Zpátky na příspěvek ›

Všechny příspěvky ze stejné IP adresy

Nalezeno 391 příspěveků, 2 různá jména: <nic>, Joseph.

Stránka: 1 2 3 4

Setříděno od nejnovějšího, přetřídit od nejstaršího

16.10.2009 21:52

Disidentská rodina proti české státnosti. Kdo zastaví Havla, Uhla, Urbana?

RE: Jak funguje platnost smluv v pravnim state?

85.?.?.?

>Kdo seje vítr sklízí bouři.
no jasně - takže msta je OK, a být ještě horší je vcelku šlechetné jednání, že ano? jako blbé dětičky v mateřské školce: "to on... on si začal".
mimochodem: není heslo "Kdo seje vítr sklízí bouři" komunistické? [mrknutí jedním okem]
a ještě přidej "když se kácí les, lítají třísky".

202679

16.10.2009 17:42

Pod terorem trpaslíků

RE: No tak schválně

85.?.?.?

dravost, motivovanost, ambicióznost NEROVNÁ SE nemravnost (pomiňme, co je vlastně konsenzuální a ne zcela přesně definovaný, ne všemi stejně vnímaný a ne všude stejně platný pojem, lidský výtvor: "morálka".
a není to systém, co je tak "nastaveno", ale lidská povaha. to člověk tak moc chce, až hledá i nepovolené cestičky. nicméně i to je asi dobře, tak jak to dle přírody má být. -jako limity a vynálezy dosažené jsou proto, aby je lidé dále překonávali, tak i zákony jsou proto, aby se testovaly a pokud to jde, i prorazily... aby se i právo přizpůsobovalo, i to má svůj vývoj. -je to sice poněkud drsné vyjádření, ale v podstatě takto to funguje.
v přírodě silnější vyhrává a přežije. v člověčí přírodě chytřejší a odvážnější vyhrává také.

202654

16.10.2009 12:01

Disidentská rodina proti české státnosti. Kdo zastaví Havla, Uhla, Urbana?

RE: Jak funguje platnost smluv v pravnim state?

85.?.?.?

terezín nebyl koncentrák, ale sběrný tábor, ghetto. a ty nebyly určeny k nějakému mučení (to ostatně ani jiné tábory).
když někoho "málem" umučili, znamená to, že ho neumučili, že? možná nějaká bitka...? bráchy je mi samozřejmě líto, ačkoliv nepíšeš KDO ho zamordoval a PROČ... za co/při čem. pokud někomu dělal zle, pak to mohl schytat i docela oprávněně. ale to jsou dohady, protože neuvádíš potřebná fakta.
>Vím odkud vane. Jsou to sprosté a pomlouvačné články, které mají vzbudit soucit s vysídlenými a nenávist k Čechům.
jak vidět, víš prd. vůbec nechci nenávist k čechům, ale aby si amorální a zbabělí jedinci, kteří špiní český národ, hrábli do svědomí a zkusili být rovní, a také objektivně přemýšlející.
a pokud jde o soucit s vysídlenými, tam je myslím u lidského tvora soucit v naprosté většině případů na místě. a nemělo by zůstat jen u toho... mělo by dojít k nějakému férovému vyrovnání. protože když to neuděláme my (češi, kteří mají SVÉ máslo na hlavě), pak samo se nic neudělá, a bude to tu strašit dál.
>Že předcházelo něco daleko rozsáhlejšího a horšího nezmíníš ani náhodou
PRÁVĚ NAOPAK!!! zmiňuji, co předcházelo (v letech 1918-38), a to jsou historická a ověřitelná fakta. -nebo mi snad chceš tvrdit, že k tomu bezpráví, nespravedlivému útlaku německé menšiny ze strany české státní moci v sudetech nedocházelo? anebo mi snad chceš tvrdit, že rok 1918 nebyl tím zlomem a že snad předcházelo těmto křivdám ještě něco v roce 1917... 1911...? to jako za rakouska-uherska byly v sudetech rozmíšky mezi německými a českými sousedy?! NE, NEBYLY, žili tam v pokoji a spolupráci. takže křivdy začaly až po roce 1918, po vzniku takzvaného československa, a v letech následujících, po staletích klidného soužití, češi vytvořili tento problém.
že se někdo přihlásil k velkoněmecké říši, to byl až pozdní NÁSLEDEK - příčina byla o několik let dříve. a česká.
už se laskavě podívej pravdě do očí.

202632

15.10.2009 01:50

Disidentská rodina proti české státnosti. Kdo zastaví Havla, Uhla, Urbana?

RE: Jak funguje platnost smluv v pravnim state?

85.?.?.?

není zač.
opravdu není zač... a i z tvého textu inteligence a hodnoty přímo tryskají [chechtot]

202512

14.10.2009 23:59

Disidentská rodina proti české státnosti. Kdo zastaví Havla, Uhla, Urbana?

RE: Jak funguje platnost smluv v pravnim state?

85.?.?.?

tolik rádoby-objektivních keců, tolik studia, řečí a dokonce odkaz, k tomu názor, že nejvíc na válku doplatili němci a že vše bylo někým zpunktováno z nějakých důvodů už v době první světové, a pak z toho vyleze tato pitomost (parafrázuji):
"souhlasím s djb a bartoškem, kteří kopou za české zloděje a proti těm postiženým němcům (kteří dokonce nebyli ani tak moc němci, nýbrž českými občany) - pěkně je potrestat za to, zač prakticky vůbec nemohli. a navíc hezky kolektivně" -báječný úsudek, plný brilantní logiky [velký smích]
a spravedlnost typu "vím, co bylo blbě a proč, ale nejsem ochoten to řešit, a protože se mi to hodí, chci udělat tlustou čáru"??? to je opravdu zajímavá spravedlnost... asi nějaká nová deformovaná odrůda.
znalec příčin a následků jistě ocení paradox, že nic se neděje samo od sebe... avšak v případě této křivdy se zcela proti pravidlům při neochotě k vyrovnání jaksi samo vyrovnání vytvoří... stačí pouhá neochota bavit se o tom a jednostranně tlustá čára.
pokud by se takto řešily potíže v rodinách, už by tu nebyla ani jedna. mlčet o problémech znamená nevědět o nich (nebo nechtít, aby se o nich vědělo). což dále znamená neřešit je, zakonzervovat vadný stav a stereotypy. a co se nevyřeší, nevyříká, to se přece nemůže samo od sebe změnit a dobudoucna to nezamezí opakování!
holt máme tady experty na logiku a nové chápání spravedlnosti... zpočátku snaha o korektní zkoumání příčin, a nakonec zkrat -zkratka k tlusté čáře. je to tak prý snadnější. a co je snadnější, je prý i dobré, kvalitnější [velký smích]
no a k tomu si přidáme něco plebejské závisti a strachu, aby náhodou někdo nepřišel k starému majetku své rodiny, a máme tu prototyp zdejších degenerátů, polointeligentů. (tenhle si o tom výjimečně i něco přečetl... ale stejně to bylo ve finále k ničemu).

202506

14.10.2009 23:28

Disidentská rodina proti české státnosti. Kdo zastaví Havla, Uhla, Urbana?

RE: Jak funguje platnost smluv v pravnim state?

85.?.?.?

je to úplně jinak, protože jsi nepochopil ani to, co jsem tak široce popsal.
ty myslíš, že vychvaluji sudetské němce - ale to jsem rozhodně nedělal.
ty myslíš, že si pletu příčiny a následky - ale já naopak vnímám příčiny mnohem dál než jsi toho byl schopen ty. ta historie totiž nezačala odsunem čechů ze sudet, na což pak reagoval tvůj následek (odsun němců ze sudet). ono to totiž mělo ještě předtím jiné příčiny -ti sudeťáci neodsunuli čechy jen tak, z čirého nebe, ale předcházela tomu zničující politika čechů vůči pohraničí (o čemž ti dobře píše i Mirda... ale to jsi jaksi nedokázal pochopit). němci se totiž v pohraničí nezačali radikalizovat sami od sebe, bez příčiny (proč také, když tam žili nejméně 500 let v míru, přátelství a spolupráci s českými sousedy?). to někdo způsobil - a tuto příčinu před Mnichovem jsi jaksi přehlédl, opomenul, nebo to nejsi schopen uznat. tvůj úsudek je tedy zkřivený, zmrzačený do nereálné podoby, v rozporu s tím, jak to opravdu bylo.
jakožto cizák, pozorovatel někde ze zahraničí, který nemá ani základní informace, je od tebe dost odvážné tvrdit, že já mám nezasvěcené komentáře. i moje rodina, žijící zde po generace až dosud, byla ze sudet odsunuta, ale nereprodukovali mi to ve svých vyprávěních nijak bolestínsky, jako ty. možná právě proto, že to osobně zažili, a nebrečí za někoho druhého, o němž ani pořádně nic neví.

202502

14.10.2009 22:05

Disidentská rodina proti české státnosti. Kdo zastaví Havla, Uhla, Urbana?

RE: Jak funguje platnost smluv v pravnim state?

85.?.?.?

>Koukám, že si Joseph změnil superanon
ty koukáš vždycky nějak blbě... a s tou superanon už jsi dost trapnej... 'sis přečetl nějaký termín a teď to "chytře" píšeš všude, kde můžeš.

>těžko říct, jestli jde (jak s ironií napsal djb) o předka nespravedlivě odsunutého sudeťáka
těžko říct, jestli jsi příčetnej nebo debilní, ale djb nenapsal nic o tom, že bych já nebo někdo ze zde diskutujících (mimo něho) byl potomek odsunutého sudetského němce. -jak jsi na to přišel??? 'jsi se dnes opil nebo zfetoval?

>Legrační na tom je
legrační jsi ty, nešťastný otrapo.

>obviňuje oponenta z napadání a přitom se tak chová sám
je rozdíl napadat argumenty a je něco jiného napadat jiné lidi. a ještě je rozdíl napadat chytré nebo naopak útočné hlupáky... v tom druhém případě lze předpokládat, že chudáček je opravdu chudáčkem, protože reaguje jako chudáček bez logiky a argumentů. jde tedy o hodnocení, ne o napadení.
holt když někdo nezná a neumí, tak nezná a neumí... s tím těžko pohneš. když je něco označeno jako typické pro spodinu, nejedná se o napadání, nýbrž o ukázku té neblahé vlastnosti, jíž se spodina (v diskusích) vyznačuje - minimum nebo nula argumentů, přesně jak bylo napsáno. klidně se tam můžeš také započíst.

>snaží vyvolat dojem, že mu jde o spravedlnost pro nevinné
vrcholně trapný žvást. až ty budeš plédovat pro spravedlnost, bude dobře tě také osočit, že se jen snažíš vyvolat dojem zájmu o spravedlnost?

>lidé jako on tak hlasitě volají po urychleném podepsání LS
bohužel spodina, která neumí číst co zde napsal 85/Joseph, bude i přes zcela opačné a opakované vyjádření proti LS žvanit, že jsem pro LS... fakt ses teď ztrapnil... několikanásobně.
i proti radaru jsem několikrát psal, jakož i obecně proti americké expanzionistické, neokolonialistické a militaristické politice... ale to debilovi snadno unikne. a pak mi falešně přisuzuje a vyčítá přesný opak toho, co zastávám.

>proč jim tak vadí Klausova podmínka
[velký smích] protože jim nevadí, jak už bylo mnou vícekrát vyjádřeno. to ovšem neandrtálec nemůže zaregistrovat, natož porozumět, a natož utvořit si pravdivý názor a pak i pravdivé námitky.

>Podle ovoce poznáte je
ano, už tě znám delší dobu. a vím, že jsi zde jen utíračem prdelí svých "kámošů", a tvé "myšlenky" jsou jen nekonzistentním kompilátem zdejších (pod)průměrných trendů myšlení, kterýžto balast doplněný o tvou primitivní agresivitu je zde tebou pravidelně rozplizlý do co největší plochy.

202491

12.10.2009 20:24

Disidentská rodina proti české státnosti. Kdo zastaví Havla, Uhla, Urbana?

RE: Jak funguje platnost smluv v pravnim state?

85.?.?.?

no ty aby ses nepřidal, šášulo [smích]
kdyby měli němci (nebo kdokoliv z historických válek) nahradit VŠECHNY škody napadeným národům, pak by zde nebyl ani jeden Ital a ani metr čtverečný Itálie, jakožto následovníka říše římské, ani kousíšek Francie a Anglie. a podobně by nemohl existoval ani jeden němec, protože pokud by někdo požadoval reparace 100% za zničený majetek a životy, pak život za život, rubl za marku... a němci by nemohli už vůbec existovat, ani v tom zuboženém stavu, v jakém byli po válce.
lze žádat jen tolik, kolik můžeš dostat... asi tak ti to řeknu.
a tvrdit, že bezpráví na nevinných sudetských spoluobčanech bylo přece součástí vyrovnání, je dost ujeté. chceš říct, že msta někomu něco vykompenzuje?
nebo chceš říct, že nakradený sudetský majetek fakt patří nějakému čechovi? že se někdo konkrétní postavil uprostřed sudetského statku a věřil tomu, že to patří jemu a jeho předkům, zatímco to budoval sudetský němec a generace jeho předků?! no tvrdit to jistě můžeš... snad proto, že patříš k těm zlodějům, proto tuhle jasnou lež podporuješ???
na tom sudetském statku nepatřilo zlotřilým čechům ani Ň. jenže si to ukradli, a případně i majitele zabili. to je přece správné, no ne? podle týpků jako jsi ty jistě ano.

konkrétní případ kousek od rodiště mého dědečka (byl čech):
Leština (těsně u Zábřeha na Moravě) – brutálně zmasakrovali na samém konci války 16 nevinných, převážně chudých a do té doby zcela bezproblémových a přátelských německých spoluobčanů. Někteří z těch Němců prý dokonce některým těm Čechům pomohli od nasazení v Německu (vyreklamovali je jakožto nepostradatelné zaměstnance).
Jednoho starého německého spoluobčana (cestáře) zabili nic netušícího na silnici... opravoval cestu, oni jen jeli kolem a rozsekli mu lebku rýčem. Jedné mladé holce nejdřív umlátili otce a matku, pak jí uřezali prsa, rozřezali tváře a vyřezali oči – přesto žila a v nemocnici než zemřela ještě označila viníky (jimž se za to myslím nic nestalo). Pak rozvášnění šli, sehnali po domech a samotách dalších přes deset civilů-sousedů + 2 německé vojáky, bosky je nahnali na pole za hřbitovem za obcí, mlátili je a kamenovali, zatímco ti si kopali jámu jakožto hromadný hrob (což nějakou dobu trvá...). pak je železnými tyčemi umlátili. sténali a volali o pomoc někteří ještě pár hodin... nikdo jim nepomohl, než takhle pomalu zemřeli. žádné zastřelení. prostě zběsilé nenávistné zvěrstvo (ačkoliv zvířata se tak nechovají a mají víc rozumu i citu). Nechápali to ani oba ruští velitelé, co se tam pak dostali.
dlouho se na tom místě plašily koně...

202301

12.10.2009 19:54

Disidentská rodina proti české státnosti. Kdo zastaví Havla, Uhla, Urbana?

RE: Jak funguje platnost smluv v pravnim state?

85.?.?.?

[oči v sloup] nešlo přece o přesně tutéž situaci! žádný příměr není 100%. zde šlo o toto: "evidentní zlodějna a rozdávání ukradeného majetku"... pomineme-li fakt vyhnání někoho, kdo tu žil stovky let. a paušálně, na základě kolektivní viny (to je protiprávní). i to je samozřejmě vadné a bolavé, ale životy už nevrátí ani němci čechům, ani češi němcům.
pokud jde o rozbombardování nějakých měst spojenci, to nejsem "ouzkoprsý", ale to je prostě fakt - naproti tomu němci nám žádná města nerozbombardovali. (přerušení komunikací kolem nestačilo? na konci války?)
co se týče posunu o x let zpět, myslím, že jsme z toho vyšli jako jedni z nejméně poškozených v Evropě (srovnej Polsko, Ukrajinu, Rusko, Německo i Británii). válčilo se skoro všude víc, než na našem území.
pokud bys nás snad chtěl zavést opět na nějakou boční (nepodstatnou) cestičku tvých úvah, že za všechno přece mohla Německá říše, že všechno rozpoutali oni, tak věz, že toto je sice fakt, ale byli za to poraženi a potrestáni. TOTO už je vyřešené. co ale není vyřešené (protože to nikdo nikdy neřešil, pomáhajíc si falešně odkazem na BD) je vyrovnání se s otázkou sudetských němců, kteří zde podle práva žili celá staletí, a pak je někdo okradl, a koho nezabili, toho vyhnali. přitom si troufám tvrdit, že 90% těchto obyvatel českého pohraničí nikoho nikdy nezabilo. tedy šlo o civilní oběti, o bezpráví, navíc ex-post, už po válce, kdy tito lidé neznamenali žádné vojenské nebezpečí. šlo o mstu. a aby to nějaký amorální hlupák omluvil sobě i dalším hlupákům, nazval tu mstu dekretem, zákonem. a najednou se ZDÁLO, že je to akt právní -jenže nebyl. byl i navzdory tomu dekretovému papíru protiprávní, v rozporu s obecným právem, s normalitou, jak ji vnímá každý spravedlivý člověk.
no a dál to znáš: zloděj=stát někoho okradl, pak to dal nebo prodal dalším (kteří dobře věděli, že jsou ve statku NE svém, ale sudetských němců =jiných vlastníků, kteří to generace budovali) a teď se těm, kteří to snadno získali (krádeží, resp. zadarmo nebo za pakatel od zloděje), nechce vracet ten cizí majetek. ono se to amorálním čechům zdálo jistě příjemné -získat něco zadara, bez práce. a stejně silně by jim teď bylo nepříjemné se toho nakradeného vzdávat. jenže červík ve svědomí hlodá, ale stále to tu máme, protože sami sebe obelháváme, že to bylo v pořádku, přece podle BD... jenže v koutku duše víme, že i ty BD nebyly tak úplně košer. no jo, ale když ono je tak nepříjemné to teď přiznat a něco vracet či odškodňovat.
a tak se to s námi potáhne dál. a nevyřeší se to, dokud k tomu někdo tu odvahu a sílu nesebere. protože věci se samy neudělají. oddalováním stylem "o tomto já odmítám mluvit" se ještě nikdy nic nevyřešilo.

202299

12.10.2009 16:04

Kolaps dolaru? Čeká jej „arabský naftový šok“?

RE: Ropa za Euro

85.?.?.?

>Velký podíl na jejich blahobytu mají tak moderní otroci ze zemí třetího světa.
---ano, o tom vím... tedy pokud chcete nazývat otrokářstvím pracovníky z asie, afriky a oceánie, kteří za nízké platy makají od rána do noci (nebo od noci do rána... na směny) bez jakéhokoliv zdravotního či sociálního zajištění, a samozřejmě bez odborů (ty by místní zaměstnavatelé nepřipustili... dle mě vcelku rozumně... to by se nikam nedostali a pořád by jen řešili nějaké protesty a paroubkovsko-škromachovské vymrčování či vydírání).
druhá strana téže mince ale vypadá takto: ty pracovníky do UAE nikdo nenahnal násilím, přišli sami, protože chtěli. tamní podmínky jsou pro ně výhodné, rozhodně výhodnější než v jejich původních státech. vydělají si na život (ekvivalent našich 10.000 Kč), něco pošlou domů rodinám, a po čase s tím seknou. kdyby zůstali doma, nevydělali by nic (v některých zemích není zaměstnání... peníze... jídlo). a tak je lepší takto pracovat na šejka, než sedět doma a s rodinou dobrovolně umřít hlady.

202287

12.10.2009 14:29

Michael Moore píše Obamovi

Moore je divný... a naivní

85.?.?.?

cituji:
"Podobně jako jsme to řešili my v roce 1776, Francouzi v roce 1789, Kubánci v roce 1959, Nikaragujci v roce 1979 a Východoberliňané v roce 1989."

on si snad myslí, že francouzská revoluce i takzvaná sametová (revoluce či převraty v 1989) byla spontánní akce lidu??!! -vždyť to je úplný nesmysl, naivní představa. skoro nic se neděje jen tak spontánně. občas se sice něco vymkne kontrole (dejme tomu ta Kuba), ale francouzská revoluce, ruská źidobolševická 1917 a převraty 1989-90 v Německu, ČSFR, Rumunsku rozhodně ne. i o spuštění válek (1. i 2. světová) lze mít důvodné pochybnosti.
Moore je vůbec takovej divnej... nejprve natočí dokument o tom, že 11. září byl podvod, inside job (což tak podle mě bylo), a pak píše Obamovi něco o prospěšnosti chytání strůjců toho atentátu v souvislosti s Afghánistánem. prostě není moc konzistentní.
nicméně má v hodně věcech pravdu, a je aktivní. jen bych si dal trochu pozor, aby to nebyl vyfabrikovaný budoucí hrdina lidu, podobně jako jistý dramatik Hejwl.

202278

12.10.2009 11:32

Disidentská rodina proti české státnosti. Kdo zastaví Havla, Uhla, Urbana?

RE: Jak funguje platnost smluv v pravnim state?

85.?.?.?

[smích] René, já se nešprajcuju! naopak jsem rád! jen ať si prezident vezme tuhle populární mánii českých amorálních lidiček za ZÁMINKU a ať Lisabonskou smlouvu nepodepisuje. já mu za ten taktický manévr tleskám už od začátku!
alespoň jej náš nevděčný tupý dav nebude hanět, že je to svévolný podivínský stařík, ale možná si jej za tu líbivou záminku budou konečně i vážit. sice je to pro špatný důvod (já mám jiné, ctnostné), ale výsledek je pro mě důležitý -nespadnout pod protektorát neomezených a nesmírně drzých bruselských politiků, demokraticky nevolených a po LS už jen stěží napadnutelných a odvolatelných. pak už by byli "legitimními" vládci, a náš (a nejen náš) národ zcela rozvrácen co do identity a časem i co do jeho kulturních odlišností a zvyků... až by nakonec zbyla jen plánovaná šedá multikulti masa, s čím dál větší příměsí muslimů a černochů. a pak už by nikomu nepřišlo divné, že křesťanská evropa se změnila na nekřesťanskou a posléze na muslimskou a buddhistickou, popřípadě na zcela roztříštěnou, pouze spotřební a de facto bez ušlechtilého náboženství, bez idejí. -a o toto asi někomu jde... oddělit lidi od duchovních výšin, naděje, ideálů, imperativů, a udělat z nich jen tupou vystrašenou masu, nejistou, v ničem nezakotvenou, tedy snadno ovladatelnou, řízenou novými knězi NWO.

202269

12.10.2009 11:17

Kolaps dolaru? Čeká jej „arabský naftový šok“?

RE: Osud U.S. Dollaru se bude odvíjet trochu jinak

85.?.?.?

před každým objevem si lidi mysleli, že to nejde. a pak najednou někdo přišel a ukázal jim, že to jde. to je nejlepší důkaz.
a nějaké teoretické zákony o zachování energie, přičemž ani pořádně nechápeme co to je... co je elektřina, magnetismus, všechny energetické částice ve vesmíru neznáme, nevíme, zda je nebo není další "prostor", jak přesně to může fungovat s černou dírou, zda máme duši a jak může fungoval mentální energie, pohybování předměty vůlí atd. -tedy: teoretické zákony o zachování energie, jsou úplně k ničemu, jen popisují něco do jakéhosi teoretického "řádu", škatulek, a dle dosavadních zjištění to zatím jaksi sedí. fungují jako brzda, jako zeď, za niž nelze... asi podobně jako tvůj rychlostní limit 100km/hodinu [smích] i ten se ti dnes zdá směšný, když jezdíš po dálnici 220km/hodinu.

kdyby se vynálezci měli nechat brzdit škarohlídy, co na ně posměšně pokřikovali, že to stejně nebude fungovat, nikdy by jejich vynálezy nevznikly, nešokovaly a nezměnily svět.
nejlepší důkaz je praktická ukázka... například, že žárovka bude svítit. překonávat dosavadní názory a objevovat něco nového, vždy o kousek dál, s ignorováním dobových konvencí, to je poslání a dílo lidského ducha/vůle.

202268

12.10.2009 10:43

Disidentská rodina proti české státnosti. Kdo zastaví Havla, Uhla, Urbana?

RE: Jak funguje platnost smluv v pravnim state?

85.?.?.?

jak souvisí nějaké statistické údaje o ztrátách s tím, že na konci války došlo k bezpráví státu skrze BD a doslova bestiálnímu chování davů? to vyhnání ze staleté domoviny a ukradení majetků dodnes nebylo ani zčásti řešeno, protože se chamtiví češi bojí, co je to bude stát (jak už jsem psal). je nezajímá spravedlnost, ale jen hamty-hamty udržet si ukradený majetek, když už ho jednou ukradli a rozdali si ho. svědomí jim sice cosi říká, ale hned to odbydou: "však snad máme neprolomitelné benešovy dekrety?" -jakoby BD a beneš byly zaklínadlem, které omluví jejich nedostatek morálky. NIKDO kdo vraždil nebo ukradl něco pod dojmem BD nebude před svým svědomím omluven (nikdo kdo vraždí podle zákona "iráčan je podřadnější než američan" také ne). -to jen podlehl tehdejší zlé psychóze... ale jakmile zjistil, že to není dobré, že kradené štěstí nepřinese, měl s tím něco dělat.
že někdo udělal nějaké škody (a je otázka, zda neudělaly spojenecké nálety na škodovku a jinde, škodu větší než celá doba protektorátu), takže jestli někdo udělal nějaké škody, neznamená to, že z mé strany uděláním jiného bezpráví a škody jsem tu škodu nějak napravil. z čehož plyne, že se jednalo jen o mstu (nazvanou právem), a to většinou o mstu na bezbranných a nevinných lidech... určitě neměli vinu ve vztahu ke škodám z bojů na konci okupace (a na začátku žádné boje v podstatě nebyly).
já chápu podělaný strach nynějších "majitelů", kteří vůbec nejsou majiteli... stali se jimi oklamáním od zloděje-státu (a možná neměli ani nic s vyháněním v sudetech). právo je ale někde jinde, než v emocích.
když cikán něco ukradne a pak ti ukradené "výhodně" prodá - nakonec tě označí a chytí, donutí tě to ukradené vrátit, protože ukradené nelze prodat. ty samozřejmě o něco přijdeš (věděl jsi, že tak levně to bylo jistě z nějaké čorky, i když tě cikán ujišťoval, že je to podle jeho názoru v rámci "práva", protože "ho ten stát 'dyskymynoval' a on si jen nahradil domnělou ztrátu, co mu společnost dluží". jenže to nesouvisí a nebude uznáno, jakož i tvé vědomé získání kradeného majetku. morálně nemůžeš obstát, i kdyby vstal nějaký nový beneš, a vydal dekret, že cikáni mají právo krást, jako vyrovnání za údajné křivdy či znevýhodnění.
už to chápeš?

202266

11.10.2009 23:25

Disidentská rodina proti české státnosti. Kdo zastaví Havla, Uhla, Urbana?

RE: Jak funguje platnost smluv v pravnim state?

85.?.?.?

Bartošku, bartošku... pěkně emotivní a blbé...
jaképak domáhání se otevírání šestileté okupace??? vždyť tohle probírá celý svět celou dobu od války - nepřetržitě v novinách, filmech, i soudy, odškodnění atd. (jen vyřízení věcí v opačném gardu, vůči sudetským němcům zatím nic moc). pořád jen samí zlí fašisté, kati, zvrhlí doktoři, esesáci a gestapáci... nic jiného, zdá se, v německém národě nebylo??? pročpak si na němce nyní zaujatě hubu otvíráte? proč by měl být němec arogantní a čech jemný a vzdělaný gentleman? vždyť takové umělé skupinové dělení naprosto neodpovídá realitě! jsme jen neustále očkováni, kdo je zlý, uřvaný a arogantní. cožpak to nevidíte?
navíc myslím ohledně druhé světové války proběhl i soud vítězů (Norimberský proces), vše co šlo bylo potrestáno, německý národ (jakkoliv zničen) platil dlouho reparace postiženým národům, a ještě dnes se občas najde nějaký vyvolený, co by na němcích rád něco pumpnul a udělal z nich mediálně upíry a zlo všeho světa.
nejsem pro LS, protože vidím, do jaké nesvobody a područí jakých diktátorů bychom padli. ale na rozdíl od vyděšených čechů vidím a musím objektivně uznat, že ve válce nezabíjeli brutálně a bezohledně jen němci, nýbrž že i spojenci se dopustili mnoha zločinů proti lidskosti (drážďany a mnohá další německá města, hirošima, nagasaki)... zde ale podmínky vyrovnání diktovali vítězové (což ale s pravdou nemělo co dělat... podobně jako v iráku ap.). i u nás se podobnou "spravedlností" můžeme pyšnit ohledně sudetských spoluobčanů - se spravedlností toto nemělo nic společného. a to i přesto, že si někdo myslí, že když vydá dekret, že pravdu přemaloval. a že když na tom bude dost dlouho trvat, že se bezpráví nějak zázračně přemění na dobro.
vězte, že KAŽDÉ zlo plodí zlo, a nezmizí jen tak samo od sebe. platí to i o tom českém. nicméně češi to neradi slyší a ucpávají si uši, zaštiťujíc se benešem. chtějí si holt nechat ukradené. podobně je to i s církevními restitucemi. právo je jasné. jen se jaksi nehodí do krámu, a cizí majetek se tak nějak už zabydlel v "našich komunistických" rukou... a nechce se mu zpět k majiteli... vždyť "co by nás to celé stálo!". ovšem okradení právoplatné majitele snad nic nestálo?!

202248

11.10.2009 21:37

Kolaps dolaru? Čeká jej „arabský naftový šok“?

RE: Ropa za Euro

85.?.?.?

Oracle, prosím tě, než tady budeš veřejně a takto autoritativním způsobem vyhlašovat podobné věci, buď tak moc hodný, a fakt se seznam se základními fakty! Arkan má totiž pravdu.


Kalifornie je nejlidnatější a třetí největší stát USA. Kalifornie je stát s nejvyšším HDP v USA. Tvoří celých 14 % ekonomiky Unie. HDP Kalifornie činí 1,4 bilionu dolarů.

Kalifornie se pyšní pátou nejsilnější ekonomiku na světě, včetně Spojených států. (tato informace může být už trošku "zastaralá", nicméně tomu tak bylo v roce 2002 a ještě i 2003, kdy Schwarzenegger začal řešit potíže s hotovostí).

Kalifornie je největším centrem počítačového průmyslu na světě, který je soustředěn v Silicon Valley. V Kalifornii se vyrábí nejvíce filmů na světě.

202242

11.10.2009 18:52

Kolaps dolaru? Čeká jej „arabský naftový šok“?

RE: Ropa za Euro

85.?.?.?

trošku přeháníš...
rozlišuj: je různý dluh - celkový, vnitřní, domácí, zahraniční... z hypoték) a je obchodní deficit.
čína má necelý bilion v amerických státních dluhopisech - viz tady píšou zcela přesnou sumu ke konci června 2009: 776,4 miliardy, v dubnu 2009 ještě 696 miliard USD.
k tomu nějaké papírové dolary a nějaké elektronické (kredity z obchodu). myslím, že se čína snaží se toho zbavovat co nejdříve, tedy asi nebude držet v penězích zbytečně víc než čtvrt bilionu USD. =pak se tedy jasně pohybujeme v případě číny kolem 1 bilionu USD v součtu (dluhopisy+hotovost). a když to podělíš nějakou průměrnou cenou nemovitostí (RD), dostaneš se na počet, které jsem napsal předtím. a tu cenu jsem bral dnes aktuální, z internetu, kde šlo v některých případech o úplně nové domy, zčásti ještě i nedostavěné. tedy už po poklesu cen (a většina z těch inzerátů nebyla z drahé Kalifornie, ale z Floridy a jiných méně lukrativních lokalit).

"Tak potom o čom sa bavíme?"
...nesmíš si informace (nebo dojmy) cucat z palce. to bys pak mohl začít mluvit třeba o trilionech a že si číňani koupí celý svět [velký smích]

202234

11.10.2009 16:50

Disidentská rodina proti české státnosti. Kdo zastaví Havla, Uhla, Urbana?

RE: Jak funguje platnost smluv v pravnim state?

85.?.?.?

souhlasím s tím, že svoboda je osel (mj. pro své absurdní útoky na prezidenta). ale je nesmysl, že by LS přinesla tebou zmiňované "lepší podmínky" pro církev při restituci. už dnes jsou totiž výrzaně horší, a přesto jsou právním státem tyto restituce bezdůvodně zdržované i po 20-ti letech od pádu totality.
zda prolomení BD někomu vadí, to nemůžu vědět, stejně jako ty. ale řekněme si to na rovinu: sudetští němečtí občané byli poškozeni a češi se tehdy k nim zachovali vskutku hnusně, jako zběsilý dav, nekulturní vzteklí psi (lynče, znásilňování, ubití, vraždy). nyní se s nimi měli nějak vyrovnat, a byl by klid. takto má kdejaký čecháček plné kalhoty strachu, aby někdo to dogma BD náhodou neprolomil. jde totiž o nectnou mstu a zlodějnu podobnou, jako bylo zabrání majetku jiným, krátce poté.
každopádně použití této záminky dnešním prezidentem kvituji jako vhodný prostředek - na něco jiného by amorální a lakomí a závistiví čecháčci neslyšeli. takto může na strachu ze sudetských němců snadno získat dav na svou stranu. a o to jde. zde to poslouží dobré věci.

202222

je vidět, že ti ležím v palici... máš se mnou asi velký problém, když se toho napětí musíš stále zbavovat kecama o pepkovi. no, jelikož jsi takto postiženej, budu tě z lítosti šanovat. ale příště už mě do těch tvých průjmů netahej, jo?
[mrknutí jedním okem]

202220

11.10.2009 10:19

Kolaps dolaru? Čeká jej „arabský naftový šok“?

RE: Ropa za Euro

85.?.?.?

>Áno, ale prečo zastavovať len pri Kalifornií, môžu predsa kúpiť celé USSA aspoň 2-krát
no, to si myslím, že je velmi přehnané tvrzení [velký smích] za bilion USD by si koupili (pokud by to mělo vůbec smysl) nějaké cca 3 miliony domků s menším pozemkem kolem (v ceně 200-400 tis. USD/kus). na skoupení USA to absolutně stačit nemůže.
nemluvě o tom, že aby mohli skoupit nějakou souvislejší oblast v Kalifornii, museli by být všichni tam ochotní prodat. což nehrozí, ani kdyby číňané nabízeli dvojnásobek ceny obvyklé.

202207

11.10.2009 02:26

Kolaps dolaru? Čeká jej „arabský naftový šok“?

RE: Ropa za Euro

85.?.?.?

ano, je to tak. snaží se o diverzifikaci.
UAE mají už jen menší část příjmů z ropy. většinu tvoří obchod, turistický ruch plus sektor služeb, developerské projekty, prodej a pronájem nemovitostí, rozvoj free zón, bankovnictví, rozjíždějí vlastní burzu.

202199

11.10.2009 02:07

Kolaps dolaru? Čeká jej „arabský naftový šok“?

RE: Pre pána Stworu

85.?.?.?

>>dokončení:
...
tím dojde k dvojímu efektu: ropa poroste na ceně (slábnoucí dolar znamená více dolarů za tentýž objem ropy) + snaha prodeje ropy i za jiné měny bude zrychlovat pád hodnoty dolaru kvůli relativní nepotřebnosti, nechuti obchodovat za něj - dolar poněkud zrychlí pokles své hodnoty.
nemůže to být ale příliš rychlé, protože by to poškodilo hlavní světové hráče, držící hodně dolarů (USA, Čínu, Japonsko i Rusko), a to si tyhle země nepřejí, tedy tomu svou spojenou silou zamezí. a jejich síla je jistě větší, než arabských zemí. (nemusí jít o vojenskou sílu, tu teď nemám na mysli).

osobně si myslím, že už od počátku krize je tohle souručenství hlavních hráčů domluveno -jestli si vzpomínáte, všichni evropští politici byli po spuštění krize z USA nabuzení a každý uvažoval o zbavení se USD a obával se defaultu dolaru. pak přišel summit, kde si to vyříkali, a najednou jako mávnutím kouzelného proutku evropští politici zářili a mluvili o tom, jak je třeba USA pomoci (cpali do nich nějaké miliardy hotovosti), a jednak se dohodli na těch poměrně nesmyslných "stimulačních balíčcích" do ekonomik. NĚKDO jim tam prostě vysvětlil, že default dolaru, pád ekonomiky USA je nevýhodný pro všechny, a že musejí amíkům pomoci a držet s nima.

202198

11.10.2009 02:02

Kolaps dolaru? Čeká jej „arabský naftový šok“?

RE: Pre pána Stworu

85.?.?.?

Myslím, že to není tak jednoduché, jak se vám zdá.

1) čína nic takového neoznámí, protože by tím způsobila prudký propad kursu dolaru, přičemž má za cca bilion dolarových dluhopisů a dolarů z obchodu. pokud by takovým neuváženým vyhlášením dolar klesl (dejme tomu, optimisticky) prozatím jen o 10%, čína by tak přišla "jen tak" o hodnotu 100 miliard amerických dolarů... a propad by mohl spíše akcelerovat.
dovoluji si odcitovat rozumná slova z článku na iHNed:
...Snaha o diverzifikaci a oproštění od amerických dluhopisů je ale běh na dlouhou trať.
...
Čína zatím nemá jinou možnost, než pokračovat v nákupu dluhopisů americké vlády, i když je už teď zdaleka největším věřitelem Spojených států. Napsal to dnes oficiální list čínské komunistické strany People's Daily, který vychází v angličtině a prezentuje názory strany zahraničnímu publiku. Diverzifikace čínských devizových rezerv tak podle listu bude zřejmě mnohem obtížnější, než si Čína představovala.

Čína samozřejmě nakupuje v Evropě i jinde po světě (jakékoliv solidní firmy, v krizi výhodně), dále zlato, euro... ale není schopna převést veškeré své dluhopisy v USD na zlato - tolik ho ani není na trhu (kdo by dnes prodával zlato?), a máme zde i jiné hráče, kteří také nejsou blbí a dolarů se ve stejné době zbavují, a podobným způsobem. s nákupy podniků v evropě zase tak úspěšní nebyli, protože v evropě existuje jakási předpojatost, averze vůči čínskému vlastnictví evropských podniků... tedy němci, francouzi, španělé raději prodají komukoliv jinému, jen ne číňanům. a euro je navázané na dolar, tedy při pádu dolaru by to nebyla také žádná výhra.

2) producenti ropy pravděpodobně vyhlásí, co říkáte (írán už ropnou burzu za euro má, a nic moc), ale ropa se bude i nadále obchodovat za dolary!!! proč? protože se jich budou všichni chtít tímto způsobem zbavovat. jak jinak? co si asi mohou koupit v USA? procesory od intelu, pár krámů od HP, Windows od MS, a pár blbých léků od amerických farmaceutických koncernů. nic víc. tedy musejí utrácet ty dolary v oběhu aspoň za ropu, což jsou poměrně velké objemy. a tím na tom budou samozřejmě prodělávat šejkové a případně i rusové, pokud za dolary budou prodávat, protože než ropu dopraví, než vyprší splatnost a než dolary za něco utratí, odepíší z objemu dodávky dejme tomu procento, dvě, tři... jen proto, že jde o inflační měnu. proto se jim také nelíbí dodávat ropu za USD, ale ono to kvůli setrvačnosti a objemu USD v oběhu jinak nepůjde. nebo jen velmi pomalu se to bude měnit.
tím dojde k dvojímu efektu: ropa poroste na ceně (slábnoucí dolar znamená více dolarů za tentýž objem ropy) + snaha prodeje ropy i za jiné měny bude zrychlovat pád hodnoty dolaru kvůli relativní nepotř...

Automaticky kráceno

202197

10.10.2009 23:51

Disidentská rodina proti české státnosti. Kdo zastaví Havla, Uhla, Urbana?

RE: jsme neuralgickým bodem Evropy

85.?.?.?

moc nechápu, proč (když jste tak ctnostný) máte potřebu do vojty neustále rýpat, a o jakých krokodýlích slzách to blemcáte? vojta nikoho nenapadal. že připouští určité vlastnosti jako hybatele vývoje a snahy, to ještě neznamená, že podporuje zlo. že slabí umírají, není vina vojtova ani těch silnějších, ale je to osud daný (řekněme) zákonem přírody. nějaké litování je možná přirozená reakce, jakási slabost, ale nic člověku prospěšného. kvůli tomu lidstvo nepřežívá, nýbrž díky tvrdosti, vůli po přežití, schopnosti manipulovat+motivivat jiné pro společnou obranu i osobní cíle a díky schopnosti získat potřebné prostředky pro sebe a svou rodinu. nic jiného přežít nepomáhá.

202192

ale to já přece vím, že rusko má DNES především suroviny a produkty zbrojního a leteckého průmyslu. jenže ne vše z ruska může jít do číny, a podstatné je tam také slovo "dnes". rusko si je své přílišné orientace na prodej surovin dobře vědomo, a vedení RF stanovilo cíle, aby tomu tak nebylo - rozvoj jiného průmyslu, výzkumu, vývoje a infrastruktury. k čemuž postupně dochází (viz například v krizi získaný Opel s jeho know-how).
všude, kde jsou lidé, tam jsou určité potřeby, tam je i nějaká snaha, aktivita (v krizi i větší, zoufalejší, než v ospalé prosperitě dneška) a práce si vyžaduje suroviny i odbyt, obchod.
Naopak -není příliš v zájmu Ruska, aby se jednostranně orientovalo na silnou Čínu. Čína je pro ně velký konkurent, navíc nebezpečně blízký, s dlouhou společnou hranicí.
Pro Rusko je tedy dobrou vidinou v budoucnu, že se její vliv a aktivity budou moci šířit do Evropy, ne do Číny.

202164

10.10.2009 12:48

Kolaps dolaru? Čeká jej „arabský naftový šok“?

RE: Základní problém dolaru je každoroční těžký deficit zahraniční ho obchodu , hlavně s Čínou.

85.?.?.?

>Budou se muset Američané uskrovnit a také začít něco vyrábět a přestat válčit, jiná cesta není!
---mám obavu, že lidé rozhodující v USA (a ve světě) nejsou takoví beránci, že by své miliardy dobrovolně strčili do trezoru, a řekli: tak si tady nečinně ležte, až pomůžeme prostým američanům a zdraví americké ekonomiky, pak vás zase vytáhneme a začneme znovu vydělávat na válce a největším byznysu s čínou ap.
je možné, že pružní pánové v nadnárodních firmách se přizpůsobili situaci a svůj kapitál přelili do číny, kde vidí, že se přelévá aktivita. -to je přece docela přirozené a já to považuju za pravděpodobné. Hong Kong, Tchaj Wan, Čína, Japonsko, Korea... to je nyní "vlast" těchto lidí. tu předešlou (působiště zvané USA) už ti nejinformovanější dávno opustili, protože tam byli tehdy, kdy šlo o reálně nejsilnější ekonomiku s potenciálem. nyní v USA púotenciál v podstatě není, a i kdyby malý byl, chatrný dolar je přílišným rizikem. Řekl bych, že na co používají USA je jen odbytiště pro přebytečné dolary - kupují za ně luxusní nemovitosti v nejlepších, nejbezpečnějších čtvrtích, a investují zbytečné dolárky i do zbrojního průmyslu USA a armádních podniků - prozatím Irák, Afghánistán, kde vidí možnost zisku teritoria pro své budoucí panství, ropná ložiska, produktovody, obchod... i s drogami. berou to prostě jako investici - používají armádu USA a její servisní firmy (BlackWater ap.) jako soubor prostředků k pronajmutí pro nějaké své strategické účely. prostě byznys.

Takže tohle ROZHODNĚ neskončí (nebo na léta se nepřeruší) jen proto, aby ONI pomáhali nějaké americké ekonomice - podle nich je americká ekonomika jen prostor, kořist, příležitost, ale patří američanům, tak ať si američané vyřeší problémy sami... proč by ONI řešili pauzou nějaké potíže?! jim jde o kšeft, a byznys se musí hýbat stále. a když ne tady, tak jinde, kam se přelila aktivita a prosperita.

202161

10.10.2009 12:05

Barroso se Sarkozym si oddechli: Třetí irské referendum nebude třeba

RE: Souhlasit ci nesouhlasit_

85.?.?.?

človíčku, jsem s vámi především proto, že jste napadán jakožto ne-příslušník zdejšího klanu. jste (zdá se) obyčejný uvažující člověk, všímavý, reflektující praktické změny z vašeho města a okolí, ve vztahu k EU, snažící se o neagresivní komunikaci. zdejší smečka se však (jako obvykle) seběhla a vrhla se na někoho "jiného", "cizího". svými typickými mudrlantskými kecy svrhu poučuje, a u některých známých individuí dokonce iracionálně a falešně podsouvá lživé nesmysly a reaguje nesmírně emocionálně (zatímco rozum typicky absentuje).

202155

>Pepku, ty's tady tak ještě chyběl
-Blbku, já jsem tady chyběl, možná víc než ty.
Samozřejmě, že můžeš nereagovat... což ale neděláš. Ovšem ty bys stejně nic rozumného nevypotil, takže jakápak diskuse... u tebe věc zhola nemožná. Jen tupá snaha o nadřazenost, posměch a izolacionismus, aby ti někdo nenarušil tvou chabou "víru". Přesně jak píšu.

202152

samozřejmě.
ale rozpad (vedoucích struktur) impérií nastává, lidé však zůstávají. tedy mají své potřeby a někdo se jich může ujmout a vymyslet nějaký nový marshallův plán. dodávky energií budou také potřeba, ať už to bude EU nebo něco jiného. a nějaké části se v tom nastalém zmatku mohou rády přimknout k v té době stabilnější, klidné síle. a tou by bylo u východních zemí pravděpodobně Rusko.
já si to nijak zvlášť nepřeju, ale jedinec jako já nemůže určovat chod dějin kontinentu.

202132

předesílám, že s aristokratem v mnohém souhlasím. s tebou jsem zatím tu příležitost neměl:

>co s tebou? Poradit si nenecháš, nápomocnou ruku odmítáš...
nějak nafoukanej, mistře, ne? ty máš někomu radit? někdo se tě prosil o pomoc? ty víš něco víc? fakt??? chováš se vůči němu jako k pacientovi...
>Nemusíš souhlasit ani s Mirdou. My si tady jenom sdílíme osobní názory a poznatky a pokud ti to nevyhovuje, nebo něčemu nerozumíš, zeptej se.
[velký smích] jak ušlechtilé... velkomyslné!
ale jaký by mělo smysl ptát se hrstky spiklenců, kteří se scházejí na jednom místě a navzájem se obohacují o nefiltrované teorie? =vytvářejí průměr ze svých schizofrenních dojmů sdělovaných navzájem, a cizí názory napadají jako sršni, jiným nadávají a ostrakizují je? takový postup nutně končí degenerací.
>Nikdo z nás tady v diskuzi nesnědl veškerou moudrost
to věru ne. ale bezpečně si to každý z té vaší grupy myslí. -viz ta tvá neodůvodněná nadřazenost v úvodu.
>Když se objeví na scéně vláda nadnárodních korporací a i samotná vláda státního útvaru je jí podřízená, tehdy již můžeme hovořit o fašismu. O fašistické diktatuře.
pouč se laskavě, co je to fašismus, ano? abys pak nemlel o něčem úplně jiném, resp. nepoužíval slova, která nechápeš.
mimochodem aristokrat má i zde pravdu -pokud ONI jsou chytří (a oni jsou), nebudou opakovat chybný postup, který se už nejednou osvědčil jako vadný a neživotaschopný. tedy už žádný fašismus ani komunismus. tudy cesta nevede.
>>...já podobnou myšlenkovou domýšlivostí netrpím.
>Jak jsi na tohle přišel? I já se tady v diskuzích učím a přiznám se, někdy i čučím.
čemu se učíš? chechotu? nebo nadřazenému poučování mixnutému s ironií? jo... to by ti snad šlo. ale nemáš na to. resp. někdo se pak může smát tvým názorům (tak suverénně vydávaným za pravdu) a hlavně tobě, za ty tvé rádoby-zkušené pózy [velký smích] poradil bych změnu stylu, ale vím, že bych radil zcela zbytečně, protože nemáš ani na tu sebereflexi.

202130

přesně tak, podobné jsem se dočetl už na http://czech.ruvr.ru/index.php?lng=cze

Rusům to nevyčítám... sledují své zájmy, což je přirozené:

-oslabení jejich konkurentů jim přinese RELATIVNÍ posílení (a země EU to násilné zglajchšaltování opravdu oslabí ekonomicky i jinak).
-zavedení jedné vlády na území EU jim poskytne výhodu lepšího vyjednávání s jedním pánem (viz nadstandardní vztahy s Německem, a podobná struktura jako mají oni v SNS). plus obchodní přístup skrze EU i tam, kam jejich kontakty a smlouvy zatím nesahaly.
-založení EU-federace a evropské armády by časem znamenalo vyšachování či zrušení NATO, což může Rusku jen vyhovovat - oddělilo by to zřejmě USA od evropských zemí, tedy by z nepříjemně spojeného silného protivníka vznikli dva o něco slabší. krom toho by se jim už přes evropské "suverénní" země amíci nesrali až na jejich předzahrádku.

a případný rozpad impéria EU by Rusku také nevadil... případná snadná kořist, posun vlivu.

202117

09.10.2009 14:49

Disidentská rodina proti české státnosti. Kdo zastaví Havla, Uhla, Urbana?

RE: Jak funguje platnost smluv v pravnim state?

85.?.?.?

>Ke Klausovi se vyjadřovat radši nebudu...to co dělá je promyšlená sabotáž české zahraniční politiky a nic jiného.

je-li to, co dělá české ministerstvo zahraničí a vláda s parlamentem vlastizradou, pak díky bohu za někoho (prezidenta), který těmto fatálním vlastizrádným krokům brání, respektive je maří jak jen může.

http://dotsub.com/view/d25a9402-c339-4603-af2b-5449e4dd4d1b

202101

09.10.2009 13:05

Disidentská rodina proti české státnosti. Kdo zastaví Havla, Uhla, Urbana?

Proč? Klausův vzdor má svou cenu!

85.?.?.?

>Copak si vážně myslíte, že Klaus může něco zastavit? Uvědomme si, kdo jsme a co jsme. Role našeho 20letého státečku je vždycky...
děvenko, když ty máš pocit méněcennosti, že nic neznamenáš a žiješ v zemi, která je jen z milosti jiných samostatnou, to je tvoje věc. nemysleli si to ale naši dědové, kteří tu zemi obnovovali po staletích v objetí německého živlu. a nemysleli si to ani dávní předkové, kteří při boji o své místo na slunci a o český stát padali osobně mrtví, aby česká země a jejich potomci žili ve svém. neřekli si, že jsou jen hrstkou uprostřed germánů a jiných divochů. -to ty zemřít nemusíš, ale i pouhé uvědomění si, že jsi češka, ti přivádí na mysl depresivní a poraženecké myšlenky, že nic neznamenáš a nedokážeš... přitom se po tobě nechce ani žádný boj, snad jen podpora jednoho bojovníka, svého prezidenta, jehož podpis (a budeš se divit) je v rámci veřejně stanovených pravidel pro uzavření LS opravdu nutný.
možná že momentálně nemáme kvalitní ideje, protože jsme je vědomě nebo z hlouposti sešrotovali (a budeme je muset znovu někde vyšťourat a slepit). možná že nemáme ani dost kvalitních lidí. ale on po nás nikdo nechce, abychom dobyli evropu. možná by pro začátek stačilo, uvědomit si, že jsme lidé, češi a chceme jimi i zůstat... a pokud možno poctivými lidmi. a nepřipustit zničení svého národa i jiných národů, když to nebezpečí jasně vnímáme. (kdo je slepý, ať je samozřejmě slepý).
jde o dobrý osobní postoj každého jednoho. a z milionů těchto osobních postojů se pak skládá něco jako dobrý národ a hrdost.

jsi čech, čech, čech, tak si toho važ,
jsi čech, čech čech, tak narovnat se snaž,
jsi čech, čech, čech, tak čechům dělej čest....


Rezignovat na svou budoucnost je to poslední.

202094

09.10.2009 12:43

Současný Irák: Policejní stát vytvořený Amerikou

RE: Aky policajny stat?

85.?.?.?

celkem trefná reakce na to udělení nobelovky za mír je zde.

202092

09.10.2009 12:37

Irové: tak jsme vám to pro*$#li

RE: Teraz sa nepridám k všeobecnému odsudzovaniu LB. Snažím sa vidieť svet

85.?.?.?

jedna věc je psát "Peace s tebou".
druhá věc je to myslet vážně, neironicky.
a třetí věc je mít s tímto přáním sladěné i ostatní své myšlenky a skutky.

202091

08.10.2009 23:15

Irové: tak jsme vám to pro*$#li

RE: Teraz sa nepridám k všeobecnému odsudzovaniu LB. Snažím sa vidieť svet

85.?.?.?

zbytečně diskutuješ a opakuješ už řečené. a navíc s jansmithem nemám zájem se dohadovat, protože tě mám za takového směšného podržtašku jarmilky a podobných existencí zde. že bych se s tebou někdy v něčem shodl, to by musel být fakt zázrak. nejspíš proto, že i kdybych napsal, že hovno je hnědé, ty bys už jaksi z povinnosti měl potřebu mě negovat a vysvětlovat mi, že je někdy i žluté.

202046

08.10.2009 23:05

Irové: tak jsme vám to pro*$#li

Skvěle, pane prezidente!

85.?.?.?

Klaus postavil další překážku Lisabonu. Chce ke smlouvě připojit dvě věty

pan prezident je skvělý hráč, ale já (na rozdíl od televizních komentátorů a zmatených politiků) vím přesně, co on tím sleduje!
:
1) země EU ratifikovaly nějakou Lisabonskou smlouvu
2) v průběhu tohoto procesu vznikla nová situace kolem Irska a to si vymohlo dodatečné výjimky/záruky. EU je Irsku nerovně přislíbila, ale předešlé země, které LS už ratifikovaly, u těch se hlasování už neopakovalo (ani referendem, ani v parlamentech), ačkoliv je LS nyní již změněná, nerovná.
3) po přijetí LS v Irsku prezident Klaus záměrně vznáší také podobné dodatečné požadavky, již v průběhu hlasování
4) francouzi jsou proti a jiní evropští politici také, připouštějí jen právně nezávaznou deklaraci, aby Klause nějak odbyli... vlk se nažral a koza zůstala celá (s čímž Klaus nebude souhlasit). prý totiž nesmí do smlouvy přidat ani čárku, aniž by se o ní muselo znovu hlasovat
5) pokud tedy Klausovi nevyhoví, on nepodepíše, jak řekl, a poukáže na fakt, že Irům změny udělali a jemu v podobné situaci ne. pokud Lisabonskou smlouvu dodatečně změní, Klaus poukáže na to, že jde přece již o jinou, upravenou smlouvu, a že o té by musely znovu hlasovat všechny členské země. což bude buď pokoření evropských zemí a ono to bude muset všude znovu projít schvalovacím procesem (a jestli i pak Klaus podepíše, je ve hvězdách); nebo to s tou úpravou už neprojde (někde... třeba v Irsku nebo Británii to odmítnou) a pan prezident dosáhne toho, co chce (LS nebude platit).
minimálně dosáhne zdržení - nejprve se bude čekat na náš ústavní soud a potom na dohadující se europolitiky. jen škoda, že to časově trochu neposunul... až někam ke konci projednávání u Ústavního soudu. ale to by možná někdo viděl jako už příliš křečovitě časovanou obstrukci. proto asi takto "brzy".

každopádně upřímně tleskám!
[smích]

202045

08.10.2009 18:53

Irové: tak jsme vám to pro*$#li

RE: Teraz sa nepridám k všeobecnému odsudzovaniu LB. Snažím sa vidieť svet

85.?.?.?

jsem absolutně stejného názoru jako vy - na Havla, Klause a kuponovku.
kuponová privatizace byla prostě jen jedna z možností, jak privatizovat komunisty znárodněný majetek do soukromých a motivovaných rukou. byl to způsob teoreticky spravedlivý a funkční. že praxe se od teorie odchyluje, to ví každý dospělý... že nic není ideální. a že zákony nejsou schopny postihnout každou myslitelnou situaci v budoucnu, to je jasné taky.
takže z výčtu klausových negativ o jednom bodu (viz váš příspěvek) bych klidně vyškrtl i ten jediný. Klaus podle mě (a nezaujatých lidí) nevymyslel kuponovku proto, aby toho mohli darebáci zneužít, ale proto, aby vymyslel svou originální cestu a byl slavný jako novátor a skoro-génius. že se v té slavné kupónové privatizaci objevili i podvodníci (fondy Harvardské či Trend), za to on nemohl a nemohl ani ručit za neviditelný a předem neodhalitelný morální profil každého majitele či člena představenstva každého fondu... žádný tvůrce jakékoliv privatizace nemůže předvídat, kde se objeví nějaký zločinec a zákonem tomu předejít. zákonem se totiž potenciální zločinci neusmrtí ani neizolují. když chtějí, vždy si cestu zločinu najdou... i v rámci jakékoliv legislativy.

202032

08.10.2009 12:51

Irové: tak jsme vám to pro*$#li

RE: Patříš k nim, že?

85.?.?.?

drahý Václave Semeráde,
koupit jsi mohl, ale NEMUSEL (kuponovou knížku).
investovat kupóny z ní jsi mohl, ale nemusel -nikdo tě nenutil).
pokud jsi investoval, stal jsi se investorem, a na trhu nejsou ochrany pro všechny hloupé investory. -investuješ-li špatně, proděláš. pokud dobře, vyděláš. je to ale na tobě -i rozhodnutí, i riziko v plném rozsahu.
pokud v soutěži s lepšími soupeři prohraješ, je to snad nějaká "vina" soupeřů, že byli lepší než ty? měli by ti svou výhru vrátit? a proč? a jak jejich (i tvá) činnost souvisí s cikány? ukradli ti peněženku? nebo autorádio?
jsou cikánské zlodějny dle cikánské filosofie. to ale nemůžeš ani srovnávat s trhem, s burzami. tam jeden vyhraje na úkor druhého, ale rozhodně to není zlodějnou, ale šikovností a rychlostí v rozhodnutích. tvůj úsudek nebyl dost chytrý a tvé reakce nebyly dost pružné -tedy jsi prohrál. -ne že bys byl okraden. pustil ses do oblasti, kde jsi naprosto neuspěl. kvůli svým rozhodnutím (viz začátek tohoto příspěvku).
tak nikoho neosočuj z krádeže a nespojuj to s nějakými tmavými kočovníky. na burze a v byznysu operují chytří pánové, a mnohem sofistikovaněji, než aby primitivně kradli.
já jsem se k nikomu nepřiřadil. já jsem prostě jen v té soutěži uspěl líp než ty. a nešlo rozhodně o soutěž v kradení.

202018

06.10.2009 13:17

Heil EU!

RE: Marjápana?

85.?.?.?

no matrix je bezesporu zárukou serióznosti [chechtot]
jinak je dobře si uvědomit, co zde bylo dřív:
máme zde proroctví z počátku našeho letopočtu, vztahující 12 hvězd evidentně k dvanácti izraelským kmenům, kterých tolik bylo už ve starověku na zcela jiném území než evropském.
a pak je tu o 20 století později nějaká unie, kde dřívější počet států, které ji tvořily, byl náhodou dvanáct (a měnil se, až dosud). jde ovšem o evropské státy a nikoliv o 12 kmenů izraelských ...to ani největší fantasta nemůže myslet vážně, že evropskou dvanáctku tvořil vždy jeden z izraelských kmenů, že?
a o naprosté hlouposti, ba přímo pomatenosti a nepodloženém fanatismu svědčí snaha podstrkovat pod 12 hvězd na vlajce EU pannu Marii [velký smích] to už mi přijde tak nespojité a křečovité, že se zdá, že dotyčný utekl z psychiatrické léčebny. ovšem on se překonává -z této své nepodložené, zcela náhodně smyšlené konstrukce dovozuje, že EU je prý dílem katolíků [velký smích] takže k tomu nemám už co říct... jen široký, shovívavý úsměv.

201851

05.10.2009 17:37

Irové: tak jsme vám to pro*$#li

RE: zdekovan budete ze statnich dotaci

85.?.?.?

vážený editore,
to, co vy nazýváte informační hodnotou, zde nemá asi 50% všech příspěvků, a to právě z řad těch, kteří jiné svrchu poučují o jediné pravdě a komandují... na což jsem poukázal. kromě jiného sděluji, že když se zabedněnec bude uzavírat informacím a vlivům, bude už úplně degenerovaný. -což je myslím nepopiratelná pravda a je to jakási užitečná informace, zvláště pro ty, kteří se podobným způsobem chovají.
pokud vy toto upozornění považujete za informaci nulové hodnoty, pak se můžete s chutí pustit do mazání oněch 50% všech příspěvků, z nichž některé neobsahují ani tak málo, zato však OPRAVDOVÉ osobní výpady se záměrně dehonestujícím oslovením.
mé "výpady" nebyly rozhodně "osobní" -proč je tak tedy nazýváte? osobní znamená na konkrétní osobu. a výpad znamená výpad, ne můj názor nebo dojem ze zdejší diskuse.
snažte se (ač je to pro vás možná těžká šichta) o větší otevřenost a objektivitu.

201783

05.10.2009 16:35

Barroso se Sarkozym si oddechli: Třetí irské referendum nebude třeba

RE: tak konečně jsem začleněni pod 12 kmenový prapor

85.?.?.?

na iHned nic necenzurují, pokud vím.

201774

05.10.2009 16:34

Irové: tak jsme vám to pro*$#li

RE: zdekovan budete ze statnich dotaci

85.?.?.?

>já jsem ten příspěvek vůbec nepsal
no tady se teda dějí věci... už se tady vyskytují i zloději identit a matou lidi. -co to komu může přinést? je to ubohé...
nicméně ubožáků je tady poměrně dost, a to mezi skalními, kteří nabývají dojmu, že jim to tady patří, jakož i že mají patent na jedinou (zdejší) pravdu. a takoví zabedněnci (když se ještě víc ohradí proti informacím a vlivům) se stanou úplně degenerovanými jedinci.

(Nulová informační hodnota, pouze osobní výpady. Navíc už od začátku měsíce máte už 17 příspěvků. Nárok máte na 10. Další podobné vám pouštět nebudu, ledaže by přispěly k diskuzi fakty a neobsahovaly výpady. Editor)

201773

05.10.2009 16:05

Irové: tak jsme vám to pro*$#li

RE: Patříš k nim, že?

85.?.?.?

opravdu? Klaus nutil státní banky dávat někomu špatné úvěry? OPRAVDU? a jak ses to dozvěděl? můžeš to nějak (jakkoliv) prokázat? a žes ho tedy nezažaloval, když seš tak dobrej?!
já jej jako ekonoma uznávám, a takových lidí je spousta. nejen že to studoval, ale dokonale to i pochopil. a nejen to... jeho přehled a nadhled je obrovský. -zřejmě na rozdíl od tebe a tobě podobných. ale to nevadí... ne každá řadová ovce musí být vzdělaná a mít v palici jasno. když ti to ale pomůže, ulev si a zanadávej si na člověka, s nímž se nebudeš nikdy moci ani rovnat. kdejaký kašpar je chytřejší než studovaní lidé s bohatou praxí, a dokonce než prezident republiky - to se divím, že nezvolili tebe, když máš takové široké a hluboké znalosti!?! jsi asi neprávem zneuznaná nula...

201770

05.10.2009 14:39

Irové: tak jsme vám to pro*$#li

RE: Patříš k nim, že?

85.?.?.?

to ale není pravda!
každý mohl za 1000 Kč koupit kupónovou knížku, nebo nemusel investovat vůbec nic.
každý šikovný mohl vydělat minimálně 20 tisíc korun. někdo ale jako hlupák důvěřivě strčil své kupony fondu, který byl pak po letech vytunelován. o své peníze ale přišel svou laxností, naivitou a pasivitou. když koženého fondy NĚKOLIKRÁT vyzývaly občany, že si mohou vybrat zisky, tj. odprodat svůj podíl ve fondu, NĚKDO to s velkým ziskem udělal, ale někteří tupci to holt neudělali a říkali si: "však ono nějak bude... třeba to ještě poroste". -anebo taky ne. takto hloupě a nezodpovědně se obchodník-držitel cenných papírů nemůže chovat. na trhu existuje jak možnost vydělat, tak můžeš svou váhavostí o všechno přijít. kdo přijde pozdě, většinou prodělá. je zásada: každý nečekaný zisk vyber. a ještě jiná zásada: nebuď nenažraný.
proč "bolševická mafie"? vždyť znám spoustu podnikavců, co po mně chtěli kupónovou knížku. osobně znám kamaráda, co jich skoupil desítky, a vím na 100% že nebyl komunista.
proč říkáš že bez zákonů? vždyť na to zákony byly. některé sice možná volnější, někde bylo něco opomenuto, ale NEEXISTUJE zákon (zvláště u tak rozsáhlého a složitého i nového procesu), který by pokryl všechny situace. co dělá člověk, tam se vždy na nějakou drobnost zapomene nebo se najdou vykukové, kteří najdou skulinku v rámci zákonů. je snadné nic nedělat a ex-post vše kritizovat. po bitvě každý generálem... ale je to hrozně trapné.
Klaus není beránek, je zvnějšku ješitný (každý máme nějaké chyby), ale je to inteligentní, studovaný pán, který to má v hlavě VELMI DOBŘE USPOŘÁDANÉ. ví která bije, vidí souvislosti a tím pádem vidí trošku dál než většina plebsu.
je proto prezidentem České republiky, a slušný člověk by jej měl respektovat alespoň proto... alespoň základní úctu. a ne aby každý debílek, který má díru do prde*e a který prezidentovi nesahá ani po kotníky, na něj štěkal, jako by spolu pásli husy. většina sprostých občanů si svého prezidenta ani nezaslouží, protože jej nedokážou docenit... ve své malosti vůbec do věcí nevidí. to ukáže až historie... jak už se to u výjimečných, výrazných osobností stává.

201767

05.10.2009 14:15

Irové: tak jsme vám to pro*$#li

RE: zdekovan budete ze statnich dotaci

85.?.?.?

kdepak! FEMA tábory už jsou v USA vybudovány. a v EU se jistě také podobná zařízení nacházejí, a zbytek pánové dobudují, jakmile budou mít Evropskou federaci pod palcem.
ono totiž jestli to bude za 40-50 let nerozhoduješ ty svým odhadem, ale rozhoduje to situace ve společnosti. jakmile se začnou lidé bouřit, bude nutno to nějak řešit. okamžitě -ne až za 40 let.

201763

05.10.2009 13:19

Irové: tak jsme vám to pro*$#li

RE: Na jedne strane se stavi , na druhe se zase boura.

85.?.?.?

bartošku, proč lžeš a záměrně mateš? (tak hloupej zase nejsi, abys nechápal to, co jsem ti už jasně napsal).
>socky vydelavaji tak 10 000, prakticky vsechno zdanene penize utrati a nic neodepisou na danich
---a kolik by měli odepsat ze základu daně? 1) jsou zaměstnanci, ne podnikatelé (ale mohou být... nikdo jim nebrání!) 2) už umožněné odečty způsobí, že takoví vůbec neplatí daň. pokud někdo platí 0 Kč, k čemu by mu byly ještě odpisy? mysli trochu, než píšeš.
pokud jde o DPH, tam zaplatí větší sumy bohatí, protože z většího platu víc utratí. to je snad zřejmé i tobě, ačkoliv děláš chybu v částce 2000 DPH z 10000 Kč platu - většina nákupů socek je v 9% sazbě DPH.
podobné je to se spotřebními daněmi (benzín, alkohol, tabák). samozřejmě platí slniční daň podnikatel, ne zaměstnanec. a pokud jde o daň z nemovitosti, tam se opět stát vydovádí na bohatších, protože chudí nemají nemovitosti, a platí jen drobný podíl za panelák. bohatý platí trest za to, že se snažil, něco ušetřil a pak postavil. každoročně.
dále je nutné si uvědomit, že kdyby nebylo bohatých, neprodalo by se tolik zboží, aut a podobně. tedy by se muselo méně vyrábět a méně lidí by bylo zaměstnáno, a z menšího HDP by byl menší rozpočet... ovšem paradoxně více pijavic přisátých na něj.
co se týče vlastnictví aut, i socky dnes mají auta a jezdí po všech silnicích a dálnicích. platit tedy musejí všichni, protože kromě osobních aut jezdí TIRáky, dopravující sockám i nesockám zboží do obchodů, aby měly co jíst. a cizí nákladní vozy odvádí mýtné do společné kasy, ne jen pro bohaté. naopak rozpočet rozkradou socani na úplatky důchodcům a "sociálně potřebným"... a ještě nás na toto prožírání zadluží.
ty tvé zmatené výpočty neřeším.

201756

05.10.2009 12:44

Irové: tak jsme vám to pro*$#li

RE: Na jedne strane se stavi , na druhe se zase boura.

85.?.?.?

>Hovadina je, když si přisuzuješ právo posuzovat
---jenže já to právo mám [velký smích]
>Hovadina na kvadrát je, když se pokoušíš tvrdit, že kapitalista nikoho nevykořisťuje. Vykořisťování obecně znamená bezohledné, nespravedlivé využívání, většinou druhého člověka
---pak jsi vykořisťovatelem i ty a každý, protože všichni někoho využíváme. je to takový symbióza.
>Vykořisťování znamená bezúplatné přivlastňování si nadhodnoty, to je části dělníkovy produkce jeho zaměstnavatelem
---a můžeš mi laskavě vysvětlit, proč by to ten zaměstnavatel dělal, kdyby z celé té firmy neměl mít zisk?!! a kdyby se na to logicky vykašlal, kolik lidí by nemělo ani tu svou mzdu?
jsi zřejmě komunista, který si myslí, že nadhodnota patří proletariátu [chechtot] -viz také ta rudá pěst na tvém odkazu. jsi zřejmě dost zoufalý (i když se bůhvíproč bráníš tomu, že jsi nešťastný). kéž by ti to tak ještě myslelo i v souvislostech, abys pochopil, co pro tebe ti "zlí" kapitalisté dělají, a že se bez nich neobejdeš. sám bys nevymylel ani výrobek, ani bys jej sám nevytvořil, ani bys jej nedokázal prodat a zařídit si vše potřebné kolem. -je opravdu smutná podívaná, když vidím jednoduché názory tupých proletářů, kteří by rádi zakroutili krkem všem bohatším, ale nedochází jim, co potom... že by se připravili i o to, co mají, a bylo by jen hůř.
jestli ti to ještě nedošlo, to s těmi otroky je pravda, a nic s tím nenaděláš. NIKDO s tím nic neudělá: jsou páni a jsou otroci -je jedno, jak se jim říká, jestli poddaní nebo proletariát nebo dělníci. v podstatě jsou prostě páni a jsou otroci. bylo to tak v otrokářské společnosti, ve feudalismu, v ranném kapitalismu, dokonce i v socialismu, je to tak nyní a bude to tak vždy. a zkus pouvažovat proč. jestli to náhodou nebude rozdílností ve schopnostech, bez nichž by se ovšem neobešli ani ti otroci a měli by se ještě hůř. sám nedokážeš nic lepšího. kdybys dokázal, už bys to dělal.

201751

05.10.2009 12:16

Irové: tak jsme vám to pro*$#li

RE: Patříš k nim, že?

85.?.?.?

nech těch hádek s křivými argumenty.
1) nikdo tebe ani tvého otce nenutil investovat do kupónové knížky ani 1 Kčs!!!
2) dát peníze do fondu Koženého ho také nikdo nenutil -mohl i jinam nebo přímo do podniků, kterým věřil, že vytvoří zisk.
3) znám lidi, kteří Koženému dali peníze do fondů "jistota jedenáctinásobku", a dostali ještě více, než bylo garantováno.
4) když se bavíš o Klausovi, bav se o Klausovi a nevyřvávej tady něco o zloději Koženém. Tvoje ztráta je důsledkem tvé nepružnosti a hlouposti. NIČÍM JINÝM.
-já jsem třeba na kupónovce neprodělal, a to z jednoho prostého důvodu: nedal jsem do první vlny ani tu tisícovku (tu mi První investiční půjčila a splatila si to z dividend prvního roku). a později jsem prodal svůj podíl na fondu za výhodnou cenu, která převyšovala desetinásobek.
ve druhé vlně jsem díky nucenému odkupu či převodu některých akcií do neobchodovatelných přišel i já o část akcií, ale zbylé akcie jsem opět prodal za více než desetinásobek vložené tisícovky.
Bylo množství lidí ještě mnohem šikovenějších.
I ty ses mohl stát žralokem, ale zůstal jsi tím pasivním malým. -tak čemu se divíš?

Jinými slovy - kupónovka podvod nebyl, protože KAŽDÉMU umožnila získat tehdy nezanedbatelných 20 tisíc korun z vkladu 2 tisíce Kčs. Toto je ziskovost 1.000% během cca dvou let. a kdo si od spoluobčanů odkoupil více kupónových knížek, mohl se stát relativně bohatým člověkem. jenže to chtělo inteligentní a aktivní přístup, a ne hloupého ufňukance.
>parchante!
---a nenadávej laskavě! [smích] manipuluješ totiž ty a ne já! -řeč byla o někom jiném a tvé zhodnocení privatizace je vysloveně vylhané, jak jsem ti právě dokázal.

201746

05.10.2009 02:06

Irové: tak jsme vám to pro*$#li

RE: Na jedne strane se stavi , na druhe se zase boura.

85.?.?.?

no jasně! můžeš ty údajné "hovadiny" konkrétně odcitovat?
za tvoje neštěstí může samozřejmě někdo jinej - zlej kapitalista, já, každej bohatší. JEN NE TY SÁM, že?
když osud podle tebe není, jak si vysvětluješ, že se někdo narodí jako mrzák, zatímco jiný je zdravý a velmi schopný?
pokud si pravidla určují bohatí (je jich 5%? 10%?) můžeš mi laskavě říct, jak to, že si 90% bIbounů demokraticky neodhlasuje něco pro sebe lepšího? dosud tu šanci měli. (po LS asi už ne...).
když bohatství dělá právo stanovovat zákony a pravidla výhodná údajně pro bohatší, proč se tedy pořádně nesnažíš stát se tím bohatým a mít se líp? proč místo toho jen kňučíš, že tě někdo vykořisťuje, a protože tak trpíš, máš sociální cítění???
ano, zde je další debata zbytečná. ještě bys mě obvinil za tvoje IQ, nebo že jsem tě okradl.

201707

04.10.2009 23:08

Irové: tak jsme vám to pro*$#li

RE: Na jedne strane se stavi , na druhe se zase boura.

85.?.?.?

ale ne-po-ví-dej! [velký smích] on tě někdo ožebračuje? jak to dělá? že prý zlý kapitalista? a proč se necháš? proč k němu chodíš, aby tě mohl ožebračit?

k tomu druhému (závisti a nenávisti): chápu, že když někdo zjistí svou podprůměrnost, mizerné schopnosti a vidí tomu odpovídající nízké ohodnocení, že to zamrzí. ale to je osud. netřeba si vztek za méněcennost vylévat na těch šťastnějších.

nic mi neříkej o "volání po spravedlnosti"! spravedlnost jednak neexistuje (ta rovnost, kterou máš asi na mysli). a pokud alespoň přibližně ano, tak spočívá právě v tom, že každý má přesně tolik, kolik užitečného a světem oceněného dokáže vytvořit nebo zorganizovat.

201691

04.10.2009 22:53

Irové: tak jsme vám to pro*$#li

RE: Klid,

85.?.?.?

>Nazdar pepku, ze který díry jsi zase vylezl?
nazdar bIbečku! z jaké díry jsi vylezl? z té hnědé, co? no nechyběl jsi mi... bylo by lépe, kdybys spáchal harakiri.

mě nic nerozrušilo, to ty jsi nějak nadržený. mně jen vadí, když se primitiv tvého ražení naváží do člověka jako Klaus, kterému nesaháš ani po kotníky. a ještě když jej škatulkuješ zcela špatně, jako už mnoho idiotů před tebou a jistě i po tobě. -ale v tvém případě to budu tolerovat, protože ty za tu svou stupiditu asi nemůžeš. vem si prášek, jo?

201689

04.10.2009 22:48

Irové: tak jsme vám to pro*$#li

RE: Teraz sa nepridám k všeobecnému odsudzovaniu LB. Snažím sa vidieť svet

85.?.?.?

já tady nic nahraju, a ani komedii ne... na to jsou tu jiní komedianti.
když nemáš co říct a jen prostě nesouhlasíš, buď nic nepiš nebo napiš: "nesouhlasím". to postačí. tvé výlevy chuděrky okradené a zhrzené nikoho nezajímají... vážně.
každý má přesně tolik, kolik si zaslouží a vybojuje. na tom nic nezměníš ani svým křivením a manipulováním ani nějakým brekem.

201688

04.10.2009 22:39

Irové: tak jsme vám to pro*$#li

RE: Na jedne strane se stavi , na druhe se zase boura.

85.?.?.?

drahoušku, ty jsi řešil cosi v USA. já jsem se bavil o Evropě, speciálně ČR a takzvané "rovné" dani, která vůbec není rovná, nýbrž v důsledku nerovná, výhodná pro chudé a nevýhodná pro aktivnější a schopnější. TO JE FAKT.
daň je sice 15%, ale pro nejnižší příjmové skupiny výjimečně 12%, a ještě je jim z toho odečteno nezdanitelné minimum, částky za děti a případně úroky ze splátek a další odečty. Výsledkem je, že na daních a odvodech nezaplatí nic = 0. naopak si někdy ještě dojdou pro nějaké sociální dávky na úřad, tedy mají daň mínusovou/zápornou. a to ještě nebyla řeč o tom, kolik jim přispívá zaměstnavatel na sociální a zdravotní pojištění a kolik za tyhle lidi zaplatí v prvních dnech nemoci nebo popřípadě u žen během mateřské. a myslím, že za tyto lidi platí jejich část odvodů pojišťovnám "stát" (jsou takzvaní státní pojištěnci, spolu s nezaměstnanými ap.).
naopak bohatší (dejme tomu živnostník s 50 tisíci, který se o sebe sám postará) si svých 15% daně zaplatit musí, dále si sám platí sociální a zdravotní pojištění. nikdo mu nic nepřispěje a na žádné dávky nemá nárok. kromě toho ještě odevzdá část "čisté" mzdy ve formě spotřebních daní a DPH, velmi často i daň z nemovitosti, daň silniční atd. Výsledkem je, že mu z hrubých příjmů zbude sotva polovina, tedy 50% odevzdá státu.
u nejbohatších, při platech ve statisících je sice u sociálního/důchodového pojištění nějaký strop, po němž se už absolutní částka nezvyšuje (vyšší důchod by mu ani nikdo nevyplatil a dosahoval by absurdních částek), tedy procentuálně relativně klesá, ale i tak tento jeden člověk zaplatí na daních tolik, kolik padesát socek dohromady. Přitom všichni tito žijí ve stejném státě, jezdí po stejných silnicích a chodí po stejných chodnících do podobných obchodů a úřadů, a mají kupodivu i stejné volební právo a stejnou váhu hlasu.
ať mi tedy nikdo netvrdí, že je tady někdo inteligentní/intelektuál chován či hýčkán na úkor spodiny. to prostě není pravda. -a o tom byla vlastně moje replika výše. -už jsi to pochopil?

201687

04.10.2009 18:10

Irové: tak jsme vám to pro*$#li

RE: Teraz sa nepridám k všeobecnému odsudzovaniu LB. Snažím sa vidieť svet

85.?.?.?

>osobne mu nemôžem zabudnúť kupónovú privatizáciu, kedy masovo okradol /ako jeden z jej autorov/ občanov ČR a SR

kuponové privatizaci vůbec nerozumíš. je to jeden z možných způsobů, jak státní majetek rozdat relativně spravedlivě všem lidem (za tisícovku) ve formě kuponů, a dál se to vyvine tak, že majetek zůstane nakonec v rukou těm dravějším, schopnějším, kteří budou patrně schopnější než jiní i ve věci řízení firem. a budou motivovaní, což je jediná záruka úspěšnosti a růstu bohatství.
nevím, jestli tě někdo okradl, ale prezident Klaus rozhodně ne. hledej spíše u sebe (zpytuj své nedostatečné schopnosti) nebo ve svém okolí, kde tě možná někdo odrbal... ošidil/oklamal.

pokud jde o rovnost lidí, je to mor... nákaza myslí mnoha lidí. je to přímo masově rozšířený blud. rovnost neexistuje, nikdy neexistovala a existovat nemůže. protože lidé nejsou stejní ale různí. a každý má přesně tolik, kolik si vybojuje.

na EU a LS mě ovšem štve ta lež... to hraní si na dobráky (jde o maskované šelmy), to hraní si na demokracii (ale skutečnost je zjevně zcela jiná). pokud lež pokládáš za výdobytek Darwina, tak si ho strč někam.

201645

04.10.2009 17:58

Irové: tak jsme vám to pro*$#li

RE: Na jedne strane se stavi , na druhe se zase boura.

85.?.?.?

tebe vždycky zaujme něco jiného, navíc odněkud jinud. bohužel... jen ještě více rozbředáváš téma.
podle mě je trestání střední třídy cílem. co je znevýhodněno, bude vymírat... aby pak zbyli jen chudí otroci na dávkách, odkázaní na milost státu=bohatých, a na druhé straně už jen ti bohatí/mocní.
to platí stejně v EU i v USA. střední třída totiž obsahuje i inteligenci, a ta může dělat problémy. tupci problémy nedělají... ti jen reagují na signály.

201644

04.10.2009 17:51

Irové: tak jsme vám to pro*$#li

RE: Prehnané obavy?

85.?.?.?

>Avšak neviem si ani predstaviť, aké hrozné body musí tá zmluva obsahovať, keď to podaktorých desí viac než desivá nočná mora.

no právě... že si nedovedeš ani představit, co obsahuje. a proto tvůj hloupý názor postavený jen na dojmu a naději, že snad nebude tak zle.

předá se více z národních kompetenci, ztratíme suverenitu v 70% oblastí. jako takový stát se už nebudeme moci nazývat ani státem. už budeme jen jako na běžícím pásu poslušně "harmonizovat" svůj právní stav s direktivami z Bruselu (už teď je to podstatná část legislativní činnosti parlamentu).
cokoliv nám sbor ministrů nebo komisaři nařídí, budeme muset provést. pokud neprovedeme, na takové ptáčky mají velmi jednoduché háčky -přijde drsná finanční sankce. a příště už si méně svévolných národů dovolí vzdorovat.
o demokracii (vládě lidu) už nebude možno vůbec hovořit.
evropský parlament nebude mít právo navrhovat zákony, jen akceptované dodatky, pozměňovací návrhy. navíc našich zástupců je v EP pět a půl, a ti nic neprosadí.
vše je designováno ve prospěch velkých států (a samozřejmě v neprospěch malých).
staneme se jen závislým územím, protektorátem, takzvaným euroregionem. a naši lidé nebudou schopni už nikdy nic prosadit, pokud by to nechtěli ti velcí, němci, francouzi, italové... prostě většina. a právo veta skončí.
tak asi tolik ve stručnosti a neuspořádaně.
pozitivum pro nás žádné - tak proč to chtít?!

201642

04.10.2009 17:40

Irové: tak jsme vám to pro*$#li

RE: Klid,

85.?.?.?

>Klaus se také klaní svým pánům (předvedl to velice nedavno při televizní monstrakci )
---opravdu? jak jsi ubohý!
už jsem slyšel, že je źid, protože měl na hlavě tu jejich čepičku a klaněl se u zdi nářků.
už jsem slyšel, že je vlastně levičák, protože si chodí pro instrukce do Moskvy (sic kapitalistické Ruské federace... ale vyznej se v nepochopitelných "rozumových" pochodech blbů).
a teď slyším, že je ovládán katolíky...
čekám jen, kdy z něj někdo udělá agenta buddhistů nebo vyznavače nějakého animistického náboženství afrických divochů (v OSN se vyjadřoval ve prospěch afričanů).

>EU je především projekt katolický
och... ty nešťastníku. ve své fanatické ujetosti a zaprděné malosti nemáš rozhled a širší meze, tedy toleranci. jsi takto k politování. a klidně i odporuj, čerti se a nadávej nebo se navážej do někoho, kdo ti říká pravdu [smích]
jestli je EU něčí projekt, tak jewrejů, ale to je ti zřejmě utajeno... holt ten přehled chybí. a fanatismus a nenávist přebývá.

201639

04.10.2009 16:41

Irové: tak jsme vám to pro*$#li

RE: Na jedne strane se stavi , na druhe se zase boura.

85.?.?.?

>k cemu vubec chovame a hyckame takzvane intelektualy?

1) proto, aby národ měl i něco vyššího, inspirujícího, chytřejšího než sprostý dav, tupé pasivní kývače a vyčkávající, jak se to vyvine a co "se samo udělá".

2) nechováš (nechováte), protože naopak oni si chovají vás. chudí pod určitý plat nijak nepřispívají do rozpočtu, naopak z něj čerpají (cca 50% v ČR pobírá nějakou dávku od "státu" ). a čerpají to, co tam odvedou bohatší (na něž se vymýšlejí ještě víc progresivní daně, pochopitelně demotivující, směřující k vypuzení a tím k ochuzení již tak chudé společnosti).
samozřejmě je do "chovu" třeba započíst i tvorba pracovních míst, podnikatelských záměrů, bez nichž by nízcí lidé neměli ani ty své nenáviděné dělnické pozice a žebrali by po úřadech nebo ulicích.

3) nehýčkáš (nehýčkáte), protože na bohatší, schopnější a výše postavenou inteligenci spodina zpravidla nadává a závidí jí... případně ji rovnou nenávidí.

4) proč "takzvané"? -kdyby oni nebyli skutečnými inteligenty, pak by to prostě nebyli inteligenti. a takových nízkých předstíračů bez skutečných schopností je ve spodních vrstvách přehršel.

v tomto bodě jste, pane, zcela mimo. NAOPAK inteligence v tomto národě před EU již tradičně z konzervativních důvodů varuje, je správně obezřetná, a Lisabonskou smlouvu odmítá - viz například pan senátor Kubera, pan prezident Klaus a jeho poradci, pan Mach, pan Semín, a mnozí a mnozí další intelektuálové, kteří tuto společnost vcelku nesobecky zachraňují, zatímco vy jste nepochybně nepodal ústavní stížnost a jen pasivně vyčkáváte, řečníte a nadáváte na ty, kteří naopak nějaké kroky činí. a stejně s vámi 100% těch neinteligentů, s nimiž byste chtěl spasit svět a snad dělat revoluce. -jenže to jde jen s lidmi motivovanými, schopnými a rozhodnými. ne s bačkorami u televizních obrazovek a v supermarketech.
a při případné revoluci je dobré vědět jak to udělat líp, o čemž se žádný z těch chudáků ani neobtěžoval přemýšlet, natož aby věděl jak, natož aby to věděl jistě, a natož aby byl schopen pro to něco konkrétního udělat a zrealizovat to.
právě ta většina, tvořená chudými, snadno vyděšenými a úplatnými či ukecatelnými, samostatně nemyslícími, hodila v Irsku do volebních uren ty 2/3 hlasů pro (z hloupé iluze prospěchu). a stejně tak ta úplatná spodina volila a volí euronadšence z ČSSD a jásá spolu s panem Zaorálkem, jak se už už vidí v socialistické a totalitní EU. tupé, mechanicky papouškované příspěvky této lůzy na diskusích jsou opravdu k zblití... i jak z nich tryská nenávist k prezidentovi jejich vlasti, který jediný nyní stojí v cestě jejich "štěstí".

201632

02.08.2009 22:48

Zvrhlá demokracie a nekuřáčtí fašisté

RE: jo to sem cetl

85.?.?.?

>Ten kdo má patent na pravdu je vždy lhář, jinak by připustil možnost omylu
ale neříkej! takže tys připustil možnost omylu? já mám osobní zkušenost a hmatatelné důkazy pro svá tvrzení -co máš ty? NIC, nula důkazů... jen zoufalé lži.
>Dopustil jste se sice daňového úniku, pravděpodobně Vás zdaní jinde
??? ty ses musel asi zbláznit. - to jako proto, že nekupuji cigarety???
>Těší mě, že si již nesmrdíte ač zcela jistě smrdíte jiným
já ne, to spíše ty... potem i zatuchlým kouřem v hadrech. inteligentní člověk se totiž myje, čistě obléká, používá antiperspirant a dokonce zná něco takového jako parfém (to by pro kuřáka bylo skoro zbytečné... ten puch stejně nepřerazí, nebo by vytvořil nechutnou směsici).
>důvěrně znám (u osob těch více než 20x20 a pracujících s asbestem nebo v dolech)
pak jsi zřejmě slepec, který nevidí ty následky. a vsadil bych 100 tisíc korun českých, že by lékař nebo patolog na každém jednom takovém vzorku našel patologické změny na tkáni a nánosy karcinogenního materiálu. -to samozřejmě u člověka 20x20, co opravdu umí kouřit, tzn. šlukuje, a dává kouř do plic, ne jen že z cigarety 3x potáhne, kouř z huby hned vypustí a zbytek cigarety típne. Neexistuje sebemenší možnost, že by člověk, tak dlouho vystavovaný extrémním koncentracím dehtu aj. chemikálií, měl růžovoučké čisté plíce.
>Udělal jste dobře, že jste přestal kouřit, vůči společnosti je to sice sobecké
ne, to v žádném případě není sobecké. takové tvrzení je vrchol pokřivenosti a absurdity.
>Z psychologického hlediska je velký omyl zveličovat různá nebezpečí, nutit nebo dokonce zakazovat.
z psychologického hlediska je velký omyl co? -říkat pravdu? preferovat přirozenost a zdraví? šetřit finance na lepší využití?
z psychologického hlediska je chybou, přimět bezohledného primitiva, aby se choval konečně alespoň podle nalajnovaných čar, když už si je sám neumí vytvořit, a být taktní k jiným?
>bych Vám i zatelefonoval, jen abych dal možnost Vašim osobním výlevům a zůstaly tak osobní.
nemám zájem o seznámení s takovým člověkem, a ani nijak netoužím po osobních výlevech, jak ty to nazýváš. já nereaguji na tvou osobu (ač se to tak může zdát), ale na tvé demagogické lži.
>Nedostatek tolerance, dupání a řev jak malé dítě je vážným nedostatkem mezilidských vztahů
tak si to vem k srdci [velký smích]
...a neříkej mi, jak mám přistupovat k mezilidským vztahům. s někým prostě společnou základnu nenaleznu, a zde rozhodně nejsem pro seznamování a bratříčkování s iqáčema [mrknutí jedním okem] (to není míněno osobně).

197072

02.08.2009 22:22

Zvrhlá demokracie a nekuřáčtí fašisté

RE: jo to sem cetl

85.?.?.?

ty slepče, kup si brejle... dvoje [velký smích]

(Pane, vaše příspěvky jsou pouze osobní výpady bez argumentů. Navíc jich od začátku měsíce máte už 14 a je teprve druhého. Nárok máte na 10. Tento příspěvek vám ještě pouštím, ty ostatní ze stejného vrhu a psané stejným tónem jsem zrušil. Editor.)

197066

02.08.2009 22:17

Zvrhlá demokracie a nekuřáčtí fašisté

RE: jo to sem cetl

Joseph 85.?.?.?

nezáleží na "anonymitě" 85-ek! nezáleží na oslovení "sašo". záleží na správnosti názorů. a na názory se má v diskusi reagovat, ne na jména nebo osoby.
>Právě takovýto tón mě přesvědčuje, že domluva s kuřáky není možná
mně tyhle jejich kreace přesvědčují o neschopnosti logicky myslet, důsledně, a o neschopnosti zaujímat správné názory. takovým jelitům pak není stydno ani za to vlastní zesměšnění, ani se neštítí vyložených lží. -má pak cenu s takovými nešťastníky vůbec diskutovat? vždyť je to jako "házení perel sviním", a člověk se dočká jen pokusů o zesměšňování a osobní napadání.

197064

02.08.2009 22:05

Zvrhlá demokracie a nekuřáčtí fašisté

RE: Nedá mi to, abych se do toho nevmísil

Joseph 85.?.?.?

neříkej mi pepku, mimoni. jestli si myslíš, že komolením jména někoho překonáš a sobě tak pomůžeš, pak musím konstatovat, že už jsi zřejmě dost zoufalý, když ti na to nestačí slušné prostředky. jen tím o sobě něco ukazuješ [mrknutí jedním okem]
k věci:
3 tuny na kolik tun atmosféry celkem? jistě, není to ideální, ale nebavíme se o elektrárnách a o prachu. bavíme se o kouření. a neexistuje důvod, aby někdo kromě toho všeho ještě UZAVŘENOU MÍSTNOST nadupal těžkými jedy a škodlivinami, a nutil jiné nešťastné nekuřáky tamtéž, aby to inhalovali.
zamysli se (pokud něco takového vůbec někdy zvládáš) - a až to konečně docvakne tobě, ozve se něco tak silného, že z toho ohluchneš. [chechtot]

197063

02.08.2009 21:54

Zvrhlá demokracie a nekuřáčtí fašisté

RE: jo to sem cetl

85.?.?.?

ale! a kdopak tady křečovitě obhajuje kvičení nějakých kuřáků, že prý jsou na ně nekuřáci jako fašisti? [velký smích]
a kdopak se tu chová jako prase, silně připomínajíc ty nadřazené, jejichž jméno nesmíme vyslovovat? ne náhodou jeden vyhledávač?
až se budeš umět postavit za rovných podmínek, tak si přijď pro výprask. ale do doby, co se budeš schovávat mámě za sukněmi, doufajíc že tě nakonec ochrání (a protivníka omezí), pro mě nejsi rovnocenný soupeř.
mimochodem když už žvaníš o opicích, ty jsou ušlechtilejšími tvory než ty. -snažit se urážet jiné, na to tě užije, ale ještě tady z tebe nevypadlo nic rozumného, "studovaná" nulo. odhaduji, že sis tu univerzitu vymyslel, protože tohle (a nízký intelekt) je zřejmě tvůj těžký životní mindrák.

197062

02.08.2009 21:41

Máme se připravit na válku s Romy?

RE: Prostá otázka

85.?.?.?

jenže on to, chudák, jinak neumí, takže jeho problém... a ten si zde snaží léčit. [velký smích]

197061

02.08.2009 21:38

Samota moderní doby

RE: Nejdrazsi Mr. Lischka

85.?.?.?

>ty potvory jsem si zavlekl sám
tak to je ještě vážnější (zdravotní problém). ne, v tomto případě se neudávej. ale ani se moc nedivím, že ti "nikdo už ani nerozumí".
hele, hoď sem své jméno, ať ti ho můžu taky komolit. nějaké ujeté HHBB, to není ono. jinak ti něco budu muset vymyslet.
p.s.: 6 xichtíčků na 4 řádky textu??? není to moc? a jak různé emoce vyjadřují... asi jsi docela rozervanej, co?

197060

02.08.2009 12:52

Samota moderní doby

RE: Nejdrazsi Mr. Lischka

85.?.?.?

>štěnicím (křemíkovým), mám jimi byt prolezlý, stejně jako kancelář, skrznaskrz, a jejich úpornost je nesnesitelná
ááá, tak to bude nějaká vážnější forma... stihomamu.
nezdá se vám, že zase tak důležitý nejste, aby na vás vyplýtvali tolik štěnic v bytě i kanceláři, a k nim lidskou obsluhu pro vyhodnocování? to byste musel být jó eso - a to pak pochybuji, že byste se chodil ukájet sem [mrknutí jedním okem]
no, nic ve zlém... ale kdybych já věděl o instalaci odposlechové techniky v prostorách mnou obývaných, jednak bych podal důkaz, stěžoval bych si na nelegální narušování soukromí (trestní oznámení) a nechal bych si to "vyčistit".

197017

02.08.2009 12:21

Zvrhlá demokracie a nekuřáčtí fašisté

RE: Nedá mi to, abych se do toho nevmísil

85.?.?.?

>Pokud si opravdu přeješ, aby ostatní diskutující s tebou ztráceli svůj čas a zejména tě brali jako člověka
[velký smích] opravdu nijak netoužím "diskutovat" právě s tebou, protože jsi zde ještě nevyprodukoval NIC, co by kvalitní. a člověkem jsem i bez tvého dovolení, a respektovaný v jiných kruzích jsem také. mezi blázny je to ale nemožné, a zde na to neaspiruji.
>nauč se v první řadě podepisovat (nebo s tím máš nějaký vnitřní problém?)
a ty máš nějaký vnitřní problém a chytá tě amok, když někdo někam poslušně nenapíše skupinu nějakých znaků?
nebudeš mě učit. NIC mě nebudeš učit, chápeš? ani já tě netoužím přeučit na nick "donk", tak nevidím důvod, proč ty by ses měl pokoušet měnit něco na mně... to není tvůj úkol. já se podepisuji tehdy kdy chci, a to nic nemění na obsahu příspěvku ani na mé identitě. pokud ty ji stále nejsi schopen rozpoznat, a dokonce si pleteš 85ku s jinou 85kou, tak to máš věru smůlu [velký smích] chápu tvou nejistotu a zoufalství. ale už jsem ti to vysvětloval - bylo to zdá se marné... pro tebe i toto příliš složité.
takže naposledy: nemusím se podepsat nikdy a nikde. ale můžu, když chci.
a ty reaguj k věci, a jen tehdy, kdy máš co přínosného říct. udělej to slušnou a úspornou formou, a reaguj na názor, ne na osobu pisatele. a bude ti líp, a nebudeš mít problém s určením, kdo je kdo.

197012

02.08.2009 11:57

Zvrhlá demokracie a nekuřáčtí fašisté

RE: Nedá mi to, abych se do toho nevmísil

85.?.?.?

>Neexistuje důkaz, že pasivní kouření škodí
ale existuje... a ne jeden. to jen někdo nechce tyhle důkazy a studie vidět a odmítá je přijat. přitom je to tak logické - kouření je vlastně nedokonalé spalování, při kterém vznikají jedovatý kysličník uhelnatý (jed snad není škodlivý, pokud se dítě třeba půl dne pohybuje v zadýmené místnosti??), dále je tam nervový jed nikotin, těžké a jiné kovy (nikl, chrom, kobalt), amoniak a toluen (ani to není škodlivé??). a jsou stovky dalších nebezpečných sloučenin v cigaretovém kouři.
je nedávnou rozsáhlou a dlouhodobou studií prokázáno, že pokud matky žily před porodem ve znečištěném ovzduší (cigaretový kouř, smog ve městech), jejich děti se narodily se sníženým intelektem (IQ se znatelně, asi o 10%, snížilo všem - od přírody nadaným i bohužel už těm blbějším). -to na rozdíl od vzorku matek, žijících v čistém ovzduší.
>pokud bude v místnosti 20 kuřáků a jediný nekuřák, a ten nekuřák řekne, že si nepřeje, aby se tam kouřilo, těch 20 to musí respektovat
ano, toto je solidní přístup.
ovšem to lhaní zde sleduji mnohem víc ze strany kuřáků. jejich důkazy jsou chabé a pošetilé, a jejich logika těžce kulhá (stále se strachují, že jim snad někdo zakazuje kouření jako takové - což je lež).

197011

02.08.2009 11:42

Zvrhlá demokracie a nekuřáčtí fašisté

RE: Lidé musí sami pochopit, že kouření se nevyplácí

Joseph 85.?.?.?

a není náhodou kvůli údajným chemtrails vyhubená celá letošní úroda a vlastně celá příroda? [velký smích] nebo si chemtrails nějak inteligentně vybírají jen nějaké terasy a zahrady, zatímco jiné (a pole i lesy) nechávají v klidu žít?
můžu vás ujistit, že na jižní terase mám léčivky zcela v pořádku, i jiné rostliny a květiny tam vcelku dobře prosperují.
matka si mi ovšem postěžovala, že jí letos, zřejmě vlivem příliš deštivého léta a vlhkého vzduchu, na zahrádce plesniví okurky. a bylo to už před 14 dny (tedy tohle pondělí na to nemělo vliv). to ale není nic výjimečného, a děje se to s částí úrody asi každý druhý rok už po desítky let. -a já předpokládám, že chemtrails nejsou záležitostí tak starou, hmm?
nehledejme tedy nutně za vším nějakého čerta, ale spíš se poohlédněme pro jednodušším, přirozeném vysvětlení. a to zde je - toto léto je, co do srážek, opravdu nadprůměrné.

197008

02.08.2009 11:23

Zvrhlá demokracie a nekuřáčtí fašisté

RE: jo to sem cetl

85.?.?.?

prokažte, že nekuřáci pravidelně onemocní nemocí z nedostatku kyseliny nikotinové, podobně jako lidé, kteří bez vitaminu C onemocní kurdějemi. -podle mě to prostě není pravda, takže příklad je nesmyslný.
zdroj niacinu je maso skopové, hovězí, vepřové, vnitřnosti, krocan, tuňák, droždí, celozrnné moučné výrobky, semena slunečnic, fazole, hrách, datle... je přítomen i v mléce a vejcích. ---stále se vám ještě zdá kouření jako jediný nezbytný zdroj tohoto vitaminu, který potřebujeme v naprosto minimálním množství (2-8mg). navíc je poněkud pochybné, zda se v plících z nikotinu skutečně stává kyselina nikotinová (vyrobit se síry kyselinu sírovou, to dá pěkně zabrat!)
zdroj vitaminu C je kolem nás ve vrchovatém množství v každém plodu ovoce i v zelenině.

197006

02.08.2009 10:55

Zvrhlá demokracie a nekuřáčtí fašisté

RE: jo to sem cetl

85.?.?.?

vážený, vy zřejmě nechápete rozdíly mezi dobrým, špatným a neutrálním. jíst zdravé jídlo je normální, dávat do sebe něco jedovatého je nenormální, a jíst nechutnosti je neutrální - je to věcí každého, podle toho, zda rád dělá věci, které jiní nedělají.
dále vám unikla zásadní věc (jako asi 50% obhájcům zde):
>zakazovani cehokoliv
tady nikdo nezakazuje lidem kouření! nýbrž jediný požadavek je, že kuřáci napříště nemají obtěžovat všechny nekuřáky okolo, ale svou úchylku si mají uspokojovat v soukromí nebo na místech označených jako kuřácká. -tak velmi tolerantní je nekuřácká část společnosti... že nezakazuje nikomu sebepoškozování (ač na to doplácí společná kasa na léčení). kuřáci ale ohledy nikdy neměli a nemají (až na vzácné výjimky).

197001

02.08.2009 00:34

Zvrhlá demokracie a nekuřáčtí fašisté

RE: jo to sem cetl

85.?.?.?

>Škodlivost pasivního kouření nebyla nikdy prokázána
právě TOTO je fundamentalistická lež kuřáků! naopak bylo mnohokrát lékaři prokázáno, že pasivní kouření je pro nekuřáka dokonce škodlivější, než aktivní kouření na samotného kuřáka.
>Poškození zdraví lze statisticky sledovat až u kuřáků po 20 letech a kouřících v průměru 20 cigaret denně
další fundamentalistická lež. já sám jsem kouřil asi 5 let, z toho 3 roky cca 10 denně a 2 roky 20 denně. a poškození plic jsem na sobě subjektivně cítil více než zřetelně! (nižší kapacita plic při běhu, do schodů, menší výkonnost). a poté, co jsem s tím přestal (naráz, protože jsem si chtěl dokázat, že nepodlehnu nějaké zotročující závislosti), jsem ještě pár let, den co den po ránu vykašlával hleny (jak se plíce dočišťovaly). dnes už ne. zajímavé, že?
>ale těch 20x20 ještě většinu prokazatelně nepoškodí.
>zase ne všichni, ale většina prokazuje poškození při dalším zdvojnásobení po 40ti letech a 40ti cigaretách denně
LASKAVĚ TU NELŽETE o věcech, které naprosto přesně vím, protože jsem je sám prožil, a stejně o tom hovořili i jiní lidé, které znám. a mluví o tom spousta lékařů a prosektorů (pracujících v pitevnách). existují samozřejmě i fotky plic a cév (rozdíl u kuřáků a nekuřáků).
>Kuřáci jistě jedincům s darem čichu čichacího psa smrdí
ne, na to nemusíte mít citlivý čich - to cítí každý normální člověk, že se přiblížil vyuzený chrchlavý smradlavý kuřák, který sípe a lapá po dechu, a už i pot mu smrdí po kouři, jak se to jeho tělo snaží vylučovat zplodiny.
začíná mě zajímat, kdo ten agitátor za nickem Saša, když má tak nutkavou potřebu lhát a někomu něco vylhanéhpo vnucovat.
zde vůbec nejde o to zakázat vám vaši vášeň -naopak vám přeji, abyste dávky zdvojnásobil (a včas zhebnul, než si zdravotní komplikace vyžádají drahou léčbu). tady nikdo nikomu nezakazuje kouřit, ale ti údajní "nekuřáčtí fašisté" jen a pouze žádají, aby je kuřáci neobtěžovali kouřem všude, neomezeně. to je celé! a proto se má cedulkami vyznačit kuřácké či nekuřácké místo (nyní hospody). doma nebo kdekoliv mimo nekuřáky se může kuřák zabíjet zcela po libosti.

196974

02.08.2009 00:12

Zvrhlá demokracie a nekuřáčtí fašisté

RE: Nedá mi to, abych se do toho nevmísil

85.?.?.?

>Problém kouření tabákových výrobků nebo nadměrného požíváni alkoholu se zákazy nevymýtí
bohužel jsi, jako vždy, úplně mimo. zde se neřeší zda kouřit nebo nekouřit, jestli kouření zakázat nebo ne (nikdo to nenavrhuje!), ale zde se řeší něco, co je na tebe až příliš sofistikované... složité pro tvůj jednoduchý rozoumek: řeč je o ohleduplnosti k těm, kteří si (pasivně) kouřit nepřejí (potažmo o právech nekuřáků, která jim kuřáci drze upírají). a pokud se ta ohleduplnost kuřáků nějak celá desetiletí neobjevuje, někteří zákonodárci a lékaři usoudili, že si ty ohledy bude zapotřebí vynutit - a pro začátek vyžadují docela malinko: nekouřit tam, kde je to cedulí zakázáno (jde o pouhé nalepení nápisu "kuřácká hospoda" nebo "nekuřácká část" ). a také jde o to, že kuřáci nemají obtěžovat na veřejnosti, na zastávkách MHD (zde zákon běžně porušují).
najdou se ale hlupci, kteří sem zavlečou nemírné pití alkoholu, přežírání, a budou ukazovat na každou jinou neřest, než aby se odvážili přistoupit k tomu, o co tady opravdu jde -k té ohleduplnosti k jiným. a říct: ANO, souhlasím s tím, aby kuřák už NEobtěžoval svým dýmem jiné, kteří si to nepřejí.

196970

31.07.2009 22:52

Máme se připravit na válku s Romy?

RE: Prostá otázka

85.?.?.?

>Mám chut´ Tě bičovat
neříkej, jsi sadista? [překvapení]
>sprostý a urážlivý blábol
tento tvůj zvratek není lepší.
>narozdíl od kongeniálních článků HHBB
už nefetuj... přeháníš to. a pouč se, co je článek a co znamená slovo kongeniální.

196905

31.07.2009 00:24

Zvrhlá demokracie a nekuřáčtí fašisté

RE: jo to sem cetl

85.?.?.?

lituji, ale opět jste nepochopil, že hádku provokuje už HHBB. (Váš text se zdál zbytečně agresivní. Pokud příspěvek obsahuje jedinou nadávku jako zde, může být bez dalšího komentáře smazán. Díky – moderátor.) se totiž specializuje na to, co jediné mu jde - otravovat jiné. ještě jsem ho neviděl napsat slovo k věci.

196781

30.07.2009 23:42

Zvrhlá demokracie a nekuřáčtí fašisté

RE: jo to sem cetl

85.?.?.?

>ale prach z nich neokecas
tonoucí se stébla chytá
>kolem silnice ... prach z gum a asfaltu
[velký smích] [velký smích] jasně. a slyšel jsi někdy něco o popílku z topenišť, a "prachu" rozfoukanému z pískovišť, parků a vznikajícímu z bláta, z prach ze zaschlé hlíny navezené náklaďáky na silnice? nezanedbatelný zdroj prachu je i popel z cigaret - ve tvém 40k městě cca 200 tisíc kusů denně.
>to vysvetluj cloveku ktery se kvuli hulakajicim ozralum v noci nevyspal
nebudu nic vysvětlovat, a ani tobě. evidentně nemáš na to chápat ani fakt, že zde není debata o pitkách a blitkách, ale o kouření.
>normalnost je taky deviace
uff! jak dlouho jsi tohle moudro vymýšlel?
>Homosexualita ti prijde jako deviace?
nepřijde. ona je.
>nechces ji taky zakazovat?
ne zakazovat, ale omezovat především menší popularizací a vyjádřením pravdy, a také netolerancí k úchylnému jednání.
>Obtezuje te nekdo na zastavce kourenim?
už delší dobu ne, MHD použiju tak 10x za rok, jezdím autem.
>proc nezavolas mestskou aby hrisnika pokutovali?
protože nejsem práskač a nevyvolávám konflikty s každým kuřákem. tedy (ač odnaučený kuřák) nejsem militantní, jak si tady jeden bIb "vyhledávač" myslí.
>normalni to je presne obvykle
ne! normální je zdravý, neúchylný. obvyklé je pouze pseudopravda většinového davu.
>normalni neni moralni napriklad
další moudro, co si mám zapsat? [oči v sloup] čím se normální proviňuje proti morálce? a jak morálka naplňuje podstatu nenormálnosti? plácáš nesmysly. asi jsi dnes víc nakoupil...

196776

30.07.2009 15:32

Zvrhlá demokracie a nekuřáčtí fašisté

RE: jo to sem cetl

85.?.?.?

Motat se nemusíte kolem ničeho. Do restaurace přece nemusí naprosto stejně ani kuřáci!!! Takže co to je za stupidní argument?
Na zastávkách se kouří (běžte se podívat, i na zemi těch vajglů), takže tohle argument je - kuřáci tam obtěžují. Dokonce bez ohledu na zákon. Nekuřáci svým nekouřením neobtěžují nikoho -a to je významný rozdíl.
Spálené obroušené gumy argumentem nejsou - nepálí se rozhodně pokaždé a v takovém množství. Samozřejmě že jsou i jiné škodliviny (prach, éčka v jídle, UV kvůli oslabené ozonové vrstvě) ale o tom se snad nebavíme -jde o kouření, ne?
Co je a není normální pozná jen normální člověk. -Deviant bude hájit deviace. A tou kouření rozhodně je, stejně tak i fetování a homouši. Deviant chce pokračovat ve své úchylce, a tedy bude obhajovat cokoliv, co je v rozporu se zdravým vývojem člověka (fyzickým i psychickým).
"Obvyklé" a "normální" není totéž! Zkuste o tom pouvažovat. I věci špatné a škodlivé může někdy někdo považovat za "normální", dokonce i většina, ale přesto je to nenormální, vadné.
Pití alkoholu je snad jediný přijatelný argument, ale pití alespoň neobtěžuje jiné lidi a neškodí na zdraví jiným, kteří jsou NUCENI to dýchat.
Říkat "já si budu dělat co chci, klidně tě budu obtěžovat - a když se ti to nelíbí, nemusíš tu být, klidně vypadni", to je vrchol ubohé úrovně, bezohlednosti a sobectví.

196727

30.07.2009 13:07

Zvrhlá demokracie a nekuřáčtí fašisté

RE: jo to sem cetl

85.?.?.?

Lze to i přesně obrátit:
kuraky nikdo nenuti chodit do nekurackych restauraci, pokud jim kuracke restaurace chybi, necht si je laskave poridi a otevrou.
PROBLÉM BUDE V TOM, ŽE NEVÍME, KTERÉ RESTAURACE JSOU KUŘÁCKÉ A KTERÉ NEKUŘÁCKÉ - kuřáci si dosud drze osobují právo VŠECHNY restaurace prohlašovat za kuřácké, protože tam bez dovolení odnepaměti kouří. to ale není normální -kdyby měl člověk "normálně" kouřit nebo něco spalovat, asi by měl někde na sobě orgán podobný komínu. tabák není potravina, neposkytuje žádné živiny. je zcela nenormální dávat do sebe jedy.

Pokud ten takzvaný fašismus spočívá v tom, že zákon ukládá označit restauraci jednou-dvěma blbými nálepkami, které jasně řeknou, zda je daná provozovna pro kuřáky nebo nekuřáky, tak v tomto já nevidím absolutně žádný problém. majitel sám si určí, zda sám sebe či svůj personál vč. hostů chce den co den otravovat (za zisk pro sebe) nebo zda dá přednost normalitě a zdraví, na úkor části zisku.

Nekuřák totiž není fundamentalista - nekuřák je prostě normální člověk. Je pronásledovaný v hospodách i na tramvajových ostrůvcích a vlastně všude ve městech -jakýkoliv kuřák může na vás vypouštět jedovatý dým, aniž se vás na cokoliv ptá! -A TO JE TEN ROZDÍL -nekuřák nic nevypouští, žádné exhalace, tedy "ničím" nelze obtěžovat. Kouřem ano.

Můžete si tedy svobodně vybrat. VY, a ne nekuřáci -ti si totiž svobodně vybrat nemohou, jestli dýchat nebo ne, když jim drzí kuřáci bez ptaní znepříjemňují život... jako by jim patřil celý svět, každý prostor na Zemi. Nemluvě o nechutně zasmrádlém oblečení po návratu z piva.

196700

26.07.2009 16:56

Partnerský život, manželská morálka

RE: Hm

85.?.?.?

a ne za anděla nebo za prince z pohádky? [velký smích] třeba jste s ním vdaná ve snu... paní nešťastná.

196397

26.07.2009 16:40

Partnerský život, manželská morálka

RE: tak jinak... nebudeme jmenovat

Joseph 85.?.?.?

s tím vaším návrhem bych neměl v podstatě problém... v ideálně jednoduchém případě - manželé spolu mají žít, a ne se rozvádět v okamžiku, kdy se to nehodí (tedy ať je žena kompenzována za mužovu zradu +). NICMÉNĚ vadí mi na tom opět ten kupecký styl vašeho uvažování -nějaké prachy a zákonné záruky. vztah totiž není o zákonech a jejich (ne)dodržování, ale je to o stavu mysli (být přesvědčený co je správné, a že chci dělat to správné), je to i o tom společenském klimatu (většiny... o příkladech) a o morálce. a k tomuhle moc nepomůžou peníze. ty pokud vím morálku spíše kurví.

+) problém je, že může dojít i k situaci, že muž se poohlíží po jiné (a nakonec tzv. "zradí", lidsky nevydrží) proto, že se špatně oženil, prostě omyl, a jeho bejvalá nepracovala pro rodinu a už vůbec nebyla poctivá - nějaká blbá a líná kravička... a navíc třeba i děvka (nevydělala si tedy ani na slanou vodu, a to ani v době trvání manželství). -a jsme u komplikací: nic není tak jednoznačné, jednoduché... že se udělá zákon a hotovo.
myslím, že finanční a legislativní hledisko (jako cesta k řešení těch VZTAHOVÝCH problémů) je nesmysl. vy máte v sobě zřejmě dlouhodobě zabudovaný strach: z nejistoty, ze zrady, že zůstanete sama a bez prostředků. jenže na světě nemá nikdo žádnou jistotu. ani muž ne! ani v ženě, ani v tom, že pak najde jinou/lepší, ani v zaměstnání/majetku, ani ve zdraví a v životě. prostě NIKDO nemá jistotu V NIČEM. takový už je tento svět a lidský život. musíte to tak brát. mimochodem uvažujete jako socan - vězte, že NIC NENÍ AUTOMATICKÝ NÁROK!
proto bych řekl, že by se spíše ti dva lidé měli spolehnout na sebe navzájem, dobře se poznat, uvážlivě vstoupit do manželství a vytrvale i obětavě tam pracovat jeden pro druhého a druhý pro prvního... pro společný prospěch, protože vše je stejně ze zákona společné (co vydělal muž i co vytvořila v domácnosti žena za prostředí, servis, práci s dětmi). a toto probíhá souběžně, od obou stejně intenzivně, oba po dobu, kdy spolu žijí, pracují stejně poctivě (nebo by měli), tedy oba mají stejně dobrý život, v jedné domácnosti, na stejných dovolených ap. proč tedy po případném skončení manželství jednoho trestat a druhého odměňovat? to je nesmysl! logicky jen stop a majetek děleno dvěma. hotovo. proč dosud vše rovnovážné (práce i požitky) a najednou chlap otrokem a žena rentiérem???
základ je poctivá snaha o funkční, šťastnou rodinu, která vydrží, a ne a priori připouštění rozvodů, chystání si zadních vrátek a vychcané zaječí úmysly.
bohužel je opět vidět, že jste svůj návrh jaksi nedomyslela... jako prakticky všechno, co z vás vypadne. vidíte věci jen jednostranně, pokřiveně. neschopnost rozebrat to důkladně vám nelze zazlívat -třeba na to nemáte. co mi ale trvale vadí je ta vaše drzá sebejistota o těch polotovarech.

196396

26.07.2009 15:05

Partnerský život, manželská morálka

RE: tak jinak... nebudeme jmenovat

85.?.?.?

ale božínku! to je hrozné, za co všechno můžu! [vyplazený jazyk] [oči v sloup] anebo jsi se dnes jen zfetoval víc, než obvykle? logika (chybějící) tomu odpovídá. ale klidně pokračuj - ztrapňuješ sebe i svou smečku vymaštěnců [velký smích]

196389

26.07.2009 01:31

Partnerský život, manželská morálka

RE: tak jinak... nebudeme jmenovat

Joseph 85.?.?.?

za vším hledej žida [chechtot] [chechtot] [chechtot]
[oči v sloup] primitivové to mají tak snadné...

196373

26.07.2009 01:28

Partnerský život, manželská morálka

RE: tak jinak... nebudeme jmenovat

Joseph 85.?.?.?

co to je "státem zajištěná"??? co je ten stát? to jsme všichni občané, a nevidím sebemenší důvod půlku lidí obírat a půlce dávat něco navíc. jste asi šílená! nejde o žádnou blahovůli, ale o již dávno uzákoněné společné jmění manželů. pro feny, co si dělají děti s každým, "koho slušně pozdraví" (stehna široce roztahujíc) je zde, bohužel, ta naše společná státní kasa, aby je za jejich nezodpovědnost podporovala.
jestli si myslíte, že žena v domácnosti sedí (a ještě povinně), pak jste mimořádně hloupá a vůbec nemáte ponětí, co všechno řádná péče o děti a o domácnost obnáší.
mimochodem by mě zajímalo, proč se vám zdá, že nějaké peníze vše vyřeší?!? i základ vztahů? těžko. navíc jde přece o ty špinavé peníze, proti kterým je zde skoro každý, ne? [velký smích]
na OT "izrael" jsem dávno odpověděl (ač jsem nemusel) a i dříve jsem k tomu napsal dost jasných postojů - jen nebýt líný a najít si to. to ale zbabělý kretén nedokáže, na to musí být myslící a snaživý člověk. -nebo jste si snad myslela (mysleli) že budu tancovat, jak nějaký idiot bude pískat? [oči v sloup] tzn. odpovídat určenými slovy a z příkazu nějakého osla?

196372

26.07.2009 00:55

Partnerský život, manželská morálka

RE: Hm

Joseph 85.?.?.?

tak nastavit vám lepší podmínky se zachtělo...? a proč jako? kdo je nastavuje mužům? nebo to s tou soběstačností a rovností nebude zase až tak horké? [velký smích] prokažte, že za něco stojíte, a možná vám pak někdo nabídne i něco nadstandardního. pokud ale za nic nestojíte, co byste chtěla předem paušálně určovat za výhody??? a všem ženuškám? jsou ženy, které si velmi přirozeně (=žensky) dokážou zajistit uznání i zabezpečení od svých mužů. a jsou jiné, které si bláhově myslí, že je jim je někdo povinen něco dávat, automaticky, podle umělého zákona nebo za feministické řvaní, a že je někdo obírá o jejich samozřejmé štěstí. jsou prostě hloupé a sobecké husy, co si myslí, že někdo jiný než ony je odpovědný za to, aby ony se měly dobře. těmto pipinám nikdy nedojde, že štěstí je společné a že se na tom musejí podílet svým přičiněním, a to na přirozeném postu, který je jim určen, a tak jak je očekáváno -že poskytnou své ženství v nejširším slova smyslu. NE mužství, drsnost, průbojnost, drzost, schopnost něco si urvat. -věřím ale, že tohle nepochopíte do nejdelší smrti.
ne že já nemíním diskutovat -já naopak diskutuji, a to i s přemýšlením při tom a dávno před tím. a podávám ucelený promyšlený názor s jasně popsanými důsledky. vy naproti tomu jen jakási nepodložená přání, emocionální výlevy, štěkání, napadání a jedovaté drzosti.
vašemu šťastnému manželství může uvěřit jen šílenec. já tedy ne. vy jste narušená a nešťastná od dětství, a k posledku čím dál víc. a z toho plyne ta zloba. nemůžu znát všechny příčiny, ale musím vás litovat. nemůžete za všechno (někdo je fakt hloupej), ale můžete za to, že se nedokážete přinutit aspoň trochu k myšlení anebo se aspoň ovládat a nepsat nesmysly.

196371

24.07.2009 22:18

Partnerský život, manželská morálka

RE: Hm

Joseph 85.?.?.?

o mé spokojené bříško, o byt i o prádlo se stará žena. ale s vámi bych si dělal trošku starost ohledně stařecké inkontinence. aby vám měl kdo utírat ten zadek...

196318

24.07.2009 22:15

Partnerský život, manželská morálka

RE: Hm

Joseph 85.?.?.?

v době kdy jsem pracovně mimo domov, zatímco žena je doma? [oči v sloup] a proč bych dělal většinu těch věcí, když je žena ráda udělá v rámci svého programu?
možná, že u vás to tak doma chodí -ženu vyštvete vydělávat, protože sám uživit rodinu nezvládáte, a pak doma přesazujete kytičky a utíráte dětem prdelky. jenže podle mě je to jednoduše převrácené. ale přeju vám to, když je to vaše volba... užijte si [mrknutí jedním okem]

196317

24.07.2009 18:49

Partnerský život, manželská morálka

RE: Hm

Joseph 85.?.?.?

který manžel? - je jich takových ale víc, jak to tak pozoruji. hádejte proč? musíte hádat, když už vám na to myšlení nestačí, a to ani po tak podrobném popisu.
co ÚDAJNĚ vyhlásil vatikán mě nezajímá. a co dělají japonky a kdysi egypťanky, mě taky nějak nebere.
když to tak skvěle ženám normujete (2 hodiny na vaření, 1-2 hodiny žehlení), tak proč to nejdete dělat, když je to tak snadné a není nic dalšího??! -kdo jako bude prát a věšet a sklízet prádlo? kdo bude uklízet byt? kdo vymění ubrus a květiny nebo jinou výzdobu? kdo přesadí rostliny? kdo se bude učit s dítětem? kdo se během toho všeho postará o malé batole? kdo je povozí v kočárku v parku? a kdo bude dětem 5x opakovat, jestli už se byly umýt a vyčistily si zuby před spaním? kdo s nima dojde k lékaři? kdo sežene a nakoupí jídlo, oblečení, boty a jiné potřeby? kdo obstará zahrádku (je-li nějaká)? a kde máte čas na telefonáty a na kamarádky? kde je sport a jiné záliby?
je vidět, že o rodinných "drobnostech" nemáte vůbec páru. takovým chytrákům se vše zdá jednoduché.
na otázku: samozřejmě že ne. a ani proti myčkám nádobí... i když nejsou vždy to pravé ořechové, a příliš času neuspoří.

196307

24.07.2009 18:34

Partnerský život, manželská morálka

RE: Hm

Joseph 85.?.?.?

byla řeč o poslušné? nebyla, i když i to patří do soužití... umět někdy poslechnout, a to i tehdy, kdy má dotyčná feministický záchvat sebeprosazování.
byla řeč o subce? nebyla.
ptal se vás někdo na radu nebo na povolení? neptal.
tak zavřete zobák, stejně z něj nic rozumného nevypadne.

jiným lidem nic nenařizuji, ale apelovat na nějaké vaše geniální poslance nemá cenu -ti ten trend asi nezmění. trend změní právě většinové mínění, ovlivňované dosud někým za oponou, prostřednictvím jejich médií a jiných vymývání hlav.
těm lidem, kterým nic nenařizuji, ale pro jejich dobro radím to, co funguje (tedy těm, kteří nejsou zabednění, a jsou schopni slyšet a chápat -určitě jsem neměl na mysli vás). a pokud by se to podařilo rozšířit, může se pak změnit i ten vadný stav, který vy perverzně vychvalujete a snažíte se jej asi zachovat. -jinak byste trapně neryla někoho, kdo by to právě rád viděl zpátky v normálu =lepší.
a pokud si myslíte, že něco z popisovaného nemocného stavu změní nějaké peníze (aby byla zachována podstata problému, možnost rozpadů manželství, dokonce hmotně podporovaná, a současně "eliminována" potřeba muže), tak jste asi zralá na léčení. opravdu se nad sebou zamyslete, a než něco napíšete, poctivě 100x si to přečtěte a pouvažujte tím zbytkem mozku. dejte si klidně načas.

196306

24.07.2009 16:25

Partnerský život, manželská morálka

tak jinak... nebudeme jmenovat

Joseph 85.?.?.?

>je velká škoda, že pokud mu někdo neporozumí hned, je to pro něj automaticky idiot
chyba v úsudku bývá spíše v opačném směru - vezměte si třeba jednoho takového nafoukaného přispěvatele -už celou řadu příspěvků zde řeší, jako dokonale zabedněný tupec, následující:
-IDF
-podpis
-kádruje své oponenty, aniž má o nich nějaké znalosti, a píše gigantické nesmysly typu (pozor, perla od homo sapiens):
>a jsi na jarmulku, kterou na své hlavě pravděpodobně skrytě nosíš hrdý
...chudák! nemá jasno ani v tom, jak se dá jarmulka nosit skrytě, nevadí mu zásadní rozpor mezi skrýváním a hrdým nošením, a hlavně nic neví o vyznání oponentů -ale dokud mu prý (pro něj uspokojivě) neodpoví na jeho již zodpovězený dotaz, nepřestane zde otravovat a řadit jiné mezi źidy či dokonce rabíny.
nestačí mu, chudákovi říct, že se zde nafukuje co do prostoru i pokud jde o jeho nehodnotné projevy -on není schopen reflexe a změny, ani se neumí zastavit ve své opilé jízdě. je to prostě zaslepený fanatik, který vše i jen trochu jiné považuje za strašáka. a sebe má zřejmě za etalon správných postojů, správného "vyznání" a za vzor geniálního myslitele a vůdce Zvědavce... chudák. a tohle nevyzrálé a podřadné děcko chce po někom, aby prý byl chlap. -no není k popukání? (jen zde bohužel narušuje diskusi normálních)

196301

24.07.2009 13:43

Partnerský život, manželská morálka

RE: Hm

Joseph 85.?.?.?

>závěr

a protože to vadné klima je zde již pár století vnucováno (a pokračuje to, bohužel snaha o upevnění nenormálnosti sílí), je výsledkem pošetilá ženská, utíkající od svého poslání k dřině na cizí, a tu doma za ni také nikdo nezastane (nehledě na to, že něco zastat ani nelze). a rozmnožuje se jev jakéhosi polochlapa, který místo toho, aby dělal co dělat má, se snaží své povinnosti zcela nechlapsky utéct a polovinu přenášet na svou "milovanou" ženu, zatímco sám si uklidňuje svědomí tím, že "dnes je to tak přece běžné" a že "však já přece doma taky s něčím pomáhám... občas vysaju koberec nebo z práce uštvané ženušce umyju jednou za čas nádobí". -jak ubohá to stvoření! oba!
k těmto ubohostem přistupuje samozřejmě důsledek -jeden si druhého přestává vážit za to, že nedělá to, co by měl... vznikají také nové situace s novými hranicemi "kam až" samá ještě moje povinnost v této oblasti nebo v jiné. nastávají hádky proč není hotové tamto, a repliky "však si to můžeš udělat sám, když seš tak chytrej"... nebo "kdy jsem to asi měla stihnout, ty blbečku, když mi s ničím nepomůžeš..." (no jasně, když jsi minimálně 9 hodin ztratila v zaměstnání). a to na lásce ani úctě opravdu nikomu nepřidá. doma není co jíst (nebo jen studené věci z lednice), a láska přece prochází žaludkem. nevyžehlené prádlo, doma není uklizeno, a manžel si dříve nebo později všimne toho bordelu -a komu to asi dá za vinu? děti jsou nevychované, citově strádající mrzáčci u komplů či u TV, deformováni reklamou... a komu to asi dají manželé za vinu? budou to přehazovat jeden na druhého. můžou nastávat i vyhrocenější situace s neovladatelnými hádkami, nadávkami, ponižováním (i před cizími), a toto se jen tak odpustit nedá. někdy může dojít i na fyzické kolize. a to pak trpí už i sex, citová stránka manželství. následuje (ZCELA ZÁKONITĚ) odcizení, nevěra a rozvod. -"a co děti? mají si kde hrát" -jen tohle ale nestačí. navíc je pak mrzačí střídavá péče a uplácení od jednoho i druhého rodiče.
zde je tedy zcela logický popis důsledků štvaní k nenormálnosti (s praktickou neproveditelností zachování dobrých vztahů v rodině), jako důkaz pro rozumný návrat k prověřené klasice, harmonii OPRAVDOVÝCH rodin a ke spokojenosti manželů, i ke zdraví společnosti, nesložené ze zmrzačených dětí, z budoucích necitlivých otupělců a nevzdělaných zkažených deprivantů a frustrovaných rodičů s nešťastným manželstvím/životem, osamělých zlých důchodců...

závěrem bych ještě poznamenal, že křivácky situaci obracíte. ne že já (joseph) a pan Lhoták pláčeme na nesprávném hrobě! Naopak! to my si uvědomujeme, že rodina je cíleně ničena, a proč. vy to jen nyní píšete, abyste z toho nevyšel jako hloupý, ačkoliv jste dosud nechápal a oponoval přesně tomuto volání po návratu k normálu.

196297

24.07.2009 13:39

Partnerský život, manželská morálka

RE: Hm

Joseph 85.?.?.?

>pokračování

nebudeme-li uvažovat ženy-mašiny, co plodí další dítě, sotva odrodí předešlé (je také vhodné dát se fyzicky do kondice po předešlém těhotenství), a budeme-li uvažovat i určité prodlevy (nedaří se otěhotnět hned, jak si člověk poručí), a bereme-li v úvahu následujících 9 měsíců těhotenství, je zřejmé, že děti mohou být v rozestupu 2-5 let... podle přání a plodnosti rodičů. jakmile se tedy jedno dítko sotva blíží do školního věku, objevuje se na scéně další, které rovněž vyžaduje stejnou péči, je třeba se mu věnovat na 100% (což při starostech o dítě první není vždy snadné naplnit).
takto vznikne po ukončení školy dané maminy prodleva v budování "kariéry" cca 10 let. ale ani poté péče o rodinu nemá končit -děti jsou ve věku, kdy je s nimi nejvíce radostí, i domácnost si žádá šikovnou ruku, a není dobré zanedbávat manžela, jen kvůli nějaké posedlosti honem vyskočit z úspěšně rozjetého vlaku, a vrhnout se hladově na něco jiného, jako by byla ta matka nešťastná ze svého mateřství... jako by ji obtěžovalo, stejně jako i potřeby jejího manžela. -takto právě uvažují ženské naočkované "moderním" stylem (přece nejsi žádná domácí pipka, honem ukaž, jak jsi dobrá!). takové štvaní ženy na špatnou kolej dělá pak při větším rozšíření takového názoru jakousi konkurenci mezi ženami (ta to "zvládla", tak já musím taky... přece nejsem horší). -samozřejmě že není horší, ale to se právě nejlépe prokáže v dobře vychovaných dětech, krásné domácnosti a harmonickém manželském vztahu se svým milovaným manželem, který se stará o rodinu po hmotné stránce. tedy měl by. žel právě díky tomu očkování ze všech stran se šíří mýtus: "proč by ses chlape dřel sám? copak tvoje ženská nechce jíst? a kdo nepracuje, ať nejí... tak ať si na sebe taky vydělává... i v jiných rodinách to tak dělají". -jenže je tam spousta lží a chyb: 1) žena dře taky, ale svým způsobem, jinak a jinde. 2) žena je určena pro dobro svých dětí a svého muže, muž pak MÁ POVINNOST JE VŠECHNY OCHRÁNIT A UŽIVIT (je-li neschopný, neměl si rodinu pořizovat... a žena měla takového budižkničemu rozeznat a nevzít si ho). 3) že to nějak dělají jiní, to NIC neznamená. neznamená to, že je to tak správně, a neznamená to ani, že to tak musí jako opičky dělat naše rodina. tím spíše, že ví, že je taková úvaha špatná... slabošská... lenivá a alibistická, jak se někdo snaží zbavit své přirozené role. takového muže si pak žena i společnost méně váží, a ZDÁ SE, že si ani roli hlavy "nezaslouží". jenže on si nemá něco zasluhovat. každý má prostě dělat to své, a bylo by vše OK.

196296

24.07.2009 13:37

Partnerský život, manželská morálka

RE: Hm

Joseph 85.?.?.?

křesťanství ROZHODNĚ nic nestanovilo do modelu "feudál-poddaný". seznamte se laskavě s Biblí, zejména s Listy apoštolskými v závěru.
křesťanské pojetí vztahu muž-žena je popsáno (ne určeno, protože není co určovat -věc je jasná) zcela správně, protože ve shodě s přírodou, respektujíc různou fyzickou i psychickou podstatu muže a ženy.
žena je člověk jako muž. je však slabší a od přírody hledá silnějšího ochránce, chce děti a harmonický domov. včetně těch dnešních mužatek, které to v sobě potlačují a pozdě přicházejí na to, že jejich krušný život soběstačných samoživitelek a kariéristek jim nakonec nepřinesl očekávané štěstí. kdyby totiž bylo štěstí v absolutní nezávislosti, lidé by neměli důvod se ženit/vdávat... a zůstávali by sami se sebou. -to ale kupodivu nikoho neuspokojuje. jinak ale každý pár vyžaduje ústupky ze svých čistě sobeckých a rovnostářských ambicí či lenosti a nezodpovědnosti.
jestliže pak oba něco přitahuje k sobě, i přes značnou různost, jestliže spolu mají nějak uspokojivě žít, pak to lze harmonicky uskutečňovat jedině ve shodě na pozicích (to je zásadní, že jeden respektuje funkci druhého), a ve vzájemné úctě a lásce. -toto přesně říká křesťanství.
žena má od přírody rodit mláďata a pečovat o ně -je v tom nezastupitelná, a také ji to uspokojuje a naplňuje. -pokud dělá cokoliv jiného (rube uhlí v dole nebo šéfuje firmě), nemůže mít čas ani energii na to, aby tohle zásadní poslání dělala dobře. dobře znamená uspokojivě pro dítě, pro manžela i pro sebe (tedy pro všechny v rodině). jestli by ale něco bylo pro někoho neuspokojivé, proč to vyhledávat? proč se o to snažit? taková rodina pak není harmonická -vkradl se tam totiž nějaký rušivý element, nějaký mýtus, že žena je rovna (=) muži, a že může všechno co si zamane, proto, aby se jemu vyrovnala nebo aby si (sama sobě, sobecky) uspokojila nenormální tužby (přání dělat něco, pro co není určena). asi podobně, jako by se veverka snažila o rytí v zemi, jako to dělá krtek, nebo kdyby se netopýr snažil lovit zajíce, podobně jako to dělá orel. -zde směšnost rozporu s určením vidíme, ale u nejbližších ne?! ani sami u sebe ne?
jestliže se žena má starat o děti, je jasné, že to má dělat doma, tam, kde je domov rodiny, a má to dělat osobně a nejlépe jak to umí, a ne to co nejvíce flákat. proto nemůže ani uvažovat o tom, dát své dítě někomu jinému (třeba do jeslí) a sama chtít utéct z domova, který by bez ní zůstal pustý, "cizí".
je také jasné, že aby se lidstvo udrželo (přežil rod), je nutné, aby měla každá rodina v průměru 2 až 3 děti. a to nejlépe v mladém věku, kdy děti lze normálně plodit - řekněme rozumně mezi 20 až 35 rokem (u vysokoškolaček řekněme o 5 let později). tedy v rozmezí 15 let. nebudeme-li uvažovat ženy-mašiny, co plodí další dítě, sotva odrodí předešlé (j...

Automaticky kráceno

196294

22.07.2009 17:13

Partnerský život, manželská morálka

RE: Článek je naprosto perfektní!

85.?.?.?

hmm, ale bez podpory v těch masách se "demokratické" volby vyhrát nedají. takže jsou zřejmě oba zbožňováni lidovými masami. nebo snad chcete říct, že i ten jediný "demokratický" úkon (volby) je zfalšován? že se výsledky změní podle přání někoho v pozadí?
pokud ne, tak je zřejmé, že tito politikové nějaké schopnosti mají (přesvědčit, lhát, ovlivnit, prostě udělat něco nějak, třeba za pomocí médií a známých). a zmámená spodina pak jde jako dvojjediné stádo tam, kam se jim zavelí - vpravo nebo vlevo (s určitým zjednodušením). -a takoví by si měli vládnout sami? pomocí elektronické demokracie? [velký smích] to mě tedy pobavilo. věc zhola nemožná. a i kdyby - kam by to dovedli? s ještě smutnějšími reprezentanty ultra-úpadkové masy...

196196

22.07.2009 15:42

Partnerský život, manželská morálka

RE: Článek je naprosto perfektní!

85.?.?.?

kdo pochlebuje, ten je vždy příjemnější než ten, kdo kritizuje. a ono se obvykle nechce věřit, že kritika je oprávněná.
někomu nepomůže, ani kdyby "studoval" až do okamžiku smrti -stejně umře bIbý, jelikož to v hlavě nemá uspořádané a uspořádat se mu to nedaří. logika, argumenty a důkazy jsou pro takové věčné zmatkaře cizí slova. ...holt to je takový smutný úděl nenadaných.
jsem ale rád, že máte dnes jeden z lepších dnů, a že to berete s relativním klidem.

196190

22.07.2009 14:56

Partnerský život, manželská morálka

RE: Článek je naprosto perfektní!

85.?.?.?

vy máte povoleno smát se zcela po libosti [velký smích] -blahoslavení chudí duchem. -i ti se smějí a neví čemu (nebo proto, že nechápou wo-co-go).
jestli se nepletu, i při té bídě jde o inženýra Paroubka (jakkoliv jej nesnáším) a velmi výrazně se V PRAXI prosadil po Standovi (což se každému nepodaří, dostat se do čela strany a na post premiéra). ani jeho dřívější působení na magistrátu nebylo (pro něj) úplně marné... neřeším teď jeho morálku (a ostatně psal jsem o deprivantech). jeho IQ tedy nebude až tak mizerné, stejně jako jeho reálná schopnost ovlivňovat lidi a věci. je tedy svým způsobem úspěšný ve svém snažení (O MNOHO víc, než nějaká babka, co jej volí). a inženýra Topolánka považuji i přes jistý neotesaný styl za člověka hodně inteligentního a bystrého, pokud jde o reakce v médiích a rétorické schopnosti (což mu umožňuje dobře vysvětlovat, prosazovat a obhajovat své kroky). nesouhlasím s ním samozřejmě pokud jde o americký radar, i co se týče pár dalších věcí.
géniové to tedy možná nejsou (i když kdo ví -já jsem jim kvocient neměřil), ale z lidové masy se každopádně dokázali vyloupnout a dosáhnout něčeho, čeho vy (a 99,9999% té lidové masy) nedosáhnete do nejdelší smrti [mrknutí jedním okem] nemáte schopnosti a odvahu, nemáte cíl a motivaci, neznáte herní pole, mechanismy a potřebné osoby, nemáte potřebný cit pro obtížný pohyb v těch kruzích, a žaludek pro uskutečňování něčeho na očích národa i světa. -to vše oni mají a v tom všem vás převyšují. -a přesto si troufáte se jim řehtat... ze své NIŽŠÍ pozice. to je jako když pes štěká přes plot na kolemjdoucího člověka.
samozřejmě tohle nejsou ti osvícení a ušlechtilí lidé, kteří by nás z té bídy vyvedli. a pokračováním degenerující společnosti s úpadkovým zřízením se to zřejmě nemá šanci změnit.

vidím, že pouze na tohle (neřešené persony) "reagujete", tedy s podstatou o de facto neexistenci demokracie zřejmě problém nemáte a souhlasíte. -že by vám to konečně doklaplo?

196188

22.07.2009 12:44

Partnerský život, manželská morálka

RE: Článek je naprosto perfektní!

85.?.?.?

>Zkrátka pro mě je to hypotéza. Tečka.
ničím nedoložená a tudíž nesmyslná. tečka.
>Jasně jste tedy řekl, že se hovoří výhradně o pasáži od janasmithe
toto je lež -neřekl jsem to. a tuhle lež opakujete už podruhé!!! jansmith jarmilu propagoval a jsou spolu v bližších vztazích (viz diskuse na kubata.nazory.cz). proto ty jeho sugesce se zvýrazněním úzce souvisejí (i proto, že on cituje ji).
>nepodepisuji ji bláhově, ale proto, že s jejím obsahem souhlasím
vaše věc... podepsat na první pohled líbivý kompilát nedokázaných nesmyslů. ukazuje to o vás víc, než byste si přál.
>>důkazy nemá hledat a snášet ten, kdo něčí teorii odmítá přijat, ale ten, kdo teorii předkládá
toto platí. bez ohledu na tom, zda na Zemi nebo na Marsu.
>Veškerá testování hypotéz na Zemi probíhá tak...
-jde tedy o hypotézu? o co se opírá? (jen o fantazii J.?). jde snad o testování? kdo nás testuje? mě tedy ne. a já odmítám testovat takové kraviny, a to od samého začátku. vy se v tom klidně babrejte. jde o zcela zřetelné smyšlenky, pro které dnes NIKDO nemůže najít ANI JEDEN sebemenší důkaz (způsob sexu před miliony let, existenci "LÁSKY" tehdy a tehdy). prostě to už není možné. jestli tohle nechápete, už se prosím nebavme... unavoval byste mě zbytečně.
teorii rozumný člověk tvoří na podkladě nějakých opěrných bodů v podobě FAKTŮ, ne jen že si něco vysnil. tohle tedy není ani teorie. je to blábol.

196181

22.07.2009 12:26

Partnerský život, manželská morálka

RE: Článek není vůbec perfektní!

85.?.?.?

[velký smích] ne, nervy rozhodně neztrácím. ale trpělivost s tebou ano -diskuse s tak ujetým, neuspořádaným individuem už nechci protahovat. tobě nestačí ani speciální souhrnná zkratka o vztahu k izraeli (což sis měl sám vyhledat), takže je zřejmé, že s takovým tupcem nelze rozumně diskutovat. klidně si dál vytvářej své pseudo-pravdy a křivě osočuj nespojitelné diskutující. jsi podle mě obyčejný blázen.
P.S.: nezapomeň každou větu 3x odřádkovat [chechtot]

196180

22.07.2009 12:20

Partnerský život, manželská morálka

RE: Článek je naprosto perfektní!

Joseph 85.?.?.?

samozřejmě z pohledu mého - a jde o dlouhodobou zkušenost a pozorování její produkce, takže vím, o čem mluvím.
fakta (doložitelná) jsou skutečně něčím, co ji zcela míjí... nebo co ona úplně přehlíží. je zahleděná do sebe a svých představ, a to je právě tou NEobjektivitou. možná že by bylo vhodné slovo i neschopnost reflexe reality či sebestřednost, neohraničené sebeprosazování svého já a své nekvalitně promyšlené "pravdy".
averze tam jistě nějaká bude... asi taková, jakou cítím k nesmyslům a hlouposti obecně. bohužel to podporuje ještě i zvrácená sebejistota, což je u těch nejhorších případů typické - prázdný sud nejvíc duní.
pokud se týče demokracie jako z podstaty úpadkového systému, tam se, jak vidím, zcela shodujeme -takže příliš nechápu ono "ne tak docela".
vy popisujete příčinu neschopnosti plebsu vládnout -spatřujete ji správně v neschopnosti ovládat i sami sebe (natož jiné) a já doplňuji neexistenci ušlechtilé vize, vlivem prostředí a nekvalitní výchovy mas. to podstatné ale (ve vztahu k trvalému úpadku) je v tom momentě, že většina průměrných tenduje, vlivem nenáročnosti k sobě a neschopnosti pružné a správné reflexe, k drobným ale vytrvalým poklesům... kousíček za kousíčkem. a průměr se tedy snižuje. napomáhá tomu i ohled k zátěži -podprůměru... který je vždy početnější než špička, elity. tím pádem je osvěžení působením nadaných v menší míře, než znehodnocení vlivem širokých mas dole. lenost a nenáročnost vše tohle přirozeně dodělá, potvrdí.
dalším nepominutelným důvodem neschopnosti mas vládnout si, je nejednotnost (a nesjednotitelnost), roztříštěnost zájmů a názorů. pak je vláda chytrých, bystrých elit (žel často i deprivantů) velmi snadná (rozděl a panuj + chléb a hry) -a pak si mohou dělat co chtějí. ve skutečnosti tedy žádná demokracie nikdy neexistovala a existovat nebude. vždy se vyprofilují chytřejší vůdčí individuality, než mdlá lidová masa.
pozorný intelektuál vidí pozvolný úpadek téměř ve všech oblastech už od doby barokní. čest výjimkám z oblasti vědy a techniky, ovšem ty slouží ke komerci, k nejjednoduššímu nakrmení mas, k maximalizaci zisku respektive také k upevnění moci přes vytváření závislostí mas. nic z toho "vývoje" ovšem mezi masami ani kapitalisty nepůsobí zálibu v krásnu a ušlechtilosti myšlenek i jejich přenesení do tvarů, působíc pozvednutí. vše směřuje jen k masovosti a maximální nenáročnosti/jednoduchosti. a malé nároky vedou příště opět k dalšímu poklesu úrovně... ke snížení průměru o další stupínek.
chybí nám duchovno, vztaženost k něčemu vyššímu, absolutnějšímu, než k tupému a rychlému ukojení momentální potřeby.

196179

22.07.2009 10:47

Partnerský život, manželská morálka

RE: Článek není vůbec perfektní!

Joseph 85.?.?.?

ad 1) dotaz shledávám jako zcela na místě, protože tvé nabubřelé vyjadřování kopíruje i nafouknutá forma, jíž to činíš. to znamená, že první 4 odstavce, od prvního slova až po výjádření "Každopádně je to jedno" jsou jen zbytečným žvatláním, nepodstatné dojmy mimo téma od jakéhosi jansmithe (který si to na závěr také tak zhodnotil). závěrečné 3 odstavce v P.S. jsou také nesmyslným plácáním, které jen zbytečně zahlcuje prostor v diskusi.
ad 4) zde vysloveně lžeš, a slučuješ pro své vykrucování několik různých lidí, jimž přisuzuješ nějaké tvé domněnky.
já nejsem Vojta a Vanguarda popravdě ani neznám (co píše), takže se laskavě nezesměšňuj osočováním, že já údajně podporují izrael.
takže speciálně pro tebe, kašpare: izrael naopak nesnáším (jakožto umělý, násilný státní útvar), a vždy jsem jej odsuzoval. lze si to dohledat. proto jsem nikdy nemohl zastávat postoje opačné, z čehož vyplývá, že jsi lhář a nactiutrhač bez důvodu. mimochodem točíš se zde na OT záležitosti, a reaguji na to jen proto, abys svou mánii uspokojil a neobtěžoval zde s tím ještě rozvlekleji potřetí.

196172

Stránka: 1 2 3 4

Káva pro Zvědavce

41

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc říjen přispělo 85 čtenářů částkou 14 211 korun, což je 41 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
15SucVps1Cpxd6ahR6uxx6SJiR16SZgR7b

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Bělorusko versus Česko21.10.20 20:43 Neurčeno 5

Česko žádá o pomoc21.10.20 13:25 Česká republika 5

Za polibek bez náhubků 400 euro20.10.20 17:33 Itálie 5

Soud v Německu rozhodl, že omezit zavírací dobu restaurací není opodstatněné19.10.20 21:32 Německo 4

Co je s panem prezidentem?17.10.20 09:47 Česká republika 7

Je třeba říci dost, burcuje Klaus. Nejsme ve válce, nestrašte mrazáky s mrtvolami14.10.20 11:11 Česká republika 3

Erouška je pochybná aplikace s placebo negativním efektem14.10.20 10:15 Česká republika 5

Ve stavu nebezpečí si schválí cokoli bez demokratické kontroly13.10.20 19:31 Česká republika 0

Maďarská poslankyně skartovala knihu dětškých pohádek plnou gayů a leseb, aktivisté ječí13.10.20 18:08 Maďarsko 2

Absurdita článků z dění na pařížských předměstích nadále roste13.10.20 16:51 Francie 0

Marián Kotleba se rozdáním 3 šeků po 1488 eurech dopustil ideozločinu a půjde sedět12.10.20 21:56 Slovensko 12

Počty zemřelých loni a dnes09.10.20 15:21 Česká republika 6

Studenti na slavné Karlové univerzitě chtějí "bezpohlavní systém"09.10.20 00:10 Česká republika 2

Byla pandemie plánována?08.10.20 21:48 Neurčeno 8

Hoří, hoří a ne a ne spadnout08.10.20 21:23 Jižní Korea 11

Vláda tvrdě zpřísňuje opatření. Na 14 dní se zavřou ZOO, bazény, posilovny, kulturní i sportovní akce08.10.20 16:43 Česká republika 7

Zákon o šmírování internetu vojáky prošel dál08.10.20 15:37 Česká republika 0

Už je to tady: Očkovaní na covid nebudou muset nosit roušky08.10.20 13:19 Česká republika 6

FB smazal Trumpovi 2x příspěvek, ve kterém píše, že chřipka je horší než covid07.10.20 10:35 USA 2

Zločin proti lidskosti06.10.20 21:22 Německo 0

Měnové kurzy

USD
23,01 Kč
Euro
27,25 Kč
Libra
30,20 Kč
Kanadský dolar
17,47 Kč
Australský dolar
16,31 Kč
Švýcarský frank
25,37 Kč
100 japonských jenů
21,97 Kč
Čínský juan
3,45 Kč
Polský zloty
5,95 Kč
100 maď. forintů
7,47 Kč
Ukrajinská hřivna
0,81 Kč
100 rublů
29,90 Kč
1 unce (31,1g) zlata
44 036,86 Kč
1 unce stříbra
570,52 Kč
Bitcoin
293 037,57 Kč

Poslední aktualizace: 22.10.2020 06:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo ?