Zpátky na příspěvek ›

Všechny příspěvky ze stejné IP adresy

Nalezeno 482 příspěveků, 3 různá jména: <nic>, Spytihněv, Syptihněv.

Stránka: 1 2 3 4 5

Setříděno od nejstaršího, přetřídit od nejnovějšího

05.03.2008 11:19

Zvolení Medvědeva naznačuje, že se ruská politika nezmění

RE: Důležitá je rovnováha sil ve světě

Spytihněv 83.?.?.?

[smích] Hmm

Tak na tom by skutečně mohlo něco být...

155772

07.03.2008 08:28

Zvolení Medvědeva naznačuje, že se ruská politika nezmění

RE: Mezinárodní měnový fond...

Spytihněv 83.?.?.?

Když už se to nakouslo.

Údajně tam čmuchali kvůli připravovaným kontraktům Rusů s Čínou (proto to cvičení). A prý tam nebyli sami ( ještě Britové, Norové a kdoví kdo..) Rusové se chystali na dodávky nových torpéd Skval pro Čínu, což by znamenalo úplnou změnu rozložení sil v tichomoří. Proto ta riskantní operace US ponorek. (Technologie Skvalu je na západě zatím nedosažená). Kursk byl údajně těmito torpédy napěchován (porto odmítnutí pomoci).

Americká ponorka asi jednala v panice, protože po srážce s Kurskem se ruská ponorka rozhodla provést „útočný manévr“, což by jistojistě byl konec obou US ponorek. Proto ten zásah torpédem. Nicméně to by pro ruskou ponorku nebylo nic zásadního, ale došlo ke shodě náhod a v saženém prostoru se strhla série výbuchů včetně některých torpéd, což už se rozdýchat nedalo.

To jen co jedna paní povídala…

[mrknutí jedním okem]

155900

07.03.2008 10:10

Teror pravdoláskovců

RE: som sa teraz od strachu uplne...

Spytihněv 83.?.?.?

Nemáte se čeho bát, jen klid. Pokojný spotřebitel je vítán. I když s tou žárovkou… Byla úsporná??? Jestli ne , tak abyste nenarazil. V některých zemích ji zákon zakazuje. Pozor na to.

Ale pokud se budete pohybovat mezi pokojným pracovištěm, pokojným supermarketem a televizí ve Vašem pokojíku, můžete se bát jen nešťastné shody náhod. Bohužel pravděpodobnost „nešťastné shody náhod“ narůstá s množstvím životních úkonů, které se „zákoník“ snaží řídit. Dnes jsou to téměř všechny (možná snad dýchání je zatím ponecháno bez kontroly). [mrknutí jedním okem]

155907

11.03.2008 09:26

Teror pravdoláskovců

RE: Hrůzo hrůz - skutečné spiknutí

Spytihněv 83.?.?.?

>Tedy. Žádná obecná zhovadilost. Žádná MOC ani finanční trhy. Žádný "komplexní proces". Spiknutí vlastníka jediné firmy a úplatného úředníka!

Můžete mít pravdu, ale jistě tento případ není náhodný, ale naopak perfektně dokazuje, jak „systém“ pracuje. Zdá se být ale méně bolestné uvěřit na série „lidských pochybení“. Ale ony právě předvádí ten „systém“ nebo spíš to, jak se brání, aby se rozvinul systém jiný.

>Jak byste Vy ocenil nebezpečí, které nám hrozí vlivem "teroru pravdoláskovců" a také "protisteviovým tažením"? Díky za každou odpověď.

Dobrá, zkusím to z tohoto pohledu i když nebezpečí je stále nebezpečí… Zkusím to ohodnotit z hlediska priorit, co řešit dříve. 1)Teror pravdoláskovců – 8, 2)Protisteviové tažení – 4.

Je tu ale problém, který jste do hry nezahrnul. A to souvislosti. Obojí je vidět jako „akt úředníka“, který je nájemným služebníkem moci.

Případ 1) je bezprostřední ohrožení lidí a násilí páchané s okamžitým následkem smrti. (Pravdoláskovci jsou na straně agrese a represe, a toto příkoří má podobu až do bombardování, kdy je bezbranné obyvatelstvo vystaveno zvůli. Jsou přímými podílníky na tomto řádění a dali k němu svůj jasný souhlas)

Případ 2) není bezprostředním ohrožením a lze se mu bránit. Přestaňte sladit úplně (jako já) a rostlinku dejte do květníku. Sám jsem ji měl na balkóně, ale nedařilo se jí. Je to jedna z příčin, kdy se jako obyvatel města můžu cítit v pasti, neboť jsem daleko více vystaven „systému“. Ohrožení je zde způsobeno cíleně způsobenou nevědomostí, která ve svých důsledcích může vynést bodové zhodnocení problému až na stupeň 10.

Stupeň 10. cílené matení populace. Dezorientace způsobí kolaps s neodhadnutelnými následky. Bezprostřední je výkyv bezbranného systému shluku lidských jedinců neschopných zajistit si přežití. S tím souvisí i zhoršující se jednání vůči pozemskému prostředí, jehož jsme nedílnou součástí. Katastrofa se tak rýsuje jako nevyhnutelná. Postupující likvidace tropického pásu trvale destabilizuje klima, stejně tak ho zhoršuje i narůstající trvalá exhalace měnící složení obalu země. (CO2 je jen zavádějící matení, samo ničemu nevadí - padá k zemi a rostlinky ho „papají“).

156250

11.03.2008 11:15

Nekupujte tuzemský tisk, který je v německých rukou

Dávno se stalo...

Spytihněv 83.?.?.?

Již léta žádný takový tisk nekupuji.

Poznámka:
Vlastnictví je naprosto neprůhledný faktor, je zavádějící. Vlastník bývá často ovládaná figurka, neřkuli vlastník - akcionář. Pocit, že tzv. vlastník něco ovládá, bývá často jen pocit (třeba samo vlastnictví automobilu vám ještě neumožňuje jezdit, parkovat, či jakkoli vůbec automobil provozovat).

Historicky dáno, německý živel vždy rád přisluhoval obecnému trendu ovládat a být ovládán. Mají v tom již dlouhou tradici sahající až do dob antických. Je to spíš inklinování než iniciování.

156254

11.03.2008 15:34

Nekupujte tuzemský tisk, který je v německých rukou

RE: To je mi náhodička, podobný příspěvek na stránkách Národní strany...

Spytihněv 83.?.?.?

101 % Němců neví která bije. Kdo ví, kdo toto produkuje... [oči v sloup]

156276

11.03.2008 16:12

Teror pravdoláskovců

RE: Hrůzo hrůz - skutečné spiknutí

Spytihněv 83.?.?.?

Je to ještě daleko horší, než to vypadá po prvním zašťourání...

1. Utajování a zkreslování pravé příčiny rakoviny a dalších onemocnění
2. Likvidace životně důležitých plodin s cílem totálně zlikvidovat nezávislé zemědělství
3. Snaha zamezit volný přístup k vodě (pitné)
4. Cíleně budovaná závislost populace na náhražkách a farmaceutických produktech

A další chuťovky...

A co je pozitivní? Spiklenci se stávají obětí vlastního spiknutí… Aspoň to nás může chvilku utěšovat. [mrknutí jedním okem]

156272

11.03.2008 16:22

Nekupujte tuzemský tisk, který je v německých rukou

Ještě něco...

Spytihněv 83.?.?.?

Placení za tento tisk je stejně holý nesmysl.

Kdyby se stalo, že ho nikdo nekoupí, dostanou ho všichni "zadarmo" přímo pod čumák nějak jinak. Jako ty letáky ve schránkách. Stejně se to příliš neliší. Placení v kiosku je jen hloupý mezičlánek v distribuci.

156275

12.03.2008 09:35

Teror pravdoláskovců

RE: Hrůzo hrůz - jiná zajímavost

Spytihněv 83.?.?.?

>Hezkým problémem je třeba nedokonalost naší mateřštiny
Pane Vojto, čeština je naopak jeden z nejdokonalejších jazyků. Poskytuje ale tolik prostoru, že je těžké ho zvládnout. Málokdo to opravdu umí. (pro zajímavost - svojí strukturou a jádrem slov je příbuzná se sanskrt) Hus jí dal pravidla odvozená ze staroslověnštiny (jeden ze čtyř liturgických jazyků).

Původ rakoviny je znám pravděpodobně již od 50tých let. Výsledky však laboratoře samy ve "svém zájmu" (jak by dál žily) měnily, a výzkum byl odveden záměrně do slepých kolejí.

Jen co jsem okolo zjistil (ale těžko si to ověřím jinak než vlastním úsudkem a zkušeností)

V podstatě je to nemoc z podvýživy na straně jedné a přetěžování svinstvem na straně druhé. Dnešní strava je vařená, cukernatá a přebílkovaná. Výsledek – chybí celé komplexy živin, aby obranný a obnovovací systém mohl fungovat. Pak máte rakovinu a celou škálu „civilizačních“ chorob. Takzvaná léčba však problém odkládá a prohlubuje.
Prostředí trvale zraňuje organismus. Pokud nemá co potřebuje - obrana selže. Na poraněná místa buněk se hrnou látky co je mají zahojit. Pokud něco chybí, proces se zvrhne. U rakoviny se jedná o látku kterou obsahují povětšinou syrová semínka a jadérka. Tato látka se štěpí právě při hojícím procesu a zastaví ho kdy je potřeba. Pokud chybí – vznikne bujení.
Pane Vojto, problém farmaceutiků je, že je zadarmo a všude. Jezte jadérka, semínka a další potraviny pokud možno syrové. Tyto látky jsou citlivé na teplo.

(na tu toxoplasmu se podívám a informuji)

156343

12.03.2008 10:39

Nekupujte tuzemský tisk, který je v německých rukou

RE: Co je to za šílenost?

Spytihněv 83.?.?.?

Není to tak jednoznačné. Na některých místech musíte skutečně hledat. A je pravda, že některé řetězce dělají na trhu „díry“.
Jinak souhlasím a kdo opravdu hledá, tak najde. A když ne ve městě, tak za městem se objevují farmy s malovýrobou, kde si na vlastní oči ověříte, že je to BIO.

156350

12.03.2008 17:28

Teror pravdoláskovců

RE: Hrůzo hrůz - jiná zajímavost

Spytihněv 83.?.?.?

>Dnešní strava je vařená, cukernatá a přebílkovaná
samozřejmě přebílkovinovaná (vypadlo mi snad 3/4 slova)
Znamená to moc masa sýrů a těžkých bílkovin obecně.
Do těch cukrů patří samosebou i škroby.

156376

13.03.2008 09:01

Bonbónek

RE: Obrovský vliv mainstreamu na myšlení všech lidí

Spytihněv 83.?.?.?

Mám pocit, že jsem se narodil, abych se zastával Čechů, neb sám se jím cítím být.

Norský spisovatel jistě může mít pravdu (knihu si určitě přečtu), avšak těžko porozumí souvislostem, které mohou být jasné jen Čechům.

Zloba a závist je důsledek obecné frustrace. Dnešní doba stojí na akumulaci (zabírání) zdrojů, což je samo o sobě kontroverzní, neb kdo akumuluje (zdroje jsou omezené), musí to dělat zákonitě na úkor druhého. Pak samozřejmě (ve vlastním zájmu) požaduje od druhých respekt, obdiv, pokoru a hlavně aby drželi zobák a na jeho hromádku nesahali. (To nerozebírám oprávněnost úřednických výsad).
To je samozřejmě v rozporu s lidskou solidaritou a tvořivostí obecně. Češi se vyvinuli kdysi z kultury hospodářů, a dodnes v sobě nesou i zbytky tvořivosti, která se jinde jaksi již vytratila.

Hesla o závisti a zlobě většinou tak slouží jako hůl na psa. Myslím že to vůči nám Čechům není fér, a naopak většina lidí (si myslím) asi touží po úplně něčem jiném, než tato doba přináší.

156429

13.03.2008 10:55

Mučení lidí ve jménu svobody a demokracie

RE: Je to problém

Spytihněv 83.?.?.?

To jsou ale žvásty. Podle toho jak se projevujete, hádám že hodina prachobyčejný vojenský drezůry by Vás dostala na úroveň prvoka a první by jste se hlásil do řad ochotných. Tfujtajbl…

156438

13.03.2008 16:00

Bonbónek

RE: Obrovský vliv mainstreamu na myšlení všech lidí

Spytihněv 83.?.?.?

Přesně tímhle pocitem jsem si prošel před více jak 10ti lety. Po delším pobytu v cizině vím, že není kam utéct. Teď v sobě snažím živit naději, že se to jednou změní, a že i na dně duše Čechů dříme něco většího.

Není to tak jednoduché a kupříkladu Norsko (z něhož je výše uvedený spisovatel) žije z plundrování moře, proto zatím nemusí procházet tím, čím my.

S politiky to také tak nevidím, víte, když to zkusíte, tak zjistíte, že je to zvláštní skupina lidí, prosetá jakýmsi morálním sítem, z něhož ti slušnější prostě odcházejí. To co pak zbude, je opravdu „výkvět“. Ale to není jenom věcí Čechů, má to široké souvislosti, a pokud projdete zdejší články a diskuze, zjistíte, že nebude až tak jednoduché tento parazitický systém změnit. Spousta světové mizérie je prostě propojena.

156458

13.03.2008 16:48

Bonbónek

RE: Obrovský vliv mainstreamu na myšlení všech lidí

Spytihněv 83.?.?.?

[smích] Prostě nějak mi došlo, že se po mě chce, abych se jako Čech cítil jako hňup! [oči v sloup]

No a já si řekl, že se prostě nedám [mrknutí jedním okem]

156467

14.03.2008 09:13

Bonbónek

RE: Co se divíte?

Spytihněv 83.?.?.?

Děkuji, za reakci, neboť to je právě to, co je třeba. Dát věcem a pojmům zpět jejich pravý smysl. Proto jsem to výše formuloval tak „natvrdo“, aby vyzněl dnešní obsah těchto slov naprosto bez obalu.

156515

14.03.2008 09:21

Bonbónek

RE: Co se divíte?

Spytihněv 83.?.?.?

Pane Vojto, pokud se hádáte, je mi to v podstatě příjemnější, než když se zkoušíte přeladit…

Myslím, že příliš přeceňujete dnešní poznání. Já si třeba vůbec nejsem jist, zda některé „předhistorické“ kultury nebyly třeba dál než my (především co se týká společenského poznání). Měli na mnoho věcí více času a jejich inteligence byla přinejmenším srovnatelná.

Kým nebo čím jsme byli stvořeni prostě musíme respektovat, neboť je to mimo naší možnost ovlivnit. Toto bych sem prostě netahal. Podstatné je, že cítíte vnitrní sílu věci měnit, případně tvořit.

Počítač (jako každý jiný stroj) nemá žádnou vnitřní sílu, veškeré jeho „schopnosti“ pocházejí od nás. Takhle „umělá inteligence“ prostě nevznikne. Je plně závislý (včetně všech sítí) na vnější síle, kterou mu dodává člověk. Úplně stejně jako hodinky, nebo třeba mezopotamské kolo. To co nazýváte memy, počítač nemůže přebrat, ale pouze zase jen jedinec sedící u něj. IQ je jen cosi jako měřítko na změření odpovědí na nějaké otázky, která vám někdo třeba jindy změřený (s IQ 88) zadá. Je Vaší věcí jestli to berete jako něco důležitého.

A ještě na závěr, evoluce je i to, že když to pálí, tak na to už nesahám. V horizontu miliónů-miliard let se to „zakóduje“ do těch mých i Vašich genů (ale jen když ucuknete). Nenechte se zmást „vědeckými“ publikacemi.

A proč nad tím vůbec bádáme? Abychom přece přežili. Pokud do toho pohledu zahrneme lidstvo jako celek, tak přinejmenším musíme přestat zabíjet, plundrovat a svinit. A pane Vojto, představte si, to věděl už evropský zemědělec před 5ti tisíci léty…

156514

19.03.2008 09:15

Dvojí občanství – a loajání jsme vůči komu?

Brečet nebo se smát…

Spytihněv 83.?.?.?

Nevím. Jistě většina obyvatel planety si nedovede život bez občanského principu představit. Jak krásné. Hrdý občan s „volebním právem“.

Vůbec ale nejde o národnost. Jde především o zařazení do sféry vlivu, kde jsem veden jako poplatník. S národem to nemá NIC společného.

Loajalita? Ke komu? K nenažranému a nesnesitelnému aparátu? Co s tím mají co dělat jakékoliv ideje? Asi jen to jediné. V aparát nikdo neuvěří, tak tam napasujeme kulturu, víru, přesvědčení a pojmy se prostě překroutí. Zneužít všechno co se dá. Vlastenci? Kdo to je?

Vím jen jedno, vlastenec nevlastenec, hlavně že je řádně registrovaný občan a ten ať splácí. Je stejně jen dalším přírůstkem do registru dlužníků a pak je úplně jedno kam patří.

156765

20.03.2008 09:56

Hrdina, profesionál nebo spíše oběť?

Kdo je vlastně oběť a kdo viník

Spytihněv 83.?.?.?

Nevím, zdali je možné hledat protiargumenty, které by obhájili afgánskou misi.

Spíš bych se ptal, proč ještě vůbec trpíme režim, který podporuje politiku agresora a jak dlouho se ještě chceme nechat manipulovat. A myslím, že je úplně jedno, kolik životů to stojí, neboť i cena jediného života je neměřitelná.

I my jsme viníci byť nepřímí. Máme režim, který zneužívá vůli lidí aktivně bránit bezpráví. Máme „zástupce“, kteří jednají proti vůli těch, kteří je vynesli k moci a stále je tam trpí. Máme vládu, která otevřeně podporuje politiku agrese.


Můžeme se cítit jako oběti, ale v prvé řadě neseme spoluvinu. Pokud si toto nepřiznáme, nic se nezmění. Dál budou umírat lidé daleko od domova, dál se bude humanitárně bombardovat a dál to všechno budeme platit (tedy spolupodílet se).

156860

20.03.2008 10:21

Topolánkovo hrdinství aneb nové zrození chlapa s gulama?

RE: Vztah lidský degradován na peněžní

Spytihněv 83.?.?.?

>Blázni nemají šanci pochopit, že každá sranda něco stojí a rajcují se srdceryvnými canci o barierách 30ti Korun, nevyčíslitelnou cenou zdraví...... jdu hledat kapesník

Z toho jsem jelen [zmaten]
Vy to tedy jste schopen vyčíslit, nebo nejste??

156861

26.03.2008 08:45

Dvojí občanství – a loajání jsme vůči komu?

RE: Národ/nost - trochu jiný pohled

Spytihněv 83.?.?.?

Já nevím, ale nemůžu se zbavit dojmu, že on sám vůbec netuší, co tropí. Jeho projev působí roztržitě, dezorientovaně, těžko hledá „správné“ příměry, je to taková „koncepční nekoncepce“. No a to má být „morální autorita“? Jsem již neuvěřitelně alergický na to jeho „čecháčkovství“. Mám neodbytný pocit, že se sám za něco takového považuje. [oči v sloup]

157205

26.03.2008 09:38

Dvojí občanství – a loajání jsme vůči komu?

RE: Národ/nost - trochu jiný pohled

Spytihněv 83.?.?.?

>akceptace toho, že skutečnost JE JAKÁ JE bez ohledu na to, co si o tom myslíme
To je hezky napsáno. Mě se to moc líbí, jen si tady trošku nevím rady s tím slovem „skutečnost“. On se ten svět opravdu odehrává víceméně v mé hlavě, vedle toho světa mimo mou hlavu. Skutečnost je pak to, co jako skutečnost akceptuji a přijmu. To se ale nutně nemusí shodovat s tím, co se odehrálo z pohledu někoho jiného. Pokud to však akceptujeme společně, je to pak také skutečnost. Ale když ne? Pokud je společná vůle se dobrat skutečnosti, pak se to obvykle povede. Pak je tady ale i opačná vůle. To je, že rozumím co je skutečnost (v souladu s druhým), ale vykládám ji jinak. Je tu nevole dobrat se skutečnosti. A to je destruktivní konání a vzniká tak svět LŽI. A to je myslím to, co nás trápí (mě tedy ano).

(někdy po ránu mám potřebu vypustit nějaké to „moudro“) [mrknutí jedním okem]

157206

26.03.2008 11:16

Dvojí občanství – a loajání jsme vůči komu?

RE: Národ/nost - trochu jiný pohled

Spytihněv 83.?.?.?

Asi nejsme v názorovém rozporu, jen bych snad zkusil doplnit. Dobrat se absolutna (Skutečnosti) je cesta. Je to směr, který jsme schopni si udat jako jednotlivci i jako společenství. A právě proto bych chtěl dodat, že ta cesta je daná mezníky. Tedy Skutečnostmi na cestě ke Skutečnosti. Dualita věcí nám umožňuje hledat směr.

Tyto mezníky lze stavět, ale i bořit. Pak se ale vzdalujeme od Skutečnosti a cestujeme směrem jiným. Toto je určité úskalí, které je těžké si uvědomit. Sám mohu dokonce jít směrem jedním, a ostatní směřovat jinam. Také tak můžu být směřován, a od Skutečnosti vzdalován. Je ale i mou věcí, jestli chci bloudit. Proto se CHCI dobírat skutečností na cestě ke Skutečnosti.
>"budeme jako bohové" a budeme moci stvořenou realitu účinně měnit...
Již jsme k tomuto podobně dospěli dříve v některé z předchozích diskuzí (tuším že na téma Život). Toto měnění reality je jako stavba. Určuji pevné body (mezníky), k nímž se vše vztahuje. Tj. každý z nás může být bohem (a v každém z nás je bůh). Na nich dále mohu tvořit, a to je cesta. A i ta může být společným dílem. Musíme se pak shodnout na těchto pevných bodech, které se pak stávají Skutečnostmi na cestě ke Skutečnosti. Jinak řečeno „stvořené reality“. [smích]

157216

26.03.2008 12:23

Izrael zabil od začátku roku 274 Palestinců

RE: V zájmu objektivity

Spytihněv 83.?.?.?

I přes doporučení si dovolím reagovat, neboť chorobě by jsme se měli bránit.

>V zájmu objektivity…atd. blablabla.
Pozor na to, jsou to jasné příznaky blížící se ošklivé choroby. Je to jako 100x opakovaná lež se stane pravdou. Jistě, protože je to řečeno 100x a tedy “objektivní”. Co na tom, že si nějaký jedinec huhlá tu svojí “subjektivní” pravdu.

Na tuto chorobu je však lék. A ten zní: 100x opakovaná lež, se stane již jen LŽÍ.

Zde je pak vysvětlení pro použitý výrok: Fair and balanced jako Fox News. Ano, toto je pravdivé. Tyto „News“ jsou velice vyvážené co se týká množství a velikostí lží. Lže se tam ze všech stran a na všechny způsoby. Od jemného naznačování „významů“, drobného překrucování, přehazování kontextů, až po nehorázné lži. V tom jsou opravdu vyvážené a není jim co vytknout.

A právě proto existují a těžce vznikají i jiná místa, kde se lidé snaží dobrat věcí ve svých pravých významech. A v zájmu „Fair and balanced“ se snaží vypouštět to, co by tuto rovnováhu narušilo.

Tudíž tady se sluší říct, že Váš příspěvek není v zájmu objektivity, ale v zájmu Izraele...

157219

27.03.2008 08:50

Jazyk sionismu

Eufemismem ke lhaní

Spytihněv 83.?.?.?

Je to stará zbraň, jak zničit schopnost lidí dorozumět se. Pak se stanou lépe ovládaným stádem. Národy mají své jazyky, kde jsou pojmy již jasně chápány, proto jde světovláda vždy proti národu a jeho kultuře, která se odvíjí právě od jazyka a vyjadřování.

Přeneseno do všech hodnot – nekonečná relativizace (poměřování) života. Nic není dáno. Neshoda, rozpad, chaos.

Výborný článek, jdoucí k podstatě…

157282

27.03.2008 09:18

Dvojí občanství – a loajání jsme vůči komu?

RE: Tady to máme...

Spytihněv 83.?.?.?

Myslím že se pletete, je to ve smyslu "Český", stejně jako "Ruská řeka" protékající na tomto území je ve smyslu "Ruská".
Patriotismus emigrantů byl dán jejich slovanským cítěním. Je to skutečně dáno původem zakldatelů tehdejšího klubu intelektuálů v S.F.

157284

28.03.2008 09:20

Jazyk sionismu

RE: Homosexualita

Spytihněv 83.?.?.?

>jak může subjekt chápat absolutní autoritu absolutně, jsa subjektem..

Posuzováním a chápáním se stáváte subjektem, podílníkem na zhodnocení. Tudíž pokud něčemu přisoudíte hodnotu nezměřitelnou (třeba Život), stává se pro vás absolutní. Pokud jí takto posunete v žebříčku hodnot na místo nejvyšší, je tak absolutní autoritou.

Takto každý subjekt určuje své hodnoty. Při obecné shodě na těchto hodnotách pak můžeme přijímat i objektivní obraz hodnoty, bez jakéhokoliv posuzování. To je to co se obvykle po nás žádá, „být objektivní“. Ale již při prvním zamyšlení zjistíte, že je to přinejmenším… [oči v sloup]

Tedy je jen na subjektu co určí za absolutní. Absolutní autoritu jinak ani nemůže chápat než absolutně.

157404

28.03.2008 10:48

Jazyk sionismu

RE: Eufemismem ke lhaní

Spytihněv 83.?.?.?

>ale podle mě je svědomí takové, jaké si ho uděláme a teď se do něj promítají jen hodnoty, které považujeme za dobré teď.
Svědomí se právě projevuje jako brzda, je to vazba na okolní svět, nelze si ho „udělat teď“. To by znamenalo jediné, že ho nemáte.
Pokud považujete hodnoty jen za „dobré teď“, tak jsou to hodnoty pomíjivé. Jste bez trvalých hodnot. Tedy SNADNO manipulovatelný.

No rozsáhlý příspěvek výše (157399) se snad ani nedá reagovat. snad jen jeden bod…
>existuje mnoho pohledů na svět, mimo zavedené pojmy, jejichž význam není jasný a jejichž opakování vede pouze ke zmatkům, nedorozumění a sporům
Ano, to je také svět. Tak už je snad na čase, aby jste si začal dělat vlastní názor a zkusil věci pojmenovávat společně s ostatními. Přispějete tak ke společnému dílu. To dílo zní – dorozumět se, dohodnout se, navodit soulad.

Vy totiž nevíte kde je pravda, kde je lež, kde je dobro, kde je zlo, tudíž ani kde je přítel, kde je nepřítel, co budu chtít od života za týden a co za rok. Vy jste to, co bych nazval – „ideální volič“.
[mrknutí jedním okem]

157406

28.03.2008 16:02

Jazyk sionismu

RE: Homosexualita

Spytihněv 83.?.?.?

Já jsem to snad ani nechtěl načínat, ale jak sám vidíte, je tu i samotné podvracení pojmů „muž a žena“.

Zachvíli budou někteří mít i problém pojmenovat sebe jako muže či ženu. Dovedete si představit všechny důsledky a dopady, až se to začne promítat do tzv. „právního systému“?

157429

28.03.2008 17:20

Jazyk sionismu

RE: Eufemismem ke lhaní

Spytihněv 83.?.?.?

>Děláte logickou chybu, směšujete dvě roviny existence - stvořenou a nestvořenou

Můžete mě prosím zasvětit do nestvořené existence?
Tedy nejsoucího bytí? (jestli to má tedy nějakou logiku)

157434

28.03.2008 17:24

Jazyk sionismu

RE: Eufemismem ke lhaní

Spytihněv 83.?.?.?

Oni si to mysleli, a pan Semmelweis ne. Zkuste si to přebrat.

157432

31.03.2008 10:28

Jazyk sionismu

RE: Konečné řešení základní otázky.

Spytihněv 83.?.?.?

>Zajímal by mě kontakt na toho alternativního lékaře.
V jeho zájmu nemůžu ale… Pokud tě něco trápí, nebo někoho, tak začni pátrat. Zkus stanovit pravděpodobnou příčinu a pátrej po internetu a i v okolí. Najdeš publikace a názory lidí, skutečných odborníků, kteří své poznatky zveřejňují zcela nezištně. Pravda je, že jich není mnoho, ale zaplať pánbu za ně. Ale zde platí asi dvojnásob, pomož si a bude ti pomoženo.

Asi největším úskalím pro slušné lidi je jejich přirozeně otevřený postoj k životu. Tím se stávají vlastně snadno zranitelní těmi, kdo kují pikle. Pokud se však podaří nalézat kořeny zla, půjde se i účinně bránit. Přičemž ona obrana vyplývá právě z vlastního postoje (jak jsem uvedl výše). V podstatě jde znovu o vzkříšení rytířského ideálu ve své ryzí formě. Myslím, že hluboko v národní tradici se dá nalézt v tomto směru mnoho. Nevím, kdo přišel na to, že se tam mají hledat prohry, nezdary a špína (jestli v tom nebyl záměr). Není mnoho národů, které by mohly být na svou minulost hrdé a přesto nejsou…(či jsme?).

Nutné je se nejdříve mentálně vzchopit. Hledat to posilující. Co již padá nechat spadnout, netrápit se tím a začít znovu. A poučit se. Vypadá to na první pohled dost beznadějně, ale není. Pokud přestaneme hrát roli oslíka ženoucího se za nastavenou mrkví, půjde to. Systém to je na první pohled důmyslný, ale ne zas tak moc. Má svoje zásadní slabiny. A ty jsou vydávány za výhody. Z celé diskuze odshora dolů vyplývá, že ne každý chápe, že zlo není nic imaginárního a nepolapitelného. Stejně jako dobro. A jsme zase na začátku, a to u pojmenovávání… [mrknutí jedním okem]

157647

31.03.2008 11:24

Pitbul a děti

RE: Pár rad

83.?.?.?

Já toto vše musím z vlastní zkušenosti potvrdit. Tento návod lze asi použít obecně každým, kdo chce si začít se psi.

Psa jen zkušeným, lépe je začít s fenou.
Vždy stanovit jasné meze (tabu), která nesmí být nikdy porušena. Důslednost. Chovatel vždy musí být pánem situace a vždy v klidu a kontrolovat své emoce. Pes rozumí emocím jasně a po svém. Zmatené emoce – zmatený pes. Zmatený pes – nebezpečný pes.

Miluju psi, a vím, že pes je v prvé řadě závazek. Kdysi jsem sám dostal pastevecké plemeno. Úplně mě zděsilo, že tato plemena ve městech přicházejí „do módy“. Takový pes když se rozhodne řešit situaci (byť mazlíček) zatočí s bulteriérem jako s hadrem (jednoho takového jsem pak vezl k veterináři na posešívání). Nedovedu si představit okolnosti, kdy takovou situaci má zvládnou nezkušený chovatel nebo dítě !!??. Přičemž takové situace nastávají ve vteřinách.

Jinak chci říci, kdo může a je ochoten přijmout závazek, ať psa k dětem pořídí. Je to pro ně obrovská zkušenost, poznají nepoznané, učí se přijímat zodpovědnost, učí se co obnáší takový vztah. A je skutečně mnoho vynikajících plemen pro tyto účely.

S.

157651

01.04.2008 09:48

Jazyk sionismu

RE: Konečné řešení základní otázky.

Spytihněv 83.?.?.?

>Ten úder musí být na jiný bod, než na peníze - ty chci dokonce i já

Já souhlasím, a i ten další popis sedí.
Ale to, co zkouším naznačit je skutečně jinde. Je to „útok“ na myšlenku. Není to ani tak útok, jako spíš „opuštění“ kontra „nastolení“. Je to v samé podstatě. Není to o vymezení se vůči, ale o (nevím zatím jestli takhle na fóru…)

Nemá cenu se dál pitvat v hnoji. Dělám to už 25 let, a dost je dost. Musíš prostě jednou z hnoje ven. Pokud se budeš donekonečna zabývat „obrovskými svaly“ nepřítele, tak se nehneš a umřeš strachy. Prostě si toho „nevšímej“. Sám jsi kvalifikoval „masu“, tak s tou také nepočítej jako s iniciátorem. Nikdy. To by byl začátek konce a máš tu apokalypsu. Masa je strana zdroje, vůči které může vzniknout obrovské napětí (a vzniká). Musíš nastavit „způsob vybití“, nebo tě to zabije.

157749

01.04.2008 10:42

Jazyk sionismu

RE: Konečné řešení základní otázky.

Spytihněv 83.?.?.?

Je to krásný obrázek, ten kdo ho kreslil, se s ním vyloženě "vymazlil" [mrknutí jedním okem]

157754

01.04.2008 12:38

Jazyk sionismu

RE: Konečné řešení základní otázky.

Spytihněv 83.?.?.?

>myslím si ale, že by to zajímalo i lidi zde
Určitě, ale prostě některé věci když se vysloví, tak vyvolají obvyklé reakce a musíš vysvětlovat stále znovu a znovu...

Já vím, že o to jde, ale prostě něco je stále mimo "zaběhané" chápání. Vlastně nejde o žádné "tajnosti", spíš jsem pro tentokrát vysílen, (koukni na diskuzi) a nechce se mi do toho znovu.
Navíc nejsem žádný "spisovatel" a bere mi to dost času (musíš se dost soustředit a navíc nepřesně napsáno znamená víc škody než užitku)

Roli hraje pak i nevyspání, (čumim do toho i v noci, navíc pak čtu něco 10x abych pochopil co tím chtěl básník...)

PS.: určitě se ti ozvu, musím se ale pořádně vyspat [mrknutí jedním okem]

157764

01.04.2008 12:40

Jazyk sionismu

RE: Konečné řešení základní otázky.

Spytihněv 83.?.?.?

Mám pocit jako dítě, které staví bábovičku a někdo mu furt do ní šťouchá klacíkem…
(a teď si představ zahradníka, jak chce pěstovat ten stromek a někdo pořád na něj…) [smích]

157766

02.04.2008 13:09

Gladiátorské zápasy súčasnosti – boj o prežitie

RE: Konec soutěže = degenerace a zánik

Spytihněv 83.?.?.?

>Celý vývoj veškerého života na této planetě je jen a výhradně o SOUTĚŽI.
Díky pane Vojto, krásné.
Vy jste patrně také tak uspořádán. Vaše levá ruka soutěží s pravou a ve svém zájmu jí už usekla… Nemáte také třeba souběžné žaludky a kdo s koho?
Je to hodně o chápání smyslu věcí. Pokud vsadíte jen na „vědockopopulární“ magazíny BBC, tak Vám nezbude nic jiného, než nechat půlku osoby odumřít jako neschopnou (jestli se už nestalo). [mrknutí jedním okem]

157876

03.04.2008 08:59

Křižák s husitským chorálem

RE: Pozor na idealizaci

Spytihněv 83.?.?.?

>Oni i ti husité loupili a vraždili, co se naskytlo
Já vím, že to asi myslíte dobře…
Ona totiž ta pointa je v článku vystižená, zatímco Vám uniká. Kdyby byla pravda to, jak to píšete, tak by to nemělo šanci na úspěch a nepootočilo to chod dějin.

Ve vojenském řádu husitů byla kořist vlastně zakázána. Srovnejte to s „protistranou“, kde naopak byla motivem. Ještě se divíte, že poráželi armádu za armádou (v mnohonásobných přesilách) valící se do Čech? Myslíte si, že motivem žen a dětí jako husitských bojovníků byla kořist?

Uvědomte si, že husitství je fenomén, který nemá v dějinách obdoby, a v souvislosti s tím, co se děje dnes, se dočkáme i vysvětlení (v globalizovaných dějinách), že vlastně ani nebylo. Tedy asi nějak takhle: „To se prostě církev jen tak sama reformovala a mezi tím, lůza kradla.“

157985

03.04.2008 10:30

Rabbi Shmuel Eliyahu: „Pověste děti teroristů na stromy!“

RE: Rabi má úplnou pravdu

Spytihněv 83.?.?.?

>Rabi má zcela pravdu.
Ano, a navíc je pro pravdu zapálen, neboť jí chápe jako "dobro".
Z tohoto jasně vyplývá, že ze svého pojetí dobra vylučuje ty, co si dobro nezaslouží, tedy ty ostatní, co nejsou jako „my“.

Tady se nabízí zamyšlení, zda si uvědomuje, že při zobecnění tohoto pojetí, bude pravděpodobně tato idea aplikována i na něm (či na nich). A to zcela pravidelně.

157999

03.04.2008 10:32

Gladiátorské zápasy súčasnosti – boj o prežitie

RE: Konec soutěže = degenerace a zánik

Spytihněv 83.?.?.?

>peníze prostě svobodu zprostředkují, a ne že ne
A ty si opravdu myslíš, že je to dobře? Nenapadlo tě, že ten kdo vládne penězi, si takto kupuje Tvoji svobodu? Nebo Ty máš snad pocit, že peníze pocházejí od Tebe?

157993

03.04.2008 12:56

Gladiátorské zápasy súčasnosti – boj o prežitie

RE: Konkurence

Spytihněv 83.?.?.?

>Mým motorem je dosažení pohody, zabezpečení.
Ano, a to je přesně to, co ti ta konkurence neumožňuje.
Zájem každého je se jí vyhnout, aby dosáhl toho co chceš i Ty.
Takže přijdeš s dobrým nápadem a pěkně ti to šlape. Nejsi snad blázen, takže si nepozveš v „zájmu konkurence“ maníka, aby na druhém rohu dělal totéž.
Naopak, třeseš se hrůzou, aby v „zájmu konkurence“ ti ho tam někdo nenasadil, a až oba chcípnete vysílením, tak si to pojistil celé pro sebe (a bez konkurence).

Prosím Tě, ta historka s matkou…

Dítě – tady reprezentuje jedince, který je nějak závislý, s přirozenými motivy.
Matka - tady reprezentuje někoho, kdo má férový zájem.
Hovado – tady reprezentuje ignoranta, pouze se svým zájmem.
Dojít pro mléko – znamená jakoukoliv činnost, nutnou k zabezpečení.

Řešení? Již jsem se Ti jinde snažil naznačit, že není snadných a jednoduše viditelných řešení (ale jsou)

158026

03.04.2008 13:10

Gladiátorské zápasy súčasnosti – boj o prežitie

RE: Konec soutěže = degenerace a zánik

Spytihněv 83.?.?.?

>Hraje se nefér... a jak to změníš? Půjdeš a odděláš guvernéry FEDu a i jiných bank (falešné hráče)? Sotva, že? Ani nikoho z jejich gangu. Ani se řízení nechopíš sám, a lépe. Tak o čem se bavíš?
Tady bych pro Tebe zdůraznil hlavně toto: „Hraje se nefér!“
To je zhruba to, o čem se (mimo jiné) bavím.
>To je úděl člověka, a člověk na této Zemi nikdy nebyl a nebude ZCELA svobodný
Pokud se na to podíváš, tak to je asi to, kde se neshodneme. Tyto dvě věci nelze takto postavit.
Hrát nefér, není údělem člověka (aspoň tedy podle mě ne). To by znamenalo, že kdykoliv zradíš. Třeba za peníze. A to i sám sebe. Myslím si, že to Ty také nechceš. Protože chápeš, že je to nefér. Pokud na tu hru ale přistupuješ, tak pak…
Svoboda je stav, na kterém musíš dnes a denně pracovat. A to tak, že tvoje kroky k ní musí směřovat. Není to věc jenom Tvá, ale společná. O to těžší. Směřuje to zevnitř ven a zase zpět.

(Nevím, jestli se to dá hned pochopit, ale snažit se o to je nutný začátek)

Pokud hovoříš o kvalitě života, tak čím jí chceš hodnotit?
Nemyslím to zle, ale podle toho co jsi uvedl, jsi smířen s tím hrát falešnou hru, hru bez pravidel, hru, kde jeden diktuje a mění... (a to bez vidiny konce)

Už chápeš? Konkurence s tím nemá až tak co dělat. Tuto vizi ti vnutil někdo, a ty se jí držíš. A sám jí propaguješ. Ještě jednou. I konkurence je jen způsob, jakým se můžeš rozhodovat. Není však sama cílem.

158022

03.04.2008 13:38

Gladiátorské zápasy súčasnosti – boj o prežitie

RE: Konec soutěže = degenerace a zánik

Spytihněv 83.?.?.?

A také jsou zde armády běžců, nevědomky točící kolem jak ten pokusný hraboš, běžící „svou trať“ závodíce každý s každým (v zájmu konkurence), popohánění vidinou vlastního pádu na dno kola.

Snažně prosím o sebeprobuzení běžců z tohoto transu.

Prosím!!

158029

03.04.2008 16:04

Křižák s husitským chorálem

RE: Pozor na idealizaci

Spytihněv 83.?.?.?

>Smůla přispěvatelů do diskuse, pokud se otřou o dějiny je v tom, že většinou znají akorát Nejedlovsko - Jiráskovské pojetí dějin ČR,

Pane Země, nezmiňoval jste třeba Pekaře, na němž staví ti další. Mám doma i některé ty Černé knihy z kterých čerpal...

Zkuste nějakou myšlenku, která má hlavu a patu, né jen papouškování „moderního pojetí“, které by mě mělo „osvěžit“.

Těším se na to.

PS.: došlo Vám vůbec, proč se Čechy do této situace vůbec dostaly (třeba ta izolace) a proč čeští klasici vyzdvihli ideu husitství?

158046

03.04.2008 16:26

Křižák s husitským chorálem

RE: Pozor na idealizaci

Spytihněv 83.?.?.?

>Důležité ale je zdůraznit, že to byla epizodka pouze lokální, týkající se jen Čech a Moravy, a na světové/evropské dění to nemělo velký dopad

Víš kolik sem přitáhlo vojáků ?? Myslíš, že to bylo jen tak, protože zrovna neměli co napráci? Víš co to udělalo z rozpočty "Svaté říše"? (a nejen tam?)

To mělo do lokální epizodky skutečně daleko. Země uprostřed Evropy s dvojím náboženstvím byl průlom, který "stolice" pěkně dlouho rozdýchávala.

PS.: (Pomsta přišla o 200 let později a je jen zázrak, že jsme to přežili)

158052

04.04.2008 09:11

Křižák s husitským chorálem

RE: Pozor na idealizaci

Spytihněv 83.?.?.?

Polopatě.
Když Ti někdo bude píchat prstem do oka, tak mu dáš přes ruku, a když pak začne do obou, tak mu ty pracky prostě urazíš…
(ne"křesťanský" princip, žádná glorifikace)

158159

04.04.2008 12:03

Křižák s husitským chorálem

RE: Pozor na idealizaci

Spytihněv 83.?.?.?

Ano, myslím že jste se přiblížil k jádru.

Ještě pro někoho, kdo by se chtěl třeba dozvědět více. Na hoře Tábor stával mohutný hrad jedné větve Vítkovců. Prakticky nedobytné místo. Husitům toto místo předali bez boje, pro budoucí základnu. Kdo si myslí, že tam dobloudili náhodou, tak se plete (spolupracovali s Žižkou a potažmo i Václavem dávno před tím).

Představa Tábora jako „komunistické lůzy“ je úplně vedle. Město bylo postaveno v krátké době, okamžitě razili vlastní měnu, zavedli do praxe technologickou špičku v tehdejší tobě (palné zbraně), které i zvládli vyrábět (jako málokdo). Jejich správa se blížila republice.

Na úrovni země pak vznikl sněm, který ustanovil 20ti členou vládu, vedle sebe Žižka z Rožmberkem!!! ( Kolik let před Cromwellem?). Věci ale byly příliš napřed a muselo vzniknout zákonitě obrovské napětí. Situace se pak začala opět měnit, když se iniciativy ujali obchodníci (Prokop Holý).
(Něco bylo dokonce tak daleko, že určité skupinky myslitelů hlásaly, že bůh není na nebi, ale sídlí v srdcích lidí dobrých. No toto opravdu stolice nemohla nechat být.)

Je důležité přijmout i fakt, že pod dějinami co známe, probíhají i věci o kterých nevíme.
A zaměňování příčin a následků se už vůbec ničeho nedobereme. Na tuto lež myslím poukazuje i článek.

158168

04.04.2008 14:45

Křižák s husitským chorálem

RE: "černoprdelník"

Spytihněv 83.?.?.?

Docela mírný výraz, pokud si uvědomíme, co vše mají na svědomí, pokud nějaké mají a jestliže mají, tak barva je zřejmá...

158182

04.04.2008 15:02

Křižák s husitským chorálem

RE: Pozor na idealizaci

Spytihněv 83.?.?.?

Máš trošku původní vyjadřování, ale určitě není za co se omlouvat [mrknutí jedním okem]

158181

04.04.2008 16:12

7.-11.4.2008 Parlament nás neobejde, obejdeme parlament

RE: Tech 70 % je nesmysl

Spytihněv 83.?.?.?

A teď babo raď. Co to tam vlastně na těch školách provádí? Vzdělání, nebo výplach mozků?
(Nalejt - vypláchnout, nalejt - vypláchnout...)

A teď tedy máme to, čím se měří ta nedeprivovaná „vyšší společnost“.
(No já tušil, že to nějak rozklíčujeme) [cool]

158185

07.04.2008 09:24

Vzpoura generálů

RE: Mne sa osobitne paci

Spytihněv 83.?.?.?

Možná došlo k nedorozumění, já jsem vpadl do nitě (pan Vojta 49) s něčím (158395), co se vztahovalo vlastně jinam. Jestli jsem v tom udělal zmatek, tak se omlouvám.

158435

07.04.2008 11:30

Křižák s husitským chorálem

RE: Pozor na idealizaci buržoazní pakáže.

Spytihněv 83.?.?.?

>logika tě obchází obrovským obloukem (i rozum a vědomosti)
>reklamuj u rodičů.
>ty dramatiku
>dialektický náhled si strč někam, komoušku nešťastný
>vidím, že jsi vzteklý
>jestli nejsi negramotný

Tak nevím [zmaten]

158444

07.04.2008 11:41

Křižák s husitským chorálem

RE: Pozor na idealizaci

Spytihněv 83.?.?.?

Stavím to tak, jestli je skutečně nese [mrknutí jedním okem]

158447

07.04.2008 12:08

7.-11.4.2008 Parlament nás neobejde, obejdeme parlament

RE: Tech 70 % je nesmysl

Spytihněv 83.?.?.?

Pane pietroo, zažil jsem tam „Hi Society“ rodinku (realitní makléře), hlásící se k téže „etnické“ skupině. Měli postavený takový ten papundeklový zámek za mnoho mil. té padající měny. V jedné místnosti skaldovali vše, od použitých igelitových pytlíků až po trubičky od toaletním papíru. Abych Vám pravdu řekl, nesmál jsem se, jenom jsem si přidržoval čelist.

(byl jsem tam pro dětskou sedačku, a na ceně jsme se nedohodli, neboť za použitou, chtěli cenu plnou)

158457

07.04.2008 12:19

Křižák s husitským chorálem

RE:

Spytihněv 83.?.?.?

>takže manipulaci snadno přijímají. což ale rozhodně není masovým jevem.
Rád bych měl tuto jistotu...

158453

07.04.2008 12:41

7.-11.4.2008 Parlament nás neobejde, obejdeme parlament

RE: Tech 70 % je nesmysl

Spytihněv 83.?.?.?

>způsob vnímání světa je podobný
nemusí se to vytvářet, stačí si to jen sebrat... (něco na ten způsob [mrknutí jedním okem])

158466

07.04.2008 12:56

Křižák s husitským chorálem

RE: Husiti se bránili až u Baltu

Spytihněv 83.?.?.?

>záleží na tom, co je neúnosná
Dříve nebo později každá ( s jídlem roste chuť)
>asi bych se snažil se jí vyhnout (šikovně).
Nezákonné = krádež, seberou ti majetek a zavřou tě
>odstěhoval jinam
Není kam
>kolektivní pasivní rezistencí
Seberou si to
>poslední řešení by bylo ozbrojit se a bránit každý muž svou rodinu se zbraní v ruce proti výběrčím daní
Pošlou na tebe armádu, něco pobijíí, něco zmrskají. Zbytek je prohlášen za lůzu a vzbouřence, a odsouzeni k živoření a smrti hladem..

158462

08.04.2008 08:51

Křižák s husitským chorálem

RE: Husiti se bránili až u Baltu

Spytihněv 83.?.?.?

Přesně tak.
Už nějaký ten pátek si čítávám v dějinách a nemusím být žádný prorok, abych neviděl kam to spěje. To co píšete o daních v Americe, je logickým pokračováním toho co již bylo v Evropě.
Málokdo z církevních obhájců si tu uvědomuje, jakou roli sehrál Řím, a později právě jeho církev při zdaňování populace. Daně – války – útisk – oblbování.

K tomu jezdění autem (žil jsem léta v Michiganu). Myslím, že je vtom skrytý účel. Kdykoliv jsem šel pěšky (problém, chybí chodníky) mimo parkoviště nebo jinam, hned v patách policie. Jste okamžitě podezřelý. Dřív jsem si myslel, že je to právě kvůli těm chodníkům, ale kdepak. Jako chodec nemáte na zádech značku, a to je ve skutečnosti dráždí. Chodec se pohybuje anonymně. A to nesmí (zatím neoficielně). Nebo se pletu?

158538

08.04.2008 08:51

Křižák s husitským chorálem

RE: Křižák byl cizí, husita byl doma

Spytihněv 83.?.?.?

Legitimita Zikmunda byla právě z rukou Říma. A to se v zemích českých nelíbilo mnoha lidem (nejen robotníkům). A o to podobné jde i dnes. To Vám nikdo do hlavy nalejvat nebude, souvislosti si je třeba najít.

158539

08.04.2008 10:10

Křižák s husitským chorálem

RE: Pozor na idealizaci

Spytihněv 83.?.?.?

Náboženství vzniká různě. Tyto velká monoteistická náboženství byly většinou již „vykradené“ ideje, přepracované do důmyslných konstrukcí, s cílem vyrobit dobrovolné otroky v tehdy vznikajících říších.

Nikdo nepřijme náboženství pokud ho prokoukne, nebo má tradiční (vnitřní) víru. Vnucování náboženství bylo mnohdy velice krvavé.

Podobnost s ideologiemi je velice značná a v podstatě se to řídí podobnými principy. Vznikají i situace, kdy lidé v upřímné snaze konat dobro, budou klidně jednou komunisté a po druhé katolíci. A zrovna tak to platí i pro podvod (není vůbec vyloučeno, že něco jako komunismus ještě vstoupí na scénu, je to stejně jen věc názvosloví).

Je zde článek, který staví zednáře proti katolíkům. Mám důvod si ale myslet, že tato situace bude spíš „druhotný efekt“. Ve skutečnosti Vatikán a zednáři mají nejspíš k sobě velmi blízko. Dnes je stav tak daleko, že ke světovládě a ovládání myšlení lidí je dobré cokoliv. Tedy represe, ideologie i náboženství. Zednáři a jezuiti byly vlastně dvě zpravodajské služby. Dnes již asi proti sobě nestojí.

Co je ale společným nepřítelem náboženství a ideologie? V každém případě víra vycházející z vnitřních rodinných a potažmo národních tradic, která si vytváří svou cestu a svou budoucnost. Proto byl třeba Jan Hus nepřítelem Říma, ač sám římský katolík. Již jsem to psal dříve, jeho národní postoj na univerzitě, kázání česky a úzký vztah s trůnem musel nutně vyvolat konflikt se „svatým otcem“ a jeho poskoky. Byl to postoj vycházející ze vnitř (za kterým si i stál) a tudíž nebezpečný.

158541

08.04.2008 10:48

Spravedlnost rozhodla

Tresty

Spytihněv 83.?.?.?

K týrání zvířat.
Tady tresty nic nevyřeší. Kdyby je pozavírali, tak z nich vylezou již dokonalí zločinci.
Celkový mentální primitivismus je i usvědčil (vlastní zveřejnění videa).

Fustrace lidí z vlastní malosti povede ještě k většímu výskytu tohoto jednání. Represí se to napravit nedá. Jedině celkový obrat veškerého vývoje to může změnit.

K té pornografifi.
Vůbec bych se nedivil, kdyby i tento typ porna byl vyráběn se skrytým účelem dále lidi frustrovat. Naopak to považuji za velice pravděpodobné. Je to takové to: „Ha! A máme tě!“. Z dalšího soudku je i nenápadné a cílené vyhledávání speciálních deviací (i deviant se může někdy „hodit“).

158544

08.04.2008 15:45

Spravedlnost rozhodla

RE: Hmm.

Spytihněv 83.?.?.?

>Ptám se kdy se někdo takový objeví v reálném světě a bude potírat tohle svinstvo?
Já vlastně ve všem s Vámi souhlasím. A jste mezi tou zoufale mizící menšinou těch, kteří se snaží jít proti vichřici. Snad jen, jak ven? Dá se to vůbec potírat?

Soudy (pláč), policie (lotry honí lotři), stát (nepřítel všeho lidstva). Chcete ty duševní chudáky mlátit (taky bych si někdy přidal)? No tudy asi cesta nepovede.

Když jsem byl kluk, tak frajer byl ten, kdo pomáhal slabším. Kdo ubližoval zvířátkům byl v opovržení. Cenila se odvaha, odsuzovalo se práskačství. Dobrej byl ten, co něco dokázal udělat, nebo vymyslet. Ten co se dokázal ještě postarat, byl nejlepší. Partu tvořili kamrádi.
Pak jsem byl na vojně. Byl jsem později a ledacos za sebou. Všude kluci pomalu odtržený od mámy. Šlapalo se tam po všech jako po kusu hadru. Zastat se znamenalo trest. Vozit se po těch na dně bylo „hrdinství“. Donašečství bylo odměňováno. Kdokoliv se nezačlenil byl tupen. A to vše za podpory khaki mozků a tichého dozoru politruků. Povahy se tam lámaly jak sirky. Vylévání hořkosti pak kruh uzavíralo. Vymanit se z toho bylo opravdu těžké. A to je systém.

Jednání, jako u těch „kočkobijců“, je vlastně všude plno. Je to jak mor. A skutečně to vyžaduje sebezapření a odvahu proti tomu vystoupit. Je to risk na všech frontách. Kousne vás zachraňované zvíře, pustí se do vás banda vožralých výrostků a nakonec vás zavřou (po ošetření které si zaplatíte) a odsoudí za újmu na některém z těch chudáků. Postupem času budete označen za duševně nemocného, neboť jste jednal nenormálně. Dáte-li se do některého spolku ochránců, budou se nakonec přes vás propírat peníze pocházející z prodeje kožek brutálně pobitých zvířat. No a naděje? Ta umírá poslední, jestli nějaké je.

158564

08.04.2008 16:59

Křižák s husitským chorálem

RE: Křižák byl cizí, husita byl doma

Spytihněv 83.?.?.?

>Chcete popřít legitimitu Lucemburků na čekém trůnu?
[velký smích] Já ne, ale panstvo to udělalo. (Oni si sem také Lucemburky dotáhly, když byl zavražděn poslední přemyslovec Václav III.)

Přemyslovci byla původní dynastie, národní a Římem nedosazená. (Už pomalinku dochází?) [mrknutí jedním okem]

158579

08.04.2008 17:24

Křižák s husitským chorálem

RE: Křižák byl cizí, husita byl doma

Spytihněv 83.?.?.?

A pročpak asi ten rozkol nastal?
Je to o středověkém právu a propojení světské a církevní moci. Není tu prostor na dlouhé výklady (a ani se mi do toho nechce), proto ty zjednodušené pohledy. Ostatně to tu rozkouskovaně popisuji na mnoha místech.
Jednotlivým světským panovníkům moc církve příliš nevoněla, a tuto moc se snažili také rozbít a uplatňovat svůj vliv. Ale zároveň jí potřebovali. To je případ i Zikmunda. Svůj vliv v zemích kde chtěl vládnout mohl uplatňovat jen s pomocí Říma.
Naopak Václav se tohoto vlivu snažil nenápadně zbavit, role církve tu byla poněkud odlišná než v říši. Karel mu zanechal na krku kočkopsa. Uplatňovat moc v Čechách šlo s těží přes církev, muselo se přes panstvo. Navíc církev chtěla mít vždy nad panovníkem navrch.
Podobně lavírovala spousta panovníků. Chce se to trošku zamyslet nad politikou tehdejší doby.

158578

09.04.2008 08:27

Křižák s husitským chorálem

RE: Pozor na idealizaci

Spytihněv 83.?.?.?

Mě se zdá být fanatismus trochu jinde. Když bude za každým výrokem někdo osočovat a podsouvat něco co nebylo řečeno, tak diskuze přestává mít smysl. (Možná také o to někomu jde...) [oči v sloup]

158644

09.04.2008 08:28

Křižák s husitským chorálem

RE: Křižák byl cizí, husita byl doma

Spytihněv 83.?.?.?

[smích] To víš, že jo, rád napíšu i něco pro pobavení, nemusíme si tu jen nadávat... [smích]

158643

09.04.2008 09:24

Křižák s husitským chorálem

RE: Křižák byl cizí, husita byl doma

Spytihněv 83.?.?.?

I tak se to dá říci.

158648

09.04.2008 09:42

Křižák s husitským chorálem

RE: Křižák byl cizí, husita byl doma

Spytihněv 83.?.?.?

Mám také raději tykání. A máš pravdu, některé výroky stojí opravdu za to [mrknutí jedním okem]

Abych pravdu řekl, spíš mě to mrzí, rád si povyměňuju názory, ale zdá se, že něco je stále tabu (dle urputných reakcí). Škoda, odhání to i lidi, co by chtěli k tématu skutečně něco říci.

Je zajímavé že třeba Moravan, se urputně zastává instituce, která tu původní křesťanskou a ryze Moravskou (posléze ještě významější) potřela, písemné památky zlikvidovala a nositele a šiřitele rozehnala. Nevím, jestli ho třeba napadlo, proč to dělala...
(z lásky k bližnímu?)

Nevím jak ty, ale docela se cvičím i v sebeovládání. [mrknutí jedním okem]

158647

09.04.2008 09:52

Křižák s husitským chorálem

RE: Pozor na idealizaci

Spytihněv 83.?.?.?

Líbí se mi to, a je s podivem, že tato komunita je schopna odolávat. Já bych tu smlouvu viděl ze dvou stran, tím že dojde k "vyrovnání" padají tak závazky. Myslím, že je k tomu vede spíš obava z prosáknutí kultury z venčí.

158652

09.04.2008 10:19

Křižák s husitským chorálem

RE:

Spytihněv 83.?.?.?

>je to neštěstí, když se něco v mozku šprajce...
[mrknutí jedním okem] já vím...

158654

09.04.2008 10:48

Jak nám naši politikové upekli smlouvu

RE: Vyhozené peníze.

Spytihněv 83.?.?.?

>Proč většina Čechů v diskuzích trpí tímto komplexem méněcennosti? Už se vzpamatujme!
Výborná otázka. A také skvělá výzva.
Tam je někde ten zakopaný pes. Falešná morálka, falešné hodnoty, stud před sebou, neschopnost se podívat z nadhledu. Přizdisráčství.

Z Váš názor se stavím. A je s tím nutno něco dělat.

158663

09.04.2008 16:33

Jak nám naši politikové upekli smlouvu

RE: Vyhozené peníze.

Spytihněv 83.?.?.?

Možná ano...
Nechce se mi s tím nějak smířit.

158696

10.04.2008 12:23

Svobodní zednáři – fantasmagorie nebo reálné nebezpečí?

RE: Mizerný článek

Spytihněv 83.?.?.?

>svoboda
Toto slovo je zakleté. Opatrnost v používání tohoto pojmu je namístě...

158763

11.04.2008 09:31

Co je v nepořádku s americkou ekonomikou?

RE: Peníze se prostě udělaly, jakoby kouzlem?

Spytihněv 83.?.?.?

[smích] Ano.

158842

11.04.2008 09:31

Co je v nepořádku s americkou ekonomikou?

RE: Peníze se prostě udělaly, jakoby kouzlem?

Spytihněv 83.?.?.?

Tak kolik už si vybral v tom letadle? [mrknutí jedním okem]

158843

11.04.2008 13:32

Co je v nepořádku s americkou ekonomikou?

RE: Peníze se prostě udělaly, jakoby kouzlem?

Spytihněv 83.?.?.?

Dobrá, tedy adekvátní výkřik k věci (a ne můj).

"if you want to remain slaves of the bankers and pay for the coast of your own slavery, let them continue to create money and control the nationś credit"
sir josiah stamp (1880-1941)
(jestliže chcete zůstat otroky bankéřů a platit si své vlastní otroctví, nechte je dále vytvářet peníze a ovládat národní úvěr)

Pokus se tento výrok rozvést, a aplikovat na něj "ekonomická" pravidla.
[mrknutí jedním okem]

158874

14.04.2008 12:26

Peníze jako dluh

RE: Ještě něco...

Spytihněv 83.?.?.?

>No dobrá - já mám peněz dost - ale máte aspoň teoretickou radu jak se dluhu vyhnout, půjčka je občas nutná pro každého
No tady je každá rada dobrá, neboť kdyby to současný systém umožňoval, tak to nebudeme vnímat jako potíž.
Pokud máte peněz dost, tak to řešit nepotřebujete. Pokud jich dost nemáte, jedete v tom s těmi, co mají ten samý pocit.

Kdokoliv úročí, vytváří tlak na objem nutných peněz. Pokusím se to hodně zjednodušit. Když Vám půjčím 100,- a budu chtít zpět 120,-, budete muset těch dvacet někde vydupat. Jinak řečeno, musíte někoho (ve stejné pozici) o ně připravit. Pokud na to budu mít patent, tak si je nakonec na splacení zase budete muset u mě půjčit a kruh je uzavřen. Tedy past. (Proto nakonec s věřiteli hořívali na hranicích i úpisy.)

Hodně záleží na tom, jak chceme peníze vnímat a jak a na co mají sloužit. Bez půjček to nejde právě proto, že je takto vytvářen trvalý nedostatek oběživa.

159084

14.04.2008 14:51

Peníze jako dluh

RE: Je to blbé

Spytihněv 83.?.?.?

Jdete na to selským rozumem, a myslím, že dobrým směrem. [smích]
Potíž je ale ta, že pokud budete na to sám (byť v pozici monarchy) tak skončíte jedem, nebo nožem. A také by jste nebyl zdaleka první. Také by se mohlo stát, že se "zničehož nic" váš národ ocitne uprostřed občanské války, či pod humanitárním bombardováním.
(Zkoušel jsem to již naznačit výše, že se nato asi bude muset odjinud, nejspíš od lesa [mrknutí jedním okem] )

159095

16.04.2008 11:48

Alternativní politický systém

Die Planungszelle

Spytihněv 83.?.?.?

[velký smích] [překvapení] [chechtot]
(na čempak se asi ta náhodně posezbíraná parta dohodne...) [cool]

159219

16.04.2008 14:19

Peníze jako dluh

RE: tady fakt někdo těm blábolům věří ?

Spytihněv 83.?.?.?

>vydávání soukromých peněz státy zakazují zákony
To ovšem neznamená, že je národní měna nedotknutelná. Ve skutečnosti je obětí „tržního“ prostředí.
To co popisujete jako příčinu, je již jeden z důsledků.

159223

24.04.2008 10:49

Pan Klein má tentokrát pravdu

RE: Ještě k těm anonymům

Spytihněv 83.?.?.?

>stávající běžný způsob diskuse dále atomizuje lidskou společnost
I to je důležité. Rozpad stávajícího, je předzvěst nového…

>možná jsou v tomto směru jiná fóra třeba hobbyistická produktivnější
Ano, je to dáno zřejmým cílem.

>Mám v podstatě na mysli vytvoření jakéhosi think-tanku
Pokud nemáte smysl díla, rozpadá se pod rukama.

>Směrem dovniř by pracoval na udržování "zdravého rozumu" tohoto orgánu, a směrem ven by ošetřoval tu nejširší oblast věcí veřejných až řekněme po správu planety a blízkého okolí ale hlavně obnovu "civilizace" ve společnosti.
To je zajímavé. (Takové druhé NWO)

>Závěry - rezoluce - doporučení by rozhodoval hlasováním s vysokým kvorem např. 80 : 20
Něco jako usnesení sjezdu, ale co s tím. (Psát nový zákoník?)

>Vliv tohoto think-tanku by časem mohl přerůst i do politiky
Jen tady doufám, že neuvažujete o „reformě“ stávajícího systému.

>Nezbytné vlastnosti zakladatelů (ženy touto formulací nejsou vylučovány) - moudří lidé
Jak chcete kvalifikovat „moudré“. (Siónští mudrcové?)

>Snad nemusím vylučovat explicitně extrémisty všeho druhu čili i rasisty
Tady si nejsem zcela jist podáním…
Extrémista, kdo to je?
Rasista, to je od rasizmus? (Nejsme tu trošku na tenkém ledě?)

>řešená témata k nahlédnutí, ani osoby by neměli být tajné
Pokud chcete tvořit, počítejte stále s těmi, co jen ničí. (Možná není úplně vhodné jim to strkat hned pod nos.)

Pokud zrovna nesouhlasím, neznamená to, že bych nechtěl. Jen o tom s Vámi přemýšlím. Podle předchozích příspěvků asi rámcově tuším a sem tam i souhlasím.

Váš neanonymně anonymní Spytihněv. [mrknutí jedním okem]

159767

24.04.2008 11:47

Státní moc si posvítila na mormonskou polygamní sektu

IQ…

Spytihněv 83.?.?.?

>Asiaté jsou sice inteligentnější a schopnější než my
Znáte nějaké? [oči v sloup]

Prosím, neargumentujte těmito testy. Z tohoto hlediska nemají žádný význam, než manipulativní.

Tyto testy se dají nacvičit, či trénovat. Jinak jsou chápány i v různých jazycích, i když jsou stavěny stejně. IQ testy jsou jen momentální odpovědí na nějaké grafické uspořádání na papíře. Dalším trikem je výběr „reprezentativních vzorků“.

A to už vůbec nemluvím o absenci prostorových a zvukových vjemů, či smyslové tvořivosti.

Zapomeňte na jejich vypovídací schopnosti o schopnostech národů či ras. Tyto statistiky Vám k tomu řeknou tak akorát...

159785

25.04.2008 15:52

Pan Klein má tentokrát pravdu

RE: Ještě k těm anonymům

Spytihněv 83.?.?.?

Myslím, že asi tuším kam míříte a osobně si této snahy cením. Pořád si ale myslím, pokud je něco ve zrodu, stojí za to to chránit a příliš nevystavovat, než to bude silné a životaschopné. Také se připravíte o svou roli anonyma (která může být i cenná, jak jste zmiňoval výše) a riskujete tak dopad zodpovědnosti za možná i nestravitelné názory dřív, než budou stravitelné.
Je mnoho myšlenek (zvláště pak ty choulostivé), které potřebují připravit půdu, aby vzešly.

Také je mi jasné, že čím dřív, tím líp.

Spytihněv [smích]

159921

07.05.2008 08:43

Jak ovládnout 220 miliard Kč v českém zdravotnictví

RE: Hrůza

Spytihněv 83.?.?.?

>že mu legálními způsoby přestaneme platit výpalné (daně)
Parazitická podstata státu nutí stát perzekuovat vše, co se snaží z těchto „povinností“ vyvléci. Jak si tedy nadále zajistit přežití?
Nejedná se jen o přímé daně či tzv. pojistné.
Je to vlastně skryto ve veškerém pohybu peněz, tedy použijete-li peníze, již živíte celou hydru...

160587

08.05.2008 09:41

Jak ovládnout 220 miliard Kč v českém zdravotnictví

RE: Hrůza

Spytihněv 83.?.?.?

No jedině se snad vybít v nějaké soudní frašce „lid versus stát“, kde by snad vyplavalo na povrch ještě více výkalů. Výsledek je předem k ničemu, neboť tento způsob boje již využívá současná parlamentní opozice. Té však jde zase jen o jejich místečko u korýtka, protože tak jako tak na parazitickém systému participuje.

Co závěrem? Snad jedině pro dobrý pocit, že někdo by šel od koryta, a také pro pocit hnusu, a také pro pocit, že zas´ ke korytu někdo naleze.
Pokud státní korytářství (tedy stát) a sním celý provázaný parazitický "byznyssektor" bude fungovat tak jak doposud (tedy stejně jako ve velké části světa), pohyb pod hladinu nás stejně nemine.
Obrazně řečeno – plavci vezou na zádech neplavce, kde plavci vysíleni hubnou a neplavci stále hodují a tloustnou. Výsledek je zaručen…

160652

12.05.2008 13:05

Kóta 718 – byli jsme tam

RE: kóta 718

Spytihněv 83.?.?.?

>Stydím se za Čechy, to co tady zbylo v tom prostoru…
To nedělejte, tím necháváte vyhrát přesně to, co nechcete aby tady vládlo.
Je to to, co chce „moc“, stydět se za sebe, za národ, cítit se ztraceni…
Bez toho, abychom se snažili pochopit o co jde, a šlo, a zase půjde mezi lidmi, a proč se chovají tak, jak se chovají, může být úsilí vyvíjeno špatným směrem, a nadělá více škody než užitku.
Pokud nepochopíme přesně oč jde, můžeme se seknout. Odmítnutí radaru vládou za situace třeba před osmi léty, by mohlo způsobit i „balkanizaci“ našeho území. (Možná, že nakonec ono neumětelské lavírování našich vlád může vést i k nečekaným výsledkům).

Podobně by i tlak obyvatelstva bez rozumného „náhradního“ (trvalejšího) řešení mohl vést ke katastrofě.

Několik bodů.
Jsme v mocensky rozpadlém prostoru, jsme vůbec sami schopni ho ovládnout?
Stáváme se hospodářsky závislými, ale na kom?
Naše měna není nezávislá, kdo ji ovládá?
Naše hospodářství je korumpováno, ale kým?
Naše politika je korumpována, ale kým?

A teď tedy – je možné toto řešit demonstracemi?
Obávám se, že takto ne. Nejsou žádné sjednocující myšlenky, nevíme vlastně co chceme. A když mlhavě ano, tak jak toho dosáhnout. Nevíme co chtějí naši blízcí i vzdálenější sousedé. Nemáme přátele (nebo máme?). Bez spojenců nezajistíme nic. Podívejte na Srby… Nadávat můžeme, ale to je přesně to, co se po nás chce, brblat a brblat a brblat….
Když se vzepřeme někomu a něčemu, jsme vůbec bojeschopní!!?? Je možné tedy něčeho dosáhnout ukecáváním? Možná, ale bez patřičných argumentů? Když na nás někdo dupne, to ho poženeme klackama? První tupoun s pistolkou nás tu ovládne (a také to dělal a dělá)… Neshodneme se ani na tomto fóru (a to nemluvím o jiných). A zase tedy čekáme spasitele…

Jsme tedy jiní než jinde? Jsou na tom někde lépe či napřed? Troufám si říci, že těžko. Spíše ještě hůře. Svět je ve vleku úděsných dogmat. Tady jsme možná ve výhodě. Mohli bychom začít stavět. Máme však na to? Bez nosných myšlenek a schopnosti je obhájit je i referendum na nic. Podstatné věci proběhnou vždy bez účasti či pod povrchem.
Kdyby radar byl pro ty co ho chtějí „průchozí“, tak tu již je, bez ohledu co si o tom myslíme. Ale někdo se již brání, někdo, kdo na to má… Je teď na nás, jak využijeme této situace a začneme si to rovnat v hlavě.

160917

16.05.2008 09:49

Trestní oznámení na Zvědavce – jak to pokračuje

RE: Statni zastupce ma pravdu

Spytihněv 83.?.?.?

>A tento web je opravdu az na male vyjimky zameren na propagaci nenavisti. At uz nenavisti proti mensinam, nebo nenavisti proti celym narodum. Takhle presne zacinal nacismus a vysledky zname vsichni.
A tuto analogii jste vypozoroval, vydedukoval, nebo se někde doslechl?
Ušlápnutý a ublížený obyvatel na západ od nás si své němectví uvědomil velice nedávno. A to co v něm bylo probuzeno, vycházelo z jeho zakomplexovanosti, ukřivděnosti a vlastní malosti, který se pak hravě zvrhne.
Největším nebezpečím je právě potlačování vlastního sebevědomí…

U našich západních sousedů probíhalo promyšlené a masové zpracovávání populace za účasti zvláště vybraných a „vhodných“ jedinců, vydatně sponzorovaných těmi, o nichž se nemluví.

Jak toto proboha souvisí se situací okolo tohoto webu? Víte co je to „propagace“? Máte ponětí co je to výměna názorů a co je „šíření nenávisti“? Zkuste se zamyslet nad tím co vysílá televize, a pak možná pochopíte, co je „propagace“ a „šíření nenávisti“.

161213

16.05.2008 10:17

Trestní oznámení na Zvědavce – jak to pokračuje

RE: No, pane Stwora,

Spytihněv 83.?.?.?

A tenhle žvejk, to měla být vtipná upoutávka na některý z báječných TV kanálů?

(Děláte to zadarmo?, Jestli ano, tak mrháte svým výjimečným talentem, určitě najdete lepší uplatněni v oblasti "public relations"!)

161221

16.05.2008 10:54

Frontální útok na české zdravotnictví pokračuje

RE: ano

Spytihněv 83.?.?.?

>Se starými pojmy, jako kapitalismus, socialismus, levice, pravice, už nevystačíme.
Pojmy vlastně problematické již v době svého vzniku, ideologicky zabarvené, směřující tak jako tak k manipulaci.
Kapitalismus – podstatou je akumulace, tedy kapitál.
Není to nic záhadného. Akumulace = hromadění (mamonění, křečkování, syslení, hrabání, atd.) za účelem ovládání.
Důsledky jsou jasné (a byly), na jedné straně vzniká nesmyslný přebytek, který vyvolá na straně druhé nedostatek. To zákonitě narůstá trvale (je to princip), což vyvolá nerovnováhu a napětí a později zhroucení.
Z toho vyplývá, že pokud nebude kapitál podřízen jinému principu, tedy sám zůstane modlou, je zhroucení nevyhnutelné.

V tomto uspořádání věcí solidarita (tedy i obecná starost o zdraví) nemůže mít své místo.

Ve skutečnosti je současný systém podobný tzv. reálnému socialismu v tom, že nemáme skutečné vlastnictví. Národní vlastnictví (ovládané politickou klikou) bylo nahrazeno vlastnictvím nadnárodním, ovládaném již nadpolitickou klikou. Ostatní formy jsou již více méně obětí tohoto systému.

161224

16.05.2008 14:52

Poslední šance Spojených Států?

RE: no jo

Spytihněv 83.?.?.?

Ústava = stát = moc = ? Tedy čí moc...
Jak celý ten cirgus narafičit? No udělat to naprosto vyčůraně. Tedy podsunout lidem že si vlastně vládnou sami, za všechen bordel si tedy můžou sami, nechat je to ještě všechno živit, a pak už ten tyjátr jen financovat a usmívat se na tím zadluženým „stádem“…

(Nejdůležitější je, aby tomu všechny strany věřily, a pak je celá tragikomická fraška zvaná demogracie vlastně úspěch, teď už to jen začít „vyvážet“)

161246

23.05.2008 09:55

Česká vláda uznala nezávislost Kosova

RE: Co ještě?

Spytihněv 83.?.?.?

>Co ještě musí ta banda zločinců udělat abychom je vykopali?
Já jsem pro. Ale máme náhradní řešení pro budoucnost?
Oni nejednají o své vůli. Jsou evidentně o svém jednání někým a něčím přesvědčeni, a někým a něčím dozorováni. Stejně tak naše báječné zastupitelské sbory. Politický systém je uspořádán vlastně do bezvládí a ke snadné manipulaci.
Máte řešení co s tím, až budou úředníci ležet pod okny?
Naopak bude tu spousta kolaborantů, kteří budou mít pocit, že budou mít co ztratit. Jakýkoliv hluchý prostor nebo časová prodleva či kolísání jim bude nahrávat a dojde k trvalému rozvratu a možnému nástupu diktátu od někoho, kdo bude mít v ruce pádný klacek. Máme ho my? To si nejsem tak jist.
Pravděpodobně přijde k moci ten, kdo bude vydatně „sponzorován“, ať bude hlásat cokoliv. Postupně ovládne vše, neboť v rozvratu je to daleko jednodušší. Takže z bláta do ještě většího bahna.

Bez jasného plánu jak dál to je cesta do…

161706

23.05.2008 13:00

Česká vláda uznala nezávislost Kosova

RE: Co ještě?

Spytihněv 83.?.?.?

>Odvolatelnost politiků.
To je nutnost, navíc úředník by vlastně neměl být politik a úředník zároveň.
>Redukce politiků na úředníky a vykonavače vůle lidu
Osobně si myslím, že v případě politických stran by mělo jít o zájmovou činnost bez jakéhokoliv prolínání do moci.
Úředník musí být odpovědný za svůj výkon svou osobou a tomu kdo ho dosazuje. Politické strany u moci způsobí jen chaos a bezvládí. V podstatě dnes máme formu fašismu nebo něco takového. Jakási vláda politických (v pozadí ekonomických) kolektivů.
>Redukce zákonů na srozumitelné celky
Zákony jsou věcí zvyků, pak mohou být živé. Výklad zvyklostí by měl být na soudech. Teď jen, co vlastně by měly být ty soudy. Sepisování pravidel je vlastně cesta k závislosti.
To co máme dnes, je tedy zvůle a pokročilá forma otroctví.
>Především přesun moci skutečně k lidem
To zní dobře, ale to je právě ten problém. Nechal jsem to tedy nakonec.
Moc spočívá ve schopnosti vládnout. A to má mnoho stránek jak si to zajistit. Dnešní stát násilím udržje vládu peněz. Tedy moc je u toho, kdo disponuje penězi. Neomezeně disponující penězi mají také neomezenou moc. Ta pak násilím udržuje daný stav, pokud někdo usiluje o to to změnit.
Celé to však stojí na myšlence, moc je majetek a naopak. Toto je různě a v různých formách zaobaleně vytrvale lidem podsouváno (vlastně od narození), a tím se to udržuje v chodu.

Pokud se to má rozetnout, musíte mít stejný přístup k penězům, jako každý jiný. Tedy vláda lidu – peníze lidem, (principielně). Pokud toto budete chtít provést, ocitnete se ve válce se světovou bankou a mmf. Postupně budete vytlačen ze všech mezinárodních institucí (které vlastně fungují na tomto peněžním základě).
Tedy hospodářská soběstačnost je nutná, včetně rychlého napojení na spřátelené a ideově stejně naladěné národy a zajistit si obranu vlastního přežití. A tady začne hledání kulturních souvislostí a svazků. Pokud ještě existují. Bude vůbec čas na to je začít pak nahonem vytvářet?
Teď tedy to všelidové hlasování. Jako způsob rozhodnutí sporných věcí ano, ale není to lék, a vládnout se tak také nedá. (Není to ani možné.). Navíc bez zajištění výše uvedeného nebude ani možnost klást otázky, či organizovat jakákoliv všelidová hlasování s reálným dopadem na nějaké dění.

161724

27.05.2008 13:03

Usnesení představenstva ČLK k tzv. reformním zákonům ministra zdravotnictví, k zákonům na likvidaci soukromých lékařů

RE: vláda by se měla inspirovat Pol Potem a Turkmenbašim

Spytihněv 83.?.?.?

Snad bych jen dodal... HDP je měřeno měnou. Už to samo o sobě je sranda. Co se nesmění za peníze, jako by pro ekonomiku neexistovalo.
Naopak pokud prodám pytel vzduchu a ten překupník ho prodá dál s velikou přidanou "hodnotou", už nám utěšeně naskakuje HDP.
Při obchodování s pytli papíru (cennými papíry, nebo penězi) se jedná o totéž. Je ale důležité vždy někoho napálit (v tom je to kouzlo).
Pak je dobré se hodně zadlužit. Bez dluhů není dnešních peněz, bez peněz není HDP. A na co dluhy? No na nákup dreků, a co nejvíce dreků, neboť to nám utěšeně podpoří HDP. A nakynuté HDP znamená zpětně vhodné prostředí pro nasypání peněz, tedy dluhu.

Zemědělec, který smění křen s opravářem jeho rezivějícího Zetoru, je vlastně pro rostoucí HDP nepřítel, stejně jako ten montér.
Makléř, který prodá pytel slibů s velkou „přidanou hodnotou“ a pak vyhodí svůj rok starý laptop, koupí nový, rok starou dosluhující plazmu vyhodí a nahradí již potenciálně nevyhovujícím LCD, nabere několik vozů na leas pro své stage managery, je pro dynamickou a efektivní ekonomiku a její HDP skutečným přínosem.

A tak je to i se zdravotnictvím. Jako péče o nemocné nijak k HDP nepřispívá. Naopak jako šmelinářský podnik bude zdatně podporovat HDP.
Jestliže je ještě něco kde se dá něco sebrat, bude to sebráno (tedy reformováno). Vysátou oběť již nebude třeba reformovat a ta bude ponechána osudu, reformována bude znovu poté co se zmátoří.
Ať žije systém, hurá...

161956

>těch 30 Kč, vydělá…
30 Kč nic nevydělá. Leda že by vzalo koště a šlo zametat.
Vy-dělat, je od slova dělat. To znamená, že nějaká činnost, něco přinese. To je pak to Vy-dělat.
Zatímco poplatek je od po-platit. Znamená to tedy, že je někdo nucen něco platit. Je to jiné než vydělat. Důležitý je onen zpoplatńovací charakter. A je jedno, jestli je 5,- 10,- nebo 30,-, či X%. Je to symbolický význam, že je tu někdo zpoplatněn.

ándrstént?

162018

28.05.2008 11:40

Konečně vyvážená debata s veřejností ohledně radaru ve veřejnoprávní ČT

RE: Dovolil bych si polemizovat (psychologický podvod)

Spytihněv 83.?.?.?

ČT nedělá nic jiného, než obratně tlačí na obyvatelstvo v okolí zamýšleného radaru. Tento trvalý politický a dnes i mediální tlak nepřináší těm lidem nic dobrého a musí zákonitě způsobit rozhádanost a zlou krev. Na to se teď asi vsází. Jak povolí místní, sesype se i zbytek.

Zbytek je nesmysl rozebírat, ostatně zaznělo to jasně a ani to nebylo zpochybňováno: vládě jde skutečně jen a jen o přítomnost US vojenských sil a vytvářet tak tlak na Rusko (a patrně posílit i svou rozesíračskou pozici v Evropě).
Důvod? Nějaké výhodičky, jinak by tak nebojovali (motivovat a motivovat)…

Pokud jde o skrytý význam radaru, bylo by naivní si myslet, že má politická reprezentace o tom nějaký šajn.
A kdo s politiků chce mít pravdu?
Podívejme se tedy na jejich myšlení – komunistický židobolševismus, lidovecké židokřesťanství, socialistický či zelený židoliberalismus, demokratický židokonzervatismus. Myslím, že tyto nově upravené pojmy lépe vystihují názorové proudy v politice, a tedy i hodnoty které prosazují. Žádné spiknutí, jen obyčejné prospěchaření vyplývající s postoje k životu. Prostě jak by se řeklo ještě před pár lety – zase ňáká židovina (tedy spekulativní záležitost, kdy jedna strana získá tím, že ta druhá odchází napálena)

Myslím, že modrý vondra by si zasluhoval od svých odpůrců poděkování a metál za blbost. Stejně jako Jakeš před léty. Za obzvláště proradný postoj lze označit postoj zeleného bursíka. Co mě ale opravdu popuzuje je „křesťanský“ (nebo křesťanský?) postoj klerikála svobody. Je obzvláště slizký. Tato bezpáteřní politika nepolitika nějakého středu, tedy názor nenázor, lavírování a kolaborovování, převažování výhodného s nevýhodným je jedním slovem hnus. O straně rudé nemá cenu hovořit, teď se veze na vlně alibistického pochlebování a spekulace na budoucnost.
Mé dávné rozhodnutí nic a nikoho z tohoto ansámblu nevolit a jakkoliv se na tomto tyjátru podílet se mi stále jeví jako čím dál správnější (ještě aby se tak odvolávali na můj hlas).

Dokonce to teď skoro vypadá, že jsou schopni se zničit i bez cizího přičinění. Neházel bych flintu do žita. Když si postavíme hlavu že radar nebude, tak prostě nebude. Podivejte, kdo to vastně proti nám stojí!?
Nenechat se teď rozhodit, jen stále vomílat že to nechcem, a je vyhráno. Pokud to parlament podepíše, tak tam vlítnout, rozpustit, a smlouvu spláchnout do h... [mrknutí jedním okem]

162030

29.05.2008 08:59

Konečně vyvážená debata s veřejností ohledně radaru ve veřejnoprávní ČT

RE: Vondra a jeho lzi

Spytihněv 83.?.?.?

Možná Vondru a spol přeceňuješ.

Na mě spíš působí jako dokonale vymyté hlavy, které tomu věří. Mnohdy působí zaskočeně a zmateně.
Jejich role je podpořena výhodami a osobním pocitem z úspěchu. Na své odpůrce (tedy „prostý lid“) jsou vycvičeni se dívat s despektem.
Nevěřím, že by jinak byli schopni stále hrát vědomě takové divadlo. Vrcholová politika je tak účelově nastavena. Systém vstřebává zvláště vhodné lidi pro tuto roli. Býti odejit z tohoto procesu je doprovázeno pocitem potupy, na druhou stranu za dokonalé služby je přichystáno místečko s mnoha „příležitostmi“. Vlastně na tom není nic divného. Je to o morálce, a výše jsem uvedl, odkud se tady toto bere…

A že nikdo nevyskočil? Lidi jsou podstatně slušnější než ta sebranka co proti nim stojí. Moravec je vycvičen jak přerušit, a již dál nedopustit. Bylo to vidět několikrát. Navíc to, že špína vyplave a všichni jsou usvědčeni nic neznamená, pokud není jasné náhradní řešení a někoho, kdo by ho prosadil. Je jasně vidět, že jsou jak oni tak i my v rozhodování téměř bezmocní. Pokud ponecháme tento „demokratický“ systém beze změn, bude vlastně pokračovat toto bezvládí.

162090

02.06.2008 09:59

Velký naftový podvod

RE: hmmm...

Spytihněv 83.?.?.?

>moze si tie futures kupit sam a moze na nich zarabat tiez s tymi spekulantami
Vtip je v tom, že to nemůže hrát každý, neboť by v takovém případě nevznikaly skutečné hodnoty, ale ekonomika by se stala již jen spekulací na něco, co nikdo nikdy nevytvoří, a to by byl úplný konec. Proto je to „ošetřeno“ systémem, ve který stále (bohužel) mnoho lidí věří.

Místní produktivní ekonomiky jsou v podstatě obětí, která tento nesmyslný systém živí. Faktem stále zůstává, že komoditní spekulanti systematicky ničí a destabilizují jakoukoliv smysluplnou hospodářskou činnost. Proto je dnes svět plný zaklínadel typu globalizace apod.
Samozřejmě to má svůj dávný ideologický původ v tom, co to je obživa, a jak si ji zajistit. „Tvorba peněz“ s tím úzce souvisí.

Ti „chytří“ doufají, že se udrží na té pohodlné straně, a nutí ty produktivní věřit ve spravedlnost tohoto uspořádání věcí. Těm pak nezbývá, než stále zajišťovat sebe včetně nějakého toho „chytrého“ a poplatit svůj „desátek“ (dnes už sedmdesátek) a doufat, že třeba jednou spadnou mezi ty „chytré“. No ale až jednou budeme všichni ti „chytří“, kdo bude platit ten „desátek“?

Je možné, aby se svět skládal z lichvářů? Co budeme jíst? Procenta? To asi nepůjde, proto budou-li ti „chytří“, nutně musí vyrábět ty „hloupé“… a od toho je tu ten systém a celá ta „ekonomická věda“, která to vše krásně vysvělí, aby to bylo jasné třeba i Vám... [mrknutí jedním okem]

162309

02.06.2008 10:19

Pane prezidente, konejte!

RE: Soudruh autor

Spytihněv 83.?.?.?

>zapskli krajne levicove smyslejici "inteligenti"
Ještě nedávno to byli krajně pravicoví antisemité. No je důležité, že je patrný určitý posun čtenářského spektra.

Ještě jen aby zůstali "krajní", jinak by jsme tu ani nezasmáli...

162312

02.06.2008 13:24

Velký naftový podvod

RE: hmmm...

Spytihněv 83.?.?.?

Díky za reakci, předpokládám, že se pokládáte za “zasvěceného”
>Takze naprosta vetsina na trhu prijde o sve penize a pokorne se vrati k tomu co umi..treba k peceni chleba.
Jak můžete přijít o něco, co je vlastně určeno k poměřování hodnoty, je to jako kdyby krejčí, tím že začne šít oblečení, přišel o metr. Nezdá se vám, že je něco špatně a nedává to smysl? Trh by měl sloužit a ne ničit nebo vydírat.
>Uspech v tomto druhu podnikani stoji jen na chladne logice, discipline a predevsim ovladani vlastnich emoci. Jen malo lidi co znam ma na to dostatecny dusevni nadled aby to mohla delat.
Toto můžete říct o jakékoliv hře. Tudíž je to bezcenná informace. Navíc úspěch v tomto podnikání je odvislý v prvé řadě od pozice kterou hrajete. Tedy užitečného idiota, nebo toho, kdo to ve skutečnosti ovládá a diktuje pravidla. A ta jsou množství prostředků a politická moc (znamenající informace).
>Michate hrusky jabka... technickou stranku s vysimi principy.
Na co je mi technická stránka nesmyslu, který produkuje masovou bídu, můžete to osvětlit? Leda, že doufáte v roli toho, který z toho těží…
>jen bych nechal plamenne hadky na tema kteremu detailne rozumim.... tohle neni lehky obor
výborně, je to jako nechat kasičku kasařům, neb ty kasičkám rozumějí… [mrknutí jedním okem]

162335

Stránka: 1 2 3 4 5

Káva pro Zvědavce

49

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc květen přispělo 115 čtenářů částkou 17 255 korun, což je 49 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010
IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
15SucVps1Cpxd6ahR6uxx6SJiR16SZgR7b

Další možnosti platby ›

Milí čtenáři,

stalo se už smutným koloritem Zvědavce, že na konci měsíce musím žádat o finanční příspěvek na provoz serveru. Každý měsíc něco chybí, ale ještě nikdy se nevybralo tak málo, jako tento měsíc. Snažím se dělat tuto práci poctivě, ale nemohu do nekonečna dotovat provoz z vlastní kapsy. Ty peníze potřebuji, abych mohl udržet nezávislost tohoto serveru a být bez reklam. Vím, že teď hodně z vás má hluboko do kapsy, ale prosím uvažte, zda byste mohli podpořit tento server. Děkuji

Ve zkratce

Roman Prymula je ve střetu zájmu - šéfuje např. vakcinologické společnosti24.05.20 23:45 Česká republika 4

Už to začíná pronikat do mainstreamu: V Česku epidemie nebyla a není22.05.20 14:30 Česká republika 6

Po znepřátelení Ruska pracují čeští politikové na urážce a provokaci Číny19.05.20 22:49 Česká republika 9

Musk a jeho vesmírné smetí: svět mlčí19.05.20 17:40 Neurčeno 1

Na Ukrajině už pronajímají i dělohy žen. Hnus19.05.20 17:29 Ukrajina 2

Rok vězení za vyznačení hranice mezi Čechy a Moravou19.05.20 17:19 Česká republika 3

Další kulturní obohacení: U Ahmeda se našla hlava sedmnáctileté Švédky19.05.20 14:41 Švédsko 2

Dodržujete odstup?18.05.20 15:04 Česká republika 4

Covid-1984, tajemný Hamáčkův agent16.05.20 00:08 Česká republika 16

Plynovod Nord Stream 2 v Německu narazil. Nedostal výjimku z pravidel EU15.05.20 15:54 Evropská unie 3

Všichni majitelé mobilů budou/jsou centrálně sledováni15.05.20 10:15 Evropská unie 8

Další rána feminacistek: chtějí mít příjmení jako chlapi, nepřechýlená14.05.20 15:00 Česká republika 12

Tvrdá cenzura dokumentu PLANDEMIC!14.05.20 12:50 USA 7

Slovenský velvyslanec se v Minsku zúčastnil vojenské přehlídky a skončil14.05.20 11:07 Slovensko 1

Sankce a vězení za zpochybňování karantény13.05.20 17:32 Bolivie 6

Opojení mocí, které bude neustále sílit a bude stále rafinovanější, aneb 5G pod dohledem Spasitelů13.05.20 00:12 Česká republika 0

Musk vyhrožuje, že Tesla může opustit Kalifornii kvůli koronaviru11.05.20 19:57 USA 6

Objevují se další statistiky, že kuřáci jsou odolní vůči koronaviru11.05.20 14:07 Británie 7

V Německu protestují proti šíření paniky10.05.20 22:09 Německo 7

Apel čtyř kardinálů a sedmi biskupů na celou Církev a svět k nejtěžší krizi, která hrozí zničením křesťanské civilizace09.05.20 23:16 Neurčeno 9

Měnové kurzy

USD
24,67 Kč
Euro
27,06 Kč
Libra
30,43 Kč
Kanadský dolar
17,85 Kč
Australský dolar
16,39 Kč
Švýcarský frank
25,51 Kč
100 japonských jenů
22,92 Kč
Čínský juan
3,46 Kč
Polský zloty
6,10 Kč
100 maď. forintů
7,76 Kč
Ukrajinská hřivna
0,92 Kč
100 rublů
34,79 Kč
1 unce (31,1g) zlata
42 280,22 Kč
1 unce stříbra
423,48 Kč
Bitcoin
215 642,55 Kč

Poslední aktualizace: 26.5.2020 18:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo ?