Zpátky na příspěvek ›

Všechny příspěvky ze stejné IP adresy

Nalezeno 165 příspěveků, 3 různá jména: malva, malvarika, malverika.

Stránka: 1 2

Setříděno od nejstaršího, přetřídit od nejnovějšího

08.08.2003 19:47

Ošklivá americká pravda - tábor Cropper

RE: Ošklivá americká pravda - tábor Cropper

malvarika 213.?.?.?

Ovsem, vy jako zid si tu muzete blabolit, co chcete. Jenze vam to zerou jenom zide, nikdo jiny...

17700

12.08.2003 15:41

USA chce Saddama raději mrtvého než živého

RE: USA chce Saddama raději mrtvého než živého

malverika 213.?.?.?

“Z biologie jsou znamy pripady, kdy premnozeni nektereho skudce bylo lidmi reseno rozsirenim jeho predatora.”

Ja jsem to pochopila trochu jinak nez Vy. Za skudce povazuji Saddama nebo UbL, predatora USA. Nejedna se zde primo o potravu, ale o mocenskou dravost. Tim je take dukazem dalsi veta z clanku : « Neni proto mozno bojovat se zlem pomoci jineho zla.”


17938

12.08.2003 15:59

USA chce Saddama raději mrtvého než živého

RE: USA chce Saddama raději mrtvého než živého

malverika 213.?.?.?

[RED]"Jako bychom pořád ještě žili v Československu začátku devadesátých let, kdy se obviněním, že je někdo „soudruh“, dala smést ze stolu jakákoliv rozumná argumentace."[/RED

17941

12.08.2003 16:04

USA chce Saddama raději mrtvého než živého

RE: USA chce Saddama raději mrtvého než živého

malverika 213.?.?.?

Stále ta stejná písnička jako variace na téma "Kdo není s námi, je proti nám", z čehož plyne, že kdo je proti nám, je sadámomil a naopak. Často si kladu otázku, co člověka nutí, aby takovýmto tupým způsobem vnímal realitu. Proč takovým není možno pochopit, že co se staví zdánlivě proti sobě, je stejné nejen povahy, ale i podstaty - jen projevy a možnosti jejich vyjádření se liší. Je to jako poměr obsahu a formy.
Quak -- 212...*

Uplne presne!!! Strasne to bije do oci, jakmile nejsou schopni odpovedet argumenty, hned kazdeho zaradi jako "soudruha". Je to smesne, presne tak oni propaguji jako komunisti: "KDO NENI S NAMI JE PROTI NAM" a basta fidli.

17943

12.08.2003 16:23

USA chce Saddama raději mrtvého než živého

RE: USA chce Saddama raději mrtvého než živého

malverika 213.?.?.?

Pan Juchelka proste v tom pokracuje. Nemusi ani premyslet
jenom tam dosadi jmeno a hotovo. Co se clovek v mladi naucil
to zase na stari nasel. Vzdyt on chudak uz ani nic jineho
psat neumi nez jak toho Bushe dostat pred soud a odsoudit ho.

To je poznamka na komunistickou tradici, a to se vycita i samotnym emigrantum, kteri z komunistickeho Ceskoslovenska utekli!!! Proste urciti emigranti ustrnuli na dobu, kdy opustili Ceskoslovensko tehdejsi doby. Nejake pouceni z dlouheho zivota ve svobodnem a demokratickem svete? Ale kdepak!!! A ti co maji zkusenost jak z totality, tak z falsovane demokracie, ktera plati jen pri volbach a pak se na vetsinove nazory vlastnich lidi kasle, ten je stale jak na pranyri...Jak si to vubec dovoluje? Kritizovat prezidenta? Za lzi a za valky, za vrazdeni, ktere vidi v zivych zaberech, to se preci mezi slusnymi lidmi nedela!!! Prezident je preci vzdycky dobry, hlavne ze to je AMERICKY PREZIDENT, je to sam buh, nadclovek...
[RED}"Jako bychom pořád ještě žili v Československu začátku devadesátých let, kdy se obviněním, že je někdo „soudruh“, dala smést ze stolu jakákoliv rozumná argumentace. "[/RED]

Je to citovane ze clanku, je videt, ze tento neduh je rozsireny jako mor!!!


17944

17.08.2003 00:52

Učit se být hloupým ve společnosti, kde vládnou peníze

RE: Učit se být hloupým ve společnosti, kde vládnou peníze

malvarika 213.?.?.?

Lide maji odedavna jednen velky handicap. Na to, aby zili jako zvirata jsou prilis inteligentni, na to, aby zili jako lide zase prilis hloupi.

To pan Jansky vyjadril velmi trefne.

Milý pane Jansky,
skláním se nad Vaší reakcí v článku " Učit se být hloupým ve společnosti, kde vládnou peníze……"


Ja se k Vasemu nazoru pripojuji. Prispevky pana Janskeho jsou vzdy vecne a velmi vystizne.


[mrknutí jedním okem]

18180

17.08.2003 00:55

Učit se být hloupým ve společnosti, kde vládnou peníze

RE: Učit se být hloupým ve společnosti, kde vládnou peníze

malvarika 213.?.?.?

Pane Juchelka, me neberte vazne, vite ja jsem se narodil blbem
blbem zustavam a blbem zustanu, aspon to me nechte .....

mateji -- brodsky@shaw.ca

Pane Brodský,Nemyslím si, že jste blb, ale vážně Vás také neberu - to ale není opravdu moje vina...
Alex Juchelka -- alexj@xmission.com

Pane Juchelka, Vase vina to opravdu neni a neni to ani vina kohokoliv jineho, krome vlastnika tohoto presvedceni. Nevim proc mu berete jeho prani zustat blbem? Myslim, ze na tento pripad padne moudre prislovi: ”Kdo chce kam, pomozte mu tam”.

18181

17.08.2003 01:27

Učit se být hloupým ve společnosti, kde vládnou peníze

RE: Přiznávám se,

malvarika 213.?.?.?

Pane Stwora,

mam k tomuto clanku dulezitou pripominku. Jednou jste mi odpovedel na prispevek a omylem jste uvedl sloveso v muzskem rode (mohl to byt preklep). Pan Murt se toho hned chytil jako klíště, ze to je dukaz, ze nejsem zena, kdyz mi sam odpovidate jako muzi, ze to prece jako editor musite vedet. Vim, ze nejste jasnovidec, ale veřím, že je bernou mincí, jestli prispevovatel/ka pise v muzskem nebo zenskem rode. Ale tahle logika pro nektere radoby diskutery, kteri se tu chteji jen bavit a nikoliv diskutovat, neplati. Pan Valtr se v jednom prispevku domnival, ze byste to mel uvest na pravou miru, ze jsem žena.

Cestina ma ve slovesech zenskeho a muzskeho rodu zcela jasno (v anglictine z pouheho jmena anebo z pouheho slovesa to jasne vubec neni, proto se musi ve vete uvadet osobni zajmeno, ale pokud to je v prvni osobe, nevyplyva z toho rod, ten lze pochopit az z deje). Zmineni diskuteři, kteri se neumi nejenom vyjadrovat k veci, navic neznaji tu jednodussi a jednoznacnou ceskou gramatiku. Chci timto prispevkem jen poukazat nato, ze zrovna i na ne plati tento clanek.

18183

17.08.2003 12:00

Učit se být hloupým ve společnosti, kde vládnou peníze

RE: Učit se být hloupým ve společnosti, kde vládnou peníze

malvarika 213.?.?.?

Jenom jedna vtipná poznámka o fašismu v Chile

Vy nejste zastánce skutečné demokracie? Nějak vám úplně uniká, že Allende byl skutečně zvolen svým lidem. Nebo uznáváte jenom americkou demokracii, která například zfalšováním důkazů vedla k válce v Iraku, tam chce nasilím nastolit demokacii svého stylu? A nebo ještě bez důkazů začla hned válku v Afganistánu, kterému nejen žádnou svobodu nepřinesla (Karazaj byl dosazen jako proamerický), ale celou zem, beztak zbídačelým obyvatelům, zničila a zamořila uranem. Vůbec vám nevadí, že dosazený Pinochet v Chile svým nástupem hromadně vraždil své oponeny?? V čem vy se tedy lišíte od komunistů, když chcete prosazovat jen takovou politiku, která zrovna vyhovuje lidem vašeho typu? Nazývejte věci pravým jménem, kdykoli se nerespektují názory většiny národa, tak to nemá nic společného s demokracií, naopak prosazování moci násilím, likvidace všech nepohodlných , je přece fašismus, takze nic vtipneho na tom absolutne nevidim.

18203

17.08.2003 13:20

Učit se být hloupým ve společnosti, kde vládnou peníze

RE: Přiznávám se,

malvarika 213.?.?.?

Napriek môjmu návrhu, nech zašle fotografiu sa tak neudialo. (Nie, že by to bol dôkaz hocičoho. Stačí si zájsť na google, zadať kľúčové slovo a máte fotiek, koľko chcete).

Pane karmický ponocný, Vy jste pernamentne a hrubě offtopic, já se zmiňovala o české gramatice (v tom je stejná i slovenština) , vy však neumíte neumíte nejen zásadní gramatiku, ale i číst, je to zřejmě proto, že si nemocensky myslíte o sobě, že přicházíte ze středověku.
A zazvonil zvonec a té hloupé diskuzi s vámi je konec.

18207

17.08.2003 14:37

Interview se Sharonem

Interview se Sharonem

malvarika 213.?.?.?

Obvinujeme: Izraelsky premier Ariel Sharon by mel byt postaven pred soud

Toto je cesky preklad pravidelneho petactyricetiminutoveho poradu televize BBC Panorama. Tato reportaz Fergala Keana se vysilala v nedeli 17. cervna 2001.

Masakr Sabra a Satila

"Bylo tam naproste ticho. Nikdo nekricel. Uvnitr tabora. Vzpominam na ten zapach. Lidi lezeli pres sebe na hromadach. Nekteri uz byli mrtvi, jini jeste dychali."

Alespon osm set civilistu byla zmasakrovano, pote, co izraelsky ministr obrany Ariel Sharon dovolil libanonskym falangistickym bojovnikum vstoupit do taboru Sabra a Shatila.

Americky diplomat na scene informoval o masakru zvlastniho americkeho velvyslance. Velvyslanec Draper poslal Arielu Sharonovi zurivou notu. Napsal v ni, ze je Sharon odpovedny za tuto oblast.


Morris Draper: "Musite zastavit masakrovani. Je to hruzne. Mam predstavitele v taborech, kteri tam pocitaji mrtvoly. Mel byste se stydet. Situace je naprosto strasliva. Oni zabijeji deti. Mate tu oblast plne pod kontrolou, a proto jste za ni odpovedny."

Reporter: "A nemate naprosto zadne pochybnosti a nikdy jste je od te doby nemel, ze za to Ariel Sharon nese odpovednost."

American Morris Draper: "Naprosto zadne pochybnosti. Samozrejme se o tu odpovednost museji podelit i dalsi Izraelci, ale, ano, absolutne zadne."

Ariel Sharon se stal tercem ostre kritiky v samotnem izraelskem parlamente. Energicky se branil pred jakymkoliv narcenim, ze by mohl za masakr nest nejakou odpovednost.

Ale tlak v Izraeli neustaval. V ulicich demonstrovalo 400 000 lidi. Pozadovali verejne vysetreni zalezitosti. Byla to nejvetsi demonstrace v historii statu Izrael. I v armade vzniklo znepokojeni.

Pouhych sest tydnu pred Sabrou a Shatilou naridil Ariel Sharon svym vojakum, aby falangistum zabranili v masakrovani jine skupiny, Druzu. Proc, kdyz hovoril o Libanoncich jako o vrazich, dovolil falangistum, aby vstoupili do taboru?

Reporter: Ariel Sharon nedavno uvedl, ze tragedie Sabry a Shatily lituje.
Na dotaz, jestli se omluvi,
odpovedel: Omluvit se? Za co? *

18213

18.08.2003 13:37

Učit se být hloupým ve společnosti, kde vládnou peníze

RE: Prˇiznávám se,

malvarika 213.?.?.?

ktera se zucastnila diskuse o valce v Iraku jako muz, pod mnoha nicky (vetsinou jako Mikin 2).

PRO DISKUZNI FORUM:

tech podrazu jim neni nikdy dost. K Iraku jsem psala pod svym normalnim jmenem. NIKDY POD MIKIN 2. Mikinovi prispevky se mi natolik nelibi, ze nemam sebemensi duvod pouzivat jeho jmeno.
Profesor Cimicky jsem pouzila jednou, ale byl to vtip, ke kteremu mi tu nabada sama Aja, protoze profesor Cimicky je nejznamnejsi psychiatr, a ja psala v tom smyslu. Nemohu za to, ze tihleti diskuteri nemaji ani paru, kdo to je profesor Cimicky.
Sami si tady delaji stale blazny z druhych, ale skutecne legraci nerozumi.


Proto jeste pro Aju. Ja jsem vazne zalozena a nemohu si delat legraci s lidmi, kteri mi neustale napadaji a prekrucuji me prispevky a myslenky. Jinak Vas ujistuji, ze se normalne rada s inteligentnimi lidmi zasmeji, nejstem zadny skarohlid. Ale i ta legrace musi mit uroven. A to neni zdaleka tak snadne

18275

18.08.2003 13:41

Učit se být hloupým ve společnosti, kde vládnou peníze

RE: Přiznávám se,

malvarika 213.?.?.?

Mila Ajo,

jeste maly dodatek na Vas prispevek je mimo jine i na predesle strane (cervene)

18276

18.08.2003 17:09

Učit se být hloupým ve společnosti, kde vládnou peníze

RE: Přiznávám se,

malvarika 213.?.?.?

Pane Taborsky,

dekuji Vam za tento prispevek a omlouvam se, ze jsem vsechny muze na Zapade hodila do stejneho pytle. To urcite tak neni. Kvuli trem, kteri se tu chteji neustale bavit na cizi ucet, nemam pravo odsoudit vsechny, a ani jsem to samozrejme tak nemyslela. Platilo to jen tem 3 diskuterum, nikomu jinemu.Pokud jsem se spatne vyjadrila, tak se nejen Vam, ale vsem muzum, dzentlmanum, velmi omlouvam..

Zdravi Vas Malva

18284

19.08.2003 14:21

Interview se Sharonem

RE: ruleta

malvarika 213.?.?.?

To je lez, jako vez.
Na Strednim vychode nikdy muslimove nevrazdili krestany.
Naopak je tam zide minuly rok veznili v kostele za prisernych podminek 40 dni. Okupovali Betlem tak, ze krestane nemohli delat zadne obrady ani o velikonocich a ani o vanocich. Byli okupaci zcela vycerpani. Ted Izrael lze, ze Betlem prestal okupovat, stahl se z Betlemu, ale ten zustal dale obklicen a jeho obyvatele se nemohou vubec volne z neho pohybovat. A to jsou krestane a ne muslimove. Muslimove drzi vsechny krestanske svatky. Naprosto je respektuji. Zide nerespektuji zadne nabozenstvi nez to jejich.
Neuvedl jste ani datum a ani jmeno kostela. Z toho vyplyva, ze tady sproste lzete. Kostel Panny Marie a nemocnice byli pred vice jak rokem a pul bombardovany IZRAELEM!!!!
Nevazeny pane, dneska ma kazdy satelit a internet, tak tady nechodte na na nas s vymyslenymi lzemi.

18323

19.08.2003 14:24

Interview se Sharonem

RE: Interview se Sharonem

malvarika 213.?.?.?

Josefe, ctete pozorne prispevky. Ja jsem tam uvadela, ze to rekl sam Zid rabin David Wise. Na fasismus neni reseni. Jak zachazi fasismu se svetem je kazdemu znamo. S temi se neda domlouvat, ti znaji je vrazdeni. [pláč]

18324

19.08.2003 14:46

Učit se být hloupým ve společnosti, kde vládnou peníze

RE: Přiznávám se,

malvarika 213.?.?.?

PRO FORUM:

Tohle je vsechno strasne smesne. Matej tady arogantne pise, ze se s nami neda diskutovat. "Kam vitr, tam plast, to je jeho politika na tomto foru .". Pokazde tvrdi uplne neco jineho, podle toho co se mu hodi ci nehodi. Pokud jsou lide uplne na jine strane, tak se nikdy nedomluvi. Ja sem pisi proto, ze jsem o vecech, ktere tu pisi jednak presvedcena a jednak informovana. Ne abych se domlouvala s nekym, kdo diskutujiciho nerespektuje. To moje povinnost neni. Kdo se mi slusne na neco pta, jsem ochotna odpovidat a ne kazdemu ignorantovi a arogantnimu cloveku, ktery jenom provokuje.

18327

19.08.2003 14:56

Interview se Sharonem

RE: Interview se Sharonem

malvarika 213.?.?.?

Ano, pane Quacku, souhlasim s Vami, na to musi byt kazdy pripraveny.
Horsi to je s absolutnim zkreslovanim, a castou snahou zvrhnout diskuzi ve frasku znemoznovanim a vysmechem za kazdou cenu, ne kvuli argumentum, ale kvuli vymyslum To by pak jeden pak nemohl delat nic jineho, nez reagovat na hole nesmysly.

18329

19.08.2003 15:42

Interview se Sharonem

RE: Interview se Sharonem

malvarika 213.?.?.?

Ne ne, Sýrie, Egypt a Jordánsko by jej bez milosti zardousili

Vy nevite, ze Egypt a Jordansko uzavrelo s Izraelem mir v Cam David?

A jak si predstavujete, ze by dnes napadly Izrael, bezmezne a bez vyhrad podporovany nejvetsi mocnosti sveta, kdyz na samem zacatku v roce 1948 valku prohrali a v roce 1968 rovnez, nacez Izrael zabral ohromna uzemi, ktere dodnes nevratil a odmita vratit. Okupuje celou Palestinskou samospravu a syrske Golanske vysiny, a co tyto arabske zeme (specielne Syrie) proti tomu delaji?? Jen diplomaticky recni a Izrael si to moc dobre uvedomuje, proto si preci dovoluje to, co si dovoluje. Egypt dostal pri uzavreni miru Gazu (doufam, ze se nepletu) a Jordansko Zapadni breh. Oba po dohod s Izraelem dali Palestincum, kteri na tomto uzemi odjakziva zili. A vidite denodenne v zivych zaberech, jak dodnes tito Palestinci kvuli Izraeli ziji. Tak nefilozofujte a nemlzte, mluvte o skutecnosti.

Mir odmita Izrael, aby nemusel Palestincum vratit jejich uzemi, dela neustale intriky, ze pro “Plan cest” neco dela, ale je to vsechno nezmerna prohnanost.. Kriminalni vezni byli propusteni, ale politicke nejenom nepustili, ale dal zavira, a to o ve vetsim poctu, nez kdykoliv drive. Par prazdnych osad odstranil (karavany nebo po jednom neobydlenem dome), ale stale prohlasuje, ze kolonializace se nevzda. Jak si predstavujete, ze v takovem svete maji Palestinci zit v miru a bez te nenavisti ??
Az vam nekdo vleze do vlastniho domu, povrazdi cleny rodiny a vas vyhodi na ulici, jak to budete resit? Anebo nez vam tam nekdo vleze, zavrazdite radsi spoustu sousedu, jako potencionalniho zlodeju a kriminalniku? Abyste si svuj dum uchranil a obetovane zivoty ostatnich jsou bezcenne? ANO, V TAKOVEM SVETE DNES BOHUZEL ZIJEME..

18333

19.08.2003 18:08

Učit se být hloupým ve společnosti, kde vládnou peníze

RE: Přiznávám se,

malvarika 213.?.?.?

Napr. pochybnosti o Ajine pohlavi jsem zde nezahledl.

Aja píše většinou krátce, a ne tak intenzívně jako já, navíc jsou moje příspěvky pro zdejší židy velice provokativní a pro někoho mohou být kontroverzní. Takže tohle není žádné srovnání.

Jelikoz asi neexistuje zpusob, jak to potvrdit ci vyvratit, smirte se s tim, ze u pochybujicich pochybnosti zustanou at budete bojovat jakkoli. Stejne je to zde zcela nepodstatne.

Ano, pro vyjadřování mých názorů to je opravdu úplně nepodstatné. Naprosto mi stačí vědet, kdo já jsem a nepotřebuji nikomu nic dokazovat. Jsou to zlomyslní cizí lidé, a proto mám právo je ignorovat.
Dříve jsem si s některými z nich dokonce vyměnila i pár vtipných legrácek, ale už dávno to není směšné, ale jen vrcholně hloupé.
To, že někdy něco konstatuji, neznamená vůbec, že zuřím, tu radost jim už neudělám, oni přece pro mě absolutně nic neznamenají, proč bych si zrovna z nich měla něco dělat.
Naopak od lidí, třeba i oponentů, ale píšících fundovaně, jsem se tu dokonce v něčem poučila.

18342

19.08.2003 20:14

Interview se Sharonem

RE: Interview se Sharonem

malvarika 213.?.?.?

pani Malvo.
tak trochu Vas musim korigovat. Izrael uzavrel s Egyptem mirovou
smlouvu a na zaklade teto vratil Egyptu cely sinajsky poloostrov az k
suezkemu pruplavu, kde nasel a otevrel jeste behem jeho okupace
dostatek zasob ropy, aby nebyl odkazan na jeji import. Uzemi Gazy
vratil ne Egyptu, ale Palestinske samosprave, stejna jako uzemi, ktera
patrila drive Jordansku


Ano mate pravdu, nenapsala jsem to presne.
Ale s temi sebevrahy mam jiny nazor. Vim, ze se tim nic vubec nevyresi, ale netvrdte mi, ze si nevazi svych zivotu. Palestinci jsou lide, jako kazdi jini, a jestli to delaji, delaji to opravdu ze zoufalstvi, tenhle druh terorismu je zbrani slabych, Izrael ma na to po zuby ozbrojenou armadu, kterou neustale proti nim pouziva. To nejsou emoce, to je skutecnost...Samozrejme, ze s nimi soucitim, prave proto, ze jsou bezmocni proti te izraelske a americke masinerii. [pláč]

18350

19.08.2003 20:18

Interview se Sharonem

RE: Interview se Sharonem

malvarika 213.?.?.?

Ano, pred vznikem Izraele zili muslimove se zidy v souladu, psala jsem o tom mnohokrate. Problem vznik se statem Izrael, prohrou arabskych zemi a expanzi Izraele, kteri od sameho zacatku delali masakry a bourali Palestincum strechny nad hlavou. Psala jsem mnohokrat k tomu detaily.

18351

22.08.2003 13:29

Interview se Sharonem

RE: malvarika na ruletě

malvarika 213.?.?.?

Tady v te diskuzi nema delat hodne co lidi, vetsina co jich neustale lze. Co se snazi z Palestincu nadelat nemyslici zrudy, zatimco skutecne zrudy vrazdi a to ty deti take. Bud se bude odsuzovat vsechno vrasdeni anebo zadne. A ne jak to tady delaji zidi, ze hulakaji neustale cosi o Alahovi a o svych neustalych zverstevech mlci jako prase v zite. Takovou diskuzi zabalte a venujte se necemu jinemu. Je neproty nesmysl, porad vyvracet zidovske nesmysly a lzi. Proto je ve svete nemaji radi, jsou strasne proradni a vlezli. Zapricinijusi ten svuj udel uplne sami.

18501

22.08.2003 13:45

Interview se Sharonem

RE: malvarika na ruletě

malvarika 213.?.?.?

Ten kostel v Betleme nebyl plny teroristu, byl plny lidi, deti a starych. Nekteri dokonce zemreli a zustali uvnitr, jini byli zraneni, zastrelen byl i knez a dva jeptisky. Nakonec chteli Izraelci od lidi uvnitr seznam, PROTOZE VUBEC NEVEDELI, KDO JE UVNITR.
Betlem a jina mesta byla krute olupovana ( a jsou) strilelo se na ulici do vseho co se hybalo. Ti zvani teroristi ta mesta branili, dnes je svet tak pomateny, ze obrancum mesta se rika teroristi. Oni branili sva teritoria na vlastnim miste. To ovsem misni zidi psat nebodou.

18502

22.08.2003 18:46

Interview se Sharonem

RE: Interview se Sharonem

malvarika 213.?.?.?

Tak jsem si na vase doporuceni precetla informaci na zminene website. Ale vubec nic jsem se noveho nedozvedela.Zidi byli vyhnani v 70 n.l. Rimany a nikoliv Araby:

Teprve roku 70 n.l. po potlaceni zidovskeho povstani Rimany doslo k vyhnani zidu ze zeme a jejich rozptyleni po tehdy znamem svete (diaspora).
V letech 1517-1917 slozeni obyvatelstva se jiz tak pronikave nemenilo, arabske etnikum zustavalo dominantni a s zidovskou mensinou vychazelo velmi dobre.
V 2. polovine 19. stoleti byla Palestina soucasti rozsahle, avsak slabnouci, Osmanske riae. Vetsinu obyvatelstva tvorili Arabove, zide tvorili jen zlomek populace (vyjimkou bylo pocetne zastoupeni ve Svatem meste – Jeruzaleme.
V roce 1880 zilo v Palestine 610 000 obyv. , z toho 43 000 zidu .
O tom, kde by mel byt stat zrizen, se vedla jednani jiz na 1. sionistickem kongresu (1897). Od pocatku se uvazovalo o Palestine, col vsak narazelo na nezajem az odpor Osmanske rise, Herzl sam prosazoval zprvu Argentinu, pozdeji podporoval britsky navrh na vytvoreni autonomni zidovske kolonie v Ugande (dnesni Kena). atd. at.

18512

22.08.2003 18:51

Interview se Sharonem

RE: Interview se Sharonem

malvarika 213.?.?.?

Pokracovani informace, tentokrat z me strany.
Je to z ceskeho vydani Koranu:

Obrátíme-li se k detailnímu sledování biblických paralel a materiálu v Koránu, zjistíme, že mnohé nebylo převzato přímo z Bible samé, nýbrž spíše z Talmúdu a křesťanských apokryfů.

Muhammad považoval od samého počátku své učení totožné s tím, jež hlásali staří izraelší proroci, případně Ježíš. Při příchodu do Jathribu očekával, že tamní židovská obec jej přijme s otevřenou náručí jako jednoho ze svých a že jej uzná jako proroka a pokračovatele dřívějších poslů, zejména Mojžíše. Avšak k jeho hořkému zklamání se nic takového nestalo, ba naopak židé začali napadat základy jeho učení, poukazujíce na zjevné rozpory mezi Starým zákonem a Koránem.

K rozchodu s židy nedošlo ihned, po určitou dobu byl qiblou, tj. směrem, jímž se věřící obracejí při modlitbě, Jeruzalém a muslimové dodržovali také židovské svátky a půst.

18516

22.08.2003 20:04

Interview se Sharonem

Interview se Sharonem

malvarika 213.?.?.?

Spisovatel Eustac Mullins: Neocons jsou horší než komunisté, protože usilují o světovou moc více, než to kdy dělali komunisté. Neocons jsou horší, protože odňali komunismus a naskočili do židovského rychlíku. Vidí to jako finální prostředek ke světové nadvládě.
Jak hluboce je v americké společnosti zakořeněná izraelská výzvědná služba?
Všude. Všechny noviny. Většina Mossadu jsou stejně dobrovolníci. Nemusejí nic vyzvídat, všechny důvěrné a tajné informace jim přicházejí z vládních úřadů každý den. Mají lepší zpravodajství než má Bush.

18518

22.08.2003 20:06

Interview se Sharonem

Interview se Sharonem

malvarika 213.?.?.?

Pokud někteří Arabové sympatizovali s Hitlerem, bylo to z jediného důvodu, že doufali, že jim to pomůže ukončit britskou a francouzskou kolonializaci, nic víc, nic míň, bojů se neučastnili. Zato teď máme americko-izraelský fašismus denodenně před očima a židi toho přátelství s neokonzervativci (na věčné časy!) krvelačně využívají na palestinském území. Nakonec to bylo OSN, ktere území rozdělilo na dva státy, ale Izrael, americký chráněnec, to nikdy nerespektoval. Dokonce Sadddam po represáliích nakonec dal Kurdům autonomii. Ale Kurdi žijí na velmi rozsáhlých územích a ve velmi různorodých státech, takže to nebylo zrovna padnoucí srovnání, s Kurdskym suverennim statem. A zrovna Turecko, které chce do EU a je členem NATO je zrovna s Kurdy maximalne na štíři.

18519

23.08.2003 01:00

Interview se Sharonem

RE: Interview se Sharonem

malvarika 213.?.?.?

Heledte pane K.M. to jsem okopirovala ze stranky, kterou jste mi doporucil, to jsem si nevymyslela. Nejdrive mi neco doporucite a pak mi stejne kritizujete. Budte tedy tak laskava a nezdrzujte me.

18529

23.08.2003 01:04

Interview se Sharonem

RE: Interview se Sharonem

malvarika 213.?.?.?

Vyborne Ajo, moc hezky vyjadrene [mrknutí jedním okem]

18530

23.08.2003 01:15

Interview se Sharonem

RE: malvarika na ruletě

malvarika 213.?.?.?

Vite, doba Inku je tak daleko a ja vidim dnes, co vidim a je to desive. Je vidno, ze sympatizuji s Palestinci, protoze ti plati nejstrasnejsi cenu.

Ale jsem daleka toho, aby mi pri jakychkoliv ranenych ci mrtvych detech nebylo spatne. Vzdyt ti prave vubec zanic nemohou.

Moc mi vadi, kdyz se mluvi vseobecne o teroristech, a nemluvi se tolik o civilistech a detech, na jejich strane je je jich nesporne vice. Ale dite je dite, at je cikoli.

Vite, videla jsem koncert zida (bohuzel nevim jeho jmeno), a ten hral pro Palestince, to mi velmi dojalo. Urcite je dost slusnych zidu, ale ti nekrici a nejsou proto slyset. A i v Izraeli jsou lide pro mir, ale neni jich tolik, a proto take o nich malokdo slysi. Ja jsem nektere slysela a moc si jich vazim.

18531

25.08.2003 19:20

Interview se Sharonem

RE: malvarika na ruletě

malvarika 213.?.?.?

Pokud vim, pan Nohejl na nikoho nekrici. Uverejnuje clanky, nebo jejich uryvky, ktere poklada z a dulezite. To se podle vas nesmi? U slusnych lidi ano..

18648

25.08.2003 19:23

Interview se Sharonem

RE: Tak pozor pani malvariko,

malvarika 213.?.?.?

Ja mluvim o vetsine diskuteru, kteri mi neustale kritizuji, ale pritom jim nevadi psat o Palestincich, jakoby to nebyli normalni lidi, ze strasne radi umiraji kvuli Allahovi, ne kvuli bestialite izraelske okupace.

18649

25.08.2003 19:28

Interview se Sharonem

RE: malvarika na ruletě

malvarika 213.?.?.?

To doted nevite, ze jim opravdu zalezi? Ale nezalezi ta vule na nich, izraelska vlada to nechce, psala jsem tu vicekrat, ze by pak musela navratit uzemi a to v zadnem pripade nechce. Porad mi rikate, ze se tu opakuji, ale vy ne? Palestinci by naopak ziskali stat a zbavili se okupace. Vzdyt jste to videli, bylo primeri a Izrael ani na chvilku neprestal s okupaci, ale ani ne s atentaty. Prosim vas, podivejte se do slovniku, co to je atentat: teroristicky cin. Oni chteji neustale vsechny ustupky od Palestincu, ale sami nejsou ochotni vubec k nicemu. Kde jste videl takove dohody???

18650

25.08.2003 19:32

Interview se Sharonem

Interview se Sharonem

malvarika 213.?.?.?

Izrael, sionizmus a dvojitý rasový štandard, III. časť
Vrátime sa k pôvodnej otázke tohto článku. Prečo tento rasový dvojitý štandard smerom k sionizmu a Izraelu? Prominentný židovský spisovateľ I. F. Stone uznal, že pokrytecký dvojitý štandard nakazil súčasné židovské hodnoty: "Pre Izrael vytvára morálnu schizofréniu vo svetovom židovstve. Vo vonkajšom svete blaho Židov závisí na udržiavaní svetských, nerasových, pluralistických spoločností. V Izraeli sa židovstvo nachádza v pozícii obraňovania spoločnosti, kde miešané manželstvá nemôžu byť legalizované, kde nežidia majú menšie postavenie ako Židia a kde ideálom je rasizmus a bezprávie. Inde na svete sa Židia ocitajú v situácii, kde bojujú za vlastnú bezpečnosť a existenciu proti princípom a praktikám, ktoré bránia v Izraeli.V klasickom diele Karla Mannheima Ideológia a utópia poznamenáva, že v akejkoľvek spoločnosti veľká časť prevládajúcich ideológií, svetonázorov a "morálnych" úsudkov odzrkadľuje sociopolitické záujmy privilegovanej vrstvy tejto spoločnosti a kontrolné elementy. Jedným z najsilnjších a najvplyvnejších takýchto elementov v americkej spoločnosti je židovské politické a kultúrne zriadenie.Konečné formy sociálneho povedomia čerpajú z faktu, že židovsko - sionistická elita má moc a autoritu na vnútenie týchto hodnôt - včítane rasového dvojitého štandardu ohľadne sionizmu - ostatným ľuďom. Väčšina ľudí sa nikdy nezamyslela nad otázkou týchto predformovaných modelov myslenia a teda ostali uzamknutí v dogmatickom spánku.Prečo ale bola židovsko - sionistická moc tak úspešná pri vnútení rasového dvojitého štandardu na americkú a svetovú spoločnosť? Prečo si Američania neuvedomili a neodmietli toto pokrytectvo? Príčin je veľa, sú komplexné a táto diskusia je krátka na to, aby sme ich rozobrali. Avšak, Izrael: štát apartheidu nám poskytne aspoň niektoré z nich.Izraelský aktivista občianskych práv Davis zdôrazňuje: "...židovský štát sa vyhýbal /priamo kopírujúc štruktúru apartheidu z Južnej Afriky/ a rozhodol sa ísť inou cestou, aby nestratil medzinárodnú podporu a sympatie. Ideologická predispozícia sionistického vedenia bola nasledovať len práva Židov...skutočne sa to ale javilo demokratické, pretože zaistili, aby takáto diskriminácia nebola na povrchu viditeľná."


18651

25.08.2003 19:33

Interview se Sharonem

Interview se Sharonem

malvarika 213.?.?.?

POKRACOVANI:
Blahobyt Izraela skutočne závisel na tom, ako sa na neho bude pozerať západ. Davis vysvetľuje, že pre sionistických zákonodarcov nikdy nebolo možným otvorene prijať legislatívu apartheidu. Bolo nevyhnutným prezentovať Izrael svetu ako pokročilú formu demokracie a sociálneho progresu. Bolo vymyslené duplicitné zákonné štruktúry, ktoré efektívne maskovali rasovú diskrimináciu a apartheid.
Amerika väčšinou mlčí o izraelskom rasizme a apartheide, pretože väčšina ľudí si neuvedomuje že existuje. Boli oklamaní k tomu, že v židovskom štáte existuje rasová rovnosť.
Toto vysvetlenie - ktoré platí, ak ho aplikujeme do určitých častí spoločnosti - je len časťou odpovede na otázku. Prestáva platiť v momente, ak ho aplikujeme na ľudí "ktorí vedia", akými sú napríklad politickí predstavitelia a riaditelia masmédií.
V štúdii Izraela a apartheidu Južnej Afriky, ktorá bola uverejnená v roku 1985, bolo poznamenané, že "paralely medzi juhoafrickým systémom legalizovaného rasizmu a rasizmu izraelského sú v akademických kruhoch dobre známe, avšak zriedka diskutované v hlavných médiách a kongresových halách."
Predchádzajúci kongresman George W. Crocket ml. v roku 1985 vravel, že americký kongres sa robí slepým na apartheid na Izraelom okupovaných územiach. Tvrdil, že "tu v kongrese bojujeme proti juhoafrickým represívnym opatreniam a napriek tomu zatvárame oči na ústavné utláčanie a brutalitu, ktorá je vedená denne proti palestínskym Arabom na Izraelom okupovaných územiach."
A skutočne, bývalý šéfredaktor novín Rand Daily Mail /johanesburgské noviny, ktoré bojovali proti juhoafrickému apartheidu/ Raymond Louw tvrdil, že situácia v Izraelom okupovaných teritóriách je horšia ako bola v Južnej Afrike pod režimom apartheidu. Bol citovaný ako tvrdí: "Je to depresívne. Toto je mesto /Avraham Avinu/ pod vojenskou okupáciou bez akýchkoľvek práv pre okupovaných. V apartheide nikdy takáto situácia nenastala. Kontrol a v čiernych oblastiach nebola tak nútená. Nemyslím, že môžem vôbec tieto dve situácie porovnávať. Pod apartheidom existovalo uznanie toho, že černosi môžu naďalej žiť v týchto oblastiach. Tu vzniká dojem, že je objektívne vytláčať Palestínčanov preč."

18652

25.08.2003 19:34

Interview se Sharonem

Interview se Sharonem

malvarika 213.?.?.?

DOKONCENI:
Dvojitý rasový štandard ohľadne Izraela a sionizmu je evidentný takmer všade v americkej spoločnosti. Zoberme si príklad bývalého amerického prezidenta Clintona. Varoval Američanov o "nebezpečenstvách rasovej segregácie a prosil ich, aby nevzdávali myšlienku integrácie." Zdôrazňoval, že musíme všetci "odmietnuť /rasovú/ segregáciu a izoláciu" a že rasová rovnosť je hnacou silou jeho života. Rasová posadnutosť nad rasovou rovnosťou pána Clintona končí tam, kde začína Izrael, pretože bol naj-pro- sionistickejším prezidentom v dejinách Ameriky, vášnivo podporoval Izrael na každom kroku. Nikto nemôže tvrdiť, žeby o rasovej nerovnosti v Izraeli nevedel.
Žijeme v spoločnosti, kde sa na rasovú integráciu, multikulturalizmus a rasovú rovnosť nazerá ako na "najvyššie dobro."
Židovsko sionistické organizácie podporujú rasovú integráciu a rasovú rovnosť vo všetkých spoločnostiach mimo Izraela, kde sú Židia menšinou. Stavajú sa však proti nej v Izraeli, kde tvoria väčšinu. Toto silne evokuje myšlienku, že tlačia rasovú rovnosť a integráciu len tam, kde môžu z toho mať úžitok pre samých seba.
Vplyvné židovské noviny v USA vyžadovali: "Dva národy, Izrael a Palestína musia sa oddeliť. Predstava, že jeden z nich by mohol požadovať celú krajinu a druhý sa stým zmieriť je dnes absolútne neplatná. Dva národy musia navzájom dovoliť žiť dva rozdielne národné životy, oddelené jasne vyznačenými hranicami."
Západné vlády, médiá a celý svet spoločne odsúdil juhoafrickú politiku apartheidu, ktorá oddeľovala černochov a belochov do dvoch rozdielnych krajín. Svet požadoval aby černosi a belosi žili v rasovo integrovanom štáte s väčšinovou vládou černochov. Napriek tomu však západné vlády a médiá sa zdajú oveľa ochotnejšie oddeliť Židov a Palestínčanov do dvoch rozdielnych štátov.
Ak svet akceptuje riešenie dvoch štátov pri izraelsko - palestínskom konflikte, pripustia aby sa Židia rasovo segregovali od ostatných - čosi, čo bolo ostatným etnickým skupinám zakazované.
Rasový dvojitý štandard žije ďalej a zdá sa, že sa mu darí.

18653

27.08.2003 01:48

Interview se Sharonem

RE: Tak pozor pani malvariko,

malvarika 213.?.?.?

Zkuste si pane Malvarikovsky precist jine prameny, proc
umiraji Palestinske deti. Tam se trebas doctete, ze ti
Palestinsti vrahove se je davaji pred sebe jako zivy stit.


To je právě to, o čem stále píši. Jsou lidé, kteří za každou cenu chtějí udělat z Palestinců nelidské zrůdy. Umíte si někdo z vás představit rodiče, kteří dávají své děti jako živé štíty, aby si sami zachránili své životy??? Tohle nemůže vymyslet nikdo jiný, než fanatický sionista, kterému je každá lež dobrá. Nejhorší n a tom je ta nelogičnost, proč by to ti Palestinci měli dělat, chtějí se takhle snad dospělí bránit bestiální okupaci?? Vždyť oni jsou na svém území a opak je pravdou, izraelští vojáci používají palestinské civilisty jako živé štíty, aby na ně nebylo útočeno. Oni jsou okupanty v nepřátelském prostředí a ne naopak...
Nejenom BBC dělá pořady o velkých dětských obětech při izraelských útocích v palestinských uprchlických táborech.
Už jsem tady nedávno psala, že se musí odsuzovat všechny oběti, zvlášť ty dětské, ale fanatičtí a militantní židé chtějí stále jen zdůrazňovat své oběti a úplně ignorují, že oni jsou ti s perfektně technicky vyzbrojenou armádou, bojující proti všem Palestincům, KTERE KOLEKTIVNE NEUSTALE TRESTAJI, pod donekonecna opakovanou výmluvou o terorismu. Ignorují zrovna tak jak USA kořeny toho jejich omílaného terorismu, že jsou to právě oni, kteří ho vyprovokovájí svoji agresivní politikou. Proč teď Irák je natom stejně? Ovšem jsou stejně nadutí, že realitu nechtějí pochopit a myslí si, že mohou všechny opít rohlíkem, že lidé jsou jen hlupáci, nepoužívající k posuzování situace vlastní rozum.

18717

27.08.2003 01:53

Interview se Sharonem

RE: Malvarika

malvarika 213.?.?.?

Fakt je tedy ten, že ne Židé, ale jak Židé tak Arabové nerespektovali
rozdělení Palestiny, akorát Arabové nemohli své plány realizovat...


Svym zpusobem to je pravda, ale chtela bych videt nekoho, kdyby se o jeho dome, bez jakehokoliv jeho nazoru, rozhodlo nejakym druzstevnim vyborem, ze musi dat polovinu nekomu, o kom rozhodli, ze ho muze nadale s nim pouzivat. Vzal by to s klidem na vedomi a odstehoval by se do kuchyne s komorou???? A jeste k tomu na potkani mu novy vetrelec rozdaval rany, protoze by vazil pres sto kilo a byl boxer?

Vite, on se tech Palestincu nikdo neptal, jestli souhlasi s zidovskym statem na jejich území nebo ne Oni s nimi predtim zili bez jakychkoli problemu, takze neni potreba argumentovat, ze je chteli vyhnat do more. Izraelci hned je zacali prepadavat a delat masakry. Proto tolik Palestincu pred jejich besnenim, protoze to byli neozbrojeni civiliste. A majetek jim Izrael ihned zkonfiskoval. Proc odsuzujete konfiskaci majetku, kteri provedli komuniste exulantum a neodsoudite zabaveny veskery majetek uprchlikum???
A podivejte se jak to vypada po 55 letech! To vas nenapadne, ze to bylo vuci nim to vyhnani bylo desive nespravedlive? Od zacatku teto historie jsou to Izraelci, kteri je decimuji, aby ta cizi zabrana uzemi udrzeli.

Ja vubec netvrdim, ze Palestinci (a valky vedly a prohraly arabske zeme a ne oni), ze nedelali a nedelaji chyby, v tak slozite situaci to ani neni mozne. Za osudove chyby plati kazdy, ale ti izraelsti predstavitele toho ohromne svobodneho a demokratickeho sveta se vuci nim chovaji jako barbari. Vsechny ustupky pozaduji od Palestincu a sami nechteji ustoupit v nicem..

18718

27.08.2003 01:57

Interview se Sharonem

RE: Interview se Sharonem

malvarika 213.?.?.?

Jedna se o vase blekotani. Okolni zeme tehdy byly pod britskou a francouzskou kolonializaci, jak tehdy proti nim mohly bojovat?? Uz jsem tady nekolikrat uverejnila nazory rabina Davida Wise, ktery prohlsuje, ze Arabove se drive k zidum chovali prikladne, o hodne lepe nez jinde!!!

18719

27.08.2003 02:05

Interview se Sharonem

RE: Tak pozor pani malvariko,

malvarika 213.?.?.?

No, podivejte se hned nize za svuj prispevek, ze jste nikdy nedelelal z Palestincu zrudy. Hned na to z nich jeden ty zrudy neustale dela..Nejsou to lide s lidskymi pocity, ale Izraelska vlada je tech pocitu ustavicne zbavuje svym brutalnim postupem. Zajimave, ze ten samy "diskuter" na jiny clanek zurive odporoval rasismu, protoze si myslel, ze se to muze tykat jeho etnickeho puvodu, ale na druhe strane si dovoluje rasisticke lzi o jinem etniku, ktere nenavidi zrovna on.

18720

27.08.2003 02:13

Interview se Sharonem

RE: Tak pozor pani malvariko,

malvarika 213.?.?.?

Take umiraji kvuli tomu slibenemu sexu v nebi.

Lidska omezenost nezna mezi, moooooc chytry prispevek, oni ho nemaji dost na zemi, museji cekat na ten raaaaaj!

18721

30.08.2003 17:49

Klasický vojenský puč

Klasický vojenský puč

malvarika 213.?.?.?

Tento clanek je straslive pravdivy. V dnesnim svete nikomu nezalezi na jakekoli spravedlnosti, o kterou usilovaly vsechny generace. Jak je to napsane v clanku, vytece hodne krve a slz, do te doby, dokud prestane nadvlada USA anebo do doby, kdy Palestinci budou vyhubeni jako Indiani. Samotni lide v tom nemaji zadnou moc, mohou jen bud umirat anebo necinne sledovat svetovy vyvoj.

18854

02.09.2003 23:17

Klasický vojenský puč

RE: Klasický vojenský puč

malvarika 213.?.?.?

Dekuji Vam pane Lve a preji Vam, abyste zustal se svymi nazory vzdycky tim lvem.

Zdravim Vas

18988

02.09.2003 23:29

Klasický vojenský puč

RE: Klasický vojenský puč

malvarika 213.?.?.?

Pokud partizani bojuji proti vojenske slozce, tak nejsou teroristi. Jakmile zacnou partizani vybuchovat ve skolnim autobusu, tak jsou teroristi.

A pokud izraelska armada zabiji civilisty, tak co to je? Jednou jsem slysela presne zpravu, ze vybuchl autobus s civilisty, presto to byl vojensky autobus. Sam Izrael zamlcuje zpravy, aby jen skodil praktikam Palestincu.
Uz jsem mnohokrat psala, ze se musi psat o tom, co dela i Izrael, a nejenom co delaji Palestinci.

18990

02.09.2003 23:39

Klasický vojenský puč

RE: Klasický vojenský puč

malvarika 213.?.?.?

Nebo snad pokladame partizany za teroristy?

Pane Groviku, je to jeste horsi. Kdyz Palestinci branili otevrene sva mesta, nikdo o nich nemluvil jako o obrancich, ale jako o teroristech. Je to neco nepredstavitelneho, jak se dnesni hodnoty zmenily. Janin byl srovnany se zemi, jenom proto, ze se dokazal nejdele branit a delat lecky okupantum. Srovnali nektere domy se zemi i s jejich obyvateli. Nikoho tam nepustili, dokud nestacili nejake mrtve vyvezt z mesta. OSN ustanovilo komisi na vysetrovani a Izrael je odmitnout pustit na uzemi Janinu, ze bude souhlasit jedine s vojenskymi odborniky na terorismus!!!! A Kofi Anan na to komisi zrusil. Kdyz mesto navstivili mezinarodni aktiviste a sam Larsen, byli sokovani, co videli. Izraelci oznamili, ze tam zabili jen 13 teroristu!!! To se vydavaji zpravy, kdyz je nesmi nikdo potvrdit!!! Ani novinare nikam nepustili s tim, ze se boji o jejich zivot. A to byli valecni zpravodajove, nahnali je napr. v Betlemu do hotelu a nikoho nepustili ven. V Ramalahu strileli z dela na stanici Al-Dzazira. Proste aby se zadne zpravy do sveta nedostali, dokonce sami zabili nekolik zahranicnich zpravodaju s tim, ze se dostali do prestrelky, ale ociti svedkove mluvili o necem jinem..

18993

02.09.2003 23:48

Klasický vojenský puč

RE: Klasicky´ vojensky´ pucˇ

malvarika 213.?.?.?

Tím se jim adekvátním způsobem pomstím. Co na tom, že s tím ti lidi neměli nic společného.

Ale vzdyt presne to same plati i na Izrael. Ten po kazdem sebevrazdenem utoku se ihned pomsti bombardovanim palestinskeho uzemi , kde hned na to zemre a je zranena spousta civilistu, vzdyt ti lide take za nic nemohou. A to je planovana statni politika, jak mohou kritizovat Hamas, kdyz delaji jedno a to same.

Pisete vy sioniste podle prislovi, ze kdyz dva delaji to same, neni to to same. Pekna spravedlnost.


18994

02.09.2003 23:53

Pravda nebo předsudek?

Pravda nebo předsudek?

malvarika 213.?.?.?

Albrightová kritizovala Bushe
Washington Bývalá americká ministryně zahraničí Madeleine Albrightová kritizovala amerického prezidenta George Bushe za jeho zahraniční politiku, kterou si podle ní znepřáteluje umírněné arabské vůdce a kterou se odcizuje také evropským spojencům. Albrightová v posledním vydání zahraničněpolitického měsíčníku Foreign Affairs vytkla Bushovi, že se snaží raději "šokovat použitím síly", než aby si dle tradic americké zahraniční politiky budoval spojence. Podle Albrightové Bush mladší odmítá dokonce i rady svého otce nebojovat proti terorismu na vlastní pěst. V této souvislosti citovala někdejší americká ministryně Bushovo prohlášení před zahájením války v Iráku:"V jisté chvíli se může stát, že budeme jediní, kdo zůstane. Já osobně v tom nevidím problém. Jsme Amerika," řekl tehdy Bush. Albrightová by schvalovala Bushovo "odhodlání postavit se těm, kteří ohrožují bezpečnost amerického lidu... kdyby tato politika americké občany efektivněji chránila. Válka v Iráku a následná americká okupace Bagdádu, bývalé metropole islámu, zkomplikovala postoj umírněných muslimů po celém světě," upozornila Albrightová. Bush je totiž místo o odpor vůči Al-Kajdě náhle žádal o podporu invaze do arabské země. "Nešlo o válku z nutnosti...Washington ji rozpoutal, aby ukázal svou převahu," podotkla politička k zásahu v Iráku. Albrightová zdůraznila, že USA musí šířit názor, že terorismus je špatný za každých okolností a neexistují pro něj žádné omluvy. Podle vlastních zkušeností by arabští vůdcové byli ochotni bezpodmínečně teror odsoudit až na jedinou výjimku, kterou je "místo, kde je praktikován nejčastěji, a sice Izrael".*

18996

02.09.2003 23:55

Pravda nebo předsudek?

Pravda nebo předsudek?

malvarika 213.?.?.?

ARMÁDA NADEVŠE
"Zbraně? Nevím, že by nějaké v uprchlickém táboře Amarijá našli. A v uprchlickém táboře Balata poblíž Nábulusu také žádné zbraně ani munici neobjevili. Vojáci zatkli v Ramalláhu asi dvě stě Palestinců a teď je vyslýchají," říká mi o hodinu později v kavárně Kirijan (pojmenované podle slavné irácké básnířky) v centru Ramalláhu zpravodajka respektovaného izraelského listu Ha´arec Amira Haasová. Je to jediná izraelská novinářka, která žije přímo na okupovaných územích. Židovka, kterou kolemjdoucí Palestinci uctivě zdraví. Příznačný důkaz toho, že ne cejch národnosti nebo náboženství, nýbrž profesní a lidské kvality rozhodují i na emocemi prosáklé blízkovýchodní půdě.
Pochopitelně, její články někdy vzbuzují značnou nevoli na izraelské straně. V rozjitřené náladě bez obalu hovoří o mnoha tabu. Upozorňuje na brutální chování vojáků a žádá vyšetření."

18997

03.09.2003 13:42

Klasický vojenský puč

RE: Klasický vojenský puč

malvarika 213.?.?.?

Ja nepsal ani o Israeli, ani o palestincich. Ja psal o tom, kdo je partizan a kdo je terorista.

No, to je hodne chaba vymluva, vyhnul jste se tak
odpovedi, kazdy vi, ze je rec o Palestine a Izraeli.
Ale aspon o tom premyslejte. Stejna vec musi mit i stejny nazev.

19016

04.09.2003 15:27

Klasický vojenský puč

RE: Klasický vojenský puč

malvarika 213.?.?.?

Ten, kdo terorizuje civilni obyvatelstvo je terorista. Ten, ktery bojuje proti ozbrojenemu okupujicimu nepriteli je partizan

Proti teto definici vubec nic nemam, jen ji prosim vas pouzivejte na vsechny pripady!!!

19073

04.09.2003 15:38

Klasický vojenský puč

RE: Klasický vojenský puč

malvarika 213.?.?.?

Proc myslite, ze mluvim o zakroceni proti vlastnimu ozbrojenemu lidu? At se s nim spoji a domluvi na smysluplne strategii, a utocich na neverejna mista. Vylepsilo by to i obraz v tisku, ktery je bohuzel dost urcujici.}

Pane djb, ja jsem tim nemyslela Vas, ale to vyzaduje Izrael a k udrzeni Cestovniho planu to chce uskutecnit i palestinsky ministersky predseda Mahmud Abbas (Abu Mazen). On by to byl docela logicky pozadavek, aby kazda organizace nepouzivala svoji vlastni taktiku, ale aby to bylo podrizeno zakonne vlade, ale Palestina ma natolik mimoradnou situaci, ze nejsem schopna posoudit, jestli se vubec neco takoveho muze zdarit. Abu Mazen tvrdi, ze nebude proti temto organizacim pouzivat policejni zpusoby, ze se to musi resit demokratickou cestou a vyjednavanim mezi vsemi frakcemi s vladou, bez ktere nebude pro Palestince zadny rozvoj. To zni samozrejme velmi rozumne, ale otazkou je, zda je to realizovatelne!?!? Nema totiz lidovou podporu a navic ma ted velky problem s Arafatem, ale kategoricky odmita jeho zadrzovani, protoze je to prezident zvoleny palestinskym lidem ve volbach, je to nebezpecne, zrovna tak jak rasistike staveni zdi Izraelci, aby udelali z Palestiny jedno velke vezeni. Ja nemusim souhlasit s mnohym, co dela Arafat, nejlepe aby odesli z politicke sceny, oba jak Arafat tak Sharon, kteri nejsou schopni udelat sebemensi krucek k nejake dohode. Ale Arafat by mel zustal jako reprezentatvni symbol, tak ho Palestinci za 40 let jeho boje berou.

Navic utoky vedene vyhradne proti vojakum, by vylepsily postaveni Pal. v tisku a nedavaly by Izraeli do ruky tak silne argumenty. Porad by se to jako argument pouzit dalo, ale jiz hur.

Nemohu nez s Vami zcela souhlasit !!!

Ale Sharona to nezajima, tak jako nezajimalo Bushe, kdyz miliony na celem svete (a v USA) demonstrovaly proti valce v Iraku.
Ti tu ovsem nebudou vecne.


At Vas Buh vyslysi a dozijeme se jeste toho. Nepotesilo by mi nic vice.
Proc myslite, ze mluvim o zakroceni proti vlastnimu ozbrojenemu lidu? At se s nim spoji a domluvi na smysluplne strategii, a utocich na neverejna mista. Vylepsilo by to i obraz v tisku, ktery je bohuzel dost urcujici.}

Pane djb, ja jsem tim nemyslela Vas, ale to vyzaduje Izrael a k udrzeni Cestovniho planu to chce uskutecnit i palestinsky ministersky predseda Mahmud Abbas (Abu Mazen). On by to byl docela logicky pozadavek, aby kazda organizace nepouzivala svoji vlastni taktiku, ale aby to bylo podrizeno zakonne vlade, ale Palestina ma natolik mimoradnou situaci, ze nejsem schopna posoudit, jestli se vubec neco takoveho muze zdarit. Abu Mazen tvrdi, ze nebude proti temto organizacim pouzivat policejni zpusoby, ze se to musi resit demokratickou cestou a vyjednavanim mezi vsemi frakcemi s vladou, bez ktere nebude pro Palestince zadny rozvoj. To zni samozrejme velmi rozumne, ale otazkou je, zda je to realizovatelne!?!? Nema totiz lidovou podporu a navic ma ted velky problem s Arafatem, ale kategoricky odmita jeho zadrzovani,

19074

04.09.2003 15:41

Klasický vojenský puč

RE: Klasický vojenský puč

malvarika 213.?.?.?

Omlouvam se vsem za tiskovou chybu, ze se mi odstavec otiskl dvakrat, nevsimla jsem si toho.

19076

04.09.2003 15:48

Klasický vojenský puč

RE: Klasický vojenský puč

malvarika 213.?.?.?

Pokracovani:
A kdo vam rika, ze kazdy Palestinec vi, ze Izrael nemuze v zadnem pripade zlikvidovat? Oni neco takoveho hlasaji???
Vubec nechapu jakoukoli navaznost tohoto na cokoli co jsem napsal.

Omlouvam se, nekdy pisi na spojeni a nestacim kontolovat sve myslenky. Vy jste napsal, ze by se Palestinci meli smirit s existenci Izraele a ja tim myslela, ze oni vedi, ze zlikvidovat Izrael NEMOHOU, bojuji JEN proti izraelske okupaci a za svuj stat. A ze je Izraelci vrazdi pro sve uzemi a pro sve pristehovalce a pro sve kolonie, ktere drze stavi primo na palestinskem uzemi.
Tolik na vysvetlenou k textu, ktery jste neporozumel z duvodu mych nespravnych obratu.

19077

04.09.2003 16:07

Pravda nebo předsudek?

RE: Kdo zna?

malvarika 213.?.?.?

Velmi trefny vyrok na takovyhle prispevek (Ne muj! Ale souhlasim na 100 procent!!!) :

"Půlkou huby šeptat medová slůvka o toleranci, tou druhou plivat jed na své oponenty, to už
chce nemalou dávku schizofreničnosti.
Tolerance dnes není pro všechny. Je totiž jen pro ty, jenž se navzájem poplácávají po ramenou a ujišťují se o svých pravdách.”19079

04.09.2003 16:16

Pravda nebo předsudek?

RE: Kdo zna?

malvarika 213.?.?.?

To je absurdni! Plati jenom zkusenost z Izraele ale treba ne primo z Palestiny???? Treba kdo tam byl jako mirovy aktivista (nebo aktivistka)?. Uz jsem nekolikrat upozornovala, ze to, ze nekdo zna Izrael, nemuze psat objektivne o Palestine. Ten konflikt se tyka obou zemi!

Nikdy ja jsem napriklad nepsala (ale ani pan Peleska nebo pan Jansky atd), ze zidi nejsou normalni lidi jako jini. Problem je v sionistech a fanatickych zidech, kteri pachaji tu spoustu zla a spini tak i normalni zidy. Bylo to velmi presne vyjadreno v nedavnem rozhovoru se Sharonem, jak tito fasisti mysli.
Vy ve sve nenavisti nerozeznavate, co kdo pise. Vy vsechny hazite do stejneho pytle, kdo vam nepritakava a pak se divite, ze jsou lidi, KTERI DELAJI TO SAME. NA VSECHNO MATE DVOJI METR!!! Vy jste ti, s kterymi se neda diskutovat. Jak se rika podle sebe soudim tebe!!!

19080

05.09.2003 11:43

Washington k OSN: Pomozte nám

Washington k OSN: Pomozte nám

malvarika 213.?.?.?

Vyborny a velmi pravdivy clanek, a k tomu vystizne napsany.
Diky za nej panu Stworovi.
S prvnim prispevkem od Petera zcela souhlasim, mam uplne stejny nazor.

19123

05.09.2003 19:50

Klasický vojenský puč

RE: Klasicky´ vojensky´ pucˇ

malvarika 213.?.?.?

A Vy v te totalni sebevrazde Palestince podporujete. Nechapu.

Ja mam dojem, ze v mych prispevcich neni zadna podpora palestinskych sebevrazednych utoku, ja jen vysvetluji, proc situace vypada tak, jak vypada a strasne mi provokuje, ze se pise stale o terorismu Palestincu a malokdo se zmini v te souvislosti o izraelskem OFICIELNIM STATNIM TERORISMU. Ja jen myslim, ze se veci musi nazyvat stejne a KAZDY TERORISMUS ZUSTAVA TERORISMEM. Kdyz nekdo odsuzuje tyto sebevrazedne akce, musi nutne odsuzovat i to, ze Izraelci se chovaji brutalneji, vrazdi civilisty, a vsechno jim nici, maji k tomu armadu a o hodne ucinnejsi metody jak hromadne trestat CELY NAROD. A je zname, ze nasili plodi nasili, a kazdy normalni clovek vi, ze pouzivani neustaleho nasili misto politickeho vyjednavani je hrozne svinstvo.Ja vim, ze takhle nesmyslite Vy, ale jinak je to na diskuzich bezny jev, ze je porad vyzdvihovan jen ten pal. teror, ale to vubec neznamena, ze souhlasim jen s nejakymi utoky na civilisty a druhe odsuzuje, to musi plati na obe strany.Myslim, ze z mych dalsich prispevku to uz bylo jasne. Za to mistnim sionistum tohle neni jasne NIKDY!

19139

05.09.2003 19:59

Klasický vojenský puč

RE: Klasicky´ vojensky´ pucˇ

malvarika 213.?.?.?

Jako většinou tady mícháte jablka s hruškama.

To mi tady o jablkach a vy jen o hruskach. Kdyz chcete psat o terorismu, tak prosim komplexne, a ne jen o nejakem. Psali jsme to velice jasne, napiste nam neco o izraelskem statnim terorismu, jak provadi hromadne tresty na civilistech, jak jim bori strechy nad hlavou, a nici uplne vsechny podminky pro jejich zivot.Jinak to je rozhovor nanic. Kdyz nevite, ze kazdy nasledek ma pricinu, a ze nasili plodi nasili, a ze tak ziji uz cele generace, tak vite ze zivota hodne malo.

19140

10.09.2003 12:23

Klasický vojenský puč

RE: Klasicky´ vojensky´ pucˇ

malvarika 213.?.?.?

Proboha pane, proc nepisete o statnim terorismu Izraele, ktery Palestince nepotrebuje nahnat do more, protoze ma zbrane na to, aby je vyvrazdil!!!! A dela to neustale uz dva roky!!! Vzdyt on vrazdi take civilisty!!! Proc to ignorujete??? Vite co, vcera jeden sebevrah odpalil naloz na stanici, kde byli sami iz. vojaci. Myslite, ze to media oznamila? NE. Izrael provedl akci na pomstu za 15 obeti. Prosim Vas, nazyvejte veci pravym jmenem, kazdy terorismus je terorismus, NE JENOM NEKTERY!!! Ze zidi maji lobby, ktere ovlada veskera media a je v americke, (ale i v ceske vlade), pravda se k lidem vubec nedostane, a oni tak ovlivnuji svetove mineni. Je to spina a hnus, vzdyt oni jsou OKUPANTI a nerikam, ze Hamas voli spravny prostredek, ze zabiji civilisty, ale at udela co udela, NIKDO NIC NEVI. Pro Izrael to neni omluva, ze byli zabiti vojaci a utoci proti lidem ARMADOU. COPAK TO NENI POCHOPITELNE, CO TU NEUSTALE PISI??? Kolikrat utocili na hlidky a take se nikdo nic nedozvedel, nevite, ze tohle je promyslena sionisticka politika, protoze maji mocneho pritele hned za zady? Za nic se nemusi zodopovidat???? Jenom Palestinci jsou odbornici na terorismus fanaticti zidi ne??? Proc Arabove zili s zidy normalne pred vznikem Izraele, proc nebyli teroristi???

19408

10.09.2003 12:40

Pravda nebo předsudek?

RE: Pravda nebo předsudek?

malvarika 213.?.?.?

No tak jsem si ten web prohledla a musim rict, ze tam absolutne nic extremistickeho neni, jsou tam skutecnosti, nedostupne na verejnych mediich, ktere ovlada sionisticka lobby. Ta muze lhat jak ji napadne, to neni extremisticke, extremisti jsou jenom islam, jak to nevazeny pane, ze islam vzdycky v minulosti (pred zalozenim Izraele) zil se zidy v e shode? Ty vase povidacky o extremnim islamu jsou propagandisticke lzi.

Vynatek ze zmineneho webu:
Dovolte nám, aby Vám (našim čtenářům), případně jiným tazatelům byla vysvětlena jedna podstatná věc a odstranily se tak případné nejasnosti, které by mohly vzniknout špatnou interpretací či špatným pochopením tohoto webu. Nepodílíme se na financování podpory hnutí Taliban ani Al-Kajdy ani jiné skupiny. Nemáme žádné přímé vazby k výše zmíněným ani jiným organizacím. Máme několik nepřímých cest k poskytnutí věrohodných informací, což má i většina dalších agentur. Tento občasník je otevřen každému autorovi, který by rád publikoval informace a články z oblasti Islámu, Blízkého východu, Afriky, či zemí Maghribu nebo jiných muslimských zemí Čečensko, Afghánistán apod.
A nazory z knihy navstev:
dobry webPřispěno: 2003-08-03 (21:56:22)Myslim, že na českém internetu zcela ojedinelý projekt o informacích z muslimského světa.
Skvely vylepseníPřispěno: 2003-07-29 (03:46:24)Je to tady dost dobry. Libi se mi to, jen tak dal.....

Vy si muzete delat izraelske stranky a stranky v anglictine, kde spinite islam, ale ty kazdou webovou stranky si muze udelat i druha strana a informovat i svoje skutecnosti. Na vec jsou potreba dva pohledy, vy ten druhy stale zamaskovavate a kamuflujete..proto se vam to nelibi, ale ostatni mohou byt za ty informaci vdecni. Jste v propagaci o horsi nez Goebels!


19409

10.09.2003 12:45

Pravda nebo předsudek?

Pravda nebo předsudek?

malvarika 213.?.?.?


"Můžete vyjádřit jakýkoliv názor. Můžete napsat, že článek je špatný nebo hloupý (bylo by jistě hezké doložit to důvody, ale není to podmínkou), ale nesmíte napsat, že autor je hloupý. Proč? To první je legitimní názor, na který máte právo. To druhé je osobní urážka - a na tu už právo nemáte. Totéž platí, reagujete-li na něčí příspěvek. Lze jej zpochybnit, lze vyjádřit i ostrý nesouhlas, ale jakmile přejdete do osobního tónu, bude váš příspěvek potlačen. Osobní výpady nebudou na tomto fóru tolerovány.

Příspěvky mimo mísu budu omezeně tolerovat - bude-li sdělení důležité a nepřekročí-li to únosnou míru. Ale nespoléhejte na to a raději se snažte držet se tématu."

Vyborne pane Stwora, ale praktikujte to, prosim Vas. Diskuze ma byt k clankum a nekteri vubec o clancich nepisi, jenom druhe napadaji a zesmesnuji. Pro moderovanou diskuzi to neni fer situace. Vase rozhodnuti plne podporuji. Mohu jmenovat za vsechny Mateje, ktery porad vyjmenovava vsechny, jejiz prispevky se mu nelibi a porad je obvinuje, ze se nikdo "inteligentni" s nimi nebude bavit a pritom je sam nepise ani argumenty a ani k clanku. Takovych je vic, unavuji tu nemistne druhe a zaplnuji Vam timto osobnim osocovanim disk...

19410

10.09.2003 15:05

Klasický vojenský puč

RE: Klasicky´ vojensky´ pucˇ

malvarika 213.?.?.?

Pokracovani na odpoved:

byste ten terorismus i nadale obhajovala.

Ja jsem ho nikde neobhajovala, a prosim vas, priste si pozorne prectete me prispevky, me to take nebavi, porad dokola vysvetlovat jednu a tu samou vec. Ja v pripade Palestiny pouze pisi priciny, ktere k nemu vedou, a ktere se tu schvalne pomijeji.

A UTOKY NA VOJAKY SAMOZREJME SCHVALUJI, JSOU TO OKUPANTI.

To, co Vy nazyvate statnim terorismem je jen zlomek toho co by se Palestincum stalo..
To se nezlobte, ale to je strasny nesmysl. Vest vyhlazovaci valku na svou bezpecnost? To je naivni a navic to nefunguje. Cim vetsi nasili a bezpravi, tim vetsi nenavist a opetne nasili plodi.
A proto se vas ptam: Je pripustne, aby byly nevinne zivoty obcanu jednoho statu chraneny tim, ze v jinem state budou muset jini nevinni lide umrit?? Podle meho to je hrozna zvrhlost, zakon divokeho zvirete, nema to nic spolecneho ani s politikou, ani s civilizaci. Dnesni svet je tim kriklavy , ale to neznamena, ze to je spravne, a ze se k tomu ma mlcet!!

Mam jeste dulezitou poznamku na vase neustale upozornovani, ze si myslim, ze mam jen ja pravdu, a ze mi napriklad nechcete imitovat. Chtela bych se vas zeptat, jestli normalni clovek vzdycky nepise sve nazory? Nevadi vam, ze tu nekteri jen napadaji druhe a nepisi k veci, Jednou jste kritizoval, asi na mou adresu, kdyz jsem jen reagovala na osobni utok na me a dovolaval jste se pana Stwory, aby to nedovoloval, kdyz diskuzi moderuje. Dnes mate u diskuze o tom rozhodnuti pana Stwori a ja ho 100% podporuji, ja nikdy na nikoho nezacinam s osobnimi utoky, za to mnozi jen soustavne druhe osocuji, evidentne je clanek vubec nezajima, o argumentech ani nemluve.
Vite, ono se rika, ze pravda lidi nejvice zlobi. A ja vam svoji pravdu nemohu vnutit a ani vy mne, a to neni ani ucel, diskuze je k vytribeni nazoru, na kazdem je, aby si z toho vybral sam, co se mu hodi a nemusi toho druheho informovat, ze jeho prispevky mu nevyhovuji !!! Nemohu za to, ze dnesni media porad ve prospech Izraele jenom mlzi a ovlivnuji tak svetove mineni. Informovani lide vedi moc dobre o co jde, a nemyslite si, ze kazdy pise podle sveho presvedceni a podle svych zkusenosti? Vy nevite, co je to pluralita nazoru? Snad neocekavate, ze jsem povinna papouskovat prispevky mistnich fanatickych zidu nebo americkou a izraelskou propagandu? Je toho snad vsude malo?? A ani to neni mym oborem a ani o tento druh nemam zajem.

19418

10.09.2003 15:10

Klasický vojenský puč

RE: Klasicky´ vojensky´ pucˇ

malvarika 213.?.?.?

Dokonceni:

A tohle take plati pro vsechny:
V lidských právech můžeme vidět parafrázi a aplikaci zlatého evangelijního pravidla: Všechno, co chcete, aby lidé dělali vám, dělejte i vy jim (srov. Mt 7,12). Toto pravidlo bylo známé jak v antickém světě, tak u židů i křesťanů; tvoří tedy etické jádro, které může sloužit jako univerzální základ morálky.
Zdůrazňování národních specifik vytváří nebezpečí přeceňování vlastní identity a vede k nepřátelství a mnohdy i k nenávisti vůči druhým národům. Křesťan by měl respektovat a tolerovat každého, protože před Bohem jsme si všichni rovni. Začarovaný kruh nepřátelství, nenávisti a zášti lze rozetnout jen obrácením, usmířením a novým začátkem vzájemných vztahů. Jsme zde jen přechodně, pravý domov u Boha nás teprve čeká. Tím je relativizována národnost i etnická příslušnost.Vite v jednom clanku pana Stwory jsem precetla tuto vetu:
Člověk má tendenci věřit tomu, čemu věřit chce.A to je svata pravda, plati to 100%pro obe strany!!
A prectete si pozorne toto: « Vzájemně se lišíme jak svými životními zkušenostmi, tak také svou vnímavostí, a ovšemže i prioritami, jimiž poměřujeme to, co se děje jak kolem nás, tak také přímo v nás. “Tak me prestante pronasledovat kvuli memu smysleni a pohledu na vec, mam k nemu urcite svuj duvod Nemam nic proti diskuzi argumentu proti argumentu, ale ne neustale upozornovani, ze prispevek se vam proste nelibi, mne se jich nelibi spousta a nereaguji na ne. A jak vidite, moje prispevky i reakce na ne jsou zcela vycerpavajici...

19419

29.09.2003 00:10

Korene antiamerikanizmu

RE: Korene antiamerikanizmu

malvarika 213.?.?.?

No, to je neuveritelne. Ja mluvila o desiti milionech demonstrantu ve svete, demonstrace byla naplanovnana na jediny den. Nemohu za to, ze tak dulezitou informaci nevite.

20168

01.10.2003 23:53

Dopis pro Aňu

Dopis pro Aňu

malvarika 213.?.?.?

Velmi pusobive, nadherne a poeticky napsano. Svedci o opravdovem nadani.

20230

01.10.2003 23:56

Mistrná hra

RE: Mistrná hra

malvarika 213.?.?.?

A ty zapadni firmy take:

“Největší kontrakty na znovuvýstavbu země už dostaly americké firmy Bechtel a Halliburton, které mají vazby na Bushovu vládu. Tyto firmy byly vybrány za zavřenými dveřmi, konkurenční žadatelé se nemohli účastnit žádného veřejně vyhlášeného konkursu.”

20231

01.10.2003 23:59

Mistrná hra

RE: Mistrná hra

malvarika 213.?.?.?

Pane Jansky, to se Vam povedlo, je to opravdu velmi vtipne, a zasnu, ze jste se pritom ani nespletl.

20232

02.10.2003 00:37

Mistrná hra

RE: Zase kecáte, dotóré Murti:

malvarika 213.?.?.?

V nasledujicim clanku je dukaz, ze jsou Zide s velkym Z, kterym to skutecne mysli a o veci maji opravdovy prehled. Jaky to kontrast s tim, co nam mistni zidovsti fanatici predvadeji v diskuzi, ovsem nejen na tomto webu. Svym soukmenovcum soustavne vrcholne skodi.
Matej nas tady napriklad jen otravuje recickama, ktere doklada ruznymi osobnimi rozhovory, podle prislovi jeden pan /pani/ povidal /a/. To je opravdu “uroven”. A emigrantum, kteri pred Bushem nepadaji s obdivem na zadek, je ochotny nadavat bolseviku.
Pane Taborsky, neda se s tim nic delat, je to Alzhaimer.

20235

02.10.2003 00:39

Mistrná hra

RE: Zase kecáte, dotóré Murti:

malvarika 213.?.?.?

The end of Zionism
Israel must shed its illusions and choose between racist oppression and democracy.

Avraham Burg was speaker of Israel's Knesset in 1999-2003 and is a former chairman of the Jewish Agency for Israel. Reprinted with permission of The Forward, which translated and adapted this essay from an article that originally appeared in Yediot Aharonot.

Avraham Burg, The Guardian, Monday September 15, 2003

The Zionist revolution has always rested on two pillars: a just path and an ethical leadership. Neither of these is operative any longer. The Israeli nation today rests on a scaffolding of corruption, and on foundations of oppression and injustice. As such, the end of the Zionist enterprise isalready on our doorstep. There is a real chance that ours will be the last Zionist generation. There may yet be a Jewish state here, but it will be a different sort, strange and ugly.
There is time to change course, but not much. What is needed is a new vision of a just society and the political will to implement it. Diaspora Jews for whom srael is a central pillar of their identity must pay heed and speak out. The opposition does not exist, and the coalition, with Ariel Sharon at its head, claims the right to remain silent. In a nation of chatterboxes, everyone has suddenly fallen dumb, because there's nothing left to say. We live in a thunderously failed reality. Yes, we have revived the Hebrew language, created a marvellous theatre and a strong national currency. Our Jewish minds are as sharp as ever. We are traded on the Nasdaq. But is this why we created a state? he Jewish people did not survive for two millennia in order to pioneer
new weaponry, computer security programs or anti-missile missiles. We were
supposed to be a light unto the nations. In this we have failed.
It turns out that the 2,000-year struggle for Jewish survival comes down to a state of settlements, run by an amoral clique of corrupt lawbreakers who are deaf both to their citizens and to their enemies. A state lacking justice cannot survive. More and more Israelis are coming to understand this as they ask their children where they expect to live in 25 years. Children who are honest admit, to their parents' shock, that they do not know. The countdown to the end of Israeli society has begun.
It is very comfortable to be a Zionist in West Bank settlements such as Beit El and Ofra. The biblical landscape is charming. You can gaze through the geraniums and bougainvilleas and not see the occupation. Travelling on the fast highway that skirts barely a half-mile west of the Palestinian roadblocks, it's hard to comprehend the humiliating experience of the despised Arab who must creep for hours along the pocked, blockaded roads assigned to him. One road for the occupier, one road for the occupied.

20236

02.10.2003 00:41

Mistrná hra

RE: Zase kecáte, dotóré Murti:

malvarika 213.?.?.?

POKRACOVANI:
This cannot work. Even if the Arabs lower their heads and swallow their shame and anger for ever, it won't work. A structure built on human callousness will inevitably collapse in on itself. Note this moment well: Zionism's superstructure is already collapsing like a cheap Jerusalem wedding hall. Only madmen continue dancing on the top floor while the pillars below are collapsing. We have grown accustomed to ignoring the suffering of the women at the roadblocks. No wonder we don't hear the cries of the abused woman living next door or the single mother struggling to support her children in dignity. We don't even bother to count the women murdered by their husbands.
Israel, having ceased to care about the children of the Palestinians, should not be surprised when they come washed in hatred and blow themselves up in the centres of Israeli escapism. They consign themselves to Allah in our places of recreation, because their own lives are torture. They spill their own blood in our restaurants in order to ruin our appetites, because they have children and parents at home who are hungry and humiliated. We could kill a thousand ringleaders a day and nothing will be solved, because the leaders come up from below - from the wells of hatred and anger, from the "infrastructures" of injustice and moral corruption.
If all this were inevitable, divinely ordained and immutable, I would be silent. But things could be different, and so crying out is a moral imperative.
Here is what the prime minister should say to the people: the time for illusions is over. The time for decisions has arrived. We love the entire land of our forefathers and in some other time we would have wanted to live here alone. But that will not happen. The Arabs, too, have dreams and needs.
Between the Jordan and the Mediterranean there is no longer a clear Jewish majority. And so, fellow citizens, it is not possible to keep the whole thing without paying a price. We cannot keep a Palestinian majority under an Israeli boot and at the same time think ourselves the only democracy in the Middle East. There cannot be democracy without equal rights for all who live here, Arab as well as Jew. We cannot keep the territories and preserve a Jewish majority in the world's only Jewish state - not by means that are humane and moral and Jewish.20237

02.10.2003 00:44

Mistrná hra

RE: Zase kecáte, dotóré Murti:

malvarika 213.?.?.?

DOKONCENI:
Do you want the greater land of Israel? No problem. Abandon democracy.
Let's institute an efficient system of racial separation here, with prison camps
and detention villages.
Do you want a Jewish majority? No problem. Either put the Arabs on railway
cars, buses, camels and donkeys and expel them en masse - or separate ourselves from them absolutely, without tricks and gimmicks. There is no middle path. We must all the settlements - all of them - and draw an internationally recognised border between the Jewish national home and the Palestinian national home. The Jewish law of return will apply only within our national home, and their right of return will apply only within the borders of the Palestinian state.
Do you want democracy? No problem. Either abandon the greater land of Israel, to the last settlement and outpost, or give full citizenship and voting rights to everyone, including Arabs. The result, of course, will be that those who did not want a Palestinian state alongside us will have one in our midst, via the ballot box.

The prime minister should present the choices forthrightly: Jewish racism or democracy. Settlements, or hope for both peoples. False visions of barbed wire and suicide bombers, or a recognised international border between two states and a shared capital in Jerusalem.
Why, then, is the opposition so quiet? Perhaps because some would like to join the government at any price, even the price of participating in the sickness. But while they dither, the forces of good lose hope. Anyone who declines to present a clear-cut position - black or white - is collaborating in the decline. It is not a matter of Labour versus Likud or right versus left, but of right versus wrong, acceptable versus unacceptable. The law-abiding versus the lawbreakers. What's needed is not a political replacement for the Sharon government but a vision of hope, an alternative to the destruction of Zionism and its values by the deaf, dumb and callous.
Israel's friends abroad - Jewish and non-Jewish alike, presidents and prime ministers, rabbis and lay people - should choose as well. They must reach out and help Israel to navigate the road map toward our national destiny as a light unto the nations and a society of peace, justice and equality.

© Avraham Burg


20238

03.10.2003 12:12

Mistrná hra

RE: Zase kecáte, dotóré Murti:

malvarika 213.?.?.?

Nejsem Dr. to za prve, a za druhe jsem to ja, ktera rozumim zurnalistice a ne vy. Ja davam clanky primo od kompetentnich osobnosti jak z Izraele (posledni clanek v anglictine, ktery jste zrejme nebyl schopny precist, protoze ho absolutne ignorujete) a jednak primo z Palestiny. Za celou dobu jste vubec nebyl schopen to zaregistrovat. Co se tyce Alzheimera, vy jste tvrdil v jednom prispevku, ze mate predcastnou sklerozu a ze jste se jako blbec narodil a jako blbec zemrete. To neni muj komentar, ale vas vlastni! Zapsane to nemam, protoze mi takove hlouposti nezajimaji. Ale vzhledem k vasi skleroze si to sam nebudete pamatovat, ale diskuteri ano.

20273

03.10.2003 12:20

Mistrná hra

RE: Mistrná hra

malvarika 213.?.?.?

To uz je nejenom demagogie, ale naprosta nechapavost. Kazdy, kdo byl proti valce musel nutne podporovat diktatora. To je uiz uz uplne smesne tvrzeni, v dnesnich novych dukazech, ze valka byla vedena na falesnych dukazech. Vzdyt je toho plny svetovy tisk, ze Blair a Bush maji z toho ve vlastnich zemich velkou aferu. Tady se pta demagogicky Matej, jestli rozumim zurnalistice, a vy dva ji vubec ctete?????

20274

03.10.2003 23:23

Mistrná hra

RE: Mistrná hra

malvarika 213.?.?.?

Největší kontrakty na znovuvýstavbu země už dostaly americké firmy Bechtel a Halliburton, které mají vazby na Bushovu vládu. Tyto firmy byly vybrány za zavřenými dveřmi, konkurenční žadatelé se nemohli účastnit žádného veřejně vyhlášeného konkursu:
Tady je přímo na Zvědavci další důkaz. Ale ti, kteří by to měli číst, to stejně nečtou. Je mi pořád záhadou, proč tento server vůbec navštěvují. Ty články je dráždí, a tak všechny důkazy se snaží vyvracet jenom stále donekonečna opakovanými vlastními názory. Nezaujatou žurnalistiku, kde jsou vyjádření kompetentních osobností, které mají co činit s dnešní situací přímo na místě, vytrvale ignorují a nekomentují. Protože jsou někteří doktoři, ale úplně v jiném oboru, myslí, že jim na jejich osobní a ničím nepodložené názory mají ostatní naletět.
Chcete vládní kontrakt na obnovu Iráku? No problem!
(3.10.2003)
Rubrika: Ve zkratce
USA
Bushův manažér volebního týmu Joe Allbaugh založil spolu se dvěma čelními republikány firmu, která radí, jak vyhrát vladní kontrakt na obnovu Iráku.
Nejprve to byla Cheneyho firma Halliburton, která bez konkurzních řízení získala lukrativní vládní zakázky v ceně miliard dolarů placené z kapes daňových poplatníků, nyní se tedy záběr rozšiřuje. I další z okruhu Bushova týmu by se rádi přiživili. A konečně vydělat se dá na všem - když se znáte s těmi pravými lidmi.
Že něco tady páchne? Ale kdepak. Vše je naprosto legální.
A ja k tomu dodávám : V tom demokratickém a svobodném světě, kde tyto vymoženosti se týkají hlavně vládnoucí a bohaté elity. Válka k prospěchu amerického lidu určitě nebude. Jsou jim neustále vymývany mozky, ale oni budou muset závratné výdaje na valku zaplatit na daních. Ti z ní určitě nezbohatnou, naopak mohou jedině zchudnout, konec chaosu v Iráku je v nedohlednu a na pomoc se ostatní země neženou, vojáci z východoevropských zemí (polští, bulharští a ukrajinští) se už ted ukazují jako naprosto nevhodní.

20283

04.10.2003 14:43

Mistrná hra

RE: Mistrná hra

malvarika 213.?.?.?

Prosim vas, vam vubec nedojde, ze ja nemluvim o jednom prispevku, ale vseobecne??????

20296

05.10.2003 14:51

Mistrná hra

RE: Mistrná hra

malvarika 213.?.?.?

To se nezlobte, ale je videt, ze vubec ty dukazy vas absolutne nezajimaji.
Ja nemohu psat porad dokola, odkud hlavne svoje zdroje beru. A jestli ani zapadni tisk (krome palestinskeho a izraelskeho) pro vas v nicem neni smerodatny, je to vase vec a ne moje.

20306

05.10.2003 23:50

Dopis pro Aňu

RE: Kýčovitá hra na city

malvarika 213.?.?.?

Kýč?
V příběhu se píše o mongolismu, nepředpokládám, že se tam musí odstraňovat zvratky a výkaly. Došlo tam prostě k postupnému zrání a poznání člověka, který za V příběhu se píše o mongolismu, nepředpokládám, že se tam musí odstraňovat zvratky a výkaly. Došlo tam prostě k postupnému zrání a poznání člověka, který začal posuzovat skutečnost jinak než dříve. To je přece obvyklé. Po celou dobu života se učíme podle toho, co prožíváme, někdy jsou zkušenosti podobné, ale přece každý člověk může reagovat úplně jinak. Někdo neštěstí choroby trpělivě snáší, bere to jako úděl, ale někdo může od toho utéct, protože si nechce kazit svůj život. Nezáleží na tom, jestli to je skutečnost nebo fikce, důležité je to, že to je působivě a mistrně napsáno. Nepřipadá mi to vůbec jako kýč, a na to mám dost vyvinutý cit. Například se mi nelíbila ta Extáze, ta se mi zdála opravdu kýčovitá. I v životě je hodně dojemných věcí, které nás rozpláčí, ale s kýčem to nemá také nic společného, ale s hloubkou citu. Ovšem někdo nemusí plakat a přesto má srdce na pravém místě. A někdo má zase slabší náturu a může si zaplakat hodně často. Nikdo neví předem, jak se zachová v krizové situaci. A pokud se jedná o těžce postižené, kde je potřeba skutečně nejen nesmírné trpělivosti a tvrdé práce, ale i pevných nervů, ujišťuji vás, že i ateisté se v takových situacích někdy obrací k Bohu, právě proto, aby když je předpadá slabost a beznaděj, našli sílu ten úděl unést..
čal posuzovat skutečnost jinak než dříve. To je přece obvyklé. Po celou dobu života se učíme podle toho, co prožíváme, někdy jsou zkušenosti podobné, ale přece každý člověk může reagovat úplně jinak. Někdo neštěstí choroby trpělivě snáší, bere to jako úděl, ale někdo může od toho utéct, protože si nechce kazit svůj život. Nezáleží na tom, jestli to je skutečnost nebo fikce, důležité je to, že to je působivě a mistrně napsáno. Nepřipadá mi to vůbec jako kýč, a na to mám dost vyvinutý cit. Například se mi nelíbila ta Extáze, ta se mi zdála vyloženě kýčovitá. I v životě je hodně dojemných věcí, které nás rozpláčí, ale s kýčem to nemá také nic společného, ale s hloubkou citu. Ovšem někdo nemusí plakat a přesto má srdce na pravém místě. A někdo má zase slabší náturu a může si zaplakat hodně často. Nikdo neví předem, jak se zachová v krizové situaci. A pokud se jedná o těžce postižené, kde je potřeba skutečně nejen nesmírné trpělivosti a tvrdé práce, ale i pevných nervů, ujišťuji vás, že i ateisté se v takových situacích někdy obrací k Bohu, právě proto, aby když je předpadá slabost a beznaděj, našli sílu ten úděl unést..

20315

06.10.2003 00:31

Dopis pro Aňu

RE: Kýčovitá hra na city

malvarika 213.?.?.?

Omlouvam se za opakovanou vetu, to mi blbne Word a casto mi kopiruje misto jednou 2x.

20317

06.10.2003 01:32

Dopis pro Aňu

RE: Kýčovitá hra na city

malvarika 213.?.?.?

Tak jsem se mrkla na blog alby a zjistila jsem, že tam je další příběh o Aně (Svědomí). Je zcela nepravděpodobné, kdyby autor opravdu neměl tak postiženou sestru, aby se tomuto tématu věnoval vícekrát. Tušila jsem to, že píše z vlastní zkušenosti, protože takové příběhy jsou velmi přesvědčující..
Rozhodně to není žádný vyumělkovaný kýč. Nakonec to potvrzují ostatní příspěvky, je zcela vyjímečné, že všichni jsou příběhem zaujati a dojati.

20320

10.10.2003 12:25

Agresivní politika USA a Izraele na Středním východě

RE: Agresivní politika USA a Izraele na Strˇedním

malvarika 213.?.?.?

Podle sebe soudim tebe.
Ja zase nemam vubec zajem o ty vase drobky od stolu, zurnalistika je pro me samozrejme smerodatnejsi, nez vase zamereni na neokonzervativce. O tech mam svuj nazor a nejsem ochotna tu jejich lzivou propagandu zblafnout.

Pan Culik je sam emigrant, vy bohuzel uznavate jen par sobe rovnych. A hlavne sionistu.

20563

10.10.2003 12:29

Agresivní politika USA a Izraele na Středním východě

RE: Doporučuji napít se studené vody, pane Táborský

malvarika 213.?.?.?

Jak jsem vam uz jednou psala, umyslne sirite bludy. Islamske zeme samozrejme v bankach uroky davaji, to je naprosty nesmysl, co pisete, a davaji dokonce 7-8%, zatimco ja v Praze dostavam v bance drive neco mene nez procento a ted 0.5 %. Prosim vas, pokud jste v islamske zemi nikdy nebyl, nepiste tady sahodlouhe prispevky svych smyslenek, nebo opisovane z falsovane propragandy.

20564

11.10.2003 03:10

Agresivní politika USA a Izraele na Středním východě

RE: Agresivní politika USA a Izraele na Středním východě

malvarika 213.?.?.?

Vraždit účelově jejich civilisty je vlastě v pořádku

*Tohle se nestydíte napsat???? Vraždit civilisty není nikdy v pořádku!!! Jakto, že když izraelské civilisty vraždí sebevražednými atentáty zoufalí Palestinci, tak jsou označeni jako teroristé, a když to provádí izraelský stát jako svou oficiální politiku
a s po zuby vyzbrojenou armádou a na územích, které neoprávněně okupuje, tak to je v pořádku, jenom proto, že jste sionista a byl jste v Izraeli? Což se jít takhle podívat na palestinská území a přesvědčit se na vlastní oči o tom, co na nich Izrael páchá, aby jste mohl být objektivní, místo hlásání rasistických názorů, že ztráta jiných životů je spravedlivá, oni jsou podle vás nadlidi a podlidi???? Jenom vám vadí rasismus, když je namířený proti vám a sami jste na všechno ihned alerčtí a vykřikujete neustále čarodějnou formulku o antisemitismu, ostatní nejsou stejní cítící lidé? Ze sympatií s palestinským lidem s nimi žije mnoho zahraničních aktivistů, kteří je nejenom neustále protestují proti barbarské izraelské politice, ale věrně informují o skutečné situaci světovou veřejnost.

20593

11.10.2003 03:16

Agresivní politika USA a Izraele na Středním východě

RE: Mno, to jste mi zase vyrazil dech, pane Šimůnku:

malvarika 213.?.?.?

Vítězství islámu v Evropě by mj. znamenalo propad ve zdravotní péči a houfné umírání chronických pacientů (alergie, cukrovka atd.), následně patrně mohutné epidemie infekčních chorob. V oblasti výroby potravin bychom byli schopni vyrobit potraviny pro 2-3 miliony lidí, při velmi optimistickém odhadu (a nebyly by žádné zdroje na dovezení potravin pro ten nepokrytý zbytek).

Prosím vás, co tu líčíte za brakovou sci-fi, dejte se mokrý hadr na hlavu, nejsme ve středověku, kdy arabská kultura naopak přinesla do Španělska rozvoj architektury, umění, zemědělství a lékařství, když ještě Evropa žila v době temna, ale teď žijeme v současnosti a kromě emigrantů, a to nejen zdaleka muslimských, se vám do Evropy žádné islámské země necpou. To jen fantazírujete podle svých rasistických choutek, které vámi zmítají a zatemňují vám úplně mozek.

Proto jsou také islámské státy vesměs ekonomicky totálně v háji, se dvěma výjimkami: Těch, které plavou na ropě nebo jiné žádané surovině, nebo těch, kde je ekonomika v rukou
nevěřících.}

Tohle je dogmatismus. Pokud muslimské země neprosperují, je to z důvodu despotických totalitních režimů, a nema to absolutne nic společného s náboženstvím. A jsou muslimské země, které ropu používají pro prosperitu svých občanů, jsou to všechny země arabského zálivu. Dokonce i Irák, předtím než Saddám začal vést války proti dvěma sousedním zemím a nakonec i proti vlastnímu lidu, byla velmi prosperující země, předtím, než dospěl v krutého diktátora.

"Světské státy" v podmínkách islámu jsou udržovány v
podstatě vojenskou silou

Proboha, jakou vojenskou silou, to jsou neuvěřitlné nesmysly...nešpiňte druhá náboženství, starejte se o prosperitu své země, každá má svých problémů jistě dost, v západních zemích hlavně s morálkou, kriminalitou a lidskou lhostejností a bezohledností.

naprostá většina moderních technologií je z hlediska islámu
přinejmenším problematická a v podmínkách islámské ekonomiky trvale
neudržitelná


To schválně a systemticky lžete? Můžete být skutečně takový ignorant? V arabských zemích existuje hlavně lehký průmysl, montují se z dovezených součástí počítače, používají se bežně všude počítače, jak v podnicích, tak v domácnostech, spolu s internetem a mobilem, vyrábí se ohromná spousta léků v licencích, lékaři jsou velmi šikovní a provádějí komplikované operace, a to dokonce i v Saudské Arabii. V arabském světe je nepředstavitelné množství kulturních a vzdělaných lidí, z nichž mnozí studovali v zahraničí, ale i přímo v arabských zemích. Mohli byste se od nich učit morálce a odpovědnosti k rodině, pro které mají velmi vyvinutý smysl.

O skutečné odluce církve od státu (třeba v
tom Egyptě) se s vámi začnu bavit, až si tam o ramadánu budu moct jako turista dát v hospodě k obědu vepřo-knedlo-zelo a pivo a nebudu
přinejmenším perlustrován, jestli nemám v dokladech uvedenou mohamedánskou víru.20595

11.10.2003 03:23

Agresivní politika USA a Izraele na Středním východě

RE: Agresivní politika USA a Izraele na Strˇedním

malvarika 213.?.?.?

Rasismus, sionismus a nacismus bohužel existují, já jsem si je nevymyslela. A nemusíte se mnou souhlasit, abych sama posoudila, kam příslušný diskutér patří, zvlášť když se to chronicky stále opakuje a sám je moc háklivý na rasismus proti sobě. A že je někdo žid, prosím vás, to je novinka, TO JE OBVINENI? Patřit k některému n árodu nebo náboženství je špatnost? To ovšem říkáte vy, nikoliv já. [cool]

20597

11.10.2003 03:26

Agresivní politika USA a Izraele na Středním východě

RE: Agresivní politika USA a Izraele na Strˇedním

malvarika 213.?.?.?

To byla odpověd Mikinovi, reakce pana Juchelky je velmi výstižná. [smích]

20598

11.10.2003 03:35

Agresivní politika USA a Izraele na Středním východě

RE: Mno, to jste mi zase vyrazil dech, pane Šimůnku:

malvarika 213.?.?.?

Pokračování meho příspěvku, nikde tu není "reagovat"!

Absolutně nic o islámských zemích nevíte a proto tu sáhodlouze plácáte nesmysly. Zrovna v tom Egyptě, a zdaleka nejenom v něm, si sice nemůžete dát vepřo-knedlo-zelo, protože ho tam prostě neznají, navíc jste jen nejapně drzý a směšný Čecháček.

Křesťané v četných islámských zemích, se klidně mohou v restauraci o ramadánu najíst a napít piva, co hrdlo ráčí, ovšem jejich vlastních chutných pokrmů a nikdo jim neřekne ani „ň“. Kam chodíte na ty své rozumy? Do hospody, kde posloucháte plácání opilců???
Netvrdím, že to je stejné třeba v Saudské Arabii nebo v Afganistánu, protože je neznám, předpokládám, že tam je existuje náboženský fanatismus, podle toho, co jeden může vidět v TV. Ale v zemích Zálivu je životní styl stejný jako v západních zemích, je tam ohromně mnoho cizinců, které naprosto nikdo neomezuje. Velmi tolerantí k cizincům jsou například i v Jordánsku, Sýrii a zcela vyjimečný je Libanon, ten se od Evropy ani nerozezná! Normální muslimové (nikoliv náboženští fanatici), kterých je absolutní většina, se chovají k cizincům velice přívětivě a chovají se k nim přikladně jako hostitelé. To ale ti cizinci musí mezi ně přicházet s dobrou vůlí a nebýt ovládáni záští vůči nim.
To co píšete o arabských ženách, to jsou zase jsou to jen smyšlenky chorobně nenávistného člověka. Pokud ty ženy nejsou bezmezně chudé, studují a pracují a jsou velmi přitažlivé a v zemích, o kterých jsem se zmiňovala, chodí velmi moderně oblečené. A pokud se ostatní ženy chtějí řídit podle náboženství, tak to je jejich věc a do jejich obřadů a víry vám absolutně nic není. Ono totiž existuje něco jako svoboda vyznání, kterou kulturní lidé respektují. Vy sám jste sám nebezpečný fanatik a je jedno, zda jste křesťan nebo žid, jako výstředně nenávistné induviduum mi nezajímáte..Nepíši to pro vás, ale pro informaci fóru. Byl to právě Hitler, který rozděloval národy na nadlidi a podlidi a ty druhé vyvražďoval a to je krutý a nelidský nacismus, který je trestný. S lidmi tohoto kalibru se nediskutuje, jsou to nebezpeční šílenci, ochotni přivést svět do další světové války, za které může vyhynout většina lidstva. Nejste člověk, ale zrůda, na život mají nárok všichni lidé a všechny kultury přináší i pozitiva a všechna náboženství vyžadují toleranci. To mají zase umírat nevinní a mírumilovní lidé a hlavně malé děti, které přišly na svět bez své vůle, jak přijdou k tomu, aby zase všichni umírali???? Vy nemáte rodinu a nemáte o ni strach? Což kdyby vám začaly padat bomby na hlavu, až vyprovokujete světovou válku, ta se nikomu se nevyhne. Žádní lidé nejsou dobytek, jenom ti co prahnou po krvi. Fanaticky nadávate komunistům za jejich zločiny, každý kdo je proti válce, nazýváte zlomyslně soudruhy nebo komunisty a sami chcete vraždit lidi, jenom proto, že patří k jiné civilzaci než vy, jste psychicky úchylní! Fuj tafl - je mi z vás na zvracení..

[pláč]

20600

11.10.2003 03:39

Agresivní politika USA a Izraele na Středním východě

RE: Agresivní politika USA a Izraele na Středním východě

malvarika 213.?.?.?

Ano, ne ale všichni jsou tak otrlí, aby kvůli nim vedli války a vraždili místní obyvatelé. Chcete snad říci, že tohle dělají všechny země? To přece ne..

20602

13.10.2003 16:49

Abychom věděli, odkud vítr vane...

Abychom věděli, odkud vítr vane...

malvarika 213.?.?.?


JEN AT SI PAN REHOREK PODA ZALOBU K SOUDU V BRNE, NEBO KDEKOLIV, VYHROZOVANI JE TRESTNE!!!!!NENI PRVNI, ANI POSLEDNI, CO TY ODPORNOSTI POSILA, ALE VSEM LIDEM SVETA PSAT O SKUTECNOSTI ZABRANIT STEJNE NEMUZE!!!NEVERIM, ZE MUZE ZLIKVIDOVAT TENTO WEB, ALE VSECHNY WEBY SVETA, KDE BUDE SE SVYM PROTEKCIONARSTVIM?? V HAJI...

Co je na tomto paskvilu varující, je to, že to jsou úplně stejné estebácké způsoby, které používali tolik kritizovaní komunisti. Když to používali oni, bylo to neomluvitelné a byl to jedním z důvodů, proč skončili. Jak může jakýkoli emigrant, který utíkal před komunismem do svobodného a demokratického světa, jednat úplně stejně? Copak si tito lidé, tolik proklamující tzv. svobodu a demokracii, neuvědomují, že používají zcela totožné praktiky??? To mi ohromuje čím dále více. Sami komunisty označují za zločince, protože potírali opozici a někdy k tomu používali nehumánní a odsouzeníhodné způsoby. To je v pořádku, ale proč zrovna dnešním četným „demokratům“ naprosto nevadí vraždění nevinných lidí pro zase tak zvané vyšší cíle. Vraždit pro mocenské zájmy nemá právo nikdo...Vždyť Bush používá stejnou obhajobu svého jednání jako Hitler. Každý den čte bibli, až uvěřil takové pomatenosti, že mu Bůh vnuknul, že jeho cesta je správná ....taková politika je nesmírně nebezpečná a svou chorobnou posedlostí může zfanatizovat masy, tak jak k tomu bylo za Hitlera. Jenom jednání na základě logiky, rozvážnosti, humánnosti a hlavně na základě skutečných historických zkušeností, ne jejich zneužívání, jsou jedině správnou cestou pro lidstvo.
Ještě něco je na zmíněném paskvilu zarážející. Kdyby se jednalo o inteligentního člověka, který se honosí titulem Dr., nepoužil by jednak vyhrožování, které je vrcholně nevkusné a nepřijatelné, ale je i velkou ostudou, že ani nedokázal psát normálním jazykem, co se týče slohu a překlepů, nenávist mu úplně ochromila soudnost. Jeho styl dokazuje, že on sám je ohromujícně neslušný a nevychovaný člověk. Mě kdyby se tato webová stránka nelíbila, sama bych ji přestala navštěvovat, to je jediné vhodné a kultivované řešení.

Pokračování níže...

20701

13.10.2003 16:51

Abychom věděli, odkud vítr vane...

RE: Abychom věděli, odkud vítr vane...

malvarika 213.?.?.?

Dokončení:

Pane Stwora, podle mě děláte chybu, že nechávate diskuzi. Ta rozpoutává zbytečné extrémní a přízemní vášně. Nikdo nemůže svým přesvědčením a i důkazy přesvědčit kteréhokoliv oponenta o své pravdě. Názory si každý vytváří jednak podle povahy a jen jednak podle představ, co od života očekává nebo spíš co k životu potřebuje, co preferuje hlavně na základě svých zkušeností. Tato skutečnost právě často způsobuje mezi lidmi velké a nepřekonatelné rozdíly. Kolik lidí, tolik názorů, někteří jsou si přesvědčením bližší, někteří mají k sobě daleko jako kdyby pocházeli z úplně jiného světa. Na očekávání nebo na potřeby obyčejných lidí se většinou politické špičky neohlíží. Proto když chce někdo něco důležitého veřejnosti sdělit, má to být ve formě článku, který si přečtou lidé, kteří mají o takové informace zájem, handrkování na diskuzi, pokud se týká úplně rozdílných nazorů, není vůbec prospěšné pro nikoho. Psala jsem v diskuzi vícekrát, že se divím, že se ji účastní určitá skupina, která vůbec nechodí na Váš web číst články, ale jenom urážet a ponižovat ostatní diskutéry, kteří jim svými názory nevyhovují. Podívejte se na BL, kolik měsíců tam už diskuze není, čtenáři, kteří mají zájem o články, je navštěvují dále a že zmizela většina nenávistných reakcí? Komu to chybí? JENOM JEJICH PISATELUM!!!! Dokonce se jich část přestěhovala na Váš web! TA DISKUZE ZA TO VUBEC NESTOJI! Kolik lidí přečte článek pro svou potřebu a vůbec se diskuze neúčastní, je to přece očividně naprostá většina. Vřele vám doporučuji diskuzi zrušit, u normálního tisku si také nikdo nemůže vylévat své zášti. Buď si ten tisk koupí a čte ho, anebo mu nevyhovuje a nečte ho. Proč dávat takovou možnost, jenom proto, že se jedná o webovou stránku? Vy jako editor byste měl jen za úkol publikovat články, které Vy uznáte za vhodné a sám byste měl o hodně více času a energie na vypracovávaní svých vlastních článků a důležitých překladů .

20702

13.10.2003 21:11

Abychom věděli, odkud vítr vane...

Abychom věděli, odkud vítr vane...

malvarika 213.?.?.?

Kopiruji cast mailu, co mi poslala moje pritelkyne, zijici v Americe, myslim, ze zminěný případ vypovídá sám za sebe:

Ve zpravach v TV ukazovali skolu ve meste kousek od nas, kde jeden kluk asi 15 lety, prisel do skoly a mel na sobe triko, na nem fotku prezidenta a napsano ze je mezinarodni terorista. Ucitel ho poslal domu, aby se prevlekl, protoze se bal, ze deti se navzajem budou hadat. Rodice kluka nelenili a dali stiznoust na soud. A soudce rozhodl, ze triko muze do skoly nosit, proze kluk vyjadruje svuj nazor klidne – peacefully

20721

13.10.2003 21:37

Abychom věděli, odkud vítr vane...

RE: Abychom věděli, odkud vítr vane...

malvarika 213.?.?.?

Kdyz s nekym nesouhlasite , tak se ho snazite umlcet, jakymkoliv spusobem.

Nikdo nemůže svým přesvědčením a i důkazy přesvědčit kteréhokoliv oponenta o své pravdě. Názory si každý vytváří jednak podle povahy a jen jednak podle představ, co od života očekává nebo spíš co k životu potřebuje, co preferuje hlavně na základě svých zkušeností."

Na diskuzi jsou jenom oponenti? Ja nepsala o cenzure!!!! A ja si o tom mohu myslet co chci, na internetu je spousta chatu, kde si muzete nazory vymenovat. Ne si vymenovat nazory na clanky, ktere nekoho na tomto webu vubec nezajimaji anebo ho jenom stvou, proto se mnozi primo k clankum ani nevyjadruji!!! Jenom si sem chodi vylevat svou rasistickou zast. Kdy se uz naucite pozorne cist, co je vlastne v prispevku? A ja jsem psala, ze kdyz chce nekdo neco sdelit, muze to udelat ve forme clanku. Pan Stwora je tolerantni a jak je videt stejne dal uverejnuje prispevky, s kterymi osobne vubec nemusi souhlasit. Vy si myslite, ze ja souhlasim se vsim, co pan Stwora napise? Samozrejme ze ne, to by ani nebylo normalni. Ale myslite, ze je fer, aby kazdy nadaval editorovi (anebo diskuterum) a neustale na neho slovne utocil? Jednou pan Stwora napsal clanek, proc chce prejit na placeny server. Co mu tam lidi psali za vulgarnosti a nepredstavitelne drzosti, stavaly mi z toho vlasy na hlave.
A nebudu tady vyjmenovavat, jak se mnou komunikovala urcita individua. Bylo by to jen opravdu pro otrle. Ona svoboda slova vyzaduje slusnost a tolerantnost a nedaji se tak nazyvat neustale osobni slovni utoky.

20722

13.10.2003 22:22

Abychom věděli, odkud vítr vane...

RE: Abychom věděli, odkud vítr vane...

malvarika 213.?.?.?

Pane Peleško,

svým příspěvkem jste mi velmi dojal, jste lepší než já. Občas Vám sice povolily nervy a nechal jste se strhnout k hrubým nadávkám, to se mi vůbec nelíbilo, nesouhlasím s takovým způsobem, ale Váš dnešní příspěvek mluví za všechno, je psaný z hloubi duše a je velmi přesvědčivý. Jak je vidět, mýlila jsem se, jeden se tu může vždycky něčemu přiučit.
*A pokud se mi diskuze nelibi, mam sama dve moznosti vyberu, bud prispevek ignorovat anebo sama ji nenavstevovat. Otevrel jste mi oci.

20727

14.10.2003 19:37

Abychom věděli, odkud vítr vane...

RE: ????

malvarika 213.?.?.?

Pane Dane, ja mluvim o oponentech, kteri jsou uplne na opacne strane. Ne rozumne lidi, kteri si mohou slusne vymenovat nazory, protoze maji zajem na vice informacich. V minulem prispevku (predeslem) jsem vysvetlila o co jde. Je to v tom, co kazdy od zivota nejenom ocekava, ale hlavne co potrebuje, zalezi to na intelektu, povaze a urovni humaniho citu. Myslite si, ze muzete mit ovlivnit argumenta treba nacistu nebo fanatickeho rasistu? Tomu ja neverim. To by bylo v zivote moc jednoduche, zatimco je to o hodne slozitejsi.

20779

16.10.2003 00:26

Agresivní politika USA a Izraele na Středním východě

RE: Agresivní politika USA a Izraele na Středním východě

malvarika 213.?.?.?

Opravdu jsem nepropagoval vraždění civilistů. Naopak jsem komentoval vyznění logiky vašeho textu

Dobre, ja jsem to vubec nepochopila, protoze jsem vam uz predtim napsala, ze to je uryvek (citat)z clanku od Avrahama Burga, ktery jsem na to okopirovala v anglictine!

Kazdy, kdo s tim souhlasi, neznamena prosim vas, ze souhlasi s vrazdenim izraelskych civilistu, jsou vysvetleny pouze koreny ktere nuti tyto lidi neco takoveho udelat. To neni souhlas, ale ke vsem problemum musime znat, proc se lidi chovaji tak jak se chovaji.

Zrovna dnes jsem cetla clanek od Gabriela Ashe, ktery vyrostl v Izraeli a zije v USA, kde poukazuje na fakt, o kterem jsem tu casto psala, ze sebevrazedne atentaty pachaji naprosto zoufali lide, kteri ztratili vsechno, jsou ale oznaceni za teroristy, ale izralsti vojaci na odplatu vrazdi palestinske civilisty armadou, na rozdil od Palestincu, kde to je jejich individualnim cinem, u Izraele je to oficialni politika, a proto se jedna o statni terorismus, ktery je v dusledku desivejsi, ma prostredky ke genocide celeho naroda.
Clanek je dlouhy na kopirovani, odkaz na nej je:
By Gabriel Ash, YellowTimes.org, October 06, 2003 http://www.yellowtimes.org/article.php?sid=1608
a take New York Times, by "happy" coincidence, has just confirmed, http://www.nytimes.com/2003/10/06/opinion/06COHE.html.

Velmi doporucuji precist.

20806

16.10.2003 00:59

Abychom věděli, odkud vítr vane...

RE: Abychom věděli, odkud vítr vane...

malvarika 213.?.?.?

Dnes Ti muhamedi Palestinci vyhodili bombou americkou kontrolni misi, ktera jela jejich uzemim s cilem nastolit mir mezi Palestinci a Izraelem

Podivejte, ti americti diplomati nesli delat do Palestiny mir. Vykonali navstevu tesne pote, co pouzili VETO proti odsouzeni Izraele, ze stavi zed mezi nimi a Palestinci s tim, aby zabranili teroristickym utokum. Ale uz vubec se nemluvi o tom, ze tim Palestince pripravili nejen o zemedelskou pudu, ale i vodni zdroje. At se Izrael chova sebebrutalneji k palestinskym civilistum, USA je NIKDY NEODSOUDI. V Rafah srovnali se zemi 100 domu, znicili elektricke vedeni a vodu !!!! To se jedna o nove 2 tisice obyvatel mesta, ktere maji male deti a jsou jako dalsi na ulici nejen bez prostredku, ale i bez potravin a dokonce vody!!! TO MA NECO SPOLECNEHO S TERORISMEM?? JE TO NEKONECNA LIKVIDACE PALESTINSKEHO UZEMI A PALESTINSKEHO NARODA. Nepovidejte tady nic o miru, jde jen o Izrael a na prava Palestincu se neustale slape. Se vsemi rezolucemi na odsouzeni Izraele kvuli jeho nepredstavitelne brutalite, nesouhlasi pouze USA!!! Rafah a Janin jsou mesty duchu, to bylo vyjadreni zahranicni predstavitelu, kteri tam prisli a byli zdeseni podminkami, v jakych jsou obyvatele nuceni zit. A ty nikdo nezavrazdil, tak tady neplkejte o miru….

20808

28.10.2003 20:05

Na téma sionismu

Na téma sionismu

malvarika 213.?.?.?

Vážený pane Debugger,

Vaše články jsou velice hloubavé a velice pravdivé. Obdivuji Váš styl psaní a sílu argumentů. Nevím, odkud máte informace, ale fascinuje mi, jak zobrazujete skutečnost, o které v Čechách (respektive na Slovensku) tak málo ví, právě bohužel ovlivněním medií. A informovaný zbytek čtenářů na diskuzích rozcupují sionisti. Já sama si vždy velmi zakládám na tom, aby bylo jasné, že odsuzuji sionisty a ne židy jako takové. Donekonečna, kdokoliv píše o sionistech, je hned napadán za antisemitismus. Je to vždy pro mě naprosto nepochopitelné, jako kdyby se jeden nevyjadřoval v stejném jazyce. Je to demagogie, a proto už v poslední době používám radějí označení militantní židé. Izraelská vláda používá násilí nejhoršího kalibru, dva roky provádí nepředstavitelnou genocidu a představují si, že mají na to plné právo, ve jménu své bezpečnosti. Pokud Palestinci byli jimi připraveni úplně o všechno, jakým právem za to chtějí svou bezpečnost? Odjakživa platí přírodní zákon, že násilí plodí zase jen násilí. Viděla jsem nedávno v TV záběr z demonstrace (myslím, že to byl Jeruzalém), kde společně demonstrovali za mír křesťané, muslimové a židé, že už stačí neustálé prolévaní krve, oni chtějí žít v míru, který politici nejsou schopni zajistit. Ariel Sharon neustále tvrdí, že nemá partnera pro vyjednávaní a nedávno v Jordánsku proběhlo symbolické jednání mezi izraelskými levicovými aktivisty a intelektuály s učitou skupinou Palestinců, v jehož závěru podepsali mezi sebou úmluvu, podle které by dosáhli mírového života mezi sebou. Podle mého názoru, ani Arafat a ani Sharon nejsou absolutně schopni udělat jakýkoliv pozitivní krok. Obě země potřebují jiné představitele, kteří oboustranně budou ochotni ke kompromisům, když jejich následkem bude zastavení násilí. Určitě ohromnou cenu za nynější situaci platí Palestinci. Izraelská armáda je velmi technicky vybavena, zatímco palestinský odboj je na primitivní úrovni. Zatímco Izrael provádí státní terorismus proti Palestincům, ti páchají spontánní sebevražedné akce, kterým palestinská vláda nemůže zabránit, dokud existuje okupace, neustálé demolice palestinských domů a ponechání tisíců rodin bezprizorních, a při neustálém zabírání zemědělské půdy a vodních zdrojů. Žádné mezinárodní odsouzení na Izrael nemá vliv (v OSN proti stavění zdi, která oděluje palestinské rolníky od jejich obživy hlasovalo 144 zemí, asi 2 byly proti a dvanáct se zdrželo hlasování).
Pokracovani nize...

21155

28.10.2003 20:06

Na téma sionismu

RE: Na téma sionismu

malvarika 213.?.?.?

Dokonceni:

Vědí moc dobře, že USA budou vždy na jejich straně, používají stejnou násilnickou politiku místo politických řešení. Použily veto, a tak rezoluce nebude vyzývající, ale přejde do dalšího kola, kde může být jen doporučující. Jednou mi jeden diskutér, když jsem psala o tom, že Izrael od svého vzniku nesplnil ani jednu jedinou rezoluci, napsal, že jsem neinformovaná, že to byly jen doporučující, nikoliv závazné. Ale proč? Jiné země takovou bezmeznou a slepou podporu, jako má Izrael, nemají, a proto to skončí jako to skončilo v Iráku, který měl být hrozbou světu a svým arabským sousedům. Saddám nesplnil rezoluci, přestože ji splnit chtěl (ovšem kalkuloval čistě ve svůj prospěch, věděl, že pokud dojde k válce, bude to jeho konec), přesto tato země byla naprosto zničena a život v ní rozvrácen, a Izrael, který ohrožuje všechny své sousedy a má jaderné a biologické (a předpokládám i chemické) zbraně, tak o tomto ohrožení se Bush samozřejmě ani nezmíní ...

Malva

21156

14.11.2003 14:04

Osadníci jako rakovina

RE: Osadníci jako rakovina

malvarika 213.?.?.?

Pane Lve, nemohu se ucastnit diskuze stale, z casovych duvodu. Ale verte, ze se teto problematice stale venuji a odvadim v te veci dulezitejsi praci, nez odpovidat zavilym sionistickym prolhanym fanatikum:

Skvělý článek, o to skvělejší, že je napsaný od izraelského mírového aktivisty, který perfektně zná situaci, a proto ji pravdivě popisuje. Kdyby takovýhle židů bylo více, dávno by byla izraelsko-palestinský problém vyřešen a žili vedle sebe v míru, nezávisle na ponuré minulosti. Místo toho izraelská chunta neustále jen vyvražďuje Palestince a není ochotna k sebemenšímu kompromisu. Proto také 59 procent Evropanu pokladá Izrael za největší hrozbu světovému míru. To není žádný antisemitismus, o kterém neustále kňučejí ti, kdo se domluvit nechtějí, ale skutečnost. Protože sioniste ovládají světová media pro svou lživou propagandu, jsou výsledky veřejného evropského průzkumu pro ně velmi tvrdou ranou. V některých zemích byly výsledky ještě pro ně nepříznivější, dosahovaly mezi 70 – 80 procenty. Z toho je jasné, že realita v dnešní době internetu a digitálních kanalů s přímými záběry mluví sama za sebe, zrovna tak prolhanost a intrikářství izraelských sionistických nacistů.

21624

15.11.2003 01:37

Osadníci jako rakovina

RE: Osadníci jako rakovina

malvarika 213.?.?.?

takze ma veta specialne pro Vas-neni kazdy Palestinec terorista....
A mohl byste být tak laskav a vysvětlil nám, proč tedy civilistům jsou ustavicne bourány jejich domy, je jim devastována zemědělská půda, ničeno elektrické a vodovodní vedení v palestinských městech, a to všechno ve jménu boje proti terorismu??? Jak v takových podmínkách lze zabránit akcím Hamásu a Žihádu, když samotní civilisté jsou bezbranní?? Pokud byste se opravdu zajímal o tuto problematiku, tak byste vědel, že představitel a mluvčí Hamasu Rantisi pro zahraniční tisk uvedl, a stále to opakuje, že když skončí izraelská okupace a bude navráceno území z roku 1967, tak složí zbraně, protože už nebude žádný důvod k boji!!! Ovšem to se Izraeli nehodí, radši se odvolává, jako USA na boj proti terorismu, jenže lidé se nedají, jak se říká „opít rohlíkem

21644

Stránka: 1 2

Káva pro Zvědavce

84

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc únor přispělo 133 čtenářů částkou 29 526 korun, což je 84 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010
IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
15SucVps1Cpxd6ahR6uxx6SJiR16SZgR7b

Další možnosti platby ›

Milí čtenáři,

prosím zvažte, zda by nestálo zato přispět na provoz tohoto serveru.

Odstranil jsem reklamu, protože jste mi psali, že vás uráží svou hloupostí. Neplatili mnoho, ale alespoň něco. Takže jsem plně závislý na tom, co se dobrovolně vybere. Děkuji.

Ve zkratce

Erdogan:72 hodin nebudeme bránit průchodu migrantů do Evropy - mohou se pohnout milióny lidí28.02.20 09:34 Turecko 2

Hraní si s ohněm - „velký pochod“ NATO na východ!27.02.20 19:32 Neurčeno 0

Assange má za sebou první dva dny slyšení u soudu, který má rozhodnout o jeho vydání do USA27.02.20 00:07 Británie 2

Video: Migrantky dupou švédské dívce po hlavě, migranti si to natáčí: "Zabij ji, wallah!"26.02.20 01:03 Švédsko 2

Muslim v autě najel do masopustního průvodu v německém Volkmarsenu - cílil hlavně na děti25.02.20 20:49 Německo 5

Slovenský parlament definitívne odmietol Istanbulský dohovor. SNS vyzvala prezidentku, aby to oznámila Rade Európy25.02.20 20:16 Slovensko 1

Z Česka bude brzy holina25.02.20 07:28 Česká republika 1

I trpaslíci mohou škodit: Tandém tří lokálních nul škodí České republice24.02.20 15:36 Česká republika 5

Libyjští teroristé se jezdí léčit do lázní Klimkovice u Ostravy?24.02.20 08:38 Česká republika 0

Barcelona: Migrant brutálně napadl starou ženu v metru24.02.20 00:05 Španělsko 0

Vojenská cvičení USA22.02.20 16:33 USA 3

Kdy se to celé zhroutí?21.02.20 15:18 USA 1

Co vlastně chtěl sdělit světu šílený střelec?20.02.20 20:48 Německo 2

Z Bruselu koncem února přijede na neposlušné Čechy kárná výprava, vedená sudetskými Němci20.02.20 18:06 Česká republika 0

Patočka kvůli Křečkovi napráskal Babiše Macronovi."Vyhoďte Babiše z ALDE!" žádá.20.02.20 17:11 Česká republika 1

Jak pan Křeček uzemnil Stehlíkovou20.02.20 10:55 Česká republika 2

Devět obětí střelby v Německu, pachatel je po smrti 20.02.20 08:25 Německo 5

Masové šílenství švédské mládeže19.02.20 15:46 Švédsko 5

Šokující čísla z Číny19.02.20 07:36 Čína 12

Cena zlata soupá19.02.20 06:51 Neurčeno 0

Měnové kurzy

USD
23,08 Kč
Euro
25,37 Kč
Libra
29,73 Kč
Kanadský dolar
17,16 Kč
Australský dolar
15,06 Kč
Švýcarský frank
23,84 Kč
100 japonských jenů
21,18 Kč
Čínský juan
3,29 Kč
Polský zloty
5,86 Kč
100 maď. forintů
7,47 Kč
Ukrajinská hřivna
0,94 Kč
100 rublů
34,66 Kč
1 unce (31,1g) zlata
37 820,67 Kč
1 unce stříbra
404,37 Kč
Bitcoin
204 105,13 Kč

Poslední aktualizace: 28.2.2020 07:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo ?