Zpátky na příspěvek ›

Všechny příspěvky ze stejné IP adresy

Nalezeno 8 příspěveků, 5 různých jmén: kosk, Loyza de Contayner, loyza už zaregistrovaný, Magelan, Valda.

Setříděno od nejstaršího, přetřídit od nejnovějšího

13.03.2009 15:38

Hon

nesouhlasim

Valda 213.?.?.?

A co ten soudce, který vynesl takovy rozsudek? V současné době mu nikdo nedržel pistoli u hlavy, ale dělal to na objednavku.

186505

02.05.2009 00:04

Jedna dvě, virus jde, virus si jde pro tebe

Autor bohužel v tomhle případě píše o něčem, o čem ví starou bačkou.

Magelan 213.?.?.?

Virus chřipky se bohužel v dostatečně pozměněné formě (která mu dává možnost zastihnout lidstvo nepřipravené - tzn. že ho naše imunita neumí včas rozpoznat, protože je prostě na povrchu jiný) objevuje na zemi v přibližně stejné periodě nějakých 20-30 let.

Formu pandemie mohl ovšem získat až v době, kdy bylo lidí na zemi dost a cestovali. Bez těchto faktorů pandemii nevytvoříte. Tj. takové viry existovaly nejspíše již v pravěku, ale lidé necestovali a když někde vymřela nějaká tlupa pralidí, ostatních se to nedotklo. V jeho objevení je asi tolik spiknutí, jako v tom, že když na WC spláchnu, tak teče voda.

Zatím to neumíme snadno vytvořit v té zkumavce, ale příroda to umí odedávna. Velké chřipkové epidemie existovaly už v době středověku. Docela dobře popsané a žádné zkumavky v tom nebyly. Ale viry, které jsou schopny, krom lidí nakazit i jiné tvory nežli jsme my, ty v tom roli hrály.

No a pak už stačí trocha smůly aby se v jednom organizmu (třeba v tom vepříkovi) sešlo několik podobných virů, předali si vzájemně nějakou tu informaci (ano, i viry to umí), která je dostatečně promění, přitom však ponechá jejich jiné vlastnosti (například schopnost přenášet se kapénkovou nákazou) bez povšimnutí a další chřipka je na světě.

Ale ani ta příroda tohle neumí dělat tak snadno. Proto se to nestává stokrát do roka, ale jednou za pár desetiletí. Naštěstí pro nás.

Ve vší úctě, pane Stwora, ale tohle, co jste napsal, jsou nesmysly. Chápu, že máte tendenci za vším vidět nějaká spiknutí, konečně možná máte v mnohém pravdu. Dnešní svět je asi takový. Ale chřipkové epidemie tu vznikaly dávno předtím, nežli byl vytvořen stát Izrael, a dávno před tím, nežli vznikly USA, CIA, Mosad, KGB....

Jsou tu s námi odedávna a ještě dlouho budou. A není v tom žádné spiknutí. [smích]

190103

02.08.2009 22:37

Zvrhlá demokracie a nekuřáčtí fašisté

Pro autora - zkuste aplikovat Vaše pravidla "ad absurdum"

kosk 213.?.?.?

Soukromé podniky nejsou veřejná místa píšete, a tedy v nich musí platit pravidla taková jaká si určí jejich majitel. Platí to skutečně o všech? (asi ano, jinak by to bylo jistě protiprávní, že)

Dejme tomu že jsem lékař a stanu se soukromým. Mohu potom určovat pravidla léčby podle svých ekonomických zájmů? --> Paní Vomáčková, vy jste moc drahá pacientka, tak Vás necháme pojít, je to z pohledu podnikatele nejlepší rozhodnutí... A je to kurnik šopa moje ambulance, tak mi do toho nikdo nekecejte!

Nebo porodní sál a porodník i sestra kouří doutníky. Jsme ale soukromé sanatorium, co je komu do toho! Že se mimino udusí hned po porodu? Pche a co má bejt, copak ho někdo nutil, aby se šlo narodit zrovna sem... Že jinde už nebylo místo? Mohlo se přeci demokraticky narodit někde doma nebo u popelnic na ulici.

A když už mluvíte o té hospodě, myslíte že by prošlo i jiné poškozování zákazníků? Třeba jim vařit z prošlých nebo rovnou zkažených potravin, kašlat na hygienické předpisy. Nebo jim občas nějak ublížit přímo. Tžeba každé 4. úterý jednomu useknout sekáčkem malíček? Není to velké poškození, dá se s tím žít a přeci nemusel jít do naší hospody.

Jo, že pak stejně natáhnul brka, protože zblajznul starý hovězí na muchomůrkách hlízovitých a s tím přidaným vejcem se salmonelou do té majonezy? Máme přeci malým písmem napsáno, že jsme soukromá hospoda, tak co jinýho čeká? Nemusel sem přeci chodit, mohl odjet do jiné čtvrti a hledat jinou hospodu...

Připadá Vám to přitažené za vlasy? No to mě taky. Napsal jsem to tak schválně. Faktem je,že pokud si otevřete hospodu, a ne soukromý klub na členskou kartu a dvoukolovým výběrovým řízením při příjmu člena tak jste veřejná služba. Vy a Vaši zákazníci nesmí poškozovat zájmy druhých, nesmíte je obtěžovat hlukem kouřem zápachem... ani jim jinak ubližovat nebo je mordovat.

A pokud Vám to vadí, zřiďte si sadomaso klub a můžete své klienty nutit pít třeba chcanky a přitom je mlátit bejkovcem... [bliji]

197070

06.08.2009 20:07

Zvrhlá demokracie a nekuřáčtí fašisté

RE: Pro HHBB a jeho oponentům

kosk 213.?.?.?

Srovnání Řecka a Nemecka ode mě nečekejte. Tohle nevím, umím si to přiznat a nebudu s Vámi polemizovat, protože... prostě to nevím. Vím, co byla domovina můj tatínek se narodil hodně dávno a dědeček to kouřil. Rakovina byla taky, ale byl výrazně nižší průměrný věk dožití a rakovina stoupá s věkem, takže jí tolik zase nebylo. A byla řada jiných chorob, které se dnes neuplatnují.

Netvrdím, že jsem odborník ve všem, ale myslím, že mám na rozdíl od Vás v tomto ohledu krapet větší povědomí, jak se co léčí, proč to tolik stojí a proč je statistika užitečná.

Váš argument o vnucování pravd, které, pokud jsou s přívlastkem, že to vymysleli vědci, tak vám začně blikat výstražná dioda --- no to je hodně dobrej fór. Jelikož jste denně obklopen spoustou věcí, které vědci vymysleli (třeba ten komp, do kterého teď čučíte) tak Vám asi blikají diody pořád. V tomto hledu je Vaše ironie úsměvná.

Chemizace potravin je možná smutná věc, ale je tu s námi v určité míře staletí. Jenomže když o nečem chcete tvrdit, že to je škodlivé, nestačí jen od stolu říct "jasně, to musí bejt škodlivý, vždyť je to chemický" ale musíte to dokázat.

Většina těhle věcí působí hodně pomalu, musíte exponovat cílového jedince patřičnou dávkou celé roky, aby se to projevilo. Nestačí ho v tom vykoupat a čekat, že se to projeví do zítřka. Z toho plyne, že takové důkazy jsou jednak dlouhé (roky) jednak musíte použít hodně pokusných zvířátek( tkáňových kultur, nebo tak něčeho) a ještě se neobejdete bez statistického zhodnocení. Tedy, nic pro Vás. [smích]

V zásadě ten text nepíšu ani tak pro Vás, jelikož to asi nemá cenu, argumenty jsou Vám asi fuk. Spíše pro ty druhé.

197360

09.08.2009 21:01

Zvrhlá demokracie a nekuřáčtí fašisté

RE: Pro HHBB a jeho oponentům

kosk 213.?.?.?

Pokusil jsem se najít cenu katetru se stentem, bohužel se mi to nezdařilo. Možná máte i pravdu, že jsou nyní levnější, nežli si pamatuju já (přeci jenom nepracuji přímo na oddělení kardiologie a ono se to časem mění). Nicméně jsem našel cenu obyčejného balonkového stentu - http://www.pelegrinamedical.com/servlet/the-195/BBraun-611740-z-dsh--med/Detail

Jeho cena je v současnosti podle tohoto zdroje něco kolem 10KKč. takže to vypadá, že by jste si jich ročně předplatil 7. Bohužel katetr, který tam současně zanechá stent je dražší, nedokážu říci o kolik, ale tipnul bych to na klidně dvojnásobek. I tak to pořád vypadá dobře. nicméně lidí s infarktem mívají velmi často více nežli jedno zůžení na koronárních (věnčitých) tepnách - na ošetření každého spotřebujete jeden ten stent (zařízení použitelné jen jednou). Někdy je nutné nejdříve použít katetr bez stentu a pak teprve se stentem - ten se stentem je "tlustší" a všude nevleze.

Katetry se vystavují značnému tlaku a po použití se vyhazují - nikdo si netroufne je používat opakovaně a riskovat že mu v té cévě tam balonek rupne a on tím pacienta zabije. Takže u človíčka se dvěmi zůženími, cž je velmi běžné, může cena za tyto katetry se již docela blížit Vámi udané, a při třech zůženích to klidně může dosáhnout, či překročit.

Je dobré, že jste zmínil cenu dalšího zařízení. Neznám pochopitelně cenu toho jejich 2D RTG systému, ale u nás máme v porovnání s nimi systém značně jednodušší, ale i jeho cena byla cca 10Mega za jeden. Se stavebními úpravami atd. to vyšlo o polovičku více. [zmaten]

Medikace je další položka. Třeba jen Plavix, který se podává poté minimálně rok vyjde cirka na 2K měsíčně, tedy cca 24K ročně. Ale tady si nejsem jist, jeslti to náhodu není lék, který pojišťvny moc nehradí... [bliji] možná si to musejí pacienti cvakat z vlastní kapsy.

Chemizace můžete mít klidně pravdu - na sprite se nekouknu, jelikož to nepiju, ale věřím Vám. Stejně ale u každé jednotlivé chemikálie kterou chceta zakázat, musíte dokázat, že je škodlivá. Viz výše jsme uváděl, že to je pracné, nákladné a dlouhé.

Další věc nikdo netvrdí, že rakovina plic a další ty choroby jsou VÝHRADNĚ vinou kouření. Ty studie prokázaly, že je to jen významně častější a o řadu let dříve. Dokud jiné studie neprokáží opak, já tomu budu věřit.

Nevím o jakých snímcích mluvíte a i kdybych je viděl, asi bych to nedokázal zodpovědně posoudit. Viděl sjem plíce maléh dítětě i dosplělého, je v tom patrný rozdíl, ale nevím jeslti ten člověk kouřil či to bylo prostě ze smogu... [pláč] Viděl jsem ale také cévy dítěte a dospělého, a viděl jsem řadu kuřáků, kterým jsme potom amputovali nohu ve stehně, právě pro mnohočetná zůžení.

Na tom se také kouření podepíše. Nevím jak moc. Ale není to operace, která by mě bavila...

197505

11.08.2009 00:54

Zvrhlá demokracie a nekuřáčtí fašisté

RE: Pro HHBB a jeho oponentům

kosk 213.?.?.?

Nu, myslím že jsem všeobecně bez emocí trvale, vyžaduje to i mé povolání. To Vám tak možná jenom připadlo. [mrknutí jedním okem]

Ovšem další Vaše argumenty IMHO nejsou, řekněme, zcela přesné. Chemikálie (míněno ty přidané) v potravinách jistě existují, koneckonců i ty potraviny jsou vlastně chemikálie a i my dva jsme kompex nejrůznějších chemikálií. Skládáme se z nich. A není pravda že uměle vyrobené chemické látky můsí být automaticky škodlivé a ty přírodní zdravé. V laboratoři vytvořená sacharoza bude jistě mnohem zdravější, nežli toxin(y) muchomůrky hlízovité i když ten je čistě přídodní...

Stejně tak nelze odvozovat z faktu, že kyselina nikot. funguje jako stimulátor rostlinných pletiv, že nikotin musí být rovněž užitečný. Je to přece docela jiná chemická látka, a má i jiné vlastnosti.

Např. Chlor je docela toxický plyn, (LD50 jsem nenalezl, ale bude v řádech dejme tomu desítek nebo stovek miligramů pro nás). Stejně tak Sodík určitě olizovat nebudete. A přitom chlorid sodný, neboli sůl kuchyňská je v dávkách celých gramů nejedovatý a je důležitou sučástí našich těl.

S plutoniem máte (při veškéré úctě) také asi špatný odhad. Na stovkách pracovišť, kde se pracuje s izotopy umí dobře zjišťovat nejrůznější typy radiokativity. Myslím že by se výrazné záření běžného prostředí (které by to plutonium v nebezpečné koncentraci nutně muselo vyvolat) asi neutajilo. [mrknutí jedním okem] Krom toho existuje docela hodně isotopů Plutonia a některé z nich mají jen velmi slabé záření alfa, které je poměrně neškodné. Takže to s tu toxicitou nemusí být až tak vážné. Navíc ty isotopy, které mají velmi dlouhé poločasy rozpadu jsou z principu jen velmi málo radioaktivní. Tím ovšem netvrdím, že je plutonium nejedovaté.

Mrkněte se třeba na tento článek
http://www.itv1.cz/dat/plutonium.pdf

Na druhou stranu dehet byl první látkou, u které se bezpečně prokázalo, že má karcerogenní účinky. To je fakt, který sice můžete popírat, ale bohužel jste v situaci člověka, který popírá, že je země kulatá.

Ale je jasné, že se ve Vaší prognose uplatní ještě řada faktorů jeko je genetická výbava a také prosté štěstí. Proto statistika nefunguje v jednotlivých případech ale jen na velkých souborech. No, doufejme že ve Vašem případě se uplatní i to štěstí. Hezký den.

197608

19.03.2010 17:25

Zdivočelá země

RE: zivot v koncentraku

Loyza de Contayner 213.?.?.?

Nikdo vás nenutil válet se na kavalci a ožírat se v putykách (kterých bylo tehdy asitak čtvrtina oproti dnešnímu stavu) Mým největším a nejkrásnějším koníčkem např. bylo chodit s oddílem dětí po lesích a po horách, učit je poznávat a chránit přírodu, v létě s nimi tábořit. V tom mi nikdo nebránil. A srandu jsme si užili i v těch prvomájových průvodech.
Každý je tak svobodným, jak svobodným se cítí. Depresivně na mne působí mnohé věci dnes. Např ty stavby supermarketů a průmyslové zóny na periferiích, mnohé televizní programy, nebo pohlad na lidské trosky, posedávající kol nádraží a parků.

215387

26.03.2010 07:52

Práce je lidstvu vrozena nebo vnucena?

Žil jste v komunismu?

loyza už zaregistrovaný 213.?.?.?

Autor článku se přiznává, že v mládí rád četl Engelse. Měl by tudíž vědět, že nemohl prožít svůj produktivní věk v komunismu, ani žádný Kříž nemohl psát do Literárek v komunismu, protož tento společenský řád dosud nebyl.
Komunismus, jak jej definovali právě pánové Marx a Engels, totiž nastane teprve, až na člověka nezbude žádná fyzicky těžká a psychicky nudná práce. Budou ji vykonávat stroje. Člověk bude dělat jen takovou práci, která jej baví a je pro něho koníčkem. Nebude tím pádem na práci, tedy na výdělku, existenčně závislý. Majetek přestane být ukazatelem společenské prestiže, snaha získat jej za každou cenu nebude pro nikoho natolik zajímavá, aby kvůli tomu musel krást, loupit, vraždit, nebo-li zmizí nejčastější motiv kriminality, ba i válek.
Že je to pohádka a utopie? Ale vždyť takové stroje, které dělají těžkou práci za nás, už existují, vyvíjí se i jejich automatické řízení bez obsluhy. V článku zmíněnou nudnou práci kancelářskou lehce zvládnou dnešní počítače.
Zbývá tedy poslední krok: Změnit přerozdělování výsledků té práce tak, aby na jedné straně netrpěl hladem a chladem ani ten, kdo pracovat nemůže proto, že nic neumí, na druhé straně aby měřítkem společenské prestiže a vážnosti nebylo, kolik toho máš, ale kolik umíš a dáváš společnosti. Pak teprve se bude moci tvrdit, že nastal KOMUNISMUS.

215833

Káva pro Zvědavce

11

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc duben přispělo 15 čtenářů částkou 3 943 korun, což je 11 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010
IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
15SucVps1Cpxd6ahR6uxx6SJiR16SZgR7b

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Na několika místech Velké Británie zapalují lidé vysílače 5G, podezírají je z podpory šíření koronaviru05.04.20 16:15 Británie 3

Staří bardi se probouzejí v zakrátko těžce zkoušené zemi05.04.20 13:02 USA 0

Vakcína ještě není, ale "odborníci" se už obávají reakce odmítáčů05.04.20 09:11 USA 6

Výroba ,,nezávadných, hygienických“ roušek05.04.20 07:58 Indie 6

Byl 15. březen 2020...04.04.20 19:59 Česká republika 4

Česká armáda odmítla pomoci českým lidem...04.04.20 12:10 Česká republika 3

Praha 6 přesouvá Koněva03.04.20 11:08 Česká republika 6

Hermafrodité a úchylové v Panamě mají problém. Málo respektu k jejich úchylce03.04.20 10:48 Panama 2

Člověk v tísni spustil pomoc Česku. A je zle.03.04.20 09:20 Česká republika 4

Proč jsou americké nemocnice klidné a prázdné?03.04.20 00:18 USA 8

Je podáno trestní oznámení na komisařku Jourovou za nenávist ke svobodě slova!02.04.20 19:22 Česká republika 3

Rockefellerova studie o "budoucí" epidemii02.04.20 08:56 Neurčeno 1

Už to začíná vypadat, jako by zemi vedli milionchvilkaři02.04.20 07:11 Česká republika 3

Podívejte se, kam přísná karanténa vede01.04.20 17:41 Itálie 5

Vláda: Zakážeme teplé počasí! Aby se lidi necourali venku01.04.20 13:10 Česká republika 3

Zákazy, zákazy, buzerace, zákazy: Několik mladých spáchalo zločiny. Opékali buřty v lese01.04.20 11:30 Česká republika 4

Policisté hlídají město v kostýmech v podobě koronaviru01.04.20 06:21 Bolivie 1

Rusko vyslalo do USA letadlo se zdravotnickými potřebami, Trump poděkoval. Proč o tom mlčí média?31.03.20 23:32 Rusko 0

D-Test provedl test roušek a respirátorů31.03.20 19:38 Česká republika 12

Minister Krajčí v súvislosti s koronavírusom plánuje zaviesť opatrenia voči občanom, ktorí odmietnú očkovanie31.03.20 16:02 Slovensko 3

Měnové kurzy

USD
25,63 Kč
Euro
27,72 Kč
Libra
31,36 Kč
Kanadský dolar
18,07 Kč
Australský dolar
15,43 Kč
Švýcarský frank
26,22 Kč
100 japonských jenů
23,54 Kč
Čínský juan
3,61 Kč
Polský zloty
6,04 Kč
100 maď. forintů
7,60 Kč
Ukrajinská hřivna
0,94 Kč
100 rublů
33,23 Kč
1 unce (31,1g) zlata
41 458,47 Kč
1 unce stříbra
369,00 Kč
Bitcoin
175 434,54 Kč

Poslední aktualizace: 6.4.2020 06:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo ?