Zpátky na příspěvek ›

Všechny příspěvky ze stejné IP adresy

Nalezeno 51 příspěveků, 1 jméno: Jan Novák (I. Písecký).

Setříděno od nejstaršího, přetřídit od nejnovějšího

03.08.2003 22:28

Amerika zoufale potřebuje hrdiny

RE: Amerika zoufale potrˇebuje hrdiny

Jan Novák (I. Písecký) 195.?.?.?

Samozřejmě, že je potřeba obdivovat hrdinství iráckých partyzánů, bránících svou zemi proti protivníkovi s jednoznačnou převahou. Po druhé světové válce v Německu podobně skuteční hrdinové bránili také svou zemi proti okupantům s jednoznačnou převahou. Říkali si Werwolfové.

17390

04.08.2003 23:51

Amerika zoufale potřebuje hrdiny

RE: Amerika zoufale potrˇebuje hrdiny

Jan Novák (I. Písecký) 195.?.?.?

"Pane Nováku, myslím, že způsob, jakým aplikujete historii na současná dění ve světě je značně nedokonalý a tendenční."

Váš subjektivní dojem pane Juchelka by bylo záhodno podložit argumenty.

"Já mám svou adoptivní zemi rád, určitě více než Vy -"

Jak můžete vědět jak já mám rád Vaši adoptivní zemi? To by mě zajímalo.

"to ale neznamená, že budu souhlasit s kdejakým projektem imbecila s kriminální duší."

Nevím o kterém imbecilu s kriminální duší hovoříte, já se domnívám, že imbecilové jsou jakožto těžce psychicky nemocní lidé všude na světe zpravidla v ústavech, kde je o ně postaráno. Ani se nesnažím domyslet, že by jste takto hanlivě hovořil o někom, jenom proto, že nemá Vaše sympatie.


"Nejsem si vědom, že by Irák zaútočil napřed na USA a současná okupace Iráku by tudíž byla jen spravedlivou odplatou."

A jste si vůbec jistý, zda Německo zaútočilo na Ameriku za druhé světové války dostatečně tak, aby si zasloužilo válečnou odplatu?


Válka přeci není sranda.


"Pochopte, já nejsem rád, když naši vojáci umírají - jeden z mých sousedů tam zrovna a jelikož je NG, a lidí je málo, nevojákuje tam ani ve své specializaci (vojenská rozvědka), ale hlídá něco s kvérem jako "záklaďák", takže příští mina může být určena jemu."

No to je spíše problém Vašeho souseda, nebo snad ne?

"Vadí mi ovšem, když někdo dělá z lidí, kteří střílejí do taxíků s civilisty hrdiny."

Prosím, uveďte mi, jestli nelžete, kde někdo dělal hrdinu z někoho, kdo střílel na civilisty. Mám pocit, že si vymýšlíte. Také si zkuste pane Juchelka tipnout, kolik Iráčanů zemřelo za posledních 20 let nepřirozenou smrtí. Bylo to 20 tisíc lidí? Nebo 200 tisíc lidí? Nebo 2 milióny lidí? Bylo to víc? Zprůměrujte si to za rok a uvidíte, že letošní rok nebyl pro Irák ten nejhorší za uvedené období a to s výhledem na budoucí vývoj je přeci pozitivní. Nebo si snad myslíte, že si nyní nějaká sousední země dovolí napadnout Irák a válčit s ním? Já si myslím, že nedovolí.

"Zde končí legrace, patriotizmus a všechno ostatní a myslím, že je pak mou povinností nabídnout jinou vizi - spravedlivého Iráckého partyzána."

Nevím co je Vaší povinností, protože do Vašich povinností opravdu nevidím.

"Jelikož ničemu, co o Iráku tvrdí moje vláda se dnes nedá věřit, začínám se víc a víc přiklánět k názoru, že mám asi pravdu."

No to je zase subjetkivní a záleží na Vás, jaké z toho vyvodíte důsledky. Pokud zůstanete daňovým poplatníkem Vaší vlády, tak jste toho spolupachatelem.

"Vy, jakkoliv si Vás vážím, se mýlíte zcela určitě..."

Váš subjektivní dojem pane Juchelka by bylo záhodno podložit argumenty.


"Přesto si myslím, že máte pravdu."

Já si také myslím, že máte pravdu.

17452

05.08.2003 20:40

Amerika zoufale potřebuje hrdiny

RE: Amerika zoufale potrˇebuje hrdiny

Jan Novák (I. Písecký) 195.?.?.?

"Měl jsem vždy pocit, že jste se na různých fórech USA spíše zastával, pravda někdy možná až příliš úporně, ale z Vašeho chování jsem nabyl dojmu, že je Vám tato země přinejmenším sympatická..."

Mé sympatie se zpravidla nevztahují na tak velké a členité objekty jako jsou například celé státy či kontinenty. Svržení Saddámova režimu však schvaluji a své důvody jsem mnohokrát popsal na BL.

"Mé argumenty byly obsaženy již v původním článku - Německo bylo agresorem"

Německo bylo agresorem v Americe?

" a pokud tam pak po vítězství spojenců působily nějaké bojůvky, je to přece jen poněkud jiná situace, než Irák.

Ne, je to téměř naprosto stejná situace.

"Ne všichni, kdo střílejí na americké vojáky jsou stoupenci bývalého režimu"

Podle Vás tedy na SPOJENECKÉ vojáky střílejí v podstatné míře i lidé, kteří uvítali svržení režimu? Aha. Těchto asi fakt moc nebude už jenom proto, že naprostá většina těchto akcí se odehrává v trojúhelníku Faludža-Bagdád-Tirkit.

" a jediným agresorem jsme v zemi my."

Nemáte pravdu, přinejmenším stejným agresorem jako USA je Británie. Na tu se dost zapomíná.

"my se zde díváme na své sousedy poněkud jinak, než bylo zvykem v Čechách a proto z Vaší strany možná to neporozumění..."

Jinej kraj, jinej mrav. Může být, ale v "dívání na sousedy" bych zásadní rozdíly nehledal.

"Co se hrdinů střílejících do taxíků týče"

Nevím jaké konkrétní střílení na taxík máte na mysli, ale domnívám se, že máte namysli asi nějaké vozidlo co nezastavilo na check pointu a pokusilo se projet. No, to je ve válce jedna z největších blbostí co může řidič udělat. Zpravidla to bývá poslední řidičův omyl a to v některých zemích i v míru.


"Nikdy jsem nebyl odborníkem na zprůměrovávání mrtvých"

To je Vaše velká chyba. Počet mrtvol je jeden z nejobjektivnějších ukazatelů, které nám mohou posloužit k rozhodnutí, která varianta řešení je správná. Mrtvola buď je nebo není. Mrtvol může být deset nebo sto, či jiný počet. Mrtvola je mrtvola. Mrtvoly můžou být čtyři nebo pět v taxíku. Mrtvol může být tisíc v masovém hrobě (a že takových v Iráku pár je), mrtvol může být pět tisíc v jednom městečku (Halabdža).

" - a argumenty typu když se kácí les létají třísky jsou v případě Iráku také zavádějící."

Pokud nenabídnete lepší argumenty, tak nemůžete o těchto argumentech tvrdit, že jsou zavádějící.

"Pokud třeba v Iráku dojde k národnímu povstání proti USA - což je názor mnoha střízlivých analytiků (pokud budou USA postupovat v zemi tak, jako doposud), bude situace na Středním Východě a v Iráku zřejmě mnohem horší, než během vlády Saddama."

Nechtěl bych Vám, natož "střízlivým analytikům" brát naději na povstání v Iráku, ale Irák je přeci jenom širokej pojem a je třeba si přiznat, že menšinoví Sunnité to sami asi nezvládnou. Šiité a Kurdové by asi byli proti. Před více než rokem "střízliví analytici" doufali, že Afghánci vypráší Američanům kožich.

17499

05.08.2003 20:44

Amerika zoufale potřebuje hrdiny

RE: Amerika zoufale potrˇebuje hrdiny

Jan Novák (I. Písecký) 195.?.?.?

" Přiznám se ale, že mi nejde ani tak o blahobyt Iráčanů, i když mi jejich osud zcela lhostejný samozřejmě není. Jde mi o to, aby mě můj president nezatáhl do další války na základě lží. Ne nějakých malých lží, ale vyslovených lží, kvůli kterým tento rok zemřelo jistě více Američanů a Iráčanů, než kdyby k válce nedošlo."

Kdyby jste měl přehled o tom, jak se v Iráku umíralo "v míru" na Saddámovy represe a na embargo OSN, tak by jste toto zřejmě netvrdil.


" Jde ale hlavně o ty lži ve spojení s válkou. To by se zde prostě trpět nemělo, jde o první takový případ (preventivní útok) a tak je důležitost uvést věci na pravou míru o to větší. Snažte se mé argumenty pochopit v tomto světle..."

Jestli jste schopný nějakou lež dokázat, tak lháře zažalujte a domožte se jeho potrestání.


"P.S. Zdaleka ne všichni imbecilové jsou zde zavřeni v ústavech, a o tohoto konkrétního je velice dobře postaráno - v Bílém Domě."

Vy zřejmě myslíte pana Bushe. V tom případě pane Juchalka Vám musím oznámit, že pan Bush s naprostou jistotou opravdu není imbecil. Imbecilita je poměrně těžké postižení mozku a takto postižení lidé mají inteligenční kvocient v rozsahu tuším 20 až 49 inteligenčních bodů stupnice, kterou zavedl Stern. Jestli jste trochu soudný, tak musíte uznat, že Vaše tvrzení o imbecilitě pana Bushe je vysoce nepravdivé. Nevím proč se k tak snadno prokazatelné nepravdě snižujete, ale asi k tomu máte svůj důvod."Samozřejmě by mě ani nenapadlo o něm hovořit špatně pouze proto, že nemá moje sympatie. On se však dopustil lží na základě kterých zatáhl zemi do hloupé války, která nás stojí bilióny,"

Vídíte, a někteří Vám názorově blízcí odpůrci osvobození Iráku zase tvrdí, že na té válce se bilióny vydělají a ne jak tvrdíte Vy, že se prodělají. Zkuste si v tom udělat jasno.

" poškodil renomé a důvěryhodnost USA ve světě a tak (i jinak) zemi na delší dobu poškodil..."

To je hodně nejisté a vývoj ukáže.

" Možná Vám mé výroky připadají nespravedlivě silné, ale představte si třeba, že moje nechuť k němu je skoro tak veliká, jako třeba Váš odpor k Čulíkovi, i když Čulík je ve srovnání s Bushem jen "zločinec pera"..."

Některé Vaše Výroky mi připadají nepravdivé a mohu to snadno dokázat (viz. "imbecilita" pana Bushe). Jak jste přišel na to, že mám "odpor" k panu Čulíkovi? Já vůči němu žádný odpor necítím a už vůbec bych se nesnížil k tomu mu nadávat do imbecilů jako Vy panu Bushovi. Nebo jste něco takového ode mne někdy slyšel? Vše co já o panu Čulíkovi tvrdím, mohu snadno dokázat, protože si pro vše co tvrdím ukládám podklady pro případný spor, kterým mi bylo mnohokrát vyhrožováno. Jestliže upozorňuji na lživost, manipulace a podobné nectnosti pana Čulíka, tak to neznamená, že k němu cítím odpor. Čulík je v podstatě neškodnej, tak v tom spíš vidím zdroj zábavy, což ale může být u Vašeho vztahu k panu Bushovi podobné.

17500

05.08.2003 20:56

Amerika zoufale potřebuje hrdiny

RE: Amerika zoufale potřebuje hrdiny

Jan Novák (I. Písecký) 195.?.?.?

V tom SNP jste tuším prohráli. Ještě předtím, 13. prosince 1941 Slovensko vyhlásilo válku Spojeným státům americkým. Ta dopadla jak? Myslí, že špatně, protože jinak by 13. prosice byl státní svátek co?

17501

05.08.2003 23:03

Amerika zoufale potřebuje hrdiny

RE: Amerika zoufale potrˇebuje hrdiny

Jan Novák (I. Písecký) 195.?.?.?

Pán Murt, pokud se ptáte: "Ktorý Čech si uvedomuje, že prehral studenú vojnu?", měl by jste jmenovat, který Čech opravdu bojoval ve "studené vojne" za stranu, která prohrála. Z těch co já znám, tak to byli ve finále především pánové Gustáv Husák a Vasil Bi'lak, ale to nebyli Češi, pokud se nemýlím.

17508

06.08.2003 00:17

Amerika zoufale potřebuje hrdiny

RE: Amerika zoufale potrˇebuje hrdiny

Jan Novák (I. Písecký) 195.?.?.?

"oceňuji Vaši snahu analyzovat do detailu téměř každou mou větu a doufám, že spor s panem Čulíkem vyhrajete."

Prosím, vynechejte pana Čulíka z této diskuse. Přitáhl jste ho sem Vy a ne já. Myslím, že On Vám tady nepomůže.

"Já jsem sem ale nepřišel k soudu a Vaše sofistika na mě zatím neudělala žádný dojem."

Já se opravdu nesnažím "dělat dojem".

"Masové hroby v Iráku odhaleny byly - část z nich byly oběti z Irácko-Iránské války,"

Za kterou jste zapomněl dodat jsou zodpovědné USA.

"15,000 obětí z jiného masového hrobu je považováno za oběti povstání Shiites z jižního Iráku - na jejich zabití se podílel v prvé řadě otec současného presidenta, jinak známý jako Jidáš z Basry."

To je kouzelné. Za zabíjení lidí u Basry není zodpovědný ten, kdo zabíjel, ale USA, které dodržely rezoluci OSN č. 678, která dovolovala spojeneckým jednotkám (v kterých byli i vojáci arabských států - např. vojáci Sýrie) pouze vytlačení Iráčanů z Kuvajtu.

Mezinárodní jednotky měly mandát pouze k vytlačení Iráčanů z Kuvajtu. NIKOLI K DOBYTÍ BAGDÁDU!!!

Laskavě si přečtěte pozorně rezoluci Rady bezpečnosti OSN č. 678, než začne blábolit něco o Jidáších z Basry. Nebo snad schvalujete nezákonné porušování rezolucí Rady bezpečnosti OSN?


"Američané - místo, aby takové nálezy důkladně vyšeřili - nechávají ze špatně hlídaných vykopaných hrobů odnášet pozůstatky pohřbených a celkově jejich chování nenaznačuje, že by nálezům hrobů přikládali stejnou důležitost, jako Vy."

Podsouvat Američanům neúctu k masovým hrobům můžete, přestože tomu úplně nerozumím. Podsouvat mi neúctu k masovým hrobům je však od Vás takové malé zoufalství. Ničím nepodložené malé zoufalství. Určitě víte, že okolí Basry a jih Iráku je správní zóna především Britských vojsk. Neumím si představit, že by někdo mohl nějak silou bránit pozůstalým v spontánní exhumaci hrobů v kterých leží jejich zavraždění blízcí rodinní příslušníci. Asi by se tomu muselo bránit násilím. Zbytečným násilím a asi opravdu zbytečně.


"Kdyby jste měl přehled o tom, jak se v Iráku umíralo "v míru" na Saddámovy represe a na embargo OSN, tak by jste toto zřejmě netvrdil.

Ale tvrdil... Řeč byla rovněž o zbytečně zabitých Američanech, ale na to se dost zapomíná... Přinejmenším Vy jste to vynechal."


Američané umí umírat. Opravu. V První světové válce padlo 80.000 amerických vojáků. V Druhé světové válce padlo 259.000 amerických vojáků. V Korejské válce padlo 140.000 amerických vojáků. Ve Vietnamské válce 60.000 amerických vojáků a ztráty byly někdy i 300 mužů denně. Taková je Amerika, nebo alespoň byla.

"Nejde mi ale o to, hádat se s Vámi o každé slůvko - věřím, že jste na to expert s dlouholetou praxí."

Byla tahle "hláška" nutná? Pro Vás asi ano.

17512

06.08.2003 00:24

Amerika zoufale potřebuje hrdiny

RE: Amerika zoufale potrˇebuje hrdiny

Jan Novák (I. Písecký) 195.?.?.?

"Mě spíše zaujaly Vaše intelektuální kotrmelce a zastřený smysl pro realitu, který je evidentní, když mě na jedné straně vyzýváte k soukromé žalobě současného presidenta (já zatím pouze volám po jeho veřejném vyšetřování a i to je mi odpíráno...) a na straně druhé nechápete, že mé označení imbecil není diagnózou, ale nadsázkou - stejně tak, jako když Vás nazvu volem, neznamená to, že ve Vás vidím slintající čtyřnohé dobytče..."

Pokud pane Juchelka "pracujete s nadsázkou", tak se nemůžu divit, že musíte zařazovat do svého slovníku slova jako "imbecil" a "vůl". Já tato slova nepoužívám. Proč by?


"Bushovy lži jsou podle mě zcela prokazatelné - stačí si přečíst přepis jeho projevů, včetně projevů dalších členů jeho vlády před válkou a porovnat tvrzení v nich obsažená se současnou realitou v Iráku."

Subjektivní.

"I kdyby se zítra našly konkrétní hotové bio/chemické látky, zakopané někde v poušti, těžko lze argumentovat, že je Saddam měl připravené k okamžitému použití, jak americká vláda argumentovala."

K použití bio/chemických zbraní. Asi nebudete zpochybňovat, že Irák disponoval alespoň chemickými zbraněmi. Možná je zničil. Možná ne. Ale o schopnosti Saddámova režimu použít tyto zbraně už Vám zde zhruba pět tisíc lidí z městečka Halabdža nebude moci oponovat. Nejsou, tak nemohou.


"Fakt, že se celá záležitost více nevyšetřuje, je rozhodně více zásluhou převahy Republikánů v Kongresu, než nadcházejícím počátkem předvolební kampaně a snahou Demokratů osočit spravedlivého presidenta."

To je otázkou.

"To, že aféra s Irákem poškodila renomé USA ve světě není nic nejistého a ukazuje se to i nyní - pochopíte to, když se podíváte na cukajícící se seznam zemí, které se uvolily v Iráku sloužit a zvážíte jejich sobecké důvody, proč tak učinily."

Spousta zemí co byla proti intervenci v Iráku měla před touto úžasné zbrojní a také ropné obchody s touto zemí.

"BTW, nikdo na roli GB v Iráku nezapomněl - zcela určitě ne Blairovi voliči. Pokud se ale podíváte na počty (kterými se tak rád oháníte) vojáků v Iráku, zjistíte, že se de facto jedná o Americkou operaci. Prosím, přesvědčte mě o opaku, rád se nechám poučit."

Vztáhněte své počty na počet obyvatel zúčastněných zemí, "že se de facto" tak diametrálně nejeví, jako při pouhém prostém srovnání počtu zůčastněných.

"Co kdybyste pro změnu napsal nějaký souvislý článek o tom, jak to v Iráku vidíte Vy, nakopírujte sem třeba nějaké Vaše názory z BL"

Rád Vám posloužím, když nebudete spadávat do podúrovňový urážek typu: "že jsem expert s dlouholetou praxí v hádání se" a nepodloženě mě obvinovat z "intelektuálních kotrmelců"." - reagovat na jednotlivé věty dětinským způsobem umí každý blbec."

Co kdyby jste konkrétně napsal, v čem nemém pravdu a doložil to argumenty. Nařknout mě z dětinství nepovažuji za argument.

17513

06.08.2003 00:25

Amerika zoufale potřebuje hrdiny

RE: Amerika zoufale potrˇebuje hrdiny

Jan Novák (I. Písecký) 195.?.?.?

"Nebojte se, pokud něco z vnitropolitikcé situace v USA nepochopíte, nebudu Vás vinit - vím, že zde nežijete..."

Myslíte, že se něčeho bojím? Asi mě neznáte. Vy mě nebudete vinit? To děkuji - za šlechetnost na závěr, ale šlechetnost není argument. Šlechetnost mi ve Vaší poslední větě připadá jako berlička o kterou se potřebujete opřít. Zkuste jít z přímo a neopírejte se.


"Zdraví,

AJ"


Děkuji, zatím se těším dobrému zdraví a také Vás zdravím. Jan Novák

17514

06.08.2003 22:16

Amerika zoufale potřebuje hrdiny

RE: Amerika zoufale potrˇebuje hrdiny

Jan Novák (I. Písecký) 195.?.?.?

"Pane Nováku,

Já si raději počkám na něco souvislého, co bude mi hlavu a patu a nebude "argumentovat" Hallabjou "


Pane Juchelka, já sice nechápu, proč Vám vadí mé argumenty o smrti lidí z městečka Halabdži, ale jsem ochoten se s Vámi domluvit, že tyto věrohodné a doložitelné argumenty nebudu používat, když Vám to z nějakého důvodu vadí. Na oplátku bych Vás ale požádal, aby jste smrt těchto pěti tisíc lidí vyvážil tím, že nebudete používat Vaše argumenty o smrti lidí, co zemřeli v taxíku, po té co nezastavili ve válce na kontrolním stanovišti.

"a poměry obyvatelstva zúčastněných zemí - myslíte, že kdyby se ke koalici připojila Čína, vedl by operace v Iráku čínský generál?"

A jste si jistý, že by čínský generál měl v této situaci stejné vědomosti, vojensko-oraganizační schopnosti řízení, zpravodajské informace atd., aby pro tyto vojenské akci zajistil stejně dobré řízení válečných operací a stejné výsledky jako jeho americký kolega?

"Nikdo rovněž netvrdil, že měl Bush jít na Bagdád - umožnil ale zásahy Irácké armády proti Shiitům (dovolil dokonce přelety iráckých helikoptér přes americké linie, což bylo porušení podmínky vytýčených pro Iráčany v kapitulaci), které naváděl povstat proti Husseinovi a sliboval jim podporu."

Takže Bush neměl jít na Bagdád, ale měl zajistit, aby Shiité snadno porazili Irák? No pane Juchelka, to by muselo znamenat snad jediné. Bush by musel udělat dvě věci. Zajistit bezletovou zónu nad jihem Iráku a pokud by byl stejně spravedlivý ke Kurdům, tak i na severu Iráku. A porušit rezoluci Rady bezpečnosti OSN a vojensky podpořit rebelující Iráčany. To by zajisté znamenalo rozpad spojenecké koalice, ve které arabské státy jako Sýrie, Saudská Arábie a Egypt hráli ne tolik vojenskou, ale hlavně morální součást. Prosím doložte věrohodně své tvrzení, že pan Bush starší slíbil podporu Shiítského povstání. Doložte co konkrétně Šiítům slíbil a co jim ve skutečnosti dodal.

Já bych se nerad mýlil, ale největší kritiku co jsem slyšel od protiamerických "mírových štváčů" (tím nemyslím Vás) za posledních více než deset let od vytlačení Iráku z Kuvajtu bylo to, že "znásilňují" Irák prostřednictvím takzvaných bezletových zón.

"Souhlasím s Vámi, že čistě technicky Bushe staršího resoluce OSN neopravňovala tenkrát pokračovat v útoku, dobýt Irák a Husseina odstranit, takovou resoluci ovšem neměl ani současný president a podívejte - šlo to i bez ní... atd., atd."

No a to je Váš největší omyl pane Juchelka.

Jak jsem tak z naší společné diskuse vypozoroval, tak Vaše názory jsou zpravidla opřené o Vaše osobní dojmy a o Vaše pocity. Řekl bych, že příliš spoléháte na vrozenou intuici, ale intuice není argument.

Pokud si přečtete alespoň dvě hlavní rezoluce Rady bezpečnosti OSN, bezpodmínečně přijaté Irákem po jeho vytlačení z Kuvajtu, tak budete znát podmínky, které měl Irák dodržovat.

17572

06.08.2003 22:21

Amerika zoufale potřebuje hrdiny

Amerika zoufale potřebuje hrdiny

Jan Novák (I. Písecký) 195.?.?.?

Například, že musí dovolit zbrojním inspektorům přístup do všech objektů. V první polovině roku 1997 obvinil Saddám Husajn mezinárodní inspektory ze špionáže. V listopadu 1997 obvinil Irák mezinárodní inspektory ze špionáže pro USA a nedovolil jim přístup do několika "paláců".

Inspektoři opustili Irák. Co "inspektorovat", když se nemůžu podívat, tam kam chci.

Mluvím především o rezoluci Rady bezpečnosti OSN č.1441 z roku 2002, abych nebyl nekonkrétní. Rezoluce OSN porušil Irák hlavně ve dvou prokazatelných bodech. Produkoval raketové systémy přesahující akčním rádiem předepsané podmínky a vyvážel nepovolené množství ropy "načerno" zřízeným potrubím do Sýrie.

To už jsou tři porušení podmínek, které každé jednotlivé dává dostatečný důvod k naplnění rezolucí OSN k jich splnění silou. Bohužel ke stávajícímu stavu orgánů Rady bezpečnosti musím konstatovat, že tato intervence nebyla posvěcena stávajícími členy RB OSN. Zdůvodňuji si to tím, že zástupci zastupující jednotlivé státy stávajících členů Rady bezpečnosti OSN prodávali Iráku v posledních dvou a půl desetiletích zbraně v takovém objemu, který jim prostě nedovoluje připustil změnu systému, který má vůči nim takové finanční závazky.

Rusko, jakožto nástupnický stát Sovětského svazu dodalo podle odhadů, (ke kterým se přikláním) Iráku 70 procent zbraní za posledních 25 let. Francie dodala Iráku podle objemů nákupních cen za posledních 25 let, dvacet procent zbraní. Především špičkových zbraní, které umožnili Iráckému vedení vést válku proti sousedním státům. Amerika bohužel přesto, že zcela určitě dokáže vyrábět dobré tanky a dobré stíhací bombardéry dodala Iráku podle mého subjektivního odhadu vojenský materiál za posledních 25 let v nákupních cenách asi v objemu odhaduji tří procent celkového nákupu.

To je možná ta největší zákeřnost Ameriky. Nedodat skoro nic, ale nést za to zodpovědnost podle mírových štváčů.

Ale abych mé argumenty podpořil, tak se ptám: Jsou samopaly Kalašnikov, pancéřovky RPG-7, sovětské houfnice D-30, tanky T-55 a T-72 americké výrobky?

Jsou stíhačky MIRAGE F1 a F3 a střely EXOCET americké výroby?

No nejsou. Proč sakra ta zatracená Amerika nedodala své krásné smrtící zbraně Iráku alespoň v objemu jako Francie? Nemá snad ta Amerika NATO?

Asi NATO nemá.

No půjdu nyní hibernovat do peří, kdyby jste našel nějaké věrohodné argumenty pro další diskusi, tak s Vámi budu rád pokračovat.

17575

07.08.2003 21:08

USA chce Saddama raději mrtvého než živého

RE: USA chce Saddama raději mrtvého než živého

Jan Novák (I. Písecký) 195.?.?.?

Ano, diskotéka. A ta usmrcená Khadáffiho dcera byla údajně jeho dcerou proto, že ji posmrtně adoptoval. On má pan Khadaffi vůbec svérázné názory. Shrnul je ve své "Zelené knize". Voni tihleti típci Khadafiiho, Saddámovoa typu a podobní se projektují do pozice otců svého národa, který hodlají doživotně vést a starat se o jeho blaho. Zpravidla svým národum připraví takové peklo na zemi, že to rozplakává anděly.

Líbí se mi v tomto kontextu Vaše hláška "současný americký president". Současný president Velké Libyjské arabské lidové socialistické džamahírie (to je celý a správný oficiální název té země) zřídil ve své zemi paradoxně velmi podobný správní systém jako jeho bývalý Irácký kolega. Nejvyšší orgán správní moci byl pojmenován: "Rada revolučního vedení".


Člověk by řekl, že vzdělání na Britské vojenské akademii Arabovi otevře možnost nahlížet na západní svět reálněji, než když tento svět osobně nepoznal. Neustále nás však realita přivádí k tomu, že je to zpravidla naopak.

17626

08.08.2003 01:07

Amerika zoufale potřebuje hrdiny

RE: Amerika zoufale potřebuje hrdiny

Jan Novák (I. Písecký) 195.?.?.?

"Pane Nováku, Váš komentář je sice opět nesouvislý, ale budiž..."

Stále se domáháte ode mne nějakého dlouhého textu. Jak dlouhý by Vám vyhovoval?

"Hallabja je událost, která se odehrála v daleké minulosti, před první vákou v Zálivu"

Znamená to tedy podle Vás, že význam smrti klesá s časem a lidé usmrcení před válkou v Zálivu mají menší hodnotu jejich smrti než lidé usmrcení letos?

"pokud to byl pro USA takový šok - (nebyl - o existenci a použití chemických zbraní Spojené Státy věděly po celou dobu války Iráku s Iránem, který mimochodem chemických zbraní používal také...)"

Co myslíte pojmem USA? Myslím, že USA se nezachovaly hůř, než ostatní světové státy, jako třeba Sovětský svaz či Francie.

"mohly zjednat nápravu již během prvního útoku na Irák."

Chtít po USA jednou zjednání nápravy a poté vyčítat USA, že tuto nápravu zjednaly vyžaduje, aby žadatel byl intelektuál. Já bohužel tudíž asi intelektuál nejsem.

" Bushova vláda skutečně podporovala Shiitské povstání na jihu (vyhledejte si to na Internetu),"

No tak tomu říkám argument hodný intelektuála. "Já mám pravdu a ty si k tomu nalezni důkazy." Fakt dobrý.

" Saddam je skutečně potlačil a v očích mnoha analytiků by bylo poté poměrně snadné Husseina odstranit - na základě zabránění genocidě, k čemuž by OSN jistě poskytly mandát."

Nevím, kde berete jistotu o ochotě OSN poskytovat mandát k potlačení nějaké genocidy. Já si z historie vzpomínám pouze na jeden příklad, kdy OSN poskytla nějaký takovýto mandát. Američani o tom pak natočili filmy a seriály pod označením zdravotní služby M.A.S.H.

" Není to tedy jen můj subjektivní dojem a USA žádnou takovou resoluci navíc ani nepředložily."

Jste si tím jistý? Možná, že by takovouto rezoluci měla předložit Jihoafrická republika nebo Izrael, tu měli členové OSN řadící se k třetímu světu snad ještě "raději" než Ameriku. Většina zástupců v OSN se v té době věnovala v podstatě třem úkolům: organizovat zničení Jihoafrické unie a Izraele a odsuzovat "imperialismus" představovaný Spojenými státy. Nedlouho předním OSN neuznala pověřovací listiny svého zakládajícího člena Jižní Afriky, což se rovnalo vyloučení. Takzvaní "nezúčastnění" členové OSN na konferenci v Havaně, (hlavním městě sovětského satelita), se usnesli, že vyloučí též Izrael; od svého úmyslu však upustili, když Spojené státy pohrozily, že odejdou z Valného shromáždění a přestanou je finančně podporovat. To byl pádný argument, nicméně nezměnil zastoupení v OSN.


17641

08.08.2003 01:09

Amerika zoufale potřebuje hrdiny

RE: Amerika zoufale potřebuje hrdiny

Jan Novák (I. Písecký) 195.?.?.?


" Všeobecně se spekuluje, že Bush se obával vzniku muslimského státu na jihu Iráku, apd. Proč mi ale argumentace Hallabjou u Vás vadí? Protože tato událost nemá nic společného s Bushovým tvrzením, že Saddam vlastní ZHN v současnosti, a k tomu připravené k použití a útoku na USA."

Tato "událost" pane Juchelka také ale neznamená, že Saddám Husajn zbraně hromadného ničení nevlastní. Spíše bych řekl, že tato událost znamená, že je vlastnil, ale možná se mýlím. Saddám nikdy věrohodným způsobem neprokázal zničení zásob těchto zbraní, ale možná se mýlím.

"Předpokládal bych, že americký president bude mít čertvější zdroje informací, než se spoléhat na událost, která se odehrála před více než deseti lety a pokud tvrdíte, že Hallabja je pilířem argumentu USA proti Saddamovi, je to jen další důvod proč Bushovy motivace a důvody důkladně vyšetřit."

Vy máte v Americe ty nejlepší možnosti, jak Bushe vyšetřit. Nevím, kde jinde na světě by toho "pacholka" vyšetřili líp. V Americe jsou doufám právníci, kteří by byli ochotní jít proti vládě doufám. Jestli tam nejsou, zkuste je najít třeba v Iráku, tam Saddám určitě právníkům co šli proti vládě dal takové školné, že by pro ně muselo být jít proti Americké vládě něco jako procházka růžovým sadem.


" Se současným střílením do taxíků a civilních aut v Iráku nemají události v Hallabje už vůbec nic společného"

To jsem taky nikdy netvrdil pane Juchelka. A víte proč? Protože lidé zavraždění v Halabdže byli asi opravdu i nevinné ženy, děti a starci. To i němečtí fašisté ušetřili smrti tyto kategorie v Lidicích, nikoli Saddámův režim. Nikdy jsem netvrdil, že by muži z Halabdži nebyli rebelové. Ale usmrcení lidé z taxíku o kterém pravděpodobně hovoříte se odlišovali od žen, dětí a starců z Halabdži tím, že měli volbu.

Měli tu volbu zastavit na kontrolním stanovišti a nechat si zkontrolovat doklady a zavazadlový prostor vozu. Ti lidé zavraždění v Halabdži neměli takovou volbu, která by jim dala šanci vybrat si mezi životem a smrtí.


" a moje obžaloba Bushe se navíc ani na těchto hrdinných akcích amerických okupantů nezakládá."

No, tak proč zde tyto akce stále tak opakujete jako argument?

17642

08.08.2003 01:10

Amerika zoufale potřebuje hrdiny

RE: Amerika zoufale potřebuje hrdiny

Jan Novák (I. Písecký) 195.?.?.?

"Pokud si pamatuji, namítal jste na mé tvrzení, že americká "koalice" je pouze nedokonalou zástěrkou a invaze Iráku je především americkou záležitostí, že místo počtů vojáků musím zvážit počet obyvatel jejich domovských zemí. Když jsem Vám namítl, že je pro mě těžké představit si v Iráku armádu půlmiliónu čínských vojáků vedenou čínským generálem, argumentoval jste, že čínský generál by neměl (nadpřirozené?) schopnosti generála amerického..."


Problematiku Čínského generála vedoucího operace v Iráku bych si dovolil rozvést. Nejprve ze strany spojenců. Tento generál by musel mít schopnost se spojenci domluvit. Nevím kolik a jak Vy znáte Čínských generálů, ale já neznám osobně žádného. Znal jsem v životě jediného generála, generála Cháberu. Vypili jsme spolu spoustu piv, ale byl to člověk, který byl podle mého názoru odlišný od čínských generálů. Znám mnoho zaměstnanců naší armády (takzvaných lampasáků), ale jejich schopnost domluvit se anglickým jazykem není dobrá, to mi můžete věřit. V tomto ohledu se doufám se mnou nebudete přít.

Čínští generálové na tom myslím nebudou lépe. Možná nějaký z nějakého elitního praporu například praporu Mao'ce Tunga by mohl angličtinu ovládat. Další problém bych viděl v tom, že čínský generál byl vzdělán na vojenské akademii k taktice použití zbraní převážně Sovětské provenience proti zbraním západních zemí především americkým.

V Iráku by se tento jakožto hlavní velitel ocitl v opačné situaci. Řídil by útok západních zbraní proti sovětským. To by ho mohlo zmást. Přesto věřím, že by poradci ze štábu západních zemí mu pomohli tuto indispozici překonat. Další výhodou čínského generála, kterého navrhujete do čela protiirácké koalice by bylo, že by byl lacinější. Číňanovi stačí hrst rýže na den, to není žádné vojenské tajemství. To by asi Franksovi nestačilo. Tím by se snížily náklady na celou akci, které Vám tolik leží v žaludku, jak jste psal v minulých příspěvcích.

Navíc by nebyl problém dát Vašemu generálovi k jídlu psa, kočku, veverku či hada. Prostě co bojové pole dá. Neumím si však představit, co by Vám řekl generál Franks, kdyby jste mu naservíroval na talíři k večeři veverku, či kus Iráckého psa. To bych opravdu nechtěl slyšet.

Od Vašeho čínského generála by jste se dozajisté dočkal za tyto pochutiny neskonalé úcty. Nebo myslíte, že nemám pravdu?

Rozhodně by se tedy každopádně dalo ušetřit. Jinou otázkou je, zda by Váš čínský generál měl bojově organizační kvality jako jeho americký kolega. Na to je snadná odpověď, stačí se podívat do dějin Číny. Především fakt, že vynalezli černý střelný prach hovoří za své. Z novodobých dějin nelze nevyzvednout čínský vojenský úspěch při válce se sousedním Tibetem. Možná, že Váš generál byl přímým účastníkem této války. Jaké lepší reference by mohl mít?

Tedy abych to shrnul z Americko-Britské strany: Váš čínský generál by to určitě zvládnul.

17643

08.08.2003 01:11

Amerika zoufale potřebuje hrdiny

RE: Amerika zoufale potřebuje hrdiny

Jan Novák (I. Písecký) 195.?.?.?

Problém bych viděl spíše na Čínské straně. Nevím jakou máte zkušenost s možnostmi cestování profesionálních příslušníků armády v komunistických systémech. U nás za komančů si mohli zaměstnanci armády nechat jenom zdát o cestování do zemí západní kapitalistické ciziny. A to si myslím, že naši čeští komunisti byli proti těm čínskejm komunistům ještě "zlatí" kluci.

Váš čínský generál by těžko hledal pro svou vládu argumenty, aby mu povolila vést Ameriku a Británii ve válce za účelem svržení Iráckého režimu, který má k lidským právům podobný postoj jako jeho vlastní čínská vláda. Ale možná se mýlím.

Znamenalo by to tedy pouze jediné. Váš čínský generél by musel vést akci proti Iráku takzvaně "na černo". Jako melouch či "vedlejšák" v době svého osobního volna. Nejlépe o dovolené.

On by asi nemohl jen tak dojet na letiště v Pekingu a odletět do Pentagonu, ajko jste zvyklý Vy v Americe. Musel by opustit Čínu ilegálně. Brodit se bažinama, pralesama, přeplavat Jan'ce Tiang (Žlutá řeka) a podobně. Nevím, zda by se Vám podařilo nějakého čínského generála pro něco takového přesvědčit. Voni všichni generálové na světě jsou tak trochu primadony a přestože by chápali, že jde o dobrou věc, tak si myslím, že každý by nešel.

Když o tom Vašem číňanovi tak celkem přemýšlím, tak si myslí, že jste ho raději do toho Iráku neměl tahat. Bylo by to asi nejlepší pro všechny. Jeho a jeho rodinu, Ameriku, Irák a i pro ty veverky a hady.
" Na to bych mohl namítnout, že jde sice pouze o Váš subjektivní názor a nebo je to přinejmenším otázkou, ale zajímá mě, s čím příjdete příště - Američané by přece svým nadřízeným čínským koaličním partnerům mohli svou expertízu poskytnout v rámci koalice, včetně zaručených lokalit ZHN - nebo myslíte, že ne?"

Co si o tom myslím jsem už snad napsal dost jasně a logicky výše.

"Počkejte, možná máte pravdu - jejich přesné rozmístění je vlastně přísně střeženým americkým tajemstvím až dodnes. Takže máte nakonec pravdu - Američané byli pro útok na Irák jedinečně kvalifikováni a Číňaňi by jim tam jenom překáželi..."

Možná ne.


'Na závěr - celou tu tirádu o západních zemích prodávajícím Iráku celou dobu zbraně jsem ochoten podpořit, pokud ovšem rovněž přiznáte významnou roli ve vyzbrojování Iráku USA - specificky během Iránského konfliktu."

Přiznávám, že vojenský vstup Ameriky do Irácko-Iránského konfliktu byl opravdu nevětší podnět k jeho ukončení. Na tom se my dva shodneme a i Irán tento argument také uznal, přestože na konci války vítězil.


' S čím ale nemohu souhlasit vůbec, jsou Vaše závěry o legalitě americké invaze do Iráku. Přečtěte si rezoluci 1441, specificky paragrafy 12. a 13., pokud si i poté budete myslet, že byla invaze OSN schválena, či posvěcena, není Vám pomoci."

No tak nesouhlaste a jestliže Vám pomoci je a jste si jistý v kramflecích, tak se suďte a spor vyhrajte. Nebudete v Americe první ani poslední.

17644

08.08.2003 01:12

Amerika zoufale potřebuje hrdiny

RE: Amerika zoufale potřebuje hrdiny

Jan Novák (I. Písecký) 195.?.?.?

"Přiznám se navíc, že mě ta diskuze nebaví, nic nového jsem se zatím nedozvěděl a v posledních několika příspěvcích musím opravovat faktické chyby ve Vašich argumentech."

Tak to se mýlíte. V posledních dvou příspěvcích již nepoužíváte slova jako "imbecil" a "vůl" a to oceňuji jako Váš velký pokrok.

"Polovina věcí, o kterých pochybujete (taxíky, Bushova podpora Shiitů, apd.)"}

Kde zpochybňuji taxíky?

" jsou zde považovány všeobecně za potvrzené a nebaví mě Vám na ně shánět odkazy, které si můžete vyhledat sám."


No tak tomu říkám argument hodný intelektuála. "Já mám pravdu a ty si k tomu nalezni důkazy." Fakt dobrý.

" Rovněž Vám chybí (ale to Vám, jak jsem slíbil, nevyčítám) zkušenost pozorovat situaci a argumenty naší vlády (a zbabělost Kongresu, omlouvanou strategií před OSN) jak se říká "živě" a na místě, v USA, slyšet osobní svědectví lidí, kteří se z Iráku vrátili, těch, co tam stále jsou, nebo zjišťovat s hrůzou kolik ta zpackaná operace stojí, a o kolik se zase Bushovi odborníci ve svých odhadech sekli (jako téměř ve všem) atd., atd."

Vyhráli.


"Jsem rád, že Ameriku de facto bráníte, v tomto případě jí ale bohužel prokazujete medvědí službu a pomůžete jí mnohem více, když začnete Bushovy lži kritizovat, ne je chválit a omlouvat. Uvědomujete si snad matně, že lhal, ne? Místo úryvkové analýzy s faktickýma chybama a nebo argumentace nerelevantními příklady napište něco souvislého, třeba o tom, proč je pro USA prospěšné oddůvodnit preventivní invazi suverénní země na základě lží a neexistujících nebo nedostatečných důkazů. To si od Vás rád přečtu."

Vaše vláda, moje vláda a já si to nemyslíme. Myslíte si to Vy, vlády zainteresované finančně na bývalý Irácký režim a vlády totalitních států.

" Pokud budete pokračovat jako doposud, riskujete, že se mi na to prostě nebude chtít odpovídat - výhradně na základě výše uvedených důvodů."

Už jste někdy někomu tady na Zvědavci napsal takovouto větu? Jestli ano, tak toto riziko budu chtíc nechtíc muset přijmout. Jestli nenapsal, tak jsem první. Že ano?

17645

24.08.2003 15:07

Číst na veřejnosti nevhodné věci může mít následky

Číst na veřejnosti nevhodné věci může mít následky

Jan Novák (I. Písecký) 195.?.?.?

Ten článek znamená pouze jedno a jediné, že demokracie v USA se těší dobrému zdraví a důvěře obyvatel.

Marc Schultz svým článkem jasně dokázal, že se vůbec nebojí napsat veřejně o své příhodě s FBI a že čtení onoho textu na veřejnosti pro jeho osobu nemělo vůbec žádné negativní následky.

Naopak tato příhoda dala panu Schultzovi možnost veřejně zesměšnit práci FBI, protože se pan Schultz zřejmě neobává za toto vůbec žádných následků, jak vyplývá ze článku.

Co může být větším důkazem svobody, než možnost beztrestně veřejně zesměšňovat státní bezpečnostní složku a její práci? Snad jedině možnost agenty FBI beztrestně zmlátit na potkání. Ale to už by byla asi opravdu přehnaná občanská svoboda, alespoň si teda já myslím.

18595

04.09.2003 20:54

Pátek

RE: Pátek

Jan Novák (I. Písecký) 195.?.?.?

Zase šíříte jako obvykle nepravdy pane Juchelka? Já tento článek (asi opravdu naprosto stejný) četl před malým okamžikem na www.sprcha.com . Budiž lehký zemi Vy. [smích]

19091

04.09.2003 22:29

Pátek

RE: Opravdu

Jan Novák (I. Písecký) 195.?.?.?

Vidíte pane Stwora a to nevíte ještě spousty jinejch věcí. Sprcha je tak dobrá, že už se na ní chystá konkurence na www.pecina.cz . Bude to DIVAN a bude to i Vaše konkurence.

19097

08.09.2003 16:31

Seznam.cz překládá

Seznam.cz překládá

Jan Novák (I. Písecký) 195.?.?.?

Tomu se vůbec nedivte pane Stwora.

Seznam sídlí v Praze 5 a jestli nevíte co jsou to Pražáci, tak si na Seznamu ve slovníku dejte přeložit z češtiny do angličtiny slovo Pražáci.

A bude Vám to hned jasný.

19295

10.09.2003 23:56

Patriotická romance

"Patriotická romance" není úplná.

Jan Novák (I. Písecký) 195.?.?.?

"Patriotická romance" není úplná.
Chybí tam ještě poslední věta. Jak mohla na tomhle serveru vypadnout? Prosím doplňte ji tam. Ta věta zní: "A hned po Američanech umístil Bůh to nejhorší - Židy.19444

10.10.2003 10:25

Elektrický Arnold

RE: Elektrický Arnold

Jan Novák (I. Písecký) 195.?.?.?

Vidím ale, že Vaše fantazie opět pracuje naplno, nechodil jste s Arnoldem do posilovny nebo na mejdany? Cítím z Vašich slov pot tělocvičny

Chodil Alexeji, samozřejmě a s Clintonem jsme hráli spolu na saxofon. Škoda, že jste nechodil cvičit a hrát s námi. Možná by jste si taky šáhnul a nějaká Vás přeblafla. Cítím z Vašich slov, že jste nepolíbený.

20562

30.11.2003 11:29

Bush v Iráku

Přeci jenom bych jemnej rozdíl mezi Nerem a Bushem

Jan Novák (I. Písecký) 195.?.?.?

Přeci jenom bych jemnej rozdíl mezi Nerem a Bushem viděl.

Je tady někdo v diskusi, kdo by spáchal sebevraždu poté, co by se mu přes posly doneslo od Bushe, že na tomto světě nemá být?

Je tu někdo v diskusi, kdo by si to hodil, na Bushovo přání? Je to možná blbej dotaz, třeba by si to tu hodili všichni, ale třeba taky nikdo. Jen se ptám. Abych věděl.


22313

09.12.2003 23:57

Odpočítávání k apokalypse?

RE: Odpočítávání k apokalypse?

Jan Novák (I. Písecký) 195.?.?.?

Nevadí, jestli máte modrou knížku, podívejte se na mapu a pak mi řekněte, odkud by jste zaútočil na Sýrii a Irán. Z moře? Výsadkem do vln?

Ta raketa P-270 o které je řeč je protilodní raketa. Střílet s ní na tank by možná třeba šlo, ale výslednej bojovej efekt by asi nebyl příliš významnej. Ta raketa má poměrně malej dolet a musí se k lodi, kterou má zasáhnout přinést na letadlu aspoň na 200 kilometrů, ale raději ještě blíž.

To se každému Syrskému a Iránskému letadlu asi hned tak nepoštěstí. Musely by přežít letecké údery na letiště, kterými Američané zpravidla začínají boj a (to musíme uznat) bombardují velmi důkladně. Dále by museli proletět vzdušným prostorem nad jehož nadvládou dohlížejí systémy AWACS. Musely by se přiblížit ke spojenecké lodi (které mají vlastní radarové systémy), loď zaměřit a odpálit raketu.

P-270 je rychlá raketa, to se musí uznat, ale v boji ji Syrští a Iránští piloti zatím asi moc nevyzkoušeli, takže je otázkou, zda by se trefili, kdyby už se tedy dostali k odpálení. Stačí vzpomenout jak dopadly Jugoslávské MiG-29, co se pokusily statečně postavit alianci. Dopadly jako kachny na rybníku, který se při honu rozhodly přeprat myslivce.

22613

10.12.2003 15:24

Odpočítávání k apokalypse?

RE: Odpočítávání k apokalypse?

Jan Novák (I. Písecký) 195.?.?.?

Oni muslimové v islámském Afghánistánu mají Ježíška? Co všechno se člověk nedozví na Zvědavci. Včera zničili Izrael protilodníma raketama a dneska zas o Ježíškovi v Afghánistánu.

22636

10.12.2003 23:32

Odpočítávání k apokalypse?

RE: Odpočítávání k apokalypse?

Jan Novák (I. Písecký) 195.?.?.?

Ale je třeba se koukat do mapy. Koukněte se do ní, než začnete "být americkým stratégem", voni tam taky koukaj.

Připravit invazní tanky a zásovovací jednotky v Iráku by bylo podstatně jednodušší, než provádět zbytečně nějaké náročné operace, jako je vyloďování na pobřeží.

Ty rakety nemohou být na bazaru, musej být na bombardérech, které s nimi musí odstartovat, to je ten problém.

Budějovice jsou od vody dál než Sýrie a Irán, ale Damašek a Teherán je z Iráku blíž než od vody. Nebo myslíte, že by měli vzít tu Sýrii i s Libanonem?

Vopravdu se koukněte do mapy a vzpomeňte, jak se Syrská armáda předvedla při posledních válkách. Velká sláva to opravdu nebyla, ale třeba by se stal zázrak. Ta raketa P-270 je přes 20 let stará věc a proto to ty rusáci prodávaj do světa, zas takovej superzázrak techniky to opravdu neni, aby US Army kuli nim neprovedla úder proti těmto zemím, kdyby se pro něj rozhodla.

22673

10.12.2003 23:41

Odpočítávání k apokalypse?

RE: Odpočítávání k apokalypse?

Jan Novák (I. Písecký) 195.?.?.?


Jestli Vy je chcete naučit Ježíška, je to Váš problém a já s ním nemám nic společného. Nevím, kdo další s Vámi je chce naučit Ježíška, protože nevím, koho všechno zahrnujete pod pojem "My".

Ten dáreček z nebíčka asi těm, kdo ho tam hodil příliš na popularitě nepřidal. Proto si myslím, že z toho sami nemají přílišnou radost. Naopak nabývám určitého dojmu, ze z toho dárečku mají největší radost jejich odpůrci.

22675

10.12.2003 23:48

Odpočítávání k apokalypse?

RE: Odpočítávání k apokalypse?

Jan Novák (I. Písecký) 195.?.?.?

To už tak bývá ve válkách, že se pro velkou a dobrou věc stávají občasné přehmaty.

22676

11.12.2003 09:15

Odpočítávání k apokalypse?

RE: Odpočítávání k apokalypse?

Jan Novák (I. Písecký) 195.?.?.?

"protože jsem si myslel, že"
Tak nemyslete a zkuste raději přemýšlet.

"Nějak se s tím musím smířit i já"
S čím se Vy smíříte či nesmíříte je v podstatě jen Váš problém, stejně tak jako to, koho jste volil.

"Prostě dárek od Ježíška z nebíčka jim tam hodili"
Můžete nějakým věrohodným způsobem doložit, že ty bomby byly shozeny jako "dárek od Ježíška", nebo jen plácáte nesmysly, aby jste Vašim názorům dodal emotivní sílu?

"hodili Američani a svět se prd ohlíží po tom, koho volili"
Jednoduší lidé mají holt jednoduché vidění světa, ale proč ho máte Vy?

22698

11.12.2003 09:25

Odpočítávání k apokalypse?

RE: Odpočítávání k apokalypse?

Jan Novák (I. Písecký) 195.?.?.?

Vy si myslíte, že neštěstí způsobené americkou armádou v Afghánistánu, nebo kdekoli na světě při kterém zahynou civilisté zvyšuje šanci znovuzvolení Bushe? Aha.

Já si myslím pravý opak. Asi jste mimo.

22699

11.12.2003 10:49

Odpočítávání k apokalypse?

RE: Odpočítávání k apokalypse?

Jan Novák (I. Písecký) 195.?.?.?

"nejsou voni nějak příbuznej s tím Klausewitzem?"
No schválně si zkuste tipnout pane Táborský. Zkuste mi zde odpovědět, zda si myslíte, že s ním buď příbuznej jsem, nebo nejsem. Bude to takovej malej test Vašeho myšlení (zda je zdravé) a trochu i tý inteligence.

Takže již jste se podíval na mapu a zjistil, že Vaše představa "amerického stratéga" o vhodnosti invaze z moře, je trhlá. Proto jste se rozhodl mi začít podsouvat, že jsem řekl, že by se měla vzít Sýrie s Iránem a Libanonem z "jedný vody načisto". Jenže toto jsem neřekl a Vy nejste tudíž schopen to doložit pane Táborský a tudíž tedy co? Tudíž tedy si vymýšlíte nesmysly. Další infantilní hlouposti co jste napsal o Stalingradu, mrznutí košilatých mohamedánů a podobně asi netřeba komentovat, že ne?

(Jenom mezi námi: člověče, neblbněte. Dyť v tom Iráku je situace v pořádku. To víte, ze skupiny lidí co tam byli páni se stali kmáni a to zamrzí. Skalní BAASisti ze Sunnitského etnika vobčas někde něco vodbouchnou, hlavně severně od Bagdádu, tam co maj centrum, ale ztráty Američanů ve 24 miliónovém Iráku jsou několikanásobně menší, než počet mrtvých na českých silnicích. A kdo si dělá hlavu z toho, že v naší malý zemi na silnicích ročně zemře 1400 lidí? Nikdo. Tak proč Vy si děláte hlavu z pár Američanů zabitých v Iráku?)

Co se týče Iránu, tak tam se jeho šéfové nebojej tolik Američanů, jako vlastní "kontrarevoluce", která jak nedávno ukázala, dokáže zaplnit ulice a univerzitní prostory s okolím. A že dalo práce zahnat je, až při tom nechtěně umlátili i tu britskou novinářku. A to mají populační jistotu, že jim tam ta kontrarevoluce "doroste".

Co se týče vekejch hochů ve fašistické Sýrii, tak ty maj teď zalepnou prdelku až hanba. Z jedný strany Izrael z druhý Američani, armáda na pendrek a tím to teprve začíná.

Ano mluvíme o stejný 20 let starý rachejtli, kterou prodalo Rusko, jehož nejvyšší představitel pan Putin je nevětší spojenec pana Bushe v boji proti terorismu. Pokud se dočítáte z jiných pramenů, že tu rachejtli hodlají ti vopičáci odpalovat z náklaďáku, tak to je u protilodní rakety této kategorie a tohoto dosahu stejně chytrý, jako přidělat kolečka na ponorku a bojovat s ní na zemi.

A ta eventuelní ruská obsluha těch náklaďákových raket může v klidu popíjet vodku, protože cíle pro které je tato střela určená, tedy letadlové lodě a raketové křižníky operují při bojových akcích na vzdálenosti od pobřeží, které přesahují operační dolet té "střely z náklaďáku".

22700

12.12.2003 08:51

Odpočítávání k apokalypse?

RE: Odpočítávání k apokalypse?

Jan Novák (I. Písecký) 195.?.?.?

Ano pane Táborský, opravdu nemyslete a zkuste raději přemýšlet, protože potom nebudete muset psát, že jste "myslel", když jste se ve skutečnosti mýlil.

PS: Vás jsem měl pane Táborský zafixovaného, jako člověka co umí své názory vyargumentovat. Teď tu ale furt melete předestilovanýho Wolfowitze a k tomu ještě elektroforetickej rosol s bombama shazovanejma od Santa Klause. Kam jste klesnul a kam ještě hodláte sklesat?

22732

12.12.2003 09:12

Odpočítávání k apokalypse?

RE: Odpočítávání k apokalypse?

Jan Novák (I. Písecký) 195.?.?.?

To už lze diagnostikovat, jako posedlost Wolfowitzem. Jste ještě schopen napsat příspěvek, ve kterém by nebylo jméno toho pána? Byl by to neodkecatelný úspěch Vaší války proti němu.

22734

12.12.2003 09:44

Odpočítávání k apokalypse?

RE: Odpočítávání k apokalypse?

Jan Novák (I. Písecký) 195.?.?.?

Když se kouknete do historie Vašich příspěvků, tak možná budete překvapen, kolikrát tam zdůrazňujete, že žijete v USA a tudíž tedy musíte mít pravdu, když tam žijete, to je přeci jasné.

Lidi, kteří Vás obklopují jsou takoví jací jsou. Jestli se Vám nelíbí jací jsou, tak změňte prostředí, je to jenom Vaše volba, kde žijete. Neovlivňuje to Bush, krocan ani Afghánci, ovlivňujete to Vy.

22737

12.12.2003 10:48

Odpočítávání k apokalypse?

RE: Odpočítávání k apokalypse?

Jan Novák (I. Písecký) 195.?.?.?

Ano, situace v Iráku je normální a odpovídající dějinným událostem, které tato země v minulosti prodělala a v současnosti prodělává. Jestli Vy si myslíte, že země s národností, která prodělala v posledních dvou desetiletích tři války. Země, kde silná mocenská skupina přišla o totalitní moc, země která je přesycená zbraněmi, že tato země ze dne na den přejde ke klidu a pořádku. Jestli si myslíte, že všichni, kdo v té zemi přišli o moc a všichni, kdo ji neměli a nyní chtějí, se chytnou za ruce a začnou s láskou a porozuměním budovat desítkami miliónů obyvatel, která se skládá z různých blahobyt, tak jste asi trošku naivní. To se na mne nezlobte.

Ty přeměny budou chtít čas a budou objeti, to je naprosto přirozené a je naivní myslet si, že to tak nebude. Nelze reálně předpokládat, že země po takovéto minulosti bude za půl roku vypadat jako Švýcarsko nebo alespoň jako Švédsko.

PS: Jestliže biochemické procesy mezi Vašima ušima jsou schopné stvořit pouze hlášky o Klausewitzovi a Wolfowitzovi místo logických argumentů, kterými by jste vyvrátil mé názory, tak je to jen Váš problém a ne můj.

22738

12.12.2003 11:13

Znamení šelmy

RE: Znamení šelmy

Jan Novák (I. Písecký) 195.?.?.?

No tak "Nulová tolerance" už do Slaného přišla, tak proč by nemohly čipy? Nejdříve je dostanou všichni slánští psi, pak kočky a pak přijdou na řadu lidé. Jediní slánští Rómové nebudou očipováni, protože ty nemusejí ani platit nájem, natož aby nosili nějaký čipy. Na ně si nikdo nedovolí.

22743

12.12.2003 15:33

Odpočítávání k apokalypse?

RE: Odpočítávání k apokalypse?

Jan Novák (I. Písecký) 195.?.?.?

Prosím redakci o nápravu, zřejmě nějaká vlastnost systému přehodila slova v předchozím příspěvku. Děkuji

Ano, situace v Iráku je normální a odpovídající dějinným událostem, které tato země v minulosti prodělala a v současnosti prodělává. Jestli Vy si myslíte, že země s desítkami miliónů obyvatel, která se skládá z různých národností, která prodělala v posledních dvou desetiletích tři války. Země, kde silná mocenská skupina přišla o totalitní moc, země která je přesycená zbraněmi, že tato země ze dne na den přejde ke klidu a pořádku. Jestli si myslíte, že všichni, kdo v té zemi přišli o moc a všichni, kdo ji neměli a nyní chtějí, se chytnou za ruce a začnou s láskou a porozuměním budovat blahobyt, tak jste asi trošku naivní. To se na mne nezlobte.

Ty přeměny budou chtít čas a budou objeti, to je naprosto přirozené a je naivní myslet si, že to tak nebude. Nelze reálně předpokládat, že země po takovéto minulosti bude za půl roku vypadat jako Švýcarsko nebo alespoň jako Švédsko.

PS: Jestliže biochemické procesy mezi Vašima ušima jsou schopné stvořit pouze hlášky o Klausewitzovi a Wolfowitzovi místo logických argumentů, kterými by jste vyvrátil mé názory, tak je to jen Váš problém a ne můj.

22750

12.12.2003 18:53

Odpočítávání k apokalypse?

RE: Odpočítávání k apokalypse?

Jan Novák (I. Písecký) 195.?.?.?

Nehodláte brát vážně, ale ve Vašich posledních příspěvcích již není žádnej elektroforetickej rosol, nejsou v něm bomby od Santa Klause a dokonce v nich není ani jeden Wolfowitz a to ani destilovanej.

Já u Vás vidím pozitivní posun pane Táborský.


22762

13.12.2003 00:26

Odpočítávání k apokalypse?

RE: Odpočítávání k apokalypse?

Jan Novák (I. Písecký) 195.?.?.?

Lev má být král zvířat Lve. Co si mám myslet o Lvovi, který dělá klaku? Ale jestli Vás k napsání tohoto na vlastní myšlenky prázdného příspěvku vedla potřeba dát panu Juchelkovi nějakou psychickou podporu, tak s Vámi souhlasím. Zajímalo by mě, zda je pan Juchelka za Vaši podporu rád?

22772

13.12.2003 00:28

Odpočítávání k apokalypse?

RE: Odpočítávání k apokalypse?

Jan Novák (I. Písecký) 195.?.?.?

Je dobré, že máte důvěru v pana Táborského, protože kdyby jste ji neměl, tak by jste tu stál sám proti mě. Teď tu nestojíte sám, ale stojíte tu s důvěrou v někoho druhého. Ta důvěra Vás posiluje a dává Vám jistotu, že kdyby jste Vy sám to nedal, tak ten v koho důvěřujete to vyhraje za Vás. A tak je to správné pane Juchelka, tak je to správně.

Ale jestli Vás k napsání tohoto na vlastní myšlenky prázdného příspěvku vedla potřeba dát panu Táborskému nějakou psychickou podporu, tak s Vámi souhlasím. Zajímalo by mě, zda je pan Táborský za Vaši podporu rád?

22774

13.12.2003 00:35

Odpočítávání k apokalypse?

RE: Odpočítávání k apokalypse?

Jan Novák (I. Písecký) 195.?.?.?

No,
kyby jste toho si toho "přecedu" odpustil pane Táborský, tak bych ještě řekl, že zatím nemáte potřebu nálepkovat oponenta. No, neodpustil jste si a s tím již nic nenaděláme.

Když už zjednodušujete problém na dvě strany, tedy na Iráčany a Američany, tak už se nemůže nikdo divit, že máte tak jednoduché vývody.

Ale, ale, ale, manželku vtahujete do diskuse? Správně, naprosto správně pane Táborský, když už Vám nepomohl Wolfowitz, tak si na pomoc přivést manželku oponenta. To je správné pane Táborský od Vás by se tu měli všichni učit diskutovat.

22775

13.12.2003 00:55

Znamení šelmy

RE: Znamení šelmy

Jan Novák (I. Písecký) 195.?.?.?

Jistota je jistota řekla jeptiška a navlékla na svíčku prezervativ. Amen

22777

13.12.2003 02:48

Odpočítávání k apokalypse?

RE: Odpočítávání k apokalypse?

Jan Novák (I. Písecký) 195.?.?.?

No co myslite Aja ze je spravne? Ja necham na Vasi inteligenci, kterou variantu vyberete za spravnou. Az v tom budete mit jasno, tak s Vami budu rad pokracovat v upresnovani nazoru. Pokud tedy nejaky mate.

22782

13.12.2003 18:53

Rusko je připraveno vaporizovat Izrael

RE: Vaporizovat? Co to je?

Jan Novák (I. Písecký) 195.?.?.?

Slovo "vaporizovat" ne, ale slovo "vaporizace" v češtině existuje.
Použijte každému známou českou internetovou encyklopedii na adrese www.coto.je
a dozvíte se, že "vaporizace" je určení obsahu alkoholu v kapalině pomocí vaporimetru.

Autor tohoto článku byl asi opravdu silně "vaporizovanej", když ten článek psal. [smích]

Tak nakonec se Arabové se Židama zničej protilodníma raketama. [smích] No já se válím smíchy.

Jak by chtěl autor článku zničit Teherán protilodní raketou s doletem 100 kilometrů nějak nevysvětlil. I kdyby ji Izrael na Teherán vystřelil co nejblíže z Perského zálivu, tak by tý raketě po ulétnutí jejích 100 kilometrů chybělo nejmíň ještě nějakých 250 kilometrů k cíli. To by museli Izraelské ponorky nejprve přeplout přes Kuhrúdské hory a pak teprve Harpoon na Teherán vystřelit. [smích]

Ale proč by Izraelské ponorky pluly přes hory, když Izrael má raketu Jericho 2 s doletem 1500 kilometrů a může jako nosič použít svoji raketu Shavit s doletem 7800 km? Izraelci když budou chtít, tak můžou udělat z Moskvy skleněné kluziště, ale nikoli protilodníma raketama s doletem 100 km.

Po přečtení článku se domnívám, že autor se buď netěší dobrému duševnímu zdraví, nebo je autor nějaký humorista, který si ze čtenářů dělá legraci.
22804

14.12.2003 07:56

Odpočítávání k apokalypse?

RE: Odpočítávání k apokalypse?

Jan Novák (I. Písecký) 195.?.?.?

Vy jste se nekoukl do historie příspěvků, ale naběhl na vidle, to je přeci jasné. Tady nejde o to, zda jste či nejste schopen plošně hodnotit společnost ve které žijete, protože Vaše zhodnocení bude samozřejmě vždy subjektivní a úměrné Vašim logickým schopnostem a informacím, které máte k dispozici. To je přeci každému jasné. Vaše hodnocení společnosti je tedy více či méně blízké realitě.

Jako jedinec máte malou šanci najít lepší řešení reality společnosti ve které žijete, protože máte k disposici jen dané zdroje informací. Vaše reakce jsou v pořádku a já chápu jejich motivaci, kterou je sociální cítění a humanita.

Jste asi obklopen dobrými a hodnými lidmi, kteří jsou bez předsudků a především proti jakékoli aktivitě, která s sebou nese násilí. Vy a lidé kteří Vás obklopují nazýváte násilí tragédií. Nechcete násilí a budete to měnit u voleb a už vůbec nepotřebujete moje rady, aby jste zvolil správného kandidáta. Mám pro Vás na závěr otázku: Kolik lidí zemřelo násilnou smrtí ve zhruba dvou desetiletích vlády skupiny kolem pana Husaina na základě jejich "politických" rozhodnutí v oblasti Perského zálivu?

Můj odhad je, že v Irácko-Íránské válce zemřelo milión lidí, při represích pana Husaina proti nesunnitským etnikům zhruba půl miliónu lidí a můj odhad je, že dalšího půl miliónu lidí zemřelo v důsledku embarga, které uvalila organizace spojených národů na Irák po napadení Kuvajtu.

Přesto chápu, že smrt těchto miliónů lidí, která je již minulostí pane Juchelka, by neměla zavdat důvod ke smrti dalších lidí. Statistický průměr nepřirozené smrti v Iráku odhaduji za posledních 20 let na osmdesát tisíc usmrcených lidí v průměru za jeden každý rok. Je to jen můj skromný odhad a je možné, že průměr je ve skutečnosti vyšší.

Možná je to sto tisíc zavražděných lidí v průměru za jeden rok a možná jen padesát tisíc. Kolik umřelo Američanů při invazi letos a kolik Iráckých civilistů?

22828

14.12.2003 08:08

Odpočítávání k apokalypse?

RE: Odpočítávání k apokalypse?

Jan Novák (I. Písecký) 195.?.?.?

Panu Stworovi Juchelko nepovolí nervy. S panem Stworou jsem já v pohodě a on je v pohodě se mnou. Naposledy jsem mu postoupil link na výpočet Ludolfova čísla a v podstatě jsem vzal v potaz jeho postoje a doufám, že on vzal mé.

Jestli doufáte, že mě bude gumovat, tak doufáte marně. Budete si to muset Juchelko se mnou alespoň vydržet. A že Vám už to bylo třeba.

22829

14.12.2003 08:13

Odpočítávání k apokalypse?

RE: Odpočítávání k apokalypse?

Jan Novák (I. Písecký) 195.?.?.?

Ano Aja,
o gramatiku jde ze vseho nejvic zpravidla tem, co nejsou schopni pouzivat diakritiku.

Překlepy a chyby se mi stávaly, stávají a určitě stávat budou a Vy by jste za ně měl(a) být Aja rád(a), protože teď tu díky tomu všichni vědí, že jste jedničkář(ka) z češtiny.

Pokud Vy budete mým názorům schopn(á/ý) vytnout jenom gramatiku a nebudete schopn(á/ý) jim oponovat, tak mi můžete dělat korektor(a/ku). Domluvíme se?

22830

14.12.2003 08:18

Odpočítávání k apokalypse?

RE: Poněkud od věci, ale zajímavé...

Jan Novák (I. Písecký) 195.?.?.?

Pane Nováku, pro žádnou zemi nemůže být dobré, když ji její president zatíhne do války na základě lží. V tom je jádro pudla a podstata mého argumentu proti irácké invazi. Nebudu se už vůbec zmiňovat o dopadu Bushovy akce na naši zahraniční politiku, apd. Navíc nic, z toho, co naše vláda o Iráku předpokládala se nesplnilo a naopak vše, co nepředpokládala se uskutečnilo. My jsme nešli v Iráku osvobozovat iráčany, ale uskutečňovat špatnou zahraniční politiku. Iráčané nejsou dnes svobodní, jsou jinak (než za Saddama) nesvobodní a my v jejich zemi nemáme co dělat.


Opravdu nevím, kolik zemí jste řídil, aby jste mohl dělat soudy co může a nemůže být dobré pro tu kterou zemi pane Juchelka. Opravdu to nevím a jestli je "jádro pudla" jak říkáte v tom, že Vaše argumenty proti Irácké agresi jsou založené na skutečnosti, že vyžadujete od své Americké vlády důkaz, že režim pana Husaina vlastnil smrtící chemické zbraně a proto bylo důležité ho zničit, tak Vaší argumentaci rozumím.
Opravdu Vaší argumentaci rozumím. Režim pana Hasaina bezpochyby zapříčinil násilnou smrt mnoha lidí a je velmi dobře ověřené, že kromě bojového použití smrtících zbraní usmrtil řádově tisíce civilistů. Tato nezpochybnitelná skutečnost samozřejmě nemůže změnit Váš postoj dožadující se nálezu smrtících chemických zbraní. Na to máte legitimní právo.
Je to zcela legitimní a logická argumentace člověka, který ze svých humánních pozic nechce způsobovat další násilí a je pochopitelná.

22831

14.12.2003 13:49

Rusko je připraveno vaporizovat Izrael

RE: Vaporizovat? Co to je?

Jan Novák (I. Písecký) 195.?.?.?

To tady Ajo ani nikdo netvrdil a ani Vam se nepodari tuto skutecnost prokázat ucelovym vytrhavanim casti prispevku a prirazovanim k nim vseobecne znamych skutecnosti.

22833

14.12.2003 18:44

Rusko je připraveno vaporizovat Izrael

RE: Vaporizovat? Co to je?

Jan Novák (I. Písecký) 195.?.?.?

Řekněte mi, co chcete, abych napsal a já to napíšu. Teď ale odcházim k Petříkům na mimořádný summit svolaný u příležitosti odchycení Saďoura a tak se zatím omlouvám pro nedostatek času.

22840

Káva pro Zvědavce

8

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc červen přispělo 27 čtenářů částkou 2 645 korun, což je 8 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010
IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
15SucVps1Cpxd6ahR6uxx6SJiR16SZgR7b

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Multikulturní Amerika je konstrukt, jenž neexistuje, míní velvyslanec Kmoníček07.06.20 10:49 USA 0

ANTIFA a "klid" v Berlíně07.06.20 07:48 Německo 0

Nizozemci se chystají zakázat Černého Petra, pomocníka Mikuláše06.06.20 22:51 Nizozemsko 3

2 roky za "obohacení" u Litoměřic05.06.20 23:39 Česká republika 2

Zákaz shromažďování platí jen pro někoho - chvilkaři mají výjimku05.06.20 23:12 Česká republika 5

Poskokové a hlupáci ve vládě dále poškozují vztahy s Ruskem, teď vyhostili ruské diplomaty05.06.20 19:33 Česká republika 3

Video: Běloši líbají černochům nohy jako akt pokání05.06.20 18:22 USA 1

Poděkování NATO za ochranu? A před kým?04.06.20 17:20 Česká republika 5

V Turkmenistánu zakázali covid-1903.06.20 00:08 Turkmenistan 1

Jak zastavit Nord Stream 2?03.06.20 00:00 Evropská unie 5

V Americe pokračuje rabování a násilnosti, média mají zlomyslnou radost01.06.20 11:14 USA 21

Twitter schoval?29.05.20 20:08 USA 8

Občané města Jeseníku proti 5G sítím28.05.20 17:13 Česká republika 13

Lidé (ovčané), co si vzali modrou pilulku27.05.20 18:00 Neurčeno 7

Veselý a Lipovská se stávají členy Rady ČT; kavárna plive krev27.05.20 17:04 Česká republika 2

Bill Gatesův plán, jak proočkovat svět27.05.20 16:05 Neurčeno 1

"Demonstrace" proti 5G sítím na Malostránském náměstí. Chjo27.05.20 11:39 Česká republika 11

Roman Prymula je ve střetu zájmu - šéfuje např. vakcinologické společnosti24.05.20 23:45 Česká republika 4

Už to začíná pronikat do mainstreamu: V Česku epidemie nebyla a není22.05.20 14:30 Česká republika 7

Po znepřátelení Ruska pracují čeští politikové na urážce a provokaci Číny19.05.20 22:49 Česká republika 9

Měnové kurzy

USD
23,56 Kč
Euro
26,61 Kč
Libra
29,85 Kč
Kanadský dolar
17,56 Kč
Australský dolar
16,42 Kč
Švýcarský frank
24,49 Kč
100 japonských jenů
21,50 Kč
Čínský juan
3,33 Kč
Polský zloty
6,00 Kč
100 maď. forintů
7,74 Kč
Ukrajinská hřivna
0,89 Kč
100 rublů
34,41 Kč
1 unce (31,1g) zlata
39 679,56 Kč
1 unce stříbra
410,49 Kč
Bitcoin
228 227,25 Kč

Poslední aktualizace: 7.6.2020 06:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo ?