Zpátky na příspěvek ›

Všechny příspěvky ze stejné IP adresy

Nalezeno 8 příspěveků, 1 jméno: Jiří Táborský.

Setříděno od nejstaršího, přetřídit od nejnovějšího

01.08.2003 16:50

Jídlo? Nemáte na vybranou

Tak to vidíte, pane Murt,

Jiří Táborský 209.?.?.?

zase víte hovno o americkém způsobu života a děláte z něj suverénní uzávěry.

Jak tady už pěkně popsal možnosti nákupu potravin pan Juchelka a i jiní, kdo má čas a chuť a prostředky, tak si může v mnoha případech vybrat podle libosti. V mnoha případech si ale ani ten vybrat nemůže, protože je to nepovolují zdravotnické (úmyslně nepíši zdravotní) regulace, monopolizace výroby a distribuce a podobně, jako například u mléka a některých mléčných výrobků, a podobně u masa a masných výrobků. Má to ale i své dobré důvody.

Většina Američanů si to ale dovolit nemůže. Už třeba jen proto, že nemají čas objíždět specializované obchody. Nakupovat v supermarketech se stalo pro většinu Američanů nevyhnutelnou nutností, stejně tak jako je většina rodin nucena mít víc než jedno auto. To není z lenosti nebo z pohodlnosti a mnoho Američanů takové nutnosti nenávidí.

Já s mojí paní Dášou a se psy, například, běháme tři a půl míle denně, abychom si vykompezovali nevyhnutelnou nutnost jezdit všude autem. Jo, zamudruje zase pan Murt, můžete přece jezdit na kole nebo na koni. Mno, na koni jsem párkrát do města jel, z recese a politického protestu, ale teď už ani to nejde, protože ani na kole ani na koni už na silnici nesmím.

Pan Juchelka tady naznačil, že nejlepší produkty jsou ty, které si jeden sám vypěstuje. A k tomu to potěšení a radost z tvořivé činnosti! Jenže v zemi neomezených možností tuhle možnost většina lidí nemá. Mno, my bychom ji měli a kdysi jsme si to z pionýrského nadšení, z nerozumu a z neznalosti poměrů vyzkoušeli. O tom by se dalo napsat několik srandovních knih. Měli jsme svoje vejce, mléko a všechno, co z něj jde udělat, svoje hovězí, slepičí a kuřecí, husí, perličí, krůtí, rybí, chřestýší a aligátoří a jinou místní zvěřinu, prostě všechno, co běhá po dvoře. A má panenka pláče v komoře - nakonec většinu potravin kupujeme už dlouho v supermárkytu. Kromě zeleniny a floridského a georgijského ovoce - to ale pochopí každý, kdo ochutnal třeba mango, dozrálé na stromě nebo rajče, dozrálé na poli. Mno, a občas si koupíme místní beefalo (kam se hrabe, pane Juchelko, Vaše hovězí z Kobe nebo midwestern Angus z Omaha Steak!).

Pokud jde o ty košér produkty, tak to se vůbec nedá mluvit o tom mít něco na vybranou. Drtivá většina Američanů ani netuší, že je kupuje.

P.S. pro pana Juchelku: S těmi borůvkami máte naprostou pravdu, kam se hrabou americké borůvky bez chuti a bez zápachu na borůvky z jižních Čech, to je nebe a dudy. Ty americké jsou úplně jiný druh, rostou na vysokých keřích a jsou dobré akorát tak pro medvědy. Z Chile, říkáte, jsou lepší?

17284

08.09.2003 22:04

Pravda nebo předsudek?

RE: Probůh, Jiříku z pionýrského tábora

Jiří Táborský 209.?.?.?

Můj milý fanoušku,

vždycky potěší, když se ozvete. Omlouvám se, že mi unikl Váš příspěvek "o pronásledování conversos ve Španělsku při honbě za čistou krví". Nemohu dost dobře slíbit, že Vašim příspěvkům budu věnovat větší pozornost, ale budu opatrnější přejímat židovskou propagandu, ze které jsem načerpal informace o imunitě instantních židovských konvertitů při pogromech, specielně popisované Normanem Cohnem. Ten dokonce tvrdí o Židech v Rusku, že "byli persekuováni ne proto, že byli členy cizí rasy, ale příslušníky opovrhovaného náboženství" a že "kterýkoliv Žid, který prohlásil, že konvertoval na pravoslaví, byl okamžitě zproštěn perzekucí, uvalených na jeho soukmenovce".

Obracení na "správnou víru", bylo vždycky základním principem každého křesťanství, bohužel tak nečinilo vždycky jen slovem božím. Diskriminace, případně perzekuce Židů na základě rasy vznikla v Evropě až se sekulárním francouzským osvícenstvím.

Dříve, například při hrozném pogromu ve Štrasburku, kdy byli Židé nařčeni z šíření moru, se instantní konvertizací ke křesťanství zachránilo kolem 1.000 Židů. Jako příklad z české historie je pogrom v dubnu 1389. Jirásek dokonce popisoval jak při tom křtil Židy i Jan Hus, což si pravděpodobně trochu přibarvil po svém.

Ani v nejmenším nechci minimalizovat příkoří, nespravedlnosti a zločiny páchané v minulosti na Židech, pouze poukazuji na to, že křesťanské církve - a bezpochyby vyšší klerus - považovaly pokřtěné Židy za rovnocenné křesťany, což jste tady, můj milý fanoušku, prohlásil za hovadinu. Já to vidím spíš jako neprozřetelnost.

19321

08.09.2003 22:35

Pravda nebo předsudek?

Censura na Sprše?

Jiří Táborský 209.?.?.?

Pane Jardo z Písku:

"Jenom jsem měl pocit, že se snažíte naznačovat, že se na Sprše děje něco nekalého, nemorálního nebo snad dokonce totalitou zavánějícího. Zejména to srovnávání s totalitními úřady bývalé ČSSR mi přišlo poměrně nefér."

Váš pocit je jen částečně správný. Nesnažil jsem se naznačovat, že se na Sprše děje něco nekalého, nemorálního. Pouze jsem poukázal na to, že v tiráži Sprchy stojí, že si administrace Sprchy vyhrazuje právo mazat příspěvky, což podle mne cenzura je a nechápu, proč se mi několik členů Sanhedrinu snaží namluvit, že si to neumím přeslabikovat. Možná, že cenzura zavání totalitou jim. Já jsem vždycky zastával názor, že si administrátor nebo vydavatel může dělat co chce, to je soukromý podnik.

19322

11.10.2003 17:17

Jak vypadá 87 miliard?

RE: Jak vypadá 87 miliard?

Jiří Táborský 209.?.?.?

Pane hráči,

pan Stwora nemůže za to, že pan Bush vypadá jako rozčílený šimpanz a chová se jako nadržený samec paviána.

20625

28.11.2003 18:42

Připravme se na BIG BANG

Připravme se na BIG BANG

Jiří Táborský 209.?.?.?

Mno, já bych řekl, že článek je v naprostém souladu s proroctvím (amerického) slepého mládence Dan Quayle, když jako vicepresident Bushe seniora věštil:

"I believe we are on an irreversible trend toward more freedom and democracy. But that could change." ["Věřím, že jsme na nenávratném trendu k více svobody a demokracie. Ale to se může změnit."]

22254

04.01.2004 08:01

Na koho čekají?

RE: Na koho čekají?

Jiří Táborský 209.?.?.?

Tome,

Ňůjórk je oficiální fonetický přepis jména Neu Jork v hlavním dialektu štetlu Brůklin a ve West Palm Beach. V ostatních nejbrhůdech v NY převládá výslovnost ňůjók nebo ňůjok (kromě nejbrhůdů administrovaných Cosa Nostrou, kde se to vyslovuje nůjok jako v nůdžézi, a mafií ruskou, kde to je novajajurka) - ale píše se to tam tak, jak jste to napsal ve druhém postupném ročníku na tabuli, akorát s mezerou mezi NEW a YORK.

Také jsem narazil na několik vynikajících proletářských pedagrogů. Jeden z nich, ředitel Vyhnal, řečený Gervajz (hlásil několikrát týdně ve školním rozhlase, abychom si připravili korunu padesát na smetanový sýr gervajz, kerej vám strana a vláda poskytuje na slevu) nám tvrdil, že hlavní město imperialistů není Njů Jork, jak tvrdila Vám souška učitelka, ale Valstrýt.

O tom jsem se s ním nepřel, ale nepohodli jsme se, když nám líčil jak nás imperialisti nechali během pražské revoluce na pospas fašistům a já jsem nadhodil, že snad nemohli jet přes demarkační lajnu, kde museli čekat, aby Prahu osvobodila Rudá armáda. To jsem tedy znal z Čimelic, kde běžela ta lajna kolem hřbitova k bažantnici a v Hodíkojc mlejně Němci podepsali kapitulaci. A když se opakoval jak Kischova babička, už snad po páté: "Hovno a ne demarkační čára, fašisti nás škrtili a my jsme krváceli a volali anglicky a americky pošlitě tanky i samoljoty. A hovno na hovno, ty jeden smrade reakcionářskej", tak jsem se neudržel a řek´ jsem mu, že potom, co nám málem vykrvácel a vykřičel si hlasivky, jsme si přes tu čáru chodili pro žvejkačky a zpátky jsme se vyhýbali Rusákům, aby nám je neukradli. Gervajz potom, jak byl už rudej, zrudnul ještě víc, chytil se za krk a vypotácel se ze třídy. Jo, děti dovedou bejt zlý.

Vyřizoval to pak třídní učitel Ledvinka, taky kádr, a chtěl si promluvit s rodiči. Jak byl blbej, tak měl ale nepopiratelný dar jasnovidectví: "Milospani soudružko," sdělil mamince, "ten váš kluk jednou skončí v kriminále."

23740

04.01.2004 08:23

Na koho čekají?

RE: Opojny elixir misto zluci?

Jiří Táborský 209.?.?.?

Pane P.M.,

vintovku mám vždycky dobře namazanou a patrónu v komoře. Ale teď už snad počkáme, až jak dopadnou ty volby, už to je za rohem a svítí oranžová.

P.S.: O medvědech brtnících, jak vykrádají úly tady nebyla řeč, to běželo o černé baribaly, co sežrali paní Sýkorové kozy. A ten brtník na Vysočině vykrádal králíkárny, pamatuji-li se dobře.

23741

25.01.2004 03:24

Kdybych byl francouzským prezidentem...

Kdybych byl francouzským prezidentem...

Jiří Táborský 209.?.?.?

Pane Sinsaev,

podle webové stránky slovenského vyslanectví se ony podniky zhroutily ("brachen...zusammen") v důsledku rozpadu maďarského trhu a neschopnosti konkurovat modernějšímu českému podnikání; to je to, co jsem předpokládal - nikoli, že by je zavřela ćesko-slovenská vláda.

Vzpomínky manželky Vavra Šrobára neznám, pochybuji ale, že by mohly nějak podstatně změnit výklad známých skutečností, že Slovensko bylo podporováno českými zeměmi a to i po druhé světové válce, kdy mělo dokonce i svoje výhradně slovenské politické, hospodářské a kulturní instituce, jejichž ekvivalenty české země neměly (KSS, SSM, parlament, SAV a řadu dalších). Nebylo ani nijak zkráceno co do zastoupení v celočeskoslovenském gangu bolševiků (Husák, Široký, Slánský a další kolegové).

24945

Káva pro Zvědavce

84

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc únor přispělo 133 čtenářů částkou 29 526 korun, což je 84 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010
IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
15SucVps1Cpxd6ahR6uxx6SJiR16SZgR7b

Další možnosti platby ›

Milí čtenáři,

prosím zvažte, zda by nestálo zato přispět na provoz tohoto serveru.

Odstranil jsem reklamu, protože jste mi psali, že vás uráží svou hloupostí. Neplatili mnoho, ale alespoň něco. Takže jsem plně závislý na tom, co se dobrovolně vybere. Děkuji.

Ve zkratce

Erdogan:72 hodin nebudeme bránit průchodu migrantů do Evropy - mohou se pohnout milióny lidí28.02.20 09:34 Turecko 3

Hraní si s ohněm - „velký pochod“ NATO na východ!27.02.20 19:32 Neurčeno 0

Assange má za sebou první dva dny slyšení u soudu, který má rozhodnout o jeho vydání do USA27.02.20 00:07 Británie 2

Video: Migrantky dupou švédské dívce po hlavě, migranti si to natáčí: "Zabij ji, wallah!"26.02.20 01:03 Švédsko 2

Muslim v autě najel do masopustního průvodu v německém Volkmarsenu - cílil hlavně na děti25.02.20 20:49 Německo 5

Slovenský parlament definitívne odmietol Istanbulský dohovor. SNS vyzvala prezidentku, aby to oznámila Rade Európy25.02.20 20:16 Slovensko 1

Z Česka bude brzy holina25.02.20 07:28 Česká republika 1

I trpaslíci mohou škodit: Tandém tří lokálních nul škodí České republice24.02.20 15:36 Česká republika 5

Libyjští teroristé se jezdí léčit do lázní Klimkovice u Ostravy?24.02.20 08:38 Česká republika 0

Barcelona: Migrant brutálně napadl starou ženu v metru24.02.20 00:05 Španělsko 0

Vojenská cvičení USA22.02.20 16:33 USA 3

Kdy se to celé zhroutí?21.02.20 15:18 USA 1

Co vlastně chtěl sdělit světu šílený střelec?20.02.20 20:48 Německo 2

Z Bruselu koncem února přijede na neposlušné Čechy kárná výprava, vedená sudetskými Němci20.02.20 18:06 Česká republika 0

Patočka kvůli Křečkovi napráskal Babiše Macronovi."Vyhoďte Babiše z ALDE!" žádá.20.02.20 17:11 Česká republika 1

Jak pan Křeček uzemnil Stehlíkovou20.02.20 10:55 Česká republika 2

Devět obětí střelby v Německu, pachatel je po smrti 20.02.20 08:25 Německo 5

Masové šílenství švédské mládeže19.02.20 15:46 Švédsko 5

Šokující čísla z Číny19.02.20 07:36 Čína 12

Cena zlata soupá19.02.20 06:51 Neurčeno 0

Měnové kurzy

USD
23,08 Kč
Euro
25,37 Kč
Libra
29,73 Kč
Kanadský dolar
17,16 Kč
Australský dolar
15,06 Kč
Švýcarský frank
23,84 Kč
100 japonských jenů
21,18 Kč
Čínský juan
3,29 Kč
Polský zloty
5,86 Kč
100 maď. forintů
7,47 Kč
Ukrajinská hřivna
0,94 Kč
100 rublů
34,66 Kč
1 unce (31,1g) zlata
37 820,67 Kč
1 unce stříbra
404,37 Kč
Bitcoin
204 105,13 Kč

Poslední aktualizace: 28.2.2020 07:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo ?