují generace.

192383

30.05.2009 19:14

Vzhůru do vaječné revoluce!

RE: Krátkozrakost

85.?.?.?

tys leda zaútočil... určitě flaškou alkoholu na své mozkové buňky.
ta holka nezaútočila, nýbrž byla napadena starším socanským chlápkem, udeřena do prsa (do hrudi). až pak reagovala agresivněji tím, že jakési babce vytrhávala dementní transparent. -ta posloupnost událostí byla včera rozebrána i na ČT24, kde to komentovali -že si paroubkovci stěžovali na to, že mladá "útočnice" nebyla identifikována a potrestána, ale už cudně pomlčeli, že útočníci byli socani a jako první agresivně napadli tu mladou.
tvé "ukázalo se" a "zřejmě i další člen Mladých konzervativců", to beru s VÉÉÉLKOU rezervou. nejspíš jde jen o tvé fantazie nebo opakování něčí nepodložené fámy... hlavně že si pak už fantazie žije vlastním životem a škodí ODS, co? [mrknutí jedním okem]

192388

30.05.2009 19:22

Doublespeak o Severní Koreji

RE: Co to jako ma být?

85.?.?.?

a jak jsi přišel na to, že článek měl být o Severní Koreji, a ne o zhovadilosti teroristických států USA a Izrael?
ano, máš pravdu - o zločinech je třeba hovořit, a to především tehdy, když se zločinci samozvaně pasují na ochránce všeho lidstva na celé zeměkouli. a tyto státy vše ovlivňují, včetně manipulace veřejného mínění v médiích... aby zločinci vypadali dobře a ostatní jako ztělesněné zlo a ohrožení. alespoň na druhořadých a internetových médiích by měla zaznívat pravda, aby se poměr v médiích (a tím pádem v hlavách lidí) změnil z 10:0 na 9:1.
už je ti to jasnější?

p.s.: takzvaný holokaust do nás úporně a úmorně tlačí ještě po 60 letech, dnes a denně ve všech masmédiích. -proč by se tedy o čerstvých a horších zločinech USA a Izraele nemohlo mluvit už po pár letech, navíc pouze na alternativních médiích?

192389

31.05.2009 08:21

Vzhůru do vaječné revoluce!

RE: Krátkozrakost

85.?.?.?

ty nešťastníku zmatený, musíš si vybrat, když už chceš na někoho útočit - modrý, hnědý nebo rudý? on totiž hitler a stalin byli něco docela jiného, a s dnešní občanskou demokratickou stranou to nemá už vůbec nic společného! a pak mi vykládej, že ses zase neožral... [velký smích] a když k tomu přidám, že nejsem člen ODS a ani je nemíním volit, tak jsi už úplně vedle, co?
odkaz jsem ti uvedl, a kdybys nebyl líný, šel bys na netu do televizního archívu a předvčerejší noční zpravodajství by sis tam prohlédl... řešila se tam (jak jsem už uvedl) přesně tato situace a záměrně jednostranná a lživá demagogie ČSSD.
mě nezajímá, že nějaký boreček z SSO je náhodou zachycen (vcelku nezúčastněně) na fotce s fuckující slečnou. zde jde o to, že mám pravdu a ty tady prostě (jako správná socka) bliješ svůj vnitřní jed a svou nenávist ke všem, kdo nepodporují puchejře a dovolí si proti jeho populistické a jinak škodlivé až zločinné politice něco říct.
p.s. viděl jsi to video, jak levičácký starouš na paro-mítinku deštníkem bez důvodu mlátí tichého muže s nějakým nápisem v ruce? -ano, taková je zoufalá chátra, kterou hájíš a k níž se řadíš.

192413

31.05.2009 13:12

Doublespeak o Severní Koreji

RE: Co to jako ma být?

85.?.?.?

Rozumíš co znamená to první slovo Doublespeak? Dvojaká řeč! Česky se též někdy říká dvojí metr. A to je tam mimo jiné zmíněno - že ačkoliv Severní Korea NIKOHO nebombarduje, ačkoliv na rozdíl od USA nezpůsobila žádné miliony utečenců (natož mrtvol), PŘESTO je právě těmi zločinnými státy, které toto dělají dnes i včera, komandována a je vydávána za vrchol všeho zla, spolu s mírumilovným Íránem za největší ohrožení světa (pěkný nesmysl, porovnáme-li s FAKTY o Izraeli a USA). právě tyto dvě nejzhovadilejší země způsobují a způsobily nejvíce zla v novodobé historii, ale paradoxně právě tyto dva zločinecké režimy se SAMOZVANĚ pasují na morální a bezpečnostní autoritu a na ochránce celého světa. Před kým? No před sebou ne - před mnohem menším nebezpečím.
A toto je ten dvojí metr. Už tomu konečně rozumíš?

P.S.: pokud jsi nepochopil spojitost s Izraelem, pak je tu
1) jeho zločinnost, ovšem nepotrestaná, naopak se tento fašounský režim opírá o USA (je chráněn druhým zločincem)
2) Izrael se ILEGÁLNĚ vyzbrojil, dokonce to ani dlouho nepřiznával, a ignoruje mezinárodní právo i OSN. Přesto se opět nic neděje - zatímco Saddáma za POUHOU DOMNĚNKU o ZHN zabili a jeho zemi zplundrovali a okupují mnoho let.
Spravedlnost je kde?
Už rozumíš té paralele? Jeden hajzI může (a je prý hodnej a ochránce světa) a jiní nesmí.

192426

31.05.2009 13:23

Doublespeak o Severní Koreji

RE: Co to jako ma být?

85.?.?.?

ještě zareaguji na ten tvůj přímý dotaz.
"pokud" neznamená nic... jen domněnku, spekulaci. v kontrastu se SKUTEČNÝM zlem USA a Izraele.
A i kdyby to Severní Korea udělala, byla by to prostě konvenční válka mezi dvěma sousedy (Korejců s Korejci), zhruba stejně malými státy, dokonce je Severní Korea zřejmě tím slabším, protože je nesmírně chudá. Zato Jižní Korea se opírá o jadernou sílu zločinců z ameriky. -nemá snad S. Korea právo tuto převahu alespoň trošku vyvážit odstrašující silou jaderné zbraně? (aby se do toho USA raději nemíchaly)? nemá právo hájit svou suverenitu a svobodu vůči tlaku imerialistických USA, které si myslí, že jejich pravda a systém jsou jediné správné a možné? nebo by se dle tebe měla S. Korea rovnou bezmocně vzdát do rukou amerických pánů?
Prsty v tom má tedy USA, a zřejmě i CIA.
Mossad má pazoury zase v Íránu, o němž byla řeč v souvislosti se zločinným režimem Izraele. nesměšuj ty dvě oblasti potenciálních konfliktů. a nedělej ze sebe většího blba než jsi.

192427

31.05.2009 13:47

Vzhůru do vaječné revoluce!

RE: Krátkozrakost

85.?.?.?

proč by to byla lež z Janského vršku, když je to prostě pravda??? [velký smích]
fotoseriál CELÉHO incidentu jsi neuvedl, a i kdyby ano, fotografie umím seřadit klidně i v opačném pořadí.
dokonce i ohledně videozáznamu lžeš - ani ten nezaznamenává CELÝ incident, ale jde právě až o tu druhou fázi, kdy se dívka snažila znovuzískat vytrženou trumpetku, kterou jí bába protiprávně ukradla a nechtěla vrátit. proto pak jako zástupnou odvetu vytrhávala babce ten socanský transparent.

V České televizi to naprosto jasně ukázali a uvedli tak na pravou míru socanskou dezinformaci a demagogii. chápu že jsou socani nešťastní z reakcí (nejen) mladých lidí na jejich zhovadilou politiku a příšernou, nepřijatelnou propagandu (jazykem ne nepodobným komoušským dobám). ale lhaním a účelovou deformací pravdy si zřejmě nepomohou a popularitu nezískají. jedině u zabedněných nul, které si nejsou schopny získat informace a přiznat smutnou pravdu... že socani jsou aktuálně už pomalu horší demagogové, lháři a škůdci než komouši.

192428

02.06.2009 00:23

Vzhůru do vaječné revoluce!

RE: Krátkozrakost

85.?.?.?

jen tak uvažuju, jak se to může stát, že se někdo narodí jako osel a naučí se psát... dokonce na Zvědavce, a cítí se proto nadřazeně a jako spasitel světa [velký smích] před globálními mafiemi. pokud jde o mafie lokální, tam ČSSD exceluje; vždy vynikala vysokým počtem svých členů zapletených do četných kriminálních kauz.
a jestliže někdo nesnáši jejich demagogii, budeš to muset skousnout. smiř se s tím, že škodlivou politiku toho dunivého, narudlého, opuchlého strejce a jeho skvadry nesnáší čím dál víc lidí... zbývají už jen důchodci uplacení 30 korunami, pár stovkami důchodu (resp. slibem 13. důchodu) a pak už jen ty a podobní postižení.

192463

04.06.2009 01:08

Doublespeak o Severní Koreji

RE: Nostradamus se asi netrefil .

85.?.?.?

dík.
já hájím "konspirační teorii" proto, že slovo konspirace je zprofanované a zdaleka nevyjadřuje to, co si pod tím kde-kdo představuje. Například 9/11 bylo podle mě na 100% "konspirace" - jsem podle vás debil, že si to myslím? mám pro to ale množství přímých i nepřímých důkazů/motivů. doložených následnými událostmi a mediálním brainwashingem, trvajícím až dodnes.
že existují organizace jako klub Bilderberg, CFR, Illumináti, źido-zednářské lóže, Bohemian grove... mládežnická přípravka Skull and Bones... a další, to jsou prostě FAKTA, ne domněnky hlupáků. Mimochodem konspirace = spiknutí, komplot; metody a opatření ilegálního boje, kt. nutno zachovávat v zájmu utajení; neznamená to bláhový přelud nebo něčí pomatenost/omyl. Pokud vy se domníváte, že se významní a bohatí lidé mají potřebu věnovat nesmylům, já si to rozhodně nemyslím. Bohatí lidé milují společnost jiných vlivných osobností, rozšiřování svého impéria (např. i přes peníze), a také rozšiřování svého vlivu/moci... milují ovládání lidí, a více lidí...
věřte tomu, že co si bohatý a mocný umíní, ten toho dosáhne. povahu, schopnosti i prostředky na to má.

vládnutí se nedaří jen podle vašeho dojmu. ve skutečnosti jejich moc úspěšně vzrůstá. dnes již vlastní vše podstatné právě ONI (malí šéfíci si jen myslí, že něco řídí -zatím dělají pro NĚ / jsou jejich systémem omezeni, pachtí se nevědomě pro ty, kteří systém vytvořili, hřiště nalajnovali.
jejich děti mají ZCELA jiné dětství, než běžné děti. a oni je přimáčknou tak, že děti velmi záhy poznají co to znamená nemít peníze, co to znamená nemít žádný vliv, nebýt bráni, a naopak JAK MOC se vyplatí spolupracovat. dojem, že bohatí jsou zhýčkaní je váš ukrutánský omyl! [velký smích] naopak - aby někdo zbohatl (a bohatství udržel), musí pro to prokázat velmi vysoké schopnosti, sebeovládání, obrovské úsilí... píli i houževnatost.

Kdo jsou ONI? velmi často židovští bankéři (ti špičkoví... menší pro ně jen dělají... prodávají jejich peníze a produkty v jejich systému a odvádějí do toho systému co je požadováno - pokud neposlouchají nebo si moc vyskakují, jsou zlikvidováni/nahrazeni... někdy i celé banky... nebo jsou pohlceni těmi velkými, se kterými se pustili na led). Dále ONI jsou významní průmyslníci, šéfové tajných služeb, vysocí vojáci a nalezení velmi schopní jedinci odjinud, kteří jsou schopni pro ně nadšeně pracovat, tvořit strategie. někdy mezi jejich spolupracovníky patří i politici a hodně často mediální magnáti, kde přes média snadno mění realitu. Ne každý zednář je mocný, ani ne každý novinář. Kolik jich je nevíme... ani jejich jména vám zde nedám. a pochybuji, že někdo má kompletní seznam. Je tam decentralizace a utajení takové, aby ty vrcholové nešlo propojit s těmi, které je vidět (kteří jsou určeni pro veřejnou práci).

192600

05.06.2009 00:13

Doublespeak o Severní Koreji

RE: Nostradamus se asi netrefil .

85.?.?.?

já že tě chci přesvědčit? argumenty? -jednak se nebavím s tebou, prezentuji názory a možnosti (ne argumenty) a určitě není mým cílem přesvědčit tebe. co bych z toho měl?

ale přece jen pro tebe něco udělám, mudrlante - vysvětlím ti, že víra není založena na důkazech ani na antidůkazech (vyvracení). víra je prostě víra... přesvědčení (nerovná se vědět). je to dost často a z velké části intuice, že něco je tak, jak člověk tuší. a to tušení je dozajista založeno na nějaké těžko sdělitelné zkušenosti (třeba i pocitech, emocích) a je to i polovědomá kombinace nějaké zkušenosti a mnoha střípků různých poznání z různých směrů a zdrojů. samozřejmě v tom složitém komplexu lidského jedince v tom hraje roli i logika, větší či menší přehled a schopnosti.

v důkaz netřeba věřit - když mám důkaz, už vím.

192669

05.06.2009 00:51

Doublespeak o Severní Koreji

RE: Nostradamus se asi netrefil .

85.?.?.?

ke shrnutí - ad C: a jak víme, že to nemůže být jedinec? může být... ať už samozvaný pavouk uprostřed pavučiny (s jím určeným následníkem), nebo skrze volbu členů uvnitř těch tajných společností (nebo ještě tajnějšího jádra, o němž třeba ani nic netušíme).

cílem komunistů NEBYLO nic pozitivního či šlechetného! komunismus vznikl jako ideologie/nástroj, pomocí něhož byli jedni smeteni a druzí uchvátili jejich moc (a ještě větší), a to vše za pomoci opory ve zfanatizované lůze, jíž byla dána falešná naděje (lži). přitom plebs měl být totalitní tyranií zotročen či dokonce ideologií změněn k uvědomělé ochotě otročit. podle mých poznatků komunismus pochází od źidů. bylo jich ve vedení na počátku v tom sovětském rusku až příliš mnoho na to, aby to mohla být náhoda... naprosto to procento nekorespondovalo s počtem źidů a chazarů v celé dosavadní Rusi. prostě tato epizoda byla od pánů za oponou, a byla jen jednou ze součástí boje o moc nad světem.
podle mě to byla hra, pokus, nedomyšlená, možná jen spěšně ukradená utopie, kterou možná někdo ani nemínil dovést do úspěšného konce, protože měla jen posloužit nějakému účelu, a k nabalení se na zmatku a na následné polarizaci mezi komunisty a antikomunisty (a také k rozvratu morálky lidstva). prostě rozděl a panuj... ponič, degraduj, a nutně musíš být silnější než demoralizovaná zdegenerovaná chátra. ve zmatku se dobře krade i se snáze uchvacují pozice. někomu holt vše zlé prospívá. (až do doby smrti... pak bych v jeho "kůži" nechtěl být).

podle mě zacházíte do přílišných detailů... asi jako člověk, co studuje jednotlivé součástky obřího stroje z 10 centimetrů, ale celek stroje a vazby součástí mu unikají, protože stroj je desítky metrů velký a má součástí a funkcí celou spoustu. je třeba poodstoupit nebo se duchem vznést nad detaily... aby byl lepší přehled z větší perspektivy.

ONI nejsou jen další obdobou komunistů nebo hitIerů nebo napoleonů... Toto všechno mohlo být dílo JEJICH skupin(y). různým projevem téhož snažení... anebo ještě spíše jen prostředkem. různými prostředky k lepšímu, většímu cíli, než nějaké usoplené vládnutí SSSR a okolí. -přičemž nevylučuji, že možná v té totalitní ideologii na počátku viděli potenciál k širšímu zamoření světa a větším zmatkům a většímu kořistění. nicméně jak už jsem psal - oni jsou přizpůsobiví, mají víc pokusů, a když to nejde tak, půjde to jinak. a pokaždé to obrátí ve svůj prospěch (feudalismus2kapitalismus, v Rusku feudalismus2komunismus, komunismus2kapitalismus... opět kořistí ONI... ti s přehledem, prostředky a vybudovanými kontakty. Je snad toto náhoda, že lid, plebs to vždy projede? nebo si vážně myslíte, že "sametová revoluce" vzešla od lidu a směřovala k dobru prostých lidí?

192671

05.06.2009 01:02

Doublespeak o Severní Koreji

RE: Nostradamus se asi netrefil .

85.?.?.?

ještě ad B: mýlíte se, že opovrhování a vzdor je atributem VŠECH mladých lidí. navíc vhodnou výchovou ve vhodném prostředí, a samozřejmě silnou motivací se dá mladého člověka vést k tomu, aby využil tu gigantickou mladistvou energii... ten takřka nezastavitelný motor mládí. ctižádost, ambice něco dokázat. být víc než jiní. a jakmile se něco rozběhne (s patřičnou podporou), už se to daří, a líbí... a nechce se to třeba ani zastavit. dost možná tam vzhledem k cílům a uspokojení vymizí jakákoliv myšlenka na zastavení, natož na vzepření se.
znám dost případů, kde jsou synové hrdi na svého otce, a pokládají si za čest být s ním při jakékoliv činnosti po boku... učit se, být důležitý, a pochválen... a okolím viděn jako dospěláci, rovní nebo pomalu rovnající se.

192672

05.06.2009 15:37

Doublespeak o Severní Koreji

RE: Nostradamus se asi netrefil .

85.?.?.?

A) bezesporu sedí.
B) už je lepší než minule, ale nikde není napsáno, že jejich děti jsou do toho na 100% zapojeny a že zrovna jejich děti jsou ty vzdorné.
C) sedí.
D) bych lehce poopravil na "moc skrze majetek"... protože majetek sám o sobě nic neznamená, maximálně může dát určitou větší jistotu. je však výborným prostředkem k dosahování cílů... protože peníze mají kouzelnou moc přesvědčovat a motivovat. pokud je peněz hodně a člověk chytrý, může pak téměř vše.
E) teorie známe, ale nejsme (a ani nemůžeme být) v těch jejich pravidlech úplně jisti. jde přece o víceméně tajné spolky, ne?
informační vazby mohou být ústní (nesnadno dokazatelné) a mohou být v postupné struktuře (ze zóny 0 do zóny 1, z 1 do 2... až z 9 do 10). neslyšel jste nic o stupních zasvěcení?
kromě toho se v těchto kruzích indiskrece trestá dost ohavnou smrtí, která bezesporu odradí od vynášení informací nebo jiné neloajality.
kádrové materiály mohou být podobně decentralizované jako informační toky (instrukce) "zeshora".
a zadarmo skutečně ani kuře nehrabe - ovšem s motivací finanční a mocenskou tito lidé mají velmi bohatou zkušenost [smích]
pokud mě trochu znáte, jistě o mě víte, jak silný důraz kladu na motivaci všech a ve všem. je to základní hybná síla. proto závěrečnou otázku pokládám za zbytečně škádlivou [smích]

192718

05.06.2009 17:03

Doublespeak o Severní Koreji

RE: Nostradamus se asi netrefil .

85.?.?.?

to céčko jsem si blbě přečetl - tak jak to píšete je to nesmysl. souhlasil jsem s tím, že nemůžeme znát přesné počty lidí na všech stupních v celé organizaci, a ŽE NEJVYŠŠÍ ŠÉF může (ale nemusí) být i jeden. anebo může jít o malý kolektivní orgán, složený z pár nej-.

192728

08.06.2009 22:40

Doublespeak o Severní Koreji

RE: Nostradamus se asi netrefil .

85.?.?.?

Spíše krok za krokem získávám pocit, že Vám nejde o normální diskusi, ale o snahu věci překroutit a spoludiskutéra nějak lapit. Vytrháváte to, co zaznělo v nějakých souvislostech a děláte si z toho absurdně znějící extrakty v očíslovaných bodech. Takový přístup je sám o sobě nekorektní a nevede k něčemu smysluplnému. Navíc téměř pravidelně špatně chápete a své koncentrované výcucy píšete nepřesně až zcela nepravdivě... - a na mně má být to opravovat.
Nechápete snad, že tajná organizace jedná tajně? Že jejich kontakty a případně (vámi smyšlené) kartotéky jsou tajné? Nechápete, že decentralizací dojde k praktické nepolapitelnosti podstatné části vedoucího jádra? Nechápete dokonce ani to, když vám napíšu, že likvidují své užvaněné nebo neloajální SPOLUČLENY, a nikoliv své odpůrce (jak píšete vy)? Historie zná např. u zednářů mnoho případů rituálních vražd za indiskreci. A to zdaleka nemůžeme skončit jen u zednářů -to jsou ještě solidně popsané organizace. Jistě jsou i kruhy jiné, daleko zasvěcenější a efektivnější ve své činnosti.
Zmíním MOŽNOST, že mohou do věci zasvětit postupně své potomky, a vy to absurdně berete za hotovou věc. -někteří mohou tvořit dynastii zasvěcených osob v rodině, jiní se třeba orientují (a možná že i s lepším výsledkem) na cizí -mocné průmyslníky, politiky nebo jiné osobnosti, které jim mohou prospět. Já to nevím, vy to nevíte - ale chcete o tom diskutovat...
A na závěr těch shrnutých nesmyslů mi napíšete: "Josephe, naše "poznatky" o NICH zatím nic moc". -snad si nemyslíte, že oni budou své záměry/plány a postupy uveřejňovat v médiích pro podřadné masy? Snad si nemyslíte, že vy jako nezasvěcený budete někdy na takové úrovni poznání o jejich činnosti ve všech souvislostech, abyste o tom vůbec mohl smysluplně hovořit?!
Jak po mně (který jsem na tom sotva o chloupek lépe než vy) můžete chtít, abych nade vši pochybnost dokázal, že to a ono bylo dílem toho a onoho člověka/skupiny, zapojené do dalších struktur, průkazně propojených do spiknutí nejbohatších a nejmocnějších lidí tohoto světa?! (a snad vám dodat jména a adresy???) copak já jsem Bůh, abych věděl vše o všech? nebo jsem snad jejich vrcholový organizátor?
Celé vaše snažení je buď absurdní nebo zlomyslné. Určité věci podle příznaků přece člověk může tušit nebo mít i jaksi nepřímo dokázané, ale do detailů lze zvěnčí stěží vidět. anebo jen do části a ze značným zpožděním... a ještě ve formě dohadů, že to tak bylo nebo možná taky nebylo (jak bude někdo další oponovat).
Nemá to asi cenu. Jejich organizace (z nichž část je výše vyjmenována) prostě existují a něco sledují. Jejich vzájemnou provázanost evidentně neznáte (ani já, do detailů), takže hotovo - vy budete tvrdit, že nic jako tajné spiknutí není, já si myslím na základě některých příznaků opak.

192867

08.06.2009 22:54

Doublespeak o Severní Koreji

RE: Nostradamus se asi netrefil .

85.?.?.?

Hošánku, ty ses musel vylíhnout předevčírem... jinak si neumím vysvětlit tvé plané blábolení a neschopnost rozumného úsudku a výroku.

Najdu-li na chodníku hodinky, namusím být génius, abych poprávu usoudil, že ta miniaturní kolečka, pružinky a šroubky nenaskákaly do toho pláště samy, nýbrž že to cílevědomě musel vyrobit zřejmě nějaký hodinář.

Podobně když vidím důkazy o nějaké činnosti, a je NAPROSTO ZJEVNÉ proč se to stalo (za jakým cílem, v čí prospěch), usoudím nejspíš, že se to na 100% nestalo náhodou... souhrou šílených náhod a z vůle nějakého Usámy v usmoleném kaftanu... Možná nemůžu říct na 100%, že to zpunktoval ten a ten, tak a tak. Můžu ale se stoprocentní jistotou říct, že náhodou se toto opravdu nestalo. Třeba i jen proto, že vím, že přírodní zákony platí stále stejně, například i 11.září. A vždy se něco děje z nějaké příčiny... je třeba se ptát Cui bono.

A toto je ten selský rozum.
Zatímco mudrlant tvého typu bude pseudovědecky dokazovat nesmyl... nebo po pštrosím způsobu říkat, že to nemůže někdo tvrdit, když tam nebyl a navíc že by to vláda nebo jiné mocenské kruhy "přece svým lidem nemohly udělat".

192869

09.06.2009 11:13

Doublespeak o Severní Koreji

RE: Nostradamus se asi netrefil .

85.?.?.?

René Bartošek 5.6. 16:57 má naprostou pravdu (a to ještě nepsal o bůhvíproč utajené akci u Pentagonu). Je to celé EVIDENTNĚ do sebe zapadající mozaika se stejným cílem... včetně ami-filmové story o údajných hrdinných pasažérů letadla, které se zřítilo v Pensylvánii. Prostě šlo o okamžité a až do nebe zvednuté rozhořčení a falešný patriotismus v americkém, mediálně formovaném stádu.

Uváděný odkaz na ono dvouminutové video (pokud jsi to opravdu myslel vážně jako nějaký důkaz) je naprosto směšný, a spíše dokazuje to, jak zoufale americká vláda či TY mocenské kruhy potřebují zdiskreditovat vše, co by jejich EVIDENTNÍ nesmysly popíralo a ukazovalo pravdu. Krom jiného to samozřejmě dokumentuje tvůj primitivismus, že ti takový shit stačí a toto tě oslovilo.
To interwiev bylo ZCELA neobjektivní, manipulované ve prospěch toho TAKZVANÉHO al-kajdistu (běžně členy této údajné zločinecké organizace zvou do studií?), a od autora knihy nezaznělo prakticky NIC - nenechali ho vůbec mluvit o knize a jejích důkazech, a téměř vůbec reagovat na toho ošátkovaného agenta.

192888

09.06.2009 14:08

Volby by měly být zopakovány

RE: Výsledky voleb

85.?.?.?

Slovník bych ti klidně odpustil, ale ukrutnou hloupost a šílené zobecnění ne (a to i když bych uvažoval toleranci 50%).
kde bereš jistotu, že laxní, tupé spotřební stádo bez zájmu o cokoliv (zato často nadávající) jsou podvedení? spíše si za totální nezájem o své věci mohou sami.
jak jsi přišel na to, že volič ODS někoho okradl, a je tedy zloděj?
slovo gauneři je pro voliče ČSSD nevhodné, nedostatčené - právě zde by bylo lepší označení zoufalí tupci a naivky.
ksčm neřeším (to jsou dinosauři, a jejich voliči také).
lidovečtí voliči jistě nejsou pokrytci (přinejmenším ve své většině), nýbrž jedni z nejslušnějších, řádných občanů. -nekradou, nepodvádí, mají rodiny, vychovávají děti ve slušné lidi a pracují. a usilují o konzervativní hodnoty.
a těch 1,2% jsou právě lidé, kteří se nebojí strašení s pětiprocentní klausulí, a proto volí někoho jiného podle svého rozumu a svědomí. Bohužel většinové stádo volí raději ty, kteří asi projdou/předtím prošli... a proto to stádo bude mít stále stejnou politickou reprezentaci (čtyř stran) jako minule a předminule - jejich hlasy sice nepropadnou, ale také nic nezmění.
A o to asi jde???

192901

09.06.2009 19:18

Doublespeak o Severní Koreji

RE: Nostradamus se asi netrefil .

85.?.?.?

Netřeba se mi za cokoliv omlouvat [smích] ani jste mě nějak nerozčílil, jen mě už přestalo bavit neustále vysvětlovat a opravovat.
Že vám "víra" v JEJICH spiknutí případá iracionální, vím už od začátku. Nicméně problém může být ve vaší nedostatečné představivosti, i ve vašem chápání slova "spiknutí" a ve vašem chápání slova "ONI". nejde o spiklence v klasickém smyslu (nějaké zlodějíčky v kšiltovkách, scházejících se po zaprášených londýnských zákoutích a kujících pikle proti někomu. nejde zřejmě ani o spiklence v případě každého jejich člena - jde podle mě spíše o dovednou manipulaci s organizacemi... s vlivnými lidmi, kterým je dán pocit důležitosti, členství/sounáležitosti, také určitých výhod plynoucích ze známostí, a tito lidé jsou zřejmě často využíváni pro cíle, o nichž V CELKU nemají třeba ani potuchy.
Kromě dojmu "pocty" z "dobré společnosti" a stupně zasvěcení, podílu na velké věci, a kromě formy využití známosti/spolučlenství je zde i možnost vydírání nebo úplatku nečlenů (někdy). Uvědomte si prosím, že skutečně mocní a skutečně bohatí jsou zcela jiná kategorie... to není majitelka sítě butiků nebo srandovní pan "velkopodnikatel" z lokální stojírenské firmičky. Ti lidé, o nichž se bavíme, vládnou majetkem (a tím i mocí), které přesahují vaše chápání... vymykají se všem dimenzím. nejde o pouhé jednotlivce, ale tvoří vlastně superentitu, složenou například jako mozkový trust... skupina lidí, kteří sami o sobě mají mimořádné schopnosti, ale dohromady to není x+y, ale spíše x na ypsilontou. tito organizátoři mají moc vpravdě neohraničenou - ovlivňují co se stane skrze politiky (zcela libovolně, stačí telefonát nebo rozhovor), ovlivňují masy, tzn. každého jednotlivce, skrze (zprostředkovaně jejich) média... vytvářejí tedy realitu podle svého. Skrze dosazené lidi mají nepochybně vliv kdekoliv potřebují, i vazby na tajné služby (a ty jsou jim zcela k dispozici - je to levné, že? -platit si jen šéfa a mít celý sbor expertů se vším vybavením), mají vliv také na armádní špičky (což souvisí se zbrojním průmyslem jejich a jejich lidí a známých). a skrze politiky a média se to uzavírá - kdykoliv je třeba vyplácat pár tisíc raket po milionu, nebo prodat pár desítek stíhaček a jiného vybavení, vyhlásí se pod nějakou připravenou záminkou válka. je-li třeba udělat kšeft pro jejich stavební firmy (vše za státní peníze, tedy za daně od stáda), postaví se pár pohádkových betonových mega-základen v Iráku ap. Obdobně pokud chtějí něco pro své strategické cíle v Kaspiku nebo Severním oceánu. stačí říct (a samozřejmě inteligentně připravit, cestou nejmenšího odporu), a věci se hýbou kýženým směrem. není problém si koupit kdekoliv kohokoliv, aby jim šel na ruku - nějaké sídlo na Bahamách jako odměna, je pro ně drobný výdaj, pár desítek milionů v pe...

Automaticky kráceno

192934

09.06.2009 19:19

Doublespeak o Severní Koreji

RE: Nostradamus se asi netrefil .

85.?.?.?

>dokončení:
...- nějaké sídlo na Bahamách jako odměna, je pro ně drobný výdaj, pár desítek milionů v penězích si nakreslí v počítači nebo nechají vytisknout, popřípadě věnují ze svého kapesného, za dobré služby, což jim samozřejmě přinese násobný zisk po dosažení cíle. anebo (ještě lépe) nechají to zaplatit někoho jiného... nějaký stát, daňové poplatníky. není problém... třeba to věnuje ze svých fondů některé ministerstvo zahraničí.
chápejte, že tito lidé mohou (kromě zrušení přírodních zákonů a nesmrtelnosti) prakticky cokoliv. opravdu cokoliv. a dělá jim to dobře, a určitě neuvažují omezeně jako vy nebo já. a jak už jsem psal, i svou smrtelnost jaksi vyřešili - během svého života si hrají na Boha a pak tu moc předají nástupci/-ům.

V těchto souvislostech je směšné fantazírovat a bavit se o vašich/našich dohadech, a 14,5 procentech... Nemá smysl cokoliv s tolika neznámými chtít popsat nebo dokonce vyjádřit číslem.
Už toho nechme. Děkuji.

192935

10.06.2009 15:03

Doublespeak o Severní Koreji

RE: Nostradamus se asi netrefil .

85.?.?.?

Z peněz a z vlivu (často získaného penězi) plyne moc. O opaku mě jen stěží přesvědčíte nějakým pokrouceným podsouváním. Vím jak věci fungují (jak lidé fungují)... nenarodil jsem se včera [smích]

Pokud si ONI mohou koupit
- všechny knihy a skvělé učitele (vzdělání)
--- pak budou v průměru bezpochyby chytřejší i moudřejší než ti, co si je koupit nemohli nebo nechtěli.

Pokud si ONI mohou koupit
- nejlepší lékaře
--- pak jejich zdravotní stav (a dlouhověkost) bude rozhodně na lepší úrovni, než u těch, kteří by lékaře potřebovali, ale nemají ani na špatného.

S těmi hodinkami a časem je to jen exaltovaná fráze.
Stejně tak s prostitutkami a láskou. -Tahle "vaše moudra" přece nikdo nezpochybňoval.
Pokud jde o sloužící, tam jde o pořízení nějaké služby, a ne o pořízení si přátel (přátelé se získávají jinde a jinak... než zaměstnáváním lidí).
Co se týče luxusního zboží, tam jde o zálibu v kvalitě a kráse, a ne primárně o uznání druhých... ovšem divil byste se, kolik malých lidí uznání spontánně dává, a stačí jim k tomu jen vidět "zazobanost".

Závěrem poznamenám už jen tolik, že jsme se asi shodli aspoň na něčem - že peníze/majetek vede jaksi automaticky k většímu vlivu a k větší moci... že svádí vlastně k pokusu být ještě bohatší a ještě mocnější, až neomezeně mocný (člověk je od přírody hrabivý, ambiciózní a touží překonat jakoukoliv překážku, která se mu staví do cesty). Toto peníze usnadňují.
Prostředkem pro získání nejvyšší moci na Zemi je možnost "koupit si" spolupracovníky, zapojit spoluspiklence. Protože člověk sám (byť by byl nejbohatší na světě) není ničím víc než jedním bohatým člověkem (jiní pomohou s tím, s čím jeden nehne). Samotný bankéř by nedosáhl rozhodně tolika věcí, jako když se spojí s jinými podobnými ale jinými... čímž se obohatí o informace, schopnosti a další spojení, a společný vliv naroste ne součtem, nýbrž exponenciálně. A tím vzniká ta propojená super-bytost, žijící v jiných dimenzích než chudý a bezmocný jedinec z manipulovaného stáda... o čemž jste původně pochyboval.

193002

10.06.2009 19:16

Doublespeak o Severní Koreji

RE: Nostradamus se asi netrefil .

85.?.?.?

ještě jeden detail:
k tomu, aby měl někdo moc, nemusí vystupovat z anonymity. to je právě naivní představa, že moc má bush/obama... a přitom to jsou jen loutky, herci kteří hrají svou úlohu, přidělenou těmi skutečně mocnými. to je právě ten paradox, to je to vrcholné umění, že oni neuvažují a nejdenají vaším způsobem, ale svou anonymitu si uchovávají (jsou tak nezranitelní) a přitom svou vůli prosazují a moc vykonávají skrze své nástroje (své lidi). -nebo kdo myslíte, že má skutečnou moc v loutkovém divadle? snad loutka kašpárka? nebo loutka krále? anebo spíše ten mozek a hybatel v pozadí, který se na jevišti vůbec neobjevuje?
vše lze dělat osobně, ale také zprostředkovaně. jde o to, co je lepší... a co si oni vybrali. mám dojem, že konat tajně má určité výhody. každý viditelný vládce může být neoblíben, sesazen, dokonce uvězněn a popraven. může být kontrolován a hnán k odpovědnosti. ne tak ONI. a právě proto to dělají tak, jak to dělají... že o jejich existenci ovečky ani nevědí a dokonce pochybují [velký smích]

193011

11.06.2009 01:00

Doublespeak o Severní Koreji

RE: Nostradamus se asi netrefil .

85.?.?.?

jste poněkud úporný (chci-li se vyhnout negativnímu výrazu).
proč bych vás měl přesvědčovat o něčem, co jsem nikdy nikde netvrdil??? řekl jsem snad, že vliv=moc? pokud vím, naznačil jsem, že z peněz plyne chuť a vůle po ovládnutí hracího pole, to se děje skrze kontakty, z kontaktů jasně vyplývá vliv tam, kde mají své lidi. a z vlivu pak plyne jistota, že se tam uskuteční to, co si dotyčný přeje... což bych řekl, že se rovná moci. alespoň já moc chápu tak, že je to stav, kdy si někdo něco přeje, a ono se to v jeho případě bez větších problémů uskutečňuje. stačí slovo.

takže má-li někdo peníze, vlastní např. národní tisk nebo televizní kanál, má vliv na masy a vytváří pseudorealitu, která se stává realitou. má-li někdo peníze, získá pro své cíle potřebné figury - místní politiky, činovníky v libovolné oblasti, jiné bohaté s vlivem atd. má tedy jistotu, že pro něho za peníze nebo za podíl udělají co potřebuje. jinými slovy: řekne, a stane se.
má-li někdo rozhodující podíl/monopolní postavení, je jasné, že ostatní "panáčkují" tak, jak on určí nebo potřebuje.

v podstatě je jedno, zda někdo něco udělá rád (samozřejmě je to lepší... motivovat pozitivně). důležité ale je, že se to stane. že je prakticky jistota, že se to stane.

pokud je většina jako vy, patrně ani neuvěří, že nějací ONI jsou, a tedy nemohou nenávidět ty, v jejichž existenci nevěří.
jinak věci se dají regulovat, aby míra vnitřních pnutí byla udržována na snesitelné úrovni. ONI jistě nechtějí, aby se plebs bouřil. a pokud něco chtějí, jistě toho také dosáhnou... jako ostatně všeho, co si vytknou za cíl.

nějak mi uniklo o jakých statisících let je řeč. mám zato, že nevíme jistě ani to, zda tento svět je statisíce let starý... natož pak nějací loutkáři. jejich éra trvá cca 100 let... možná když budeme počítat od těžkých začátků, tak 200-300 let.

193029

11.06.2009 11:23

Nejprve si přišli pro „nacisty“...

RE: proč obhajovat nácky a skinheady?

85.?.?.?

co to jsou "závadné myšlenky"? kdo to určuje? vy? nebo národní výbor? nebo sbor "slušných" občanů/vyvolených?
podle mě nic jako závadné myšlenky není - jsou jen myšlenky. a zde souhlasím, že se o všem má diskutovat, a ne ustanovit dogmata a nerespektování šablonky trestat.
je to od začátku absurdní, a já se opravdu divím, že si X-miliardové lidstvo už cca 60 let nechá například hrstkou ublížených vyvolených diktovat, co je a co není holokaust a jak se o tom nesmí pochybovat a jak pouze je přípustné se vyjadřovat. Přitom přece stále platí svoboda svědomí, myšlení, projevu...

193064

11.06.2009 13:53

Nejprve si přišli pro „nacisty“...

RE: proč obhajovat nácky a skinheady?

85.?.?.?

tak tak [velký smích]
podle vyvolených a jejich pomahačů je zřejmě už možnost spáchání něčeho trestná. ne čin, ale už i slovo a myšlenka jsou prý nebezpečné, pro tuhle křehkou "demokracii". a kdo nemyslí tak, jak je pouze dovoleno myslet, na toho napasují univerzální paragraf - že propaguje něco, co by mohlo omezovat práva jiných... třeba právo na klidné a nerušené papouškování jediné dovolené "pravdy".
a protože myslet mohou všichni (a nevíme, zda náhodou ne zakázaně-fašisticky), pak je možno sebrat prakticky každého. přinejmenším jen za to, že si nějaký zaúkolovaný státní zástupce takzvaně myslí, že by se mohlo jednat o zločin.
a i když takové lidi zčásti následně propustí bez uvalení vazby, podobné razie poslouží k zastrašování, a stádo si dá na své myšlení (a hlavně ??svobodné?? projevy) pořádného majzla.
je to v té "demokratůře" k zblití [bliji]

193078

11.06.2009 22:25

Nejprve si přišli pro „nacisty“...

RE: proč obhajovat nácky a skinheady?

85.?.?.?

hoIokaust mě nepálí, ale sere mě lživá propaganda o něm.
a taky mi hodně vadí to, co píšete svým způsobem i vy - proč soucitně podléháme slabším a menšinám... třeba sockám (proč si ty nekvalitní vykrmujeme), romům (proč je platíme za jejich lenost a asociální, obtěžující chování), přivandrovalým roztahovačným muslimům a jiným odlišným kulturám, které se sem jako chudáčci nastěhují, a po rozmnožení (což jediné jim jde skvěle) nás sežerou... nebo nám přinejmenším udělají život v naší zemi nesnesitelným. -kdyby se k nim "heterosexuální bílý muž" choval od počátku sebevědomě a tvrdě, nevypěstoval by si svou škodu (průběžně) a svůj zánik (perspektivně).

193127

11.06.2009 23:02

Doublespeak o Severní Koreji

RE: Nostradamus se asi netrefil .

85.?.?.?

člověče, s vámi se asi nedá bavit. to slovo užívám v rámci mého pokusu VÁM vysvětlit, co evidentně nechápete - vazby/souslednost mezi penězi/majetkem, kontakty/vlivem a následně pak mocí (=schopností realizovat maximálně až neomezeně své myšlenky, vize, prosazovat svou vůli). vysvětlil jsem vám tedy, jak chápu moc... co to je. a vy neustále blekotáte o něčem jiném a snažíte se mi podsunout, že já mám spletené pojmy vliv a moc. ne, nemám. spíše vám ještě zbývá malinko (pár let?) o tom popřemýšlet.

geny nás NEprogramují (a nemají samy o sobě inteligenci). co říkáte je asi podobná kravina, jako byste tvrdil, že SW něco programuje. -činnost počítače neurčuje BIOS nebo software... je snad jasné, že SW dělá jen to, co mu určil tvůrce.
podobně i s geny. jsou systémem schopným nést určité informace (zde třeba i se schopností samoopravitelnosti či replikace). někdy se i tyto geny částečně auto-přeprogramovávají (křížením), degradují (vlivy) a poškozují (chemií a zářením). nicméně jsou dost odolně navržené... od Tvůrce... na běžné poměry, do kterých je člověk určen.

my jsme se nepřeli, diskutovali jsme - z mé strany ovšem ke konci už dost netrpělivě.
vadí mi, jak nepřesně čtete/chápete, a jak lžete či překrucujete. nikde jsem nenapsal nic podobného, jako že "ONI nepodléhají přírodním zákonům" - to je zase váš nesmysl, záludně mi podsouvaný. pokud někdo má vyšší cíl (být sám nebo jako vyšší složenina v organizaci polobohem mezi lidmi), to neznamená, že je to absurdní, nemožný cíl. pro vás snad nepochopitelný. ale oni se od vás podstatně liší... minimálně v ambicích, fantazii a schopnosti jít za něčím... případně i přes hranice věku jednoho člověka. ale to jste evidentně nepochopil, takže to už nechte být. je marné, abyste vy o tom psal. raději čtěte a uvažujte.

prominu vám, co chcete. vaši naštvanost, že vás teď neberu, ani váš dojem o mé nemoudrosti vám nehodlám vyvracet, jakož ani domněnky o věku či údajné neshodě s Josephem.

193130

12.06.2009 08:02

Nejprve si přišli pro „nacisty“...

RE: proč obhajovat nácky a skinheady?

85.?.?.?

pokud jde o vládu menšiny INTELEKTUÁLNÍ, tzn. "manažery", šlechtu, vzdělané církevní představitele, tj. ty, kteří vědí kam vést společnost ke společné prosperitě, dobru, udržitelnosti, tak taková vláda by člověku jaksi ani nevadila. bohužel tyto atributy s sebou nenese pseudo-humanistické lítostné pěstování si nejhorší lůzy a příživníků. nebo snad máte pocit, že nás chce spodina vůbec někam vést? například romská menšina?
co se týče mnou zmíněné kategorie socek, tam jde možná skoro už o většinu. ale tím hůře -protože ani odtud "nehrozí" osvícené vedení k dobru ALESPOŇ JEJICH. jsou to rovnostáři bez vlastních schopností a bez patřičné úrovně, bez dobrého vzdělání, a jde jim jen o přerozdělování. ovšem podstatná otázka je o přerozdělování čeho... kdo bude z menšiny pracovitějších a schopnějších ochoten nechat se sdírat až na kost, aby si socky mohly uskutečňovat svůj sen - "spravedlivý" svět, kde se nemaká, a za nic je člověk dobře zabezpečen.
s křivdami a revolucemi běžte někam. to už máme odzkoušeno -vede to do hajz...

193164

bohužel GM potraviny/jejich složky jsou značeny jen někdy a i tehdy dost nezřetelně... někdy dokonce jen ve slovenské verzi překladu složení. zdá se, že slováci více lpí na zákonu?
jak ale může spotřebitel bojovat za označení? nijak. přenosnou laboratoř s sebou nenosí a rozdělat výrobek nesmí... než ho koupí. a co výrobce laskavě neoznačí jako GM potravinu, to pro spotřebitele prostě je potravina z klasických surovin. tedy může jen stěží výrobce zažalovat. a i kdyby, pokuta se možná vyplatí... při 100% rozdílu mezi cenami.

skutečností totiž je, co píše jarmila níže - že olej z GM surovin je za 17 Kč, zatímco jiné oleje za dvojnásobek (např. 35) a třeba kvalitní panenský olivový olej za 100 a více... a to je ho ještě obvykle sedmička nebo půl litru.
řešení? snad pěstovat si svoje olivovníky a úrodu osobně lisovat.

193166

12.06.2009 21:41

Vzhůru do příštích voleb - Negativní strana podporuje demokracii

RE: A já jim tolik věřil!

85.?.?.?

chytrolín kramář má totiž vždycky pravdu [velký smích] sice občas neskutečně žvaní, rozumu nepobral, některé souvislosti mu nedocházejí a ani na stará kolena v lecčems nezmoudřel, ale pokládá se za zkušeného praktika a poučovatele všech. holt "moderní", pokrokářský starý pán...

193204

16.06.2009 10:24

Plat 300 milionů ročně

RE: Tito lidé – všimněte si – neprodukují žádné hodnoty.

85.?.?.?

Ano! S tímhle opatrně. Sportovci i umělci hodnoty produkují, ale ne hmotné (aby si to někdo prohnal žaludkem nebo aby ukojil svou potřebu "MÍT" nějaký předmět -v obýváku nebo v garáži).
Na jednu stranu autor připouští, že je to z 95% dřina (a 5% vzácný NUTNÝ talent, bez něhož je dřina zbytečná), a píše že nejde o závist, ale na druhé straně, zdá se, srovnává nesrovnatelné (kdyby ani trochu nezáviděl, neměl by se proč zabývat penězi někoho jiného -ať má kolik chce! -no ne?). Peníze jsou přece vyjádřením toho, na kolik si někdo cení schopností druhého. Zde se evidentně našly dvě strany -jedna, která něco umí, a druhá, která to umí ocenit, využít, prodat a snad ještě nějakým způsobem vydělat. Je to svobodný kšeft z obou stran!
Mimochodem fanoušci to nezaplatí (na vstupném by se tohle nikdy nevrátilo), spíše reklamy, televizní práva, prodej dresů, reklamní předměty, a také užitek v propagaci klubu. Ale i kdyby to fanoušci zaplatili (asi těžko kvůli tomu zdraží vstupné na stadion), mohou se přece svobodně rozhodnout, jestli jim za tu cenu vstupenka stojí, jestli to chtějí opravdu vidět -a pokud ano, je všechno v nejlepším pořádku: divák dostal za cenu, na niž se svobodně dohodly obě strany, to, co chtěl, co ho těší, co mu něco přináší. Svět a historie nejsou jen hmotné pozůstatky (vykopávky, pyramidy, přeoraná zeměkoule), ale také jiný odkaz - historky o hrdinech, vojevůdcích, činech, neobvyklých výkonech. I toto lidský rod potřebuje ke své motivaci. po mnoha vojevůdcích nezbylo nic hmotného (spíše ničili a životy vzali), ale přesto měli velký význam (ti mrtví ne). po nějakých filosofech nezbylo nic hmotného, ale ovlivnili svět víc, než statisíce stavitelů pyramid.

S evolucí (i v lidské společnosti) je to tak, že lépe prosperují/přežívají ti bystřejší, kteří lépe vyhodnotí situaci, příležitosti v kombinaci ke svým schopnostem a šancím právě zde a právě teď uspět. Někdo dělá v oboru, kde moc nevydělává (třeba internetový magazín) -je chyba v Ronaldovi? Ne! To internetový novinář špatně vyhodnotil situaci a své šance na výdělek =realizaci zisku ze svých schopností. Buď si vybral to, co umí každý desátý (je to relativně jednoduché, může to dělat hodně konkurentů), nebo špatně odhadl potenciál ziskovosti, nebo špatně odhadl atraktivitu svých schopností -to vše za předpokladu, že mu jde o zisk. a určitý zisk potřebuje každý. když se píše o penězích toho druhého, vždy je v tom určitá závist nebo reflexe (osten aspoň trochu se vyrovnat úspěšnějšímu). a kde je úvaha o spravedlnosti, tam mi zaznívá jakási nedostatečnost: "jak to, že tamten má tolik a já ne?". a "je to vůbec spravedlivé?" -NENÍ. protože NIC na světě není spravedlivé. začíná to už tím, že každý člověk se rodí jiný, jinak nadaný, do jiného prostředí. a pak se to odráží ve všem dalším.

193395

16.06.2009 10:40

Plat 300 milionů ročně

RE: Je to mafia

85.?.?.?

moc hezky napsáno. souhlasím (i s tou závěrečnou nadsázkou).
ano, jsme zde proto, abychom se snažili být lepší, zlepšovat se VE VŠEM. a k tomu nutně potřebujeme motivaci a inspiraci. a také pocity.
někomu něco dávat, něčím pro někoho být. a nemusí jít jen o hmotné věci, nutné potřeby k přežití - nýbrž o to něco navíc, co nás odlišuje od zvířat. a tím je umění všeho druhu a emoce, které to vzbuzuje, a které jiným lidem hodně dávají.
nebo-li: odměna není oprávněná jen za upocenou dřinu a vyrobené kusy něčeho, ale také (a možná ještě víc) za ušlechtilou nadstavbu nad tím nutným základem. "to podstatné je očím neviditelné".

193398

16.06.2009 22:14

Plat 300 milionů ročně

RE: Tito lidé – všimněte si – neprodukují žádné hodnoty.

85.?.?.?

Fanoušci a tipující jsou dvě zcela rozdílné skupiny. A navíc z tipujících má něco TipSport nebo jiná sázková kancelář, ale ne fotbalový klub, který koupil Ronalda. A tipuje se na výsledky spousty klubů. Prostě zde jste úplně mimo mísu.

Vám se to může zdát sporné až hlúpe, ale to, že sportovci a umělci produkují něco, za co si jich někteří lidé váží a stojí jim za to koupit si na ně vstupenky a cédéčka či jiná média, to je neoddiskutovatelný fakt. Kdyby tomu tak totiž nebylo, ti umělci (na které by nikdo nechodil) by nutně přišli o práci a umřeli by hladem (pokud by nezačali dělat něco jiného). A stejně tak sportovci. Trh je nejlepší ukazatel, nejlepší soudce, který řekne kde je pravda. Vám se třeba líbí jen bušit kladivem nebo sousružit kus za kusem, a obraz či hudbu nevnímáte jako hodnotu, ale ne všichni jsou takoví. Musíte brát v potaz, že jsou i jiní lidé s jinými preferencemi a libůstkami.

Neřekl jsem, že máte dát někoho do jedné lajny - naopak jsem psal o srovnávání nesrovnatelného a o různosti každého jednoho člověka. Je vidět, že jste z toho, co jsem napsal nepochopil ani málo... asi máte útlum. Trvale?

193441

16.06.2009 22:19

Plat 300 milionů ročně

RE: Za vším hledej bankéře

85.?.?.?

I vy se musíte ještě hodně učit... [velký smích] přečíst ještě 956 vydání MfD, ale ve vašem případě z toho nekouká zařazení se mezi normálně uvažující. "taky-Vladimír" v příspěvku nad vámi má naprostou pravdu. a vy už zase začínáte hysterčit.

193444

17.06.2009 00:34

Plat 300 milionů ročně

RE: Tito lidé – všimněte si – neprodukují žádné hodnoty.

85.?.?.?

Mluvit se smí o všem, ale nejdřív byste asi měl pochopit, o čem se mluví - viz nadpis, jako citace z článku Plat 300 milionů ročně.
Je úplně jedno, jestli je ten, kdo má pro někoho cenu, 20-letý nebo 90-letý.
A vaše spekulace o míře rizika jsou také úplně jedno - stejně tak i tázací věty nějaké paní ministryně. Vy a ona o čemsi spekulujete (ač se vás to vlastně netýká), ale vedení Real Madridu to DĚLÁ, a za svůj úspěch či neúspěch ponese důsledky.
Proč banky půjčily, to vědí nejlépe ty banky - třeba půjčily dolary, kterých se zrovna nutně potřebovaly zbavit (každý dělá to, co mu prospěje). viz
blisty.cz/2009/6/16/art47425.html
a/nebo
tvina.sk/index.php?program=1&video=854

193456

17.06.2009 00:46

Plat 300 milionů ročně

RE: Tito lidé – všimněte si – neprodukují žádné hodnoty.

85.?.?.?

pro někoho je nacpaný břich tím jediným, co ho v životě uspokojuje... třeba je hodně přízemní omezenec, nebo nemocný tlusťoch. někdo jiný holt jídlo považuje za normál, a jako nadstandardu, který ho opravdu těší, si cení třeba umění nebo (a proč ne) emocí při sportu. každý je jiný, a kecy moralistů neovlivňují realitu/preference lidí. -to oni si rozhodnou, zda dají své prachy za lístek na fotbal, za koncert nebo za skleničku kaviáru. vy to určovat nemůžete a nebudete.

193457

17.06.2009 10:43

Plat 300 milionů ročně

RE: Za vším hledej bankéře

85.?.?.?

zajímavé, jak tady mluvíte v souladu s vašimi "oblíbenými" zmrdy [velký smích] :
kdo víc vydělá, ten vede ... kdo má víc bankéřských papírků, ten je lepší a má právo vést.

193474

17.06.2009 10:58

Plat 300 milionů ročně

RE: Za vším hledej bankéře

85.?.?.?

trocha konzistence by neškodila... ale je to od vás (emocionálně neukojené a rozervané ženské) příliš odvážné očekávat.
- zde odmítáte, že jdete po prachách (rádoby-ctnostné řečičky o lásce)
- a o pár řádků níže (dnes 6:53) jste napsala, že kdo víc vydělá, ten je vůdčí ve vztahu.
samozřejmě víme, že prachy potřebuje a chce každý, bez ohledu na politický názor nebo zaměření - prachy zpříjemňují, usnadňují a jistí příjemnější život (kromě toho, že svědčí o nějakých schopnostech toho, kdo je umí vydělat).
kdo je nemá, ten po nich jde. a kdo je má, ten může (zabezpečen, za vodou) svatě kecat o vyšších ideálech.

193475

17.06.2009 11:53

Plat 300 milionů ročně

RE: Tito lidé – všimněte si – neprodukují žádné hodnoty.

85.?.?.?

nadpis (=citace) je to, na co se reagovalo slovem "opatrně"... tedy zde jste nepochopil...
a buďte tak hodný a nemlžte - nikde jsem nenapsal že "tyto sumy ve sportu i jinde jsou v souladu se zdravym rozumem i verejnym zajmem". pokud reagujete na mě, měl byste zohlednit to, co skutečně píšu, a to nejlépe v kontextu, co to mělo v globálu vyjádřit. díky.

skučet ohledně krize a nezaměstnanosti, to ani s článkem nemá žádnou spojitost - tam šlo o dohad o (ne)morálnosti jedné smlouvy s velmi dobrým hráčem. jak jsem psal - pokud se OBĚ strany svobodně rozhodly, že to pro ně bude dobrý kšeft, a pokud na to někdo sehnal/sežene peníze, není problém. trh ukáže, zda ten záměr byl dobře vymyšlen.
a komu že prospěje vidět Ronalda v barvách klubu Real Madrid? no jistě prestiži klubu, těm, kteří takový přestup zorganizovali a zaplatí, Ronaldovi, a pak jistě i těm fanouškům, hrdým na to, že jejich klub má fakt dobrého hráče, a poskytne to NEJEN jim potěchu při pohledu na parádní hru. pokud tohle všechno je dosaženo tak, aniž to někomu ublížilo, je vše v pořádku - divák si rozhodne že to chce vidět (že za vstupné dá X euro), někdo se podívá na reklamy s Ronaldem (jinak by byly s někým jiným), někdo si koupí dres s jeho jménem, Real získá zdůvodnění proč musejí být jeho práva pro televize tak drahá, a nakonec možná i něco vydělá.
lidé mají různé zájmy - někdo sport, někdo kulturu, jiný zdravotnictví. je zbytečné mrčet a moralizovat, že kdyby se to nedalo tam, ale jinam, že by to bylo lepší - to je jen subjektivní názor člena jedné skupiny. jiný má jiné priority. možná nerozumné, ale to je jedno - každý si může o svých penězích rozhodovat sám.
vaše úvahy a řečičky jsou asi podobně absurdní, jako bych se vám já šťoural ve vaší peněžence a zkoumal vaše příjmy, a určoval vám, že nesmíte vydat XX korun za hamburger, že je stejně nezdravý, podporuje amorální vlastníky nějakého řetězce, a že místo toho "mlsu" byste lépe udělal, kdybyste ten obnos dal na charitu... třeba na rozvoj zemědělství v subsaharské Africe.
a na závěr: sport není jen o zdraví, ale vrcholový sport je cirkus... je to zábava, jsou to emoce. dokud si to někdo žádá, bude to tady, i kdyby to mělo stát 2x tolik.

193476

17.06.2009 12:29

Plat 300 milionů ročně

RE: Za vším hledej bankéře

85.?.?.?

naši západní bratři to s námi nikdy dobře nemysleli (vždy jen sami se sebou), a nechápou to jen naprosto vylízané, zpracované ovce, věřící každé slovo masmédiím.
ohledně jarmily se ale neshodneme - dle mého názoru je to osoba mimořádně (opakuji: mimořádně) zmatená a rozervaná emocemi a zaujatá svým já. její názory jsou často protichůdné (tedy ani logika a schopnost psát). její "dílo" a charakteristika se dá v zásadě shrnout do pár tématických okruhů (jejích životních "mouder" ):
- chlapi jsou kurvy a ženské jsou lepší (usilují o čistou lásku), ale musejí být rovnoprávné a silné PROTI mužům, ač jsou úplně jiné.
- jarmila "ví" naprosto přesně, jak to bylo v pravěku mezi lidmi, a že tam šoustal každý s každým a...
- má svou kuriózní teorii o genech a memech. je převratná především v té "jistotě", na kolik procent co ovlivňuje osud člověka.
- Weiss je dacan a možná i ďábel. a i kdyby nebyl (jakože jej jen deziterpretuje a špatně pochopila), stejně musí být hajzl, protože to tady už jednou jarmila řekla a pohádala se o tom s XX lidmi - a jak by vypadala, kdyby najednou názor změnila, resp. připustila, že celý ten flame byl jen o jejím nepochopení?
- svět řídí zmrdi a musíme proti nim bojovat
- nejlepší příprava pro boj proti nim je každodenní znečišťování si nitra jarmilinou oblíbenou četbou - snůškou lží a matoucích polopravd z Mladé fronty.
- existuje dojem, že "demoracie" je dobrá, a jarmila vymyslela "geniální" plán, jak skutečné demokracie dosáhnout -přitom demokracie je v zárodku a z principu vadná, dekadentní, úpadková (obecně klesající úroveň), a bude vždy zneužitelná reálnými silnými osobnostmi. a plně se jí nedosáhne nikdy, natož v čisté formě (viz také nezájem lidí, a nedostatek času se politice věnovat).
- zvíře je jako člověk (možná i lepší) ...opět jen rádoby-ctnostná, humánní, "vyšší" filosofie a ukázka jarmilina samožerství.

193481

17.06.2009 13:51

Plat 300 milionů ročně

RE: Za vším hledej bankéře

85.?.?.?

ale božínku! co to tady blafe, nějaký psík obranář? [velký smích] já jsem na nezvědavci nikdy nenapsal ani písmeno.

vaše reakce naopak svědčí o tom, že vůbec netušíte, na koho reagujete a jaké mám názory (viz má nedávná debata s vojtou, která zcela odporuje vašemu zkratovitému, nelogickému výkřiku, který byl motivován jen jedním - primitivní snahou bránit soudružku.

193488

17.06.2009 14:07

Plat 300 milionů ročně

RE: Tito lidé – všimněte si – neprodukují žádné hodnoty.

85.?.?.?

co je to "zvráceně"? podle koho? kdo to určil? vy snad? a mají povinnost všichni milovníci krásného fotbalu zaujat vaše priority a běhat v parku? a pak by se našel ještě další šílenec (jeden slovák to tu už začal), který by zpochybnil hodnotu umění, a park by se zřejmě dále zahustil, protože koncertní sály by byly (totalitně) vyprázdněny. následovali by návštěvníci galerií atd. a nakonec by tu byla jen ta vaše tupá masa bouchačů ve fabrice, kde by se produkovaly ty "správné hodnoty".

vy to nechápete a (možná záměrně) zavádíte věc úplně jinam - já neobhajuji nějaký váš Systém, ale obhajuji FAKT, že co je životaschopné, to se udrží. a že trh je součást přírody, tedy se prokáže, co má existovat, a co je ziskové, protože je o to dost velký zájem lidí. jste-li demokrat, jak můžete jiným spoluobčanům diktátorsky upírat právo na jejich oblíbenou zábavu?
-nepodceňujte názor jiných a nepřeceňujte ten svůj. a nechtějte spasit jiné proti jejich vůli.

a ohledně milionářů na hřišti (a dalších třeba na jevišti): jde jen o vaši bledou závist. vyberte si také nějakou lukrativní pozici v lidské společnosti. pokud na to tedy máte!!! v opačném případě nepoukazujte na majetek schopných či šťastnějších. stejně vám to nic platné nebude.

193491

17.06.2009 14:16

Plat 300 milionů ročně

RE: Tito lidé – všimněte si – neprodukují žádné hodnoty.

85.?.?.?

možná, že ONI skutečně jsou a manipulují trhy ve svůj prospěch. -a co? pokud na to máte, manipulujte taky. a pokud nemáte zájem, nemanipulujte... je to jen vaše rozhodnutí, kde se budete angažovat. můžete třeba uhnout z té "hry", a tzv. Systému se vyhnout (žít sám v zapadlé vísce u lesa, jen pár králíků a koz). anebo se můžete se Systémem i utkat - na výsledek bych si klidně vsadil... jako když chtěl člověk poroučet přírodě.
TAK CO S TÍM TEDY UDĚLÁTE, pane mudrlante?
nebo co jste tím vlastně chtěl říct? že je taková smlouva zakázaná? kým? že se dva svobodné subjekty ve volném tržním prostředí nesmějí dohodnout na smlouvě nad nějakou cenovou hranicí? nad jakou? a kdo to určil?
nechte to trhu -ten rozhodne, jestli i takový tah je ziskový a záměr životaschopný - a ubezpečuji vás, že pokud ne, pokud tam bude prodělek v řádu milionů eur, bude to PEKELNĚ bolet. ale vás to trápit nemusí. to není váš byznys.

193493

17.06.2009 14:34

Plat 300 milionů ročně

RE: Za vším hledej bankéře

85.?.?.?

nekonečný "růst" (nebo spíše vývoj?) existuje... jako se střídají roční období a jak stoupají a klesají vlny na moři. tedy jde o růst relativní a dočasný, periodické opakování vln. jakýmsi vývojem bych to nazval... roste poznání, ale zase se něco dobrého zapomíná a opouští. ke škodě člověka.

manipulace funguje vždy, protože VŽDY jsou a budou někteří silnější (schopnější) a někteří snadno podléhající manipulaci.

u amíků (nějaké socializující vlivy tam vidím - např. znárodňování) pokud bude něco na způsob socialismu, nebudou tamní mocní tak blbí, aby šli do naší slepé uličky s reálným socíkem, ochcáváním pracovní doby ap. tam půjde podle mého odhadu spíš o daleko modernější, sofistikovanější styl tvrdé totality, protože si to vyžádá mj. povaha amíků a tradiční ozbrojenost.

193497

17.06.2009 14:53

Plat 300 milionů ročně

RE: Tito lidé – všimněte si – neprodukují žádné hodnoty.

85.?.?.?

jak? no přece reklamou, a to přes média, která jim patří (možná že některá jen částečně a jiná zprostředkovaně).
(pod)průměrný příslušník demokratické masy je totiž ovlivnitelný, a udělá to, co mu někdo (nebo reklama/média) řeknou... co je IN, co mu přinese "zisk" nebo lesk "modernosti".
vy pořád dětinsky naivně věříte v kvalitu a vysokou úroveň plebsu... že je rovnocenný JIM. ne, bohužel není. v ničem - v informacích, plánech, systematičnosti, vazbách, majetku, prostředcích...
vy děláte chybu, že nevidíte realitu. odmítáte ji vidět takovou, jaká je.
a takový mtk a hestroy zase dělají chybu, že fanaticky chtějí spasit svět... ovšem stejně nevědí jak na to, a tak jen hrdinsky kecají a dělají ze sebe vědoucí.

193498

17.06.2009 23:17

Plat 300 milionů ročně

RE: Za vším hledej bankéře

85.?.?.?

Podepsat se můžeš pod co chceš... a pak raději do septiku s tím (i s tebou) [velký smích] Jinak novakneu zcela evidentně blekotá jakási svá (zdejší skupinová) agresivní "moudra"... je to tady jakýsi folklór... hrát si na věštce vidoucího, varovat svět a i jen lehce odlišené nálepkovat jako blbce a posílat je na nezvědavce. prostě trapas.
v tomto případě se hážou do jednoho pytle dokonce dva různí lidé s docela odlišným myšlením a asi i názory. nicméně paušalizaci skalních to nijak nebrání [smích]
pochybuju, že někdo učí krkavčím názorům, a jsem si jistý, že krkavci jsou v krizi naopak mnohem aktivnější. prostě píše úplné pitomosti... neexistuje důvod, aby mě někdo učil, a pokud, aby toho v době krize nechal.
"Nekonečný růst" je pojem, o kterém tu píšou jen krákoraví anti-systémáci. já jsem o tom rozhodně nezačal, a o dnešní demokracii dlouhodobě tvrdím, že je naopak systémem úpadkovým, a také jsem napsal, že kromě určitého pokroku (ve vědě, i v životní úrovni) se některé dobré věci zapomínají (řemesla) a opouštějí (zvláště citelné důsledky jsou v oblasti soudržnosti rodin a vztahů). -tedy jsem dnešní stav určitě neglorifikoval.
možná si pánové pletete tak zásadně rozdílné věci jako opěvování/podporu, oproti neutrální akceptaci vzhledem k povaze lidské a přírodním zákonům.
komunistou jsem nikoho nenazval - takže opět nějaká rudá mlha před očima???
>Vy jste názoru, že vše jak je, je pořád správně, ať je to cokoliv.
toto je tak sugestivní blábol, že ten nesmysl snad nemá ani cenu komentovat.
a boha bych do toho (být vámi ateistickými revolucionáři) raději nepletl. je to směšné a nesmyslné -nikdo nemůže vědět, co si myslí a říká bůh, a i kdyby to někdo věděl, rozhodně to neví Novák nebo antiseptik. a i kdyby snad i toto bylo splněno, nelze očekávat, že všechny věci Novák posoudí lépe, komplexněji, objektivněji, než vševědoucí bůh. a komu by chtěl něco dokazovat? s jakým efektem? no prostě další z té snůšky nesmyslů.
a protože to nemá úroveň ani logiku, tímto v tomhle vláknu skončím -dále by to byla ztráta času s tupouny [velký smích]

193533

17.06.2009 23:31

Plat 300 milionů ročně

RE: Za vším hledej bankéře

85.?.?.?

tak tady už padají vyznání lásky... to emocionálně neukojená jistě chrochtá blahem! [velký smích] ...zvláště když se podkuřuje jejímu egu.
pokud jsem stačil postřehnout, vy se zastáváte JEN PROTO, že patří do party anti-systémáků, nebo proto, že je tu už dlouho zabydlená. -názory pak může mít jakékoliv a zastanete se i nelogických pitomostí (pro vás tohle není problém... nerozlišujete podle kvality, ale podle zdroje).

tak si to užijte, hrdličky [chechtot]

193535

18.06.2009 08:26

Plat 300 milionů ročně

RE: Tito lidé – všimněte si – neprodukují žádné hodnoty.

85.?.?.?

já s vámi do určité míry souhlasím! vy totiž píšete o něčem úplně jiném než já předtím (plus si přidáváte jakési své idealistické a nerealistické, teoretické řečičky).
víte co by mě zajímalo? -když jsou ty peníze taková špína a jsou jen důkazem vaší nesvobody (tedy když je tak nenávidíte), berete je vůbec od jiných? snažíte se je získat? pokud ne, klobouk dolů. pokud ano, jste stejný pokrytec, jako ti, které kritizujete. a podporujete tím Systém.
volný trh vždy existuje s některými omezeními a s určitým procentem manipulací. nic na světě není dokonalé. ale každý má možnost věci ovlivňovat tím směrem, kde by to chtěl vidět. -jak se snažíte vy? myslím prakticky. nijak? jen nadáváte na systém? tak to je dost málo...
kdybyste nebyl líný a zajímal se o mé názory (přečetl třeba historii příspěvků), věděl byste už zhruba, za co považuji smysl existence -že je to neustálé zlepšování sebe a všeho kolem, a v rámci svých sil a schopností i získávání majetku proto, abych pak mohl nějakým způsobem prospět i jiným.
v karmu nevěřím. ale zbytečně (až hystericky) mi nevnucujte, že já v rámci trhu zabíjím miliony - to pak děláte vy úplně stejně (a s vámi 10 milionů čechů)... protože jste také součástí trhu, západní společnosti a žijete na úkor planety a třetího světa. něvěříte? tak se raději ještě jednou pořádně zamyslete... a nehažte pokrytecky vinu jen na ty druhé.
trh není zvrácený. je to příroda. stejně hloupě by se mohl ptát nějaký naivka, zda je spravedlivé, že někde přežijí lvi, ale hynou kvůli tomu gazely. je toto spravedlivé? svým způsobem je to také kruté, ale je to podle přírodních zákonů a není zbytí... musí to tak být.
takže se těším, že hned až také získáte nějaké peníze (když tak kritizujete umělce), dáte inzerát, že se vám hnusí, a nejméně 90% z nich nabídnete ostatním. nejlépe by bylo dát je chudým tohoto světa, když na té druhé straně umírají hlady, a když vám to tak leží na srdci. nebo neleží, a jen pokrytecky učíte jiné něčemu, co sám neděláte??? a víte úplně jistě, že to naopak nedělám já, aniž bych teoretizoval jako vy?

193558

18.06.2009 08:35

Plat 300 milionů ročně

RE: Za vším hledej bankéře

85.?.?.?

prodiskutované jsou až moc, ale plytce a nejde se k podstatě problému... pravé příčiny se šmahem odvrhují jakožto dnes již nepřijatelné. no budiž... ale pak ta diskuse nemá smysl, protože to snažení nemá cíl, nemá šanci. je zbytečné.
chce to hodně se zamyslet. možná i studovat fyziologii, psychologii, historii, filosofii... a číst starou klasiku bez předpojatosti (např. Bibli).

193560

18.06.2009 12:59

Plat 300 milionů ročně

RE: Tito lidé – všimněte si – neprodukují žádné hodnoty.

85.?.?.?

drahoušku, jak jsi přišel na otázku: "Fakt si myslíte, že spokojný a vyrovnaný človek je len vtedy keď je bohatý na peniaze?"? -já jsem tohle nikdy neřekl a ani si to nemyslím.
Už se mi začíná zdát, že jsou tady samí zakomplexovaní chudáci, co si musejí spravovat své ego poučováním (zbytečným a neoprávněným) a navíc nepravdivým podsouváním (lhaním).
Trh se řídí matematikou a motivací, a je součástí přírody. Potravinový řetězec byl jen příměr (ty manták), a navíc přiléhavý - i tam jde o přírodu a i tam jde o "nespravedlnost" -jedni umírají aby druzí žili.
Bez trhu člověk přežije???!!! Ty ses buď zbláznil nebo ses ožral. Běž se léčit, chlapečku... nebo se vrať do školy. Trh je NEDÍLNOU SOUČÁSTÍ lidské společnosti. Automaticky je všude tam, kde jsou dva a více lidí. Nedá se vyloučit. Lidé vyměňují mezi sebou jednu výhodu za jinou (podle svých měřítek). Ostatně i v přírodě existuje něco jako symbióza a také parazitismus. I tam jsou jedinci vůdčí a jiní podřízení (a jedni se mají líp než jiní). Je to přirozené.
Najde se tu aspoň někdo, kdo je schopen diskutovat a argumentovat logicky a k věci?

193576

18.06.2009 13:03

Plat 300 milionů ročně

RE: Tito lidé – všimněte si – neprodukují žádné hodnoty.

85.?.?.?

já že nechci prohrát? s vámi jako? [chechtot] to nemístně žertujete. to se přece nedá [velký smích]
přečtěte si mou předešlou reakci na Oliho (nebo jak si říká). mně se už nechce ani číst ty vaše zmaty. vážně mě už nebavíte (navíc při vaší absurdní, ničím nepodložené nabubřelosti a poučnosti) a nemám teď ani čas. jdu něco dělat.
a vy myslete, než něco napíšete. třeba to pak nebude obvyklá hovadina na entou.

193579

18.06.2009 21:32

Plat 300 milionů ročně

RE: Tito lidé – všimněte si – neprodukují žádné hodnoty.

85.?.?.?

klikni si na IP adresu a nemusíš se blbě ptát a dělat obstrukce. nic to na věci nemění.
bezejmenný jsi tak jako tak... jako i 99% lidí zde.

193623

18.06.2009 22:20

Plat 300 milionů ročně

RE: Tito lidé – všimněte si – neprodukují žádné hodnoty.

85.?.?.?

Nejsem vedle já, nýbrž vy [smích] -jakmile narazíte na NĚ, vypne vám zřejmě mozek, logika nebo nadhled s fantazií, a začnete působit hloupě (s prominutím).
Reklama totiž není JEN to, co si pod ní zúženě představujete (inzerce v periodikách, reklamy v televizi, billboardy, letáky), ale je to obecně veškeré sdělení, které o něčem referuje (pozitivně či negativně). třeba i film, nebo návštěva v zahraničí, fotky z dovolené. jde o sdělení, že něco existuje, něco je dobré, něco je žádoucí, aby si člověk v dané společnosti mohl připadat "in", takzvaně "moderní". Kde není z nějakého umělého důvodu reklama jednoho typu, tam se daří o to víc reklamě jiné, třeba osobní referenci. Lidé totiž mají potřebu si sdělovat zkušenosti nebo chlubit se, a současně být informovaní o tom, co se děje a "co letí".
A toto funguje v každé době a každém zřízení. V socíku to navíc bylo tak, že jsme srovnávali životní úroveň naši se západní, a tudíž se 90% lidí zdálo, že vše co je ze západu, je perfektní... "to musíš mít". a proto frčela prestižní auta simca a mercedes, džíny, elektronika Grundig, Philips a Sony, digitálky, západní muzika (třeba zde potíraný metal), atd. Takže jako svého druhu reklama působily restrikce soudruhů komoušů, protože to co oni zakazovali či haněli/nedoporučovali, to lidé právě strašně moc chtěli.
Nebyli jsme tady také úplně zaizolovaní - lidé v pohraničí běžně sledovali německé a rakouské televize, kde se reklamy vyskytovaly. ven jezdili "tiráci" (a šmelili), ven jezdili i jiní pracovníci na montáže (a pak prodávali marky, dolary či bony), a za tu měnu se kupovalo co? -no přece to vytoužené západní zboží. to z komoušské nevěrohodné antireklamy a z německé reklamy.
Samozřejmě nápor reklamy všemi kanály (jako dnes) masíruje lidi více, a dělá z nich mnohem horší ovce. Reklama je skutečně účinná... a můžete si 100x nalhávat, že vy jste odolný. Každý alespoň v něčem podlehne.
Spojovat reklamu se spotřebou piva je úplně šílené, pro mě nepochopitelné hnutí vaší mysli. Copak se někdy v historii nechlastalo? na to není potřeba dělat reklamu. lidi pijou všecko co teče, co je dostupné, a v socíku možná tím víc, čím víc se jim zdála zdejší situace bezvýchodná, neperspektivní, takže tímto způsobem unikali před realitou. podobně to je i s hraním - lidé jsou prostě hraví, a někteří vyhledávají i ostřejší hry -za peníze. a když to nejde normálně, když to někdo nenabízí na každém rohu, scházejí se v bytech a sklepích. a ti méně odvážnější hráli aspoň legálně sazku, sportku a matesa [velký smích] a nechávali vydělat stát (a na toto byla velmi častá reklama v médiích i za socialismu).
Prostituce je nejstarší řemeslo, a bylo to všude, a bude to do té doby, než budou všichni bohatí, takže nebude třeba tímto způsobem usilovat o peníze (což nebude nikdy). Zde navíc kromě nabíd...

Automaticky kráceno

193627

18.06.2009 22:23

Plat 300 milionů ročně

RE: Tito lidé – všimněte si – neprodukují žádné hodnoty.

85.?.?.?

>dokončení

Zde navíc kromě nabídky působí i poptávka, protože někteří (například neatraktivní nebo jinak slabší muži) nejsou schopni mít normální, dobrovolný a neúplatný sex s atraktivní ženou. buď nemají ženskou nebo ta jejich zrovna v tomto nestojí za moc... a tak to řeší takto hloupě.
Takže si opravte hrubé chyby -ale na vaší straně [mrknutí jedním okem]. Reklam je více typů a za různých okolností pracuje jinak. důležité je vybudování příkladů, vzorů, "potřeby"/chtíče, touhy vyrovnat se špičce. celebrity něco mají, nějak se oblékají, chovají, něco tím pádem propagují. a za socíku pro nás byl celebritou každý zápaďák.

P.S.: Ještě bych vám rád připomenul, že ONI jsou i ve vedení států, a nejspíš byli i za komančů - u nás, ale především v Sajuzu bylo promoření źidovským živlem v rozhodujících orgánech obrovské. Myslíte si snad, že tam byli nějací mírumilovní vyvolení? neexistující źidovští dělníci, volení zezdola? nebo spíše dosazení a podporovaní z pozadí/zednářského podzemí?

193629

19.06.2009 00:34

Plat 300 milionů ročně

RE: Tito lidé – všimněte si – neprodukují žádné hodnoty.

85.?.?.?

já slovy neskrblím a "spotřebovávám" je proto, že nechci napsat jen nic neříkající, polosrozumitelný nebo nepodložený štěk, resp. pouhou domněnku či banální frázi (jako vy). já se narozdíl od vás snažím věci vysvětlit tak, aby jim bylo pokud možno přesně rozuměno... zdůvodnit proč si myslím, co si myslím, a dát to do souvislostí, popřípadě doplnit to příklady/analogiemi. nejsem v tomto líný. -leč na vás je i tato veškerá snaha marná, protože vy z toho při své hlouposti a nechápavosti vypreparujete ŠESTISLOVNÝ NESMYSL, který jsem neřekl, a který se mi snažíte podsunout.
k antimonopolním úřadům a regulacím: jsou jen zdrojem korupce a obcházejí se. lidé mají přirozenou potřebu překonávat překážky, zvláště ty umělé nechtějí respektovat/akceptovat. krom toho je tohle "regulování" projevem nadřazenosti státu nad občanem - vám represivní, diktátorský stát připadá v pořádku?
ideální trh je nedeformovaný (jako vše nedeformované je zdravější). většinou však do věcí nekompetentní politici (kteří nedohlédnou všechny důsledky) zasahují... ke škodě toho nebo onoho člověka/skupiny.
noha japonské ženy je také od přírody ideální, hezká, přirozená, zdravá. ovšem některé z jakýchsi šílených důvodů si nohy stlačují tak, že přední část s prsty je pak už trvale ohavně zdeformovaná do kornoutu... do nenormální špičky. -je toto krásné? je to cílem přírody? lépe se po takových nohou chodí? skýtá to konkurenční výhodu v životě a vývoji? 99,9% žen světa si to nemyslí. podobně je to s deformacemi lebek u některých černošských kmenů, atd.
soudruzi regulovali téměř absolutně, plánovali (blbě) a ceny stanovovali (nesmyslně, protože trh sám ví, čeho je přebytek či nedostatek, a jakou má co hodnotu pro zákazníky). kam jejich plně regulované hospodaření dospělo, je dnes již jasné. podle vás to jistě skýtalo výhodu vůči západu, takže jsme je si tu žili v šedivém blahobytu, a zlé kapitalisty jsme předehnali, co? [velký smích]

193637

19.06.2009 08:40

Plat 300 milionů ročně

RE: Tito lidé – všimněte si – neprodukují žádné hodnoty.

85.?.?.?

ne, BOHUŽEL to není volný trh. jak jsem již psal (buď pozornější), trh není nikdy v ideální nedeformované podobě, ale vždy je tam nějaká míra deformace/vlivů všech hráčů, především těch mocných. ale každý má možnost svým způsobem trh ovlivňovat.

193656

19.06.2009 09:10

Plat 300 milionů ročně

RE: Tito lidé – všimněte si – neprodukují žádné hodnoty.

85.?.?.?

proč tedy neusilujete o zrušení těch regulací a o zcela volný trh, nýbrž (pokud tomu dobře rozumím) obhajujete s některými regulace a další (takzvaně sociální) byste zaváděl? takzvaně na ochranu stáda před těmi žraloky... -jenže je toto cesta k funkčnímu normálu? jeden bude křivit lajny na jedné straně hřiště, druhý na druhé, a z hřiště zůstane patvar... jakýsi nepřehledný, nepoužitelný rohlík.
pokud tedy proti něčemu chcete bojovat, měl byste bojovat za rovný trh a čistý kapitalismus... protože jen tohle dává rovné šance každému schopnému. a jen schopní (jimž nejsou podráženy nohy, srážena motivace) jsou s to posouvat svět dál optimálním tempem, a jde o svého druhu (alespoň svého druhu) spravedlnost -kdo nic neumí, nebo je líný, bude chudý. (nadání lidí ovlivnit nelze, to je různé od přírody).
a kdo je šikovný, ten si to zařídí tak, že ZDÁNLIVĚ nic nedělá a má "bez práce koláče". -jenže to, aby k tomu dospěl, vyžadovalo heroické úsilí a značné schopnosti při získávání a ušetření každého dolaru... až naakumuloval kapitál, který to umožňuje, žít pak už jen z dobře zorganizovaného stroje, který samozřejmě něco žere (stojí) a vyžaduje od majitele moudré korekce v měnícím se, dravém tržním prostředí.

193660

19.06.2009 09:24

Příběh dvou od sebe se vzdalujících ekonomických světů

RE: Svět ma více jak billon lidí, jež žijí za mín než jeden dolar denně.

85.?.?.?

to je ale naprostý nesmysl! NIKDO ekonomicky "gramotný" nenechá ležet jediný dolar, který by mohl investováním rozmnožit alespoň o 10-20 centů. jde jen o to najít vhodnou a bezpečnou investici. každý nečinně ležící dolar se naopak po roce smrskne o minimálně 5 centů... automaticky, jen inflací.
problém bude někde jinde -buď ve slabé fantazii, nebo v lenosti přemýšlet a něco podnikat, anebo ve skutečném nedostatku dobrých příležitostí.

193661

19.06.2009 09:44

Příběh dvou od sebe se vzdalujících ekonomických světů

RE: A přitom by stačilo tak málo

85.?.?.?

každé zdůrazňování své převahy nad těmi slabšími by přineslo jen jistější a dřívější reakci ve formě vzpoury. nejlepší je být bohatý a současně přátelský a nenápadný. bohužel ne každému se tohle daří... lidská ješitnost (pýcha je prý zdroj všeho zla) tomu brání.
stačilo by "tak málo"? to teda čumím... můžete specifikovat to "málo"? a pokud je to opravdu tak snadné, proč to řešení už někdo nerealizoval?
zřejmě věci nejsou tak jednoduché, jak se zdá, což? praxe je oproti teorii vždy složitější. a nejtěžší je měnit sám sebe. to kdyby každý dokázal, zavládl by na zemi ráj. jenže to právě není vůbec snadné, vůbec to není málo. to je ten nejtěžší cíl. a hlavně musí být dosahován všemi, ne jen někým... jinak se společné dílo nezdaří. takže téměř jistě jde o utopii. -lidé na zemi ráj svými silami nenastolí. musí přijít někdo jiný.

193662

19.06.2009 10:46

Plat 300 milionů ročně

RE: Tito lidé – všimněte si – neprodukují žádné hodnoty.

85.?.?.?

myslíte to jako ironii?
ano, v podstatě TAK prosté to JE! vaše babička svítila petrolejkou a svíčkami - a vy nemůžete? ani nakrátko? lidé topili v kamnech a vařili na nich - a vy nemůžete? pak vám není pomoci... plaťte dál všechno to, co se vám nelíbí... klidně 50 Kč za kilowathodinu.. neurčujte jako zákazník, co je ještě přijatelné. -copak je v dnešní době možné svítit jinak? je přece jiná doba... [chechtot]
jenže pouze trh může hnout s cenou. pokud by lidé začali hromadně odhlašovat elektřinu, asi by to poukázalo na něco shnilého a vynutilo by si to změnu. jak dlouho by ČEZ nereagoval? myslím, že by to bylo rychlé. a pokud by nereagoval (vzhledem k většinovému odběru podniky a zahraničím), na jeho místě by musela nutně a rychle vzniknout jiná, rozumnější rozvodná společnost (třeba družstvo založené samotnými spotřebiteli). a pokud ne (nelze-li snížit ceny nebo lidé by se ani pak k nové firmě nehrnuli), pak je zřejmě podle trhu cena elektřiny oprávněná, lidé ji budou tedy za tu oprávněnou cenu 50 Kč/kWh kupovat, a vše je v nejlepším pořádku. zřejmě pak děláte velký problém z něčeho, co většina lidí jako problém nevidí.
je na každém, jak si to zařídí. někdo může pro sebe využívat stávajícího systému (šílených nesmyslných povinných výkupů za 12 korun kilowathodina vyrobené eko-elektřiny), někdo se samozásobí, udělá se nezávislým, a někdo to jako ovce zaplatí... i ty dotace.
každý má na výběr. dokonce je v rámci trhu dovoleno i nemyslet, nechat se pasivně odrbávat ze všech stran a nepřetržitě nadávat.

193671

19.06.2009 11:05

Příběh dvou od sebe se vzdalujících ekonomických světů

RE: Svět ma více jak billon lidí, jež žijí za mín než jeden dolar denně.

85.?.?.?

jedna skvělá příležitost je zde - video na této stránce
jediné, co mi na tom vadí je těch 3-5 let předpokládaného vývoje, než to dospěje do sériové výroby.

193674

19.06.2009 11:19

Plat 300 milionů ročně

RE: Tito lidé – všimněte si – neprodukují žádné hodnoty.

85.?.?.?

používáš divnou metodu diskuse -nejprve mě odcituješ, a pak na citované zareaguješ otázkou o něčem úplně jiném. jde o nekorektní manipulaci nebo snahu vyklouznout a nejevit se blbě?
odpověz nejprve na otázku. neřeš nadnárodní korporace, a řekni proč neusiluješ o zrušení křivení trhu, ale naopak o další regulace, které se budou tak jako tak porušovat. a zajímalo by mě JAK lze podle tebe trh narovnat. konkrétně a prakticky, ne teorie.

to druhé není z pohádky, ale takoví lidé opravdu jsou. a není jich málo. jsou zcela reální, jako ty a já.
a v těch nejvyšších patrech je to také o trhu. právě že tam se o trhu jedná. tam se plánuje, jak jej ohnout, přizpůsobit, vybudit, a vydojit z toho co nejvíc. ten zbytek, co je nazýváno trhem (nákupy ovcí) je už jen zákonitý výsledek... zakončení kšeftu.
ale jestli někdo plánuje ve velkém nebo malém, v horním patře nebo ve středním, je v zásadě jedno - stále funguje trh. jestli se křiví nebo nekřiví je jiná věc -i přírodu křivíme k obrazu svému... ve svůj prospěch. přesto příroda je, stále trvá, přírodní zákony platí a platit budou.

193677

19.06.2009 12:16

Plat 300 milionů ročně

RE: Tito lidé – všimněte si – neprodukují žádné hodnoty.

85.?.?.?

rené, nežvaň a čti pořádně, co se píše. a nestav to tak, že se mi nelíbí diskuse. nelíbí se mi kecy mimo téma, tzn. kecy o nezaměstnanosti ocelářů, když se bavíme o trhu a oprávněnosti KAŽDÉHO (včetně bank) investovat své peníze tam, kde chce. nějaké střety podělaných ocelářů s policií jsou zde OT. chápeš aspoň toto? protože pokud ne, budu si myslet buď že chceš uhnout od mých jasných argumentů výše, nebo že jsi nějak postižený.
dodatku v p.s. vůbec nerozumím - je snad jasné, že reakce na mě je tvoje a tato moje reakce je na tebe. nebo snad chceš z druhých tímto tanečkem dělat hlupáky? chceš vysvětlovat jasné věci, a svým blahosklonným "správně... a Gratuluji k dobrému úsudku" se takto stupidně pokoušíš nad někoho vyvyšovat, jakožto hodnotitel? jenže ty jsi tady jen řadová trubka [velký smích] trošku pomaleji chápající. takže tohle zrovna ty nezkoušej [smích]

193680

24.06.2009 22:57

Osmnáct kritických postřehů z USA

RE: V USA jsem nebyl,

85.?.?.?

Možná jste jako vždy nepochopil spíše vy.
Ohledně zdrojů s kritikou Vojty souhlasím. Ne s vámi, ale s tím, že není zdroj jako zdroj... třeba bez slonoviny se lidstvo snadno obejde, ale bez ropy a plynu věru ne... je na tom založen jakýkoliv pohyb po planetě (letadla, lodě, auta, vlaky, přeprava lidí, surovin i zboží, dokonce někde z toho vyrábějí i elektřinu). Nebýt ropy, není plastů, není čistících prostředků, šamponů, asfaltu pro silnice i pro izolace, atd. myslím, že bez ropy a plynu pro chemický průmysl bychom klesli o století zpět, a nic by nám nepomohla lidská invence... pokud by zrovinka náhodou, jako na zavolanou, nevykouzlila nějaký jiný, masový zdroj nejméně na staletí, jako tomu bylo/je s ropou. -jistě, energii pro pohyb nějak řešíme přes elektřinu z alternativních zdrojů (není to zdaleka dotažené... snad solární články z nanovláken), ale bez plastů a jiných produktů z ropy i za pomoci plynu, budeme opravdu těžce omezeni v rozletu. Při tom počtu lidí NENÍ ŠANCE, že by se dostávalo všeho jako dosud, a to z přírodních surovin... když příroda musí ustupovat množícímu se lidstvu.

Z toho hlediska má Vojta pravdu v tom, že "eritrejské dítě umírá hladem proto, že mu ostatní eritrejské děti všechno snědly" -lehká nadsázka, ale je to V PODSTATĚ tak! Zdroje jejich země nestačí na to množství přemnožených chudých, a tak někteří hladoví. Není to žádnými koloniálními mocnostmi -ty Eritrejcům přece neradí, aby se množili jako myši, když neuživí na úrovni ani dvě děti! Naopak se bohatší nechávají slyšet, že by se měl demografický vývoj poněkud regulovat. A JE TO TAK! Nikdo nebude rád, když půjde zrovna o něj, ale bohužel... pokud nebude používán rozum, bude chudých 2x nebo klidně 10x tolik, a nevím, kdo se pak podle hestroye bude mít uskrovňovat ve prospěch chudých... když nikdo nebude mít nazbyt. Zdroje nejsou nekonečné. A přerozdělování pasivním a hloupým chudým je princiálně špatně, stejně jako šoupání kontejnerů z jedné země do jiné je nevýchovné, neekologické a neúměrně nákladné (už tak se vypotřebuje neskutečné množství energie a paliv na výrobu potravin aj. surovin). to by mělo vliv na cenu komodit, a nevím, jak by se vám líbil rohlík za 5, pivo za 50, kilo masa za 500 a džíny za 5000... jen proto, aby přežil nějaký nezodpovědný černoch a jeho desetičlenná rodina. -To je prostě PŘÍRODA, že někteří umírají víc, než jiní. jen genofond schopný efektivní reakce na okolní podmínky se udrží. nebo naopak: ti neschopní nebo blbí poprávu více umírají... a místo jakákoliv regulace se to pak vyřeší přírodně, jen se na ty umírající blbě dívá. Jsem pro soucit a pomoc, ale není to všelék. Nelze pro všechny a nelze věčně. A otázka je, co takové změkčení provede s demografií a zmnožením chudých, tedy dalším růstem problému. Nemohou mít všichni hojnost... to je v podstatě pří...

Automaticky kráceno

193950

24.06.2009 23:05

Osmnáct kritických postřehů z USA

RE: V USA jsem nebyl,

85.?.?.?

>dokončení

Nemohou mít všichni hojnost... to je v podstatě přírodní zákon. Jedni žijí chudě, aby se jiní měli lépe. Jedni umírají, aby druzí žili. Kruté, ale je to tak. Nemohou být totiž všichni stejně úspěšní, protože jsou lidé různí. Není člověk jako člověk, tedy nelze některé stůj co stůj držet naživu. Podobně to platí o nemocných (degenerovaných), ale to už se dostáváme jinam.

Ano, každý člověk si může dělat co chce. Je to možná pro vás šokující zjištění, ale v podstatě je to tak... člověk má svobodnou vůli, také má přirozenou tendenci se prosazovat v soutěži s jinými, a je omezen jen odporem společenského okolí a přírody, resp. svědomím a ještě každý svými schopnostmi. Jen výsledek (přežití a rozmnožení) rozhodne o tom, kdo poprávu doopravdy uspěl, a kdo ne.
Nějaké prvoplánové šanování slabých je pitomost... jako i rovnostářské revoluce a uměle řízená socialistická společnost. Příroda se vždy vymkne kontrole a přirozené vlastnosti člověka nepřikryje zcela žádná ideologie či zřízení. Člověk by měl mít určité ohledy a nezabíjet jiné (jako v Iráku či Afghánistánu), ale je naprosto přirozené a správné, že si každý hledí především sebe a své rodiny, a až pak těch druhých-cizích. Obviňovat se za smrt Eritrejců není dobrý životní program. Nic to neřeší a člověka to zbytečně paralyzuje a tím ničí kvalitu života dalšího lidského jedince. Lépe dělat s veselou myslí tolik, kolik mohu, a zbytek nechat na starosti Bohu. Skuhráním a sebemrskačstvím nikdo nikdy nepomohl sobě ani jiným.

193952

25.06.2009 08:48

Osmnáct kritických postřehů z USA

RE: V USA jsem nebyl,

85.?.?.?

Ani já s vámi se nebudu dohadovat, pane nikdo.
Svá NIC NEŘÍKAJÍCÍ fakta si strčte někam... evidentně nechápete, že roli nehraje pouze plocha na jednoho obyvatele, ale úrodnost půdy, podnebí, četnost přírodních katastrof, škůdci, schopnosti lidí jako pěstitelů, průmysl, zahraniční dohody a obchod, mír/válka, zdravotnictví, atd. atd.
Až se naučíte číst, možná pochopíte, co jsem napsal o Iráku ap., a možná vám dojde, co jsem to psal o základních ohledech/respektu k lidem. Do té doby než to vaše makovice pobere, raději neodpovídejte své nesmysly, když nevíte na co, a nepodsouvejte mi zlovolně nějakou podporu lhaní a zabíjení, když nic z toho nepodporuji.
Vy, plakánku, chcete někomu kázat o morálce a o Bohu, a dokonce kádrovat či Boha někomu milostivě dovolit a jinému upřít? Kdo jste!? Vzpamatujte se člověče.
Až budete umět číst, pak přemýšlejte. A až zvládnete obojí (pokud), možná přestanou ty vaše emocionální výlevy a nebudete zbytečně psát pro své zesměšnění.

193978

25.06.2009 09:13

Osmnáct kritických postřehů z USA

RE: V USA jsem nebyl,

Joseph 85.?.?.?

Není zač, vždy podpořím pravdu proti štěkajícím psům a iracionálnímu davu.
Můj nick lidé znají, a kdo si není jistý a chce, ten jej velmi snadno zjistí (klikem na IP). Nepřestal jsem své jméno používat, jen se mi to nechce pokaždé psát. A jak vidět, tato skutečnost stačí k tomu, že se někteří méněcenní zaměřují na absenci tohoto řetězcem, zabývají se tím, místo obsahem a pokoušejí se urážet... kompenzují si svůj vztek a nemohoucnost. Není jich mnoho... zatím asi dva-tři. Baví mě, jak se na tom odhalují [chechtot] a v podstatě zesměšňují.

Velmi by mě zajímalo, čím lze podle Vás nahradit masově užívané koncentrované zdroje uhlovodíků... zdroje pro tolik věcí, bez nichž by se lecjaký obor v podstatě zastavil. Stačí pár týdnů uzavřené JEDNO potrubí s plynem, a vznikají miliardové ztráty a Evropa šílí a kolabuje. A teď si představte totální výpadek navždy. Možná, že vám nedochází zcela, kam všude zasahuje ropa a plyn.
Jistěže by část lidstva přežila i tak, ale byl by to masakr... války o poslední zbytky. A byl by to těžký stav kolapsu, z něhož se má něco nového objevovat... pod tlakem času a různého nedostatku... právě s omezenými zdroji.

193979

25.06.2009 18:25

Osmnáct kritických postřehů z USA

RE: V USA jsem nebyl,

85.?.?.?

co přesně se bude dít, to poznáme. můj odhad (pokud k tomu dojde):
- bude opravdu velká drahota a množství chudých. s nedostatkovou a drahou ropou souvisí cena všeho - i kdyby jen vlivem dopravy. spolu s palivy půjdou nahoru všechny energie (elektřina), a to dále zdraží průmyslovou produkci, výrobu všeho. (textilní produkce, komplet chemický průmysl, automobilový průmysl, elektrotechnika, nábytek, stavebnictví bude také zasaženo...)
- kvůli drahotě výrobků, paliv a energií budou zaměstnanci tlačit na platy, což dále prodraží výrobu a bude se roztáčet spirála inflace. budou nepokoje, vysoká zločinnost.
- nastanou války. silní se poperou o zbytek zdrojů ropy nebo o přístup k nim. konflikty a nejistota dodávek z těchto strategických oblastí dále na trzích zvýší ceny paliv a energií, a následně všech komodit.
- protože výroba levných výrobků se s nedostatkem plastů prodraží, nebude si moci výrobky dovolit každý. o obalech nemluvě. recyklace není vždy možná.
- kvalitnější výrobky budou vždy dražší než plastové. porostou pak i ceny ostatních "náhradních" surovin... kovů, které jsou energeticky náročné na výrobu. bez plastů se tedy bude méně vyrábět, jiným firmám budou chybět komponenty. budou krachy firem a poroste nezaměstnanost (a s ní i chudoba a zločinnost).
- pravděpodobně na to bude muset reagovat stát, což přinese více pravomocí policii a armádě, a méně svobod.
- vlivem válek, vražd a v některých oblastech umírání hladem, dojde k redukci obyvatelstva planety, a zbytek bude vržen o staletí zpět. lidé se budou znovu učit šetrnosti a řemeslům. otázka ale je, o kolik se sníží počet lidí na Zemi -jestli to bude redukce dostatečná, aby přírodní zdroje (dřevo, kovy, kámen) stačily.
celkově ale s koncem ropy zaručeně dojde ke snížení životní úrovně všech.
času skutečně mnoho nezbývá, ale ono se v podstatě nedá mnoho dělat - produkce a spotřeba ropy a plynu je nastartovaná a lze to jen stěží zabrzdit. naopak s přibývajícím obyvatelstvem planety spotřeba vytrvale roste (a s industrializací Číny aj. zemí spíše rychleji než lineárně). a náhradní řešení já osobně nevidím - čím se dá nahradit ropa a ropné suroviny. tudíž ani včasné přemýšlení asi moc nepomůže... kde nic není, ani čert nebere.

193997

25.06.2009 18:54

Osmnáct kritických postřehů z USA

RE: V USA jsem nebyl,

85.?.?.?

[chechtot] ale copak, drahoušku? cítila jste se povinována oplatit nedávnou obranu milovanému hestroyovi, který se vašich blábolů také zastal? ano ano... vrána k vráně sedá, rovný rovného si hledá. a vy dva si fakticky můžete podat ruku... vždy více emocí než rozumu a argumentů. a podle toho vypadá i tento váš hloupý a zbytečný canc - k věci nic (=0) a ani ty přírodní zákony paní rádoby-vědátorka jaksi nechápe [smích] do hlavičky se jí to holt nevejde.
já a placený? povídejte... kým? navíc já nemyslím při všem na ty chechtáky, jako vy... vypočítavá ale ovšemže čistě milující.

194002

25.06.2009 22:37

Osmnáct kritických postřehů z USA

RE: V USA jsem nebyl,

85.?.?.?

já nic nemám proti němu osobně nebo proti jeho dobrým úmyslům, ale mám dost proti jeho útokům, komandování a hodnocení jiných. také mi vadí jeho nedostatečná logika či neschopnost správného domyšlení věcí do důsledků. a vrcholem všeho je jeho spojování se s podobnými do smečky, v níž se navzájem podrží, cítí se že mají sílu, a že přece musejí mít pravdu, když se najde někdo sympatizující [velký smích] jenže jakkoliv velká smečka nemá díky spolčení a kvůli kvantitě patent na pravdu.
to vše mi potvrzuje ještě i skutečnost, že od něj většinou slyším kritiky a vyhazování k nezvědavcům (bůhvíproč), a vágní představy co by mělo být jinak, ale ještě zde nezazněl REÁLNÝ nápad, jak svět spasit a lidstvo k tomu přinutit... anebo jak lidi změnit v jejich přirozenosti. prostě žije v oblasti ideálů, odtrženě od reality. jenže dospělí by už měli mít trošku představu, jak svět funguje.

k ropě: petrolej se někde získával a užíval už před stovkami let, takže se s ním i váš děd mohl setkat. něco jiného je vynalezení dalších využití... čímž se spotřeba znásobila... a konec ropných zásob se přiblížil.
nevylučuji nic, ale ropa jednou skončí... každé ložisko čehokoliv se jednou vytěží a spotřebuje. zajímalo by mě, zda plánujete dovoz z Jupitera nebo zda bude někdy lidstvo synteticky vytvářet uhlovodíky z uhlíku a vodíku V KVANTECH, která přesahují gigantické přírodní zásoby současnosti (a potřeby rozličného průmyslu). Dost o tom pochybuji. Jakož i o ekonomické rentabilitě takové syntézy.
ale jak jsem řekl - nevylučuji nic. -tím lépe!

194012

25.06.2009 22:53

Osmnáct kritických postřehů z USA

RE: V USA jsem nebyl,

85.?.?.?

drahoušku, zřejmě jste (jako počítačový analfabet) nepochopil, že ač je zde z IP adresy zobrazována jen první skupina čísel, přesto Zvědavcův systém vnitřně pracuje s celou IP adresou, jinak by se příspěvky všech lidí z Brna smíchaly pod jednou pětaosmdesátkou [velký smích] jenže se to neděje. Pouze jsou tři poslední skupiny čísel diskrétně skryté. Už tomu rozumíte?
já se nepřihlašuji (ani trvale), protože se nechci registrovat. ok?
k jiným (opět pokřiveným, lživým) blábolům se vyjadřovat nebudu. ano -všiml jsem si, že nesnášíte, když je někdo nad vámi [chechtot] jenže s tímto vaším problémem vám nemohu pomoci. přiznám se však bez mučení, že zrovna k vám (který jste na mě x-krát hloupě a nepřátelsky reagoval) se rád chovám trošku nadřazeně a provokativně. nicméně pokud byste na to měl, mohl byste reagovat na potřebné úrovni. bohužel tomu tak není... a tak z vás mám trošku legraci.
nemůžu za to, že vás štve, že má někdo věci lépe promyšlené a má pravdu, i když byste z každé diskuse rád vyšel jako vítěz vy [velký smích] jenže vy si to tu nemáte co občurávat jako svoje teritorium... anebo to můžete zkoušet jen do chvíle, než vás někdo přečurá.
tak vzhůru do další sebevraždy, hošíku! [velký smích]

194013

26.06.2009 09:13

Osmnáct kritických postřehů z USA

RE: V USA jsem nebyl,

85.?.?.?

ale jistěže máte pravdu... jen to vysvětlujete špatnému člověku - snad si to hestroy přečetl. je to totiž právě on, který pravdu nehledá, vlastně jej nezajímá -on už má svou, vymyšlenou ve svém emocemi zmítaném mozečku, a jediné, čeho se (kromě opakování svých mouder) pan "demokrat" dopouští, je sekýrování, vyhazování jiných na nezvědavce (jako by tady byl hlídacím psem a objektivním morálním arbitrem). a když se mu nějaký text nelíbí, zaměří se třeba na chybějící nick (zcela vedlejší) a pokouší se urážet ostentativním oslovením anonyme, nebo jinak napadá osobu pisatele, místo sledování obsahu a argumentace. pokud se váš názor bude lišit od názoru jeho, nebo od zdejší štábní kultury, mává tu s (dle jeho dojmu) údajnou amorálností protidiskutérů, bez podkladů vás zařadí třeba k źidům nebo kamkoliv, kde to považuje za zlé. něco řeknete, ale on si to nepřečte a klidně vám bez podkladů tvrdí, že si myslíte opak, než jste vyjádřil. a to je pak fakticky těžká diskuse... s ním je to ostatně právě proto vždy NEdiskuse.

194035

26.06.2009 10:40

Osmnáct kritických postřehů z USA

RE: V USA jsem nebyl,

85.?.?.?

>Myslet si na idylicky svet remesel a mistnich farem, ktery vznikne zhroucenim velmi komlexni slozite civilizace je naprosta utopie
-doufám, že ne. rád bych, aby se právě toto stalo. a snad většina lidí by to brala raději. Lepší pokles nabubřelé životní úrovně, než úplný zánik, smrt.

>chaos trvajici desitky i stovky let. A z neho se mohou po "nejakem case" vynorit zarodky neceho jako primitivni civilizace
-vidím, že jste daleko větší pesimista a katastrofik než já [velký smích]
Já si myslím, že mocní budou mít alespoň tolik rozumu, že se dohodnou na nezničení prostředí planety jaderným spadem, a že si budou schopni udržet řídící moc nad lidstvem. -Lepší, než nechat davy upadnout do sebevražedného, staleti trvajícího chaosu nebo neřízených revolucí nejhorší chátry. Vždy totiž nakonec musí vykrystalizovat nová moc, která lidstvo povede, nějak je zorganizuje... i kdyby to byl schopnější manipulátor z revolucionářů. Proto je z hlediska nynějších mocných nadbytečné, aby se to odložilo o těch 100 let chaosu. To nikomu z žijících nic neprospěje. A lidé se obvykle chovají podle motivace. Ledaže by se ti schopní zachovali iracionálně, podle pravidla "když ne já, tak nikdo".

Lidé toho nezvládají mnohem víc a důležitějších věcí, než je nějaká rovnice energetických výdajů vůči kapacitě životního prostředí. Jsme holt agresivní škůdci. Příroda se ale s nějakým narušením srovná... má schopnosti samoregulace (třeba v podobě přírodních katastrof anebo redukce lidí, kteří si otráví své prostředí). Mnohem horší je problém ve vztazích mezi lidmi a se synchronizovanou nesobeckou prací každého sám na sobě. Tím se ovšem dostávám do oblasti utopií...
Stejně ale nevěřím na zánik lidské rasy. Nevidím to tak vyhraněně jako vy (buď-anebo). Zřejmě to bude nějaký kompromis.

194041

26.06.2009 13:13

Pohled našeho vraha je dobrý (Úvaha přinášejí duševní klid)

RE: Furt mi kradou radost ze života!

85.?.?.?

a já jsem bláhově doufal, že už nebudete psát ty své rádobyvtipné a rádobychytré pitomosti. to vaše napodobování źidovské hatmatilky je už naprosto trapné (ale to přece nemůžete vědět... nikdo vám to ještě neřekl).
a jako vědecký ateista (ignorantský bIb) si neberte do huby duchy ani Krista. působíte pak jako idiot, co dělá chytrého o něčem, čemu vůbec nerozumí a co údajně neexistuje.

194047

Stránka: 1 2 3 4

Káva pro Zvědavce

57

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc říjen přispělo 129 čtenářů částkou 19 970 korun, což je 57 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
15SucVps1Cpxd6ahR6uxx6SJiR16SZgR7b

Další možnosti platby ›

Vážení čtenáři,
děkuji všem, kteří přispěli. Máme poslední pracovní den před koncem měsíce a my máme vybráno jen něco přes polovinu. Prosím, zvažte případný příspěvek na tento web. Děkuji.

Ve zkratce

Hrdinství na Nově27.10.20 12:44 Česká republika 6

Poučme se, co způsobil totální lockdown v Izraeli26.10.20 00:42 Izrael 4

Jak u Prymulových hrabou a hrabou (pod sebe)24.10.20 18:21 Česká republika 5

Poskytovatelé hudby prý řeší nadřazenost bělochů. Písně čeká přísná kontrola24.10.20 10:04 Neurčeno 6

Soud dnes rozdal podmíněné tresty oběma autorům nápisu v Letech23.10.20 21:43 Česká republika 0

Vipná analýza Prymulova kiksu23.10.20 18:35 Česká republika 7

Prymulův konec? Neradujme se předčasně23.10.20 13:06 Česká republika 2

Sám Prymula náhubek neměl a chodí do restaurace i přes to, že je zavřel23.10.20 08:35 Česká republika 11

Na Slovensku testují "když budeš hodný, můžeš ven" - hlavní cíl hysterie kolem koronaviru22.10.20 21:22 Slovensko 2

Udavač volal linku 158 na chlapa bez náhubku22.10.20 21:14 Česká republika 4

AGENDA 2030 – TVŮRCI NYNÍ ZHODNOTILI SVÉ ZRŮDNÉ PLÁNY22.10.20 13:37 Neurčeno 0

Plánovaná demonstrace 28. října v Praze22.10.20 08:53 Česká republika 0

Bělorusko versus Česko21.10.20 20:43 Neurčeno 13

Česko žádá o pomoc21.10.20 13:25 Česká republika 9

Za polibek bez náhubků 400 euro20.10.20 17:33 Itálie 5

Soud v Německu rozhodl, že omezit zavírací dobu restaurací není opodstatněné19.10.20 21:32 Německo 4

Co je s panem prezidentem?17.10.20 09:47 Česká republika 7

Je třeba říci dost, burcuje Klaus. Nejsme ve válce, nestrašte mrazáky s mrtvolami14.10.20 11:11 Česká republika 3

Erouška je pochybná aplikace s placebo negativním efektem14.10.20 10:15 Česká republika 5

Ve stavu nebezpečí si schválí cokoli bez demokratické kontroly13.10.20 19:31 Česká republika 0

Měnové kurzy

USD
23,45 Kč
Euro
27,34 Kč
Libra
30,28 Kč
Kanadský dolar
17,56 Kč
Australský dolar
16,44 Kč
Švýcarský frank
25,58 Kč
100 japonských jenů
22,40 Kč
Čínský juan
3,49 Kč
Polský zloty
5,92 Kč
100 maď. forintů
7,43 Kč
Ukrajinská hřivna
0,82 Kč
100 rublů
29,67 Kč
1 unce (31,1g) zlata
43 807,43 Kč
1 unce stříbra
546,39 Kč
Bitcoin
318 090,95 Kč

Poslední aktualizace: 29.10.2020 19:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo ?