Zpátky na příspěvek ›

Všechny příspěvky ze stejné IP adresy

Nalezeno 114 příspěveků, 4 různá jména: <nic>, 8-), 8-P, bambus.

Stránka: 1 2

Setříděno od nejstaršího, přetřídit od nejnovějšího

04.11.2007 00:06

Americké děti blbější než necky

RE: produkce armády otroků

8-P 88.?.?.?

když budou otroci, bude i Řím

146405

04.11.2007 00:55

Americké děti blbější než necky

RE: Co je myšleno pod zkratkou EMF

8-P 88.?.?.?

...jenže, magnetické siločáry vodí stejnosměrný a střídavý proud, a proto se tomu říká elektro-magnetické pole.

146408

04.11.2007 10:59

Americké děti blbější než necky

RE: Co je myšleno pod zkratkou EMF

8-P 88.?.?.?

No tak jestli jsou u vás magnetické siločáry pivní pojem, nemáme se asi o čem bavit...

146425

22.04.2008 12:36

Budou tajné služby šmírovat naše konta?

Z vlastní zkušenosti vím...

8-P 88.?.?.?

že banky ví o lidech prakticky všechno. mám kámoše co pracuje jako obyčejný úředník v bance, takže si nedělám iluze - nájmy, dluhy, splátky, výdělky, školy, pracovní poměry, bydliště, rodinné vztahy - to všechno o vás vaše banka ví. A navíc, banky velice často úzce spolupracují s "rodinnými příslušníky" při plánování budoucnosti pro potomstvo. Stát by si prostě měl uvědomit, že bankéři provádí stejně intimní služby jako doktoři a pošťáci...

159607

11.05.2008 12:20

Před očima nám možná probíhá loupež století

Já se chci taky angažovat :D

8-) 88.?.?.?

Děkuji vám pane Stworo za tento web. Přestože sem zavítám jenom občas, jsem rád, že nežiju sám v přesvědčení, že mafie vládne světu. Ale abych řekl pravdu, v jednom s vámi nesouhlasím: To, že se Češi neangažují politicky, neznamená, že se neangažují jinak. Třeba staví sekačky na trávu, anebo v zimních měsících okupují Alpy - to jsou prostě Češi: Jedinej národ na světě, kterej vám bez rozpaků řekne, že práce je jen nutné zlo. Já vím, maluju to tady sladkou růžovou barvou, ale řekl bych, že jestli nějakej národ umí ochcávat státní moc, tak jsou to právě Češi. Máme v tom už staleté zkušenosti, a bohužel, emigranti jako vy na něco takového narazí jen občas a to ještě Bůh ví jestli. Ono se totiž snadno řekne, jaká je tady korupce, že všichni berou úplatky a dárky. Nicméně v každodenní situaci je projev vděku nutností, a i ten úředník má nakonec radost z toho, když poruší zákon pro dobrou věc. A v tom dle mého vězí kouzlo naší středoevropské kotliny. Pro srovnání nemusíme chodit daleko - stačí si za pár korun zaletět do hororu zvaného Velká Británie. Víte proč je tam dneska takovej bordel? Protože britskej úředníček s policajtem neustoupí od "zákona" ani o píď. Fair Play Korupce - to je cesta zářným zítřkům! Snad to vyjde i zítra u doktora [smích]

160849

16.05.2008 08:57

Poslední šance Spojených Států?

no jo

8-P 88.?.?.?

jenže policie a armáda spadá pod parlament, ať si lidi hlasujou jak chtěj. Proto ani 60 procent občanů nemá šanci ve snaze odstranit parlament.

161207

16.05.2008 09:46

Před očima nám možná probíhá loupež století

sice se zpožděním...

8-P 88.?.?.?

ale přece [smích] Já s vámi souhlasím a hrozím se toho. Musím zaklepat, protože patřím mezi tu "zdravější" část populace, takže doktory moc nepotřebuju, ale je mi jasné, že zlomenina nebo salmonela jsou prevíti. Ovšem chtěl jsem napsat o něčem jiném: Já v nemocnici vyrůstal, protože babička dělala 40 let zdravotní sestru na onkologii, a znám dobře spousty doktorů. A proto mi nějak nedochází jak můžou lidi (včetně těch doktorů) připustit takovej bordel. Vždyť nemocnice není divadlo - v nemocnici je cíl 100 procentně jasný: léčit nemocné lidi! Prostě i to co jsi napsala mi jaksi neleze do hlavy, protože nechápu kde se bere ta drzost podmiňovat onen jasný cíl správným papírováním. Takže tak. S doktorem nejlépe udržovat osobní vztah, protože za chvíli to bude o známých...

161211

18.05.2008 13:28

Poslední šance Spojených Států?

RE: no jo

8-P 88.?.?.?

Já myslím, že to není nedorozumění. Podle mě současný systém nejde reformovat. Podle mě se musí restartovat. Systém je systém, a pokud ho nerestartujeme, začnou ho zahlcovat nefunkční systémové chyby, které systém nejdříve zpomalí, až to celé nakonec skončí v bodě, který nazývám "pádovou rychlostí"; podle analogie s letadly. Systém je prostě systém - u počítače můžeme sledovat efekty postupného zahlcení systému nefunkčními algoritmy během hodiny, u byrokratických systémů to trvá zpravidla pár desetiletí.
Otázka nad kterou přemýšlím já tudíž zní: Jak restartovat český byrokratický systém? Podotýkám, že tento systém běží už 200 let, a byl pouze občas aktualizován (1918,1938,1948,1990). Restart zatím neproběhl, protože státní zaměstnanci, co v systému pracovali před aktualizacemi, zpravidla setrvali i po aktualizacích. Jen se už třeba nechovali podle komunistických algoritmů, ale updatlí na kapitalismus.
A proto se doufám na mě nebudete zlobit, když teď napíšu, že vy chcete pouze aktualizovat, a zapomínáte na to, že politické mafie jsou na aktualizace připraveny, a proto vaše snaha (podle mě) přijde vniveč.
Avšak moje řešení současné politické situace je ještě ztřeštěnější: prostě vzít původní americkou ústavu, a začít se podle ní chovat. Jenže to by byl konec policie, tajných služeb, finančních úřadů, živnostenských úřadů, atd. A to by zcela jistě bez nějaké té facky neprošlo. Přeju hezký den

161348

jo jo, přesně takový pocit jsem z článku měl. A autorovi článku touto cestou vzkazuji, že proti ohni se nebojuje ohněm, ale vodou...

161391

22.05.2008 19:03

Česká vláda uznala nezávislost Kosova

RE: nový protektorát

8-P 88.?.?.?

no jo no, jenže dneska sou všude lidský práva, a už to tak dobře nejde [pláč]

161672

22.05.2008 19:36

Česká vláda uznala nezávislost Kosova

RE: Soucasna ceska vlada = politbyro kolaborantu

8-P 88.?.?.?

Máte pravdu. Už 70 let našim věcem nevládnem... Škoda že to němci posrali, když odmítli postavit druhé, čtyřjazyčné švýcarsko

161673

22.05.2008 19:51

Česká vláda uznala nezávislost Kosova

Válka bude

8-P 88.?.?.?

za císaře pána. Jenom to už není Franta Pepa, ale předseda evropské komise. A už nezastřelí Ferdinanda, ale třeba 10,000 kosovských sedláků. To bude mela až přijedou Turci do Vídně! Jenže dneska, dneska už je blitzkrieg starý, pomalý slovo...

161674

08.06.2008 12:59

Zrušte předměty, které jsou produktem střední třídy

jestli chcete děti učit, musíte něco umět

8-P 88.?.?.?

všem doporučuji k přečtení knihu od Anthonyho Fokkera "Létající Holanďan". Anthony je ten týpek, co Němcům stavěl trojplošníky za první války, a řekl bych, že jeho autobiografie je plná poznatků nedočíslitelné hodnoty. A jsou to právě tihle lidé, kdo umí naučit své okolí spoustu věcí, aniž by někoho museli známkovat.

Tak to prostě je, takže v ideálním světě vás mechaniku naučí nějakej Fokker, elektrotechniku nejlépe Tesla, filosofii zatím nepřekonaný Sokrates, biologii vás dobře naučí třeba primář ára z Motola, a Šumachr je krom jiného dobrej učitel autoškoly.
"Evropský" centrálně řízený vzdělávací systém byl v pohodě v době osvícených vládců, kteří měli snahu své poddané opravdu něco naučit; ovšem to co se na školách dnes děje - a podotýkám že nejenom v Británii - smrdí byrokratickým šmejdem.

Anthony Fokker onehdá postavil nejlepší stíhačku na světě, která ovšem měla jednu vadu. Podle úřední vyhlášky musel mít každý dvouplošník dvě vzpěry mezi křídly. Tonda se samozřejmě s prušákama hádal, jenže mu řekli: "Nedáš tam vzpěru navíc, žádnej obchod nebude." A pak začali umírat piloti, kterým se ve vzduchu zlomily křídla. Byrokrati to samozřejmě chtěli hodit na Fokkra, že je to jeho konstrukční chyba. Jenže chyba lávky - mladému Holanďanovi to nedalo, a tak po týdnech práce zjistil, že za lámání křídel může právě ona vzpěra navíc. Dvě vzpěry totiž neumožňovaly "kroucení" křídel podél nosníku, a to dalo vzniknout obrovským stresům.

Fokker svět obohatil o další vědomost, akademický úředník s teoretickými znalostmi mechaniky zabil několik pilotů. A dnes, bohužel, školy vedou přesně takoví akademičtí úředníci, jejichž jediná kvalifikace je, že jim to politicky myslí. Pozor na to!

162756

09.06.2008 14:34

Zrušte předměty, které jsou produktem střední třídy

RE: jestli chcete děti učit, musíte něco umět

8-P 88.?.?.?

já bych to zas tak zle neviděl. Myslím, že osvícenci z 18 století měli opravdu zájem na tom vychovat kvalitní vzdělané lidi - vesničani se konečně naučili číst, psát a počítat, měšťani k tomu dostali něco z historie a přírodních věd, a elitní gymnázia nacpala elitním žákům do hlavy latinu, řečtinu (základ opravdové vzdělanosti), a rozsáhlé základy všech přírodních věd.

Proč si myslím že to bylo myšleno dobře? Hodnotím podle ovoce, které nám tehdejší školství přineslo - auta, letadla, motory, elektrika - za vším co máme kolem nás je spousta intelektuální práce. A nejvíc pro lidi důležitých objevů přišlo těsně před první světovou. A jinak si myslím, že ne každý král z historie je velký konspirátor - někteří z nich byli opravdoví "králové".

162839

14.06.2008 09:18

Námořní pěchota v Indianapolis začíná trénovat na stanné právo

RE: Zapadá to do sebe

8-P 88.?.?.?

"Na konci války byl problém sehnat v Německu cokoliv skutečného - skutečné kafe, opravdový cukr, opravdové chlapy. Zvláště nedostatek posledního zřejmě způsobil mizérii, do které bylo poválečné Německo uvrženo bandou komunistických revolucionářů."

Anthony Fokker o konci první světové války

163151

fakt si připadám jak ve snu. Jako malý sem se zajímal o dějepis, o druhou světovou válku, a myslel jsem si, že je lidstvo už nadobro vyléčené ze všech vlád jednotlivců a jedněch stran. A dneska je to tady zase, a lidi jako celek jsou úplně tupí, že si tohohle nevšímaj. Vždyť se nám Evropa dělí na "lidi", kteří jsou vesměs skeptičtí k centralizovanému evropskému molochu; a na "politicky aktivní jedince", kteří montujou lidem šrouby do hlavy, že z EU mohla být už před deseti lety rajská zahrada, kdyby nebylo těch "lidí", kteří tomu "nerozumí", a jsou proti.

163220

15.06.2008 13:39

Zbigniew Brzezinski: svědecká výpověď v americkém senátu

RE: Tak nevím

8-P 88.?.?.?

Normální (99,9 procentní) člověk nikdy sám od sebe na smrt nebojuje. O celospolečenské akci, jakou válka zcela jistě je, vždy rozhoduje nějaký fuhrer. Absolutní moc korumpuje absolutně, generály a prezidenty nevyjímaje. Lidi válčí pouze díky rozkazům vůdců tzv. "civilizované" smečky. Proto taky zakladatelé USA nechtěli dovolit organizovanou armádu, ale pouze lokální milice. Šlapalo to až do 20. století. Ale to už je jiný příběh

163226

18.06.2008 09:49

Štěkající Neff

RE: Zpět do let padesátých?

8-P 88.?.?.?

voda teče, lidi mluví, pravda je pravda, a mozek máme od toho, abychom pravdu poznali a zachovali se podle toho. Jestli si nejseš ničím jistý, kup si učebnici fyziky a chemie - tam je experimentálně ověřených faktů habaděj. U humanitních věd (dějepis, sociologie, filosofie) holt každý musí myslet sám za sebe. Ale pravda bude vždycky pravda - i kdyby všichni lhali [velký smích]

163445

18.06.2008 10:05

Svoboda až příště

John Pilger

8-P 88.?.?.?

díky za článek - John je můj novinářský ideál, a všem kdo máte čas doporučuji shlédnout jeho televizní dokumenty na video.google.com. Hne vám to žlučí možná ještě víc, než zakázané "Uloupené Kosovo".

163443

03.07.2008 20:30

Reálný dotyk Systému

...

8-P 88.?.?.?

souhlasím s autorem; pan ředitel si zřejmě neuvědomuje, že na romské kultuře Čechy rozhodně nestojí. a učit děti ve škole že je třeba cikány pochopit, zavání velkovýrobou flegmatiků. Dejte mi pláž na lipně, velkej barák, a stovky serfů, bruslí, motokár, a paintballavých pistolí, a já vám ukážu školu do života, jakou svět ještě neviděl [cool]

164342

07.07.2008 11:45

Ako sa hlúpy Jano odrbávať nechal

8-P

88.?.?.?

Díky za zajímavý protpočet cen, i když vůbec mě to nepřekvapuje. U nás v Evropě totiž narozdíl od USA netiskneme peníze jak na běžícím pásu, a proto se dolar, oproti eurozóně, touto dobou propadá na smetiště dějin. A o tom, že bez státního aparátu by litr naturalu stál 10kč, taky nepochybuju. Ropy je na světě stále ještě dostatek, přestože se politici a média rozhodli přesvědčit nás o opaku. Říkal jsem to už stokrát, a řeknu to znova - ropy je dostatek, ale benzín je drahej protože ropné společnosti vykazují extrémní zisky.

164725

14.07.2008 11:33

Komunikace s Vodafone

nejedná se o cenzuru, ale o blokování nelegálních stránek

8-P 88.?.?.?

stejně jako ve Vietnamu nebyla válka, ale jenom bezpečnostní akce; a jako na guantanámu nejsou žádní lidé, ale vojáci. mě už nějací zmrdé doma blokujou torrenty - mám 4 mego, a film to stahuje měsíc, přestože noťas všude jinde jede jak na mýdle, a stáhne film třeba za 2 hodiny. revoluce holt měla bejt už když zmrdé zaútočili na Napster...

165373

22.07.2008 20:08

Čunek vrací úder

RE: Co jsou Swarzenbergové zač a ke komu se hlásí

8-P 88.?.?.?

povinností to určitě není, ale snad jen pro doplnění, byla to právě katolická šlechta ke které se schwarzenbergové hlásí, kdo v čechách během třicetileté války vykonal miliónovou genocidu - spálili české knihy, a nakonec se pokusili o kompletní vymazání českého národa nejen z mapy, ale také z historie. mě jsou teda milejší ti husité...

165894

23.07.2008 21:01

Čunek vrací úder

RE: Co jsou Swarzenbergové zač a ke komu se hlásí

8-P 88.?.?.?

nauč se dějepis vanguarde, spočítej si kolik lidí tu žilo před a po třicetileté válce. slovo "bohemian" je na západ od našich hranic synonymem pro tuláka s houslema, protože kdo tehdy (1620 - 1650) z kulturní metropole evropy - z bohemie - neutek, nepřežil...

165969

24.07.2008 11:12

Čunek vrací úder

a co takhle zájem vyvraždit cizí poddané?

8-P 88.?.?.?

ano, mohla za to třicetiletá válka, což byla válka mezi katolíky a protestanty. a čechy do té války šly jako první protestanti v evropě, a katolíci jim to proto dali pořádně vyžrat. kdepak asi jsou původní husitské kostely a písemnosti? pro samou barokní (1650 - 1750) nádheru je jaksi nelze nalézt.

165998

24.07.2008 20:08

Čunek vrací úder

RE: a co takhle zájem vyvraždit cizí poddané?

8-P 88.?.?.?

a vo tom to je - hitler nepostavil armádu tak, že vyrobil letadla; hitler oblíkl chudé lidi do fešácký uniformy, a ti chudáci si pak mysleli že musí udělat co jim major zwok v ještě lepší uniformě řekne. a lidi do teďka nechápou, že jediný co církve dneska můžou lidem nabídnout je starej barák na kopci, kterej si jezdí fotit japonci...

166050

24.07.2008 20:09

Čunek vrací úder

RE: a co takhle zájem vyvraždit cizí poddané?

88.?.?.?

knihu petra čorneje jsem nečetl, ale mohu se zeptat které kroniky jsou tam uváděny jako zdroje?

166048

05.09.2008 10:39

Zajímavé pasáže Lisabonské smlouvy

Ústava a právo přijímané orgány Unie při výkonu jí svěřených pravomocí mají přednost před právem členských států.

8-P 88.?.?.?

myslím, že bychom ze smlouvy měli vybrat pár největších perel, potom jít mezi lidi, a všem koho potkáme to několikrát zopakovat. Ztráta české státní suverenity je silné kafe pro mnoho lidí, ale většina z nich se o tom nedozví, protože čumí jen na bednu, kde vládne hukot a šum. [cool]

169909

08.09.2008 10:58

Skutečný význam války v Jižní Osetii: Rusko vrací úder

RE: Tak tak

8-P 88.?.?.?

"While CNN basically used an 24/7 'open mike' policy towards Saakashvili" = "zatímco CNN měla připravený mikrofon pro Saakashviliho 24 hodin denně/7 dní v týdnu".

Taky jsem si toho všiml a nechápal jsem - editore, oprav to, dík [smích]

170107

15.09.2008 11:43

Bojuj proti rasismu. Buď rasista

RE: Steigerwald nema pravdu

8-P 88.?.?.?

to já zase chápu, co autora rozvzteklilo. A myslím, že přečíst to nějakej obrozenec, nebo Masaryk a spol, tak jim jenom nevěřícně padne brada údivem, co je v dnes v Čechách možné. A kdyby si ten Steigerwaldův patvar přečetl Jan Hus, tak bude Boha prosit, aby odpustil té pomatené duši z budoucnosti.

Mě osobně nejvíc naštvala nepovedená narážka na husity. Steigerwald asi nemá ponětí, co je to Boží Zákon. Kdyby to věděl, tak by možná pochopil, že husitské války nebyly o bohatství, nebo o ropu, nebo o rasu, nebo o územní zisky. Husitské války byly o tom, jestli se budeme řídit desaterem, nebo zdali budeme poslouchat papeže.

170612

03.10.2008 09:49

Ozdravný proces započal - ale čím skončí?

no a potom je tady jeste jedna moznost

8-P 88.?.?.?

totiz ze bude v Americe revoluce, a to znamena obcanskou valku. V takovem pripade by se musela vratit imperialni armada "zpatky do Rima". Nasledoval by spojeny arabsky utok na Israel + desitky malych valek ktere zakonite propuknou potom co policajt odejde pryc. A pak budem mit vsichni bud hlad, anebo strach o zivot, protoze ve svete bez hlidacich psu se blbe pestuje psenice. A jedinej kdo nam pak "pomuze" budou bud fasisti, nebo komunisti, anebo nejaka uplne jina verbez

172210

09.10.2008 08:54

Ovoce pokrytectví

...

8-P 88.?.?.?

byl jsem v americe v roce 2001, zrovna když volili bushe. svým dětem o tom zážitku asi budu vykládat, protože jsem zažil ameriku na absolutním vrcholu. dolar byl za 43 korun, galon byl za 90 centů, a všem na světě bylo jasné, že USA to tady na planetě vedou. jak ideologicky, tak fyzicky. ani ve snu by mě tehdy nenapadlo, co dokáže jeden prezident za 8 let. bushe by měl zastřelit za vlastizradu, protože to s USA dotáhl dál než by to zvládl obyčejný nekompetentní blb.

172659

09.11.2008 11:53

Pohádka pro dospělé

hh

8-P 88.?.?.?

líbí se mi jak tu někdo napíše pohádku o "ekonomickém parazitovi", a diskutující už řeší "vykořisťování pracujících". takhle nás ti ilumináti převálcujou, milé děti [cool]

175388

18.11.2008 03:51

Kudy ven ze začarovaného kruhu?

Decentralizovat!

bambus 88.?.?.?

Řešení již existuje. V roce 1929 a v následujících letech se odehrála prakticky stejná "finanční" krize, jakou tu máme dnes. Protože se kapitalisti během a po druhé světové báli komunistů, v poválečném finančním systému zavedli vysoce progresivní zdanění příjmů - v USA až 91% z příjmů nad $ 1,000,000. S takovýmto zdaněním byl financován poválečný zápaďácký "rozkvět", s cestou na měsíc a zpět! Původní Brettonwůdský systém narazil v 70. letech na dva zádrhely: 1) V USA dosáhli ropného "peaku", Arabové založili OPEC, a Západ se probudil ze sna o konkordech a kadilacích. 2) Díky "dekolonizaci" se na světě rodí "daňové ráje", které sociální demokracii keynesiánského stylu (tzn. s vysoce progresivním zdaněním příjmů) taktéž nepřejí.
Raegan s Tatcherovou potom ze Západu vymetli "přežitky socialismu" včetně progresivního zdanění, a od té doby se státy opět zadlužují.
Předpokládám, že nějaká forma tohoto poválečného kapitalismu nám bude nabídnuta jako řešení současné krize, protože jsem teď viděl ve zprávách, že nám schůzuje, cituji: "75% světové ekonomiky" - alias Bush, Sarkozy, atd.
Předpokládám, že zbylých 25% "světové ekonomiky" bude brzy zatlačeno do kouta, a přinuceno otevřít účetní knihy na základě něčeho bohulibého - třeba kvůli záchraně světové ekonomiky proti enormním ziskům malé skupinky oligarchů.
Cesta do pekla je dlážděna dobrými úmysly.
Proto navrhuji, aby se z "peněz" stal produkt jako kterýkoliv jiný.
Abych si mohl tisknout peníze já, i Havel, i Hnutí Národního Odporu - zkrátka ať si peníze tiskne, kdo chce! Podle mých prognóz by tento právní stav způsobil vznik malých soběstačných skupin obyvatelstva, které by k životu nepotřebovaly ani komerční, ani investiční banku. Oni by si lidi potom velice rychle rozmysleli, čí peníze budou používat - jestli budou za výplatu brát papírky z Burzovního Paláce, anebo radši stravenky od statkářů z Horní Lhoty.
Navíc by pak peníze opět splňovaly definici "směnky".

176080

18.11.2008 20:38

Kudy ven ze začarovaného kruhu?

RE: Chybí mi oficiální vysvětlení

8-P 88.?.?.?

Pochopil jste to správně: Banky jsou vypláceny nově natisklými penězi, a lidi to potom zaplatí ze svých úspor díky vzniklé inflaci.
Jsme nuceni žít v systému, který kumuluje všechny ztráty až do chvíle, kdy se měna rozpustí v hyperinflaci, která se dostavuje zpravidla po rozpadu produktivní infrastruktury v dané ekonomice. Za současného stavu k hyperinflaci směřuje většina světových měn, a jediný způsob jak se jí vyhnout je nechat měnu padnout.

176145

30.11.2008 15:48

Ruská třetí cesta

ale jo

8-P 88.?.?.?

je fakt, že kdyby Rusové chtěli, "bratrská pomoc" Maďarsku anebo později Československu mohla vypadat úplně jinak - krvavěji. Taky souhlasím s tím, že největší obětí komunismu na celém světě byl ruský lid. Doufám že má pan Lhoták pravdu, protože se spíš obávám, že Rusové dnes a Rusové před sto lety jsou dva různé národy. Dnešní Rusové přemýšlejí pragmaticky, a už se u vodky jen tak nezakecají, jako to dělával Jelcin a jemu podobní...

177162

06.12.2008 12:32

Bravo, pane prezidente!

RE: nevim nevim

8-P 88.?.?.?

Já si myslím, že se schyluje k třetí světové válce. Pokud mám pravdu, tak tajné služby (včetně naší "elity" z BIS) už musí větřit to samé. Politici Klausova typu vyrůstali v době studené války, a od malička jim byl vštěpován strach z balistických raket. Proto když dnes po desetiletích výzkumu amíci přišli s něčím, co by mohlo fungovat, vůbec se nedivím, že jsou politici na nejvyšších místech PRO. Zkuste se vžít do jejich pozice - oni ví že hrozba jaderné války je reálná, a že americká technologie proti raketám jakž takž funguje. Proto jsou jako nejvyšší představitelé naší země zákonitě pro PRO.
A lidé jsou pak zákonitě proti, protože se chovají jako puberťáci, kteří žijí v negaci vůči svým nadřízeným. Neberte mě zle - já tu ten radar taky nechci - ale zase chápu, že tento můj názor má možná svou analogii v příběhu o sedlákovi, který odmítl vzít meč do ruky, když se blížila turecká armáda.

177643

10.12.2008 09:15

Potřebujeme další stranu?

7 artikulí budějických,

Bambus 88.?.?.?

díky za článek, popsal jste to naprosto přesně. Teď ráno jsem si přečetl tento
http://domaci.ihned.cz/c1-31446980-policie-uvidi-do-mobilu-i-na-ucet-hledanych-lidi
článek, a fakt mě zamrazilo. Došlo mi, že to není jenom sen, ale že to fašisté informačního věku myslí opravdu vážně. Asi o tom napíšu nějakej článek, takže tady jenom stručně. Podle mě bychom se měli dohodnout na nějakých základních artikulích - jako husité, když sepsali 4 artikule pražské, za které Čechy navštívilo 5 výprav z tehdejší svaté evropské unie. Tím "my" mám na mysli redaktory a čtenáře zvědavce, Dfense, Altermedia - myslím tím všechny servery, které se třeba ve všem neshodnou, ale shodnou se v tom, že dnes probíhá smrtelná agónie svobody a přirozených práv.
Artikuly by měly být stručné a jasné - a hlavně nesmí ponechávat prostor k tlachající diskuzi. Dovoluji si proto navrhnout následujících 7 artikulí budějických:

1 - centralizace moci škodí svobodné společnosti, a proto požadujeme decentralizaci státní správy
2 - umírající státy mají hodně zákonů, a proto požadujeme drastickou redukci v množství zákonů
3 - policie je primárním nástrojem zneužívání moci státu, a proto požadujeme, aby byli policisté voleni, stejně jako politici
4 - požadujeme, aby stát ztratil pravomoc tajit informace před svými občany
5 - požadujeme, aby občanství nebylo rozdáváno na základě místa narození, ale na základě osobní integrity, inteligence, a morálních standardů
6 - požadujeme, aby stát ztratil pravomoc odposlouchávat, číst cizí poštu, a koukat lidem na účty
7 - požadujeme, aby se stát staral pouze o infrastrukturu, armádu, justici, nemocnice, a školství, tedy pouze o věci, které by měl mít každý daňe platící občan zadarmo.

Toto je jenom můj osobní návrh. Navrhuji ho proto, protože slušní lidé dneska nemají žádnou společnou základnu, a to je nevětší z našich problémů.

177912

nemám rád tyhle články - Topolánek hrozil nocí dlouhých nožů a to je podle mě horší. Jestli chcete, klidně i najdu nějakého Čecha nebo Tiběťana, co vyhrožuje genocidou. Taky umím napsat titulek "OD BALTU AŽ PO DUBROVNÍK, VŠECHNO JE NAŠE"

183208

15.02.2009 12:04

Putin Západu: užite svoj liek... a nestaňte sa pritom socialistami

RE: Male upresneni

8-P 88.?.?.?

Já to vím, byla plánovaná [smích] Mocní tohoto světa totiž potřebují upgradovat mezinárodní finančnictví na vskutku "one world economic system", a proto musí zlikvidovat národní finančnictví. USA jsou samozřejmě první na ráně. Přesto bych ale moc nezoufal, protože ve chvíli kdy se tahle krize rozjede, kontrolu nebude mít nikdo, a celé to může dopadnout úplně jinak, než dnešní ředitelé centrálních bank plánují...

183744

22.02.2009 13:04

Strana svobodných občanů

...

8-P 88.?.?.?

krásná konstruktivní kritika - já naopak jásám že politici kteří hájí osobní svobodu ještě nevymřeli. Pokud mohu soudit z dostupných prohlášení, svobodní jsou nejlepší strana široko daleko. [cool]

184329

Monsanto je pěkná sviňárna, už jen ten název firmy napovídá, že to vede nějakej psychopat. Už nějaký ten pátek tyhle chlapíky sleduji, a musím konstatovat že jediné co se s nima dá udělat je nakopat je dopr... Indům fandím aby jim to vyšlo, protože tam svými praktikami Monsanto donutilo k sebevraždě stovky, možná tisíce farmářů. A nám všem přeji, aby se nám do pusy nikdy nedostal geneticky modifikovaný shit. Prej semínka od Monsanta zmenšujou krysám mozky... [bliji]

184457

Geneticky modifikované potraviny jsou jako ruská ruleta - při nejlepším se nic nezmění a zůstaneme na živu. Problém s genetickou modifikací je ten, že narozdíl od šlechtění - kde dochází k mutacím jednotlivých genů - GMO mají pomíchané celé genové řeťezce. Tyto rostliny potom mohou lépe růst a odolávat přirozeným nepřátelům, nicméně z dlouhodobého hlediska je situace asi stejná, jako kdybyste dostali do ruky svářečku, na vrakovišti pospojovali kola, motor, volant, sedačku a kastli, a tvrdili byste že máte auto. Samozřejmě že na vrakovišti lze teoreticky postavit zbrusu nový Rolls, nicméně většina produktů z vrakoviště bude nevalné kvality. Daleko větší a trvanlivější kvality dosáhl Ford tak, že neustále zlepšoval svůj model T až za 60 let vyrobil dokonalý Ford Mustang. Zkrátka GMO je shit, a škodí to zdraví...

184543

25.02.2009 11:01

Krize

kdo za to může?

8-P 88.?.?.?

Krize vznikla protože dluhopisy zdvojují peníze, a tak se nám skrz půjčky dohusta nafoukla finanční báze. Proto to teď všichni politici hasí tiskem miliard peněz, protože v systému je "nedostatek vytištěných peněz". Za krizi mohou centrální banky a vlády světa, protože si tohle nepohlídali, přestože se to už jednou stalo - v roce 1929. Krize se v následujících měsících projeví "nedostatkem peněz v oběhu". To znamená že lidé, kteří by mohli pracovat, pracovat neboudou, protože za to pro ně v systému nejsou žádné peníze. Stát bude zavalen masou nezaměstnaných, produkce hrubě klesne, a exekutoři budou mít pré. Proto si myslím, že nás krize v klidu neponechá. Snad si nakonec lidi uvědomí, že právničina a finančnictví jsou asi ty nejblbější obory pod sluncem.

budwajs.ic.cz

184551

02.03.2009 11:25

Odvrácená tvář Měsíce

raketa tam určitě doletěla

8-P 88.?.?.?

někde jsem viděl stránky nějakých astronomů, kteří sledovali Apollo dalekohledem, takže považuji za prakticky jisté, že tam ta raketa doletěla - otázka je zdali na ní byla posádka, ale odpověď se dozvíme jedině až tam opět někdo doletí.

A propo: Jelikož byli astronauti zavřený v malé krabičce naplněné vzduchem, zvuk motorů lunárního modulu by měl být slyšet na nahrávkách komunikace z Apolla. Osobně bych typoval že uvnitř lunárního modulu by měl být minimálně stejný rachot jako při startu Saturn Boosteru z misu Karneval. To jen tak pro skeptiky kteří si myslí že někdo naslouchal z okolního vakua...

185172

18.03.2009 09:03

NSA nabízí miliardy za vyřešení odposlechů Skype

RE: Bubak

8-P 88.?.?.?

To je pěkná blbost - mobil je digitální dvoukanálová vysílačka, a proto když si najdu frekvence, mám digitální dekodér a dva přímače, můžu odposlouchávat kterýkoliv mobil v dosahu. Takže pozor na to [smích]

186819

24.03.2009 08:35

Austrálie se zbláznila

RE: Vy víte své, já též, ale oni to nevědí, moji vrstevníci...

8-P 88.?.?.?

to je klasika - ono si totiž 90% nepamatuje, že politik co zavedl občanské průkazy a televizi se jmenoval Hitler. Taky zapomínají že poslední válka ve které občané donutili svojí vládu stáhnout armádu z nelegálně okupovaného území byl Vietnam. Jak známo, Vietnam byl pro pentagon takovej průšvih, že se generálové dohodli znemožnit masovým sdělovacím prostředkům kritizovat válku. A asi 99% lidí si už vůbec nepamatuje, že když ve středověku válčili králové, chlastali spolu na kopci víno a čuměli na masakr pod kopcem. Tomu říkam ovce...

Tím chci říct jediné: 90% lidstva je proletariát. Je to skupina která se nezajímá o hlubší souvislosti, protože má prostě jiné věci na práci. Při kontaktu s proletariátem se člověk nesmí stydět za to co ví, a nesmí naléhat a nutit je k nějakému přesvědčení. Proto je vždy nejlepší najít si pár solidních argumentů jako jsou třeba ty moje nahoře [smích], a vždy ve vhodnou chvíli je zopakovat. Ono když chcete přesvědčovat lidi o nějaké pravdě, nemůžete začínat hned u iluminátů a židozednářů - to by vám obecenstvo uteklo...

Důvod proč by uteklo je jednoduchý: Součástí našeho matrixu jsou kodová slova která mají za úkol psychologicky odvrátit nechtěnou pozornost. Když například řeknu "létající talíř", 95% lidí si vybaví nějakou blbost, protože je lidstvo jako celek vystaveno brainwashingu, který v myslích lidí časem vytváří souvislost "UFO=blbost". To protože jsou UFO v televizi zpravidla v jednom pořadu spolu s ufonama, duchama a astrologama - vy si tu blbost nezapamatujete, ale vaše podvědomí ano. Nicméně slov o které by se lidé "neměli zajímat" je habaděj - jedním z nich je dokonce i "konspirace", přestože se jedná o regulérní trestný čin zapsaný v zákonech.

A rada na závěr - nikdy tyto věci nevykládat ženskejm v hospodě, protože je tyhle intelektuální výlevy opravdu, ale opravdu nezajímaj [cool]

187114

Vážený editore, i když s Vámi převážně souhlasím, váš komentář o amerických hodnotách trochu nechápu. Amerika byla dlouhou dobu opravdovou svobodnou zemí, což přišlo vhod skoro celému světu. Kdekoliv zavládla tyranie, komunismus, fašismus, lidé vždy vzhlíželi k zemi svobody, k Americe. To, že se dnes fašisti víceméně úspěšně snaží zničit tuto zemi neznamená, že americké hodnoty neexistují. Pokud je chcete zrekapitulovat, napadá mě namátkou free speech, due process of law, innocent until proven guilty, habeas corpus, no taxation without representation, volné držení zbraní a tak dále. Je mi jasné že tyto právní pojmy vznikly jinde, a proto nejde o žádný americký patent. Nicméně byla to právě Amerika, kde tyto hodnoty zakořenily nejhlouběji. Proto pokud někdo mluví o amerických hodnotách, má pravděpodobně na mysli tyto práva a svobody, které zaručuje původní americká ústava. Ta ústava, která byla prolomena poprvé v roce 1947 založením (protiústavní) tajné služby CIA.

187914

07.04.2009 14:17

Blíží se konec nezávislého myšlení na internetu?

RE: americké hodnoty

8-P 88.?.?.?

No řekl bych že v Košicích se nikdy nenarodil Edison, ani bratři Wrightové, a taky se tam neodstěhoval Tesla aby vynalízal střídavý proud. Víte já mám svůj názor že svobodu společnosti lze měřit podle výdobitků civilizace které tato společnost produkuje. Je mi líto, ale ta velká amerika na kterou tak nadáváte, dala světu mnohem víc než celé Košice i se Slovenskem.

187948

07.04.2009 18:33

Blíží se konec nezávislého myšlení na internetu?

RE:mám svůj názor že svobodu společnosti lze měřit podle výdobitků civilizace

8-P 88.?.?.?

1 - pod výdobitkem civilizácie si představuju třeba hajzlpapír
2 - žárovka na svobodu člověka vliv nemá, moje pointa je že převážně pouze svobodní lidé jsou schopní vynalézt žárovku
3 - vzhledem k tomu že všechno vztahujete na NWO, měl byste pravděpodobně odejít z civilizace a žít bez jejích výdobitků...

187957

08.04.2009 18:49

Blíží se konec nezávislého myšlení na internetu?

RE:mám svůj názor že svobodu společnosti lze měřit podle výdobitků civilizace

8-P 88.?.?.?

Víte s tím Hitlerovo Německem je to trochu jako s Egyptem. Němci rakety nevynalezli, ale pouze zainvestovali do jejich vývoje. Když už existuje nějaké udělátko (raketový pohon), tak to samozřejmě lze vylepšovat dál a dál, a není to chyba USA že při vymýšlení balistických raket zaspali dobu. Svobodní američané zjevně neměli potřebu něco takového vymýšlet, a přesto když na to přišlo, předehnali i německý výzkum atomové bomby.

Nicméně tahle diskuze jde do nikam, protože se zjevně neshodneme v pohledu na technologický přínos USA, ani na tom že je to jediná země, odkud lid vyhnal panstvo, a proto se mu tam žije (žilo) dobře. A navíc já o koze a vy o voze, protože já nemluvil o chemickejch sajrajtech, ale o žárovkách, letadlech, popřípadě o počítačích. A co se těch vědců týče, když Tesla přijel do USA, šel kopat výkopy než se uchytil. A neodstěhoval se tam kvůli vyšším platům.

188036

08.04.2009 18:52

Blíží se konec nezávislého myšlení na internetu?

RE:mám svůj názor že svobodu společnosti lze měřit podle výdobitků civilizace

8-P 88.?.?.?

Oli jestli se ti líbí lopuch, vypěstuj si ho na zahrádce, a já si budu srát jak se mi zlíbí. A ty si užij ten tvůj NWO, já si půjdu zajezdit na motorce [cool]

188037

09.04.2009 09:06

Blíží se konec nezávislého myšlení na internetu?

RE:mám svůj názor že svobodu společnosti lze měřit podle výdobitků civilizace

8-P 88.?.?.?

co má pan maybach společného s hitlerem? ip pavlov, pokud mě paměť neklame, byl ruský vědec a se SSSR toho taky nemá moc společného. To spíš vynálezce vrtulníku sikorsky - ten ze SSSR musel utéct do USA.

188066

09.04.2009 09:08

Blíží se konec nezávislého myšlení na internetu?

RE:mám svůj názor že svobodu společnosti lze měřit podle výdobitků civilizace

8-P 88.?.?.?

A co Slovensko, to není zlo? BTW moje mašina je z Japonska.

188067

09.04.2009 22:08

Blíží se konec nezávislého myšlení na internetu?

RE:mám svůj názor že svobodu společnosti lze měřit podle výdobitků civilizace

8-P 88.?.?.?

ty seš taky dobrej týpek [smích]

188114

10.04.2009 11:22

Blíží se konec nezávislého myšlení na internetu?

RE:mám svůj názor že svobodu společnosti lze měřit podle výdobitků civilizace

8-P 88.?.?.?

Víte tady se člověk snaží diskutovat, neuráží a ostatní mu nadávají do hňupů a blbů. A to co začalo mojí tezí o svobodě a jejím vlivu na technologickou kvalitu civilizace tu překrucujete na nějaký balistický rakety a atomový bomby. Podle mě jsou nesvobodné společnosti neschopné technologického pokroku. Sice jsou schopné pod hrozbou smrti donutit vědce k zdokonalování raket, letadel a tanků, ale ani Tesla, ani Edison anebo Newton se v SSSR nenarodili. Ani nikdo jim podobný.

A abych vám odpověděl, sirky nepatří do ruky dětem ani pyromanům. A o tom kolik je energie v atomu se vědělo dávno před vynálezem atomové bomby, takže Oppenheimer moc dobře věděl s čím pracuje.

188141

29.04.2009 12:28

Jedna dvě, virus jde, virus si jde pro tebe

swině

8-P 88.?.?.?

líbí se mi co napsala ruská Pravda - že prý rusákům nic nehrozí, protože pokud naložíme maso na dva dny do vodky, svinská chřipka nepřežije.

No a já se du vložit do rukou našemu nejvyššímu, v přírodě vládne zákon jungle...

189831

04.05.2009 08:26

Ideopolicie v Británii ukazuje svaly

satanská kaple na bitevní lodi

8-P 88.?.?.?

S Anglánama nemám mnoho zkušeností, ale stačilo projet se Londýnským metrem a nemohl jsem si nevzpomenout na scény z knihy 1984. Všude sou tam ochranky, CCTV kamery, a z tisíců reproduktorů se tam ozývají milióny varování "nedělejte tohle" anebo "tamto". A k tomu jsem nepotkal ani jednoho bílého uniformovaného policajta, což mě dostalo asi nejvíc. To jsem ovšem ještě nevěděl o satanské kapli na bitevní lodi

190287

04.05.2009 08:36

Ideopolicie v Británii ukazuje svaly

Brick Top

8-P 88.?.?.?

Británii trochu znám a myslím si že možné to je, i když článek je napsán stylem poplašné zprávy. Za ty měsíce co jsem tam strávil jsem si totiž všiml jednoho základního rozdílu mezi Čechem a Anglánem - Čech chápe, že zákony jsou tu od toho aby se porušovaly, zatímco Anglán bude tradičně dodržovat sebevětší blbost kterou mu nadřízení přikážou, i kdyby se jednalo o direktívu nařizující mezi 12 a 13 hodinou skákat na levé noze. Myslím že je to dáno historií - angličani nikdy nemívali problém se stupidními nadřízenými a nařízeními, a proto je pro ně nedodržení zákona nemyslitelné. Všechna čest, nicméně dneska tato britská vlastnost naráží na vnitřního nepřítele - blbost a multikulti lobing.

190290

04.05.2009 21:20

Ideopolicie v Británii ukazuje svaly

RE: Brick Top

8-P 88.?.?.?

A k čemu myslíte že slouží televize? Lidi se rádi koukají na detektivky, jenže si neuvědomují hlubší záměr za Kojakem, Colombem, Bodie a Doylem, anebo kobrou 11. A aby toho nebylo málo, policejní autorita je důsledně vykreslena taky v seriálech typu Beverly Hills anebo pobřežní hlídka. O fašistickém Star-Treku s neomylnou federací a neomylným kapitánem Kirkem chytřejším než vulkán ani nemluvě. Rozdíl mezi východem a západem vidím v tom, že východní blok ty majory zemany zas až tolik nežral. Zato na západě je tahle dlouhodobá televizní masáž znát.

190330

10.05.2009 10:51

Krize moci

RE: Poloha dole....

8-P 88.?.?.?

Nechci vám kazit iluze, ale v harmonické famílii JE potřeba hlavy rodiny, a tuto funkci jsou schopni plnit především muži. Shodují se na tom jak evoluční teorie, tak kreacionismus, a taky současné studie. Ženský můžou o emancipaci mlít do alelůja, ale to nic nezmění na faktech o rozdílech v chování mužů a žen, stejně tak jako ženským nedoroste chromozom Y který postrádají. Chlapa nikdy nebude bavit hlídat a přebalovat malýho, stejně jako ženskou obyčejně nebaví auta a motory. Chlapa nebaví uklízení, ženskou zase nebaví diskuze o existenci brouka. Ale hlavně - ženský občas melou pátý přes devátý protože samy neví co chtějí (slavná ženská logika), a to je příležitost pro opravdové chlapy, protože ti mívají ve svých prioritach obvykle jasno. A hlava rodiny o svých prioritách musí mít jasno, jinak rodinu ztratí.

190779

11.05.2009 19:38

Krize moci

RE: Poloha dole....

8-P 88.?.?.?

A jak to prosímvás víte že při tvorbě mléčné dráhy byl vesmír nastaven ve prospěch žen? My "křesťané" se například učíme, že žena byla stvořena Bohem jako číslo 2 do páru, a že to byla žena kdo uvěřil ďáblovi a naservírovala to manželovi. Ženské věří lžím snáze než chlapi, a chlapi dělají chybu když ženským důvěřují ale neprověřují.

190894

11.05.2009 22:28

Krize moci

RE: Poloha dole....

8-P 88.?.?.?

Teď si Jarmilo představte čistou teorii o tom že Bible mluví pravdu, Satan je králem tohoto světa, a už tisíce let pracuje na tom aby byla Biblická pravda zesměšněna a zapomenuta. Z vás by měl asi radost [smích]

190910

16.05.2009 12:25

Firmy přestaly propouštět, bez práce jsou už všichni Češi

RE: Kdo, si rozprodá vlastní hnízdo,tak , je u mne vůl.

8-P 88.?.?.?

Nechci vám kazit iluze, ale intelektuální elitu národa povraždili a z Čech během třicetileté války vyhnali katolíci. Husité nejdřív protestovali proti vraždě mistra Jana Husa, potom se bránili proti pěti katolickým křížovým výpravám. A kostely ničili protože jedno z Božích přikázání praví "Neuděláš si sobě modlu v podobě čehokoliv na nebi, na zemi, anebo ve vodách pod zemí". Katolíci toto přikázání nedodržují, a tak to husité museli napravit.

191288

16.09.2009 10:07

Mají squateři právo obsazovat neobydlené domy?

...

8-P 88.?.?.?

Tak se mi zdá že dnešní pražští squateři hledají spíše místo pro párty...

...ale abych odpověděl na otázku, řekl bych že squateři mají právo obsazovat opuštěné domy. Ostatně pro každý dům je vždy lepší když tam někdo bydlí, než když vlhkne a chátrá osamotě. Například ve Skotsku dříve platilo, že když jste našli opuštěný dům a dokázali v něm žít 6 let, dům padl do vašeho vlastnictví. Asi pozůstatek z dob hromadné emigrace do USA.

Problém vidím v tom že dneska všechno někomu patří - od kusu skály na šumavě, po rozpadlou barabiznu uprostřed prahy. Když se narodíte do takového světa, je docela problém najít místo k životu které by už nikomu nepatřilo. O tom že spousta stavení má již zápornou účetní hodnotu, ale přesto na nich chtějí jejich majitelé vydělat, ani nemluvě.

200471

22.09.2009 10:37

EU hodlá plošně sledovat „nezvyklé chování“

Dneska už to jde

8-P 88.?.?.?

Římané oblbovali svoje občany hezkýma obrázkama a soškama. Hitler se Stalinem začali jako první používat rádio a televizi. A dnes je poprvé v historii lidstva možné budovat propagandistické prostředky se zpětnou vazbou. Feedback umožní produkovat propagandu přímo na tělo, a navíc pro potřeby policie zjistí všechny nežádoucí jevy propagandu podkopávající.

Jó až se budou děti ptát - proč jste si vzali do bytu tu první kameru?

No, snad to nebude tak hrozné...

200930

Alex Jones z Prisonplanet.com hlásí, že tato vakcína je prý součástí plánů na depopulaci planety a ovládnutí celého světa. Zdokumentoval několik případů kdy očkování spíše zhoršilo zdavotní stav u lidí, a v nejhorším možném případě je prý očkování proti prasečí chřipce biologickým experimentem jenž má dát vzniknout smrtelné chorobě, která nakonec zahubí miliardy lidí.

No, nechme se překvapit. Nicméně je zajímavé, že vlády na celém světě připravují legislativu, jenž by z očkování proti této chřipce udělala povinnost. Pokud si sami nedojdete pro vakcínu, pošlou za váma policajty s injekční stříkačkou !!!

201061

05.10.2009 11:52

Barroso se Sarkozym si oddechli: Třetí irské referendum nebude třeba

DOWN WITH UNELECTED CENTRALISED GOVERNMENT

8-P 88.?.?.?

Ačkoliv mám články pana Krále rád, tento jsem ani nedočetl. Jsou to všechno pro mě známé informace, a proto myslím, že jsme již překročili zenit, kdy stačilo jen pravdivě informovat. Ve dvacátých a třicátých letech se také jistě našla spousta kvalitních reportérů informujících o NSDAP a Hitlerovi, ale to nestačilo. Pouze informovat dnes již nestačí!

201744

22.10.2009 08:24

Bohatí vytunelovali ekonomiku

James 5:1-6

8-P 88.?.?.?

Go to now, ye rich men, weep and howl for your miseries that shall come upon you.
Your riches are corrupted, and your garments are motheaten.
Your gold and silver is cankered; and the rust of them shall be a witness against you, and shall eat your flesh as it were fire. Ye have heaped treasure together for the last days.
Behold, the hire of the labourers who have reaped down your fields, which is of you kept back by fraud, crieth: and the cries of them which have reaped are entered into the ears of the Lord of sabaoth.
Ye have lived in pleasure on the earth, and been wanton; ye have nourished your hearts, as in a day of slaughter.
Ye have condemned and killed the just; and he doth not resist you.

Tak a teď už zbývá jen ten konec světa [smích]

202981

16.11.2009 15:05

Život po 20 letech kapitalismu

RE: psal to komunista?

8-P 88.?.?.?

Xmane, jsem někde na půl cesty mezi vámi a článkem. Souhlasím, že porevoluční vývoj je do značné míry způsoben 40ti letou izolací. Rok 1989 byl jako když přivezli kočky a králíky na nový zéland - novozélandská biodiversita neměla šanci. To se stalo s Československem, když sem vtrhli "zápaďáci", kteří na rozdíl od východního bloku znali techniky PR a způsoby projevu a prezentace.

Otázka ale je, zdali bylo žádoucí vyhubit původní živočišné druhy a nahradit je kočkama a králíkama...

204932

Musím se ohradit protože jste napsal hloupost. Peníze jsou sice jenom potištěný papír, ale jejich funkce je v dnešní ekonomice nutnost. Peníze fungují jako informace o tom co kdo udělal, a zárověň jako způsob motivace k práci. Problém je, že k penězům lze přijít také bez práce - a to dělá v ekonomice bordel.

Ano, banky tisknou peníze. Ale není to jen tak pro radost majitelů bank, ale protože moderní ekonomika je prostě peněžní ekonomika.

To že majitelé bank lobují a korumpují parlamenty aby mohli bez práce vytisknout ještě víc peněz není problém peněz, ale zločinců a často také nevědoucích blbců, kteří svou činností ruší přímou úměru mezi prací a výdělkem.

Proto říkat že peníze jsou k ničemu, a že za všechno můžou banky, je hloupost.

205249

Pane editore, obvykle s vašimi poznámkami pod čarou souhlasím, ale zde se musím ohradit ostře proti. Každý klam, včetně G.O., má jenom jeden jediný smysl: klam má za úkol získat lháři nějakou výhodu, což požkozuje všechny oklamané.

Doporučuji dohledat na internetu dokument z Iron Mountain, myslím že tento dokument shledáte velice zajímavým. Jsou v něm sepsány metody kterými bude sjednoceno celé lidstvo na planetě pod jednou globální supervládou. Ne nadarmo američtí křesťané nazývali tuto zprávu "dokumentem z pekla".

Otázka je, jak sjednotíte celé lidstvo na celé planetě?

I - globální vojenská hrozba
II - globální klimatická hrozba
III - útok mimozemšťanů

Možná je to výplod choré mysli, ale to nic nezmění na tom, že to vymysleli generálové z pentagonu.

205598

16.12.2009 11:08

Výzkum veřejného mínění odhaluje hloubku traumatu nezaměstnaných

Láska k penězům je kořenem všeho zla

8-P 88.?.?.?

Dostal jsem se do podobné situace už někdy před lety, a opravdu je to hrůza. Deprese z nedostatku práce a peněz jakoby uspává, a přestože jediné logické rozhodnutí po ztrátě zaměstnání je začít šetřit a pracovat na zajištění nových příjmů - člověk bez peněz ztratí motivaci a nakonec už neudělá vůbec nic.

Já například z toho celého smutku začal chlastat, div že jsem neskončil na ulici.

Proto říkám, lidé bděte!

Peníze se počítají jako matematika, a proto je opravdu nemoudré utrácet když není z čeho. Pokud jste nezaměstnaní, vykašlete se na víno a pivo, a kupujte si jenom chleba. Nekupujte jednorázové pleny, ale hezky po staru pleny perte. Netopte pánu Bohu do oken, ale uberte, a vemte si na sebe doma u televize kabát.

Pokud se totiž váš mozek dostane do neřešitelné matematické situace "má dáti milión a nemá vůbec nic", zkratuje se, a vás začnou chytat sebevražedné deprese.

207138

16.12.2009 13:46

Ateistický národ v banánové republice

Bravo

8-P 88.?.?.?

takhle kvalitní článek aby pohledal. Je z něj vidět, že autor to má v hlavě srovnané, a proto na druhou stranu musím zařvat "hanba bristským listům!"

Bristské listy dávají prostor všem možným sudeťákům a revanšistům, ale když někdo napíše že češi mají problém s autoritou katolické církve, článek je odmítnut protože to není podložené?

Jak to proboha není podložené?

15. století - 5x křížová výprava + ekonomické embargo
16. století - opakované porušování kompaktát ze strany katolické církve
17. století - třicetiletá válka a genocida protestantů v Čechách
18. století - rekatolizace a poňemčování
19. století - rekonstrukce katolíky (Habsburky) zakázaného českého jazyka
20. století - katolík Hitler!!!

ještě jednou - hanba britským listům a hodně štěstí autorovi!

207144

16.12.2009 14:02

Ateistický národ v banánové republice

RE: Prečo mnoho ľudí nemá vieru?

8-P 88.?.?.?

svatá pravda, vidím to podobně. slovo "Bůh" bylo zneužito zločinci už tolikrát, že lidé už nevěří, že by se za tím slovem mohlo něco skrývat. Asi je tedy na nás, kdož Boha známe, abychom idetifikovali lháře a vysvětlili lidem, že slovo "Bůh" v Bibli označuje tu absolutně nejlepší bytost.

Biblický Bůh je 100% pravda, 100% láska, 100% síla a 100% dobro. To je ten ideál, ke kterému se má každý křesťan blížit.

Bible jednoduše tvrdí, že lidé dělají mnoho chyb, a právě proto musí pracovat sami na sobě, aby se božímu ideálu co nejvíce přiblížili.

207147

17.12.2009 10:47

Ateistický národ v banánové republice

RE: Bravo

8-P 88.?.?.?

a heleme se, katolík se ozval.

PS: Nelžete!

Je to proti Božímu přikázání

[mrknutí jedním okem]

207225

17.12.2009 12:56

Ateistický národ v banánové republice

RE: Proč je Morava tak rozdílná od Čech?

8-P 88.?.?.?

"protestanté, na rozdíl od katolíků, tvrdě poněmčovali"

Chudák katolík Jan Ámos Komenský, ten by o tom protestantském poněmčování mohl vyprávět...

Zatracenej protestant Antonín Koniáš!

[smích]

207239

17.12.2009 17:47

Ateistický národ v banánové republice

RE: Víru mám, ale vlastní.

8-P 88.?.?.?

V jednom s vámi nesouhlasím. Ano, křesťanství bylo infiltrováno, avšak když si tu Bibli přečtete, možná se dozvíte, že křesťanství infiltrovali, světe div se, hříšníci!

Křesťan má povinnost následovat desatero (uctívat Boha co vyvádí z otroctví, nekrást, nelhat, neznásilňovat, nevraždit, neuctívat modly, dodržovat sedmý den odpočinku, nepodvádět, ctít otce a matku...)

+ musí milovat bližního svého.

když někdo porušuje tyto zásady, dle Biblické definice se chová nekřesťansky. O tom co se píše v Bibli se můžeme dohadovat do aleluja, ale faktem zůstává, že pravý křesťan má jen několik málo povinností, a ty povinnosti shodou náhod reflektují morální zásady přirozeného práva.

Všichni chtějí být křesťané (nekrást, nelhat atd.), ale ty lháři vrazi a zloději, co se nazývali a nazývají "křesťany", nám z toho křesťanství udělali mišmaš.

207278

18.12.2009 10:07

Ateistický národ v banánové republice

RE: Bravo

8-P 88.?.?.?

hele ty anonymní katolíku, fakt mě nebaví donekonečna vyvracet vaše lži, tak to vezmu šmahem:

Katolíka vždycky poznám podle slova "blud". Je to asi nějaké vaše tajné heslo nebo nevím co.

Já vykřikl jenom jedno slovo "katolík", což tebe evidentně urazilo, takže na moje jedno slovo "katolík" jsi mě označil slovy:

1 - nemám nic v hlavě
2 - zamindrákovaný
3 - nešťastný
4 - nevzdělaný
5 - fanatik
6 - antikatolicky naočkovaný
7 - krví podlité oči (souhlasím, krev skrz oči skutečně protéká)

Upozorňuji, že to bylo TVOJE reakce na moje jedno slovo "katolík". Tak kdo tady pomlouvá? Hmmm?

PS: proč nezačneš radši vyvracením těch pěti křížových výprav, anebo vyvracením násilné rekatolizace Evropy?

Aha, chápu, kromě pomluv nemáš argumenty. No jo no [smích]

207364

18.12.2009 10:08

Ateistický národ v banánové republice

RE: Bravo

88.?.?.?

Už jsem dneska ráno odříkal otčenáš, snad mi odpustí [smích]

207365

18.12.2009 10:16

Ateistický národ v banánové republice

RE: Bravo

8-P 88.?.?.?

Poslouchat hanbu na Kališníky od jejich tisícletého nepřítele je opravdu povznášející. Chudáci katolíci jen vybírali desátky, prodávali odpustky za peníze, upalovali lidi, a organizovali bojové křížové výpravy, a ti vrazi Kališnický je za to vykopali z Čech!!! Hrůza!

Bratr Koniáš to upalování vlastně myslel dobře, pálení knih je známkou civilizovanosti a moudrosti katolické církve...

Alelůjá

207366

18.12.2009 11:55

Ateistický národ v banánové republice

RE: Víru mám, ale vlastní.

88.?.?.?

Možná byste se divil Johne, Bibli totiž studuji a tak se v této otázce cítím pevný v kramflecích. Ale celou jsem ji zatím nepřečet, v tom máte pravdu. Osobně používám anglicky psanou Bibli krále Jamese, a potom ještě Bibli Kralickou (tu originální). Anglicky totiž rozumím lépe než staročesky [smích]

Boží přikázání zní "nezabiješ" (Thou shalt not kill)

Avšak abysme si rozumněli, je rozdíl mezi smrtí vraždou zabitím, a sebeobranou. V Bibli se také píše oko za oko, život za život. Proto zabití útočníka v sebeobraně není porušením desatera přikázání.

To co mě jako zarytého ateistu na Bibli zaujalo je především fakt, že se nejedná o nesourodou omáčku. Bible je až neuvěřitelně konzistentní, a věřím tomu že neexistuje jediné místo, kde by si Bible protiřečila.

Pokud o nějaké nekonzistenci v biblickém textu víte, sem s tím!

Mezitím přeji hezký den a příjemné svátky

8-P

207377

18.12.2009 16:45

Ateistický národ v banánové republice

RE: Bravo

8-P 88.?.?.?

Ach můj Bože, do čehos to duši dal?

Jestli chcete, začnu na oplátku tahat špínu na katolíky. Vy zde vykreslujete Kališníky jako nejhorší zločince historie, ale garantuji Vám, pane, že Katolíci byli a jsou ještě horší!

Můžeme začít u zneužívaných chlapečků, anebo mezi důkazy o spolupráci katolíků s nacisty. Ostatně neprotestovali kališníci také proti tomu, že existovali dva papežové, což jaksi nebylo košer?

Papeženci mají za ušima špíny víc než dost. Proto mě fascinuje že radši nezalezete, a nezačnete činit pokání.

Však on si to s váma Ježíš vyřídí, až se vrátí, na to vemte jed [smích]

207399

18.12.2009 16:53

Ateistický národ v banánové republice

RE: Bravo

8-P 88.?.?.?

a sme tam kde jsme byli

NELŽI!!!

je to proti Božímu přikázání [smích]

(reakce na větu "já nepomlouvám")

207401

18.12.2009 17:24

Ateistický národ v banánové republice

RE: 1948-reakce na dovětek editora

8-P 88.?.?.?

HHBB, všiml jsem si dvou zajímavých věcí. tito diskutující katoličtí věřící nejsou schopni připustit, že by se církev mýlila. Proto když jim někdo zmíní čistě negativní jev, jako třeba útočnou křížovou výpravu, zaútočí na vás nadávkami a obviní vás z nenávisti vůči katolíkům. Co mi to jen připomíná...

Druhá věc je jejich styl argumentace. Neřeknou "křížová výprava byla vypravena protože X potřeboval zničit Y, jelikož Z okradl X" (příklad vysvětlující souvislosti)

jejich argumentace je ve stylu "mluvení do duše"

"ty si ve své zaostalé mysli myslíš"
"ty potřebuješ zdůraznit"
"ty jsi zalhal a snažíš se..."

Připomíná mi to příkazy z hypnotických seancí.

Euréka! [smích]

207406

19.12.2009 09:02

Ateistický národ v banánové republice

RE: Víru mám, ale vlastní.

8-P 88.?.?.?

Ježíš nepřišel aby zrušil starý zákon a desatero, to je právě ta chyba kterou dnešní křesťané dělají, že si toto myslí. Právě naopak, Ježíš přišel aby potvrdil starou smlouvu s Israelity (nezaměňovat s moderním Izraelem).

Jeruzalémští Židé v roce 0 byli totiž docela fanatici, a kamenovali lidi třeba za to že v sobotu odvázali kozu. Argumentovali "porušováním Božího desatera", ale při tom zabili člověka - i.e. sami to desatero porušili.

Ježíš přišel a řekl: "Tak takhle ne, pánové, na takovýdle dodržování desatera se vám Bůh může víte co..."

Tak nějak to vidím já.

Nezabiješ znamená nezabiješ, a jestli to slovo "nezabiješ" někdo změnil na něco jiného, tak to není problém Boha, Ježíše Krista, anebo Bible, ale je to problém těch kdo překrucují slova.

207483

19.12.2009 09:08

Ateistický národ v banánové republice

RE: Bravo

8-P 88.?.?.?

Nesuď nebo budeš souzen!

207484

Daniel Dackel - děláte velkou chybu, že dáváte rovnítko mezi slovo "kapitalismus" a "dnešní konzumní společnost". Kapitalismus je princip motivace lidí k práci, a jeho zásadní charakteristikou je osobní vlastnictví.

Kapitalismus neexistuje když:

...se krade
...se podvádí
...klamavá reklama získá navrch a zákazník je vmanipulován do nákupu toho co nechce

Kapitalismus je rozhodně lepší než komunismus, ale musíme nazývat věci pravými jmény. Už jenom fakt, že stát vybírá daně, je jasná známka socialismu. Daně jsou totiž socialistický vynález - kapitalisté ctí osobní vlastnictví.

Proto nekritizujte kapitalismus, když jste tento ekonomický systém dosud nepoznal a nepochopil čím se liší od socialismu.

207546

Monbiot je kryptokomunista, pozor na něj [smích]

Myslí to dobře a umí psát kvalitní články, ale mám k němu jednu výhradu:

Vždy když vidím jeho jméno před článkem, je mi jasné v jakém duchu článek bude. Monbiot má silné eko-multikulti-sociální-oneworldgovernment tendence.

Ale na druhou stranu je v tom konzistentní, a to se taky cení. Není debaty bez chytrých lidí.

207547

20.12.2009 09:53

Ateistický národ v banánové republice

RE: Bravo

8-P 88.?.?.?

Tak nějak jsem pochopil že moje výroky berete jako útok na váš kult, ale nevím co přesně chápete jako útok.

Proto kdybyste mi osvětlil paměť, a zopakoval co považujete za urážku, budu zase o něco chytřejší.

Stále doufám že se najde alespoň nějaký slušný katolík, jenž nebude urážet, nýbrž argumentovat.

Takže jestli se nebojíte, ocitujte moje slova a řekněte co se vám na nich nelíbí! Věřím, že to bude povznášející zkušenost pro nás pro všechny.

207548

pokud nectí osobní vlastnictví, nejsou to kapitalisté. konkurence je zdravá, korupce je problém, a likvidace drobných podnikatelů je likvidace kapitalistů (drobní podnikatelé zpravidla ctí osobní vlastnictví)

207595

21.12.2009 03:53

Cigán či róm? Alebo slová, slová slová

Je to tak...

8-P 88.?.?.?

slov s pozměněným významem jsou doslova stovky. Například slovo "nebo" původně znamenalo "protože".

Zásadní rozdíly mezi původním významem a chápáním slova nalezneme též u slov "náboženství", "socialismus", "demokracie" a "kapitalismus". Jsou to všechno slova, která se někdo snaží používat s cílem ovlivnit veřejné mínění.

Slabší povahy to při argumentaci nevydrží, a ve své vlastní mysli si pozmění význam slova - aby nemuseli čelit pravdě.

207596

23.12.2009 08:36

Jsou Američané zlomení lidé?

RE: Obce rozumu

8-P 88.?.?.?

OMG

znalost o antice zůstala zachována díky klášterům?

Možná tak v nějaké tajné vatikánské knihovně...

Proč neřeknete rovnou pravdu, že církev veškeré znalosti o antice utajila před lidmi, takže to nakonec byli chudáci křižáci, kdo musel odcestovat do Konstantinopole a Jerusaléma pro Platóna a Aristotela?

Temný středověk nazvali "temným" historici, protože z období vlády katolické církve nemáme jaksi žádné záznamy - tedy kromě sebechválných záznamů katolické církve samotné.

Je mi z vašeho překrucování historie zle!

207747

23.12.2009 08:49

Jsou Američané zlomení lidé?

RE: vysoké školství

8-P 88.?.?.?

Krásně napsané. Taky jsem jednu takovou ekonomku studoval, a když jsem chtěl do diplomky napsat, že velká hospodářská krize v roce 1929 byla ve skutečnosti "velká bankovní loupež" (měl jsem jména a čísla kdo na tom vydělal a prodělal), už byl oheň na střeše.

Hlavně ženský nechtěly uvěřit tomu, že by byla velká hospodářská krize naplánovaná - doteď si pomatuji jejich štěky "že to je blbost".

Možná proto mají holky ve škole lepší známky...

207748

24.12.2009 09:43

Jsou Američané zlomení lidé?

RE: Obce rozumu

8-P 88.?.?.?

své znalosti čerpám z dějepisu a Bible - tato kniha k poznání modloslužebnické katolické církve stačí.

My křesťané máme svého vůdce Ježíše Krista, vy katolíci máte svého vůdce papeže. Avšak komu slouží papež raději nezmiňovat.

Líbí se mi, jak obviňujete názorového oponenta z marxismu anebo talmudismu, ačkoliv pro to nemáte ani jeden důvod.

Jak si vysvětlujete fakt, že se vznik katolické církve kreje s nástupem temného středověku?


A nezapomeňte na "Nepodáš křivého svědectví"

207855

24.12.2009 09:49

Jsou Američané zlomení lidé?

RE: Obce rozumu

8-P 88.?.?.?

Diskusi je obvyklé reagovat na informace sdělené vaším oponentem věcnou poznámkou.

Když nemáte co říct, netahejte sem Danikena ani hvězdnou bránu, ani Marxe ani Bolševiky. O tom se zde nebavíme.

207858

24.12.2009 12:16

Jsou Američané zlomení lidé?

RE: Obce rozumu

8-P 88.?.?.?

Nejsem Jindřich, ale přesto děkuji za přání.

Na oplátku přeji mysl otevřenou nejen k pravdě líbezné, ale i k pravdě která bolí.

Štastné a veselé [smích]

207894

02.02.2010 08:28

Komunistický pátek ve sněmovně

8-P

8-P 88.?.?.?

je to hrůza. holt Češi jsou flegmatici a když vidí zhovadilost tak tomu nebrání. Stát se tohle v nějaké horkokrevné zemi, Filip s Grebeníčkem by na východ ven z parlamentu potřebovali ochranku.

Hanba komunistům co se za to jejich pochybné hnutí nestydí!

211203

02.02.2010 09:30

Zdivočelá země

RE: ČR tehdy 'ze svého' každoročně darovala???

8-P 88.?.?.?

Vždycky mě udivuje kde se ve vás bere ta ublíženost a neochota přiznat si, že Slovenský průmysl byl vybudován na těžkých dotacích z Čech, Moravy a Slezska. Možná proto byly ředitelství v Praze, nemyslíš?

211206

02.02.2010 09:53

Zdivočelá země

Tak to beru

8-P 88.?.?.?

Článek se mi líbí, možná kdyby k němu autor dodal seznam zdrojů informací, byl by ještě lepší.

Avšak s jednou věcí nesouhlasím. Komunismus byl, je a vždycky bude zločinecká ideologie. Vyspělé Československo ustálo komunismus jakž takž se ctí, ale jsou země, jako například Rusko, pro které Komunismus představoval katastrofu nepředstavitelných rozměrů.

Ostatně lidé na Československém komunismu nekritizují elektrifikaci a plynofikaci, stavbu dálnic a vyspělý průmysl (tedy obyčejnou, neideologickou práci), ale úřední ideologickou šikanu, zákazy cestovat, zákazy osobního vlastnictví, a všeobecnou nesvobodu. Kromě toho je nepochybné, že kvalita Československého strojního inženýrství se od roku 50 do roku 90 prakticky nezměnila, místy dokonce zhoršila (čest vyjímkám).

Holt kde není svoboda dělat něco nového, nic nového se dělat nebude. Proto je komunismus zločin.

Přesto souhlas s tím, že to co zde proběhlo od roku 90 je zdivočelá země. Důvod vidím především v tom, že Čechoslováci za 40 let komunismu zapomněli, že za hranicemi žijí medvědi a vlci. Je to jako s alergiemi. Když malé dítě vyrůstá ve sterilním prostředí, jeho imunitní systém se nenaučí bojovat s nemocemi. Československý komunismus byl to "sterilní prostředí", a tak zanechal zdejší populaci absolutně nepřipravenou na to co je "tam venku".

No a pak se otevřely hranice, a vlci byli vpuštěni mezi nechráněné, komunismem odchované ovce.

Bohužel, miliónům čekých ovcí dodnes nedochází co se ve velké politice a financích za posledních 20 let stalo a děje, a tak se ani po tak dlouhé době nebrání.

Proto se mi Váš článek líbí - protože je informativní.

211209

Stránka: 1 2

Káva pro Zvědavce

52

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc listopad přispělo 111 čtenářů částkou 18 231 korun, což je 52 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
15SucVps1Cpxd6ahR6uxx6SJiR16SZgR7b

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Sadistická vláda nám dovolí nadechnout se, než zase přiškrtí25.11.20 22:48 Česká republika 1

Vývoj náboženství ve světě 1946 - 201925.11.20 12:36 Neurčeno 1

Novinky.cz zase straší covidem v Polsku, skutečnost je zřejmě jiná25.11.20 11:07 Polsko 0

Neuvěřitelně otevřený článek o teroru politické korektnosti na Expres.cz23.11.20 18:31 Česká republika 3

Sidney Powell: It will be BIBLICAL - advokátka bez obalu odhaluje podvody ve volbách23.11.20 13:53 USA 3

Newsroom ČT24 má jasno: hurá, očkovat!22.11.20 11:13 Česká republika 8

Spacákova revoluce 2?20.11.20 13:08 Česká republika 2

Novináři používají agregát dýmu pro zdramatizování protestů20.11.20 12:25 Slovensko 5

Sčítačka hlasů v poslanecké sněmovně je cinknutá a upravuje hlasování20.11.20 04:14 Česká republika 1

Šéf protiteroristické skupiny navrhuje národní debatu o kriminalizaci pochybovačů o vakcíně19.11.20 23:14 Británie 3

TRUMP TRIBUTE II CZ19.11.20 14:45 USA 0

Na Slovensku střílí gumovými projektily do hlav lidem18.11.20 22:25 Slovensko 0

Ještě jednou President Trump18.11.20 22:13 USA 1

Vláda vyrobila další paskvil, obchody zavírají při zákazu vycházení17.11.20 17:34 Česká republika 4

V polní nemocnici v Letňanech neležel jediný pacient16.11.20 22:10 Česká republika 2

Vládě se zalíbilo omezování a šikanování lidí, další komplikace při nákupu potravin16.11.20 19:09 Česká republika 0

To je vlastenec a ne jak jej líčí media15.11.20 21:55 USA 2

Rozvrat vzdělanosti národa v přímém přenosu15.11.20 21:17 Česká republika 10

Soud rozhodl, že nařízení nosit roušky venku bylo nezákonné13.11.20 19:03 Česká republika 4

Od Prymuly k Blatnému. Aneb z bláta do louže13.11.20 16:27 Česká republika 3

Měnové kurzy

USD
21,95 Kč
Euro
26,14 Kč
Libra
29,37 Kč
Kanadský dolar
16,89 Kč
Australský dolar
16,16 Kč
Švýcarský frank
24,15 Kč
100 japonských jenů
21,03 Kč
Čínský juan
3,34 Kč
Polský zloty
5,86 Kč
100 maď. forintů
7,24 Kč
Ukrajinská hřivna
0,77 Kč
100 rublů
28,96 Kč
1 unce (31,1g) zlata
39 739,34 Kč
1 unce stříbra
512,79 Kč
Bitcoin
417 079,51 Kč

Poslední aktualizace: 25.11.2020 19:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo ?